Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document JOL_2008_024_R_0044_01

Avaldus

OJ L 24, 29.1.2008, p. 44–44 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

29.1.2008   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 24/44


AVALDUS

Nõukogu kutsub Euroopa Kohut üles esitama siseriiklike kohtute poolt eelotsusemenetluste kehtestamist käsitlevas teatises neile kohtutele juhised, millal on kohane taotleda eelotsuse kiirmenetluse kohaldamist, eelkõige arvestades siseriikliku või ühenduse õigusega kehtestatud lühikesi tähtaegu või asjaomasele isikule tekkivaid tõsiseid tagajärgi. Nõukogu kutsub Euroopa Kohut üles kohaldama eelotsuse kiirmenetlust vabadusekaotuse kohaldamise juhtudel.

Nõukogu võtab teadmiseks Euroopa Kohtu kavatsuse tagada, et – võttes nõuetekohaselt arvesse asjaomase asja kiireloomulisust – liikmesriikidel on piisavalt aega kirjalike märkuste koostamiseks ja kaitsekõne ettevalmistamiseks ning vajalikud tõlked, et tagada tõhus ja kasulik menetluses osalemine. Nõukogu kutsub Euroopa Kohut tagama, et sellega seotud tähtaeg oleks reeglina vähemalt 10 tööpäeva, ning kohandama suulist menetlust vastavalt kiirmenetluse vajadustele. Nõukogu märgib, et eelotsuse kiirmenetlus tuleks viia lõpule kolme kuu jooksul.

Lõpuks võtab nõukogu teadmiseks kohtu kavatsuse tagada eelotsuse kiirmenetluse kohaldamisel läbipaistvus, nagu see on tagatud kõikide muude menetluste puhul, ning palub kohtul esitada hiljemalt kolm aastat pärast kõnealuse menetluse jõustumist aruanne, mille andmeid ajakohastatakse igal aastal, selle rakendamise kohta ja eelkõige kohtu poolt järgitava praktika kohta seoses kiirmenetluse algatamist või algatamata jätmist käsitlevate otsustega.


Top