EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32021R2307

Komisjoni rakendusmäärus (EL) 2021/2307, 21. oktoober 2021, millega kehtestatakse eeskirjad dokumentide ja teatiste kohta, mida nõutakse liitu importimiseks ette nähtud mahepõllumajanduslike ja üleminekuaja toodete puhul (EMPs kohaldatav tekst)

C/2021/8811

OJ L 461, 27.12.2021, p. 30–39 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 01/07/2022

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2021/2307/oj

27.12.2021   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 461/30


KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2021/2307,

21. oktoober 2021,

millega kehtestatakse eeskirjad dokumentide ja teatiste kohta, mida nõutakse liitu importimiseks ette nähtud mahepõllumajanduslike ja üleminekuaja toodete puhul

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 30. mai 2018. aasta määrust (EL) 2018/848, mis käsitleb mahepõllumajanduslikku tootmist ja mahepõllumajanduslike toodete märgistamist ning millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrus (EÜ) nr 834/2007, (1) eriti selle artikli 39 lõike 2 punkte b ja c ning artikli 43 lõiget 7,

ning arvestades järgmist:

(1)

Määruse (EL) 2018/848 artikli 45 lõike 1 kohaselt võib toodet importida kolmandast riigist, et viia see liidu turule mahepõllumajandusliku või üleminekuaja tootena. Seepärast on vaja kehtestada teatavate ettevõtjate jaoks liidus üksikasjalikud eeskirjad, mis käsitlevad saadetisi liitu sisenemisel ja pärast saadetise või selle osa liidus vabasse ringlusse lubamist. Need ettevõtjad on importijad, kes esitavad saadetise liidus vabasse ringlusse lubamiseks, või nende nimel tegutsevad ettevõtjad, ning esimesed kaubasaajad ja kaubasaajad, kes saadetise või osa saadetisest vastu võtavad.

(2)

Selleks et luua saadetiste ametliku kontrolli süsteem, millega tagatakse jälgitavus, peaks importija teatama pädevale asutusele ja oma kontrolliasutusele või kontrollorganile saadetise saabumisest ette, esitades asjakohase teabe kontrollsertifikaadil, mis on ette nähtud komisjoni delegeeritud määrusega (EL) 2021/2306 (2).

(3)

Lisaks on vaja sätestada üksikasjalikud eeskirjad kontrollsertifikaadi väljavõtte sisu ja selle väljastamise tehniliste vahendite kohta.

(4)

Importija, esimene kaubasaaja ja kaubasaaja peaksid kontrolliasutuste või kontrollorganite nõudmise korral esitama kontrollsertifikaadi või kontrollsertifikaadi väljavõtte. On vaja sätestada täiendavad kohustused seoses teabega, mille importija, esimene kaubasaaja ja kaubasaaja peavad vastavalt esitama määruse (EL) 2018/848 artikli 39 lõike 1 punkti d alapunktis i osutatud mahepõllumajandusliku või üleminekuaja tootmisüksuse kirjelduses.

(5)

Selleks et tagada nõuete rikkumise juhtumite nõuetekohane kontroll, peaksid liikmesriigid ja komisjon jagama mahepõllumajanduse teabesüsteemi kaudu teavet iga nõuete rikkumise kahtluse või tuvastatud nõuete rikkumise kohta, mille avastas liikmesriigi pädev asutus saadetise kontrollimisel.

(6)

Seoses paberkandjal kontrollsertifikaadi ja kontrollsertifikaadi paberkandjal väljavõttega, mis on kinnitatud paberkandjal käsitsi allkirjaga vastavalt delegeeritud määrusele (EL) 2021/2306, on vaja sätestada üleminekunõuded sellise sertifikaadi ja selle väljavõtete kasutamiseks esimese kaubasaaja ja kaubasaaja poolt ning nõue, et selline sertifikaat ja selle väljavõtted peavad olema kaubaga kaasas kuni esimese kaubasaaja ja kaubasaajani.

(7)

Selguse ja õiguskindluse huvides tuleks käesolevat määrust kohaldada alates määruse (EL) 2018/848 kohaldamise kuupäevast.

(8)

Käesoleva määrusega ettenähtud meetmed on kooskõlas mahepõllumajandusliku tootmise komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Reguleerimisese

Käesolevas määruses sätestatakse eeskirjad, mis käsitlevad:

a)

importijate, saadetiste eest vastutavate ettevõtjate, esimeste kaubasaajate ja kaubasaajate kinnitusi ja teateid kolmandatest riikidest toodete importimiseks eesmärgiga viia need tooted liidu turule mahepõllumajanduslike või üleminekuaja toodetena; ning

b)

liikmesriikide pädevate asutuste teatist saadetiste kahtlustatava või tuvastatud nõuete rikkumise kohta.

Artikkel 2

Mõisted

Käesolevas määruses kasutatakse järgmisi mõisteid:

(1)

„importija“ – liidus asuv füüsiline või juriidiline isik, kelle suhtes kohaldatakse määruses (EL) 2018/848 osutatud kontrollisüsteemi ja kes esitab saadetise liidus vabasse ringlusse lubamiseks kas ise või esindaja kaudu;

(2)

„saadetise eest vastutav ettevõtja“ – delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artikli 6 lõike 4 ja komisjoni delegeeritud määruse (EL) 2019/2123 (3) tähenduses kas importija või liidus asuv füüsiline või juriidiline isik, kes esitab importija nimel piiripunktis saadetise;

(3)

„esimene kaubasaaja“ – liidus asuv füüsiline või juriidiline isik, kelle suhtes kohaldatakse määruses (EL) 2018/848 osutatud kontrollisüsteemi ja kellele importija saadab saadetise pärast vabasse ringlusse lubamist ning kes võtab selle vastu edasiseks ettevalmistamiseks ja/või turustamiseks;

(4)

„kaubasaaja“ – liidus asuv füüsiline või juriidiline isik, kelle suhtes kohaldatakse määruses (EL) 2018/848 osutatud kontrollisüsteemi ja kellele importija tarnib saadetise osadeks jagamisel saadud partii pärast vabasse ringlusse lubamist ning kes võtab selle vastu edasiseks ettevalmistamiseks ja/või turustamiseks;

(5)

„saadetis“ – Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2017/625 (4) artikli 3 punktis 37 määratletud saadetis, kuhu kuuluvad tooted, mis on ette nähtud liidus mahepõllumajanduslike või üleminekuaja toodetena turule viimiseks; kuid mahepõllumajanduslike ja üleminekuaja toodete puhul, mis on komisjoni delegeeritud määruse (EL) 2021/2305 (5) kohaselt vabastatud piiripunktis tehtavast ametlikust kontrollist, tähendab see ühe või mitme kombineeritud nomenklatuuri koodi alla kuuluva toote kogust, mis on hõlmatud üheainsa kontrollsertifikaadiga ning mida veab sama transpordivahend ja mis imporditakse samast kolmandast riigist.

Artikkel 3

Saabumisest etteteatamine

1.   Importija või, kui see on asjakohane, saadetise eest vastutav ettevõtja teatab järgmistele üksustele ette iga saadetise saabumisest piiripunkti või vabasse ringlusse lubamise kohta, täites ja esitades komisjoni rakendusmääruse (EL) 2019/1715 (6) artikli 2 punktis 36 osutatud kaubanduse kontrolli- ja ekspertsüsteemis (TRACES) asjakohase osa kontrollsertifikaadist vastavalt delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 lisas esitatud näidisele ja märkustele:

a)

delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artiklis 6 osutatud pädev asutus;

b)

importija kontrolliasutus või kontrollorgan.

2.   Iga saadetise puhul, mille suhtes kohaldatakse piiripunktis ametlikku kontrolli, kohaldatakse lõiget 1 lisaks määruse (EL) 2017/625 artikli 56 lõike 3 punkti a kohastele nõuetele, mis käsitlevad saadetiste saabumise piiripunkti pädevate asutuste eelnevat teavitamist.

3.   Lõike 1 kohane etteteatamine toimub kooskõlas komisjoni rakendusmääruses (EL) 2019/1013 (7) sätestatud miinimumaja nõuetega.

Artikkel 4

Kontrollsertifikaat ja kontrollsertifikaadi väljavõte

1.   Importija ja esimene kaubasaaja täidavad kontrollsertifikaadi TRACESis järgmiselt:

a)

tolli eriprotseduure käsitlevasse lahtrisse 23 märgib importija TRACESis kogu teabe, välja arvatud teabe asjaomase pädeva asutuse tehtud kontrolli kohta;

b)

esimest kaubasaajat käsitlevasse lahtrisse 24 märgib importija TRACESis teabe, kui kolmanda riigi kontrolliasutus või kontrollorgan ei ole seda enne saadetise kontrollimist ja kontrollsertifikaadi pädeva asutuse poolt kinnitamist täitnud; ning

c)

esimese kaubasaaja kinnitust käsitleva lahtri 31 täidab TRACESis esimene kaubasaaja saadetise vastuvõtmisel pärast selle vabasse ringlusse lubamist.

2.   Kui delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artikli 6 lõike 3 kohaselt saadetise kohta tehtud otsuses on märgitud, et saadetis lubatakse vabasse ringlusse, märgib importija kontrollsertifikaadi numbri Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 952/2013 (8) artikli 158 lõikes 1 osutatud vabasse ringlusse lubamise tollideklaratsioonile.

3.   Kui saadetis jagatakse tollijärelevalve all eri partiideks enne vabasse ringlusse lubamist vastavalt delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artikli 6 lõikele 6, täidab ja esitab importija iga partii kohta TRACESi kaudu kontrollsertifikaadi väljavõtte vastavalt käesoleva määruse lisas esitatud näidisele ja märkustele.

Sama kehtib ka juhul, kui saadetis jagatakse pärast kontrollsertifikaadi kontrollimist ja kinnitamist delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artikli 7 lõike 3 kohaselt eri partiideks.

Kui delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artikli 6 lõike 6 ja artikli 7 lõike 4 kohases kontrollsertifikaadi väljavõttes on partii kohta tehtud otsuses märgitud, et partii lubatakse vabasse ringlusse, märgitakse kontrollsertifikaadi väljavõtte number vabasse ringlusse lubamise tollideklaratsiooni, nagu on osutatud määruse (EL) nr 952/2013 artikli 158 lõikes 1.

Kaubasaaja täidab partii vastuvõtmisel TRACESis kontrollsertifikaadi väljavõtte lahtri 13, kinnitades, et partii vastuvõtmisel vastab pakend või konteiner ja vajaduse korral kontrollsertifikaat määruse (EL) 2018/848 III lisa punktile 6.

4.   Kontrollsertifikaadi väljavõte koostatakse selle liikmesriigi ametlikus keeles või ühes ametlikest keeltest, kus partii lubatakse vabasse ringlusse. Liikmesriik võib nõustuda sertifikaadi väljavõtte koostamisega mõnes muus liidu ametlikus keeles, millele lisatakse vajaduse korral kinnitatud tõlge.

Artikkel 5

Tõendavad dokumendid

Asjaomase pädeva asutuse, kontrolliasutuse või kontrollorgani taotlusel esitab importija, esimene kaubasaaja või kaubasaaja kontrollsertifikaadi või vajaduse korral kontrollsertifikaadi väljavõtte, milles nad on nimetatud.

Artikkel 6

Tootmisüksuste ja tegevuste kirjeldus

Kui importija deklareerib saadetise vabasse ringlusse lubamiseks, peab mahepõllumajandusliku või üleminekuaja tootmisüksuse ja määruse (EL) 2018/848 artikli 39 lõike 1 punkti d alapunktis i osutatud tegevuste täielik kirjeldus sisaldama järgmist:

a)

ruumid;

b)

tegevused, näidates ära liidus vabasse ringlusse lubamise kohad;

c)

muud rajatised, mida importija kavatseb kasutada imporditud toodete ladustamiseks kuni nende tarnimiseni esimesele kaubasaajale; ning

d)

kohustus tagada, et kõik imporditud toodete ladustamiseks kasutatavad rajatised esitatakse kontrollimiseks kontrolliasutusele või kontrollorganile või, kui need ladustamisrajatised asuvad teises liikmesriigis või piirkonnas, siis kontrolliasutusele või kontrollorganile, keda on selles liikmesriigis või piirkonnas kontrollimise eesmärgil tunnustatud.

Esimese kaubasaaja ja kaubasaaja puhul peab kirjeldus sisaldama saadetiste vastuvõtmiseks ja ladustamiseks kasutatavaid rajatisi.

Artikkel 7

Nõuete rikkumise kahtlusest või tuvastatud rikkumisest teatamine

Kui delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artikli 6 kohasel saadetise nõuetele vastavuse kontrollimisel tekib nõuete rikkumise kahtlus või tehakse kindlaks nõuete rikkumine, teavitab asjaomane liikmesriik sellest viivitamata komisjoni ja teisi liikmesriike, kasutades selleks mahepõllumajanduse infosüsteemi (OFIS) ja komisjoni rakendusmääruse (EL) 2021/279 (9). II lisa 4. jaos esitatud vormi. Komisjon teavitab asjaomase kolmanda riigi pädevat asutust või asjakohasel juhul kontrolliasutust või kontrollorganit.

Artikkel 8

Paberkandjal kontrollsertifikaate ja nende väljavõtteid käsitlevad üleminekusätted

1.   Delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artikli 11 lõike 2 kohaselt käsitsi allkirjastatud paberkandjal kontrollsertifikaat ja kõnealuse määruse artikli 11 lõike 5 kohaselt käsitsi allkirjastatud kontrollsertifikaadi paberkandjal väljavõte peavad olema kaubaga kaasas esimese kaubasaaja või kaubasaajani.

2.   Lõikes 1 osutatud paberkandjal kontrollsertifikaadi saamisel kontrollib esimene kaubasaaja, kas kõnealusel sertifikaadil esitatud teave vastab TRACESis kõnealusel sertifikaadil esitatud teabele.

Kui kontrollsertifikaadi lahtris 13 osutatud pakkeüksuste arvu ja kõnealuse sertifikaadi lahtrites 16 ja 17 esitatud teavet ei ole paberkandjal kontrollsertifikaadil täidetud või kui see teave erineb TRACESis sertifikaadil esitatud teabest, võtab esimene kaubasaaja arvesse TRACESis sertifikaadil esitatud teavet.

3.   Pärast lõikes 2 osutatud kontrolli allkirjastab esimene kaubasaaja käsitsi paberkandjal kontrollsertifikaadi lahtri 31 ja saadab selle sertifikaadi lahtris 12 nimetatud importijale.

4.   Importija hoiab lõikes 3 osutatud paberkandjal kontrollsertifikaati kontrolliasutusele või kontrollorganile kättesaadavana vähemalt kaks aastat.

5.   Lõikes 1 osutatud kontrollsertifikaadi paberkandjal väljavõtte puhul allkirjastab kaubasaaja partii vastuvõtmisel käsitsi kõnealuse paberkandjal väljavõtte lahtri 13.

6.   Partii vastuvõtja hoiab lõikes 5 osutatud kontrollsertifikaadi paberkandjal väljavõtet kontrolliasutustele ja/või kontrollorganitele kättesaadavana vähemalt kaks aastat.

7.   Esimene kaubasaaja või vajaduse korral importija võib teha koopia lõikes 3 osutatud kontrollsertifikaadi paberkandjal väljavõttest, et teavitada artikli 5 kohaselt kontrolliasutusi ja kontrollorganeid. Kontrollsertifikaadi koopiale trükitakse või lüüakse templiga sõna „KOOPIA“.

8.   Kaubasaaja või vajaduse korral importija võib teha koopia lõikes 5 osutatud kontrollsertifikaadi paberkandjal väljavõttest, et teavitada artikli 5 kohaselt kontrolliasutusi ja kontrollorganeid. Kontrollsertifikaadi koopiale trükitakse või lüüakse templiga sõna „KOOPIA“.

Artikkel 9

Jõustumine ja kohaldamine

Käesolev määrus jõustub kolmandal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Seda kohaldatakse alates 1. jaanuarist 2022.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 21. oktoober 2021

Komisjoni nimel

president

Ursula VON DER LEYEN


(1)  ELT L 150, 14.6.2018, lk 1.

(2)  Komisjoni 21. oktoobri 2021. aasta delegeeritud määrus (EL) 2021/2306, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) 2018/848 eeskirjadega, mis käsitlevad liitu importimiseks ette nähtud mahepõllumajanduslike ja üleminekuaja toodete saadetiste ametlikku kontrolli ning kontrollsertifikaati (vt käesoleva Euroopa Liidu Teataja lk 13).

(3)  Komisjoni 10. oktoobri 2019. aasta delegeeritud määrus (EL) 2019/2123, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) 2017/625 selles osas, millistel juhtudel ja tingimustel võib teatavate kaupade identsus- ja füüsilist kontrolli teha kontrollipunktis ning dokumentide kontrolli mujal kui piiripunktis (ELT L 321, 12.12.2019, lk 64).

(4)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 15. märtsi 2017. aasta määrus (EL) 2017/625, mis käsitleb ametlikku kontrolli ja muid ametlikke toiminguid, mida tehakse eesmärgiga tagada toidu- ja söödaalaste õigusnormide ning loomatervise ja loomade heaolu, taimetervise- ja taimekaitsevahendite alaste õigusnormide kohaldamine, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruseid (EÜ) nr 999/2001, (EÜ) nr 396/2005, (EÜ) nr 1069/2009, (EÜ) nr 1107/2009, (EL) nr 1151/2012, (EL) nr 652/2014, (EL) 2016/429 ja (EL) 2016/2031, nõukogu määruseid (EÜ) nr 1/2005 ja (EÜ) nr 1099/2009 ning nõukogu direktiive 98/58/EÜ, 1999/74/EÜ, 2007/43/EÜ, 2008/119/EÜ ja 2008/120/EÜ ning millega tunnistatakse kehtetuks Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrused (EÜ) nr 854/2004 ja (EÜ) nr 882/2004, nõukogu direktiivid 89/608/EMÜ, 89/662/EMÜ, 90/425/EMÜ, 91/496/EMÜ, 96/23/EÜ, 96/93/EÜ ja 97/78/EÜ ja nõukogu otsus 92/438/EMÜ (ametliku kontrolli määrus) (ELT L 95, 7.4.2017, lk 1).

(5)  Komisjoni 21. oktoobri 2021. aasta delegeeritud määrus (EL) 2021/2305, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) 2017/625 eeskirjadega, mis käsitlevad juhtumeid ja tingimusi, mille puhul mahepõllumajanduslikud tooted ja üleminekuaja tooted vabastatakse ametlikust kontrollist, ja selliste toodete ametliku kontrolli kohta, ning millega muudetakse komisjoni delegeeritud määrusi (EL) 2019/2123 ja (EL) 2019/2124 (vt käesoleva Euroopa Liidu Teataja lk 5).

(6)  Komisjoni 30. septembri 2019. aasta rakendusmäärus (EL) 2019/1715, millega kehtestatakse ametliku kontrolli teabehaldussüsteemi ja selle süsteemikomponentide toimimise eeskirjad (IMSOCi määrus) (ELT L 261, 14.10.2019, lk 37).

(7)  Komisjoni 16. aprilli 2019. aasta rakendusmäärus (EL) 2019/1013 liitu sisenevatest teatavate looma- ja kaubakategooriate saadetistest etteteatamise kohta (ELT L 165, 21.6.2019, lk 8).

(8)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 9. oktoobri 2013. aasta määrus (EL) nr 952/2013, millega kehtestatakse liidu tolliseadustik (ELT L 269, 10.10.2013, lk 1).

(9)  Komisjoni 22. veebruari 2021. aasta rakendusmäärus (EL) 2021/279, millega kehtestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2018/848 (mis käsitleb mahepõllumajandusliku tootmise jälgitavuse ja nõuetele vastavuse tagamise kontrolle ja muid meetmeid ning mahepõllumajanduslike toodete märgistamist) üksikasjalikud rakenduseeskirjad (ELT L 62, 23.2.2021, lk 6).


LISA

I OSA

VÄLJAVÕTE nr… EUROOPA LIITU IMPORDITAVATE MAHEPÕLLUMAJANDUSLIKE JA ÜLEMINEKUAJA TOODETE KONTROLLSERTIFIKAADIST

1.

Väljavõtte aluseks oleva kontrollsertifikaadi väljastanud kontrolliasutus või kontrollorgan.

2.

Vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EL) 2018/848: (1)

nõuetele vastavus (artikkel 46);

samaväärne kolmas riik (artikkel 48);

samaväärne kontrolliasutus või kontrollorgan (artikkel 57) või

samaväärsus kaubanduslepingu alusel (artikkel 47).

3.

Kontrollsertifikaadi viitenumber

4.

Kontrolliasutus või kontrollorgan

5.

Importija

6.

Päritoluriik

7.

Ekspordiriik

8.

Piiripunkt/kontrollipunkt/vabasse ringlusse laskmise koht

9.

Sihtriik

10.

Saadetise osadeks jagamisel saadud partii vastuvõtja

11.

Kauba kirjeldus

Mahepõllumajanduslik või üleminekuaja toode CN-koodid Kategooria Pakkeüksuste arv Partii number Partii netomass

ja algsaadetise netomass

12.

Sertifikaadi väljavõtet kontrollinud ja selle kinnitanud asjaomase pädeva asutuse kinnitus.

Käesolev väljavõte kehtib eespool kirjeldatud partii suhtes, mis on saadud kaubasaadetise jagamisel partiideks; kaubasaadetise suhtes kehtib lahtris 3 nimetatud numbriga kontrollsertifikaadi originaaleksemplar.

Lubada ringlusse mahepõllumajandusliku tootena

Lubada ringlusse üleminekuaja tootena

Lubada ringlusse mittemahepõllumajandusliku tootena

Partiid ei või vabasse ringlusse lubada

Lisateave:

Ametiasutus ja liikmesriik:

Kuupäev:

Volitatud isiku nimi ja allkiri/kvalifitseeritud e-tempel

 

13.

Partii vastuvõtja kinnitus

Kinnitame, et toodete vastuvõtmisel pakend või konteiner ja vajaduse korral kontrollsertifikaat:

vastavad määruse (EL) 2018/848 III lisa punktile 6; või

ei vasta määruse (EL) 2018/848 III lisa punktile 6.

 

Volitatud isiku nimi ja allkiri

Kuupäev:

 

II OSA

MÄRKUSED KONTROLLSERTIFIKAADI VÄLJAVÕTTE NÄIDISE TÄITMISE KOHTA

Väljavõte nr …:

väljavõtte number vastab algsaadetise partiideks jagamise tulemusena saadud partii numbrile.

Lahter 1

:

väljavõtte aluseks oleva kontrollsertifikaadi väljastanud kolmanda riigi kontrolliasutuse või kontrollorgani nimi, aadress ja kood.

Lahter 2

:

sellesse lahtrisse märgitakse määruse (EL) 2018/848 sätted, millega reguleeritakse käesoleva väljavõtte väljastamist ja kasutamist; märkida asjaomane säte, mille alusel kõnealune kaubasaadetis imporditi, vt väljavõtte aluseks oleva kontrollsertifikaadi lahter 2.

Lahter 3

:

elektroonilise kaubanduse kontrolli- ja ekspertsüsteemi (TRACES) poolt aluseks olevale sertifikaadile automaatselt antud kontrollsertifikaadi number.

Lahter 4

:

saadetise osadeks jaganud ettevõtja kontrollimise eest vastutava kontrolliasutuse või kontrollorgani nimi, aadress ja kood.

Lahtrid 5, 6 ja 7

:

vt asjakohane teave väljavõtte aluseks oleva kontrollsertifikaadi kohta.

Lahter 8

:

kordumatu tähtnumbriline kood, mille TRACES on andnud piiripunktile või kontrollipunktile, mis ei ole Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2017/625 (2) artikli 53 lõike 1 punktis a osutatud piiripunkt või, kui see on asjakohane, Euroopa Liidus vabasse ringlusse laskmise kohale, sealhulgas riigile, kus tehakse ametlikku kontrolli partii kontrollimiseks vastavalt komisjoni delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 (3) artikli 6 lõigetele 1 ja 2, ning kui saadetise kohta tehtud otsus kantakse kontrollisertifikaadi lahtrisse 30.

Lahter 9

:

sihtriik on kaubasaadetise esimese vastuvõtja riik Euroopa Liidus.

Lahter 10

:

algsaadetise partiideks jagamisel saadud partii vastuvõtja Euroopa Liidus.

Lahter 11

:

toodete kirjeldus, mis sisaldab järgmist:

märge selle kohta, kas tooted on mahepõllumajanduslikud või üleminekuaja tooted;

asjaomaste toodete puhul nõukogu määruses (EMÜ) nr 2658/87 (4) osutatud kombineeritud nomenklatuuri (CN) kood (võimaluse korral 8-numbriline tasand);

toote kategooria vastavalt komisjoni rakendusmääruse (EL) 2021/1378 (5) II lisale;

pakkeüksuste arv (kastide, karpide, kottide, ämbrite jne arv);

netomass väljendatuna asjakohastes ühikutes (netomass kilogrammides, liitrid jne) ja antud väljavõtte aluseks oleva kontrollsertifikaadi lahtris 13 märgitud netomass.

Lahter 12

:

selle lahtri peab täitma pädev asutus iga partii kohta, mis on saadud delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artikli 6 lõikes 6 ja artikli 7 lõikes 3 osutatud osadeks jagamise tulemusel.

Pädev asutus peab valima sobiva variandi, lisades vajaduse korral mis tahes asjakohaseks peetavat lisateavet. Eelkõige juhul, kui on valitud variant „Partiid ei või vabasse ringlusse lubada“, tuleb asjakohane teave esitada punktis „Lisateave“.

Toodete puhul, mille suhtes kohaldatakse piiripunktis ametlikku kontrolli, peab selle lahtri täitma piiripunkti pädev asutus.

Volitatud isiku allkiri on nõutav üksnes kuni 30. juunini 2022 paberkandjal kinnitatud kontrollsertifikaatide väljavõtete korral vastavalt delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artikli 11 lõikele 5.

Lahter 13

:

selle lahtri peab täitma kaubasaaja partii vastuvõtmisel, valides ühe variandi pärast määruse (EL) 2018/848 III lisa punktis 6 sätestatud kontrolli tegemist.

Vastavalt delegeeritud määruse (EL) 2021/2306 artikli 11 lõikele 5 on paberkandjal kinnitatud kontrollsertifikaatide väljavõtete puhul kuni 30. juunini 2022 nõutav kaubasaaja käsitsi allkiri.


(1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 30. mai 2018. aasta määrus (EL) 2018/848, mis käsitleb mahepõllumajanduslikku tootmist ja mahepõllumajanduslike toodete märgistamist ning millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrus (EÜ) nr 834/2007 (ELT L 150, 14.6.2018, lk 1).

(2)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 15. märtsi 2017. aasta määrus (EL) 2017/625, mis käsitleb ametlikku kontrolli ja muid ametlikke toiminguid, mida tehakse eesmärgiga tagada toidu- ja söödaalaste õigusnormide ning loomatervise ja loomade heaolu, taimetervise- ja taimekaitsevahendite alaste õigusnormide kohaldamine, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruseid (EÜ) nr 999/2001, (EÜ) nr 396/2005, (EÜ) nr 1069/2009, (EÜ) nr 1107/2009, (EL) nr 1151/2012, (EL) nr 652/2014, (EL) 2016/429 ja (EL) 2016/2031, nõukogu määruseid (EÜ) nr 1/2005 ja (EÜ) nr 1099/2009 ning nõukogu direktiive 98/58/EÜ, 1999/74/EÜ, 2007/43/EÜ, 2008/119/EÜ ja 2008/120/EÜ ning millega tunnistatakse kehtetuks Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrused (EÜ) nr 854/2004 ja (EÜ) nr 882/2004, nõukogu direktiivid 89/608/EMÜ, 89/662/EMÜ, 90/425/EMÜ, 91/496/EMÜ, 96/23/EÜ, 96/93/EÜ ja 97/78/EÜ ja nõukogu otsus 92/438/EMÜ (ametliku kontrolli määrus) (ELT L 95, 7.4.2017, lk 1).

(3)  Komisjoni 21. oktoobri 2021. aasta delegeeritud määrus (EL) 2021/2306, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) 2018/848 eeskirjadega, mis käsitlevad liitu importimiseks ette nähtud mahepõllumajanduslike ja üleminekuaja toodete saadetiste ametliku kontrolli ning kontrollsertifikaati (ELT L 461, 27.12.2021, lk 13).

(4)  Nõukogu 23. juuli 1987. aasta määrus (EMÜ) nr 2658/87 tariifi- ja statistikanomenklatuuri ning ühise tollitariifistiku kohta (EÜT L 256, 7.9.1987, lk 1).

(5)  Komisjoni 19. augusti 2021. aasta rakendusmäärus (EL) 2021/1378, millega kehtestatakse teatavad eeskirjad mahepõllumajanduslike ja üleminekuaja toodete liitu importimisega tegelevatele kolmandate riikide ettevõtjatele, ettevõtjate rühmadele ja eksportijatele väljaantava sertifikaadi kohta ning tunnustatud kontrolliasutuste ja kontrollorganite loetelu kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL) 2018/848 (ELT L 297, 20.8.2021, lk 24).


Top