This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 32006D0214
2006/214/EC: Commission Decision of 7 March 2006 amending Annexes I and II to Decision 2002/308/EC establishing lists of approved zones and approved farms with regard to one or more of the fish diseases viral haemorrhagic septicaemia (VHS) and infectious haematopoietic necrosis (IHN) (notified under document number C(2006) 683) (Text with EEA relevance)
2006/214/ΕΚ: Απόφαση της Επιτροπής, της 7ης Μαρτίου 2006 , που τροποποιεί τα παραρτήματα Ι και ΙΙ της απόφασης 2002/308/ΕΚ για την κατάρτιση καταλόγων εγκεκριμένων ζωνών και εγκεκριμένων ιχθυοτροφικών εκμεταλλεύσεων ως προς μία ή περισσότερες από τις νόσους της ιογενούς αιμορραγικής σηψαιμίας (ΙΑΣ) και της λοιμώδους αιματοποιητικής νέκρωσης (ΛΑΝ) οι οποίες προσβάλλουν τα ψάρια [κοινοποιηθείσα υπό τον αριθμό Ε(2006) 683] (Κείμενο που παρουσιάζει ενδιαφέρον για τον ΕΟΧ)
2006/214/ΕΚ: Απόφαση της Επιτροπής, της 7ης Μαρτίου 2006 , που τροποποιεί τα παραρτήματα Ι και ΙΙ της απόφασης 2002/308/ΕΚ για την κατάρτιση καταλόγων εγκεκριμένων ζωνών και εγκεκριμένων ιχθυοτροφικών εκμεταλλεύσεων ως προς μία ή περισσότερες από τις νόσους της ιογενούς αιμορραγικής σηψαιμίας (ΙΑΣ) και της λοιμώδους αιματοποιητικής νέκρωσης (ΛΑΝ) οι οποίες προσβάλλουν τα ψάρια [κοινοποιηθείσα υπό τον αριθμό Ε(2006) 683] (Κείμενο που παρουσιάζει ενδιαφέρον για τον ΕΟΧ)
ΕΕ L 80 της 17.3.2006, p. 46–73
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
ΕΕ L 118M της 8.5.2007, p. 450–477
(MT)
No longer in force, Date of end of validity: 31/07/2009; καταργήθηκε εμμέσως από 32009D0177
17.3.2006 |
EL |
Επίσημη Εφημερίδα της Ευρωπαϊκής Ένωσης |
L 80/46 |
ΑΠΌΦΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΉΣ
της 7ης Μαρτίου 2006
που τροποποιεί τα παραρτήματα Ι και ΙΙ της απόφασης 2002/308/ΕΚ για την κατάρτιση καταλόγων εγκεκριμένων ζωνών και εγκεκριμένων ιχθυοτροφικών εκμεταλλεύσεων ως προς μία ή περισσότερες από τις νόσους της ιογενούς αιμορραγικής σηψαιμίας (ΙΑΣ) και της λοιμώδους αιματοποιητικής νέκρωσης (ΛΑΝ) οι οποίες προσβάλλουν τα ψάρια
[κοινοποιηθείσα υπό τον αριθμό Ε(2006) 683]
(Κείμενο που παρουσιάζει ενδιαφέρον για τον ΕΟΧ)
(2006/214/ΕΚ)
Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ,
Έχοντας υπόψη:
τη συνθήκη για την ίδρυση της Ευρωπαϊκής Κοινότητας,
την οδηγία 91/67/ΕΟΚ του Συμβουλίου, της 28ης Ιανουαρίου 1991, σχετικά με τους όρους υγειονομικού ελέγχου που διέπουν τη διάθεση στην αγορά ζώων και προϊόντων υδατοκαλλιέργειας (1), και ιδίως τα άρθρα 5 και 6,
Εκτιμώντας τα ακόλουθα:
(1) |
Με την απόφαση 2002/308/ΕΚ της Επιτροπής (2) καταρτίζονται οι κατάλογοι εγκεκριμένων ζωνών και εγκεκριμένων ιχθυοτροφικών εκμεταλλεύσεων που βρίσκονται σε μη εγκεκριμένες ζώνες ως προς ορισμένες νόσους που προσβάλλουν τα ψάρια. |
(2) |
Η Ιταλία υπέβαλε τα δικαιολογητικά για την υπαγωγή στο καθεστώς της εγκεκριμένης ζώνης, ως προς την ιογενή αιμορραγική σηψαιμία (ΙΑΣ) και τη λοιμώδη αιματοποιητική νέκρωση (ΛΑΝ), ορισμένων ζωνών που βρίσκονται στην επικράτειά της. Σε ορισμένες από αυτές τις ζώνες η δειγματοληψία σύμφωνα με την απόφαση 2001/183/ΕΚ της Επιτροπής, της 22ας Φεβρουαρίου 2001, για τον καθορισμό των τεχνικών δειγματοληψίας και των διαγνωστικών μεθόδων για την ανίχνευση και τη διαπίστωση ορισμένων ασθενειών ιχθύων καθώς και για την κατάργηση της απόφασης 92/532/ΕΟΚ (3) είναι αδύνατη, λόγω του ειδικού κύκλου παραγωγής των ιχθυοτροφείων που βρίσκονται στις ζώνες αυτές. |
(3) |
Η παραγωγή αυτή δεν προβλεπόταν όταν συντάχθηκε η απόφαση 2001/183/ΕΚ. Ωστόσο, από το τεκμηριωτικό υλικό που υποβλήθηκε προκύπτει ότι οι εν λόγω ζώνες παρέχουν ισοδύναμη κατάσταση ως προς την υγεία των ζώων με εκείνες στις οποίες η δειγματοληψία πραγματοποιήθηκε σύμφωνα με την απόφαση 2001/183/ΕΚ. Έτσι, οι ζώνες ικανοποιούν τις απαιτήσεις του άρθρου 5 της οδηγίας 91/67/ΕΟΚ. Συνεπώς, οι ζώνες αυτές μπορούν να υπαχθούν στο καθεστώς της εγκεκριμένης ζώνης και πρέπει να προστεθούν στον κατάλογο εγκεκριμένων ζωνών. |
(4) |
Η Γαλλία υπέβαλε τα δικαιολογητικά για την υπαγωγή στο καθεστώς της εγκεκριμένης ζώνης, ως προς την ιογενή αιμορραγική σηψαιμία (ΙΑΣ) και τη λοιμώδη αιματοποιητική νέκρωση (ΛΑΝ), ορισμένων ζωνών που βρίσκονται στην επικράτειά της. Από το τεκμηριωτικό υλικό που υποβλήθηκε προκύπτει ότι οι εν λόγω ζώνες πληρούν τις απαιτήσεις του άρθρου 5 της οδηγίας 91/67/ΕΟΚ. Συνεπώς, οι ζώνες αυτές μπορούν να υπαχθούν στο καθεστώς της εγκεκριμένης ζώνης και πρέπει να προστεθούν στον κατάλογο εγκεκριμένων ζωνών. |
(5) |
Η Αυστρία, η Γερμανία και η Ιταλία υπέβαλαν τα δικαιολογητικά για την υπαγωγή ορισμένων ιχθυοτροφικών εκμεταλλεύσεων εντός των επικρατειών τους στο καθεστώς της εγκεκριμένης ιχθυοτροφικής εκμετάλλευσης σε μη εγκεκριμένη ζώνη, όσον αφορά τις ΙΑΣ και ΛΑΝ. Από το τεκμηριωτικό υλικό που υποβλήθηκε προκύπτει ότι οι εν λόγω ιχθυοτροφικές εκμεταλλεύσεις πληρούν τις απαιτήσεις του άρθρου 6 της οδηγίας 91/67/ΕΟΚ. Συνεπώς, οι εκμεταλλεύσεις αυτές μπορούν να υπαχθούν στο καθεστώς της εγκεκριμένης ιχθυοτροφικής εκμετάλλευσης σε μη εγκεκριμένη ζώνη και πρέπει να προστεθούν στον κατάλογο εγκεκριμένων ιχθυοτροφικών εκμεταλλεύσεων. |
(6) |
Η Γερμανία έχει κοινοποιήσει την παρουσία της ΛΑΝ σε δύο ιχθυοτροφεία που προηγουμένως θεωρούνταν απαλλαγμένα από την εν λόγω νόσο. Ωστόσο, τα ιχθυοτροφεία παραμένουν απαλλαγμένα από την ΙΑΣ. Τα εν λόγω ιχθυοτροφεία πρέπει συνεπώς να μην εμφανίζονται πλέον στην απόφαση 2002/308/ΕΚ ως απαλλαγμένα από τη ΛΑΝ. |
(7) |
Η απόφαση 2002/308/ΕΚ θα πρέπει ως εκ τούτου να τροποποιηθεί ανάλογα. |
(8) |
Τα μέτρα που προβλέπονται στην παρούσα απόφαση είναι σύμφωνα με τη γνώμη της μόνιμης επιτροπής για την τροφική αλυσίδα και την υγεία των ζώων, |
ΕΞΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΑΠΟΦΑΣΗ:
Άρθρο 1
Η απόφαση 2002/308/ΕΚ τροποποιείται ως εξής:
1) |
Το παράρτημα I αντικαθίσταται από το παράρτημα Ι της παρούσας απόφασης. |
2) |
Το παράρτημα ΙΙ αντικαθίσταται από το παράρτημα ΙΙ της παρούσας απόφασης. |
Άρθρο 2
Η παρούσα απόφαση απευθύνεται στα κράτη μέλη.
Βρυξέλλες, 7 Μαρτίου 2006.
Για την Επιτροπή
Μάρκος ΚΥΠΡΙΑΝΟΫ
Μέλος της Επιτροπής
(1) ΕΕ L 46 της 19.2.1991, σ. 1· οδηγία όπως τροποποιήθηκε τελευταία από τον κανονισμό (ΕΚ) αριθ. 806/2003 (ΕΕ L 122 της 16.5.2003, σ. 1).
(2) ΕΕ L 106 της 23.4.2002, σ. 28· απόφαση όπως τροποποιήθηκε τελευταία από την απόφαση 2005/813/ΕΚ (ΕΕ L 304 της 23.11.2005, σ. 19).
(3) ΕΕ L 67 της 9.3.2001, σ. 65.
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι
«ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ I
ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΝΟΣΟΥΣ ΤΗΣ ΙΟΓΕΝΟΥΣ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΚΗΣ ΣΗΨΑΙΜΙΑΣ (ΙΑΣ) ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΟΙΜΩΔΟΥΣ ΑΙΜΑΤΟΠΟΙΗΤΙΚΗΣ ΝΕΚΡΩΣΗΣ (ΛΑΝ) ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ
1.A. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ (1) ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΑΣ ΣΤΗ ΔΑΝΙΑ
— |
Hansted Å |
— |
Hovmølle Å |
— |
Grenå |
— |
Treå |
— |
Alling Å |
— |
Kastbjerg |
— |
Villestrup Å |
— |
Korup Å |
— |
Sæby Å |
— |
Elling Å |
— |
Uggerby Å |
— |
Lindenborg Å |
— |
Øster Å |
— |
Hasseris Å |
— |
Binderup Å |
— |
Vidkær Å |
— |
Dybvad Å |
— |
Bjørnsholm Å |
— |
Trend Å |
— |
Lerkenfeld Å |
— |
Vester Å |
— |
Lønnerup med tilløb |
— |
Slette Å |
— |
Bredkær Bæk |
— |
Vandløb til Kilen |
— |
Resenkær Å |
— |
Klostermølle Å |
— |
Hvidbjerg Å |
— |
Knidals Å |
— |
Spang Å |
— |
Simested Å |
— |
Skals Å |
— |
Jordbro Å |
— |
Fåremølle Å |
— |
Flynder Å |
— |
Damhus Å |
— |
Karup Å |
— |
Gudenåen |
— |
Halkær Å |
— |
Storåen |
— |
Århus Å |
— |
Bygholm Å |
— |
Grejs Å |
— |
Ørum Å |
1.B. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΛΑΝ ΣΤΗ ΔΑΝΙΑ
— |
Δανία (2) |
2.A. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ
2.A.1. ΒΑΔΗ-ΒΥΡΤΕΜΒΕΡΓΗ (3)
— |
Isenburger Tal από τις πηγές έως την εκροή της εκμετάλλευσης Falkenstein. |
— |
Eyach και παραπόταμοί του από τις πηγές έως τον πρώτο κατάντη ιχθυοφραγμό ευρισκόμενο πλησίον της πόλης Haigerloch. |
— |
Lauchert και παραπόταμοί του από τις πηγές έως το εμπόδιο του στροβίλου πλησίον της πόλης Sigmaringendorf. |
— |
Grosse Lauter και παραπόταμοί του από τις πηγές έως το εμπόδιο του καταρράκτη πλησίον του Lauterach. |
— |
Wolfegger Ach και παραπόταμοί του από τις πηγές έως το εμπόδιο του καταρράκτη πλησίον του Baienfurth. |
— |
Η υδρολογική λεκάνη του ENZ, αποτελούμενη από τον Grosse Enz, τον Kleine Enz και τον Eyach, από τις πηγές τους έως το αδιαπέραστο φράγμα στο κέντρο του Neuenbürg. |
— |
Erms από τις πηγές έως το αδιαπέραστο φράγμα 200 μέτρα κατάντη της εκμετάλλευσης Strobel, εγκαταστάσεις Seeburg. |
— |
Obere Nagold από τις πηγές έως το αδιαπέραστο φράγμα πλησίον του Neumühle. |
2.B. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ
2.B.1. ΒΑΔΗ-ΒΥΡΤΕΜΒΕΡΓΗ
— |
Andelsbach και παραπόταμοί του από τις πηγές έως το εμπόδιο του στροβίλου πλησίον της πόλης Krauchenwies. |
3. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ
3.1. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΣΤΟΥΡΙΩΝ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Όλες οι υδρολογικές λεκάνες της Αστούριας. |
Παράκτια ύδατα
— |
Ολόκληρη η ακτή της Αστουρίας. |
3.2. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΑΛΙΚΙΑΣ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Οι υδρολογικές λεκάνες της Γαλικίας:
|
Παράκτιες ζώνες
— |
Η παράκτια περιοχή της Γαλικίας από τις εκβολές του ποταμού Εο (νήσος Pancha) έως τη θέση Punta Picos (εκβολή του ποταμού Miño). |
3.3. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΡΑΓΩΝΙΑΣ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Η υδρολογική λεκάνη του ποταμού Έβρου, από τις πηγές του έως το φράγμα Mequinenza στην κοινότητα της Αραγωνίας. |
— |
Ποταμός Isuela από τις πηγές του έως το φράγμα Arguis. |
— |
Ποταμός Flúmen από τις πηγές του έως το φράγμα Santa María de Belsue. |
— |
Ποταμός Guatizalema από τις πηγές του έως το φράγμα Vadiello. |
— |
Ποταμός Cinca από τις πηγές του έως το φράγμα Grado. |
— |
Ποταμός Esera από τις πηγές του έως το φράγμα Barasona. |
— |
Ποταμός Noguera-Ribagorzana από τις πηγές του έως το φράγμα Santa Ana. |
— |
Ποταμός Matarraña από τις πηγές του έως το φράγμα Aguas de Pena. |
— |
Ποταμός Pena από τις πηγές του έως το φράγμα Pena. |
— |
Ποταμός Guadalaviar-Turia από τις πηγές του έως το φράγμα Generalísimo στην επαρχία της Βαλένθια. |
— |
Ποταμός Mijares από τις πηγές του έως το φράγμα Arenós στην επαρχία Καστεγιόν. |
Τα λοιπά υδατορρεύματα της κοινότητας της Αραγώνας θεωρούνται ζώνη απομόνωσης.
3.4. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΝΑΒΑΡΑΣ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Η υδρολογική λεκάνη του ποταμού Έβρου, από τις πηγές του έως το φράγμα Mequinenza στην κοινότητα της Αραγωνίας. |
— |
Ο ποταμός Bidasoa από τις πηγές του έως τις εκβολές του. |
— |
Ο ποταμός Leizarán από τις πηγές του έως το φράγμα Leizarán (Muga). |
Τα λοιπά υδατορρεύματα της κοινότητας της Ναβάρας θεωρούνται ζώνη απομόνωσης.
3.5. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΣΤΙΛΗΣ-ΛΕΟΝ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Η υδρολογική λεκάνη του ποταμού Έβρου, από τις πηγές του έως το φράγμα Mequinenza στην κοινότητα της Αραγωνίας. |
— |
Ο ποταμός Δούρος από τις πηγές του έως το φράγμα Aldeávila. |
— |
Ο ποταμός Sil. |
— |
Ο ποταμός Tiétar από τις πηγές του έως το φράγμα Rosarito. |
— |
Ο ποταμός Alberche από τις πηγές του έως το φράγμα Burguillo. |
Τα λοιπά υδατορρεύματα της αυτόνομης κοινότητας της Καστίλης-Λεόν θεωρούνται ζώνη απομόνωσης.
3.6. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΝΤΑΒΡΙΑΣ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Η υδρολογική λεκάνη του ποταμού Έβρου, από τις πηγές του έως το φράγμα Mequinenza στην κοινότητα της Αραγωνίας. |
— |
Οι υδρολογικές λεκάνες των ακόλουθων ποταμών, από τις πηγές τους έως τη θάλασσα:
|
Οι υδρολογικές λεκάνες απορροής των ποταμών Gandarillas, Escudo, Miera και Campiazo θεωρούνται ζώνη απομόνωσης.
Παράκτιες ζώνες
— |
Ολόκληρη η ακτή της Κανταβρίας, από τις εκβολές του ποταμού Deva έως τον κολπίσκο Ontón. |
3.7. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΛΑ ΡΙΟΧΑ
Ηπειρωτικές ζώνες
Η υδρολογική λεκάνη του ποταμού Έβρου, από τις πηγές του έως το φράγμα Μεκινένθα στην κοινότητα της Αραγώνας.
3.8. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΣΤΙΛΗΣ-ΛΑ ΜΑΝΤΣΑ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Η υδρολογική λεκάνη του ποταμού Τάγου, από τις πηγές του έως το φράγμα Estremera. |
— |
Η υδρολογική λεκάνη του ποταμού Tajuña, από τις πηγές του έως το φράγμα La Tajera. |
— |
Η υδρολογική λεκάνη του ποταμού Júcar, από τις πηγές του έως το φράγμα La Toba. |
— |
Η υδρολογική λεκάνη του ποταμού Cabriel, από τις πηγές του έως το φράγμα Bujioso. |
4.A. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ
4.A.1. ΑΝΤΟΥΡ-ΓΚΑΡΟΝ
Υδρολογικές λεκάνες
— |
Υδρολογική λεκάνη Charente. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Seudre. |
— |
Υδρολογικές λεκάνες των παράκτιων ποταμών στις εκβολές του Gironde στο διαμέρισμα Charente Maritime. |
— |
Υδρολογικές λεκάνες Nive και Nivelles (Ατλαντικά Πυρηναία). |
— |
Υδρολογική λεκάνη Forges (Landes). |
— |
Υδρολογική λεκάνη Dronne (Dordogne), από τις πηγές έως το φράγμα Eglisottes στο Monfourat. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Beauronne (Dordogne), από τις πηγές έως το φράγμα Faye. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Valouse (Dordogne), από τις πηγές έως το φράγμα Etang des Roches Noires. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Paillasse (Gironde), από τις πηγές έως το φράγμα Grand Forge. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Ciron (Lot-et-Garonne, Gironde), από τις πηγές έως το φράγμα Moulin de Castaing. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Petite Leyre (Landes), από τις πηγές έως το φράγμα Pont de l'Espine στο Argelouse. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Pave (Landes), από τις πηγές έως το φράγμα Pave. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Escource (Landes), από τις πηγές έως το φράγμα Moulin de Barbe. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Geloux (Landes), από τις πηγές έως το φράγμα D38 στο Saint Martin d'Oney. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Estrigon (Landes), από τις πηγές έως το φράγμα Campet et Lamolère. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Estampon (Landes), από τις πηγές έως το φράγμα Ancienne Minoterie στο Roquefort. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Gélise (Landes, Lot-et-Garonne), από τις πηγές έως το φράγμα που βρίσκεται κατάντη της συμβολής Gélise και Osse. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Magescq (Landes), από τις πηγές έως τις εκβολές. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Luys (Ατλαντικά Πυρηναία), από τις πηγές έως το φράγμα Moulin d'Oro. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Neez (Ατλαντικά Πυρηναία), από τις πηγές έως το φράγμα Jurançon. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Beez (Ατλαντικά Πυρηναία), από τις πηγές έως το φράγμα Nay. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Gave de Cauterets (Άνω Πυρηναία), από τις πηγές έως το φράγμα Calypso του σταθμού ηλεκτροπαραγωγής Soulom. |
Παράκτιες ζώνες
— |
Το σύνολο της ακτής του Ατλαντικού Ωκεανού που βρίσκεται μεταξύ του βόρειου ορίου του διαμερίσματος Βαντέ και του νότιου ορίου του διαμερίσματος Charente Maritime. |
4.A.2. ΛΟΥΑΡ-ΒΡΕΤΑΝΗ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Το σύνολο των υδρολογικών λεκανών που βρίσκονται στην περιφέρεια της Βρετάνης πλην των ακόλουθων υδρολογικών λεκανών:
|
— |
Υδρολογική λεκάνη Sèvre Niortaise. |
— |
Υδρολογική λεκάνη Lay. |
— |
Οι ακόλουθες υδρολογικές λεκάνες της Vienne:
|
Παράκτιες ζώνες
— |
Το σύνολο της ακτής της Βρετάνης, πλην των ακόλουθων τμημάτων:
|
4.A.3. ΣΗΚΟΥΑΝΑΣ-ΝΟΡΜΑΝΔΙΑ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Υδρολογική λεκάνη Sélune. |
4.A.4. ΑΚΟΥΙΤΑΝΙΑ
Υδρολογικές λεκάνες
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Vignac, από τις πηγές έως το φράγμα “la Forge”. |
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Gouaneyre, από τις πηγές έως το φράγμα “Maillières”. |
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Susselgue, από τις πηγές έως το φράγμα “de Susselgue”. |
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Luzou, από τις πηγές έως το φράγμα στην εκμετάλλευση ιχθυοκαλλιέργειας “de Laluque”. |
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Gouadas, από τις πηγές έως το φράγμα στο “l'Etang de la Glacière à Saint Vincent de Paul”. |
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Bayse, από τις πηγές έως το φράγμα στο “Μoulin de Lartia et de Manobre”. |
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Rancez, από τις πηγές έως το φράγμα Rancez. |
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Eyre, από τις πηγές του έως τις εκβολές του στο Arcachon. |
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού L'Onesse, από τις πηγές του έως τις εκβολές του στο Courant de Contis. |
4.A.5. ΜΙΝΤΙ-ΠΥΡΗΝΑΙΑ
Υδρολογικές λεκάνες
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Cernon, από τις πηγές έως το φράγμα στο Saint George de Luzençon. |
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Dourdou, από τις πηγές των ποταμών Dourdou και Grauzon έως το αδιαπέραστο φράγμα στο Vabres-l'Abbaye. |
4.A.6. L’AIN
— |
Η ηπειρωτική ζώνη των τεχνητών λιμνών της Dombes. |
4.A.7. ΑΡΤΟΥΑ-ΠΙΚΑΡΔΙΑ
— |
Η ηπειρωτική ζώνη του Selle από τις πηγή του ποταμού La Poix έως το σημείο όπου ο ποταμός συμβάλλει με τον ποταμό des Evoissons. |
4.A.8. AUVERGNE
— |
Η ηπειρωτική ζώνη του Couze Pavin από τις πηγές του έως το φράγμα στο Besse en-Chandesse. |
4.B. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΑΣ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ
4.B.1. ΛΟΥΑΡ-ΒΡΕΤΑΝΗ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Το τμήμα της λεκάνης του ποταμού Λίγηρα που περιλαμβάνει το ανάντη τμήμα της υδρολογικής λεκάνης Huisne, από τις πηγές των υδατορρευμάτων έως τα φράγματα Ferté-Bernard. |
4.Γ. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΛΑΝ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ
4.Γ.1. ΛΟΥΑΡ-ΒΡΕΤΑΝΗ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Η ακόλουθη υδρολογική λεκάνη της Vienne:
|
5.A. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΑΣ ΣΤΗΝ ΙΡΛΑΝΔΙΑ
— |
Ιρλανδία (2), με εξαίρεση το νησί Cape Clear. |
5.B. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΛΑΝ ΣΤΗΝ ΙΡΛΑΝΔΙΑ
— |
Ιρλανδία (2) |
6.A. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ
6.A.1. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΡΕΝΤΙΝΟ-ΑΛΤΟ ΑΝΤΙΤΖΕ, ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΕΠΑΡΧΙΑ ΤΡΕΝΤΟ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Ζώνη Val di Fiemme, Fassa e Cembra: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Avisio, από τις πηγές έως το τεχνητό φράγμα Serra San Giorgio στην κοινότητα Giovo. |
— |
Ζώνη Valle della Sorna: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Sorna, από τις πηγές έως το τεχνητό φράγμα που σχηματίζεται με τον υδροηλεκτρικό σταθμό ο οποίος βρίσκεται στην τοποθεσία Chizzola (Ala), πριν φθάσει στον ποταμό Αδίγη. |
— |
Ζώνη Torrente Adanà: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Adanà, από τις πηγές έως τη σειρά τεχνητών φραγμάτων που βρίσκονται στα κατάντη του ιχθυοτροφείου Armani Cornelio-Lardaro. |
— |
Ζώνη Rio Manes: λεκάνη που συγκεντρώνει τα ύδατα του ποταμού Manes έως έναν καταρράκτη ευρισκόμενο 200 μέτρα στα κατάντη του ιχθυοτροφείου “Troticoltura Giovanelli” στην τοποθεσία “La Zinquantina”. |
— |
Ζώνη Val di Ledro: υδρολογικές λεκάνες των ποταμών Massangla και Ponale, από τις πηγές τους έως τον υδροηλεκτρικό σταθμό στο “Centrale” στην κοινότητα Molina di Ledro. |
— |
Ζώνη Valsugana: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Brenta, από τις πηγές του έως το φράγμα Marzotto στο Mantincelli στην κοινότητα Grigno. |
— |
Ζώνη Val del Fersina: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Fersina, από τις πηγές του έως τον καταρράκη Ponte Alto. |
6.A.2. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΟΜΒΑΡΔΙΑΣ, ΕΠΑΡΧΙΑ ΜΠΡΕΣΙΑ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Ζώνη Ogliolo: υδρολογική λεκάνη από τις πηγές του υδατορρεύματος Ogliolo έως τον καταρράκτη που βρίσκεται στα κατάντη του ιχθυοτροφείου Adamello, όπου το υδατόρρευμα Ogliolo συμβάλλει με τον ποταμό Oglio. |
— |
Ζώνη Fiume Caffaro: υδρολογική λεκάνη από τις πηγές του υδατορρεύματος Cafarro έως το τεχνητό φράγμα που βρίσκεται 1 χιλιόμετρο στα κατάντη της μονάδας ιχθυοκαλλιέργειας. |
— |
Ζώνη Val Brembana: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Brembo, από τις πηγές του έως το αδιαπέραστο φράγμα στην κοινότητα Ponte S. Pietro. |
6.A.3. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΟΥΜΠΡΙΑ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Fosso di Terrìa: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Terrìa, από τις πηγές του έως το φράγμα κάτω από το ιχθυοτροφείο Ditta Mountain Fish, όπου ο ποταμός Terrìa συμβάλλει με τον ποταμό Nera. |
6.A.4. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΒΕΝΕΤΟ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Ζώνη Belluno: υδρολογική λεκάνη στην επαρχία Belluno, από τις πηγές του υδατορρεύματος Ardo έως το κατάντη φράγμα (πριν από το σημείο όπου το υδατόρρευμα Ardo χύνεται στον ποταμό Piave) του ιχθυοτροφείου Centro Sperimentale di Acquacoltura, Valli di Bolzano Bellunese, Belluno. |
— |
Bacino del torrente Lucido: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Tegorzo από τις πηγές του έως το φράγμα στη γέφυρα του ποταμού Tegorzo στο χωριό Faveri. |
6.A.5. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΤΟΣΚΑΝΗ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Ζώνη Valle del fiume Serchio: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Serchio, από τις πηγές του έως το φράγμα του ταμιευτήρα Piaggione. |
— |
Bacino del torrente Lucido: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Lucido από τις πηγές έως το φράγμα του ταμιευτήρα Ponte del Bertoli. |
— |
Bacino del torrente Osca: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Osca από τις πηγές έως το φράγμα στα κατάντη του ιχθυοτροφείου “Il Giardino”. |
— |
Bacino del fiume Staggia: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Staggia, από τις πηγές του έως το φράγμα του ταμιευτήρα Calcinaia. |
6.A.6. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΠΕΔΕΜΟΝΤΙΟ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Sorgenti della Gerbola: το τμήμα της υδρολογικής λεκάνης του ποταμού Grana, από τις πηγές του “Cavo C” και του “Canale del Molino della Gerbala” έως το φράγμα κάτω από το ιχθυοτροφείο “Azienda Agricola Canali Cavour S.S.”. |
— |
Bacino del Besante: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Besante από τις πηγές ως το φράγμα 500 μέτρα στα κατάντη του ιχθυοτροφείου “Pastorino Giovanni”. |
— |
Valle di Duggia: ποταμός Duggia από τις πηγές ως το φράγμα 100 μέτρα πάνω από το σημείο όπου η γέφυρα του δρόμου μεταξύ Varallo και Locarno διασχίζει τον ποταμό. |
— |
Zona del Rio Valdigoia: υδατόρρευμα Valdigoia από τις πηγές έως το σημείο που το υδατόρρευμα συμβάλλει στον ποταμό Duggia πάνω από το φράγμα της εγκεκριμένης ζώνης “Valle di Duggia”. |
— |
Zona Sorgente dei Paschi: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Pesio από τις πηγές ως το τεχνητό φράγμα που εντοπίζεται στα κατάντη του ιθυοτροφείου “Azienda dei Paschi”. |
— |
Zona Stura Valgrande: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Stura Valgrande από τις πηγές ως το τεχνητό φράγμα που εντοπίζεται στα κατάντη του ιχθυοτροφείου “Troticoltura delle Sorgenti”. |
— |
Valle Elvo: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Elvo από τις πηγές του έως το φράγμα “Tintoria Europa” στην κοινότητα Occhieppo Inferiore. |
— |
Valle Strona: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Strona από τις πηγές του στην κοινότητα Camandona ως το φράγμα near Vallemosso in locality Rovella. |
— |
Valle Cervo: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Cervo από τις πηγές του στο δήμο Sagliano Micca έως το φράγμα κοντά στη γέφυρα της επαρχιακής οδού SS 142 στο δήμο Biella. |
— |
Ζώνη Lanca del Boschetto: το μέρος του ποταμού Toce από τις πηγές του μέσα στις εγκαταστάσεις του ιχθυοτροφείου Mittage Feerico έως το φράγμα στα κατάντη του ιχθυοτροφείου Moretti Renzo. |
6.A.7. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΕΜΙΛΙΑ-ΡΟΜΑΝΑ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Bacino Fontanacce-Valdarno: υδρολογική λεκάνη των ποταμών Fontanacce και Valdarno από τις πηγές ως το τεχνητό φράγμα 100 μέτρα στα κατάντη του ιχθυοτροφείου “S.V.A. s.r.l. fish farm”. |
6.A.8. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΛΙΓΟΥΡΙΑ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Υδρολογική λεκάνη του ποταμού Penna από τις πηγές του έως το φράγμα όπου ο ποταμός Penna συμβάλλει με τον ποταμό Borzone. |
6.B. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΑΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ
6.B.1. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΡΕΝΤΙΝΟ-ΑΛΤΟ ΑΝΤΙΤΖΕ, ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΕΠΑΡΧΙΑ ΤΡΕΝΤΟ
Ηπειρωτικές ζώνες
— |
Ζώνη Valle dei Laghi: υδρολογική λεκάνη των λιμνών San Massenza, Toblino και Cavedine έως το κατάντη φράγμα στο νότιο τμήμα της λίμνης Cavedine που φθάνει έως τον υδροηλεκτρικό σταθμό, ο οποίος βρίσκεται στο δήμο Torbole. |
6.Γ. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΛΑΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ
6.Γ.1. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΥΜΠΡΙΑ, ΕΠΑΡΧΙΑ ΠΕΡΟΥΤΖΙΑ
— |
Ζώνη Lago Trasimeno: λίμνη Trasimeno. |
6.Γ.2. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΡΕΝΤΙΝΟ-ΑΛΤΟ ΑΝΤΙΤΖΕ, ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΕΠΑΡΧΙΑ ΤΡΕΝΤΟ
— |
Ζώνη Val Rendena: υδρολογική λεκάνη του ποταμού Sarca, από τις πηγές του έως το φράγμα Oltresarca στην κοινότητα Villa Rendena. |
7.A. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΑΣ ΣΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ
— |
Σουηδία (2):
|
7.B. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΛΑΝ ΣΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ
— |
Σουηδία (2) |
8. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΟ ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ, ΣΤΙΣ ΝΗΣΟΥΣ ΤΗΣ ΜΑΓΧΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΝΗΣΟ ΤΟΥ ΜΑΝ
— |
Μεγάλη Βρετανία (2) |
— |
Βόρεια Ιρλανδία (2) |
— |
Guernesey (2) |
— |
Νήσος Μαν (2) |
9.A. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΑΣ ΣΤΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
— |
Φινλανδία (4) |
9.B. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΩΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΛΑΝ ΣΤΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
— |
Φινλανδία (2) |
(1) Υδρολογικές λεκάνες και παράκτιες περιοχές που ανήκουν σ’ αυτές.
(2) Συμπεριλαμβάνονται όλες οι ηπειρωτικές και παράκτιες περιοχές εντός της επικράτειας της χώρας.
(3) Τμήματα των υδρολογικών λεκανών.
(4) Όλες οι ηπειρωτικές περιοχές στην επικράτειά της.»
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ II
«ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ II
ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΝΟΣΟΥΣ ΤΗΣ ΙΟΓΕΝΟΥΣ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΚΗΣ ΣΗΨΑΙΜΙΑΣ (ΙΑΣ) ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΟΙΜΩΔΟΥΣ ΑΙΜΑΤΟΠΟΙΗΤΙΚΗΣ ΝΕΚΡΩΣΗΣ (ΛΑΝ) ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ
1. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΟ ΒΕΛΓΙΟ
1. |
La Fontaine aux truites |
B-6769 Gérouville |
2. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗ ΔΑΝΙΑ
1. |
Vork Dambrug |
DK-6040 Egtved |
2. |
Egebæk Dambrug |
DK-6880 Tarm |
3. |
Bækkelund Dambrug |
DK-6950 Ringkøbing |
4. |
Borups Geddeopdræt |
DK-6950 Ringkøbing |
5. |
Bornholms Lakseklækkeri |
DK-3730 Nexø |
6. |
Langes Dambrug |
DK-6940 Lem St. |
7. |
Brænderigaardens Dambrug |
DK-6971 Spjald |
8. |
Siglund Fiskeopdræt |
DK-4780 Stege |
9. |
Ravning Fiskeri |
DK-7182 Bredsten |
10. |
Ravnkaer Dambrug |
DK-7182 Bredsten |
11. |
Hulsig Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
12. |
Ligård Fiskeri |
DK-7183 Randbøl |
13. |
Grønbjerglund Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
14. |
Danish Aquaculture |
DK-6040 Egtved |
3.A. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ
3.A.1. ΚΑΤΩ ΣΑΞΩΝΙΑ
1. |
Jochen Moeller |
|
|||
2. |
Versuchsgut Relliehausen der Universität Göttingen |
(ιχθυοτροφείο μόνον) D-37586 Dassel |
|||
3. |
Dr. R. Rosengarten |
|
|||
4. |
Klaus Kröger |
|
|||
5. |
Ingeborg Riggert-Schlumbohm |
|
|||
6. |
Volker Buchtmann |
|
|||
7. |
Sven Kramer |
|
|||
8. |
Hans-Peter Klusak |
|
|||
9. |
F. Feuerhake |
|
|||
10. |
Horst Pöpke |
|
3.A.2. ΘΟΥΡΙΓΓΙΑ
1. |
Firma Tautenhahn |
D-98646 Trostadt |
||
2. |
Fischzucht Salza GmbH |
D-99734 Nordhausen-Salza |
||
3. |
Fischzucht Kindelbrück GmbH |
D-99638 Kindelbrück |
||
4. |
Reinhardt Strecker |
|
3.A.3. ΒΑΔΗ-ΒΥΡΤΕΜΒΕΡΓΗ
1. |
Walter Dietmayer |
|
||||||
2. |
Heiner Feldmann |
|
||||||
3. |
Oliver Fricke |
|
||||||
4. |
Peter Schmaus |
|
||||||
5. |
Josef Schnetz |
|
||||||
6. |
Falko Steinhart |
|
||||||
7. |
Hugo Strobel |
|
||||||
8. |
Reinhard Lenz |
|
||||||
9. |
Stephan Hofer |
|
||||||
10. |
Stephan Hofer |
|
||||||
11. |
Stephan Hofer |
|
||||||
12. |
Stephan Hofer |
|
||||||
13. |
Stephan Schuppert |
|
||||||
14. |
Anton Jung |
|
||||||
15. |
Peter Störk |
|
||||||
16. |
Erwin Steinhart |
|
||||||
17. |
Joachim Schindler |
|
||||||
18. |
Georg Sohnius |
|
||||||
19. |
Claus Lehr |
|
||||||
20. |
Hugo Hager |
|
||||||
21. |
Hugo Hager |
|
||||||
22. |
Gumpper und Stoll GmbH |
|
||||||
23. |
Hans Schmutz |
|
||||||
24. |
Wilhelm Drafehn |
|
||||||
25. |
Wilhelm Drafehn |
|
||||||
26. |
Franz Schwarz |
|
||||||
27. |
Meinrad Nuber |
|
||||||
28. |
Walter Dietmayer |
|
||||||
29. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Württemberg |
|
||||||
30. |
Kreissportfischereiverein Biberach |
|
||||||
31. |
Hans Schmutz |
|
||||||
32. |
Reinhard Rösch |
|
||||||
33. |
Rainer Tress |
|
||||||
34. |
Andreas Tröndle |
|
||||||
35. |
Andreas Tröndle |
|
||||||
36. |
Stephan Hofer |
|
||||||
37. |
Heiner Feldmann |
|
||||||
38. |
Andreas Zordel |
|
||||||
39. |
Thomas Fischböck |
|
||||||
40. |
Reinhold Bihler |
|
||||||
41. |
Josef Dürr |
|
||||||
42. |
Andreas Zordel |
|
||||||
43. |
Fischzucht Anton Jung |
|
||||||
44. |
Staatliches Forstamt Ravensburg |
|
||||||
45. |
Simon Phillipson |
|
||||||
46. |
Hans Klaiber |
|
||||||
47. |
Josef Hönig |
|
||||||
48. |
Werner Baur |
|
||||||
49. |
Gerhard Weihmann |
|
||||||
50. |
Hubert Belser GBR |
|
||||||
51. |
Staatliche Forstämter Ravensburg und Wangen |
|
||||||
52. |
Anton Jung |
|
||||||
53. |
Hildegart Litke |
|
||||||
54. |
Werner Wägele |
|
||||||
55. |
Ernst Graf |
|
||||||
56. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Württemberg |
|
||||||
57. |
Forellenzucht Kunzmann |
|
||||||
58. |
Meinrad Nuber |
|
||||||
59. |
Bezirksfischereiverein Nagoldtal e.V. |
|
||||||
60. |
Bernd und Volker Fähnrich |
|
||||||
61. |
Klaiber “An der Tierwiese” |
|
||||||
62. |
Parey, Bittigkoffer — Unterreichenbach |
|
||||||
63. |
Farm Sauter Anlage Pflegelberg |
|
||||||
64. |
Krattenmacher Anlage Osterhofen |
|
||||||
65. |
|
|
||||||
66. |
Gumpper und Stoll Anlage Unterhausen |
|
||||||
67. |
Durach Anlage Altann |
|
||||||
68. |
Städler Anlage Raunsmühle |
|
||||||
69. |
König Anlage Erisdorf |
|
||||||
70. |
Forellenzucht Drafehn Anlage Wittelbach |
|
||||||
71. |
Wirth Anlage Dengelshofen |
|
||||||
72. |
Krämer, Bad Teinach |
|
||||||
73. |
Muffler Anlage Eigeltingen |
|
||||||
74. |
Karpfenteichwirtschaft Mönchsroth |
|
||||||
75. |
Krattenmacher Anlage Dietmans |
|
||||||
76. |
Bruthaus Fischzucht Anselm-Schneider |
|
||||||
77. |
Matthias Grassmann |
|
3.A.4. ΒΟΡΕΙΑ ΡΗΝΑΝΙΑ-ΒΕΣΤΦΑΛΙΑ
1. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
|
|||
2. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
|
|||
3. |
Hugo Rameil und Söhne |
|
|||
4. |
Peter Horres |
|
|||
5. |
Wolfgang Middendorf |
|
|||
6. |
Michael und Guido Kamp |
|
|||
7. |
Thomas Rameil |
|
|||
8. |
Ignaz Brands |
|
3.A.5. ΒΑΥΑΡΙΑ
1. |
Gerstner Peter |
|
|||||
2. |
Werner Ruf |
|
|||||
3. |
Rogg |
|
|||||
4. |
|
|
|||||
5. |
|
|
|||||
6. |
|
|
|||||
7. |
|
|
|||||
8. |
|
|
|||||
9. |
|
|
|||||
10. |
|
|
3.A.6. ΣΑΞΩΝΙΑ
1. |
Anglerverband Südsachsen “Mulde/Elster” e.V. |
|
|||
2. |
H. und G. Ermisch GbR |
|
|||
3. |
Teichwirtschaft Weissig |
|
|||
4. |
Teichwirtschaft Zeisholz |
|
3.A.7. ΕΣΣΗ
1. |
Hermann Rameil |
|
3.A.8. ΣΛΕΣΒΙΧ-ΧΟΛΣΤΑΪΝ
1. |
Hubert Mertin |
|
3.B. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΛΑΝ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ
3.B.1. ΘΟΥΡΙΓΓΙΑ
1. |
Thüringer Forstamt Leinefelde |
|
3.Γ. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΛΑΝ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ
3.Γ.1. ΒΑΔΗ-ΒΥΡΤΕΜΒΕΡΓΗ
1. |
Heiner Feldmann |
|
||
2. |
Heiner Feldmann |
|
4. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ
4.1. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΡΑΓΩΝΙΑΣ
1. |
Truchas del Prado |
που βρίσκεται στην Alcalá de Ebro, Επαρχία Zaragoza (Αραγώνα). |
4.2. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΔΑΛΟΥΣΙΑΣ
1. |
Piscifactoria de Riodulce |
|
|||
2. |
Piscifactoria Manzanil |
|
4.3. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΣΤΙΛΗΣ-ΛΑ ΜΑΝΤΣΑ
1. |
Piscifactoria Rincón de Uña |
|
5.A. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ
5.A.1. ΑΝΤΟΥΡ-ΓΚΑΡΟΝ
1. |
Pisciculture de Sarrance |
F-64490 Sarrance (Pyrénées-Atlantiques) |
2. |
Pisciculture des Sources |
F-12540 Cornus (Aveyron) |
3. |
Pisciculture de Pissos |
F-40410 Pissos (Landes) |
4. |
Pisciculture de Tambareau |
F-40000 Mont-de-Marsan (Landes) |
5. |
Pisciculture “Les Fontaines d’Escot” |
F-64490 Escot (Pyrénées-Atlantiques) |
6. |
Pisciculture de la Forge |
F-47700 Casteljaloux (Lot-et-Garonne) |
5.A.2. ΑΡΤΟΥΑ-ΠΙΚΑΡΔΙΑ
1. |
Pisciculture du Moulin du Roy |
F-62156 Rémy (Pas-de-Calais) |
|||
2. |
Pisciculture du Bléquin |
F-62380 Seninghem (Pas-de-Calais) |
|||
3. |
|
F-80580 Bray-Lès-Mareuil |
|||
4. |
Pisciculture Bonnelle, à Ponthoile |
Bonnelle 80133 Ponthoile
|
|||
5. |
Pisciculture Bretel, à Gézaincourt |
Bretel 80600 Gézaincourt-Doullens
|
|||
6. |
Pisciculture de Moulin Est |
|
5.A.3. ΑΚΟΥΙΤΑΝΙΑ
1. |
SARL Salmoniculture de la Ponte — Station d’Alevinage du Ruisseau Blanc |
|
||||||
2. |
L’EPST-INRA Pisciculture, à Lées-Athas |
|
||||||
3. |
reg 64040154 |
|
5.A.4. DRÔME
1. |
Pisciculture “Sources de la Fabrique” |
|
|||||
2. |
|
|
5.A.5. ΑΝΩ-ΝΟΡΜΑΝΔΙΑ
1. |
Pisciculture des Godeliers |
F-27210 Le Torpt |
||||
2. |
|
|
5.A.6. ΛΟΥΑΡ-ΒΡΕΤΑΝΗ
1. |
SCEA “Truites du lac de Cartravers” |
|
||||||
2. |
Pisciculture du Thélohier |
F-35190 Cardroc (Ille-et-Vilaine) |
||||||
3. |
Pisciculture de Plainville |
F-28400 Marolles-les-Buis (Eure-et-Loir) |
||||||
4. |
Pisciculture Rémon à Parné-sur-Roc |
|
||||||
5. |
|
|
5.A.7. ΡΗΝΟΣ-ΜΕΫΣΗΣ
1. |
Pisciculture du ruisseau de Dompierre |
F-55300 Lacroix-sur-Meuse (Meuse) |
2. |
Pisciculture de la source de la Deüe |
F-55500 Cousances-aux-Bois (Meuse) |
5.A.8. ΡΟΔΑΝΟΣ-ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ-ΚΟΡΣΙΚΗ
1. |
Pisciculture Charles Murgat |
|
5.A.9. ΣΗΚΟΥΑΝΑΣ-ΝΟΡΜΑΝΔΙΑ
1. |
Pisciculture du Vaucheron |
F-55130 Gondrecourt-le-Château (Meuse) |
5.A.10. LANGUEDOC ROUSSILLON
1. |
|
|
5.A.11. ΜΙΝΤΙ-ΠΥΡΗΝΑΙΑ
1. |
Pisciculture de la source du Durzon |
|
5.A.12. ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΑΛΠΕΙΣ
1. |
|
|
5.A.13. HAUTES ALPES
1. |
Pisciculture fédérale de La-Roche-de-Rame |
|
5.A.14. RHONE-ALPES
1. |
Pisciculture Petit Ronjon |
|
|||
2. |
Gaec Piscicole de Teppe |
|
5.A.15. LOZERE
1. |
|
Lycée d’enseignement général et technologique agricole — ministère de l’agriculture, de la pêche et de l’alimentation |
5.A.16. ARDECHE
1. |
|
|
5.B. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΙΑΣ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ
5.B.1. ΑΡΤΟΥΑ-ΠΙΚΑΡΔΙΑ
1. |
Pisciculture de Sangheen |
F-62102 Calais (Pas-de-Calais) |
6.A. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ
6.A.1. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: FRIULI VENEZIA GIULIA
1. |
Azienda ittica agricola Collavini Mario N. I096UD005 |
|
|||
2. |
Impianto ittiogenico di Flambro de Talmassons |
|
|||
3. |
Impianto ittiogenico di Forni di Sotto |
|
|||
4. |
Impianto di Grauzaria di Moggio Udinese |
|
|||
5. |
Impianto ittiogenico di Amaro |
|
|||
6. |
Impianto ittiogenico di Somplago — Mena di Cavazzo Carnico |
|
|||
7. |
S.A.I.S. srl Loc Blasis Codropio (UD) Cod. I027UD001 |
|
|||
8. |
S.A.I.S. srl Poffabro-Frisanco (PN) |
|
|||
9. |
Avanotteria Valbruna loc. Valbruna I022PN002 |
|
6.A.2. ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΕΠΑΡΧΙΑ ΤΡΕΝΤΟ
1. |
Ass. Pescatori Solandri (Loc. Fucine) |
Cavizzana |
|||
2. |
Troticoltura di Grossi Roberto N. 121TN010 |
|
|||
3. |
Campestrin Giovanni |
Telve Valsugana (Fontane) |
|||
4. |
Ittica Resenzola Serafini |
Grigno |
|||
5. |
Ittica Resenzola Selva |
Grigno |
|||
6. |
Leonardi F.lli |
Levico Terme (S. Giuliana) |
|||
7. |
Dellai Giuseppe-Trot. Valsugana |
Grigno (Fontana Secca, Maso Puele) |
|||
8. |
Cappello Paolo |
|
|||
9. |
Celva Remo |
Pomarolo |
|||
10. |
Margonar Domenico |
Ala (Pilcante) |
|||
11. |
Degiuli Pasquale |
Mattarello (Regole) |
|||
12. |
Tamanini Livio |
Vigolo Vattaro |
|||
13. |
Troticultura Istituto Agrario di S. Michele a/A. |
S. Michele all’Adige |
|||
14. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Ragoli (Pez) |
|||
15. |
Stab. Giudicariese La Mola |
Tione (Delizia d’Ombra) |
|||
16. |
Azienda Agricola La Sorgente s.s. |
Tione (Saone) |
|||
17. |
Fonti del Dal s.s. |
Lomaso (Dasindo) |
|||
18. |
Comfish srl (ex. Paletti) |
Preore (Molina) |
|||
19. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Tenno (Pranzo) |
|||
20. |
Troticultura La Fiana |
Di Valenti Claudio (Bondo) |
6.A.3. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΟΥΜΠΡΙΑ
1. |
Impianto Ittogenico provinciale |
Loc. Ponte di Cerreto di Spoleto (PG) — Impianto pubblico (provincia di Perugia) |
6.A.4. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΒΕΝΕΤΟ
1. |
Centro Ittico Valdastico |
Valdastico (Veneto, provincia di Vicenza) |
|||||||
2. |
Azienda Agricola Lietta srl N. 052TV074 |
|
|||||||
3. |
Azienda Agricola Troticoltura Grosselle Massimo N. 091VI831 |
|
|||||||
4. |
Biasia Luigi N. 013VI831 |
|
|||||||
5. |
|
|
|||||||
6. |
Piscicoltura Menozzi di Franco e Davide Menozzi s.s. |
|
|||||||
7. |
Stanzial Eneide Loc Casotto |
|
|||||||
8. |
Vincheto di Celarda 021 BL 282 |
|
|||||||
9. |
Azienda Agricola Troticoltura Rio Molini |
|
6.A.5. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: VALLE D'AOSTA
1. |
Stabilimento ittiogenico regionale |
Rue Mont Blanc 14, Morgex (AO) |
6.A.6. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΛΟΜΒΑΡΔΙΑ
1. |
Azienda Troticoltura Foglio A. s.s. |
|
|||
2. |
Azienda Agricola Pisani Dossi Cascina Oldani, Cisliano (MI) |
|
|||
3. |
Centro ittiogenico Unione Pesca Sportiva della Provincia di Sondrio |
|
|||
4. |
Ittica Acquasarga Allevamento Piscicoltura Valsassinese IT070LC087 |
|
|||
5. |
Incubatoio Ittico U.P.S.L.I 010BS070/l |
|
|||
6. |
Azienda agricola allevamento e commercio pesci 113PV03 |
|
6.A.7. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΤΟΣΚΑΝΗ
1. |
Allevamento trote di Petrolini Marcello |
|
|||
2. |
Azienda agricola Fratelli Mascalchi Loc. Carda, Castel Focognano (AR) Cod. IT008AR003 |
|
6.A.8. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΛΙΓΟΥΡΙΑ
1. |
Incubatoio Ittico provinciale — Masone. Loc. Rio Freddo |
|
6.A.9. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΠΕΔΕΜΟΝΤΙΟ
1. |
Incubatoio Ittico della valle di Peleussieres Oulx (TO) Cod. 175 TO 802 |
|
|||||||
2. |
Azienda agricola Canali Cavour di Lucio Fariano |
|
|||||||
3. |
Troticoltura Marco Borroni Loc. Gerb Veldieri (CN) Cod. 233 CN 800 |
|
|||||||
4. |
Incubatoio ittico di valle — Loc. Cascina Prelle — Traversella (TO) 278 TO 802 |
|
|||||||
5. |
Cod. 130 CN 801 |
|
|||||||
6. |
Azienda Agricola Ossolana Acque I-051-VB-801 |
|
|||||||
7. |
A.A. San Biagio s.s. di Revelli Delia via S. Stefano IT144CN802 |
|
6.A.10. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΑΜΠΡΟΥΤΣΟ
1. |
Impianti ittiogenici di Popoli (PE) — Loc. S. Callisto |
|
6.A.11. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΕΜΙΛΙΑ-ΡΟΜΑΝΑ
1. |
Troticoltura Alta Val Secchia srl (RE) Cod. 019RE050 |
|
6.A.12. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΒΑΣΙΛΙΚΑΤΑ
1. |
Assunta Brancati Cod. IT089PZ185/I |
|
6.A.13. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΚΑΜΠΑΝΙΑ
1. |
Ittica Fasanella Sant’Angelo a Fasanella Loc. Fiume (SA) Cod. 128SA077 |
|
||||
2. |
Ittico Tammaro s.a.s. di Silvana Di Mella ISTAT 044BN001 |
Ittico Tammaro s.a.s. di Silvana Di Mella — Contrada Piana 63 Morcone (BN) |
6.A.14. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: MARCHE
1. |
Troticoltura Cherubini snc IT010MC019 |
|
6.B. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ
6.B.1. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: FRIULI VENEZIA GIULIA
1. |
SGM srl |
|
6.B.2. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ: ΒΕΝΕΤΟ
1. |
Azienda Troticoltura S. Cristina Cod. 064TV015 |
|
7. ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΙΑΣ ΚΑΙ ΛΑΝ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ
1. |
Alois Köttl |
|
|||
2. |
Herbert Böck |
|
|||
3. |
Forellenzucht Glück |
|
|||
4. |
Forellenzuchtbetrieb St. Florian |
|
|||
5. |
Forellenzucht Jobst |
|
|||
6. |
Fischzuchtbetrieb Kölbl |
|
|||
7. |
Forellenzucht Hartl Teichanlage Nöfing |
|