EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62019CN0497

kohtuasi C-497/19: Eelotsusetaotlus, mille on esitanud Audiencia Provincial de Zaragoza (Hispaania) 26. juunil 2019 – Ibercaja Banco, S.A. versus SO ja TP

ELT C 357, 21.10.2019, p. 11–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

21.10.2019   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 357/11


Eelotsusetaotlus, mille on esitanud Audiencia Provincial de Zaragoza (Hispaania) 26. juunil 2019 – Ibercaja Banco, S.A. versus SO ja TP

(kohtuasi C-497/19)

(2019/C 357/16)

Kohtumenetluse keel: hispaania

Eelotsusetaotluse esitanud kohus

Audiencia Provincial de Zaragoza

Põhikohtuasja pooled

Apellant: Ibercaja Banco, S.A.

Vastustajad apellatsioonimenetluses: SO ja TP

Eelotsuse küsimused

1.

Kas Euroopa õigusega on kooskõlas riigisisene õigusnorm, millest järeldub, et kui teatav ebaõiglane lepingutingimus on nõude täitmisele määramise ajal läbinud kohtu omal algatusel tehtud kontrolli, siis selle kontrolli tõttu ei saa sama kohus pärast lepingutingimust omal algatusel hinnata, kui faktilised ja õiguslikud asjaolud on tuvastatud juba algusest peale, isegi kui selle algse kontrolli käigus ei avaldatud kohtulahendi resolutsioonis ega põhjenduses lepingutingimuste kehtivuse kohta mingit seisukohta?

2.

Kas juhul, kui faktilised ja õiguslikud asjaolud, mis piiritlevad lepingutingimuse ebaõiglust tarbijalepingutes, on juba tuvastatud – juhul kui võlgnik, kelle suhtes on algatatud täitemenetlus, ei tugine menetlusküsimuses, mis on talle selleks seadusega ette nähtud, lepingutingimuse ebaõiglusele, võib pärast seda, kui see menetlusküsimus on lahendatud, esitada uue menetlusküsimuse, millega selgitatakse välja, kas mõni teine või teised lepingutingimused on ebaõiglased, kui ta võis selle vastuväite esitada juba algselt seaduses ette nähtud tavamenetluses? Kokkuvõttes, kas tekib õigust lõpetav mõju, mis takistab tarbijal tõstatada uuesti mõne teise lepingutingimuse ebaõigluse küsimuse samas täitemenetluses ja ka hilisemas tuvastusmenetluses?

3.

Kas juhul kui leitakse, et järeldus, et menetluse pool ei saa esitada teist või edasist menetlusküsimust, et väita, et lepingutingimus on ebaõiglane – mida ta võis väita varem –, kuna vajalikud faktilised ja õiguslikud asjaolud on juba kindlaks määratud, on Euroopa õigusega kooskõlas, võib see olla selle aluseks, et kohus, keda hoiatatakse sellest lepingutingimuse ebaõiglusest, võiks kasutada omaalgatuslikku kontrollipädevust?


Top