Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

ELi majanduskasvu ja tööhõivestrateegia - edusammud strateegia Euroopa 2020 rakendamisel

Legal status of the document This summary has been archived and will not be updated, because the summarised document is no longer in force or does not reflect the current situation.

ELi majanduskasvu ja tööhõivestrateegia - edusammud strateegia „Euroopa 2020” rakendamisel

Strateegia „Euroopa 2020” tulemuste käimasoleval läbivaatamisel on olulisel kohal mitmesugustelt sidusrühmadelt kogutud arvamused strateegia rakendamise esimeste aastate kohta.

ÕIGUSAKT

Komisjoni teatis Euroopa Parlamendile, nõukogule, Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomiteele ning Regioonide Komiteele. Aruka, jätkusuutliku ja kaasava majanduskasvu strateegia „Euroopa 2020” üle peetud avaliku konsultatsiooni tulemused (COM(2015) 100 (final), 2.3.2015)

KOKKUVÕTE

Strateegia „Euroopa 2020” tulemuste käimasoleval läbivaatamisel on olulisel kohal mitmesugustelt sidusrühmadelt kogutud arvamused strateegia rakendamise esimeste aastate kohta.

MIS ON TEATISE EESMÄRK?

Kõnealuses teatises tutvustatakse 2014. aastal strateegia „Euroopa 2020” üle peetud avaliku arutelu tulemusi. See arutelu on jätkuks Euroopa Komisjoni 2014. aasta märtsis avaldatud teatisele Ülevaade tööhõive ja majanduskasvu strateegia„Euroopa 2020”rakendamise edusammudest.

PÕHIPUNKTID

Mis on strateegia „Euroopa 2020”?

See on ELi ja ELi riikide vahelisel partnerlusel põhinev 10-aastane strateegia. Selles sätestati ELi jaoks viis omavahel seotud eesmärki, mis tuleb 2020. aastaks saavutada järgmistes valdkondades:

tööhõive;

teadus- ja arendustegevus;

kliimamuutus ja energeetika;

haridus;

võitlus vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu.

Lisaks kuulutas komisjon välja seitse juhtalgatust, et hoogustada majanduskasvu ja töökohtade loomist.

Kes osalesid konsultatsioonil?

Kokku esitati 755 tähelepanekut. Need jagunesid mitme vastajate rühma vahel:

sotsiaalpartnerid, huvirühmad ja vabaühendused olid vastajate seas enim esindatud kategooria (41%);

ELi riikide valitsused ja ametiasutused, sh kohalikud ja piirkondlikud ametiasutused (20% vastanutest);

üksikisikud (19% vastanutest);

mõttekojad, teadusasutused ja fondid (14% vastanutest);

ettevõtjad (6% vastanutest).

Mis on konsultatsiooni peamised järeldused?

Strateegiat „Euroopa 2020” nähakse asjakohase raamistikuna, millega edendada ELi ja riikide tasandil töökohtade loomist ja majanduskasvu. Strateegia eesmärgid ja prioriteedid on praeguseid ja tuleviku probleeme arvesse võttes sisuliselt olulised.

Viis peamist eesmärki on töökohtade loomise ja majanduskasvu tähtsad soodustajad ning aitavad kaasa strateegia fokusseeritud rakendamisele.

Enamik juhtalgatusi on oma ülesande täitnud, kuid nende nähtavus on olnud tagasihoidlik.

Strateegia eesmärkide täitmist on laiendatud vastutuse ja kohapealse osalemise kaudu võimalik ja vajalik tõhustada.

Mis on järgmised sammud?

Komisjon võtab arvesse ka Euroopa Parlamendi, nõukogu, ELi riikide parlamentide, Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee ning Regioonide Komitee arvamusi. Komisjon esitab ettepanekud strateegia „Euroopa 2020” läbivaatamise kohta.

Lisateave:

SEONDUVAD ÕIGUSAKTID

Komisjoni teatis Euroopa Parlamendile, nõukogule, Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomiteele ning Regioonide Komiteele. Ülevaade tööhõive ja majanduskasvu strateegia „Euroopa 2020” rakendamise edusammudest (COM(2014) 130 (final), 19.3.2014)

Viimati muudetud: 13.08.2015

Top