Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32016R0301

    Komisjoni delegeeritud määrus (EL) 2016/301, 30. november 2015, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2003/71/EÜ regulatiivsete tehniliste standarditega prospekti kinnitamise ja avaldamise ning reklaamide levitamise kohta ja muudetakse komisjoni määrust (EÜ) nr 809/2004 (EMPs kohaldatav tekst)

    C/2015/8379

    ELT L 58, 4.3.2016, p. 13–20 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 20/07/2019; kehtetuks tunnistatud 32019R0979

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_del/2016/301/oj

    4.3.2016   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 58/13


    KOMISJONI DELEGEERITUD MÄÄRUS (EL) 2016/301,

    30. november 2015,

    millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2003/71/EÜ regulatiivsete tehniliste standarditega prospekti kinnitamise ja avaldamise ning reklaamide levitamise kohta ja muudetakse komisjoni määrust (EÜ) nr 809/2004

    (EMPs kohaldatav tekst)

    EUROOPA KOMISJON,

    võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

    võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 4. novembri 2003. aasta direktiivi 2003/71/EÜ väärtpaberite üldsusele pakkumisel või kauplemisele lubamisel avaldatava prospekti ja direktiivi 2001/34/EÜ muutmise kohta, (1) eelkõige selle artikli 13 lõike 7 kolmandat lõiku, artikli 14 lõike 8 kolmandat lõiku ja artikli 15 lõike 7 kolmandat lõiku,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Direktiiviga 2003/71/EÜ on ühtlustatud prospektide koostamise, kinnitamise ja levitamise nõuded. Selleks et tagada ühtlustamise järjepidevus ja võtta arvesse finantsturgude tehnilist arengut, on vaja neid nõudeid täpsustada; eelkõige on vaja täpsustada selliseid nõudeid, mis esitatakse kinnitamisprotsessile, avaldamisele ning teabele (sealhulgas reklaamile), mida levitatakse lisaks prospektile ja milles käsitletakse pakkumist või kauplemisele lubamist.

    (2)

    Prospekti läbivaatamise ja kinnitamise protsess hõlmab korduvust: liikmesriigi pädeva asutuse otsus prospekt kinnitada tehakse korduva analüüsi põhjal ning prospekti kavandit muudab ja täiendab korduvalt emitent, pakkuja või reguleeritud turul kauplemise loa taotleja, tagamaks, et prospekt vastab täielikkuse nõudele ning et selles esitatud teave on arusaadav ja asjakohane. Selleks et võimaldada emitentidele, pakkujatele või kauplemise loa taotlejatele kinnitamisprotsessi suhtes suuremat kindlust, on vaja täpsustada, millised dokumendid tuleb liikmesriikide pädevatele asutustele prospekti kinnitamise eri etappidel esitada.

    (3)

    Prospekti kavand tuleks liikmesriigi pädevale asutusele alati esitada otsingut võimaldaval elektroonilisel kujul ja sellise elektroonilise kanali kaudu, mis on asjaomasele asutusele vastuvõetav. Otsingut võimaldav elektrooniline vorm lubab pädevatel asutustel teha prospektis otsinguid konkreetsete terminite või sõnade põhjal ning see aitab kaasa prospekti kiiremale kontrollimisele ja tõhusale ja õigeaegsele läbivaatamisele.

    (4)

    Igas liikmesriigi pädevale asutusele esitatavas prospekti kavandis, välja arvatud esimeses kavandis, tuleb selgesti ära märkida muudatused, mis on tehtud võrreldes eelmise kavandiga, ning selgitada, kuidas on nende muudatuste kaudu püütud kõrvaldada puudusi, millele pädev asutus on osutanud. Prospekti kavand tuleks liikmesriigi pädevale asutusele esitada iga kord kahes eksemplaris: märgistatud versioon, milles on esile toodud kõik muudatused võrreldes eelmise kavandiga, ja märgistamata versioon, milles selliseid muudatusi esile toodud ei ole.

    (5)

    Juhul kui komisjoni määruse (EÜ) nr 809/2004 (2) asjaomastes lisades nõutud teabeühikuid ei kohaldata või kui emissioon või emitent ei ole oma olemuselt konkreetse prospekti jaoks asjakohane, tuleks sellistest teabeühikutest liikmesriigi pädevale asutusele teatada, et vähendada viivitusi läbivaatamisprotsessis.

    (6)

    Juhul kui liikmesriigi pädev asutus leiab, et emitent, pakkuja või kauplemise loa taotleja ei ole võimeline täitma prospektiga seotud nõudeid, peaks pädeval asutusel olema ressursside tõhusa kasutamise huvides õigus läbivaatamine ilma prospekti kinnitamata lõpetada.

    (7)

    Prospektide, sealhulgas nende lõplike tingimuste elektroonilise avaldamisega tagatakse investoritele kiire ja hõlbus juurdepääs prospektides sisalduvale teabele. Keelatud peaks olema nõuda investoritelt, et nad nõustuksid enne prospekti avamist õiguslikku vastutust piirava klausliga, maksaksid tasu või registreeriksid end eelnevalt, sest selline praktika takistab hõlpsat juurdepääsu. Õiguslikku vastutust piiravate klauslitena ei tuleks käsitada filtreid, millega antakse hoiatav viide selle kohta, millises jurisdiktsioonis pakkumine tehakse, ja millega nõutakse investoritelt, et nad avalikustaksid oma elukohariigi või teataksid, et nad ei ela konkreetses riigis või jurisdiktsioonis.

    (8)

    Reklaamid, mis on seotud üldsusele pakkumise või kauplemise lubamisega, võivad muutuda ebatäpseks või eksitavaks, kui vastavas prospektis sisalduvas teabes tuvastatakse oluline viga või ebatäpsus või kui seda teavet muudab uus oluline seik. Tuleks kehtestada nõuded, millega tagada, et kui reklaamid on muutunud ebatäpseks või eksitavaks uue seiga, olulise vea või ebatäpsuse ilmnemise tõttu, siis neid reklaame muudetakse.

    (9)

    Kuna prospekt on usaldusväärne teabeallikas üldsusele pakkumise või kauplemise lubamise küsimustes, peaks kogu teave, mida nende pakkumiste ja kauplemise lubade kohta kas reklaami või mõnel muul eesmärgil ja kas suuliselt või kirjalikult levitatakse, olema kooskõlas prospektis sisalduva teabega. See tuleks tagada, nõudes, et levitatav teave ei tohi olla vastuolus prospekti sisuga või et selles ei tohi osutada teabele, mis on vastuolus prospekti sisuga. Lisaks tuleks keelata levitada teavet, mis annab prospekti sisust väära ettekujutuse. Kuna investeerimisotsust võivad ebaproportsionaalselt mõjutada alternatiivsed tulemusnäitajad, ei tohiks lisaks prospektile levitatav teave üldsusele pakkumise või kauplemisele lubamise kohta sisaldada selliseid näitajaid, kui prospektis neid näitajaid ei ole.

    (10)

    Määrus (EÜ) nr 809/2004 sisaldab sätteid, mis käsitlevad prospekti avaldamist ja reklaamide levitamist. Nõuete dubleerimise vältimiseks tuleks määruse (EÜ) nr 809/2004 konkreetsed sätted välja jätta.

    (11)

    Käesolev määrus põhineb regulatiivsete tehniliste standardite eelnõul, mille on komisjonile esitanud Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve (ESMA).

    (12)

    ESMA on vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1095/2010 (3) artiklile 10 korraldanud avalikud konsultatsioonid selliste regulatiivsete tehniliste standardite kohta, analüüsinud võimalikku asjaomast kulu ja kasu ning küsinud arvamust kõnealuse määruse artikli 37 kohaselt loodud väärtpaberituru sidusrühmade kogult,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    I PEATÜKK

    ÜLDSÄTTED JA PROSPEKTI KINNITAMINE

    Artikkel 1

    Reguleerimisese

    Käesoleva määrusega kehtestatakse regulatiivsed tehnilised standardid, millega täpsustatakse

    1)

    direktiivi 2003/71/EÜ artiklis 13 sätestatud projekti kinnitamise korda;

    2)

    direktiivi 2003/71/EÜ artikli 14 lõigetes 1–4 sätestatud projekti avaldamise korda;

    3)

    direktiivi 2003/71/EÜ artiklis 15 viidatud reklaami levitamise korda;

    4)

    direktiivi 2003/71/EÜ artikli 15 lõikes 4 sätestatud nõuet, mille kohaselt peab teave, mis käsitleb üldsusele pakkumist või reguleeritud turul kauplemise lubamist, olema kooskõlas prospektis sisalduva teabega.

    Artikkel 2

    Kinnitamistaotluse esitamine

    1.   Emitent, pakkuja või reguleeritud turul kauplemise loa taotleja peab esitama kõik prospekti kavandid liikmesriigi pädevale asutusele elektrooniliste kanalite kaudu otsingut võimaldaval elektroonilisel kujul. Prospekti esimese kavandi esitamisel tuleb teada anda kontaktisik, kellele pädev asutus võib elektroonilise kanali kaudu kirjalikult esitada kõik teated.

    2.   Samuti peab emitent, pakkuja või reguleeritud turul kauplemise loa taotleja esitama pädevale asutusele koos prospekti esimese kavandiga või siis prospekti läbivaatamise käigus otsingut võimaldaval elektroonilisel kujul järgmised dokumendid ja järgmise teabe:

    a)

    juhul kui päritoluliikmesriigi pädev asutus nõuab seda kooskõlas määruse (EÜ) nr 809/2004 artikli 25 lõikega 4 või siis omal algatusel, ristviite nimekirja, milles tuuakse välja ka määruse (EÜ) nr 809/2004 I–XXX lisas sisalduvad mis tahes ühikud, mis ei ole prospekti lisatud, sest need ei ole emitendi, pakkuja või kauplemise loa taotleja või üldsusele pakutavate või kauplemiseks noteeritavate väärtpaberite olemusest tulenevalt asjakohased.

    Juhul kui ristviite nimekirja ei esitata ja kui prospekti kavandis sisalduvate ühikute järjestus ei ühti määruse (EÜ) nr 809/2004 lisades esitatud teabe järjestusega, märgitakse andmed selle kohta, millised prospekti osad vastavad asjakohastele avalikustamise nõuetele, prospekti kavandi servale. Ääremärkustega prospektile tuleb lisada dokument, milles tuuakse välja määruse (EÜ) nr 809/2004 asjaomastes lisades sisalduvad mis tahes ühikud, mis ei ole prospekti lisatud, sest need ei ole emitendi, pakkuja või kauplemise loa taotleja või üldsusele pakutavate või kauplemiseks noteeritavate väärtpaberite olemusest tulenevalt asjakohased;

    b)

    põhjendatud taotluse juhul, kui emitent, pakkuja või reguleeritud turul kauplemise loa taotleja taotleb päritoluliikmesriigi pädevalt asutuselt luba jätta prospektist välja teavet vastavalt direktiivi 2003/71/EÜ artikli 8 lõikele 2;

    c)

    asjaomase taotluse juhul, kui emitent, pakkuja või reguleeritud turul kauplemise loa taotleja soovib, et päritoluliikmesriigi pädev asutus esitaks vastavalt direktiivi 2003/71/EÜ artikli 18 lõikele 1 vastuvõtva liikmesriigi pädevale asutusele pärast prospekti kinnitamist kinnitamistunnistuse;

    d)

    mis tahes teabe, mis sisaldub prospektis viidetena, välja arvatud juhul, kui see teave on juba samale pädevale asutusele kooskõlas direktiivi 2003/71/EÜ artikliga 11 esitatud või sama pädev asutus on selle juba kinnitanud;

    e)

    muu teabe, mida päritoluliikmesriigi pädev asutus peab mõistlikel põhjustel prospekti kavandi läbivaatamiseks vajalikuks ja mida pädev asutus sel eesmärgil sõnaselgelt nõuab.

    Artikkel 3

    Prospekti kavandi muutmine

    1.   Pärast esimese prospekti kavandi esitamist päritoluliikmesriigi pädevale asutusele peab emitent, pakkuja või reguleeritud turul kauplemise loa taotleja, kes esitab kavandi järgmise versiooni, tooma selles esile muudatused, mis on tehtud võrreldes pädevale asutusele esitatud eelmise, märgistamata versiooniga. Kui muudatusi tehakse vähe, on lubatud esitada ka prospekti kavandi märgistatud väljavõte, milles tuuakse esile kõik muudatused, mis on tehtud võrreldes eelmise kavandiga. Lisaks prospekti märgistatud kavandile esitatakse alati ka märgistamata kavand.

    Kui emitent, pakkuja või reguleeritud turul kauplemise loa taotleja ei ole prospekti märgistamisega seotud tehnilistel põhjusel suuteline esimeses lõigus sätestatud nõuet täitma, peab ta kõik prospekti kavandi eelnevasse versiooni tehtavad muudatused edastama päritoluliikmesriigi pädevale asutusele kirjalikult.

    2.   Kui päritoluliikmesriigi pädev asutus on vastavalt käesoleva määruse artikli 5 lõikele 2 teatanud emitendile, pakkujale või reguleeritud turul kauplemise loa taotlejale, et prospekt ei vasta tema arvates täielikkuse nõudele, sealhulgas esitatud teabe arusaadavuse ja asjakohasuse nõudele, tuleb järgmisena esitatavale prospekti kavandile lisada selgitus selle kohta, kuidas on püütud pädeva asutuse osutatud puudusi kõrvaldada.

    Kui eelnevalt esitatud prospekti kavandisse tehtud muudatused on ilmselged ja iseenesestmõistetavad või kui nendega on selgelt kõrvaldatud pädeva asutuse osutatud puudused, piisab sellest, kui märkida, milliste muudatustega on puudused kõrvaldatud.

    Artikkel 4

    Taotluse lõplik esitamine

    1.   Prospekti lõpliku kavandi kinnitamiseks esitamisel tuleb sellele lisada artikli 2 lõikes 2 osutatud mis tahes teave, mis on alates eelneva kavandi esitamisest muutunud; see ei kehti artikli 2 lõike 2 punktis a nimetatud ristviite nimekirja kohta. Prospekti lõplik kavand ei tohi sisaldada ääremärkusi.

    2.   Kui eelnevalt esitatud, artikli 2 lõikes 2 osutatud teavet muudetud ei ole, kinnitab emitent, pakkuja või reguleeritud turul kauplemise loa taotleja kirjalikult, et eelnevalt esitatud teavet ei ole muudetud.

    Artikkel 5

    Taotluse kättesaamine ja töötlemine

    1.   Päritoluliikmesriigi pädev asutus annab prospekti esialgse kinnitamistaotluse kättesaamisest elektrooniliste kanalite kaudu kirjalikult teada võimalikult kiiresti, hiljemalt teise tööpäeva lõpuks pärast taotluse kättesaamist. Teates antakse emitendile, pakkujale või reguleeritud turul kauplemise loa taotlejale teada kinnitamistaotluse viitenumber ja pädeva asutuse kontaktisik, kellele saab taotluse kohta päringuid saata. Kättesaamise teate kuupäev ei mõjuta prospekti kavandi esitamise kuupäeva direktiivi 2003/71/EÜ artikli 13 lõike 2 tähenduses, millest alates hakatakse arvestama teatamise tähtaegu.

    2.   Kui päritoluliikmesriigi pädev asutus leiab põhjendatult, et talle esitatud dokumendid ei ole täielikud või et tal on vaja lisateavet, näiteks esitatud teabes tuvastatud vastuolude või ebaühtluse tõttu, teatab ta emitendile, pakkujale või kauplemise loa taotlejale elektrooniliste kanalite kaudu kirjalikult vajadusest saada lisateavet ja esitab selle põhjused.

    3.   Kui päritoluliikmesriigi pädev asutus on seisukohal, et puudused on kergemat laadi, või peab ajakavast kinnipidamist ülimalt tähtsaks, võib ta teavitada emitenti, pakkujat või kauplemise loa taotlejat suuliselt; sellisel juhul prospekti kinnitamise tähtaja arvestamist, nagu see on sätestatud direktiivi 2003/71/EÜ artikli 13 lõikes 4, ei peatata.

    4.   Kui emitent, pakkuja või reguleeritud turul kauplemise loa taotleja ei suuda või ei soovi esitada lisateavet, mida on nõutud vastavalt lõikele 2, on päritoluliikmesriigi pädeval asutusel õigus prospekti kinnitamisest keelduda ja läbivaatamisprotsess lõpetada.

    5.   Päritoluliikmesriigi pädev asutus teavitab emitenti, pakkujat või reguleeritud turul kauplemise loa taotlejat oma otsusest prospekti kinnitamise kohta elektrooniliste kanalite kaudu kirjalikult otsuse tegemise päeval. Prospekti kinnitamisest keeldumise korral peab pädev asutus oma otsuses esitama keeldumise põhjused.

    II PEATÜKK

    PROSPEKTI AVALDAMINE

    Artikkel 6

    Prospekti avaldamine elektroonilisel kujul

    1.   Elektroonilisel kujul ja vastavalt direktiivi 2003/71/EÜ artikli 14 lõike 2 punktidele c, d või e avaldatav, üht või mitut dokumenti sisaldav prospekt

    a)

    peab olema veebisaidile sisenedes lihtsalt juurdepääsetav;

    b)

    peab olema esitatud otsingut võimaldaval elektroonilisel kujul, mida ei saa muuta;

    c)

    ei tohi sisaldada hüperlinke, välja arvatud linke elektroonilistele aadressidele, millelt leiab viidetena esitatud teabe;

    d)

    peab olema allalaaditav ja prinditav.

    2.   Kui prospekt, mis sisaldab viidetena esitatud teavet, avaldatakse elektroonilisel kujul, peab see sisaldama hüperlinki igale dokumendile, millest leiab viitena esitatud teavet, või igale veebisaidile, millel see dokument on avaldatud.

    3.   Juhul kui väärtpaberite üldsusele pakkumise prospekt tehakse kättesaadavaks emitentide või finantsvahendajate või reguleeritud turgude veebisaitidel, võtavad nimetatud osalejad meetmeid, millega vältida pöördumist selliste liikmesriikide või kolmandate riikide residentide poole, kus väärtpabereid üldsusele ei pakuta; selleks võidakse näiteks lisada märkus, milles selgitatakse, kellele pakkumine on suunatud.

    4.   Elektrooniliselt avaldatud prospektile ligipääsemise tingimusena ei tohi nõuda

    a)

    registreerimist,

    b)

    õiguslikku vastutust piirava klausliga nõustumist,

    c)

    tasu maksmist.

    Artikkel 7

    Lõplike tingimuste avaldamine

    Põhiprospektiga seotud lõplike tingimuste avaldamise viis ei pea olema sama nagu põhiprospekti avaldamise viis; oluline on, et kasutatakse ühte direktiivi 2003/71/EÜ artiklis 14 viidatud avaldamise viisidest.

    Artikkel 8

    Avaldamine ajalehtedes

    1.   Selleks et järgida direktiivi 2003/71/EÜ artikli 14 lõike 2 punkti a, avaldatakse prospekt riigi või piirkonnaülesel tasandil levitatavas päeva- või ärilehes.

    2.   Juhul kui pädev asutus leiab, et avaldamiseks valitud ajaleht ei vasta lõikes 1 sätestatud nõuetele, määrab ta ajalehe, mille levikut peetakse selle eesmärgi kohaseks; pädev asutus võtab seejuures arvesse oma liikmesriigi geograafilist ulatust, elanike arvu ja lugemisharjumusi.

    Artikkel 9

    Teate avaldamine

    1.   Juhul kui liikmesriik kasutab direktiivi 2003/71/EÜ artikli 14 lõikes 3 viidatud võimalust nõuda sellise teate avaldamist, millest selgub, kuidas prospekt on üldsusele kättesaadavaks tehtud ja kust seda saada, avaldatakse kõnealune teade ajalehes, mis vastab käesoleva määruse artiklis 8 sätestatud prospektide avaldamise nõuetele.

    Juhul kui teade esitatakse sellise prospekti kohta, mis avaldatakse ainult väärtpaberite noteerimiseks eesmärgiga kaubelda sellisel reguleeritud turul, kus sama klassi väärtpaberid on juba noteeritud, võib teate avaldada lisaks ka kõnealuse reguleeritud turu ametlikus teatajas, sõltumata sellest, kas ametlik teataja on avaldatud paberkandjal või elektroonilisel kujul.

    2.   Teade avaldatakse hiljemalt järgmisel tööpäeval pärast prospekti avaldamise kuupäeva direktiivi 2003/71/EÜ artikli 14 lõike 1 tähenduses.

    3.   Teade sisaldab järgmisi andmeid:

    a)

    emitendi nimi;

    b)

    selliste väärtpaberite liik, klass ja kogus, mida on kavas pakkuda ja/või millega kauplemise luba taotletakse, eeldusel et need andmed on teate avaldamise ajal teada;

    c)

    pakkumise / kauplemisele lubamise eeldatav ajakava;

    d)

    kinnitus prospekti avaldamise kohta ja andmed selle kohta, kust prospekti saada;

    e)

    ajavahemik, mille jooksul on üldsusele kättesaadav paberkoopia, ja aadressid, kust seda koopiat saada;

    f)

    teate kuupäev.

    Artikkel 10

    Kinnitatud prospektide loetelu

    Kinnitatud prospektide loetelus, mis on avaldatud pädeva asutuse veebisaidil kooskõlas direktiivi 2003/71/EÜ artikli 14 lõikega 4, esitatakse teave selle kohta, kuidas on loetelusse kantud prospektid kättesaadavaks tehtud ja kust neid saab.

    III PEATÜKK

    REKLAAM

    Artikkel 11

    Reklaami levitamine

    1.   Juhul kui üldsusele pakkumise või reguleeritud turul kauplemisele lubamise kohta on levitatud reklaami ja kui seejärel avaldatakse prospekti lisa, sest seoses prospektis sisalduva teabega on ilmnenud uus oluline seik või prospektis sisalduvas teabes on tuvastatud viga või ebatäpsus, tuleb uut reklaami hakata levitama siis, kui eelmise reklaami sisu on prospektis sisalduva teabega seotud uue olulise seiga või selles sisalduva vea või ebatäpsuse tõttu muutunud ebatäpseks või eksitavaks.

    2.   Muudetud reklaamis tuleb viidata eelmisele reklaamile ja täpsustada, et eelmist reklaami on muudetud, sest see sisaldas ebatäpset või eksitavat teavet, ning esile tuleb tuua kahe reklaamiversiooni vahelised erinevused.

    3.   Muudetud reklaami hakatakse levitama pärast lisa avaldamist põhjendamatu viivituseta. Muudetud reklaami tuleb levitada vähemalt sama kanali kaudu nagu esialgset reklaami; erandina ei kehti see nõue suuliselt levitatava reklaami suhtes.

    Reklaami muutmise kohustust ei kohaldata pärast üldsusele pakkumise lõpetamist või pärast seda, kui on alustatud kauplemist reguleeritud turul, olenevalt sellest, kumb toiming on hilisem.

    4.   Kui direktiivi 2003/71/EÜ kohaselt prospekti ei nõuta, sisaldab reklaam vastavat hoiatust, välja arvatud juhul, kui emitent, pakkuja või reguleeritud turul kauplemise loa taotleja otsustab avaldada direktiivi 2003/71/EÜ, määruse (EÜ) nr 809/2004 ja käesoleva määruse nõuetele vastava prospekti.

    Artikkel 12

    Direktiivi 2003/71/EÜ artikli 15 lõike 4 järgimine

    Teave, mis käsitleb pakkumist üldsusele või reguleeritud turul kauplemisele lubamist ning mis avalikustatakse suuliselt või kirjalikult kas reklaami või mõnel muul eesmärgil, ei tohi

    a)

    olla vastuolus prospektis sisalduva teabega;

    b)

    viidata teabele, mis on vastuolus prospektis sisalduva teabega;

    c)

    anda prospektis sisalduvast teabest väära ettekujutust: näiteks ei tohi olla välja jäetud teabe negatiivsed aspektid või teave ei tohi olla esitatud nii, et negatiivsetele aspektidele pööratakse meelega vähem tähelepanu kui positiivsetele aspektidele;

    d)

    sisaldada emitendi alternatiivseid tulemusnäitajaid, välja arvatud juhul, kui need näitajad on esitatud prospektis endas.

    Punktide a–d kohaldamisel on prospektis sisalduv teave selline teave, mis sisaldub juba avaldatud prospektis või hilisemal kuupäeval avaldatavas prospektis.

    Punkti d kohaldamisel on alternatiivsed tulemusnäitajad sellised finantsnäitajad, mis ei ole kohaldatavas finantsaruandluse raamistikus määratletud finantsnäitajad ning millega mõõdetakse varasemat või tulevast finantsseisundit või varasemaid või tulevasi finantstulemusi või rahavooge.

    IV PEATÜKK

    LÕPPSÄTTED

    Artikkel 13

    Määrusesse (EÜ) nr 809/2004 tehtavad muudatused

    Määrust (EÜ) nr 809/2004 muudetakse järgmiselt:

    1)

    artiklist 1 jäetakse välja lõiked 5 ja 6,

    2)

    artiklid 29–34 jäetakse välja.

    Artikkel 14

    Jõustumine

    Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja kõigis liikmesriikides vahetult kohaldatav.

    Brüssel, 30. november 2015

    Komisjoni nimel

    president

    Jean-Claude JUNCKER


    (1)  ELT L 345, 31.12.2003, lk 64.

    (2)  Komisjoni määrus (EÜ) nr 809/2004, 29. aprill 2004, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2003/71/EÜ, mis puudutab prospektides sisalduvat informatsiooni nagu ka selliste prospektide formaati, andmete esitamist viidetena ja selliste prospektide avaldamist ning reklaamide levitamist (ELT L 149, 30.4.2004, lk 1).

    (3)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 1095/2010, 24. november 2010, millega asutatakse Euroopa Järelevalveasutus (Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve), muudetakse otsust nr 716/2009/EÜ ning tunnistatakse kehtetuks komisjoni otsus 2009/77/EÜ (ELT L 331, 15.12.2010, lk 84).


    Top