Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32021R0638

    Nõukogu rakendusmäärus (EL) 2021/638, 19. aprill 2021, millega rakendatakse määrust (EL) nr 401/2013, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Myanmaris/Birmas

    ST/7710/2021/INIT

    ELT L 132I, 19.4.2021, p. 1–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2021/638/oj

    19.4.2021   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    LI 132/1


    NÕUKOGU RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2021/638,

    19. aprill 2021,

    millega rakendatakse määrust (EL) nr 401/2013, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Myanmaris/Birmas

    EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

    võttes arvesse nõukogu määrust (EL) nr 401/2013, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Myanmaris/Birmas, (1) eriti selle artiklit 4i,

    võttes arvesse liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ettepanekut

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Nõukogu võttis 2. mail 2013 vastu määruse (EL) nr 401/2013.

    (2)

    Nõukogu võttis 22. märtsil 2021 vastu määruse (EL) 2021/479, (2) millega lisati loetellu kandmise kriteeriumina demokraatiat ja õigusriiki õõnestav tegevus Myanmaris/Birmas ning samuti võimalus kehtestada piiravad meetmed Myanmari relvajõudude (Tatmadaw) majandushuvide suhtes.

    (3)

    Nõukogu võttis 22. märtsil 2021 vastu määruse (EL) 2021/480, (3) millega kehtestatakse piiravad meetmed 11 isiku suhtes reaktsioonina 1. veebruaril 2021 toimunud sõjaväelisele riigipöördele ja pärast seda toimunud sõjaväe- ja politseijõudude poolt toime pandud rasketele inimõiguste rikkumistele Myanmaris/Birmas.

    (4)

    Võttes arvesse jätkuvat keerulist olukorda Myanmaris/Birmas, tuleks lisada kümme isikut ja kaks üksust määruse (EL) nr 401/2013 IV lisas esitatud nende füüsiliste ja juriidiliste isikute, üksuste ja asutuste loetellu, kelle suhtes kohaldatakse piiravaid meetmeid.

    (5)

    Määruse (EL) nr 401/2013 IV lisa tuleks seetõttu vastavalt muuta,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    Määruse (EL) nr 401/2013 IV lisa muudetakse vastavalt käesoleva määruse lisale.

    Artikkel 2

    Käesolev määrus jõustub Euroopa Liidu Teatajas avaldamise päeval.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Brüssel, 19. aprill 2021

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    A. P. ZACARIAS


    (1)  Nõukogu 2. mai 2013. aasta määrus (EL) nr 401/2013, mis käsitleb Myanmari/Birma vastu suunatud piiravaid meetmeid ja millega tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 194/2008 (ELT L 121, 3.5.2013, lk 1).

    (2)  Nõukogu 22. märtsi 2021. aasta määrus (EL) 2021/479, millega muudetakse määrust (EL) nr 401/2013, mis käsitleb Myanmari/Birma vastu suunatud piiravaid meetmeid (ELT L 99 I, 22.3.2021, lk 13).

    (3)  Nõukogu 22. märtsi 2021. aasta rakendusmäärus (EL) 2021/480, millega rakendatakse määrust (EL) nr 401/2013, mis käsitleb Myanmari/Birma vastu suunatud piiravaid meetmeid (ELT L 99 I, 22.3.2021, lk 15).


    LISA

    Määruse (EL) nr 401/2013 IV lisa muudetakse järgmiselt.

    1)

    Lisatakse järgmine tabeli pealkiri:

    „A.

    Artiklis 4a osutatud füüsiliste isikute loetelu“.

    2)

    Lisatakse järgmised füüsilised isikud:

     

    Nimi

    Tuvastamisandmed

    Loetellu kandmise põhjused

    Loetellu kandmise kuupäev

    „26.

    Mahn Nyein Maung (teise nimega P’do, Phado Man Nyein Maung)

    Riigi haldusnõukogu liige;

    Mahn Nyein Maung on riigi haldusnõukogu liige.

    19.4.2021

     

     

    Sünniaeg: ligikaudu 1947;

    Kodakondsus: Myanmar;

    Sugu: mees

    1. veebruaril 2021. aastal panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Riigi haldusnõukogu liikmena on Mahn Nyein Maung otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja vastutav selle eest ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

     

     

     

     

    Peale selle võttis riigi haldusnõukogu vastu otsused, millega piirati väljendusvabadust, sealhulgas teabele juurdepääsu ja rahumeelse kogunemise õigust. Sõjaväelised jõud ja ametivõimud, kes tegutsevad riigi haldusnõukogu kontrolli all, on alates 1. veebruarist 2021 toime pannud inimõiguste raskeid rikkumisi, tapnud tsiviilisikuid ja relvastamata protestijaid, piiranud ühinemis- ja väljendusvabadust, sealhulgas piiranud internetiühendust, vahistanud ja pidanud meelevaldselt kinni opositsioonijuhte ja riigipöörde vastaseid. Lisaks kuulutas riigi haldusnõukogu riigi osades välja sõjaseisukorra, andes võimu, sealhulgas haldus-, kohtu- ja õiguskaitsefunktsiooni konkreetsetes piirkondades täielikult sõjaväele. Piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord, antakse sõjaväekohtu alla tsiviilisikuid, sealhulgas ajakirjanikke ja rahumeelseid meeleavaldajaid, jättes nad ilma õigusest nõuetekohasele menetlusele, sealhulgas õigusest otsus edasi kaevata. Sõjaväe- ja politseijõudude vägivallateod, mis ohustavad rahu, julgeolekut ja stabiilsust on oluliselt sagenenud piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord.

    Riigi haldusnõukogu liikmena vastutab Mahn Nyein Maung otseselt nende repressiivsete otsuste ja inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    27.

    Thein Nyunt

    Riigi haldusnõukogu liige; New National Democracy Party (NNDP) (uue rahvusliku demokraatia erakonna) esimees

    Sünniaeg: 26. detsember 1944;

    Sünnikoht: Kawkareik (Kareni osariik), Myanmar/Birma ;

    Kodakondsus: Myanmar;

    Identifitseerimisnumber: 12/THAGAKA(NAING)012432;

    Sugu: mees

    Thein Nyunt on riigi haldusnõukogu liige.

    1. veebruaril 2021. aastal panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Riigi haldusnõukogu liikmena on Thein Nyunt otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja vastutav selle eest ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

    19.4.2021

     

     

     

    Peale selle võttis riigi haldusnõukogu vastu otsused, millega piirati väljendusvabadust, sealhulgas teabele juurdepääsu ja rahumeelse kogunemise õigust. Sõjaväelised jõud ja ametivõimud, kes tegutsevad riigi haldusnõukogu kontrolli all, on alates 1. veebruarist 2021 toime pannud inimõiguste raskeid rikkumisi, tapnud tsiviilisikuid ja relvastamata protestijaid, piiranud ühinemis- ja väljendusvabadust, sealhulgas piiranud internetiühendust, vahistanud ja pidanud meelevaldselt kinni opositsioonijuhte ja riigipöörde vastaseid. Lisaks kuulutas riigi haldusnõukogu riigi osades välja sõjaseisukorra, andes võimu, sealhulgas haldus-, kohtu- ja õiguskaitsefunktsiooni konkreetses piirkonnas täielikult sõjaväele. Piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord, antakse sõjaväekohtu alla tsiviilisikuid, sealhulgas ajakirjanikke ja rahumeelseid meeleavaldajaid, jättes nad ilma õigusest nõuetekohasele menetlusele, sealhulgas õigusest otsus edasi kaevata. Sõjaväe- ja politseijõudude vägivallateod, mis ohustavad rahu, julgeolekut ja stabiilsust on oluliselt sagenenud piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord.

    Riigi haldusnõukogu liikmena vastutab Thein Nyunt otseselt nende repressiivsete otsuste ja inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    28.

    Khin Maung Swe

    Riigi haldusnõukogu liige; National Democratic Force party (NDF) (rahvusliku demokraatiajõu erakonna) esimees

    Sünniaeg: 24. juuli 1942;

    Sünnikoht: Ngathaingchaung, Patheini ringkond, Myanmar/Birma;

    Kodakondsus: Myanmar;

    Sugu: mees

    Khin Maung Swe on riigi haldusnõukogu liige.

    1. veebruaril 2021. aastal panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Riigi haldusnõukogu liikmena on Khin Maung Swe otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja vastutav selle eest ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

    19.4.2021

     

     

     

    Peale selle võttis riigi haldusnõukogu vastu otsused, millega piirati väljendusvabadust, sealhulgas teabele juurdepääsu ja rahumeelse kogunemise õigust. Sõjaväelised jõud ja ametivõimud, kes tegutsevad riigi haldusnõukogu kontrolli all, on alates 1. veebruarist 2021 toime pannud inimõiguste raskeid rikkumisi, tapnud tsiviilisikuid ja relvastamata protestijaid, piiranud ühinemis- ja väljendusvabadust, sealhulgas piiranud internetiühendust, vahistanud ja pidanud meelevaldselt kinni opositsioonijuhte ja riigipöörde vastaseid. Lisaks kuulutas riigi haldusnõukogu riigi osades välja sõjaseisukorra, andes võimu, sealhulgas haldus-, kohtu- ja õiguskaitsefunktsiooni konkreetsetes piirkondades täielikult sõjaväele. Piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord, antakse sõjaväekohtu alla tsiviilisikuid, sealhulgas ajakirjanikke ja rahumeelseid meeleavaldajaid, jättes nad ilma õigusest nõuetekohasele menetlusele, sealhulgas õigusest otsus edasi kaevata. Sõjaväe- ja politseijõudude vägivallateod, mis ohustavad rahu, julgeolekut ja stabiilsust on oluliselt sagenenud piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord.

    Riigi haldusnõukogu liikmena vastutab Khin Maung Swe otseselt nende repressiivsete otsuste ja inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    29.

    Aye Nu Sein

    Riigi haldusnõukogu liige; ANP (Arakan National Party) erakonna aseesimees;

    Sünniaeg: 24. märts 1957;

    Sünnikoht: Sittwe, Arakani osariik, Myanmar/Birma;

    Kodakondsus: Myanmar;

    Sugu: naine

    Aye Nu Sein on riigi haldusnõukogu liige.

    1. veebruaril 2021. aastal panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Riigi haldusnõukogu liikmena on Aye Nu Sein otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja vastutav selle eest ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

    19.4.2021

     

     

     

    Peale selle võttis riigi haldusnõukogu vastu otsused, millega piirati väljendusvabadust, sealhulgas teabele juurdepääsu ja rahumeelse kogunemise õigust. Sõjaväelised jõud ja ametivõimud, kes tegutsevad riigi haldusnõukogu kontrolli all, on alates 1. veebruarist 2021 toime pannud inimõiguste raskeid rikkumisi, tapnud tsiviilisikuid ja relvastamata protestijaid, piiranud ühinemis- ja väljendusvabadust, sealhulgas piiranud internetiühendust, vahistanud ja pidanud meelevaldselt kinni opositsioonijuhte ja riigipöörde vastaseid. Lisaks kuulutas riigi haldusnõukogu riigi osades välja sõjaseisukorra, andes võimu, sealhulgas haldus-, kohtu- ja õiguskaitsefunktsiooni konkreetsetes piirkondades täielikult sõjaväele. Piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord, antakse sõjaväekohtu alla tsiviilisikuid, sealhulgas ajakirjanikke ja rahumeelseid meeleavaldajaid, jättes nad ilma õigusest nõuetekohasele menetlusele, sealhulgas õigusest otsus edasi kaevata. Sõjaväe- ja politseijõudude vägivallateod, mis ohustavad rahu, julgeolekut ja stabiilsust on oluliselt sagenenud piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord.

    Riigi haldusnõukogu liikmena vastutab Aye Nu Sein otseselt nende repressiivsete otsuste ja inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    30.

    Jeng Phang Naw Htaung

    Riigi haldusnõukogu liige;

    Kodakondsus: Myanmar;

    Sugu: mees

    Jeng Phang Naw Htaung on riigi haldusnõukogu liige.

    1. veebruaril 2021. aastal panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Riigi haldusnõukogu liikmena on Jeng Phang Naw Htaung otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja vastutav selle eest ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

    19.4.2021

     

     

     

    Peale selle võttis riigi haldusnõukogu vastu otsused, millega piirati väljendusvabadust, sealhulgas teabele juurdepääsu ja rahumeelse kogunemise õigust. Sõjaväelised jõud ja ametivõimud, kes tegutsevad riigi haldusnõukogu kontrolli all, on alates 1. veebruarist 2021 toime pannud inimõiguste raskeid rikkumisi, tapnud tsiviilisikuid ja relvastamata protestijaid, piiranud ühinemis- ja väljendusvabadust, sealhulgas piiranud internetiühendust, vahistanud ja pidanud meelevaldselt kinni opositsioonijuhte ja riigipöörde vastaseid. Lisaks kuulutas riigi haldusnõukogu riigi osades välja sõjaseisukorra, andes võimu, sealhulgas haldus-, kohtu- ja õiguskaitsefunktsiooni konkreetsetes piirkondades täielikult sõjaväele. Piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord, antakse sõjaväekohtu alla tsiviilisikuid, sealhulgas ajakirjanikke ja rahumeelseid meeleavaldajaid, jättes nad ilma õigusest nõuetekohasele menetlusele, sealhulgas õigusest otsus edasi kaevata. Sõjaväe- ja politseijõudude vägivallateod, mis ohustavad rahu, julgeolekut ja stabiilsust on oluliselt sagenenud piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord.

    Riigi haldusnõukogu liikmena vastutab Jeng Phang Naw Htaung otseselt nende repressiivsete otsuste ja inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    31.

    Maung Ha

    Riigi haldusnõukogu liige;

    Kodakondsus: Myanmar;

    Sugu: mees

    Maung Ha on riigi haldusnõukogu liige.

    1. veebruaril 2021. aastal panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Riigi haldusnõukogu liikmena on Maung Ha otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja vastutav selle eest ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

    19.4.2021

     

     

     

    Peale selle võttis riigi haldusnõukogu vastu otsused, millega piirati väljendusvabadust, sealhulgas teabele juurdepääsu ja rahumeelse kogunemise õigust. Sõjaväelised jõud ja ametivõimud, kes tegutsevad riigi haldusnõukogu kontrolli all, on alates 1. veebruarist 2021 toime pannud inimõiguste raskeid rikkumisi, tapnud tsiviilisikuid ja relvastamata protestijaid, piiranud ühinemis- ja väljendusvabadust, sealhulgas piiranud internetiühendust, vahistanud ja pidanud meelevaldselt kinni opositsioonijuhte ja riigipöörde vastaseid. Lisaks kuulutas riigi haldusnõukogu riigi osades välja sõjaseisukorra, andes võimu, sealhulgas haldus-, kohtu- ja õiguskaitsefunktsiooni konkreetsetes piirkondades täielikult sõjaväele. Piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord, antakse sõjaväekohtu alla tsiviilisikuid, sealhulgas ajakirjanikke ja rahumeelseid meeleavaldajaid, jättes nad ilma õigusest nõuetekohasele menetlusele, sealhulgas õigusest otsus edasi kaevata. Sõjaväe- ja politseijõudude vägivallateod, mis ohustavad rahu, julgeolekut ja stabiilsust on oluliselt sagenenud piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord.

    Riigi haldusnõukogu liikmena vastutab Maung Ha otseselt nende repressiivsete otsuste ja inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    32.

    Sai Long Hseng

    Riigi haldusnõukogu liige;

    Sünniaeg: 18. aprill 1947;

    Sünnikoht: Kengtung, Myanmar/Birma;

    Kodakondsus: Myanmar;

    Kodakondsuse tõendamise dokument: Katana (Naing) 0052495;

    Riikliku kodanike registri number:

    13/ KATANA (N)-005249;

    Sugu: mees

    Sai Long Hseng on riigi haldusnõukogu liige.

    1. veebruaril 2021. aastal panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Riigi haldusnõukogu liikmena on Sai Long Hseng otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja vastutav selle eest ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

    19.4.2021

     

     

     

    Peale selle võttis riigi haldusnõukogu vastu otsused, millega piirati väljendusvabadust, sealhulgas teabele juurdepääsu ja rahumeelse kogunemise õigust. Sõjaväelised jõud ja ametivõimud, kes tegutsevad riigi haldusnõukogu kontrolli all, on alates 1. veebruarist 2021 toime pannud inimõiguste raskeid rikkumisi, tapnud tsiviilisikuid ja relvastamata protestijaid, piiranud ühinemis- ja väljendusvabadust, sealhulgas piiranud internetiühendust, vahistanud ja pidanud meelevaldselt kinni opositsioonijuhte ja riigipöörde vastaseid. Lisaks kuulutas riigi haldusnõukogu riigi osades välja sõjaseisukorra, andes võimu, sealhulgas haldus-, kohtu- ja õiguskaitsefunktsiooni konkreetsetes piirkondades täielikult sõjaväele. Piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord, antakse sõjaväekohtu alla tsiviilisikuid, sealhulgas ajakirjanikke ja rahumeelseid meeleavaldajaid, jättes nad ilma õigusest nõuetekohasele menetlusele, sealhulgas õigusest otsus edasi kaevata. Sõjaväe- ja politseijõudude vägivallateod, mis ohustavad rahu, julgeolekut ja stabiilsust on oluliselt sagenenud piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord.

    Riigi haldusnõukogu liikmena vastutab Sai Long Hseng otseselt nende repressiivsete otsuste ja inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    33.

    Saw Daniel

    Riigi haldusnõukogu liige;

    Sünniaeg: 25. november 1957;

    Sünnikoht: Loikaw (Kaja osariik), Myanmar/Birma;

    Kodakondsus: Myanmar;

    Sugu: mees

    Saw Daniel on riigi haldusnõukogu liige.

    1. veebruaril 2021. aastal panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Riigi haldusnõukogu liikmena on Saw Daniel otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja vastutav selle eest ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

    19.4.2021

     

     

     

    Peale selle võttis riigi haldusnõukogu vastu otsused, millega piirati väljendusvabadust, sealhulgas teabele juurdepääsu ja rahumeelse kogunemise õigust. Sõjaväelised jõud ja ametivõimud, kes tegutsevad riigi haldusnõukogu kontrolli all, on alates 1. veebruarist 2021 toime pannud inimõiguste raskeid rikkumisi, tapnud tsiviilisikuid ja relvastamata protestijaid, piiranud ühinemis- ja väljendusvabadust, sealhulgas piiranud internetiühendust, vahistanud ja pidanud meelevaldselt kinni opositsioonijuhte ja riigipöörde vastaseid. Lisaks kuulutas riigi haldusnõukogu riigi osades välja sõjaseisukorra, andes võimu, sealhulgas haldus-, kohtu- ja õiguskaitsefunktsiooni konkreetsetes piirkondades täielikult sõjaväele. Piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord, antakse sõjaväekohtu alla tsiviilisikuid, sealhulgas ajakirjanikke ja rahumeelseid meeleavaldajaid, jättes nad ilma õigusest nõuetekohasele menetlusele, sealhulgas õigusest otsus edasi kaevata. Sõjaväe- ja politseijõudude vägivallateod, mis ohustavad rahu, julgeolekut ja stabiilsust on oluliselt sagenenud piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord.

    Riigi haldusnõukogu liikmena vastutab Saw Daniel otseselt nende repressiivsete otsuste ja inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    34.

    dr Banyar Aung Moe

    Riigi haldusnõukogu liige;

    Kodakondsus: Myanmar;

    Sugu: mees

    Banyar Aung Moe on riigi haldusnõukogu liige.

    1. veebruaril 2021. aastal panid Myanmari relvajõud (Tatmadaw) ülemjuhataja Min Aung Hlaingi juhtimisel Myanmaris toime riigipöörde, tühistades 8. novembril 2020 toimunud valimiste tulemused ja kukutades demokraatlikult valitud valitsuse. Riigipöörde osana kuulutas presidendi kohusetäitjana tegutsev asepresident Myint Swe 1. veebruaril välja erakorralise seisukorra ning andis seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle kaitseväe ülemjuhatajale vanemkindral Min Aung Hlaingile. 2. veebruaril loodi nende volituste teostamiseks riigi haldusnõukogu, takistades nii demokraatlikult valitud valitsusel oma mandaati täita.

    Riigi haldusnõukogu liikmena on Banyar Aung Moe otseselt osalenud riigi funktsioone käsitlevate otsuste tegemises ja vastutav selle eest ning on sellest tulenevalt vastutav demokraatia ja õigusriigi õõnestamise eest Myanmaris/Birmas.

    19.4.2021

     

     

     

    Peale selle võttis riigi haldusnõukogu vastu otsused, millega piirati väljendusvabadust, sealhulgas teabele juurdepääsu ja rahumeelse kogunemise õigust. Sõjaväelised jõud ja ametivõimud, kes tegutsevad riigi haldusnõukogu kontrolli all, on alates 1. veebruarist 2021 toime pannud inimõiguste raskeid rikkumisi, tapnud tsiviilisikuid ja relvastamata protestijaid, piiranud ühinemis- ja väljendusvabadust, sealhulgas piiranud internetiühendust, vahistanud ja pidanud meelevaldselt kinni opositsioonijuhte ja riigipöörde vastaseid. Lisaks kuulutas riigi haldusnõukogu riigi osades välja sõjaseisukorra, andes võimu, sealhulgas haldus-, kohtu- ja õiguskaitsefunktsiooni konkreetsetes piirkondades täielikult sõjaväele. Piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord, antakse sõjaväekohtu alla tsiviilisikuid, sealhulgas ajakirjanikke ja rahumeelseid meeleavaldajaid, jättes nad ilma õigusest nõuetekohasele menetlusele, sealhulgas õigusest otsus edasi kaevata. Sõjaväe- ja politseijõudude vägivallateod, mis ohustavad rahu, julgeolekut ja stabiilsust on oluliselt sagenenud piirkondades, kus on välja kuulutatud sõjaseisukord.

    Riigi haldusnõukogu liikmena vastutab Banyar Aung Moe otseselt nende repressiivsete otsuste ja inimõiguste raskete rikkumiste eest.

     

    35.

    U Chit Naing (teise nimega: Sate Pyin Nyar)

    Teabeminister;

    Sünniaeg: detsember 1948;

    Sünnikoht: Kyee Nee küla, Chauki väikelinn, Magway piirkond, Myanmar/Birma;

    Kodakondsus: Myanmar;

    Aadress: No. 150, Yadanar Street, Yadanar Housing (Tine Yin Thar küla lähedal), Tharkayta Township, Yangon, Myanmar;

    U Chit Naing on teabeminister alates 2. veebruarist 2021. Määrati ametisse riigi haldusnõukogu esimehe poolt, kes võttis riigi seadusandlikud, täidesaatvad ja kohtulikud volitused üle alates 2. veebruarist 2021.

    Teabeministrina vastutab ta riiklike meediakanalite (MWD, MRTV, ajalehed Myanmar Alin, Kyemon ja Global New Light of Myanmar, Myanmari uudisteagentuur (MNA) ning Myanmar Digital News) ja seega ametlike uudiste edastamise ja avaldamise eest. Pärast tema ministriametisse asumist avaldavad ajalehed valdavalt sõjaväemeelseid artikleid ning ta on seetõttu vastutav hunta-propaganda ja desinformatsiooni levitamise eest riiklikes meediakanalites. Ta on otseselt vastutav otsuste eest, mis viisid Myanmari meedia allasurumiseni. Sealhulgas korralduste eest, mis keelasid sõltumatul meedial kasutada sõnu „riigipööre“, „sõjaväeline kord“ ja „hunta“ ning mille kohaselt keelati riigis viis uudisteväljaannet. Sellest tulenevalt on ta vastutav demokraatia õõnestamise eest Myanmaris/Birmas piirates pressivabadust ning juurdepääsu teabele internetis ja mujal.

    19.4.2021“

     

     

    vastutab riiklike meediakanalite (MWD, MRTV, ajalehed Myanmar Alin, Kyemon ja Global New Light of Myanmar, Myanmari uudisteagentuur (MNA) ning Myanmar Digital News) eest.

    Oma avalduses toetas ta avalikult sõjalist riigipöördekatset. Teabeministrina, kes määrati ametisse riigi haldusnõukogu esimehe poolt, on U Chit Naing seotud demokraatiat ja õigusriiki õõnestava tegevuse ja poliitika eest Myanmaris/Birmas, samuti tegevuse eest, mis ohustab Myanmaris/Birmas rahu, julgeolekut ja stabiilsust.

     

    3)

    Lisatakse järgmine pealkiri ja tabel:

    „B.

    Artiklis 4a osutatud juriidilised isikud, üksused ja asutused

     

    Nimi

    Tuvastamisandmed

    Loetellu kandmise põhjused

    Loetellu kandmise kuupäev

    1.

    Myanmar Economic Holdings Public Company Ltd

    Aadress: 51 Mahabandoola road, 189/191 Botataung, Yangon region, Myanmar 11 161;

    Üksuse liik: aktsiaselts;

    Registreerimiskoht: Yangon, Myanmar/Birma;

    Registreerimise kuupäev: 27. aprill 1990;

    Myanmar Economic Holdings Public Company Ltd (MEHL) on konglomeraadi omandis olev Myanmari relvajõude (Tatmadaw) juhitud ettevõte, mille tütar- ja sidusettevõtjad tegutsevad sellistes majanduse erinevates sektorites nagu pangandus, kindlustus, ehitus, kaubandus, transport, kaevandamine, vääriskivide kaevandamine, tootmine ja turism. MEHL ja selle tütarettevõtjad toodavad Tatmadaw’le kasumit, andes seeläbi oma panuse selle võimesse õõnestada demokraatiat ja õigusriiki ning panna toime inimõiguste raskeid rikkumisi Myanmaris/Birmas.

    MEHL ja selle tütarettevõtjad annetasid sõjaväele varasid 2017. aastal toimunud Tatmadaw vahendite kaasamise ürtustel. Seega on MEHL Tatmadaw’d rahaliselt toetanud ning seeläbi andnud oma panuse selle võimesse viia läbi „puhastusoperatsioone“ ja panna toime inimõiguste raskeid rikkumisi 2017. aastal rohingja elanikkonna vastu.

    19.4.2021

     

     

    Registreerimisnumber: 156387282;

    Peamine tegevuskoht: Myanmar/Birma;

    Seotud isikud: direktorite nõukogu: kindralleitnant Dwe Aung Lin: direktor (ELi poolt loetellu kantud); kindralleitnant Moe Myint Tun: direktor (ELi poolt loetellu kantud); Patroonide grupp: ülemjuhataja Min Aung Hlaing: esimees (ELi poolt loetellu kantud);

    Ülemjuhataja asetäitja Soe Win: aseesimees (ELi poolt loetellu kantud);

    Telefon: 01-290843

    Veebisait: http://www.mehl.com.mm/

    MEHLi direktorite nõukogusse kuuluvad eranditult Tatmadaw vanemohvitserid (teenistuses või erus). Kaks direktorite nõukogu liiget (kindralleitnant Dwe Aung Lin ja kindralleitnant Moe Myint Tun) on samuti riigi haldusnõukogu liikmed (mis on pärast 1. veebruari riigipööret loodud ajutine organ, mis on praegu Myanmaris tegelikult võimul), kes on loetellu kantud vastavalt nõukogu otsusele 2013/184/ÜVJP ja nõukogu määrusele (EL) nr 401/2013, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Myanmaris/Birmas.

    Ülemjuhataja Min Aung Hlaing ja ülemjuhataja asetäitja Soe Win MEHLi juhivad patroonide gruppi vastavalt esimehe ja aseesimehena.

     

    2.

    Myanmar Economic Corporation Limited

    Aadress: Corner of Ahlone road & Kannar road, Ahlone, Yangon , Myanmar;

    Üksuse liik: piiratud vastutusega äriühing;

    Registreerimiskoht: Yangon, Myanmar/Birma

    Registreerimise kuupäev: asutatud 1997. aastal riigile kuuluva ettevõttena, eraõigusliku ettevõttena registreeriti 9. jaanuaril 2019;

    Registreerimisnumber: 105444192;

    Myanmar Economic Corporation (MEC) on konglomeraadi omandis olev Myanmari relvajõude (Tatmadaw) juhitud ettevõte, mille tütar- ja sidusettevõtjad tegutsevad sellistes majanduse erinevates sektorites nagu pangandus, kindlustus, ehitus, kaubandus, transport, kaevandamine, vääriskivide kaevandamine, tootmine ja turism. MEC ja selle tütarettevõtjad toodavad Tatmadaw’le kasumit, andes seeläbi oma panuse selle võimesse õõnestada demokraatiat ja õigusriiki ning panna toime inimõiguste raskeid rikkumisi Myanmaris/Birmas.

    MECi direktorite nõukogusse kuuluvad eranditult Tatmadaw vanemohvitserid (teenistuses või erus).

    19.4.2021“

     

     

    Tegevuskoht: Myanmar/Birma;

    Telefon: 01-8221369;

    E-posti aadress: mecadm.hq@gmail.com

    MEC ja selle tütarettevõtjad annetasid sõjaväele varasid 2017. aastal toimunud Tatmadaw vahendite kaasamise üritustel. Seega on MEC Tatmadaw’d rahaliselt toetanud ning seeläbi andnud oma panuse selle võimesse viia läbi „puhastusoperatsioone“ ja panna toime inimõiguste raskeid rikkumisi 2017. aastal rohingja elanikkonna vastu.

     


    Top