ISSN 1977-0863

doi:10.3000/19770863.CA2014.088.cze

Úřední věstník

Evropské unie

C 88A

European flag  

České vydání

Informace a oznámení

Svazek 57
27. března 2014


Oznámeníč.

Obsah

Strana

 

V   Oznámení

 

SPRÁVNÍ ŘÍZENÍ

 

Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO)

2014/C 088A/01

Oznámení o otevřeném výběrovém řízení – EPSO/AD/278/14 – Administrátoři (AD 7) v těchto oborech:

1

PŘEHLED VÝBĚROVÝCH ŘÍZENÍ ZVEŘEJNĚNÝCH V ŘADĚ C A ÚŘEDNÍHO VĚSTNÍKU

Níže najdete seznam Úředních věstníků řady C A publikovaných v tomto roce.

Pokud není uvedeno jinak, jsou Úřední věstníky publikovány ve všech jazykových verzích.

5

 

6

 

11

 

19

 

21

 

26

 

27

 

30

(PL)

35

 

41

(DE/EN/FR)

42

 

43

 

46

 

47

 

48

 

55

 

56

 

60

 

62

 

65

 

73

(DE/EN/FR)

74

 

81

 

88

 

CS

 


V Oznámení

SPRÁVNÍ ŘÍZENÍ

Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO)

27.3.2014   

CS

Úřední věstník Evropské unie

CA 88/1


OZNÁMENÍ O OTEVŘENÉM VÝBĚROVÉM ŘÍZENÍ

EPSO/AD/278/14 – ADMINISTRÁTOŘI (AD 7)

v těchto oborech:

1.

DIGITÁLNÍ FORENZNÍ ANALÝZA

2.

OPERATIVNÍ ANALÝZA

(2014/C 88 A/01)

Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO) pořádá otevřené výběrové řízení na základě kvalifikačních předpokladů a se zkouškami za účelem sestavení rezervního seznamu uchazečů na pozici administrátora (1).

Cílem tohoto výběrového řízení je sestavit dva rezervní seznamy pro obsazení volných míst úředníků v Evropském úřadu pro boj proti podvodům, se sídlem v Bruselu.

Před podáním přihlášky si pečlivě přečtěte obecná pravidla platná pro otevřená výběrová řízení, která byla zveřejněna v Úředním věstníku Evropské unie C 60 A ze dne 1. března 2014 a na internetové stránce úřadu EPSO.

Uvedený dokument je nedílnou součástí oznámení o výběrovém řízení a pomůže vám porozumět pravidlům upravujícím postupy a způsoby přihlašování.

OBSAH

I.

OBECNÝ RÁMEC

II.

NÁPLŇ PRÁCE

III.

PODMÍNKY PŘIJETÍ DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

IV.

VSTUPNÍ TESTY

V.

PŘIJETÍ DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ A VÝBĚR NA ZÁKLADĚ KVALIFIKAČNÍCH PŘEDPOKLADŮ

VI.

HODNOTÍCÍ CENTRUM

VII.

REZERVNÍ SEZNAMY

VIII.

PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY

I.   OBECNÝ RÁMEC

1.

Počet úspěšných uchazečů v jednotlivých oborech

Obor č. 1 = 16

Obor č. 2 = 16

2.

Poznámky

Toto oznámení se vztahuje na dva obory. Přihlásit se můžete pouze do jednoho z nich.

Zvolit si jeden z oborů je třeba již při elektronickém zápisu. Po potvrzení a odeslání elektronické přihlášky nebude možné obor změnit.

II.   NÁPLŇ PRÁCE

Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) má trojí poslání:

chránit finanční zájmy Evropské unie. Za tímto účelem vyšetřuje případy podvodů, korupce a další nezákonné činnosti,

odhalovat a vyšetřovat případy závažného porušení služebních povinností, kterých se dopustí členové nebo zaměstnanci orgánů a institucí EU a které mohou vést k disciplinárnímu řízení nebo trestnímu stíhání,

podporovat Evropskou komisi v rozvoji a provádění politik v oblasti předcházení podvodům a jejich odhalování.

Generální ředitel úřadu OLAF požívá při provádění šetření plné nezávislosti.

Nezávislé vyšetřovací pravomoci úřadu OLAF se vztahují na všechny orgány a instituce Evropské unie a také na hospodářské subjekty se vztahem k rozpočtu Unie v členských státech i třetích zemích.

Konkrétní profily jsou uvedeny v příloze.

III.   PODMÍNKY PŘIJETÍ DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

K datu uzávěrky elektronického zápisu musíte splňovat všechny níže uvedené obecné a specifické podmínky:

1.

Obecné podmínky

a)

Být občanem jednoho z členských států Evropské unie.

b)

Požívat svých občanských práv.

c)

Mít splněny veškeré zákonné povinnosti týkající se vojenské služby.

d)

Poskytovat morální záruky vyžadované pro výkon výše uvedených funkcí.

2.

Specifické podmínky

2.1

Kvalifikační předpoklady a diplomy

Viz bod 2 příloh

2.2

Odborná praxe

Viz bod 3 příloh

2.3

Jazykové znalosti (2)

První jazyk

Hlavní jazyk

důkladná znalost jednoho z úředních jazyků Evropské unie

Druhý jazyk

Druhý jazyk (musí být odlišný od prvního jazyka)

uspokojivá znalost angličtiny, francouzštiny nebo němčiny

Pro přijetí do služebního poměru na úřadu OLAF v uvedených dvou oborech (digitální forenzní analýza a operativní analýza) se vyžaduje dobrá znalost angličtiny (ústní i písemný projev).

Angličtina je hlavním jazykem odborníků na digitální forenzní analýzu a operativních analytiků působících v oblasti boje proti korupci nebo finanční trestné činnosti v mezinárodním kontextu. Jelikož se vyžaduje účast na seminářích či v diskuzích a předkládání zpráv v angličtině, je její dobrá znalost nezbytnou podmínku pro zajištění efektivní spolupráce a výměny informací s úřady veřejné správy členských států a třetích zemí.

Vzhledem k rozsudku vydanému Soudním dvorem Evropské unie (velkým senátem) ve věci Italská republika v. Evropská komise, C-566/10 P, si orgány Unie přejí uvést důvody pro omezení výběru druhého jazyka v tomto výběrovém řízení pouze na určitý počet úředních jazyků Unie.

Informujeme proto uchazeče, že možnosti výběru druhého jazyka jsou v tomto výběrovém řízení vymezeny v souladu se služebním zájmem, který vyžaduje, aby se noví kolegové přijatí do služebního poměru mohli okamžitě zapojit do pracovního procesu a byli ve své každodenní práci schopni efektivní komunikace. V opačném případě by mohlo být efektivní fungování orgánů vážně narušeno.

Na základě dlouhodobé praxe orgánů Unie, pokud jde o jazyky používané pro interní komunikaci, a při současném zohlednění potřeb útvarů v oblasti externí komunikace a zpracovávání spisů jsou nejčastěji používanými jazyky nadále angličtina, francouzština a němčina. Tyto tři jazyky jsou navíc v Evropské unii nejrozšířenějšími druhými jazyky a jsou nejčastěji studované jako druhé jazyky. Tím je dána úroveň vzdělání a odborné způsobilosti, kterou lze od uchazeče o pracovní místa v orgánech Evropské unie v současné době očekávat, tj. znalost alespoň jednoho z těchto jazyků. Při zvažování služebního zájmu i potřeb a schopností uchazečů a při současném zohlednění konkrétní oblasti tohoto výběrového řízení je tudíž oprávněné uspořádat zkoušky v těchto třech jazycích, a zajistit tak, aby všichni uchazeči ovládali alespoň jeden z těchto tří úředních jazyků na pracovní úrovni, ať je jejich první úřední jazyk jakýkoli. Tento způsob posouzení specifických schopností umožní orgánům Unie, aby u uchazečů vyhodnotily, zda jsou schopni podat okamžitý pracovní výkon v prostředí, které se podobá situaci na daném pracovním místě.

Ze stejných důvodů je vhodné omezit jazyk pro komunikaci mezi uchazečem a orgánem, včetně jazyka, v němž mají být sepsány přihlášky. Tento požadavek ostatně zajišťuje, že údaje uchazečů na jejich vlastních přihláškách mohou být lépe porovnány a zkontrolovány.

Všichni uchazeči, včetně těch, jejichž první úřední jazyk patří mezi uvedené tři jazyky, musí navíc – v zájmu rovného zacházení se všemi uchazeči – absolvovat některé zkoušky ve svém druhém jazyce, který je jedním ze tří uvedených.

Tím není dotčena pozdější jazyková příprava k získání schopnosti pracovat ve třetím jazyce v souladu s čl. 45 odst. 2 služebního řádu.

IV.   VSTUPNÍ TESTY

Vstupní testy pořádá úřad EPSO a provádějí se na počítači. Výběrová komise stanoví úroveň obtížnosti testů a schválí jejich znění na základě návrhů úřadu EPSO.

Vstupní testy na počítači se konají pouze v případě, že počet přihlášených uchazečů překročí určitý limit. Tento limit stanoví po uzávěrce přihlášek ředitel úřadu EPSO, jakožto orgánu oprávněného ke jmenování. Limit se může v jednotlivých oborech lišit a uchazeči o něm budou informováni prostřednictvím svého účtu EPSO.

V opačném případě se zkoušky schopností v oblasti uvažování konají v hodnotícím centru (viz oddíl VI bod 2).

1.

Pozvánka k testům

K testům budete pozváni, pokud přihlášku odešlete ve stanovené lhůtě (viz oddíl VIII).

Pozor:

1.

odesláním přihlášky prohlašujete, že splňujete obecné i specifické podmínky uvedené v oddíle III;

2.

pro účast na testech je nutné rezervovat si konkrétní datum; tato rezervace musí být bezpodmínečně provedena ve lhůtě, která vám bude sdělena prostřednictvím účtu EPSO.

2.

Podoba testů a jejich hodnocení

Série testů s výběrem z více možných odpovědí na otázku prověřující vaše schopnosti v těchto oblastech uvažování:

Test a)

verbální uvažování

hodnocení: 0 až 20 bodů

požadované minimum: 10 bodů

Test b)

numerické uvažování

hodnocení: 0 až 10 bodů

Test c)

abstraktní uvažování

hodnocení: 0 až 10 bodů

 

Součet hodnocení za testy b) a c) musí být nejméně 10 bodů.

3.

Jazyk testů

první jazyk

V.   PŘIJETÍ DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ A VÝBĚR NA ZÁKLADĚ KVALIFIKAČNÍCH PŘEDPOKLADŮ

1.   Postup

Kontrola splnění obecných i specifických podmínek a výběr na základě kvalifikačních předpokladů se provádí nejprve na základě informací, které jste uvedl v přihlášce.

a)

Na základě vašich odpovědí na otázky ohledně obecných i specifických podmínek se rozhodne, zda budete zařazen na seznam uchazečů, kteří splňují všechny podmínky přijetí do výběrového řízení.

Pokud se nejdříve konají vstupní testy, sestaví se v sestupném pořadí seznam výsledků těchto testů podle počtu bodů dosažených v jednotlivých oblastech. Seznam může obsahovat maximálně cílový počet uchazečů stanovený orgánem oprávněným ke jmenování  (3) . Kontrola obecných a specifických podmínek se pak provádí u uchazečů, kteří:

dosáhli ve vstupních testech jak požadovaného minimálního počtu bodů, tak nejlepší hodnocení a

splňují podmínky přijetí do výběrového řízení.

Pokud na posledním místě skončí více uchazečů se stejným hodnocením, postupují do fáze výběru na základě kvalifikačních předpokladů všichni tito uchazeči. Elektronické přihlášky uchazečů, kteří se umístí pod tímto limitem, posuzovány nebudou.

b)

Mezi uchazeči, kteří splňují podmínky přijetí do výběrového řízení, poté výběrová komise na základě kvalifikačních předpokladů vybere uchazeče, jejichž kvalifikace (zejména diplomy a odborná praxe) nejlépe odpovídá náplni práce a kritériím výběru uvedeným v tomto oznámení o výběrovém řízení. Tento výběr se provádí výhradně na základě vašich prohlášení v části „Talent Screener“, která se ohodnotí takto:

výběrová komise přidělí každému kritériu výběru váhu 1 až 3 podle významu, kterou mu přikládá,

výběrová komise ověří odpovědi uchazečů a přidělí každé odpovědi známku 0 až 4 podle kvalifikace daného uchazeče. Součet známek, vynásobených hodnotou váhy přiznané každé otázce, tvoří celkovou známku.

Výběrová komise podle těchto celkových známek následně sestaví pořadí uchazečů. Počet uchazečů pozvaných (4) do hodnotícího centra (5) odpovídá u každé oblasti maximálně trojnásobku cílového počtu úspěšných uchazečů. Tento počet bude zveřejněn na internetových stránkách úřadu EPSO (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

2.   Ověření prohlášení uchazečů

Na základě výsledků testů v hodnotícím centru se poté ověřují prohlášení uchazečů učiněných v elektronické přihlášce. Na základě dokladů, které uchazeči předložili, úřad EPSO ověří splnění obecných podmínek a výběrová komise ověří splnění specifických podmínek. Při hodnocení kvalifikačních předpokladů budou doklady zohledněny pouze pro potvrzení odpovědí již uvedených v části „Talent Screener“. Pokud z tohoto ověření vyplyne, že uvedená prohlášení (6) nejsou podložena příslušnými doklady, budou dotyční uchazeči z výběrového řízení vyloučeni.

Přihlášky uchazečů, kteří dosáhli požadovaného minimálního počtu bodů a získali nejlepší souhrnné známky u zkoušek d), f) g) a h) v hodnotícím centru (viz oddíl VI bod 2), budou ověřeny v sestupném pořadí podle jejich výsledků. Tito uchazeči musejí případně rovněž dosáhnout požadovaného počtu bodů v testech schopností a), b) a c) a v testu jazykového porozumění e). Ověření se provádí až do dosažení počtu uchazečů, kteří mohou být zapsáni na rezervní seznam a kteří skutečně splňují všechny podmínky přijetí. Po dosažení tohoto počtu se doklady ostatních uchazečů nebudou posuzovat.

VI.   HODNOTÍCÍ CENTRUM

1.

Pozvánka

Pokud jste jedním z uchazečů, kteří

podle svého prohlášení při elektronickém zápisu splňují obecné i specifické podmínky přijetí požadované v oddíle III

a

získali jednu z nejlepších známek ve fázi výběru na základě kvalifikačních předpokladů,

budete pozváni ke zkouškám v hodnotícím centru, které se konají obvykle v Bruselu (7) a trvají jeden až dva dny.

2.

Hodnotící centrum

Budete podrobeni trojímu typu zkoušek, jejichž náplň potvrzuje výběrová komise:

schopnosti v oblasti uvažování (pokud ovšem již nebyly hodnoceny ve vstupních testech) hodnocené na základě těchto testů:

a)

test verbálního uvažování

b)

test numerického uvažování

c)

test abstraktního uvažování

specifické schopnosti hodnocené na základě těchto zkoušek:

d)

strukturovaný pohovor o dovednostech v oboru vedený na základě odpovědí uvedených v přihlášce v části „Talent Screener“

e)

test jazykového porozumění

všeobecné schopnosti  (8) hodnocené na základě těchto zkoušek:

f)

případová studie

g)

cvičení ve skupině

h)

strukturovaný pohovor

Každá z těchto obecných schopností bude testována podle následujícího schématu:

 

Případová studie

cvičení ve skupině

Strukturovaný pohovor

Analýza a řešení problémů

x

x

 

Komunikace

x

 

x

Orientace na kvalitu a výsledky

x

 

x

Vzdělávání a rozvoj

 

x

x

Stanovování priorit a organizace práce

x

x

 

Odolnost

 

x

x

Práce v týmu

 

x

x

Řídící schopnosti

 

x

x

3.

Jazyky v hodnotícím centru

První jazyk u testů a), b) a c)

Angličtina (EN) u testu e)

Druhý jazyk u testů d), f), g) a h)

4.

Hodnocení a váha

Schopnosti v oblasti uvažování

a)

verbální: 0 až 20 bodů

požadované minimum: 10 bodů

b)

numerické: 0 až 10 bodů

c)

abstraktní: 0 až 10 bodů

Součet hodnocení za testy b) a c) musí být nejméně 10 bodů.

Testy a), b) a c) jsou vyřazovací a body získané v těchto testech nebudou připočteny k výsledkům ostatních částí hodnocených v hodnotícím centru.

Specifické schopnosti (zkouška d) a test e))

zkouška d): 0 až 100 bodů

požadované minimum: 50 bodů

test e): 0 až 10 bodů

požadované minimum: 5 bodů

Test e) je vyřazovací a body získané v tomto testu nebudou připočteny k výsledkům ostatních částí hodnocených v hodnotícím centru.

váha: 60 % celkové známky

Všeobecné schopnosti (zkoušky f), g) a h))

0 až 80 bodů za všechny obecné schopnosti (10 bodů za každou schopnost)

požadované minimum:

 

3 body za každou schopnost a

 

40 bodů z 80 za všech 8 obecných schopností

váha: 40 % celkové známky

VII.   REZERVNÍ SEZNAMY

1.

Zápis

Výběrová komise zapíše vaše jméno na rezervní seznam:

pokud jste se umístil mezi uchazeči (9), kteří získali požadovaný minimální počet bodů za všechny zkoušky a) až h) a jednu z nejlepších celkových známek ve zkouškách d), f), g) a h) v hodnotícím centru (viz počet úspěšných uchazečů v oddíle I bodu 1)

a pokud na základě posouzení dokladů splňujete všechny podmínky účasti ve výběrovém řízení, jak jsou stanoveny v oddílech III a IV tohoto oznámení.

2.

Pořadí

Úspěšní uchazeči jsou na seznamech rozděleni podle oborů a jejich jména jsou seřazena podle abecedy.

VIII.   PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY

1.

Elektronický zápis

Zapsat se musíte elektronicky podle pokynů uvedených na internetových stránkách úřadu EPSO, konkrétně v návodu pro zápis.

Lhůta (včetně odeslání): 29. dubna 2014 do 12:00 hodin (poledne) místního času v Bruselu.

2.

Spis uchazeče

Pokud jste mezi uchazeči pozvanými do hodnotícího centra, budete při příchodu do hodnotícího centra vyzváni, abyste předložili (10) úplnou dokumentaci k přihlášce (podepsanou elektronickou přihlášku a doklady).

Podmínky: viz bod 2.1.7 obecných pravidel pro otevřená výběrová řízení.


(1)  Každým výrazem, kterým se v tomto oznámení odkazuje na osobu mužského pohlaví, se odkazuje rovněž na osobu ženského pohlaví.

(2)  Viz společný evropský referenční rámec pro jazyky (CECR) – minimální požadovaná úroveň: první jazyk = C1, druhý jazyk = B2, angličtina = B2

(http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessmentGrid.csp)

(3)  Tento počet odpovídá limitu, který je uveden v druhém odstavci oddílu IV.

(4)  V případě, že by se na posledním místě umístilo několik uchazečů se stejným součtem známek, budou do hodnotícího centra pozváni všichni tito uchazeči.

(5)  Uchazeči, kteří nebyli pozváni do hodnotícího centra, budou informováni o výsledcích hodnocení, jakož i váze, kterou každé otázce přidělila výběrová komise.

(6)  Tyto informace se ověří na základě předložených dokladů před sestavením rezervního seznamu (viz oddíl VII bod 1 a oddíl VIII bod 2).

(7)  Z organizačních důvodů se testy schopností v oblasti uvažování mohou konat v testovacích centrech v členských státech nezávisle na ostatních zkouškách, které se konají v hodnotícím centru.

(8)  Definice těchto schopností je uvedena v bodě 1.2 obecných pravidel pro otevřená výběrová řízení.

(9)  V případě, že na posledním místě skončí několik uchazečů se stejným hodnocením, budou na rezervní seznam zapsáni všichni tito uchazeči.

(10)  Datum vašich zkoušek v hodnotícím centru vám bude sděleno s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím vašeho účtu EPSO.


PŘÍLOHA I

OBOR Č. 1: DIGITÁLNÍ FORENZNÍ ANALÝZA

1.   Náplň práce

Cílem tohoto výběrového řízení je přijmout administrátory (AD 7) v oboru digitální forenzní analýzy.

Hlavní pracovní náplní je:

doprovázet vyšetřovatele na místo vyšetřování a během kontrol na místě a inspekce prostor provádět operace digitální forenzní analýzy,

poskytovat vyšetřovatelům poradenství ohledně postupů, které je třeba při zajišťování možných důkazů z digitální forenzní analýzy dodržovat, aby soud tyto důkazy přijal,

získávat v souladu s pravidly forenzního zkoumání údaje z digitálních médií všech typů (paměť počítače, pevný disk, záznamová média, smartphone apod.),

provádět forenzní operace, např. vyhledávat smazané údaje a dokumenty v nealokovaném prostoru za účelem odhalení případných důkazů digitální povahy,

poskytovat vyšetřovatelům případné digitální důkazy na základě získávání dat či dokumentů z forenzních kopií jak na základě vyhledávání klíčových slov a chronologie, tak pomocí jiných pokročilých metod vyhledávání,

sledovat vývoj forenzních technologií (hardwaru i softwaru) a pomáhat úřadu OLAF udržovat jeho forenzní vybavení na špičkové úrovni,

zpracovávat (v angličtině) operační a expertní zprávy v oblasti digitální forenzní analýzy na podporu vyšetřování prováděného úřadem OLAF,

na základě povolení generálního ředitele vypovídat jako svědek u soudu nebo při slyšení před disciplinární komisí.

2.   Kvalifikační předpoklady a diplomy

Ukončené vysokoškolské vzdělání v délce minimálně čtyř let, jež lze doložit diplomem o ukončení studia v oboru, který má vztah k náplni práce, nebo odborná příprava či kvalifikace uznaná/potvrzená schváleným veřejným či mezinárodním orgánem (např. policejní či celní škola, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners apod.), která se vztahuje k náplni práce a je odpovídající úrovně.

NEBO

Ukončené vysokoškolské vzdělání v délce minimálně tří let, jež lze doložit diplomem o ukončení studia v oboru, který má vztah k náplni práce, nebo odborná příprava či kvalifikace uznaná/potvrzená schváleným veřejným či mezinárodním orgánem (např. policejní či celní škola, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners apod.), která se vztahuje k náplni práce, je odpovídající úrovně a navazuje na ni roční odborná praxe přímo související s náplní práce.

Pozn.: Minimálně roční odborná praxe je nedílnou součástí vzdělání a nelze ji započíst do doby trvání níže požadované odborné praxe.

3.   Odborná praxe

Odborná praxe náležité úrovně v délce minimálně 6 let na pozici digitálního forenzního analytika pracujícího při vyšetřování případů boje proti korupci orgánů veřejné správy nebo v oblasti finanční kriminality.

Uchazeč musí doložit, že tuto odbornou praxi získal u donucovacích orgánů členského státu nebo u mezinárodní organizace.

Kromě toho musí předložit osvědčení o praktických IT znalostech v oblasti získávání a zkoumání digitálních přístrojů, zejména zkušenosti s nástroji FTK, EnCase, X-Ways apod.

Tato odborná praxe je brána v potaz, pouze pokud byla dosažena po získání diplomu, který je pro účast v tomto výběrovém řízení požadován.

4.   Kritéria výběru

V rámci výběru na základě kvalifikačních předpokladů vezme výběrová komise v úvahu tyto skutečnosti:

1.

další vysokoškolský diplom vedle diplomu požadovaného pro přihlášení se do výběrového řízení, a to v jednom z těchto oborů: digitální forenzní analýza, výpočetní technika, informační a komunikační technologie nebo inženýrství;

2.

osvědčení v oboru forenzní analýzy digitálních dat nebo osvědčení dokládající znalost specifických nástrojů forenzního vyšetřovaní, např. EnCase, FTK, X-Ways;

3.

odborná praxe v oblasti digitální forenzní analýzy využívané na podporu správního či trestního šetření, např. v policejních složkách, v celní správě nebo protikorupčních orgánech;

4.

provádění digitální forenzní analýzy na podporu vyšetřování v zahraničí;

5.

odborná praxe v metodách pokročilého vyhledávání (vedle vyhledávání na základě klíčových slov a chronologie) používaných k získání forenzních kopií případných digitálních důkazů;

6.

odborná praxe ve zpracování zpráv v oblasti digitální forenzní analýzy;

7.

odborná praxe v koncipování nebo realizaci počítačové infrastruktury pro forenzní analýzu digitálních dat;

8.

odborná praxe v udržování počítačové infrastruktury pro forenzní analýzu digitálních dat;

9.

odborná praxe v pořádání školení v oboru digitální forenzní analýzy;

10.

odborná praxe v prezentaci témat týkajících se digitální forenzní analýzy na konferencích, seminářích a workshopech;

11.

odborná praxe v mezinárodním prostředí související s oborem digitální forenzní analýzy.


PŘÍLOHA II

OBOR Č. 2: OPERATIVNÍ ANALÝZA

1.   Náplň práce

Cílem tohoto výběrového řízení je přijmout administrátory (AD 7) v oboru operativní analýzy na podporu vyšetřování úřadu OLAF.

Hlavní pracovní náplní je:

poskytovat vyšetřovatelům úřadu OLAF informace a analytickou podporu při šetřeních spadajících do pravomoci úřadu,

shromažďovat, uchovávat, zpracovávat, analyzovat a předávat informace,

poskytovat informace a analytickou podporu ohledně vyšetřování společného zájmu partnerům v členských státech, evropským orgánům a mezinárodním organizacím,

poskytovat za pomoci analytických nástrojů a metod podporu operativním generálním ředitelstvím v jejich auditních strategiích založených na posuzování rizik,

vypracovávat (v angličtině) posouzení hrozeb, strategické analýzy a obecné zprávy související s mandátem úřadu OLAF,

přispívat k politickým iniciativám Evropské komise, např. strategii proti podvodům a akčnímu plánu boje proti pašování přes východní hranice EU,

vzdělávat vyšetřovatele úřadu OLAF ve vyhledávání a analýze informací z obchodních databází a veřejných zdrojů,

na základě povolení generálního ředitele vypovídat jako svědek u soudu nebo při slyšení před disciplinární komisí.

2.   Kvalifikační předpoklady a diplomy

Ukončené vysokoškolské vzdělání v délce minimálně čtyř let, jež lze doložit diplomem o ukončení studia v oboru, který má vztah k náplni práce, nebo odborná příprava či kvalifikace uznaná/potvrzená schváleným veřejným či mezinárodním orgánem (např. policejní či celní škola, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners apod.), která se vztahuje k náplni práce a je odpovídající úrovně.

NEBO

Ukončené vysokoškolské vzdělání v délce minimálně tří let, jež lze doložit diplomem o ukončení studia v oboru, který má vztah k náplni práce, nebo odborná příprava či kvalifikace uznaná/potvrzená schváleným veřejným či mezinárodním orgánem (např. policejní či celní škola, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners apod.), která se vztahuje k náplni práce, je odpovídající úrovně a navazuje na ni roční odborná praxe přímo související s náplní práce.

Pozn.: Minimálně roční odborná praxe je nedílnou součástí vzdělání a nelze ji započíst do doby trvání níže požadované odborné praxe.

3.   Odborná praxe

Odborná praxe náležité úrovně v délce minimálně 6 let na pozici operativního analytika pracujícího při vyšetřování případů boje proti korupci orgánů veřejné správy nebo v oblasti finanční kriminality.

Uchazeč musí doložit, že tuto odbornou praxi získal u donucovacích orgánů členského státu nebo u mezinárodní organizace.

Kromě toho musí doložit praktické IT znalosti v oblasti shromažďování a analýzy informací, a zejména zkušenost s databázovým dotazováním a manipulací s databázovými daty za pomoci nástrojů MS Access, SQL Server, Oracle apod.; s vizualizací dat za pomoci aplikací Business Objects, Tableau apod.; a se specifickými informačními nástroji iBase, Analyst Notebook apod.

Tato odborná praxe je brána v potaz, pouze pokud byla dosažena po získání diplomu, který je pro účast v tomto výběrovém řízení požadován.

4.   Kritéria výběru

V rámci výběru na základě kvalifikačních předpokladů vezme výběrová komise v úvahu tyto skutečnosti:

1.

další vysokoškolský diplom vedle diplomu požadovaného pro přihlášení se do výběrového řízení, a to v jednom z těchto oborů: kriminalistika, ekonomie, finance, informační a komunikační technologie, právo, matematika nebo statistika;

2.

osvědčení dokládající znalost specifických programů na sběr informací, např. iBase, Analyst Notebook;

3.

odborná praxe v oblasti operativní analýzy využité na podporu správního či trestního šetření, např. v policejních složkách, v celní správě nebo protikorupčních orgánech;

4.

odborná praxe ze správního či trestního šetření, při nichž byly nástroje získávání dat či textů využívány k analýze objemných operativních dat;

5.

odborná praxe v psaní operativně-analytických zpráv o oblastech spadajících do kompetence úřadu OLAF;

6.

odborná praxe v koncepci a realizaci informační infrastruktury na sběr a předávání údajů;

7.

odborná praxe v udržování informační infrastruktury na sběr a předávání údajů;

8.

odborná praxe v organizaci odborného vzdělávání ve vyhledávání a analýze informací z obchodních databází a veřejných zdrojů;

9.

odborná praxe v prezentaci výsledků analýzy na konferencích, seminářích a workshopech;

10.

odborná praxe v mezinárodním prostředí související s oborem operativní analýzy.