|
16.7.2020 |
EL |
Επίσημη Εφημερίδα της Ευρωπαϊκής Ένωσης |
L 227/37 |
ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ (ΕΕ) 2020/1035 ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
της 3ης Ιουνίου 2020
για την επιβεβαίωση ή την τροποποίηση του προσωρινού υπολογισμού των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 και των στόχων ειδικών εκπομπών κατασκευαστών επιβατικών αυτοκινήτων και ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων για το ημερολογιακό έτος 2018, σύμφωνα με τον κανονισμό (ΕΕ) 2019/631 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου
(Τα κείμενα στην αγγλική, γαλλική, γερμανική, ισπανική, ιταλική, ολλανδική, ουγγρική, σουηδική και τσεχική γλώσσα είναι τα μόνα αυθεντικά)
(Κείμενο που παρουσιάζει ενδιαφέρον για τον ΕΟΧ)
Η ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ,
Έχοντας υπόψη τη Συνθήκη για τη λειτουργία της Ευρωπαϊκής Ένωσης,
Έχοντας υπόψη τον κανονισμό (ΕΕ) 2019/631 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου, της 17ης Απριλίου 2019, σχετικά με τα πρότυπα επιδόσεων για τις εκπομπές CO2 από τα καινούργια επιβατικά αυτοκίνητα και από τα καινούργια ελαφρά επαγγελματικά οχήματα και με την κατάργηση των κανονισμών (ΕΚ) αριθ. 443/2009 και (ΕΕ) αριθ. 510/2011 (1), και ιδίως το άρθρο 7 παράγραφος 5 δεύτερο εδάφιο,
Εκτιμώντας τα ακόλουθα:
|
(1) |
Σύμφωνα με τον κανονισμό (ΕΕ) 2019/631 και, όσον αφορά τους στόχους ειδικών εκπομπών και τις μέσες ειδικές εκπομπές για το ημερολογιακό έτος 2018, τον κανονισμό (ΕΚ) αριθ. 443/2009 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (2) και τον κανονισμό (ΕΕ) αριθ. 510/2011 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (3), η Επιτροπή καθορίζει κάθε έτος τις μέσες ειδικές εκπομπές CO2 και τον στόχο ειδικών εκπομπών για κάθε κατασκευαστή επιβατικών αυτοκινήτων και ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων στην Ένωση, καθώς και για κάθε ομάδα κατασκευαστών. Στη βάση αυτή, προσδιορίζονται οι επιδόσεις των κατασκευαστών ή ομάδων κατασκευαστών σε συνάρτηση με την υποχρέωσή τους να μην υπερβαίνουν τους αντίστοιχους στόχους ειδικών εκπομπών τους. |
|
(2) |
Τα λεπτομερή δεδομένα που πρέπει να χρησιμοποιηθούν για τον υπολογισμό των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 και των στόχων ειδικών εκπομπών βασίζονται στις ταξινομήσεις στα κράτη μέλη καινούργιων επιβατικών αυτοκινήτων και καινούργιων ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων κατά το ημερολογιακό έτος 2018. |
|
(3) |
Όλα τα κράτη μέλη υπέβαλαν στην Επιτροπή τα δεδομένα τους για το 2018, αν και σε ορισμένες περιπτώσεις καθυστερημένα, μετά την παρέλευση της σχετικής καταληκτικής ημερομηνίας για την υποβολή των δεδομένων της 28ης Φεβρουαρίου 2019. Στις περιπτώσεις κατά τις οποίες, από την επαλήθευση των δεδομένων από την Επιτροπή, κατέστη σαφές ότι ορισμένα δεδομένα ήταν ελλιπή ή περιείχαν πρόδηλα σφάλματα, η Επιτροπή επικοινώνησε με τα οικεία κράτη μέλη και, σε συμφωνία μαζί τους, αναπροσάρμοσε ή συμπλήρωσε αναλόγως τα δεδομένα. Σε όσες περιπτώσεις δεν επιτεύχθηκε συμφωνία με το κράτος μέλος, τα προσωρινά δεδομένα που υποβλήθηκαν από αυτό δεν αναπροσαρμόστηκαν. |
|
(4) |
Στις 24 Ιουνίου 2019 η Επιτροπή δημοσίευσε τα προσωρινά δεδομένα και κοινοποίησε σε 95 κατασκευαστές επιβατικών αυτοκινήτων και σε 67 κατασκευαστές ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων, καθώς και στις αντίστοιχες ομάδες κατασκευαστών, τους προσωρινούς υπολογισμούς των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 και των στόχων ειδικών εκπομπών τους για το 2018. |
|
(5) |
Τα προσωρινά δεδομένα που κοινοποίησε η Επιτροπή περιλάμβαναν τον διορθωτικό συντελεστή τόσο για τα αυτοκίνητα, ο οποίος υπολογίζεται σύμφωνα με το άρθρο 7 παράγραφος 2 του εκτελεστικού κανονισμού (ΕΕ) 2017/1153 της Επιτροπής (4), όσο και για τα ελαφρά επαγγελματικά οχήματα, ο οποίος υπολογίζεται σύμφωνα με το άρθρο 6 παράγραφος 2 του εκτελεστικού κανονισμού (ΕΕ) 2017/1152 της Επιτροπής (5). Ο προσδιορισμός διορθωτικών συντελεστών αποτελεί μέρος των διαδικασιών συσχέτισης που έχουν θεσπιστεί για να αποτυπωθεί η αλλαγή στην κανονιστική διαδικασία δοκιμών για τη μέτρηση των ειδικών εκπομπών CO2. Οι διορθωτικοί συντελεστές εξυπηρετούν την ανάγκη να εξασφαλιστεί ότι οι ανοχές σε επίπεδο διαδικασίας που είναι αναγκαίες για τη συσχέτιση των τιμών των εκπομπών CO2 εφαρμόζονται σύμφωνα με τον προορισμό τους και όχι ως μέσο για την τεχνητή μείωση των εν λόγω τιμών. |
|
(6) |
Ο διορθωτικός συντελεστής υπολογίζεται με βάση συντελεστές απόκλισης και επαλήθευσης που καθορίζονται για ένα στατιστικό δείγμα οχημάτων, το οποίο θα πρέπει να είναι αντιπροσωπευτικό του στόλου νέων οχημάτων του κατασκευαστή. Λόγω του πολύ μικρού αριθμού των ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων που έλαβαν έγκριση τύπου σύμφωνα με την παγκόσμια εναρμονισμένη διαδικασία δοκιμών ελαφρών οχημάτων που προβλέπεται στον κανονισμό (ΕΕ) 2017/1151 της Επιτροπής (6) το 2018, το δείγμα δεν μπορεί να θεωρηθεί στατιστικά αντιπροσωπευτικό και, ως εκ τούτου, δεν εφαρμόστηκαν διορθωτικοί συντελεστές για τον προσδιορισμό των επιδόσεων των κατασκευαστών ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων όσον αφορά τις εκπομπές. |
|
(7) |
Οι κατασκευαστές κλήθηκαν να επαληθεύσουν τα προσωρινά δεδομένα σύμφωνα με το άρθρο 8 παράγραφος 4 του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 443/2009 και το άρθρο 8 παράγραφος 5 του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 510/2011, και ιδίως τους συντελεστές απόκλισης και επαλήθευσης βάσει των οποίων υπολογίζεται ο διορθωτικός συντελεστής, και να γνωστοποιήσουν στην Επιτροπή τυχόν σφάλματα εντός τριών μηνών από την παραλαβή της κοινοποίησης. Εξήντα κατασκευαστές επιβατικών αυτοκινήτων και 34 κατασκευαστές ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων υπέβαλαν γνωστοποιήσεις σφαλμάτων. Για δύο κατασκευαστές αυτοκινήτων, επιβεβαιώθηκε ότι θα πρέπει να εφαρμοστεί διορθωτικός συντελεστής στις μέσες ειδικές εκπομπές τους. Για δύο κατασκευαστές επιβατικών αυτοκινήτων και έναν κατασκευαστή ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων, όλα τα οχήματα που δηλώθηκαν στο προσωρινό σύνολο δεδομένων ήταν εκτός του πεδίου εφαρμογής του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631. |
|
(8) |
Για τους υπόλοιπους 35 κατασκευαστές επιβατικών αυτοκινήτων και 33 κατασκευαστές ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων που δεν γνωστοποίησαν σφάλματα στα σύνολα δεδομένων ή που δεν απάντησαν διαφορετικά, τα προσωρινά δεδομένα και οι προσωρινοί υπολογισμοί των μέσων ειδικών εκπομπών και των στόχων ειδικών εκπομπών θα πρέπει να επιβεβαιωθούν. Για κανέναν από τους εν λόγω κατασκευαστές δεν τύγχανε εφαρμογής διορθωτικός συντελεστής. |
|
(9) |
Η Επιτροπή έλεγξε τα σφάλματα που γνωστοποιήθηκαν από τους κατασκευαστές και τις αιτιολογήσεις για τη διόρθωσή τους, και το προσωρινό σύνολο δεδομένων επιβεβαιώθηκε ή τροποποιήθηκε, ανάλογα με την περίπτωση. Διακρατήθηκαν μόνο οι φάκελοι που περιλαμβάνουν τις τιμές για τη μάζα και τις εκπομπές CO2. Ως εκ τούτου, για 94 κατασκευαστές επιβατικών αυτοκινήτων και 66 κατασκευαστές ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων, τα προσωρινά δεδομένα θα πρέπει να επιβεβαιωθούν ή να τροποποιηθούν. |
|
(10) |
Σύμφωνα με το άρθρο 4 του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 443/2009 και το άρθρο 4 του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 510/2011, ο κατασκευαστής θα πρέπει να θεωρείται ότι συμμορφώνεται με τον στόχο ειδικών εκπομπών του αν οι μέσες ειδικές εκπομπές του CO2 που αναφέρονται στην παρούσα απόφαση δεν υπερβαίνουν τον στόχο ειδικών εκπομπών του. Για τους κατασκευαστές που είναι μέλη ομάδας, σύμφωνα με το άρθρο 7 παράγραφος 7 αμφότερων των εν λόγω κανονισμών, η συμμόρφωση θα πρέπει να αξιολογείται στο επίπεδο της ομάδας. |
|
(11) |
Οι φάκελοι με πλήρη δεδομένα για τη μάζα σε κατάσταση ετοιμότητας λειτουργίας και τις εκπομπές CO2, αλλά με ελλιπείς ή εσφαλμένους αριθμούς ταυτοποίησης οχήματος θα πρέπει να συμπεριλαμβάνονται στον υπολογισμό των στόχων ειδικών εκπομπών και των μέσων ειδικών εκπομπών. Ωστόσο, το γεγονός ότι οι κατασκευαστές δεν μπορούν να επαληθεύσουν ή να διορθώσουν τους εν λόγω φακέλους θα πρέπει να λαμβάνεται υπόψη. Συνεπώς, ενδείκνυται να εφαρμόζεται περιθώριο σφάλματος για τον προσδιορισμό της απόκλισης από τον στόχο του οικείου κατασκευαστή. |
|
(12) |
Το περιθώριο σφάλματος υπολογίζεται ως η διαφορά μεταξύ, αφενός, της απόκλισης των μέσων ειδικών εκπομπών από τον στόχο ειδικών εκπομπών η οποία υπολογίζεται με συνεκτίμηση όλων των ταξινομήσεων που δεν είναι δυνατόν να επαληθευτούν από τον κατασκευαστή και, αφετέρου, της απόκλισης των μέσων ειδικών εκπομπών από τον στόχο ειδικών εκπομπών η οποία υπολογίζεται χωρίς συνεκτίμηση όλων των ταξινομήσεων που δεν είναι δυνατόν να επαληθευτούν από τον κατασκευαστή. Ανεξαρτήτως του αν η εν λόγω διαφορά είναι θετική ή αρνητική, το περιθώριο σφάλματος εφαρμόζεται κατά τρόπο ώστε να βελτιώνει πάντοτε τη θέση του κατασκευαστή όσον αφορά τον στόχο ειδικών εκπομπών του. |
|
(13) |
Όταν, αφού ληφθεί υπόψη το περιθώριο σφάλματος, η απόκλιση από τον στόχο κατασκευαστή ή ομάδας, ανάλογα με την περίπτωση, υπερβαίνει το μηδέν, επιβάλλεται τίμημα υπέρβασης εκπομπών, σύμφωνα με το άρθρο 8 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631. Τέτοια περίπτωση συντρέχει για τον κατασκευαστή επιβατικών αυτοκινήτων Automobili Lamborghini SpA Το τίμημα υπέρβασης εκπομπών θα πρέπει να υπολογιστεί σύμφωνα με το άρθρο 9 παράγραφος 2 στοιχείο α) του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 443/2009. |
|
(14) |
Σύμφωνα με το άρθρο 2 παράγραφος 4 του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 443/2009 και το άρθρο 2 παράγραφος 4 του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 510/2011, οι κατασκευαστές που είναι υπεύθυνοι για λιγότερες από 1 000 ταξινομήσεις καινούργιων οχημάτων κατά το οικείο ημερολογιακό έτος εξαιρούνται από την υποχρέωση επίτευξης στόχου ειδικών εκπομπών. Ωστόσο, ενδείκνυται να υπολογίζουν και να δηλώνουν τις μέσες ειδικές εκπομπές τους, καθώς και τον αριθμό των καινούργιων οχημάτων τους που ταξινομήθηκαν. |
|
(15) |
Απαιτούνται περαιτέρω διευκρινίσεις από τον κατασκευαστή Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG σχετικά με πιθανές παρατυπίες στις εκπομπές CO2 που δηλώθηκαν στις εγκρίσεις τύπου όσον αφορά τις εκπομπές δύο μοντέλων οχημάτων. Κατά συνέπεια, τα προσωρινά δεδομένα για τα ημερολογιακά έτη 2014 έως 2018 για την ομάδα Volkswagen και το μέλος της Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG δεν μπορούν να επιβεβαιωθούν ή να τροποποιηθούν. |
|
(16) |
Η Επιτροπή, σύμφωνα με το άρθρο 12 του εκτελεστικού κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 725/2011 της Επιτροπής (7), πραγματοποίησε ad hoc επαλήθευση των εξοικονομήσεων εκπομπών CO2 που πιστοποιούνται με παραπομπή στην εκτελεστική απόφαση 2013/341/ΕΕ της Επιτροπής (8)και στην εκτελεστική απόφαση (ΕΕ) 2015/158 της Επιτροπής (9). Από την επαλήθευση προέκυψαν ικανοποιητικά αποτελέσματα όσον αφορά τις εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 που πιστοποιούνται με παραπομπή στην εκτελεστική απόφαση 2013/341/ΕΕ. Ωστόσο, όσον αφορά την εκτελεστική απόφαση (ΕΕ) 2015/158, διαπιστώθηκε διαφορά μεταξύ των πιστοποιημένων εξοικονομήσεων εκπομπών CO2 δύο εναλλακτών υψηλής απόδοσης που τοποθετούνται σε οχήματα τα οποία κατασκευάζονται από την Daimler AG και των εξοικονομήσεων που προέκυψαν από την επαλήθευση της Επιτροπής, ύψους 9 % και 23 % αντίστοιχα. Η Επιτροπή κοινοποίησε στη Daimler AG τις παρεκκλίσεις που διαπιστώθηκαν και κάλεσε τον εν λόγω κατασκευαστή να υποβάλει στοιχεία που να αποδεικνύουν την ακρίβεια των πιστοποιημένων εξοικονομήσεων εκπομπών CO2. |
|
(17) |
Με βάση τις πληροφορίες που υπέβαλε η Daimler AG, η Επιτροπή διαπίστωσε ότι οι διαφορές στις εξοικονομήσεις εκπομπών οφείλονταν σε διαφορά στον τρόπο με τον οποίο εφαρμόστηκε η μεθοδολογία δοκιμών για τους σκοπούς της πιστοποίησης και για την επαλήθευση των εξοικονομήσεων εκπομπών CO2. Πιο συγκεκριμένα, πραγματοποιήθηκε στρώσιμο των εναλλακτών υψηλής απόδοσης πριν από τη δοκιμή πιστοποίησης, αν και η μεθοδολογία δοκιμών που αναφέρεται στην εκτελεστική απόφαση (ΕΕ) 2015/158 δεν προβλέπει και δεν επιτρέπει τη διενέργεια ειδικού στρωσίματος των εναλλακτών υψηλής απόδοσης εκτός της δοκιμής πιστοποίησης. |
|
(18) |
Από το άρθρο 12 του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 443/2009 και το άρθρο 12 του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 510/2011 προκύπτει ότι, για να ληφθούν υπόψη οι εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 που επιτυγχάνονται με τη χρήση καινοτόμων τεχνολογιών για τον υπολογισμό των μέσων ειδικών εκπομπών κατασκευαστή το 2018, οι εξοικονομήσεις αυτές πρέπει να έχουν επαληθευμένη συμβολή στη μείωση των εκπομπών CO2, σύμφωνα με μεθοδολογία δοκιμών ικανή να παράγει επαληθεύσιμα, επαναλαμβανόμενα και συγκρίσιμα αποτελέσματα. Δεδομένου ότι οι πιστοποιημένες εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 δύο εναλλακτών υψηλής απόδοσης σε ορισμένα οχήματα που κατασκευάζονται από τη Daimler AG δεν έχουν επιβεβαιωθεί από την επαλήθευση που πραγματοποιήθηκε με βάση τη μεθοδολογία δοκιμών που αναφέρεται στην εκτελεστική απόφαση (ΕΕ) 2015/158, οι πιστοποιημένες εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 που αποδίδονται στις εν λόγω οικολογικές καινοτομίες, οι οποίες ανέρχονται σε 0,429 g CO2/km στο επίπεδο του στόλου, δεν θα πρέπει να ληφθούν υπόψη για τον υπολογισμό των μέσων ειδικών εκπομπών του κατασκευαστή Daimler AG. Στην ίδια βάση, οι εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 που αποδίδονται στις εν λόγω οικολογικές καινοτομίες, οι οποίες ανέρχονται σε 0,428 g CO2/km στο επίπεδο του στόλου, δεν θα πρέπει να ληφθούν υπόψη για τον υπολογισμό των μέσων ειδικών εκπομπών της ομάδας Daimler AG. |
|
(19) |
Οι τιμές των επιδόσεων κατασκευαστή, όπως αυτές επιβεβαιώνονται ή τροποποιούνται με την παρούσα απόφαση, θα μπορούσαν να αναθεωρηθούν σε περίπτωση που οι αρμόδιες εθνικές αρχές επιβεβαιώσουν την ύπαρξη παρατυπιών στις τιμές των εκπομπών CO2 που υποβλήθηκαν για τον σκοπό της διακρίβωσης της συμμόρφωσης του κατασκευαστή με τον στόχο ειδικών εκπομπών, |
ΕΞΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΑΠΟΦΑΣΗ:
Άρθρο 1
1. Οι τιμές των επιδόσεων των κατασκευαστών επιβατικών αυτοκινήτων όσον αφορά το ημερολογιακό έτος 2018 προσδιορίζονται στο παράρτημα I.
2. Οι τιμές των επιδόσεων των κατασκευαστών ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων όσον αφορά το ημερολογιακό έτος 2018 προσδιορίζονται στο παράρτημα II.
Άρθρο 2
Η παρούσα απόφαση απευθύνεται στους ακόλουθους μεμονωμένους κατασκευαστές και ομάδες κατασκευαστών που έχουν σχηματιστεί σύμφωνα με το άρθρο 6 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631:
|
1) |
ADIDOR VOITURES SAS 2/4 Rue Hans List 78290 Croissy-sur-Seine ΓΑΛΛΙΑ |
|
2) |
ALFA ROMEO SpA C.so Settembrini, 40 Gate 8 - Building 6 – 1st floor – B15N Colonna N47 10135 Torino ΙΤΑΛΙΑ |
|
3) |
ALKE SRL via Vigonovese 123 35127 Padova ΙΤΑΛΙΑ |
|
4) |
ALPINA BURKARD BOVENSIEPEN GmbH E CO KG Alpenstraße 35-37 86807 Buchloe ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
5) |
SOCIETE DES AUTOMOBILES ALPINE 1 Avenue du Golf 78288 Guyancourt Cedex Γαλλία |
|
6) |
ANHUI JIANGHUAI AUTOMOBILE Via Lanzo 27 10071 Borgaro Torinese ΙΤΑΛΙΑ |
|
7) |
ASTON MARTIN LAGONDA LTD Gaydon Engineering Centre Banbury Road Gaydon CV35 0DB Warwickshire ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
8) |
AUDI AG Letter box 011/1882 38436 Wolfsburg ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
9) |
AUDI HUNGARIA MOTOR KFT Letter box 011/1882 38436 Wolfsburg ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
10) |
AUDI SPORT GmbH Letter box 011/1882 38436 Wolfsburg ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
11) |
AUTOMOBILES CITROEN 7, rue Henri Sainte-Claire Deville 92500 Rueil-Malmaison ΓΑΛΛΙΑ |
|
12) |
AUTOMOBILES PEUGEOT 7, rue Henri Sainte-Claire Deville 92500 Rueil-Malmaison ΓΑΛΛΙΑ |
|
13) |
AVTOVAZ JSC Εκπροσωπούμενη στην Ένωση από την: CS AUTOLADA 211 Konevova 130 00 Prague 3 ΤΣΕΧΙΑ |
|
14) |
BEE BEE AUTOMOTIVE 182 RT Beaugé 72700 Rouillon ΓΑΛΛΙΑ |
|
15) |
BENTLEY MOTORS LTD Pyms Lane CW1 3PL Crewe Cheshire ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
16) |
BLUECAR SAS 31-32 quai de Dion Bouton 92800 Puteaux ΓΑΛΛΙΑ |
|
17) |
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG Petuelring 130 80788 München ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
18) |
BMW M GmbH Petuelring 130 80788 München ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
19) |
BEIJING BORGWARD AUTOMOTIVE CO LTD Kriegsbergstraße 11 70174 Stuttgart ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
20) |
BUGATTI AUTOMOBILES SAS Letter box 011/1882 38436 Wolfsburg ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
21) |
CATERHAM CARS LIMITED 2 Kennet Road DA1 4QN Dartford ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
22) |
CHEVROLET ITALIA SpA Εκπροσωπούμενη στην Ένωση από την: Intertrust, Gruneburgweg 58-62 60322 Frankfurt am Main ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
23) |
FCA US LLC C.so Settembrini, 40 Gate 8 - Building 6 – 1st floor – B15N Colonna N47 10135 Torino ΙΤΑΛΙΑ |
|
24) |
CNG-TECHNIK GmbH Niehl Plant, building, Imbert 479 Henry Ford Strasse 1 50735 Köln ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
25) |
AUTOMOBILE DACIA SA 1 Avenue du Golf 78288 Guyancourt Cedex ΓΑΛΛΙΑ |
|
26) |
DAIHATSU MOTOR CO LTD Εκπροσωπούμενη στην Ένωση από την: Toyota Motor Europe Avenue du Bourget, 60 1140 Brussels ΒΕΛΓΙΟ |
|
27) |
DAIMLER AG F403, EA/R 70546 Stuttgart ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
28) |
FABBRICA DALLARA SRL Via Guglielmo Marconi,18 43040 Varano de’ Melegari (PR) ΙΤΑΛΙΑ |
|
29) |
DFSK MOTOR CO LTD Εκπροσωπούμενη στην Ένωση από την: Giotti Victoria Sr.l. Pisana Road, 11/a 50021 Barberino, Val D’ Elsa (FI) ΙΤΑΛΙΑ |
|
30) |
DONKERVOORT AUTOMOBIELEN BV Pascallaan 96 8218 NJ Lelystad ΚΑΤΩ ΧΩΡΕΣ |
|
31) |
DR AUTOMOBILES SRL Zona Industriale, Snc 86070 Macchia d’Isernia ΙΤΑΛΙΑ |
|
32) |
DR MOTOR COMPANY SRL S S 85 Venafrana km 37500 86070 Macchia d’Isernia ΙΤΑΛΙΑ |
|
33) |
ESAGONO ENERGIA SRL Via Puecher 9 20060 Pozzuolo Martesana (MI) ΙΤΑΛΙΑ |
|
34) |
FERRARI SpA Via Emilia Est 1163 41122 Modena ΙΤΑΛΙΑ |
|
35) |
FCA ITALY SpA C.so Settembrini, 40 Gate 8 - Building 6 – 1st floor – B15N Colonna N47 10135 Torino ΙΤΑΛΙΑ |
|
36) |
FORD INDIA PRIVATE LIMITED Niehl Plant, building, Imbert 479 Henry Ford Strasse 1 50735 Köln ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
37) |
FORD MOTOR COMPANY OF AUSTRALIA LIMITED Niehl Plant, building, Imbert 479 Henry Ford Strasse 1 50735 Köln ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
38) |
FORD MOTOR COMPANY Niehl Plant, building, Imbert 479 Henry Ford Strasse 1 50735 Köln ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
39) |
FORD-WERKE GmbH Niehl Plant, building, Imbert 479 Henry Ford Strasse 1 50735 Köln ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
40) |
GENERAL MOTORS HOLDINGS LLC Bouwhuispad 1 8121 PX Olst ΚΑΤΩ ΧΩΡΕΣ |
|
41) |
GONOW AUTO CO LTD Via della Muratella, 797 00054 Maccarese (RM) ΙΤΑΛΙΑ |
|
42) |
GOUPIL INDUSTRIE SA Route de Villeneuve 47320 Bourran ΓΑΛΛΙΑ |
|
43) |
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED Great Wall Motor Europe Technical Center Otto-Hahn-Str. 5 63128 Dietzenbach ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
44) |
HONDA AUTOMOBILE CHINA CO LTD Cain Road, Bracknell RG12 1HL Berkshire ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
45) |
HONDA AUTOMOBILE THAILAND CO LTD Cain Road, Bracknell RG12 1HL Berkshire ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
46) |
HONDA MOTOR CO LTD Cain Road, Bracknell RG12 1HL Berkshire ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
47) |
HONDA TURKIYE AS Cain Road, Bracknell RG12 1HL Berkshire ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
48) |
HONDA OF THE UK MANUFACTURING LTD Cain Road, Bracknell RG12 1HL Berkshire ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
49) |
HYUNDAI MOTOR COMPANY Kaiserleipromenade 5 63067 Offenbach ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
50) |
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS Kaiserleipromenade 5 63067 Offenbach ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
51) |
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO Kaiserleipromenade 5 63067 Offenbach ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
52) |
HYUNDAI MOTOR EUROPE GmbH Kaiserleipromenade 5 63067 Offenbach ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
53) |
ISUZU MOTORS LIMITED Bist 12 2630 Aartselaar ΒΕΛΓΙΟ |
|
54) |
ITALDESIGN GIUGIARO SpA via A.Grandi 25 10024 Moncalieri (TO) ΙΤΑΛΙΑ |
|
55) |
IVECO SpA Via Puglia 35 10156 Torino ΙΤΑΛΙΑ |
|
56) |
JAGUAR LAND ROVER LIMITED Abbey Road Whitley CV3 4LF Coventry ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
57) |
KIA MOTORS CORPORATION Theodor-Heuss-Allee 11 60486 Frankfurt/M ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
58) |
KIA MOTORS SLOVAKIA SRO Theodor-Heuss-Allee 11 60486 Frankfurt/M ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
59) |
KOENIGSEGG AUTOMOTIVE AB Valhall Park 262 74 Ängelholm ΣΟΥΗΔΙΑ |
|
60) |
KTM-SPORTMOTORCYCLE AG Stallhofnerstrasse 3 5230 Mattighofen ΑΥΣΤΡΙΑ |
|
61) |
LADA AUTOMOBILE GmbH Erlengrund 7 21614 Buxtehude ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
62) |
AUTOMOBILI LAMBORGHINI SpA via Modena 12 40019 Sant’Agata Bolognese (BO) ΙΤΑΛΙΑ |
|
63) |
LONDON EV COMPANY Li Close, Ansty Park, CV7 9RF Coventry ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
64) |
LOTUS CARS LIMITED Hethel Norwich NR14 8EZ Norfolk ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
65) |
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD Schweidel Jozsef U52 2500 Esztergom ΟΥΓΓΑΡΙΑ |
|
66) |
MAHINDRA & MAHINDRA LTD Via Cancelliera 35 00072 Ariccia (Roma) ΙΤΑΛΙΑ |
|
67) |
MAN TRUCK & BUS AG Letter box 011/1882 38436 Wolfsburg ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
68) |
MARUTI SUZUKI INDIA LTD Schweidel Jozsef U52 2500 Esztergom ΟΥΓΓΑΡΙΑ |
|
69) |
MASERATI SpA Viale Ciro Menotti 322 41122 Modena ΙΤΑΛΙΑ |
|
70) |
MAZDA MOTOR CORPORATION European R&D Centre Hiroshimastr. 1 61440 Oberursel/Taunus ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
71) |
MCLAREN AUTOMOTIVE LIMITED Chertsey Road Woking GU21 4YH Surrey ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
72) |
MERCEDES-AMG GmbH Zimmer 229 HPC F 403 Mercedesstr 137/1 70327 Stuttgart ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
73) |
MFTBC F403, EA/R 70546 Stuttgart ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
74) |
MG MOTOR UK LIMITED Westar House, 139-151 Marylebone Road NW1 5QE London ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
75) |
MICRO-VETT SRL Via Lago Maggiore, 48 36077 Altavilla Vicentina (VI) ΙΤΑΛΙΑ |
|
76) |
MITSUBISHI FUSO TRUCK & BUS CORPORATION F403, EA/R 70546 Stuttgart ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
77) |
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION MMC Εκπροσωπούμενη στην Ένωση από την: Mitsubishi Motors Europe BV Mitsubishi Avenue 21 6121 SH Born ΚΑΤΩ ΧΩΡΕΣ |
|
78) |
MITSUBISHI MOTORS EUROPE BV MME Mitsubishi Avenue 21 6121 SH Born ΚΑΤΩ ΧΩΡΕΣ |
|
79) |
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD MMTH Εκπροσωπούμενη στην Ένωση από την: Mitsubishi Motors Europe BV Mitsubishi Avenue 21 6121 SH Born ΚΑΤΩ ΧΩΡΕΣ |
|
80) |
MORGAN TECHNOLOGIES LTD Pickersleigh Road Malvern Link WR14 2LL Worcestershire ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
81) |
NISSAN INTERNATIONAL SA Renault Nissan Representation Office Avenue des Arts 40 1040 Brussels ΒΕΛΓΙΟ |
|
82) |
NOBLE AUTOMOTIVE LTD 24a Centurion Way Meridian Business Park LE19 1WH Leicester ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ |
|
83) |
ADAM OPEL GmbH Bahnhofsplatz 1 IPC 39-12 65423 Rüsselsheim ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
84) |
OPEL AUTOMOBILE GmbH Bahnhofsplatz 1 IPC 39-12 65423 Rüsselsheim ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
85) |
PAGANI AUTOMOBILI SpA Via dell’ Artigianato 5 41018 San Cesario sul Panaro (Modena) ΙΤΑΛΙΑ |
|
86) |
PGO AUTOMOBILES ZA de la Pyramide 30380 Saint Christol-Les-Alès ΓΑΛΛΙΑ |
|
87) |
PIAGGIO & C SpA Viale Rinaldo Piaggio, 25 56025 Pontedera (PI) ΙΤΑΛΙΑ |
|
88) |
DR ING HCF PORSCHE AG Letter box 011/1882 38436 Wolfsburg ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
89) |
PSA AUTOMOBILES SA 2-10 boulevard de l’Europe 78300 Poissy ΓΑΛΛΙΑ |
|
90) |
RENAULT SAS 1 avenue du Golf 78288 Guyancourt Cedex ΓΑΛΛΙΑ |
|
91) |
RENAULT TRUCKS 99 Route de Lyon TER L10 0 01 69806 Saint Priest Cedex ΓΑΛΛΙΑ |
|
92) |
ROLLS-ROYCE MOTOR CARS LTD Petuelring 130 80788 München ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
93) |
ROMANITAL SRL Via delle Industrie, 107 90040 Isola delle Femmine PA ΙΤΑΛΙΑ |
|
94) |
SAIC MAXUS AUTOMOTIVE CO LTD President Building 37A avenue J.F. Kennedy 1855 Luxembourg ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ |
|
95) |
SEAT SA Letter box 011/1882 38436 Wolfsburg ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
96) |
SECMA SAS Rue Denfert Rochereau 59580 Aniche ΓΑΛΛΙΑ |
|
97) |
SKODA AUTO AS Letter box 011/1882 38436 Wolfsburg ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
98) |
SSANGYONG MOTOR COMPANY Herriotstrasse 1 60528 Frankfurt/M ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
99) |
STREETSCOOTER GmbH Jülicher Straße 191 52070 Aachen ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
100) |
SUBARU CORPORATION Leuvensesteenweg 555 B/8 1930 Zaventem ΒΕΛΓΙΟ |
|
101) |
SUZUKI MOTOR CORPORATION Schweidel Jozsef U52 2500 Esztergom ΟΥΓΓΑΡΙΑ |
|
102) |
SUZUKI MOTOR THAILAND CO LTD Schweidel Jozsef U52 2500 Esztergom ΟΥΓΓΑΡΙΑ |
|
103) |
TECNO MECCANICA IMOLA SpA via Selice provinciale, 42/E 40026 Imola Bologna ΙΤΑΛΙΑ |
|
104) |
TESLA MOTORS LTD 7-9 Atlasstraat 5047 RG Tilburg ΚΑΤΩ ΧΩΡΕΣ |
|
105) |
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA Avenue du Bourget 60 1140 Brussels ΒΕΛΓΙΟ |
|
106) |
UAZ Moskovskoye shosse, 92 432034 Ulyanovsk ΡΩΣΙΑ |
|
107) |
UNIVERS VE HELEM 14 rue Federico Garcia Lorca 32000 Auch ΓΑΛΛΙΑ |
|
108) |
VOLKSWAGEN AG Letter box 011/1882 38436 Wolfsburg ΓΕΡΜΑΝΙΑ |
|
109) |
VOLVO CAR CORPORATION Automotive Regulatory Compliance (Dep 58800) PVE reception, Assar Gabrielssons väg 40531 Göteborg ΣΟΥΗΔΙΑ |
Βρυξέλλες, 3 Ιουνίου 2020.
Για την Επιτροπή
Frans TIMMERMANS
Εκτελεστικός αντιπρόεδρος
(1) ΕΕ L 111 της 25.4.2019, σ. 13.
(2) Κανονισμός (ΕΚ) αριθ. 443/2009 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου, της 23ης Απριλίου 2009, σχετικά με τα πρότυπα επιδόσεων για τις εκπομπές από τα καινούργια επιβατικά αυτοκίνητα, στο πλαίσιο της ολοκληρωμένης προσέγγισης της Κοινότητας για τη μείωση των εκπομπών CO2 από ελαφρά οχήματα (ΕΕ L 140 της 5.6.2009, σ. 1).
(3) Κανονισμός (ΕΕ) αριθ. 510/2011 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου, της 11ης Μαΐου 2011, σχετικά με τα πρότυπα επιδόσεων για τις εκπομπές από τα καινούργια ελαφρά επαγγελματικά οχήματα όσον αφορά τις εκπομπές, στο πλαίσιο της ολοκληρωμένης προσέγγισης της Ένωσης για τη μείωση των εκπομπών CO2 από ελαφρά οχήματα (ΕΕ L 145 της 31.5.2011, σ. 1).
(4) Εκτελεστικός κανονισμός (ΕΕ) 2017/1153 της Επιτροπής, της 2ας Ιουνίου 2017, για την ανάπτυξη μεθοδολογίας προσδιορισμού των παραμέτρων συσχέτισης που απαιτούνται για να αποτυπωθεί η αλλαγή στην κανονιστική διαδικασία δοκιμών και για την τροποποίηση του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 1014/2010 (ΕΕ L 175 της 7.7.2017, σ. 679).
(5) Εκτελεστικός κανονισμός (ΕΕ) 2017/1152 της Επιτροπής, της 2ας Ιουνίου 2017, για την ανάπτυξη μεθοδολογίας προσδιορισμού των παραμέτρων συσχέτισης που απαιτούνται για να αποτυπωθεί η αλλαγή στην κανονιστική διαδικασία δοκιμών ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων και για την τροποποίηση του εκτελεστικού κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 293/2012 (ΕΕ L 175 της 7.7.2017, σ. 644).
(6) Κανονισμός (ΕΕ) 2017/1151 της Επιτροπής, της 1ης Ιουνίου 2017, για τη συμπλήρωση του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 715/2007 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου που αφορά την έγκριση τύπου μηχανοκινήτων οχημάτων όσον αφορά εκπομπές από ελαφρά επιβατηγά και εμπορικά οχήματα (Euro 5 και Euro 6) και σχετικά με την πρόσβαση σε πληροφορίες επισκευής και συντήρησης οχημάτων, για την τροποποίηση της οδηγίας 2007/46/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου, του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 692/2008 της Επιτροπής και του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 1230/2012 της Επιτροπής και για την κατάργηση του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 692/2008 της Επιτροπής (ΕΕ L 175 της 7.7.2017, σ. 1).
(7) Εκτελεστικός κανονισμός (ΕΕ) αριθ. 725/2011 της Επιτροπής, της 25ης Ιουλίου 2011, σχετικά με την καθιέρωση διαδικασίας για την έγκριση και πιστοποίηση καινοτομικών τεχνολογιών για τον περιορισμό των εκπομπών CO2 από επιβατικά οχήματα κατ’ εφαρμογή του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 443/2009 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (ΕΕ L 194 της 26.7.2011, σ. 19).
(8) Εκτελεστική απόφαση 2013/341/ΕΕ της Επιτροπής, της 27ης Ιουνίου 2013, περί της έγκρισης του εναλλάκτη υψηλής απόδοσης «Valeo Efficient Generation Alternator» ως καινοτόμου τεχνολογίας για τη μείωση των εκπομπών CO2 από επιβατικά οχήματα δυνάμει του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 443/2009 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (ΕΕ L 179 της 29.6.2013, σ. 98).
(9) Εκτελεστική απόφαση (ΕΕ) 2015/158 της Επιτροπής, της 30ής Ιανουαρίου 2015, για την έγκριση δύο εναλλακτών υψηλής απόδοσης «Robert Bosch GmbH» ως καινοτόμων τεχνολογιών για τη μείωση των εκπομπών CO2 από επιβατικά οχήματα δυνάμει του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 443/2009 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (ΕΕ L 26 της 31.1.2015, σ. 31).
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ I
Πίνακας 1
Επιδόσεις κατά το ημερολογιακό έτος 2018 μεμονωμένων κατασκευαστών επιβατικών αυτοκινήτων σύμφωνα με το άρθρο 9 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631
|
Α |
Β |
Γ |
Δ |
Ε |
ΣΤ |
Ζ |
Η |
Θ |
Ι |
|
Όνομα κατασκευαστή |
Ομάδες καιπαρεκκλίσεις |
Αριθμός ταξινομήσεων |
Μέση μάζα |
Μέσες ειδικές εκπομπές CO2 |
Στόχος ειδικών εκπομπών |
Απόκλιση από τον στόχο |
Εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 από οικολογικές καινοτομίες |
Διορθωτικός συντελεστής |
Περιθώριο σφάλματος |
|
ADIDOR VOITURES SAS |
DMD |
100 |
1301,10 |
155,900 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
ALFA ROMEO SpA |
P3 |
78696 |
1519,81 |
127,881 |
135,823 |
-7,942 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
ALPINA BURKARD BOVENSIEPEN GmbH E CO KG |
D |
663 |
1930,56 |
200,919 |
218,000 |
-17,081 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
SOCIÉTÉ DES AUTOMOBILES ALPINE |
P10 |
1533 |
1163,38 |
139,738 |
119,534 |
20,201 |
0,000 |
1,000 |
0,003 |
|
ANHUI JIANGHUAI AUTOMOBILE |
DMD |
1 |
1600,00 |
242,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
ASTON MARTIN LAGONDA LTD |
D |
2096 |
1858,37 |
262,180 |
297,000 |
-34,820 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
AUDI AG |
P14 |
675059 |
1563,21 |
127,279 |
137,806 |
-10,527 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
AUDI HUNGARIA MOTOR KFT |
P14 |
4519 |
1400,83 |
146,996 |
130,385 |
16,611 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
AUDI SPORT GmbH |
P14 |
13361 |
1698,14 |
195,848 |
143,972 |
51,876 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
AUTOMOBILES CITROEN |
P9 |
626462 |
1199,54 |
108,035 |
121,186 |
-13,151 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
AUTOMOBILES PEUGEOT |
P9 |
982942 |
1265,18 |
106,936 |
124,186 |
-17,250 |
0,000 |
0,989 |
0,000 |
|
AVTOVAZ JSC |
P10 |
3874 |
1268,16 |
181,385 |
124,322 |
57,063 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
BEE BEE AUTOMOTIVE |
DMD |
3 |
759,67 |
0,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
BENTLEY MOTORS LTD |
D |
2859 |
2458,08 |
271,047 |
286,000 |
-14,953 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
BLUECAR SAS |
DMD |
415 |
1499,19 |
0,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
P1 |
963438 |
1586,85 |
125,035 |
138,886 |
-13,851 |
0,267 |
1,000 |
0,000 |
|
BMW M GmbH |
P1 |
14599 |
1732,90 |
189,521 |
145,561 |
43,960 |
0,040 |
1,000 |
0,000 |
|
BEIJING BORGWARD AUTOMOTIVE CO LTD |
DMD |
42 |
1843,62 |
218,452 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
BUGATTI AUTOMOBILES SAS |
P14 |
19 |
2070,00 |
516,000 |
160,966 |
355,034 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
CATERHAM CARS LIMITED |
DMD |
120 |
621,96 |
138,367 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
CHEVROLET ITALIA SpA |
|
2 |
1324,00 |
96,500 |
126,874 |
-30,374 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
FCA US LLC |
P3 |
162851 |
1592,89 |
142,728 |
139,162 |
3,566 |
0,007 |
1,000 |
0,000 |
|
CNG-TECHNIK GmbH |
P4 |
615 |
1608,55 |
118,081 |
139,878 |
-21,797 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
AUTOMOBILE DACIA SA |
P10 |
381173 |
1168,18 |
118,433 |
119,753 |
-1,322 |
0,000 |
1,000 |
0,002 |
|
DAIHATSU MOTOR CO LTD |
DMD |
5 |
1271,20 |
176,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
DAIMLER AG |
P2 |
929187 |
1601,16 |
133,376 |
139,540 |
-6,165 |
0,352 |
1,000 |
0,001 |
|
FABBRICA DALLARA SRL |
DMD |
3 |
1010,00 |
220,667 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
DFSK MOTOR CO LTD |
DMD |
18 |
1543,06 |
211,556 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
DONKERVOORT AUTOMOBIELEN BV |
DMD |
6 |
866,83 |
178,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
DR AUTOMOBILES SRL |
DMD |
995 |
1399,45 |
156,198 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
DR MOTOR COMPANY SRL |
DMD |
446 |
1264,39 |
151,471 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
FERRARI SpA |
D |
2899 |
1714,30 |
281,353 |
289,000 |
-7,647 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
FCA ITALY SpA |
P3 |
710420 |
1181,29 |
119,853 |
120,352 |
-0,499 |
0,003 |
1,000 |
0,000 |
|
FORD INDIA PRIVATE LIMITED |
P4 |
37257 |
1087,83 |
115,107 |
116,081 |
-0,974 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
FORD MOTOR COMPANY OF AUSTRALIA LIMITED |
P4 |
1 |
2277,00 |
228,000 |
170,426 |
57,574 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
FORD MOTOR COMPANY |
P4 |
25430 |
1604,16 |
164,667 |
139,677 |
24,875 |
0,000 |
1,024 |
0,115 |
|
FORD-WERKE GmbH |
P4 |
926639 |
1418,92 |
126,733 |
131,212 |
-4,496 |
0,014 |
1,035 |
0,017 |
|
GENERAL MOTORS HOLDINGS LLC |
D |
2728 |
1884,67 |
257,338 |
267,000 |
-9,662 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED |
DMD |
19 |
1655,53 |
197,895 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
HONDA AUTOMOBILE CHINA CO LTD |
P5 |
6 |
1294,83 |
124,333 |
125,541 |
-1,208 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
HONDA MOTOR CO LTD |
P5 |
87718 |
1292,33 |
122,757 |
125,427 |
-2,670 |
0,126 |
1,000 |
0,000 |
|
HONDA AUTOMOBILE THAILAND CO LTD |
P5 |
12 |
1327,42 |
125,417 |
127,030 |
-1,613 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
HONDA TURKIYE AS |
P5 |
497 |
1367,32 |
130,599 |
128,854 |
1,745 |
0,200 |
1,000 |
0,000 |
|
HONDA OF THE UK MANUFACTURING LTD |
P5 |
42967 |
1502,68 |
134,341 |
135,040 |
-0,699 |
0,043 |
1,000 |
0,000 |
|
HYUNDAI MOTOR COMPANY |
P6 |
145300 |
1402,69 |
114,279 |
130,470 |
-16,197 |
0,000 |
1,000 |
0,006 |
|
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS |
P6 |
161170 |
1060,81 |
116,553 |
114,846 |
1,706 |
0,000 |
1,000 |
0,001 |
|
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO |
P6 |
218567 |
1432,92 |
136,500 |
131,852 |
4,644 |
0,000 |
1,000 |
0,004 |
|
HYUNDAI MOTOR EUROPE GmbH |
P6 |
2205 |
1501,39 |
144,088 |
134,981 |
9,107 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
ITALDESIGN GIUGIARO SpA |
DMD |
1 |
1625,00 |
287,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
P12/ND |
227361 |
1981,10 |
155,414 |
178,025 |
-22,617 |
0,037 |
1,000 |
0,006 |
|
KIA MOTORS CORPORATION |
P7 |
331126 |
1294,67 |
114,242 |
125,534 |
-11,299 |
0,000 |
1,000 |
0,007 |
|
KIA MOTORS SLOVAKIA SRO |
P7 |
151023 |
1431,15 |
136,109 |
131,771 |
4,334 |
0,000 |
1,000 |
0,004 |
|
KOENIGSEGG AUTOMOTIVE AB |
DMD |
1 |
1483,00 |
381,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
KTM-SPORTMOTORCYCLE AG |
DMD |
60 |
890,00 |
197,200 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
LADA AUTOMOBILE GmbH |
DMD |
953 |
1286,15 |
215,534 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
AUTOMOBILI LAMBORGHINI SpA |
D |
1420 |
1810,61 |
336,404 |
315,000 |
21,404 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
LONDON EV COMPANY |
DMD |
33 |
2302,88 |
28,545 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
LOTUS CARS LIMITED |
D |
687 |
1158,64 |
207,897 |
225,000 |
-17,103 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD |
P11/ND |
85918 |
1227,81 |
124,668 |
123,114 |
1,554 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
MAHINDRA & MAHINDRA LTD |
D |
1043 |
1419,14 |
158,123 |
171,000 |
-12,877 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
MARUTI SUZUKI INDIA LTD |
P11/ND |
14025 |
968,48 |
104,549 |
123,114 |
-18,565 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
MASERATI SpA |
D |
7192 |
2131,48 |
218,326 |
239,000 |
-20,701 |
0,000 |
1,000 |
0,027 |
|
MAZDA MOTOR CORPORATION |
P13 |
224027 |
1337,55 |
134,325 |
127,493 |
6,832 |
0,196 |
1,000 |
0,000 |
|
MCLAREN AUTOMOTIVE LIMITED |
D |
986 |
1516,66 |
251,133 |
265,000 |
-13,867 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
MERCEDES-AMG GmbH |
P2 |
3382 |
1702,64 |
252,533 |
144,178 |
108,355 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
MG MOTOR UK LIMITED |
D |
8974 |
1305,06 |
133,461 |
146,000 |
-12,539 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
MICRO-VETT SRL |
DMD |
1 |
1367,00 |
0,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION MMC |
P8 |
93803 |
1605,87 |
128,699 |
139,756 |
-11,057 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
MITSUBISHI MOTORS EUROPE BV MME |
P8 |
1823 |
1506,39 |
134,607 |
135,209 |
-0,602 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD MMTH |
P8 |
34410 |
929,90 |
99,856 |
108,864 |
-9,008 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
MORGAN TECHNOLOGIES LTD |
DMD |
427 |
1081,44 |
194,419 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
NISSAN INTERNATIONAL SA |
|
478323 |
1369,89 |
115,098 |
128,971 |
-13,873 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
NOBLE AUTOMOTIVE LTD |
D |
3 |
1416,00 |
336,333 |
338,000 |
-1,667 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
ADAM OPEL GmbH |
P9 |
28237 |
1340,68 |
122,002 |
127,636 |
-5,644 |
0,000 |
1,000 |
0,010 |
|
OPEL AUTOMOBILE GmbH |
P9 |
834250 |
1310,00 |
125,586 |
126,234 |
-0,648 |
0,005 |
1,000 |
0,000 |
|
PAGANI AUTOMOBILI SpA |
DMD |
2 |
1489,00 |
343,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
PGO AUTOMOBILES |
DMD |
9 |
1163,89 |
169,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
DR ING HCF PORSCHE AG |
P14 |
63874 |
1855,42 |
181,861 |
151,160 |
30,701 |
0,145 |
1,000 |
0,000 |
|
PSA AUTOMOBILES SA |
P9 |
46177 |
1526,33 |
120,427 |
136,121 |
-15,694 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
RENAULT SAS |
P10 |
1247559 |
1314,05 |
110,494 |
126,419 |
-15,926 |
0,000 |
1,000 |
0,001 |
|
RENAULT TRUCKS |
DMD |
96 |
2185,65 |
182,188 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
ROLLS-ROYCE MOTOR CARS LTD |
P1 |
606 |
2570,57 |
327,853 |
183,842 |
144,011 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
SEAT SA |
P14 |
436731 |
1273,55 |
117,468 |
124,569 |
-7,101 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
SECMA SAS |
DMD |
43 |
683,14 |
133,233 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
SKODA AUTO AS |
P14 |
688387 |
1324,22 |
117,110 |
126,884 |
-9,779 |
0,075 |
1,000 |
0,005 |
|
SSANGYONG MOTOR COMPANY |
ND |
14372 |
1664,63 |
164,017 |
167,573 |
-3,556 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
SUBARU CORPORATION |
ND |
32371 |
1580,98 |
160,843 |
164,616 |
-3,773 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
SUZUKI MOTOR CORPORATION |
P11/ND |
120434 |
979,50 |
109,573 |
123,114 |
-13,541 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
SUZUKI MOTOR THAILAND CO LTD |
P11/ND |
17534 |
883,68 |
98,545 |
123,114 |
-24,569 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
TECNO MECCANICA IMOLA SpA |
DMD |
2 |
712,00 |
0,000 |
|
|
0,000 |
1,000 |
|
|
TESLA MOTORS LTD |
|
19017 |
2331,98 |
0,000 |
172,939 |
-172,939 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA |
P13 |
734897 |
1341,77 |
102,128 |
127,686 |
-25,558 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
VOLKSWAGEN AG |
P14 |
1666765 |
1410,03 |
119,790 |
130,806 |
-11,017 |
0,000 |
1,000 |
0,001 |
|
VOLVO CAR CORPORATION |
|
288764 |
1759,24 |
132,233 |
146,765 |
-14,532 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
Πίνακας 2
Επιδόσεις κατά το ημερολογιακό έτος 2018 ομάδων κατασκευαστών επιβατικών αυτοκινήτων σύμφωνα με το άρθρο 9 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631
|
Α |
Β |
Γ |
Δ |
Ε |
ΣΤ |
Ζ |
Η |
Θ |
Ι |
|
Όνομα ομάδας |
Ομάδες και παρεκκλίσεις |
Αριθμός ταξινομήσεων |
Μέση μάζα |
Μέσες ειδικές εκπομπές CO2 |
Στόχος ειδικών εκπομπών |
Απόκλιση από τον στόχο |
Εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 από οικολογικές καινοτομίες |
Διορθωτικός συντελεστής |
Περιθώριο σφάλματος |
|
BMW GROUP |
P1 |
978643 |
1589,64 |
126,123 |
139,014 |
-12,891 |
0,263 |
1,000 |
0,000 |
|
DAIMLER AG |
P2 |
932569 |
1601,53 |
133,808 |
139,557 |
-5,750 |
0,351 |
1,000 |
0,001 |
|
FCA ITALY SpA |
P3 |
951967 |
1279,69 |
124,430 |
124,849 |
-0,419 |
0,003 |
1,000 |
0,000 |
|
FORD-WERKE GmbH |
P4 |
989942 |
1411,34 |
127,464 |
130,866 |
-3,415 |
0,013 |
1,035 |
0,013 |
|
HONDA MOTOR EUROPE LTD |
P5 |
131200 |
1361,51 |
126,581 |
128,588 |
-2,007 |
0,099 |
1,000 |
0,000 |
|
HYUNDAI |
P6 |
527242 |
1311,13 |
124,310 |
126,286 |
-1,980 |
0,000 |
1,000 |
0,004 |
|
KIA |
P7 |
482149 |
1337,42 |
121,092 |
127,487 |
-6,400 |
0,000 |
1,000 |
0,005 |
|
MITSUBISHI MOTORS |
P8 |
130036 |
1425,60 |
121,150 |
131,517 |
-10,367 |
0,000 |
1,000 |
0,000 |
|
PSA-OPEL |
P9 |
2518068 |
1269,33 |
113,926 |
124,376 |
-10,451 |
0,001 |
0,997 |
0,001 |
|
RENAULT |
P10 |
1634139 |
1279,77 |
112,541 |
124,853 |
-12,313 |
0,000 |
1,000 |
0,001 |
|
SUZUKI POOL |
P11/ND |
237911 |
1061,46 |
113,916 |
123,114 |
-9,199 |
0,000 |
1,000 |
0,001 |
|
TATA MOTORS LTD, JAGUAR CARS LTD, LAND ROVER |
P12/ND |
227361 |
1981,10 |
155,414 |
178,025 |
-22,617 |
0,037 |
1,000 |
0,006 |
|
TOYOTA-MAZDA |
P13 |
958924 |
1340,78 |
109,650 |
127,641 |
-17,991 |
0,046 |
1,000 |
0,000 |
|
VW GROUP PC |
P14 |
3548716 |
1414,82 |
121,849 |
131,025 |
-9,176 |
0,017 |
1,000 |
0,000 |
Επεξηγηματικές σημειώσεις για τους πίνακες 1 και 2:
Στήλη Α:
Πίνακας 1: «Όνομα κατασκευαστή»: το όνομα του κατασκευαστή που κοινοποιήθηκε στην Επιτροπή από τον οικείο κατασκευαστή ή, ελλείψει τέτοιας κοινοποίησης, το όνομα που δηλώθηκε από το κράτος μέλος.
Πίνακας 2: «Όνομα ομάδας»: το όνομα της ομάδας που δηλώθηκε από τον επικεφαλής της ομάδας.
Στήλη Β:
Η ένδειξη «D» σημαίνει ότι έχει χορηγηθεί παρέκκλιση σύμφωνα με το άρθρο 10 παράγραφος 3 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631 για το ημερολογιακό έτος 2018 (κατασκευαστής με μικρό όγκο παραγωγής).
Η ένδειξη «ND» σημαίνει ότι έχει χορηγηθεί παρέκκλιση σύμφωνα με το άρθρο 10 παράγραφος 4 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631 για το ημερολογιακό έτος 2018 (εξειδικευμένος κατασκευαστής).
Η ένδειξη «DMD» σημαίνει ότι εφαρμόζεται εξαίρεση de minimis σύμφωνα με το άρθρο 2 παράγραφος 4 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631, με αποτέλεσμα ο κατασκευαστής να μην υποχρεούται να επιτύχει στόχο ειδικών εκπομπών το 2018.
Η ένδειξη «P» σημαίνει ότι ο κατασκευαστής είναι μέλος ομάδας (της οποίας ο αριθμός παρατίθεται στη στήλη Β του πίνακα 2) η οποία έχει σχηματιστεί σύμφωνα με το άρθρο 6 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631 και η συμφωνία ομαδοποίησης ισχύει για το ημερολογιακό έτος 2018.
Στήλη Γ:
«Αριθμός ταξινομήσεων»: ο συνολικός αριθμός των καινούργιων επιβατικών αυτοκινήτων που ταξινομήθηκαν στην Ευρωπαϊκή Ένωση και στην Ισλανδία κατά το ημερολογιακό έτος 2018 για τα οποία είναι υπεύθυνος ο κατασκευαστής (πίνακας 1) ή τα μέλη της ομάδας (πίνακας 2).
Στήλη Δ:
«Μέση μάζα» (σε kg): η μέση μάζα σε κατάσταση ετοιμότητας λειτουργίας όλων των καινούργιων επιβατικών αυτοκινήτων που ταξινομήθηκαν στην Ευρωπαϊκή Ένωση και στην Ισλανδία κατά το ημερολογιακό έτος 2018 για τα οποία είναι υπεύθυνος ο κατασκευαστής (πίνακας 1) ή τα μέλη της ομάδας (πίνακας 2).
Στήλη E:
«Μέσες ειδικές εκπομπές CO2 » (σε g CO2/km): ο μέσος όρος των ειδικών εκπομπών CO2 όλων των καινούργιων επιβατικών αυτοκινήτων που ταξινομήθηκαν στην Ευρωπαϊκή Ένωση και στην Ισλανδία κατά το ημερολογιακό έτος 2018 για τα οποία είναι υπεύθυνος ο κατασκευαστής (πίνακας 1) ή τα μέλη της ομάδας (πίνακας 2). Για τον υπολογισμό των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 λήφθηκαν υπόψη, στον βαθμό που συνέτρεχε σχετική περίπτωση:
|
— |
οι εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 που επιτεύχθηκαν με τη χρήση καινοτόμων τεχνολογιών, κατά τα οριζόμενα στο άρθρο 11 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631 (στήλη Η)· |
|
— |
ο διορθωτικός συντελεστής που προβλέπεται στο άρθρο 7 παράγραφος 2 του εκτελεστικού κανονισμού (ΕΕ) 2017/1153 (στήλη I). |
Στήλη ΣΤ:
«Στόχος ειδικών εκπομπών» (σε g CO2/km): ο στόχος ειδικών εκπομπών του κατασκευαστή (πίνακας 1) ή της ομάδας (πίνακας 2) που καθορίζεται σύμφωνα με το παράρτημα I του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 443/2009 και με την τιμή M0 ίση με 1 392,4 ή ο στόχος ειδικών εκπομπών που καθορίζεται με παρέκκλιση που έχει χορηγηθεί σύμφωνα με το άρθρο 10 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631. Αν ο κατασκευαστής δικαιούται εξαίρεση σύμφωνα με το άρθρο 2 παράγραφος 4 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631, δεν προσδιορίζεται στόχος ειδικών εκπομπών.
Στήλη Ζ:
«Απόκλιση από τον στόχο» (σε g CO2/km): η διαφορά μεταξύ των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 που προσδιορίζονται στη στήλη Ε και του στόχου ειδικών εκπομπών που προσδιορίζεται στη στήλη ΣΤ, από την οποία αφαιρείται το περιθώριο σφάλματος που προσδιορίζεται στη στήλη Θ.
Όταν η τιμή στη στήλη Ζ είναι μεγαλύτερη του μηδενός, αυτό σημαίνει ότι έχει σημειωθεί υπέρβαση του στόχου ειδικών εκπομπών.
Ως προς τους κατασκευαστές που είναι μέλη ομάδας, η συμμόρφωση με τον στόχο ειδικών εκπομπών αξιολογείται στο επίπεδο της ομάδας.
Στήλη Η:
«Εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 από οικολογικές καινοτομίες»: οι εξοικονομήσεις εκπομπών που λήφθηκαν υπόψη για τον υπολογισμό των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 που παρατίθενται στη στήλη Ε, οι οποίες επιτεύχθηκαν με τη χρήση καινοτόμων τεχνολογιών που έχουν επαληθευμένη συμβολή στη μείωση των εκπομπών CO2 και έχουν εγκριθεί από την Επιτροπή σύμφωνα με το άρθρο 11 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631.
Στήλη Θ:
«Διορθωτικός συντελεστής»: ο διορθωτικός συντελεστής που υπολογίζεται σύμφωνα με το άρθρο 7 παράγραφος 2 του εκτελεστικού κανονισμού (ΕΕ) 2017/1153, ο οποίος χρησιμοποιήθηκε για τον υπολογισμό των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 του κατασκευαστή (πίνακας 1) ή της ομάδας (πίνακας 2).
Στήλη Ι:
«Περιθώριο σφάλματος» (σε g CO2/km): η τιμή κατά την οποία προσαρμόστηκε η διαφορά μεταξύ των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 (στήλη Ε) και του στόχου ειδικών εκπομπών (στήλη ΣΤ) κατά τον υπολογισμό της απόκλισης από τον στόχο (στήλη Ζ), προκειμένου να ληφθούν υπόψη οι φάκελοι που γνωστοποίησε στην Επιτροπή ο κατασκευαστής (πίνακας 1) ή η ομάδα (πίνακας 2) με τον κωδικό σφάλματος Β, όπως ορίζεται στο άρθρο 9 παράγραφος 3 του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 1014/2010.
Το περιθώριο σφάλματος υπολογίζεται σύμφωνα με τον ακόλουθο τύπο:
|
|
Περιθώριο σφάλματος = απόλυτη τιμή της μεταβλητής [(AC1 – TG1) – (AC2 – TG2)] |
|
|
AC1 = μέσες ειδικές εκπομπές CO2 συμπεριλαμβανομένων των φακέλων με κωδικό σφάλματος Β· |
|
|
TG1 = στόχος ειδικών εκπομπών συμπεριλαμβανομένων των φακέλων με κωδικό σφάλματος Β (όπως προσδιορίζεται στη στήλη Ε)· |
|
|
AC2 = μέσες ειδικές εκπομπές CO2 εξαιρουμένων των φακέλων με κωδικό σφάλματος Β· |
|
|
TG2 = στόχος ειδικών εκπομπών εξαιρουμένων των φακέλων με κωδικό σφάλματος Β. |
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ II
Πίνακας 1
Επιδόσεις κατά το ημερολογιακό έτος 2018 μεμονωμένων κατασκευαστών ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων σύμφωνα με το άρθρο 9 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631
|
Α |
Β |
Γ |
Δ |
Ε |
ΣΤ |
Ζ |
Η |
Θ |
|
Όνομα κατασκευαστή |
Ομάδες και παρεκκλίσεις |
Αριθμός ταξινομήσεων |
Μέση μάζα |
Μέσες ειδικές εκπομπές CO2 |
Στόχος ειδικών εκπομπών |
Απόκλιση από τον στόχο |
Εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 από οικολογικές καινοτομίες |
Περιθώριο σφάλματος |
|
ALFA ROMEO SpA |
|
3 |
1616,00 |
122,667 |
161,013 |
-38,346 |
0,000 |
0,000 |
|
ALKE SRL |
DMD |
34 |
1096,65 |
0,000 |
|
|
0,000 |
|
|
JIANGSU AOXIN NEW ENERGY AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
3 |
1171,67 |
0,000 |
|
|
0,000 |
|
|
AUDI AG |
P8 |
1237 |
1700,40 |
132,193 |
168,862 |
-36,669 |
0,000 |
0,000 |
|
AUDI SPORT GmbH |
P8 |
4 |
1585,00 |
192,000 |
158,130 |
33,870 |
0,000 |
0,000 |
|
AUTOMOBILES CITROEN |
P10 |
156785 |
1638,78 |
132,161 |
163,131 |
-30,970 |
0,000 |
0,000 |
|
AUTOMOBILES PEUGEOT |
P10 |
176718 |
1675,98 |
134,975 |
166,591 |
-31,616 |
0,000 |
0,000 |
|
AVTOVAZ JSC |
P7 |
326 |
1283,71 |
216,890 |
130,110 |
86,780 |
0,000 |
0,000 |
|
BEE BEE AUTOMOTIVE |
DMD |
1 |
755,00 |
0,000 |
|
|
0,000 |
|
|
BLUECAR SAS |
DMD |
5 |
1325,00 |
0,000 |
|
|
0,000 |
|
|
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
DMD |
142 |
1933,20 |
161,000 |
|
|
0,000 |
|
|
BMW M GmbH |
DMD |
163 |
2066,35 |
167,742 |
|
|
0,000 |
|
|
FCA US LLC |
P2 |
4 |
1681,50 |
147,250 |
167,104 |
-19,854 |
0,000 |
0,000 |
|
CNG-TECHNIK GmbH |
P3 |
5 |
1714,40 |
141,800 |
170,164 |
-28,364 |
0,000 |
0,000 |
|
AUTOMOBILE DACIA SA |
P7 |
30544 |
1270,26 |
119,307 |
128,859 |
-9,552 |
0,000 |
0,000 |
|
DAIMLER AG |
P1 |
152530 |
2151,97 |
187,662 |
210,858 |
-23,199 |
0,000 |
0,003 |
|
DFSK MOTOR CO LTD |
DMD |
505 |
1259,47 |
182,531 |
|
|
0,000 |
|
|
ESAGONO ENERGIA SRL |
DMD |
23 |
1204,70 |
0,000 |
|
|
0,000 |
|
|
FCA ITALY SpA |
P2 |
143455 |
1681,92 |
149,882 |
167,143 |
-17,261 |
0,000 |
0,000 |
|
FORD MOTOR COMPANY OF AUSTRALIA LIMITED |
P3 |
44561 |
2277,28 |
216,090 |
222,512 |
-6,422 |
0,000 |
0,000 |
|
FORD MOTOR COMPANY |
P3 |
308 |
2196,27 |
208,519 |
214,978 |
-6,459 |
0,000 |
0,000 |
|
FORD-WERKE GmbH |
P3 |
250171 |
1982,08 |
161,564 |
195,058 |
-33,495 |
0,000 |
0,001 |
|
MITSUBISHI FUSO TRUCK & BUS CORPORATION |
P1 |
564 |
2089,22 |
243,333 |
205,022 |
38,311 |
0,000 |
0,000 |
|
GENERAL MOTORS HOLDINGS LLC |
P4 |
364 |
1884,77 |
176,225 |
186,008 |
-9,783 |
0,000 |
0,000 |
|
GONOW AUTO CO LTD |
D |
12 |
991,25 |
160,167 |
175,000 |
-14,833 |
0,000 |
0,000 |
|
GOUPIL INDUSTRIE SA |
DMD |
477 |
1090,22 |
0,000 |
|
|
0,000 |
|
|
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED |
DMD |
193 |
1938,99 |
243,202 |
|
|
0,000 |
|
|
HONDA MOTOR CO LTD |
DMD |
13 |
1439,54 |
133,154 |
|
|
0,000 |
|
|
HYUNDAI MOTOR COMPANY |
P9 |
2061 |
2296,79 |
212,560 |
224,326 |
-11,766 |
0,000 |
0,000 |
|
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE |
P9 |
30 |
999,67 |
112,800 |
103,694 |
9,106 |
0,000 |
0,000 |
|
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO |
P9 |
48 |
1414,23 |
111,229 |
142,248 |
-31,019 |
0,000 |
0,000 |
|
ISUZU MOTORS LIMITED |
|
12572 |
2064,51 |
195,424 |
202,724 |
-7,300 |
0,000 |
0,000 |
|
IVECO SpA |
|
20117 |
2423,87 |
203,975 |
236,145 |
-32,170 |
0,000 |
0,000 |
|
JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
|
1610 |
2325,62 |
188,3 |
227,007 |
-38,737 |
0,000 |
0,030 |
|
KIA MOTORS CORPORATION |
P5 |
1076 |
1467,89 |
122,808 |
147,239 |
-24,431 |
0,000 |
0,000 |
|
KIA MOTORS SLOVAKIA SRO |
P5 |
316 |
1397,71 |
122,801 |
140,712 |
-17,911 |
0,000 |
0,000 |
|
LADA AUTOMOBILE GmbH |
DMD |
5 |
1250,60 |
214,200 |
|
|
0,000 |
|
|
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD |
DMD |
2 |
1509,66 |
111,000 |
|
|
0,000 |
|
|
MAHINDRA & MAHINDRA LTD |
DMD |
206 |
1899,05 |
207,782 |
|
|
0,000 |
|
|
MAN TRUCK & BUS AG |
P8 |
4999 |
2208,39 |
200,974 |
216,105 |
-15,131 |
0,000 |
0,000 |
|
MAZDA MOTOR CORPORATION |
DMD |
60 |
1508,28 |
142,800 |
|
|
0,000 |
|
|
MFTBC |
P1 |
103 |
2475,15 |
238,379 |
240,914 |
-2,535 |
0,000 |
0,000 |
|
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION MMC |
P6/D |
423 |
1840,39 |
176,934 |
190,000 |
-13,066 |
0,000 |
0,000 |
|
MITSUBISHI MOTORS EUROPE BV MME |
P6/D |
2 |
1765,00 |
167,500 |
190,000 |
-22,500 |
0,000 |
0,000 |
|
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD MMTH |
P6/D |
15645 |
1934,39 |
187,475 |
190,000 |
-2,525 |
0,000 |
0,000 |
|
NISSAN INTERNATIONAL SA |
|
50758 |
1899,13 |
162,292 |
187,344 |
-25,058 |
0,000 |
0,006 |
|
ADAM OPEL GmbH |
|
16896 |
1509,68 |
142,775 |
151,125 |
-8,355 |
0,000 |
0,005 |
|
OPEL AUTOMOBILE GmbH |
P10 |
63580 |
1870,26 |
168,492 |
184,659 |
-16,190 |
0,000 |
0,023 |
|
PIAGGIO & C SpA |
D |
3528 |
1096,22 |
150,196 |
155,000 |
-4,804 |
0,000 |
0,000 |
|
DR ING HCF PORSCHE AG |
P8 |
35 |
1910,71 |
179,886 |
188,421 |
-8,535 |
0,000 |
0,000 |
|
PSA AUTOMOBILES SA |
P10 |
8675 |
1428,54 |
112,147 |
143,579 |
-31,432 |
0,000 |
0,000 |
|
RENAULT SAS |
P7 |
232645 |
1741,78 |
149,397 |
172,710 |
-23,314 |
0,000 |
0,001 |
|
RENAULT TRUCKS |
|
8439 |
2326,70 |
208,896 |
227,108 |
-18,212 |
0,000 |
0,000 |
|
ROMANITAL SRL |
DMD |
56 |
1259,20 |
155,000 |
|
|
0,000 |
|
|
SAIC MAXUS AUTOMOTIVE CO LTD |
DMD |
171 |
2178,66 |
246,988 |
|
|
0,000 |
|
|
SEAT SA |
P8 |
172 |
1183,85 |
107,256 |
120,823 |
-13,567 |
0,000 |
0,000 |
|
SKODA AUTO AS |
P8 |
3924 |
1261,69 |
112,210 |
128,062 |
-15,852 |
0,000 |
0,000 |
|
SSANGYONG MOTOR COMPANY |
D |
1088 |
2104,94 |
202,024 |
210,000 |
-7,976 |
0,000 |
0,000 |
|
STREETSCOOTER GmbH |
DMD |
14 |
1588,86 |
0,000 |
|
|
0,000 |
|
|
SUBARU CORPORATION |
DMD |
28 |
1609,75 |
156,714 |
|
|
0,000 |
|
|
SUZUKI MOTOR CORPORATION |
DMD |
9 |
1083,33 |
131,000 |
|
|
0,000 |
|
|
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA |
|
40369 |
1923,84 |
166,188 |
189,642 |
-23,456 |
0,000 |
0,002 |
|
UAZ |
DMD |
1 |
2070,00 |
287,000 |
|
|
0,000 |
|
|
UNIVERS VE HELEM |
DMD |
10 |
1062,00 |
0,000 |
|
|
0,000 |
|
|
VOLKSWAGEN AG |
P8 |
202567 |
1911,00 |
164,161 |
188,448 |
-24,287 |
0,000 |
0,000 |
|
VOLVO CAR CORPORATION |
DMD |
394 |
1669,99 |
118,863 |
|
|
0,000 |
|
Πίνακας 2
Επιδόσεις κατά το ημερολογιακό έτος 2018 ομάδων κατασκευαστών ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων σύμφωνα με το άρθρο 9 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631
|
Α |
Β |
Γ |
Δ |
Ε |
ΣΤ |
Ζ |
Η |
Θ |
|
Όνομα ομάδας |
Ομάδες και παρεκκλίσεις |
Αριθμός ταξινομήσεων |
Μέση μάζα |
Μέσες ειδικές εκπομπές CO2 |
Στόχος ειδικών εκπομπών |
Απόκλιση από τον στόχο |
Εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 από οικολογικές καινοτομίες |
Περιθώριο σφάλματος |
|
DAIMLER |
P1 |
153197 |
2151,96 |
187,901 |
210,857 |
-22,959 |
0,000 |
0,003 |
|
FCA ITALY SpA |
P2 |
143459 |
1681,92 |
149,882 |
167,143 |
-17,261 |
0,000 |
0,000 |
|
FORD-WERKE GmbH |
P3 |
295045 |
2026,89 |
169,848 |
199,226 |
-29,378 |
0,000 |
0,000 |
|
GROUPE PSA |
P10 |
405758 |
1686,76 |
138,652 |
167,593 |
-28,942 |
0,000 |
0,001 |
|
HYUNDAI |
P9 |
2139 |
2258,80 |
208,887 |
220,793 |
-11,906 |
0,000 |
0,000 |
|
KIA |
P5 |
1392 |
1451,96 |
122,806 |
145,757 |
-22,951 |
0,000 |
0,000 |
|
MITSUBISHI MOTORS |
P6/D |
16070 |
1931,89 |
187,195 |
190,000 |
-2,805 |
0,000 |
0,000 |
|
RENAULT |
P7 |
263515 |
1686,56 |
145,993 |
167,575 |
-21,582 |
0,000 |
0,000 |
|
VOLKSWAGEN GROUP LCV |
P8 |
212938 |
1904,20 |
163,839 |
187,815 |
-23,976 |
0,000 |
0,000 |
Επεξηγηματικές σημειώσεις για τους πίνακες 1 και 2:
Στήλη Α:
Πίνακας 1: «Όνομα κατασκευαστή»: το όνομα του κατασκευαστή που κοινοποιήθηκε στην Επιτροπή από τον οικείο κατασκευαστή ή, ελλείψει τέτοιας κοινοποίησης, το όνομα που δηλώθηκε από το κράτος μέλος.
Πίνακας 2: «Όνομα ομάδας»: το όνομα της ομάδας που δηλώθηκε από τον επικεφαλής της ομάδας.
Στήλη Β:
Η ένδειξη «D» σημαίνει ότι έχει χορηγηθεί παρέκκλιση σύμφωνα με το άρθρο 10 παράγραφος 3 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631 για το ημερολογιακό έτος 2018 (κατασκευαστής με μικρό όγκο παραγωγής).
Η ένδειξη «DMD» σημαίνει ότι εφαρμόζεται εξαίρεση de minimis σύμφωνα με το άρθρο 2 παράγραφος 4 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631, με αποτέλεσμα ο κατασκευαστής να μην υποχρεούται να επιτύχει στόχο ειδικών εκπομπών το 2018.
Η ένδειξη «P» σημαίνει ότι ο κατασκευαστής είναι μέλος ομάδας (της οποίας ο αριθμός παρατίθεται στη στήλη Β του πίνακα 2) η οποία έχει σχηματιστεί σύμφωνα με το άρθρο 6 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631 και η συμφωνία ομαδοποίησης ισχύει για το ημερολογιακό έτος 2018.
Στήλη Γ:
«Αριθμός ταξινομήσεων»: ο συνολικός αριθμός των καινούργιων ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων που ταξινομήθηκαν στην Ευρωπαϊκή Ένωση και στην Ισλανδία κατά το ημερολογιακό έτος 2018 για τα οποία είναι υπεύθυνος ο κατασκευαστής (πίνακας 1) ή τα μέλη της ομάδας (πίνακας 2).
Στήλη Δ:
«Μέση μάζα» (σε kg): η μέση μάζα σε κατάσταση ετοιμότητας λειτουργίας όλων των καινούργιων ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων που ταξινομήθηκαν στην Ευρωπαϊκή Ένωση και στην Ισλανδία κατά το ημερολογιακό έτος 2018 για τα οποία είναι υπεύθυνος ο κατασκευαστής (πίνακας 1) ή τα μέλη της ομάδας (πίνακας 2).
Στήλη E:
«Μέσες ειδικές εκπομπές CO2 » (σε g CO2/km): ο μέσος όρος των ειδικών εκπομπών CO2 όλων των καινούργιων ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων που ταξινομήθηκαν στην Ευρωπαϊκή Ένωση και στην Ισλανδία κατά το ημερολογιακό έτος 2018 για τα οποία είναι υπεύθυνος ο κατασκευαστής (πίνακας 1) ή τα μέλη της ομάδας (πίνακας 2). Για τον υπολογισμό των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 λήφθηκαν υπόψη, στον βαθμό που συνέτρεχε σχετική περίπτωση, οι εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 που επιτεύχθηκαν με τη χρήση καινοτόμων τεχνολογιών, κατά τα οριζόμενα στο άρθρο 11 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631 (στήλη Η).
Στήλη ΣΤ:
«Στόχος ειδικών εκπομπών» (σε g CO2/km): ο στόχος ειδικών εκπομπών του κατασκευαστή (πίνακας 1) ή της ομάδας (πίνακας 2) που καθορίζεται σύμφωνα με το παράρτημα I του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 510/2011 και με την τιμή M0 ίση με 1 766,4 ή ο στόχος ειδικών εκπομπών που καθορίζεται με παρέκκλιση που έχει χορηγηθεί σύμφωνα με το άρθρο 10 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631. Αν ο κατασκευαστής δικαιούται εξαίρεση σύμφωνα με το άρθρο 2 παράγραφος 4, δεν προσδιορίζεται στόχος ειδικών εκπομπών.
Στήλη Ζ:
«Απόκλιση από τον στόχο» (σε g CO2/km): η διαφορά μεταξύ των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 που προσδιορίζονται στη στήλη Ε και του στόχου ειδικών εκπομπών που προσδιορίζεται στη στήλη ΣΤ, από την οποία αφαιρείται το περιθώριο σφάλματος που προσδιορίζεται στη στήλη Θ.
Όταν η τιμή στη στήλη Ζ είναι μεγαλύτερη του μηδενός, αυτό σημαίνει ότι έχει σημειωθεί υπέρβαση του στόχου ειδικών εκπομπών.
Ως προς τους κατασκευαστές που είναι μέλη ομάδας, η συμμόρφωση με τον στόχο ειδικών εκπομπών αξιολογείται στο επίπεδο της ομάδας.
Στήλη Η:
«Εξοικονομήσεις εκπομπών CO2 από οικολογικές καινοτομίες»: οι εξοικονομήσεις εκπομπών που λήφθηκαν υπόψη για τον υπολογισμό των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 που παρατίθενται στη στήλη Ε, οι οποίες επιτεύχθηκαν με τη χρήση καινοτόμων τεχνολογιών που έχουν επαληθευμένη συμβολή στη μείωση των εκπομπών CO2 και έχουν εγκριθεί από την Επιτροπή σύμφωνα με το άρθρο 11 του κανονισμού (ΕΕ) 2019/631.
Στήλη Θ:
«Περιθώριο σφάλματος» (σε g CO2/km): η τιμή κατά την οποία προσαρμόστηκε η διαφορά μεταξύ των μέσων ειδικών εκπομπών CO2 (στήλη Ε) και του στόχου ειδικών εκπομπών (στήλη ΣΤ) κατά τον υπολογισμό της απόκλισης από τον στόχο (στήλη Ζ), προκειμένου να ληφθούν υπόψη οι φάκελοι που γνωστοποίησε στην Επιτροπή ο κατασκευαστής (πίνακας 1) ή η ομάδα (πίνακας 2) με τον κωδικό σφάλματος Β, όπως ορίζεται στο άρθρο 10α παράγραφος 1 του εκτελεστικού κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 293/2012 της Επιτροπής (1).
Το περιθώριο σφάλματος υπολογίζεται σύμφωνα με τον ακόλουθο τύπο:
|
|
Περιθώριο σφάλματος = απόλυτη τιμή της μεταβλητής [(AC1 – TG1) – (AC2 – TG2)] |
|
|
AC1 = μέσες ειδικές εκπομπές CO2 συμπεριλαμβανομένων των φακέλων με κωδικό σφάλματος Β· |
|
|
TG1 = στόχος ειδικών εκπομπών συμπεριλαμβανομένων των φακέλων με κωδικό σφάλματος Β (όπως προσδιορίζεται στη στήλη Ε)· |
|
|
AC2 = μέσες ειδικές εκπομπές CO2 εξαιρουμένων των φακέλων με κωδικό σφάλματος Β· |
|
|
TG2 = στόχος ειδικών εκπομπών εξαιρουμένων των φακέλων με κωδικό σφάλματος Β. |
(1) Εκτελεστικός κανονισμός (ΕΕ) αριθ. 293/2012 της Επιτροπής, της 3ης Απριλίου 2012, σχετικά με την παρακολούθηση και την υποβολή δεδομένων ταξινόμησης καινούργιων ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων κατ’ εφαρμογή του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 510/2011 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (ΕΕ L 98 της 4.4.2012, σ. 1)