Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02004R0282-20191017

    Consolidated text: Komisjoni määrus (EÜ) nr 282/2004, 18. veebruar 2004, millega kehtestatakse kolmandatest riikidest ühendusse toodavate loomade deklareerimise ja veterinaarkontrolli dokument (EMPs kohaldatav tekst)EMPs kohaldatav tekst

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2004/282/2019-10-17

    02004R0282 — ET — 17.10.2019 — 001.001


    Käesolev tekst on üksnes dokumenteerimisvahend ning sel ei ole mingit õiguslikku mõju. Liidu institutsioonid ei vastuta selle teksti sisu eest. Asjakohaste õigusaktide autentsed versioonid, sealhulgas nende preambulid, on avaldatud Euroopa Liidu Teatajas ning on kättesaadavad EUR-Lexi veebisaidil. Need ametlikud tekstid on vahetult kättesaadavad käesolevasse dokumenti lisatud linkide kaudu

    ►B

    KOMISJONI MÄÄRUS (EÜ) nr 282/2004,

    18. veebruar 2004,

    millega kehtestatakse kolmandatest riikidest ühendusse toodavate loomade deklareerimise ja veterinaarkontrolli dokument

    (EMPs kohaldatav tekst)

    (ELT L 049 19.2.2004, lk 11)

    Muudetud:

     

     

    Euroopa Liidu Teataja

      nr

    lehekülg

    kuupäev

    ►M1

    KOMISJONI MÄÄRUS (EÜ) nr 585/2004, 26. märts 2004,

      L 91

    17

    30.3.2004

    ►M2

    KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2019/1714, 30. september 2019,

      L 261

    1

    14.10.2019




    ▼B

    KOMISJONI MÄÄRUS (EÜ) nr 282/2004,

    18. veebruar 2004,

    millega kehtestatakse kolmandatest riikidest ühendusse toodavate loomade deklareerimise ja veterinaarkontrolli dokument

    (EMPs kohaldatav tekst)



    Artikkel 1

    Loomade saabumisest teatamine ühise veterinaariaalase sisenemisdokumendiga

    ▼M2

    1.  Kui ühendusse kavatsetakse tuua direktiivis 91/496/EMÜ nimetatud kolmandatest riikidest pärit loomi, annab direktiivi 97/78/EÜ artikli 2 lõike 2 punktis e esitatud määratluse kohase veose eest vastutav isik sellest teada vähemalt üks tööpäev enne looma(de) oodatavat saabumist ühenduse territooriumile. Asjast teavitatakse piiripunkti inspekteerimispersonali dokumendiga, mis on koostatud vastavalt I lisas ja III lisa 2. osas esitatud ühise veterinaariaalase sisenemisdokumendi (CVED) näidistele.

    ▼B

    2.  CVED antakse välja kooskõlas vastavates ühenduse õigusaktides sätestatud üldiste sertifitseerimise eeskirjadega.

    3.  CVED koosneb ühest originaaleksemplarist ja nii mitmest koopiast, kui pädev asutus käesoleva määruse nõuete täitmiseks nõuab. Veose eest vastutav isik täidab kõikide nõutud koopiate 1. osa ning edastab need piiripunkti riiklikule veterinaararstile.

    4.  Piiramata lõigete 1 ja 3 kohaldamist, võidakse dokumendis sisalduvat teavet edastada kokkuleppel asjaomase liikmesriigi pädevate asutustega telekommunikatsiooni- või muude andmeedastussüsteemide kaudu. Sellisel juhul peab elektrooniliselt edastatud teave olema identne CVED näidise 1. osas nõutuga.

    Artikkel 2

    Veterinaarkontrollid

    Veterinaarkontrollid ja laboratoorsed analüüsid viiakse läbi kooskõlas komisjoni otsuse 97/794/EÜ5 ( 1 ) nõuetega.

    Artikkel 3

    Menetlused, mida tuleb järgida pärast veterinaarkontrolli sooritamist

    1.  Pärast direktiivi 91/496/EMÜ artiklis 4 määratletud veterinaarkontrolli sooritamist täidetakse CVED 2. osa piiripunkti eest vastutava riikliku veterinaararsti vastutusel ning sellele kirjutab alla tema või mõni teine tema alluvuses töötav riiklik veterinaararst.

    Kui sissevedu ei lubata, täidetakse CVED 3. osas lahter “Tagasisaatmise üksikasjad” niipea, kui vajalik teave on saadud. See teave sisestatakse direktiivi 90/425/EMÜ ( 2 ) artikliga 20 ettenähtud teabevahetussüsteemi.

    2.  CVED originaal koosneb nõuetekohaselt täidetud ja allkirjastatud 1. ja 2. osast.

    3.  Seejärel teavitab riiklik veterinaararst, importija või veose eest vastutav isik piiripunkti tolli saadetist puudutavast veterinaararsti otsusest, esitades CVED originaali või saates selle elektrooniliselt.

    4.  Kui veterinaararsti otsus on positiivne ning toll on andnud heakskiidu, saadetakse CVED originaal koos loomadega dokumendis määratletud sihtkohta.

    5.  CVED koopia jääb piiripunkti riikliku veterinaararsti kätte.

    6.  CVED teine koopia ja vajadusel direktiivi 91/496/EMÜ artikli 7 kohane koopia veterinaararsti väljastatud impordisertifikaadist antakse importijale või veose eest vastutavale isikule.

    7.  Riiklik veterinaararst hoiab veterinaarsertifikaadi originaali või loomadega kaasasolevaid dokumente ning CVED koopiat vähemalt kolm aastat. Ühenduse territooriumilt läbiveetavate või edasisaadetavate loomade puhul, kelle sihtkoht asub väljaspool ühenduse territooriumi, läheb loomadega kaasas olnud veterinaardokumendi originaal koos loomadega edasi ja piiripunkti jäävad üksnes dokumentide koopiad.

    Artikkel 4

    Menetlused, mida tuleb järgida tolli kontrolli või erijärelevalve all olevate loomade puhul

    Ühendusse toodavate loomade puhul, kes ei pea läbima direktiivi 91/496/EMÜ artikli 4 lõike 3 või artikli 8 A osa lõike 1 punkti b alapunkti ii kohast identsuse ja/või füüsilist kontrolli, teatab sisenemiskoha piiripunkti riiklik veterinaararst dokumentide kontrolli rahuldavast tulemusest sihtkoha kontrollpunkti riiklikku veterinaararsti. Teavitamine toimub direktiivi 90/425/EMÜ artiklis 20 sätestatud teabevahetussüsteemi kaudu. Sihtkoha kontrollpunkti riiklik veterinaararst annab välja CVED, millele on märgitud veterinaararsti lõplik otsus loomade vastavuse kohta. Kui saadetis ei jõua kohale või ei vasta koguselt või kvaliteedilt deklareeritule, täidab sihtkoha kontrollpunkti eest vastutav pädev asutus CVED 3. osa.

    Transiidi korral esitab veose eest vastutav isik saadetise väljumiskoha piiripunkti riiklikule veterinaararstile. Piiripunkti riiklik veterinaararst, keda on teavitatud kolmandasse riiki teel olevate loomade transiidist, täidab saadetise lahkumisel ühenduse territooriumilt CVED 3. osa. Ta teavitab CVED kaudu asjast selle piiripunkti riiklikku veterinaararsti, kust läbiveetavad loomad ühendusse sisenesid.

    Sihtkoha pädeva asutuse riiklik veterinaararst, keda on teavitatud tema vastutusalas asuvasse tapamajja, komisjoni direktiivi 2000/666/EÜ ( 3 ) kohasesse tunnustatud karantiinilauta või nõukogu direktiivi 92/65/EMÜ ( 4 ) kohasesse tunnustatud asutusse, instituuti või keskusesse viidavate loomade saabumisest, täidab CVED 3. osa juhul, kui saadetis ei jõua kohale või ei vasta koguselt või kvaliteedilt deklareeritule.

    Artikkel 5

    Kontrollide eest vastutavate pädevate asutuste vaheline koostöö

    Kõikide ühendusse toodavate loomade veterinaarkontrolli läbimise tagamiseks teevad pädevad asutused ja liikmesriikide riiklikud veterinaararstid koostööd teiste järelevalvetalitustega, eesmärgiga koguda kokku kogu loomade sisseveoga seotud teave. Sinna kuulub eelkõige:

    a) tollile teadaolev teave;

    b) laevade, rongide või lennukite manifestides sisalduv teave;

    c) muud infoallikad, millele on juurdepääs maanteede, raudteede, sadamate ja lennujaamade käitajatel.

    Artikkel 6

    Juurdepääs andmebaasidele ja osalemine infosüsteemides

    Artiklis 5 sätestatud eesmärkide saavutamiseks korraldavad liikmesriikide pädevad asutused ja tollitalitused oma vastavates andmebaasides oleva teabe vahetamist. Teabe edastamise kiirendamiseks viiakse pädevate asutuste poolt kasutatavad infotehnoloogiasüsteemid, niipalju kui võimalik ning pidades silmas asjakohast andmete turvalisust, kooskõlla tollitalituste ja kaubandusettevõtjate omadega.

    Artikkel 7

    Elektroonilise sertifitseerimise kasutamine

    Pädeva asutuse nõusolekul võib CVED koostada, kasutada, edastada ja säilitada elektroonilisel kujul.

    Pädevate asutuste vahel vahetatakse teavet direktiivi 90/425/EMÜ artiklis 20 sätestatud teabevahetussüsteemi kaudu.

    ▼M2

    Artikkel 7a

    E-CVED täitmise nõuded

    1.  Kui kasutatakse e-CVED-d, tuleb see täita süsteemis TRACES ja see peab vastama kõigile järgmistele nõuetele:

    a) see vastab III lisa 2. osas esitatud näidisele;

    b) see on allkirjastatud veose eest vastutava ettevõtja elektroonilise allkirjaga;

    c) selle on piiripunktis täiustatud või kvalifitseeritud e-allkirjaga allkirjastanud veterinaarjärelevalve ametnik või muu veterinaarjärelevalve ametnik, kes tegutseb esimese järelevalve all;

    d) sellel on sellise väljaandva pädeva asutuse täiustatud või kvalifitseeritud e-tempel, kuhu kuulub piiripunktis tegutsev veterinaarjärelevalve ametnik või muu tema vastutusel tegutsev veterinaarjärelevalve ametnik;

    e) see on süsteemis TRACES varustatud täiustatud või kvalifitseeritud e-templi jäljendiga.

    2.  Iga lõikes 1 osutatud toiming on varustatud kvalifitseeritud e-ajatempli jäljendiga.

    ▼M1

    Artikkel 8

    Kuni 1. maini 2004 ei kohaldata seda määrust II lisas loetletud piiripunktide suhtes, mis kaotatakse Poola, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari ühinemisel ELiga.

    ▼B

    Artikkel 9

    Kehtetuks tunnistamine

    Otsus 92/527/EMÜ tunnistatakse kehtetuks.

    Viiteid kehtetuks tunnistatud otsusele käsitatakse viidetena käesolevale määrusele.

    Artikkel 10

    Jõustumine

    Käesolev määrus jõustub 31. märtsil 2004.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.




    I LISA

    image

    image

    ▼B

    image

    image

    image

    image




    II LISA



    País: Alemania — Land: Tyskland — Land: Deutschland — Χώρα: Γερμανία — Country: Germany — Pays: Allemagne — Paese: Germania — Land: Duitsland — País: Alemanha — Maa: Saksa — Land: Tyskland

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    Dresden Friedrichstadt

    0153499

    F

     

    HC, NHC

     

    Forst

    0150399

    R

     

    HC, NHC-NT

    U, E, O

    Frankfurt/Oder

    0150499

    F

     

    HC, NHC

     

    Frankfurt/Oder

    0150499

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O

    Furth im Wald-Schafberg

    0149399

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O

    Ludwigsdorf Autobahn

    0152399

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O

    Pomellen

    0151299

    R

     

    HC, NHC-T(FR), NHC-NT

    U, E, O

    Schirnding-Landstraβe

    0149799

    R

     

    HC, NHC

    O

    Waidhaus

    0150099

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O

    Zinnwald

    0152599

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O



    País: Italia — Land: Italien — Land: Italien — Χώρα: Ιταλία — Country: Italy — Pays: Italie — Paese: Italia — Land: Italië — País: Itália — Maa: Italia — Land: Italien

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    Gorizia

    0301199

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O

    Prosecco-Fernetti

    0302399

    R

    Prodotti HC

    HC

     

     

    Prodotti NHC

    NHC

     

     

    Altri Animali

     

    O

     

    Tomaso Prioglio Spa

     

    U, E



    País: Austria — Land: Østrig — Land: Österreich — Χώρα: Αυστρία — Country: Autriche — Pays: Autriche — Paese: Austria — Land: Oostenrijk — País: Áustria — Maa: Itävalta — Land: Österrike

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    Berg

    1300199

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O

    Deutschkreutz

    1300399

    R

     

    HC(2), NHC-NT

    E, O, U(13)

    Drasenhofen

    1300499

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O

    Heiligenkreuz

    1300299

    R

     

    HC(2), NHC, (18)

     

    Hohenau

    1300799

    F

     

     

    U

    Karawankentunnel

    1300899

    R

     

    HC(2), NHC-NT

    E, O, U(13)

    Nickelsdorf

    1301099

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O

    Sopron

    1301199

    F

     

    HC(2), NHC-NT

     

    Spielfeld

    1301299

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O

    Villach-Süd

    1301499

    F

     

    HC-NT, NHC-NT

     

    Wien-ZB-Kledering

    1300599

    F

     

    HC(2), NHC-NT

     

    Wullowitz

    1301699

    F

     

    NHC-NT(6)

     

    Wullowitz

    1301699

    R

     

    HC, NHC-NT

    E, O, U(13)

    Berg

    1300199

    R

     

    HC, NHC

    U, E, O

    ▼M2




    III LISA

    1. OSA

    Juhised loomade jaoks ettenähtud ühise veterinaariaalase sisenemisdokumendi kohta – näidis 2 (CVED-A2)

    Üldine

    I osas esitatud kanded kujutavad endast CVED-A2 elektroonilise versiooni andmesõnastikke.

    Elektroonilise CVED-A2 paberkoopial peab olema kordumatu masinloetav optiline märgis, mille hüperlink suunab elektroonilisele versioonile.

    Lahtritest I.20 – I.26 ja lahtritest II.9 – II.16 peate valima ühe lahtri; iga lahtri puhul peate valima ühe variandi.

    Kui lahter võimaldab valida ühe või mitu varianti, kuvatakse CVED-A2 elektroonilises versioonis vaid valitud võimalus(ed).

    Kui lahter ei ole kohustuslik, kuvatakse selle sisu nurksulgudega.

    Lahtrite järjestus CVED-A2 näidistes, nende lahtrite suurus ja kuju on soovituslikud.

    Kui nõutakse templit, on selle elektrooniline ekvivalent e-tempel.



    I OSA – SAADETISE KIRJELDUS

    Lahter

    Kirjeldus

    I.1

    Kaubasaatja/eksportija

     

    Märkida kaubasaadetist lähetav kaubandusettevõte (kolmandas riigis).

    I.2

    CVED viide

     

    See on süsteemis TRACES määratud kordumatu tähtnumbriline kood (korratakse lahtrites II.2 ja III.2).

    I.3

    Kohalik viide

     

    Märkida kordumatu tähtnumbriline tunnuskood, mille on määranud pädev asutus.

    I.4

    Piiripunkt

     

    Valida piiripunkti nimi.

    I.5

    Piiripunkti sihtnumber

     

    See on süsteemis TRACES piiripunkti jaoks määratud kordumatu tähtnumbriline kood (avaldatud Euroopa Liidu Teatajas).

    I.6

    Kaubasaaja/importija

     

    Märkida kolmanda riigi sertifikaadil esitatud isiku või kaubandusettevõtte aadress. Kõik need üksikasjad on kohustuslikud.

    I.7

    Sihtkoht

     

    Koht, kuhu loomad lõplikuks mahalaadimiseks saadetakse (arvesse ei võeta kontrollpunkte) ja kus neid vastavalt kehtivatele eeskirjadele hoitakse.

    Märkida nimi, riik, aadress ja sihtnumber.

    Sihtkoht võib vastuvõtja asukohaga sama olla.

    I.8

    Veose eest vastutav ettevõtja

     

    See on isik (sh ametiisik või deklarant), kes vastutab saadetise eest selle esitamisel piiripunktis ja esitab importija nimel pädevale asutusele vajalikud deklaratsioonid: märkida nimi ja aadress.

    Vastavalt direktiivi 91/496/EMÜ artikli 3 lõike 1 punktile a peab see isik piiripunkti teavitama.

    Veose eest vastutav isik ja vastuvõtja võib olla sama isik.

    I.9

    Saatedokumendid

     

    Number: märkida sertifikaadi kordumatu ametlik number.

    Väljaandmise kuupäev: kuupäev, mil veterinaarjärelevalve ametnik või pädev asutus sertifikaadile/dokumendile alla kirjutas.

    Saatedokumendid: see puudutab peamiselt teatavat liiki hobuseid (hobusepass), zootehnilisi dokumente või CITESi lubasid.

    Äridokumendi viide: lennuveokirja number, laeva lastikirja number või raudtee- või maanteesõiduki puhul kaubasaatelehe number.

    I.10

    Eelteade

     

    Märkida saadetise kavandatav piiripunkti jõudmise kuupäev ja kellaaeg.

    Importijad või nende esindajad peavad (vastavalt direktiivi 91/496/EMÜ artikli 3 lõike 1 punktile a) teavitama ühe tööpäevase etteteatamisega piiripunkti veterinaarametnikke, kuhu loomad tuuakse, täpsustades loomade arvu, liigi ja kavandatava saabumise aja.

    I.11

    Päritoluriik

     

    Riik, kus loomad on veetnud nõutud aja (kolm kuud tapmiseks ettenähtud veiste, sigade, lammaste, kitsede ja hobuslaste puhul ning aretus-, tootmis- või registreeritud hobuslaste ja kodulindude puhul; kuus kuud aretus- ja tootmisveiste ja sigade puhul ning aretus-, tootmis- või nuumlammaste ja kitsede puhul).

    Taassisseveetavate hobuste puhul tähendab see riiki, kust nad viimati lähetati.

    I.12

    Päritolupiirkond

     

    Piirkond, kus loomad on veetnud sama aja, nagu on täpsustatud riigi puhul: see nõue kehtib ainult nende riikide puhul, mis on jagatud piirkondadeks ja mille puhul import on lubatud ainult asjaomase riigi ühest või mitmest osast. Piirkondlikud koodid on esitatud asjaomastes eeskirjades.

    I.13

    Transpordivahend

     

    Märkida piiripunkti saabuvad transpordivahendid:

    transpordiliik (õhu-, mere-, raudtee- ja maanteetransport).

    Transpordivahendi tunnusandmed: õhutranspordi korral lennu number; meretranspordi korral laeva nimi; raudteetranspordi korral rongi ja vaguni number ning maanteetranspordi puhul maanteesõiduki registreerimisnumber ja haagise number, kui seda on kasutatud.

    I.14

    Ei kohaldata

    I.15

    Päritoluettevõte

     

    Lahtrisse võib märkida päritoluettevõtte(päritoluettevõtete) nime ja aadressi (vajaduse korral tänav, linn ja piirkond/maakond/riik), riigi ja riigi ISO koodi.

    Vajaduse korral märkida registreerimis- või loanumber.

    I.16

    Ei kohaldata

    I.17

    Konteineri number/plommi number

     

    Märkida vajaduse korral kõik plommi ja konteineri tunnusnumbrid.

    Ametliku plommi puhul märkida ametliku plommi number, nagu on märgitud ametlikus sertifikaadis, ja märgistada kast „ametlik plomm” või märkida mõni muu saatedokumentides nimetatud tõkend.

    I.18

    Sertifitseeritud

     

    Anda sertifikaadis märgitud teavet vastavalt kehtestatud eeskirjadele.

    „Direktiivi 92/65/EMÜ kohaselt heakskiidetud asutus” – ametlikult tunnustatud asutus, instituut või keskus. „Karantiin” – teatavate lindude puhul osutatakse määrusele (EL) nr 139/2013 (1) ning lindude, kasside ja koerte puhul direktiivile 92/65/EÜ. „Ülekandmine” – kohaldatakse molluskite suhtes. „Muu” – käesolevas klassifikatsioonis mujal loetlemata otstarbel.

    I.19

    Ei kohaldata

    I.20

    Ümberlaadimiseks

     

    Kasutada seda lahtrit vastavalt direktiivi 91/496/EMÜ artikli 4 lõikele 3, kui kaubasaadetist ei impordita selle piiripunkti kaudu ja kui loomad saadetakse edasi meritsi või õhutranspordiga sama laeva või sama õhusõidukiga teise piiripunkti Euroopa Liitu või Euroopa Majanduspiirkonda importimiseks. Märkida süsteemis TRACES määratud üksuse number – vt lahter I.5.

    Seda lahtrit võib kasutada ka juhul, kui loomad saabuvad ühest kolmandast riigist ELi/EMPsse, et jätkata sama õhusõiduki või laeva pardal teekonda teise kolmandasse riiki.

    I.21

    Ei kohaldata

    I.22

    Transiidi jaoks

     

    See tähendab, et kolmandast riigist pärit loomad transporditakse vastavalt direktiivi 91/496/EMÜ artiklile 9 läbi ELi/EMP teise kolmandasse riiki. Märkida kolmanda sihtriigi ISO kood.

    Väljumise piiripunkt: piiripunkti nimi, kus loomad EList välja viiakse.

    I.23

    Siseturu jaoks

     

    Märgistada see lahter, kus saadetised kavatsetakse liidu turule lasta.

    I.24

    Ei kohaldata

    I.25

    Taassisenemise jaoks

     

    Taassiseneda võivad ainult registreeritud hobused pärast võidusõidu, võistlemise ja kultuuriürituste tõttu toimunud ajutist eksporti (määrus (EL) 2018/659) (2).

    I.26

    Ajutise impordi jaoks

     

    Ajutist importi kohaldatakse ainult registreeritud hobuste suhtes. Märkida väljumiskoht ja -kuupäev (see peab olema vähem kui 90 päeva pärast importi).

    I.27

    Transpordivahend pärast piiripunkti

     

    Märkida kasutatav transpordiliik pärast seda, kui saadetis on läbinud piiripunkti, ja esitada üksikasjad (vt selgitav märkus lahtris I.13).

    „Muud” – transpordiliigid, mida ei ole nimetatud määruses (EÜ) nr 1/2005, (3) milles käsitletakse loomade heaolu veo ajal.

    I.28

    Vedaja

     

    Vastavalt loomade heaolu eeskirjadele esitada vedaja loanumber ja õhutranspordi puhul tagada, et lennuettevõtja on IATA liige.

    I.29

    Lähetamiskuupäev

     

    Sellesse lahtrisse võib märkida piiripunktist lähetamise kavandatav kuupäev ja kellaaeg.

    I.30

    Lennupäevik

     

    Märkida, kus on esitatud loomadega kaasas olev teekonnaplaan vastavalt määruse (EÜ) nr 1/2005 nõuetele.

    I.31

    Saadetise kirjeldus

     

    Liik: märkida looma liik, esitades vajaduse korral üldnimetuse ja tõu.

    Muude kui koduloomadena peetavate loomade puhul (eelkõige loomaaedade, näituste või uurimisinstituutide jaoks ette nähtud loomad) esitatakse teaduslik nimetus.

    I.32

    Pakkeüksuste koguarv

     

    Märkida loomade transportimiseks kasutatavate kastide, puuride või latrite arv.

    I.33

    Üldkogus

     

    Märkida loomade arv või kaal kilogrammides, mis on märgitud veterinaarsertifikaadile või muudele dokumentidele.

    I.34

    Kogunetomass (kg)/kogubrutomass (kg)

     

    Seda lahtrit võib kasutada selleks, et:

    märkida kogunetomass (st loomade enda mass ilma kontaktpakendite ja muude pakenditeta);

    märkida kogubrutomass (st loomade kogumass, millele on liidetud kontaktpakendid ja kõik pakendid, kuid välja arvatud transpordikonteinerid ja muu transpordivarustus).

    I.35

    Kinnitus

     

    Mina, allakirjutanu, eespool kirjeldatud veose eest vastutav isik, kinnitan, et minule teadaolevatel andmetel on käesoleva dokumendi I osas esitatud väited tõesed ja täielikud ning olen nõus järgima direktiivi 91/496/EÜ õiguslikke nõudeid, sealhulgas tasuma veterinaarkontrolli, aga ka saadetiste ümberjaotamise, loomade karantiini või isoleerimise eest, või eutanaasia ja hävitamiskulud, kui see on vajalik.

    Allkiri kohustab allakirjutajat võtma tagasi transiitkauba saadetised, mille vastuvõtmisest on kolmas riik keeldunud.

    (1)   Komisjoni 7. jaanuari 2013. aasta rakendusmäärus (EL) nr 139/2013, milles sätestatakse loomatervishoiunõuded ja karantiinitingimused teatavate lindude impordil liitu (ELT L 47, 20.2.2013, lk 1).

    (2)   Komisjoni 12. aprilli 2018. aasta rakendusmäärus (EL) 2018/659 elushobuslaste ja nende sperma, munarakkude ja embrüote liitu sissetoomise tingimuste kohta (ELT L 110, 30.4.2018, lk 1).

    (3)   Nõukogu 22. detsembri 2004. aasta määrus (EÜ) nr 1/2005, mis käsitleb loomade kaitset vedamise ja sellega seonduvate toimingute ajal ning millega muudetakse direktiive 64/432/EMÜ ja 93/119/EÜ ja määrust (EÜ) nr 1255/97 (ELT L 3, 5.1.2005, lk 1).



    II OSA – KONTROLLID

    Lahter

    Kirjeldus

    II.1

    Eelmine CVED

     

    See on süsteemis TRACES CVED-le määratud kordumatu tähtnumbriline kood, mida kasutatakse saadetise osadeks jagamise või ümberlaadimise (kui tehakse ametlik kontroll), selle asendamise või tühistamise korral.

    II.2

    CVED viide

     

    See on lahtris I.2 märgitud kordumatu tähtnumbriline kood.

    II.3

    Dokumentide kontroll

     

    Täita iga saadetise puhul. See hõlmab ka vastavust riiklikele nõuetele, olenemata lõppsihtkohast. Selle kontrolli jaoks vajalikud dokumendid esitab importija või importija esindaja.

    II.4

    Identsuskontroll

     

    Võrrelda originaalsertifikaatide ja -dokumentidega.

    Erand: märgistada see lahter, kui loomad laaditakse ümber ühest piiripunktist teise, ning ei ole läbinud identsuskontrolli vastavalt direktiivi 91/496/EMÜ artikli 4 lõikele 3.

    II.5

    Füüsiline kontroll

     

    See hõlmab kliinilise läbivaatuse tulemusi ning loomade suremust ja haigestumust.

    Erand: märgistada see lahter, kui loomad laaditakse ümber ühest piiripunktist teise ja neid ei ole füüsiliselt kontrollitud vastavalt direktiivi 91/496/EMÜ artikli 4 lõikele 3. Seda lahtrit tuleb kasutada ka selliste direktiivi 90/425/EMÜ A lisas loetlemata liiki loomade puhul, kes on imporditud sellise liikmesriigi piiripunkti kaudu, mis ei ole lõppsihtkoht ja kelle füüsiline kontroll tuleb teha lõppsihtkohaks oleva liikmesriigis koha peal vastavalt direktiivi 91/496/EMÜ artikli 8A jao punkti 1 alapunkti b alapunktile ii.

    II.6

    Laboriuuringud

     

    Uuritud: märkida aine kategooria või nakkusetekitaja, mille kohta on algatatud uurimine.

    „Pistelise valiku alusel” osutab igakuisele proovivõtule vastavalt otsusele 97/794/EÜ.

    „Põhineb kahtlustel” hõlmab juhtumeid, kui loomadel on kahtlustatakse haigust või neil esinevad haigusnähud või neid on testitud vastavalt kehtivatele kaitseklauslitele.

    Menetluses: märgistada, kui loomi ei ole lähetatud enne tulemuste selgumist.

    II.7

    Heaolu kontroll

     

    Kirjeldada transporditingimusi ja loomade heaolu saabumisel.

    Erand: märgistada see lahter, kui loomad laaditakse ümber ühest piiripunktist teise, ning ei ole läbinud heaolukontrolli.

    II.8

    Transpordi mõju loomadele

     

    Märkida, kui palju loomi on surnud, kui paljud on teekonna jätkamiseks kõlbmatuks muutunud ja kui mitu emaslooma on transportimise ajal poeginud või kui mitme tiinus on katkenud. Kui lähetatakse suurt hulka loomi (ööpäevased tibud, kalad, molluskid jne), esitatakse vastavalt kas surnud või kõlbmatute loomade hinnanguline arv.

    II.9

    Lubatud ümberlaadimiseks

     

    Täita, kui see on asjakohane, et näidata lahtris määratletud ümberlaadimise lubamist. I.20

    II.10

    Ei kohaldata

    II.11

    Lubatud transiidiks

     

    Täita vajaduse korral, näidates transiitliikmesriigid vastavalt teekonnaplaanile.

    II.12

    Lubatud siseturule

     

    Täita vajaduse korral, kui loomad saadetakse kontrollitud sihtkohta (tapamaja, ametlikult heakskiidetud asutus või karantiin, nagu on määratletud lahtris I.18), mida on lubatud importida eritingimustel.

    II.13

    Ei kohaldata

    II.14

    Ei kohaldata

    II.15

    Lubatud ajutiseks impordiks

     

    See lahter täidetakse ainult registreeritud hobuste puhul. Neil on lubatud jääda ELi/EMP territooriumile ainult kuni lahtris I.26 täpsustatud kuupäevani, mis ei tohi ületada 90 päeva.

    II.16

    Ei ole vastuvõetavad

     

    Kasutada seda lahtrit selliste saadetiste jaoks, mis ei vasta ELi nõuetele või on kahtlased.

    Vastuvõtmisest keeldumise korral tuleb selgelt märkida järgitav menetlus. „Tapaloomad” – loomadelt saadud liha võib kasutada inimtoiduks, kui see on kontrolli läbinud. „Eutanaasia” – loomad tuleb hävitada või kõrvaldada ning nende liha ei tohi lubada kasutada inimtoiduks.

    II.17

    Keeldumise põhjus

     

    Lisada vajaduse korral asjakohane teave. Märgistada vastav kast.

    „Sertifikaat puudub/kehtetu sertifikaat” osutab impordilitsentsidele või transiididokumentidele, mida nõuavad kolmandad riigid või liikmesriigid.

    II.18

    Kontrollitud sihtkohtade üksikasjad

     

    Märkida loanumber ja aadress, sealhulgas sihtnumbriga kõik sihtkohad, kus nõutakse täiendavat veterinaarkontrolli. See kehtib lahtrite II.9, II.11, II.12 ja II.15 puhul. Lahtris II.15 märkida üksnes esimese ettevõtte aadress. Delikaatsete asutuste puhul, mis peavad jääma anonüümseks, märkida neile määratud number, aga mitte aadress.

    II.19

    Saadetis uuesti plommitud

     

    See lahter tuleb täita juhul, kui saadetise esialgne plomm on konteineri avamisel purunenud. Tuleks koostada kõikide sel eesmärgil kasutatud plommide koondnimekiri.

    II.20

    Piiripunkti identimine

     

    Piiripunkti või pädeva asutuse ametlik tempel.

    II.21

    Sertifikaati välja andev ametnik

     

    Vetrinaarjärelevalve ametniku nimi ja allkiri ning kuupäev.

    II.22

    Kontrollitasud

     

    Ettevõttesiseseks kasutamiseks.

    II.23

    Tollidokumendi viide

     

    Selle lahtri peab täitma tolliteenistus, et lisada asjakohast teavet (nt T1 või T5 tollisertifikaadi number), kui saadetised jäävad mõneks ajaks tollikontrolli alla. Kõnealune teave lisatakse tavaliselt pärast veterinaararsti allkirja.

    II.24

    Järgnev CVED

     

    Märkida ühe või mitme CVED-ga seotud tähtnumbriline kood.



    III OSA – JÄRELMEETMED

    Lahter

    Kirjeldus

    III.1

    Eelmine CVED

    See on lahtris II.1 märgitud kordumatu tähtnumbriline kood.

    III.2

    CVED viide

    See on lahtris I.2 märgitud kordumatu tähtnumbriline kood.

    III.3

    Järgnev CVED

    Märkida lahtris II.24 märgitud ühe või mitme CVED-ga seotud tähtnumbriline kood.

    III.4

    Andmed tagasisaatmise kohta

    Märkida kasutatud transpordivahend ja selle tunnusandmed, riik ja riigi ISO kood.

    Märkida tagasisaatmise kuupäev ja väljumispiiripunkti nimi kohe, kui see teave on teada.

    III.5

    Järelmeetmed

    Märkida CVED-ga hõlmatud saadetise vastuvõtmise ja vastavuse sertifitseerimise eest vastutav asutus: väljumise piiripunkt, lõppsihtkoha piiripunkt või kontrolliüksus.

    Märkida täiendav sihtkoht ja/või nõuete eiramise põhjused või loomade seisundi muutmine (nt nõuetele mittevastav sihtkoht, puuduv või kehtetu sertifikaat, dokumendi mittevastavus, puuduv või kehtetu identimine, mitterahuldavad testid, kahtlusega loom(ad), surnud loom(ad), kaotatud loom(ad) või lõplikuks impordiks muutmine).

    III.6

    Sertifikaati välja andev ametnik

    Saadetiste tagasisaatmise ja järelmeetmete korral tähendab see pädevas asutuses sertifikaadi välja andnud ametniku allkirja.

    2. OSA

    CVED-A2 näidis

    image

    image

    image

    image

    image



    ( 1 ) EÜT L 323, 26.11.1997, lk 31.

    ( 2 ) EÜT L 224, 18.8.1990, lk 29.

    ( 3 ) EÜT L 278, 31.10.2000, lk 26.

    ( 4 ) EÜT L 268, 14.9.1992, lk 54.

    Top