Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2019/344/04

    KONKURSIKUTSE Toetus ELi ühtekuuluvuspoliitikaga seotud teavitamismeetmetele2019/C 344/04

    ELT C 344, 11.10.2019, p. 5–8 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    11.10.2019   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 344/5


    KONKURSIKUTSE

    Toetus ELi ühtekuuluvuspoliitikaga seotud teavitamismeetmetele

    (2019/C 344/04)

    1.   EESMÄRGID JA TEEMAD

    Projektikonkurss on ette nähtud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1303/2013 (1) artikli 58 punkti f kohaste teavitamismeetmete rahastamiseks 2019. aasta eelarve assigneeringutest, mis eraldatakse vastavalt komisjoni otsusele C(2018) 8730 (2).

    Projektikonkursi raames soovib Euroopa Komisjon valida välja võimalikud toetusesaajad ELi kaasrahastatavate teavitamismeetmete (3) rakendamiseks. Peamine eesmärk on toetada ELi ühtekuuluvuspoliitikaga (4) seotud teabe ja sisu loomist ja levitamist, tunnustades samal ajal asjaomaste osalejate täielikku toimetuslikku sõltumatust.

    Kavandatud on kaks peamist meedet:

     

    1. meede – toetus ELi ühtekuuluvuspoliitikaga seotud teabe ja sisu loomiseks ja levitamiseks meedia ja muude toetuskõlblike üksuste kaudu (vt punkt „Toetuskõlblikud taotlejad“)

     

    2. meede – ELi ühtekuuluvuspoliitika edendamine ülikoolides ja muudes haridusasutustes

    Taotlejad võivad projektikonkursi ühe meetme kohta esitada ainult ühe taotluse.

    Projektikonkursi erieesmärgid on järgmised:

    edendada ja toetada paremat arusaamist ühtekuuluvuspoliitika rollist kõigi ELi piirkondade toetamisel;

    suurendada teadlikkust eelkõige ühtekuuluvuspoliitika raames ELi rahastatud projektidest ning nende mõjust inimeste igapäevaelule;

    levitada teavet ühtekuuluvuspoliitika, selle tulemuste ja tuleviku ning rolli kohta ELi poliitiliste prioriteetide elluviimisel ja toetada selleteemalist avatud dialoogi;

    julgustada kodanikke osalema ühtekuuluvuspoliitikaga seotud teemade käsitlemisel ning soodustada nende osalemist selle poliitika tulevaste prioriteetide seadmisel.

    Projektiettepanekus tuleb kirjeldada ja hinnata ühtekuuluvuspoliitika rolli Euroopa Komisjoni poliitiliste prioriteetide elluviimisel ning ELi, liikmesriikide, piirkondade ja kohaliku tasandi praeguste ja tulevaste probleemide lahendamisel. Täpsemalt peaksid need olema seotud ühtekuuluvuspoliitika meetmetega, mille abil:

    edendatakse töökohtade loomist, majanduskasvu ja investeeringuid piirkondlikul ja kohalikul tasandil ning parandatakse inimeste elukvaliteeti;

    aidatakse ellu viia ELi ja liikmesriikide peamisi prioriteete, mis hõlmavad lisaks töökohtade loomisele ja majanduskasvule ka kliimamuutustega võitlemist, keskkonnakaitset ning teaduse ja innovatsiooni edendamist;

    suurendatakse ELi majanduslikku, sotsiaalset ja territoriaalset ühtekuuluvust, vähendades erinevusi ELi riikide ja piirkondade vahel ning nende sees;

    aidatakse piirkondadel kasutada ära globaliseerumist ning leida oma nišši maailma majanduses;

    tugevdatakse Euroopa projekti, kuna ühtekuuluvuspoliitika teenib vahetult ELi kodanike huve.

    2.   TOETUSKÕLBLIKUD TAOTLEJAD

    1. meede

    Toetuskõlblik taotleja (põhi- ja kaastaotlejad ning sidusüksused, kui neid on) peab olema ELi liikmesriigis asuv ja seal registreeritud juriidiline isik. Näiteks on rahastamiskõlblikud taotlejad: (5)

    meediaorganisatsioonid/uudisteagentuurid (televisioon, raadio, trükiajakirjandus, veebimeedia, uusmeedia, eri meediakanalite kombinatsioon);

    mittetulundusühendused;

    ülikoolid ja haridusasutused;

    uurimiskeskused ja mõttekojad;

    Euroopa huve kaitsvad ühendused;

    eraõiguslikud asutused;

    avaliku sektori asutused (6) (riigi, piirkonna ja kohaliku tasandi ametiasutused), v.a ametiasutused, kes tegelevad ühtekuuluvuspoliitika rakendamisega Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1303/2013 artikli 123 kohaselt.

    2. meede

    Toetuskõlblik taotleja (põhi- ja kaastaotlejad ning sidusüksused, kui neid on) peab olema ELi liikmesriigis asuv ja seal registreeritud juriidiline isik. 2. meetme raames on toetuskõlblikud üksnes ülikoolid ja haridusasutused.

    Füüsilised isikud, samuti üksused, mis on asutatud üksnes mõne käesoleva konkursikutsega hõlmatud projekti elluviimiseks, ei ole toetuskõlblikud taotlejad (ei 1. ega 2. meetme puhul).

    Suurbritannia taotlejad: toetuskõlblikkuse kriteeriumid peavad olema täidetud kogu toetusperioodi jooksul. Kui Ühendkuningriik lahkub EList toetusperioodi jooksul ega sõlmi ELiga lepingut, millega tagatakse, et Suurbritannia taotlejad on jätkuvalt toetuskõlblikud, lõpetatakse ELi vahenditest rahastamine (samal ajal võidakse projektis jätkuvalt osaleda) või nõutakse toetuslepingu artikli II.17 alusel projektis osalemise lõpetamist.

    Taotlejad, kes osalesid Euroopa Komisjoni 2017. aastal algatatud projektikonkursil ja 2018. aastal algatatud projektikonkursil, on toetuskõlblikud eelmise taotlusevooru tulemustest olenemata.

    3.   KÕRVALEJÄTMIS- JA VALIKUKRITEERIUMID

    Taotleja (põhi- ja kaastaotleja) ning sidusüksused peavad allkirjastama vandega kinnitatud avalduse selle kohta, et nad ei ole üheski finantsmääruse (7) artikli 136 lõikes 1 ning artiklis 141 osutatud olukorras (seoses vastavalt hankemenetlusest kõrvalejätmise ja pakkumuse tagasilükkamisega).

    Taotlejal (põhi- ja kaastaotlejal) peavad olema kavandatud teavitamismeetme rakendamiseks vajalikud kutseoskused ja sobiv kvalifikatsioon ning püsivad ja piisavad rahastamisallikad, mis võimaldavad tal jätkata tegevust kogu projekti elluviimise aja jooksul või aastal, mille jaoks toetust antakse, ning seda kaasrahastada.

    4.   PAKKUMUSTE HINDAMISE KRITEERIUMID

    Taotlusi hinnatakse järgmiste kriteeriumide alusel.

     

    Kriteerium

    Arvesse võetavad elemendid

    Kaal (punktid)

    1.

    Meetme asjakohasus ja panus projektikonkursi eesmärkide saavutamisse

    Projekti eesmärkide asjakohasus seoses projektikonkursi eesmärkide ja prioriteetidega

    Piirkonnaga/piirkondadega seoses kasutatud teavitamismeetmete asjakohasus

    Lisaväärtus võrreldes olemasolevate algatustega Euroopa eri piirkondades

    Projekti uuenduslikkus seoses teabevahetuse valdkonna arenguga

    30 punkti (miinimummäär 50 %)

    2.

    Meetme mõju ja tõhusus

    Konkreetsed, mõõdetavad, saavutatavad ja asjakohased eesmärgid teavitus- ja levitustegevuse jaoks

    Teavituskava võimalused (sh näiteks teabe edastamise ajakava, levitamiskanal(id) ja varasema tegevuse kaudu tagatud kontaktide arv) mõjutada võimalikult suurt sihtrühma kohalikul, piirkondlikul, mitme piirkonna ja riigi tasandil (mitmekordistav mõju) näiteks taotlejate koostöö kaudu võrgustike ja/või piirkondlike osalejate/meediakanalitega

    Kavandatud meetodite tõhusus projektikonkursi eesmärkide saavutamiseks, sealhulgas sisu tootmise meetodid, toimetuse sõltumatuse tagamise mehhanism ja meetodid tehniliste lahenduste väljatöötamiseks

    Tegevusele kavandatud reklaam ning tulemuste levitamise meetodid

    Edusammude jälgimise meetmed

    Järelhindamise metoodika

    Võimalused projekti jätkamiseks pärast ELi toetuse lõppemist

    40 punkti (miinimummäär 50 %)

    3.

    Meetme tõhusus

    Kavandatud vahendite kulutasuvus, võttes arvesse kulusid ja oodatavaid tulemusi

    20 punkti (miinimummäär 50 %)

    4.

    Projektimeeskonna korraldus ja projekti juhtimise kvaliteet

    Kavandatud koordineerimismehhanismide, kvaliteedikontrolli süsteemide ja riskijuhtimismeetmete kvaliteet

    Ülesannete jaotuse kvaliteet kavandatud meetme tegevuste rakendamisel

    10 punkti (miinimummäär 50 %)

    Projekti kvaliteedi eest antakse maksimaalselt 100 punkti. Minimaalselt nõutav punktide kogusumma on 60 punkti 100-st, kusjuures iga kriteeriumi puhul on nõutav miinimumpunktide määr 50 %. Pingeritta pannakse üksnes kõik eespool nimetatud kvaliteedikünnised ületanud projektid. Künnise saavutamine ei tähenda automaatselt toetuse määramist.

    5.   EELARVE JA PROJEKTI KESTUS

    Käesoleva projektikonkursiga hõlmatud teavitusmeetmete kaasrahastamiseks on sihtotstarbeliselt eraldatud kokku hinnanguliselt 4 800 000 eurot (4 000 000 eurot 1. meetme jaoks ja 800 000 eurot 2. meetme jaoks).

    Toetussumma on minimaalselt 70 000 eurot ja maksimaalselt 300 000 eurot. ELi toetus makstakse kulude hüvitamise vormis kuni 80 % ulatuses meetme tegelikest rahastamiskõlblikest kuludest. Taotleja peab tagama kaasrahastamise ülejäänud summa ulatuses, mis kaetakse tema omavahenditest.

    Komisjon jätab endale õiguse osa eelarvevahendeid mitte välja maksta.

    Projekti maksimaalne kestus on 12 kuud.

    6.   AJAKAVA JA TAOTLUSTE ESITAMISE TÄHTAEG

    Etapid

    Kuupäev ja ajavahemik

    Taotluste esitamise tähtaeg

    10. detsember 2019

    Hindamisperiood (esialgne)

    Jaanuar–märts 2020

    Teave taotlejatele (esialgne)

    Aprill 2020

    Toetuslepingute allkirjastamine (esialgne)

    Mai–juuli 2020

    7.   LISATEAVE

    Taotlusvormid ja lisateave projektikonkursi kohta on esitatud taotlejatele mõeldud suunistes, mis on kättesaadavad aadressil http://ec.europa.eu/regional_policy/en/newsroom/funding-opportunities/calls-for-proposal/

    Taotlejad peavad täitma eespool nimetatud suunistes esitatud nõudeid.


    (1)  ELT L 347, 20.12.2013, lk 320.

    (2)  https://ec.europa.eu/regional_policy/sources/tender/pdf/official/2019_financing_decision_ta.pdf

    (3)  Käesoleva projektikonkursi raames tähendab „teavitamismeede“ ELi ühtekuuluvuspoliitikaga seotud iseseisvat ja ühtset teavitustegevuste kogumit.

    (4)  Projektikonkursi raames toetab Euroopa Komisjon ELi ühtekuuluvuspoliitikaga seotud teavitamismeetmeid kolmest põhiallikast: Euroopa Regionaalarengu Fond (ERF), Ühtekuuluvusfond (ÜF) ja Euroopa Sotsiaalfond (ESF). Seega on rahastamiskõlblikud kõik projektid, millega piirkondlikul tasandil suurendatakse nende kolme fondi mõju.

    (5)  Loetelu ei ole ammendav.

    (6)  Avalik-õiguslikud asutused või avalikke teenuseid osutavad eraõiguslikud asutused.

    (7)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 18. juuli 2018. aasta määrus (EL, Euratom) 2018/1046, mis käsitleb liidu üldeelarve suhtes kohaldatavaid finantsreegleid ja millega muudetakse määrusi (EL) nr 1296/2013, (EL) nr 1301/2013, (EL) nr 1303/2013, (EL) nr 1304/2013, (EL) nr 1309/2013, (EL) nr 1316/2013, (EL) nr 223/2014 ja (EL) nr 283/2014 ja otsust nr 541/2014/EL ning tunnistatakse kehtetuks määrus (EL, Euratom) nr 966/2012 (ELT L 193, 30.7.2018, lk 1).


    Top