Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32020R0736

    Komisjoni rakendusmäärus (EL) 2020/736, 2. juuni 2020, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 474/2006 seoses nimekirjaga lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu või tegevuspiiranguid (EMPs kohaldatav tekst)

    C/2020/3585

    ELT L 172, 3.6.2020, p. 7–22 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2020/736/oj

    3.6.2020   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 172/7


    KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2020/736,

    2. juuni 2020,

    millega muudetakse määrust (EÜ) nr 474/2006 seoses nimekirjaga lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu või tegevuspiiranguid

    (EMPs kohaldatav tekst)

    EUROOPA KOMISJON,

    võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

    võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 14. detsembri 2005. aasta määrust (EÜ) nr 2111/2005, mis käsitleb ühenduse nimekirja, millesse kantakse lennuettevõtjad, kelle suhtes kohaldatakse ühenduse piires tegevuskeeldu, koostamist ja lennureisijate teavitamist lendu teenindavast lennuettevõtjast ning millega tunnistatakse kehtetuks direktiivi 2004/36/EÜ artikkel 9, (1) eriti selle artikli 4 lõiget 2,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Komisjoni määrusega (EÜ) nr 474/2006 (2) on kehtestatud nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu.

    (2)

    Määruse (EÜ) nr 2111/2005 artikli 4 lõike 3 kohaselt on teatavad liikmesriigid ja Euroopa Liidu Lennundusohutusamet (edaspidi „amet“) edastanud komisjonile teavet, mis on kõnealuse nimekirja ajakohastamise seisukohast oluline. Asjakohast teavet on esitanud ka kolmandad riigid ja rahvusvahelised organisatsioonid. Kõnealuse esitatud teabe alusel tuleks nimekirja ajakohastada.

    (3)

    Komisjon teavitas kõiki asjaomaseid lennuettevõtjaid kas otse või nende regulatiivse järelevalve eest vastutavate ametiasutuste kaudu olulistest üksikasjadest ja kaalutlustest, mille alusel otsustatakse kehtestada nende suhtes tegevuskeeld liidus või muudetakse määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisa või B lisa nimekirja lisatud lennuettevõtja suhtes kehtestatud tegevuskeelu tingimusi.

    (4)

    Komisjon andis asjaomastele lennuettevõtjatele võimaluse tutvuda kõikide asjaomaste dokumentidega, esitada kirjalikke märkusi ning teha komisjonile ja määruse (EÜ) nr 2111/2005 alusel loodud komiteele (edaspidi „ELi lennuohutuskomitee“) suuline ettekanne.

    (5)

    Komisjon on teavitanud ELi lennuohutuskomiteed käimasolevatest ühiskonsultatsioonidest, mida peetakse määruse (EÜ) nr 2111/2005 ja komisjoni määruse (EÜ) nr 473/2006 (3) raames Armeenia, Kongo (Brazzaville), Kongo Demokraatliku Vabariigi, Dominikaani Vabariigi, Ekvatoriaal-Guinea, Kasahstani, Kõrgõzstani, Liibüa, Nepali ja Sierra Leone pädevate asutuste ning lennuettevõtjatega. Komisjon teavitas ELi lennuohutuskomiteed ka tsiviillennunduse olukorrast Angolas, Valgevenes, Indoneesias, Nigeerias ja Venemaal.

    (6)

    Amet teavitas komisjoni ja ELi lennuohutuskomiteed tehnilistest hindamistest, mis tehti komisjoni määruse (EL) nr 452/2014 (4) sätete alusel välja antud kolmandate riikide lennuettevõtjate lubade esialgseks hindamiseks ja nendega seotud pidevaks järelevalveks.

    (7)

    Amet teavitas komisjoni ja ELi lennuohutuskomiteed ka välismaiste õhusõidukite ohutuse hindamise programmi (edaspidi „SAFA programm“) raames komisjoni määruse (EL) nr 965/2012 (5) kohaselt seisuplatsil tehtud kontrollide analüüsi tulemustest.

    (8)

    Peale selle teavitas amet komisjoni ja ELi lennuohutuskomiteed tehnilise abi projektidest kolmandates riikides, kelle suhtes kohaldatakse määruse (EÜ) nr 474/2006 kohast tegevuskeeldu. Lisaks andis amet teavet edasise tehnilise abi kavade ja taotluste kohta ning kolmandate riikide tsiviillennundusametite haldus- ja tehnilise võimekuse suurendamiseks tehtava koostöö kohta, eesmärgiga aidata neil kõrvaldada puudujäägid kohaldatavate rahvusvaheliste tsiviillennunduse ohutusstandardite järgimisel. Liikmesriike kutsuti üles reageerima sellistele taotlustele, lähtudes mõlema poole huvidest ning kooskõlastatult komisjoni ja ametiga. Sellega seoses rõhutas komisjon, kui kasulik on anda rahvusvahelise lennundusvaldkonna osalistele eelkõige Rahvusvahelise Tsiviillennunduse Organisatsiooni (edaspidi „ICAO“) lennuohutusalase partnerlusabi vahendi (Aviation Safety Implementation Assistance Partnership tool) kaudu teavet kolmandatele riikidele ettenähtud sellise tehnilise abi kohta, mida liit ja selle liikmesriigid annavad lennuohutuse suurendamiseks kogu maailmas.

    (9)

    Eurocontrol andis komisjonile ja ELi lennuohutuskomiteele ajakohastatud teavet SAFA programmi ja kolmandate riikide lennuettevõtjate kohta ning esitas ka praeguse statistika tegevuskeelu saanud lennuettevõtjatega seotud ohuteadete kohta.

    Liidu lennuettevõtjad

    (10)

    Pärast seda, kui amet oli analüüsinud liidu lennuettevõtjate õhusõidukitele seisuplatsil tehtud kontrollide, ameti korraldatud standardimiskontrollide ning liikmesriikide lennuametite tehtud konkreetsete kontrollide ja auditite tulemusi, on mitu liikmesriiki võtnud teatavaid täitemeetmeid ning teavitanud neist komisjoni ja ELi lennuohutuskomiteed.

    (11)

    Liikmesriigid kinnitasid uuesti, et kui asjaomasest ohutusteabest peaks ilmnema, et asjakohaste ohutusstandardite järgimata jätmine liidu lennuettevõtjate poolt põhjustaks otseseid ohutusriske, on nad valmis võtma vajalikke meetmeid. Sellega seoses teatas Bulgaaria komisjonile ja ELi lennuohutuskomiteele meetmetest, mida ta oli võtnud Bulgaarias sertifitseeritud lennuettevõtjate suhtes.

    Armeenia lennuettevõtjad

    (12)

    Armeenia lennuettevõtjaid ei ole kunagi kantud määruse (EÜ) nr 474/2006 A või B lisasse.

    (13)

    Komisjon teatas 2019. aasta oktoobris Armeenia tsiviillennundusametile (edaspidi „CAC“) tema sertifitseeritud lennuettevõtjatega seotud teatavatest ohutusprobleemidest.

    (14)

    Pärast CACi ärakuulamist ELi lennuohutuskomitees 2019. aasta novembris korraldasid komisjoni, ameti ja liikmesriikide eksperdid (edaspidi „hindamisrühm“) 3.–7. veebruaril 2020 liidu kohapealse kontrollkäigu Armeeniasse, CACi ning kahe Armeenias sertifitseeritud lennuettevõtja, Aircompany Armenia ja Armenia Airways kontoritesse.

    (15)

    Kontrollkäigu aruandest selgub, et CACi personalijuhtimises esineb süsteemseid puudusi, mida tõendab asjaolu, et puuduvad nii personalivajaduste kindlaksmääramise protseduurid, personali koolitusnõuete väljaselgitamiseks ja tõhusaks rakendamiseks vajalikud protseduuride ning metoodika, kui ka dokumenteeritud ametijuhendid mitme funktsiooni puhul, mida CAC täidab või mille ta on edasi andnud.

    (16)

    Seoses töötajate koolitamisega on kontrollkäigu aruandes märgitud, et kindlakstehtud puudused mõjutavad oluliselt CACi tegelikku suutlikkust nõuetekohaselt läbi viia Armeenias sertifitseeritud lennuettevõtjate sertifitseerimisprotsessi ja teostada järelevalvet.

    (17)

    Lisaks selgub kontrollkäigu aruandest, et CACil puudub kvaliteedijuhtimise funktsioon, mis on vajalik selleks, et teostada järelevalvet õiguslike, regulatiivsete ja tehniliste nõuete haldamise ning nende tõhusasse organisatsioonilisse struktuuri ja äriprotsessidesse ülevõtmise üle.

    (18)

    CACi lennutegevusosakonna puhul juhitakse kontrollkäigu aruandes tähelepanu sellele, et puudub struktureeritud dokumendihaldussüsteem, mis võimaldaks tagada sertifitseerimise jälgitavuse, mistõttu CAC ei suutnud esitada nõutavaid tõendeid tema sertifitseeritud lennuettevõtjatele esialgse lennuettevõtja sertifikaadi (AOC) väljaandmise käigus teostatud toimingute kohta.

    (19)

    CACi lennukõlblikkusosakonna puhul märgitakse kontrollkäigu aruandes, et CAC on koostanud kava järelevalve teostamiseks selliste lennuettevõtja jätkuva lennukõlblikkuse korraldamisega tegelevate organisatsioonide ja sertifitseeritud hooldusorganisatsioonide üle, kellele ta annab välja sertifikaadi.

    (20)

    Kontrollkäigu aruanne sisaldab ka tõendeid puuduliku järelevalve kohta, kuna lennuettevõtjate kontrollimisel tehti kindlaks mitu probleemi, mille CAC oleks pidanud avastama oma järelevalvekohustusi täites.

    (21)

    Liidu kohapealse kontrollkäigu tulemuste põhjal kutsus komisjon CACi 12. mail 2020 ELi lennuohutuskomiteesse ärakuulamisele. Samal ajal kutsuti ELi lennuohutuskomiteesse ärakuulamisele ka lennuettevõtjad Aircompany Armenia, Atlantis Armenian Airlines, Atlantis European Airways, Armenia Airways, Armenian Helicopters ja Skyball.

    (22)

    Ärakuulamisel teatas CAC ELi lennuohutuskomiteele, et ta on pärast ELi lennuohutuskomitees 2019. aasta novembris toimunud kohtumist võtnud ohutusalaseid parandusmeetmeid ning rõhutas, et ta on kindlalt otsustanud need meetmed rakendada ja teha täiendavaid jõupingutusi, et veelgi parandada ohutusjärelevalvet Armeenias. Eraldi rõhutati seda, kuidas Armeenia valitsus on CACi selles küsimuses toetanud. Lisaks juhiti ärakuulamisel tähelepanu ulatuslikele jõupingutustele, mida on tehtud tehnilise abi andmiseks ja koostööks teiste riikide ning rahvusvaheliste organisatsioonidega.

    (23)

    Kontrollkäigu aruandes esitatud tähelepanekute puhul esitas CAC üksikasjalikku teavet meetmete kohta, mida pärast liidu kohapealset kontrollkäiku on kohaldatud CACi organisatsioonilise struktuuri suhtes. Eraldi toodi välja meetmed, mille eesmärk on täiustada personalijuhtimist, CACi lennutegevusosakonna tööd ja lennuettevõtja sertifikaadi (AOC) väljaandmise protsessi ning CACi inspektorite koolitamist. Lisaks esitas CAC üksikasjaliku teabe ühtse halduskäsiraamatu ja asutusesisese elektroonilise dokumendihaldussüsteemi väljatöötamiseks tehtud jõupingutuste kohta.

    (24)

    ELi lennuohutuskomitee tähelepanu juhiti eelkõige sammudele, mida astutakse koostöös komisjoni ja ELi liikmesriikidega, et alustada kõigi Armeenias sertifitseeritud lennuettevõtjate ümbersertifitseerimist, pakkudes samal ajal oma töötajatele tuge asjakohase töökohapõhise õppe läbimisel.

    (25)

    Lisaks juhtis CAC tähelepanu jõupingutustele, mis on tehtud selleks, et tühistada selliste Armeenias sertifitseeritud lennuettevõtjate lennuettevõtja sertifikaadid, kelle puhul leitakse, et nad ei vasta enam rahvusvahelistele lennuohutusstandarditele.

    (26)

    Komisjon ja ELi lennuohutuskomitee tunnistavad, et praeguse olukorra on põhjustanud pikka aega kestnud ebatõhus ja hooletu suhtumine. Komisjon ja ELi lennuohutuskomitee tunnustavad tehtud edusamme ning julgustavad CACi oma jõupingutusi jätkama. Nad mõistavad, kui oluline on sel puhul Armeenia valitsuse otsusekindlus, ning väljendavad ka omalt poolt kindlat tahet toetada CACi jõupingutusi ja teha temaga koostööd. Komisjon ja ELi lennuohutuskomitee tunnustavad CACi juhtkonna isiklikku võimekust ja kindlat tahet, mida nad eespool nimetatud jõupingutuste käigus on üles näidanud.

    (27)

    Siiski tuleb kogu praegu kättesaadava teabe, sealhulgas eelkõige liidu kohapealse kontrollkäigu raames kogutud tõendite põhjal järeldada, et CACi suutlikkus teostada järelevalvet Armeenias toimuva lennutegevuse üle on ebapiisav ja ei vasta kohaldatavatele rahvusvahelistele minimaalsetele ohutusstandarditele. Praeguste ohutuspuudujääkide kõrvaldamiseks peab CAC märkimisväärselt suurendama oma suutlikkust. Praegu osutavad tõendid sellele, et personalijuhtimise, töötajate koolituse ja kvaliteedijuhtimise valdkonnas kindlaks tehtud oluliste puuduste ning ebapiisava sertifitseerimistegevuse ja lennuettevõtjate üle teostatava järelevalvega seotud vajakajäämiste tõttu ei ole CACil piisavat suutlikkust rakendada asjakohaseid rahvusvahelisi ohutusstandardeid, samuti ei suuda ta oma järelevalvetegevuse käigus tagada, et tema sertifitseeritud lennuettevõtjate tegevus on pidevalt kooskõlas asjakohaste rahvusvaheliste ohutusstandarditega.

    (28)

    Lennuettevõtja Aircompany Armenia käitab kaht Boeing B737 tüüpi õhusõidukit. Lennuettevõtja Aircompany Armenia väitel on ta tihedalt seotud Gruusias sertifitseeritud lennuettevõtjaga Georgian Airways, kellega koostöös on kehtestatud range haldus- ja tegevuskord. Sellega seoses tehti liidu kohapealse kontrollkäigu ajal kindlaks, et lennuettevõtja Aircompany Armenia pilootide koolitamisel kasutatakse lennuettevõtja enda protseduuride asemel lennuettevõtja Georgian Airways kehtestatud protseduure.

    (29)

    Liidu kohapealse kontrollkäigu tulemusel leiti, et lennuettevõtja Aircompany Armenia töötajad on tutvunud eri toimingute juhtimiseks ette nähtud süsteemide ja käsiraamatutega. Enamik kontrollkäigu ajal kindlaks tehtud probleemidest või puudustest on seotud ebaselgete protseduuridega ja kontrolliga allhanketoimingute üle, mida teostab peamiselt lennuettevõtja Georgian Airways.

    (30)

    Siiski on selge, et lennuettevõtja Aircompany Armenia nõuetele vastavusega seotud järelevalvesüsteemi tuleb edasi arendada, et oleks võimalik kindlaks teha siseriiklike eeskirjade ja heakskiidetud lennutegevuskäsiraamatu sätete nõuetele mittevastavused, sealhulgas arvestuse pidamise süsteemi puhul.

    (31)

    ELi lennuohutuskomitees toimunud ärakuulamisel esitas lennuettevõtja Aircompany Armenia üksikasjalikku teavet meetmete kohta, mis on võetud liidu kohapealse kontrollkäigu tähelepanekute ja soovituste arvessevõtmiseks, märkides, et seitsmest tähelepanekust kuus on lahenduse leidnud. Selle kohta tõendusmaterjali ei esitatud.

    (32)

    Atlantis Armenian Airlines on Armeenia lennuettevõtja, kes käitab üht Let L-410 tüüpi õhusõidukit. Ärakuulamisel andis lennuettevõtja ülevaate oma tegevusest, sealhulgas olemasolevatest ressurssidest, õhusõidukipargi arengukavast, ohutusjuhtimissüsteemist (SMS) ja lennuandmete seire programmist.

    (33)

    Lennuettevõtja Atlantis European Airways käitab lennukiparki, mis koosneb kolmest Airbus A320 tüüpi lennukist. Ärakuulamisel esitas lennuettevõtja ülevaate oma missioonist, organisatsiooni struktuurist, töötajate koolituskavast ja eelmisel aastal tehtud SAFA kontrollide tulemustest. Lisaks esitati teavet EASA poolt kolmandate riikide lennuettevõtjate kontrollimiseks korraldatud auditi tulemuste kohta.

    (34)

    Armenia Airways on Armeenias sertifitseeritud lennuettevõtja, kelle lennukiparki kuulub üks British Aerospace Bae-146–300 tüüpi õhusõiduk.

    (35)

    Liidu kohapealse kontrollkäigu ajal tegi hindamisrühm auditite ja auditileidude registreerimise ning tagasiulatuva jälgimise puhul kindlaks mitu puudust, mis tuleb viivitamata kõrvaldada. Hindamisrühm leidis ka tõendeid kvaliteedijuhtimissüsteemi puuduliku tõhususe kohta ning lennuettevõtja Armenia Airways arengukavast lähtudes tuleks astuda samme täielikult toimiva nõuetele vastavuse järelevalve süsteemi loomiseks, et teha kindlaks puudused, mis võivad lennuettevõtja käitamistegevust mõjutada, ja tagada kooskõla heakskiidetud tegevuskäsiraamatu nõuetega. Lennumeeskondade pädevuse tagamiseks tuleks erilist tähelepanu pöörata piloodikoolitusele.

    (36)

    Ärakuulamise käigus andis lennuettevõtja Armenia Airways ülevaate oma tegevusest ja tutvustas pärast liidu kohapealset kontrollkäiku võetud meetmeid. Ärakuulamisel esitatud teabe kohaselt on lennuettevõtja kõrvaldanud kõik hindamisrühma tähelepanekutes nimetatud probleemid, välja arvatud kaks, millega lennuettevõtja ei nõustunud. Selle kohta tõendusmaterjali ei esitatud.

    (37)

    Armenian Helicopters on Armeenia erahelikopterite käitamisega tegelev lennuettevõtja, kes teostab riigisiseseid ja rahvusvahelisi tšarterlende ning meditsiinilist hädaabitransporti. Ärakuulamisel tutvustas lennuettevõtja oma ohutusjuhtimissüsteemi (SMS) struktuuri ja toimimist.

    (38)

    Skyball on Armeenia lennuettevõtja, kes käitab üht kuumaõhupalli. Ärakuulamisel andis lennuettevõtja ülevaate oma organisatsioonist ja tegevusest, mis muu hulgas hõlmas SMS-iga seotud teavet.

    (39)

    Lennuettevõtjate poolt enne ärakuulamist või selle ajal esitatud teave ja tõendid ei olnud piisavad veenmaks komisjoni ja ELi lennuohutuskomiteed, et CACi poolse ohutusjärelevalve puudumist on võimalik leevendada lennuettevõtjate endi nõuetelevastavus- ja ohutussüsteemide abil.

    (40)

    Seepärast on komisjon määruse (EÜ) nr 2111/2005 lisa kohaste ühiste kriteeriumide põhjal jõudnud järeldusele, et praegu on Armeenia lennuettevõtjate puhul alust muuta nimekirja lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu ja kanda kõik Armeenias sertifitseeritud lennuettevõtjad määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse.

    (41)

    Seades prioriteediks kõigi Armeenias sertifitseeritud lennuettevõtjate kontrollimise seisuplatsil vastavalt määrusele (EL) nr 965/2012, peaksid liikmesriigid jätkuvalt kontrollima asjakohaste rahvusvaheliste ohutusstandardite tulemuslikku järgimist Armeenias sertifitseeritud lennuettevõtjate poolt.

    Kongo (Brazzaville) lennuettevõtjad

    (42)

    Kongo (Brazzaville) lennuettevõtjad kanti 2009. aastal määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse (6).

    (43)

    Komisjon nõudis 19. detsembri 2019. aasta kirjaga Kongo (Brazzaville) riiklikult lennundusametil (Agence Nationale de l’Aviation Civile du Congo (Brazzaville), edaspidi „ANAC Congo“) mitmesuguseid dokumente ANAC Congo struktuuri, järelevalvesüsteemi ja tegevuse, sealhulgas alates 2017. aastast võetud täitemeetmete kohta, ning lennuettevõtja sertifikaadi omanike ja registreeritud õhusõidukite kehtivat nimekirja.

    (44)

    ANAC Congo esitas nõutud teabe 5. veebruaril 2020. Lisaks teatas ANAC Congo komisjonile, et ta on pärast viimast ajakohastamist tühistanud lennuettevõtjate Aero Service, Emeraude, Equatorial Congo Airlines S.A. ja Mistral Aviation lennuettevõtja sertifikaadid ning andnud välja lennuettevõtja sertifikaadi uuele lennuettevõtjale Société Nouvelle Air Congo (AOC No. CG-CTA 004). ANAC Congo ei esitanud tõendeid selle kohta, et kõnealuse lennuettevõtja üle teostatakse rahvusvaheliste ohutusstandardite kohast ohutusjärelevalvet. Kuna ANAC Congo ei ole tõendanud, et ta suudab piisavalt rakendada ja jõustada asjakohaseid ohutusstandardeid, ei taga lennuettevõtja sertifikaadi väljaandmine kõnealusele uuele lennuettevõtjale, et tema tegevus on piisaval määral kooskõlas rahvusvaheliste ohutusstandarditega.

    (45)

    Komisjon märgib, et ICAO poolt 2019. aasta juunis korraldatud koordineeritud valideerimisauditi kohaselt on rahvusvaheliste ohutusstandardite tulemuslik rakendamine Kongos (Brazzaville) suurenenud 66,99 %-ni. Kuigi ANAC Congo on oma ohutusjärelevalvesuutlikkuse suurendamisel teinud selgeid edusamme, peaks liit selle kontrollimiseks korraldama kohapealse kontrollkäigu ANAC Congosse ja teatavatesse Kongos (Brazzaville) sertifitseeritud lennuettevõtjatesse, enne kui on võimalik kaaluda mis tahes otsust tegevuskeelu tühistamise kohta liidu piires.

    (46)

    Seepärast on komisjon määruse (EÜ) nr 2111/2005 lisa kohaste ühiste kriteeriumide põhjal jõudnud järeldusele, et nimekirja Kongo (Brazzaville) lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu, tuleks muuta, et lisada lennuettevõtja Société Nouvelle Air Congo määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse ning jätta kõnealusest lisast välja lennuettevõtjad Aero Service, Emeraude ja Equatorial Congo Arlines S.A. and Mistral Aviation.

    (47)

    Seades prioriteediks kõigi Kongos (Brazzaville) sertifitseeritud lennuettevõtjate kontrollimise seisuplatsil vastavalt määrusele (EL) nr 965/2012, peaksid liikmesriigid jätkuvalt kontrollima asjakohaste rahvusvaheliste ohutusstandardite tulemuslikku järgimist Kongos (Brazzaville) sertifitseeritud lennuettevõtjate poolt.

    Kongo Demokraatliku Vabariigi lennuettevõtjad

    (48)

    Kongo Demokraatliku Vabariigi lennuettevõtjad kanti 2006. aastal määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse (7).

    (49)

    Oma pideva järelevalvetegevuse käigus palus komisjon 22. aprillil 2020 Kongo Demokraatliku Vabariigi lennundusametil (edaspidi „AAC/RDC“) esitada nimekiri kõigist lennuettevõtja sertifikaadi omanikest, kes on sertifitseeritud Kongo Demokraatlikus Vabariigis.

    (50)

    6. mail 2020 teatas AAC/RDC komisjonile, et ta on pärast viimast ajakohastamist, mille ta komisjonile esitas, sertifitseerinud uue lennuettevõtja Mwant Jet (lennuettevõtja sertifikaadi nr AAC/DG/OPS-09/09). Samuti teatas ta 13. mail 2020, et lennuettevõtjad Air Tropiques, Blue Airlines, Blue Sky, Dakota, Korongo Airlines, Mango Airlines, Serve Air ja Will Airlift on lõpetanud lennutegevuse, ilma et neile oleks kunagi välja antud lennuettevõtja sertifikaati. Samuti teatas AAC/RDC komisjonile, et lennuettevõtjatel Air Kasai, Doren Air Congo, Gomair ja Transair Cargo Services ei ole lennuettevõtja sertifikaati ning et nad osalevad nüüd sertifitseerimisprotsessis. Lisaks on AAC/RDC komisjonile teatanud, et lennuettevõtja Services Air on oma nime muutnud ning talle on välja antud uus lennuettevõtja sertifikaat lennuettevõtja Serve Air Cargo nimele. Kuna AAC/RDC ei ole tõendanud, et ta suudab piisavalt rakendada ja jõustada asjakohaseid ohutusstandardeid, ei taga lennuettevõtja sertifikaadi väljaandmine kõnealusele uuele lennuettevõtjale, et tema tegevus on piisaval määral kooskõlas rahvusvaheliste ohutusstandarditega.

    (51)

    Seepärast on komisjon määruse (EÜ) nr 2111/2005 lisa kohaste ühiste kriteeriumide põhjal jõudnud järeldusele, et nimekirja Kongo Demokraatliku Vabariigi lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu, tuleks muuta, et kanda lennuettevõtjad Mwant Jet ja Serve Air Cargo määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse ning jätta kõnealusest lisast välja lennuettevõtjad Air Tropiques, Blue Airlines, Blue Sky, Dakota, Korongo airlines, Mango Airlines, Will Airlift, Air Kasai, Doren Air Congo, Gomair, Transair Cargo Services, Serve Air ja Services Air.

    (52)

    Seades prioriteediks kõigi Kongo Demokraatlikus Vabariigis sertifitseeritud lennuettevõtjate kontrollimise seisuplatsil vastavalt määrusele (EL) nr 965/2012, peaksid liikmesriigid jätkuvalt kontrollima asjakohaste rahvusvaheliste ohutusstandardite tulemuslikku järgimist Kongo Demokraatlikkus Vabariigis sertifitseeritud lennuettevõtjate poolt.

    Dominikaani Vabariigi lennuettevõtjad

    (53)

    Dominikaani Vabariigi lennuettevõtjaid ei ole kunagi kantud määruse (EÜ) nr 474/2006 A või B lisasse.

    (54)

    Võttes arvesse ameti poolt kolmandate riikide lennuettevõtjatele loa andmise menetluse raames kindlaks tehtud ohutuspuudujääke ja tuginedes SAFA programmi raames seisuplatsil tehtud kontrollide analüüsile alustas komisjon 15. aprillil 2019 määruse (EÜ) nr 473/2006 artikli 3 lõike 2 kohaseid konsultatsioone Dominikaani tsiviillennundusametiga (Instituto Dominicano de Aviación Civil, edaspidi „IDAC“).

    (55)

    Komisjoni, ameti ja liikmesriikide eksperdid (edaspidi „hindamisrühm“) korraldasid 27.–31. jaanuaril 2020 liidu kohapealse kontrollkäigu Dominikaani Vabariiki, et külastada IDACi kontorit.

    (56)

    IDAC paistab olevat hästi organiseeritud, nõuetekohase töötajaskonnaga ja piisavalt rahastatud organisatsioon, kes on alates 2018. aastast hakanud rakendama ajakohaseid lennuohutuse korraldamise meetodeid, kasutades traditsioonilisema õigusnormidele vastavusel põhineva järelevalvetegevuse kõrval ka ohutusjuhtimist või tulemuspõhist lähenemisviisi. Paistab, et õigusraamistikku (lennundusõigus ja tehnilised normid) on nõuetekohaselt integreeritud kõik Chicagos 7. detsembril 1944 allkirjastatud rahvusvahelise tsiviillennunduse konventsiooni lisadega hõlmatud valdkonnad ja et seda muudetakse korrapäraselt.

    (57)

    Hindamisrühm jõudis järeldusele, et IDAC on suuteline teostama järelevalvet lennutegevuse üle Dominikaani Vabariigis. Kuigi IDACil oleks tõhususe ja jõustamise valdkonnas vaja teha täiendavaid jõupingutusi, ei avastanud hindamisrühm kontrollkäigu ajal, IDACi kontoritega tutvudes ega ka lennuettevõtjate juurde tehtud kontrollkäikude raames ühtki otsest ohutusprobleemi. Hindamisrühm leidis siiski, et IDAC ei liigita kindlakstehtud puudusi selle põhjal, kas need on lennuohutuse seisukohalt olulised või mitte, ning seega käsitletakse järelmeetmete võtmisel ühtmoodi nii puudusi (olenemata sellest, missugune on nende mõju lennuohutusele) kui ka lihtsaid märkusi. Seetõttu ei olnud võimalik tõendada, et IDAC või asjaomased lennuettevõtjad suudavad piisaval määral tagada, et ohutuse seisukohast olulised puudused seatakse prioriteediks.

    (58)

    Kuigi see olukord võib jõustamist kahjulikult mõjutada, annab süsteemi tugevus rahastamise ja eeskirjade valdkonnas tunnistust sellest, et edasiseks arenguks on loodud sobivad tingimused ning ükski puudujääk ei olnud nii kriitiline, et see võiks süsteemi edasist täiustamist takistada.

    (59)

    15. aprillil 2020 saatis IDAC komisjonile tegevuskava hindamisrühma poolt kindlaks tehtud ja teatatud puudujääkide kõrvaldamiseks. Komisjon on seisukohal, et kui kavandatud meetmed ettenähtud aja jooksul nõuetekohaselt rakendatakse, on nende abil võimalik kindlakstehtud probleemid kõrvaldada. IDAC peaks andma komisjonile korrapäraselt teavet nende kavandatud meetmete rakendamisel tehtud edusammude kohta.

    (60)

    Seepärast on komisjon määruse (EÜ) nr 2111/2005 lisa kohaste ühiste kriteeriumide põhjal jõudnud järeldusele, et praegu ei ole Dominikaani Vabariigi lennuettevõtjate puhul alust muuta nimekirja lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu.

    (61)

    Seades prioriteediks kõigi Dominikaani Vabariigis sertifitseeritud lennuettevõtjate kontrollimise seisuplatsil vastavalt määrusele (EL) nr 965/2012, peaksid liikmesriigid jätkuvalt kontrollima asjakohaste rahvusvaheliste ohutusstandardite tulemuslikku järgimist Dominikaani Vabariigis sertifitseeritud lennuettevõtjate poolt.

    (62)

    Kui asjakohasest ohutusteabest ilmneb, et rahvusvaheliste ohutusstandardite järgimata jätmise tõttu on tekkinud otsesed ohutusriskid, võib komisjon olla sunnitud võtma määruse (EÜ) nr 2111/2005 kohaseid lisameetmeid.

    Ekvatoriaal-Guinea lennuettevõtjad

    (63)

    Ekvatoriaal-Guinea lennuettevõtjad kanti 2006. aastal määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse (8).

    (64)

    Pärast liidu kohapealset kontrollkäiku 2017. aasta oktoobris ja ELi lennuohutuskomitees 2017. aasta novembris toimunud ärakuulamist teatas Ekvatoriaal-Guinea lennuamet (Autoridad Aeronáutica de Guinea Ecuatorial, edaspidi „AAGE“) 2018. aasta detsembris komisjonile, et ta soovib taasalustada dialoogi määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisa muutmise üle seoses kõigi Ekvatoriaal-Guineas sertifitseeritud lennuettevõtjatega.

    (65)

    AAGE esitas vastuseks komisjoni nõudmisele teabe oma ohutusjärelevalvesüsteemi täiustamise kohta. Saadud teabe põhjal märgib komisjon, et edusamme on tehtud, kuid endiselt esineb teatavaid puudujääke sellistes olulistes küsimustes nagu algpõhjuste analüüs, mis on peamine komponent selle tagamisel, et kindlakstehtud puudused edaspidi ei kordu.

    (66)

    Komisjon, amet, liikmesriigid ja AAGE esindajad osalesid 10. märtsil 2020 tehnilisel koosolekul, kus AAGE esitas teavet oma järelevalvetegevuse ja 2017. aastal välja töötatud parandusmeetmete kava täitmise kohta. Lisaks sellele teavitas AAGE komisjoni, et lennuettevõtja Ceiba Intercontinental ja lennuettevõtja Cronos Airlines õhusõidukiparki on vähendatud ning see koosneb mõlema puhul ühest keskmise suurusega õhusõidukist.

    (67)

    Kuna praegu kättesaadavast teabest ei piisa, et olemasolevate puudujääkidega seotud kahtlused täielikult kõrvaldada, tuleks korraldada uus liidu kohapealne kontrollkäik, et täiendavalt kontrollida Ekvatoriaal-Guinea suutlikkust tagada tõhus ohutusjärelevalve.

    (68)

    Praegu kättesaadava teabe alusel on komisjon määruse (EÜ) nr 2111/2005 lisa kohaste ühiste kriteeriumide põhjal jõudnud järeldusele, et praegu ei ole alust muuta nimekirja Ekvatoriaal-Guinea lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu.

    (69)

    Seades prioriteediks kõigi Ekvatoriaal-Guineas sertifitseeritud lennuettevõtjate kontrollimise seisuplatsil vastavalt määrusele (EL) nr 965/2012, peaksid liikmesriigid jätkuvalt kontrollima asjakohaste rahvusvaheliste ohutusstandardite tulemuslikku järgimist Ekvatoriaal-Guineas sertifitseeritud lennuettevõtjate poolt.

    Kasahstani lennuettevõtjad

    (70)

    Kasahstani lennuettevõtjad kanti 2016. aastal (9) määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse.

    (71)

    Osana pidevast järelevalvest, mida kohaldatakse pärast Kasahstani kustutamist lennuohutuse nimekirjast, teavitas komisjon 10. veebruari 2020. aasta kirjaga Kasahstani tsiviillennunduskomiteed (edaspidi „CAC KZ“) teatavatest ohutusprobleemidest, mis on seotud CAC KZ poolt sertifitseeritud lennuettevõtjatega, eelkõige lennuettevõtjaga BEK Air.

    (72)

    CAC KZ ja Kasahstani lennuameti aktsiaselts (edaspidi „AAK“) teavitasid 28. veebruaril 2020 komisjoni Kasahstanis sertifitseeritud lennuettevõtjate suhtes viimasel kolmel aastal tehtud järelevalvetoimingutest ning lennuettevõtja BEK Air üle teostatud järelevalvest. Sellega seoses palus komisjon esitada tõendeid, et Kasahstan on jätkuvalt suuteline tagama tõhusa ohutusjärelevalve.

    (73)

    Eelkõige peeti silmas lennuettevõtjat BEK Air, kelle lennuettevõtja sertifikaat tühistati 21. aprillil 2020. Ka lennuettevõtja Azee Air lennuettevõtja sertifikaadi kehtivus on peatatud kuni täiendavate järelevalvetoiminguteni.

    (74)

    Tunnustades samme, mida AAK on hiljuti teinud oma ohutusjärelevalvealase suutlikkuse suurendamiseks, on komisjon otsustanud alustada CAC KZ-i ja AAK-ga konsultatsioone vastavalt määruse (EÜ) nr 473/2006 artikli 3 lõikele 2.

    (75)

    Seepärast on komisjon määruse (EÜ) nr 2111/2005 lisa kohaste ühiste kriteeriumide põhjal jõudnud järeldusele, et praegu ei ole alust muuta nimekirja Kasahstani lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu.

    (76)

    Seades prioriteediks kõigi Kasahstanis sertifitseeritud lennuettevõtjate kontrollimise seisuplatsil vastavalt määrusele (EL) nr 965/2012, peaksid liikmesriigid jätkuvalt kontrollima asjakohaste rahvusvaheliste ohutusstandardite tulemuslikku järgimist Kasahstanis sertifitseeritud lennuettevõtjate poolt.

    (77)

    Kui asjakohasest ohutusteabest ilmneb, et rahvusvaheliste ohutusstandardite järgimata jätmise tõttu on tekkinud otsesed ohutusriskid, võib komisjon olla sunnitud võtma määruse (EÜ) nr 2111/2005 kohaseid lisameetmeid.

    Kõrgõzstani lennuettevõtjad

    (78)

    Kõrgõzstani lennuettevõtjad kanti 2006. aastal määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse (10).

    (79)

    Komisjon nõudis 2. augusti 2019. aasta kirjaga Kirgiisi Vabariigi tsiviillennundusametilt (edaspidi „CAA KG“) mitmesuguseid dokumente tema struktuuri, järelevalvesüsteemi ja tegevuse, sealhulgas alates 2017. aastast võetud täitemeetmete kohta, ning lennuettevõtja sertifikaadi omanike ja registreeritud õhusõidukite kehtivat nimekirja.

    (80)

    CAA KG esitas nõutud teabe 10. septembril 2019. Lisaks teatas CAA KG komisjonile, et ta on pärast viimase ajakohastatud versiooni esitamist komisjonile tühistanud lennuettevõtjate Air Bishkek, Central Asian Aviation Services (Caas), Heli Sky, Air Kyrgyzstan, Manas Airways, S Group International, Sky Bishkek, Sky Way Air, ja Valor Air lennuettevõtja sertifikaadid ning välja andnud lennuettevõtja sertifikaadi (AOC nr 50) uuele lennuettevõtjale Air Company Air KG. Kuna CAA KG ei ole tõendanud, et ta suudab piisavalt rakendada ja jõustada asjakohaseid ohutusstandardeid, ei taga lennuettevõtja sertifikaadi väljaandmine kõnealusele uuele lennuettevõtjale, et tema tegevus on piisaval määral kooskõlas rahvusvaheliste ohutusstandarditega.

    (81)

    Seepärast on komisjon määruse (EÜ) nr 2111/2005 lisa kohaste ühiste kriteeriumide põhjal jõudnud järeldusele, et nimekirja Kõrgõzstani lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu, tuleks muuta, et lisada lennuettevõtja Air Company Air KG määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse ning jätta kõnealusest lisast välja lennuettevõtjad Air Bishkek, Central Asian Aviation Services (Caas), Heli Sky, Air Kyrgyzstan, Manas Airways, S Group International, Sky Bishkek, Sky Way Air ja Valor Air.

    (82)

    Seades prioriteediks kõigi Kõrgõzstanis sertifitseeritud lennuettevõtjate kontrollimise seisuplatsil vastavalt määrusele (EL) nr 965/2012, peaksid liikmesriigid jätkuvalt kontrollima asjakohaste rahvusvaheliste ohutusstandardite tulemuslikku järgimist Kõrgõzstanis sertifitseeritud lennuettevõtjate poolt.

    Liibüa lennuettevõtjad

    (83)

    Liibüa lennuettevõtjad kanti 2014. aastal määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse (11).

    (84)

    Oma pideva järelevalvetegevuse käigus palus komisjon 22. aprillil 2020 Liibüa tsiviillennundusametil (edaspidi „LCAA“) esitada nimekiri kõigist lennuettevõtja sertifikaadi omanikest, kes on Liibüas sertifitseeritud.

    (85)

    LCAA teatas 4. mail 2020 komisjonile, et ta on tühistanud lennuettevõtja Ghadames Air Transport lennuettevõtja sertifikaadi ja sertifitseerinud uued lennuettevõtjad Al Maha Aviation (AOC nr 030/18) ning Libyan Wings Airlines JSC (AOC nr 029/15). Kuna LCAA ei ole tõendanud, et ta suudab piisavalt rakendada ja jõustada asjakohaseid ohutusstandardeid, ei taga lennuettevõtja sertifikaadi väljaandmine kõnealustele uutele lennuettevõtjatele, et nende tegevus on piisaval määral kooskõlas rahvusvaheliste ohutusstandarditega.

    (86)

    Seepärast on komisjon määruse (EÜ) nr 2111/2005 lisa kohaste ühiste kriteeriumide põhjal jõudnud järeldusele, et praegu on Liibüa lennuettevõtjate puhul alust muuta nimekirja lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu, et lisada lennuettevõtjad Al Maha Aviation ja Libyan Wings Airlines JSC määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse ning jätta kõnealusest lisast välja lennuettevõtja Ghadames Air Transport.

    (87)

    Seades prioriteediks kõigi Liibüas sertifitseeritud lennuettevõtjate kontrollimise seisuplatsil vastavalt määrusele (EL) nr 965/2012, peaksid liikmesriigid jätkuvalt kontrollima asjakohaste rahvusvaheliste ohutusstandardite tulemuslikku järgimist Liibüas sertifitseeritud lennuettevõtjate poolt.

    Nepali lennuettevõtjad

    (88)

    Nepali lennuettevõtjad kanti 2013. aastal määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse (12).

    (89)

    Oma pideva järelevalvetegevuse käigus palus komisjon 22. aprillil 2020 Nepali tsiviillennundusametil (edaspidi „CAAN“) esitada nimekiri kõigist lennuettevõtja sertifikaadi omanikest, kes on sertifitseeritud Nepalis.

    (90)

    CAAN teatas 3. mail 2020 komisjonile, et ta on tühistanud lennuettevõtja Air Kasthamandap lennuettevõtja sertifikaadi ja sertifitseerinud uued lennuettevõtjad Heli Everest (AOC nr 086/2016) ning Kailash Helicopter Services (AOC nr 087/2018). Lisaks teatasid nad, et lennuettevõtja Muktinath Airlines on võtnud endale uue nime – Prabhu Helicopters. Kuna CAAN ei ole tõendanud, et ta suudab piisavalt rakendada ja jõustada asjakohaseid ohutusstandardeid, ei taga lennuettevõtja sertifikaadi väljaandmine kõnealustele uutele lennuettevõtjatele, et nende tegevus on piisaval määral kooskõlas rahvusvaheliste ohutusstandarditega.

    (91)

    Seepärast on komisjon määruse (EÜ) nr 2111/2005 lisa kohaste ühiste kriteeriumide põhjal jõudnud järeldusele, et praegu on Nepali lennuettevõtjate puhul alust muuta nimekirja lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu, et lisada lennuettevõtjad Heli Everest ja Kailash Helicopter Services määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse ning jätta kõnealusest lisast välja lennuettevõtja Air Kasthamandap.

    (92)

    Seades prioriteediks kõigi Nepalis sertifitseeritud lennuettevõtjate kontrollimise seisuplatsil vastavalt määrusele (EL) nr 965/2012, peaksid liikmesriigid jätkuvalt kontrollima asjakohaste rahvusvaheliste ohutusstandardite tulemuslikku järgimist Nepalis sertifitseeritud lennuettevõtjate poolt.

    Sierra Leone lennuettevõtjad

    (93)

    Sierra Leone lennuettevõtjad kanti 2006. aastal määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisasse (13).

    (94)

    Oma pideva järelevalvetegevuse käigus palus komisjon 22. aprillil 2020 Sierra Leone tsiviillennundusametil (edaspidi „SLCAA“) esitada nimekiri kõigist lennuettevõtja sertifikaadi omanikest, kes on sertifitseeritudSierra Leones.

    (95)

    SLCAA teatas 2. mail 2020 komisjonile, et ta on tühistanud lennuettevõtjate Air Rum, Destiny air Services, Heavylift Cargo, Orange Air Sierra Leone, Paramount Airlines, Seven Four Eight Air Services ja Teebah Airways lennuettevõtja sertifikaadid, ning et praegu ei ole Sierra Leones ühtki lennuettevõtja sertifikaadi omanikku.

    (96)

    Kuna SLCAA ei ole tõendanud, et ta suudab piisavalt rakendada ja jõustada asjakohaseid ohutusstandardeid, ei taga lennuettevõtja sertifikaadi väljaandmine uutele lennuettevõtjatele, et nende tegevus on piisaval määral kooskõlas rahvusvaheliste ohutusstandarditega.

    (97)

    Seepärast on määruse (EÜ) nr 2111/2005 lisa kohaste ühiste kriteeriumide põhjal jõudnud komisjon järeldusele, et nimekirja Sierra Leone lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu, tuleks muuta, et jätta lennuettevõtjad Air Rum, Destiny Air Services, Heavylift Cargo, Orange Air Sierra Leone, Paramount Airlines, Seven Four Eight Air Services, ja Teebah Airways määruse (EÜ) nr 474/2006 A lisast välja.

    (98)

    Seepärast tuleks määrust (EÜ) nr 474/2006 vastavalt muuta.

    (99)

    Määruse (EÜ) nr 2111/2005 artiklites 5 ja 6 on märgitud, et ohutusele avalduvat mõju arvestades on vaja võtta lisade ajakohastamisega seotud otsused vastu kiiresti ja vajaduse korral viivitamata. Seepärast on tundliku teabe ja reisijate kaitsmiseks vaja, et otsused, mis tehakse seoses ühenduse nimekirjaga, millesse kantakse lennuettevõtjad, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu, avaldatakse ja need jõustuvad kohe pärast vastuvõtmist.

    (100)

    Käesolevas määruses sätestatud meetmed on kooskõlas määruse (EÜ) nr 2111/2005 kohaselt moodustatud ELi lennuohutuskomitee arvamusega,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    Määrust (EÜ) nr 474/2006 muudetakse järgmiselt:

    1)

    A lisa asendatakse käesoleva määruse I lisa tekstiga;

    2)

    B lisa asendatakse käesoleva määruse II lisa tekstiga.

    Artikkel 2

    Käesolev määrus jõustub järgmisel päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Brüssel, 2. juuni 2020

    Komisjoni nimel

    presidendi eest

    komisjoni liige

    Adina VĂLEAN


    (1)  ELT L 344, 27.12.2005, lk 15.

    (2)  Komisjoni 22. märtsi 2006. aasta määrus (EÜ) nr 474/2006, millega kehtestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 2111/2005 II peatükis nimetatud ühenduse nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse ühenduse piires tegevuskeeldu (ELT L 84, 23.3.2006, lk 14).

    (3)  Komisjoni 22. märtsi 2006. aasta määrus (EÜ) nr 473/2006, millega kehtestatakse rakenduseeskirjad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 2111/2005 II peatükis nimetatud ühenduse nimekirja tarvis, millesse kantakse lennuettevõtjad, kelle suhtes kohaldatakse ühenduse piires tegevuskeeldu (ELT L 84, 23.3.2006, lk 8).

    (4)  Komisjoni 29. aprilli 2014. aasta määrus (EL) nr 452/2014, millega kehtestatakse kolmandate riikide käitajate lennutegevusega seotud tehnilised nõuded ja haldusmenetlused vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 216/2008 (ELT L 133, 6.5.2014, lk 12).

    (5)  Komisjoni 5. oktoobri 2012. aasta määrus (EL) nr 965/2012, millega kehtestatakse lennutegevusega seotud tehnilised nõuded ja haldusmenetlused vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 216/2008 (ELT L 296, 25.10.2012, lk 1).

    (6)  Komisjoni 26. novembri 2009. aasta määrus (EÜ) nr 1144/2009, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 474/2006, millega kehtestatakse ühenduse nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse ühenduse piires tegevuskeeldu (ELT L 312, 27.11.2009, lk 16).

    (7)  Komisjoni 20. juuni 2006. aasta määrus (EÜ) nr 910/2006, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 474/2006, millega kehtestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 2111/2005 II peatükis nimetatud ühenduse nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse ühenduse piires tegevuskeeldu (ELT L 168, 21.6.2006, lk 16).

    (8)  Komisjoni 22. märtsi 2006. aasta määrus (EÜ) nr 474/2006, millega kehtestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 2111/2005 II peatükis nimetatud ühenduse nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse ühenduse piires tegevuskeeldu (ELT L 84, 23.3.2006, lk 14).

    (9)  Komisjoni 8. detsembri 2016. aasta määrus (EL) 2016/2214, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 474/2006, millega kehtestatakse ühenduse nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse liidu piires tegevuskeeldu (ELT L 334, 9.12.2016, lk 6).

    (10)  Komisjoni määrus (EÜ) nr 1543/2006, 12. oktoober 2006, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 474/2006, millega kehtestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 2111/2005 II peatükis nimetatud ühenduse nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse ühenduse piires tegevuskeeldu (muudetud määrusega (EÜ) nr 910/2006) (ELT L 283 14.10.2006, lk 27).

    (11)  Komisjoni 11. detsembri 2014. aasta rakendusmäärus (EL) nr 1318/2014, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 474/2006, millega kehtestatakse ühenduse nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse ühenduse piires tegevuskeeldu (ELT L 355, 12.12.2014, lk 8).

    (12)  Komisjoni 3. detsembri 2013. aasta rakendusmäärus (EL) nr 1264/2013, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 474/2006, millega kehtestatakse ühenduse nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse ühenduse piires tegevuskeeldu (ELT L 326, 6.12.2013, lk 7).

    (13)  Komisjoni 20. juuni 2006. aasta määrus (EÜ) nr 910/2006, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 474/2006, millega kehtestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 2111/2005 II peatükis nimetatud ühenduse nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse ühenduse piires tegevuskeeldu (ELT L 168, 21.6.2006, lk 16).


    I LISA

    „A LISA

    NIMEKIRI LENNUETTEVÕTJATEST, KELLE SUHTES KOHALDATAKSE LIIDU PIIRES TEGEVUSKEELDU, ERANDITEGA (1)

    Lennuettevõtja juriidilise isiku nimi, mis on esitatud lennuettevõtja sertifikaadis (ja ärinimi, kui see on erinev)

    Lennuettevõtja sertifikaadi (AOC) või lennutegevusloa number

    ICAO kolmetäheline kood

    Lennuettevõtja päritoluriik

    AVIOR AIRLINES

    ROI-RNR-011

    ROI

    Venezuela

    BLUE WING AIRLINES

    SRBWA-01/2002

    BWI

    Suriname

    IRAN ASEMAN AIRLINES

    FS-102

    IRC

    Iraan

    IRAQI AIRWAYS

    001

    IAW

    Iraak

    MED-VIEW AIRLINE

    MVA/AOC/10–12/05

    MEV

    Nigeeria

    AIR ZIMBABWE (PVT)

    177/04

    AZW

    Zimbabwe

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Afganistani ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Afganistan

    ARIANA AFGHAN AIRLINES

    AOC 009

    AFG

    Afganistan

    KAM AIR

    AOC 001

    KMF

    Afganistan

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Angola ametiasutused, välja arvatud TAAG Angola Airlines ja Heli Malongo, sealhulgas:

     

     

    Angola

    AEROJET

    AO-008/11–07/17 TEJ

    TEJ

    Angola

    GUICANGO

    AO-009/11–06/17 YYY

    Teadmata

    Angola

    AIR JET

    AO-006/11–08/18 MBC

    MBC

    Angola

    BESTFLYA AIRCRAFT MANAGEMENT

    AO-015/15–06/17YYY

    Teadmata

    Angola

    HELIANG

    AO 007/11–08/18 YYY

    Teadmata

    Angola

    SJL

    AO-014/13–08/18YYY

    Teadmata

    Angola

    SONAIR

    AO-002/11–08/17 SOR

    SOR

    Angola

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Armeenia ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Armeenia

    AIRCOMPANY ARMENIA

    AM AOC 065

    NGT

    Armeenia

    ARMENIA AIRWAYS

    AM AOC 063

    AMW

    Armeenia

    ARMENIAN HELICOPTERS

    AM AOC 067

    KAV

    Armeenia

    ATLANTIS ARMENIAN AIRLINES

    AM AOC 068

    AEU

    Armeenia

    ATLANTIS EUROPEAN AIRWAYS

    AM AOC 017

    LUR

    Armeenia

    MARS AVIA

    AM AOC 066

    MRS

    Armeenia

    SKYBALL

    AM AOC 069

    Puudub

    Armeenia

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Kongo (Brazzaville) ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Kongo (Brazzaville)

    CANADIAN AIRWAYS CONGO

    CG-CTA 006

    Teadmata

    Kongo (Brazzaville)

    EQUAFLIGHT SERVICES

    CG-CTA 002

    EKA

    Kongo (Brazzaville)

    EQUAJET

    RAC06-007

    EKJ

    Kongo (Brazzaville)

    TRANS AIR CONGO

    CG-CTA 001

    TSG

    Kongo (Brazzaville)

    SOCIETE NOUVELLE AIR CONGO

    CG-CTA 004

    Teadmata

    Kongo (Brazzaville)

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Kongo Demokraatliku Vabariigi ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    AIR FAST CONGO

    AAC/DG/OPS-09/03

    Teadmata

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    AIR KATANGA

    AAC/DG/OPS-09/08

    Teadmata

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    BUSY BEE CONGO

    AAC/DG/OPS-09/04

    Teadmata

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    COMPAGNIE AFRICAINE D’AVIATION (CAA)

    AAC/DG/OPS-09/02

    Teadmata

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    CONGO AIRWAYS

    AAC/DG/OPS-09/01

    Teadmata

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    KIN AVIA

    AAC/DG/OPS-09/10

    Teadmata

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    MALU AVIATION

    AAC/DG/OPS-09/05

    Teadmata

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    SERVE AIR CARGO

    AAC/DG/OPS-09/07

    Teadmata

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    SWALA AVIATION

    AAC/DG/OPS-09/06

    Teadmata

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    MWANT JET

    AAC/DG/OPS-09/09

    Teadmata

    Kongo Demokraatlik Vabariik

    (RDC)

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Djibouti ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Djibouti

    DAALLO AIRLINES

    Teadmata

    DAO

    Djibouti

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Ekvatoriaal-Guinea ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Ekvatoriaal-Guinea

    CEIBA INTERCONTINENTAL

    2011/0001/MTTCT/DGAC/SOPS

    CEL

    Ekvatoriaal-Guinea

    Cronos AIRLINES

    2011/0004/MTTCT/DGAC/SOPS

    Teadmata

    Ekvatoriaal-Guinea

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Eritrea ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Eritrea

    ERITREAN AIRLINES

    AOC nr 004

    ERT

    Eritrea

    NASAIR ERITREA

    AOC nr 005

    NAS

    Eritrea

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Kõrgõzstani ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Kõrgõzstan

    AIR COMPANY AIR KG

    50

    Teadmata

    Kõrgõzstan

    AIR MANAS

    17

    MBB

    Kõrgõzstan

    AVIA TRAFFIC COMPANY

    23

    AVJ

    Kõrgõzstan

    SKY KG AIRLINES

    41

    KGK

    Kõrgõzstan

    TEZ JET

    46

    TEZ

    Kõrgõzstan

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Libeeria ametiasutused

     

     

    Libeeria

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Liibüa ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Liibüa

    AFRIQIYAH AIRWAYS

    007/01

    AAW

    Liibüa

    AIR LIBYA

    004/01

    TLR

    Liibüa

    AL MAHA AVIATION

    030/18

    Teadmata

    Liibüa

    BURAQ AIR

    002/01

    BRQ

    Liibüa

    GLOBAL AVIATION AND SERVICES

    008/05

    GAK

    Liibüa

    LIBYAN AIRLINES

    001/01

    LAA

    Liibüa

    LIBYAN WINGS AIRLINES

    029/15

    LWA

    Liibüa

    PETRO AIR

    025/08

    PEO

    Liibüa

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Moldova ametiasutused, välja arvatud Air Moldova, Fly One ja Aerotranscargo, sealhulgas:

     

     

    Moldova

    Î.M „VALAN ICC“ SRL

    MD009

    VLN

    Moldova

    CA „AIM AIR“ SRL

    MD015

    AAM

    Moldova

    CA „AIR STORK“ SRL

    MD018

    MSB

    Moldova

    Î M „MEGAVIATION“ SRL

    MD019

    ARM

    Moldova

    CA „PECOTOX-AIR“ SRL

    MD020

    PXA

    Moldova

    CA „TERRA AVIA“ SRL

    MD022

    TVR

    Moldova

    CA „FLY PRO“ SRL

    MD023

    PVV

    Moldova

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Nepali ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Nepal

    AIR DYNASTY HELI. S.

    035/2001

    Teadmata

    Nepal

    ALTITUDE AIR

    085/2016

    Teadmata

    Nepal

    BUDDHA AIR

    014/1996

    BHA

    Nepal

    FISHTAIL AIR

    017/2001

    Teadmata

    Nepal

    SUMMIT AIR

    064/2010

    Teadmata

    Nepal

    HELI EVEREST

    086/2016

    Teadmata

    Nepal

    HIMALAYA AIRLINES

    084/2015

    HIM

    Nepal

    KAILASH HELICOPTER SERVICES

    087/2018

    Teadmata

    Nepal

    MAKALU AIR

    057A/2009

    Teadmata

    Nepal

    MANANG AIR PVT

    082/2014

    Teadmata

    Nepal

    MOUNTAIN HELICOPTERS

    055/2009

    Teadmata

    Nepal

    PRABHU HELICOPTERS

    081/2013

    Teadmata

    Nepal

    NEPAL AIRLINES CORPORATION

    003/2000

    RNA

    Nepal

    SAURYA AIRLINES

    083/2014

    Teadmata

    Nepal

    SHREE AIRLINES

    030/2002

    SHA

    Nepal

    SIMRIK AIR

    034/2000

    Teadmata

    Nepal

    SIMRIK AIRLINES

    052/2009

    RMK

    Nepal

    SITA AIR

    033/2000

    Teadmata

    Nepal

    TARA AIR

    053/2009

    Teadmata

    Nepal

    YETI AIRLINES

    037/2004

    NYT

    Nepal

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad São Tomé ja Príncipe ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    São Tomé ja Príncipe

    AFRICA’S CONNECTION

    10/AOC/2008

    ACH

    São Tomé ja Príncipe

    STP AIRWAYS

    03/AOC/2006

    STP

    São Tomé ja Príncipe

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Sierra Leone ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Sierra Leone

    Kõik lennuettevõtjad, kelle on sertifitseerinud regulatiivse järelevalve eest vastutavad Sudaani ametiasutused, sealhulgas:

     

     

    Sudaan

    ALFA AIRLINES SD

    54

    AAJ

    Sudaan

    BADR AIRLINES

    35

    BDR

    Sudaan

    BLUE BIRD AVIATION

    11

    BLB

    Sudaan

    ELDINDER AVIATION

    8

    DND

    Sudaan

    GREEN FLAG AVIATION

    17

    GNF

    Sudaan

    HELEJETIC AIR

    57

    HJT

    Sudaan

    KATA AIR TRANSPORT

    9

    KTV

    Sudaan

    KUSH AVIATION CO.

    60

    KUH

    Sudaan

    NOVA AIRWAYS

    46

    NOV

    Sudaan

    SUDAN AIRWAYS CO.

    1

    SUD

    Sudaan

    SUN AIR

    51

    SNR

    Sudaan

    TARCO AIR

    56

    TRQ

    Sudaan


    (1)  A lisas loetletud lennuettevõtjatel võib lubada kasutada liiklusõigusi juhul, kui kasutatakse õhusõidukit, mis on renditud koos meeskonna, kindlustuse ja õhusõiduki kasutamiseks vajalike teenustega (wet-lease) lennuettevõtjalt, kelle suhtes ei kohaldata tegevuskeeldu, tingimusel et täidetakse asjakohaseid ohutusnõudeid.


    II LISA

    „B LISA

    NIMEKIRI LENNUETTEVÕTJATEST, KELLE SUHTES KOHALDATAKSE LIIDU PIIRES TEGEVUSPIIRANGUID (1)

    Lennuettevõtja juriidilise isiku nimi, mis on esitatud lennuettevõtja sertifikaadis (ja ärinimi, kui see on erinev)

    Lennuettevõtja sertifikaadi (AOC) number

    ICAO kolmetäheline kood

    Lennuettevõtja päritoluriik

    Õhusõiduki liik, mille suhtes kohaldatakse piirangut

    Piiranguga õhusõiduki registritunnus(ed) ja, kui see/need on kättesaadav(ad), seerianumber/seerianumbrid

    Õhusõiduki registreerinud riik

    AIR SERVICE COMORES

    06–819/TA-15/DGACM

    KMD

    Komoorid

    Kõik õhusõidukid, v.a LET 410 UVP.

    Kõik õhusõidukid, v.a D6-CAM (851336).

    Komoorid

    IRAN AIR

    FS100

    IRA

    Iraan

    Kõik Fokker F100 ja Boeing B747 tüüpi õhusõidukid.

    Fokker F100 tüüpi õhusõidukid, nagu on märgitud AOC-s; Boeing B747 tüüpi õhusõidukid, nagu on märgitud AOC-s.

    Iraan

    AIR KORYO

    GAC-AOC/KOR-01

    KOR

    Põhja-Korea

    Kõik õhusõidukid, v.a kaks TU-204 tüüpi õhusõidukit.

    Kõik õhusõidukid, v.a P-632, P-633.

    Põhja-Korea


    (1)  B lisas loetletud lennuettevõtjatel võib lubada kasutada liiklusõigusi juhul, kui kasutatakse õhusõidukit, mis on renditud koos meeskonna, kindlustuse ja õhusõiduki kasutamiseks vajalike teenustega (wet-lease) lennuettevõtjalt, kelle suhtes ei kohaldata tegevuskeeldu, tingimusel et täidetakse asjakohaseid ohutusnõudeid.”


    Top