EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32010D0001

2010/1/: Komisjoni otsus, 23. detsember 2009 , teaduse ja uute tehnoloogiate eetika Euroopa töörühma volituste pikendamise kohta

OJ L 1, 5.1.2010, p. 8–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Croatian: Chapter 01 Volume 017 P. 175 - 176

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 27/05/2016; kehtetuks tunnistatud 32016D0835

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2010/1(1)/oj

5.1.2010   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 1/8


KOMISJONI OTSUS,

23. detsember 2009,

teaduse ja uute tehnoloogiate eetika Euroopa töörühma volituste pikendamise kohta

(2010/1/EL)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu lepingut ja Euroopa Liidu toimimise lepingut

ning arvestades järgmist:

(1)

1991. aasta novembris otsustas Euroopa Komisjon lülitada ühenduse teadusuuringute ja tehnika arendamise poliitika otsustamisprotsessi eetika, luues biotehnoloogia eetika nõustajate töörühma (GAEIB).

(2)

16. detsembril 1997 otsustas komisjon biotehnoloogia eetika nõustajate töörühma (GAEIB) asendada teaduse ja uute tehnoloogiate eetika Euroopa töörühmaga (edaspidi „EGE töörühm”), laiendades selle volitusi teaduse ja tehnika kõikidele valdkondadele.

(3)

Komisjoni 26. märtsi 2001. aasta otsusega (K(2001) 691) EGE töörühma volitusi veidi muudeti ja pikendati neid veel neljaks aastaks.

(4)

EGE töörühma praegused volitused määrati kindlaks 11. mai 2005. aasta komisjoni otsusega 2005/383/EÜ (1) ja neid pikendati komisjoni otsusega 2009/757/EÜ (2).

(5)

Nüüd on asjakohane pikendada töörühma volitusi veel viieks aastaks ja nimetada selle uued liikmed; käesoleva otsusega ei välistata võimalust, et komisjoni uus koosseis neid volitusi muudab.

(6)

Seepärast asendab alljärgnev otsus otsuse 2009/757/EÜ,

ON VASTU VÕTNUD JÄRGMISE OTSUSE:

Artikkel 1

Käesolevaga otsustab komisjon pikendada teaduse ja uute tehnoloogiate eetika Euroopa töörühma (EGE) töörühma volitusi viieks aastaks.

Artikkel 2

Ülesanne

EGE töörühma ülesanne on kas komisjoni taotlusel või omal algatusel anda komisjonile nõu teaduse ja uute tehnoloogiatega seonduvates eetikaküsimustes. Parlament ja nõukogu võivad komisjoni tähelepanu juhtida küsimustele, mis nende hinnangul on olulise eetilise tähtsusega. EGE töörühma arvamuse taotlemisel võib komisjon määrata arvamuse esitamise tähtaja.

Artikkel 3

Töörühma koosseis, liikmete nimetamine ja ametisse määramine

1.   EGE töörühma liikmed määrab ametisse komisjoni president.

2.   Seejuures kehtivad järgmised reeglid:

liikmed nimetatakse ad personam. Töörühma liikmed töötavad eraisikutena ja annavad komisjonile sõltumatut nõu. EGE töörühm on sõltumatu, pluralistlik ja valdkondadevaheline.

EGE töörühmas on kuni 15 liiget;

EGE töörühma liikmete ametiaeg on viis aastat. Liikme võib uuesti nimetada veel kuni kaheks ametiajaks;

EGE töörühma liikmed valitakse avaliku konkursi korras. Valikumenetluses võetakse arvesse ka muul viisil saadetud avaldused;

komisjon teeb EGE töörühma liikmete nimekirja teatavaks, avaldades selle Euroopa Liidu Teatajas;

liikmeks nimetamata, kuid sobivad kandidaadid kantakse reservi nimekirja;

kui liige ei saa enam tõhusalt osaleda rühma töös või astub ametist tagasi, võib president tema ülejäänud ametiajaks nimetada asendaja reservi nimekirjast.

Artikkel 4

Toimimine

1.   EGE töörühm valib ametiajaks oma liikmete hulgast esimehe ja aseesimehe.

2.   EGE töörühma tööprogrammi, sealhulgas töörühma omal algatusel antud eetikaalased arvamused, kiidab heaks komisjoni president. Komisjoni Euroopa poliitika nõustajate büroo (BEPA) teeb tihedat koostööd EGE töörühma esimehega ning vastutab EGE töörühma ja selle sekretariaadi töö korraldamise eest.

3.   EGE töörühma koosolekud on kinnised. Koosolekute väliselt võib EGE töörühm pidada tööalaseid arutelusid komisjoni asjaomaste talitustega ning vajaduse korral kutsuda valitsusväliste organisatsioonide ning huvirühmade esindajaid vahetama arvamusi. EGE töörühma koosolekute päevakord saadetakse asjaomastele komisjoni talitustele.

4.   Üldjuhul kohtub EGE töörühm komisjoni asukohas vastavalt komisjoni kehtestatud korrale ja ajakavale. EGE töörühm peab 12 kuu jooksul vähemalt kuus koosolekut, mis hõlmavad umbes 12 tööpäeva aastas. Töörühma liige peab osalema vähemalt neljal koosolekul aastas.

5.   Arvamuste ettevalmistamiseks tegutseb EGE töörühm talle eraldatud vahendite piires järgmiselt:

ta võib kutsuda oma töös osalema eripädevusega eksperte, kes suunaks ja nõustaks töörühma juhul, kui viimane peab seda kasulikuks ja/või vajalikuks;

ta võib algatada uuringuid vajaliku teadusliku ja tehnilise teabe kogumiseks;

ta võib luua konkreetsete teemadega tegelemiseks töörühmi;

ta kutsub kokku avaliku ümarlaua, et edendada dialoogi ja suurendada oma arvamuste läbipaistvust;

ta loob tihedad sidemed rühma tööga seotud komisjoni talitustega;

ta võib luua tihedamad sidemed Euroopa Liidu ja kandidaatriikide eetikaküsimustega tegelevate asutuste esindajatega.

6.   Iga arvamus tuleb avaldada kohe pärast selle vastuvõtmist. Kui arvamust ei võeta vastu ühehäälselt, tuleb selles esitada ka eriarvamused. Kui mõne konkreetse teema kohta tuleb anda kiiret nõu, siis koostatakse esmalt lühemad seisukohad, millele järgneb vajaduse korral pikem analüüs, ning seejuures tagatakse arvamuste suhtes kehtestatud läbipaistvuse nõude täitmine. EGE töörühma arvamustes viidatakse alati tehnoloogia tasemele arvamuse koostamise ajal. EGE töörühm võib arvamusi ajakohastada, kui ta peab seda vajalikuks.

7.   Töörühm võtab vastu oma töökorra.

8.   Enne ametiaja lõppu koostab EGE töörühm esimehe juhtimisel oma tegevusaruande. Aruanne avaldatakse.

Artikkel 5

Koosolekutega seotud kulud

Komisjon kannab töörühma liikmete koosolekutel osalemisega seotud reisi- ja elamiskulud komisjoni eeskirjades ettenähtud korras.

Artikkel 6

Jõustumine

Käesolev otsus avaldatakse Euroopa Liidu Teatajas ning see jõustub EGE töörühma uute liikmete nimetamise päeval. Otsus asendab komisjoni 14. oktoobri 2009. aasta otsuse 2009/757/EÜ.

Brüssel, 23. detsember 2009

Komisjoni nimel

president

José Manuel BARROSO


(1)  ELT L 127, 20.5.2005, lk 17.

(2)  ELT L 270, 15.10.2009, lk 18.


Top