ISSN 1725-5163 |
||
Úřední věstník Evropské unie |
C 263E |
|
České vydání |
Informace a oznámení |
Svazek 51 |
* |
Konzultace |
**I |
Spolupráce: první čtení |
**II |
Spolupráce: druhé čtení |
*** |
Postup souhlasu |
***I |
Spolurozhodování: první čtení |
***II |
Spolurozhodování: druhé čtení |
***III |
Spolurozhodování: třetí čtení |
AFET |
Výbor pro zahraniční věci |
DEVE |
Výbor pro rozvoj |
INTA |
Výbor pro mezinárodní obchod |
BUDG |
Rozpočtový výbor |
CONT |
Výbor pro rozpočtovou kontrolu |
ECON |
Hospodářský a měnový výbor |
EMPL |
Výbor pro zaměstnanost a sociální věci |
ENVI |
Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin |
ITRE |
Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku |
IMCO |
Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů |
TRAN |
Výbor pro dopravu a cestovní ruch |
REGI |
Výbor pro regionální rozvoj |
AGRI |
Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova |
PECH |
Výbor pro rybolov |
CULT |
Výbor pro kulturu a vzdělávání |
JURI |
Výbor pro právní záležitosti |
LIBE |
Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci |
AFCO |
Výbor pro ústavní záležitosti |
FEMM |
Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví |
PETI |
Petiční výbor |
PPE-DE |
Skupina Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů |
PSE |
Skupina sociálních demokratů v Evropském parlamentu |
ALDE |
Skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu |
UEN |
Skupina Unie pro Evropu národů |
Verts/ALE |
Skupina Zelených/Evropské svobodné aliance |
GUE/NGL |
Skupina konfederace Evropské sjednocené levice a Severské zelené levice |
IND/DEM |
Skupina Nezávislosti a demokracie |
ITS |
Skupina Identita, tradice, suverenita |
NI |
Nezařazení poslanci |
CS |
|
IV Informace
INFORMACE ORGÁNŮ A INSTITUCÍ EVROPSKÉ UNIE
Evropský parlament
ZASEDÁNÍ 2007-2008
Dílčí zasedání od 22. do 25. října 2007
Pondělí 22. října 2007
16.10.2008 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 263/1 |
ZÁPIS
(2008/C 263 E/01)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Hans-Gert PÖTTERING
předseda
1. Pokračování zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 17:00.
2. Prohlášení předsednictva
Předseda učinil krátké vystoupení, ve kterém přivítal výsledky zasedání Evropské rady v Lisabonu (18. a 19. října 2007). Představitelé států a vlád se na zasedání dohodli na znění reformní smlouvy, která má zásadní význam pro Evropský parlament. Předseda rovněž informoval poslance, že na slavnostním zasedání, které se bude konat dne 12. prosince 2007, tj. den před podpisem smlouvy, vyhlásí Listinu základních práv. Poděkoval Elmaru Brokovi, Enriquemu Barónu Crespovi a Andrewu Duffovi, kteří zastupovali Evropský parlament na mezivládní konferenci.
Vystoupili Daniel Cohn-Bendit a Hannes Swoboda.
3. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Zápis z předchozího zasedání byl schválen.
4. Složení Parlamentu
Paul Vergès oznámil písemně své odstoupení z funkce poslance Parlamentu s účinností od 5.10.2007.
Podle čl. 4 odst. 1 a 7 jednacího řádu oznámil Parlament uvolnění mandátu a informoval o tom dotyčný členský stát.
Příslušné portugalské orgány oznámily jmenování Armanda França, kterým je nahrazen Fausto Correia, poslancem Parlamentu s účinností od 15.10.2007.
Dokud nejsou ověřeny jeho pověřovací listiny nebo není rozhodnuto o jakémkoli sporu podle čl. 3 odst. 2 jednacího řádu, zasedá Armando França v Parlamentu a jeho orgánech a požívá všech práv, která jsou s tím spojena, pod podmínkou, že předtím učinil prohlášení, že nezastává funkci neslučitelnou s výkonem mandátu poslance Evropského parlamentu.
5. Členství ve výborech a delegacích
Na základě žádosti politické skupiny IND/DEM Parlament schválil toto jmenování: Georgios Georgiou je členem následujících výborů a delegací:
— |
výbor AFET |
— |
Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Makedonie |
— |
Delegace v Evropsko-středomořském parlamentním shromáždění |
— |
Delegace pro vztahy s Íránem |
— |
Delegace pro vztahy s Mercosurem. |
6. Podepisování aktů přijatých postupem spolurozhodování
Předseda oznámil, že podle článku 68 jednacího řádu Evropského parlamentu v úterý podepíše společně s předsedou Rady následující akty, které byly přijaty postupem spolurozhodování:
— |
Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2007/58/ES, kterou se mění směrnice Rady 91/440/EHS o rozvoji železnic Společenství a směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/14/ES o přidělování kapacity železniční infrastruktury a zpoplatnění železniční infrastruktury (03635/2007/LEX — C6-0335/2007 — 2004/0047(COD)) |
— |
Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2007/59/ES o vydávání osvědčení strojvedoucím obsluhujícím hnací vozidla a vlaky v železničním systému Společenství (03636/2007/LEX — C6-0336/2007 — 2004/0048(COD)) |
— |
Nařízení Evropského parlamentu a Rady o právech a povinnostech cestujících v železniční přepravě (03637/2007/LEX — C6-0337/2007 — 2004/0049(COD)) |
— |
Nařízení Evropského parlamentu a Rady o veřejných službách v přepravě cestujících po železnici a silnici a o zrušení nařízení Rady (EHS) č. 1191/69 a č. 1107/70 (03623/2007/LEX — C6-0357/2007 — 2000/0212(COD)) |
— |
Směrnice Evropského parlamentu a Rady o vyhodnocování a zvládání povodňových rizik (03618/2007/LEX — C6-0355/2007 — 2006/0005(COD)) |
— |
Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES), kterým se mění nařízení Rady (ES) č. 577/98 o organizaci výběrového šetření pracovních sil ve Společenství (03644/2007/LEX — C6-0356/2007 — 2006/0180(COD)) |
— |
Rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady, kterým se zavádí druhý akční program Společenství v oblasti zdraví (2008-2013) (03640/2007/LEX — C6-0358/2007 — 2005/0042A(COD)). |
7. Otázky k ústnímu zodpovězení a písemná prohlášení (předložení)
Poslanci předložili tyto dokumenty:
1) |
otázky k ústnímu zodpovězení (článek 108 jednacího řádu):
|
2) |
písemné prohlášení k zapsání do rejstříku (článek 116 jednacího řádu):
|
8. Písemná prohlášení, která nejsou brána v potaz
Podle ustanovení čl. 116 odst. 5 jednacího řádu se písemná prohlášení č. 57, 58, 59 neberou v potaz, jelikož neobdržela požadovaný počet podpisů.
9. Převody prostředků
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod prostředků DEC 27/2007 Evropské komise (C6-0233/2007 — SEK(2007)0685).
Poté, co se Rozpočtový výbor seznámil se stanoviskem Rady, schválil celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 finančního nařízení ze dne 25. června 2002 ve znění nařízení ze dne 13. prosince 2006.
10. Petice
Tyto petice, které byly níže uvedeného dne zapsány do rejstříku, byly předány příslušnému výboru podle článku 191 odst. 5 jednacího řádu:
Dne 2.10.2007
Claude Arenales (Confédération pour la Sauvegar de de l'Environnement et de la Qualité Vie) (č. 914/2007);
Alke Kathrin Schmidt (Interessengemeinschaft „Fischereihafen“) (11 podpisů) (č. 915/2007);
Maria-Magdalena Widmer (č. 916/2007);
Artur Kalmarczyk (Bürgerinitiative gegen den Ausbau Flugplatz Finow) (č. 917/2007);
Romy Roscher (8 podpisů) (č. 918/2007);
Klaus Filthaut (č. 919/2007);
Günther Gröger (č. 920/2007);
Rebecca Saruhan (č. 921/2007);
Andreas Deppenbrock (č. 922/2007);
Lennart Lueders (č. 923/2007);
Heinrich F. Lesemann (č. 924/2007);
Joachim Weber (č. 925/2007);
Tasoula Matraga (č. 926/2007);
Christoforos Kostarellos (č. 927/2007);
Aggelidis Kapsiohas (č. 928/2007);
Alexios Panagiopoulos (č. 929/2007);
Panagiotis Karras (č. 930/2007);
Panagiotis Karras (č. 931/2007);
Philipp Andrews (č. 932/2007);
Genda Ruth (č. 933/2007);
Claudio Chiaruttini (Lay Fraternities Charles de Foucauld) (24 podpisů) (č. 934/2007);
Angel Grela López (č. 935/2007);
Antonio Muñoz Secilla (Ecologistas en acción) (č. 936/2007);
Kebira Wild (č. 937/2007);
Corinne Godard (č. 938/2007);
Konstantinos Aivaliotis (č. 939/2007);
Stéphane Wurtz (č. 940/2007);
Stéphane Wurtz (č. 941/2007);
Alicja Matak (č. 942/2007);
Abílio Manuel de Sousa Vieira Garcia (č. 943/2007);
Neculai Agafiţei (č. 944/2007);
Dne 11.10.2007
Herbert Duenkel (č. 945/2007);
Herbert Steins (č. 946/2007);
Jörg Wen(č. 947/2007);
Giorgio Bortini (č. 948/2007);
Dirk Emmermann (č. 949/2007);
Jürgen Peters (PetArt Foundation) (č. 950/2007);
(jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 951/2007);
Christa Pardeller (č. 952/2007);
Herbert Funke (č. 953/2007);
Constantinos Aivaliotis (2 podpisů) (č. 954/2007);
Athanasios Bergeles (č. 955/2007);
Deirdre Levy (11 podpisů) (č. 956/2007);
Georgios Deskoulidis (č. 957/2007);
Graham Unsworth (č. 958/2007);
Helmut Koszuszeck (AGICOA) (č. 959/2007);
Gerardine O'Brien (č. 960/2007);
Elad Shetreet (č. 961/2007);
(jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 962/2007);
Mercedes Cuadra Acosta (Plafarma) (2 podpisy) (č. 963/2007);
Juan Antonio Navarro González (č. 964/2007);
(jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 965/2007);
Simone Spahiu (č. 966/2007);
Gennaro D'Ascoli (č. 967/2007);
Francesco Di Pasquale (č. 968/2007);
Saimon Conti (č. 969/2007);
Fikri Coskun (č. 970/2007);
Urszula Sterna-Juda (č. 971/2007);
(jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 972/2007);
(jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 973/2007);
Nicolae Bâldea (54 podpisů) (č. 974/2007);
Petre Radu (Surasul Soarelui) (č. 975/2007);
Ioan Dumitrescu (č. 976/2007);
Dragos Mosor (Societatea Comercială Crama Vânătorilor Srl) (č. 977/2007);
Carmen Tudoran (4 podpisy) (č. 978/2007);
Milan Sitar (2 podpisy) (č. 979/2007);
Dne 16.10.2007
Torkild Todsen (Borgergruppe) (č. 980/2007);
David Poole (č. 981/2007);
Demitrios Paicopolos (č. 982/2007);
(jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 983/2007);
George Matagos (č. 984/2007);
Giuseppe Ruga (2 podpisy) (č. 985/2007);
Jürgen Fritz Wisotski (č. 986/2007);
Pedro Marquez (č. 987/2007);
Juan Carlos de la Torre Rovira (č. 988/2007);
Albert Sastre Mauri (č. 989/2007);
Carlos Carrasco-Muñoz de Vera (1569 podpisů) (č. 990/2007);
Vincenzo Gala (Associazione Placido Rizzotto Onlus) (č. 991/2007);
Domenico Larosa (Movimento difesa ambientale di Condofuri (MDA)) (č. 992/2007);
Janusz Kozuszko (č. 993/2007);
Rafal Gawronski (č. 994/2007);
Artur Misztal (Poland Street Association of Poles in Great Britain and Northern Ireland) (č. 995/2007);
Dne 18.10.2007
Frank Nixon (č. 996/2007);
Ivailo Ivanov (BSPB/Birdlife Bulgaria Varna Office) (7 podpisů) (č. 997/2007);
Vladimír Dostál (č. 998/2007);
Jürgen Lümmerich (č. 999/2007);
Jürgen Gerlach (2 podpisů) (č. 1000/2007);
Jakob Awik (č. 1001/2007);
Rudolf Dancek (č. 1002/2007);
Felix Kabelka (č. 1003/2007);
Rolf Jürgens (č. 1004/2007);
Hans Weichmann (č. 1005/2007);
Zoran Corak (Corak + Fink Rechtsanwälte) (č. 1006/2007);
Karl-Ernst Reichel (č. 1007/2007);
Eckehard W. Rechlin (Hamburger ErfolgsSchmieden) (č. 1008/2007);
Eduardo Caro López (9 podpisů) (č. 1009/2007);
Jaime Giménez Arbe (č. 1010/2007);
Yosheba Miren Sainz de la Higuera y Gartzia (č. 1011/2007);
Miguel Fernández Gersol (Sección Sindical Estatal-Santander) (č. 1012/2007);
Pierre Battaglia (Le Comité Soutien de Denise Pepitone en France) (1893 podpisů) (č. 1013/2007);
Josiane Grunenberger (č. 1014/2007);
Salvatore Fresta (č. 1015/2007);
Teresa Matulka (Stowarzyszenia Chorych na Mukopolisacharydoze i Choroby Pokrewne) (3 podpisy) (č. 1016/2007);
Piotr Rylski (č. 1017/2007);
Eugeniusz Dabrowski (č. 1018/2007);
José Maria de Jesus Martins (č. 1019/2007);
Valentin Hanganu (SC Luc Guard Sl Srl) (2 podpisy) (č. 1020/2007);
Constantin Zuica (č. 1021/2007);
Florin Vladoiu (č. 1022/2007);
Blaz Zgaga (č. 1023/2007);
Roger McLennan (č. 1024/2007).
11. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty:
1) |
z parlamentních výborů:
|
2) |
od poslanců:
|
12. Plán práce
Na pořadu byl plán práce.
Byl rozdán konečný návrh pořadu jednání druhého říjnového zasedání t. r., ke kterému byly navrženy tyto změny (článek 132 jednacího řádu):
Zasedání 22.10.2007 až 25.10.2007
v pondělí
— |
beze změn |
v úterý
— |
beze změn |
ve středu
— |
žádost skupiny Verts/ALE, aby byla rozprava o prohlášeních Rady a Komise ke schůzce na nejvyšší úrovni EU-Rusko (bod 35 PDOJ) ukončena předložením návrhů usnesení |
Vystoupili: Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE s odůvodněním žádosti, Graham Watson za skupinu ALDE, a Richard Corbett za skupinu PSE.
Parlament žádost schválil.
Lhůty pro předložení:
— |
návrhy usnesení: 23.10.2007 v 10:00 |
— |
pozměňovací návrhy a společné návrhy usnesení: 24.10.2007 v 10:00 |
Vystoupil Herbert Bösch.
— |
žádost skupiny GUE/NGL, aby byla rozprava o zprávě Vatvitsiotis o provádění zásady vzájemného uznávání rozsudků ve věcech trestních (A6-0362/2007) (bod 76 PDOJ) ukončena předložením pozměňovacích návrhů |
Parlament žádost schválil.
Lhůta pro předložení je stanovena následovně:
— |
pozměňovací návrhy: 22.10.2007 v 19:00 |
ve čtvrtek
Rozprava o porušování lidských práv, demokracie a právního státu (článek 115 jednacího řádu):
— |
žádost skupiny PPE-DE, aby byl bod „Uzbekistán“(bod 63 PDOJ) nahrazen bodem „Pákistán“ |
Vystoupili: Charles Tannock za skupinu PPE-DE s odůvodněním žádosti, Hannes Swoboda za skupinu PSE, a Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE.
Parlament žádost schválil.
*
* *
Plán práce byl tímto schválen.
13. Jednominutové projevy k důležitým politickým otázkám
Tito poslanci, kteří chtěli upozornit Parlament na důležitou otázku politické povahy, vystoupili podle článku 144 jednacího řádu s jednominutovým projevem:
Rumiana Jeleva, Luis Yañez-Barnuevo García, Eugenijus Gentvilas, Bogusław Rogalski, Carl Schlyter, Willy Meyer Pleite, Gerard Batten, Manolis Mavrommatis, Catherine Trautmann, Toomas Savi, Ewa Tomaszewska, Petya Stavreva, Csaba Sándor Tabajdi, Horia-Victor Toma, Richard James Ashworth, Pierre Pribetich, László Surján, Zita Pleštinská, Marianne Mikko, Marios Matsakis, Georgios Papastamkos, Karin Scheele, Ryszard Czarnecki, Milan Gaľa, Kyriacos Triantaphyllides, György Schöpflin, Silvia-Adriana Ţicău, Anna Záborská, Marian Harkin, Ioannis Gklavakis, Geoffrey Van Orden, Zdzisław Zbigniew Podkański a Ilda Figueiredo.
PŘEDSEDNICTVÍ: Alejo VIDAL-QUADRAS
místopředseda
Vystoupili: Bernard Wojciechowski, Urszula Krupa a Mairead McGuinness.
14. Rámcová směrnice o udržitelném využívání pesticidů ***I — Tematická strategie udržitelného používání pesticidů — Uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh ***I (rozprava)
Zpráva o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se stanoví rámec pro akce Společenství k dosažení udržitelného využívání pesticidů [KOM(2006)0373 — C6-0246/2006 — 2006/0132(COD)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodajka: Christa Klaß (A6-0347/2007)
Zpráva o tematické strategii udržitelného používání pesticidů [2007/2006(INI)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodajka: Irena Belohorská (A6-0291/2007)
Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh [KOM(2006)0388 — C6-0245/2006 — 2006/0136(COD)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodajka: Hiltrud Breyer (A6-0359/2007)
Vystoupili Stavros Dimas (člen Komise) a Markos Kyprianou (člen Komise).
Christa Klaß uvedla zprávu.
Vystoupila Marie Anne Isler Béguin, která ve svém projevu uvedla, že Christa Klaß vystoupila s osobním hodnocením zprávy, které neodpovídá stanovisku výboru. Christa Klaß odpověděla, že stanovisko výboru k dané zprávě není jednotné.
Irena Belohorská uvedla zprávu.
Hiltrud Breyer uvedla zprávu.
Vystoupili: Neil Parish (navrhovatel výboru AGRI), Dorette Corbey (navrhovatelka výboru ITRE), Manuel Medina Ortega (navrhovatel výboru JURI), Anja Weisgerber (navrhovatelka výboru IMCO), Kyösti Virrankoski (navrhovatel výboru AGRI), Ambroise Guellec za skupinu PPE-DE, Dan Jørgensen za skupinu PSE, Anne Laperrouze za skupinu ALDE, Wiesław Stefan Kuc za skupinu UEN, a Marie Anne Isler Béguin za skupinu Verts/ALE.
PŘEDSEDNICTVÍ: Martine ROURE
místopředsedkyně
Vystoupili: Jiří Maštálka za skupinu GUE/NGL, Johannes Blokland za skupinu IND/DEM, Andreas Mölzer za skupinu ITS, Jim Allister nezařazený, Erna Hennicot-Schoepges, Anne Ferreira, Holger Krahmer, Gintaras Didžiokas, Jens-Peter Bonde, Pilar Ayuso, Frédérique Ries, Leopold Józef Rutowicz, Urszula Krupa, Peter Baco, Marianne Thyssen, Bogdan Golik, Jan Mulder, Michael Henry Nattrass, Richard Seeber, Evangelia Tzampazi, Marian Harkin, Eija-Riitta Korhola, Dan Jørgensen, Anders Wijkman, Esther De Lange, Françoise Grossetête, Czesław Adam Siekierski, Stavros Dimas a Markos Kyprianou.
PŘEDSEDNICTVÍ: Mechtild ROTHE
místopředsedkyně
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 9.9 zápisu ze dne 23.10.2007, bod 9.10 zápisu ze dne 23.10.2007 a bod 8.22 zápisu ze dne 24.10.2007.
15. Změna článku 173 jednacího řádu EP o doslovných zápisech (rozprava)
Zpráva o změně článku 173 jednacího řádu EP o doslovných zápisech [2007/2137(REG)] — Výbor pro ústavní záležitosti.
Zpravodaj: Richard Corbett (A6-0354/2007)
Richard Corbett uvedl zprávu.
Vystoupili: Ingo Friedrich za skupinu PPE-DE, Costas Botopoulos za skupinu PSE, Andrew Duff za skupinu ALDE, Zdzisław Zbigniew Podkański za skupinu UEN, Johannes Voggenhuber za skupinu Verts/ALE, Bernard Wojciechowski za skupinu IND/DEM, a Richard Corbett s upřesněním k vystoupení, které učinil Zdzisław Zbigniew Podkański.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 8.15 zápisu ze dne 24.10.2007.
16. Strategie Společenství na snižování emisí CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel (rozprava)
Zpráva o strategii Společenství na snižování emisí CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel [2007/2119(INI)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodaj: Chris Davies (A6-0343/2007)
Chris Davies uvedl zprávu.
Vystoupil Stavros Dimas (člen Komise).
Vystoupili: Rebecca Harms (navrhovatelka výboru ITRE), Wolfgang Bulfon (navrhovatel výboru IMCO), Martin Callanan za skupinu PPE-DE, Marie-Noëlle Lienemann za skupinu PSE, Holger Krahmer za skupinu ALDE, Claude Turmes za skupinu Verts/ALE, Kartika Tamara Liotard za skupinu GUE/NGL, Malcolm Harbour a Matthias Groote.
PŘEDSEDNICTVÍ: Marek SIWIEC
místopředseda
Vystoupili: Péter Olajos, Linda McAvan, Andres Tarand, Małgorzata Handzlik, Dorette Corbey, Ivo Belet a Stavros Dimas.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 8.24 zápisu ze dne 24.10.2007.
17. Konvenční zdroje energie a technologie výroby energie (rozprava)
Zpráva o konvenčních zdrojích energie a technologiích výroby energie [2007/2091(INI)] — Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku.
Zpravodaj: Herbert Reul (A6-0348/2007)
Herbert Reul uvedl zprávu.
Vystoupil Andris Piebalgs (člen Komise).
Vystoupili: Margrete Auken (navrhovatelka výboru DEVE), Bogusław Sonik (navrhovatel výboru ENVI), András Gyürk za skupinu PPE-DE, Adam Gierek za skupinu PSE, Šarūnas Birutis za skupinu ALDE, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk za skupinu UEN, Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE, Esko Seppänen za skupinu GUE/NGL, Lydia Schenardi za skupinu ITS, Roger Helmer nezařazený, Jan Březina, Reino Paasilinna, Anne Laperrouze, Wiesław Stefan Kuc, Alyn Smith, Miloslav Ransdorf, Ján Hudacký, Hannes Swoboda, Mariela Velichkova Baeva, Vladimír Remek, Alejo Vidal-Quadras, Atanas Paparizov, Markus Pieper, Andres Tarand, Vladimir Urutchev, Joan Calabuig Rull, Silvia-Adriana Ţicău, Edit Herczog a Andris Piebalgs.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 8.23 zápisu ze dne 24.10.2007.
18. Poradní výbor pro správu evropských statistik ***I — Evropský poradní výbor pro politiku Společenství v oblasti statistických informací ***I (rozprava)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o založení Poradního výboru pro správu evropských statistik [KOM(2006)0599 — C6-0348/2006 — 2006/0199(COD)] — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodajka: Sharon Bowles (A6-0327/2007)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady, kterým se zřizuje Evropský poradní výbor pro politiku Společenství v oblasti statistických informací [KOM(2006)0653 — C6-0379/2006 — 2006/0217(COD)] — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodajka: Ieke van den Burg (A6-0328/2007)
Vystoupil Joaquín Almunia (člen Komise).
Sharon Bowles uvedla zprávu.
Ieke van den Burg uvedla zprávu.
Vystoupili: Jean-Paul Gauzès za skupinu PPE-DE, Wolf Klinz za skupinu ALDE, Mieczysław Edmund Janowski za skupinu UEN, Hans-Peter Martin nezařazený, a Joaquín Almunia.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 8.16 zápisu ze dne 24.10.2007 a bod 8.17 zápisu ze dne 24.10.2007.
19. Pořad jednání příštího zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 396.144/OJMA).
20. Ukončení zasedání
Zasedání skončilo v 23:00.
Harald Rømer
generální tajemník
Hans-Gert Pöttering
předseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Adamou, Agnoletto, Aita, Albertini, Allister, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelakas, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Ashworth, Assis, Athanasiu, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Aubert, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Baco, Badia i Cutchet, Baeva, Bărbuleţiu, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beazley, Becsey, Beer, Belder, Belet, Belohorská, Beňová, Berend, Berès, Berlato, Berman, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Booth, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Burke, Buruiană-Aprodu, Bushill-Matthews, Busk, Buşoi, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Cappato, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Casini, Caspary, Castex, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Ciornei, Claeys, Clark, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Corda, Coşea, Paolo Costa, Cottigny, Coûteaux, Cramer, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, De Blasio, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Dillen, Dimitrakopoulos, Dîncu, Dobolyi, Dombrovskis, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Duff, Duka-Zólyomi, Dumitrescu, Ehler, Ek, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Jill Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Färm, Fajmon, Falbr, Farage, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Ferrari, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Flasarová, Flautre, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Fontaine, Fourtou, Fraga Estévez, França, Frassoni, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, Garcés Ramón, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gebhardt, Gentvilas, Georgiou, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Gobbo, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, Grech, Griesbeck, de Groen-Kouwenhoven, Groote, Grosch, Grossetête, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hammerstein, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hasse Ferreira, Hassi, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hegyi, Hellvig, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Hutchinson, Iotova, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jacobs, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jensen, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Karas, Karim, Kaufmann, Kauppi, Kazak, Tunne Kelam, Kelemen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Kónya-Hamar, Koppa, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Krahmer, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Krupa, Kuc, Kuhne, Kušķis, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lang, De Lange, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Lauk, Lavarra, Lax, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Le Rachinel, Lévai, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liotard, Lipietz, Locatelli, López-Istúriz White, Louis, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Lyubcheva, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Maldeikis, Manders, Maňka, Thomas Mann, Manolakou, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mihăescu, Mihalache, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moisuc, Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morillon, Morţun, Mulder, Musacchio, Muscat, Musumeci, Myller, Napoletano, Nassauer, Nattrass, Navarro, Neris, Newton Dunn, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Paasilinna, Pack, Pahor, Paleckis, Panayotopoulos-Cassiotou, Panayotov, Pannella, Papadimoulis, Paparizov, Papastamkos, Parish, Paşcu, Pęk, Pflüger, Pieper, Pīks, Piotrowski, Piskorski, Pistelli, Pleštinská, Podestà, Podgorean, Podimata, Podkański, Pöttering, Pohjamo, Poignant, Pomés Ruiz, Popeangă, Posselt, Prets, Pribetich, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Raeva, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rivera, Rizzo, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rühle, Rutowicz, Ryan, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samuelsen, Sánchez Presedo, dos Santos, Saryusz-Wolski, Savi, Sbarbati, Schaldemose, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schinas, Schlyter, Frithjof Schmidt, Olle Schmidt, Schmitt, Schöpflin, Jürgen Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Şerbu, Siekierski, Silva Peneda, Simpson, Sinnott, Siwiec, Skinner, Škottová, Smith, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Speroni, Staes, Stănescu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stauner, Stavreva, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Strož, Stubb, Sudre, Surján, Susta, Svensson, Szabó, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Ţicău, Ţîrle, Titford, Titley, Toia, Toma, Tomaszewska, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Vălean, Van Hecke, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Vergnaud, Vidal-Quadras, Virrankoski, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Wieland, Wiersma, Wijkman, Willmott, Wise, von Wogau, Wohlin, Bernard Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Záborská, Zaleski, Zapałowski, Ždanoka, Zdravkova, Železný, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
Úterý 23. října 2007
16.10.2008 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 263/18 |
ZÁPIS
(2008/C 263 E/02)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
místopředseda
1. Zahájení zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 9:05.
Vystoupili Hannes Swoboda za skupinu PSE, aby se vrátil k rozhodnutí, kterým Parlament schválil předložení návrhů usnesení na ukončení rozpravy o schůzce na nejvyšší úrovni EU-Rusko během tohoto dílčího zasedání (bod 12 zápisu ze dne 22.10.2007), a požádal, aby bylo hlasování o těchto návrzích zařazeno na příští dílčí zasedání, a Joseph Daul za skupinu PPE-DE, který se připojil k této žádosti (předseda odpověděl, že bude záležitost konzultovat s ostatními politickými skupinami).
2. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty:
1) |
z Rady a Komise:
|
2) |
z parlamentních výborů:
|
3. Písemná prohlášení (předložení)
Tito poslanci předložili písemná prohlášení k uložení do rejstříku (článek 116 jednacího řádu):
— |
Bogusław Rogalski, Andrzej Tomasz Zapałowski, Dariusz Maciej Grabowski a Witold Tomczak o uznání vyvražďování Poláků ukrajinskými nacionalisty za genocidu (92/2007). |
4. Texty smluv dodané Radou
Rada předala ověřené kopie těchto dokumentů:
— |
Dohoda mezi Evropským společenstvím a Republikou Černá hora o usnadnění udělování víz, |
— |
Dohoda mezi Evropským společenstvím a Republikou Srbsko o usnadnění udělování víz. |
5. Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)
Podle článku 115 jednacího řádu požádali poslanci nebo politické skupiny, aby se konala rozprava o níže uvedených návrzích usnesení:
I. |
ÍRÁN
|
II. |
PÁKISTÁN
|
III. |
SÚDÁN: ZAVRAŽDĚNÍ PŘÍSLUŠNÍKŮ MÍROVÝCH SIL AFRICKÉ UNIE
|
Řečnická doba bude rozdělena podle článku 142 jednacího řádu.
6. Příspěvek daňové politiky k Lisabonské strategii (rozprava)
Zpráva o příspěvku daňové politiky k Lisabonské strategii [2007/2097(INI)] — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodajka: Sahra Wagenknecht (A6-0391/2007)
Sahra Wagenknecht uvedla zprávu.
Vystoupil László Kovács (člen Komise).
Vystoupili: Piia-Noora Kauppi za skupinu PPE-DE, Katerina Batzeli za skupinu PSE, Margarita Starkevičiūtė za skupinu ALDE, Heide Rühle za skupinu Verts/ALE, Esko Seppänen za skupinu GUE/NGL, Derek Roland Clark za skupinu IND/DEM, Petre Popeangă za skupinu ITS, Eoin Ryan za skupinu UEN, Gay Mitchell, Pervenche Berès, Olle Schmidt, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk, Zsolt László Becsey, Dariusz Rosati, Konrad Szymański a László Kovács.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 8.25 zápisu ze dne 24.10.2007.
(Zasedání, které bylo přerušeno v 9:55, pokračovalo v 10:10.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Hans-Gert PÖTTERING
předseda
7. Výsledky neformální schůzky na nejvyšší úrovni představitelů států a vlád (Lisabon, 18.-19. října 2007) (rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Výsledky neformální schůzky na nejvyšší úrovni představitelů států a vlád (Lisabon, 18.-19. října 2007)
Předseda učinil krátké prohlášení, ve kterém poděkoval portugalskému předsednictví Rady a předsedovi Komise za úsilí, jež oba orgány vynaložily s ohledem na přijetí reformní smlouvy EU.
José Sócrates (úřadující předseda Rady) a José Manuel Barroso (předseda Komise) učinili prohlášení.
Vystoupili: Joseph Daul za skupinu PPE-DE, Martin Schulz za skupinu PSE, Graham Watson za skupinu ALDE, Brian Crowley za skupinu UEN, Monica Frassoni za skupinu Verts/ALE, Francis Wurtz za skupinu GUE/NGL, Nigel Farage za skupinu IND/DEM, Jean-Marie Le Pen za skupinu ITS, Irena Belohorská nezařazená, a Elmar Brok, Enrique Barón Crespo, Andrew Duff, tři posledně jmenovaní jako zástupci Evropského parlamentu na mezivládní konferenci, Luís Queiró, Edite Estrela, Karin Riis-Jørgensen, Konrad Szymański, Johannes Voggenhuber, Ilda Figueiredo, Vladimír Železný, Luca Romagnoli, Jana Bobošíková, Timothy Kirkhope, Poul Nyrup Rasmussen, Marielle De Sarnez, Mirosław Mariusz Piotrowski, Ian Hudghton, Koenraad Dillen, Hans-Peter Martin, Marianne Thyssen a Jo Leinen.
PŘEDSEDNICTVÍ: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
místopředseda
Vystoupili: Lapo Pistelli, Mario Borghezio, Íñigo Méndez de Vigo a Jan Marinus Wiersma.
PŘEDSEDNICTVÍ: Hans-Gert PÖTTERING
předseda
Vystoupili: Bronisław Geremek, Alain Lamassoure, Bernard Poignant, Hartmut Nassauer, Richard Corbett, Bogdan Klich, Adrian Severin, Jan Zahradil, Andrzej Jan Szejna, Tunne Kelam, Jerzy Buzek, José Sócrates a José Manuel Barroso.
Rozprava je uzavřena.
PŘEDSEDNICTVÍ: Alejo VIDAL-QUADRAS
místopředseda
8. Pořad jednání
Předseda po dohodě s politickými skupinami a v souladu s jednacím řádem navrhl dvě změny pořadu jednání tohoto dílčího zasedání.
Žádost, aby bylo hlasování o návrzích usnesení předložených na ukončení rozpravy o schůzce na nejvyšší úrovni EU-Rusko odloženo na příští dílčí zasedání (bod 12 zápisu ze dne 22.10.2007 a bod 1 zápisu ze dne 23.10.2007).
K tomuto návrhu vystoupili: Graham Watson za skupinu ALDE, Hannes Swoboda za skupinu PSE, Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE a Martin Schulz s žádostí, aby Komise a Rada informovaly Rusko o postoji Parlamentu v době konání schůzky na nejvyšší úrovni.
Předseda na žádost poslanců rozhodl, že se o návrhu bude hlasovat.
Parlament žádost schválil EH (321 pro, 309 proti, 27 zdržení se).
Lhůta pro předložení je stanovena následovně:
— |
pozměňovací návrhy a společné návrhy usnesení: středa 7.11.2007 v 18:00. |
Žádost, aby se o zprávách Margie Sudre (A6-0405/2007) o dohodě mezi ES a Madagaskarem o rybolovu (bod 57 OJ) a Emanuel Jardim Fernandes (A6-0404/2007) o dohodě o partnerství v odvětví rybolovu mezi ES a Mosambikem (bod 58 OJ), ke kterým se původně měla konat rozprava, hlasovalo ve čtvrtek v poledne bez rozpravy.
Vystoupili: Christopher Beazley, který se vrátil k postupu týkajícímu se prvního návrhu a vyslovil přání, aby Rada a Komise předaly panu Putinovi doslovný záznam rozpravy o schůzce na nejvyšší úrovni EU-Rusko, a Margie Sudre, která požádala o potvrzení skutečnosti, že se o dvou výše uvedených zprávách bude hlasovat bez rozpravy (předseda tuto skutečnost potvrdil).
Parlament návrh schválil.
9. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.
9.1. Protokol k Dohodě o přidružení mezi Evropským společenstvím a Chilskou republikou s ohledem na přistoupení Bulharské republiky a Rumunska k EU *** (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Doporučení o protokolu k Dohodě o přidružení mezi Evropským společenstvím a Chilskou republikou s ohledem na přistoupení Bulharské republiky a Rumunska k EU [12550/2007 — C6-0325/2007 — 2007/0083(AVC)] — Výbor pro mezinárodní obchod.
Zpravodaj: Helmuth Markov (A6-0361/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 1)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0436)
Parlament proto vyslovil souhlas.
9.2. Návrh vědeckotechnické dohody ES-Švýcarsko * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady a Komise o uzavření Dohody o vědeckotechnické spolupráci mezi Evropskými společenstvími na jedné straně a Švýcarskou konfederací na straně druhé jménem Evropského společenství a Evropského společenství pro atomovou energii [KOM(2007)0305 — C6-0227/2007 — 2007/0106(CNS)] — Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku.
Zpravodajka: Angelika Niebler (A6-0377/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 2)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0437)
9.3. Odrůdové právo Společenství * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 2100/94, pokud jde o právo podat žádost o odrůdové právo Společenství [KOM(2007)0445 — C6-0274/2007 — 2007/0161(CNS)] — Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova.
Zpravodaj: Neil Parish (A6-0373/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 3)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0438)
9.4. Ratifikace protokolu ze dne 12. února 2004, kterým se mění Pařížská úmluva ze dne 29. července 1960 o odpovědnosti vůči třetím stranám v oblasti jaderné energie, Republikou Slovinsko *** (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Doporučení o návrhu rozhodnutí Rady, kterým se Republika Slovinsko zmocňuje, aby v zájmu Evropského společenství ratifikovala protokol ze dne 12. února 2004, kterým se mění Pařížská úmluva ze dne 29. července 1960 o odpovědnosti vůči třetím stranám v oblasti jaderné energie [09453/2007 — C6-0180/2007 — 2006/0260(AVC)] — Výbor pro právní záležitosti.
Zpravodaj: Giuseppe Gargani (A6-0369/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 4)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0439)
Parlament proto vyslovil souhlas.
9.5. Úmluva OSN/EHK uzavřená v Espoo * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady, kterým se jménem Evropského společenství schvalují první a druhá změna Úmluvy OSN/EHK o posuzování vlivů na životní prostředí přesahujících hranice států uzavřené v Espoo [KOM(2007)0470 — C6-0291/2007 — 2007/0169(CNS)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodaj: Miroslav Ouzký (A6-0395/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 5)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0440)
9.6. Přistoupení Bulharska a Rumunska k úmluvě ze dne 26. července 1995 o ochraně finančních zájmů Evropských společenství a k různým protokolům této úmluvy * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o doporučení rozhodnutí Rady o přistoupení Bulharské republiky a Rumunska k Úmluvě ze dne 26. července 1995, vypracované na základě článku K.3 Smlouvy o Evropské unii, o ochraně finančních zájmů Evropských společenství, Protokolu ze dne 27. září 1996, vypracovaném na základě článku K.3 Smlouvy o Evropské unii, k Úmluvě o ochraně finančních zájmů Evropských společenství, Protokolu ze dne 29. listopadu 1996, vypracovaném na základě článku K.3 Smlouvy o Evropské unii, protokol o výkladu Úmluvy o ochraně finančních zájmů Evropských společenství prostřednictvím rozhodnutí o předběžných otázkách Soudním dvorem Evropských společenství a Druhému protokolu ze dne 19. června 1997, vypracovaném na základě článku K.3 Smlouvy o Evropské unii, k Úmluvě o ochraně finančních zájmů Evropských společenství [KOM(2007)0277 — C6-0238/2007 — 2007/0100(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodaj: Jean-Marie Cavada (A6-0360/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 6)
DOPORUČENÍ KOMISE, POZMĚŇOVACÍ NÁVRH a NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0441)
9.7. Komunikační infrastruktura pro prostředí Schengenského informačního systému (SIS) (rozhodnutí) * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o zavedení, provozu a řízení komunikační infrastruktury pro prostředí Schengenského informačního systému (SIS) [KOM(2007)0306 — C6-0215/2007 — 2007/0104(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodaj: Carlos Coelho (A6-0357/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 7)
NÁVRH KOMISE, POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY a NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
Carlos Coelho (zpravodaj) učinil prohlášení podle čl. 131 odst. 4 jednacího řádu.
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0442)
9.8. Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a o řádném finančním řízení [KOM(2007)0415 — C6-0323/2007 — 2007/2168(ACI)] — Rozpočtový výbor.
Zpravodaj: Reimer Böge (A6-0378/2007)
(potřebná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 8)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0443)
9.9. Rámcová směrnice o udržitelném využívání pesticidů ***I (hlasování)
Zpráva o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se stanoví rámec pro akce Společenství k dosažení udržitelného využívání pesticidů [KOM(2006)0373 — C6-0246/2006 — 2006/0132(COD)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodajka: Christa Klaß (A6-0347/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 9)
Vystoupil Christopher Heaton-Harris, aby odsoudil snahu jedné nátlakové skupiny ovlivnit hlasování poslanců.
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2007)0444)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0444)
9.10. Uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh ***I (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh [KOM(2006)0388 — C6-0245/2006 — 2006/0136(COD)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodajka: Hiltrud Breyer (A6-0359/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 10)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2007)0445)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0445)
K hlasování vystoupili:
— |
Graham Booth k průběhu hlasování; |
— |
Edward McMillan-Scott uvedl, že by bylo třeba častěji používat článek 156 jednacího řádu. |
*
* *
Vystoupil Hannes Swoboda za skupinu PSE, který s ohledem na pokročilou hodinu požádal, aby hlasování pokračovalo zítra.
K této žádosti vystoupili: Joseph Daul za skupinu PPE-DE, který dále uvedl, že podle jeho názoru by bylo vhodné přehodnotit pracovní postupy, a Daniel Cohn-Bendit a Roberto Musacchio, oba dva k předcházejícímu vystoupení.
Hlasování bylo v tomto bodě přerušeno, o zbývajících bodech se bude hlasovat následující den.
10. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu podle čl. 163 odst. 3 jednacího řádu.
Ústní vysvětlení hlasování:
— |
Zpráva Christa Klaß — A6-0347/2007: Christa Klaß, Caroline Lucas, Péter Olajos, Zuzana Roithová, Ryszard Czarnecki a Carl Schlyter |
— |
Zpráva Hiltrud Breyer — A6-0359/2007: Michl Ebner |
11. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na stránkách „Séance en direct“, „Résultats des votes (appels nominaux)/Results of votes (Roll-call votes)“. V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.
Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.
Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.
*
* *
Mairead McGuinness oznámila, že její hlasovací zařízení nefungovalo při hlasování o zprávě Angelika Niebler — A6-0377/2007.
Jacek Protasiewicz oznámil, že jeho hlasovací zařízení nefungovalo při hlasování o zprávě Christa Klaß — A6-0347/2007, pn. 146.
(Zasedání, které bylo přerušeno v 14:25, pokračovalo v 15:05.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Hans-Gert PÖTTERING
předseda
12. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Zápis z předchozího zasedání byl schválen.
13. Návrh souhrnného rozpočtu EU na rok 2008 (oddíl III) — Rozpočet na rozpočtový rok 2008 (Oddíly I, II, IV, V, VI, VII, VIII, IX) (rozprava)
Zpráva o návrhu souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008, Oddíl III - Komise (C6-0287/2007 — 2007/2019(BUD)) a návrh na změnu č. 1/2008 (13659/2007 — C6-0341/2007) k návrhu souhrného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008 — Rozpočtový výbor.
Zpravodaj: Kyösti Virrankoski (A6-0397/2007)
Zpráva o návrhu souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008 Oddíl I - Evropský parlament, Oddíl II - Rada, Oddíl IV - Soudní dvůr, Oddíl V - Účetní dvůr, Oddíl VI - Evropský hospodářský a sociální výbor, Oddíl VII - Výbor regionů, Oddíl VIII - Evropský veřejný ochránce práv, Oddíl IX - Evropský inspektor ochrany údajů [C6-0288/2007 — 2007/2019B(BUD)] — Rozpočtový výbor.
Zpravodaj: Ville Itälä (A6-0394/2007)
Předseda následující prohlášení:
Předtím, než dám slovo paní komisařce Dalii Grybauskaitėové, bych chtěl vyjádřit svůj údiv nad nepřítomností dalších komisařů, které jsme pozvali. Lze ji vysvětlit několika způsoby. Pravděpodobně jsme odeslali pozvánky příliš pozdě. Je to možné, ujistím se, jak se situace má.
Chtěl bych nicméně připomenout, že podle interinstitucionální dohody se Komise musí účastnit dílčích zasedání Evropského parlamentu. Budu se touto otázkou zabývat podrobněji a věřím, že jak Komise, tak samozřejmě i Evropský parlament budou dodržovat závazky uzavřené podle interinstitucionální dohody.
Chtěl bych požádat zde přítomnou paní komisařku Daliu Grybauskaitėovou, aby o této situaci uvědomila Komisi. Osobně jsem se k tomuto tématu již vyjádřil v rámci Konference předsedů. Nepřeji si začínat s jednostranným obviňováním, nicméně se budu touto otázkou zabývat.
Ville Itälä a Kyösti Virrankoski uvedli zprávy
Vystoupili: Richard James Ashworth za skupinu PPE-DE, Catherine Guy-Quint za skupinu PSE, Anne E. Jensen za skupinu ALDE, Wiesław Stefan Kuc za skupinu UEN, Helga Trüpel za skupinu Verts/ALE, Esko Seppänen za skupinu GUE/NGL, Nils Lundgren za skupinu IND/DEM, a Hans-Peter Martin nezařazený.
Vystoupila Dalia Grybauskaitė (členka Komise).
Vystoupili: Michael Gahler (navrhovatel výboru AFET) a Ralf Walter (navrhovatel výboru DEVE).
PŘEDSEDNICTVÍ: Manuel António dos SANTOS
místopředseda
Vystoupili: Peter Šťastný (navrhovatel výboru INTA), Salvador Garriga Polledo (navrhovatel výboru CONT), Cristobal Montoro Romero (navrhovatel výboru ECON), Gabriele Stauner (navrhovatelka výboru EMPL), Jutta Haug (navrhovatelka výboru ENVI), Angelika Niebler (navrhovatelka výboru ITRE), Luisa Fernanda Rudi Ubeda (navrhovatelka výboru IMCO), Wojciech Roszkowski (navrhovatel výboru REGI), Jan Mulder (navrhovatel výboru AGRI), Emanuel Jardim Fernandes (navrhovatel výboru PECH), Helga Trüpel (navrhovatelka výboru CULT), Gérard Deprez (navrhovatel výboru LIBE), Rihards Pīks (navrhovatel výboru AFCO), Christa Prets (navrhovatelka výboru FEMM), Luciana Sbarbati (navrhovatelka výboru PETI), László Surján, Jutta Haug, Gérard Deprez, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk, Gérard Onesta, Pedro Guerreiro, Jean-Claude Martinez, Sergej Kozlík, Ingeborg Gräßle, Vladimír Maňka, Nathalie Griesbeck, Seán Ó Neachtain, Margrete Auken, Adamos Adamou a Janusz Lewandowski.
PŘEDSEDNICTVÍ: Adam BIELAN
místopředseda
Vystoupili: Louis Grech, István Szent-Iványi, Konrad Szymański, Satu Hassi, James Elles, Joan Calabuig Rull, Samuli Pohjamo, Simon Busuttil, Göran Färm, Hannu Takkula, Monica Maria Iacob-Ridzi, Marusya Ivanova Lyubcheva, Margarita Starkevičiūtė, Rolf Berend, Thijs Berman, Christofer Fjellner, Katerina Batzeli a Reimer Böge (předseda výboru BUDG).
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.2 zápisu ze dne 25.10.2007 a bod 7.3 zápisu ze dne 25.10.2007.
(Zasedání bylo přerušeno v 17:45 před dobou vyhrazenou pro otázky a pokračovalo v 17:50)
PŘEDSEDNICTVÍ: Diana WALLIS
místopředsedkyně
14. Složení Parlamentu
Joop Post oznámil písemně své odstoupení z funkce poslance Parlamentu s účinností od 17.10.2007.
Podle čl. 4 odst. 1 jednacího řádu oznámil Parlament uvolnění mandátu a informoval o tom dotyčný členský stát.
Příslušné nizozemské orgány mezitím oznámily zvolení Cornelia Vissera, kterým bude nahrazen Joop Post, poslancem Evropského parlamentu. Parlament vzal toto zvolení na vědomí s účinností od 17.10.2007.
Dokud nejsou ověřeny jeho pověřovací listiny nebo není rozhodnuto o jakémkoli sporu podle čl. 3 odst. 2 jednacího řádu, zasedá Cornelis Visser v Parlamentu a jeho orgánech a požívá všech práv, která jsou s tím spojena, pod podmínkou, že předtím učinil prohlášení, že nezastává funkci neslučitelnou s výkonem mandátu poslance Evropského parlamentu.
15. Doba vyhrazená pro otázky (Komise)
Parlament projednal řadu otázek Komisi (B6-0318/2007).
První část
Otázka 41 (Manuel Medina Ortega): Únosy dětí.
Otázka a doplňující otázky od: Manuel Medina Ortega, Marie Panayotopoulos-Cassiotou a Reinhard Rack. Odpověď: Franco Frattini (místopředseda Komise).
Otázka 42 (Milan Gaľa): Virus Chikungunya v Evropě.
Otázka a doplňující otázka od: Milan Gaľa. Odpověď: Markos Kyprianou (člen Komise).
Otázka 43 (Paulo Casaca): Humanitární katastrofa v Iráku.
Otázka a doplňující otázky od: Paulo Casaca a Danutė Budreikaitė. Odpověď: Neelie Kroes (členka Komise).
Druhá část
Otázka 44 (Marie Panayotopoulos-Cassiotou): Dočasní zaměstnanci pracující na stálých místech v institucích a službách Evropské unie.
Otázka a doplňující otázky od: Marie Panayotopoulos-Cassiotou a Paul Rübig. Odpověď: Siim Kallas (místopředseda Komise).
Otázka 45 (Johan Van Hecke): Zvýšení počtu evropských úředníků a jeho následky pro nárůst výdajů na důchodové pojištění.
Otázka a doplňující otázky od: Johan Van Hecke, Justas Vincas Paleckis a Ingeborg Gräßle. Odpověď: Siim Kallas.
Otázka 46 (Esko Seppänen): Komise a odbory.
Otázka a doplňující otázky od: Esko Seppänen a Paul Rübig. Odpověď: Siim Kallas.
Autoři otázek 47 až 48 obdrží písemné odpovědi.
Otázka 49 (Bart Staes): Celková výše pokut uložených podnikům v rámci hospodářské soutěže.
Otázka a doplňující otázky od: Bart Staes, Reinhard Rack a Danutė Budreikaitė. Odpověď: Neelie Kroes.
Otázka 50 (Lambert van Nistelrooij): Fúze společností Suez a Gaz de France.
Otázka a doplňující otázka od: Lambert van Nistelrooij. Odpověď: Neelie Kroes.
Otázka 51 se nebere v potaz z důvodu nepřítomnosti autora.
Otázka 52 (Anne Van Lancker): Dotace pro Volvo Cars Gand: právní předpisy EU týkající se státních podpor.
Otázka a doplňující otázka od: Anne Van Lancker. Odpověď: Neelie Kroes.
Otázka 53 (Georgios Papastamkos): Obchod a změna klimatu.
Otázka a doplňující otázky od: Georgios Papastamkos a Daniel Caspary. Odpověď: Peter Mandelson (člen Komise).
Otázka 54 (Daniel Caspary): Rozprava o budoucnosti nástrojů ochrany obchodu.
Otázka 55 (Laima Liucija Andrikienė): Nástroje ochrany obchodu Evropské unie.
Otázka a doplňující otázky od: Daniel Caspary, Laima Liucija Andrikienė, Georgios Papastamkos a Elisa Ferreira. Odpověď: Peter Mandelson.
Autoři otázek 56 až 98 obdrží písemné odpovědi.
Doba vyhrazená pro otázky na Komisi skončila.
(Zasedání, které bylo přerušeno v 19:35, pokračovalo v 21:00.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Adam BIELAN
místopředseda
16. Zvýšení cen potravin, ochrana spotřebitele (rozprava)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0065/2007), kterou pokládají Joseph Daul, Lutz Goepel a Neil Parish za skupinu PPE-DE Komisi: Zvýšení cen potravin (B6-0321/2007)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0067/2007), kterou pokládají Luis Manuel Capoulas Santos za skupinu PSE, Komisi: Ochrana spotřebitelů a nárůst cen (B6-0377/2007)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0069/2007), kterou pokládají Sergio Berlato, Janusz Wojciechowski, Gintaras Didžiokas a Liam Aylward za skupinu UEN Komisi: Výrazný nárůst cen potravin a ochrana spotřebitele (B6-0378/2007)
Neil Parish (spoluautor) rozvinul otázku k ústnímu zodpovězení (B6-0321/2007).
Luis Manuel Capoulas Santos (autor) rozvinul otázku k ústnímu zodpovězení (B6-0377/2007).
Sergio Berlato (spoluautor) rozvinul otázku k ústnímu zodpovězení (B6-0378/2007).
Mariann Fischer Boel (členka Komise) odpověděla na otázky.
Vystoupili: Mairead McGuinness za skupinu PPE-DE, Bernadette Bourzai za skupinu PSE, Niels Busk za skupinu ALDE, Janusz Wojciechowski za skupinu UEN, Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf za skupinu Verts/ALE, Vincenzo Aita za skupinu GUE/NGL, Jim Allister nezařazený, Struan Stevenson, María Isabel Salinas García, Andrzej Tomasz Zapałowski, Diamanto Manolakou, Agnes Schierhuber, Csaba Sándor Tabajdi, Esther Herranz García, Rosa Miguélez Ramos, James Nicholson, Catherine Neris a Mariann Fischer Boel.
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 108 odst. 5 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Joseph Daul, Lutz Goepel, Neil Parish, Struan Stevenson, Pilar Ayuso, Esther De Lange, Carmen Fraga Estévez, Esther Herranz García, Elisabeth Jeggle, Mairead McGuinness a James Nicholson za skupinu PPE-DE o zvýšení cen krmiva a potravin o rostoucích cenách krmiv a potravin (B6-0400/2007) |
— |
Luis Manuel Capoulas Santos, Bernadette Bourzai, María Isabel Salinas García, Katerina Batzeli a Rosa Miguélez Ramos za skupinu PSE o zvýšení cen potravin a ochraně spotřebitelů o nárůstu cen a ochraně spotřebitelů (B6-0401/2007) |
— |
Diamanto Manolakou, Vincenzo Aita, Ilda Figueiredo, Willy Meyer Pleite, Marco Rizzo, Kyriacos Triantaphyllides a Dimitrios Papadimoulis za skupinu GUE/NGL o zvýšení cen potravin a ochraně spotřebitelů o nárůstu cen potravin a ochraně spotřebitelů (B6-0402/2007) |
— |
Niels Busk, Kyösti Virrankoski a Willem Schuth za skupinu ALDE o zvýšení cen potravin o zvýšení cen potravin (B6-0403/2007) |
— |
Sergio Berlato, Janusz Wojciechowski, Gintaras Didžiokas, Andrzej Tomasz Zapałowski, Liam Aylward, Zdzisław Zbigniew Podkański, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk a Ryszard Czarnecki za skupinu UEN o výrazném zvýšení cen potravin a ochraně spotřebitelů o podstatném zvyšování cen potravin a ochraně spotřebitele (B6-0404/2007) |
— |
Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf, Alyn Smith a Milan Horáček za skupinu Verts/ALE o zvýšení cen potravin o zvýšení cen potravin (B6-0405/2007) |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.9 zápisu ze dne 25.10.2007.
17. Tabákový kouř: možnosti politiky na úrovni EU (rozprava)
Zpráva o Zelené knize „K Evropě bez tabákového kouře: možnosti politiky na úrovni EU“ [2007/2105(INI)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodaj: Karl-Heinz Florenz (A6-0336/2007)
Karl-Heinz Florenz uvedl zprávu.
Vystoupil Markos Kyprianou (člen Komise).
Vystoupili: Marianne Thyssen za skupinu PPE-DE, Glenis Willmott za skupinu PSE, Jules Maaten za skupinu ALDE, Hiltrud Breyer za skupinu Verts/ALE, Jens Holm za skupinu GUE/NGL, Koenraad Dillen za skupinu ITS, Eija-Riitta Korhola, Gyula Hegyi a Marios Matsakis.
PŘEDSEDNICTVÍ: Mario MAURO
místopředseda
Vystoupili: Carl Schlyter, Bogusław Sonik, Karin Scheele, Holger Krahmer, Anja Weisgerber, Catherine Stihler, Christofer Fjellner a Markos Kyprianou.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 8.26 zápisu ze dne 24.10.2007.
18. Protokol, kterým se mění Dohoda o obchodních aspektech práv k duševnímu vlastnictví (dohoda TRIPS) ***I (rozprava)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o přijetí Protokolu, kterým se mění Dohoda o obchodních aspektech práv k duševnímu vlastnictví, sjednaného v Ženevě dne 6. prosince 2005, jménem Evropského společenství [08934/2006 — C6-0359/2006 — 2006/0060(AVC)] — Výbor pro mezinárodní obchod.
Zpravodaj: Gianluca Susta (A6-0403/2007)
Gianluca Susta uvedl zprávu.
Vystoupil Peter Mandelson (člen Komise).
Vystoupili: Michel Rocard (navrhovatel výboru JURI), Georgios Papastamkos za skupinu PPE-DE, Kader Arif za skupinu PSE, Johan Van Hecke za skupinu ALDE, Ryszard Czarnecki za skupinu UEN, Carl Schlyter za skupinu Verts/ALE, Umberto Guidoni za skupinu GUE/NGL, Zbigniew Zaleski, Erika Mann a Francisco Assis.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 8.14 zápisu ze dne 24.10.2007.
19. Kvalifikace v oblasti celoživotního vzdělávání ***I (rozprava)
Zpráva o návrhu doporučení Evropského parlamentu a Rady o zavedení evropského rámce kvalifikací pro celoživotní vzdělávání [KOM(2006)0479 — C6-0294/2006 — 2006/0163(COD)] — Výbor pro zaměstnanost a sociální věci.
Zpravodaj: Mario Mantovani (A6-0245/2007)
Vystoupil Peter Mandelson (člen Komise).
Mario Mantovani uvedl zprávu.
Vystoupili: Pilar del Castillo Vera (navrhovatelka výboru ITRE), Milan Gaľa (navrhovatel výboru CULT), Thomas Mann za skupinu PPE-DE, Françoise Castex za skupinu PSE, Ona Juknevičienė za skupinu ALDE, Zdzisław Zbigniew Podkański za skupinu UEN, Sepp Kusstatscher za skupinu Verts/ALE, Derek Roland Clark za skupinu IND/DEM, Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Joel Hasse Ferreira, Ewa Tomaszewska a Peter Mandelson.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 8.18 zápisu ze dne 24.10.2007.
20. Pořad jednání příštího zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 396.144/OJME).
21. Ukončení zasedání
Zasedání skončilo v 0:05.
Harald Rømer
generální tajemník
Luigi Cocilovo
místopředseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Adamou, Agnoletto, Aita, Albertini, Allister, Alvaro, Anastase, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelakas, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Assis, Athanasiu, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Aubert, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Baco, Badia i Cutchet, Baeva, Bărbuleţiu, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bossi, Botopoulos, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Burke, Buruiană-Aprodu, Bushill-Matthews, Busk, Buşoi, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Cappato, Carlotti, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Casini, Caspary, Castex, Castiglione, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Ciornei, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Corda, Cornillet, Coşea, Paolo Costa, Cottigny, Coûteaux, Cramer, Corina Creţu, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, De Blasio, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Demetriou, De Michelis, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Dillen, Dimitrakopoulos, Dobolyi, Dombrovskis, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Duff, Duka-Zólyomi, Dumitrescu, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Jill Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Färm, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Ferrari, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Fontaine, Fourtou, Fraga Estévez, França, Frassoni, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, Garcés Ramón, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gebhardt, Gentvilas, Georgiou, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gewalt, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Gobbo, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Gottardi, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Grech, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Groote, Grosch, Grossetête, Guardans Cambó, Guellec, Guerreiro, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hasse Ferreira, Hassi, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hegyi, Hellvig, Helmer, Hénin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Holm, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Hutchinson, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, in 't Veld, Iotova, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jacobs, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jensen, Jöns, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Kazak, Tunne Kelam, Kelemen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Kónya-Hamar, Koppa, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, De Lange, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Lauk, Lavarra, Lax, Lechner, Le Foll, Lefrançois, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Le Rachinel, Lévai, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Losco, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Lyubcheva, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Maldeikis, Manders, Maňka, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mihăescu, Mihalache, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Mohácsi, Moisuc, Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Morin, Morţun, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nassauer, Nattrass, Navarro, Neris, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Occhetto, Öger, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Pahor, Paleckis, Panayotopoulos-Cassiotou, Panayotov, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Paparizov, Papastamkos, Parish, Paşcu, Patriciello, Patrie, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Petre, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleštinská, Podestà, Podgorean, Podimata, Podkański, Pöttering, Pohjamo, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Popeangă, Portas, Posselt, Prets, Pribetich, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Raeva, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rivera, Rizzo, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Saïfi, Sakalas, Saks, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samuelsen, Sánchez Presedo, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schaldemose, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schinas, Schlyter, Frithjof Schmidt, Olle Schmidt, Schmitt, Schöpflin, Jürgen Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Şerbu, Severin, Siekierski, Silva Peneda, Simpson, Sinnott, Siwiec, Skinner, Škottová, Smith, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Stănescu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stauner, Stavreva, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Strož, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Susta, Svensson, Swoboda, Szabó, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Ţicău, Ţîrle, Titford, Titley, Toia, Toma, Tomaszewska, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Vakalis, Vălean, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Veneto, Veraldi, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras, Virrankoski, Visser, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Wieland, Wiersma, Wijkman, Willmott, Wise, Wohlin, Bernard Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Yáñez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zapałowski, Zatloukal, Ždanoka, Zdravkova, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
PŘÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (..., ..., ...) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH (..., ..., ...) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚ |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Protokol k Dohodě o přidružení mezi Evropským společenstvím a Chilskou republikou s ohledem na přistoupení Bulharské republiky a Rumunska k EU ***
Zpráva: Helmuth MARKOV (A6-0361/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
2. Návrh vědeckotechnické dohody ES-Švýcarsko *
Zpráva: Angelika NIEBLER (A6-0377/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
646, 11, 8 |
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE: závěrečné hlasování
3. Odrůdové právo Společenství *
Zpráva: Neil PARISH (A6-0373/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
4. Ratifikace protokolu ze dne 12. února 2004, kterým se mění Pařížská úmluva ze dne 29. července 1960 o odpovědnosti vůči třetím stranám v oblasti jaderné energie, Republikou Slovinsko ***
Doporučení: Giuseppe GARGANI (A6-0369/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
5. Úmluva OSN/EHK uzavřená v Espoo *
Zpráva: Miroslav OUZKÝ (A6-0395/2007) *
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
654, 9, 2 |
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE: závěrečné hlasování
6. Přistoupení Bulharska a Rumunska k úmluvě ze dne 26. července 1995 o ochraně finančních zájmů Evropských společenství a k různým protokolům této úmluvy *
Zpráva: Jean-Marie CAVADA (A6-0360/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
7. Komunikační infrastruktura pro prostředí Schengenského informačního systému (SIS) (rozhodnutí) *
Zpráva: Carlos COELHO (A6-0357/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
8. Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci
Zpráva: Reimer BÖGE (A6-0378/2007) (požadovaná kvalifikovaná většina +3/5 odevzdaných hlasů)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
9. Rámcová směrnice o udržitelném využívání pesticidů ***I
Zpráva: Christa KLASS (A6-0347/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
pozměňovací návrhy příslušného výboru - jako celek |
2-7 9 16-18 20-27 29-30 32-33 38-40 42-44 47-53 56-58 60 62 68-69 71 74 81 83-84 91-98 100-119 |
výbor |
|
+ |
|
pozměňovací návrhy příslušného výboru - oddělené hlasování |
1 |
výbor |
odděl./EH |
+ |
400, 263, 8 |
8 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
391, 275, 4 |
|||
3/EH |
+ |
342, 318, 6 |
|||
14 |
výbor |
odděl. |
- |
|
|
15 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
19 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
342, 324, 4 |
|||
28 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
35 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
pozměňovací návrhy příslušného výboru - oddělená hlasování |
37 |
výbor |
odděl./EH |
+ |
343, 322, 6 |
41 |
výbor |
odděl. |
- |
|
|
45 |
výbor |
odděl. |
- |
|
|
46 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
55 |
výbor |
odděl./EH |
+ |
329, 319, 12 |
|
59 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
72 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
76 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
77 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
78 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
79 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
82 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
89 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
- |
|
|||
2 |
↓ |
|
|||
90 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
99 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
120 |
výbor |
odděl./EH |
+ |
334, 320, 10 |
|
121 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
název |
157 |
Verts/ALE |
|
- |
|
čl. 3 za písm. i) |
149 |
PPE-DE |
EH |
- |
297, 350, 19 |
31 |
výbor |
|
+ |
|
|
čl. 4 § 1 pododst. 1 |
34 |
výbor |
JH |
- |
111, 550, 8 |
154 |
ALDE, PSE |
JH |
- |
319, 331, 19 |
|
146oč |
PPE-DE, BELOHORSKÁ |
JH |
+ |
502, 160, 10 |
|
čl. 4 § 1 po pododst. 1 |
141 |
ALDE |
|
+ |
|
čl. 4 § 1 pododst. 2 |
36 |
výbor |
|
+ |
|
146oč |
PPE-DE, BELOHORSKÁ |
|
↓ |
|
|
čl. 5 § 1 za pododst. 1 |
138 |
ALDE |
|
+ |
|
čl. 5 § 2 za pododst. 1 |
139 |
ALDE |
|
+ |
|
čl. 6 § 1 |
147 |
PPE-DE |
|
- |
|
54 |
výbor |
|
+ |
|
|
čl. 8 § 3 |
125= 161= |
GUE/NGL Verts/ALE |
|
- |
|
140 |
ALDE |
|
- |
|
|
61 |
výbor |
|
+ |
|
|
čl. 9 § 1 |
162 |
Verts/ALE |
JH |
- |
76, 575, 19 |
63, 65, 66 |
výbor |
|
+ |
|
|
64 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
368, 287, 7 |
|||
3 |
+ |
|
|||
za § 9 |
126 |
GUE/NGL |
JH |
- |
94, 562, 13 |
67 |
výbor |
|
- |
|
|
133 |
ALDE |
EH |
+ |
377, 279, 7 |
|
čl. 10 § 2 pododst. 2 |
127 |
GUE/NGL |
JH |
- |
89, 561, 23 |
163 |
Verts/ALE |
JH |
- |
120, 542, 7 |
|
70 |
výbor |
dílč./JH |
|
|
|
1 |
+ |
485, 181, 7 |
|||
2 |
- |
131, 531, 8 |
|||
134= 152= |
ALDE PSE |
|
↓ |
|
|
čl. 10 § 2 po pododst. 2 |
143 |
IND/DEM |
JH |
+ |
366, 286, 14 |
čl. 10 § 3 |
73 |
výbor |
EH |
- |
89, 564, 7 |
135 |
ALDE |
|
+ |
|
|
čl. 11 písm. a) |
75 |
výbor |
|
- |
|
153 |
PSE |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
136 |
ALDE |
|
↓ |
|
|
145 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
čl. 13 § 1 |
128 |
GUE/NGL |
|
- |
|
164 |
Verts/ALE |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
80 |
výbor |
|
↓ |
|
|
čl. 13 za § 4 |
85 |
výbor |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
150 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
čl. 13 § 5 |
86 |
výbor |
JH |
- |
274, 388, 11 |
156 |
PSE, Verts/ALE, GUE/NGL, BELOHORSKÁ |
JH |
- |
270, 385, 15 |
|
čl. 13 za § 5 |
137= 155= |
ALDE PSE, Verts/ALE, GUE/NGL, BELOHORSKÁ |
|
+ |
|
čl. 13 § 6 |
87 |
výbor |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
296, 364, 7 |
|||
129 |
GUE/NGL |
|
↓ |
|
|
čl. 13 § 7 |
130 |
GUE/NGL |
|
- |
|
88 |
výbor |
|
+ |
|
|
čl. 13 § 8 |
131= 165= |
GUE/NGL Verts/ALE |
|
- |
|
čl. 13 za § 8 |
132 |
GUE/NGL |
|
- |
|
čl. 15 před § 1 |
166 |
Verts/ALE |
|
- |
|
Příloha IIc, název |
148 |
PPE-DE |
EH |
- |
287, 360, 22 |
122 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
odův. 10 |
123= 158= |
GUE/NGL Verts/ALE |
|
↓ |
|
10 |
výbor |
|
+ |
|
|
odův. 11 |
124 |
GUE/NGL |
|
- |
|
159 |
Verts/ALE |
|
- |
|
|
11 |
výbor |
|
+ |
|
|
odův. 12 |
12 |
výbor |
|
- |
|
151 |
PSE |
EH |
+ |
387, 268, 12 |
|
144 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
odův. 14 |
160 |
Verts/ALE |
|
- |
|
13 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
hlasování: pozměněný návrh |
|
+ |
|
||
hlasování: legislativní usnesení |
|
+ |
|
Pozměňovací návrh 142 byl vzat zpět.
Žádosti o oddělené hlasování
PPE-DE: pn. 1, 14, 19, 28, 34, 35, 36, 37, 41, 45, 46, 55, 67, 70, 73, 76, 88, 89, 120, 121
IND/DEM: pn. 34, 67, 75, 121, 122
PSE: pn. 89
Verts/ALE: pn. 77, 99
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE: pn. 34, 154, 146 (k čl. 4 § 1 pododst. 1), 162, 126, 127, 163, 70
IND/DEM: pn. 143
Verts/ALE: pn. 34, 154 a 146oč (k čl. 4 § 1 pododst. 1), 162, 86, 156
Žádosti o dílčí hlasování
PPE-DE:
pn. 13
1. část:„uplatňování všeobecných norem ... integrované ochrany před škůdci“
2. část:„odvod z pesticidů by měl být posuzován ... používané pro ekologické zemědělství“
pn. 15
1. část:„je nezbytné měřit ... environmentálních rizik používání pesticidů“
2. část:„na vývoji a stanovování vnitrostátních ukazatelů ... jejího přístupu k informacím“
pn. 72
1. část:„mimoto členské státy zajistí ... kontaminaci vody pesticidy”
2. část:„zahrnující v případě nutnosti ... likvidaci pesticidů“
pn. 90
1. část:„regulativním postupem s kontrolou ... přijímat jiné vhodné ukazatele,“
2. část:„které musí být v souladu ... přístup veřejnosti k informacím“
IND/DEM:
pn. 70
1. část: celé znění beze slov „nejméně 10 metrů široká“
2. část: tato slova
PSE
pn. 164
1. část:„Členské státy přijmou ... pro stejný problém se škůdcem.“
2. část:„Komise předloží ... na úrovni Společenství.“
pn. 46
1. část:„členské státy ... národních akčních plánů“
2. část:„který bude financovat ... odvodů z pesticidů“
ALDE:
pn. 19
1. část:„tato směrnice ... mimo zemědělství na trh“
2. část:„biocidních přípravků ... přílohy V směrnice“
pn. 82
1. část: celé znění beze slov „pro jednotlivé plodiny“
2. část: tato slova
pn. 85
1. část: celé znění beze slov „a pro jednotlivé plodiny zvláštních“
2. část: tato slova
pn. 89
1. část: celé znění beze slov „specifických pro jednotlivé plodiny“
2. část: tato slova
pn. 122
1. část: celé znění beze slov „všeobecných a pro jednotlivé plodiny specifických“
2. část: tato slova
pn. 153
1. část: celé znění beze slov „Kdykoli je to možné ... účincích postřiků“
2. část: tato slova
Verts/ALE:
pn. 59
1. část: celé znění beze slova „dlouhodobé“
2. část: toto slovo
pn. 78
1. část: celé znění beze slov „která se na základě posouzení rizik ukáží jako nezbytná“
2. část: tato slova
pn. 79
1. část: celé znění beze slov „která se na základě posouzení rizik ukáží jako nezbytná“
2. část: tato slova
pn. 87
1. část: celé znění beze slov „Takové pokyny ... organizace profesionálních uživatelů.“
2. část: tato slova
PPE-DE, Verts/ALE
pn. 8
1. část:„Vzhledem k rizikům ... jiných vhodných opatření“
2. část:„Členské státy by měly sledovat ... používání pesticidů“ beze slova „dlouhodobé“
3. část:„dlouhodobé“
pn. 64
1. část: celé znění bez písmen cc) a ce)
2. část: písmeno cc)
3. část: písmeno ce)
10. Uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh *** I
Zpráva: Hiltrud BREYER (A6-0359/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
pozměňovací návrhy příslušného výboru - jako celek |
2-3 7-11 13-14 16 18 20-21 23-24 26 28-33 35 41-51 53-57 62 64 66-71 73-75 77-81 83-86 88-89 91-94 96-97 99-101 103 107 110 114 116 119-120 122 126 130 |
výbor |
|
+ |
|
pozměňovací návrhy příslušného výboru - jako celek |
132 - 133 135 139-140 142-144 146 153 155-160 163-165 167 - 168 170 173 175 177 180-181 184 187-192 195 197-198 201-210 212-214 219-221 224-229 235-242 245-246 250 - 253 |
výbor |
|
+ |
|
pozměňovací návrhy příslušného výboru - oddělená hlasování |
1 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
4 |
výbor |
JH |
- |
285, 344, 32 |
|
5 |
výbor |
JH |
+ |
356, 297, 11 |
|
6 |
výbor |
JH |
+ |
610, 45, 15 |
|
12 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
17 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
22 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
25 |
výbor |
odděl./EH |
+ |
329, 322, 18 |
|
27 |
výbor |
JH |
- |
314, 345, 4 |
|
34 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
339, 310, 20 |
|||
3/EH |
+ |
355, 288, 21 |
|||
36 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
37 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
38 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
pozměňovací návrhy příslušného výboru - oddělená hlasování |
39 |
výbor |
dílč./JH |
|
|
1 |
+ |
568, 78, 17 |
|||
2 |
- |
250, 392, 18 |
|||
40 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
58 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
59 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
65 |
výbor |
odděl. |
- |
|
|
72 |
výbor |
odděl. |
- |
|
|
76 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
82 |
výbor |
JH |
+ |
389, 277, 6 |
|
87 |
výbor |
JH |
+ |
374, 278, 14 |
|
90 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
95 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
98 |
výbor |
dílč./JH |
|
|
|
1 |
+ |
594, 60, 16 |
|||
2 |
- |
312, 333, 18 |
|||
104 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
105 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
106 |
výbor |
JH |
+ |
344, 308, 19 |
|
108 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
109 |
výbor |
odděl./EH |
+ |
485, 151, 20 |
|
111 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
113 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
115 |
výbor |
JH |
+ |
501, 150, 19 |
|
117 |
výbor |
JH |
+ |
433, 222, 10 |
|
118 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
121 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
124 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
125 |
výbor |
odděl. |
- |
|
|
127 |
výbor |
JH |
+ |
544, 109, 9 |
|
128 |
výbor |
JH |
+ |
352, 304, 6 |
|
129 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
131 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
pozměňovací návrhy příslušného výboru - oddělená hlasování |
136 |
výbor |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
138 |
výbor |
JH |
+ |
369, 278, 21 |
|
141 |
výbor |
odděl./EH |
+ |
323, 317, 22 |
|
145 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
151 |
výbor |
odděl. |
- |
|
|
152 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
161 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
162 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
480, 170, 9 |
|||
166 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
169 |
výbor |
dílč./JH |
|
|
|
1 |
+ |
495, 148, 17 |
|||
2 |
+ |
552, 74, 18 |
|||
3 |
- |
129, 507, 17 |
|||
171 |
výbor |
JH |
+ |
395, 256, 17 |
|
172 |
výbor |
JH |
- |
300, 343, 19 |
|
174 |
výbor |
odděl. |
- |
|
|
176 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
179 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
311, 341, 8 |
|||
182 |
výbor |
odděl. |
- |
|
|
183 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
186 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
196 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
199 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
211 |
výbor |
JH |
+ |
340, 310, 10 |
|
215 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
217 |
výbor |
JH |
+ |
377, 262, 20 |
|
218 |
výbor |
JH |
+ |
386, 263, 18 |
|
222 |
výbor |
JH |
+ |
520, 123, 17 |
|
pozměňovací návrhy příslušného výboru - oddělená hlasování |
230 |
výbor |
JH |
+ |
394, 266, 6 |
231 |
výbor |
odděl. |
- |
|
|
232 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
248 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
249 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
čl. 3 bod 17 |
52 |
výbor |
JH |
+ |
356, 307, 4 |
280 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
čl. 4 § 1 |
263 |
ALDE |
|
- |
|
60 |
výbor |
JH |
- |
299, 345, 18 |
|
čl. 4 § 2 písm. a) |
61 |
výbor |
|
- |
|
296 |
Verts/ALE, PSE, GUE/NGL |
JH |
+ |
493, 156, 13 |
|
254 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
čl. 4 § 2 písm. b) |
255 |
GUE/NGL |
|
+ |
|
čl. 4 § 3 písm. b) |
63 |
výbor |
|
- |
|
297 |
Verts/ALE, PSE, GUE/NGL |
|
+ |
|
|
čl. 22 § 1 za pododst. 1 |
301 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
102 |
výbor |
|
↓ |
|
|
čl. 23 § 1 za pododst. 1 |
274 |
WEISGERBER a další |
|
+ |
|
čl. 28 § 2 |
306 |
WEISGERBER a další |
|
- |
|
čl. 29 za § 6 |
281 |
PPE-DE |
JH |
+ |
335, 309, 16 |
čl. 30 § 2 |
259 |
GUE/NGL |
|
- |
|
302 |
Verts/ALE |
JH |
- |
111, 534, 15 |
|
305 |
PSE |
dílč. |
|
|
|
1/EH |
+ |
392, 247, 16 |
|||
2/EH |
- |
307, 322, 25 |
|||
123 |
výbor |
|
↓ |
|
|
čl. 30 § 3 písm. b) |
271 |
WEISGERBER a další |
JH |
- |
294, 349, 15 |
čl. 30 § 3 za písm. b) |
303 |
Verts/ALE |
EH |
+ |
363, 263, 19 |
čl. 30 za § 3 |
256 |
GUE/NGL |
|
- |
|
čl. 34 § 1+2 |
134oč |
výbor |
|
+ |
|
282 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
čl. 34 § 3 |
134oč |
výbor |
|
+ |
|
čl. 35 odst. 1 pododst. 3 |
137 |
výbor |
|
+ |
|
283 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
čl. 39 § 1 |
147 |
výbor |
JH |
+ |
349, 297, 16 |
272 |
WEISGERBER a další |
|
↓ |
|
|
čl. 40 § 1+2 |
148 |
výbor |
JH |
+ |
412, 242, 3 |
284 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
265 |
ALDE |
|
↓ |
|
|
článek 40 dodatky |
264 |
ALDE |
EH |
- |
136, 499, 17 |
149 |
výbor |
EH |
+ |
364, 271, 9 |
|
150 |
výbor |
|
+ |
|
|
za článek 40 |
285 |
PPE-DE |
|
- |
|
čl. 41 § 2 |
266 |
ALDE |
|
- |
|
154 |
výbor |
EH |
+ |
315, 311, 14 |
|
čl. 49 § 1 |
273 |
WEISGERBER a další |
|
- |
|
čl. 49 za § 6 |
178 |
výbor |
|
- |
|
276 |
PSE |
|
+ |
|
|
za článek 49 |
286 |
PPE-DE |
|
+ |
|
112 |
výbor |
|
↓ |
|
|
294 |
AYUSO a další |
|
- |
|
|
článek 52 |
185 |
výbor |
dílč./JH |
|
|
1 |
+ |
542, 87, 12 |
|||
2 |
- |
186, 439, 15 |
|||
3 |
- |
198, 429, 20 |
|||
298 |
Verts/ALE, PSE, GUE/NGL |
|
↓ |
|
|
čl. 56 § 1 pododst. 3 |
287oč |
PPE-DE |
|
+ |
|
čl. 56 § 1 pododst. 4 |
287oč |
PPE-DE |
|
+ |
|
193 |
výbor |
|
↓ |
|
|
čl. 56 § 1 pododst. 5 |
287oč |
PPE-DE |
|
- |
|
194 |
výbor |
|
+ |
|
|
čl. 57 § 1+2 |
299 |
Verts/ALE, PSE, GUE/NGL |
|
+ |
|
288 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
200 |
výbor |
|
↓ |
|
|
čl. 60 § 2 písm. b) |
260 |
GUE/NGL |
|
- |
|
čl. 60 § 2 písm. c) |
261 |
GUE/NGL |
|
- |
|
čl. 64 § 1 pododst. 1 |
262 |
GUE/NGL |
|
- |
|
216oč |
výbor |
|
+ |
|
|
čl. 64 § 1 pododst. 2 |
216oč |
výbor |
JH |
+ |
321, 310, 12 |
čl. 71 § 1 |
275 |
IND/DEM |
JH |
- |
126, 510, 4 |
223 |
výbor |
|
+ |
|
|
za článek 79 |
289 |
PPE-DE |
|
- |
|
čl. 80 § 2 |
267 |
ALDE |
|
+ |
|
příloha 2 bod 1.2 |
257 |
GUE/NGL |
|
- |
|
příloha 2 bod 3.1 |
258 |
GUE/NGL |
|
- |
|
příloha 2 bod 3.6 |
300 |
Verts/ALE, PSE, GUE/NGL |
JH |
+ |
346, 275, 17 |
233 |
výbor |
|
↓ |
|
|
268 |
WEISGERBER a další |
|
↓ |
|
|
290 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
291 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
příloha 2 bod 3.7.1 |
304 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
234 |
výbor |
|
↓ |
|
|
277 |
PSE |
|
↓ |
|
|
292 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
příloha 2 bod 3.8.2 |
243 |
výbor |
EH |
- |
310, 312, 15 |
269 |
WEISGERBER a další |
|
- |
|
|
příloha 2 za bod 3.8.2 |
270 |
WEISGERBER a další |
|
- |
|
244 |
výbor |
|
+ |
|
|
příloha 2 za bod 3, 9 |
247 |
výbor |
EH |
- |
309, 314, 12 |
293 |
PPE-DE |
JH |
+ |
616, 14, 12 |
|
za odův. 17 |
15 |
výbor |
JH |
+ |
372, 258, 9 |
278 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
odův. 24 |
19 |
výbor |
|
+ |
|
279 |
PPE-DE |
|
_ |
|
|
za odův. 24 |
295 |
Verts/ALE, PSE, GUE/NGL |
|
+ |
|
hlasování: pozměněný návrh |
EH |
+ |
455, 137, 21 |
||
hlasování: legislativní usnesení |
|
+ |
|
Žádosti o oddělené hlasování
IND/DEM: pn. 17, 39, 248
PSE: pn. 174
PPE-DE: pn. 4, 5, 15, 19, 25, 27, 39, 65, 72, 82, 87, 90, 98, 104, 105, 106, 108, 111, 117, 124, 125, 128, 129, 138, 141, 152, 161, 166, 171, 172, 182, 183, 217, 218, 232
ALDE: pn. 1, 12, 27, 36, 38, 40, 61, 65, 72, 95, 109, 113, 115, 118, 121, 125, 127, 131, 145, 151, 172, 176, 178, 182, 186, 193, 194, 199, 211, 215, 216, 222, 231, 249
Verts/ALE: pn. 58, 76, 178, 196
Žádosti o jmenovité hlasování
IND/DEM: pn. 6, 275
PPE-DE: pn. 52, 302, 271, 148, 230, 300, 293
Verts/ALE: pn. 4, 5, 15, 27, 39, 52, 60, 82, 87, 98, 106, 115, 117, 127, 128, 138, 147, 148, 169, 171, 172, 185 (všechny části), 211, 216 (pododst. 2), 217, 218, 222, 230, 281, 296
Žádosti o dílčí hlasování
PPE-DE, Verts/ALE:
pn. 59
1. část:„(21d) ‚méně významnými použitími‘ ... výjimečné potřeby.“
2. část:„nebo na semeno“
ALDE:
pn. 22
1. část: celý text bez slova „veškeré“.
2. část: toto slovo
pn. 34
1. část: celý text bez bodu 5
2. část: bod 5
pn. 37
1. část: Celý text bez slova „veškerých“
2. část: toto slovo
pn. 98
1. část: § 1
2. část: § 2
pn. 136
1. část: § 1
2. část: § 2
pn. 162
1. část:„Pokud se důvody pro odejmutí ... nepřesahují období delší než jeden rok“
2. část:„Pokud důvody odejmutí, změny či neobnovení ... rozhodnutí o neobnovení nebo odejmutí.“
pn. 305
1. část: celý text bez bodu d) „povinnost před ... zdrojům expozice přípravku.“
2. část: bod d)
Verts/ALE:
pn. 39
1. část: celý text bez slov „nebo dráždit pokožku“
2. část: tato slova
pn. 179
1. část: celý text bez pododstavce 2, který nahrazuje návrh Komise textem „V označení se uvede ... bezpečnosti a účinnosti.“
2. část: druhý pododstavec
pn. 185
1. část: text bez vypuštění odstavce 3 a bez posledního odstavce pozm. návrhu
2. část: vypuštění původního odstavce 3
3. část: poslední odstavec pozm. návrhu
PPE-DE, Verts/ALE:
pn. 34
1. část: celý text bez bodů 5, 7 a 8
2. část: bod 5
3. část: body 7 a 8
pn. 169
1. část:„Členské státy nepovolí ... přílohy IV vyplývá, že“
2. část:„a) pro použití upřesněné v ... příliš nevýhodná“ bez slov „obdobně účinný, obdobně účinná“
3. část:„obdobně účinný, obdobně účinná“
Různé
Holger Krahmer rovněž podepsal pozměňovací návrh 294.
PŘÍLOHA II
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. Zpráva Niebler A6-0377/2007
Usnesení
Pro: 646
ALDE: Alvaro, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira,Haug, Hazan, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 11
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Knapman, Nattrass, Titford, Wise
PPE-DE: Ehler
PSE: Hutchinson
UEN: Czarnecki Marek Aleksander
Zdržel se: 8
GUE/NGL: Manolakou, Pflüger, Toussas, Wagenknecht
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Allister
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Poul Nyrup Rasmussen
2. Zpráva Ouzký A6-0395/2007
Usnesení
Pro: 654
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Coûteaux, Goudin, Krupa, Louis, Lundgren, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 9
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise
Zdržel se: 2
IND/DEM: Sinnott
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Othmar Karas
3. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 34
Pro: 111
ALDE: Bourlanges, Degutis, Deprez, Resetarits, Ries
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou
ITS: Mihăescu
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Hybášková, Wohlin
PSE: Arif, Berès, Bono, Bourzai, Carlotti, Cashman, Castex, Corda, Cottigny, Douay, Evans Robert, Ferreira Anne, Gottardi, Guy-Quint, Hazan, Hutchinson, Kósáné Kovács, Laignel, Navarro, Neris, Patrie, Peillon, Poignant, Pribetich, Roure, Savary, Vaugrenard, Vergnaud
UEN: Rogalski, Tomaszewska
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes
Proti: 550
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Davies, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berman, Bösch, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carnero González, Casaca, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Hänsch, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Walter, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 8
ALDE: Kułakowski
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu
NI: Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Wijkman
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Edite Estrela
4. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 154
Pro: 319
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Ludford, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott
ITS: Mihăescu
NI: Battilocchio, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Esteves, Seeberg, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Mihalache, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 331
ALDE: Alvaro, Chatzimarkakis, Degutis, Harkin, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Pohjamo, Schmidt Olle, Schuth, Takkula, Virrankoski
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Krupa, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Moisuc, Popeangă, Romagnoli
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Capoulas Santos, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Goebbels, Kindermann, Miguélez Ramos
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 19
ALDE: Gentvilas, Geremek
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Schenardi, Stănescu
PPE-DE: Papastamkos
PSE: Walter
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Edite Estrela
5. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 146
Pro: 502
ALDE: Degutis, Geremek, Jensen, Kułakowski, Lax, Pohjamo, Resetarits, Takkula, Virrankoski
GUE/NGL: Flasarová, Kohlíček, Remek, Strož
IND/DEM: Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mantovani, Marques, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Mitchell, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Rübig, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Mihalache, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 160
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Krupa, Nattrass, Titford, Wise, Železný
NI: Allister
PPE-DE: Ayuso, Díaz de Mera García Consuegra, Fajmon, Fernández Martín, Fraga Estévez, Galeote, Garriga Polledo, Gutiérrez-Cortines, Hannan, Herranz García, Herrero-Tejedor, Iturgaiz Angulo, Kratsa-Tsagaropoulou, López-Istúriz White, Martens, Mato Adrover, Mayor Oreja, Millán Mon, Montoro Romero, Ouzký, Protasiewicz, Roithová, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Škottová, Strejček, Toubon, Varela Suanzes-Carpegna, Vlasák, Zvěřina
PSE: Goebbels, Haug, Masip Hidalgo, Miguélez Ramos
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 10
IND/DEM: Bonde, Coûteaux, Louis
NI: Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Esteves, De Lange, Wortmann-Kool
PSE: Fazakas
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Edite Estrela, Frédérique Ries, Gérard Deprez, Jacek Protasiewicz, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou
6. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 162
Pro: 76
ALDE: Resetarits
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Sinnott
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Hybášková
PSE: Gomes
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 575
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Kohlíček, Manolakou, Toussas
IND/DEM: Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Lundgren, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli, Stănescu
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 19
ALDE: Buşoi, Kułakowski
GUE/NGL: Remek
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi
PSE: Batzeli
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Giovanna Corda
Proti: Edite Estrela
7. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 126
Pro: 94
ALDE: Resetarits
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Sinnott, Tomczak
ITS: Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Dimitrakopoulos, Hennicot-Schoepges, Ulmer
PSE: Batzeli, Berès, Berman, El Khadraoui, Ettl, Severin
UEN: Rutowicz
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 562
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Koch-Mehrin, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Triantaphyllides
IND/DEM: Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Beňová, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, Estrela, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Buitenweg, Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 13
ALDE: Kułakowski
GUE/NGL: Meijer, Remek
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Le Rachinel, Moisuc
PSE: Bullmann, Kósáné Kovács
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Adamos Adamou, Kyriacos Triantaphyllides
Proti: Pervenche Berès, Edite Estrela
8. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 127
Pro: 89
ALDE: Bourlanges, Deprez, Drčar Murko, in 't Veld, Resetarits, Ries
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Sinnott
ITS: Coşea, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Moisuc
NI: Battilocchio, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Dimitrakopoulos, Hybášková
PSE: Cottigny, Ettl, Gomes, Szejna
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 561
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Dičkutė, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Lundgren, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 23
ALDE: Kułakowski
GUE/NGL: Liotard, Meijer
IND/DEM: Bonde, Coûteaux, Krupa, Louis, Nattrass
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Mölzer, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Chruszcz, Giertych
PSE: Kósáné Kovács, McAvan
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: José Javier Pomés Ruiz
9. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 163
Pro: 120
ALDE: Bourlanges, Deprez, Jäätteenmäki, Resetarits, Ries, Samuelsen
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Sinnott
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Dimitrakopoulos, Seeberg
PSE: Arif, Berès, Bourzai, Carlotti, Castex, Cottigny, Ettl, Ferreira Anne, Gomes, Guy-Quint, Hazan, Hutchinson, Kósáné Kovács, Laignel, Navarro, Neris, Öger, Patrie, Peillon, Poignant, Roure, Savary, Siwiec, Vaugrenard, Vergnaud
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 542
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Kohlíček
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Lundgren, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Coşea, Popeangă
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carnero González, Casaca, Cashman, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 7
ALDE: Kułakowski
GUE/NGL: Remek
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Chruszcz, Giertych
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Giovanna Corda, Michel Rocard, Roselyne Lefrançois
Proti: José Javier Pomés Ruiz
10. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 70/1
Pro: 485
ALDE: Geremek, Kułakowski, Resetarits, Ries, Samuelsen
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Tomczak
ITS: Mihăescu, Popeangă
NI: Battilocchio, Belohorská, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Mitchell, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Roithová, Rübig, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 181
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková
PPE-DE: Angelakas, Ayuso, Bonsignore, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Esteves, Fatuzzo, Fernández Martín, Fraga Estévez, Galeote, Garriga Polledo, Gutiérrez-Cortines, Herranz García, Iturgaiz Angulo, Korhola, López-Istúriz White, Mato Adrover, Mauro, Mayor Oreja, Millán Mon, Montoro Romero, Pomés Ruiz, Radwan, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Strejček, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen
PSE: Beňová, Kindermann, Mihalache, Mikko, Podgorean
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 7
IND/DEM: Coûteaux, Louis, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu
PSE: Botopoulos, Koterec
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Costas Botopoulos
11. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 70/2
Pro: 131
ALDE: Bărbuleţiu, Deprez, Piskorski, Resetarits, Ries, Samuelsen
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou
ITS: Mihăescu, Popeangă
NI: Battilocchio, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Březina, De Blasio, Duchoň, Esteves, Hennicot-Schoepges, Hybášková, Kónya-Hamar, Olajos, Ouzký, Seeberg, Škottová, Spautz, Szabó, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
PSE: Arif, Berès, Bono, Bourzai, Capoulas Santos, Carlotti, Castex, Corda, Cottigny, De Keyser, Douay, Ettl, Ferreira Anne, Goebbels, Gomes, Guy-Quint, Haug, Hazan, Hutchinson, Laignel, Lefrançois, Leichtfried, Navarro, Neris, Patrie, Peillon, Poignant, Pribetich, Roure, Savary, Vaugrenard, Vergnaud
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 531
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berman, Bösch, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bozkurt, Bulfon, Van den Burg, Calabuig Rull, Carnero González, Casaca, Cashman, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Creţu Corina, De Rossa, De Vits, Dobolyi, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Hänsch, Hasse Ferreira, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Lavarra, Lehtinen, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 8
ALDE: Geremek
IND/DEM: Coûteaux, Louis, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu
PSE: Bullmann, Kósáné Kovács
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Michel Rocard
Proti: Erna Hennicot-Schoepges, Britta Thomsen
12. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 143
Pro: 366
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Deprez, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Clark, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Tomczak, Wise
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Baco, Battilocchio, Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: De Blasio, Duchoň, Duka-Zólyomi, Esteves, Heaton-Harris, Hybášková, Járóka, Kelemen, Kónya-Hamar, Olajos, Ouzký, Rübig, Schmitt, Seeberg, Škottová, Szájer, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Camre, Krasts, La Russa, Musumeci
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 286
ALDE: Degutis, Dičkutė, Geremek, Krahmer, Kułakowski
IND/DEM: Wojciechowski Bernard
ITS: Claeys, Dillen, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Goebbels, Golik, Kindermann, Walter
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 14
ALDE: Gentvilas
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Coûteaux, Farage, Knapman, Louis, Titford, Železný
ITS: Gollnisch, Moisuc
NI: Kozlík
Verts/ALE: van Buitenen
13. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 86
Pro: 274
ALDE: Davies, Degutis, Deprez, Kazak, Kułakowski, Ries
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Landsbergis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Gomes, Masip Hidalgo
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Breyer, Evans Jill
Proti: 388
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Angelakas, Audy, Brepoels, Cederschiöld, Descamps, Dimitrakopoulos, Esteves, Gaubert, Gauzès, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Hennicot-Schoepges, Ibrisagic, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, De Lange, Martens, Mathieu, Mavrommatis, Mikolášik, Morin, van Nistelrooij, Olajos, Oomen-Ruijten, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Sudre, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vlasto, Wortmann-Kool
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Ryszard
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 11
IND/DEM: Bonde, Coûteaux, Krupa, Louis, Tomczak, Železný
NI: Chruszcz, Giertych, Rivera
PSE: Kósáné Kovács
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Edite Estrela, Christofer Fjellner, Gitte Seeberg
14. Zpráva Klaß A6-0347/2007
Pozměňovací návrh 156
Pro: 270
ALDE: Bourlanges, Davies, Deprez, Resetarits, Ries, Samuelsen
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott
ITS: Coşea, Martinez, Mihăescu
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Cederschiöld, Fjellner, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Seeberg, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 385
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Degutis, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Krupa, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli
NI: Allister, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Capoulas Santos, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Goebbels, Kindermann, Krehl, Madeira, Masip Hidalgo, Sousa Pinto, Walter
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 15
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Rachinel, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
PSE: Mann Erika
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Edite Estrela, Christofer Fjellner
15. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 4
Pro: 285
ALDE: Birutis, Oviir, Pistelli, Resetarits, Ries
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Mihăescu, Romagnoli
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Cederschiöld, Hökmark, Ouzký, Seeberg, Škottová, Strejček, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Christensen, Corbett, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Matsouka, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 344
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Tomczak
NI: Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Castex, Cercas, Corbey, Estrela, Ferreira Elisa, Garcés Ramón, García Pérez, Goebbels, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Paleckis, Riera Madurell, Salinas García, Sánchez Presedo, Sornosa Martínez
UEN: Didžiokas
Zdržel se: 32
ALDE: Samuelsen
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Knapman, Krupa, Louis, Nattrass, Titford, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Baco, Kozlík
PSE: Hasse Ferreira
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Christofer Fjellner, Anders Samuelsen, Poul Nyrup Rasmussen
16. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 5
Pro: 356
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Deprez, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Bowis, Deß, Esteves, Gomolka, Radwan
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 297
ALDE: Birutis, Degutis, Dičkutė, Geremek, Kułakowski, Manders, Polfer, Sbarbati
IND/DEM: Belder, Blokland, Coûteaux, Goudin, Louis, Lundgren, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Mihăescu
NI: Allister, Chruszcz, Helmer
PPE-DE: Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Glattfelder, Goepel, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Capoulas Santos, Goebbels, Kindermann, Krehl, Masip Hidalgo
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Smith, Ždanoka
Zdržel se: 11
ALDE: Gentvilas
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Gitte Seeberg
17. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 6
Pro: 610
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Anastase, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, De Blasio, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Ferber, Fjellner, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lechner, Liese, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rübig, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Vatanen, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 45
ALDE: Degutis
IND/DEM: Železný
ITS: Mihăescu
NI: Baco
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso, Cabrnoch, Casini, Daul, Demetriou, Díaz de Mera García Consuegra, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Florenz, Fraga Estévez, Galeote, Garriga Polledo, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Herranz García, Herrero-Tejedor, Iturgaiz Angulo, Lehne, Lewandowski, López-Istúriz White, Mato Adrover, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Ouzký, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Škottová, Strejček, Ţîrle, Varela Suanzes-Carpegna, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Goebbels, Trautmann
UEN: Foglietta
Zdržel se: 15
ALDE: Gentvilas
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Knapman, Louis, Nattrass, Titford, Wise
PPE-DE: Graça Moura, Lauk
Verts/ALE: van Buitenen
18. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 27
Pro: 314
ALDE: Bărbuleţiu, Bourlanges, Bowles, Deprez, Pannella, Resetarits, Ries, Schmidt Olle
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Tomczak
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Battilocchio, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Angelakas, Audy, Coelho, Descamps, Dimitrakopoulos, Ganţ, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grossetête, Guellec, Hennicot-Schoepges, Hybášková, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Mathieu, Mayer, Mikolášik, Morin, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Queiró, Saïfi, Schinas, Seeberg, Sudre, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vlasto, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 345
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Birutis, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Davies, Degutis, Dičkutė, Drčar Murko, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Savi, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
NI: Allister, Baco, Belohorská, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels, Kindermann, Krehl
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Smith, Ždanoka
Zdržel se: 4
ALDE: Matsakis
IND/DEM: Coûteaux, Louis
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Simon Busuttil
Proti: Gitte Seeberg
19. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 39/1
Pro: 568
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak
ITS: Coşea, Mihăescu, Romagnoli
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rübig, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 78
ALDE: Degutis, Lax, Pohjamo, Takkula, Virrankoski
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard
NI: Allister
PPE-DE: Ayuso, del Castillo Vera, Díaz de Mera García Consuegra, Fernández Martín, Fraga Estévez, Galeote, Garriga Polledo, Gutiérrez-Cortines, Hannan, Herranz García, Herrero-Tejedor, López-Istúriz White, Mato Adrover, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Varela Suanzes-Carpegna
PSE: Goebbels, Kindermann, Krehl
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 17
IND/DEM: Coûteaux, Louis, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Hélène Goudin, Nils Lundgren
20. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 39/2
Pro: 250
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Ludford, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis, Watson
IND/DEM: Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Tomczak
ITS: Coşea, Mihăescu, Romagnoli
NI: Battilocchio, Bobošíková, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Fajmon, Glattfelder, Hybášková, Iturgaiz Angulo, Kelemen, Seeberg
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Weber Henri, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts
Verts/ALE: Smith
Proti: 392
ALDE: Alvaro, Birutis, Busk, Chatzimarkakis, Degutis, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Jäätteenmäki, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Lynne, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Pohjamo, Resetarits, Riis-Jørgensen, Schuth, Starkevičiūtė, Takkula, Virrankoski
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
NI: Allister, Belohorská, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Kindermann, Krehl, Mann Erika, Walter
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Poli Bortone, Rogalski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 18
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Baco
PPE-DE: Esteves
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Britta Thomsen
21. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 82
Pro: 389
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Mihăescu
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Esteves, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic, Seeberg
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 277
ALDE: Geremek, Jäätteenmäki, Kułakowski, Lax, Schmidt Olle
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Železný
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels
UEN: Czarnecki Marek Aleksander, Masiel, Musumeci
Zdržel se: 6
ALDE: Gentvilas, Kazak
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu
Verts/ALE: van Buitenen
22. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 87
Pro: 374
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Mihăescu
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Cederschiöld, Esteves, Fjellner, Hökmark, Hybášková, Ibrisagic, Klamt, Seeberg
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Poli Bortone, Rogalski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 278
ALDE: Alvaro, Busk, Chatzimarkakis, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Riis-Jørgensen, Schmidt Olle, Schuth, Starkevičiūtė
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Železný
ITS: Coşea, Le Rachinel, Romagnoli, Stănescu
NI: Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels
UEN: Czarnecki Marek Aleksander, Kuźmiuk, Masiel, Podkański
Zdržel se: 14
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi
Verts/ALE: van Buitenen
23. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 98/1
Pro: 594
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Costa, Davies, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Roithová, Rübig, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 60
ALDE: Birutis, Ciornei, Hellvig, Lax, Pohjamo, Takkula, Virrankoski
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Krupa, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise
ITS: Romagnoli
NI: Allister, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Ayuso, Bonsignore, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Fatuzzo, Fernández Martín, Fraga Estévez, Galeote, Garriga Polledo, Gutiérrez-Cortines, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, López-Istúriz White, Mato Adrover, Mauro, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Pleštinská, Pomés Ruiz, Radwan, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Varela Suanzes-Carpegna
PSE: Goebbels, Kindermann, Krehl, Mihalache, Podgorean
UEN: Didžiokas, Libicki, Maldeikis
Verts/ALE: Smith, Ždanoka
Zdržel se: 16
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
Verts/ALE: van Buitenen
24. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 98/2
Pro: 312
ALDE: Alvaro, Bourlanges, Degutis, Deprez, Dičkutė, Duff, Ek, Griesbeck, Resetarits, Ries, Samuelsen, Schmidt Olle
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Audy, Brepoels, Casa, Cederschiöld, Coelho, Demetriou, Descamps, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Fjellner, Fontaine, Ganţ, Gaubert, Gklavakis, Grossetête, Guellec, Hannan, Hennicot-Schoepges, Hökmark, Ibrisagic, Itälä, Kauppi, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Mathieu, Mikolášik, Morin, Olajos, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Seeberg, Sudre, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Vlasto, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Borghezio, Camre, Krasts, Kuźmiuk, Podkański, Speroni
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 333
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Drčar Murko, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Krupa, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli
NI: Allister, Baco, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels, Kindermann, Krehl, Mann Erika, Mihalache, Mikko, Podgorean
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kuc, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Poli Bortone, Rogalski, Rutowicz, Ryan, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Smith, Ždanoka
Zdržel se: 18
ALDE: Matsakis
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Kozlík
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Simon Busuttil
25. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 106
Pro: 344
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Davies, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Hall, in 't Veld, Juknevičienė, Kazak, Laperrouze, Ludford, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Battilocchio, Belohorská, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Audy, Brepoels, Busuttil, Casa, Coelho, Descamps, Dimitrakopoulos, Esteves, Fontaine, Ganţ, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grossetête, Guellec, Hennicot-Schoepges, Hybášková, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Mathieu, Mikolášik, Olajos, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Seeberg, Sudre, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vlasto, Wijkman
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts, Libicki
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 308
ALDE: Alvaro, Birutis, Busk, Chatzimarkakis, Ciornei, Degutis, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Hellvig, Jensen, Kacin, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Lynne, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Schuth, Starkevičiūtė, Takkula, Virrankoski
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Krupa, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli
NI: Allister, Baco, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Capoulas Santos, Goebbels, Kindermann, Krehl, Kreissl-Dörfler, Mann Erika, Mihalache, Paleckis, Podgorean
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 19
ALDE: Gentvilas
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Kozlík
UEN: Czarnecki Ryszard
Verts/ALE: van Buitenen
26. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 115
Pro: 501
ALDE: Costa, Geremek, Kułakowski, Resetarits, Samuelsen, Schmidt Olle
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Železný
ITS: Coşea, Mihăescu, Romagnoli
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rübig, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Grabowski, Krasts, Masiel, Piotrowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 150
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard
NI: Allister
PPE-DE: Ayuso, del Castillo Vera, Díaz de Mera García Consuegra, Fatuzzo, Fernández Martín, Fraga Estévez, Galeote, Garriga Polledo, Gutiérrez-Cortines, Herranz García, Herrero-Tejedor, López-Istúriz White, Mato Adrover, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Pomés Ruiz, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Varela Suanzes-Carpegna
PSE: Kindermann, Krehl, Paleckis
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Smith, Ždanoka
Zdržel se: 19
ALDE: Matsakis
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Baco
PPE-DE: Esteves
Verts/ALE: van Buitenen
27. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 117
Pro: 433
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Clark, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Chruszcz, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Audy, Brepoels, Březina, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Cederschiöld, Coelho, Descamps, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Esteves, Fjellner, Fontaine, Ganţ, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grossetête, Guellec, Hennicot-Schoepges, Hökmark, Hybášková, Ibrisagic, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Mathieu, van Nistelrooij, Olajos, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Seeberg, Škottová, Strejček, Sudre, Tajani, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vlasák, Vlasto, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Zvěřina
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 222
ALDE: Alvaro, Busk, Chatzimarkakis, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Riis-Jørgensen, Schuth, Starkevičiūtė
IND/DEM: Belder, Blokland, Železný
NI: Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Landsbergis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Goebbels, Krehl, Paleckis
UEN: Masiel
Zdržel se: 10
ALDE: Gentvilas
IND/DEM: Bloom, Booth, Coûteaux, Farage, Knapman, Louis, Titford
PPE-DE: Florenz
Verts/ALE: van Buitenen
28. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 127
Pro: 544
ALDE: Bourlanges, Degutis, Deprez, Dičkutė, Geremek, Kułakowski, Resetarits, Ries, Samuelsen
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Battilocchio, Belohorská, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Olajos, Olbrycht, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Záborská, Zaleski, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 109
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise, Železný
ITS: Popeangă
NI: Bobošíková
PPE-DE: Esteves, Fajmon, De Lange, van Nistelrooij, Oomen-Ruijten, Ouzký, Roithová, Škottová, Strejček, Wortmann-Kool, Zahradil, Zatloukal, Zvěřina
PSE: Goebbels
UEN: Zapałowski
Zdržel se: 9
ALDE: Matsakis
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Allister, Baco
PPE-DE: Cabrnoch, Pleštinská, Sommer
Verts/ALE: van Buitenen
29. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 128
Pro: 352
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott
ITS: Mihăescu, Moisuc
NI: Allister, Battilocchio, Belohorská, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Hybášková, Klich, Langendries, Ouzký, Seeberg, Škottová, Strejček, Vlasák, Wijkman, Wohlin, Zvěřina
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 304
ALDE: Geremek, Kułakowski, Manders, Neyts-Uyttebroeck
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Krupa, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Goebbels, Kindermann, Krehl, Paleckis
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Zdržel se: 6
ALDE: Gentvilas
GUE/NGL: Kohlíček
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu
Verts/ALE: van Buitenen
30. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 138
Pro: 369
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Esteves, Hybášková, Seeberg, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 278
ALDE: Alvaro, Busk, Chatzimarkakis, Geremek, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Riis-Jørgensen, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Železný
ITS: Romagnoli
NI: Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels, Paleckis
UEN: Masiel
Zdržel se: 21
ALDE: Gentvilas
IND/DEM: Coûteaux, Krupa, Louis, Tomczak
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Chruszcz, Giertych
PPE-DE: McMillan-Scott
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Britta Thomsen
31. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 169/1
Pro: 495
ALDE: Bourlanges, Deprez, Drčar Murko, Geremek, Kułakowski, Resetarits, Ries, Schmidt Olle
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Železný
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rübig, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts, Masiel, Tatarella
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 148
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Dičkutė, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Romagnoli
NI: Allister
PPE-DE: Ayuso, Díaz de Mera García Consuegra, Esteves, Fatuzzo, Fernández Martín, Fraga Estévez, Galeote, Garriga Polledo, Gutiérrez-Cortines, López-Istúriz White, Mato Adrover, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Pomés Ruiz, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen
PSE: Goebbels, Kindermann, Krehl, Paleckis
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Smith, Ždanoka
Zdržel se: 17
ALDE: Matsakis
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
Verts/ALE: van Buitenen
32. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 169/2
Pro: 552
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Železný
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fajmon, Ferber, Fjellner, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Roithová, Rübig, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Ryszard, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 74
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Romagnoli
NI: Allister
PPE-DE: Ayuso, Díaz de Mera García Consuegra, Fatuzzo, Fernández Martín, Florenz, Fraga Estévez, Galeote, Garriga Polledo, Gutiérrez-Cortines, Herranz García, Herrero-Tejedor, Kirkhope, Klich, López-Istúriz White, Mato Adrover, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Parish, Pomés Ruiz, Rack, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Varela Suanzes-Carpegna
PSE: Kindermann, Krehl, Masip Hidalgo, Paleckis
UEN: Aylward, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Smith, Ždanoka
Zdržel se: 18
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
PPE-DE: Esteves, Lauk
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Reinhard Rack
33. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 169/3
Pro: 129
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
GUE/NGL: Guidoni, Rizzo
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Tomczak
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Bobošíková, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Buzek, Cabrnoch, Casini, Daul, Fajmon, Hybášková, Kauppi, Landsbergis, Ouzký, Saryusz-Wolski, Škottová, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
PSE: Botopoulos, Van den Burg, Gomes, Hazan, Panzeri, Rapkay, Wiersma
UEN: Angelilli, Berlato, Borghezio, Foglietta, Gobbo, Krasts, Musumeci, Poli Bortone, Speroni, Tatarella
Verts/ALE: Trüpel, Voggenhuber
Proti: 507
ALDE: Geremek, Kułakowski, Samuelsen, Schmidt Olle, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Clark, Farage, Knapman, Sinnott, Titford, Wojciechowski Bernard
ITS: Romagnoli
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Ždanoka
Zdržel se: 17
IND/DEM: Bloom, Booth, Coûteaux, Louis, Wise, Železný
ITS: Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Costas Botopoulos
34. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 171
Pro: 395
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak
ITS: Coşea, Mihăescu, Romagnoli, Stănescu
NI: Battilocchio, Belohorská, Chruszcz, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Audy, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Cederschiöld, Coelho, Descamps, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Fajmon, Fjellner, Fontaine, Ganţ, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grossetête, Guellec, Hennicot-Schoepges, Hökmark, Hybášková, Ibrisagic, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Mathieu, Mikolášik, Morin, Olajos, Ouzký, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Seeberg, Škottová, Strejček, Sudre, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vlasák, Vlasto, Wijkman, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Ţicău, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 256
ALDE: Geremek, Kułakowski
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kušķis, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Estrela, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Goebbels, Kindermann, Krehl, Kreissl-Dörfler, Mann Erika, Paleckis
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Smith, Ždanoka
Zdržel se: 17
ALDE: Gentvilas
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi
PPE-DE: Esteves
Verts/ALE: van Buitenen
35. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 172
Pro: 300
ALDE: Bourlanges, Deprez, Dičkutė, Fourtou, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Schmidt Olle
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren
ITS: Coşea, Mihăescu, Romagnoli
NI: Battilocchio, Belohorská, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Audy, Brepoels, Busuttil, Casa, Chmielewski, Coelho, Descamps, Dimitrakopoulos, Fontaine, Ganţ, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grossetête, Guellec, Hennicot-Schoepges, Hybášková, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Lewandowski, Mathieu, Mikolášik, Morin, Olajos, Ouzký, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Seeberg, Sudre, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Vlasto, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podimata, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Krasts, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 343
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Krupa, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Stănescu
NI: Allister, Baco, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Daul, De Blasio, Dehaene, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Garriga Polledo, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Kindermann, Krehl, Mihalache, Paleckis, Podgorean
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Smith, Ždanoka
Zdržel se: 19
ALDE: Matsakis
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi
NI: Kozlík
PPE-DE: De Veyrac
UEN: Gobbo
Verts/ALE: van Buitenen
36. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 211
Pro: 340
ALDE: Alvaro, Andria, Busk, Chatzimarkakis, Degutis, Dičkutė, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Schmidt Olle, Schuth, Starkevičiūtė, Takkula, Virrankoski
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Baco, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Batzeli, Capoulas Santos, Dobolyi, Kindermann, Krehl, Leinen, Masip Hidalgo, Rasmussen
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuźmiuk, La Russa, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Bennahmias, Smith, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 310
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Deprez, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Ludford, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Esteves, Seeberg
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Ryszard, Kuc, Libicki, Pęk
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes
Zdržel se: 10
IND/DEM: Coûteaux, Krupa, Louis, Tomczak
ITS: Dillen
NI: Chruszcz, Giertych, Kozlík
PSE: Bullmann
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Poul Nyrup Rasmussen
37. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 217
Pro: 377
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Lax, Ludford, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak
ITS: Coşea, Le Rachinel, Mihăescu, Romagnoli
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Audy, Brepoels, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Cederschiöld, Descamps, Dimitrakopoulos, Fjellner, Fontaine, Ganţ, Gaubert, Gklavakis, Grossetête, Guellec, Hannan, Hennicot-Schoepges, Hökmark, Hybášková, Ibrisagic, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Mathieu, Mikolášik, Olajos, Ouzký, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Seeberg, Škottová, Strejček, Sudre, Tajani, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vlasák, Vlasto, Wijkman, Wohlin, Zvěřina
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paparizov, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, Pęk, Podkański, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 262
ALDE: Alvaro, Busk, Chatzimarkakis, Guardans Cambó, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Riis-Jørgensen, Schuth, Starkevičiūtė
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Farage, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
NI: Allister, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gauzès, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Barón Crespo, Goebbels, Kindermann, Krehl, Paleckis
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Piotrowski, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz
Zdržel se: 20
ALDE: Gentvilas, Lynne
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
PPE-DE: Demetriou, De Veyrac, Esteves
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Britta Thomsen
38. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 218
Pro: 386
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Le Rachinel, Mihăescu, Romagnoli, Stănescu
NI: Allister, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, De Blasio, Duka-Zólyomi, Gál, Glattfelder, Gyürk, Hybášková, Járóka, Kelemen, Kónya-Hamar, Olajos, Őry, Schmitt, Schöpflin, Seeberg, Szájer, Zieleniec
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 263
ALDE: Alvaro, Busk, Chatzimarkakis, Ferrari, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Pistelli, Riis-Jørgensen, Schmidt Olle, Schuth, Starkevičiūtė
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Železný
NI: Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels, Kindermann, Paleckis
UEN: Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Masiel
Zdržel se: 18
ALDE: Gentvilas
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi
NI: Baco
PPE-DE: De Veyrac, Esteves
Verts/ALE: van Buitenen
39. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 222
Pro: 520
ALDE: Bourlanges, Deprez, Dičkutė, Geremek, Kułakowski, Resetarits, Ries, Samuelsen, Schmidt Olle
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Coşea, Le Rachinel, Mihăescu, Romagnoli, Stănescu
NI: Allister, Battilocchio, Belohorská, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rübig, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 123
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Maaten, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise
NI: Bobošíková
PPE-DE: Ayuso, Bonsignore, del Castillo Vera, Chichester, Díaz de Mera García Consuegra, Esteves, Fernández Martín, Fraga Estévez, Galeote, Garriga Polledo, Gutiérrez-Cortines, Hannan, Herranz García, Herrero-Tejedor, Korhola, López-Istúriz White, Mato Adrover, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Pomés Ruiz, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen
PSE: Batzeli, Capoulas Santos, Estrela, Goebbels, Krehl, Paleckis
UEN: Didžiokas, Maldeikis
Zdržel se: 17
ALDE: Manders, Matsakis
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi
NI: Baco
Verts/ALE: van Buitenen
40. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 230
Pro: 394
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Clark, Farage, Georgiou, Goudin, Knapman, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Battilocchio, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, De Blasio, Duka-Zólyomi, Gál, Glattfelder, Gyürk, Hybášková, Járóka, Kelemen, Kónya-Hamar, Korhola, Olajos, Őry, Schmitt, Schöpflin, Seeberg, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Barón Crespo, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David, Matsouka, Mihalache, Mikko, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 266
ALDE: Geremek, Kułakowski, Manders
IND/DEM: Belder, Blokland, Krupa, Tomczak, Železný
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Ayala Sender, Badia i Cutchet, Batzeli, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Cercas, Estrela, Färm, Falbr, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Goebbels, Hegyi, Herczog, Madeira, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Riera Madurell, Salinas García, Sánchez Presedo
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 6
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Dillen
PPE-DE: Esteves, Varvitsiotis
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Edit Herczog, Gyula Hegyi
41. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 52
Pro: 356
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Clark, Farage, Georgiou, Goudin, Knapman, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, De Blasio, Duka-Zólyomi, Esteves, Gál, Glattfelder, Gyürk, Hybášková, Járóka, Kelemen, Kónya-Hamar, Olajos, Őry, Schmitt, Schöpflin, Seeberg, Surján, Szabó, Szájer, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, França, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Matsouka, Mihalache, Mikko, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Didžiokas, Krasts, Maldeikis, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 307
ALDE: Kułakowski, Manders
IND/DEM: Belder, Blokland, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Calabuig Rull, Castex, Cercas, Christensen, Estrela, Fernandes, Ferreira Elisa, Garcés Ramón, García Pérez, Goebbels, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Paleckis, Riera Madurell, Salinas García, Sánchez Presedo, Weiler
UEN: Angelilli, Berlato, Borghezio, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 4
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu
Verts/ALE: van Buitenen
42. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 60
Pro: 299
ALDE: Bourlanges, Buşoi, Deprez, Dičkutė, Fourtou, Resetarits, Ries, Samuelsen, Virrankoski
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak
ITS: Coşea
NI: Battilocchio, Belohorská, Chruszcz, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Audy, Brepoels, Busuttil, Casa, Cederschiöld, Coelho, Descamps, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Fjellner, Fontaine, Ganţ, Gaubert, Gauzès, Grossetête, Guellec, Hennicot-Schoepges, Hökmark, Ibrisagic, Lamassoure, Mathieu, Olajos, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Seeberg, Sudre, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vlasto, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 345
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels, Kindermann, Krehl, Paleckis
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 18
ALDE: Matsakis
GUE/NGL: Flasarová
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou
43. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 296
Pro: 493
ALDE: Bourlanges, Ciornei, Deprez, Dičkutė, Geremek, Hellvig, Kułakowski, Resetarits, Ries
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Železný
ITS: Coşea, Mihăescu, Popeangă
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Chruszcz, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Fajmon, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Mitchell, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rübig, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Vits, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Krasts, Libicki, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 156
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Costa, Davies, Degutis, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Lang, Le Rachinel, Romagnoli, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková
PPE-DE: Ayuso, Cabrnoch, Díaz de Mera García Consuegra, Fatuzzo, Fernández Martín, Fraga Estévez, Galeote, Garriga Polledo, Gutiérrez-Cortines, Herranz García, Herrero-Tejedor, Jackson, Mato Adrover, Mauro, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Ouzký, Pomés Ruiz, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Seeberg, Škottová, Strejček, Vlasák, Zvěřina
PSE: Goebbels, Kindermann, Krehl, Masip Hidalgo, Paleckis
UEN: Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Zdržel se: 13
ALDE: Matsakis
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Mölzer, Moisuc, Schenardi
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Gitte Seeberg, Britta Thomsen
44. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 281
Pro: 335
ALDE: Alvaro, Busk, Chatzimarkakis, Geremek, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Pistelli, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Schmidt Olle, Schuth, Starkevičiūtė, Takkula, Virrankoski
IND/DEM: Belder, Blokland, Goudin, Lundgren, Nattrass, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels, Kindermann, Koppa, Krehl, Siwiec
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Frassoni, Hudghton, Smith, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 309
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Ludford, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Savi, Sbarbati, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Sinnott
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Seeberg
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes
Zdržel se: 16
ALDE: Matsakis
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Georgiou, Knapman, Krupa, Louis, Titford, Tomczak
NI: Giertych
PPE-DE: Esteves
Verts/ALE: van Buitenen
45. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 302
Pro: 111
ALDE: Chatzimarkakis, Lambsdorff
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Baco, Belohorská, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Buzek, Seeberg
PSE: Arif, Berès, Bono, Bourzai, Bozkurt, Castex, Corda, Cottigny, Dobolyi, Douay, Ferreira Anne, Guy-Quint, Hazan, Hegyi, Hutchinson, Laignel, Leinen, Neris, Pribetich, Trautmann, Vaugrenard
UEN: Angelilli, Czarnecki Marek Aleksander, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 534
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli, Stănescu
NI: Battilocchio, Bobošíková, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berman, Bösch, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bulfon, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Tzampazi, Van Lancker, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 15
ALDE: Matsakis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi
PPE-DE: Esteves
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Martine Roure, Bernadette Vergnaud
Proti: Gitte Seeberg
46. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 271
Pro: 294
ALDE: Alvaro, Birutis, Budreikaitė, Busk, Cappato, Chatzimarkakis, Ciornei, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Jäätteenmäki, Jensen, Kacin, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Pohjamo, Resetarits, Riis-Jørgensen, Schuth, Starkevičiūtė, Takkula, Virrankoski
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Georgiou, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Mihăescu
NI: Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Ayuso, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Daul, Dehaene, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Grosch, Gyürk, Handzlik, Hannan, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Siekierski, Škottová, Sommer, Spautz, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szabó, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zdravkova, Zvěřina
PSE: Assis, Christensen, De Vits, Kindermann, Krehl, Mann Erika, Siwiec
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Smith, Staes, Turmes, Ždanoka
Proti: 349
ALDE: Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Bourlanges, Bowles, Buşoi, Cavada, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Juknevičienė, Kazak, Lambsdorff, Laperrouze, Ludford, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak
ITS: Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Audy, Barsi-Pataky, Brejc, Brepoels, Březina, Busuttil, Casa, Cederschiöld, Coelho, De Blasio, Descamps, Dimitrakopoulos, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fjellner, Florenz, Fontaine, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Graça Moura, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Harbour, Hökmark, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Jordan Cizelj, Lamassoure, Landsbergis, Mathieu, Mikolášik, Morin, van Nistelrooij, Olajos, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Petre, Queiró, Saïfi, Schinas, Schwab, Seeber, Seeberg, Silva Peneda, Šťastný, Stauner, Sudre, Szájer, Toubon, Varvitsiotis, Vlasto, Wieland, Wijkman, Wohlin, Zatloukal, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre
Verts/ALE: Frassoni, Jonckheer, Lichtenberger, Romeva i Rueda, Schroedter, Trüpel
Zdržel se: 15
ALDE: Gentvilas
IND/DEM: Coûteaux, Louis, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu
NI: Baco
PPE-DE: Anastase, Demetriou, De Veyrac, Iturgaiz Angulo, De Lange, Mitchell, Pieper, Pomés Ruiz
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Anja Weisgerber, Malcolm Harbour
Proti: Erna Hennicot-Schoepges, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou
47. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 147
Pro: 349
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Clark, Georgiou, Goudin, Knapman, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Mihăescu, Moisuc
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Dehaene, Esteves, Hybášková, Szájer, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David, Matsouka, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 297
ALDE: Alvaro, Busk, Chatzimarkakis, Ferrari, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Riis-Jørgensen, Schuth, Starkevičiūtė
IND/DEM: Belder, Blokland, Krupa, Tomczak, Železný
ITS: Romagnoli
NI: Bobošíková, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Cercas, Estrela, Falbr, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Goebbels, Herczog, Honeyball, Madeira, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Paleckis, Riera Madurell, Salinas García, Sánchez Presedo, Siwiec, Sornosa Martínez
UEN: Czarnecki Marek Aleksander, Masiel
Zdržel se: 16
IND/DEM: Coûteaux, Farage, Louis, Titford
ITS: Buruiană-Aprodu, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Popeangă, Schenardi, Stănescu
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Gitte Seeberg
48. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 148
Pro: 412
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Brepoels, Busuttil, Casa, Coelho, De Blasio, Descamps, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Duka-Zólyomi, Esteves, Fatuzzo, Fontaine, Gál, Ganţ, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hennicot-Schoepges, Ibrisagic, Kelemen, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Mathieu, Mikolášik, Morin, Olajos, Őry, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Seeberg, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vlasto, Wijkman, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Christensen, Corbett, Corbey, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Matsouka, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 242
ALDE: Alvaro, Busk, Chatzimarkakis, Geremek, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Raeva, Riis-Jørgensen, Schuth, Starkevičiūtė
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise, Železný
NI: Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Ayuso, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Daul, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gewalt, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kušķis, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Calabuig Rull, Cercas, Corda, Garcés Ramón, García Pérez, Goebbels, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Paleckis, Riera Madurell, Sánchez Presedo, Sornosa Martínez
UEN: Czarnecki Marek Aleksander, Masiel
Zdržel se: 3
IND/DEM: Coûteaux, Louis
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Giovanna Corda
49. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 185/1
Pro: 542
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Mihăescu, Romagnoli, Stănescu
NI: Giertych, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vlasto, Weber Manfred, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Auken, Beer, Frassoni, Harms, Hudghton, Jonckheer, Lagendijk, Lichtenberger, Onesta, Smith, Turmes, Ždanoka
Proti: 87
ALDE: Resetarits
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Goudin, Knapman, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Cabrnoch, Ouzký, Škottová, Strejček, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
Verts/ALE: Aubert, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lipietz, Lucas, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Voggenhuber
Zdržel se: 12
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Moisuc, Popeangă, Schenardi
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Gérard Onesta, Margrete Auken
50. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 185/2
Pro: 186
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Resetarits, Ries, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Georgiou, Knapman, Nattrass, Titford, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli
NI: Giertych
PPE-DE: Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Brepoels, Busuttil, Casa, Coelho, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Fatuzzo, Fernández Martín, Fontaine, Fraga Estévez, Galeote, Ganţ, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hybášková, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Liese, López-Istúriz White, Mathieu, Mato Adrover, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Montoro Romero, Morin, Olajos, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Radwan, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Schinas, Sudre, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vlasto, Wijkman, Wohlin, Záborská
PSE: Batzeli, Beňová, Capoulas Santos, De Vits, Gomes, Kindermann, Krehl, Prets
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Proti: 439
ALDE: Alvaro, Busk, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Raeva, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Starkevičiūtė
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Goudin, Lundgren, Sinnott, Wise, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Antoniozzi, Ashworth, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fajmon, Ferber, Fjellner, Friedrich, Gahler, Gaľa, García-Margallo y Marfil, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, De Lange, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mitchell, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Roithová, Rübig, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Vatanen, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Berès, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Zdržel se: 15
IND/DEM: Coûteaux, Krupa, Louis
ITS: Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Moisuc, Schenardi, Stănescu
PPE-DE: Esteves, Langen
Verts/ALE: van Buitenen
51. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 185/3
Pro: 198
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Mihăescu, Romagnoli
NI: Giertych
PPE-DE: Angelakas, Audy, Ayuso, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Busuttil, Casa, Coelho, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Esteves, Fernández Martín, Fontaine, Fraga Estévez, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Gräßle, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hybášková, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, De Lange, López-Istúriz White, Mathieu, Mato Adrover, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Montoro Romero, Morin, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Radwan, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Schinas, Sudre, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vlasto, Wijkman, Wohlin
PSE: Capoulas Santos, De Vits, Krehl, dos Santos, Siwiec, Szejna
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Smith, Ždanoka
Proti: 429
ALDE: Geremek, Kułakowski, Resetarits, Samuelsen
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Goudin, Lundgren, Sinnott, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Bowis, Braghetto, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deva, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Ferber, Fjellner, Florenz, Friedrich, Gahler, Gál, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Grosch, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Landsbergis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mitchell, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Roithová, Rübig, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Vatanen, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Mikko, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Zdržel se: 20
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Knapman, Louis, Nattrass, Titford, Wise
ITS: Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Christel Schaldemose
52. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 216
Pro: 321
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Lambsdorff, Laperrouze, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Battilocchio, Giertych, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Esteves, Fontaine, Jordan Cizelj, Kratsa-Tsagaropoulou, Saïfi, Wohlin
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Ryszard, Krasts, Libicki
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 310
ALDE: Busk, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Pohjamo, Raeva, Riis-Jørgensen, Schuth, Starkevičiūtė, Takkula, Virrankoski
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Knapman, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli, Stănescu
NI: Baco, Belohorská, Bobošíková, Kozlík
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels, Kindermann, Krehl
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 12
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Moisuc, Popeangă, Schenardi
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Anders Samuelsen
53. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 275
Pro: 126
ALDE: Alvaro, Deprez, Panayotov, Resetarits, Ries, Samuelsen
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Coûteaux, Georgiou, Krupa, Louis, Sinnott, Tomczak
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Belohorská, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Hannan, Roithová, Seeberg
PSE: Arif, Berès, Bono, Bourzai, Van den Burg, Carlotti, Castex, Corda, Cottigny, De Keyser, Douay, Ferreira Anne, França, Gomes, Guy-Quint, Hazan, Hutchinson, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lefrançois, Navarro, Neris, Patrie, Peillon, Pribetich, Rocard, Roure, Szejna, Tabajdi, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud
UEN: Krasts, La Russa
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 510
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Goudin, Knapman, Lundgren, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Battilocchio, Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Beňová, Berman, Bösch, Botopoulos, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carnero González, Casaca, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Creţu Corina, De Rossa, De Vits, Dobolyi, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Lambrinidis, Lavarra, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rosati, Rothe, Rouček, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tarand, Thomsen, Titley, Tzampazi, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 4
GUE/NGL: Holm, Søndergaard
NI: Rivera
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Jens Holm
Proti: Zuzana Roithová
54. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 300
Pro: 346
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Costa, Davies, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Hall, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Wallis
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Battilocchio, Belohorská, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Audy, Brepoels, Burke, Busuttil, Casa, Cederschiöld, Coelho, Descamps, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Esteves, Fjellner, Fontaine, Ganţ, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grossetête, Guellec, Hennicot-Schoepges, Higgins, Hökmark, Hybášková, Kratsa-Tsagaropoulou, Mathieu, Mikolášik, Mitchell, Morin, Olajos, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Seeberg, Sudre, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Wijkman, Wohlin, Záborská
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 275
ALDE: Alvaro, Birutis, Busk, Ciornei, Degutis, Guardans Cambó, Harkin, Hellvig, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Pohjamo, Raeva, Riis-Jørgensen, Schuth, Starkevičiūtė, Takkula, Virrankoski
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Knapman, Sinnott, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli, Stănescu
NI: Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Kindermann, Krehl, Podgorean
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Zdržel se: 17
ALDE: Gentvilas, Geremek
IND/DEM: Coûteaux, Krupa, Louis, Tomczak
ITS: Dillen, Gollnisch, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Moisuc, Popeangă, Schenardi
NI: Baco, Giertych
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Mairead McGuinness
55. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 293
Pro: 616
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Virrankoski, Wallis
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Mihăescu, Moisuc, Romagnoli
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wohlin, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 14
ALDE: Ferrari
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Goudin, Knapman, Lundgren, Sinnott, Titford, Wise
NI: Bobošíková
PPE-DE: Wortmann-Kool
Zdržel se: 12
IND/DEM: Bonde, Coûteaux, Louis, Železný
ITS: Dillen, Gollnisch, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Popeangă, Schenardi, Stănescu
Verts/ALE: van Buitenen
56. Zpráva Breyer A6-0359/2007
Pozměňovací návrh 15
Pro: 372
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Cavada, Ciornei, Costa, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Laperrouze, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Wallis
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Strož, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Knapman, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak
ITS: Coşea, Dillen, Gollnisch, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Mihăescu, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Belohorská, Giertych, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Audy, Brepoels, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Cederschiöld, Coelho, Descamps, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Esteves, Fajmon, Fjellner, Fontaine, Ganţ, Gaubert, Gklavakis, Grossetête, Guellec, Hennicot-Schoepges, Hökmark, Kratsa-Tsagaropoulou, Mathieu, Mikolášik, Morin, Olajos, Ouzký, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Seeberg, Škottová, Strejček, Sudre, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vlasák, Vlasto, Wijkman, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, Dobolyi, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Podimata, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Krasts, Ó Neachtain, Pęk, Ryan, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Proti: 258
ALDE: Alvaro, Birutis, Busk, Geremek, Harkin, Jensen, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Pohjamo, Raeva, Riis-Jørgensen, Schmidt Olle, Schuth, Starkevičiūtė, Takkula, Virrankoski
IND/DEM: Belder, Blokland, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli
NI: Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Callanan, Carollo, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Kelemen, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt, Schöpflin, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Surján, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Goebbels, Kindermann, Krehl
UEN: Angelilli, Berlato, Borghezio, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz
Verts/ALE: Hudghton, Smith, Ždanoka
Zdržel se: 9
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Louis, Titford, Wise
NI: Battilocchio
Verts/ALE: van Buitenen
PŘIJATÉ TEXTY
P6_TA(2007)0436
Protokol k Dohodě o přidružení mezi Evropským společenstvím a Chilskou republikou s ohledem na přistoupení Bulharské republiky a Rumunska k EU ***
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007 k návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Druhého dodatkového protokolu k Dohodě, kterou se zakládá přidružení mezi Evropským společenstvím a jeho členskými státy na jedné straně a Chilskou republikou na straně druhé, s ohledem na přistoupení Bulharské republiky a Rumunska k Evropské unii (12550/2007 — C6-0325/2007 — 2007/0083(AVC))
(Postup souhlasu)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (12550/2007), |
— |
s ohledem na Druhý dodatkový protokol k Dohodě, kterou se zakládá přidružení mezi Evropským společenstvím a jeho členskými státy na jedné straně a Chilskou republikou na straně druhé, |
— |
s ohledem na přistoupení Bulharské republiky a Rumunska k Evropské unii,s ohledem na žádost o souhlas předloženou Radou v souladu s čl. 300 odst. 3 druhým pododstavcem a s článkem 310 a čl. 300 odst. 2 prvním pododstavcem první a druhou větou Smlouvy o ES (C6-0325/2007), |
— |
s ohledem na článek 75, čl. 83 odst. 7 a čl. 43 odst. 1 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na doporučení Výboru pro mezinárodní obchod (A6-0361/2007), |
1. |
souhlasí s uzavřením druhého dodatkového protokolu k Dohodě; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi, vládám a parlamentům členských států a Chilské republiky. |
P6_TA(2007)0437
Návrh vědeckotechnické dohody ES-Švýcarsko *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady a Komise o uzavření Dohody o vědeckotechnické spolupráci mezi Evropskými společenstvími na jedné straně a Švýcarskou konfederací na straně druhé jménem Evropského společenství a Evropského společenství pro atomovou energii (KOM(2007)0305 — C6-0227/2007 — 2007/0106(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady a Komise (KOM(2007)0305), |
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady a Komise 2007/502/ES, Euratom ze dne 25. června 2007 o podpisu a prozatímním uplatňování Dohody o vědeckotechnické spolupráci mezi Evropskými společenstvími na jedné straně a Švýcarskou konfederací na straně druhé jménem Evropského společenství a Evropského společenství pro atomovou energii (1), |
— |
s ohledem na článek 170 a čl. 300 odst. 2 první pododstavec Smlouvy o ES a čl. 101 druhou větu Smlouvy o Euroatomu, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala s Parlamentem (C6-0227/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 a čl. 43 odst. 1 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (A6-0377/2007), |
1. |
schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Švýcarské konfederace. |
P6_TA(2007)0438
Odrůdové právo Společenství *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007 o návrhu nařízení Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 2100/94, pokud jde o právo podat žádost o odrůdové právo Společenství (KOM(2007)0445 — C6-0274/2007 — 2007/0161(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise předložený Radě (KOM(2007)0445), |
— |
s ohledem na články 37 a 308 Smlouvy o ES, podle kterých Rada konzultovala s Parlamentem (C6-0274/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 43 odst. 1 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova (A6-0373/2007), |
1. |
schvaluje návrh Komise; |
2. |
vyzývá Radu, aby informovala Parlament, bude-li mít v úmyslu odchýlit se od znění schváleného Parlamentem; |
3. |
vyzývá k zahájení dohodovacího řízení podle společného prohlášení ze dne 4. března 1975, bude-li mít Rada v úmyslu odchýlit se od znění schváleného Parlamentem; |
4. |
vyzývá Radu, aby znovu konzultovala s Parlamentem, bude-li mít v úmyslu podstatně změnit návrh Komise; |
5. |
pověřuje svého předsedu, aby postoj Parlamentu předal Radě a Komisi. |
P6_TA(2007)0439
Ratifikace protokolu ze dne 12. února 2004, kterým se mění Pařížská úmluva ze dne 29. července 1960 o odpovědnosti vůči třetím stranám v oblasti jaderné energie, Republikou Slovinsko ***
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007 k návrhu rozhodnutí Rady, kterým se Republika Slovinsko zmocňuje, aby v zájmu Evropského společenství ratifikovala protokol ze dne 12. února 2004, kterým se mění Pařížská úmluva ze dne 29. července 1960 o odpovědnosti vůči třetím stranám v oblasti jaderné energie (9453/2007 — C6-0180/2007 — 2006/0260(AVC))
(Postup souhlasu)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (9453/2007), |
— |
s ohledem na žádost o souhlas, která byla předložena Radou v souladu s čl. 300 odst. 3 druhým pododstavcem ve spojení s čl. 61 písm. c), článkem 67 a čl. 300 odst. 2 prvním pododstavcem Smlouvy o ES (C6-0180/2007), |
— |
s ohledem na čl. 75 odst. 1 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na doporučení Výboru pro právní záležitosti (A6-0369/2007), |
1. |
souhlasí s návrhem rozhodnutí Rady; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi. |
P6_TA(2007)0440
Úmluva OSN/EHK uzavřená v Espoo *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady, kterým se jménem Evropského společenství schvalují první a druhá změna Úmluvy OSN/EHK o posuzování vlivů na životní prostředí přesahujících hranice států uzavřené v Espoo (KOM(2007)0470 — C6-0291/2007 — 2007/0169(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (KOM(2007)0470), |
— |
s ohledem na čl. 175 odst. 1 a čl. 300 odst. 2 první pododstavec, první větu Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0291/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (A6-0395/2007), |
1. |
schvaluje rozhodnutí Rady; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi, vládám a parlamentům členských států a stranám úmluvy OSN/EHK uzavřené v Espoo. |
P6_TA(2007)0441
Přistoupení Bulharska a Rumunska k úmluvě ze dne 26. července 1995 o ochraně finančních zájmů Evropských společenství a k různým protokolům této úmluvy *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007 o doporučení rozhodnutí Rady o přistoupení Bulharské republiky a Rumunska k Úmluvě ze dne 26. července 1995, vypracované na základě článku K.3 Smlouvy o Evropské unii, o ochraně finančních zájmů Evropských společenství, Protokolu ze dne 27. září 1996, vypracovaném na základě článku K.3 Smlouvy o Evropské unii, k Úmluvě o ochraně finančních zájmů Evropských společenství, Protokolu ze dne 29. listopadu 1996, vypracovaném na základě článku K.3 Smlouvy o Evropské unii, Protokolu o výkladu Úmluvy o ochraně finančních zájmů Evropských společenství prostřednictvím rozhodnutí o předběžných otázkách Soudním dvorem Evropských společenství a Druhého protokolu ze dne 19. června 1997, vypracovaném na základě článku K.3 Smlouvy o Evropské unii, k Úmluvě o ochraně finančních zájmů Evropských společenství (KOM(2007)0277 — C6-0238/2007 — 2007/0100(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na doporučení Komise předložené Radě (KOM(2007)0277), |
— |
s ohledem na čl. 3 odst. 4 aktu o přistoupení Bulharské republiky a Rumunska, podle kterého Rada konzultovala s Parlamentem (C6-0238/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (A6-0360/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh Komise; |
2. |
vyzývá Radu, aby informovala Parlament, bude-li mít v úmyslu odchýlit se od znění schváleného Parlamentem; |
3. |
vyzývá Radu, aby znovu konzultovala s Parlamentem, bude-li mít v úmyslu podstatně změnit návrh Komise; |
4. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi a vládám Bulharské republiky a Rumunska. |
ZNĚNÍ NAVRŽENÉ KOMISÍ |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRH PARLAMENTU |
Pozměňovací návrh 1 |
|
Bod odůvodnění 4a (nový) |
|
|
(4a) Vlády Bulharska a Rumunska vynaložily úsilí na splnění příslušných hodnotících kritérií stanovených pro zahájení zjednodušeného přístupového postupu, |
P6_TA(2007)0442
Komunikační infrastruktura pro prostředí Schengenského informačního systému (SIS) (rozhodnutí) *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady o zavedení, provozu a řízení komunikační infrastruktury pro prostředí Schengenského informačního systému (SIS) (KOM(2007)0306 — C6-0215/2007 — 2007/0104(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise (KOM(2007)0306), |
— |
s ohledem na čl. 30 odst. 1 písm. a) a b), čl. 31 odst. 1 písm. a) a b) a čl. 34 odst. 2 písm. c) Smlouvy o EU, |
— |
s ohledem na čl. 39 odst. 1 Smlouvy o EU, podle kterého Rada konzultovala s Parlamentem (C6-0215/2007), |
— |
s ohledem na články 93 a 51 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a stanovisko Rozpočtového výboru (A6-0357/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh Komise; |
2. |
domnívá se, že orientační finanční referenční částka uvedená v návrhu Komise musí být slučitelná se stropem okruhu 3a nového víceletého finančního rámce (MFF), a zdůrazňuje, že roční částka bude rozhodnuta v rámci ročního rozpočtového postupu v souladu s ustanoveními bodu 38 interinstitucionální dohody mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení ze dne 17. května 2006 (1), |
3. |
vyzývá Komisi, aby odpovídajícím způsobem změnila návrh v souladu s čl. 250 odst. 2 Smlouvy o ES; |
4. |
vyzývá Radu, aby informovala Parlament, bude-li mít v úmyslu odchýlit se od znění schváleného Parlamentem; |
5. |
vyzývá Radu, aby znovu konzultovala s Parlamentem, bude-li mít v úmyslu podstatně změnit návrh Komise; |
6. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi. |
ZNĚNÍ NAVRŽENÉ KOMISÍ |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY PARLAMENTU |
Pozměňovací návrh 1 |
|
Čl. 1 odst. 5 |
|
5. Náklady na zavedení, provoz a řízení komunikační infrastruktury jsou hrazeny ze souhrnného rozpočtu Evropské unie. |
5. Náklady na zavedení, provoz a řízení komunikační infrastruktury jsou hrazeny ze souhrnného rozpočtu Evropské unie. Jednotlivé členské státy nesou náklady spojené s vnitrostátní databází a jejím napojením na komunikační infrastrukturu SIS nebo s-Testa. |
Pozměňovací návrh 2 |
|
Čl. 3 odst. 3 |
|
3. Rada koordinuje zkušební činnosti členských států a vyhodnocuje zkušební výsledky, přičemž informuje Komisi. |
3. Rada koordinuje zkušební činnosti členských států a vyhodnocuje zkušební výsledky, přičemž informuje Komisi a Evropský parlament . |
Pozměňovací návrh 3 |
|
Čl. 5 odst. 1a (nový) |
|
|
1a. Smlouva uvedená v odstavci 1 je v souladu s ustanoveními článků 88 až 107 nařízení (ES, Euratom) č. 1605/2002. |
Pozměňovací návrh 4 |
|
Čl. 5 odst. 2 |
|
2. Náklady, které vzniknou orgánům uvedeným v odstavci 1 za provedení zkoušek uvedených v odstavci 1, jsou hrazeny ze souhrnného rozpočtu Evropské unie. |
2. Náklady, které vzniknou orgánům uvedeným v odstavci 1 za provedení zkoušek uvedených v odstavci 1, jsou hrazeny ze souhrnného rozpočtu Evropské unie v souladu s nařízením (ES, Euratom) č. 1605/2002 ve znění nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1995/2006 ze dne 13. prosince 2006. |
Pozměňovací návrh 5 |
|
Čl. 5 odst. 2a (nový) |
|
|
2a. Komise informuje příslušný výbor Evropského parlamentu o podmínkách smlouvy uzavřené podle odstavce 1 a o tom, který vnitrostátní orgán je dodavatelem. |
Pozměňovací návrh 6 |
|
Článek 5a (nový) |
|
|
Článek 5a Bezpečnost Komise přijme v souvislosti s komunikační infrastrukturou nezbytná opatření (včetně přijetí bezpečnostního plánu). |
Pozměňovací návrh 7 |
|
Čl. 7 odst. 2 |
|
2. Část rozpočtu stanoveného rozhodnutím Rady 2000/265/ES, která zbývá k datu stanovenému v souladu s čl. 4 odst. 1, bude vyplacena členským státům. Částka, která bude vyplacena, se vypočítá na základě příspěvků členských států, podle čl. 26 rozhodnutí Rady 2000/265/ES. |
2. Část rozpočtu stanoveného rozhodnutím Rady 2000/265/ES, která zbývá k datu stanovenému v souladu s čl. 4 odst. 1, použije Komise na budování komunikační infrastruktury . |
Pozměňovací návrh 8 |
|
Čl. 9 odst. 2 |
|
2. Použití tohoto rozhodnutí podléhá oznámení, kterým náměstek generálního tajemníka Rady Komisi oznamuje, že nebyla uzavřena dohoda či smlouva o poskytování síťových a bezpečnostních služeb pro výměnu údajů uvedenou v čl. 1 odst. 1 podle rozhodnutí Rady 2007/149/ES a rozhodnutí Rady 2000/265/ES. |
2. Toto rozhodnutí se použije ode dne vyhlášení a po oznámení, kterým náměstek generálního tajemníka Rady Komisi oznamuje, že nebyla uzavřena dohoda či smlouva o poskytování síťových a bezpečnostních služeb pro výměnu údajů uvedenou v čl. 1 odst. 1 podle rozhodnutí Rady 2007/149/ES a rozhodnutí Rady 2000/265/ES. |
P6_TA(2007)0443
Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007 o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a o řádném finančním řízení (KOM(2007)0415 — C6-0323/2007 — 2007/2168(ACI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise předložený Evropskému parlamentu a Radě (KOM(2007)0415 — C6-0323/2007), |
— |
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a o řádném finančním řízení (1), a zejména na bod 28 uvedené dohody, |
— |
s ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1927/2006 ze dne 20. prosince 2006 o zřízení Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci (2), |
— |
s ohledem na výsledky třístranného rozhovoru konaného dne 6. července 2007 a dohodovacího řízení týkajícího se rozpočtu, které se uskutečnilo dne 13. července 2007, |
— |
s ohledem na zprávu Rozpočtového výboru a stanovisko Výboru pro zaměstnanost a sociální věci (A6-0378/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že Evropská unie vytvořila patřičné legislativní a rozpočtové nástroje, které mají poskytovat dodatečnou pomoc pracovníkům, kteří ztratili zaměstnání v důsledku velkých strukturálních změn uvnitř modelů světového obchodu, při jejich novém začlenění na trhu práce, |
B. |
vzhledem k tomu, že finanční pomoc Evropské unie pracovníkům, kteří ztratili zaměstnání, by měla být dynamická a měla by být poskytnuta co nejrychleji a co nejúčinněji, |
C. |
vzhledem k tomu, že Francie v dopisech ze dne 9. a. 23. března 2007 (3) požádala o pomoc v souvislosti se dvěma případy ztrát zaměstnání v automobilovém průmyslu, konkrétně u dodavatelů firem Peugeot SA a Renault SA, |
1. |
žádá zúčastněné orgány, aby vyvinuly potřebné úsilí s cílem urychlit uvolnění prostředků z fondu; |
2. |
schvaluje rozhodnutí, které je k tomuto usnesení připojeno; |
3. |
pověřuje svého předsedu, aby zajistil zveřejnění tohoto rozhodnutí v Úředním věstníku Evropské unie; |
4. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení, i s přílohou, Radě a Komisi. |
(1) Úř. věst. C 139, 14.6.2006, s. 1.
(2) Úř. věst. L 406, 30.12.2006, s. 1.
(3) Žádosti EGF/2007/01/FR/PSA a EGF/2007/02/FR/RSA.
PŘÍLOHA
ROZHODNUTÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY
ze dne 23. října 2007
o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a o řádném finančním řízení
EVROPSKÝ PARLAMENT A RADA EVROPSKÉ UNIE,
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a o řádném finančním řízení (1), a zejména na bod 28 uvedené dohody,
s ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1927/2006 ze dne 20. prosince 2006 o zřízení Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci (2),
s ohledem na návrh Komise,
vzhledem k těmto důvodům:
(1) |
Evropská unie zřídila Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci (dále jen „fond“), aby poskytla dodatečnou pomoc nadbytečným pracovníkům, které zasáhly důsledky velkých strukturálních změn uvnitř modelů světového obchodu, při jejich novém začlenění na trhu práce. |
(2) |
Interinstitucionální dohoda ze dne 17. května 2006 povoluje využití fondu v rámci ročního stropu 500 milionů EUR. |
(3) |
Nařízení (ES) č. 1927/2006 obsahuje ustanovení, podle nichž lze uvolnit prostředky z fondu. |
(4) |
Francie předložila žádosti o uvolnění prostředků z fondu ve prospěch dvou případů týkajících se propouštění nadbytečných pracovníků v odvětví automobilového průmyslu: firem Peugeot SA a Renault SA. |
ROZHODLY TAKTO:
Článek 1
V rámci souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2007 se použije Fond pro přizpůsobení se globalizaci za účelem přidělení celkové částky 3 816 280 EUR.
Článek 2
Toto rozhodnutí bude zveřejněno v Úředním věstníku Evropské unie.
Ve Štrasburku dne 23. října 2007
Za Evropský parlament
předseda
Za Radu
předseda
P6_TA(2007)0444
Rámcová směrnice o udržitelném využívání pesticidů ***I
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007 o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se stanoví rámec pro akce Společenství k dosažení udržitelného využívání pesticidů (KOM(2006)0373 — C6-0246/2006 — 2006/0132(COD))
(Postup spolurozhodování: první čtení)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise předložený Evropskému parlamentu a Radě (KOM(2006)0373), |
— |
s ohledem na čl. 251 odst. 2 a článek 175 Smlouvy o ES, v souladu s nimiž Komise předložila svůj návrh Parlamentu (C6-0246/2006), |
— |
s ohledem na stanovisko Výboru pro právní záležitosti k navrhovanému právnímu základu, |
— |
s ohledem na články 51 a 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin a na stanoviska Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku a Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova (A6-0347/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh Komise; |
2. |
vyzývá Komisi, aby věc opětovně postoupila Parlamentu, bude-li mít v úmyslu svůj návrh podstatně změnit nebo jej nahradit jiným textem; |
3. |
pověřuje svého předsedu, aby postoj Parlamentu předal Radě a Komisi. |
P6_TC1-COD(2006)0132
Postoj Evropského parlamentu přijatý v prvním čtení dne 23. října 2007 k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady 2008/.../ES, kterou se stanoví rámec pro akce Společenství k dosažení udržitelného využívání pesticidů
(Text s významem pro EHP)
EVROPSKÝ PARLAMENT A RADA EVROPSKÉ UNIE,
s ohledem na Smlouvu o založení Evropského společenství, a zejména na čl. 152 odst. 4 a čl. 175 odst. 1 této smlouvy,
s ohledem na návrh Komise ║,
s ohledem na stanovisko Evropského hospodářského a sociálního výboru (1),
s ohledem na stanovisko Výboru regionů (2),
v souladu s postupem stanoveným v článku 251 Smlouvy (3),
vzhledem k těmto důvodům:
(1) |
V souladu s články 2 a 7 rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady č. 1600/2002/ES ze dne 22. července 2002 o šestém akčním programu Společenství pro životní prostředí (4) by měl být vytvořen společný právní rámec pro dosažení udržitelného využívání pesticidů při zohlednění zásady předběžné opatrnosti . |
(2) |
Opatření stanovená touto směrnicí by měla být doplňková k opatřením stanoveným jinými právními předpisy, zejména k nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. [...] o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh (5), směrnici Evropského parlamentu a Rady 2000/60/ES ze dne 23. října 2000, kterou se stanoví rámec pro činnost Společenství v oblasti vodní politiky (6); nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 396/2005 ze dne 23. února 2005 o maximálních limitech reziduí pesticidů v potravinách a krmivech rostlinného a živočišného původu a na jejich povrchu ║ (7), a v potravinovém právu v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 178/2002 ze dne 28. ledna 2002, kterým se stanoví obecné zásady a požadavky potravinového práva, zřizuje se Evropský úřad pro bezpečnost potravin a stanoví postupy týkající se bezpečnosti potravin (8) a neměla by je ovlivňovat. |
(3) |
Národní akční plány zaměřené na stanovení kvantitativních cílů , úkolů, harmonogramů a ukazatelů pro prevenci jak zdravotních, tak i environmentálních rizik , na vypracování harmonogramů a ukazatelů rizik a intenzity používání pesticidů, s uvedením výčtu finančních zdrojů a rozpočtových položek pro provádění výše uvedených zadání ve stanovené době , a pro podporu a povzbuzování přijetí nechemické ochrany rostlin a ochrany před škůdci by měly být členskými státy použity k usnadnění provádění této směrnice. Národní akční plány by měly být koordinovány s prováděcími plány podle jiných příslušných právních předpisů Společenství a mohou být použity pro seskupování cílů, kterých má být dosaženo v rámci jiných právních předpisů Společenství souvisejících s pesticidy. |
(4) |
Výměna informací o dosažených cílech a oblasti působnosti akcí , které členské státy stanoví ve svých národních akčních plánech, je velmi důležitým prvkem při dosahování cílů této směrnice. Proto je vhodné žádat členské státy, aby pravidelně podávaly zprávy Komisi a ostatním členským státům, zejména o provádění a výsledcích svých národních akčních plánů a o svých zkušenostech. |
(5) |
Pro přípravu a úpravu národních akčních plánů je vhodné umožnit uplatnění směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/35/ES ze dne 26. května 2003 o účasti veřejnosti na vypracovávání některých plánů a programů týkajících se životního prostředí a o změně směrnic Rady 85/337/EHS a 96/61/ES, pokud jde o účast veřejnosti a přístup k právní ochraně (9). |
(6) |
Je žádoucí, aby členské státy vytvořily systémy odborné přípravy a dalšího vzdělávání pro distributory, poradce a profesionální uživatele pesticidů, neboť ti, kdo využívají nebo budou využívat pesticidy, jsou si pak plně vědomi možných rizik pro lidské zdraví a životní prostředí a znají vhodná opatření pro maximální snížení těchto rizik. Vzdělávací činnosti pro profesionální uživatele by měly být koordinovány s činnostmi organizovanými v rámci nařízení Rady (ES) č. 1698/2005 ze dne 20. září 2005 o podpoře pro rozvoj venkova z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EZFRV) (10). |
(7) |
Používání nezákonných (padělaných) pesticidů ohrožuje jejich udržitelné používání a představuje značné riziko pro životní prostředí a zdraví osob a zvířat. Tento problém je třeba urychleně řešit. |
(8) |
Vzhledem k ▐ rizikům plynoucím z využití pesticidů , zejména jejich akutním a chronickým zdravotním účinkům a jejich účinkům na životní prostředí, by měli být spotřebitelé a široká veřejnost informováni o rizicích pro zdraví a životní prostředí i o krátkodobých a dlouhodobých nepříznivých účincích spojených s využíváním pesticidů a o nechemických alternativách, zejména prostřednictvím sdělovacích prostředků, ale také prostřednictvím osvětových kampaní, prostřednictvím informací podávaných maloobchodníky a jiných vhodných opatření. Členské státy by měly sledovat a shromažďovat údaje o dopadech používání pesticidů, včetně případů otrav, a podporovat dlouhodobé programy výzkumu účinků používání pesticidů. |
(9) |
Směrnice Rady 98/24/ES ze dne 7. dubna 1998 o bezpečnosti a ochraně zdraví zaměstnanců před riziky spojenými s chemickými činiteli používanými při práci (11) a směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/37/ES ze dne 29. dubna 2004 o ochraně zaměstnanců před riziky spojenými s expozicí karcinogenům nebo mutagenům při práci (12) zahrnují tato opatření do té míry, že zacházení s pesticidy a jejich aplikace vyžaduje stanovení minimálních zdravotních a bezpečnostních požadavků na pracovišti, což zahrnuje rizika plynoucí z expozice pracovníků takovým přípravkům, stejně jako obecná a specifická preventivní opatření na snížení těchto rizik. |
(10) |
Vzhledem k tomu, že směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/42/ES ze dne 17. května 2006 o strojních zařízeních ║ (13) stanoví předpisy pro uvádění takových aplikačních zařízení pro pesticidy na trh , které uživatelům pesticidů umožní optimalizovat účinnost ošetření, a tak zajistí, aby byly splněny environmentální požadavky, je vhodné aby v rámci dalšího snížení nepříznivých vlivů pesticidů na lidské zdraví a životní prostředí způsobených takovým zařízením byly vytvořeny systémy pro pravidelnou technickou kontrolu již používaného zařízení na aplikaci pesticidů. |
(11) |
Letecký postřik pesticidy má potenciál vyvolat značně nepříznivé dopady na lidské zdraví a na životní prostředí, zejména v důsledku unášených postřiků. Proto bude letecký postřik obecně zakázán s možnou odchylkou tam, kde neexistují žádné přijatelné alternativy, použije se nejlepší dostupná technologie pro snížení míry unášení (např. trysky s malým proudem) a nebude postiženo zdraví rezidentů nebo přítomných osob. |
(12) |
Vodní prostředí je na pesticidy zvláště citlivé. Je proto nezbytné věnovat zvláštní pozornost zamezení znečišťování povrchových vod a podzemních vod prostřednictvím přijetí vhodných opatření, jako např. mimo jiné vytvořením nárazníkových pásem nebo vysazováním živých plotů podél povrchových vod, aby se snížila expozice vodních těles unášeným postřikům. Rozměry nárazníkových pásem by měly záviset zejména na vlastnostech půdy, geologických a topografických rysech, klimatu, velikosti vodního toku, stejně jako na zemědělských vlastnostech dotčených oblastí. Použití pesticidů v oblastech určených k odběru pitné vody, podél dopravních cest, např. železničních tratí, na uzavřených nebo velmi propustných površích může vést k vyšším rizikům znečištění vodního prostředí. Proto by v takových oblastech mělo být používání pesticidů co nejvíce omezeno, případně odstraněno. |
(13) |
Použití přípravků na ochranu rostlin může být zvláště nebezpečné ve velmi citlivých oblastech, jako jsou např. lokality sítě Natura 2000 chráněné v souladu se směrnicí Rady 79/409/EHS ze dne 2. dubna 1979 o ochraně volně žijících ptáků (14) a směrnicí Rady 92/43/EHS ze dne 21. května 1992 o ochraně přírodních stanovišť, volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (15). Ochranná opatření potřebná k dosažení cílů ochrany přírody by měla být přijata v souladu s těmito směrnicemi. Na jiných místech, jako jsou obytné oblasti , veřejné parky, sportoviště a rekreační plochy, školní areály a dětská hřiště a v blízkosti veřejných zdravotnických zařízení (kliniky, nemocnice, rehabilitační centra, lázně, hospici), jsou rizika z expozice pesticidům pro širokou veřejnost vysoká. Proto by používání pesticidů v těchto oblastech mělo být co nejvíce omezeno, případně odstraněno. |
(14) |
Nakládání s pesticidy, včetně ředění a míchání chemických látek a čištění aplikačního zařízení po použití, vypouštění přebytku z nádoby, prázdné obaly a nepoužité pesticidy mají zvláště tendenci způsobovat nezáměrnou expozici lidí a životního prostředí. Proto je vhodné stanovit zvláštní opatření zabývající se těmito činnostmi jako doplněk k opatřením podle článků 4 a 8 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/12/ES ze dne 5. dubna 2006 o odpadech (16) a článků 2 a 5 směrnice Rady 91/689/EHS ze dne 12. prosince 1991 o nebezpečných odpadech (17). Tato specifická opatření by měla zahrnovat rovněž neprofesionální uživatele, neboť u této skupiny uživatelů se velmi pravděpodobně projeví nevhodné zacházení v důsledku nedostatku znalostí. |
(15) |
Uplatňování všeobecných norem integrované ochrany před škůdci a zvláštních norem integrované ochrany před škůdci pro jednotlivé plodiny ze strany všech zemědělců by vedlo k lépe cílenému používání všech dostupných opatření ke snižování škůdců, včetně pesticidů. Proto přispívá k dalšímu snižování rizik pro lidské zdraví a životní prostředí a ke snížení používání pesticidů . Členské státy by měly podporovat zemědělství s nízkými vstupy pesticidů, zejména všeobecné normy integrované ochrany před škůdci , zvláštní normy integrované ochrany před škůdci pro jednotlivé plodiny a rozšíření plochy půdy používané pro ekologické zemědělství , a stanovit nezbytné podmínky provádění technik integrované ochrany před škůdci. Kromě toho by členské státy měly uplatňovat povinné normy integrované ochrany před škůdci, které jsou specifické pro jednotlivé plodiny. Při poskytování poradenství a vzdělávání pro zemědělce a ke snižování rizik používání pesticidů by měly členské státy využívat ekonomické nástroje na podporu integrované ochrany před škůdci. Odvod z pesticidů by měl být posuzován jako jedno z opatření pro financování metod a postupů integrované ochrany před škůdci, a to jak všeobecných, tak i specifických pro jednotlivé plodiny, a dále pro financování zvýšení plochy půdy používané pro ekologické zemědělství. |
(16) |
Je nezbytné měřit dosažený pokrok v prevenci používání pesticidů a jejich rizik a nepříznivých dopadů ▐ na lidské zdraví a životní prostředí. Vhodnými prostředky jsou harmonizované ukazatele používání a rizik, které budou stanoveny na úrovni Společenství. Členské státy by tyto ukazatele měly použít pro řízení snižování rizik a používání pesticidů na vnitrostátní úrovni a pro účely ohlašování, zatímco Komise by měla ukazatele vypočítat, aby vyhodnotila pokrok na úrovni Společenství. Dokud nebudou k dispozici společné ukazatele, měly by být členské státy oprávněny použít ukazatele vnitrostátní, které musí být v souladu s požadavky této směrnice a musí se týkat zdravotních i environmentálních rizik používání pesticidů. |
(17) |
S ohledem na uplatnění zásady „znečišťovatel platí“ by Komise měla zkoumat vhodné způsoby, jak zapojit výrobce pesticidů nebo jejich účinných složek do práce na řešení a nápravě škod, které může používání pesticidů způsobit na lidském zdraví nebo životním prostředí. |
(18) |
Členské státy by měly zavést předpisy o sankcích použitelných při porušení ustanovení této směrnice a zajistit, aby byla ustanovení prováděna. Sankce by měly být účinné, přiměřené a odrazující. |
(19) |
Vzhledem k tomu, že cílů této směrnice, konkrétně chránit lidské zdraví a životní prostředí před možnými riziky spojenými s použitím pesticidů, nemůže být dostatečně dosaženo na úrovni členských států, budou-li jednat samostatně, a lze jich tedy lépe dosáhnout na úrovni Společenství prostřednictvím většího rozsahu a účinků takové akce, může Společenství přijmout opatření v souladu se zásadou subsidiarity podle článku 5 Smlouvy. V souladu se zásadou proporcionality podle téhož článku nepřekračuje směrnice to, co je nezbytné pro dosažení těchto cílů. |
(20) |
Tato směrnice respektuje základní práva a zachovává zásady uznané zejména Listinou základních práv Evropské unie. Chce zejména podpořit začlenění vysoké úrovně ochrany životního prostředí v souladu se zásadou udržitelného rozvoje podle článku 37 Listiny základních práv Evropské unie do politik Společenství. |
(21) |
Opatření nezbytná pro provádění této směrnice by měla být přijata v souladu s rozhodnutím Rady 1999/468/ES ze dne 28. června 1999 o postupech pro výkon prováděcích pravomocí svěřených Komisi (18), |
PŘIJALY TUTO SMĚRNICI:
Kapitola I
Obecná ustanovení
Článek 1
Předmět
Tato směrnice vytváří rámec pro dosažení udržitelnějšího využívání pesticidů prostřednictvím snížení používání a rizik a dopadů používání pesticidů na zdraví lidí a životní prostředí podle zásady předběžné opatrnosti a povzbuzováním k podpoře a přijetí nechemických alternativ k presticidům.
Článek 2
Oblast působnosti
1. Tato směrnice se vztahuje na pesticidy ve formě:
a) |
přípravků na ochranu rostlin definované v nařízení ES č. [...] [o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh] určených k použití v zemědělství a mimo zemědělství na trh , |
b) |
biocidních přípravků definovaných ve směrnici Evropského parlamentu a Rady 98/8/ES ze dne 16. února 1998 o uvádění biocidních přípravků na trh (19), které patří k typům přípravků 14 až 19 podle přílohy V směrnice. |
2. Tato směrnice se použije, aniž jsou dotčeny jakékoli příslušné právní předpisy Společenství či jakákoli vnitrostátní fiskální opatření, která mají podpořit využití méně škodlivých pesticidů .
3. Členské státy mohou poskytnout dotace nebo přijmout fiskální opatření s cílem podpořit využívání méně škodlivých pesticidů. Jedním z těchto opatření může být zavedení odvodu z pesticidů u všech produktů kromě nechemických produktů a přípravků na ochranu rostlin s nízkou úrovní rizika ve smyslu [čl. 50 odst. 1] nařízení ES č. [...] [o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh].
4. Ustanovení této směrnice členským státům nebrání v uplatňování zásady předběžné opatrnosti při omezování nebo zakazování používání pesticidů.
Článek 3
Definice
Pro účely této směrnice se rozumí:
1. |
„použitím“ všechny činnosti prováděné s pesticidem, jako např. skladování, zacházení, ředění, míchání a aplikace; |
2. |
„uživatelem“ každá fyzická nebo právnická osoba, která používá pesticidy v rámci své ▐ činnosti, ať už se jedná o osobu samostatně výdělečně činnou, zaměstnance, nebo osobu povolanou ke zvláštním úkolům; pokud jde o „profesionální uživatele“, mohou členské státy rozlišovat mezi těmi, kteří jsou oprávněni používat pesticidy pouze na svých pozemcích, a těmi, kdo jsou oprávněni používat pesticidy na pozemcích patřících třetím osobám; Kromě toho se považují za uživatele zařízení pro volný čas jako golfová hřiště, tenisové kurty a místní orgány s veřejnými parky a součástmi infrastruktury, jako např. parkoviště, silnice a železnice; |
3. |
„distributorem“ každá fyzická nebo právnická osoba, která zpřístupňuje pesticid pro trh, včetně velkoobchodníků, maloobchodníků, prodejců, dodavatelů; |
4. |
„poradcem“ každá fyzická nebo právnická osoba, která dosáhla úrovně školení a odborné přípravy, kterou členské státy stanoví k tomu, aby dané osobě povolily poskytovat poradenství o používání pesticidů, v rozsahu použití povolených v zemi, v níž se pesticid vyrábí, a splňujících maximální limity reziduí stanovených Společenstvím ; |
5. |
„aplikačním zařízením každé zařízení“ používané pro aplikaci pesticidů nebo produktů obsahujících pesticidy; |
6. |
„aplikačním příslušenstvím“ každé zařízení, které lze připevnit na zařízení na aplikaci pesticidů a které je důležité pro jeho správné fungování, např. trysky, manometry, filtry, sítka, čisticí zařízení pro nádrže; |
7. |
„leteckým postřikem“ jakákoli aplikace pesticidů prostřednictvím jakéhokoli druhu letounu ve vzduchu ; |
8. |
„integrovanou ochranou před škůdci“ integrovaná ochrana před škůdci, jak je definována v [článku 3 odst. 23] nařízení ES č. [...] [o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh]; |
9. |
„ukazatelem rizika parametr, který lze použít“ pro hodnocení dopadů použití pesticidu na lidské zdraví a životní prostředí; |
10. |
„nechemickými metodami ochrany rostlin, ochrany před škůdci a ochrany plodin“ používání technik ochrany před škůdci, které nevycházejí z chemických vlastností. K nechemickým metodám ochrany rostlin, ochrany před škůdci a ochrany plodin patří střídání plodin, fyzikální a mechanická ochrana a ochrana pomocí přirozených nepřátel; |
11. |
„četností aplikace“ ukazatel použití, který vyjadřuje, kolikrát lze v průměru ošetřit plochu zemědělské půdy předepsanou dávkou, a který je vypočten na základě celkových množství každého prodaného pesticidu; |
12. |
„pesticidem“ přípravek na ochranu rostlin definovaný v nařízení (ES) č. [...] [o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh]; |
13. |
„snižováním používání“ snižování aplikací pesticidů, které nemusí nutně záviset na objemu; |
14. |
„indexem četnosti ošetření“ index odvozený od pevně stanovené standardní dávky účinné látky na hektar nutné na jedno ošetření proti danému škůdci. Proto nemusí nutně záviset na objemu a lze s jeho pomocí vyhodnotit snižování používání. |
Článek 4
Národní akční plány na snížení rizik a používání pesticidů
1. Do ... (20) přijmou členské státy v souladu s přílohou III zprávu o situaci, jejímž cílem bude určit vnitrostátní trendy používání pesticidů a souvisejících rizik a přednostní oblasti a plodiny, kterými se má národní akční plán zabývat.
2. Členské státy po konzultaci se sdruženími zemědělců a vinařů, organizacemi na ochranu životního prostředí a průmyslovými a jinými zúčastněnými odvětvími přijmou a neprodleně provedou národní akční plány, které stanoví cíle , opatření a harmonogramy pro snížení rizik, včetně nebezpečí, a závislosti na pesticidech. Národní akční plány musí přinejmenším zahrnovat:
a) |
kvantitativní cíle snižování používání, jež je měřeno jako index ošetření, týkající se jiných než biologických pesticidů a látek s nízkým rizikem, které definuje [článek 50 odst. 1] nařízení (ES) č. ...[o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh]. Index ošetření bude přizpůsoben konkrétním podmínkám v každém členském státě. Index ošetření se neprodleně předloží Komisi ke schválení. U vysoce rizikových účinných látek je cílem snížit do konce roku 2013 index ošetření nejméně o 50% oproti indexu ošetření vypočtenému za rok 2005, pokud nebude členský stát moci prokázat, že již dosáhl srovnatelného nebo vyššího cíle na základě jiného referenčního roku v období 1995- 2004; |
b) |
u pesticidových přípravků klasifikovaných jako toxické nebo velmi toxické podle směrnice Evropského parlamentu a Rady 1999/45/ES ze dne 31. května 1999 o sbližování právních a správních předpisů členských států týkajících se klasifikace, balení a označování nebezpečných přípravků (21) je kvantitativním cílem snížení používání, jež je měřeno jako prodaný objem. V rámci tohoto cíle se má do konce roku 2013 dosáhnout snížení nejméně o 50% oproti roku 2005, pokud nebude členský stát moci prokázat, že již dosáhl srovnatelného nebo vyššího cíle snížení na základě jiného referenčního roku v období 1995-2004. |
Členské státy se mohou rovněž rozhodnout, že místo použití cílů pro snížení používání, stanoví stejné cíle pro snížení rizik. Snížení rizik se měří pomocí ukazatelů rizik uvedených v článku 15 a členské státy, které se pro snížení rizik rozhodnou, si zvolí referenční rok z období 1995-2005.
Národní akční plány zahrnují integrovanou ochranu před škůdci podle článku 14, ve které se přednost dává opatřením nechemické ochrany plodin a pobídkám zemědělcům, kteří zvolí používání nechemických přípravků na ochranu plodin.
3. Základní rok je průměrné používání a rizika za poslední tři kalendářní roky „od ledna do prosince“ před vstupem této směrnice v platnost.
4. Při vypracovávání a revizi národních akčních plánů členské státy náležitě zváží sociální, ekonomické a environmentální dopady zamýšlených opatření a jejich dopady na veřejné zdraví, dále zvláštní vnitrostátní, regionální a místní podmínky a všechny příslušné skupiny. Seznam minimálních požadavků na národní akční plány je uveden v pokynech v příloze IV.
Národní akční plány obsahují, pokud je to nutné, informace k aspektům uvedeným v článcích 5 až 14. Zohledňují plánování, které je pro používání pesticidů stanoveno jinými právními předpisy Společenství, jako např. plány opatření v souladu se směrnicí 2000/60/ES.
Opatření uvedená v národních akčních plánech mohou být zejména legislativní, daňové nebo dobrovolné povahy a měla by se opírat o příslušné výsledky posouzení rizik.
Členské státy stanoví mechanismus pro financování zavádění národních akčních plánů.
5. Do ... (22) sdělí členské státy své národní akční plány Komisi a ostatním členským státům.
Národní akční plány jsou nejméně každé tři roky přezkoumány a aktualizovány podle dosažených cílů. Součástí monitorování je také analýza, zda jsou rizika v akčním plánu přiměřeně zohledněna, nebo zda je nutné se jimi znovu zabývat. Veškeré změny v národních akčních plánech a také důležité výsledky monitorování se neprodleně sdělí Komisi.
Informace poskytnuté podle tohoto odstavce zpřístupní členské státy veřejnosti na webových stránkách.
▐ Komise zpřístupní obdržené informace třetím osobám a veřejnosti v souladu s tímto odstavcem.
6. Komise vypracuje každé dva roky zprávu, ve které budou představeny výsledky provádění národních akčních plánů.
Komise zřídí internetový portál, na kterém bude informovat veřejnost o národních akčních plánech, jakýchkoli změnách a důležitých výsledcích jejich provádění.
7. Na přípravu a úpravu národních akčních plánů se použijí ustanovení o účasti veřejnosti stanovená článkem 2 směrnice 2003/35/ES.
8. Členské státy ve spolupráci s příslušnými zúčastněnými subjekty zvýší své úsilí při kontrole a prevenci nezákonného používání pesticidů.
Členské státy pravidelně podávají zprávy o zavedených mechanismech kontroly nezákonného používání.
Kapitola II
Odborná příprava, programy zvyšování povědomí a prodej pesticidů
Článek 5
Odborná příprava
1. Členské státy zajistí, aby všichni profesionální uživatelé, distributoři a poradci měli přístup k náležité a nezávisle organizované instruktáži a odborné přípravě nebo dalšímu vzdělávání, včetně pravidelného sdělování nových dostupných informací, o udržitelném a náležitém použití pesticidů, které zohlední stupeň jejich odpovědnosti a konkrétní úlohu, pokud jde o integrovanou ochranu před škůdci. Za tímto účelem budou stanoveny minimální požadavky závazné v celém Společenství.
V případě zemědělských nebo vinařských mikropodniků členské státy zajistí, aby jedna osoba, která pracuje jako profesionální uživatel ve smyslu čl. 3 bodu 2, měla k této odborné přípravě přístup.
Odborná příprava nebo další vzdělávání budou navrženy tak, aby zajistily , že bude dosaženo dostatečných znalostí o předmětech uvedených v příloze I.
2. Členské státy zajistí, aby si profesionální uživatelé, distributoři a poradci byli vědomi existence a rizik nezákonných (padělaných) pesticidů a aby byli řádně školeni k identifikaci takových přípravků.
3. Do ... (23) členské státy vytvoří systém hodnocení. Vydání odpovídajícího certifikátu bude dokladem dostatečných znalostí o otázkách uvedených v příloze I. Systém upravuje předpoklady pro udělení, dobu platnosti a odebrání certifikátu.
Certifikát vydaný účastníkovi odborné přípravy (pokud je tento účastník profesionálním uživatelem ze zemědělského nebo vinařského mikropodniku) je platný pro daný zemědělský nebo vinařský podnik, zejména s ohledem na ustanovení čl. 6 odst. 2.
4. Komise může regulativním postupem s kontrolou podle čl. 20 odst. 2 pozměnit přílohu I s cílem přizpůsobení technickému a vědeckému pokroku.
Držitelé certifikátů uvedených v příloze I jsou tedy povinni svou odbornou přípravu obnovovat způsobem a v čase, který považují odpovědné vnitrostátní orgány za nezbytné.
Článek 6
Požadavky na prodej pesticidů
1. Členské státy zajistí, aby distributoři prodávající pesticidy ▐ zaměstnávali nejméně jednu osobu, která má certifikát podle čl. 5 odst. 3 a která bude přítomna a k dispozici na místě prodeje, aby zákazníkům poskytla informace o použití pesticidů a o rizicích pro životní prostředí a zdraví a možných nepříznivých dopadech, které s nimi souvisejí. Certifikát nesmí být starší 7 let.
2. Členské státy přijmou nezbytná opatření k zajištění, aby prodej schválených pesticidů ▐ byl omezen na profesionální uživatele, kteří jsou držiteli certifikátu podle čl. 5 odst. 3, a aby probíhal po poradě poskytované náležitě kvalifikovanými a kompetentními odborníky, které určí členské státy.
3. Členské státy budou od distributorů uvádějících na trh pesticidy pro neprofesionální použití žádat, aby poskytovali obecné informace týkající se rizik používání pesticidů a jeho možných nepříznivých dopadů na zdraví a životní prostředí , zejména o nebezpečích, expozici, správném skladování, zacházení a aplikaci a rovněž o jejich likvidaci. Totéž platí i pro prodej přes internet. Je-li kupující držitelem certifikátu podle čl. 5 odst. 3, jeho předložení je pro koupi pesticidů dostačující.
Opatření stanovená v odstavcích 1 a 2 se zavedou do ... (24).
4. Členské státy zajistí, aby byla plně prováděna stávající kontrolní a vymáhací opatření pro zajištění toho, aby nebyly k prodeji nabízeny nezákonné (padělané) pesticidy.
Článek 7
Informační programy , monitorování a výzkum
1. Členské státy podpoří a usnadní informační programy a veřejnou dostupnost informací týkajících se používání a rizik pesticidů a možných akutních a chronických zdravotních a environmentálních účinků tohoto používání. Kromě toho poskytnou informace o úloze pesticidů v zemědělství a ve výrobě potravin, o odpovědném používání pesticidů, nebezpečích a o nechemických alternativách.
2. Členské státy zavedou povinné systémy sběru informací o případech akutních a chronických otrav pesticidy, zejména u těch, kdo s pesticidy manipulují, pracovníků, rezidentů a u veškerých ostatních skupin, které mohou být pesticidům pravidelně vystaveny.
3. Členské státy pravidelně monitorují a shromažďují informace o indikátorových druzích vystavených pesticidům a o pesticidech v životním prostředí, například ve sladkých vodách a v mořích, v půdě a vzduchu, a sdělují tyto informace pravidelně Komisi.
4. Členské státy provádějí dlouhodobé programy výzkumu konkrétních situací, kdy jsou pesticidy spojovány s dopadem na lidské zdraví a životní prostředí, včetně studií vysoce rizikových skupin, biologické rozmanitosti a spojení účinků.
5. Do ... (25) vypracuje Komise spolu s členskými státy strategické pokyny ohledně monitorování a zkoumání dopadů používání pesticidů na lidské zdraví a životní prostředí, aby byla zvýšena porovnatelnost těchto informací.
Kapitola III
Aplikační zařízení
Článek 8
Kontrola používaného zařízení
1. Členské státy zajistí, aby se profesionálně používané zařízení na aplikaci pesticidů a jeho příslušenství v pravidelných nejvýše pětiletých intervalech povinně kontrolovalo.
Za tímto účelem zavedou systémy certifikace, které umožní ověření kontrol.
2. Kontroly ověří, zda aplikační zařízení a jeho příslušenství splňují základními zdravotní, bezpečnostními a environmentální požadavky uvedené v příloze II.
U aplikačních zařízení a jejich příslušenství, která jsou v souladu s harmonizovanými normami vytvořenými podle čl. 19 odst. 1, se předpokládá, že jsou v souladu se základními zdravotními, bezpečnostními a environmentálními požadavky, které jsou obsahem takové harmonizované normy.
3. Do ... (26) členské státy zajistí, aby veškerá aplikační zařízení a jejich příslušenství pro profesionální použití byla alespoň jednou zkontrolována a aby pro aplikaci byla použita pouze v případě, že kontrolou úspěšně prošla. Následně musí být nejméně jednou za pět let prováděny povinné kontroly.
4. Členské státy určí orgány odpovědné za provádění těchto kontrol a uvědomí o tom Komisi.
5. Komise může regulativním postupem s kontrolou podle čl. 20 odst. 2 pozměnit přílohu II s cílem přizpůsobení technickému pokroku.
Kapitola IV
Zvláštní postupy a použití
Článek 9
Letecký postřik
1. Členské státy zakáží letecký postřik s výhradou odstavců 2-6.
2. Členské státy určí a zveřejní plodiny, oblasti a konkrétní požadavky na aplikaci, kde lze udělit odchylku od odstavce 1 a letecký postřik schválit.
3. Členské státy určí orgány odpovědné za monitorování leteckého postřiku a uvědomí o tom Komisi.
4. Odchylky lze poskytnout pouze v případech, kdy jsou splněny tyto podmínky:
a) |
nesmějí existovat žádné přijatelné alternativy, nebo musí být zřejmé výhody, pokud jde o omezený dopad na lidské zdraví a životní prostředí ve srovnání s pozemní aplikací pesticidů; |
b) |
používané pesticidy musí být výslovně povoleny pro účely leteckého postřiku; látky klasifikované jako velmi toxické (R50) pro vodní organismy se pro letecký postřik nepovolují; |
c) |
pilot nebo provozovatel připravující a provádějící letecký postřik musí být držitelem certifikátu podle čl. 5 odst. 3; |
d) |
letecký postřik musí být předem oznámen příslušnému orgánu a tímto orgánem schválen; |
e) |
musí být přijata veškerá požadovaná opatření pro včasné varování rezidentů a přítomných osob a k ochraně životního prostředí v bezprostřední blízkosti postřikované oblasti ; |
f) |
oblast, která má být postřikována, není v těsné blízkosti veřejných nebo rezidenčních oblastí a neexistují žádné dopady na zdraví rezidentů nebo přítomných osob; |
g) |
letoun je vybaven nejlepší dostupnou technologií pro omezení unášení rozprášených postřiků (např. trysky s malým proudem); při použití vrtulníků musí být postřikový rám vybaven injektorovými tryskami, aby se snížilo unášení postřiků; |
h) |
sociálně-ekonomické a environmentální přínosy převáží nad potenciálním vlivem na zdraví rezidentů a přítomných osob. |
5. Profesionální uživatel, který si přeje aplikovat pesticidy leteckým postřikem, zašle příslušnému orgánu žádost doplněnou údaji na podporu toho, že jsou splněny podmínky podle odstavce 4. Oznámení obsahuje údaje o době postřiku, množstvích a druhu aplikovaných pesticidů.
6. Příslušné orgány uchovávají záznamy o poskytnutých odchylkách a zpřístupňují je veřejnosti .
Článek 10
Informování veřejnosti
Členské státy mohou do svých národních akčních plánů zařadit ustanovení o informování sousedů, kteří by mohli být vystaveni unášeným postřikům.
Článek 11
Zvláštní opatření na ochranu vodního prostředí
1. Členské státy zajistí, že pokud se pesticidy používají v blízkosti vodních zdrojů, zejména zdrojů pitné vody, dá se přednost:
a) |
přípravkům, které nepředstavují vysoké riziko vstupu do vodního prostředí ▐; |
b) |
nejúčinnějším technikám aplikace, včetně použití aplikačního zařízení s malým proudem. |
2. Členské státy přijmou nezbytná opatření na ochranu vodních ploch, zejména tím, že zajistí , aby byla vytvořena nárazníková pásma, v nichž nesmí být používány nebo skladovány pesticidy, u polí v sousedství vodních toků, a zejména v blízkosti ochranných zón pro odběr pitné vody, jež byly vytvořeny v souladu s čl. 7 odst. 3 směrnice 2000/60/ES.
Rozměry nárazníkových pásem se určí v závislosti na rizicích znečištění a na zemědělských a klimatických vlastnostech dotčené oblasti.
Mimoto členské státy zajistí, aby v ochranných zónách pro odběr pitné vody byla v souladu s čl. 7 odst. 3 směrnice 2000/60/ES přijata další opatření, která zabrání kontaminaci vody pesticidy, zahrnující v případě nutnosti přísnější omezení pro používání některých vysoce rizikových přípravků, zvýšené využívání nárazníkových pásem, zvláštní odbornou přípravu a informovanost poradců a provozovatelů provádějících postřik a přísnou kontrolu nad prováděním osvědčených postupů při plnění, míchání a likvidaci pesticidů.
Členské státy mohou zřídit pásma se zákazem používaní pesticidů všude tam, kde to považují za nutné z hlediska ochrany zdrojů pitné vody. Plocha těchto pásem může být shodná s plochou celého členského státu.
3. Členské státy zajistí, aby byla přijata vhodná opatření, jimiž se omezí unášení pesticidů vzduchem a jejich přenos na velké vzdálenosti přinejmenším na vertikální plodiny, včetně sadů, vinic a chmelnic přímo sousedících s vodním tokem nebo nacházejících se v jeho blízkosti, a to zabezpečením omezení používání pesticidů v těchto oblastech na minimum a používáním nechemické alternativy .
4. Členské státy zajistí, aby byla snížena nebo ▐ zrušena aplikace pesticidů na dopravních cestách a železničních tratích a podél nich, na ▐ površích složených z propustných hornin, ve svažitých oblastech nebo na jiné infrastruktuře v blízkosti povrchových nebo podzemních vod, nebo na uzavřených površích s velmi vysokým rizikem stékání do povrchových vod nebo do odpadních systémů. Ve všech těchto oblastech by mělo být podporováno používání nechemických alternativ.
Článek 12
Omezení používání pesticidů v citlivých oblastech
1. Členské státy s ohledem na nezbytné hygienické požadavky a požadavky veřejného zdraví zajistí přejetí těchto opatření:
a) |
používání pesticidů se zakáže nebo omezí na nezbytné minimum ve všech oblastech využívaných širokou veřejností nebo citlivými skupinami obyvatel, zejména v obytných oblastech, parcích, veřejných zahradách, na sportovištích a rekreačních plochách, ve školních areálech a na dětských hřištích a v blízkosti veřejných zdravotnických zařízení (kliniky, nemocnice, rehabilitační centra, lázně, hospici) a ve významných bezpostřikových pásmech včetně přilehlých polí, a to zejména, ačkoli ne výhradně, za účelem ochrany citlivých skupin, jako jsou kojenci, děti, těhotné ženy, starší lidé, osoby se zhoršeným zdravotním stavem a osoby užívající léky; |
b) |
používání pesticidů se zakáže nebo výrazně omezí v oblastech ▐ ochrany nebo jiných oblastech určených pro účely vytvoření nezbytných ochranných opatření v souladu s články 3 a 4 směrnice 79/409/EHS a články 6, 10 a 12 směrnice 92/43/EHS. |
2. Zákaz nebo omezení jsou založeny na výsledcích příslušných posouzení rizik.
Článek 13
Nakládání s pesticidy, jejich skladování a balení a zbytky
1. Členské státy přijmou v rámci národních akčních plánů opatření , která se na základě posouzení rizik ukáží jako nezbytná, aby zajistily, že následující činnosti prováděné uživateli neohrozí zdraví nebo bezpečnost lidí a životního prostředí:
a) |
bezpečné skladování, nakládání, ředění a míchání pesticidů před aplikací; |
b) |
bezpečné nakládání s obaly a zbytky pesticidů; |
c) |
nakládání se směsmi, které zbudou po aplikaci; |
d) |
příprava, používání, čištění a skladování použitého aplikačního zařízení a příslušenství, včetně zařízení pro postřik a chemických látek . |
2. Členské státy přijmou veškerá nezbytná opatření týkající s pesticidů povolených pro neprofesionální použití, aby se zamezilo nebezpečnému nakládání s pesticidy.
3. Členské státy přijmou v rámci národních akčních plánů opatření, která se na základě posouzení rizik ukáží jako nezbytná, s cílem zabezpečit , aby byly skladovací oblasti pro pesticidy konstruovány tak, že zamezí neúmyslnému úniku.
Článek 14
Integrovaná ochrana před škůdci
1. Členské státy přijmou všechna nezbytná opatření , včetně využití hospodářských nástrojů, pro podporu zemědělství s nízkými vstupy pesticidů i integrované ochrany před škůdci s tím, že přednostně budou používány nechemické metody ochrany rostlin, ochrany před škůdci a ochrany plodin a aby zajistily, že profesionální uživatelé pesticidů se co nejrychleji přeorientují na používání všech dostupných opatření na ochranu plodin, která jsou šetrnější k životnímu prostředí, přičemž přednost se dává pokud možno nízkorizikovým alternativám nebo přípravkům s minimálním dopadem na lidské zdraví a životní prostředí v rámci prostředků vhodných pro stejný problém se škůdcem.
2. Členské státy budou podporovat používání nízkorizikových přípravků na ochranu rostlin definovaných v [čl. 50 odst. 1] nařízení ES č. [...] [o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh].
3. Členské státy stanoví nebo podpoří stanovení veškerých nezbytných podmínek pro provádění integrované ochrany před škůdci , nechemických metod ochrany rostlin a ochrany plodin před škůdci a vypracují pro jednotlivé plodiny popisy nejlepších postupů integrované ochrany před škůdci s upřednostněním nechemických metod ochrany plodin .
4. Členské státy zejména zajistí, aby měli zemědělci k dispozici systémy a nástroje pro monitorování škůdců, včetně odborné přípravy podle článku 5, a nástroje k monitorování škůdců a rozhodování, jakož i poradenské služby v oblasti nechemických metod ochrany rostlin, ochrany plodin před škůdci.
5. Do 30. června 2011 předloží členské státy Komisi zprávu o provádění odstavců 3 a 4, a zejména, zda jsou stanoveny nezbytné podmínky pro provádění integrované ochrany před škůdci.
6. Minimální požadavky na vývoj všeobecných norem integrované ochrany před škůdci jsou stanoveny v příloze V.
7. Členské státy zajistí, aby nejpozději do 1. ledna 2014 všichni profesionální uživatelé pesticidů prováděli všeobecné normy integrované ochrany před škůdci.
8. Pozměňovací návrhy k příloze V se přijímají regulativním postupem s kontrolou podle čl. 20 odst. 2.
9. Členské státy zavedou náležité podněty , odbornou přípravu a finanční opatření , aby uživatelé prováděli pokyny týkající se integrované ochrany před škůdci, které jsou specifické pro jednotlivé plodiny nebo odvětví a které zohledňují všeobecná kritéria uvedená v příloze V. Národní akční plány členských států musí podle článku 4 na příslušné pokyny odkazovat.
10. Všeobecné normy integrované ochrany před škůdci budou stanoveny postupem podle [článku 58] nařízení (ES) č. ... [o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh] , za veřejné účasti zainteresovaných stran .
11. Normy integrované ochrany před škůdci, které jsou specifické pro jednotlivé plodiny, podle odstavce 9, budou stanoveny postupem podle čl. 6 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 98/34/ES ze dne 22. června 1998 o postupu při poskytování informací v oblasti norem a technických předpisů a předpisů pro služby informační společnosti (27) .
Kapitola V
Ukazatele, podávání zpráv a výměna informací
Článek 15
Ukazatele
1. Komise vytvoří regulativním postupem s kontrolou podle čl. 20 odst. 2 harmonizované ukazatele rizik a používání . Dokud nebudou tyto ukazatele přijaty, mohou členské státy nadále používat platné vnitrostátní ukazatele nebo přijímat jiné vhodné ukazatele. S posílením účasti veřejnosti souvisí i požadavek na volný přístup veřejnosti k informacím .
2. Členské státy použijí statistické údaje shromážděné v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. ze dne ... o statistice týkající se prostředků na ochranu rostlin (28) k těmto účelům:
a) |
výpočet společných a harmonizovaných ukazatelů rizik a používání na vnitrostátní úrovni; |
b) |
stanovení trendů v používání jednotlivých účinných látek, zejména pokud bylo na úrovni Společenství rozhodnuto o omezení používání v souladu s nařízením (ES) č. [...] [o statistice týkající se prostředků na ochranu rostlin]; |
c) |
určení trendů ve výskytu škůdců a chorob a ve vyvíjení plísní; |
d) |
stanovení prioritních účinných látek nebo prioritních plodin nebo neudržitelných postupů, které vyžadují zvláštní pozornost, nebo správných postupů, které mohou být uvedeny jako příklady za účelem dosažení cílů této směrnice při prevenci zdravotních i environmentálních rizik , včetně nebezpečí a závislosti na pesticidech; podpora a povzbuzování přijetí nechemických alternativ pesticidů; |
e) |
vytvoření, posouzení a upravení národních akčních plánů. |
3. Členské státy sdělí Komisi a ostatním členským státům výsledky hodnocení prováděných podle odstavce 2 a tyto údaje zveřejní .
Výsledky budou veřejnosti k dispozici prostřednictvím internetové databáze, jak je stanoveno v čl. 4 odst. 6.
4. Komise použije statistické údaje shromážděné v souladu s nařízením (ES) č. ... [ESTAT] a informace uvedené v odstavci 3 k výpočtu ukazatelů rizik a používání na úrovni Společenství, aby odhadla trendy rizik plynoucích z používání pesticidů.
Tyto údaje a informace Komise rovněž použije k posouzení pokroku při dosahování cílů dalších politik Společenství, jež jsou zaměřeny na omezování dopadu pesticidů na zdraví lidí a zvířat a na životní prostředí.
Výsledky budou veřejnosti k dispozici prostřednictvím internetového portálu, jak je stanoveno v čl. 4 odst. 6.
5. Pro účely odst. 2 písm. a) a odstavce 3 se ukazatele rizik a používání vypočítají na základě vstupních údajů týkajících se nebezpečí a expozice, záznamů o používání pesticidů, údajů o vlastnostech pesticidů, údajů o počasí a údajů o půdě.
6. V souvislosti se sběrem údajů nesmí být na zemědělce a vinaře Společenství kladeny žádné další požadavky týkající se dokumentace či neodůvodněné požadavky na sdělení údajů.
Článek 16
Vedení záznamů a podávání zpráv
1. Obchodníci s pesticidy vedou záznamy o převzetí, prodeji, dodávce či jiném nakládání se všemi pesticidy nebo zařízením pro aplikaci pesticidů po dobu dvou let.
2. Komise každé tři roky podává Evropskému parlamentu a Radě zprávu o pokroku v provádění této směrnice a posouzení národních akčních plánů , případně spolu s návrhy na změny.
3. Členské státy každoročně podávají Komisi zprávu o svých národních akčních plánech.
Článek 17
Výměna informací a osvědčených postupů
Komise zřídí platformu pro výměnu informací a osvědčených postupů v oblasti udržitelného používání pesticidů a integrované ochrany před škůdci.
Kapitola VI
Závěrečná ustanovení
Článek 18
Sankce
1. Členské státy stanoví sankce použitelné při porušení vnitrostátních ustanovení přijatých podle této směrnice a přijmou veškerá nezbytná opatření pro zajištění toho, aby byly prováděny. Uložené sankce budou účinné, přiměřené a odrazující.
2. Členské státy oznámí tato opatření Komisi do ... (29) a neprodleně ji uvědomí o všech následných změnách, které je ovlivňují.
Článek 19
Normy
1. Normy uvedené v čl. 8 odst. 2 této směrnice se stanoví postupem podle čl. 6 odst. 3 směrnice 98/34/ES.
Žádost na vypracování těchto norem může být sestavena při konzultacích s výborem uvedeným v čl. 20 odst. 1.
2. Komise zveřejní odkazy na tyto normy v Úředním věstníku Evropské unie.
3. Pokud členský stát nebo Komise usoudí, že norma zcela nesplňuje základní požadavky, na něž se vztahuje, Komise nebo příslušný členský stát záležitost vznesou před výborem zřízením směrnicí 98/34/ES a předloží své argumenty. Výbor neprodleně zaujme stanovisko.
S ohledem na stanovisko výboru se Komise rozhodne zveřejnit, nezveřejnit, zveřejnit s omezením, zachovat, zachovat s omezením, či zrušit odkazy na příslušnou harmonizovanou normu v Úředním věstníku Evropské unie.
Článek 20
Projednání ve výboru
1. Komisi je nápomocen Stálý výbor pro potravinový řetězec a zdraví zvířat zřízený článkem 58 nařízení (ES) č. 178/2002.
2. Odkazuje-li se na tento odstavec, použijí se čl. 5a odst. 1 až 4 a článek 7 rozhodnutí 1999/468/ES s ohledem na ustanovení článku 8 zmíněného rozhodnutí.
▐
Článek 21
Výdaje
Aby se podpořilo zavedení harmonizované politiky a systémů v oblasti udržitelného využívání pesticidů, může Komise financovat:
a) |
vytvoření harmonizovaného systému, včetně příslušné databáze pro shromažďování a ukládání informací souvisejících s ukazateli rizika a používání pesticidů a pro zpřístupnění těchto informací příslušným orgánům, dalším zúčastněným stranám a široké veřejnosti; |
b) |
provádění studií nezbytných k přípravě a vytváření právních předpisů, včetně přizpůsobování příloh této směrnice technickému pokroku; |
c) |
vytváření pokynů a nejlepších postupů s cílem usnadnit provádění této směrnice; |
d) |
vytvoření internetového portálu podle čl. 4 odst. 6. |
Článek 22
Provedení
1. Členské státy uvedou v účinnost právní a správní předpisy nezbytné pro dosažení souladu s touto směrnicí nejpozději do... (30). Neprodleně Komisi sdělí znění těchto ustanovení a srovnávací tabulku mezi těmito ustanoveními a touto směrnicí.
Tato opatření přijatá členskými státy musí obsahovat odkaz na tuto směrnici nebo musí být takový odkaz učiněn při jejich úředním zveřejnění. Způsob odkazu si stanoví členské státy.
2. Členské státy sdělí Komisi znění hlavních ustanovení vnitrostátních právních předpisů, které přijmou v oblasti působnosti této směrnice.
Článek 23
Vstup v platnost
Tato směrnice vstupuje v platnost dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.
Článek 24
Tato směrnice je určena členským státům.
V... dne...
Za Evropský parlament
předseda
Za Radu
předseda nebo předsedkyně
(1) Úř. věst. C 161, 13.7.2007, s. 48 .
(2) Úř. věst. C 146, 30.6.2007, s. 48 .
(3) Postoj Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007.
(4) Úř. věst. L 242, 10.9.2002, s. 1.
(5) Úř. věst. L ...
(6) Úř. věst. L 327, 22.12.2000, s. 1. Směrnice ve znění rozhodnutí č. 2455/2001/ES (Úř. věst. L 331, 15.12.2001, s. 1).
(7) Úř. věst. L 70, 16.3.2005, s. 1. Nařízení ve znění nařízení Komise (ES) č. 178/2006 (Úř. věst. L 29, 2.2.2006, s. 3).
(8) Úř. věst. L 31, 1.2.2002, s. 1. Nařízení naposledy pozměněné nařízením Komise (ES) č. 575/2006 (Úř. věst. L 100, 8.4.2006, s. 3).
(9) Úř. věst. L 156, 25.6.2003, s. 17.
(10) Úř. věst. L 277, 21.10.2005, s. 1. Nařízení naposledy pozměněné nařízením (ES) č. 2012/2006 (Úř. věst. L 384, 29.12.2006, s. 8).
(11) Úř. věst. L 131, 5.5.1998, s. 11. Směrnice naposledy pozměněná směrnicí Evropského parlamentu a Rady 2007/30/ES (Úř. věst. L 165, 27.6.2007, s. 21).
(12) Úř. věst. L 158, 30.4.2004, s. 50. Oprava v Úř. věst. L 204, 4.8.2007, s. 28.
(13) Úř. věst. L 157, 9.6.2006, s. 24. Oprava v Úř. věst. L 76, 16.3.2007, s. 35.
(14) Úř. věst. L 103, 25.4.1979, s. 1. Směrnice naposledy pozměněná směrnicí 2006/105/ES (Úř. věst. L 363, 20.12.2006, s. 368).
(15) Úř. věst. L 206, 22.7.1992, s. 7. Směrnice naposledy pozměněná směrnicí 2006/105/ES.
(16) Úř. věst. L 114, 27.4.2006, s. 9.
(17) Úř. věst. L 377, 31.12.1991, s. 20. Směrnice naposledy pozměněná nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 166/2006 (Úř. věst. L 33, 4.2.2006, s. 1).
(18) Úř. věst. L 184, 17.7.1999, s. 23. Rozhodnutí ve znění rozhodnutí 2006/512/ES (Úř. věst. L 200, 22.7.2006, s. 11).
(19) Úř. věst. L 123, 24.4.1998, s. 1. Směrnice naposledy pozměněná směrnicí 2007/47/ES (Úř. věst. L 247, 21.9.2007, s. 21).
(20) Jeden roku od vstupu této směrnice v platnost.
(21) Úř. věst. L 200, 30.7.1999, s. 1. Směrnice naposledy pozměněná nařízením (ES) č. 1907/2006 (Úř. věst. L 396, 30.12.2006, s. 1).
(22) Tři roky po vstupu této směrnice v platnost.
(23) Pět let po vstupu této směrnice v platnost.
(24) Čtyři roky po vstupu této směrnice v platnost.
(25) Tři roky po vstupu této směrnice v platnost.
(26) Sedm let po vstupu této směrnice v platnost.
(27) Úř. věst. L 204, 21.7.1998, s. 37. Směrnice naposledy pozměněná směrnicí Rady 2006/96/ES (Úř. věst. L 363, 20.12.2006, s. 81).
(28) Úř. věst. L ...
(29) Tři roky po vstupu této směrnice v platnost.
(30) Dva roky po vstupu této směrnice v platnost.
PŘÍLOHA I
PROGRAMY ŠKOLENÍ NEBO ODBORNÉ PŘÍPRAVY
Programy školení nebo odborné přípravy jsou navrženy tak, aby zajistily dosažení dostatečné znalosti těchto témat:
1. |
veškeré příslušné právní předpisy týkající se pesticidů a jejich použití , označení a systému označování pesticidů, terminologie pesticidů, bezpečnosti, toxicity a ekotoxicity pesticidů; |
2. |
rizika spojená s pesticidy (zejména nebezpečí) a jak je určit a snížit, zejména:
|
3. |
představa o strategiích a technikách integrované ochrany před škůdci, strategiích a technikách integrované ochrany plodin a zásady ekologického zemědělství a nechemické ochrany plodin, zejména preventivní metody a metody biologické kontroly ; informace o obecných a plodinově specifických normách, metodách a postupech nechemických metod ochrany rostlin, ochrany před škůdci a ochrany plodin ; |
4. |
uvedení do srovnávacího posouzení na uživatelské úrovni, které profesionálním uživatelům pomůže vybírat nejvhodnější z povolených přípravků pro daný problém se škůdcem v konkrétní situaci a zvolit přípravek nejméně nebezpečný pro lidské zdraví a životní prostředí ; |
5. |
opatření k minimalizaci rizik pro lidi, necílové druhy a životní prostředí: bezpečné pracovní postupy skladování, nakládání a míchání pesticidů a likvidaci prázdných obalů, dalších kontaminovaných materiálů a přebytečných pesticidů (včetně směsi v nádrži), ať se jedná o koncentrovanou nebo ředěnou formu; doporučené způsoby kontroly expozice provozovatele (osobní ochranné zařízení) ; znalost všech případných faktorů včetně dlouhodobé expozice pesticidům v ovzduší, expozice výparům po aplikaci, reaktivace, dešťových srážek, přenosu pesticidů uvolněných v souvislosti s venkovní aplikací do vnitřního ovzduší, expozice směsím, reziduí pesticidů unášených pyly nebo prachem z plodin (například při sklizni), rozšiřování kontaminované půdy a přenosu na velké vzdálenosti; |
6. |
postupy přípravy aplikačního zařízení pro práci, včetně jeho kalibrace, a jeho obsluha s minimem rizik pro uživatele, další osoby, necílové živočišné a rostlinné druhy, biologickou rozmanitost , životní prostředí a vodní zdroje ; |
7. |
použití aplikačního zařízení, jeho údržba a zvláštní techniky postřiku pro omezení používání a unášení pesticidů a rizik, která s nimi souvisejí, (např. nízkoobjemový postřik, trysky s malým proudem) a rovněž cíle technické kontroly používaných postřikovačů a způsoby zlepšení kvality postřiku; |
8. |
nouzová činnost pro ochranu lidského zdraví , životního prostředí a vodních zdrojů v případě náhodného rozlití , kontaminace a mimořádných povětrnostních podmínek, které by vedly k riziku vyplavení pesticidů ; |
9. |
monitorování zdraví a přístup k zařízení, kde lze hlásit všechny nehody nebo nevolnosti; |
10. |
uchovávaní záznamů o všech použitích pesticidů v souladu s příslušnými právními předpisy; |
11. |
zvláštní péče v chráněných oblastech zřízených podle článků 6 a 7 směrnice 2000/60/ES; |
12. |
zvláštní kategorie, pro které může mít provozovatel pracující s pesticidy povolení a které mohou zahrnovat:
|
13. |
přístupy založené na konkrétním riziku, které zohledňují proměnné vlastnosti místního povodí, například klima, druhy půd a plodin, svažitost. |
PŘÍLOHA II
ZDRAVOTNÍ, BEZPEČNOSTNÍ A ENVIRONMENTÁLNÍ POŽADAVKY SOUVISEJÍCÍ S KONTROLOU APLIKAČNÍHO ZAŘÍZENÍ
Kontroly zařízení na aplikaci pesticidů zahrnou všechny aspekty důležité pro dosažení vysoké úrovně bezpečnosti a ochrany lidského zdraví a životního prostředí a plnou účinnost aplikace zajištěním provozuschopnosti a správného výkonu těchto zařízení, případně funkcí:
(1) Přenosové součásti
Ochranný kryt vývodového hřídele hnacího hřídele a ochranný kryt přípojky pohonu budou lícovat a budou v dobrém stavu a ochranná zařízení a funkce jakékoli pohyblivé nebo otáčivé přenosové součástky nebude ovlivněna, aby byla zajištěna bezpečnost provozovatele.
(2) Čerpadlo
Kapacita čerpadla musí být přizpůsobena potřebám zařízení a čerpadlo musí řádně fungovat, aby byla zajištěna stálá a spolehlivá intenzita postřiku. Nesmí docházet k úniku z čerpadla.
(3) Promíchávání
Promíchávací zařízení musí zajistit správnou zpětnou cirkulaci, aby bylo dosaženo stejné koncentrace celého objemu tekuté postřikovací směsi v nádrži.
(4) Nádrž na postřik
Nádrže na postřik, včetně ukazatelů obsahu nádrže, plnicího zařízení, sítek a filtrů, zařízení na vyprazdňování nádrže a míchacího zařízení musí fungovat takovým způsobem, aby minimalizovaly náhodné vylití, distribuci nestejnoměrné koncentrace, expozici provozovatele a zbytkový obsah.
(5) Měřicí systémy, systémy kontroly a regulace
Všechny přístroje pro měření, zapínání a vypínání a po nastavování tlaku a/nebo intenzity toku musí spolehlivě fungovat a nesmí docházek k úniku. Během aplikace je snadná a možná kontrola tlaku a fungování tlakových zařízení. Zařízení pro nastavování tlaku musí udržovat stálý pracovní tlak při stálých otáčkách čerpadla, aby se zajistila aplikace stálé intenzity postřiku.
(6) Potrubí a hadice
Hadice a vedení musí být v dobrém stavu, aby se zamezilo poruchám toku nebo neúmyslného rozlití v případě selhání. I při provozu s maximálním dosažitelným tlakem pro systém nesmí dojít k prosakování potrubí a hadic.
(7) Filtry
Aby se zamezilo turbulencím a nesourodosti postřiku, musí být filtry v dobrém stavu a velikost ok filtru musí odpovídat velikosti trysek připojených k postřikovači. Systém signalizace ucpání filtru musí řádně fungovat.
(8) Postřikovací rameno (pro zařízení rozstřikující pesticidy prostřednictvím horizontálního ramene umístěného blízko plodinám nebo materiálům, které mají být ošetřeny)
Postřikovací rameno musí být v dobrém stavu a ve všech směrech stabilní. Upevňovací systémy a systémy nastavení a zařízení pro tlumení nechtěných pohybů a pro vyrovnávání skonu musí spolehlivě fungovat.
(9) Trysky
Trysky musí správně fungovat tak, aby regulovaly odkapávání, když je postřik ukončen. Pro zajištění stejnorodosti postřiku by se průtok každé jednotlivé trysky neměl lišit o více než 5% od údajů v tabulce průtoku poskytnuté výrobcem.
(10) Distribuce
Příčná a vertikální (v případě aplikace na vertikální plodiny) distribuce postřikovací směsi a distribuce ve směru pohybu musí být rovnoměrná. Musí být zajištěno vhodné množství a distribuce postřikovací směsi na cílovou oblast.
(11) Ventilátor (pro zařízení distribuující pesticidy pneumaticky)
Ventilátor musí být v dobrém stavu a musí zajišťovat stálý a spolehlivý proud vzduchu.
PŘÍLOHA III
MINIMÁLNÍ SOUČÁSTI VNITROSTÁTNÍ ZPRÁVY O SITUACI
Část A: Prvky, které mají být zařazeny do úvodních vnitrostátních studií snižování používání pesticidů
Popis aktuálního stavu:
— |
známé údaje o výrobě, dovozu, vývozu, prodeji a distribuci pesticidů; |
— |
aktuální vzorce spotřeby pesticidů (celková množství použitých účinných látek; konkrétní množství pesticidů použitých při konkrétních aplikacích na všechny hlavní plodiny a při použití mimo zemědělství, zejména ve veřejných prostorách; výpočet indexu četnosti ošetření); |
— |
popis dopadů aktuálních vzorců používání pesticidů na životní prostředí, potravní řetězec a zdraví lidí na základě údajů shromážděných prostřednictvím stávajících monitorovacích programů; |
— |
přehled aktuálních právních předpisů a nástrojů politik a jejich účinnosti; |
— |
vyhodnocení potřeby pesticidů; |
— |
zjištěné mezery v kterýchkoli z výše uvedených údajů. |
Scénáře snížení pesticidů:
— |
snížení používání o 30% a 50% měřené indexem četnosti ošetření. |
Posouzení důsledků provádění jednotlivých scénářů:
— |
účinky na životní prostředí (včetně spotřeby energie, skleníkových plynů); |
— |
účinky na veřejné zdraví (pracovníci, rezidenti, přítomné osoby, rezidua v potravinách); |
— |
účinky na zemědělskou produkci; |
— |
ekonomické náklady a přínosy jednotlivých scénářů (včetně snížení skrytých nákladů). |
Určení a posouzení prvků nutných ke splnění scénářů:
— |
dopad prvků specifikovaných ve směrnici na dosahování snížení používání; |
— |
další potřebné vědecké údaje a způsoby jejich získání, např. další monitorovací kapacity, výzkumná zařízení; |
— |
další kapacity potřebné pro realizaci snížení používání pesticidů, například doplňkové zemědělské služby, inspektoři pro kontrolu používání; |
— |
možné zdroje financování k provedení jednotlivých scénářů, včetně odvodů. |
Závěry
— |
dosažitelné cíle snížení používání pesticidů pro konkrétní plodiny a situace ochrany před škůdci mimo zemědělství i v celostátním měřítku, které splňují alespoň cíle stanovené v článku 4 a které časem hodlají dosáhnout dalšího snížení používání. |
Část B: Prvky, které mají být zařazeny do následných vnitrostátních studií snižování používání pesticidů
— |
hodnocení zkušeností z předešlých tří let v oblasti provádění programu snižování používání pesticidů; |
— |
ostatní prvky uvedené v části 4; |
— |
stanovení nových cílů pro příští období. |
PŘÍLOHA IV
MINIMÁLNÍ PRVKY NÁRODNÍCH AKČNÍCH PLÁNŮ SNIŽOVÁNÍ RIZIK A POUŽÍVÁNÍ PESTICIDŮ
Kvalitativní a kvantitativní cíle:
— |
prozatímní cíle pro snížení rizik a používání měřené indexem četnosti ošetření; |
— |
cíle pro konkrétní cílové skupiny nebo uživatele, například veřejné orgány, zemědělce, dopravní komunikace; |
— |
cíle pro snížení používání v oblastech citlivých na pesticidy; |
— |
cíle pro postupné odstranění pesticidů a jejich reziduí z podzemních vod a jiných součástí životního prostředí; |
— |
cíle pro problematické plodiny nebo regiony. |
Opatření omezující používání:
— |
opatření, kterými se zajistí provádění postupů integrované ochrany před škůdci; |
— |
omezující opatření, například zákazy aplikace pesticidů v blízkosti studní nebo v oblastech citlivých na pesticidy, například chráněných přírodních oblastech a nárazníkových pásmech; |
— |
omezující opatření včetně zákazů aplikace pesticidů v oblastech s vysokým rizikem expozice, například oblastech škol, parků a jiných veřejných prostor, okrajů silnic atd. |
Výzkum a rozšíření:
— |
výzkum nechemických alternativ pesticidů; |
— |
ukázkové programy na téma, jak snížit četnost aplikace použitím nechemických metod a systémů ochrany před škůdci; |
— |
odborná příprava zemědělských poradců v oblasti nechemických metod a systémů ochrany před škůdci; |
— |
výzkum možného snížení používání využitím lepšího zařízení, metod a technik postřiku. |
Informace, vzdělávání a odborná příprava:
— |
vzdělávání všech provozovatelů používajících pesticidy v oblasti zdravotních rizik, které pesticidy představují, i nechemických metod a systémů ochrany před škůdci; |
— |
pokyny pro provozovatele používající pesticidy, například ohledně skladování a manipulace s pesticidy. |
Aplikační zařízení pro pesticidy:
— |
kontrola používaného zařízení. |
Finanční nástroje:
— |
finanční podpora provádění norem a postupů integrované ochrany před škůdci; |
— |
finanční podpora ostatních opatření pro snížení používání pesticidů; |
— |
větší uplatňování mechanismů křížového plnění. |
PŘÍLOHA V
PRVKY VŠEOBECNÝCH A PRO JEDNOTLIVÉ PLODINY SPECIFICKÝCH KRITÉRIÍ INTEGROVANÉ OCHRANY PŘED ŠKŮDCI
Integrovaná ochrana před škůdci zahrnuje alespoň tato všeobecná kritéria:
a) |
Dosažení nebo podpora prevence nebo potlačení škodlivých organismů by měly mimo jiné využívat zvláště:
|
b) |
Škodlivé organismy musí být monitorovány pomocí vhodných metod a nástrojů. Tyto nástroje by měly pokud možno zahrnovat systémy vědecky opodstatněného varování, prognózování a včasného diagnostikování i odborně kvalifikované poradce, například poradce, které zajistí stát a soukromé doplňkové služby. |
c) |
Na základě výsledků monitorování se profesionální uživatel musí rozhodnout, zda a kdy uplatnit ochranná opatření. Nezbytnou součástí rozhodování jsou pevné a vědecky odůvodněné prahové hodnoty. U škodlivých organismů musí být před ošetřením pokud možno zváženy prahové úrovně definované pro daný region. |
d) |
Před chemickými metodami musí být pokud možno dána přednost biologickým, fyzikálním, mechanickým a jiným nechemickým metodám. Proti plevelům by mělo být přednostně používáno mechanické pletí nebo jiné nechemické metody, například použití tepla. Výjimky by měly být povoleny pouze v případě dlouhodobě nepříznivých povětrnostních podmínek, které mechanické pletí neumožní. |
e) |
Použitý pesticid je pokud možno co nejkonkrétněji zaměřen na cílového škůdce a má co nejmenší vedlejší účinky na lidské zdraví a životní prostředí, například extrakty z rostlin a stromů, minerální látky pro prevenci růstu hub. |
f) |
Profesionální uživatel by měl používání pesticidů a jiných forem zásahů držet na nezbytných úrovních, například snížením dávkování, sníženou četností aplikace nebo částečnou aplikací, s ohledem na to, že míra rizika musí být pro rostlinstvo přijatelná a že tyto úrovně nesmí zvýšit riziko vzniku rezistence škodlivých organismů. |
g) |
Pokud je známo riziko rezistence vůči opatření na ochranu rostlin a pokud úroveň škodlivých organismů vyžaduje opakovanou aplikaci pesticidů na plodiny, měly by být uplatněny dostupné strategie k zabránění rezistence, aby se zachovala účinnost přípravků. To může zahrnovat použití více pesticidů různými způsoby působení. |
h) |
Profesionální uživatelé by měli vést záznamy o všech použitých pesticidech podle jednotlivých polí. Na základě záznamů o použití pesticidech a monitorování škodlivých organismů by měl profesionální uživatel ověřit úspěch aplikovaných opatření na ochranu rostlin. |
P6_TA(2007)0445
Uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh ***I
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. října 2007 o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh (KOM(2006)0388 — C6-0245/2006 — 2006/0136(COD))
(Postup spolurozhodování: první čtení)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise předložený Evropskému parlamentu a Radě (KOM(2006)0388), |
— |
s ohledem na čl. 251 odst. 2, čl. 37 odst. 2 a čl. 152 odst. 4 Smlouvy o ES, v souladu s nimiž Komise předložila svůj návrh Parlamentu (C6-0245/2006), |
— |
s ohledem na stanovisko Výboru pro právní záležitosti k navrhovanému právnímu základu, |
— |
s ohledem na články 51 a 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin a na stanoviska Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku, Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů a Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova (A6-0359/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh Komise; |
2. |
vyzývá Komisi, aby věc opětovně postoupila Parlamentu, bude-li mít v úmyslu svůj návrh podstatně změnit nebo jej nahradit jiným textem; |
3. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu, Radě a Komisi. |
P6_TC1-COD(2006)0136
Postoj Evropského parlamentu přijatý v prvním čtení dne 23. října 2007 k přijetí nařízení evropského parlamentu a rady (ES) č. .../2008 o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh
EVROPSKÝ PARLAMENT A RADA EVROPSKÉ UNIE,
s ohledem na Smlouvu o založení Evropského společenství, a zejména na čl. ▐ 152 odst. 4 písm. b) a článek 175 odst. 1 této smlouvy,
s ohledem na návrh Komise,
s ohledem na stanovisko Evropského hospodářského a sociálního výboru (1),
s ohledem na stanovisko Výboru regionů,
v souladu s postupem stanoveným v článku 251 Smlouvy (2),
vzhledem k těmto důvodům:
(1) |
Směrnice Rady 91/414/EHS ze dne 15. července 1991 o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh (3) stanoví pravidla týkající se přípravků na ochranu rostlin a účinných látek obsažených v těchto přípravcích. |
(2) |
V závěrech týkajících se zprávy o pokroku (4) předložené Komisí podle směrnice 91/414/EHS vyzvaly Evropský parlament a Rada Komisi, aby danou směrnici přezkoumala, a určily řadu otázek, kterými by se Komise měla zabývat. |
(3) |
Vzhledem ke zkušenostem získaným při uplatňování směrnice 91/414/EHS a k novým vědeckým poznatkům a technickému vývoji by směrnice 91/414/EHS měla být nahrazena. |
(4) |
Za účelem zjednodušení by měl nový právní akt rovněž zrušit směrnici Rady 79/117/EHS ze dne 21. prosince 1978, kterou se zakazuje uvádění na trh a používání přípravků na ochranu rostlin obsahujících určité účinné látky (5). Hlavní zásady směrnice 79/117/EHS by nicméně měly být v tomto novém aktu zachovány. |
(5) |
Aby se zjednodušilo uplatňování nového právního aktu a zajistila soudržnost ve všech členských státech, měl by tento akt mít formu nařízení. |
(6) |
Rostlinná výroba zaujímá ve Společenství velmi důležité místo. Jedním z nejdůležitějších způsobů ochrany rostlin a rostlinných produktů před škodlivými organismy včetně plevelů a zlepšení zemědělské výroby je používání přípravků na ochranu rostlin. |
(7) |
Ve Společenství jsou jak pro zemědělskou velkovýrobu, tak pro malovýrobu důležité různé druhy plodin. Tyto různé druhy produkce musí být chráněny povolením používat různé přípravky na ochranu rostlin. |
(8) |
Přípravky na ochranu rostlin mohou rovněž mít nežádoucí účinky na rostlinnou výrobu. Jejich používání může přinášet rizika a nebezpečí pro člověka, zvířata a životní prostředí, zejména jsou-li uvedeny na trh bez úředních zkoušek a povolení a jsou-li nesprávně používány. Proto by měla být přijata harmonizovaná pravidla pro uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh. |
(9) |
Cílem tohoto nařízení je zajistit vysokou úroveň ochrany jak zdraví lidí, tak zdraví zvířat a životního prostředí a zároveň také zajistit konkurenceschopnost evropského zemědělství. Obzvláštní důraz by měl být kladen na ochranu zranitelných skupin populace včetně těhotných a kojících žen , embryí a plodů , kojenců a dětí. Měla by být uplatňována zásada předběžné opatrnosti, aby se zaručilo, že průmyslové odvětví prokáže, že látky nebo přípravky vyráběné a uváděné na trh nemají nepříznivý dopad na zdraví lidí nebo na životní prostředí a že vůči nim ani takové podezření neexistuje . |
(10) |
Aby nedocházelo ke zkouškám na zvířatech, měly by se zkoušky na obratlovcích pro účely tohoto nařízení provádět pouze v krajním případě. Toto nařízení a právní předpisy stanovující požadavky na údaje o účinných látkách, přípravcích na ochranu rostlin, safenerech a synergentech by měly zaručit, že zkoušky na obratlovcích budou minimalizovány a že bude zamezeno dvojímu testování, a podporovat použití alternativních metod zkoušek, při nichž se nepoužívají zvířata, a inteligentních strategií zkoušek. V procesu vývoje nových přípravků na ochranu rostlin by měly být stávající výsledky zkoušek na obratlovcích sdíleny. V souladu se směrnicí Rady 86/609/EHS ze dne 24. listopadu 1986 o sbližování právních a správních předpisů členských států týkajících se ochrany zvířat používaných pro pokusné a jiné vědecké účely (6), by měly být rovněž nahrazeny, omezeny nebo upřesněny zkoušky na obratlovcích. Je-li to možné, musí provádění tohoto nařízení vycházet z použití vhodných alternativních zkušebních metod. Nejpozději do ... (7) by Komise měla přezkoumat pravidla o ochraně údajů výsledků zkoušek na obratlovcích a v případě potřeby tato pravidla změnit. |
(11) |
V přípravcích na ochranu rostlin by měly být používány pouze látky, u nichž bylo prokázáno, že mají na rostlinnou výrobu výhradně příznivé účinky, a potvrzeno, že nebudou mít škodlivé účinky na zdraví lidí nebo zvířat či nepřijatelný vliv na životní prostředí. Aby se dosáhlo vysoké a stejné úrovně ochrany ve všech členských státech, měla by se rozhodnutí o přijatelnosti či nepřijatelnosti takových látek přijímat na úrovni Společenství. |
(12) |
Za účelem uplatnění zásady „znečišťovatel platí“ by Komise měla hledat způsob, jak by výrobci přípravků na ochranu rostlin nebo účinných látek, které obsahují, měli být vhodně zapojeni do řešení nebo nápravy poškození zdraví lidí nebo životního prostředí, které může být způsobeno používáním přípravků na ochranu rostlin. |
(13) |
V zájmu předvídatelnosti, účinnosti a soudržnosti by měl být stanoven podrobný postup pro posouzení, zda může být účinná látka schválena. Měly by být upřesněny informace, které mají zúčastněné strany předkládat pro schválení účinné látky. S ohledem na množství práce spojené se schvalovacím postupem je vhodné, aby tyto informace vyhodnocovaly členské státy, jež ve Společenství vykonávají funkci zpravodaje. K zajištění jednotného hodnocení by měl Evropský úřad pro bezpečnost potravin (dále jen „úřad“) zřízený článkem 22 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 178/2002 ze dne 28. ledna 2002, kterým se stanoví obecné zásady a požadavky potravinového práva, zřizuje se Evropský úřad pro bezpečnost potravin a stanoví postupy týkající se bezpečnosti potravin (8), provést nezávislý vědecký přezkum. Mělo by být jasně stanoveno, že úřad posuzuje rizika a Komise by měla provádět řízení rizik a činit konečné rozhodnutí ohledně účinné látky. Měla by být rovněž zahrnuta ustanovení k zajištění průhlednosti postupu hodnocení. |
(14) |
Z etických důvodů by posouzení účinné látky či přípravku na ochranu rostlin nemělo vycházet ze zkoušek či studií zahrnujících záměrné podávání účinné látky či přípravku na ochranu rostlin lidem s cílem stanovit hodnotu dávky účinné látky bez pozorovaného účinku na člověka. Obdobně by toxikologické studie prováděné na lidech neměly být používány ke snižování bezpečnostních limitů účinných látek či přípravků na ochranu rostlin. |
(15) |
Měl by být podporován rozvoj testovacích metod in vitro (ve zkumavce), při nichž se nepoužívají zvířata, aby se získaly údaje o bezpečnosti, které by byly pro člověka relevantnější než výsledky studií na zvířatech, které jsou v současnosti používány. |
(16) |
Aby se urychlilo schvalování účinných látek, měly by být stanoveny přísné lhůty pro různé kroky tohoto postupu. |
(17) |
V zájmu bezpečnosti by mělo být období schválení účinné látky omezené. Období schválení by mělo být úměrné možným rizikům spojeným s používáním takových látek a mělo by být omezeno na nejvýše 15 let pro látky s nízkým rizikem, 5 let pro látky, které se mají nahradit, a 10 let pro ostatní látky. Při rozhodování o obnovení určitého povolení by měly být vzaty v úvahu zkušenosti získané během skutečného používání přípravků na ochranu obsahujících příslušné látky a rovněž vědeckotechnický rozvoj. Po prvním obnovení by měl být prováděn pravidelný přezkum. |
(18) |
Měla by být stanovena možnost změnit či odejmout schválení účinné látky, pokud nesplňuje kritéria pro schválení nebo pokud lze zpochybnit soulad se směrnicí 2000/60/ES Evropského parlamentu a Rady ze dne 23. října 2000, kterou se stanoví rámec pro činnost Společenství v oblasti vodní politiky (9), a z ní odvozených směrnic. |
(19) |
Při vyhodnocení účinné látky může být zjištěno, že daná látka představuje výrazně nižší riziko než jiné látky. Aby se podpořilo zahrnutí takové látky do přípravků na ochranu rostlin, měly by být tyto látky identifikovány a mělo by být usnadněno uvádění na trh přípravků na ochranu rostlin, které takové látky obsahují. |
(20) |
V zájmu podpory vývoje přípravků na ochranu rostlin je třeba zavést pobídky k uvádění nízkorizikových přípravků na trh nebo přípravků, jež jsou méně rizikové než přípravky, které již na trhu jsou. Musí být stanovena jasná a objektivní kritéria, jež vymezí, které přípravky mohou takové požadavky splňovat. |
(21) |
Některé látky, jež jsou používány především jinak než jako přípravky na ochranu rostlin, mohou mít pro ochranu rostlin určitý význam, avšak z ekonomického hlediska může mít podání žádosti o povolení omezený význam. Proto by specifická ustanovení měla zaručovat, že tyto látky mohou být rovněž schváleny pro použití v přípravcích na ochranu rostlin, je-li riziko, jež představují, považováno za přijatelné pro všechny zúčastněné strany. |
(22) |
Některé účinné látky, které obzvláště vzbuzují obavy a jež jsou v současné době schváleny , by měly být identifikovány na úrovni Společenství a na vnitrostátní úrovni jako látky, které se mají nahradit. Členské státy by měly přezkoumat přípravky na ochranu rostlin, které obsahují tyto účinné látky, s cílem nahradit je přípravky na ochranu rostlin obsahujícími účinné látky, jež vyžadují méně intenzivní nebo žádná opatření ke zmírnění rizika, nebo alternativními nechemickými zemědělskými postupy a metodami na ochranu rostlin. Při pozitivním výsledku kontroly by měly být účinné látky okamžitě nahrazeny. |
(23) |
Členské státy by měly mít právo zakázat nebo nepovolit přípravky na ochranu rostlin, aby zohlednily své konkrétní přírodní, zemědělské nebo klimatické podmínky, nebo pokud by použití těchto přípravků bylo v rozporu s jejich národním akčním plánem pro snížení rizik a závislosti na používání pesticidů přijatým v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady .../2008/EC ze dne ... [kterou se stanoví rámec pro činnost Společenství k dosažení udržitelného používání pesticidů (10). |
(24) |
Kromě účinných látek mohou přípravky na ochranu rostlin obsahovat safenery či synergenty, pro něž by měly být stanoveny obdobné právní předpisy . Měla by být vytvořena ustanovení pro přezkum těchto látek na základě legislativního návrhu Komise. Jakmile budou tato nová pravidla stanovena, měly by být látky, které jsou v současnosti na trhu, podrobeny přezkumu. |
(25) |
Přípravky na ochranu rostlin mohou rovněž obsahovat formulační přísady. Měl by být schválen a veřejně zpřístupněn pozitivní seznam formulačních přísad, které mohou být obsaženy v přípravcích na ochranu rostlin. Tyto informace by měly být přístupné veřejnosti. Podrobnosti o všech formulačních přísadách, které jsou obsaženy v přípravcích na ochranu rostlin, musí být rovněž přístupné veřejnosti. |
(26) |
Přípravky na ochranu rostlin obsahující účinné látky mohou být mnoha způsoby formulovány a používány u řady plodin v různých zemědělských, ekologických a klimatických podmínkách. Povolení přípravků na ochranu rostlin by proto měly udělovat členské státy. |
(27) |
Ustanovení u upravující povolování musejí zaručovat vysokou úroveň ochrany. Konkrétně by při udělování povolení přípravků na ochranu rostlin měla být upřednostněna ochrana zdraví lidí a zvířat, životního prostředí a vodních zdrojů , nikoli zlepšování rostlinné výroby. Proto by před uvedením přípravků na ochranu rostlin na trh mělo být jasně prokázáno, ▐ že nemají nepříznivý účinek na zdraví lidí , včetně zranitelných skupin , či zvířat nebo nepřijatelný vliv na životní prostředí a vodní zdroje. Členské státy by měly mít právo zakázat nebo neschválit přípravky na ochranu rostlin, jež nemají pro rostlinnou výrobu zjevný přínos v konkrétních podmínkách jejich území. |
(28) |
V zájmu předvídatelnosti, účinnosti a soudržnosti by měla být harmonizována kritéria, postupy a podmínky povolování přípravků na ochranu rostlin, přičemž se zohlední obecné zásady ochrany zdraví lidí a zvířat a životního prostředí. |
(29) |
Účinné látky obsažené v přípravcích na ochranu rostlin lze vyrábět různými postupy, což vede k rozdílům v jednotlivých specifikacích. Tyto rozdíly mají vliv na bezpečnost. Z důvodu účinnosti by měl být pro posuzování těchto rozdílů stanoven harmonizovaný postup na úrovni Společenství. |
(30) |
Aby se zabránilo zbytečnému zdvojování práce, snížila správní zátěž průmyslového odvětví a členských států a usnadnila harmonizovanější dostupnost přípravků na ochranu rostlin, měla by být povolení udělená jedním členským státem ohlášena ostatním členským státům. Členský stát by měl mít právo potvrdit, zamítnout nebo omezit povolení udělené v jiném členském státě na základě svých specifických potřeb v zemědělství nebo v zájmu zachování vyšší úrovně ochrany v souladu se svým národním akčním plánem. |
(31) |
Ve všech fázích schvalovacího postupu by měla být posílena dobrá administrativní spolupráce mezi členskými státy, jež by měla být usnadněna prostřednictvím Evropské servisní služby. |
(32) |
Zájem průmyslového odvětví o podávání žádostí o povolení je omezen na určitá použití. Aby se zaručilo, že diverzifikace zemědělství a zahradnictví nebude komplikována nedostatkem dostupných přípravků na ochranu rostlin, měla by být stanovena zvláštní pravidla pro méně významná použití. |
(33) |
Ve výjimečných případech by mělo být umožněno povolovat přípravky na ochranu rostlin, jež nesplňují podmínky tohoto nařízení, pokud je to nezbytné z důvodu ohrožení rostlinné výroby a ekosystémů , jemuž nelze zabránit jinými prostředky. Tato dočasná povolení by měla být přezkoumána na úrovni Společenství. |
(34) |
S cílem podněcovat inovace by měla být stanovena zvláštní pravidla, která umožní používat přípravky na ochranu rostlin při pokusech i tehdy, nebyly-li ještě povoleny. |
(35) |
Ve snaze zajistit vysokou úroveň ochrany lidského zdraví a životního prostředí by přípravky na ochranu rostlin měly být správně používány v souladu s jejich povolením a s ohledem na zásady integrované ochrany proti škůdcům a měly by upřednostňovat nechemické a přírodní alternativy tam, kde to bude možné . Rada zahrne do požadavků podle předpisů v oblasti řízení uvedených v příloze III nařízení Rady (ES) č. 1782/2003 ze dne 29. září 2003, kterým se stanoví společná pravidla pro režimy přímých podpor v rámci společné zemědělské politiky a kterým se zavádějí některé režimy podpor pro zemědělce (11) zásady integrované ochrany proti škůdcům, včetně zásad správné rostlinolékařské praxe, nechemických metod ochrany rostlin, rostlinné výroby a ochrany proti škůdcům. Je tudíž třeba počítat s přechodným obdobím, během kterého by členské státy mohly zavést nezbytné struktury, které by uživatelům přípravků na ochranu rostlin umožnily uplatnit zásady integrované ochrany proti škůdcům, nechemické alternativy ochrany rostlin, rostlinné výroby a ochrany proti škůdcům. |
(36) |
Měl by být stanoven systém pro výměnu informací. Členské státy by měly zpřístupnit sobě navzájem, úřadu a Komisi podrobnosti a vědeckou dokumentaci předkládané v souvislosti s žádostmi o povolení přípravků na ochranu rostlin. Studie a příslušné údaje týkající se toxikologického a ekotoxikologického posouzení přípravků na ochranu rostlin by měly být zpřístupněny veřejnosti. |
(37) |
Ke zvýšení účinnosti přípravku na ochranu rostlin lze použít pomocné látky. Jejich uvádění na trh či používání by mělo být zakázáno, pokud obsahují zakázanou formulační přísadu. |
(38) |
Výraznou investici představují studie. Tuto investici je za účelem podnícení výzkumu třeba chránit. Z tohoto důvodu by studie, které nezahrnují zkoušky na obratlovcích, a jiné studie, které mohou zamezit zkouškám na zvířatech, předkládané žadatelem v členském státě měly být chráněny před tím, aby je použil jiný žadatel. Tato ochrana by nicméně měla být časově omezená, aby umožňovala hospodářskou soutěž. Rovněž by se měla omezit na studie, které jsou opravdu nezbytné pro účely regulace, aby se žadatelům zabránilo uměle prodlužovat období ochrany předkládáním nových studií, které již nejsou nutné. |
(39) |
Měla by být stanovena pravidla zabraňující zdvojování zkoušek a studií. Konkrétně by mělo být zakázáno zdvojování studií týkajících se obratlovců. V této souvislosti by měla existovat povinnost umožnit přístup ke studiím o obratlovcích a jiným studiím, jež mohou zamezit zkouškám na zvířatech . Aby hospodářské subjekty byly schopné zjistit, které studie již byly provedeny jinými hospodářskými subjekty, měly by členské státy zaslat úřadu udělujícímu povolení veškeré takovéto studie , a to i v případech, kdy se na studie nevztahuje výše zmíněný systém povinného umožnění přístupu. Úřad udělující povolení povede centralizovanou databázi uvedených studií. |
(40) |
Členské státy, úřad i Komise uplatňují různá pravidla, pokud jde o přístup k dokumentům a jejich důvěrnost, proto je vhodné upřesnit ustanovení týkající se přístupu k informacím v dokumentech, které vlastní uvedené orgány, a k jejich důvěrnosti. |
(41) |
Směrnice Evropského parlamentu a Rady 1999/45/ES ze dne 31. května 1999 o sbližování právních a správních předpisů členských států týkajících se klasifikace, balení a označování nebezpečných přípravků (12) se vztahuje na klasifikaci, balení a označování pesticidů. Aby se však ještě více zlepšila ochrana uživatelů přípravků na ochranu rostlin, obyvatel dané oblasti a těch, kteří by mohli být vystaveni pesticidům z postřiku plodin , spotřebitelů rostlin a rostlinných produktů a životního prostředí, je žádoucí přijmout zvláštní právní předpis na základě legislativního návrhu Komise, který zohlední konkrétní podmínky použití přípravků na ochranu rostlin. |
(42) |
Aby reklama nebyla pro uživatele přípravků na ochranu rostlin nebo pro veřejnost zavádějící, měla by být stanovena pravidla pro reklamu na tyto přípravky. |
(43) |
Měla by být stanovena pravidla pro vedení záznamů a pro informace o použití přípravků na ochranu rostlin, aby se zajištěním sledovatelnosti možné expozice zvýšila úroveň ochrany zdraví lidí a zvířat a životního prostředí, zvýšila účinnost monitorování a kontroly a snížily náklady na monitorování jakosti vody. |
(44) |
Členské státy by měly provádět kontroly a inspekce uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh a jejich používání tak aby byl zaručen soulad s požadavky stanovenými tímto nařízením, čímž by mělo být dosaženo vysoké úrovně ochrany zdraví lidí i zvířat a životního prostředí. |
(45) |
Je nezbytné nabídnout hospodářským subjektům stejné možnosti přístupu na trh, a zejména umožnit malým a středním podnikům, aby vykonávaly činnost takovým způsobem, aby zemědělci měli k dispozici dostatečné množství bezpečných a účinných přípravků na ochranu rostlin. |
(46) |
Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 882/2004 ze dne 29. dubna 2004 o úředních kontrolách za účelem ověření dodržování právních předpisů týkajících se krmiv a potravin a pravidel o zdraví zvířat a dobrých životních podmínkách zvířat (13) stanoví kontrolní opatření ohledně používání přípravků na ochranu rostlin ve všech fázích výroby potravin, včetně vedení záznamů o používání přípravků na ochranu rostlin. Obdobná pravidla by měla být stanovena na základě legislativního návrhu Komise na skladování a používání přípravků na ochranu rostlin, na které se nevztahuje nařízení (ES) č. 882/2004. |
(47) |
Administrativní zátěž zemědělců by se měla snížit na co nejmenší míru. |
(48) |
Opatření uvedená v tomto nařízení by se měla uplatnit, aniž jsou dotčeny stávající předpisy Společenství, zejména směrnice 2008/.../ES [kterou se stanoví rámec pro činnost Společenství k dosažení udržitelného používání pesticidů], směrnice Evropského parlamentu a Rady 2000/60/ES ze dne 23. října 2000, kterou se stanoví rámec pro činnost Společenství v oblasti vodní politiky, nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 396/2005 ze dne 23. února 2005 o maximálních limitech reziduí pesticidů v potravinách a krmivech rostlinného a živočišného původu a na jejich povrchu a o změně směrnice Rady 91/414/EHS (14), a s právními předpisy o ochraně pracovníků a všech, kteří se podílí na uzavřeném nakládání s geneticky modifikovanými mikroorganismy či na jejich záměrném uvolňování. |
(49) |
Je nutné stanovit postupy přijímání mimořádných opatření v situacích, kdy je pravděpodobné, že schválená účinná látka, safener, synergent či přípravek na ochranu rostlin budou představovat vážnou hrozbu pro zdraví lidí či zvířat či pro životní prostředí. |
(50) |
Členské státy stanoví pravidla pro sankce použitelné v případě porušení tohoto nařízení a přijmou opatření nutná k zajištění jejich provádění. |
(51) |
Obecná občanskoprávní a trestněprávní odpovědnost v členském státě výroby a případně také u osob zodpovědných za uvádění přípravku na ochranu rostlin na trh či tento přípravek používajících by měla nadále platit. |
(52) |
Členské státy by měly mít možnost získat finanční prostředky na úhradu nákladů spojených s postupy vyplývajícími z uplatňování tohoto nařízení od osob, které chtějí uvést či uvádějí přípravky na ochranu rostlin na trh, a osob, které žádají o schválení účinných látek, safenerů a synergentů. |
(53) |
Členské státy by měly určit nezbytné vnitrostátní orgány. |
(54) |
Komise by měla usnadnit uplatňovaní tohoto nařízení. Proto je vhodné určit nezbytné finanční zdroje a stanovit možnost změnit některá ustanovení tohoto nařízení podle nabytých zkušeností a vývoje technických poznámek k pokynům. |
(55) |
Opatření nezbytná k provádění tohoto nařízení by měla být přijata v souladu s rozhodnutím Rady 1999/468/ES ze dne 28. června 1999 o postupech pro výkon prováděcích pravomocí svěřených Komisi (15). Z toho důvodu je vhodné čistě technická, správní či naléhavá opatření stanovovat postupem projednávání v poradním výboru. |
(56) |
Komise by především měla být zmocněna schvalovat účinné látky, obnovovat nebo přezkoumávat jejich schválení, schvalovat formulační přísady, přijímat harmonizované postupy k určení povahy a množství účinných látek, safenerů a synergentů, a případně relevantních příměsí a formulačních přísad, stanovovat pravidla pro řešení neshody mezi členskými státy při posuzování rovnocennosti, schvalovat pokyny týkající se organizace ověřování shody při obnově povolení, přijímat podrobná pravidla pro schvalování odchylek od povolení přípravku na ochranu rostlin pro účely výzkumu a vývoje, prováděcí opatření k zajištění jednotného používání záznamu o výrobě, skladování a použití přípravků na ochranu rostlin, technickou nebo jinou průvodní dokumentaci při provádění tohoto nařízení a seznam povolených účinných látek. Jelikož tato opatření mají obecný význam a jejich účelem je změnit toto nařízení nebo jej doplnit o nové jiné než podstatné prvky , musí být přijata regulativním postupem s kontrolou stanoveným v článku 5a rozhodnutí 1999/468/ES. |
(57) |
Některá ustanovení směrnice 91/414/EHS by měla zůstat po určité přechodné období použitelná, |
PŘIJALY TOTO NAŘÍZENÍ:
Kapitola I
Obecná ustanovení
Článek 1
Předmět a účel nařízení
1. Tímto nařízením se stanoví pravidla pro povolování přípravků na ochranu rostlin v obchodní formě a pro jejich uvádění na trh, používání a kontrolu ve Společenství.
2. Tímto nařízením se stanoví jak pravidla pro schvalování účinných látek, safenerů a synergentů, které jsou obsaženy v přípravcích na ochranu rostlin nebo z nichž jsou tyto přípravky složeny, tak pravidla týkající se pomocných látek a formulačních přísad.
3. Cílem tohoto nařízení je zajistit vysokou úroveň ochrany jak zdraví lidí, tak zdraví zvířat a životního prostředí.
4. Toto nařízení je založené na principu předběžné opatrnosti s cílem zajistit, aby látky či přípravky uváděné na trh neměly nepříznivé účinky na zdraví lidí či životní prostředí.
5. Cílem tohoto nařízení je dále harmonizovat pravidla o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh za účelem harmonizace dostupnosti přípravků na ochranu rostlin pro zemědělce v různých členských státech.
6. Členským státům se nesmí bránit v uplatňování zásady předběžné opatrnosti při omezování nebo zakazování pesticidů.
7. Členské státy mohou založit jakékoli zóny bez použití pesticidů, které uznají za nezbytné pro ochranu zdrojů pitné vody. Tyto zóny bez použití pesticidů mohou pokrývat celý členský stát.
8. Členské státy mohou uložit zákaz používání a uvádění pesticidů povolených v EU na trh, pokud jsou nalezeny v měřitelných množstvích mimo kmenovou zónu.
Článek 2
Oblast působnosti
1. Toto nařízení se vztahuje na přípravky ve formě, v níž jsou dodávány uživateli, které obsahují účinné látky, safenery nebo synergenty nebo jsou z nich složeny a jsou určeny pro tato použití:
a) |
ochrana rostlin či rostlinných produktů před všemi škodlivými organismy či zabránění působení těchto organismů, pokud však není za hlavní účel těchto přípravků považována hygiena, nikoli ochrana rostlin a rostlinných produktů; |
b) |
ovlivňování životních pochodů rostlin, např. jako látky ovlivňující růst, avšak jinak než jako živiny; |
c) |
konzervace rostlinných produktů, pokud se na tyto látky nebo produkty nevztahují zvláštní předpisy Komise o konzervantech; |
d) |
ničení nežádoucích rostlin či částí rostlin s výjimkou řas; |
e) |
potlačení nežádoucího růstu rostlin nebo zamezení nežádoucímu růstu rostlin s výjimkou řas. |
Na tyto přípravky se dále odkazuje jako na „přípravky na ochranu rostlin“.
2. Toto nařízení se vztahuje na látky včetně mikroorganismů a virů, které mají obecný nebo specifický účinek proti škodlivým organismům či na rostliny, části rostlin nebo rostlinné produkty, dále jen „účinné látky“. Nařízení pozbude platnosti pro mikroorganismy, viry, feromony a produkty biologické povahy, jakmile budou přijata zvláštní nařízení týkající se přípravků biologické kontroly.
3. Toto nařízení se vztahuje na:
a) |
látky či přípravky, jež se přidávají do přípravků na ochranu rostlin a mají potlačit či snížit fytotoxické účinky přípravku na některé rostliny, dále jen „safenery“; |
b) |
látky či přípravky, které vykazují malou činnost či nevykazují žádnou činnost ve smyslu odstavce 1, avšak mohou podpořit činnost účinné látky či látek v přípravku na ochranu rostlin, dále je „synergenty“; |
c) |
látky či přípravky, které se používají v přípravcích na ochranu rostlin či v pomocných látkách nebo jsou k takovémuto použití určeny, avšak které nepatří mezi účinné látky, safenery ani synergenty, dále jen „formulační přísady“; |
d) |
látky nebo přípravky, které jsou složeny z formulačních přísad, nebo přípravky obsahující jednu či více formulačních přísad, ve formě, v níž jsou dodávány uživateli a uváděny na trh, které má uživatel smísit s přípravkem na ochranu rostlin za účelem změny jeho vlastností či účinků, dále jen „pomocné látky“. |
Článek 3
Definice
Pro účely tohoto nařízení se:
1) |
„rezidui“ rozumí jedna nebo více látek přítomných v rostlinách, produktech rostlinného původu nebo v jedlých produktech živočišného původu nebo na jejich povrchu anebo přítomných kdekoli jinde v životním prostředí v důsledku používání přípravku na ochranu rostlin, jakož i jejich metabolity a produkty vznikající při jejich rozkladu nebo reakci; |
2) |
„látkami“ rozumí chemické prvky a jejich sloučeniny tak, jak se přirozeně vyskytují nebo jak jsou vyráběny, včetně jakýchkoli nečistot, které jsou nevyhnutelným důsledkem použitého výrobního procesu; |
3) |
„účinnými látkami“ rozumí látky, včetně jejich metabolitů přítomných během fáze používání, mikroorganismů a virů, které mají obecný nebo specifický účinek na cílové organismy nebo rostliny, části rostlin nebo rostlinné produkty; |
4) |
„přípravky“ rozumí směsi nebo roztoky složené ze dvou nebo více látek, z nichž alespoň jedna je účinnou látkou, a určené pro použití jako přípravky na ochranu rostlin či pomocné látky; |
5) |
„sledovanou látkou“ rozumí každá látka, která může svými vlastnostmi nepříznivě působit na lidi, zvířata nebo životní prostředí ▐. Tyto látky zahrnují, avšak nejsou omezeny na látky klasifikované jako nebezpečné v souladu se směrnicí Rady 67/548/EHS ze dne 27. června 1967 o sbližování právních a správních předpisů týkajících se klasifikace, balení a označování nebezpečných látek (16) a ▐ považované za nebezpečné ve smyslu článku 3 směrnice 1999/45/ES; Jakákoli látka, která má potenciální karcinogenní, mutagenní, neurotoxické, imunotoxické, reprotoxické či genotoxické schopnosti nebo schopnosti narušovat činnost žláz s vnitřní sekrecí, by měla být považována za sledovanou látku; |
6) |
„předmětem“ rozumí předmět, který během výroby získává určitý tvar, povrch nebo vzhled určující jeho funkci ve větší míře než jeho chemické složení; |
7) |
„reklamou“ rozumí prostředek podpory prodeje nebo používání přípravků na ochranu rostlin jinou osobou, než je držitel povolení nebo osoba uvádějící přípravek na ochranu rostlin na trh a jejich zástupci, tištěnými nebo elektronickými médii; |
8) |
„rostlinami“ rozumí živé rostliny a živé části rostlin, společně se semeny určenými k setí, zejména: čerstvé ovoce, zelenina , květiny, listy, výhonky, živý pyl, sazenice, hlízy a kořeny; |
9) |
„rostlinnými produkty“ rozumí produkty rostlinného původu v nezpracovaném stavu nebo produkty, které prošly pouze jednoduchou úpravou, jako je mletí, sušení nebo lisování, avšak s výjimkou rostlin ve smyslu bodu 5; |
10) |
„škodlivými organismy“ rozumí všechny druhy, kmeny či biotypy rostlin, živočichů nebo patogenů, škodlivé rostlinám nebo rostlinným produktům; |
11) |
„nízkým rizikem“ rozumí povaha, u které se předpokládá, že je nepravděpodobné, že by mohla nepříznivě působit na lidi, zvířata nebo životní prostředí; |
12) |
„zvířaty“ rozumí zvířata náležející k druhům, které člověk běžně domestikuje, krmí, chová nebo konzumuje; |
13) |
„uvedením na trh“ rozumí držení přípravku na ochranu rostlin za účelem prodeje ve Společenství, včetně nabízení k prodeji nebo jakékoli jiné formy převodu, zdarma nebo za úplatu, jakož i prodej, distribuce a další formy převodu jako takové. Propuštění přípravků na ochranu rostlin do volného oběhu na území Společenství , včetně dovozů, se pro účely tohoto nařízení považuje za uvedení na trh; |
14) |
„paralelním obchodem“ rozumí dovoz přípravku na ochranu rostlin z členského státu, kde byl přípravek povolen na základě podmínek směrnice 91/414/EHS nebo tohoto nařízení s úmyslem uvést ho na trh v členském státě dovozu, ve kterém byl přípravek na ochranu rostlin nebo shodný referenční přípravek povolen na základě podmínek směrnice 91/414/EHS nebo tohoto nařízení; |
15) |
„totožnými“ rozumí přípravky na ochranu rostlin, které:
|
16) |
„povolením přípravku na ochranu rostlin“ rozumí správní úkon, jímž příslušný orgán členského státu povoluje uvedení přípravku na ochranu rostlin na trh na svém území; |
17) |
„výrobcem“ rozumí osoba, která sama vyrábí účinné látky, safenery, synergenty, formulační přísady, přípravky na ochranu rostlin nebo pomocné látky nebo která jejich výrobu na základě smlouvy svěří jiné straně, či osoba, kterou výrobce určí za svého jediného zástupce pro účely souladu s tímto nařízením; |
18) |
„dovozcem“ rozumí osobu, která přípravky na ochranu rostlin dováží pro obchodní účely; |
19) |
„potvrzením o přístupu“ rozumí doklad, jehož prostřednictvím majitel údajů chráněných podle tohoto nařízení souhlasí s tím, že příslušný orgán tyto údaje použije za účelem udělení povolení přípravku na ochranu rostlin či schválení účinné látky, synergentu nebo safeneru ve prospěch jiné osoby; |
20) |
„životním prostředím“ rozumí voda (podzemní, povrchová, brakická, pobřežní) půda, vzduch, volně žijící druhy živočichů a planě rostoucí druhy rostlin, jakož i všechny jejich vzájemné vztahy a jakýkoliv vztah s jinými živými organismy; |
21) |
„zdravím“ rozumí stav celkového tělesného, duševního, mentálního a sociálního blaha a nikoliv pouze absence nemocí nebo vad; |
22) |
„zranitelnými skupinami“ rozumí osoby vyžadující zvláštní pozornost při posuzování bezprostředního a dlouhodobého účinku přípravků na ochranu rostlin na lidské zdraví. Patří k nim těhotné a kojící ženy, zárodky a plody, kojenci a děti, starší osoby, osoby nemocné a užívající léky, pracovníci a osoby bydlící v dané oblasti, kteří jsou vystaveni vyšší koncentraci pesticidů z dlouhodobého hlediska; |
23) |
„integrovanou ochranou proti škůdcům“ rozumí pečlivé zvažování veškerých dostupných metod ochrany proti škůdcům a následná integrace vhodných opatření, která potlačují rozvoj populací škůdců a udržují používání přípravků na ochranu rostlin a jiných forem zásahu na úrovních, které lze z hospodářského a ekologického hlediska odůvodnit a které snižují či minimalizují ohrožení zdraví lidí či životního prostředí. Integrovaná ochrana proti škůdcům klade důraz na růst zdravých plodin při co nejmenším narušení agro-ekosystémů upřednostněním preventivních rostlinolékařských opatření a používáním modifikovaných odrůd a nechemických metod při ochraně rostlin a rostlinné výrobě; |
24) |
„nechemickými metodami ochrany rostlin, rostlinné výroby a ochrany proti škůdcům“ rozumí používání technik ochrany proti škůdcům, které nemají chemické vlastnosti. Nechemické metody ochrany rostlin, a ochrany proti škůdcům zahrnují střídání plodin, fyzické a mechanické prostředky ochrany a využívání přirozených nepřátel škůdců; |
25) |
„mikroorganismy“ rozumí každá mikrobiologická jednotka včetně nižších hub a virů, buněčná či nebuněčná, schopná rozmnožování nebo přenosu genetického materiálu; |
26) |
„geneticky modifikovanými mikroorganismy“ rozumí mikroorganismy, jejichž genetický materiál byl změněn ve smyslu čl. 2 odst. 2 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/18/ES ze dne 12. března 2001 o záměrném uvolňování geneticky modifikovaných organismů do životního prostředí (17); ▐ |
27) |
„správnou ▐ praxí využívání prostředků na ochranu rostlin “ rozumí praxe, při níž se ošetření dané plodiny pomocí přípravků na ochranu rostlin v souladu s podmínkami jejich povoleného použití volí, dávkuje a časuje tak, aby bylo zaručeno, že bude použito minimální nezbytné množství, aby byly zohledněny místní podmínky, potřeba zabránit vytvoření odolnosti a možnosti kulturní a biologické kontroly a aby byly upřednostňovány nechemické metody ochrany rostlin, rostlinné výroby a ochrany proti škůdcům; |
28) |
„správnou praxí v oblasti životního prostředí“ rozumí rostlinolékařská praxe, jež zahrnuje manipulaci s přípravky na ochranu rostlin a jejich používání způsobem, kterým je životní prostředí kontaminováno v co nejmenším možném rozsahu; |
29) |
„správnou laboratorní praxí“ rozumí praxe ve smyslu směrnice 2004/10/ES (18); |
30) |
„správnou praxí při provádění zkoušek“ rozumí praxe podle směrnice 2004/10/ES; |
31) |
„ochranou údajů“ rozumí skutečnost, že se na protokol o zkoušce či studii , která nezahrnuje zkoušky na obratlovcích nebo která může zamezit jiným zkouškám na zvířatech, vztahuje ochrana údajů a jejich majitel má právo nepovolit jiným osobám jejich využití; |
32) |
„zpravodajským členským státem“ rozumí členský stát, který souhlasí s převzetím odpovědnosti za posuzování účinných látek, safenerů nebo synergentů. Tohoto úkolu se musí zhostit profesionálním způsobem a v určené lhůtě zveřejnit zprávu obsahující studii o dopadu; |
33) |
„zkouškami a studiemi“ rozumí zkoumání a pokusy, jejichž účelem je určit vlastnosti a chování účinné látky nebo přípravků na ochranu rostlin, určit expozice účinným látkám nebo jejich relevantním metabolitům, určit bezpečné limity expozice a stanovit podmínky bezpečného používání přípravků na ochranu rostlin; |
34) |
„nepřijatelným dopadem na životní prostředí“ rozumí jakýkoli dopad, který může znamenat nevratnou změnu biologické rozmanitosti nebo biotopů, zejména významným porušením některých druhů, které by mohlo v konečném důsledku vést k jejich vyhynutí; |
35) |
„méně významnými použitími přípravků na ochranu rostlin“ rozumí použití tohoto přípravku v jednotlivém členském státě na plodinu, která se v tomto členském státě nepěstuje ve velkém rozsahu, nebo která se pěstuje ve velkém rozsahu za účelem uspokojení omezené nebo ojedinělé a výjimečné potřeby. |
Kapitola II
Účinné látky, safenery, synergenty a formulační přísady
ODDÍL 1
Účinné látky
Pododdíl 1
Požadavky a podmínky týkající se schválení
Článek 4
Kritéria pro schválení účinných látek
1. Účinná látka se schválí v souladu s přílohou I, pokud lze na základě současných vědeckotechnických poznatků očekávat, že s ohledem na kritéria pro schválení stanovená v bodech 2 a 3 uvedené přílohy splní přípravky na ochranu rostlin obsahující danou účinnou látku podmínky stanovené v odstavcích 2 a 3.
2. Rezidua přípravků na ochranu rostlin vzniklá po aplikaci v souladu se správnou rostlinolékařskou praxí splňují tato kritéria:
a) |
nemají škodlivý účinek na zdraví lidí, zejména uživatelů, kteří jsou v přímém kontaktu s přípravky, obyvatel a jiných osob zdržujících se v dané oblasti, a na zranitelné skupiny nebo na zdraví zvířat, přičemž se vezmou v úvahu známé kumulativní a synergické účinky, ▐ nebo na podzemní vody; |
b) |
nemají nepřijatelný vliv na životní prostředí; přičemž se vezmou v úvahu kumulativní a synergické účinky a všechny relevantní cesty expozice organismů v životním prostředí; způsoby posouzení těchto účinků předloží Evropský úřad pro bezpečnost potravin (dále jen „úřad“); |
c) |
pro měření reziduí veškerých schválených látek existují standardizované obecně používané metody, které jsou dostatečně citlivé, co se týká veškerých technicky zjistitelných úrovní, které by mohly být přítomné ve všech přírodních a biologických substancích. Rezidua jsou zjistitelná pomocí obecných metod pro zjištění více reziduí, které používají referenční laboratoře Společenství. |
3. Používání přípravků na ochranu rostlin po aplikaci v souladu se správnou rostlinolékařskou praxí splňuje za běžných podmínek použití tato kritéria:
a) |
je dostatečně účinné; |
b) |
nemá žádný bezprostřední ani zpožděný škodlivý účinek na zdraví lidí, zejména obyvatel a jiných osob zdržujících se v dané oblasti a zranitelných skupin, či zvířat, ať přímý či nepřímý prostřednictvím pitné vody, potravin, krmiv či ovzduší, a to i v místech, která jsou vzdálená od místa jeho použití, po přenosu na velkou vzdálenost , nebo následky na pracovišti nebo prostřednictvím jiných nepřímých účinků, přičemž se vezmou v úvahu ▐ kumulativní a synergické účinky ▐, nebo na povrchové a podzemní vody. |
c) |
nemá žádné nepřijatelné účinky na rostliny či rostlinné produkty; |
d) |
nezpůsobuje zbytečné utrpení a bolest obratlovcům, proti nimž je určen; |
e) |
nemá nepřijatelné účinky na životní prostředí, zejména pokud jde o následujících aspekty:
|
4. Pro účely schválení účinné látky se odstavce 1, 2 a 3 považují za splněné, pokud je splňují jedno či více reprezentativních použití alespoň jednoho přípravku na ochranu rostlin obsahujícího účinnou látku.
5. Pokud jde o lidské zdraví, žádné údaje o člověku se nepoužijí ke snížení bezpečnostních limitů vycházejících ze zkoušek či studií na zvířatech.
Článek 5
Zkoušky na zvířatech
S cílem zamezit zkouškám na zvířatech se pro účely tohoto nařízení zkoušky na obratlovcích uskuteční pouze v krajním případě. Podporuje se provádění zkoušek, při nichž se nepoužívají zvířata a inteligentní strategie zkoušek a zakazují se dvojité zkoušky na obratlovcích.
Článek 6
První schválení
První schválení platí po dobu nepřesahující deset let.
Článek 7
Podmínky a omezení
Na schválení se mohou vztahovat různé podmínky a omezení včetně:
a) |
minimálního stupně čistoty účinné látky; |
b) |
povahy a maximálního obsahu určitých nečistot; |
c) |
omezení plynoucích z hodnocení informací podle článku 8, přičemž se zvažují příslušné zemědělské a rostlinolékařské podmínky a podmínky v oblasti životního prostředí včetně klimatických podmínek; |
d) |
typu přípravku; |
e) |
způsobu a podmínek použití; |
f) |
předložení dalších potvrzujících informací členským státům a Evropskému úřadu pro bezpečnost potravin, dále jen „úřad“, pokud jsou během hodnotícího procesu s ohledem na nové vědeckotechnické poznatky stanoveny nové požadavky; |
g) |
vymezení kategorií uživatelů, např. profesionální a neprofesionální; |
h) |
určení míst, kde mohou být přípravky na ochranu rostlin obsahující účinnou látku za specifických podmínek schvalovány; |
i) |
potřeby ukládat opatření ke zmírnění rizika a stanovit monitorování po použití; |
j) |
omezení a zákazy použití, které není v souladu s integrovanou ochranou proti škůdcům, nebo je dokonce na škodu tohoto modelu ochrany proti škůdcům, jako např. chemická úprava půdy; |
k) |
jakýchkoli dalších konkrétních podmínek vyplývajících z hodnocení informací zpřístupněných v souvislosti s tímto nařízením. |
Pododdíl 2
Schvalovací postup
Článek 8
Žádost
1. Úřad je odpovědný za koordinaci schvalovacího postupu.
Při výkonu své činnosti úřad spolupracuje s příslušnými úřady členských států.
Žádost o schválení účinné látky nebo o změnu podmínek schválení předkládá výrobce účinné látky úřadu spolu s úplnou a souhrnnou dokumentací, jak stanoví čl. 9 odst. 1 a 2, nebo potvrzením o přístupu k této dokumentaci nebo vědecky doloženým odůvodněním neposkytnutí některých částí této dokumentace, které prokazují, že účinná látka splňuje kritéria pro schválení stanovená v článku 4. Úřad uvědomí příslušné úřady členských států o přijatých žádostech.
Členský stát má možnost vybrat si účinnou látku, v souvislosti s níž úřad obdržel žádost o povolení, s cílem stát se příslušným subjektem pro účely článků 10 a 12 (dále jen „zpravodajský členský stát“).
V případě, kdy zájem stát se zpravodajským státem projevily nejméně dva členské státy a nemohou se dohodnout, který z nich by měl být příslušným subjektem, bude zpravodajský členský stát určen regulativním postupem podle čl. 83 odst. 3.
Rozhodnutí se opírá o objektivní kritéria, jako jsou zeměpisné, zemědělské a klimatické podmínky, zejména s ohledem na cílové organismy, výkon a nestrannost příslušného orgánu a referenční laboratoře a absenci zájmů spojených s výrobci.
Sdružení výrobců, určená výrobci pro účely souladu s tímto nařízením, mohou podávat společné žádosti.
2. Fyzická nebo právnická osoba se sídlem mimo Společenství, která podá žádost, jmenuje fyzickou nebo právnickou osobu se sídlem ve Společenství, která bude jako její jediný zástupce plnit povinnosti výrobců podle tohoto nařízení.
3. Posouzení žádosti může společně provést několik členských států, které v rámci postupu několika zpravodajů působí jako zpravodajské členské státy.
4. Do 14 dnů od obdržení žádosti zašle zpravodajský členský stát žadateli písemné potvrzení, ve kterém uvede datum obdržení žádosti.
5. Při předkládání žádosti může žadatel v souladu s článkem 66 požádat, aby byla zachována důvěrnost určitých částí dokumentace uvedené v odstavci 1. U každého dokumentu či každé části dokumentu vysvětlí, proč mají být považovány za důvěrné.
Současně předloží veškeré žádosti o ochranu údajů podle článku 62.
Poté co zpravodajský členský stát umožní žadateli, aby předložil připomínky k rozhodnutí, jež hodlá tento stát učinit, rozhodne o tom, které informace zůstanou důvěrné. O svém rozhodnutí informuje žadatele a úřad.
Článek 9
Dokumentace
1. Souhrnná dokumentace musí obsahovat:
a) |
údaje o jednom reprezentativním použití či více reprezentativních použitích alespoň jednoho přípravku na ochranu rostlin obsahujícího účinnou látku u plodin pěstovaných ve velkém rozsahu v každé zóně, které prokazují, že jsou splněny požadavky článku 4; pokud se předložené údaje nevztahují na všechny zóny nebo se týkají plodiny, která se nepěstuje ve velkém rozsahu, odůvodnění tohoto postupu; |
b) |
u každého bodu požadavků na údaje o účinné látce uvedených v odstavci 3, shrnutí a výsledky zkoušek a studií, jméno jejich majitele a osoby či institutu, které zkoušky a studie provedly; |
c) |
u každého bodu požadavků na údaje o přípravku na ochranu rostlin uvedených v odstavci 3 shrnutí a výsledky zkoušek a studií, jméno jejich majitele a osoby či institutu, které zkoušky a studie souvisejí s posouzením kritérií uvedených v článku 4 provedly, pokud jde o jeden či více přípravků na ochranu rostlin reprezentativních pro použití uvedená v písmenu a), a zohledňují skutečnost, že jakékoli nedostatky v dokumentaci, jež jsou uvedeny v odstavci 2 a vyplývají z navrhovaného omezeného rozsahu reprezentativních použití, mají za následek neudělení povolení pro účinnou látku; |
d) |
pro každou zkoušku nebo studii zahrnující zkoušky na obratlovcích zdůvodnění kroků, jež byly učiněny k tomu, aby bylo zamezeno zkouškám na zvířatech a zdvojování zkoušek na obratlovcích; |
e) |
kontrolní seznam, který dokládá, že je dokumentace podle odstavce 2 úplná; |
f) |
důvody, proč jsou předložené protokoly o zkouškách a studiích nezbytné pro první schválení účinné látky nebo pro změnu podmínek schválení; |
g) |
posouzení všech předložených informací. |
2. Úplná dokumentace musí obsahovat plné znění jednotlivých protokolů o zkouškách a studiích týkajících se všech informací podle odst. 1 písm. b) a c) ▐.
3. Forma úplné a souhrnné dokumentace se stanoví poradním postupem podle čl. 83 odst. 2.
Požadavky na údaje podle odstavce 1 se stanovují v nařízeních přijatých poradním postupem podle čl. 83 odst. 2 a budou spolu se změnami nezbytnými z důvodu změny směrnice na nařízení převádět požadavky na účinné látky a přípravky na ochranu rostlin podle příloh II a III směrnice 91/414/EHS. Obdobné požadavky na údaje o safenerech a synergentech se definují postupem podle článku 251 Smlouvy .
4. Žadatel přiloží k dokumentaci veškerou dostupnou oponovanou odbornou literaturu o účinné látce a jejích metabolitech týkající se nepříznivých vedlejších účinků na zdraví, životní prostředí a necílové druhy.
Článek 10
Přijatelnost žádosti
1. Do 30 dnů od obdržení žádosti zpravodajský členský stát ověří, zda dokumentace předložená spolu s žádostí obsahuje všechny body podle článku 9, přičemž použije kontrolní seznam uvedený v čl. 9 odst. 1 písm. e).
2. Pokud chybí jeden nebo více bodů podle článku 9, zpravodajský členský stát informuje žadatele a stanoví lhůtu pro jejich přeložení, která činí nejvýše 3 měsíce. Použije se čl. 8 odst. 5.
Pokud do uplynutí této lhůty žadatel nepředloží chybějící body, zpravodajský členský stát jej informuje o tom, že žádost je nepřijatelná.
Kdykoli lze předložit novou žádost ohledně stejné látky.
3. Pokud dokumentace předložená žadatelem obsahuje všechny body podle článku 9, zpravodajský členský stát oznámí žadateli, Komisi, ostatním členským státům a úřadu, že žádost je přijatelná, a zahájí posuzování účinné látky.
Po obdržení tohoto oznámení žadatel neprodleně předá ostatním členským státům, úřadu a Komisi souhrnnou a úplnou dokumentaci.
Článek 11
Přístup k souhrnné dokumentaci
Úřad neprodleně zpřístupní veřejnosti souhrnnou dokumentaci uvedenou v čl. 9 odst. 1, přičemž vyjme veškeré informace, jež jsou důvěrné podle článku 66.
Článek 12
Návrh zprávy o posouzení
1. Zpravodajský členský stát může s posuzováním protokolů o zkouškách a studiích začít ihned po jejich předání žadatelem, a to i před podáním oznámení podle čl. 10 odst. 3 prvního pododstavce. Do dvanácti měsíců od data oznámení ║ zpravodajský členský stát vypracuje a předloží úřadu zprávu (dále jen „návrh zprávy o posouzení“), v níž posoudí, zda lze očekávat, že účinná látka splní požadavky podle článku 4.
Pokud členský stát potřebuje dodatečné informace, stanoví přiměřenou lhůtu, ve které je má žadatel předložit se všemi žádostmi o ochranu údajů podle článku 62 . V takovém případě členský stát prodlouží dvanáctiměsíční lhůtu o dodatečné období. Informuje o tom Komisi a úřad. Při předložení doplňujících informací oznámí žadatel současně nárok na ochranu údajů podle článku 62. Použije se čl. 8 odst. 5.
Členský stát může úřad konzultovat.
2. Forma návrhu zprávy o posouzení se stanoví postupem podle v čl. 83 odst. 2.
Článek 13
Závěry úřadu
1. Úřad předá návrh zprávy o posouzení, který obdržel od zpravodajského členského státu, žadateli, ostatním členským státům a Komisi.
Zpřístupní jej veřejnosti poté, co dal žadateli dva týdny na to, aby v souladu s článkem 66 požádal o zachování důvěrnosti určitých částí návrhu zprávy o posouzení.
Na předložení písemných připomínek úřad ponechá lhůtu šedesáti dnů.
Je-li to vhodné, zorganizuje úřad konzultace s odborníky, a to včetně odborníků ze zpravodajského členského státu.
2. Úřad přijme závěry o tom, zda lze očekávat, že účinná látka splní požadavky podle článku 4, do devadesáti dnů po uplynutí lhůty stanovené v odstavci 1 tohoto článku s řádným zdůvodněním, včetně zmínky o zohlednění připomínek veřejnosti, a sdělí je žadateli, členským státům a Komisi. Závěry zveřejní úřad do jednoho týdne po jejich přijetí.
Pokud úřad potřebuje další konzultace s odborníky podle odstavce 1, stanoví lhůtu pro uzavření konzultací. V takovém případě úřad prodlouží devadesátidenní lhůtu o dodatečné období. Informuje o tom Komisi a členské státy.
3. Pokud úřad potřebuje dodatečné informace, stanoví lhůtu, ve které je má žadatel předložit. V takovém případě úřad prodlouží šedesátidenní lhůtu stanovenou v odstavci 2 o dodatečné období a o dobu potřebnou pro posouzení informací zpravodajským členským státem v jeho návrhu zprávy o posouzení. Úřad o tom informuje Komisi a členské státy.
Pokud úřad potřebuje uspořádat konzultace s odborníky, musí být devadesátidenní lhůta stanovená v odstavci 2 prodloužena o dobu nutnou pro tyto konzultace. Informuje o tom Komisi a členské státy.
Úřad může Komisi požádat o konzultaci s referenční laboratoří Společenství, která byla určena podle nařízení (ES) č. 882/2004, aby ověřil, zda je analytická metoda stanovení reziduí, kterou žadatel navrhuje, uspokojivá a zda splňuje požadavky podle čl. 30 odst. 1 písm. h) tohoto nařízení. Na žádost referenční laboratoře Společenství poskytne žadatel vzorky a analytické normy.
4. Úřad stanoví formu svých závěrů, které budou obsahovat podrobnosti týkající se hodnotícího postupu a vlastností příslušné účinné látky.
Článek 14
Nařízení o schválení
1. Do tří měsíců poté, co od úřadu obdržela závěry podle čl. 13 odst. 2, předloží Komise zprávu (dále jen „zpráva o přezkoumání“) výboru uvedenému v čl. 83 odst. 1, v níž zohlední návrh zprávy o posouzení předložený zpravodajským členským státem podle článku 12 a závěry úřadu podle článku 13.
Žadateli a všem ostatním, kdo předloží písemné připomínky v rámci postupu podle čl. 13 odst. 1, se umožní, aby ke zprávě o přezkoumání předložili připomínky.
Zpráva o přezkoumání bude zpřístupněna veřejnosti a předložena Evropskému parlamentu.
2. Na základě zprávy o přezkoumání podle odstavce 1, dalších faktorů, které jsou za daných okolností legitimní, a podle zásady předběžné opatrnosti v případech, na které se vztahují podmínky podle čl. 7 odst. 1 nařízení (ES) č. 178/2002, se regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 přijme řádně odůvodněné nařízení, pokud:
a) |
je účinná látka schválena, případně za podmínek a omezení uvedených v článku 6, a je uvedena v příloze II; |
b) |
účinná látka není schválena; nebo |
c) |
podmínky schválení jsou změněny. |
3. V příloze II Komise vede a aktualizuje seznam schválených účinných látek, který zveřejní na internetových stránkách .
Pododdíl 3
Obnovení a přezkum
Článek 15
Obnovení schválení
1. Na žádost se obnoví schválení účinné látky, pokud jsou splněna kritéria uvedená v článku 4.
Požadavky článku 4 se považují za splněné, pokud je splňují jedno či více reprezentativních použití alespoň jednoho přípravku na ochranu rostlin obsahujícího účinnou látku.
Součástí tohoto obnovení schválení mohou být podmínky a omezení podle článku 7.
2. Schválení lze obnovit jedenkrát nebo opakovaně na období nepřesahující deset let.
Článek 16
Žádost o obnovení
1. Výrobce účinné látky předloží příslušnému členskému státu žádost uvedenou v článku 15 a současně zašle kopie ostatním členským státům, Komisi, úřadu, a to nejpozději tři roky před uplynutím doby platnosti prvního schválení.
2. V žádosti o obnovení žadatel uvede, které nové údaje hodlá předložit, a prokáže jejich nezbytnost, a to buď z toho důvodu, že určité požadavky na údaje či kritéria nebyly při prvním schválení účinné látky použitelné, nebo proto, že žádá o změnu schválení. Současně předloží časový rozpis nových či probíhajících studií.
Žadatel uvede, u kterých předložených informací má být v souladu s článkem 66 zachována důvěrnost, a proč.
Článek 17
Přístup k žádosti o obnovení
Úřad neprodleně zpřístupní veřejnosti informace poskytnuté žadatelem podle článku 16, přičemž vyjme veškeré informace, které byly podle článku 66 prohlášeny za důvěrné.
Článek 18
Prodloužení období schválení po dobu trvání postupu
Pokud se z důvodů, které žadatel nemůže ovlivnit, zdá, že doba platnosti schválení pravděpodobně uplyne dříve, než bude přijato rozhodnutí o obnovení, přijme se regulativním postupem podle čl. 83 odst. 3 nařízení, kterým se uplynutí odkládá o dobu nutnou pro přezkoumání žádosti. Zejména se takové nařízení přijme v případech, kdy žadatelé nemohli podat tříletou výpověď požadovanou podle čl. 16 odst. 1, neboť účinná látka byla zahrnuta do seznamu v příloze I směrnice 91/414/EHS po dobu, která uplynula dříve než po uplynutí tří let od data používání toho nařízení.
Délka této lhůty se stanoví na základě těchto bodů:
a) |
čas potřebný k poskytnutí požadovaných informací; |
b) |
čas potřebný k dokončení postupu; |
c) |
potřeba zajistit vypracování soudržného pracovního programu, jak stanoví článek 19. |
Článek 19
Pracovní program
Komise může vypracovat pracovní program, v němž seskupí dohromady podobné účinné látky. Tento program může ukládat zúčastněným stranám, aby předložily Komisi, úřadu a členským státům všechny požadované údaje ve lhůtě stanovené v programu.
Tento program musí obsahovat alespoň tyto informace:
a) |
postupy týkající se předkládání a posuzování žádostí o obnovení schválení; |
b) |
nezbytné údaje, které se mají předložit, včetně opatření k minimalizaci zkoušek na zvířatech, zejména použití takových metod, při nichž se nepoužívají zvířata, a inteligentních strategií zkoušek; |
c) |
lhůty pro předkládání těchto údajů; |
d) |
pravidla předkládání nových informací; |
e) |
pravidla týkající se žádostí o důvěrnost podle článku 66. |
Článek 20
Prováděcí opatření
Nařízení přijaté regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 stanoví ustanovení nezbytná k provedení postupů obnovení a přezkumu, a to případně včetně provedení pracovního programu, jak stanoví článek 19.
Článek 21
Nařízení o obnovení
1. Nařízení s řádným odůvodněním se přijímá regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 , pokud:
a) |
je schválení účinné látky obnoveno a případně se na ně vztahují určité podmínky a omezení; nebo |
b) |
schválení účinné látky obnoveno není. |
2. Pokud se důvody neobnovení netýkají ochrany zdraví a životního prostředí, stanoví nařízení uvedené v odstavci 1 lhůtu odkladu pro využití zásob příslušných přípravků na ochranu rostlin, jejíž délka nepřesahuje jeden rok. Po tomto období výrobci zajistí odstranění a bezpečnou likvidaci zbývajících zásob .
3. V případě zákazu nebo odnětí schválení z důvodů ochrany zdraví nebo životního prostředí musí být příslušný přípravek na ochranu rostlin okamžitě zlikvidován.
Článek 22
Přezkum schválení
1. Komise může schválení účinné látky kdykoli přezkoumat a věnuje řádnou pozornost žádostem o provedení přezkumu ze strany členských států, Evropského parlamentu a dalších zainteresovaných stran, opírajícím se o současné vědecké a technické poznatky a údaje o sledování.
Pokud má za to, že existují náznaky, že daná látka nesplňuje kritéria podle článku 4, nebo pokud nebyly poskytnuty další informace požadované podle čl. 7 písm. f), informuje členské státy, úřad a výrobce účinné látky a stanoví lhůtu, v níž může výrobce předložit připomínky.
Komise přezkoumá schválení účinné látky, pokud existují náznaky, že by mohlo být ohroženo dosažení cílů stanovených podle čl. 4 odst. 1 písm. a) podbodu iv) a písm. b) podbodu i) a čl. 7 odst. 2 a 3 směrnice 2000/60/ES.
2. Komise si může od úřadu vyžádat stanovisko či vědeckou nebo technickou pomoc. Úřad poskytne Komisi své stanovisko či výsledky své práce do 3 měsíců od podání žádosti.
3. Pokud Komise dojde k závěru, že nejsou splněna kritéria podle článku 4 nebo že nebyly poskytnuty další informace požadované podle čl. 6 písm. f), přijme regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 nařízení o odejmutí či změně schválení.
Použije se čl. 21 odst. 2.
4. Pokud Komise dojde k závěru, že cíl snížit znečištění prioritními látkami stanovenými podle čl. 4 odst. 1 písm. a) podbodu iv) a písm. b) podbodu i) a čl. 7 odst. 2 a 3 směrnice 2000/60/ES nemůže být splněn, bude regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 tohoto nařízení přijato nařízení o odejmutí či změně schválení.
Pododdíl 4
Odchylky
Článek 23
Nízkorizikové účinné látky
1. Odchylně od článku 6 se účinná látka, jež splňuje kritéria podle článku 4, schválí na dobu nepřesahující 15 let, pokud nebude mít nepříznivý účinek na zdraví lidí a zvířat a pro životní prostředí ▐, jak stanoví čl. 50 odst. 1.
Tato výjimka se nevztahuje na účinné látky, které jsou podle směrnice 67/548/EHS klasifikovány jako:
— |
karcinogenní, |
— |
mutagenní, |
— |
toxické pro reprodukci, |
— |
látky zvyšující citlivost, |
nebo na látky, které jsou klasifikovány jako:
— |
perzistentní s poločasem rozpadu delším než 60 dnů, |
— |
způsobující hormonální poruchy uvedené na seznamu látek EU, u nichž existuje podezření, že způsobují hormonální poruchy, |
— |
toxické, |
— |
bioakumulativní a obtížně biologicky rozložitelné. |
Do ... (19) přezkoumá Komise kritéria pro nakládání s účinnými látkami jako s nízkorizikovými látkami a v případě potřeby je specifikuje a případně předloží návrhy.
2. Bez ohledu na článek 6 budou aktivní látky založené na prostředcích biologické kontroly, které splňují kriteria článku 4, schváleny na období nepřesahující 15 let, pokud se očekává, že přípravky na ochranu rostlin obsahující tyto prostředky biologické kontroly budou představovat pouze nízké riziko pro zdraví lidí a rostlin a pro životní prostředí podle čl. 50 odst. 1.
3. Použijí se čl. 4 odst. 4 a články 7 až 22.
Článek 24
Kritéria pro schválení základních látek
1. Základní látky se schvalují v souladu s odstavci 2 až 6. ▐ Pro účely těchto odstavců se základní látkou rozumí účinná látka, která:
a) |
je používána především jinak než jako přípravek na ochranu rostlin, ale |
b) |
lze ji nicméně určitým způsobem použít jako přípravek na ochranu rostlin, a to buď přímo, nebo v přípravku složeném z dané látky a jednoduchého ředidla, |
c) |
není sledovanou látkou, a |
d) |
není přímo uváděna na trh pro použití jako přípravek na ochranu rostlin. |
Pro účely tohoto nařízení se aktivní látka, která splňuje kritéria pro „potraviny“ podle článku 2 nařízení (ES) č. 178/2002, považuje za základní látku.
2. ▐ Základní látka se schválí podle článku 4 a pokud z jakýchkoli náležitých hodnocení provedených v souladu s jiným právními předpisy Společenství, jež upravují používání dané látky pro jiné účely než k ochraně rostlin, vyplývá, že daná látka nemá žádné bezprostřední ani zpožděné škodlivé účinky na zdraví lidí či zvířat, ani nepřijatelný vliv na životní prostředí, za předpokladu, že byly poskytnuty všechny požadované údaje o účinných látkách obsažených v přípravku na ochranu rostlin a je použit stejný postup rozhodování.
3. Žádost o schválení základní látky předkládají jakékoli zúčastněné strany nebo členské státy Komisi.
K žádosti musí být přiloženy tyto informace:
a) |
všechna hodnocení provedená v souladu s jinými právními předpisy Společenství upravujícími používání dané látky; nebo |
b) |
informace uvádějící, že daná látka nemá žádné bezprostřední ani zpožděné škodlivé účinky na zdraví lidí či zvířat, ani nepřijatelný vliv na životní prostředí. |
4. Komise si může od úřadu vyžádat stanovisko či vědeckou nebo technickou pomoc. Úřad poskytne Komisi své stanovisko či výsledky své práce do 3 měsíců od podání žádosti.
5. Použijí se články 7 a 14.
6. Komise může schválení základní látky kdykoli přezkoumat.
Pokud má za to, že existují náznaky, že daná látka nesplňuje kritéria podle odstavců 1 a 2, informuje členské státy, úřad a zúčastněnou stranu a stanoví lhůtu, v níž mohou předložit připomínky.
Komise si od úřadu vyžádá stanovisko či vědeckou nebo technickou pomoc. Úřad poskytne Komisi své stanovisko či výsledky své práce do 3 měsíců od podání žádosti.
Pokud Komise dojde k závěru, že nejsou splněna kritéria podle odstavce 1, přijme regulativním postupem podle čl. 83 odst. 3 nařízení o odejmutí či změně schválení. Použije se čl. 21 odst. 2.
Článek 25
Kritéria pro schválení látek, které lze použít jako náhradu
1. Odchylně od článku 6 a čl. 15 odst. 2 se účinná látka, která splňuje kritéria podle článku 4, schválí pouze jednou na dobu nepřesahující pět let, pokud jsou jiné schválené účinné látky či alternativní zemědělské metody nebo postupy pro spotřebitele či hospodářské subjekty výrazně méně toxické či představují výrazně nižší riziko pro životní prostředí. Při posouzení se zohledňují kritéria stanovená v bodě 4 přílohy I.
Tato látka se označuje jako „látka, kterou lze použít jako náhradu“.
2. Použijí se čl. 4 odst. 4 a články 7 až 22.
ODDÍL 2
Safenery a synergenty
Článek 26
Schválení safenerů a synergentů
1. Safenery či synergenty se schválí, pokud jsou v souladu s článkem 4.
2. Pro schválení safeneru nebo synergentu se odstavec 1 považuje za splněný, pokud jsou splněny podmínky uvedené v článku 4 s ohledem na jedno nebo více reprezentativních použití alespoň jednoho přípravku na ochranu rostlin pro každou účinnou látku, s níž bude safener nebo synergent kombinován.
2. Použijí se články 6 až 22.
Článek 27
Safenery a synergenty, které jsou již na trhu
Nejpozději do ... (20) se postupem podle článku 251 Smlouvy přijme nařízení, kterým se stanoví pracovní program pro postupný přezkum synergentů a safenerů, které jsou na trhu v okamžiku vstupu uvedeného nařízení v platnost. Nařízení stanoví požadavky, včetně opatření k minimalizaci zkoušek na zvířatech, na údaje, oznamování, hodnocení, posuzování a rozhodovací postupy. Bude vyžadovat, aby zúčastněné strany ve stanovené lhůtě předkládaly Komisi, úřadu a členským státům všechny nezbytné údaje.
ODDÍL 3
Nepřijatelné formulační přísady
Článek 28
Schvalování formulačních přísad
1. Formulační přísada se schválí , pokud se zjistí, že:
a) |
formulační přísada nebo její rezidua, která vznikla po aplikaci v souladu s realistickými podmínkami použití , mají škodlivé účinky na zdraví lidí nebo zvířat a na podzemní vody nebo nepřijatelný vliv na životní prostředí; a |
b) |
její používání po aplikaci v souladu se správnou praxí v oblasti přípravků na ochranu rostlin při zohlednění realistických ▐ podmínek nemá škodlivé účinky na zdraví lidí nebo zvířat nebo nepřijatelný vliv na rostliny, rostlinné produkty nebo životní prostředí. |
2. Formulační přísady schválené podle odstavce 1 se regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 zahrnou do přílohy III.
3. Pokud se v přípravku na ochranu rostlin používá formulační přísada povolená podle tohoto nařízení, bude tento přípravek považován za registrovaný v souladu s čl. 15 odst. 1 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 ze dne 18. prosince 2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek (REACH) (21).
Kapitola III
Přípravky na ochranu rostlin
ODDÍL 1
Povolení
Pododdíl 1
Požadavky a obsah
Článek 29
Povolení k uvedení na trh a používání
1. Přípravek na ochranu rostlin se neuvede na trh ani nepoužije, pokud nebyl v příslušném členském státě povolen v souladu s tímto nařízením.
2. Odchylně od odstavce 1 se povolení nevyžaduje v těchto případech:
a) |
používání přípravků na ochranu rostlin, které obsahují pouze jednu či více základních látek; |
b) |
▐ používání přípravků na ochranu rostlin pro výzkumné či vývojové účely v souladu s článkem 57; |
c) |
výroba, skladování nebo přemísťování přípravků na ochranu rostlin určených pro použití v jiném členském státě za předpokladu, že je daný přípravek v tomto členském státě povolen a že členský stát, který přípravek vyrobil, skladoval a přemísťoval, uplatňuje inspekční požadavky zaručující, že daný přípravek na ochranu rostlin není na jeho území používán. |
Článek 30
Požadavky
1. Přípravek na ochranu rostlin se povolí pouze tehdy, splňuje-li tyto požadavky:
a) |
byly schváleny jeho účinné látky, safenery a synergenty; |
b) |
jsou-li jeho účinná látka, safener či synergent vyrobeny jinou osobou nebo v souladu s jiným výrobním postupem, než uvádí dokumentace, na jejímž základě byly účinná látka, safener či synergent povoleny, neodchylují se účinná látka, safener ani synergent obsažené v přípravku na ochranu rostlin výrazně od specifikací uvedených v nařízení, jímž se daná látka, safener či synergent schvalují, a nemají v důsledku nečistot více škodlivých účinků ve smyslu čl. 4 odst. 2 a 3, než kdyby byly vyrobeny v souladu s výrobním postupem uvedeným v dokumentaci; |
c) |
jeho formulační přísady byly schváleny podle článku 28; |
d) |
jeho (technická) formulace je taková, že expozice uživatele nebo další rizika jsou co nejvíce omezena, aniž je narušeno fungování přípravku; |
e) |
na základě současných vědeckotechnických poznatků splňuje požadavky podle čl. 4 odst. 3; |
f) |
vhodnými metodami lze zjistit povahu a množství jeho účinných látek, safenerů a synergentů a případně všech nečistot a formulačních přísad, které jsou toxikologicky, ekotoxikologicky a environmentálně významné; |
g) |
veškeré metabolity účinné látky nebo těchto látek přítomné během fáze použití byly stanoveny a jsou v souladu s kritérii jednotných zásad podle odstavce 5; |
h) |
standardizovanými metodami obecně používanými v každém členském státě , které jsou dostatečně citlivé, pokud jde o jakékoli technicky zjistitelné limity, které by mohly být přítomny v jakékoli přírodní a biologické substanci, lze zjistit jeho ▐ rezidua vznikající při povoleném použití. Rezidua jsou zjistitelná pomocí obecných metod pro zjištění více reziduí, které používají referenční laboratoře Společenství; |
i) |
jeho fyzikální a chemické vlastnosti byly určeny a shledány přijatelnými z hlediska správného použití a skladování přípravku; |
j) |
u potravinářských a krmných plodin byly maximální limity reziduí v zemědělských produktech ovlivněných použitím uvedeným v povolení případně stanoveny nebo změněny v souladu s nařízením (ES) č. 396/2005; |
k) |
jeho povolení není v rozporu s národními plány vytvořenými podle směrnice 2008/.../ES, [kterou se stanoví rámec pro akce Společenství k dosažení udržitelného využívání pesticidů]. |
▐
2. Žadatel musí prokázat, že jsou splněny požadavky stanovené v odstavci 1.
3. Dodržování požadavků stanovených v písmenu b) a v písmenech d) až j) odstavce 1 se ověří pomocí úředních či úředně uznaných zkoušek a analýz provedených za zemědělských, rostlinolékařských podmínek a podmínek v oblasti životního prostředí, které souvisejí s používáním příslušného přípravku na ochranu rostlin a jsou reprezentativní z hlediska podmínek panujících v zóně, kde má být daný přípravek používán.
4. Harmonizované metody k odst. 1 písm. f) lze přijmout regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 .
5. Jednotné zásady pro hodnocení a povolování přípravků na ochranu rostlin se definují v nařízení přijatým v souladu s postupem stanoveným v článku 251 Smlouvy a budou zahrnovat požadavky podle přílohy VI směrnice 91/414/EHS a jakékoli jejich nutné změny.
Jednotné zásady musí odpovídajícím způsobem zohlednit interakci mezi účinnou látkou, safenery, synergenty a formulačními přísadami.
6. Odchylně od odst. 1 písm. a) mohou členské státy dočasně povolit přípravek, který zpravodajský členský stát vyhodnotil na základě kritérií stanovených v tomto nařízení. Jestliže do dvou a půl roku po předložení žádosti podle čl. 8 odst. 1 nebylo rozhodnuto o schválení účinné látky, může být dočasné povolení uděleno na období nepřesahující 3 roky. Členský stát může zahájit své hodnocení pro dočasné povolení, jakmile existují důkazy o tom, že lhůta pro povolení látky nebude dodržena. Dočasné povolení se omezuje na zvláštní plodiny:
a) |
které byly vyhodnoceny zpravodajským členským státem a u kterých má zpravodajský členský stát za to, že je u těchto plodin použití bezpečné, že účinná látka může splnit požadavky čl. 4 odst. 2 a 3 a že přípravek na ochranu rostlin splňuje požadavky písm. b) až i) odst. 1 toho článku; a |
b) |
u nichž byly stanoveny maximální limity reziduí v souladu s nařízením (ES) č. 396/2005 a byly zahrnuty do přílohy II nebo III uvedeného nařízení. |
Článek 31
Obsah povolení
1. V povolení, pro něž se použije standardizovaný formulář, jsou definovány plodiny, na něž se přípravek na ochranu rostlin může použít, a účely tohoto použití.
2. V povolení jsou stanoveny požadavky týkající se uvádění přípravku na ochranu rostlin na trh a jeho používání. Tyto požadavky zahrnují přinejmenším :
a) |
podmínky používání, jež jsou nezbytné pro dodržení podmínek a požadavků stanovených nařízením, kterým se schvalují účinné látky, safenery a synergenty a požadavky a podmínky pro přípravky na ochranu rostlin stanovené v čl. 4 odst. 3; |
b) |
klasifikaci přípravku na ochranu rostlin na základě směrnice 1999/45/ES; |
c) |
pokyny pro správné používání přípravku v souladu se zásadami integrované ochrany proti škůdcům; které se uplatní od roku 2012. |
Tyto požadavky zahrnují vždy:
— |
maximální množství na hektar při každém použití, |
— |
lhůtu mezi posledním použitím a sklizní, |
— |
počet použití v jednom roce. |
3. Požadavky uvedené v odstavci 2 mohou zahrnovat:
a) |
omezení přípravku, pokud jde o distribuci a používání přípravku na ochranu rostlin s cílem chránit zdraví příslušných distributorů, uživatelů ▐, pracovníků, obyvatel a jiných osob zdržujících se v dané oblasti, spotřebitelů, zdraví zvířat nebo životní prostředí ; |
b) |
povinnost informovat před použitím přípravku sousedy, kteří by mohli být vystaveni rozprášenému postřiku a kteří požádali o to, aby byli informováni; |
c) |
omezení nebo zákazy používání pesticidů v oblastech, které využívá široká veřejnost nebo zranitelné skupiny, jako jsou obytné oblasti, parky, veřejné zahrady, sportovní hřiště, školní pozemky, dětská hřiště atd., a v jejich okolí; |
d) |
další omezení či podmínění vztahující se k otázce povolení a použití přípravku na ochranu rostlin, zejména tam, kde mají za cíl chránit zdraví příslušných distributorů, uživatelů, pracovníků, obyvatel, osob zdržujících se v dané oblasti a spotřebitelů nebo zdraví zvířat a životní prostředí. |
Článek 32
Doba trvání
1. Doba trvání povolení se stanoví v povolení. Povolení trvá, dokud jsou schváleny všechny účinné látky, safenery a synergenty obsažené v přípravku na ochranu rostlin.
2. Povolení lze udělit také na kratší období, aby se synchronizovalo opětovné hodnocení obdobných přípravků pro účely srovnávacího posouzení přípravků obsahujících látky, které lze použít jako náhradu, jak stanoví článek 53.
3. Po obnovení schválení účinné látky, safeneru či synergentu obsažených v přípravku na ochranu rostlin se udělí dodatečné období, v němž je povolení platné, o délce devět měsíců, aby bylo možné provést šetření podle článku 44.
Pododdíl 2
Postup
Článek 33
Žádost o povolení
1. Osoba, která si přeje uvést přípravek na ochranu rostlin na trh, požádá osobně nebo prostřednictvím zástupce o povolení v každém členském státě, v němž má být přípravek na ochranu uveden na trh.
Osoba, která si přeje uvést přípravek na ochranu rostlin na trh, oznámí tuto skutečnost Komisi. Oznámení obsahuje informace uvedené v odstavci 2 a souhrn dokumentace podle odstavce 3 písm. a) .
2. Tato žádost musí obsahovat tyto informace:
a) |
seznam ▐ členských států, v nichž žadatel podal žádost; ▐ |
b) |
ověřenou kopii všech povolení, která již byla pro daný přípravek na ochranu rostlin v členském státě udělena. |
3. K žádosti musí být přiloženy tyto dokumenty:
a) |
u příslušného přípravku na ochranu rostlin úplná a souhrnná dokumentace pro každý bod požadavků na údaje o přípravku na ochranu rostlin; |
b) |
u každé účinné látky, safeneru či synergentu, formulující přísady a pomocné látky obsažené v přípravku na ochranu rostlin, úplná dokumentace a její souhrn pro každý bod požadavků na údaje o účinné látce, safeneru či synergentu, formulující přísadě a pomocné látce a rovněž úplná dokumentace týkající se kombinovaného účinku účinné látky, safeneru, synergentu, formulující přísady či pomocné látky obsažené v přípravku na ochranu rostlin a souhrn této dokumentace; |
c) |
u každé zkoušky či studie na obratlovcích zdůvodnění opatření přijatých k zamezení zkoušek na zvířatech a opakování zkoušek na obratlovcích ; |
d) |
důvody, proč jsou předložené protokoly o zkouškách a studiích nezbytné pro povolení nebo pro změny podmínek povolení. |
4. Při předkládání žádosti může žadatel v souladu s článkem 66 požádat, aby byla zachována důvěrnost určitých částí dokumentace uvedené v odstavci 3. U každého dokumentu či každé části dokumentu vysvětlí, proč mají být považovány za důvěrné.
Současně předloží veškeré žádosti o ochranu údajů podle čl. 62 odst. 4.
Poté co zpravodajský členský stát umožní žadateli, aby předložil připomínky k rozhodnutí, jež hodlá tento stát učinit, rozhodne o tom, které informace zůstanou důvěrné. O svém rozhodnutí informuje žadatele a úřad.
5. Na žádost členského státu předloží žadatel svou žádost v národních nebo úředních jazycích tohoto členského státu nebo v jednom z těchto jazyků.
Na žádost poskytne žadatel členským státům zapojeným do hodnocení vzorky přípravku na ochranu rostlin a analytické normy jeho složek.
6. Žadatel poskytne jiným členským státům na vyžádání úplnou dokumentaci podle odstavce 3a.
7. Ve všech členských státech se používají jednotné formuláře žádostí.
Článek 34
Osvobození
1. Žadatelé jsou osvobozeni od povinnosti předkládat protokoly o zkouškách a studiích podle čl. 33 odst. 3, pokud prokáží, že jim byl udělen přístup v souladu s články 62, 64 nebo 65 nebo že uplynula veškerá období ochrany údajů.
2. Žadatelé, na něž se vztahuje odstavec 1, nicméně poskytnou tyto informace:
a) |
informace potřebné k identifikaci účinné látky, safeneru nebo synergentu, pokud byly schváleny, a k tomu, aby se stanovilo, zda jsou splněny podmínky pro schválení, a aby byl případně dodržen čl. 30 odst. 1 písm. b); |
b) |
údaje potřebné k tomu, aby se prokázalo, že přípravek na ochranu rostlin má účinky srovnatelné s přípravkem na ochranu rostlin, v jehož případě mají přístup ke chráněným údajům. |
Článek 35
Členský stát provádějící šetření žádosti
Každou žádost prošetří členský stát, v němž žadatel podává žádost, pokud se pro provedení šetření dobrovolně nerozhodne jiný členský stát ▐. Členský stát provádějící šetření žádosti o této skutečnosti informuje žadatele.
Na žádost členského státu, jenž žádost vyšetřuje, se ostatní členské státy ▐ podílejí na spolupráci, aby se zaručilo spravedlivé rozdělení pracovní zátěže.
Ostatní členské státy jsou oprávněny zaslat své připomínky členskému státu , který danou žádost vyšetřuje.
Článek 36
Databáze úřadu
Jakmile je žadateli sděleno, který členský stát bude provádět šetření žádosti, předá žadatel neprodleně úřadu úplnou dokumentaci a její souhrn podle čl. 33 odst. 3 písm. a) a b) a informace podle čl. 33 odst. 3 písm. c).
Úřad neprodleně zpřístupní veřejnosti souhrn dokumentace, kromě informací, které jsou považovány za důvěrné podle článku 66, a informace podle čl. 33 odst. 3 písm. c).
Článek 37
Šetření
1. Členský stát, který žádost vyšetřuje, provede nezávislé, objektivní a transparentní posouzení s ohledem na uznávané vědeckotechnické pokyny a požadavky platné v době žádosti, aniž je dotčen článek 22 .
Uplatní přitom jednotné zásady pro hodnocení a povolování přípravků na ochranu rostlin uvedené v čl. 30 odst. 5, aby určil, zda přípravek na ochranu rostlin při použití v souladu s článkem 30 a za všech realistických ▐ podmínek použití splňuje požadavky stanovené v článku 58, a stanovil následky jeho použití za povolených podmínek.
Členský stát vyšetřující žádost zpřístupní své posouzení ostatním členským státům ▐.
2. Aniž by byly dotčeny články 31 a 32, byl-li přípravek na ochranu rostlin již dříve povolen v jednom členském státě, jiný členský stát rozhodne, zda a za jakých podmínek dotčený přípravek na ochranu rostlin schválí, do 180 dnů od obdržení žádosti.
3. Odchylně od odstavce 2 a podle práva Společenství:
a) |
mohou členské státy podmínit schválení specifickými podmínkami a omezením týkajícím se používání, jestliže jsou k dispozici opodstatněné vědecké poznatky, že v důsledku specifických podmínek používání, způsobů použití, stravovacích návyků nebo jiných závažných okolností nejsou podmínky a rozsah omezení uvedený v původním povolení postačující; |
b) |
lze na požadavky uvedené v čl. 31 odst. 3 uvalit dodatečné podmínky. |
Článek 38
Lhůta pro šetření
1. Členský stát, který vyšetřuje žádost, do dvanácti měsíců po jejím obdržení rozhodne, zda jsou splněny požadavky nutné pro povolení.
Pokud členský stát potřebuje dodatečné informace, stanoví lhůtu, ve které je má žadatel předložit. V takovém případě členský stát prodlouží dvanáctiměsíční lhůtu o dodatečné období, které nesmí přesáhnout čtyři měsíce.
2. Lhůty stanovené v odstavci 1 se pozastaví, je-li uplatňován postup podle článku 39.
3. U žádosti o povolení přípravku na ochranu rostlin obsahujícího účinnou látku, která dosud není schválena, zahájí členský stát hodnocení, jakmile obdrží návrh zprávy o posouzení uvedený v čl. 13 odst. 1. V takovém případě členský stát rozhodne o žádosti nejpozději do šesti měsíců poté, co byla účinná látka schválena.
Článek 39
Posouzení rovnocennosti podle čl. 30 odst. 1 písm. b)
1. Pokud je třeba stanovit, zda je přípravek na ochranu rostlin v souladu s čl. 30 odst. 1 písm. b), provede toto posouzení členský stát, který byl zpravodajským členským státem v případě účinné látky, safeneru nebo synergentu, jak uvádí čl. 8 odst. 1 ║. Žadatel poskytne tomuto členskému státu veškeré potřebné údaje.
2. Poté, co zpravodajský členský stát umožní žadateli, aby předložil připomínky, jež žadatel rovněž sdělí členskému státu vyšetřujícímu žádost, přijme zpravodajský členský stát závěry, které sdělí Komisi, ostatním členským státům a žadateli.
3. Pokud členský stát, který vyšetřuje žádost o povolení, nesouhlasí se závěry zpravodajského členského státu, informuje o tom s uvedením důvodů žadatele, ostatní členské státy a Komisi.
Členský stát vyšetřující žádost o povolení a zpravodajský členský stát se pokusí shodnout v tom, zda je dodržen čl. 30 odst. 1 písm. b). Umožní žadateli, aby předložil připomínky.
4. Pokud příslušné členské státy nedosáhnou shody do 180 dnů, předloží členský stát, který žádost vyšetřuje, věc Komisi. Regulativním postupem podle čl. 83 odst. 3 se přijme rozhodnutí o tom, že jsou splněny podmínky uvedené v čl. 30 odst. 1 písm. b). Stoosmdesátidenní lhůta začíná dnem, kdy členský stát vyšetřující žádost o povolení informuje v souladu s odstavcem 3 zpravodajský členský stát o tom, že nesouhlasí s jeho závěry.
Před přijetím rozhodnutí si Komise může od úřadu vyžádat stanovisko či vědeckou nebo technickou pomoc a úřad je poskytne do tří měsíců od vyžádání.
5. Prováděcí pravidla k odstavcům 1 až 4 lze po konzultaci s úřadem stanovit regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 .
Článek 40
Podávání zpráv a výměna informací o žádostech o povolení
1. Ke každé žádosti vypracují členské státy spis. Každý spis obsahuje:
a) |
kopii žádosti; |
b) |
zprávu s informacemi o hodnocení přípravku na ochranu rostlin a o rozhodnutí o tomto přípravku; |
c) |
záznam správních rozhodnutí, která členský stát učinil ve věci dané žádosti, a dokumentaci podle čl. 33 odst. 3 a její shrnutí. |
Nejpoději do ... (22) předloží Komise návrh na zavedení standardizovaného formátu dokumentace ve smyslu písmen a), b) a c).
2. Členské státy zpřístupní neprodleně úřadu spis s dokumentací podle písmen a), b) a c) odstavce 1. Úřad spravuje registr, ve kterém jsou zapsána všechna povolení z různých členských států.
3. Pro usnadnění procesu rozhodování podle v čl. 37 odst. 2 členské státy, které udělily povolení, neprodleně zpřístupní ostatním členským státům a Komisi spis s dokumentací podle písmen a), b) a c) odstavce 1 tohoto článku .
4. Do 12 týdnů po přijetí rozhodnutí o povolení přípravku na ochranu rostlin zpřístupní členské státy záznam o správním rozhodnutí podle odst. 1 písm. c) na veřejně přístupné internetové stránce.
5. Na požádání poskytne žadatel kopii dokumentace, která se má podle čl. 33 odst. 2 a článku 34 předložit společně s žádostí, členským státům, úřadu a Komisi.
Pododdíl 3
Vzájemné uznávání povolení
Článek 41
Vzájemné uznávání
1. Držitel povolení může požádat o povolení téhož přípravku na ochranu rostlin a téhož použití v jiném členském státě postupem vzájemného uznávání podle tohoto pododdílu. ▐
▐
2. Vzájemné uznávání se netýká přípravků na ochranu rostlin, které obsahují látku, kterou lze použít jako náhradu.
Článek 42
Povolení
1. Členský stát, jemuž je předložena žádost podle článku 41, důkladně prošetří posouzení provedené referenčním členským státem s ohledem na podmínky na svém vlastním území.
2. Členské státy udělují povolení za podmínek, které jsou pro daný členský stát relevantní, nebo odmítnou povolení udělit, pokud není v daném členském státě splněn článek 30.
3. Povolení může být vázáno na ustanovení vyplývající ze zavedení dalších opatření v souladu s právními předpisy Společenství, které stanovují podmínky pro distribuci a použití přípravků na ochranu rostlin určených k ochraně zdraví dotčených distributorů, uživatelů a pracovníků.
4. Povolení může být podmíněno dalšími požadavky, pokud jsou vzhledem k významným zemědělským, rostlinolékařským a environmentálním, popř. klimatickým podmínkám v členském státě tyto požadavky nutné, aby byly v souladu s požadavky článku 30.
Tyto podmínky používání by měly v každém případě zahrnovat:
— |
množství na hektar při každém použití, |
— |
lhůtu mezi posledním použitím a sklizní, |
— |
počet použití v jednom roce, |
— |
stanovení nutnosti postřiku, |
— |
limit představující nebezpečí/riziko pro zdraví lidí (kumulativní účinek), |
— |
ochranu spodních vod a biologické rozmanitosti. |
5. ║ Podle práva Společenství lze na požadavky uvedené v čl. 31 odst. 3 uvalit dodatečné podmínky.
6. Domnívá-li se členský stát, že přípravek na ochranu rostlin schválený v jiném členském státě nebude splňovat požadavky stanovené v článku 30 nebo bude v rozporu s cíli jeho národního akčního plánu, a navrhuje proto zamítnout povolení, ohlásí tuto skutečnost Komisi, ostatním členským státům a žadateli.
Článek 43
Postup
1. K žádosti musí být přiloženy:
a) |
ověřená kopie povolení uděleného referenčním členským státem; |
b) |
formální prohlášení, že přípravek na ochranu rostlin je totožný s přípravkem povoleným referenčním členským státem; |
c) |
shrnutí dokumentace požadované podle čl. 33 odst. 3; |
d) |
na žádost členského státu úplná dokumentace ve smyslu čl. 33 odst. 3. |
2. Členský stát, jemuž je předložena žádost podle článku 41, rozhodne o žádosti do 180 dnů.
Pododdíl 4
Obnovení , změna a odejmutí
Článek 44
Obnovení povolení
1. Povolení se obnoví na žádost držitele povolení, pokud i nadále stále existuje soulad s podmínkami podle článku 30.
Žádost se předloží nejpozději rok před uplynutím doby platnosti povolení, kromě případů, kdy žadatelé nemohou tuto lhůtu dodržet, protože dotčená účinná látka byla zahrnuta do přílohy I směrnice 91/414/EHS po dobu, která uplynula dříve než po uplynutí jednoho roku od data používání toho nařízení.
2. K žádosti musí být přiloženy tyto informace:
a) |
kopie povolení přípravku na ochranu rostlin; |
b) |
zpráva o výsledcích monitorování, pokud bylo povolení monitorováno. |
3. Do tří měsíců po obnovení schválení účinné látky, safeneru nebo synergentu obsažených v přípravku na ochranu rostlin předloží žadatel tyto informace:
a) |
veškeré nové informace , které jsou obsaženy v nařízení o obnovení uvedeném v článku 21 nebo které jsou požadovány v důsledku změn požadavků na údaje či kritérií; |
b) |
zdůvodnění, že nově předložené údaje jsou výsledkem požadavků na údaje či kritérií, které nebyly v platnosti v okamžiku udělení povolení přípravku na ochranu rostlin nebo které jsou nutné pro změnu podmínek schválení; |
c) |
veškeré informace nutné k doložení, že přípravek na ochranu rostlin splňuje požadavky stanovené v nařízení, kterým se obnovuje schválení účinné látky, safeneru či synergentu obsažených v přípravku. |
4. Členské státy ověří, zda veškeré přípravky na ochranu rostlin, které obsahují příslušnou účinnou látku, safener či synergent, splňují všechny podmínky a omezení podle nařízení, jímž se obnovuje schválení podle článku 21.
Členský stát, který byl zpravodajem v případě účinné látky, safeneru či synergentu, koordinuje ověřování shody a posuzování výsledků. Ověření shody se provede ve lhůtě stanovené v nařízení o obnovení či odejmutí schválení.
5. Pokyny k organizaci ověřování shody mohou být stanoveny regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 .
6. Členské státy rozhodnou o obnovení povolení nejpozději devět měsíců po obnovení schválení účinné látky, safeneru nebo synergnetu, které jsou v přípravku obsaženy.
7. Pokud z důvodů, které držitel povolení nemůže ovlivnit, není rozhodnutí o obnovení povolení přijato před uplynutím jeho platnosti, dotčený členský stát prodlouží povolení o dobu nutnou k dokončení šetření a k přijetí rozhodnutí o obnovení.
Článek 45
Odejmutí či změna povolení
1. Členské státy mohou povolení kdykoli přezkoumat, pokud existují náznaky, že přestaly být plněny požadavky uvedené v článku 30.
2. Členské státy přezkoumají schválení účinné látky, pokud existují náznaky, že by mohlo být ohroženo dosažení cílů stanovených podle čl. 4 odst. 1 písm. a) podbodu iv) a písm. b) podbodu i) a čl. 7 odst. 2 a 3 směrnice 2000/60/ES.
3. Pokud členský stát hodlá odejmout či změnit povolení, informuje o tom držitele povolení a umožní mu, aby předložil připomínky.
Členský stát může držitele povolení požádat o předložení dalších informací.
4. Je-li to vhodné, členský stát odejme či změní povolení, pokud:
a) |
přestaly být plněny požadavky uvedené v článku 30; |
b) |
byly předloženy nepravdivé nebo zavádějící údaje týkající se skutečností, na jejichž základě bylo povolení uděleno; |
c) |
nebyla splněna jakákoli podmínka uvedená v povolení; |
d) |
na základě vývoje vědeckotechnických poznatků lze upravit způsob použití a množství. |
5. Pokud členský stát odejme nebo změní povolení v souladu s odstavcem 4 neprodleně o tom informuje držitele povolení, ostatní členské státy, úřad a Komisi. ▐
Článek 46
Odejmutí či změna povolení na žádost držitele povolení
1. Povolení lze odejmout či změnit na žádost držitele povolení, který svou žádost odůvodní.
2. Změny lze povolit pouze tehdy, jestliže se zjistí, že požadavky podle článku 30 zůstaly zachovány.
Článek 47
Lhůta odkladu
Pokud členský stát odejme či změní povolení nebo je neobnoví, může udělit lhůtu odkladu pro účely likvidace, uskladnění, uvedení na trh či použití zásob.
Pokud se důvody pro odejmutí, změnu či neobnovení povolení netýkají ochrany zdraví nebo životního prostředí , lhůty odkladu pro využití zásob přípravků na ochranu rostlin nepřesahují období delší než jeden rok. Pokud důvody odejmutí, změny či neobnovení povolení souvisejí s ochranou zdraví lidí a zvířat a ochranou životního prostředí, není stanovena žádná lhůta pro využití zásob příslušných přípravků na ochranu rostlin a veškerý prodej a používání takových přípravků skončí s okamžitou účinností, jakmile je přijato rozhodnutí o neobnovení nebo odejmutí.
Článek 48
Likvidace a zničení nepovolených přípravků na ochranu rostlin
Bez ohledu na ustanovení článku 47 musí být zásoby nepovolených přípravků na ochranu rostlin bezpečně zlikvidovány a zničeny, za což odpovídá bývalý držitel povolení.
Článek 49
Dovoz
Dovážené nepotravinářské materiály či zboží nesmí obsahovat rezidua účinných látek, které nebyly schváleny v souladu s tímto nařízením.
Pododdíl 5
Zvláštní případy
Článek 50
Uvádění na trh a používání nízkorizikových přípravků na ochranu rostlin
1. Pokud jsou všechny účinné látky obsažené v přípravku na ochranu rostlin látkami, jaké uvádí článek 23 („nízkorizikové látky“), daný přípravek se odchylně od článku 30 povolí jako nízkorizikový přípravek na ochranu rostlin, splňuje-li tyto požadavky:
a) |
nízkorizikové účinné látky, safenery a synergenty v něm obsažené byly schváleny podle kapitoly II; |
b) |
nízkorizikové účinné látky v něm obsažené nemají negativní účinek na člověka, zvířata ani na životní prostředí; |
c) |
neobsahuje sledovanou látku; |
d) |
je dostatečně účinný; |
e) |
nezpůsobuje zbytečné utrpení a bolest obratlovcům, proti nimž je určen; |
f) |
splňuje čl. 30 odst. 1 písm. b), c), f) a h) až j). |
Na tyto přípravky se dále odkazuje jako na „nízkorizikové přípravky na ochranu rostlin“.
2. Žadatel o povolení nízkorizikového přípravku na ochranu rostlin prokáže, že jsou splněny požadavky odstavce 1 a doplní žádost úplnou a souhrnnou dokumentací pro každý bod požadavků na údaje o účinné látce a přípravku na ochranu rostlin.
3. Členský stát do 90 dnů rozhodne, zda bude žádost o povolení nízkorizikového přípravku na ochranu rostlin schválena.
Tato lhůta bude činit 60 dnů, pokud již bylo povolení téhož nízkorizikového přípravku na ochranu rostlin uděleno jiným členským státem ▐.
Pokud členský stát potřebuje dodatečné informace, stanoví lhůtu, ve které je má žadatel předložit. V takovém případě členský stát prodlouží lhůtu 90 dnů o dodatečné období. Celková lhůta nesmí přesáhnout čtyři měsíce.
4. Není-li stanoveno jinak, použijí se všechna ustanovení o povolení stanovená tímto nařízením.
Článek 51
Uvádění na trh a používání přípravků na ochranu rostlin se sníženým rizikem
1. Bez ohledu na článek 30 se přípravek na ochranu rostlin povolí jako přípravek se sníženým rizikem, pokud splňuje tyto požadavky:
a) |
alespoň jedna z účinných látek, které obsahuje, je látka definovaná podle článku 23 („Nízkorizikové účinné látky“); |
b) |
všechny účinné látky, ochranné látky a synergenty s nízkým rizikem, které obsahuje, jsou schváleny v souladu s kapitolou II; |
c) |
podle vědecko-technických poznatků představuje mnohem menší riziko pro zdraví lidí a zvířat nebo pro životní prostředí než srovnatelný přípravek na ochranu rostlin, který je již povolen; |
d) |
je dostatečně účinný; |
e) |
splňuje čl. 30 odst. 1 písm. b), c) f) a h) až j). |
2. Žadatelé o povolení přípravku na ochranu rostlin se sníženým rizikem musí prokázat, že přípravek splňuje podmínky uvedené v odstavci 1, a připojit k žádosti podrobnou a shrnující dokumentaci ke každému bodu podrobných údajů požadovaných pro účinnou látku a přípravek na ochranu rostlin.
3. Členský stát rozhodne do 120 dnů, zda schválí žádost o povolení přípravku na ochranu rostlin se sníženým rizikem.
Pokud jiný členský stát ze stejné zóny již povolení pro stejný přípravek na ochranu rostlin se sníženým rizikem udělil, bude tato lhůta 90 dnů.
Pokud členský stát požaduje dodatečné informace, stanoví lhůtu, ve které musí žadatel tyto informace předložit. V takovém případě se lhůta 120 dnů prodlouží o lhůtu, kterou poskytl členský stát.
4. Není-li stanoveno jinak, platí všechna ustanovení tohoto nařízení týkající se povolení.
Článek 52
Uvádění na trh a používání přípravků na ochranu rostlin obsahujících geneticky modifikovaný organismus
1. Přípravek na ochranu rostlin, který obsahuje geneticky modifikovaný mikroorganismus spadající do působnosti směrnice 2001/18/ES, se kromě posouzení podle této kapitoly vyšetří z hlediska genetické modifikace v souladu s uvedenou směrnicí.
Povolení podle tohoto nařízení se tomuto přípravku na ochranu rostlin neudělí, pokud k tomu nebyl udělen písemný souhlas podle článku 19 směrnice 2001/18/ES.
2. Není-li stanoveno jinak, použijí se všechna ustanovení o povolení stanovená tímto nařízením.
Článek 53
Srovnávací posouzení přípravků na ochranu rostlin obsahujících látky, které lze použít jako náhradu
1. Členské státy nepovolí pro použití pro danou plodinu přípravek na ochranu rostlin, jenž buď obsahuje látku, kterou lze použít jako náhradu, nebo představuje vyšší riziko, pokud ze srovnávacího posouzení rizik a výhod podle přílohy IV vyplývá, že:
a) |
pro použití upřesněné v žádosti je již povolen přípravek na ochranu rostlin či nechemická metoda kontroly nebo prevence, která má obdobnou účinnost a je pro zdraví lidí a zvířat a pro životní prostředí výrazně bezpečnější; |
b) |
náhrada přípravkem na ochranu rostlin či nechemickými metodami kontroly nebo prevence uvedenými v písmeni a) není z hospodářského či praktického hlediska příliš nevýhodná; |
c) |
chemická rozmanitost účinných látek, popřípadě metody a postupy rostlinné výroby a ochrany proti škůdcům dostačují k tomu, aby se minimalizoval výskyt rezistence cílového organismu. |
Členské státy přípravek na ochranu rostlin nepovolí, pokud srovnávací posouzení prokáže, že existují bezpečnější alternativy, a ve srovnávacím posouzení a nahrazování jsou upřednostněny látky, které lze použít jako náhradu.
2. Odchylně od odstavce 1 se přípravek na ochranu rostlin obsahující látku, kterou lze použít jako náhradu, povolí bez srovnávacího posouzení, pokud je to nezbytné k získání zkušeností nejdříve prostřednictvím praktického použití přípravku.
Toto povolení se udělí na dobu nepřesahující tři roky.
3. Členské státy pravidelně opakují srovnávací posouzení podle odstavce 1 nejpozději čtyři roky poté, co bylo uděleno povolení či bylo takové povolení obnoveno.
Na základě výsledků srovnávacího posouzení členské státy dané povolení zachovají, odejmou či změní.
4. Pokud se členský stát rozhodne, že odejme či změní povolení podle odstavce 3, odnětí či změna nabudou účinku dva roky po tomto rozhodnutí členského státu či na konci období povolení dané látky, kterou lze použít jako náhradu, pokud toto období uplyne dříve.
5. Není-li stanoveno jinak, použijí se všechna ustanovení o povolení stanovená tímto nařízením.
Článek 54
Rozšíření povolení na méně významná použití
1. Pro účely tohoto článku se méně významným použitím přípravku na ochranu rostlin v určitém členském státě rozumí použití daného přípravku na plodinu, která v tomto členském státě není pěstována ve velkém rozsahu, nebo na plodinu, která je pěstována ve velkém rozsahu, aby byla splněna výjimečná potřeba.
2. Držitel povolení, úřední či vědecké subjekty zapojené do zemědělských činností nebo profesionální zemědělské organizace nebo profesionální uživatelé mohou požádat, aby bylo povolení přípravku na ochranu rostlin, který je již v příslušném členském státě povolen, rozšířeno na méně významná použití, na něž se dané povolení dosud nevztahuje.
3. Členské státy mohou po získání povolení od Komise přijmout konkrétní opatření, která zjednoduší předkládání žádostí o rozšíření povolení na méně významná použití a předkládání žádostí týkajících se méně významných použití.
4. Členské státy povolení rozšíří, pokud:
a) |
je navrhované použití menšího rozsahu; |
b) |
jsou splněny podmínky podle čl. 4 odst. 3 písm. b), d) a e) a čl. 30 odst. 1 písm. j); |
c) |
je rozšíření ve veřejném zájmu; |
d) |
osoby či subjekty uvedené v odstavci 2 předložily dokumentaci a informace podporující rozšíření povolení. Studie nutné pro určení maximálních limitů reziduí mohou provádět vědecké ústavy nebo oficiální orgány. |
5. Rozšíření může mít formu změny stávajícího povolení nebo formu samostatného povolení, podle správních postupů příslušného členského státu.
Rozšíření na základě tohoto článku je třeba zvlášť vyznačit a na omezení ručení je třeba zvlášť poukázat.
6. Pokud členské státy udělí rozšíření povolení na méně významná použití, informují držitele povolení , jenž odpovídajícím způsobem změní označení.
Pokud to držitel povolení odmítne, členské státy zaručí, aby byli uživatelé v plném rozsahu a jasně informováni o pokynech používání, a to prostřednictvím úřední publikace nebo úřední internetové stránky.
V označení musí být uvedeno, že u takových použití nebyla posouzena účinnost ani fytotoxicita. Aniž je dotčen článek 76, nenese držitel povolení odpovědnost za žádné ztráty způsobené používáním na základě rozšířeného povolení.
7. Členské státy sestaví seznam méně významných použití a pravidelně jej aktualizují. Tento seznam bude zpřístupněn veřejnosti na oficiálních internetových stránkách jednotlivých členských států a Komise.
8. Komise předloží nejpozději do ... (23) Evropskému parlamentu a Radě návrh na zřízení Evropského fondu na podporu méně významných použití. Fond by měl být rovněž oprávněn k financování dodatečných testů na přítomnost reziduí u méně významných použití.
9. Není-li stanoveno jinak, použijí se všechna ustanovení o povolení stanovená tímto nařízením.
Článek 55
Souběžný prodej
1. Přípravek na ochranu rostlin povolený v jednom členském státě (dále jen „členský stát původu“) může být na základě žádosti o vydání povolení pro souběžný prodej zaveden, prodáván a užíván v jiném členském státě (dále jen „členský stát dovozu“), pokud tento členský stát rozhodne, že přípravek na ochranu rostlin je svým složením shodný s jiným přípravkem na ochranu rostlin již povoleným v členském státě dovozu (dále jen „referenční přípravek“). Žádost se předkládá regulačnímu orgánu v členském státě dovozu (dále jen „příslušný orgán“).
2. Povolení pro souběžný prodej je uděleno do 90 pracovních dnů po obdržení úplné žádosti. Informace nutné pro posouzení shody těchto přípravků si členské státy navzájem poskytnou na požádání do 10 pracovních dnů od obdržení žádosti. Postup udělení povolení pro souběžný prodej se přerušuje od dne, kdy byla příslušnému orgánu členského státu původu zaslána žádost o informace, do okamžiku, kdy příslušný orgán obdrží všechny požadované informace.
3. Členské státy udělí povolení k souběžnému prodeji zjednodušeným postupem, pokud má přípravek na ochranu rostlin, který má být zaveden, stejné specifikace jako referenční přípravek, je složen ze stejných účinných látek, safenerů a synergentů a má stejný způsob formulace a stejné složení.
4. Účinné látky, safenery a synergenty se považují za stejné podle odstavce 3, pokud:
a) |
byly vyrobeny toutéž společností nebo přidruženým podnikem nebo na základě licence vztahující se na tentýž výrobní postup; |
b) |
mají stejnou specifikaci nebo specifikace schválené jako rovnocenné postupem podle článku 39. |
5. Přípravek na ochranu rostlin, který má být zaveden, a referenční přípravek jsou považovány za přípravky mající stejné složení podle odstavce 3, pokud:
a) |
formulační přísady jsou ve všech ohledech totožné; nebo |
b) |
rozdílné formulační přísady nemají škodlivější účinky ve smyslu čl. 4 odst. 3, zejména s přihlédnutím k případným rozdílům v zemědělských, rostlinolékařských a environmentálních, a zejména klimatických podmínkách, které jsou pro používání přípravku významné. |
6. Kritéria a postupy pro hodnocení míry, do níž jsou složení stejná, mohou být podrobně stanoveny postupem podle čl. 83 odst.3.
7. Žádost o povolení k souběžnému prodeji obsahuje:
— |
členský stát původu, |
— |
jméno a adresu žadatele, |
— |
jméno a adresu kontaktní osoby v členském státě dovozu, pokud není žadatel v tomto členském státě usazen, |
— |
název, jímž bude přípravek na ochranu rostlin určený k distribuci v zemi dovozu označen, |
— |
jméno a číslo povolení přípravku na ochranu rostlin v členském státě původu, |
— |
jméno a adresa držitele povolení v členském státě původu, |
— |
původní návod k použití, s nímž je přípravek na ochranu rostlin určený k dovozu distribuován v členském státě původu, pokud to příslušný orgán považuje za nezbytné pro účely posouzení. Příslušný orgán může požadovat překlad příslušných částí původního návodu k použití, |
— |
název a registrační číslo referenčního přípravku, |
— |
jméno a adresu držitele povolení referenčního přípravku, |
— |
návrh označení přípravku, který má být uveden na trh, |
— |
vzorek přípravku, který má být zaveden, pokud to příslušný orgán považuje za nutné. |
8. Žadatel o povolení k souběžnému prodeji může prostřednictvím všech dostupných a přístupných informací prokázat, že přípravek určený k dovozu je ve smyslu odstavců 3, 4 a 5 shodný s referenčním přípravkem.
9. Přípravek na ochranu rostlin, pro nějž bylo vydáno povolení k paralelnímu prodeji, je uváděn na trh a používán v souladu s ustanoveními povolení pro referenční přípravek. Za účelem splnění požadavků podle článku 30 a usnadnění sledování a kontrol podle článku 71 může příslušný orgán stanovit pro přípravek, který má být zaveden, dodatečné požadavky.
10. Povolení k souběžnému obchodu platí nejvýše po stejnou dobu jako povolení pro referenční přípravek. Požádá-li držitel povolení pro referenční přípravek o odejmutí povolení podle čl. 46 odst. 1 a jsou-li nadále plněny požadavky uvedené článku 30, skončí platnost povolení pro souběžný prodej nejdříve jeden rok ode dne, k němuž by v normálním případě uplynula doba platnosti povolení referenčního přípravku.
11. Aniž jsou dotčena zvláštní ustanovení tohoto článku, použijí se na přípravky na ochranu rostlin, které jsou předmětem souběžného prodeje, články 45 až 47, článek 58 a čl. 59 odst. 4 a kapitoly VI až X.
12. Aniž je dotčen článek 45, lze povolení k paralelnímu prodeji odejmout, pokud:
— |
povolení přípravku na ochranu rostlin, který byl uveden na trh, bylo odňato v členském státě původu z důvodu nedostatečné bezpečnosti nebo účinnosti, |
— |
žadatel zneužívá povolení k souběžnému prodeji k dovozu přípravků na ochranu rostlin, které nejsou povoleny v žádném členském státě, nebo k jejich uvádění na trh. |
13. Pokud posouzení provedené členským státem dovozu prokáže s ohledem na kritéria stanovená v odstavcích 3, 4 a 5, že přípravek, který má uveden, není shodný s referenčním přípravkem, může členský stát dovozu udělit pouze povolení potřebné k uvedení na trh a používání podle článku 29.
14. Tento článek se nepoužije na přípravky na ochranu rostlin, které byly v členském státě původu povoleny podle článku 56 nebo 57.
Pododdíl 6
Odchylky
Článek 56
Povolení v naléhavých případech
1. Odchylně od článku 29 může členský stát za zvláštních okolností povolit na dobu nepřesahující 120 dní, aby na trh byly uváděny přípravky na ochranu rostlin pro omezené a kontrolované použití, jestliže se takové opatření jeví nezbytným vzhledem k nepředvídanému nebezpečí pro zdraví rostlin, jež nelze zvládnout jinými prostředky.
Příslušný členský stát neprodleně informuje ostatní členské státy a Komisi o přijatých opatření a poskytne podrobné informace o situaci a o všech opatřeních přijatých s cílem zajistit bezpečí spotřebitele.
2. Komise si může od úřadu vyžádat stanovisko či vědeckou nebo technickou pomoc.
Úřad poskytne Komisi své stanovisko či výsledky své práce do 1 měsíce od podání žádosti.
3. Je-li to nezbytné, přijme se postupem podle čl. 83 odst. 3 rozhodnutí o tom:
a) |
zda lze ošetřenou plodinu bezpečně uvést na trh; a |
b) |
zda a za jakých podmínek mohou členské státy:
|
4. Odstavce 1 až 3 se nevztahují na přípravky na ochranu rostlin, které obsahují geneticky modifikované mikroorganismy nebo se z nich skládají.
Článek 57
Výzkum a vývoj
1. Odchylně od článku 29 lze pro účely výzkumu a vývoje provádět pokusy a zkoušky zahrnující uvolnění nepovoleného přípravku na ochranu rostlin do životního prostředí, pokud členský stát, na jehož území mají být pokusy nebo zkoušky provedeny, posoudil dostupné údaje a udělil povolení k pokusným účelům. Jakékoli takové pokusy a zkoušky musí být velmi přísně kontrolovány, aby bylo zajištěno, že nedojde k žádnému bezprostřednímu ani pozdějšímu škodlivému účinku na zdraví lidí, včetně obyvatel a jiných osob zdržujících se v dané oblasti a zranitelných skupin, jako jsou kojenci, děti, těhotné ženy, starší osoby, nemocní lidé a lidé užívající léky, nebo na zdraví zvířat, přímo či prostřednictvím pitné vody, potravin, krmiv či ovzduší, včetně míst vzdálených od místa použití přípravku, kam se může dostat prostřednictvím dálkové přepravy, následky na pracovišti nebo prostřednictvím jiných nepřímých účinků, přičemž se vezmou v úvahu kumulativní a synergické účinky, nebo na podzemní vody. Povolení může omezovat množství, které se má použít, a oblasti, jež mají být ošetřeny, a může uvalovat další podmínky, aby se zabránilo škodlivým účinkům na zdraví lidí a zvířat či nepřijatelnému nepříznivému vlivu na životní prostředí, např. může bránit tomu, aby do potravinového řetězce vstupovalo krmivo či potraviny obsahující rezidua, pokud již nařízením (ES) č. 396/2005 nebylo zavedeno odpovídající ustanovení.
Členské státy mohou předem povolit program pokusů a zkoušek nebo mohou vyžadovat povolení pro každý pokus či každou zkoušku zvlášť.
2. Žádost se předkládá členskému státu, na jehož území se mají testy nebo zkoušky provést, spolu s dokumentací obsahující všechny dostupné údaje, které umožní posoudit možné účinky na zdraví lidí a zvířat či případný dopad na životní prostředí.
3. Povolení pro pokusné účely se neudělí pro pokusy nebo zkoušky, při nichž jsou do životního prostředí uvolňovány geneticky modifikované mikroorganismy, pokud nebylo toto uvolnění schváleno podle směrnice 2001/18/ES.
4. Podrobná pravidla pro použití tohoto článku, zejména maximální množství přípravků na ochranu rostlin, které mohou být během pokusů nebo zkoušek uvolněny, a minimální údaje, které mají být předloženy v souladu s odstavcem 2, lze přijmout regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 .
ODDÍL 2
Použití a informace
Článek 58
Použití přípravků na ochranu rostlin
Přípravky na ochranu rostlin se používají správným způsobem.
Správné použití zahrnuje dodržení podmínek stanovených podle článku 31 a uvedených na etiketě a uplatnění zásad správné rostlinolékařské praxe, a případně zásad integrované ochrany proti škůdcům ▐.
Nejpozději dne 1. ledna 2014 musí být správné použití přípravků na ochranu rostlin v souladu se zásadami integrované ochrany proti škůdcům, jakož i se zásadami správné rostlinolékařské praxe a správné praxe v oblasti životního prostředí.
Prováděcí pravidla k tomuto článku včetně minimálních požadavků týkajících se těchto zásad mohou být přijata regulativním postupem podle čl. 83 odst. 3 .
Článek 59
Informace o potenciálně škodlivých účincích
1. Držitel povolení přípravku na ochranu rostlin neprodleně oznámí členským státům ▐ všechny nové informace o tomto přípravku na ochranu rostlin či o účinné látce, safeneru nebo synergentu v něm obsažených, které naznačují, že přípravek na ochranu rostlin má škodlivé účinky, které by mohly znamenat, že tento přípravek na ochranu rostlin, účinná látka, safener nebo synergent přestaly splňovat podmínky článků 30 a 4 v uvedeném pořadí.
Zejména se oznamují potenciálně škodlivé účinky daného přípravku na ochranu rostlin nebo reziduí účinné látky, safeneru nebo synergentu v něm obsažených na zdraví lidí nebo zvířat nebo na povrchové a podzemní vody nebo jejich možné nepřijatelné účinky na rostliny či rostlinné produkty a na jiné části životního prostředí .
Za tímto účelem držitel povolení znamenává a oznamuje veškeré podezřelé nepříznivé reakce lidí , zvířat i životního prostředí související s používáním daného přípravku na ochranu rostlin.
Tato oznamovací povinnost zahrnuje veškeré informace o rozhodnutích či posouzeních provedených veřejnými orgány, které povolují přípravky na ochranu rostlin či účinné látky ve třetích zemích.
2. Oznámení zahrnuje posouzení, zda a jak z nových informací vyplývá, že přípravek na ochranu rostlin nebo účinná látka, safener či synergent přestaly plnit požadavky článků 30 a 4 v uvedeném pořadí.
3. Členský stát, který obdrží takové oznámení, ho okamžitě předá ostatním členským státům. Aniž je dotčeno právo členských států přijímat dočasná ochranná opatření, členský stát, který udělil povolení ▐, vyhodnotí obdržené informace a informuje ostatní členské státy o tom, zda se rozhodne odejmout či změnit povolení podle článku 45.
Informuje ostatní členské státy, úřad a Komisi, pokud má za to, že podmínky schválení účinné látky, safeneru či synergentu obsažených v přípravku na ochranu rostlin přestaly být plněny, a navrhne odejmout schválení či změnit podmínky.
4. Držitel povolení přípravku na ochranu rostlin každý rok podává příslušným orgánům členských států zprávy o všech dostupných informacích týkajících nedostatečné účinnosti oproti očekávání, vývoji odolnosti a všech neočekávaných účincích na rostliny, rostlinné produkty nebo životní prostředí.
Článek 60
Povinnost zajistit přístupnost informací
1. Členské státy předají úřadu informace o přípravcích na ochranu rostlin, které byly povoleny či zakázány podle tohoto nařízení, a ten je pro veřejnost elektronicky zpřístupní , přičemž tyto informace obsahují alespoň:
a) |
jméno nebo obchodní jméno držitele povolení, |
b) |
obchodní název přípravku, |
c) |
typ přípravku, |
d) |
název a množství každé účinné látky, safeneru či synergentu, které obsahuje, |
e) |
účel nebo účely použití, pro které je přípravek určen, |
f) |
členský stát, v němž byl přípravek na ochranu rostlin povolen, |
g) |
informace o základních environmentálních a zdravotních rizicích, |
h) |
případně důvody odnětí povolení. |
2. Informace podle odstavce 1 jsou snadno dostupné a aktualizují se alespoň jednou za tři měsíce.
3. V souladu s postupem podle čl. 83 odst. 2 lze zřídit standardizovaný informační systém s cílem usnadnit použití odstavců 1 a 2 tohoto článku.
Kapitola IV
Pomocné látky
Článek 61
Uvádění pomocných látek na trh a jejich používání
Pomocná látka se neuvede na trh ani nepoužije, pokud obsahuje formulační přísadu, jež nebyla schválena v souladu článkem 28 ║.
Kapitola V
Ochrana a sdílení údajů
Článek 62
Ochrana údajů
1. Protokoly o zkouškách a studiích požívají ochrany údajů za podmínek stanových v tomto článku.
Ochrana se vztahuje na protokoly o zkouškách a studiích, které žadatel předkládá členskému státu pro účely povolení podle tohoto nařízení (dále jen „první žadatel“), pokud jsou tyto protokoly o zkouškách a studiích:
a) |
nezbytné pro povolení či změnu povolení s cílem umožnit použití na jiné plodině; a |
b) |
ověřeny jako splňující zásady správné laboratorní praxe a správné pokusné praxe v souladu s požadavky na údaje o přípravku na ochranu rostlin podle čl. 9 odst. 1 písm. c). |
Pokud je protokol chráněn, může jej členský stát, který jej obdržel, použít ve prospěch jiných žadatelů o pesticidy , kromě případů podle odstavce 3, článku 65 nebo článku 84.
Období ochrany údajů je deset let počínaje datem prvního povolení v daném členském státě kromě případů podle odstavce 3, článku 65 nebo článku 84. V případě pesticidů , na které se vztahuje článek 50, se toto období prodlouží na 15 let a v případě pesticidů, na které se vztahuje článek 51, na 12 let .
Studie, která je předložena pro přezkoumání nebo obnovu povolení, není chráněna, pokud to není nutné za účelem změny právních předpisů .
Ochrana údajů se rovněž vztahuje na třetí osoby, které předkládají protokoly o zkouškách a studiích pro účely méně významných použití.
2. Období ochrany údajů pro daný přípravek bude prodlouženo, pokud první žadatel žádá o povolení pro odvozené přípravky na ochranu rostlin pro omezené použití, jak je uvedeno v čl. 54 odst. 1. Období ochrany údajů bude prodlouženo o tři měsíce pro každý nový přípravek pro omezené použití. Období ochrany údajů může být prodlouženo maximálně o tři roky.
3. Odstavec 1 se nevztahuje na:
a) |
protokoly o zkouškách a studiích, k nimž žadatel předložil potvrzení o přístupu; nebo |
b) |
případy, kdy období ochrany údajů udělené pro protokoly o zkouškách a studiích týkající se jiného přípravku na ochranu rostlin uplynulo. |
4. Ochrana údajů podle odstavce 1 se udělí pouze tehdy, požádal-li první žadatel o ochranu údajů současně s předložením dokumentace nebo dodatečných informací a poskytl příslušnému členskému státu o každém protokolu o zkoušce nebo studii tyto informace:
a) |
odůvodnění, proč jsou předložené protokoly o zkouškách nebo studiích nezbytné k prvnímu povolení, obnovení nebo přezkumu nebo změně povolení přípravku na ochranu rostlin, nebo v důsledku změn právních předpisů ; |
b) |
potvrzení, že neuplynulo období ochrany údajů udělené protokolu o zkoušce či studii. |
5. Odlišně od odstavce 1 jsou v případě, že protokoly o zkouškách a studiích již byly použity pro vydání povolení pro jiný přípravek a ochranná doba dosud neskončila, studie po zbývající dobu chráněny.
Článek 63
Seznam protokolů o zkouškách a studiích
1. U každé účinné látky, safeneru a synergentu předloží zpravodajské členské státy úřadu seznam protokolů o zkouškách či studiích, které jsou nezbytné k prvnímu schválení, změně podmínek schválení nebo obnovení schválení , a souhrnné výsledky protokolů o zkouškách a studiích ke stanovení účinnosti látky a její neškodnosti pro zdraví lidí, zvířat, rostlin a pro životní prostředí a úřad tyto informace zpřístupní veřejnosti v okamžiku zveřejnění návrhu zprávy o posouzení podle článku 13 .
2. U každého přípravku na ochranu rostlin, který povolí, předloží členské státy úřadu následující informace , které úřad zpřístupní veřejnosti v okamžiku zveřejnění návrhu zprávy o posouzení v souladu s ustanoveními článku 13:
a) |
seznam protokolů o zkouškách a studiích, které jsou nezbytné k prvnímu povolení, změně podmínek povolení nebo obnovení povolení; ▐ |
b) |
seznam protokolů o zkouškách a studiích, o jejichž ochranu se podle článku 62 žádá a všechna odůvodnění předložená v souladu s uvedeným článkem; a |
c) |
souhrnné výsledky protokolů o zkouškách a studiích ke stanovení účinnosti přípravku a jeho neškodnosti pro zdraví lidí, zvířat, rostlin a pro životní prostředí. |
3. Seznam podle odstavců 1 a 2 obsahuje informace o tom, zda byly uvedené protokoly o zkouškách a studiích osvědčeny jako splňující zásady správné laboratorní praxe nebo správné pokusné praxe.
Článek 64
Obecná pravidla, jejichž cílem je zamezit opakování zkoušek
1. Všechny osoby, které hodlají požádat o povolení přípravku na ochranu rostlin, před provedením zkoušek nebo studií konzultují databázi podle článků 36, 60 a 63.
2. Všechny osoby, které hodlají požádat o povolení přípravku na ochranu rostlin, nebo o obnovení nebo přezkum povolení, před provedením zkoušek či studií informují příslušný orgán členského státu, v němž hodlají žádost podat, že již bylo v tomto nebo jiném členském státě uděleno povolení pro přípravek na ochranu rostlin, jenž osahuje tutéž účinnou látku, safener či synergent s odkazem na příslušné informace v databázi .
Budoucí žadatel předloží veškeré údaje ohledně identity a nečistot účinné látky, jejíž použití navrhuje. Dotaz je podložen dokladem, že budoucí žadatel má v úmyslu předložit žádost o povolení.
3. Pokud se příslušný orgán členského státu ujistí o tom, že žadatel hodlá podat žádost , nebo požádat o obnovení nebo přezkum povolení, poskytne jméno a adresu držitele nebo držitelů předchozích příslušných povolení a současně sdělí držitelům povolení jméno a adresu žadatele.
4. Budoucí žadatel o povolení, o obnovení nebo o přezkum tohoto povolení a držitel nebo držitelé povolení učiní veškeré rozumné kroky, aby dosáhli dohody o sdílení protokolů o zkouškách a studiích chráněných podle článku 62, o něž žadatel žádá pro účely povolení, žádosti o obnovení nebo přezkumu povolení přípravku na ochranu rostlin. Tuto dohodu je možné nahradit předložením této záležitosti rozhodčí komisi a přijetím jejího rozhodčího nálezu. Ve snaze zajistit, že náklady na sdílení informací jsou stanoveny spravedlivým, transparentním a nediskriminačním způsobem, může Komise v souladu s regulativním postupem uvedeným v čl. 83 odst. 3 schválit pokyny pro sdílení nákladů, které jsou založeny na těchto zásadách.
5. Domnívá-li se členský stát, že může vzniknout monopol, a budoucí žadatel a držitel nebo držitelé povolení pro přípravek na ochranu rostlin obsahující stejnou účinnou látku, safener či synergent nemohou dosáhnout dohody o společném provádění zkoušek či studií na obratlovcích, informuje o tom budoucí žadatel příslušný orgán členského státu. Obě strany se nicméně dohodnou na tom, které soudy mají pravomoc pro účely druhého pododstavce čl. 65 odst. 3.
Článek 65
Sdílení zkoušek a studií na obratlovcích
1. Zkoušky a studie na obratlovcích se pro účely tohoto nařízení neopakují. Všechny osoby, které hodlají provádět zkoušky nebo studie na obratlovcích, učiní veškerá nezbytná opatření, aby ověřily, zda již takovéto zkoušky nebyly provedeny či zahájeny , zejména konzultováním databáze .
2. Budoucí žadatel a držitel nebo držitelé povolení učiní veškerá opatření, aby zajistili sdílení zkoušek či studií na obratlovcích. Náklady spojené se sdílením protokolů o zkouškách či studiích se určí spravedlivě a transparentním a nediskriminačním způsobem. Od budoucího žadatele se ▐ vyžaduje, aby se podílel na nákladech vzniklých během celého procesu shromažďování informací, které musí předložit, aby splnil požadavky pro povolení.
3. Pokud budoucí žadatel a držitel nebo držitelé povolení přípravku na ochranu rostlin obsahujícího stejnou účinnou látku, safener či synergent nemohou dosáhnout dohody o sdílení protokolů o zkouškách či studiích na obratlovcích, budoucí žadatel o tom informuje příslušný orgán členského státu. Obě strany se nicméně dohodnou na tom, které soudy mají jurisdikci pro účely druhého odstavce.
Nebude-li dosaženo dohody podle odstavce 2, nezabrání to příslušnému orgánu členského státu, aby protokoly o zkouškách a studiích na obratlovcích použil pro účely žádosti budoucího žadatele. Držitel nebo držitelé příslušného povolení od budoucího žadatele požadují, aby se rovnocenně podílel na nákladech, které jim vzniknou, což bude možné vymáhat u soudů členského státu, které strany určí podle prvního pododstavce. Tyto soudy berou ohled na zásady podle odstavce 2.
4. Nejpozději do ... (24) přezkoumá Komise ustanovení tohoto nařízení týkající se ochrany údajů při zkouškách a studiích na obratlovcích. Komise předloží toto hodnocení, spolu s jakýmikoli navrženými změnami na omezení ochrany údajů ohledně pokusů na zvířatech, Evropskému parlamentu a Radě.
Kapitola VI
Přístup veřejnosti k informacím
Článek 66
Důvěrnost
1. Osoba, která v souladu s čl. 8 odst. 5, čl. 13 odst. 1, čl. 16 odst. 2, článkem 17 nebo čl. 33 odst. 4 tvrdí, že s informacemi, jež podle tohoto nařízení předložila, má být zacházeno jako s důvěrnými, poskytne ověřitelné zdůvodnění, kterým prokáže, že by odhalení daných informací mohlo poškodit její obchodní zájmy, jak je uvedeno v čl. 4 odst. 2 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1049/2001 ze dne 30. května 2001 o přístupu veřejnosti k dokumentům Evropského parlamentu, Rady a Komise (25), nebo jakékoli jiné zájmy chráněné podle čl. 4 odst. 1 tohoto nařízení.
2. Předtím, než příslušný orgán přijme rozhodnutí ohledně důvěrnosti údajů, závazné pro všechny členské státy, úřad a Komisi, dostane žadatel příležitost vznést připomínky. Rozhodnutí, o němž musí být žadatel informován, obsahuje patřičné odůvodnění. Žadatel má právo takové rozhodnutí před jeho provedením zpochybnit u soudu, aby soud přezkoumal hodnocení a rozhodnutí příslušného orgánu a aby se předešlo zveřejnění dotčených údajů.
3. Pokud jde o obchodní zájmy uvedené v odstavci 1, za důvěrné se považují pouze tyto body:
a) |
výrobní metoda; |
b) |
specifikace čistoty účinné látky, kromě nečistot, které jsou toxikologicky, ekotoxikologicky a environmentálně významné; |
c) |
informace o úplném složení přípravku na ochranu rostlin; |
d) |
jména a adresy institucí a osob, které se zabývají zkouškami na obratlovcích. |
4. Pokud se týká údajů o zkouškách, včetně protokolů o studiích, které byly poskytnuty žadatelem na podporu rozhodnutí o povolení nebo změně povolení přípravku na ochranu rostlin podle tohoto nařízení, mohou do těchto údajů nahlížet zúčastněné strany ve zvláštních prostorách určených Komisí, orgánem nebo členskými státy. Tyto údaje nemohou být zpřístupněny pořizováním kopií nebo prostřednictvím jakýchkoli jiných prostředků sloužících ke zveřejnění (včetně zveřejnění v elektronické podobě).
5. Tímto článkem není dotčena směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/4/ES ze dne 28. ledna 2003 o přístupu veřejnosti k informacím o životním prostředí (26).
Kapitola VII
Balení, označování přípravků na ochranu rostlin a reklama na ně
Článek 67
Balení a obchodní úprava
1. Přípravky na ochranu rostlin a pomocné látky, které lze mylně považovat za potraviny, nápoje nebo krmiva, se balí tak, aby se minimalizovala pravděpodobnost takového omylu.
2. Přípravky na ochranu rostlin a pomocné látky dostupné pro veřejnost, které lze mylně považovat za potraviny, nápoje nebo krmiva, musí obsahovat složky, které odrazují od jejich konzumace nebo jí brání.
3. Článek 9 směrnice 1999/45/ES se rovněž vztahuje na přípravky na ochranu rostlin a pomocné látky, na které se uvedená směrnice nevztahuje.
Článek 68
Označování
1. Označování přípravků na ochranu rostlin splňuje požadavky stanovené v nařízení přijatém poradním postupem podle čl. 83 odst. 2.
Uvedené nařízení rovněž obsahuje standardní věty udávající zvláštní rizika a standardní věty udávající bezpečnostní opatření, které doplňují věty stanovené ve směrnici 1999/45/ES. Převádí znění příloh IV a V směrnice 91/414/EHS a všechny jejich ▐ změny nutné z důvodu přechodu ze směrnice na nařízení .
2. Členské státy mohou požadovat, aby byly předkládány vzorky nebo makety balení a návrhů etiket a letáků pro účely přezkoumání před udělením povolení .
3. Pokud má členský stát za to, že k ochraně zdraví lidí či zvířat nebo životního prostředí jsou nezbytné dodatečné věty, oznámí to ostatním členským státům a Komisi a předá dodatečnou větu či věty a důvody k takovýmto požadavkům.
Tyto věty se uvedou v nařízení podle odstavce 1.
Než se tyto věty zahrnou, mohou členské státy požadovat používání dodatečné věty či dodatečných vět.
4. Potraviny, které nejsou v souladu s ustanoveními směrnice Komise 2006/125/ES ze dne 5. prosince 2006 o obilných a ostatních příkrmech pro kojence a malé děti (27), budou označeny větou „Nevhodné pro kojence a malé děti“.
Článek 69
Reklama
1. Každá reklama na přípravek na ochranu rostlin se doplní větami „Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o přípravku“. Tyto věty musí být v porovnání s celou reklamou jasně odlišeny. Slova „přípravek na ochranu rostlin“ lze nahradit přesnějším popisem typu přípravku, např. fungicid, insekticid či herbicid.
2. Reklama neobsahuje informace, které by mohly být zavádějící, pokud jde o možné ohrožení zdraví lidí či zvířat nebo životního prostředí, např. slova jako „nízkorizikový“, „netoxický“ či „neškodný“.
3. Členské státy mohou zakázat nebo omezit reklamu na přípravky na ochranu rostlin v určitých médiích.
Kapitola VIII
Kontroly
Článek 70
Vedení záznamů
1. Výrobci, dodavatelé, distributoři a profesionální uživatelé přípravků na ochranu rostlin vedou záznamy o přípravcích na ochranu rostlin, které vyrábějí, skladují či používají , a to po dobu alespoň deseti let po ukončení výroby nebo použití .
Všechny ▐ informace obsažené v těchto záznamech ▐ na žádost zpřístupní příslušným orgánům. Rovněž zpřístupní tyto informace sousedům, obyvatelům a jiným osobám zdržujícím se v dané oblasti, maloobchodům či průmyslovému odvětví vyrábějícím pitnou vodu, pokud požádají o přístup. Informace o veškerých žádostech týkajících se přípravků na ochranu rostlin pro daný zemědělský produkt budou poskytnuty maloobchodu a velkoobchodu ve formě průkazu pesticidu.
2. Výrobci přípravků na ochranu rostlin provádějí následně po získání registrace monitoring. Příslušnému úřadu ohlásí jakékoli relevantní informace a na vyžádání je zpřístupní příslušným zúčastněným stranám.
3. Výrobci přípravků na ochranu rostlin příslušnému úřadu ohlásí:
— |
vyrobené množství dané látky nebo přípravku, |
— |
množství dané látky nebo přípravku dodané zpracovatelům nebo velkoobchodu v rámci EU, |
— |
množství dané látky nebo přípravku, které bylo vyvezeno. |
Příslušné orgány tyto informace posoudí a zveřejní.
4. Prováděcí opatření na zajištění jednotného uplatňování odstavců 1 a 3 lze přijmout regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 .
Článek 71
Monitorování a kontrola
Členské státy provádějí úřední kontroly, aby vymáhaly dodržování tohoto nařízení. Mezi tyto kontroly patří kontroly na farmách s cílem ověřit dodržování omezení použití. Do šesti měsíců po konci roku, k němuž se kontroly vztahují, členské státy dokončí a předají Komisi zprávu o rozsahu a výsledcích těchto kontrol.
Odborníci Komise provedou v členských státech obecné a zvláštní audity, aby ověřili úřední kontroly prováděné členskými státy.
Nařízení přijaté postupem podle čl. 251 Smlouvy obsahuje ustanovení pro kontrolu výroby, balení, označování, skladování, přepravu, uvádění na trh, formulaci a používání přípravků na ochranu rostlin. Uvedené nařízení obsahuje ustanovení rovnocenná článkům 1 až 13, 26, čl. 27 odst. 1, čl. 27 odst. 4 písm. a) a b) a čl. 27 odst. 5 až 12, článkům 28, 29, 32 až 45, 51, 53, 54, 66 a přílohám I, II, III, VI, a VII nařízení (ES) č. 882/2004. Obsahuje rovněž ustanovení týkající se shromažďování informací a podávání zpráv o podezření na otravy a upřesňuje, které informace mají být zpřístupněny na žádost ze strany lékařů.
Kapitola IX
Mimořádné situace
Článek 72
Mimořádná opatření
Pokud je jasné, že schválená látka, safener, synergent, formulační přísada nebo přípravek na ochranu rostlin, jenž byl schválen v souladu s tímto nařízením, mohou představovat vážné ohrožení pro zdraví lidí či zvířat nebo pro životní prostředí a že toto ohrožení nelze uspokojivě zvládnout prostřednictvím opatření přijatých příslušným členským státem nebo státy, neprodleně se regulativním postupem podle čl. 83 odst. 3 přijmou opatření na omezení nebo zákaz používání nebo prodeje této látky či přípravku, a to buď na podnět Komise nebo na žádost členského státu. Před přijetím těchto opatření Komise přezkoumá důkazy a může požádat úřad o stanovisko. Komise může stanovit lhůtu, ve které bude takové stanovisko vydáno.
Článek 73
Mimořádná opatření v krajně naléhavých případech
Odchylně od článku 72 může Komise po konzultaci členského státu nebo členských států dočasně přijmout opatření uvedená v článku 72, přičemž o tom předem informuje ostatní členské státy.
Co nejdříve, avšak nejpozději do deseti pracovních dnů se tato opatření potvrdí, změní, zruší či rozšíří regulativním postupem podle čl. 83 odst. 3.
Článek 74
Jiná mimořádná opatření
1. Jestliže členský stát úředně informuje Komisi o nutnosti přijmout mimořádná opatření a žádné opatření není podle článků 72 nebo 73 přijato, může členský stát přijmout dočasná ochranná opatření. V takovém případě o tom neprodleně uvědomí ostatní členské státy a Komisi.
2. Do 30 pracovních dnů předloží Komise tuto záležitost regulativním postupem podle čl. 83 odst. 3 výboru zřízenému podle čl. 83 odst. 1 s cílem prodloužit, změnit nebo zrušit dočasná vnitrostátní ochranná opatření.
3. Členský stát může zachovat svá dočasná vnitrostátní ochranná opatření do doby, než budou přijata opatření Společenství.
Kapitola X
Správní a finanční ustanovení
Článek 75
SankceČlenské státy stanoví pravidla pro sankce použitelné v případě porušení tohoto nařízení a přijmou opatření nutná k zajištění jejich provádění.
Stanovené sankce musí být účinné, přiměřené a odrazující.
Členské státy neprodleně oznámí Komisi tato pravidla a jejich případné následné změny.
Článek 76
Občanskoprávní a trestněprávní odpovědnost
Udělením povolení a všemi ostatními opatřeními přijatými v souladu s tímto nařízením není v členských státech dotčena obecná občanskoprávní a trestněprávní odpovědnost výrobce a popřípadě osoby odpovědné za uvedení přípravku na ochranu rostlin na trh nebo za jeho použití.
Článek 77
Fond pro bezpečnou likvidaci zastaralých pesticidů
Výrobci a držitelé povolení přispívají do fondu, z nějž se hradí náklady spojené s likvidací a zničením zásob zastaralých pesticidů v členských státech a třetích zemích. Příspěvek do fondu je rozdělen spravedlivým a transparentním způsobem.
Článek 78
Poplatky a platby
1. Členské státy mohou vymáhat úhradu nákladů spojených s prací, která souvisí se schvalováním nebo povolováním v rámci tohoto nařízení nebo která plyne ze závazků podle toho nařízení, prostřednictvím poplatků či plateb.
2. Členské státy zajistí, aby poplatek uvedený v odstavci 1:
a) |
byl vypočten průhledným způsobem; a |
b) |
odpovídal skutečným nákladům na vykonanou práci. |
Součástí poplatku nebo platby může být sazebník pevných poplatků založený na průměrných nákladech na práci uvedenou v odstavci 1.
Článek 79
Orgán členského státu
1. Každý členský stát určí příslušný orgán nebo příslušné orgány, které budou plnit závazky členských států podle tohoto nařízení.
2. Každý členský stát určí koordinační vnitrostátní orgán, který koordinuje a zajišťuje všechny nutné styky se žadateli, ostatními členskými státy, Komisí a úřadem.
3. Každý členský stát sdělí podrobnosti týkající se příslušného vnitrostátního orgánu či orgánů Komisi, úřadu a koordinačním vnitrostátním orgánům ostatních členských států a uvědomí je o jakýchkoli jeho změnách.
4. Komise prostřednictvím svých internetových stránek zveřejňuje a aktualizuje seznam orgánů podle odstavců 1 a 2.
Článek 80
Výdaje Komise
1. Komisi mohou vzniknout výdaje při činnostech přispívajících k dosažení cílů tohoto nařízení, mezi něž mimo jiné patří:
a) |
vývoj harmonizovaného systému, a to včetně vhodné databáze, pro shromažďování a uchovávání všech informací o účinných látkách, safenerech, synergentech, formulačních přísadách, přípravcích na ochranu rostlin a pomocných látkách a pro zpřístupnění těchto informací členským státům, výrobcům a dalším zúčastněným stranám; |
b) |
provádění studií nutných k přípravě a vývoji dalších právních předpisů v oblasti uvádění přípravků na ochranu rostlin a pomocných látek na trh a jejich používání; |
c) |
provádění studií nutných k harmonizaci postupů, rozhodovacích kritérií a požadavků na údaje; |
d) |
koordinace, a to případně elektronickými prostředky, spolupráce členských států, úřadu a Komise a opatření usnadňující rozdělení práce; |
e) |
rozvoj a údržba koordinovaného elektronického systému pro předkládání a hodnocení, který podporuje elektronickou výměnu dokumentů a rozdělení práce mezi žadatele, členské státy, úřad a Komisi; |
f) |
rozvoj pokynů pro usnadnění každodenního provádění tohoto nařízení; |
g) |
cestovní výdaje a výdaje na pobyt, které vzniknou odborníkům členských států v důsledku toho, že je Komise jmenovala, aby byli nápomocni odborníkům Komise při kontrolních činnostech podle článku 71; |
h) |
odborná příprava kontrolních pracovníků; |
i) |
financování dalších opatření nutných k zajištění provádění opatření přijatého podle článku 71. |
2. Položky požadované podle odstavce 1 podléhají každý finanční rok schválení rozpočtového orgánu.
Článek 81
Pokyny
Komise může regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 přijmout či změnit technické nebo jiné pokyny pro provádění tohoto nařízení. Komise může požádat úřad, aby takovéto pokyny vypracoval nebo se podílel na jejich přípravě. Úřad může zahájit přípravu nebo revizi pokynů pro posouzení rizik účinných látek.
Článek 82
Změny a prováděcí opatření
1. Regulativním postupem podle čl. 83 odst. 3 se přijmou opatření nezbytná k provedení tohoto nařízení .
Nejpozději do ... (28) předloží Komise na základě článku 251 Smlouvy legislativní návrhy týkající se:
▐
a) |
požadavků na údaje o účinných látkách a přípravcích na ochranu rostlin, jak uvádí čl. 9 odst. 1 písm. b) a c), včetně opatření k minimalizaci zkoušek na zvířatech, zejména použití zkušebních metod, při nichž se nepoužívají zvířata, a inteligentních strategií zkoušek, a to s ohledem na současné vědeckotechnické poznatky; |
b) |
▐ jednotných zásad pro hodnocení a povolování přípravků na ochranu rostlin uvedené v čl. 30 odst. 5, a to s ohledem na současné vědeckotechnické poznatky; |
c) |
▐ požadavků na označování přípravků na ochranu rostlin, jak uvádí čl. 68 odst. 1. |
▐
2. Regulativním postupem s kontrolou podle čl. 83 odst. 4 se přijme nařízení obsahující seznam účinných látek zahrnutých do přílohy I směrnice 91/414/EHS. Tyto látky se považují za schválené podle tohoto nařízení.
Článek 83
Výbor
1. Komisi je nápomocen Stálý výbor pro potravinový řetězec a zdraví zvířat zřízený článkem 58 nařízení (ES) č. 178/2002, dále jen „výbor“.
2. Odkazuje-li se na tento odstavec, použijí se články 3 a 7 rozhodnutí 1999/468/ES, s ohledem na článek 8 zmíněného rozhodnutí.
3. Odkazuje-li se na tento odstavec, použijí se články 5 a 7 rozhodnutí 1999/468/ES s ohledem na ustanovení článku 8 uvedeného rozhodnutí.
Lhůta uvedená v čl. 5 odst. 6 rozhodnutí 1999/468/ES se stanoví na tři měsíce.
4. Odkazuje-li se na tento odstavec, použije se čl. 5a odst. 1 až 4 a článek 7 rozhodnutí 1999/468/ES s ohledem na ustanovení článku 8 tohoto rozhodnutí.
║
5. Jednání výboru a jeho pracovních skupin jsou na žádost přístupná poslancům Evropského parlamentu.
Kapitola XI
Přechodná a závěrečná ustanovení
Článek 84
Přechodná opatření
1. Směrnice 91/414/EHS (dále jen „směrnice“) se nadále vztahuje na postupy a podmínky schvalování účinných látek, o nichž bylo rozhodnuto postupem podle čl. 6 odst. 3 uvedené směrnice před datem použitelnosti tohoto nařízení.
Na základě šetření provedeného podle směrnice se postupem podle čl. 14 odst. 2 tohoto nařízení přijme nařízení o schválení takové látky.
2. Ustanovení čl. 13 odst. 1 až 4 směrnice a přílohy II a III směrnice se nadále vztahují na účinné látky zahrnuté do přílohy I směrnice a na účinné látky schválené v souladu s odstavcem 1:
— |
Po dobu pěti let od data jejich zahrnutí nebo schválení v případě účinných látek, na které se vztahuje čl. 8 odst. 2 směrnice; |
— |
Po dobu deseti let od data jejich zahrnutí nebo schválení v případě účinných látek, které se neobjevily na trhu po dobu dvou let od data oznámení směrnice; |
— |
Po dobu pěti let od data obnovení zahrnutí nebo obnovení schválení v případě účinných látek, jejichž zahrnutí do přílohy I směrnice uplyne nejpozději dva roky po datu oznámení tohoto nařízení. Toto ustanovení se vztahuje pouze na údaje nezbytné k obnovení schválení, u nichž bylo nejpozději do dvou let po zveřejnění nařízení potvrzeno, že odpovídají zásadám správné laboratorní praxe. |
3. Pokud se na základě odstavců 1 nebo 2 tohoto článku uplatní článek 13 směrnice, vztahují se na něj jakákoli zvláštní pravidla týkající se směrnice, stanovená v aktu o přistoupení, na jehož základě členské státy přistoupily ke Společenství.
4. V případě účinných látek, jejichž první schválení uplyne nejpozději tři roky po vstupu tohoto nařízení v platnost, předkládá žádost podle článku 15 výrobce účinné látky členskému státu a v kopii ostatním členským státům, Komisi a úřadu, a to nejpozději dva roky před uplynutím doby platnosti prvního schválení.
5. O žádostech o povolení přípravků na ochranu rostlin podle článku 4 směrnice, u nichž se v den použití tohoto nařízení čeká v členských státech na rozhodnutí, se v uvedený den rozhodne na základě platných vnitrostátních předpisů.
Po tomto rozhodnutí se použije toto nařízení.
6. Přípravky označené v souladu s článkem 16 směrnice lze nadále uvádět na trh po dobu čtyř let od data použití tohoto nařízení.
▐
Článek 85
Zrušení
Směrnice 79/117/EHS a 91/414/EHS, ve znění aktů uvedených v příloze V, se zrušují s účinkem ode dne použití tohoto nařízení, aniž jsou dotčeny povinnosti členských států týkající se lhůt pro transpozici směrnic zmíněných v uvedené příloze do vnitrostátního práva a pro jejich uplatnění.
Odkazy na zrušené směrnice se považují za odkazy na toto nařízení.
Článek 86
Vstup v platnost a použitelnost
Toto nařízení vstupuje v platnost dvacátým dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.
Nejpozději do ... (29) přijme Komise tato nařízení:
— |
nařízení obsahující seznam účinných látek, které již byly v okamžiku zveřejnění uvedeného nařízení schváleny; |
— |
nařízení o požadavcích na údaje o účinných látkách, jak uvádí čl. 9 odst. 1 písm. b); |
— |
nařízení o požadavcích na údaje o přípravcích na ochranu rostlin, jak uvádí čl. 9 odst. 1 písm. c); ▐ |
— |
nařízení obsahující požadavky na označování přípravků na ochranu rostlin, jak uvádí čl. 68 odst. 1. |
Nejpozději do ... (30) přijme Komise tato nařízení:
— |
nařízení o jednotných zásadách pro posuzování rizik přípravků na ochranu rostlin podle článku 37. |
Toto nařízení se použije ║ po uplynutí ... (29).
Toto nařízení je závazné v celém rozsahu a přímo použitelné ve všech členských státech.
V ... dne ...
Za Evropský parlament
předseda
Za Radu
předseda nebo předsedkyně
(1) Úř. věst. C 175, 27.7.2007, s. 44.
(2) Postoj Evropského parlamentu ze dne 23.10.2007.
(3) Úř. věst. L 230, 19.8.1991, s. 1. Směrnice naposledy pozměněná směrnicí Komise 2007/52/ES (Úř. věst. L 214, 17.8.2007, s. 3).
(4) KOM(2001)0444.
(5) Úř. věst. L 33, 8.2.1979, s. 36. Směrnice naposledy pozměněná nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 850/2004 (Úř. věst. L 158, 30.4.2004, s. 7; opravené znění: Úř. věst. L 229, 29.6.2004, s. 5).
(6) Úř. věst. L 358, 18. 12. 1986, s. 1. Směrnice pozměněná směrnicí Evropského parlamentu a Rady 2003/65/ES (Úř. věst. L 230, 16.9.2003, s. 32).
(7) Sedm let od vstupu tohoto nařízení v platnost.
(8) Úř. věst. L 31, 1.2.2002, s. 1. Nařízení naposledy pozměněné nařízením Komise (ES) č. 575/2006 (Úř. věst. L 100, 8.4.2006, s. 3).
(9) Úř. věst. L 327, 22.12.2000, s. 1. Směrnice ve znění rozhodnutí č. 2455/2001/ES (Úř. věst. L 331, 15.12.2001, s. 1).
(10) Úř. věst. L ...
(11) Úř. věst. L 270, 21.10.2003, s. 1; Nářízení naposledy pozmeněné nařízením Komise (ES) č. L 1276/2007 (Úř. věst. L 284, 30.10.2007, s. 11).
(12) Úř. věst. L 200, 30.7.1999, s. 1. Směrnice naposledy pozměněná nařízením (ES) č. 1907/2006 (Úř. věst. L 396, 30.12.2006, s. 1, opravené znění v Úř. věst. L 136, 29.5.2007, s. 3).
(13) Úř. věst. L 165, 30.4.2004, s. 1; Nařízení naposledy pozměněné nařízením Rady (ES) č. 1791/2006 (Úř. věst. L 363, 20.12.2006, s. 1).
(14) Úř. věst. L 70, 16.3.2005, s. 1. Nařízení naposledy pozměněné nařízenímKomise (ES) č. 178/2006 (Úř. věst. L 29, 2.2.2006, s. 3).
(15) Úř. věst. L 184, 17.7.1999, s. 23. Rozhodnutí ve znění rozhodnutí 2006/512/ES (Úř. věst. L 200, 22.7.2006, s. 11).
(16) Úř. věst. 196, 16.8.1967. s. 1. Směrnice naposledy pozměněná směrnicí Evropského parlamentu a Rady 2006/121/ES (Úř. věst. L 396, 30.12.2006, s. 852; opravené znění v Úř. věst. L 136, 29.5.2007, s. 281).
(17) Úř. věst. L 106, 17.4.2001, s. 1. Směrnice naposledy pozměněná nařízením (ES) č. 1830/2003 (Úř. věst. L 268, 18.10.2003, s. 24).
(18) Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/10/ES ze dne 11. února 2004 o harmonizaci právních a správních předpisů týkajících se používání zásad správné laboratorní praxe a ověřování jejich používání při zkouškách chemických látek (Úř. věst. L 50, 20.2.2004, s. 44).
(19) Jeden rok po vstupu tohoto nařízení v platnost.
(20) Dva roky po vstupu tohoto nařízení v platnost.
(21) Úř. věst. L 396, 30.12.2006, s. 1. Opravené znění v Úř. věst. L 136, 29.5.2007, s. 3.
(22) 12 měsíců po vstupu tohoto naři
(23) Jeden rok po vstupu tohoto nařízení v platnost.
(24) Sedm let po vstupu tohoto nařízení v platnost.
(25) Úř. věst. L 145, 31.5.2001, s. 43.
(26) Úř. věst. L 41, 14.2.2003, s. 26.
(27) Úř. věst. L 339, 6.12.2006, s. 16.
(28) Dva roky po vstupu tohoto nařízení v platnost.
(29) 18 měsíců po vstupu tohoto nařízení v platnost.
(30) 6 měsíců po vstupu tohoto nařízení v platnost.
PŘÍLOHA I
POSTUPY A KRITÉRIA PRO SCHVÁLENÍ ÚČINNÝCH LÁTEK, SAFENERŮ A SYNERGENTŮ PODLE KAPITOLY II
1. Hodnocení
1.1. Při procesu hodnocení a rozhodování podle článků 4 až 22 spolupracují zpravodajský členský stát a úřad se žadateli s cílem vyřešit všechny otázky ohledně dokumentace nebo v rané fázi určit všechny dodatečné studie nezbytné k vyhodnocení dokumentace, a to včetně informací nutných na odstranění potřeby omezit schválení, ke změně jakékoli navrhované podmínky používání přípravku na ochranu rostlin nebo jeho povahy či složení s cílem zajistit úplné splnění požadavků tohoto nařízení.
1.2. Hodnocení prováděné úřadem a zpravodajským členským státem musí vycházet z vědeckých zásad a musí využívat odborné znalosti.
1.3. Během procesu hodnocení a rozhodování podle článků 4 až 22 zváží členské státy a úřad všechny další pokyny vypracované v rámci Stálého výboru pro potravinový řetězec a zdraví zvířat pro účely zlepšení posouzení rizik ve vhodných případech.
2. Obecná kritéria pro rozhodování
2.1. Ustanovení čl. 8 odst. 1 se považují za splněná pouze tehdy, lze-li na základě předložené dokumentace očekávat, že bude alespoň v jednom členském státě možné udělit povolení alespoň pro jeden přípravek na ochranu rostlin obsahující danou účinnou látku, a to alespoň pro jedno reprezentativní použití.
2.2. Předkládání dalších informací
V zásadě se účinná látka schválí pouze tehdy, je-li předložena úplná dokumentace.
Ve výjimečných případech lze účinnou látku schválit i tehdy, je-li stále třeba předložit určité informace, pokud:
a) |
byly po předložení dokumentace změněny či upřesněny požadavky na údaje; nebo |
b) |
informace jsou ve své povaze považovány za potvrzující, což je vyžadováno pro zvýšení důvěryhodnosti rozhodnutí. |
V takových případech se dodatečné informace předkládají zpravodajskému členskému státu, který je vyhodnotí ve lhůtě stanovené Komisí. Členský stát oznámí Komisi výsledky tohoto posouzení.
2.3. Omezení schválení
Omezení schválení mohou v nezbytných případech souviset s:
— |
identifikací nepřijatelných rizik za určitých podmínek; |
— |
nedostatky v posouzení rizik plynoucími z omezeného rozsahu reprezentativních použití a přípravků oznámených žadatelem. |
Pokud má zpravodajský členský stát za to, že v poskytnuté dokumentaci chybí určité informace, a proto by bylo možné účinnou látku schválit jen s určitým omezením, obrátí se co nejdříve na žadatele, aby získal více informací, které by mohly případně umožnit odstranění těchto omezení.
3. Kritéria pro schválení účinné látky
3.1. Dokumentace
Dokumentace předložená podle čl. 8 odst. 1 obsahuje informace nutné k tomu, aby bylo případně možné určit přijatelný denní příjem, přijatelnou úroveň expozice uživatelů a akutní referenční dávku.
U účinné látky, jejíž omezený rozsah reprezentativních použití zahrnuje použití na potravinářských a krmných plodinách nebo nepřímo vede ke vzniku reziduí v potravinách či krmivech, obsahuje dokumentace předložená podle čl. 8 odst. 1 informace nutné k posouzení rizik a pro účely vymáhání.
Dokumentace zejména:
a) |
umožňuje definovat sledovaná rezidua; |
b) |
spolehlivě předpokládá rezidua v potravinách a krmivech, a to i u následných plodin; |
c) |
ve vhodných případech spolehlivě předpokládá odpovídající úroveň reziduí odrážející účinky zpracování nebo mísení; |
d) |
umožňuje stanovit maximální limity reziduí pro danou komoditu a případně pro produkty živočišného původu, v jejichž případě jsou zvířata danou komoditou či její částí krmena; |
e) |
ve vhodných případech umožňuje stanovit koncentraci či faktory ředění s ohledem na zpracování nebo mísení; |
Dokumentace předložená podle čl. 8 odst. 1 je dostatečná k tomu, aby ve vhodných případech umožnila odhadnout rozklad a distribuci účinné látky v životním prostředí a její dopad na necílové druhy.
3.2. Účinnost
Účinná látka se povolí pouze tehdy, bylo-li u velkého rozsahu reprezentativních použití stanoveno, že je přípravek na ochranu rostlin po aplikaci v souladu se správnou praxí v oblasti přípravků na ochranu rostlin při zohlednění realistických ▐ běžných podmínek použití dostatečně účinný. Tento požadavek se vyhodnotí s ohledem na jednotné zásady pro hodnocení a povolování přípravků na ochranu rostlin uvedené v čl. 30 odst. 5 ║.
3.3. Toxický význam rozkladných produktů
Pokud omezený rozsah reprezentativních použití zahrnuje použití na potravinářských a krmných plodinách, předložená dokumentace musí dostatečným způsobem umožňovat stanovení toxického významu rozkladných produktů, které nebyly přítomny ve zvířatech použitých při zkouškách či studiích provedených u účinné látky, avšak tvoří se v ošetřených rostlinách či na jejich povrchu v důsledku zpracování nebo jsou součástí studií prováděných na hospodářských zvířatech.
3.4. Složení účinné látky
3.4.1. Specifikace definuje minimální stupeň čistoty, identitu a maximální obsah nečistot a případně izomerů / diastereoizomerů a přídatných látek, obsah nečistot, které jsou toxikologicky, ekotoxikologicky nebo environmentálně významné a jsou v rámci přijatelných mezí.
3.4.2. Specifikace je v souladu se náležitou specifikací FAO, pokud taková specifikace existuje. Pokud je to však nutné z důvodu ochrany zdraví lidí či zvířat nebo životního prostředí, mohou být přijaty přísnější specifikace.
3.5. Metody analýzy
3.5.1. Metody analýzy účinné látky v podobě, v jaké se vyrábí, a metody určení nečistot, které jsou toxikologicky, ekotoxikologicky nebo environmentálně významné nebo jsou přítomny v účinné látce v podobě, v jaké se vyrábí, v množstvích větších než 1 g/kg, se musejí validovat a musí být prokázáno, že jsou dostatečně specifické, lineární a přesné.
3.5.2. Metoda analýzy environmentálních matric musí být validovaná a musí vykazovat dostatečný stupeň citlivosti ke sledovaným úrovním.
3.5.3. Hodnocení bylo provedeno v souladu s jednotnými zásadami pro hodnocení a povolování přípravků na ochranu rostlin uvedenými v čl. 30 odst. 5.
3.6. Dopad na lidské zdraví
3.6.1. Je-li to vhodné, určí se přijatelný denní příjem, přijatelná úroveň expozice uživatelů a akutní referenční dávka. Při stanovení těchto hodnot je zajištěn vhodný bezpečnostní limit alespoň 100 , který zohledňuje druh a vážnost účinků, možné účinky kombinací látek a zranitelnost obzvláště ohrožených specifických skupin populace.
3.6.2. Účinná látka se schválí pouze tehdy, pokud na základě posouzení genotoxicity vyššího stupně provedeného v souladu s požadavky na údaje o účinné látce a přípravku na ochranu rostlin a jinými dostupnými údaji a informacemi , včetně posouzení vědecké literatury, není či nemusí být podle ustanovení směrnice 67/548/EHS klasifikována jako mutagen kategorie 1 či 2. Tyto účinné látky mohou být schváleny pouze tehdy, je-li expozice lidí této účinné látce v přípravku na ochranu rostlin za realistických ▐ podmínek používání zanedbatelná, protože je přípravek používán v uzavřených systémech nebo za jiných podmínek, jež vylučují kontakt s lidmi, a kde rezidua příslušné účinné látky v potravinách a krmivu nepřesahují detekční limit s použitím nejcitlivějších metod.
3.6.3. Účinná látka se schválí pouze tehdy, pokud na základě posouzení karcinogenity provedeného v souladu s požadavky na údaje o účinné látce a přípravku na ochranu rostlin a jinými dostupnými údaji a informacemi, včetně posouzení vědecké literatury, není či nemusí být podle ustanovení směrnice 67/548/EHS klasifikována jako karcinogen kategorie 1 či 2. Tyto účinné látky mohou být schváleny pouze tehdy, je-li expozice lidí této účinné látce v přípravku na ochranu rostlin za realistických ▐ podmínek používání zanedbatelná , protože je přípravek používán v uzavřených systémech nebo za jiných podmínek, jež vylučují kontakt s lidmi a kde rezidua příslušné účinné látky v potravinách a krmivu nepřesahují detekční limit s použitím nejcitlivějších metod.
3.6.4. Účinná látka se schválí pouze tehdy, pokud na základě posouzení reprodukční toxicity provedeného v souladu s požadavky na údaje o účinné látce a přípravku na ochranu rostlin a jinými dostupnými údaji a informacemi , včetně posouzení vědecké literatury, není či nemusí být podle ustanovení směrnice 67/548/EHS klasifikována jako toxická pro reprodukci kategorie 1 či 2. Tyto účinné látky mohou být schváleny pouze tehdy , je-li expozice lidí této účinné látce v přípravku na ochranu rostlin za realistických ▐ podmínek používání zanedbatelná , protože je přípravek používán v uzavřených systémech nebo za jiných podmínek, jež vylučují kontakt s lidmi a kde rezidua příslušné účinné látky v potravinách a krmivu nepřesahují detekční mez s použitím nejcitlivějších metod.
3.6.5. Účinná látka se schválí pouze tehdy, pokud na základě posouzení v souladu se zkušebními pokyny Společenství nebo mezinárodně uznávanými zkušebními pokyny nebo jinými dostupnými údaji a informacemi, včetně posouzení vědecké literatury, není považována za látku s vlastnostmi, které potenciálně narušují činnost žláz s vnitřní sekrecí a u nichž existuje podezření, že by mohly ▐ být pro člověka toxikologicky významné, včetně expozice, ke které může s pravděpodobností dojít během embryonálního nebo fetálního vývoje nebo v dětství, při řádném zohlednění možných účinků kombinací látek. Tyto účinné látky mohou být schváleny pouze tehdy , je-li expozice lidí této účinné látce v přípravku na ochranu rostlin za realistických ▐ podmínek používání zanedbatelná, protože je přípravek používán v uzavřených systémech nebo za jiných podmínek, jež vylučují kontakt s lidmi a kde rezidua příslušné účinné látky v potravinách a krmivu nepřesahují detekční limit s použitím nejcitlivějších metod.
3.6.6. Účinná látka se schválí pouze tehdy, pokud na základě posouzení nebo jiných dostupných údajů a informací, včetně posouzení vědecké literatury, není považována za látku představující příčinu rizika vývojových neurotoxických nebo imunotoxických účinků na lidské zdraví, se zohledněním expozice během embryonálního a fetálního vývoje nebo během dětství a možných účinků kombinací látek. Tyto účinné látky mohou být schváleny pouze tehdy, je-li expozice lidí této účinné látce v přípravku na ochranu rostlin za realistických podmínek používání zanedbatelná, protože je přípravek používán v uzavřených systémech nebo za jiných podmínek, jež vylučují kontakt s lidmi a kde rezidua příslušné účinné látky v potravinách a krmivu nepřesahují detekční limit s použitím nejcitlivějších metod.
3.7. Rozpad a chování v životním prostředí
3.7.1. Účinná látka se schválí pouze tehdy, pokud tato látka a její transformační produkty nebo rezidua nejsou považovány za perzistentní organické znečišťující látky .
Perzistentní organická znečišťující látka je definována takto:
a) |
perzistence:
|
b) |
bioakumulace:
|
c) |
potenciál pro environmentální přenos na velkou vzdálenost:
|
3.7.2. Účinná látka se schválí pouze tehdy, pokud tato látka a z ní transformované přípravky a rezidua nejsou považovány za perzistentní bioakumulační a toxické (PBT) látky .
Látkou PBT je látka splňující všechna tři kritéria stanovená v níže uvedených oddílech.
3.7.2.1. Perzistence:
Účinná látka splňuje kritérium perzistence, pokud:
— |
je poločas rozpadu v mořské vodě delší než 60 dnů; nebo |
— |
je poločas rozpadu ve sladké vodě nebo ve vodě v ústí řek delší než 40 dnů; nebo |
— |
je poločas rozpadu v mořské usazenině delší než 180 dnů; nebo |
— |
je poločas rozpadu v usazenině ve sladké vodě nebo ve vodě v ústí řek delší než 120 dnů; nebo |
— |
je poločas rozpadu v půdě vyšší než 120 dnů. |
Posouzení perzistence v životním prostředí vychází z dostupných údajů o poločasu rozpadu shromážděných za vhodných podmínek popsaných žadatelem.
Splňuje rovněž kritérium perzistence, pokud existuje důkaz, že látka je jinak dostatečně perzistentní na to, aby měla vliv.
3.7.2.2. Bioakumulace
Účinná látka splňuje kritérium bioakumulace, pokud je faktor biokoncentrace vyšší než 2 000.
Posouzení bioakumulace vychází z údajů o měření biokoncentrace u vodních druhů. Lze použít o vodních druzích žijících ve sladké i v slané vodě.
Splňuje rovněž bioakumulační kritérium, pokud existuje důkaz vysoké bioakumulace v jiných druzích nebo monitorovací údaje v biotě uvádějí, že bioakumulační potenciál látky je dostatečný na to, aby měl vliv.
3.7.2.3. Toxicita
Účinná látka splňuje kritérium toxicity, pokud:
— |
je dlouhodobá koncentrace bez pozorovaného účinku u mořských i sladkovodních organismů menší než 0,01 mg/l; nebo |
— |
látka je klasifikována jako karcinogenní (kategorie 1, ▐ 2 nebo 3 ), mutagenní (kategorie 1, ▐ 2 nebo 3 ) nebo toxická pro reprodukci (kategorie 1, 2 nebo 3); nebo |
— |
existují důkazy o chronické toxicitě, jak jsou určeny klasifikacemi: T, R48 nebo Xn, R48 podle směrnice 67/548/EHS. |
3.7.3. Nemá se za to, že účinná látka splňuje ustanovení článku 4, pokud je tato látka nebo z ní transformované přípravky a rezidua příliš perzistentní a příliš bioakumulující.
Látkou příliš perzistentní a příliš kumulující je látka splňující obě kritéria stanovená v níže uvedených oddílech.
3.7.3.1. Perzistence:
Účinná látka splňuje kritérium přílišné perzistence, pokud existuje důkaz, že :
— |
je poločas rozpadu ve slané či sladké vodě nebo ve vodě v ústí řek delší než 60 dnů; nebo |
— |
je poločas rozpadu v usazenině ve slané či sladké vodě nebo ve vodě v ústí řek delší než 180 dnů; nebo |
— |
je poločas rozpadu v půdě vyšší než 180 dnů. |
Splňuje rovněž kritérium přílišné perzistence, pokud existuje důkaz, že látka je jinak dostatečně persistentní na to, aby měla vliv.
3.7.3.2. Bioakumulace
Účinná látka splňuje kritérium přílišné bioakumulace, pokud je faktor biokoncentrace vyšší než 5 000.
Posouzení bioakumulace vychází z údajů o měření biokoncentrace u vodních druhů. Lze použít údaje o vodních druzích žijících ve sladké i v slané vodě. Splňuje rovněž kritérium přílišné bioakumulace, pokud existuje důkaz velmi vysoké bioakumulace v jiných druzích nebo monitorovací údaje v biotě uvádějí, že bioakumulativní potenciál látky je dostatečný na to, aby měla vliv.
3.8. Ekotoxikologie
3.8.1. Má se za to, že účinná látka splňuje článek 4 pouze tehdy, pokud z posouzení rizik vyplývá, že jsou rizika přijatelná podle kritérií stanovených v jednotných zásadách pro hodnocení a povolování přípravků na ochranu rostlin uvedených v článku 37 za realistických navrhovaných podmínek používání přípravku na ochranu rostlin obsahujícího danou látku. Toto posouzení musí zohlednit vážnost účinků na biologickou rozmanitost , nespolehlivost údajů a počet skupin organismů, u nichž se očekává, že budou plánovaným používáním účinné látky nepříznivě ovlivněny.
3.8.2. Má se za to, že účinná látka splňuje článek 4 pouze tehdy, pokud na základě posouzení v souladu se zkušebními pokyny Společenství nebo mezinárodně uznávanými zkušebními pokyny není považována za látku s vlastnostmi, které potenciálně narušují činnost žláz s vnitřní sekrecí a mohly by být toxikologicky významné pro necílové organismy, je-li expozice necílových organismů této účinné látce v přípravku na ochranu rostlin za realistických navrhovaných podmínek používání zanedbatelná.
3.8.3. Účinná látka se schválí pouze tehdy, pokud na základě posouzení v souladu se zkušebními pokyny Společenství nebo mezinárodně uznávanými zkušebními pokyny a jinými dostupnými údaji a informacemi, včetně posouzení vědecké literatury, není považována za látku toxickou pro včely a má rizikový kvocient (HQ) nižší než 50.
3.9. Definice reziduí
Účinná látka se schválí pouze tehdy, pokud lze pro účely posouzení rizik a vymáhání ▐ stanovit definici reziduí a analytické obecně používané metody jsou schopny tuto látku zjistit .
3.10. Účinky na potravinový řetězec
Účinná látka se schválí, pokud její účinek na potravinový řetězec vyšších organismů lze považovat za přijatelný na základě vědecky schválené metodiky posouzení rizik a, pokud je schválena, je posouzený účinek na ekosystém omezen pomocí systému zmírnění následků a náhrad.
3.11. Vodní politika
Látky na seznamu prioritních nebezpečných látek v oblasti vodní politiky v příloze směrnice 2000/60/ES, by neměly být schváleny.
4. Kritéria pro schválení látky, kterou lze použít jako náhradu
Účinná látka se definuje jako látka, jež se má nahradit podle článku 25, pokud jsou splněny některé z následujících podmínek:
— |
její přijatelný denní příjem, přijatelná úroveň expozice uživatelů a akutní referenční dávka jsou nižší než u většiny schválených účinných látek při zohlednění obyvatel a dalších osob zdržujících se v dané oblasti a nejvíce zranitelných skupin ; |
— |
splňuje jedno z kritérií , která se zvažují u látky PTB; |
— |
je náchylná k pronikání do podzemních vod; |
— |
existují důvody k obavám v souvislosti s povahou kritických účinků a vlastností, které mohou podnítit velice přísná opatření ke zmírnění rizik (např. rozsáhlé osobní ochranné vybavení nebo široké nárazníkové zóny); |
— |
vykazuje potenciálně vlastnosti, které narušují činnost žláz s vnitřní sekrecí, a má potenciálně vlastnosti neurotoxické a imunotoxické v dospělosti a během vývoje na základě posouzení a jiných dostupných údajů a informací, včetně posouzení vědecké literatury; |
— |
obsahuje velký podíl neaktivních izomerů. |
PŘÍLOHA II
SEZNAM ÚČINNÝCH LÁTEK SCHVÁLENÝCH PRO ZAHRNUTÍ DO PROSTŘEDKŮ NA OCHRANU ROSTLIN
PŘÍLOHA III
SEZNAM FORMULAČNÍCH PŘÍSAD, SAFENERŮ A SYNERGENTŮ SCHVÁLENÝCH PRO ZAHRNUTÍ DO PŘÍPRAVKŮ NA OCHRANU ROSTLIN
PŘÍLOHA IV
SROVNÁVACÍ POSOUZENÍ PODLE ČLÁNKU 53
1. Podmínky srovnávacího posouzení
Srovnávací posouzení provádějí členské státy při hodnocení žádosti o povolení přípravku na ochranu rostlin. V tomto procesu budou upřednostněny přípravky na ochranu rostlin obsahující účinnou látku, jež byla schválena jako látka, jež se má nahradit.
Pokud je zvažováno zamítnutí či odejmutí povolení přípravku na ochranu rostlin ve prospěch alternativního přípravku na ochranu rostlin (dále jen „náhradní přípravek“), musí náhradní přípravek s ohledem na vědeckotechnické poznatky představovat výrazně nižší riziko pro zdraví a životní prostředí. Provede se posouzení alternativního přípravku na ochranu rostlin, aby se prokázalo, zda jej lze s obdobným účinkem používat na cílové organismy, aniž by přitom byl uživatel ekonomicky či prakticky znevýhodněn.
Další podmínky pro zamítnutí či odejmutí povolení:
a) |
náhradní přípravek se používá pouze tehdy, pokud ▐ rozmanitost účinných látek a dalších nechemických metod ochrany plodin a ochrany proti škůdcům dostačuje k tomu, aby se minimalizoval výskyt rezistence cílového organismu; |
b) |
náhradní přípravek se v členských státech může používat u všech účinných látek, které při použití v přípravku na ochranu rostlin představují výrazně vyšší riziko pro zdraví lidí a pro životní prostředí; |
▐
2. Výrazný rozdíl rizik
Výrazný rozdíl rizik , zejména rizik pro zdraví, stanoví příslušné orgány pro jednotlivé případy samostatně při zohlednění známých kumulativních a synergických účinků . Zohlední přitom vlastnosti účinné látky a možnost expozice různých podskupin populace (profesionální či neprofesionální uživatelé, obyvatelé a jiné osoby zdržující se v dané oblasti, pracovníci, ║, zvláště zranitelné skupiny nebo spotřebitelé) přímo či nepřímo prostřednictvím potravin, krmiv, vody či životního prostředí. Rovněž je třeba zvážit další faktory jako přísnost omezení používání a předepsané osobní ochranné vybavení.
V případě životního prostředí při zohlednění známých kumulativních a synergických účinků je za výrazný rozdíl rizik považován faktor o hodnotě alespoň 3 mezi poměry předpokládané koncentrace dané látky v životním prostředí a předpokládané koncentrací bez účinku u různých účinných látek.
3. Významné praktické či ekonomické nevýhody
Významné praktické či ekonomické nevýhody pro uživatele se definují jako důležité kvantifikovatelné zhoršení pracovních postupů či obchodní činnosti, které vede k neschopnosti dostatečně tlumit cílový organismus. K takovémuto důležitému zhoršení může dojít například tehdy, není-li k dispozici technické zařízení pro používání náhradních látek nebo není-li takové zařízení ekonomicky dostupné.
Pokud ze srovnávacího posouzení rizik vyplývá, že by omezení/zákazy použití přípravku na ochranu rostlin mohly být takto nevýhodné, zohlední se tato skutečnost při rozhodování. Takovou situaci je třeba zdůvodnit.
Srovnávací posouzení zohlední povolená méně významná použití.
PŘÍLOHA V
ZRUŠENÉ SMĚRNICE S NÁSLEDNÝMI ZMĚNAMI
A. Směrnice 91/414/EHS
Změny směrnice 91/414/EHS |
Lhůta pro provedení |
Směrnice 93/71/EHS |
3. srpna 1994 |
Směrnice 94/37/ES |
31. července 1995 |
Směrnice 94/79/ES |
31. ledna 1996 |
Směrnice 95/35/ES |
30. června 1996 |
Směrnice 95/36/ES |
30. dubna 1996 |
Směrnice 96/12/ES |
31. března 1997 |
Směrnice 96/46/ES |
30. dubna 1997 |
Směrnice 96/68/ES |
30. listopadu 1997 |
Směrnice 97/57/ES |
1. října 1997 |
Směrnice 2000/80/ES |
1. července 2002 |
Směrnice 2001/21/ES |
1. července 2002 |
Směrnice 2001/28/ES |
1. srpna 2001 |
Směrnice 2001/36/ES |
1. května 2002 |
Směrnice 2001/47/ES |
31. prosince 2001 |
Směrnice 2001/49/ES |
31. prosince 2001 |
Směrnice 2001/87/ES |
31. března 2002 |
Směrnice 2001/99/ES |
1. ledna 2003 |
Směrnice 2001/103/ES |
1. dubna 2003 |
Směrnice 2002/18/ES |
30. června 2003 |
Směrnice 2002/37/ES |
31. srpna 2003 |
Směrnice 2002/48/ES |
31. prosince 2002 |
Směrnice 2002/64/ES |
31. března 2003 |
Směrnice 2002/81/ES |
30. června 2003 |
Směrnice 2003/5/ES |
30. dubna 2004 |
Směrnice 2003/23/ES |
31. prosince 2003 |
Směrnice 2003/31/ES |
30. června 2004 |
Směrnice 2003/39/ES |
30. září 2004 |
Směrnice 2003/68/ES |
31. března 2004 |
Směrnice 2003/70/ES |
30. listopadu 2004 |
Směrnice 2003/79/ES |
30. června 2004 |
Směrnice 2003/81/ES |
31. ledna 2005 |
Směrnice 2003/82/ES |
30. července 2004 |
Směrnice 2003/84/ES |
30. června 2004 |
Směrnice 2003/112/ES |
30. dubna 2005 |
Směrnice 2003/119/ES |
30. září 2004 |
Nařízení (ES) č. 806/2003 |
- |
Směrnice 2004/20/ES |
31. července 2005 |
Směrnice 2004/30/ES |
30. listopadu 2004 |
Směrnice 2004/58/ES |
31. srpna 2005 |
Směrnice 2004/60/ES |
28. února 2005 |
Směrnice 2004/62/ES |
31. března 2005 |
Směrnice 2004/66/ES |
1. května 2004 |
Směrnice 2004/71/ES |
31. března 2005 |
Směrnice 2004/99/ES |
30. června 2005 |
Směrnice 2005/2/ES |
30. září 2005 |
Směrnice 2005/3/ES |
30. září 2005 |
Směrnice 2005/25/ES |
28. května 2006 |
Směrnice 2005/34/ES |
30. listopadu 2005 |
Směrnice 2005/53/ES |
31. srpna 2006 |
Směrnice 2005/54/ES |
31. srpna 2006 |
Směrnice 2005/57/ES |
31. října 2006 |
Směrnice 2005/58/ES |
31. května 2006 |
Směrnice 2005/72/ES |
31. prosince 2006 |
Směrnice 2006/5/ES |
31. března 2007 |
Směrnice 2006/6/ES |
31. března 2007 |
Směrnice 2006/10/ES |
30. září 2006 |
Směrnice 2006/16/ES |
31. ledna 2007 |
Směrnice 2006/19/ES |
30. září 2006 |
Směrnice 2006/39/ES |
31. července 2007 |
B. Směrnice Rady 79/117/EHS
Změny směrnice 79/117/EHS |
Lhůta pro provedení |
Směrnice 83/131/EHS |
1. října 1984 |
Směrnice 85/298/EHS |
1. ledna 1986 |
Směrnice 86/214/EHS |
- |
Směrnice 86/355/EHS |
1. července 1987 |
Směrnice 87/181/EHS |
1. ledna 1988 a 1. ledna 1989 |
Směrnice 87/477/EHS |
1. ledna 1988 |
Směrnice 89/365/EHS |
31. prosince 1989 |
Směrnice 90/335/EHS |
1. ledna 1991 |
Směrnice 90/533/EHS |
31. prosince 1990 a 30. září 1990 |
Směrnice 91/118/EHS |
31. března 1992 |
Nařízení (ES) č. 807/2003 |
- |
Nařízení (ES) č. 850/2004 |
- |
Středa 24. října 2007
16.10.2008 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 263/247 |
ZÁPIS
(2008/C 263 E/03)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Hans-Gert PÖTTERING
předseda
1. Zahájení zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 9:00.
2. Složení Parlamentu
Předseda oznámil, že Alessandro Battilocchio a Gianni De Michelis jsou členy skupiny PSE s účinností od 24. 10. 2007.
3. Písemná prohlášení (předložení)
Tito poslanci předložili písemná prohlášení k uložení do rejstříku (článek 116 jednacího řádu):
— |
Csaba Sándor Tabajdi, István Szent-Iványi, Péter Olajos, Mikel Irujo Amezaga a Kristian Vigenin o činnostech extremistických polovojenských skupin v Evropské unii (93/2007). |
4. Vztahy mezi Evropskou unií a Tureckem (rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Vztahy mezi Evropskou unií a Tureckem
Manuel Lobo Antunes (úřadující předseda Rady) a Olli Rehn (člen Komise) učinili prohlášení.
Vystoupili: Ria Oomen-Ruijten za skupinu PPE-DE, Hannes Swoboda za skupinu PSE, Alexander Lambsdorff za skupinu ALDE, Sebastiano (Nello) Musumeci za skupinu UEN, Joost Lagendijk za skupinu Verts/ALE, Kyriacos Triantaphyllides za skupinu GUE/NGL, Georgios Georgiou za skupinu IND/DEM, Philip Claeys za skupinu ITS, Jim Allister nezařazený, Werner Langen, Jan Marinus Wiersma, Marco Cappato, Feleknas Uca, Bastiaan Belder, Andreas Mölzer, Ioannis Kasoulides, Béatrice Patrie, Marios Matsakis, Mario Borghezio, Gerard Batten, Koenraad Dillen a Charles Tannock.
PŘEDSEDNICTVÍ: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
místopředseda
Vystoupili: Maria Eleni Koppa, Giorgos Dimitrakopoulos, Richard Howitt, Josef Zieleniec, Vural Öger, Yiannakis Matsis, Carlos Carnero González, Emine Bozkurt, Manuel Lobo Antunes a Olli Rehn.
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 103 odst. 2 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Ria Oomen-Ruijten za výbor AFET o vztazích mezi EU a Tureckem (B6-0376/2007); |
— |
Philip Claeys, Frank Vanhecke a Koenraad Dillen za skupinu ITS o vztazích mezi Evropskou unií a Tureckem (B6-0398/2007). |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 8.27 zápisu ze dne 24. 10. 2007.
5. Schůzka na nejvyšší úrovni EU-Rusko (rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Schůzka na nejvyšší úrovni EU-Rusko
Manuel Lobo Antunes (úřadující předseda Rady) a Benita Ferrero-Waldner (členka Komise) učinili prohlášení.
Vystoupili: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra za skupinu PPE-DE, Jan Marinus Wiersma za skupinu PSE, Graham Watson za skupinu ALDE, Konrad Szymański za skupinu UEN, Bart Staes za skupinu Verts/ALE, Helmuth Markov za skupinu GUE/NGL, Jana Bobošíková nezařazená, Reino Paasilinna, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Inese Vaidere a Hélène Flautre.
PŘEDSEDNICTVÍ: Mechtild ROTHE
místopředsedkyně
Vystoupili: Vladimír Remek, Ria Oomen-Ruijten, Hannes Swoboda, Bronisław Geremek, Hanna Foltyn- Kubicka, Christopher Beazley, který se chtěl ujistit o tom, že bude vyhověno jeho včerejší žádosti (bod 8 zápisu ze dne 23. 10. 2007) a že během schůzky na nejvyšší úrovni budou prezidentu Putinovi předány postoje Parlamentu, Libor Rouček, Georgios Papastamkos, Józef Pinior, Elmar Brok, Ana Maria Gomes, Roberta Alma Anastase, Katrin Saks, Tunne Kelam, Manuel Lobo Antunes a Benita Ferrero-Waldner.
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 103 odst. 2 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Jan Marinus Wiersma, Hannes Swoboda a Reino Paasilinna za skupinu PSE o summitu EU-Rusko, který se bude konat dne 26. října 2007 v Mafře (B6-0423/2007); |
— |
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Charles Tannock, Ria Oomen-Ruijten, Michael Gahler, Christopher Beazley, Tunne Kelam a Bogdan Klich za skupinu PPE-DE o summitu EU-Rusko, který se bude konat dne 26. října 2007 v Mafře (B6-0424/2007); |
— |
Graham Watson, Annemie Neyts-Uyttebroeck a Janusz Onyszkiewicz za skupinu ALDE o přípravách na 10. summit EU-Rusko, který se bude konat dne 26. října 2007 v Mafře (B6-0425/2007); |
— |
Esko Seppänen, Gabriele Zimmer a André Brie za skupinu GUE/NGL o summitu EU a Ruska (B6-0426/2007); |
— |
Ryszard Czarnecki, Inese Vaidere a Ģirts Valdis Kristovskis za skupinu UEN o summitu EU-Rusko, který se bude konat dne 26. října 2007 v Mafře (B6-0427/2007); |
— |
Daniel Cohn-Bendit, Bart Staes, Milan Horáček, Marie Anne Isler Béguin, Angelika Beer a Hélène Flautre za skupinu Verts/ALE o přípravách na 10. summit EU-Rusko, který se bude konat dne 26. října 2007 v Mafře (B6-0428/2007). |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 3.22 zápisu ze dne 14. 11. 2007.
(Zasedání, které bylo přerušeno v 11:40 u příležitosti předání ceny Lux, pokračovalo ve 12:00)
PŘEDSEDNICTVÍ: Gérard ONESTA
místopředseda
Vystoupil Martin Schulz za skupinu PSE s žádostí, aby předseda Parlamentu oficiálně odsoudil antisemitské urážky, které na adresu maďarského premiéra Ference Gyurcsányho pronesli účastníci demonstrace v Budapešti (předsedající odpověděl, že žádost postoupí předsedovi Parlamentu).
Vystoupil Graham Watson za skupinu ALDE, aby poděkoval předsedovi za to, že se slavnostní předání ceny Lux konalo v prostorách Parlamentu.
6. Prohlášení předsednictva
Předseda učinil krátké prohlášení u příležitosti 62. výročí vzniku Organizace spojených národů. Oznámil rovněž, že Parlament dnes oficiálně zahájil přípravu výroční zprávy o spolupráci EU a OSN v oblastech řízení krizí, rozvoje a podpory demokracie a základních svobod.
7. Přivítání
Předseda jménem Parlamentu přivítal členy delegace Mauritánie, kterou vede Jeho Excelence Dr. Abderrahmane Ould Tolba. Členové delegace byli usazeni na vyhrazená místa na galerii pro hosty.
8. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.
8.1. Doručování soudních a mimosoudních písemností ***II (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Doporučení pro druhé čtení o společném postoji Rady ohledně přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady o doručování soudních a mimosoudních písemností ve věcech občanských a obchodních v členských státech („doručování písemností“) a o zrušení nařízení Rady (ES) č. 1348/2000 [08703/5/2007 — C6-0217/2007 — 2005/0126(COD)] — Výbor pro právní záležitosti.
Zpravodaj: Jean-Paul Gauzès (A6-0366/2007)
(potřebná kvalifikovaná většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 1)
SPOLEČNÝ POSTOJ RADY
prohlášen za schválený (P6_TA(2007)0446)
8.2. Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Bosnou a Hercegovinou * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Bosnou a Hercegovinou o předávání a zpětném přebírání osob [KOM(2007)0425 — C6-0299/2007 — 2007/0142(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodaj: Claudio Fava (A6-0385/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 2)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0447)
8.3. Krátkodobá víza mezi ES a Bosnou a Hercegovinou * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Bosnou a Hercegovinou o zjednodušení vydávání krátkodobých víz [KOM(2007)0423 — C6-0296/2007 — 2007/0140(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodaj: Claudio Fava (A6-0384/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 3)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0448)
8.4. Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Srbskem * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Republikou Srbsko o předávání a zpětném přebírání osob [KOM(2007)0438 — C6-0298/2007 — 2007/0153(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodaj: Claudio Fava (A6-0386/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 4)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0449)
8.5. Krátkodobá víza mezi ES a Srbskem * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Republikou Srbsko o zjednodušení vydávání krátkodobých víz [KOM(2007)0422 — C6-0295/2007 — 2007/0144(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodaj: Claudio Fava (A6-0387/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 5)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0450)
8.6. Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Černou Horou * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Republikou Černá Hora o předávání a zpětném přebírání osob [KOM(2007)0431 — C6-0301/2007 — 2007/0146(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodajka: Adina-Ioana Vălean (A6-0380/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 6)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0451)
8.7. Krátkodobá víza mezi ES a Černou Horou * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Republikou Černá Hora o zjednodušení vydávání krátkodobých víz [KOM(2007)0426 — C6-0297/2007 — 2007/0149(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodajka: Adina-Ioana Vălean (A6-0379/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 7)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0452)
8.8. Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonií * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonie o předávání a zpětném přebírání osob [KOM(2007)0432 — C6-0300/2007 — 2007/0147(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodajka: Adina-Ioana Vălean (A6-0381/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 8)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0453)
8.9. Krátkodobá víza mezi ES a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonií * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonie o zjednodušení vydávání krátkodobých víz [KOM(2007)0421 — C6-0294/2007 — 2007/0159(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodajka: Adina-Ioana Vălean (A6-0383/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 9)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0454)
8.10. Krátkodobá víza mezi ES a Albánií * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Albánskou republikou o zjednodušení vydávání krátkodobých víz [KOM(2007)0413 — C6-0293/2007 — 2007/0148(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodajka: Adina-Ioana Vălean (A6-0382/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 10)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0455)
8.11. Imunita pana Giana Paola Gobbo (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva ohledně žádosti o konzultaci týkající se imunity pana Giana Paola Gobbo [2007/2014(IMM)] — Výbor pro právní záležitosti.
Zpravodajka: Diana Wallis (A6-0367/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 11)
NÁVRH ROZHODNUTÍ
Vystoupil Bruno Gollnisch za skupinu ITS s žádostí, aby byla zpráva podle čl. 168 odst. 2 jednacího řádu vrácena výboru.
K této žádosti vystoupili: Francesco Enrico Speroni (místopředseda výboru JURI) a Diana Wallis (zpravodajka).
Parlament žádost zamítl.
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0456)
8.12. Uvolnění prostředků z Fondu solidarity Evropské unie (článek 131 jednacího řádu) (hlasování);
Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o uvolnění prostředků z Fondu solidarity Evropské unie podle bodu 26 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení [KOM(2007)0526 — C6-0286/2007 — 2007/2179(ACI)] — Rozpočtový výbor.
Zpravodaj: Reimer Böge (A6-0393/2007)
(potřebná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 12)
NÁVRH USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0457)
8.13. Předběžný návrh opravného rozpočtu č. 6/2007 (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva Předběžný návrh opravného rozpočtu č. 6 k souhrnnému rozpočtu Evropské unie na rok 2007; Oddíl III - Komise [13851/2007 — C6-0351/2007 — 2007/2178(BUD)] — Rozpočtový výbor.
Zpravodaj: James Elles (A6-0401/2007)
(potřebná kvalifikovaná většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 13)
NÁVRH USNESENÍ
Vystoupila Benita Ferrero-Waldner (členka Komise), aby upřesnila stanovisko Komise.
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0458)
8.14. Protokol, kterým se mění Dohoda o obchodních aspektech práv k duševnímu vlastnictví (dohoda TRIPS) *** (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Doporučení o návrhu rozhodnutí Rady o přijetí Protokolu, kterým se mění Dohoda o obchodních aspektech práv k duševnímu vlastnictví, sjednaného v Ženevě dne 6. prosince 2005, jménem Evropského společenství [08934/2006 — C6-0359/2006 — 2006/0060(AVC)] — Výbor pro mezinárodní obchod.
Zpravodaj: Gianluca Susta (A6-0403/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 14)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
Vystoupili: Carl Schlyter, který chtěl znát stanovisko Rady, a Manuel Lobo Antunes (úřadující předseda Rady), který toto stanovisko upřesnil.
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0459)
Parlament proto vyslovil souhlas.
8.15. Změna článku 173 jednacího řádu EP o doslovných zápisech (hlasování)
Zpráva o změně článku 173 jednacího řádu EP o doslovných zápisech [2007/2137(REG)] — Výbor pro ústavní záležitosti.
Zpravodaj: Richard Corbett (A6-0354/2007)
(pro přijetí pozměňovacích návrhů požadovaná kvalifikovaná většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 15)
ZNĚNÍ JEDNACÍHO ŘÁDU
přijaté pozměňovací návrhy: viz příloha „Příloha výsledky hlasování“
NÁVRH ROZHODNUTÍ
přijat (P6_TA(2007)0460)
Nová ustanovení vstoupí v platnost první den následujícího dílčího zasedání.
K hlasování vystoupili:
— |
Anna Záborská o důsledcích hlasování. |
8.16. Poradní výbor pro správu evropských statistik ***I (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o založení Poradního výboru pro správu evropských statistik [KOM(2006)0599 — C6-0348/2006 — 2006/0199(COD)] — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodajka: Sharon Bowles (A6-0327/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 16)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2007)0461)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0461)
8.17. Evropský poradní výbor pro politiku Společenství v oblasti statistických informací ***I (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady, kterým se zřizuje Evropský poradní výbor pro politiku Společenství v oblasti statistických informací [KOM(2006)0653 — C6-0379/2006 — 2006/0217(COD)] — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodajka: Ieke van den Burg (A6-0328/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 17)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2007)0462)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0462)
8.18. Kvalifikace v oblasti celoživotního vzdělávání ***I (hlasování)
Zpráva o návrhu doporučení Evropského parlamentu a Rady o zavedení evropského rámce kvalifikací pro celoživotní vzdělávání [KOM(2006)0479 — C6-0294/2006 — 2006/0163(COD)] — Výbor pro zaměstnanost a sociální věci.
Zpravodaj: Mario Mantovani (A6-0245/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 18)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2007)0463)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0463)
K hlasování vystoupili:
— |
Gerard Batten o průběhu hlasování. |
8.19. Baterie a akumulátory a odpadní baterie a akumulátory (prováděcí pravomoci svěřené Komisi) ***I (hlasování)
Zpráva o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice 2006/66/ES o bateriích a akumulátorech a odpadních bateriích a akumulátorech, pokud jde o prováděcí pravomoci svěřené Komisi [KOM(2007)0093 — C6-0088/2007 — 2007/0036(COD)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodaj: Johannes Blokland (A6-0232/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 19)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2007)0464)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0464)
8.20. Komunikační infrastruktura pro prostředí schengenského informačního systému (nařízení) * (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Rady o zavedení, provozu a řízení komunikační infrastruktury pro prostředí Schengenského informačního systému (SIS) [KOM(2007)0311 — C6-0216/2007 — 2007/0108(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodaj: Carlos Coelho (A6-0358/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 20)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2007)0465)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0465)
8.21. Přistoupení Bulharska a Rumunska k Úmluvě ze dne 18. prosince 1997 o vzájemné pomoci a spolupráci mezi celními správami * (hlasování)
Zpráva Doporučení pro rozhodnutí Rady o přistoupení Bulharska a Rumunska k Úmluvě ze dne 18. prosince 1997 o vzájemné pomoci a spolupráci mezi celními správami, vypracované na základě článku K.3 Smlouvy o Evropské unii [KOM(2007)0216 — C6-0170/2007 — 2007/0073(CNS)] — Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů.
Zpravodaj: Horia-Victor Toma (A6-0352/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 21)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0466)
8.22. Tematická strategie udržitelného používání pesticidů (hlasování)
Zpráva o tematické strategii udržitelného používání pesticidů [2007/2006(INI)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodajka: Irena Belohorská (A6-0291/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 22)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0467)
8.23. Konvenční zdroje energie a technologie výroby energie (hlasování)
Zpráva o konvenčních zdrojích energie a technologiích výroby energie [2007/2091(INI)] — Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku.
Zpravodaj: Herbert Reul (A6-0348/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 23)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0468)
8.24. Strategie Společenství na snižování emisí CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel (hlasování)
Zpráva o strategii Společenství na snižování emisí CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel [2007/2119(INI)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodaj: Chris Davies (A6-0343/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 24)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0469)
K hlasování vystoupili:
— |
Martin Schulz a Chris Davies (zpravodaj) o pořadí hlasování o pozměňovacích návrzích. |
8.25. Příspěvek daňové politiky k Lisabonské strategii (hlasování)
Zpráva o příspěvku daňové politiky k Lisabonské strategii [2007/2097(INI)] — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodajka: Sahra Wagenknecht (A6-0391/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 25)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0470)
K hlasování vystoupili:
— |
Piia-Noora Kauppi předložila ústní pozměňovací návrh k bodu 37, který byl vzat v potaz; |
— |
Sahra Wagenknecht (zpravodajka) před závěrečným hlasováním uvedla, že usnesení již neodráží její postoj k otázce a že proto ze zprávy stáhla své jméno a vyzvala poslance, aby hlasovali proti zprávě. |
8.26. Tabákový kouř: možnosti politiky na úrovni EU (hlasování)
Zpráva o Zelené knize „K Evropě bez tabákového kouře: možnosti politiky na úrovni EU“ [2007/2105(INI)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodaj: Karl-Heinz Florenz (A6-0336/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 26)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0471)
K hlasování vystoupili:
— |
Marios Matsakis předložil ústní pozměňovací návrh k pozměňovacímu návrhu 10, který byl vzat v potaz. |
8.27. Vztahy mezi Evropskou unií a Tureckem (hlasování)
Návrhy usnesení: B6-0376/2007 a B6-0398/2007
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 27)
NÁVRH USNESENÍ B6-0376/2007
přijat (P6_TA(2007)0472)
(Návrh usnesení B6-0398/2007 se nebere v potaz.)
K hlasování vystoupili:
— |
Ria Oomen-Ruijten předložila ústní pozměňovací návrh k bodu 19, který byl vzat v potaz. |
PŘEDSEDNICTVÍ: Diana WALLIS
místopředsedkyně
9. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu podle čl. 163 odst. 3 jednacího řádu.
Ústní vysvětlení hlasování:
— |
Zpráva Richard Corbett — A6-0354/2007: Richard Corbett |
— |
Zpráva Mario Mantovani — A6-0245/2007: Roberta Alma Anastase |
— |
Zpráva Carlos Coelho — A6-0358/2007: Laima Liucija Andrikienė |
— |
Zpráva Irena Belohorská — A6-0291/2007: Zita Pleštinská, Zuzana Roithová a Laima Liucija Andrikienė |
— |
Zpráva Herbert Reul — A6-0348/2007: Danutė Budreikaitė, Romano Maria La Russa a Karin Scheele |
— |
Zpráva Chris Davies — A6-0343/2007: Zuzana Roithová, Zita Pleštinská, Karin Scheele, Jan Březina, Christoph Konrad, Kurt Joachim Lauk a Linda McAvan |
— |
Zpráva Sahra Wagenknecht — A6-0391/2007: Danutė Budreikaitė |
— |
Zpráva Karl-Heinz Florenz — A6-0336/2007: Miroslav Mikolášik, Roberta Alma Anastase, Ryszard Czarnecki, Hannu Takkula, Christoph Konrad, Renate Sommer, Daniel Hannan a Marcin Libicki |
— |
B6-0376/2007 — Vztahy mezi Evropskou unií a Tureckem: Miroslav Mikolášik, Christoph Konrad, Philip Claeys, Frank Vanhecke a Eija-Riitta Korhola |
10. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na stránkách „Séance en direct“, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)“. V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.
Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.
Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.
*
* *
Elisa Ferreira uvedla, že po závěrečném hlasování o zprávě Sahra Wagenknecht její hlasovací zařízení přestalo fungovat.
Othmar Karas uvedl, že jeho hlasovací zařízení nefungovalo při některých hlasováních o zprávě Karl-Heinz Florenz.
Hans-Peter Martin upozornil na určité nedostatky v tlumočení s ohledem na rychlost, s jakou hlasování proběhlo.
(Zasedání, které bylo přerušeno v 14:00, pokračovalo v 15:00.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Luigi COCILOVO
místopředseda
11. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Zápis z předchozího zasedání byl schválen.
12. Vztahy mezi Evropskou unií a Srbskem (rozprava)
Zpráva obsahující návrh doporučení Evropského parlamentu Radě o vztazích mezi Evropskou unií a Srbskem [2007/2126(INI)] — Výbor pro zahraniční věci.
Zpravodaj: Jelko Kacin (A6-0325/2007)
Jelko Kacin uvedl zprávu.
Vystoupili Manuel Lobo Antunes (úřadující předseda Rady) a Olli Rehn (člen Komise).
Vystoupili: György Schöpflin za skupinu PPE-DE, Justas Vincas Paleckis za skupinu PSE, István Szent-Iványi za skupinu ALDE, Brian Crowley za skupinu UEN, Gisela Kallenbach za skupinu Verts/ALE, Erik Meijer za skupinu GUE/NGL, Gerard Batten za skupinu IND/DEM, Carl Lang za skupinu ITS, Doris Pack, Hannes Swoboda, Samuli Pohjamo, Hanna Foltyn-Kubicka, Joost Lagendijk, Athanasios Pafilis, Bastiaan Belder, Zsolt László Becsey, Véronique De Keyser, Andrzej Tomasz Zapałowski, Michael Gahler, Libor Rouček, Ryszard Czarnecki, Marcello Vernola a Csaba Sándor Tabajdi.
PŘEDSEDNICTVÍ: Rodi KRATSA-TSAGAROPOULOU
místopředsedkyně
Vystoupili: Kinga Gál, Manuel Lobo Antunes a Olli Rehn.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.11 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
13. Současný stav vztahů mezi EU a Afrikou (rozprava)
Zpráva o současném stavu vztahů mezi EU a Afrikou [2007/2002(INI)] — Výbor pro rozvoj.
Zpravodajka: Maria Martens (A6-0375/2007)
Maria Martens uvedla zprávu.
Vystoupil Manuel Lobo Antunes (úřadující předseda Rady) a Louis Michel (člen Komise).
Vystoupili: Michel Rocard (navrhovatel výboru AFET), Filip Kaczmarek za skupinu PPE-DE, Alain Hutchinson za skupinu PSE, Johan Van Hecke za skupinu ALDE, Brian Crowley za skupinu UEN, Marie-Hélène Aubert za skupinu Verts/ALE, Luisa Morgantini za skupinu GUE/NGL, Kathy Sinnott za skupinu IND/DEM, Koenraad Dillen za skupinu ITS, Michael Gahler, Alessandro Battilocchio, Danutė Budreikaitė a Helmuth Markov.
PŘEDSEDNICTVÍ: Luisa MORGANTINI
místopředsedkyně
Vystoupili: Robert Sturdy, Josep Borrell Fontelles, Olle Schmidt, Eija-Riitta Korhola, Ana Maria Gomes, Zuzana Roithová, Thijs Berman, Zbigniew Zaleski, Marie-Arlette Carlotti, Luís Queiró, Luis Yañez-Barnuevo García, Manuel Lobo Antunes a Louis Michel.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.12 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
14. Mezinárodní dohoda o zákazu kazetové munice (rozprava)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0048/2007), kterou pokládá Josep Borrell Fontelles za výbor DEVE, Radě: Mezinárodní dohoda o zákazu kazetové munice, následné kroky po prohlášení z Osla (B6-0319/2007)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0052/2007), kterou pokládá Josep Borrell Fontelles za výbor DEVE, Komisi: mezinárodní smlouva zakazující kazetovou munici a následná opatření k prohlášení z Osla (B6-0320/2007)
Josep Borrell Fontelles rozvinul otázky k ústnímu zodpovězení.
Manuel Lobo Antunes (úřadující předseda Rady) odpověděl na otázku (B6-0319/2007).
Benita Ferrero-Waldner (členka Komise) odpověděla na otázku (B6-0320/2007).
Vystoupili: Tunne Kelam za skupinu PPE-DE, Ana Maria Gomes za skupinu PSE, Elizabeth Lynne za skupinu ALDE, Frithjof Schmidt za skupinu Verts/ALE, Tobias Pflüger za skupinu GUE/NGL, Alain Hutchinson, Annemie Neyts-Uyttebroeck a Carl Schlyter.
PŘEDSEDNICTVÍ: Manuel António dos SANTOS
místopředseda
Vystoupili: Luis Yañez-Barnuevo García, Manuel Lobo Antunes a Benita Ferrero-Waldner.
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 108 odst. 5 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Karl von Wogau, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra a Stefano Zappalà za skupinu PPE-DE, Josep Borrell Fontelles, Ana Maria Gomes a Alain Hutchinson za skupinu PSE, Annemie Neyts-Uyttebroeck a Elizabeth Lynne za skupinu ALDE, Ryszard Czarnecki, Adam Bielan a Ģirts Valdis Kristovskis za skupinu UEN, Angelika Beer, Frithjof Schmidt a Raül Romeva i Rueda za skupinu Verts/ALE, André Brie, Tobias Pflüger, Gabriele Zimmer, Luisa Morgantini, Kyriacos Triantaphyllides, Esko Seppänen a Erik Meijer za skupinu GUE/NGL o celosvětové smlouvě zakazující veškerou kazetovou munici (B6-0429/2007). |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.13 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
(Zasedání bylo na okamžik přerušeno před zahájením doby vyhrazené pro otázky)
15. Doba vyhrazená pro otázky (Rada)
Parlament projednal řadu otázek Radě (B6-0318/2007).
Otázka 1 (Manuel Medina Ortega): Fondy solidarity v případě přírodních katastrof.
Otázka a doplňující otázky od: Manuel Medina Ortega, Elizabeth Lynne a Jörg Leichtfried. Odpověď: Manuel Lobo Antunes (úřadující předseda Rady).
Otázka 2 (Marie Panayotopoulos-Cassiotou): Integrovaná evropská politika pro osoby se zdravotním postižením.
Otázka a doplňující otázky od: Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Paul Rübig a Reinhard Rack. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Otázky 3, 4 a 5 nebyly projednávány, protože jejich téma bylo předmětem pořadu jednání tohoto dílčího zasedání.
Otázka 6 (Sarah Ludford): Sexuální delikventi.
Otázka a doplňující otázky od: Sarah Ludford, Mairead McGuinness a Jörg Leichtfried. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Otázka 7 (Lambert van Nistelrooij): Fúze společností Suez a Gaz de France.
Otázka a doplňující otázka od: Lambert van Nistelrooij. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Otázka 8 byla vzata zpět.
Otázka 9 se nebere v potaz z důvodu nepřítomnosti autora.
Otázka 10 (Roberta Alma Anastase): Zjednodušení vydávání víz občanům Moldavské republiky a Gruzínské republiky.
Otázka a doplňující otázky od: Roberta Alma Anastase a Danutė Budreikaitė. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Otázka 11 (Dimitrios Papadimoulis): Vytvoření evropské síly v oblasti civilní ochrany.
Otázka a doplňující otázky od: Dimitrios Papadimoulis, Justas Vincas Paleckis a Reinhard Rack. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Otázka 12 (Bernd Posselt): Osud pana Ukšina Hoti.
Otázka a doplňující otázka od: Bernd Posselt. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Otázka 13 (Robert Evans): Změna klimatu.
Otázka a doplňující otázky od: Robert Evans a Mairead McGuinness. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Otázka 14 (Mairead McGuinness): Výkyvy na světových finančních trzích.
Otázka a doplňující otázka od: Mairead McGuinness. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Otázka 15 (Johan Van Hecke): Narůstající počet evropských agentur.
Otázka a doplňující otázka od: Johan Van Hecke. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Otázka 16 (Bill Newton Dunn): Horká linka 24/7 proti počítačové kriminalitě.
Otázka a doplňující otázka od: Bill Newton Dunn. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Otázka 17 (Ilda Figueiredo): Zákaz návštěv vztahující se na kubánské státní občany uvězněné v USA.
Otázka a doplňující otázka od: Ilda Figueiredo. Odpověď: Manuel Lobo Antunes.
Autoři otázek, které nebyly zodpovězeny pro nedostatek času, obdrží písemné odpovědi (viz příloha doslovného záznamu).
Doba vyhrazená pro otázky Radě skončila.
(Zasedání, které bylo přerušeno v 19:30, pokračovalo v 21:00.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Martine ROURE
místopředsedkyně
16. Členství ve výborech a delegacích
Předseda obdržel od skupiny PSE následující žádosti o jmenování:
— |
výbor BUDG: Gary Titley, kterým je nahrazena Neena Gill |
— |
výbor JURI: Neena Gill, kterou je nahrazen Gary Titley |
— |
výbor LIBE: Armando França |
— |
Delegace pro vztahy se zeměmi Perského zálivu včetně Jemenu: John Attard-Montalto již není stálým členem |
— |
Delegace pro vztahy se zeměmi Andského společenství: Armando França |
— |
Delegace pro vztahy s Korejským poloostrovem: John Attard-Montalto |
Pokud do schválení zápisu z tohoto dílčího zasedání nebudou předloženy žádné námitky, budou tato jmenování považována za schválená.
17. Výroba opia pro lékařské účely v Afghánistánu (rozprava)
Zpráva obsahující návrh doporučení Evropského parlamentu Radě o výrobě opia pro lékařské účely v Afghánistánu [2007/2125(INI)] — Výbor pro zahraniční věci.
Zpravodaj: Marco Cappato (A6-0341/2007)
Marco Cappato uvedl zprávu.
Vystoupila Benita Ferrero-Waldner (členka Komise).
Vystoupili: Carlo Fatuzzo za skupinu PPE-DE, Ana Maria Gomes za skupinu PSE, Marios Matsakis, Salvatore Tatarella za skupinu UEN, Raül Romeva i Rueda za skupinu Verts/ALE, Miroslav Mikolášik, Józef Pinior, Horia-Victor Toma, Ryszard Czarnecki, Vittorio Agnoletto, Charles Tannock, Richard Howitt, Bogdan Golik, Inger Segelström, Marco Cappato a Benita Ferrero-Waldner.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.14 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
18. Zelená kniha o zlepšení účinnosti výkonu soudních rozhodnutí v Evropské unii: obstavení bankovních účtů (Zelená kniha) (rozprava)
Zpráva o Zelené knize o zlepšení účinnosti výkonu soudních rozhodnutí v Evropské unii: obstavení bankovních účtů [2007/2026(INI)] — Výbor pro právní záležitosti.
Zpravodaj: Kurt Lechner (A6-0371/2007)
Kurt Lechner uvedl zprávu.
Vystoupil Franco Frattini (místopředseda Komise).
Vystoupili: Sharon Bowles (navrhovatelka výboru ECON), Panayiotis Demetriou (navrhovatel výboru LIBE), Tadeusz Zwiefka za skupinu PPE-DE, Manuel Medina Ortega za skupinu PSE, Diana Wallis za skupinu ALDE, Marek Aleksander Czarnecki za skupinu UEN, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Andrzej Jan Szejna a Franco Frattini.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.15 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
19. Uznávání podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a o dohledu nad nimi * — Evropský příkaz k výkonu trestu a předávání odsouzených osob * (rozprava)
Zpráva o podnětu Spolkové republiky Německo a Francouzské republiky k přijetí rámcového rozhodnutí Rady o uznávání podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a o dohledu nad nimi [06480/2007 — C6-0129/2007 — 2007/0807(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodajka: Maria da Assunção Esteves (A6-0356/2007)
Zpráva o návrhu rámcového rozhodnutí Rady o provádění zásady vzájemného uznávání rozsudků ve věcech trestních, které ukládají trest odnětí svobody nebo opatření spojená se zbavením svobody, za účelem jejich výkonu v Evropské unii [09688/2007 — C6-0209/2007 — 2005/0805(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodaj: Ioannis Varvitsiotis (A6-0362/2007)
Vystoupil Franco Frattini (místopředseda Komise).
Maria da Assunção Esteves a Ioannis Varvitsiotis uvedli zprávy
Vystoupili: Panayiotis Demetriou za skupinu PPE-DE, Andrzej Jan Szejna za skupinu PSE, a John Attard- Montalto.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.4 zápisu ze dne 25. 10. 2007 a bod 7.5 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
20. Registry hospodářských subjektů pro statistické účely ***II (rozprava)
Doporučení pro druhé čtení o společném postoji přijatém Radou k přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zavádí společný rámec pro registry hospodářských subjektů pro statistické účely a zrušuje nařízení Rady (EHS) č. 2186/93 [07656/5/2007 — C6-0218/2007 — 2005/0032(COD)] — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodaj: Hans-Peter Martin (A6-0353/2007)
Hans-Peter Martin který předtím, než uvedl doporučení pro druhé čtení, vyjádřil politování nad skutečností, že se rozprava koná tak pozdě, a požádal, aby kvestorka, která je přítomna v jednacím sále, vzal tuto skutečnost na vědomí.
Vystoupil Franco Frattini (místopředseda Komise).
Vystoupili: Astrid Lulling (kvestorka) nejprve k výrokům, které v rozpravě pronesl Hans-Peter Martin, a poté za skupinu PPE-DE, Margarita Starkevičiūtė za skupinu ALDE, Hans-Peter Martin s osobním prohlášením k vystoupení, které učinila Astrid Lulling a Astrid Lulling k tomuto vystoupení.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.8 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
21. Pořad jednání příštího zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 396.144/OJJE).
22. Ukončení zasedání
Zasedání skončilo v 23:10.
Harald Rømer
generální tajemník
Gérard Onesta
místopředseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Adamou, Agnoletto, Aita, Albertini, Allister, Alvaro, Anastase, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelakas, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Assis, Athanasiu, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Aubert, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Baco, Badia i Cutchet, Baeva, Bărbuleţiu, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Belder, Belet, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, Berlato, Berman, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bossi, Botopoulos, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Burke, Buruiană-Aprodu, Bushill- Matthews, Busk, Buşoi, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Cappato, Carlotti, Carlshamre, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Casini, Caspary, Castex, Castiglione, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Ciornei, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Corda, Cornillet, Coşea, Cottigny, Coûteaux, Cramer, Corina Creţu, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, De Blasio, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Demetriou, De Michelis, Deprez, De Rossa, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Dillen, Dimitrakopoulos, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duka-Zólyomi, Dumitrescu, Ebner, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Jill Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Färm, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Ferrari, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Flasarová, Florenz, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Fontaine, Fourtou, Fraga Estévez, França, Frassoni, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, Garcés Ramón, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gewalt, Gibault, Gierek, Giertych, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Gobbo, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Gottardi, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Grech, Griesbeck, de Groen-Kouwenhoven, Groote, Grosch, Grossetête, Guardans Cambó, Guellec, Guerreiro, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein, Hamon, Handzlik, Hannan, Harangozó, Harbour, Harkin, Harms, Hasse Ferreira, Hassi, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hegyi, Hellvig,Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Holm, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Hutchinson, Iacob-Ridzi, in 't Veld, Iotova, Irujo Amezaga, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jacobs, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Juknevičienė, Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Karas, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Kazak, Tunne Kelam, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Kónya-Hamar, Koppa, Korhola, Kósáné Kovács, Kozlík, Krahmer, Krasts, Kratsa- Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, De Lange, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Lauk, Lavarra, Lax, Lechner, Le Foll, Lefrançois, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Le Rachinel, Lévai, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Losco, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Lyubcheva, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Maldeikis, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Marinescu, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans- Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Maštálka, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihăescu, Mihalache, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mladenov, Mölzer, Mohácsi, Moisuc, Montoro Romero, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Morin, Morţun, Mulder, Musacchio, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nassauer, Nattrass, Navarro, Neris, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Occhetto, Öger, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Pahor, Paleckis, Panayotopoulos-Cassiotou, Panayotov, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Paparizov, Papastamkos, Parish, Paşcu, Patriciello, Patrie, Peillon, Pęk, Petre, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleštinská, Podestà, Podgorean, Podkański, Pöttering, Pohjamo, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Popeangă, Portas, Posselt, Prets, Pribetich, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Raeva, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rivera, Rizzo, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Saïfi, Sakalas, Saks, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samuelsen, Sánchez Presedo, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savi, Sbarbati, Schaldemose, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schinas, Schlyter, Frithjof Schmidt, Olle Schmidt, Schmitt, Schöpflin, Jürgen Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Şerbu, Severin, Siekierski, Silva Peneda, Simpson, Sinnott, Siwiec, Skinner, Škottová, Smith, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Stănescu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stauner, Stavreva, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Strož, Stubb, Sturdy, Sudre, Susta, Svensson, Swoboda, Szabó, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Ţîrle, Titford, Titley, Toia, Toma, Tomaszewska, Tomczak, Toubon, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Vakalis, Vălean, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Veneto, Ventre, Veraldi, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras, Vigenin, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Wieland, Wiersma, Willmott, Wise, Wohlin, Bernard Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Yáñez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zapałowski, Zatloukal, Ždanoka, Zdravkova, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
PŘÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (..., ..., ...) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH (..., ..., ...) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚ |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Doručování soudních a mimosoudních písemností ***II
Doporučení pro druhé čtení: Jean-Paul GAUZÈS (A6-0366/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
2. Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Bosnou a Hercegovinou *
Zpráva: Claudio FAVA (A6-0385/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
3. Krátkodobá víza mezi ES a Bosnou a Hercegovinou *
Zpráva: Claudio FAVA (A6-0384/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
4. Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Srbskem *
Zpráva: Claudio FAVA (A6-0386/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
5. Krátkodobá víza mezi ES a Srbskem *
Zpráva: Claudio FAVA (A6-0387/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
6. Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Černou Horou *
Zpráva: Adina-Ioana VĂLEAN (A6-0380/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
7. Krátkodobá víza mezi ES a Černou Horou *
Zpráva: Adina-Ioana VĂLEAN (A6-0379/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
8. Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonií *
Zpráva: Adina-Ioana VĂLEAN (A6-0381/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
9. Krátkodobá víza mezi ES a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonií *
Zpráva: Adina-Ioana VĂLEAN (A6-0383/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
10. Krátkodobá víza mezi ES a Albánií *
Zpráva: Adina-Ioana VĂLEAN (A6-0382/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
11. Imunita pana Giana Paola Gobbo
Zpráva: Diana WALLIS (A6-0367/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
12. Uvolnění prostředků z Fondu solidarity Evropské unie
Zpráva: Reimer BÖGE (A6-0393/2007) (požadovaná kvalifikovaná většina +3/5 odevzdaných hlasů)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
13. Návrh opravného rozpočtu č. 6/2007
Zpráva: James ELLES (A6-0401/2007) (požadovaná kvalifikovaná většina)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
14. Protokol, kterým se mění Dohoda o obchodních aspektech práv k duševnímu vlastnictví (dohoda TRIPS) ***
Doporučení: Gianluca SUSTA (A6-0403/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
15. Změna článku 173 jednacího řádu EP o doslovných zápisech *
Zpráva: Richard CORBETT (A6-0354/2007) (pro přijetí pozměňovacích návrhů požadovaná kvalifikovaná většina)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
články 173 a 173a jednacího řádu (hlasování najednou) |
2= 7= 8= 3= 6= 9= |
Verts/ALE UEN DUFF a další Verts/ALE UEN DUFF a další |
JH |
+ |
509, 149, 10 |
čl. 173 § 1 |
1 |
výbor |
|
↓ |
|
čl. 173 § 2 |
4 |
IND/DEM |
|
↓ |
|
1 |
výbor |
|
↓ |
|
|
čl. 173 § 3 a 4 |
1 |
výbor |
|
↓ |
|
čl. 173 § 5 |
1 |
výbor |
|
↓ |
|
5 |
IND/DEM |
|
↓ |
|
|
hlasování: návrh rozhodnutí (jako celek) |
JH |
+ |
568, 94, 17 |
Žádosti o jmenovité hlasování
IND/DEM: závěrečné hlasování
Verts/ALE: hlasování najednou
PPE-DE: hlasování najednou, závěrečné hlasování
16. Poradní výbor pro správu evropských statistik ***I
Zpráva: Sharon BOWLES (A6-0327/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
celé znění |
18 |
ALDE, PSE, PPE-DE |
|
+ |
|
1-17 |
výbor |
|
↓ |
|
|
hlasování: pozměněný návrh |
|
+ |
|
||
hlasování: legislativní usnesení |
|
+ |
|
17. Evropský poradní výbor pro politiku Společenství v oblasti statistických informací ***I
Zpráva: Ieke van den BURG (A6-0328/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
celé znění |
36 |
PSE, PPE-DE, ALDE, GUE/NGL |
|
+ |
|
1-35 |
výbor |
|
↓ |
|
|
hlasování: pozměněný návrh |
|
+ |
|
||
hlasování: legislativní usnesení |
|
+ |
|
18. Kvalifikace v oblasti celoživotního vzdělávání ***I
Zpráva: Mario MANTOVANI (A6-0245/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
celé znění |
34 |
PPE-DE, PSE, ALDE, UEN |
|
+ |
|
1-33 |
výbor |
|
↓ |
|
|
hlasování: pozměněný návrh |
|
+ |
|
||
hlasování: legislativní usnesení |
|
+ |
|
19. Baterie a akumulátory a odpadní baterie a akumulátory (prováděcí pravomoci svěřené Komisi) *
Zpráva: Johannes BLOKLAND (A6-0232/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
svazek č. 1 - kompromisní balíček |
3-5 |
IND/DEM, PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL, UEN |
|
+ |
|
svazek č. 2 |
1-2 |
výbor |
|
↓ |
|
hlasování: pozměněný návrh |
|
+ |
|
||
hlasování: legislativní usnesení |
|
+ |
|
20. Komunikační infrastruktura pro prostředí schengenského informačního systému (nařízení) *
Zpráva: Carlos COELHO (A6-0358/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
pozměňovací návrhy příslušného výboru - jako celek |
1-7 |
výbor |
|
+ |
|
článek 1 |
9 |
PPE-DE |
|
+ |
|
článek 5 |
10 |
PPE-DE |
|
+ |
|
článek 7 |
11 |
PPE-DE |
|
+ |
|
hlasování: pozměněný návrh |
|
+ |
|
||
Návrh legislativního usnesení |
|||||
za § 1 |
8 |
PPE-DE |
|
+ |
|
hlasování: legislativní usnesení |
|
+ |
|
21. Přistoupení Bulharska a Rumunska k Úmluvě ze dne 18. prosince 1997 o vzájemné pomoci a spolupráci mezi celními správami *
Zpráva: Horia-Victor TOMA (A6-0352/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
hlasování: legislativní usnesení |
|
+ |
|
22. Tematická strategie udržitelného používání pesticidů
Zpráva: Irena BELOHORSKÁ (A6-0291/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 22 |
5 |
Verts/ALE |
EH |
+ |
377, 268, 17 |
§ 30 |
3 |
PPE-DE |
|
+ |
|
§ 35 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 36 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 40 |
6 |
Verts/ALE |
EH |
+ |
389, 286, 14 |
za § 41 |
1 |
PPE-DE, PSE, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE + BELOHORSKÁ |
|
+ |
|
§ 43 |
2 |
PPE-DE, PSE, ALDE, GUE/NGL, Verts/ALE + BELOHORSKÁ |
|
+ |
|
odův. D |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Pozměňovací návrh 4 je nepřípustný vzhledem k tomu, že názvy zpráv z vlastního podnětu, které byly vypracovány se svolením Konference předsedů, mohou být změněny pouze s jejím souhlasem.
Žádosti o dílčí hlasování
PPE-DE:
odův. D
1. část:„vzhledem tomu ... vodního a půdního ekosystému“
2. část:„a vzhledem k tomu, že ... v různých členských státech.“
§ 35
1. část:„vítá navrhovanou výzvu ... v rámci rozvoje venkova“
2. část:„a prostřednictvím dávky ... používání pesticidů.“
§ 36
1. část:„vyzývá Komisi ... ovlivnit používání pesticidů“
2. část:„a vyzývá členské státy ... národních akčních plánů“
23. Konvenční zdroje energie a technologie výroby energie
Zpráva: Herbert REUL (A6-0348/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 3 |
6 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
483, 137, 18 |
|||
§ 4 |
7 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 9 |
8 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 12 |
9 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 13 |
10 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 18 |
11 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
za § 19 |
1/rev |
PSE, Verts/ALE, HENNICOT a další |
EH |
+ |
406, 243, 20 |
12 |
Verts/ALE |
|
↓ |
|
|
§ 21 |
13 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 25 |
14 |
Verts/ALE |
JH |
- |
167, 515, 5 |
§ 27 |
15 |
Verts/ALE |
dílč. |
|
|
1 |
- |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 30 |
16 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 31 |
17Z |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 34 |
18 |
Verts/ALE |
EH |
+ |
339, 321, 23 |
§ |
původní znění |
odděl. |
↓ |
|
|
§ 35 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 42 |
19 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 43 |
20 |
Verts/ALE |
JH |
- |
144, 528, 21 |
§ 46 |
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
§ 49 |
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
§ 56 |
21 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
|
§ 57 |
22 |
Verts/ALE |
EH |
- |
339, 339, 9 |
§ 60 |
23 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 64 |
24 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 65 |
25Z |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 67 |
26 |
Verts/ALE |
EH |
- |
123, 567, 5 |
§ 68 |
27 |
Verts/ALE |
|
- |
|
za § 68 |
28 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 69 |
29 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 70 |
30 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 71 |
31 |
Verts/ALE |
JH |
- |
160, 506, 23 |
§ 72 |
32 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 73 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 74 |
33 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 75 |
34Z |
Verts/ALE |
JH |
- |
298, 360, 33 |
§ 76 |
35 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 77 |
36 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 78 |
37 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 80 |
38 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
|
§ 81 |
39Z |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 82 |
40 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 84 |
41 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 85 |
42 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 86 |
43 |
Verts/ALE |
JH |
- |
167, 476, 43 |
§ |
původní znění |
odděl./EH |
- |
259, 369, 26 |
|
§ 88 |
44Z |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 89 |
45Z |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 90 |
46 |
Verts/ALE |
|
- |
|
2 |
PSE |
|
+ |
|
|
§ |
původní znění |
odděl. |
↓ |
|
|
§ 91 |
47 |
Verts/ALE |
|
- |
|
odův. B |
3 |
Verts/ALE |
|
- |
|
odův. C |
4 |
Verts/ALE |
|
- |
|
odův. E |
5Z |
Verts/ALE |
|
- |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
509, 153, 30 |
Žádosti o oddělené hlasování
PSE: § 80, 86
Verts/ALE: § 9, 34, 49, 56, 90
PPE-DE: § 34, 46
Žádosti o jmenovité hlasování
Verts/ALE: pn. 14, 20, 31, 34, 43, závěrečné hlasování
Žádosti o dílčí hlasování
PSE:
§ 9
1. část:„domnívá se, že ... nízkouhlíkových technologií“
2. část:„například těch, které jsou založeny na využití jádra, na čisté přeměně uhlí nebo na obnovitelných zdrojích energie“
§ 18
1. část:„vyzývá EU ... obnovitelných energií“
2. část:„a vyvíjet jaderné reaktory ... včetně jaderné syntézy“
§ 82
1. část:„podporuje vyjádření Komise ... jaderné syntézy“
2. část:„poukazuje na to ... jaderné technologie“
Verts/ALE:
§ 3
1. část:„domnívá se, že je ... diverzifikovat zdroje energie“
2. část:„upozorňuje dále ... zabezpečení dodávek energie“
§ 4
1. část:„domnívá se, že je nezbytné ... v jaderných elektrárnách“
2. část:„urychlil rozvoj ... zvýšilo financování výzkumu“
pn. 15
1. část:„poukazuje na to, že k zabezpečení ... těžba z těchto zdrojů v EU klesá“
2. část:„doporučuje ... instalovány účinné technologie CCS“
§ 35
1. část:„upozorňuje na to, že technologie CCS ... výzkumných a politických iniciativ“
2. část:„je však přesvědčen, že ... na fosilní paliva“
PSE, Verts/ALE:
§ 73
1. část:„upozorňuje na to, že rozhodnutí ... výluční pravomoci“
2. část:„ale může ovlivnit ... členských státech“
24. Strategie Společenství na snižování emisí CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel
Zpráva: Chris DAVIES (A6-0343/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 1 |
49 |
ALDE |
|
- |
|
§ 2 |
50Z |
ALDE |
|
- |
|
§ 3 |
8 |
FLORENZ a další |
|
VZ |
|
42= 52/rev |
PPE-DE, ALDE ALDE |
JH |
+ |
397, 269, 20 |
|
51 |
ALDE |
|
↓ |
|
|
§ 4 |
9 |
FLORENZ a další |
|
+ |
|
§ 5 |
10 |
FLORENZ a další |
JH |
- |
150, 501, 5 |
43 |
Verts/ALE |
dílč./JH |
|
|
|
1 |
- |
270, 388, 6 |
|||
2 |
- |
62, 584, 9 |
|||
27 |
PPE-DE |
JH |
- |
270, 396, 10 |
|
§ 6 |
28Z |
PPE-DE |
|
- |
|
§ 8 |
11 |
FLORENZ a další |
|
- |
|
29 |
PPE-DE |
|
- |
|
|
44 |
Verts/ALE |
|
- |
|
|
§ 12 |
30= 53/rev |
PPE-DE, ALDE |
EH |
+ |
339, 291, 7 |
§ |
původní znění |
odděl. |
↓ |
|
|
za § 14 |
45 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 16 |
46 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 17 |
12 |
FLORENZ a další |
JH |
- |
59, 621, 4 |
47 |
Verts/ALE |
JH |
- |
257, 411, 6 |
|
40 |
PPE-DE |
JH |
- |
326, 355, 8 |
|
§ 21 |
13 |
FLORENZ a další |
|
- |
|
§ 22 |
14Z |
FLORENZ a další |
|
- |
|
za § 22 |
39= 54/rev |
PPE-DE ALDE |
|
+ |
|
za § 23 |
48 |
Verts/ALE |
|
- |
|
za § 24 |
19 |
FLORENZ a další |
|
- |
|
§ 26 |
15Z |
FLORENZ a další |
|
- |
|
za § 26 |
20 |
FLORENZ a další |
|
- |
|
§ 28 |
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
§ 29 |
16Z= 55Z= |
FLORENZ a další ALDE |
EH |
+ |
460, 204, 12 |
§ 36 |
21Z |
FLORENZ a další |
|
- |
|
31 |
PPE-DE |
|
- |
|
|
§ 37 |
22Z |
FLORENZ a další |
|
- |
|
32 |
PPE-DE |
|
- |
|
|
41 |
PSE |
EH |
+ |
343, 328, 10 |
|
§ 38 |
23Z= 33S= |
FLORENZ a další PPE-DE |
|
- |
|
§ 39 |
24Z |
FLORENZ a další |
|
- |
|
34 |
PPE-DE |
|
- |
|
|
1 |
PSE |
|
- |
|
|
§ 40 |
26Z |
FLORENZ a další |
|
- |
|
§ 41 |
35 |
PPE-DE |
|
- |
|
25 |
FLORENZ a další |
|
- |
|
|
§ 47 |
36 |
PPE-DE |
|
- |
|
§ 48 |
37Z |
PPE-DE |
|
- |
|
§ 49 |
38Z |
PPE-DE |
|
- |
|
za odův. K |
17 |
FLORENZ a další |
|
- |
|
za odův. P |
18 |
FLORENZ a další |
EH |
+ |
466, 188, 9 |
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
GUE/NGL: pn. 42/52
PPE-DE: pn. 42/52, 51
Verts/ALE: pn. 42/52, 10, 43, 27, 12, 47, 40
Žádosti o oddělené hlasování
Verts/ALE: § 12, 28
Žádosti o dílčí hlasování
PSE:
pn. 43
1. část:„trvá na tom, aby ... s nulovými emisemi“
2. část: (vypuštěný text)
Různé
Pozměňovací návrhy 2 až 8 byly staženy.
25. Příspěvek daňové politiky k Lisabonské strategii
Zpráva: Sahra WAGENKNECHT (A6-0391/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 1 |
11 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 2 |
12 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 3 |
§ |
původní znění |
odděl./EH |
- |
269, 393, 8 |
§ 4 |
2 |
PSE |
JH |
- |
258, 390, 28 |
§ |
původní znění |
dílč./JH |
|
|
|
1 |
+ |
617, 45, 17 |
|||
2 |
+ |
355, 295, 10 |
|||
3 |
+ |
371, 278, 21 |
|||
4 |
- |
269, 387, 9 |
|||
5 |
- |
23, 633, 23 |
|||
6 |
- |
222, 409, 9 |
|||
za § 4 |
3 |
PSE |
JH |
- |
249, 373, 51 |
17 |
Verts/ALE |
|
- |
|
|
§ 13 |
4 |
PSE |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
13 |
GUE/NGL |
|
↓ |
|
|
§ 16 |
18 |
Verts/ALE |
|
- |
|
5 |
PSE |
|
+ |
|
|
za § 16 |
19 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 17 |
20Z |
Verts/ALE |
JH |
- |
321, 340, 12 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 18 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
444, 192, 28 |
|||
§ 19 |
21 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 20 |
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
§ 23 |
6 |
PSE |
JH |
- |
246, 394, 34 |
14 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
§ |
původní znění |
JH |
+ |
498, 136, 36 |
|
za § 23 |
15 |
PPE-DE |
dílč./JH |
|
|
1 |
+ |
529, 92, 49 |
|||
2 |
- |
256, 380, 21 |
|||
§ 24 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
511, 120, 41 |
§ 25 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
507, 116, 37 |
§ 26 |
7 |
PSE |
EH |
+ |
421, 188, 27 |
§ |
původní znění |
|
↓ |
|
|
za § 28 |
22 |
Verts/ALE |
|
- |
|
23 |
Verts/ALE |
JH |
- |
262, 370, 43 |
|
§ 29 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
548, 81, 44 |
za § 32 |
8 |
PSE |
|
- |
|
§ 35 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 37 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
ústní pn. |
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 38 |
§ |
původní znění |
dílč./JH |
|
|
1 |
+ |
566, 69, 30 |
|||
2 |
- |
117, 512, 6 |
|||
3 |
+ |
469, 126, 32 |
|||
odův. A |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
3 |
- |
|
|||
odův. B |
§ |
původní znění |
dílč./JH |
|
|
1 |
+ |
554, 86, 19 |
|||
2 |
- |
238, 367, 22 |
|||
odův. C |
§ |
původní znění |
dílč./JH |
|
|
1 |
+ |
614, 27, 18 |
|||
2 |
+ |
491, 107, 40 |
|||
odův. D |
16Z |
Verts/ALE |
|
- |
|
9 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
1 |
PSE |
JH |
- |
272, 378, 27 |
|
§ |
původní znění |
dílč./JH |
|
|
|
1 |
+ |
541, 101, 17 |
|||
2 |
+ |
474, 120, 49 |
|||
3 |
+ |
401, 234, 21 |
|||
za odův. F |
10 |
GUE/NGL |
|
- |
|
odův. H |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
odův. J |
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
323, 214, 120 |
Žádosti o jmenovité hlasování
UEN: odův. B, § 23, 24, 25, 29, pn. 1, 2, 6, závěrečné hlasování
PSE: pn. 1, 2, 3, § 4 (všechny části), závěrečné hlasování
Verts/ALE: pn. 20, 23, závěrečné hlasování
GUE/NGL: závěrečné hlasování
PPE-DE: pn. 15
Žádosti o oddělené hlasování
PSE: odův. J, § 20
PPE-DE: § 3, 23, 25, 26
Žádosti o dílčí hlasování
ALDE:
odův. A
1. část:„vzhledem k tomu, ... znalostní společnosti“
2. část: netýká se CS
3. část:„vede k prudkému nárůstu veřejných výdajů.“
odův. B
1. část: celý text bez slov „otevírá značné možnosti ... např. vyhýbání se placení daně“
2. část: tato slova
§ 1
1. část: celý text bez slov „pracovního trhu nebo na další.“
2. část: tato slova
UEN:
odův. C
1. část:„vzhledem k tomu ... vlastních zdrojů“
2. část:„uložení daně Společenství nebo ... Evropská unie měla přímý zisk“
PSE:
pn. 15
1. část:„připomíná, že ... stanoveno ve Smlouvách“
2. část:„a že tudíž nelze ... nepřihlásí dobrovolně“
§ 17
1. část:„připomíná, že je ... politice spotřebních daní“
2. část:„zdůrazňuje, že ... spotřební daně“
§ 37
1. část:„domnívá se, že ... s jednotkami v zahraničí“
2. část:„vítá sdělení Komise ... přeshraničních situacích“
Verts/ALE, PSE, GUE/NGL:
§ 18
1. část: celý text bez slov „čistých, jiných než fosilních“
2. část: tato slova
PSE, GUE/NGL:
§ 35
1. část: celý text bez slov „chápe rozsudek Evropského ... jejich daňové systémy“
2. část: tato slova
PPE-DE:
odův. H
1. část: celý text bez slov „daňová politika členských států musí“ a „být koordinovanější, ...“ a „vzhledem k tomu, že“
2. část: tato slova
pn. 4
1. část:„žádá členské státy ... výdajové stránky rozpočtu“
2. část:„zdůrazňuje, že ... dostupných zdrojů“
UEN, PSE:
odův. D
1. část:„vzhledem k tomu, že daňová soutěž ... prostředí pro společnosti“
2. část:„avšak vhodná koordinace ... jejich zaměstnance a spotřebitele,“
3. část:„jejímž cílem není harmonizace daňových sazeb“
GUE/NGL, PPE-DE:
§ 2
1. část:„konstatuje, že dochází ke ... rámec zahrnující režim daní z příjmů právnických osob,“ bez slov „konstatuje, že je ... zemích OECD“
2. část:„konstatuje, že je ... zemích OECD“
3. část:„konstatuje, že je třeba ... růstu a vytváření zaměstnanosti“
ALDE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL:
§ 4
1. část: celý text bez slov „v hospodářství“ a „podpořit zdravou daňovou soutěž“ a „pokud jde o státní financování“ a „usnadňující soutěž v celosvětovém hospodářství a zmenšující rozdíly ve zdanění“ a „aby“
2. část:„v hospodářství“
3. část:„podpořit zdravou daňovou soutěž“
4. část:„pokud jde o státní financování“
5. část:„usnadňující soutěž v celosvětovém hospodářství a zmenšující rozdíly ve zdanění“
6. část:„aby“
UEN, PSE, PPE-DE:
§ 38
1. část: celý text bez slov „vhodný“ a „dokud nebude používán společný konsolidovaný základ daně z příjmu právnických osob“
2. část:„vhodný“
3. část:„dokud nebude používán společný konsolidovaný základ daně z příjmu právnických osob“
Různé
Piia-Noora Kauppi předložila následující ústní pozm. n. k § 37:
37. domnívá se, že je nezbytné usilovat o vytvoření systému přeshraničního vyrovnávání ztrát, a to jak pro společnosti, tak pro skupiny s jednotkami v zahraničí; bere na vědomí sdělení Komise o daňovém zacházení se ztrátami v přeshraničních situacích;
26. Zelená kniha: K Evropě bez tabákového kouře: možnosti politiky na úrovni EU *
Zpráva: Karl-Heinz FLORENZ (A6-0336/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 4 |
1Z |
PPE-DE |
JH |
- |
220, 385, 17 |
§ 7 |
2Z |
PPE-DE |
JH |
- |
225, 416, 19 |
§ 8 |
3 |
PPE-DE |
dílč. |
|
|
1/JH |
- |
247, 380, 22 |
|||
2/JH |
- |
286, 355, 27 |
|||
3 |
+ |
|
|||
4/EH |
+ |
509, 119, 19 |
|||
za § 8 |
11 |
ALDE |
JH |
+ |
342, 268, 24 |
12 |
Verts/ALE |
JH |
+ |
542, 92, 29 |
|
§ 11 odrážka 3 |
4 |
PPE-DE |
|
- |
|
8 |
ALDE |
|
+ |
|
|
§ 16 |
6Z |
PPE-DE |
JH |
- |
214, 416, 30 |
za § 16 |
7 |
ALDE |
|
+ |
|
§ 23 |
5Z |
PPE-DE |
JH |
+ |
422, 209, 28 |
za § 23 |
10 |
ALDE |
|
+ |
ústní pn. |
odův. S |
9 |
ALDE |
|
+ |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
561, 63, 36 |
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE: závěrečné hlasování
ALDE: pn. 1, 5, 6, 11
Verts/ALE: pn. 2, 3 1. část, 2. část, 12
Žádosti o dílčí hlasování
ALDE, Verts/ALE, PPE-DE:
pn. 3
1. část:„vyzývá členské státy ... (vypuštěno)“
2. část:„přičemž by mělo ... ochranu dětí a mládeže“
3. část:„vyzývá Komisi ... oblasti bezpečnosti práce“
4. část:„a zároveň uznala stávající vnitrostátní ustanovení v členských státech“
Různé
Marios Matsakis předložil následující ústní pozm. n. k pozm. n. 10:
23a. vyzývá Komisi, aby naléhavě prozkoumala zdravotní rizika spojená s užíváním tabáku snus a jeho dopad na spotřebu cigaret;
27. Vztahy mezi Evropskou unií a Tureckem
Návrhy usnesení: B6-0376/2007, B6-0398/2007
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
Návrh usnesení Výboru pro zahraniční věci B6-0376/2007 |
|||||
§ 1 |
11 |
ITS |
|
- |
|
§ 2 |
12 |
ITS |
|
- |
|
§ 5 |
13 |
ITS |
|
- |
|
§ 11 |
14 |
ITS |
|
- |
|
za § 11 |
15 |
ITS |
JH |
- |
65, 539, 22 |
§ 13 |
1 |
PPE-DE |
|
+ |
|
za § 15 |
21 |
CARLOTTI a další |
EH |
- |
260, 309, 31 |
24 |
CARLOTTI a další |
|
- |
|
|
§ 19 |
§ |
původní znění |
|
+ |
ústní pn. |
za § 19 |
22 |
Verts/ALE |
|
↓ |
|
§ 20 |
5 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 21 |
KPN27 |
výbor |
|
+ |
|
20 |
PSE |
|
↓ |
|
|
23 |
Verts/ALE |
|
↓ |
|
|
2 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
6 |
GUE/NGL |
|
↓ |
|
|
za § 21 |
KPN28 |
výbor |
|
+ |
|
3 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
§ 22 |
16 |
ITS |
JH |
- |
78, 512, 20 |
25 |
UEN |
JH |
- |
179, 411, 17 |
|
7 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
§ 23 |
17 |
ITS |
JH |
- |
83, 497, 19 |
8 |
GUE/NGL |
|
VZ |
|
|
za § 26 |
18 |
ITS |
JH |
- |
57, 547, 14 |
|
19 |
ITS |
JH |
- |
48, 553, 11 |
odův. C |
9 |
ITS |
JH |
- |
55, 536, 19 |
26 |
GAUBERT a další |
|
+ |
|
|
odův. D |
10 |
ITS |
|
- |
|
za odův. D |
4 |
GUE/NGL |
JH |
- |
176, 408, 26 |
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
||
Návrh usnesení politické skupiny |
|||||
B6-0398/2007 |
|
ITS |
|
↓ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
GUE/NGL: pn. 4
UEN: pn. 25
ITS: pn. 9, 15, 16, 17, 18, 19
Žádosti o dílčí hlasování
GUE/NGL:
KPN 28
Podle článku 154 odst. 6 jednacího řádu není dílčí hlasování přípustné o kompromisních pozměňovacích návrzích.
Různé
Ria Oomen-Ruijten předložila následují ústní pozm. n. k § 19:
19. vyjadřuje obavu z důsledků sociálních, ekologických, kulturních a geopolitických problémů tureckého projektu rozvoje jihovýchodní Anatolie, ve kterém mají projekty výstavby vodních přehrad přímý dopad na zásobování vodou v sousedních zemích; vyzývá Komisi, aby ve své pravidelné zprávě blíže sledovala rozvoj přeshraniční spolupráce v oblasti vod v souladu s mezinárodními úmluvami, směrnicemi na ochranu přírody a životního prostředí a rámcovou směrnicí o vodě a aby podpořila použití environmentálních norem EU na velké důlních projekty a projekty výstavby vodních děl;
PŘÍLOHA II
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. Zpráva Corbett A6-0354/2007
Pozměňovací návrhy 2, 7, 8 + 3, 6, 9
Pro: 509
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Ciornei, Drčar Murko, Duff, Ferrari, Griesbeck, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Coûteaux, Georgiou, Goudin, Krupa, Louis, Lundgren, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Baco, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Batzeli, Beňová, Berès, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Busquin, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, Dobolyi, Douay, Dumitrescu, Estrela, Falbr, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hutchinson, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Lyubcheva, Madeira, Mann Erika, Navarro, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Roure, Scheele, Severin, Sousa Pinto, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Trautmann, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 149
ALDE: Andria, Beaupuy, Bourlanges, Bowles, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Fourtou, Geremek, Gibault, Hall, Jäätteenmäki, Jensen, Laperrouze, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Pistelli, Ries, Riis-Jørgensen, Sterckx, Susta, Watson
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Knapman, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
NI: Allister, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Cederschiöld, Doyle, Fjellner, Jackson, Kauppi, Wohlin, Wortmann-Kool
PSE: Andersson, Assis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Berman, Bösch, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Cercas, Christensen, Corbett, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Garcés Ramón, García Pérez, Gierek, Glante, Gottardi, Grabowska, Grech, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kuhne, Lavarra, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Napoletano, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Pittella, Podgorean, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Schulz, Segelström, Simpson, Siwiec, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tarand, Titley, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vigenin, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre
Verts/ALE: Onesta
Zdržel se: 10
ALDE: Gentvilas
GUE/NGL: Kaufmann
ITS: Buruiană-Aprodu
NI: Kozlík
PPE-DE: Descamps, De Veyrac, De Lange, Nicholson
UEN: Angelilli
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Avril Doyle, Alfonso Andria, Konrad Szymański, Maria Matsouka, Anne Laperrouze
Proti: Jules Maaten, Sophia in 't Veld, Ville Itälä, Dan Jørgensen, Britta Thomsen
2. Zpráva Corbett A6-0354/2007
Rozhodnutí
Pro: 568
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bourlanges, Bowles, Busk, Buşoi, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Hall, Harkin, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Lambsdorff, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Louis, Sinnott
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Bobošíková, Giertych, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Bösch, Bono, Botopoulos, Bozkurt, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dührkop Dührkop, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grech, Gurmai, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Iotova, Jacobs, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Lambrinidis, Lavarra, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vigenin, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Berlato, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 94
ALDE: Budreikaitė, Cappato, Davies, Drčar Murko, Griesbeck, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lehideux, Pohjamo, Sbarbati, Van Hecke
GUE/NGL: Meijer
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Farage, Knapman, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Busuttil, Coelho, Dimitrakopoulos, Dover, Duchoň, Fajmon, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Landsbergis, Protasiewicz, Queiró, Salafranca Sánchez-Neyra, Seeberg, Ţîrle, Van Orden, Vlasák, Weber Manfred, Wortmann-Kool
PSE: Battilocchio, Berès, Berman, Borrell Fontelles, Bourzai, Castex, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Fazakas, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Gottardi, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hutchinson, Jöns, Jørgensen, Kirilov, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lefrançois, Lehtinen, Navarro, Neris, Patrie, Peillon, Pribetich, Roure, Sakalas, Schaldemose, Sousa Pinto, Trautmann, Vaugrenard, Vergnaud, Weber Henri, Zingaretti
UEN: Aylward, Foglietta, Ryan
Zdržel se: 17
ALDE: Beaupuy, Juknevičienė, Newton Dunn
IND/DEM: Coûteaux, Goudin, Krupa, Tomczak
NI: Allister, Baco, Helmer, Kozlík
PPE-DE: Martens
PSE: Falbr, Fernandes
UEN: Angelilli
Verts/ALE: van Buitenen, Onesta
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Lívia Járóka, Danutė Budreikaitė, Karin Jöns, Alain Hutchinson, Giorgos Dimitrakopoulos, Simon Busuttil, Edite Estrela, Maria Martens, Konrad Szymański, Carlos Coelho, Bernard Wojciechowski, Bernadette Vergnaud, Martine Roure, Bernadette Bourzai, Anna Záborská, Robert Navarro, Pervenche Berès, Henri Weber, Catherine Trautmann, Harlem Désir, Yannick Vaugrenard, Anne Ferreira, Christel Schaldemose, Dan Jørgensen
Proti: Sophia in 't Veld, Véronique De Keyser, Charlotte Cederschiöld, Bernard Poignant, Christofer Fjellner
3. Zpráva Reul A6-0348/2007
Pozměňovací návrh 14
Pro: 167
ALDE: Andria, Cavada, Cocilovo, Ferrari, in 't Veld, Pistelli, Prodi, Samuelsen, Toia, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott
ITS: Mihăescu
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Burke, Cederschiöld, Coelho, Dimitrakopoulos, Doyle, Higgins, Hybášková, McGuinness, Papastamkos, Saïfi, Seeberg, Zatloukal
PSE: Andersson, Arnaoutakis, Barón Crespo, Batzeli, Berman, Botopoulos, Bozkurt, Casaca, Christensen, Corbey, De Vits, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Evans Robert, Färm, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Gomes, Gottardi, Gurmai, Guy-Quint, Haug, Hutchinson, Jacobs, Jørgensen, Kinnock, Koppa, Lambrinidis, Lavarra, Leichtfried, Leinen, Madeira, Mann Erika, Matsouka, Myller, Napoletano, Pinior, Pittella, Rothe, Roure, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Sousa Pinto, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Van Lancker, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Borghezio, Bossi, Czarnecki Ryszard, Foglietta, Gobbo, La Russa, Musumeci, Poli Bortone, Speroni, Tatarella, Wojciechowski Janusz
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 515
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Flasarová, Maštálka, Remek
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Knapman, Krupa, Louis, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný,Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Trakatellis, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Battilocchio, Beňová, Berès, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Bourzai, Bulfon, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, Dîncu, Douay, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Groote, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jöns, Kindermann, Kirilov, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lefrançois, Lehtinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, Severin, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Szymański, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 5
GUE/NGL: Guerreiro, Triantaphyllides
NI: Kozlík
PSE: Hasse Ferreira
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Elly de Groen-Kouwenhoven, Poul Nyrup Rasmussen
Proti: Charlotte Cederschiöld, Catherine Guy-Quint, Tokia Saïfi
4. Zpráva Reul A6-0348/2007
Pozměňovací návrh 20
Pro: 144
ALDE: Andria, Cocilovo, Ferrari, in 't Veld, Morţun, Pistelli, Prodi, Samuelsen, Susta, Toia, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Sinnott
ITS: Coşea, Mihăescu, Mussolini
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Brepoels, Březina, Burke, Cederschiöld, Dimitrakopoulos, Doyle, Seeberg, Zatloukal
PSE: Andersson, Berman, Bozkurt, Bullmann, Casaca, Christensen, Corbey, Corda, De Keyser, De Vits, Estrela, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Elisa, Gebhardt, Gomes, Gottardi, Guy-Quint, Hasse Ferreira, Haug, Hutchinson, Jacobs, Jørgensen, Kinnock, Kreissl-Dörfler, Lavarra, Leichtfried, Mann Erika, Myller, Napoletano, Pittella, Rasmussen, Roure, Schaldemose, Scheele, Segelström, Tarand, Thomsen, Van Lancker, Zingaretti
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 528
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Flasarová, Maštálka, Remek
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Romagnoli, Stănescu
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Corbett, Cottigny, Creţu Corina, De Michelis, De Rossa, Désir, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Fazakas, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Lefrançois, Lehtinen, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García,Sánchez Presedo, dos Santos, Schulz, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 21
ALDE: Buşoi
GUE/NGL: Guerreiro
IND/DEM: Bonde
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Vanhecke
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Rack
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Charlotte Cederschiöld, Reinhard Rack, Erika Mann
Zdržel se: Edite Estrela
5. Zpráva Reul A6-0348/2007
Pozměňovací návrh 31
Pro: 160
ALDE: Andria, Attwooll, Bowles, Davies, Ferrari, Hall, Harkin, in 't Veld, Ludford, Lynne, Piskorski, Prodi, Resetarits, Samuelsen, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Guidoni, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Sinnott
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Burke, Coelho, Dimitrakopoulos, Doyle, Herranz García, Higgins, Karas, Rack, Rübig, Schierhuber, Seeber, Seeberg, Siekierski, Zatloukal
PSE: Andersson, Arnaoutakis, Batzeli, Berman, Bösch, Botopoulos, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Casaca, Christensen, Corbey, Corda, De Vits, Douay, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fernandes, Ferreira Elisa, Gebhardt, Gomes, Gottardi, Groote, Haug, Hegyi, Hutchinson, Jacobs, Jöns, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lavarra, Leichtfried, Leinen, Madeira, Matsouka, Myller, Napoletano, Piecyk, Pittella, Prets, Rasmussen, Rothe, Roure, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Siwiec, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Van Lancker, Zingaretti
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 506
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Flasarová, Henin, Maštálka, Ransdorf, Remek, Wurtz
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Bono, Bourzai, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Corbett, Cottigny, Creţu Corina, De Michelis, Désir, Dîncu, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Falbr, Fazakas, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Kósáné Kovács, Laignel, Lefrançois, Lehtinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pinior, Podgorean, Poignant, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 23
ALDE: Toia
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Manolakou, Pafilis
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Goudin
ITS: Claeys
PPE-DE: Angelakas, Gklavakis, Mavrommatis, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Schinas, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis
PSE: De Keyser, Kuhne
UEN: Angelilli
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Dan Jørgensen
Proti: Karin Jöns, Brigitte Douay
6. Zpráva Reul A6-0348/2007
Pozměňovací návrh 34
Pro: 298
ALDE: Andria, Attwooll, Bowles, Davies, Ek, Ferrari, Hall, Harkin, in 't Veld, Ludford, Lynne, Prodi, Resetarits, Susta, Toia, Veraldi, Wallis
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Guidoni, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Sinnott
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Burke, Dimitrakopoulos, Doyle, Higgins, Karas, McGuinness, Rack, Rübig, Schierhuber, Seeber, Seeberg, Zatloukal
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 360
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Flasarová, Henin, Maštálka, Ransdorf, Remek, Wurtz
IND/DEM: Coûteaux, Goudin, Krupa, Louis, Lundgren, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Dillen, Le Rachinel, Mölzer, Vanhecke
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Busquin, Kindermann, Lehtinen, Mann Erika
UEN: Bielan, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 33
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise
PPE-DE: Angelakas, Gklavakis, Kratsa-Tsagaropoulou, Mavrommatis, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Schinas, Siekierski, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis
PSE: Paparizov
UEN: Angelilli, Berlato, Borghezio, Bossi, Foglietta, Gobbo, Musumeci, Poli Bortone, Speroni, Tatarella
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Erika Mann
7. Zpráva Reul A6-0348/2007
Pozměňovací návrh 43
Pro: 167
ALDE: Andria, Cavada, Cocilovo, Duff, Ek, in 't Veld, Lynne, Prodi, Samuelsen, Susta, Toia, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Guidoni, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Sinnott
ITS: Coşea, Mihăescu, Mussolini
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Burke, Cederschiöld, Dimitrakopoulos, Doyle, Karas, McGuinness, Mantovani, Marques, Rack, Rübig, Schierhuber, Seeber, Seeberg, Siekierski, Zatloukal
PSE: Andersson, Arnaoutakis, Batzeli, Berman, Bösch, Botopoulos, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Casaca, Christensen, Corbey, Corda, De Keyser, De Vits, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Elisa, Gebhardt, Golik, Gomes, Gottardi, Groote, Haug, Hutchinson, Jacobs, Jørgensen, Kinnock, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Leichtfried, Leinen, Madeira, Mann Erika, Matsouka, Morgan, Myller, Napoletano, Piecyk, Prets, Rasmussen, Rothe, Roure, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Siwiec, Swoboda, Tarand, Thomsen, Van Lancker, Zingaretti
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 476
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Flasarová, Henin, Maštálka, Ransdorf, Remek
IND/DEM: Coûteaux, Krupa, Louis, Lundgren, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Dillen, Le Rachinel, Mölzer, Romagnoli, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Bono, Borrell Fontelles, Bourzai, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Corbett, Cottigny, Creţu Corina, De Michelis, De Rossa, Désir, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Fazakas, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Grabowska, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Kindermann, Kirilov, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Laignel, Lefrançois, Lehtinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pinior, Podgorean, Poignant, Pribetich, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, Schulz, Severin, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Masiel, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 43
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Wurtz
IND/DEM: Batten, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Moisuc, Popeangă, Schenardi
PPE-DE: Angelakas, De Veyrac, Gklavakis, Kratsa-Tsagaropoulou, Mavrommatis, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Schinas, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis
PSE: Estrela, Hasse Ferreira
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Gobbo, Maldeikis, Musumeci, Poli Bortone, Speroni
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Charlotte Cederschiöld
8. Zpráva Reul A6-0348/2007
Usnesení
Pro: 509
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Flasarová, Guidoni, Henin, Maštálka, Ransdorf, Remek, Rizzo, Triantaphyllides, Wurtz
IND/DEM: Georgiou, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Assis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Estrela, Falbr, Fazakas, Fernandes, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jöns, Kindermann, Kirilov, Kósáné Kovács, Koterec, Laignel, Lefrançois, Lehtinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pinior, Podgorean, Poignant, Pribetich, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schulz, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Proti: 153
ALDE: Andria, Toia, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wagenknecht, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Burke, Dimitrakopoulos, Doyle, Higgins, Karas, McGuinness, Rack, Rübig, Schierhuber, Seeber, Seeberg
PSE: Andersson, Arnaoutakis, Batzeli, Berman, Bösch, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Casaca, Christensen, Corbey, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Gebhardt, Gomes, Gottardi, Groote, Haug, Hazan, Jacobs, Jørgensen, Kinnock, Koppa, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Lavarra, Leichtfried, Leinen, Matsouka, Myller, Napoletano, Piecyk, Pittella, Prets, Rothe, Schaldemose, Scheele, Segelström, Swoboda, Thomsen, Van Lancker, Zingaretti
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 30
ALDE: Davies, Ek, Hall, Harkin, in 't Veld, Ludford, Lynne, Prodi, Wallis
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Manolakou, Pafilis
IND/DEM: Krupa
ITS: Claeys, Dillen, Stănescu, Vanhecke
PPE-DE: Coelho, Fajmon
PSE: El Khadraoui, Krehl, Morgan, Roure
UEN: Angelilli, Aylward, Crowley, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Kathy Sinnott, Hans-Peter Martin, Costas Botopoulos, Kyriacos Triantaphyllides, Andres Tarand, Umberto Guidoni
9. Zpráva Davies A6-0343/2007
Pozměňovací návrh 42 + 52/rev.
Pro: 397
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Remek
IND/DEM: Georgiou, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Beňová, De Vits, Falbr, Goebbels, Golik, Gomes, Liberadzki, Rouček
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Proti: 269
ALDE: Samuelsen
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Železný
ITS: Mölzer, Romagnoli
NI: Bobošíková, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Gaľa, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hudacký, Kauppi, Lauk, Méndez de Vigo, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Stevenson, Stubb
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Battilocchio, Batzeli, Berès, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dumitrescu, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Mann Erika, Martin David, Matsouka, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 20
GUE/NGL: Figueiredo
NI: Kozlík
PSE: Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Borrell Fontelles, Cercas, Cottigny, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Garcés Ramón, García Pérez, Maňka, Martínez Martínez, Medina Ortega, Moreno Sánchez, Salinas García, Sánchez Presedo, Sornosa Martínez
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Paul Marie Coûteaux, Patrick Louis, Anne Van Lancker
Proti: Erika Mann, Gitte Seeberg
10. Zpráva Davies A6-0343/2007
Pozměňovací návrh 10
Pro: 150
ALDE: Alvaro, Chatzimarkakis, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Manders, Prodi, Schuth, Takkula
IND/DEM: Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Baco, Belohorská, Giertych, Kozlík
PPE-DE: Andrikienė, Böge, Brejc, Březina, Brok, Brunetta, Cabrnoch, Castiglione, Coelho, Daul, De Blasio, Demetriou, Deß, Duchoň, Ebner, Fajmon, Ferber, Friedrich, Gál, Galeote, García-Margallo y Marfil, Gomolka, Gräßle, Grosch, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Iacob-Ridzi, Itälä, Jarzembowski, Jeggle, Kelam, Klaß, Koch, Konrad, Kudrycka, Lechner, Lehne, Liese, Lombardo, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Mato Adrover, Mayer, Mayor Oreja, Nassauer, Niebler, Novak, Ouzký, Panayotopoulos-Cassiotou, Pleštinská, Podestà, Posselt, Queiró, Radwan, Reul, Roithová, Sartori, Saryusz-Wolski, Schröder, Schwab, Seeberg, Šťastný, Stauner, Strejček, Stubb, Szabó, Szájer, Vatanen, Vernola, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Zahradil, Zvěřina
PSE: Dobolyi, Fazakas, França, Goebbels, Golik, Mann Erika, Severin
UEN: Angelilli, Berlato, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Proti: 501
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise
ITS: Mölzer
NI: Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brepoels, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Callanan, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Dehaene, Descamps, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Ganţ, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Goepel, Graça Moura, de Grandes Pascual, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Kónya-Hamar, Korhola, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Marinescu, Martens, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Ribeiro e Castro, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Stevenson, Sturdy, Sudre, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vidal-Quadras, Vlasto, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Berès, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Krasts, Ó Neachtain, Ryan, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 5
NI: Allister
PPE-DE: Saïfi
PSE: Falbr
UEN: Gobbo
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Piia-Noora Kauppi
Proti: Tokia Saïfi, Gitte Seeberg
11. Zpráva Davies A6-0343/2007
Pozměňovací návrh 43/1
Pro: 270
ALDE: Samuelsen, Toia
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren
ITS: Mihăescu
NI: Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Brok, Garriga Polledo, Gomolka, Kratsa-Tsagaropoulou, Panayotopoulos-Cassiotou, Seeberg
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Crowley, Czarnecki Ryszard, Foglietta, Kristovskis, Ó Neachtain, Rogalski, Ryan, Speroni, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 388
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Guidoni, Remek
IND/DEM: Batten, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Knapman, Louis, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Baco, Bobošíková, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Veneto, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels, Kreissl-Dörfler
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Hudghton
Zdržel se: 6
ALDE: Ek
IND/DEM: Tomczak
NI: Kozlík
PSE: Falbr, Lienemann
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Jens-Peter Bonde
12. Zpráva Davies A6-0343/2007
Pozměňovací návrh 43/2
Pro: 62
ALDE: Samuelsen
IND/DEM: Georgiou, Sinnott
ITS: Mihăescu
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Descamps, Kónya-Hamar, Matsis, Mavrommatis, Novak, Schinas, Seeberg, Záborská
PSE: Rasmussen, Sornosa Martínez
UEN: Aylward, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Gobbo, Krasts, Masiel, Ó Neachtain, Ryan, Speroni, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 584
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Coûteaux, Goudin, Krupa, Louis, Lundgren, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Papastamkos, Parish, Patriciello, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Paşcu, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Bielan, Camre, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Frassoni
Zdržel se: 9
IND/DEM: Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise
NI: Kozlík
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Marie-Hélène Descamps
Zdržel se: Gerard Batten
13. Zpráva Davies A6-0343/2007
Pozměňovací návrh 27
Pro: 270
ALDE: Manders, Takkula
GUE/NGL: Remek
IND/DEM: Georgiou, Sinnott, Wojciechowski Bernard
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Callanan, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zaleski, Zatloukal, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Dîncu, Fazakas, Kósáné Kovács
UEN: Angelilli, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Proti: 396
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Giertych, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Cabrnoch, Casini, Coelho, Duchoň, Fajmon, Gaľa, Grosch, Hudacký, Itälä, Iturgaiz Angulo, Korhola, Mauro, Mikolášik, Strejček, Vlasák, Záborská, Zahradil, Zvěřina
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Czarnecki Ryszard, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 10
GUE/NGL: Figueiredo, Maštálka
ITS: Claeys, Dillen, Mölzer, Vanhecke
NI: Kozlík
PSE: Falbr
UEN: Crowley
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Tokia Saïfi, Gitte Seeberg
14. Zpráva Davies A6-0343/2007
Pozměňovací návrh 12
Pro: 59
ALDE: Alvaro, Andria, Chatzimarkakis, Cocilovo, Ferrari, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Pistelli, Samuelsen, Schuth, Veraldi
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Tomczak
ITS: Mihăescu
NI: Giertych
PPE-DE: Barsi-Pataky, Caspary, Cederschiöld, Deß, Ferber, Friedrich, Hybášková, Jarzembowski, Jeggle, Klamt, Klaß, Konrad, Kušķis, Langen, Lauk, Lewandowski, Mann Thomas, Méndez de Vigo, Nassauer, Niebler, Pieper, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Seeberg, Sturdy, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool
PSE: Beňová, Falbr, Fazakas, Goebbels, Grech, Thomsen
UEN: Krasts, Wojciechowski Janusz
Proti: 621
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Carlshamre, Cavada, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Koch, Kónya-Hamar, Korhola, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langendries, Lechner, Lehne, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Protasiewicz, Purvis, Rack, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Wohlin, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 4
GUE/NGL: Remek
ITS: Dillen, Vanhecke
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Corien Wortmann-Kool, Anders Samuelsen, Gitte Seeberg, Britta Thomsen
15. Zpráva Davies A6-0343/2007
Pozměňovací návrh 47
Pro: 257
ALDE: Samuelsen, Schmidt Olle
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Goudin, Krupa, Tomczak
ITS: Romagnoli
NI: Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Casini, Dimitrakopoulos, Nassauer, Seeberg
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Crowley, Krasts, Kristovskis, Ó Neachtain, Ryan, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 411
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Wurtz
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Dobolyi, Fazakas, Hegyi, Herczog, Leinen, Myller, Pahor, Paleckis, Pinior
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 6
GUE/NGL: Remek
ITS: Dillen
PSE: Beňová, Estrela, Falbr
Verts/ALE: van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Francis Wurtz, Riitta Myller, Edite Estrela, Dan Jørgensen
16. Zpráva Davies A6-0343/2007
Pozměňovací návrh 40
Pro: 326
ALDE: Andria, Beaupuy, Bourlanges, Cavada, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Laperrouze, Lehideux, Morillon, Pannella, Pistelli, Prodi, Takkula, Veraldi
GUE/NGL: Remek
IND/DEM: Coûteaux, Georgiou, Krupa, Louis, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schmitt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vidal-Quadras, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Beňová, Falbr, Fazakas, Grech, Paleckis, Rouček
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Cohn-Bendit, Harms
Proti: 355
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Davies, Degutis, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Gentvilas, Geremek, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
NI: Belohorská, Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Brok, Cabrnoch, Duchoň, Esteves, Gutiérrez-Cortines, Ouzký, Roithová, Seeberg, Strejček, Vernola, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Czarnecki Ryszard
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 8
ITS: Claeys, Dillen, Vanhecke
NI: Baco, Rivera
UEN: Camre
Verts/ALE: van Buitenen, Onesta
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Britta Thomsen
17. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 2
Pro: 258
ALDE: Andria, Cocilovo, Ferrari, Kacin, Laperrouze, Pistelli, Prodi, Toia, Veraldi, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Belohorská, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Dimitrakopoulos, Duka-Zólyomi, Gutiérrez-Cortines, Higgins, Matsis
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Czarnecki Ryszard, Libicki
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 390
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Wallis, Watson
GUE/NGL: de Brún, McDonald
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Bobošíková, Giertych, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 28
GUE/NGL: Holm, Liotard, Manolakou, Meijer, Pafilis, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Bonde
NI: Kozlík
PPE-DE: Konrad, Papastamkos
PSE: Corbett, Evans Robert, Howitt, Hughes, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
UEN: Bielan
Verts/ALE: van Buitenen, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Jens-Peter Bonde, Anne Ferreira
18. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 4/1
Pro: 617
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Manolakou, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Mihăescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Brok, Brunetta, Burke, Busuttil, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Bossi, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 45
ALDE: Budreikaitė, Harkin, Susta
GUE/NGL: de Brún, Guidoni, Holm, Liotard, McDonald, Meijer, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
ITS: Moisuc
PPE-DE: Březina, Cabrnoch, Callanan, del Castillo Vera, Fajmon, Konrad, Mauro, Ouzký, Ribeiro e Castro, Strejček, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
UEN: Camre, Czarnecki Ryszard, Kuźmiuk, Tatarella, Wojciechowski Janusz
Zdržel se: 17
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mölzer, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Kozlík
Verts/ALE: van Buitenen, Hudghton, Smith
19. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 4/2
Pro: 355
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Bourlanges, Bowles, Busk, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Maštálka
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Mihăescu, Mölzer, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Giertych, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Brok, Brunetta, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Lyubcheva, Sornosa Martínez
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Czarnecki Marek Aleksander, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Proti: 295
ALDE: Andria, Cocilovo, Ferrari, Harkin, Pistelli, Prodi, Susta, Toia, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi
NI: Bobošíková, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Březina, Cabrnoch, del Castillo Vera, Duchoň, Fajmon, Gyürk, Strejček, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Didžiokas, Maldeikis, Ó Neachtain, Ryan, Tatarella
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 10
GUE/NGL: de Brún, McDonald
NI: Allister, Baco, Kozlík
PPE-DE: Lauk
PSE: Siwiec
Verts/ALE: van Buitenen, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Christel Schaldemose
20. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 4/3
Pro: 371
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Dillen, Mihăescu, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Lyubcheva
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Proti: 278
ALDE: Andria, Cocilovo, Dičkutė, Ferrari, Harkin, Pistelli, Prodi, Susta, Toia, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: del Castillo Vera, Lombardo
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Crowley, Didžiokas, Maldeikis, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 21
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Duchoň
PSE: Battilocchio, Corbett, Evans Robert, Howitt, Hughes, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
Verts/ALE: van Buitenen, Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Dan Jørgensen, Christel Schaldemose
21. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 4/4
Pro: 269
ALDE: Andria, Pannella, Pistelli, Prodi, Toia
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Mihăescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Callanan, Dimitrakopoulos, Gaubert, Mauro, Silva Peneda, Vatanen
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Paparizov, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Kuźmiuk, Maldeikis, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 387
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Holm, Liotard, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
UEN: Angelilli, Berlato, Borghezio, Bossi, Camre, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, La Russa, Libicki, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Breyer
Zdržel se: 9
GUE/NGL: de Brún, McDonald
IND/DEM: Bonde
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Siekierski
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Jens-Peter Bonde
22. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 4/5
Pro: 23
ALDE: Ferrari
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Mihăescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Rivera
PPE-DE: Brunetta, Iturgaiz Angulo, Mauro
PSE: Batzeli, Matsouka
UEN: Aylward, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Maldeikis, Ó Neachtain, Ryan
Proti: 633
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mölzer, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Masiel, Musumeci, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 23
IND/DEM: Bonde
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Papastamkos, Siekierski
PSE: Corbett, Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, Kinnock, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Hans-Peter Martin
Proti: Maria Matsouka
23. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 4/6
Pro: 222
ALDE: Andria, Bourlanges, Cocilovo, Ferrari, Pistelli, Prodi, Susta, Toia, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Kaufmann, Manolakou, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren
ITS: Coşea, Dillen, Mihăescu, Vanhecke
NI: Belohorská
PPE-DE: Mayer, Vernola, Weber Manfred
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Hazan, Hegyi, Howitt, Hughes, Hutchinson, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Paparizov, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Crowley, Didžiokas, Ó Neachtain, Ryan
Proti: 409
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: de Brún, Holm, Liotard, McDonald, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Knapman, Louis, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Hieronymi, Higgins, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vidal-Quadras, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Herczog
UEN: Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Ryszard, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Masiel, Musumeci, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 9
IND/DEM: Krupa
NI: Baco, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Papastamkos
PSE: Honeyball
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Hans-Peter Martin
24. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 3
Pro: 249
ALDE: Andria, Cocilovo, Ferrari, Pistelli, Prodi, Toia, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Kaufmann, Markov, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Triantaphyllides, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Krupa
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Belohorská, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Dimitrakopoulos, Ehler, Florenz, Korhola, Liese, Zieleniec
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 373
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Uca
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
ITS: Claeys, Dillen, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Vanhecke
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, López-Istúriz White, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Cercas
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Gobbo, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zīle
Verts/ALE: Kallenbach
Zdržel se: 51
GUE/NGL: de Brún, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Bonde, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Giertych, Kozlík, Rivera
PSE: Corbett, Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, Kinnock, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
UEN: Bielan, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Libicki, Piotrowski, Roszkowski, Rutowicz, Tomaszewska, Zapałowski
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Feleknas Uca
Proti: Eija-Riitta Korhola
25. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 20
Pro: 321
ALDE: Andria, Bărbuleţiu, Beaupuy, Bourlanges, Cocilovo, Deprez, Dičkutė, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Harkin, Kazak, Laperrouze, Lehideux, Pistelli, Prodi, Ries, Schmidt Olle, Sterckx, Toia, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Georgiou, Goudin, Knapman, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Mihăescu
NI: Giertych
PPE-DE: Anastase, Wohlin, Wortmann-Kool
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 340
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Drčar Murko, Duff, Ek, Gentvilas, Geremek, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Coûteaux, Louis, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
UEN: Camre, Krasts, Kristovskis, Kuźmiuk, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Hammerstein, Hassi, Horáček
Zdržel se: 12
ALDE: Klinz
GUE/NGL: de Brún, McDonald, Remek
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Konrad
UEN: Bielan, Musumeci
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Hans-Peter Martin
Proti: Corien Wortmann-Kool
26. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 6
Pro: 246
ALDE: Andria, Ciornei, Cocilovo, Ferrari, Pistelli, Prodi, Veraldi
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou
ITS: Mihăescu
NI: Belohorská, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Dimitrakopoulos, Graça Moura, de Grandes Pascual, Thyssen, Wohlin
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Czarnecki Ryszard, Wojciechowski Janusz
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 394
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: de Brún, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Meijer, Pafilis, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková, Giertych, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Tajani, Tannock, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 34
ALDE: Toia
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, De Blasio, Gál, Glattfelder, Gyürk, Járóka, Kónya-Hamar, Olajos, Őry, Szabó, Szájer
PSE: Corbett, Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Lars Wohlin
27. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Bod 23
Pro: 498
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Manolakou, Markov, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou
ITS: Vanhecke
NI: Belohorská, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Audy, Belet, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Busuttil, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Itälä, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Didžiokas, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 136
ALDE: Busk, Harkin, Morţun
GUE/NGL: de Brún, Figueiredo, Guerreiro, Holm, Liotard, McDonald, Maštálka, Meijer, Remek, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Dillen, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková, Giertych, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Berend, Bowis, Bradbourn, Burke, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Chichester, Deva, Dover, Doyle, Duchoň, Elles, Gaľa, Gewalt, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Higgins, Hudacký, Jackson, Kamall, McGuinness, Mauro, Mikolášik, Nicholson, Ouzký, Parish, Pleštinská, Protasiewicz, Purvis, Škottová, Spautz, Šťastný, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Záborská, Zahradil, Zvěřina
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 36
ITS: Claeys, Gollnisch
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Gál, Glattfelder, Gyürk, Hybášková, Járóka, Olajos, Őry, Schöpflin, Szabó, Szájer
PSE: Corbett, Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, Kinnock, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
UEN: Bielan
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
28. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 15/1
Pro: 529
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott, Železný
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Didžiokas, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 92
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Booth, Clark, Farage, Knapman, Krupa, Nattrass, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Claeys, Dillen, Le Rachinel, Romagnoli, Vanhecke
NI: Giertych
PPE-DE: Gaľa, Hudacký, Mikolášik, Ouzký, Pleštinská, Šťastný, Veneto, Záborská
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 49
GUE/NGL: de Brún, McDonald
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, De Blasio, Duka-Zólyomi, Gál, Glattfelder, Gyürk, Járóka, Kónya-Hamar, Mladenov, Olajos, Őry, Schöpflin, Szabó, Szájer
PSE: Corbett, Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, Kinnock, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Stihler, Titley, Willmott
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Dan Jørgensen
Zdržel se: Peter Skinner
29. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 15/2
Pro: 256
ALDE: Cornillet, Harkin, Pannella, Samuelsen
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Itälä, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Locatelli, Paasilinna, Severin, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Didžiokas, Krasts, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Ryan, Szymański
Verts/ALE: Kallenbach, Schlyter
Proti: 380
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Davies, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Knapman, Krupa, Louis, Nattrass, Titford, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Le Pen Jean-Marie, Romagnoli
NI: Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Gaľa, Hudacký, Pleštinská, Šťastný, Záborská
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 21
NI: Baco, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, De Blasio, Duka-Zólyomi, Gál, Glattfelder, Gyürk, Járóka, Kónya-Hamar, Olajos, Őry, Schöpflin, Szabó, Szájer
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
30. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Bod 24
Pro: 511
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Resetarits, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Coûteaux, Georgiou, Goudin, Louis, Lundgren
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Bobošíková, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Audy, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Doyle, Duchoň, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hannan, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Stubb, Sudre, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 120
ALDE: Harkin, Raeva
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Farage, Knapman, Krupa, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard
NI: Allister, Giertych, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Burke, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Elles, Gaľa, Harbour, Heaton-Harris, Higgins, Hudacký, Jackson, Kamall, Kirkhope, McGuinness, Mikolášik, Parish, Pleštinská, Purvis, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Kallenbach, Schlyter
Zdržel se: 41
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Remek
IND/DEM: Železný
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, De Blasio, Duka-Zólyomi, Gál, Glattfelder, Gyürk, Hybášková, Járóka, Kónya-Hamar, Olajos, Őry, Schöpflin, Szabó, Szájer
PSE: Corbett, Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, Kinnock, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
UEN: Bielan
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Avril Doyle
31. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Bod 25
Pro: 507
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Manolakou, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Železný
ITS: Mihăescu
NI: Belohorská, Bobošíková, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Audy, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Duchoň, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lehne, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Stauner, Stavreva, Strejček, Stubb, Sudre, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Myller, Napoletano, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 116
ALDE: Harkin
GUE/NGL: de Brún, Holm, Liotard, McDonald, Meijer, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Giertych, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Burke, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Doyle, Elles, Gaľa, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Higgins, Hudacký, Jackson, Kirkhope, Lauk, McGuinness, Mikolášik, Nicholson, Parish, Pleštinská, Purvis, Queiró, Šťastný, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Záborská
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 37
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro
NI: Baco
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, De Blasio, Duka-Zólyomi, Gál, Glattfelder, Gyürk, Hybášková, Járóka, Kónya-Hamar, Olajos, Őry, Schöpflin, Szabó, Szájer
PSE: Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, Kinnock, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Vigenin, Willmott
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Hans-Peter Martin, Britta Thomsen
32. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 23
Pro: 262
ALDE: Bourlanges, Budreikaitė, Cornillet, Davies, Deprez, Kacin, Resetarits, Ries, Schmidt Olle
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou
ITS: Mihăescu
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Florenz, Kasoulides, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Czarnecki Marek Aleksander, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 370
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bowles, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Degutis, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Moisuc, Romagnoli, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Stubb, Sudre, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 43
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis, Remek
IND/DEM: Bonde
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mussolini, Popeangă, Schenardi
NI: Helmer, Kozlík
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Elles, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Jackson, Kirkhope, Parish, Purvis, Stevenson, Sturdy, Szabó, Tannock, Van Orden
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Britta Thomsen
33. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Bod 29
Pro: 548
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ferrari, Fourtou, Geremek, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Koch-Mehrin, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Losco, Ludford, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Resetarits, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Kaufmann, Manolakou, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Mihăescu, Moisuc
NI: Giertych, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Busuttil, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Spautz, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Czarnecki Marek Aleksander, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, La Russa, Libicki, Masiel, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 81
ALDE: Harkin, Krahmer
GUE/NGL: Holm, Liotard, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
ITS: Claeys, Dillen, Romagnoli, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Elles, Fajmon, Ferber, Friedrich, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Jackson, Kamall, Kasoulides, Kirkhope, Lauk, Mato Adrover, Mauro, Ouzký, Parish, Protasiewicz, Purvis, Škottová, Šťastný, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
UEN: Aylward, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Kristovskis, Kuźmiuk, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Ryan, Szymański
Zdržel se: 44
ALDE: Ek, Gentvilas, Gibault, Kazak, Klinz
GUE/NGL: de Brún, McDonald
IND/DEM: Bonde, Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Hybášková, Nicholson, Sonik
PSE: Corbett, Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
UEN: Camre
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
34. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 38/1
Pro: 556
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Sinnott, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Mihăescu
NI: Belohorská, Bobošíková, Giertych, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Locatelli, Lyubcheva, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pinior, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 69
GUE/NGL: de Brún, Figueiredo, Guerreiro, Holm, Liotard, McDonald, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Louis, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Elles, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Jackson, Kamall, Kirkhope, Lauk, Nicholson, Parish, Protasiewicz, Purvis, Sommer, Stevenson, Stubb, Sturdy, Tannock, Van Orden
UEN: Angelilli, Czarnecki Ryszard, Podkański
Zdržel se: 30
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Krupa
NI: Baco, Kozlík
UEN: Camre
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Edite Estrela, Britta Thomsen
35. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 38/2
Pro: 117
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Catania, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Portas
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou
ITS: Coşea, Mihăescu
NI: Bobošíková
PPE-DE: Antoniozzi, Deß, Ferber, Gahler, Itälä, Mauro, Ouzký, Reul, Wieland, Zdravkova
PSE: Andersson, Glante, Golik, Hasse Ferreira, Honeyball, Öger, Thomsen, Vigenin
UEN: Kuźmiuk
Verts/ALE: Frassoni, Kallenbach
Proti: 512
ALDE: Harkin, Takkula
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, de Brún, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gottardi, Grabowska, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 6
NI: Rivera
PPE-DE: del Castillo Vera, Varvitsiotis
PSE: De Keyser
Verts/ALE: Evans Jill, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Margrete Auken, Britta Thomsen
36. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 38/3
Pro: 469
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Železný
ITS: Mihăescu, Popeangă
NI: Belohorská, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Angelakas, Audy, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chmielewski, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Duchoň, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hoppenstedt, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, van Nistelrooij, Novak, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Sudre, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Kuźmiuk, Masiel
Verts/ALE: Aubert, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 126
ALDE: Harkin
GUE/NGL: de Brún, Figueiredo, Guerreiro, Holm, Liotard, McDonald, Meijer, Svensson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Giertych, Helmer
PPE-DE: Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Burke, Bushill-Matthews, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Doyle, Elles, Gaľa, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Higgins, Hudacký, Iacob-Ridzi, Jackson, Kamall, Kirkhope, Koch, McGuinness, Nicholson, Olbrycht, Papastamkos, Parish, Patriciello, Pleštinská, Protasiewicz, Purvis, Reul, Ribeiro e Castro, Stevenson, Sturdy, Tannock, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Záborská, Zatloukal
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, La Russa, Libicki, Maldeikis, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 32
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, De Blasio, Duka-Zólyomi, Gál, Glattfelder, Gyürk, Járóka, Kónya-Hamar, Olajos, Őry, Sonik, Szabó, Szájer
PSE: Corbett, Evans Robert, Honeyball, Hughes, McAvan, McCarthy, Martin David, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Charlotte Cederschiöld, Poul Nyrup Rasmussen, Dan Jørgensen
37. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Odův. B/1
Pro: 554
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Flasarová, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Coşea, Mihăescu, Popeangă
NI: Belohorská, Bobošíková, Giertych, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zdravkova, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Czarnecki Marek Aleksander, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Masiel, Musumeci, Pęk, Piotrowski, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 86
ALDE: Harkin
GUE/NGL: de Brún, Figueiredo, Guerreiro, Guidoni, Holm, Liotard, McDonald, Meijer, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Burke, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Dehaene, Deva, Dover, Doyle, Elles, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Higgins, Jackson, Kamall, Kirkhope, McGuinness, Nicholson, Oomen-Ruijten, Parish, Protasiewicz, Purvis, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Wohlin
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Krasts, Maldeikis, Ó Neachtain, Podkański, Ryan, Szymański
Verts/ALE: Schlyter, Smith
Zdržel se: 19
IND/DEM: Bonde, Krupa
NI: Kozlík
PSE: Corbett, Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, Kinnock, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Zdržel se: Linda McAvan
38. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Odův. B/2
Pro: 238
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Flasarová, Henin, Kaufmann, Manolakou, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Seppänen, Triantaphyllides, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou
ITS: Coşea, Mihăescu, Popeangă
NI: Belohorská, Bobošíková, Rivera
PPE-DE: Anastase, Antoniozzi, Cabrnoch, Callanan, Dimitrakopoulos, Duchoň, Fajmon, Hybášková, Mauro, Ouzký, Škottová, Strejček, Vatanen, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Kuźmiuk, La Russa, Poli Bortone
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Proti: 367
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Holm, Liotard, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Hieronymi, Higgins, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Veneto, Vidal-Quadras, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 22
GUE/NGL: de Brún, McDonald
IND/DEM: Bonde
NI: Baco, Kozlík
PSE: Corbett, Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Hans-Peter Martin
Proti: Othmar Karas, Jean-Pierre Audy
Zdržel se: Linda McAvan
39. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Odův. C/1
Pro: 614
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Kaufmann, Manolakou, Markov, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Mihăescu, Moisuc, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 27
ALDE: Harkin
GUE/NGL: de Brún, Holm, Liotard, McDonald, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise
ITS: Romagnoli
PPE-DE: Cederschiöld, Ehler, Fjellner, Wohlin
UEN: Czarnecki Ryszard, Pęk
Zdržel se: 18
ALDE: Budreikaitė
GUE/NGL: Maštálka
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Kozlík
UEN: Camre
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Jens Holm, Eva-Britt Svensson
40. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Odův. C/2
Pro: 491
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Wallis, Watson
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea
NI: Baco, Belohorská, Giertych, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Busuttil, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Petre, Pieper, Pinheiro, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weisgerber, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Hutchinson, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Roure, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Bielan, Borghezio, Bossi, Czarnecki Marek Aleksander, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Masiel, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 107
ALDE: Bowles, Duff, Harkin, Lambsdorff, Lynne
GUE/NGL: Agnoletto, de Brún, Figueiredo, Guerreiro, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Meijer, Pafilis, Papadimoulis, Rizzo, Seppänen, Svensson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Burke, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Doyle, Duchoň, Elles, Fajmon, Fjellner, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Higgins, Hybášková, Jackson, Kamall, Kirkhope, McGuinness, Mantovani, Marques, Ouzký, Parish, Pleštinská, Protasiewicz, Purvis, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák, Wieland, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: De Michelis
UEN: Aylward, Berlato, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Krasts, Maldeikis, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 40
GUE/NGL: Aita, Brie, Catania, Flasarová, Guidoni, Henin, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
ITS: Claeys, Dillen
NI: Kozlík
PSE: Corbett, Evans Robert, Hughes, Kinnock, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Valenciano Martínez-Orozco, Willmott
UEN: Camre
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Poul Nyrup Rasmussen
Zdržel se: Vittorio Agnoletto
41. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Pozměňovací návrh 1
Pro: 272
ALDE: Cocilovo, Samuelsen
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
NI: Belohorská, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Iturgaiz Angulo, Mauro, Sonik
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Berlato, Bielan, Czarnecki Marek Aleksander, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 378
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: de Brún, McDonald
IND/DEM: Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
ITS: Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Rosati
UEN: Angelilli, Aylward, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Gobbo, Krasts, Kristovskis, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Poli Bortone, Ryan, Speroni, Tatarella, Vaidere, Zīle
Zdržel se: 27
ALDE: Polfer
IND/DEM: Bonde
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Vanhecke
NI: Baco, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Thyssen
PSE: Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, Kinnock, McAvan, McCarthy, Martin David, Morgan, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
42. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Odův. D/1
Pro: 541
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Dillen, Mihăescu, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carnero González, Casaca, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Lavarra, Lehtinen, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Lipietz, Turmes
Proti: 101
ALDE: Harkin
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Booth, Clark, Farage, Knapman, Nattrass, Titford, Wise
ITS: Coşea, Popeangă, Romagnoli
NI: Bobošíková
PPE-DE: Becsey, Esteves, Fajmon, Hybášková, Sturdy
PSE: Carlotti, Castex, Désir, Douay, Dumitrescu, Ferreira Anne, Gottardi, Hamon, Jöns, Koterec, Laignel, Lefrançois, Leichtfried, Navarro, Roure, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard
UEN: Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 17
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Schenardi
NI: Baco, Kozlík
UEN: Camre
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton, Smith
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Alain Lipietz, Pervenche Berès, Bernadette Vergnaud, Bernadette Bourzai
43. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Odův. D/2
Pro: 474
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Claeys
NI: Belohorská, Giertych, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Busuttil, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varvitsiotis, Veneto, Vidal-Quadras, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carnero González, Casaca, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Keyser, De Michelis, De Rossa, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lehtinen, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Myller, Napoletano, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Cohn-Bendit, Flautre
Proti: 120
ALDE: Harkin
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
ITS: Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Becsey, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Elles, Fajmon, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hieronymi, Jackson, Kamall, Kirkhope, Nicholson, Ouzký, Parish, Purvis, Sartori, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Arif, Bono, Bourzai, Bozkurt, Carlotti, Castex, Désir, Douay, Ferreira Anne, Hamon, Koterec, Lefrançois, Leichtfried, Navarro, Roure, Trautmann, Vaugrenard, Vergnaud
UEN: Krasts
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 49
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Mihăescu
NI: Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Hybášková
PSE: Evans Robert, Färm, Honeyball, Howitt, Hughes, Kinnock, McAvan, McCarthy, Martin David, Simpson, Skinner, Stihler, Willmott
UEN: Camre
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Evans Jill, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Ždanoka
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Poul Nyrup Rasmussen
Proti: Pervenche Berès
44. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Odův. D/3
Pro: 401
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Davies, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: de Brún, McDonald
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Giertych, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Barón Crespo, Dumitrescu, Poignant, Prets, Tabajdi, Weiler
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Musumeci, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Schlyter
Proti: 234
ALDE: Harkin
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Knapman, Louis, Nattrass, Titford, Wise
ITS: Coşea
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Nicholson, Vlasák
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Corda, Cottigny, Creţu Corina, De Michelis, De Rossa, Désir, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Tarand, Thomsen, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 21
ITS: Buruiană-Aprodu
NI: Baco, Kozlík
PSE: Evans Robert, Honeyball, Howitt, Hughes, Kinnock, McAvan, McCarthy, Martin David, Occhetto, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
UEN: Camre
Verts/ALE: Breyer, Evans Jill, Hudghton
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Caroline Lucas
Proti: Dan Jørgensen, Christel Schaldemose
45. Zpráva Wagenknecht A6-0391/2007
Usnesení
Pro: 323
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Busk, Buşoi, Cappato, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Georgiou
ITS: Mussolini
NI: Belohorská, Kozlík, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Brepoels, Brok, Brunetta, Busuttil, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Patriciello, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zaleski, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Barón Crespo, Beňová, Berman, Bulfon, Van den Burg, Carnero González, Dîncu, Dumitrescu, Estrela, Fava, Glante, Goebbels, Hänsch, Hughes, Jacobs, Kirilov, Kuhne, Lehtinen, Leinen, Madeira, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Pahor, Paparizov, Pinior, Pittella, Prets, Rocard, Rosati, Rouček, Sakalas, Sánchez Presedo, Segelström, Szejna, Tabajdi, Vigenin, Weiler, Wiersma
UEN: Borghezio, Bossi, Gobbo, La Russa, Libicki, Masiel, Speroni, Zīle
Proti: 214
ALDE: Budreikaitė, Carlshamre, Harkin
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Březina, Burke, Cabrnoch, Dimitrakopoulos, Doyle, Duchoň, Fajmon, Higgins, Lombardo, McGuinness, Nicholson, Ouzký, Škottová, Strejček, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
PSE: Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Batzeli, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bullmann, Busquin, Carlotti, Castex, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Vits, El Khadraoui, Ettl, Färm, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Gottardi, Gurmai, Hamon, Haug, Hazan, Hutchinson, Iotova, Koppa, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Leichtfried, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paşcu, Patrie, Peillon, Pribetich, Rothe, Roure, Scheele, Tarand, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Weber Henri, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 120
ALDE: Cavada, Degutis, Toia
GUE/NGL: Kaufmann, Markov
IND/DEM: Bonde
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Vanhecke
NI: Baco, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Fatuzzo, Gaľa, Hannan, Harbour, Hennicot-Schoepges, Hudacký, Hybášková, Jackson, Kamall, Kirkhope, Korhola, Landsbergis, Papastamkos, Parish, Pleštinská, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Veneto, Záborská, Zatloukal
PSE: Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Battilocchio, Bourzai, Bozkurt, Calabuig Rull, Casaca, Cercas, Christensen, Corbey, Creţu Corina, De Rossa, Désir, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Evans Robert, Falbr, Fazakas, Fernandes, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Golik, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Harangozó, Herczog, Honeyball, Howitt, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David, Mihalache, Morgan, Occhetto, Paasilinna, Panzeri, Piecyk, Podgorean, Poignant, Rasmussen, Riera Madurell, Saks, Salinas García, dos Santos, Schaldemose, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Thomsen, Titley, Valenciano Martínez-Orozco, Walter, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Camre, Krasts
Verts/ALE: Evans Jill, Hudghton
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Jens-Peter Bonde, Claudio Fava
Zdržel se: Margrete Auken
46. Zpráva Florenz A6-0336/2007
Pozměňovací návrh 1
Pro: 220
ALDE: Bourlanges, Budreikaitė, Lambsdorff, Manders, Sbarbati, Van Hecke
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Farage, Goudin, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Barsi-Pataky, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, De Blasio, Demetriou, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ehler, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klaß, Koch, Korhola, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Millán Mon, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Szabó, Szájer, Tajani, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Berès, Borrell Fontelles, Castex, Goebbels, Kósáné Kovács, Occhetto, Prets, Rasmussen, Thomsen
UEN: Bielan, Czarnecki Marek Aleksander, Masiel
Proti: 385
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bowles, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Maštálka, Meijer, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
NI: Allister, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Angelakas, Ashworth, Audy, Bauer, Beazley, Bowis, Bushill-Matthews, Callanan, Casini, Chichester, Daul, Dehaene, Descamps, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Ebner, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grosch, Grossetête, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Jackson, Kamall, Kauppi, Kirkhope, Kratsa-Tsagaropoulou, Lauk, Mavrommatis, Mikolášik, Morin, Nicholson, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Protasiewicz, Purvis, Schinas, Spautz, Stevenson, Sturdy, Sudre, Tannock, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Berman, Bösch, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Pribetich, Rapkay, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Walter, Weber Henri, Weiler, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Zdržel se: 17
ALDE: Geremek
GUE/NGL: Kaufmann, Markov, Portas
IND/DEM: Coûteaux, Knapman, Louis
NI: Kozlík, Rivera
PPE-DE: Esteves, Konrad, Kónya-Hamar, Weisgerber
PSE: Bono, Creţu Corina
Verts/ALE: Bennahmias, van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Piia-Noora Kauppi
Proti: Pervenche Berès, Christa Prets, Tokia Saïfi, Dominique Vlasto, Poul Nyrup Rasmussen, Dan Jørgensen, Britta Thomsen
47. Zpráva Florenz A6-0336/2007
Pozměňovací návrh 2
Pro: 225
ALDE: Manders, Sbarbati, Van Hecke
GUE/NGL: Kaufmann, Markov, Portas
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Farage, Goudin, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, De Blasio, Demetriou, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Stubb, Szájer, Tajani, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Corbey, Creţu Corina, Dobolyi, Ettl, Goebbels, Gomes, Siwiec
UEN: Czarnecki Marek Aleksander, Krasts, Masiel
Verts/ALE: Smith
Proti: 416
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea
NI: Allister, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Beazley, Bowis, Brepoels, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Daul, Dehaene, Descamps, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Duchoň, Elles, Esteves, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grosch, Grossetête, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Jackson, Jordan Cizelj, Kamall, Kauppi, Kirkhope, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Lulling, Mavrommatis, Mikolášik, Morin, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Protasiewicz, Purvis, Schinas, Stevenson, Sturdy, Sudre, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vlasto
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Zdržel se: 19
ALDE: Cavada, Geremek
GUE/NGL: Guerreiro
IND/DEM: Coûteaux, Knapman, Louis
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Koch, Konrad, Lechner, Pleštinská
PSE: Koterec
UEN: Czarnecki Ryszard
Verts/ALE: Bennahmias, van Buitenen, Kallenbach, Schlyter, Voggenhuber
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Piia-Noora Kauppi
Proti: Tokia Saïfi, Dan Jørgensen
48. Zpráva Florenz A6-0336/2007
Pozměňovací návrh 3/1
Pro: 247
ALDE: Alvaro, Bourlanges, Cornillet, Degutis, Deprez, Gibault, Griesbeck, Laperrouze, Manders, Sbarbati
GUE/NGL: Kaufmann, Markov, Portas
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Coûteaux, Georgiou, Krupa, Louis, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Bobošíková, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Březina, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chmielewski, De Blasio, Demetriou, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Grosch, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Korhola, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Stubb, Szabó, Szájer, Tajani, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Goebbels, Matsouka, Siwiec
UEN: Angelilli, Aylward, Borghezio, Bossi, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zīle
Proti: 380
ALDE: Andrejevs, Andria, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Hall, Harkin, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Booth, Clark, Farage, Goudin, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise
ITS: Coşea, Romagnoli
NI: Allister, Belohorská, Helmer, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Beazley, Bowis, Brepoels, Burke, Bushill-Matthews, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Daul, Dehaene, Descamps, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Esteves, Fjellner, Freitas, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Graça Moura, de Grandes Pascual, Grossetête, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Jackson, Kamall, Kirkhope, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, McGuinness, Mavrommatis, Mikolášik, Morin, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Protasiewicz, Purvis, Saïfi, Schinas, Stevenson, Sturdy, Sudre, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vlasto, Wohlin
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Morgan, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Ryszard
Verts/ALE: Aubert, Auken, Breyer, Buitenweg, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Ždanoka
Zdržel se: 22
ALDE: Cavada, Geremek, Van Hecke
IND/DEM: Knapman
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Lechner, Pleštinská
PSE: Bono, Bulfon, Creţu Corina, Falbr, Hänsch, Kósáné Kovács, Mihalache
UEN: Crowley
Verts/ALE: Bennahmias, van Buitenen, Voggenhuber
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Paul Rübig
49. Zpráva Florenz A6-0336/2007
Pozměňovací návrh 3/2
Pro: 286
ALDE: Alvaro, Beaupuy, Bourlanges, Cornillet, Degutis, Deprez, Gibault, Griesbeck, Laperrouze, Maaten, Manders, Sbarbati
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Booth, Louis, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Březina, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, De Blasio, Demetriou, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Korhola, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Patriciello, Petre, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Stubb, Szabó, Szájer, Tajani, Ţîrle, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arnaoutakis, Batzeli, Goebbels, Lambrinidis, Leinen, Matsouka, Rosati, Siwiec
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Bossi, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Buitenweg, Lagendijk, Voggenhuber
Proti: 355
ALDE: Andrejevs, Andria, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Kaufmann, Markov
IND/DEM: Clark, Farage, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Titford, Tomczak
ITS: Coşea, Romagnoli
NI: Allister, Belohorská, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Beazley, Bowis, Brepoels, Burke, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Coelho, Daul, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Esteves, Freitas, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Jackson, Jordan Cizelj, Kamall, Kirkhope, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, McGuinness, Mavrommatis, Méndez de Vigo, Mikolášik, Morin, Nicholson, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Purvis, Schinas, Stevenson, Sturdy, Sudre, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vlasto
PSE: Andersson, Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Breyer, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Zdržel se: 27
ALDE: Cavada, Geremek, Van Hecke
IND/DEM: Coûteaux, Knapman, Wise
NI: Baco, Kozlík
PPE-DE: Koch, Konrad, Lauk, Lechner, Lombardo, Pleštinská, Ulmer
PSE: Bono, Bulfon, Creţu Corina, Dührkop Dührkop, Hänsch, Kósáné Kovács, Mihalache, Severin, Swoboda
Verts/ALE: Bennahmias, van Buitenen, Kallenbach
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Paul Rübig
Proti: Tokia Saïfi
50. Zpráva Florenz A6-0336/2007
Pozměňovací návrh 11
Pro: 342
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Vălean, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak
ITS: Dillen, Le Rachinel
NI: Belohorská, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Angelakas, Bonsignore, del Castillo Vera, Dimitrakopoulos, Freitas, Gklavakis, Grosch, Hieronymi, Jordan Cizelj, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Martens, Mavrommatis, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Salafranca Sánchez-Neyra, Schinas, Thyssen, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis
PSE: Andersson, Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lavarra, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Borghezio, Bossi, Didžiokas, Foglietta, Gobbo, Krasts, Kristovskis, La Russa, Maldeikis, Poli Bortone, Speroni, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Ždanoka
Proti: 268
ALDE: Koch-Mehrin, Sbarbati
GUE/NGL: Kaufmann, Markov, Pafilis, Portas
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Mihăescu, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Bobošíková, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Kónya-Hamar, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Sartori, Saryusz-Wolski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arnaoutakis, Casaca, Dobolyi, Dumitrescu, Ettl, Fazakas, Goebbels, Lambrinidis, Matsouka, Miguélez Ramos
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rogalski, Rutowicz, Ryan, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Frassoni
Zdržel se: 24
ALDE: Cavada, Geremek, Starkevičiūtė, Van Hecke
GUE/NGL: Holm, Liotard, McDonald, Meijer, Svensson
ITS: Claeys
NI: Allister
PPE-DE: Koch, Konrad, Lechner, Pleštinská
PSE: Bulfon, Creţu Corina, Lehtinen, Mihalache
UEN: Camre
Verts/ALE: van Buitenen, Jonckheer, Kallenbach, Voggenhuber
51. Zpráva Florenz A6-0336/2007
Pozměňovací návrh 12
Pro: 542
ALDE: Andrejevs, Andria, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Degutis, Deprez, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Morţun, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Henin, Holm, Liotard, McDonald, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak
ITS: Dillen, Romagnoli
NI: Allister, Belohorská, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, Garriga Polledo, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Graça Moura, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lehne, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Foglietta, Kristovskis, Poli Bortone, Rogalski, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Proti: 92
ALDE: Manders, Sbarbati, Van Hecke, Veraldi
GUE/NGL: Kaufmann, Markov, Portas
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Nattrass, Titford, Wise, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Baco, Bobošíková
PPE-DE: Bradbourn, Cabrnoch, Cederschiöld, De Veyrac, Duchoň, Elles, Fajmon, Fjellner, Gomolka, de Grandes Pascual, Higgins, Iacob-Ridzi, Klaß, Lewandowski, Mato Adrover, Oomen-Ruijten, Ouzký, Reul, Rudi Ubeda, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Strejček, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
PSE: Dumitrescu, Goebbels, Kósáné Kovács, Miguélez Ramos
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rutowicz, Ryan, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Voggenhuber
Zdržel se: 29
ALDE: Cavada, Geremek
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis
IND/DEM: Coûteaux
ITS: Buruiană-Aprodu
NI: Kozlík, Rivera
PPE-DE: Deß, Freitas, Klamt, Koch, Konrad, Lauk, Lechner, Ulmer
PSE: Bulfon, Creţu Corina, Mihalache
UEN: Borghezio, Bossi, Camre, Gobbo, Janowski, Roszkowski, Speroni
Verts/ALE: van Buitenen, Jonckheer, Kallenbach
52. Zpráva Florenz A6-0336/2007
Pozměňovací návrh 6
Pro: 214
ALDE: Manders, Sbarbati, Veraldi
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Georgiou, Goudin, Louis, Lundgren, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chmielewski, De Blasio, Demetriou, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Kónya-Hamar, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Patriciello, Petre, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Stubb, Szabó, Szájer, Tajani, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Dobolyi, Glante, Golik, Lehtinen, Napoletano, Pittella, Schaldemose, Schulz
Verts/ALE: Voggenhuber
Proti: 416
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Farage, Krupa, Sinnott, Titford, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Mussolini, Romagnoli
NI: Allister, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Angelakas, Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bushill-Matthews, Caspary, Chichester, Coelho, Daul, Dehaene, Descamps, Deva, Dimitrakopoulos, Dover, Esteves, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grosch, Grossetête, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Jackson, Jordan Cizelj, Kamall, Kirkhope, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Mavrommatis, Mikolášik, Morin, Musotto, Nicholson, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Protasiewicz, Purvis, Saïfi, Saryusz-Wolski, Schinas, Stevenson, Sturdy, Sudre, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vlasto
PSE: Andersson, Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Jacobs, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lavarra, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Tatarella, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Zdržel se: 30
ALDE: Buşoi, Cavada, Geremek, Van Hecke
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Kaufmann, Markov, Portas
IND/DEM: Coûteaux, Knapman
NI: Kozlík
PPE-DE: De Veyrac, Freitas, Koch, Konrad, Lauk, Lechner, Pleštinská
PSE: Arnaoutakis, Batzeli, Bulfon, Creţu Corina, Kósáné Kovács, Lambrinidis, Matsouka, Mihalache, Occhetto
Verts/ALE: Bennahmias, van Buitenen
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Christel Schaldemose
53. Zpráva Florenz A6-0336/2007
Pozměňovací návrh 5
Pro: 422
ALDE: Cocilovo, Degutis, Deprez, Manders, Piskorski, Van Hecke
GUE/NGL: Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Meijer, Portas, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Bonde, Booth, Clark, Farage, Georgiou, Goudin, Louis, Lundgren, Titford, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Bobošíková, Helmer, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Kónya-Hamar, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Borghezio, Bossi, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Gobbo, Maldeikis, Masiel, Poli Bortone, Speroni, Tatarella
Proti: 209
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Flasarová, Guidoni, Henin, Manolakou, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Rizzo, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Mussolini, Romagnoli
NI: Allister, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Angelakas, Audy, Coelho, Daul, Descamps, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Grossetête, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Mavrommatis, Mikolášik, Morin, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Saïfi, Schinas, Sudre, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vlasto
PSE: Arnaoutakis, Batzeli, Casaca, De Vits, Dobolyi, Ettl, Fazakas, Goebbels, Lambrinidis, Matsouka, Miguélez Ramos, Occhetto, Siwiec, Thomsen
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Zdržel se: 28
ALDE: Cavada, Geremek
GUE/NGL: de Brún, Figueiredo, Guerreiro, McDonald, Remek
IND/DEM: Batten, Coûteaux, Knapman
ITS: Le Pen Jean-Marie
NI: Belohorská, Kozlík
PPE-DE: Esteves, Freitas, Koch, Konrad, Lechner, Pleštinská, Sonik
PSE: Bulfon, Creţu Corina, Mihalache
UEN: Camre
Verts/ALE: Bennahmias, van Buitenen, Kallenbach, Voggenhuber
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Britta Thomsen
Proti: Elmar Brok
54. Zpráva Florenz A6-0336/2007
Usnesení
Pro: 561
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Holm, Liotard, McDonald, Manolakou, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Mihăescu, Romagnoli
NI: Allister, Belohorská, Giertych, Helmer, Kozlík, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Callanan, Casa, Casini, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Fatuzzo, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Langendries, Lehne, Lewandowski, Liese, Lombardo, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pīks, Pinheiro, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Seeber, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Veneto, Vidal-Quadras, Vlasto, Weisgerber, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Locatelli, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Ryan, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Proti: 63
ALDE: Chatzimarkakis, Griesbeck, Lambsdorff
GUE/NGL: Kaufmann, Portas
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Farage, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Titford, Wise, Železný
NI: Bobošíková
PPE-DE: Berend, Bradbourn, Cabrnoch, Caspary, Cederschiöld, Duchoň, Ehler, Fajmon, Ferber, Fjellner, Gomolka, Graça Moura, Hannan, Jarzembowski, Jeggle, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Lauk, Lechner, Nassauer, Ouzký, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Schwab, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Strejček, Vlasák, Wieland, Zahradil, Zvěřina
PSE: Dobolyi, Glante, Goebbels, Miguélez Ramos
UEN: Czarnecki Ryszard, Kuc, La Russa, Libicki, Zapałowski
Verts/ALE: Bennahmias, Frassoni, Voggenhuber
Zdržel se: 36
ALDE: Cavada, Dičkutė, Geremek, Neyts-Uyttebroeck, Van Hecke
GUE/NGL: Markov
IND/DEM: Coûteaux, Louis
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
PPE-DE: Dimitrakopoulos, Freitas, Hybášková, Landsbergis, Pack, Pieper, Pleštinská, Siekierski
PSE: Bulfon, Matsouka, Mihalache
UEN: Pęk
Verts/ALE: van Buitenen, Kallenbach
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Elmar Brok
55. B6-0376/2007 — Vztahy EU-Turecko
Pozměňovací návrh 15
Pro: 65
ALDE: Matsakis
GUE/NGL: Meijer
IND/DEM: Coûteaux, Georgiou, Krupa, Louis, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Giertych
PPE-DE: Brejc, Demetriou, Dimitrakopoulos, Gklavakis, Kasoulides, Kelam, Kratsa-Tsagaropoulou, Matsis, Mavrommatis, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Schinas, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Záborská
PSE: Paasilinna
UEN: Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Proti: 539
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Samuelsen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Booth, Goudin, Knapman, Lundgren, Sinnott, Wise
NI: Belohorská, Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Descamps, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podestà, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Sturdy, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Crowley, Didžiokas, Kristovskis, La Russa, Masiel, Poli Bortone, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Zdržel se: 22
GUE/NGL: de Brún, Henin, Holm, Liotard, McDonald, Seppänen, Svensson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde
ITS: Buruiană-Aprodu
NI: Allister
PPE-DE: Deß, Lauk, Pleštinská, Posselt, Schwab
UEN: Bielan, Foglietta, Libicki
Verts/ALE: van Buitenen, Voggenhuber
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Britta Thomsen
56. B6-0376/2007 — Vztahy EU-Turecko
Pozměňovací návrh 16
Pro: 78
ALDE: Budreikaitė, Matsakis
GUE/NGL: Meijer, Portas
IND/DEM: Coûteaux, Georgiou, Krupa, Louis, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Giertych
PPE-DE: Cederschiöld, Demetriou, Dimitrakopoulos, Gklavakis, Herranz García, Herrero-Tejedor, Kasoulides, Kelam, Marinescu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Millán Mon, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Schinas, Varvitsiotis, Záborská
PSE: Botopoulos, Cottigny, Dobolyi, Dumitrescu
UEN: Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Masiel, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Roszkowski, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Auken, Breyer, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Onesta, Voggenhuber
Proti: 512
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bowles, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Kaufmann, McDonald, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Rizzo, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Booth, Goudin, Knapman, Lundgren, Sinnott, Wise
NI: Belohorská, Bobošíková, Rivera
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Chichester, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Descamps, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Patriciello, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Färm, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Krasts, Kristovskis, La Russa, Maldeikis, Poli Bortone, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Bennahmias, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes
Zdržel se: 20
ALDE: Harkin
GUE/NGL: Henin, Holm, Liotard, Seppänen, Svensson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde
ITS: Moisuc
NI: Allister
PPE-DE: Brejc, Deß, Mavrommatis
PSE: Matsouka
Verts/ALE: van Buitenen, Evans Jill, Hudghton, Kallenbach, Ždanoka
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou
Proti: Charlotte Cederschiöld, Maria Matsouka
57. B6-0376/2007 — Vztahy EU-Turecko
Pozměňovací návrh 25
Pro: 179
ALDE: Alvaro, Beaupuy, Budreikaitė, Cavada, Chatzimarkakis, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Gibault, Griesbeck, Laperrouze, Matsakis, Ortuondo Larrea, Pannella, Piskorski, Ries
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Catania, de Brún, Flasarová, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Coûteaux, Georgiou, Goudin, Krupa, Louis, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Giertych
PPE-DE: Angelakas, Ashworth, Atkins, Beazley, Brejc, Brepoels, Demetriou, Deß, Deva, Dimitrakopoulos, Dover, Elles, Gklavakis, Harbour, Kasoulides, Kelam, Kirkhope, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Matsis, Mauro, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Purvis, Schinas, Stevenson, Tannock, Toubon, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Záborská
PSE: Arif, Arnaoutakis, Batzeli, Berès, Bono, Carlotti, Casaca, Castex, Cottigny, Désir, Dobolyi, Douay, Ferreira Anne, Gomes, Guy-Quint, Hamon, Koppa, Laignel, Lambrinidis, Lefrançois, Leinen, Matsouka, Myller, Neris, Patrie, Peillon, Poignant, Roure
UEN: Angelilli, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Bennahmias, Evans Jill, Flautre, Hudghton, Isler Béguin, Schlyter
Proti: 411
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Busk, Cappato, Carlshamre, Ciornei, Duff, Ek, Ferrari, Geremek, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Panayotov, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Raeva, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Portas
IND/DEM: Batten, Booth, Knapman, Wise
NI: Bobošíková, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Descamps, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Mato Adrover, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Szabó, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carnero González, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, De Keyser, De Michelis, De Rossa, De Vits, Dîncu, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Gurmai, Hänsch, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lavarra, Lehtinen, Leichtfried, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez- Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
Verts/ALE: Aubert, Auken, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Graefe zu Baringdorf, de Groen- Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel
Zdržel se: 17
ALDE: Fourtou, Harkin, Starkevičiūtė, Toia
ITS: Moisuc
PPE-DE: De Veyrac, De Lange, Martens, Mavrommatis, van Nistelrooij, Wortmann-Kool
Verts/ALE: van Buitenen, Jonckheer, Lichtenberger, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Costas Botopoulos, Pierre Pribetich, Hans-Peter Martin, Yannick Vaugrenard, Bernd Posselt
58. B6-0376/2007 — Vztahy EU-Turecko
Pozměňovací návrh 17
Pro: 83
ALDE: Degutis, Matsakis
IND/DEM: Coûteaux, Georgiou, Krupa, Louis, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Giertych
PPE-DE: Angelakas, Bowis, Brejc, Demetriou, Gklavakis, Kasoulides, Kelam, Matsis, Mavrommatis, Morin, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Schinas, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis
PSE: Arnaoutakis, Batzeli, Botopoulos, Dobolyi, Gomes, Koppa, Lambrinidis, Leinen, Matsouka, Tabajdi
UEN: Angelilli, Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Maldeikis, Masiel, Pęk, Piotrowski, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Proti: 497
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Buşoi, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Flasarová, Kaufmann, Portas, Uca, Zimmer
IND/DEM: Batten, Booth, Goudin, Knapman, Lundgren, Wise
NI: Belohorská, Bobošíková, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill- Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Descamps, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez- Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Lévai, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Crowley, Kristovskis, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Ždanoka
Zdržel se: 19
ALDE: Takkula
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Henin, Holm, Morgantini, Musacchio, Svensson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde
NI: Allister, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Deß, Mauro, Sonik
Verts/ALE: van Buitenen, Frassoni, Voggenhuber
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Giorgos Dimitrakopoulos
59. B6-0376/2007 — Vztahy EU-Turecko
Pozměňovací návrh 18
Pro: 57
ALDE: Degutis
IND/DEM: Coûteaux, Krupa, Louis, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: De Veyrac, Itälä, Kelam, Matsis
UEN: Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Masiel, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Voggenhuber
Proti: 547
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts- Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Rizzo, Svensson, Triantaphyllides, Wagenknecht, Wurtz
IND/DEM: Batten, Bonde, Booth, Goudin, Knapman, Lundgren, Wise
NI: Belohorská, Bobošíková, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hennicot- Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy- Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Podgorean, Poignant, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Kristovskis, La Russa, Maldeikis, Poli Bortone, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Smith, Staes, Trüpel, Ždanoka
Zdržel se: 14
ALDE: Takkula
GUE/NGL: Henin, Ransdorf, Seppänen
IND/DEM: Belder, Blokland
PPE-DE: Brepoels, Deß, Mauro, Sonik
UEN: Aylward
Verts/ALE: van Buitenen, Jonckheer, Turmes
60. B6-0376/2007 — Vztahy EU-Turecko
Pozměňovací návrh 19
Pro: 48
ALDE: Buşoi
IND/DEM: Batten, Booth, Coûteaux, Georgiou, Knapman, Krupa, Louis, Tomczak, Wise, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Demetriou, Kasoulides, Kelam, Kratsa-Tsagaropoulou, Matsis, Varvitsiotis, Záborská
PSE: Dobolyi
UEN: Borghezio, Bossi, Camre, Foglietta, Gobbo, Krasts, Kuc, Pęk, Speroni, Wojciechowski Janusz
Proti: 553
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pistelli, Pohjamo, Prodi, Raeva, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Goudin, Lundgren, Sinnott
NI: Belohorská, Bobošíková, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Descamps, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kirkhope, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Trakatellis, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Podgorean, Poignant, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Kristovskis, Kuźmiuk, La Russa, Libicki, Maldeikis, Masiel, Podkański, Poli Bortone, Rogalski, Rutowicz, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Ždanoka
Zdržel se: 11
GUE/NGL: Henin, Seppänen
IND/DEM: Belder, Blokland
PPE-DE: Deß, Mauro
PSE: Ferreira Elisa
UEN: Grabowski, Piotrowski
Verts/ALE: van Buitenen, Voggenhuber
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou
61. B6-0376/2007 — Vztahy EU-Turecko
Pozměňovací návrh 9
Pro: 55
ALDE: Degutis, Dičkutė, Matsakis, Raeva
IND/DEM: Coûteaux, Georgiou, Louis, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Vanhecke
NI: Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Angelakas, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Gklavakis, Kasoulides, Kelam, Mavrommatis, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Schinas, Varvitsiotis, Záborská
PSE: Dobolyi, Fernandes
UEN: Angelilli, Borghezio, Bossi, Camre, Foglietta, Gobbo, Grabowski, Krasts, La Russa, Pęk, Piotrowski, Poli Bortone, Speroni, Tatarella, Zapałowski
Proti: 536
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Beaupuy, Birutis, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Prodi, Ries, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Guidoni, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Pflüger, Portas, Ransdorf, Remek, Rizzo, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Goudin, Lundgren, Wojciechowski Bernard
NI: Belohorská, Bobošíková, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Ashworth, Atkins, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Blasio, Dehaene, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, De Lange, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marinescu, Marques, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podestà, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Schwab, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Urutchev, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Batzeli, Beňová, Berès, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Michelis, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fazakas, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Podgorean, Poignant, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Schulz, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Masiel, Podkański, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jill, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Ždanoka
Zdržel se: 19
ALDE: Takkula
GUE/NGL: Henin, Seppänen
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Knapman, Krupa, Wise
ITS: Coşea
NI: Allister
PPE-DE: Mauro, Sonik
UEN: Didžiokas, Maldeikis
Verts/ALE: van Buitenen, Jonckheer, Voggenhuber
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou
Proti: Britta Thomsen
62. B6-0376/2007 — Vztahy EU-Turecko
Pozměňovací návrh 4
Pro: 176
ALDE: Alvaro, Beaupuy, Cavada, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Geremek, Griesbeck, Laperrouze, Matsakis, Mohácsi, Ortuondo Larrea, Raeva, Ries, Schmidt Olle
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Catania, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Maštálka, Meijer, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Rizzo, Seppänen, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Coûteaux, Georgiou, Goudin, Krupa, Louis, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Moisuc, Mussolini, Popeangă, Stănescu, Vanhecke
NI: Giertych
PPE-DE: Angelakas, Ashworth, Atkins, Beazley, Brepoels, Daul, Demetriou, Dimitrakopoulos, Dover, Elles, Gaubert, Gklavakis, Grossetête, Kasoulides, Kirkhope, Kratsa-Tsagaropoulou, De Lange, Langen, Martens, Matsis, Morin, van Nistelrooij, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Podestà, Posselt, Radwan, Saïfi, Schinas, Schwab, Stevenson, Sudre, Tannock, Trakatellis, Vakalis, Varvitsiotis, Vernola, Vlasto, Wortmann-Kool, Záborská
PSE: Batzeli, Berès, Bono, Bourzai, Carlotti, Casaca, Castex, Cottigny, Désir, Dobolyi, Douay, Ferreira Anne, Gomes, Hamon, Hazan, Laignel, Navarro, Neris, Patrie, Peillon, Poignant, Pribetich, Roure, Scheele, Tabajdi, Vaugrenard, Vergnaud, Weber Henri
UEN: Bielan, Borghezio, Bossi, Camre, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Gobbo, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, Libicki, Pęk, Piotrowski, Podkański, Rogalski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Bennahmias, Breyer, Evans Jill, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Schlyter, Smith, Staes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 408
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Baeva, Bărbuleţiu, Birutis, Busk, Cappato, Carlshamre, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Drčar Murko, Duff, Ek, Ferrari, Gibault, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Panayotov, Pannella, Piskorski, Pohjamo, Prodi, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Susta, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Portas
IND/DEM: Batten, Booth, Knapman, Lundgren, Wise
ITS: Romagnoli
NI: Belohorská, Bobošíková, Rivera
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Antoniozzi, Audy, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Brunetta, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, De Blasio, Dehaene, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Gomolka, Graça Moura, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, Langendries, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mantovani, Marinescu, Marques, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Patriciello, Petre, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Strejček, Stubb, Szabó, Szájer, Tajani, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Veneto, Vidal-Quadras, Vlasák, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Botopoulos, Bozkurt, Bulfon, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carnero González, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Corda, De Michelis, De Rossa, De Vits, Dîncu, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert, Färm, Falbr, Fernandes, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gottardi, Grabowska, Grech, Groote, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Harangozó, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Koppa, Kósáné Kovács, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Lavarra, Lefrançois, Lehtinen, Leinen, Lévai, Liberadzki, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Morgan, Myller, Napoletano, Öger, Paasilinna, Paleckis, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Sakalas, Saks, Sánchez Presedo, Schaldemose, Segelström, Severin, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tarand, Thomsen, Titley, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vigenin, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Crowley, Czarnecki Ryszard, Krasts, Kristovskis, La Russa, Masiel, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Horáček, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Trüpel
Zdržel se: 26
ALDE: Fourtou, Gentvilas, Harkin, Klinz, Oviir, Takkula, Toia
ITS: Buruiană-Aprodu
NI: Allister
PPE-DE: Bowis, Descamps, Deß, De Veyrac, Mann Thomas, Mavrommatis
PSE: Bösch, De Keyser, Fazakas, Lyubcheva, Prets, dos Santos
UEN: Angelilli, Didžiokas, Poli Bortone
Verts/ALE: van Buitenen, Lichtenberger
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Stéphane Le Foll, Catherine Guy-Quint
Proti: Emanuel Jardim Fernandes
PŘIJATÉ TEXTY
P6_TA(2007)0446
Doručování soudních a mimosoudních písemností ve věcech občanských a obchodních ***II
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 ke společnému postoji Rady ohledně přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady o doručování soudních a mimosoudních písemností ve věcech občanských a obchodních v členských státech („doručování písemností“) a o zrušení nařízení Rady (ES) č. 1348/2000 (8703/5/2007 — C6-0217/2007 — 2005/0126(COD)
(Postup spolurozhodování: druhé čtení)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na společný postoj Rady (8703/5/2007 — C6-0217/2007), |
— |
s ohledem na své stanovisko v prvním čtení (1) k návrhu Komise předloženému Evropskému parlamentu a Radě (KOM(2005)0305), |
— |
s ohledem na čl. 251 odst. 2 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na článek 67 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na doporučení pro druhé čtení dané Výborem pro právní záležitosti (A6-0366/2007), |
1. |
schvaluje společný postoj; |
2. |
konstatuje, že akt je přijat v souladu se společným postojem; |
3. |
pověřuje svého předsedu, aby společně s předsedou Rady podepsal akt v souladu s čl. 254 odst. 1 Smlouvy o ES; |
4. |
pověřuje generálního tajemníka, aby akt podepsal poté, co ověří, že všechny postupy byly řádně ukončeny, a aby společně s generálním tajemníkem Rady zajistil jeho zveřejnění v Úředním věstníku Evropské unie; |
5. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi. |
P6_TA(2007)0447
Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Bosnou a Hercegovinou *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Bosnou a Hercegovinou o předávání a zpětném přebírání osob (KOM(2007)0425 — C6-0299/2007 — 2007/0142(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (KOM(2007)0425), |
— |
s ohledem na čl. 63 odst. 3 písm. b) a čl. 300 odst. 2 první pododstavec první větu Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0299/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a na stanovisko Výboru pro zahraniční věci (A6-0385/2007), |
1. |
schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Republiky Bosna a Hercegovina. |
P6_TA(2007)0448
Krátkodobá víza mezi ES a Bosnou a Hercegovinou *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Bosnou a Hercegovinou o zjednodušení vydáváním krátkodobých víz (KOM(2007)0423 — C6-0296/2007 — 2007/0140(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (KOM(2007)0423), |
— |
s ohledem na čl. 62 odst. 2 písm. b) body i) a ii) a čl. 300 odst. 2 první pododstavec první větu Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0296/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a na stanovisko Výboru pro zahraniční věci (A6-0384/2007), |
1. |
schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby postoj Parlamentu předal Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Republiky Bosna a Hercegovina. |
P6_TA(2007)0449
Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Srbskem *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Republikou Srbsko o předávání a zpětném přebírání osob (KOM(2007)0438 — C6-0298/2007 — 2007/0153(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (KOM(2007)0438), |
— |
s ohledem na čl. 63 odst. 3 písm. b) a čl. 300 odst. 2 první pododstavec první větu Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0298/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a na stanovisko Výboru pro zahraniční věci (A6-0386/2007), |
1. |
schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Republiky Srbsko. |
P6_TA(2007)0450
Krátkodobá víza mezi ES a Srbskem *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Republikou Srbsko o zjednodušení vydávání krátkodobých víz (KOM(2007)0422 — C6-0295/2007 — 2007/0144(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (KOM(2007)0422), |
— |
s ohledem na čl. 62 odst. 2 písm. b) body i) a ii) a čl. 300 odst. 2 první pododstavec první větu Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0295/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a na stanovisko Výboru pro zahraniční věci (A6-0387/2007), |
1. |
schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Republiky Srbsko. |
P6_TA(2007)0451
Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Černou Horou *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Republikou Černá Hora o předávání a zpětném přebírání osob (KOM(2007)0431 — C6-0301/2007 — 2007/0146(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (KOM(2007)0431), |
— |
s ohledem na čl. 63 odst. 3 písm. b) a čl. 300 odst. 2 první pododstavec první větu Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0301/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a na stanovisko Výboru pro zahraniční věci (A6-0380/2007), |
1. |
schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby postoj Parlamentu předal Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Republiky Černá Hora. |
P6_TA(2007)0452
Krátkodobá víza mezi ES a Černou Horou *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Republikou Černá Hora o zjednodušení vydávání krátkodobých víz (KOM(2007)0426 — C6-0297/2007 — 2007/0149(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (KOM(2007)0426), |
— |
s ohledem na článek 62 odst. 2 písm. b) body i) a ii) a čl. 300 odst. 2 první pododstavec první větu Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0297/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a na stanovisko Výboru pro zahraniční věci (A6-0379/2007), |
1. |
schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby postoj Parlamentu předal Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Republiky Černá Hora. |
P6_TA(2007)0453
Dohoda o zpětném přebírání osob mezi ES a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonií *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonie o předávání a zpětném přebírání osob (KOM(2007)0432 — C6-0300/2007 — 2007/0147(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (KOM(2007)0432), |
— |
s ohledem na čl. 63 odst. 3 písm. b) a čl. 300 odst. 2 první pododstavec první větu Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0300/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a na stanovisko Výboru pro zahraniční věci (A6-0381/2007), |
1. |
schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby postoj Parlamentu předal Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Bývalé jugoslávské republiky Makedonie. |
P6_TA(2007)0454
Krátkodobá víza mezi ES a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonií *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonie o zjednodušení vydávání krátkodobých víz (KOM(2007)0421 — C6-0294/2007 — 2007/0159(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (KOM(2007)0421), |
— |
s ohledem na čl. 62 odst. 2 písm. b) body i) a ii) a čl. 300 odst. 2 první pododstavec první větu Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0294/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a na stanovisko Výboru pro zahraniční věci (A6-0383/2007), |
1. |
schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby postoj Evropského parlamentu předal Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Bývalé jugoslávské republiky Makedonie. |
P6_TA(2007)0455
Krátkodobá víza mezi ES a Albánií *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Albánskou republikou o zjednodušení vydávání krátkodobých víz (KOM(2007)0413 — C6-0293/2007 — 2007/0148(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (KOM(2007)0413), |
— |
s ohledem na čl. 62 odst. 2 písm. b) body i) a ii) a čl. 300 odst. 2 první pododstavec první větu Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0293/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a na stanovisko Výboru pro zahraniční věci (A6-0382/2007), |
1. |
schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby postoj Parlamentu předal Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Albánské republiky. |
P6_TA(2007)0456
Konzultace týkající se imunity a výsad pana Giana Paola Gobbo
Rozhodnutí Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o žádosti o konzultaci ohledně imunity a výsad, kterých požívá Gian Paolo Gobbo (2007/2014(IMM))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na žádost soudce pověřeného předběžným projednáním u okresního soudu ve Veroně (Itálie) o konzultaci ohledně poslanecké imunity Giana Paola Gobba v souvislosti s trestním řízením č. 81/96 R.G.N.R., které bylo oznámeno na plenárním zasedání dne 18. ledna 2007, |
— |
poté, co Gian Paolo Gobbo dostal možnost vyjádřit se v souladu s čl. 7 odst. 3 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na články 9 a 10 Protokolu o výsadách a imunitách Evropských společenství ze dne 8. dubna 1965 a na čl. 6 odst. 2 Aktu ze dne 20. září 1976 o volbě poslanců Evropského parlamentu ve všeobecných a přímých volbách, |
— |
s ohledem na rozhodnutí Soudního dvora Evropských společenství ze dne 12. května 1964 a 10. července 1986 (1), |
— |
s ohledem na článek 68 Ústavy Italské republiky, |
— |
s ohledem na článek 3 italského zákona č. 140 ze dne 20. června 2003, |
— |
s ohledem na čl. 6 odst. 1 a čl. 7 odst. 13 jednacího řadu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro právní záležitosti (A6-0367/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že Gian Paolo Gobbo je poslancem Evropského parlamentu, jehož pověřovací listiny Parlament ověřil dne 15. ledna 2007, |
B. |
vzhledem k tomu, že pan Gobbo byl obviněn - spolu s řadou dalších osob, přičemž u některých byla prokázána totožnost, u jiných nikoli - z toho, že propagoval, založil a vedl polovojenské sdružení a byl jeho členem; toto sdružení sledovalo politické cíle a je známo pod názvem „Zelené košile“, |
C. |
vzhledem k tomu, že podle úřadu italského prokurátora chtěli členové sdružení Zelené košile vytvořit hierarchicky uspořádaný orgán, který byl vycvičen k tomu, aby vyvíjel společnou činnost, která se zakládala na násilí a hrozbách, a který byl využíván i k tomu, aby zastrašoval ty členy hnutí, kteří se stavěli proti politickým příkazům svých velitelů, a aby jim bránil účastnit se v rámci hnutí diskusí, čímž napomáhal zavést v rámci hnutí „Lega Nord“ definitivní politickou linii tím, že v jeho řadách potlačoval jakýkoli projev nesouhlasu, |
D. |
vzhledem k tomu, že článek 9 Protokolu o výsadách a imunitách přiznává poslancům v soudním řízení plnou ochranu pouze v případě názorů a hlasování vyjádřených během výkonu jejich funkce, |
E. |
vzhledem k tomu, že účast v polovojenském sdružení, jehož členové nosili uniformy a které údajně vytvářelo dojem, že svých cílů bude dosahovat hrozbami nebo použitím síly, je očividně v rozporu a neslučitelná s úlohou a povinnostmi vyplývajícími z poslaneckého mandátu a nemůže být proto považována za legitimní uplatňování svobody projevu ani za běžný výkon povinností poslanců, kteří jsou členy zvoleného shromáždění zastupujícího občany, |
F. |
vzhledem k tomu, že podle článku 10 Protokolu o výsadách a imunitách, který je v tomto ohledu jediným použitelným ustanovením, v průběhu zasedání Evropského parlamentu požívají jeho členové na území vlastního státu imunit přiznávaných členům parlamentu vlastního státu; vzhledem k tomu, že tato skutečnost nebrání Evropskému parlamentu v tom, aby využil svého práva a zbavil jednoho ze svých členů imunity, |
G. |
vzhledem k tomu, že podle článku 68 italské ústavy se na poslance italského parlamentu nevztahuje imunita z trestního řízení, s výjimkou názorů či hlasování vyjádřených během výkonu jejich funkce, což v tomto případě neplatí, |
1. |
domnívá se, že na skutečnosti, z nichž je obviněn Gian Paolo Gobbo, se nevztahuje poslanecká imunita ve smyslu článku 9 Protokolu o výsadách a imunitách Evropských společenství a v míře, ve které je uplatnitelný, ani článek 68 první pododstavec italské ústavy, a proto se rozhodl neochránit jeho imunitu a výsady; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby toto rozhodnutí a zprávu příslušného výboru neprodleně předal příslušným úřadům Italské republiky. |
(1) Věc 101/63, Wagner v. Fohrmann a Krier, Sb. rozh. 1964, s. 195 a věc 149/85, Wybot v. Faure a další, Sb. rozh. 1986, s. 2391.
P6_TA(2007)0457
Uvolnění prostředků z Fondu solidarity Evropské unie
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o uvolnění prostředků z Fondu solidarity Evropské unie podle bodu 26 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (KOM(2007)0526 — C6-0286/2007 — 2007/2179(ACI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise předložený Evropskému parlamentu a Radě (KOM(2007)0526 — C6-0286/2007), |
— |
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (1), a zejména s ohledem na bod 26 uvedené dohody, |
— |
s ohledem na zprávu Rozpočtového výboru (A6-0393/2007), |
1. |
schvaluje rozhodnutí uvedené v příloze k tomuto usnesení; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby zajistil zveřejnění tohoto rozhodnutí v Úředním věstníku Evropské unie; |
3. |
pověřuje svého předsedu, aby toto rozhodnutí i jeho přílohu předal Radě a Komisi. |
(1) Úř. věst. C 139, 14.6.2006, s. 1.
PŘÍLOHA
ROZHODNUTÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY
ze dne 24. října 2007
o uvolnění prostředků z Fondu solidarity Evropské unie podle bodu 26 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení
EVROPSKÝ PARLAMENT A RADA EVROPSKÉ UNIE,
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (1), a zejména s ohledem na bod 26 uvedené dohody,
s ohledem na nařízení Rady (ES) č. 2012/2002 ze dne 11. listopadu 2002 o zřízení Fondu solidarity Evropské unie (2),
s ohledem na návrh Komise,
vzhledem k těmto důvodům:
(1) |
Evropská unie zřídila Fond solidarity Evropské unie (dále jen „fond“) k vyjadřování solidarity s obyvatelstvem regionů postižených katastrofami; |
(2) |
Interinstitucionální dohoda ze dne 17. května 2006 povoluje využití fondu v rámci ročního stropu 1 miliardy EUR; |
(3) |
Nařízení Rady (ES) č. 2012/2002 obsahuje ustanovení, podle nichž je možné prostředky z fondu využít; |
(4) |
Německo a Francie předložily žádosti o využití fondu v souvislosti se dvěma katastrofami, z nichž jedna byla způsobena orkánem a druhá tropickým cyklonem; |
ROZHODLY TAKTO:
Článek 1
V rámci souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2007 se Fond solidarity Evropské unie využije k poskytnutí částky 172 195 985 EUR z položek závazků a plateb.
Článek 2
Toto rozhodnutí bude zveřejněno v Úředním věstníku Evropské unie.
Ve Štrasburku dne 24. října 2007
Za Evropský parlament
předseda
Za Radu
předseda nebo předsedkyně
P6_TA(2007)0458
Předběžný návrh opravného rozpočtu č. 6/2007
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu opravného rozpočtu Evropské unie č. 6/2007 na rozpočtový rok 2007 (13851/2007 — C6-0351/2007 — 2007/2178(BUD))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na článek 272 Smlouvy o ES a na článek 177 Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1605/2002 ze dne 25. června 2002, kterým se stanoví finanční nařízení o souhrnném rozpočtu Evropských společenství (1), a zejména na články 37 a 38 tohoto nařízení, |
— |
s ohledem na souhrnný rozpočet Evropské unie na rozpočtový rok 2007, schválený s konečnou platností dne 14. prosince 2006 (2), |
— |
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a o řádném finančním řízení (3), |
— |
s ohledem na předběžný návrh opravného rozpočtu Evropské unie č. 6/2007 na rozpočtový rok 2007, který předložila Komise dne 13. září 2007 (KOM(2007)0527), |
— |
s ohledem na návrh opravného rozpočtu č. 6/2007 sestavený Radou dne 17. října 2007 (13851/2007 — C6-0351/2007), |
— |
s ohledem na článek 69 a přílohu IV jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Rozpočtového výboru (A6-0401/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že návrh opravného rozpočtu č. 6/2007 se týká těchto bodů:
|
B. |
vzhledem k tomu, že účelem návrhu opravného rozpočtu č. 6 je formální začlenění těchto rozpočtových prostředků a technických úprav do rozpočtu pro rok 2007, |
1. |
bere na vědomí předběžný návrh opravného rozpočtu č. 6/2007; |
2. |
schvaluje návrh opravného rozpočtu č. 6/2007 beze změn; |
3. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi. |
(1) Úř. věst. L 248, 16.9.2002, s. 1. Nařízení ve znění nařízení (ES, Euratom) č. 1995/2006 (Úř. věst. L 390, 30.12.2006, s. 1).
(2) Úř. věst. L 77, 16.3.2007, s. 1.
(3) Úř. věst. C 139, 14.6.2006, s. 1.
P6_TA(2007)0459
Protokol, kterým se mění Dohoda o obchodních aspektech práv k duševnímu vlastnictví (dohoda TRIPS) ***
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 k návrhu rozhodnutí Rady, kterým se jménem Evropského společenství přijímá Protokol, kterým se mění Dohoda o obchodních aspektech práv k duševnímu vlastnictví (dohoda TRIPS), sjednaný v Ženevě dne 6. prosince 2005 (8934/2006 — C6-0359/2006 — 2006/0060(AVC))
(Postup souhlasu)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Rady (8934/2006), |
— |
s ohledem na Protokol, kterým se mění Dohoda o obchodních aspektech práv k duševnímu vlastnictví (dohoda TRIPS), sjednaný v Ženevě dne 6. prosince 2005, |
— |
s ohledem na žádost o souhlas předloženou Radou podle čl. 300 odst. 3 druhého pododstavce ve spojení s čl. 133 odst. 5 a s čl. 300 odst. 2 prvním pododstavcem první větou Smlouvy o ES (C6-0359/2006), |
— |
s ohledem na článek 75 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na doporučení Výboru pro mezinárodní obchod a stanoviska Výboru pro rozvoj a Výboru pro právní záležitosti (A6-0403/2007), |
1. |
schvaluje přijetí uvedeného protokolu; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států. |
P6_TA(2007)0460
Změna článku 173 jednacího řádu o doslovných záznamech
Rozhodnutí Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o změně článku 173 a o doplnění článku 173a jednacího řádu Evropského parlamentu o doslovných a audiovizuálních záznamech (2007/2137(REG))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na dopis svého předsedy ze dne 12. dubna 2007, |
— |
s ohledem na články 201 a 202 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro ústavní záležitosti (A6-0354/2007), |
1. |
se rozhodl změnit jednací řád níže uvedeným způsobem; |
2. |
upozorňuje, že změny vstupují v platnost prvním dnem příštího dílčího zasedání; |
3. |
pověřuje svého předsedu, aby pro informaci předal toto rozhodnutí Radě a Komisi. |
PŮVODNÍ ZNĚNÍ |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY |
Pozměňovací návrhy 2 + 7 + 8 |
|
Článek 173 |
|
1. Doslovný záznam každého zasedání se vyhotovuje ve všech úředních jazycích. |
1. Doslovný záznam každého zasedání se vyhotovuje ve všech úředních jazycích. |
2. Řečníci vrátí přepsaný text svých projevů sekretariátu nejpozději následující den poté, co jej obdrželi . |
2. Řečníci vrátí opravy přepsaného textu svých projevů sekretariátu nejpozději do jednoho týdne . |
3. Doslovný záznam se zveřejňuje jako příloha Úředního věstníku Evropské unie. |
3. Doslovný záznam se zveřejňuje jako příloha Úředního věstníku Evropské unie. |
|
4. Poslanci mohou požádat, aby byly výtahy z doslovného záznamu přeloženy v nejkratším možném termínu. |
Pozměňovací návrhy 3 + 6 + 9 |
|
Článek 173a (nový) |
|
|
Článek 173a Audiovizuální záznam ze zasedání Ihned po každém zasedání je pořízen a zpřístupněn na internetu audiovizuální záznam z tohoto zasedání, včetně zvukového záznamu ze všech tlumočnických kabin. |
P6_TA(2007)0461
Poradní výbor pro správu evropských statistik ***I
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o založení Poradního výboru pro správu evropských statistik (KOM(2006)0599 — C6-0348/2006 — 2006/0199(COD))
(Postup spolurozhodování: první čtení)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise předložený Evropskému parlamentu a Radě (KOM(2006)0599), |
— |
s ohledem na čl. 251 odst. 2 a článek 285 Smlouvy o ES, v souladu s nimiž Komise předložila svůj návrh Parlamentu (C6-0348/2006), |
— |
s ohledem na článek 51 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Hospodářského a měnového výboru (A6-0327/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh Komise; |
2. |
vyzývá Komisi, aby věc opětovně postoupila Parlamentu, bude-li mít v úmyslu svůj návrh podstatně změnit nebo jej nahradit jiným textem; |
3. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Radě a Komisi. |
P6_TC1-COD(2006)0199
Postoj Evropského parlamentu přijatý v prvním čtení dne 24. října 2007 k přijetí rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady č. .../2008/ES o založení Poradního výboru pro správu evropských statistik
(Jelikož bylo dosaženo dohody mezi Parlamentem a Radou, odpovídá postoj Parlamentu v prvním čtení konečnému právnímu aktu, rozhodnutí č. 235/2008/ES.)
P6_TA(2007)0462
Evropský poradní výbor v oblasti statistiky ***I
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady, kterým se zřizuje Evropský poradní výbor v oblasti statistických informací (KOM(2006)0653 — C6-0379/2006 — 2006/0217(COD))
(Postup spolurozhodování: první čtení)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise předložený Evropskému parlamentu a Radě (KOM(2006)0653), |
— |
s ohledem na čl. 251 odst. 2 a článek 285 Smlouvy o ES, v souladu s nimiž Komise předložila svůj návrh Parlamentu (C6-0379/2006), |
— |
s ohledem na článek 51 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Hospodářského a měnového výboru (A6-0328/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh Komise; |
2. |
vyzývá Komisi, aby věc opětovně postoupila Parlamentu, bude-li mít v úmyslu svůj návrh podstatně změnit nebo jej nahradit jiným textem; |
3. |
pověřuje svého předsedu aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi. |
P6_TC1-COD(2006)0217
Postoj Evropského parlamentu přijatý v prvním čtení dne 24. října 2007 k přijetí rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady č. .../2008/ES, kterým se zřizuje Evropský statistický poradní výbor a zrušuje rozhodnutí Rady 91/116/EHS
(Jelikož bylo dosaženo dohody mezi Parlamentem a Radou, odpovídá postoj Parlamentu v prvním čtení konečnému právnímu aktu, rozhodnutí č. 234/2008/ES.)
P6_TA(2007)0463
Kvalifikace pro celoživotního vzdělávání ***I
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu doporučení Evropského parlamentu a Rady o zavedení evropského rámce kvalifikací pro celoživotní vzdělávání (KOM(2006)0479 — C6-0294/2006 — 2006/0163(COD))
(Postup spolurozhodování: první čtení)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise předložený Evropskému parlamentu a Radě (KOM(2006)0479), |
— |
s ohledem na čl. 251 odst. 2, čl. 149 odst. 4 a čl. 150 odst. 4 Smlouvy o ES, v souladu s nimiž Komise předložila svůj návrh Parlamentu (C6-0294/2006), |
— |
s ohledem na článek 51 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro zaměstnanost a sociální věci a na stanoviska Výboru pro kulturu a vzdělávání, Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku a Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví (A6-0245/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh Komise; |
2. |
vyzývá Komisi, aby věc opětovně postoupila Parlamentu, bude-li mít v úmyslu svůj návrh podstatně změnit nebo jej nahradit jiným textem; |
3. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi. |
P6_TC1-COD(2006)0163
Postoj Evropského parlamentu přijatý v prvním čtení dne 24. října 2007 k přijetí doporučení Evropského parlamentu a Rady 2008/.../ES o zavedení evropského rámce kvalifikací pro celoživotní učení
(Jelikož bylo dosaženo dohody mezi Parlamentem a Radou, odpovídá postoj Parlamentu v prvním čtení konečnému právnímu aktu, doporučení 2008/.../ES.)
P6_TA(2007)0464
Změna směrnice 2006/66/ES o bateriích a akumulátorech a odpadních bateriích a akumulátorech, pokud jde o prováděcí pravomoci svěřené Komisi ***I
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice o bateriích a akumulátorech a odpadních bateriích a akumulátorech, pokud jde o prováděcí pravomoci svěřené Komisi (KOM(2007)0093 — C6-0088/2007 — 2007/0036(COD))
(Postup spolurozhodování: první čtení)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise předložený Evropskému parlamentu a Radě (KOM(2007)0093), |
— |
s ohledem na čl. 251 odst. 2 a článek 175 odst. 1 Smlouvy o ES, v souladu s nimiž Komise předložila svůj návrh Parlamentu (C6-0088/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (A6-0232/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh Komise; |
2. |
vyzývá Komisi, aby věc opětovně postoupila Parlamentu, bude-li mít v úmyslu svůj návrh podstatně změnit nebo jej nahradit jiným textem; |
3. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi. |
P6_TC1-COD(2007)0036
Postoj Evropského parlamentu přijatý v prvním čtení dne 24. října 2007 k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady 2008/.../ES, kterou se mění směrnice 2006/66/ES o bateriích a akumulátorech a odpadních bateriích a akumulátorech, pokud jde o prováděcí pravomoci svěřené Komisi
(Jelikož bylo dosaženo dohody mezi Parlamentem a Radou, odpovídá postoj Parlamentu v prvním čtení konečnému právnímu aktu, směrnice 2008/12/ES.)
P6_TA(2007)0465
Komunikační infrastruktura pro prostředí schengenského informačního systému (nařízení) *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o návrhu nařízení Rady o zavedení, provozu a řízení komunikační infrastruktury pro prostředí Schengenského informačního systému (SIS) (KOM(2007)0311 — C6-0216/2007 — 2007/0108(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise (KOM(2007)0311), |
— |
s ohledem na článek 66 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na článek 67 Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala s Parlamentem (C6-0216/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (A6-0358/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh Komise; |
2. |
domnívá se, že orientační referenční částka uvedená v návrhu Komise musí být v souladu se stropem okruhu 3a víceletého finančního rámce, a zdůrazňuje, že o roční částce bude rozhodnuto v rámci ročního rozpočtového procesu v souladu s ustanoveními bodu 38 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (1); |
3. |
vyzývá Komisi, aby návrh odpovídajícím způsobem změnila v souladu s čl. 250 odst. 2 Smlouvy o ES; |
4. |
vyzývá Radu, aby informovala Parlament, bude-li mít v úmyslu odchýlit se od znění schváleného Parlamentem; |
5. |
vyzývá Radu, aby znovu konzultovala s Parlamentem, bude-li mít v úmyslu podstatně změnit návrh Komise; |
6. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi. |
ZNĚNÍ NAVRŽENÉ KOMISÍ |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY PARLAMENTU |
Pozměňovací návrh 1 |
|
Bod odůvodnění 7 |
|
(7) Podle dohody SISNET jsou rovněž poskytovány síťové a související služby pro VISION, podpůrnou síť pro vízové konzultační postupy mezi ústředními orgány členských států v souladu s čl. 17 odst. 2 Schengenské úmluvy , tato síť však nespadá do oblasti působnosti tohoto návrhu, protože v souladu s nařízením (ES) č. 789/2001 ze dne 24. dubna 2001, kterým se Radě vyhrazují prováděcí pravomoci v oblasti určitých podrobných předpisů a praktických postupů týkajících se posuzování žádostí o udělení víza, je Rada orgánem zodpovědným na provádění změn potřebných pro přechod sítě VISION na jinou komunikační infrastrukturu. |
(7) Podle dohody SISNET jsou rovněž poskytovány síťové a související služby pro VISION, podpůrnou síť pro vízové konzultační postupy mezi ústředními orgány členských států v souladu s čl. 17 odst. 2 Schengenské úmluvy. VISION ovšem v zásadě nespadá do oblasti působnosti tohoto návrhu, protože v souladu s nařízením (ES) č. 789/2001 ze dne 24. dubna 2001, kterým se Radě vyhrazují prováděcí pravomoci v oblasti určitých podrobných předpisů a praktických postupů týkajících se posuzování žádostí o udělení víza, je Rada orgánem zodpovědným na provádění změn potřebných pro přechod sítě VISION na jinou komunikační infrastrukturu. Bez ohledu na nařízení (ES) č. 789/2001 a v zájmu zachování koherence a konzistence SIS1+ by měla Komise začlenit VISION do nové komunikační sítě s-Testa a převzít prováděcí pravomoci. |
Pozměňovací návrh 9 |
|
Čl. 1 odst. 5 |
|
5. Náklady na zavedení, provoz a řízení komunikační infrastruktury jsou hrazeny ze souhrnného rozpočtu Evropské unie. |
5. Náklady na zavedení, provoz a řízení komunikační infrastruktury jsou hrazeny ze souhrnného rozpočtu Evropské unie. Každý členský stát odpovídá za krytí nákladů souvisejících s národní databází i nákladů plynoucích z jejího napojení na SIS nebo na komunikační infrastrukturu s-Testa. |
Pozměňovací návrh 2 |
|
Čl. 1 odst. 5a (nový) |
|
|
5a. SIS byl zřízen na základě hlavy IV Schengenské úmluvy. Ovšem poté, co bylo schengenské acquis začleněno do Smluv a byl mu přidělen právní základ, bude pro jakoukoli změnu nutný nový právní nástroj, který se přijímá podle čl. 67 odst. 2 druhé odrážky Smlouvy o ES. |
Pozměňovací návrh 3 |
|
Čl. 3 odst. 3 |
|
3. Rada koordinuje zkušební činnosti členských států a vyhodnocuje zkušební výsledky, přičemž informuje Komisi. |
3. Rada koordinuje zkušební činnosti členských států a vyhodnocuje zkušební výsledky, přičemž informuje Komisi a Evropský parlament . |
Pozměňovací návrh 10 |
|
Čl. 5 odst. 1a (nový) |
|
|
1a. Smlouva uvedená v odstavci 1 je v souladu s ustanoveními článků 88 až 107 nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1605/2002. |
Pozměňovací návrh 4 |
|
Čl. 5 odst. 2 |
|
2. Náklady, které vzniknou orgánům uvedeným v odstavci 1 za provedení zkoušek uvedených v odstavci 1, jsou hrazeny ze souhrnného rozpočtu Evropské unie. |
2. Náklady, které vzniknou orgánům uvedeným v odstavci 1 za provedení zkoušek uvedených v odstavci 1, jsou hrazeny ze souhrnného rozpočtu Evropské unie v souladu s nařízením Rady (ES, Euratom) č. 1605/2002 ve znění nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1995/2006 ze dne 13. prosince 2006. |
Pozměňovací návrh 5 |
|
Čl. 5 odst. 2a (nový) |
|
|
2a. Komise informuje Evropský parlament a Radu o podmínkách smlouvy uvedené v odstavci 1 a o tom, kterému vnitrostátnímu orgánu byly dané úkoly smluvně zadány. |
Pozměňovací návrh 6 |
|
Článek 5a (nový) |
|
|
Článek 5a Bezpečnost Komise přijme v souvislosti s komunikační infrastrukturou nezbytná opatření (včetně přijetí bezpečnostního plánu). |
Pozměňovací návrh 11 |
|
Čl. 7 odst. 2 |
|
2. Část rozpočtu stanoveného rozhodnutím Rady 2000/265/ES, která zbývá k datu stanovenému v souladu s čl. 4 odst. 1, bude vyplacena členským státům. Částka, která bude vyplacena, se vypočítá na základě příspěvků členských států, podle čl. 26 rozhodnutí Rady 2000/265/ES. |
2. Část rozpočtu stanoveného rozhodnutím Rady 2000/265/ES, která zbývá k datu stanovenému v souladu s čl. 4 odst. 1, využije Komise k rozvoji komunikační infrastruktury. |
Pozměňovací návrh 7 |
|
Čl. 9 odst. 2 |
|
2. Použití tohoto nařízení podléhá oznámení, kterým náměstek generálního tajemníka Rady Komisi oznamuje, že nebyla uzavřena dohoda či smlouva o poskytování síťových a bezpečnostních služeb pro výměnu údajů uvedenou v čl. 1 odst. 1 podle rozhodnutí Rady 2007/149/ES a rozhodnutí Rady 2000/265/ES. |
2. Toto nařízení se použije ode dne vyhlášení a po oznámení, kterým náměstek generálního tajemníka Rady Komisi oznamuje, že nebyla uzavřena dohoda či smlouva o poskytování síťových a bezpečnostních služeb pro výměnu údajů uvedenou v čl. 1 odst. 1 podle rozhodnutí Rady 2007/149/ES a rozhodnutí Rady 2000/265/ES. |
P6_TA(2007)0466
Přistoupení Bulharska a Rumunska k Úmluvě ze dne 18. prosince 1997 o vzájemné pomoci a spolupráci mezi celními správami *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o doporučení pro rozhodnutí Rady o přistoupení Bulharska a Rumunska k Úmluvě ze dne 18. prosince 1997 o vzájemné pomoci a spolupráci mezi celními správami, vypracované na základě článku K.3 Smlouvy o Evropské unii (KOM(2007)0216 — C6-0170/2007 — 2007/0073(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na doporučení Komise předložené Radě (KOM(2007)0216), |
— |
s ohledem na čl. 3 odst. 4 aktu o přistoupení Bulharska a Rumunska, podle kterého Rada konzultovala s Parlamentem (C6-0170/2007), |
— |
s ohledem na úsilí několika po sobě následujících vlád Bulharska a Rumunska splnit odpovídající minimální požadavky pro zahájení zjednodušeného procesu přistoupení, |
— |
s ohledem článek 51 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (A6-0352/2007), |
1. |
schvaluje pozměněné doporučení Komise; |
2. |
vyzývá Radu, aby informovala Parlament, bude-li mít v úmyslu odchýlit se od znění schváleného Parlamentem; |
3. |
vyzývá Radu, aby znovu konzultovala s Parlamentem, bude-li mít v úmyslu podstatně změnit návrh Komise; |
4. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi a bulharské a rumunské vládě. |
P6_TA(2007)0467
Tematická strategie udržitelného používání pesticidů
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o tematické strategii udržitelného používání pesticidů (2007/2006(INI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě, Evropskému parlamentu, Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru a Výboru regionů: Tematická strategie udržitelného používání pesticidů (KOM(2006)0372), |
— |
s ohledem na rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady č. 1600/2002/ES ze dne 22. července 2002 o šestém akčním programu Společenství pro životní prostředí (1), |
— |
s ohledem na návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady o zavedení rámce pro akce Společenství k dosažení udržitelného využívání pesticidů (KOM(2006)0373), |
— |
s ohledem na návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh (KOM(2006)0388), |
— |
s ohledem na návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o statistice přípravků na ochranu rostlin (KOM(2006)0778), |
— |
s ohledem na článek 175 Smlouvy, |
— |
s ohledem na článek 6 Smlouvy, podle něhož musí být ochrana životního prostředí zahrnuta do vymezení a provádění politik Společenství zejména s ohledem na podporu udržitelného rozvoje, |
— |
s ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 396/2005 ze dne 23. února 2005 o maximálních limitech reziduí pesticidů v potravinách a krmivech rostlinného a živočišného původu (2), |
— |
s ohledem na směrnici Evropského parlamentu a Rady 2000/60/ES ze dne 23. října 2000, kterou se stanoví rámec pro akce Společenství v oblasti vodohospodářské politiky (3) („rámcová směrnice o vodohospodářské politice“), směrnici Rady 98/83/ES ze dne 3. listopadu 1998 o jakosti vody určené k lidské spotřebě (4), směrnici Rady 75/440/EHS ze dne 16. června 1975 o jakosti povrchových vod určených v členských státech k odběru pitné vody (5) a směrnici Evropského parlamentu a Rady 2006/118/ES ze dne 12. prosince 2006 o ochraně podzemních vod proti znečištění a zhoršení jejich kvality (6), |
— |
s ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 ze dne 18. prosince 2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek (REACH) a zřízení Evropské agentury pro chemické látky (7) a na směrnici Evropského parlamentu a Rady 2006/121/ES ze dne 18. prosince 2006, kterou se mění směrnice Rady 67/548/EHS o sbližování právních a správních předpisů týkajících se klasifikace, balení a označování nebezpečných látek za účelem jejího přizpůsobení nařízení (ES) č. 1907/2006 (8), |
— |
s ohledem na směrnici Evropského parlamentu a Rady 2004/35/ES ze dne 21. dubna 2004 o odpovědnosti za životní prostředí v souvislosti s prevencí a náhradou škod na životním prostředí (9), směrnici Rady 92/43/EHS ze dne 21. května 1992 o ochraně přírodních stanovišť, volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (10) a směrnici Rady 79/409/EHS ze dne 2. dubna 1979 o ochraně volně žijících ptáků (11), |
— |
s ohledem na souhrnnou zprávu Komise a nizozemských ministerstev pro bydlení, prostorové plánování a životní prostředí a pro zemědělství a řízení přírodních zdrojů a ryb nazvanou „Možnosti budoucí politiky ochrany životního prostředí EU pro přípravky na ochranu rostlin“ (1997), |
— |
s ohledem na článek 45 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin a na stanovisko Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova (A6-0291/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že v letech 1992-2003 se v EU hojně používaly prostředky na ochranu rostlin (POR) a v jejich používání nedošlo k poklesu, třebaže se v některých členských státech úspěšně rozvíjely proaktivní politiky s cílem omezit používání pesticidů v zemědělství, |
B. |
vzhledem k tomu, že v životním prostředí (zejména v půdě a ve vodě) lze stále nalézt nežádoucí množství některých pesticidů; vzhledem k tomu, že v zemědělských produktech se stále vyskytují rezidua překračující regulační limity, |
C. |
vzhledem tomu, že přestože používání pesticidů přináší nepopíratelné výhody při zajišťování efektivní a udržitelné konkurenceschopné zemědělské produkce v Evropě, široká veřejnost by měla být lépe informována o možných zdravotních a ekologických rizicích a krátkodobých i dlouhodobých negativních dopadech spojených s jejich používáním, |
D. |
vzhledem tomu, že další používání pesticidů by mělo být možné pouze za předpokladu dodržení zásady předběžné opatrnosti s ohledem na lidské zdraví a ochranu vodního a půdního ekosystému; vzhledem k tomu, že to znamená, že by pesticidy neměly být používány, dokud nebude provedeno posouzení týkající se zdraví a životního prostředí; a vzhledem k tomu, že by měly být podporovány a jako základ pro sledování zohledněny srovnávací údaje a osvědčené postupy týkající se omezení používání pesticidů v různých členských státech, |
E. |
vzhledem k tomu, že chybí průhledný systém ohlašování a monitorování používání pesticidů a limitů reziduí ve výrobcích a že nebyly vytvořeny příslušné ukazatele, |
1. |
uznává potřebu evropského právního rámce pro oblast používání pesticidů, protože současné právní předpisy se ukázaly nedostatečnými pro prevenci nebezpečí a zdravotních i ekologických rizik vyplývajících z používání pesticidů; |
2. |
považuje za důležité přijmout nové právní předpisy založené na přístupu, který bude mnohem více zaměřen na omezení používání pesticidů a jenž bude více ambiciózní, pokud jde o ohleduplnost vůči životnímu prostředí, prostřednictvím poskytování smysluplné podpory ekologickému zemědělství a metodám integrované zemědělské výroby; |
3. |
vítá tematickou strategii udržitelného používání pesticidů (dále jen „tematická strategie“), která identifikuje nedostatky současných právních předpisů Společenství a navrhuje regulovat fázi používání s cílem „zaplnit mezeru“ mezi uváděním POR na trh na straně jedné a koncem jejich životního cyklu na straně druhé; |
4. |
poukazuje na to, že EU doposud vydala přes deset právních aktů, které přímo či nepřímo regulují používání POR; zdůrazňuje však, že připravované předpisy pro používání POR jsou krokem správným směrem; |
5. |
sděluje, že tematická strategie zahrnuje pouze POR, které tvoří jen část pesticidů; vyzývá Komisi, aby neodkladně zahrnula přípravky pro regulaci živočišných škůdců (typy biocidních přípravků 14-19), jak jsou uvedeny v příloze V ke směrnici Evropského parlamentu a Rady 98/8/ES ze dne 16. února 1998 o uvádění biocidních přípravků na trh (12), do působnosti tematické strategie, neboť představují obdobné riziko pro lidské zdraví a životní prostředí, a důrazně žádá Komisi, aby co nejrychleji rozšířila oblast působnosti tematické strategie na další biocidy; |
6. |
považuje za nezbytné zlepšit chování uživatelů pesticidů tak, aby se zamezilo nevhodnému a nadměrnému používání a případům otrav; vítá vytvoření systému odborného školení profesionálních uživatelů pesticidů, pro který by měla Komise navrhnout pokyny zohledňující rozdíly mezi různými evropskými regiony; domnívá se, že certifikace a odborné školení musí být podmínkou pro zaměstnávání profesionálních uživatelů pesticidů a že by se mělo rovněž pečovat o trvalý profesní růst zaměřený na aktualizaci technických dovedností a znalostí těchto uživatelů a na zajištění bezpečnosti a účinnosti používání pesticidů; navrhuje, aby byly vytvořeny nebo posíleny poradenské služby pro zemědělce s cílem zvýšit povědomí zemědělců o bezpečném používání pesticidů a podpořit výměnu osvědčených postupů; |
7. |
vyzývá Komisi, aby v souladu se zásadou, podle níž znečišťovatel platí, zvážila vhodné způsoby, jak zapojit výrobce POR nebo účinných látek těchto přípravků do činnosti zaměřené na nápravu škod pro lidské zdraví či životní prostředí, jejichž příčinou může být používání POR; |
8. |
doporučuje, aby se prodej a distribuce pesticidů uskutečňovaly pod dozorem vyškolených profesionálů nebo specialistů a aby byly tyto transakce zaznamenávány v registru s cílem zajistit odpovídající kontrolu prodeje a používání uvedených přípravků; |
9. |
zdůrazňuje, že nebezpečí a zdravotní i ekologická rizika vyplývající z používání pesticidů nelze účinně minimalizovat bez konstruktivního dialogu a budování kapacit se třetími zeměmi včetně finančních podnětů a přísnějších kontrol přípravků dovážených do EU s ohledem na zajištění rovných podmínek hospodářské soutěže; |
10. |
vyzývá Komisi, aby formulovala politiku ochrany a spolupráce při používání pesticidů a POR vůči státům sousedícím s EU; |
11. |
zdůrazňuje, že v informování široké veřejnosti o problematice pesticidů, zejména neprofesionálních uživatelů pesticidů, hrají zásadní roli média; a navrhuje vypracování kampaní ke zvýšení informovanosti a povědomí veřejnosti; |
12. |
vítá obecně opatření, která zvolila Komise; zdůrazňuje však, že klíčovými prvky celého procesu jsou ambiciózní národní akční plány členských států; |
13. |
lituje dále, že se Komise rozhodla vyřadit z národních akčních plánů kvantitativní a kvalitativní kritéria, a snížila tak jejich úroveň; |
14. |
zdůrazňuje, že bez kvantitativního vymezení cílů pro omezení používání pesticidů v národních akčních plánech je definice pojmu „omezení nebezpečí, rizik a závislosti na pesticidech“ velmi nepřesná a nejednoznačná a nebude nutit členské státy, aby snižovaly množství používaných pesticidů, nebo k tomu, aby upřednostňovaly nechemické alternativy ochrany rostlin a ochrany před škůdci a řízení obdělávání půdy; |
15. |
navrhuje, aby Komise propojila odstraňování nebezpečí, rizik a závislosti na pesticidech s kvantitativními kritérii v národních akčních plánech ustanovením podmínky, že členské státy jsou povinny stanovit své vlastní vnitrostátní cíle, časový rozvrh a kritéria pro omezení používání pesticidů, a přitom aby vzala v potaz pozitivní zkušenosti některých členských států, které již kvantitativní cíle pro omezení pesticidů používají a v nichž se ukázalo, že používání pesticidů lze omezit, aniž by to zemědělcům způsobilo výrazné náklady; |
16. |
zdůrazňuje, že je nutno omezit používání POR s cílem dosáhnout nižší nebezpečnosti a hledat alternativní přípravky na ochranu rostlin, zdroje a metody, které budou příznivější pro životní prostředí a méně škodlivé pro lidi i zvířata, a že tato nutnost s sebou přinese kromě dalšího zlepšování životního prostředí a veřejného zdraví také zkvalitnění evropských zemědělských produktů a navíc přispěje k širší informovanosti veřejnosti a ke zvýšení citlivosti spotřebitelů na tuto problematiku; |
17. |
souhlasí s tím, že by se národní akční plány měly přizpůsobit specifickým podmínkám týkajícím se podnebí, zemědělství a škůdců v jednotlivých členských státech tam, kde je nezbytná určitá zvláštní péče, a zejména pokud jde o plodiny menšího významu; |
18. |
doufá, že Komise bude specifikovat finanční pomoc Společenství, která bude využita členskými státy k provedení studií, tvorbě databází a posílení znalostí týkajících se pesticidů; |
19. |
vítá sdělení Komise, že nejdůležitějším očekávaným výsledkem této tematické strategie je omezení negativních dopadů používání pesticidů na lidské zdraví; |
20. |
lituje, že ačkoli s pesticidy souvisejí dopady na imunitní systém, poruchy funkce žláz s vnitřní sekrecí, neurotoxické poruchy a rakovina (13), tematická strategie se zabývá zdravím pouze okrajově; |
21. |
zdůrazňuje, že látky, které jsou karcinogenní, mutagenní nebo toxické pro reprodukci, nebo látky perzistentní, bioakumulativní či toxické a látky, které působí na činnost žláz s vnitřní sekrecí, nelze schválit jako účinné látky v pesticidech; |
22. |
zdůrazňuje, že plody, kojenci, děti, těhotné ženy, starší lidé, osoby s chronickým onemocněním, osoby s již existujícími zdravotními problémy, uživatelé pesticidů, venkovské obyvatelstvo a venkovská společenství jsou zranitelnější a více vystaveni dopadům pesticidů než zbytek populace, zejména pak kumulativním účinkům různých druhů pesticidů; |
23. |
zdůrazňuje, že podmínkou používání POR je jejich předchozí schválení a že toto schválení je založeno na vědeckém posouzení POR včetně jejich aktivních činidel, jež má za cíl určit, jaká rizika vytváří přípravek, je-li správně používán, pro zdraví lidí a zvířat či životní prostředí; |
24. |
považuje za nezbytné provádět další výzkum zdravotních dopadů používání pesticidů, zejména jejich kombinovaného a kumulativního používání; |
25. |
vřele vítá zákaz látek na základě jejich vnitřního rizika a takzvanou „zásadu substituce“, podle níž budou staženy z trhu nebezpečnější látky v případech, kdy existují bezpečnější alternativy, včetně nechemických alternativ; |
26. |
vyzývá Komisi, aby společně s členskými státy a průmyslem učinila opatření proti dovozu zfalšovaných nebo nedovolených POR a jejich uvádění na trh; |
27. |
vyzývá Komisi, aby zajistila, že pokud bude v dovážených potravinách zjištěno překročení mezní hodnoty, budou učiněna stejná opatření a sankce jako u produktů vyrobených v EU; vyžaduje, aby byla ve všech členských státech stejným způsobem ihned zabezpečena dostatečně častá kontrola dováženého zboží (které všeobecně podléhá méně přísným právním úpravám používání POR, což znamená, že u něj existuje vyšší riziko nezákonných limitů reziduí) s cílem zabránit znevýhodnění evropských zemědělců a výrobců a vytvořit v rámci EU pro všechny provozovatele stejné podmínky hospodářské soutěže; |
28. |
žádá náležitou kontrolu a zákaz dovozu do EU takových krmiv, které jsou produkovány za použití POR a pesticidů, jejichž používání a prodej na trhu není v EU povolen; |
29. |
žádá vytvoření koordinovaných systémů sběru informací o produkci, dovozu, vývozu, prodeji, distribuci a používání obecně dostupných pesticidů; |
30. |
věří, že aby se zamezilo nechtěné expozici, je nutné vymezit zóny, včetně chráněných povodí pitné vody, s omezeným nebo nulovým používáním pesticidů a zvýšit ochranu vodního prostředí před znečištěním pesticidy; považuje za nutné zavést „nárazníková pásma“ o odpovídající šířce, která budou zohledňovat různé zemědělské, zeměpisné a povětrnostní podmínky; domnívá se, že používání pesticidů by mělo být zakázáno v městských obytných čtvrtích, veřejných parcích, na sportovních hřištích, školních dvorech a dětských hřištích i v okolí takových ploch, jelikož Komise uznává, že rizika pro širokou veřejnost vyplývající z vystavení pesticidům v těchto oblastech jsou značná; |
31. |
bere na vědomí kontaminaci evropských povrchových a podzemních vod pesticidy a zdůrazňuje potřebu posílit soudržnost tematické strategie s rámcovou směrnicí o vodohospodářské politice; zdůrazňuje, že obvykle se však čistí jen voda určená pro lidskou spotřebu, zatímco zbytek kontaminované vody se do lidského těla dostává z rostlin a živočichů, což podstatně zvyšuje náklady na následnou léčbu; |
32. |
uznává, že je nezbytné zakázat letecké postřiky; domnívá se však, že postřiky lze používat v případech, kdy to přináší nesporné výhody pro životní prostředí nebo tam, kde neexistují žádné přijatelné alternativy; mělo by však být povinností v takových případech zároveň informovat širokou veřejnost o době provádění postřiku a množství a druhu použitého pesticidu; |
33. |
vyzývá Komisi, aby urychlila harmonizaci maximálních limitů reziduí ve Společenství, neboť podmínky hospodářské soutěže v EU nejsou v současné době pro všechny subjekty stejné, což brání obchodu a vede ke znejistění spotřebitelů; |
34. |
naléhavě žádá Komisi, aby stanovila co nejnižší limity reziduí, pokud není jasně prokazatelné, že ani s použitím těch nejlepších dostupných technik a metod nelze udržet limity reziduí pod určitou úrovní; v této souvislosti žádá členské státy, aby zlepšily monitorování koncentrace pesticidů v potravinách a v životním prostředí; |
35. |
vítá navrhovanou výzvu adresovanou členským státům, aby zrušily ustanovení, která jim umožňují uplatňovat u pesticidů snížené sazby DPH; domnívá se, že by Komise měla pomoci členským státům při zavedení příslušných opatření týkajících se podpory pro zemědělce, jež by měla být financována v rámci rozvoje venkova; |
36. |
vyzývá Komisi, aby podpořila členské státy při vytvoření systému daní nebo dávek s cílem - kvantitativně i kvalitativně - ovlivnit používání pesticidů; |
37. |
trvá na tom, aby Komise navrhla jasné definice a minimální kriteria pro IPM zahrnutím vyššího podílu oblastí s ekologickým zemědělstvím v Evropě a uplatňováním závazných norem, které budou obecné i specifické podle plodiny, pro IPM týkající se veškeré obdělávané půdy s výjimkou půdy obdělávané v rámci ekologického zemědělství; |
38. |
bere na vědomí, že různá nařízení tvořící společnou zemědělskou politiku již zohledňují mnohé otázky životního prostředí a díky tomu jsou zemědělské výrobní metody šetrnější k životnímu prostředí; |
39. |
poukazuje na potřebu rozšiřování zemědělských postupů, které podporují používání nižších dávek pesticidů (mimo jiné integrovaná produkce a ekologické zemědělství), což přispěje k celkovému omezení používání pesticidů; |
40. |
naléhavě žádá členské státy, aby podporovaly zemědělství s omezeným používáním pesticidů a ekologické zemědělství a zajistily, aby profesionální uživatelé pesticidů používali všechny dostupné metody ochrany plodin, které jsou šetrnější k životnímu prostředí, a upřednostňovali nechemické metody ochrany rostlin, ochrany proti škůdcům a řízení rostlinné výroby, například střídání plodin a mechanické odstraňování plevele, před soustavným používáním pesticidů; |
41. |
vyzývá Komisi a členské státy, aby zajistily dostatečné prostředky na výzkum rezistence, na kultivaci a poskytnutí široké škály plodin s různými rezistenčními vlastnostmi, na výzkum střídání plodin a metod kultivace půdy za účelem boje proti škůdcům a nemocem rostlin a na inovace v oblasti ochrany rostlin včetně nechemických alternativ; |
42. |
zdůrazňuje, že globální oteplování pravděpodobně povede ke zvýšení populací škůdců, což může zvýšit častost a intenzitu jejich výskytu; z tohoto důvodu požaduje prozkoumání dopadů změn klimatu nejen na zemědělskou produkci, ale také z hlediska ochrany životního prostředí; |
43. |
vyzývá členské státy, aby zajistily bezpečné skladování pesticidů a nakládání s nimi, řízený sběr nepoužitých pesticidů s prošlou záruční lhůtou a prázdných obalů a nakládání se zastaralými pesticidy v souladu s pravidly pro nebezpečný odpad; |
44. |
vzhledem ke skutečnosti, že se v podzemních a na venkovních skládkách v EU doposud skladuje více než 200 000 tun pesticidů, žádá, aby byly na bezpečnou likvidaci starých pesticidů použity stávající prostředky Společenství; |
45. |
uznává, že pro omezení nepříznivých vlivů pesticidů na zdraví a životní prostředí, zejména pokud jde o příslušné pracovníky, zemědělce a obyvatele, jsou nezbytná dobře udržovaná aplikační zařízení a zdůrazňuje, že tato aplikační zařízení musí být pravidelně kontrolována; |
46. |
naléhavě žádá Komisi, aby zohlednila značně znepokojivou otázku úmrtnosti v domácích včelstvech - problém, který je spojen s používáním určitých systémových insekticidů (obsahujících účinné složky Fipronil a Imidacloprid) využívaných k ošetření slunečnicových a kukuřičných semen; |
47. |
zdůrazňuje potřebu změny evropských obchodních norem týkajících se tvaru, velikosti a vzhledu čerstvého ovoce a zeleniny, které podněcují intenzivní používání pesticidů; |
48. |
naléhavě žádá Komisi, aby navrhla tematickou strategii jako obecný rámec pro současné a budoucí právní předpisy; navrhuje určit vymahatelnou kombinaci nástrojů, které si nebudou odporovat, ale vzájemně se doplňovat; |
49. |
vítá skutečnost, že na základě tematické strategie Komise navrhla zevrubný právní rámec Společenství týkající se opatření navržených s cílem uskutečnit udržitelné používání POR; |
50. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi a parlamentům a vládám členských států. |
(1) Úř. věst. L 242, 10.9.2002, s. 1.
(2) Úř. věst. L 70, 16.3.2005, s. 1.
(3) Úř. věst. L 327, 22.12.2000, s. 1.
(4) Úř. věst. L 330, 5.12.1998, s. 32.
(5) Úř. věst. L 194, 25.7.1975, s. 26.
(6) Úř. věst. L 372, 27.12.2006, s. 19.
(7) Úř. věst. L 396, 30.12.2006, s. 1.
(8) Úř. věst. L 396, 30.12.2006, s. 852. Oprava zveřejněna v Úř. věst. L 136, 29.5.2007, s. 281.
(9) Úř. věst. L 143, 30.4.2004, s. 56.
(10) Úř. věst. L 206, 22.7.1992, s. 7.
(11) Úř. věst. L 103, 25.4.1979, s. 1.
(12) Úř. věst. L 123, 24.4.1998, s. 1.
(13) Sdělení Komise nazvané „Evropská strategie v oblasti životního prostředí a veřejného zdraví“ KOM(2003)0338, s. 5.
P6_TA(2007)0468
Konvenční zdroje energie a technologie výroby energie
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o konvenčních energetických zdrojích a energetické technologii (2007/2091(INI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na sdělení Komise nazvané „Energetická politika pro Evropu“ (KOM(2007)0001), |
— |
s ohledem na sdělení Komise nazvané „Udržitelná výroba energie z fosilních paliv: dosažení téměř nulových emisí z uhlí po roce 2020“ (KOM(2006)0843), |
— |
s ohledem na sdělení Komise nazvané „Jaderný ukázkový program - předložen podle čl. 40 Smlouvy o Euratomu ke stanovisku Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru“ (KOM(2006)0844), |
— |
s ohledem na sdělení Komise nazvané „Směřování k Evropskému strategickému plánu pro energetické technologie“ (KOM(2006)0847), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 10. května 2007 o hodnocení Euratomu - 50 let evropské energetické politiky (1), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 14. prosince 2006 o Evropské strategii pro udržitelnou, konkurenceschopnou a bezpečnou energii - Zelená kniha (2), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 1. června 2006 o Zelené knize o energetické účinnosti aneb Méně znamená více (3), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 23. března 2006 o zabezpečení zásobování energií v Evropské unii (4), |
— |
s ohledem na závěry zasedání Rady ve složení pro dopravu, telekomunikace a energetiku dne 23. listopadu 2006 o „akčním plánu pro energetickou účinnost“, |
— |
s ohledem na závěry předsednictví Evropské rady ze dne 8.-9. března 2007 týkající se schválení akčního plánu Evropské rady „Energetická politika pro Evropu“ (2007-2009), |
— |
s ohledem na návrh usnesení o čistých uhelných technologiích, který v souladu s článkem 113 jednacího řádu předložil Salvador Garriga Polledo (B6-0143/2007), |
— |
s ohledem na článek 45 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku a stanoviska Výboru pro rozvoj, Výboru pro mezinárodní obchod, Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin a Výboru pro regionální rozvoj (A6-0348/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že vysoká závislost EU na dovozu energie stále více staví do popředí energetické politiky otázky zabezpečení dodávek, obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, energetické účinnosti a diverzifikace zdrojů energie, |
B. |
vzhledem k tomu, že konvenční zdroje energie, jmenovitě uhlí, ropa, zemní plyn a jaderná energie, budou hrát při zásobování energií nadále významnou úlohu, |
C. |
vzhledem k tomu, že nebudou-li učiněna preventivní opatření, závislost EU na dovozu fosilních paliv se do roku 2030 zvýší na 65 %, a vzhledem k tomu, že zásobování plynem a ropou je kvůli geopolitickým rizikům a stoupající konkurenci na straně poptávky spojeno s nejistotou, |
D. |
vzhledem k tomu, že přeměna odvětví uhelného průmyslu má závažné hospodářské a sociální dopady v regionech, které mají málo alternativ v oblasti diverzifikace hospodářské činnosti a tvorby pracovních míst, |
E. |
vzhledem k tomu, že automobily na elektrický pohon nabízejí potenciál pro podstatné zlepšení účinnosti, pokud budou dobíjeny elektřinou z nízkouhlíkových zdrojů, |
F. |
vzhledem k tomu, že závislost na ropě se může druhotně snížit v důsledku přijetí opatření zaměřených na boj proti vysokým emisím skleníkových plynů, které produkují automobily, |
G. |
vzhledem k tomu, že se hrubá produkce elektřiny v EU zakládá v současné době z 31 % na jaderné energii, z 29 % na uhlí, z 19 % na zemním plynu, ze 14 % na obnovitelných zdrojích energie a z 5 % na ropě, |
H. |
vzhledem k tomu, že pokračování využívání fosilních zdrojů energie vyžaduje další úsilí v boji proti změně klimatu, |
I. |
vzhledem k tomu, že EU stanovila ambiciózní cíle snižování emisí skleníkových plynů jako klíčovou součást své politiky ochrany klimatu, |
J. |
vzhledem k tomu, že konvenční zdroje energie mohou být využívány k výrobě paliv, |
K. |
vzhledem k tomu, že v souvislosti s restrukturalizací těžby černého uhlí v EU je smysluplné, rovněž z hlediska zabezpečení dodávek energie, zachovat v současné míře přístup k důležitým stávajícím tuzemským zásobám, |
L. |
vzhledem k tomu, že právní předpisy Společenství, například směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/77/ES ze dne 27. září 2001 o podpoře elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů energie na vnitřním trhu s elektřinou (5), jsou nástrojem pro podporu technologického rozvoje a investic soukromého sektoru v oblasti výzkumu a vývoje, |
Přehled
1. |
vítá výše uvedená sdělení Komise o udržitelné výrobě elektrického proudu z fosilních paliv, o Evropském strategickému plánu pro energetické technologie a o jaderném ukázkovému programu; |
2. |
zdůrazňuje, že zlepšení energetické účinnosti významně přispívá k udržitelnosti a zabezpečení dodávek energie a zároveň zvyšuje vývozní možnosti výrobců z EU; |
3. |
domnívá se, že je kvůli rostoucímu nedostatku zdrojů důležité diverzifikovat zdroje energie; upozorňuje dále na význam zabezpečení dodávek u jaderného štěpení a na možný budoucí význam jaderné syntézy pro některé země; upozorňuje na význam využívání regionálních zdrojů pro zabezpečení dodávek energie; |
4. |
domnívá se, že je nezbytné, aby se nadále zvyšovala efektivita technologie elektráren na fosilní paliva, zlepšovaly bezpečnostní normy v jaderných elektrárnách, urychlil rozvoj technologie jaderné fúze a odpovídajícím způsobem se zvýšilo financování výzkumu; |
5. |
žádá členské státy a regionální a místní orgány, aby diverzifikovaly a decentralizovaly produkci energie a přitom používaly ty nejvhodnější zdroje z různých regionů celé EU a braly v potaz zvláštní rysy regionů; |
6. |
konstatuje, že zvýšené využívání udržitelných zdrojů energie je klíčové pro to, aby rozvojové země dosáhly svých rozvojových cílů tisíciletí (MDGs), a že v současnosti narážejí dvě miliardy lidí na energetická omezení, která limitují jejich možnosti hospodářského rozvoje a zlepšení životní úrovně; |
7. |
zdůrazňuje, že narušení trhu budou na vnitřním trhu v oblasti energie přetrvávat, dokud se na energetickou politiku nebude vztahovat zásada „znečišťovatel platí“ stanovená v čl. 174 odst. 2 Smlouvy o ES; proto znovu naléhavě žádá členské státy, aby do cen za energii zahrnuly veškeré externí náklady, včetně všech environmentálních a navazujících nákladů; |
8. |
zdůrazňuje, že ceny energie musí zohledňovat skutečné externí náklady výroby energie, včetně těch, jež se týkají ochrany životního prostředí; |
9. |
domnívá se, že úspěšného snížení emisí skleníkových plynů v odvětví energetiky může být dosaženo pouze na základě zvýšeného používání nízkouhlíkových technologií, například těch, které jsou založeny na využití jádra, na čisté přeměně uhlí nebo na obnovitelných zdrojích energie; |
Energetická technologie
10. |
trvá na tom, že udržitelné zásobování EU energií lze realizovat, pouze pokud bude značné úsilí věnováno výzkumu a dojde ke změně chování spotřebitelů; |
11. |
vítá Transatlantickou hospodářskou radu EU a USA, součást transatlantického hospodářského partnerství EU a USA podepsaného ve Washingtonu dne 30. dubna 2007, která pomůže dosáhnout lepšího transatlantického porozumění tématům týkajících se energetiky; zdůrazňuje, že je třeba posílit vazby ohledně témat spojených s energetikou, což musí zahrnovat rovněž legislativní aspekty; |
12. |
poukazuje na to, že Evropa zaujímá ve výzkumu a vývoji inovačních energetických technologií, včetně energetické účinnosti a obnovitelných energií, celosvětově vedoucí postavení, a to zejména v oblasti technologií jaderné syntézy; |
13. |
naléhavě žádá Komisi, členské státy, regiony a ostatní zúčastněné strany, aby účelně využily možností, jež nabízí politika soudržnosti, a investovaly do nových energetických technologií, a to jak do obnovitelných energií, tak do technologií udržitelných fosilních paliv („elektrárny s nízkými emisemi“); |
14. |
naléhavě žádá členské státy a regionální orgány, aby přijaly opatření s cílem zlepšit zabezpečení dodávek energie zvýšenou přímou spoluprací v odvětví energetiky, zvláště v pohraničních oblastech; |
15. |
doporučuje významně investovat do inovací a aplikovaného výzkumu a nasměrovat kapitálové investice do inteligentních energetických sítí a technologií inteligentních distribučních soustav; |
16. |
poukazuje na to, že jiné státy a regiony mimo EU v současné době vynakládají na výzkum a vývoj značné prostředky, což by mohlo ve střednědobém horizontu vedoucí postavení Evropy v oblasti technologií ohrozit, ale že by se mělo předejít nadměrné koncentraci finančních prostředků v jedné oblasti; vzhledem k celosvětové odpovědnosti za boj proti změně klimatu zdůrazňuje, že by nebylo vhodné, aby rozvojové země zaostávaly v zavádění technologií na zachycování a skladování uhlíku (CCS), a zdůrazňuje zásadní význam úzké spolupráce s Čínou a Indií v této oblasti; |
17. |
zdůrazňuje, že náskok EU v oblasti technologií, který pramení z výzkumného úsilí EU a členských států, posiluje konkurenceschopnost jejího průmyslu a vytváří v EU pracovní místa; |
18. |
vyzývá EU, členské státy a podniky, aby v souladu se zásadou subsidiarity znásobily úsilí o výzkum a vývoj v oblasti energií, zejména s cílem zvýšit účinnost výroby a dodávek energie, omezit dopady na životní prostředí, zvýšit bezpečnost stávajících technických prostředků, rozvíjet technologie skladování obnovitelných energií a vyvíjet jaderné reaktory nové generace a nové energetické technologie, včetně jaderné syntézy; |
19. |
doporučuje, aby ohledně zdrojů, jejichž dodávky jsou omezeny a které budou i v příštích letech nezbytné pro energetickou bezpečnost a nezávislost členských států, nadcházející evropský strategický plán pro energetické technologie upřednostňoval rozvoj technologií, jež budou plně využívat svůj potenciál s cílem snížit celkové emise skleníkových plynů; |
20. |
konstatuje, že cíl dosáhnout do roku 2020 minimálně 20 % podílu obnovitelné energie na spotřebě energie EU a zlepšení energetické účinnosti nasměruje Evropu na cestu k dosažení mnohem vyššího využívání obnovitelných zdrojů a energeticky účinných technologií v dlouhodobém horizontu; považuje za zásadní, aby Evropský strategický plán pro energetické technologie plně zohlednil tento dlouhodobý přechod směrem k využívání technologií obnovitelných zdrojů a k lepší energetické účinnosti ve všech odvětvích hospodářství; |
21. |
vítá oznámení Komise, že na jarním zasedání Evropské rady v roce 2008 hodlá předložit evropský strategický plán pro energetické technologie; ptá se však, kde se na tento plán naleznou finanční prostředky; |
22. |
vyzývá Komisi, aby podporovala technologie syntetických paliv, a to s ohledem na jejich potenciál posílit zabezpečení zásobování energií a snižovat emise v odvětví silniční dopravy v EU; |
23. |
poukazuje na to, že státní podpora při spouštění nových energetických technologií by měla být finančně přiměřená, zohledňovat míru jejich rentability a skončit nejpozději, jakmile se tyto nové, podporované technologie stanou konkurenceschopnými; |
24. |
upozorňuje, že jak zdůraznila Rada, je třeba zajistit, aby se při budování nových kapacit používaly nejúčinnější dostupné technologie a ve větší míře se využívala kombinovaná výroba tepla a elektřiny, dálkové vytápění a chlazení a průmyslové zbytkové tepla; |
25. |
zdůrazňuje, že přínosem pro ochranu klimatu by bylo dosáhnout alespoň lisabonských cílů a navrhnout celosvětově ujednaný minimální procentní podíl, který bude z rozpočtových příjmů vyhrazen na výzkum; |
Fosilní zdroje energie
26. |
zdůrazňuje, že fosilní paliva zůstanou velmi významná pro zabezpečení zásobování energií v EU, a poukazuje na hodnotu zemního plynu jakožto fosilního paliva s nejnižším obsahem uhlíku; |
27. |
zdůrazňuje, že fosilní paliva budou muset být k výrobě energie využívány dlouhodobě, dokud obnovitelné zdroje nepokryjí základní potřeby; |
28. |
zdůrazňuje, že k zabezpečení dodávek energie mohou přispívat domácí fosilní zdroje energie, především rozsáhlá naleziště uhlí a významné nevyužité zásoby ropy a plynu v některých členských státech a Norsku; doporučuje, aby v budoucích výrobnách energie, u nichž je to technicky možné, byly instalovány technologie CCS; domnívá se, že příslušné právní a správní předpisy by měly odpovídat optimálním výrobním podmínkám; |
29. |
domnívá se, že je nezbytné vynaložit značné úsilí na snížení emisí a zvýšení energetické účinnosti u výroby energie z fosilních zdrojů, mimo jiné podporou rozvoje kombinované výroby tepla a elektřiny; poukazuje však na to, že již nyní jsou některé evropské elektrárny celosvětově nejúčinnější; |
30. |
vyzývá Komisi, aby podporovala investice do kombinované výroby tepla a elektřiny; poukazuje na to, že vysoce účinná kombinovaná výroba tepla a elektřiny může dosáhnout dvojnásobně vyšší účinnosti než standardní uhelná kondenzační zařízení; |
31. |
z hlediska zabezpečení dodávek energie a efektivity nákladů považuje za nerozumný krok bránit pomocí nesprávných tržních pobídek výstavbě modernějších a účinnějších uhelných elektráren; |
32. |
vyzývá Komisi, aby zajistila, že systém obchodu s emisemi nebude bránit nahrazování stávajících zařízení, včetně jaderných elektráren, moderními a ke klimatu šetrnějšími zařízeními; |
33. |
vyzývá k dalšímu zdokonalování mechanismu čistého rozvoje Kjótského protokolu tak, aby mohl plnit svůj účel - umožnit transfer účinných, čistých a vhodných energetických technologií do rozvojových zemí; |
34. |
vyzývá Komisi, aby při kontrole fungování systému obchodu s emisemi zajistila, že se bude patřičně řešit specifický problém na trhu výroby tepla, který tvoří převážně jednotlivé hořáky (boilery) spalující fosilní paliva a které, vzhledem k jejich malému rozměru, systém obchodu s emisemi neupravuje; |
35. |
požaduje, aby stávající elektrárny na fosilní paliva zlepšovaly svou energetickou účinnost a vliv v oblasti životního prostředí; |
36. |
upozorňuje na to, že technologie CCS je spojena s poklesem účinnosti elektráren a že technické, environmentální a právní otázky skladování CO2 představují výzvy, které mohou být vyřešeny pouze prostřednictvím výzkumných a politických iniciativ; je však přesvědčen, že je důležité, aby byly technologickými zařízeními CCS při nejbližší praktické příležitosti opatřeny elektrárny na fosilní paliva; |
37. |
je přesvědčen, že nejúčinnějším způsobem, jak zajistit, aby skleníkové plyny neměly žádný vliv na změnu klimatu, je dosáhnout rychlého a podstatného snížení výroby těchto plynů; v této souvislosti se domnívá, že technologie CCS představuje pouze jeden z prostředků, který by mohl být použit při řešení otázky ochrany klimatu; |
38. |
poukazuje na to, že CCS nemusí být účelná pro malé elektrárny, které vyrábí pouze malé množství energie a existují především pro účely zabezpečení zásobování energií; |
39. |
v souvislosti s technologií CCS požaduje, aby byl prováděn výzkum za účelem minimalizace ztrát účinnosti, podpory bezpečného skladování CO2 a objasnění chemického a biologického postupu jímání CO2; |
40. |
naléhavě žádá zahájení komplexního geologického mapování s cílem stanovit možnost bezpečného skladování CO2 a určit nejvhodnější lokality; |
41. |
zdůrazňuje, že CCS se sice zčásti opírají o již vyzkoušené technické prvky, nezakládají se však na celkové koncepci osvědčené v průmyslovém měřítku; |
42. |
poukazuje na nedostatek patřičných informací o dopadech skladování CO2 na geologická podloží; |
43. |
domnívá se, že není užitečné zavádět závazné normy pro výrobu elektřiny bez produkce CO2 ve všech elektrárnách, neboť až bude technologie vyvinuta a připravena k použití, bude využívání technologie CCS řídit systém obchodu s emisemi EU; nicméně vybízí průmysl, aby při výstavbě nových elektráren na fosilní paliva pamatoval na koncept „připravenosti k používání technologie zachycování CO2“; |
44. |
vyzývá Komisi, aby ohledně CCS urychleně předložila legislativní návrh, který vyřeší právní otázky týkající se skladování a přepravy CO2, čímž se vytvoří platforma pro zabezpečení investic v souvislosti s takovými projekty; |
45. |
vyzývá Komisi, aby vyhodnotila potenciální rizika zachycování a skladování CO2 a stanovila požadavky na udělování licencí pro činnosti v této oblasti a pro vhodné řízení zjištěných rizik a dopadů; |
46. |
trvá na tom, že při zkoumání možností geologického skladování jakožto součásti technologie CCS musí být zaručeno, že se CO2 bude ukládat bezpečně a trvale v lokalitách, které neumožňují unikání uhlíku zpět do atmosféry; |
47. |
domnívá se, že demonstrační projekty týkající se ekologických uhelných technologií se musí provádět v oblastech s historickou tradicí těžby uhlí, které trpí dopadem plánů přeměny a postihuje je finanční rámec na období 2007-2013; |
48. |
vyzývá Komisi, aby co nejdříve stanovila jasné politické pokyny ohledně podpory výzkumu technologií CCS, aby prošetřila, jak můžou být technologie CCS využity v souvislosti s komerční výrobou elektrické energie a aby předložila návrhy, jak předejít rozporům mezi používáním postupů CCS a systémem obchodu s emisemi a zároveň zajistit, aby tyto pokyny a návrhy nebyly překážkou rozvoje obnovitelných zdrojů energie a úsilí o zvýšení energetické účinnosti; |
49. |
zdůrazňuje, že je důležité informovat obyvatele oblastí, kde se nacházejí uhelné elektrárny, o nebezpečích spojených s těmito elektrárnami, a poukazuje na to, že je důležité zveřejňovat plány modernizace stávajících elektráren a zmírňování jejich dopadu na životní prostředí; |
50. |
uznává skutečnost, že v současném stádiu technologického vývoje se odhaduje, že elektřina vyrobená technologií CCS bude stejně drahá jako elektřina pocházející z obnovitelných zdrojů; |
51. |
zdůrazňuje, že k tomu, aby ekologické uhelné technologie byly lépe proveditelné, je třeba, aby Komise více spolupracovala se soukromým sektorem; |
52. |
zdůrazňuje, že zatímco je třeba většího financování výzkumu a vývoje technologie CCS, nesmí tak být činěno na úkor financování výzkumu obnovitelné energie; |
53. |
vyzývá Komisi a členské státy, aby zahájily informační kampaně zaměřené na technologie CCS, jichž se budou účastnit zainteresované subjekty a tvůrci politik; |
54. |
varuje před jednostrannou závislostí na určitých dodavatelích či způsobech dodávky plynu a zdůrazňuje význam zkapalnělého zemního plynu v rámci diverzifikace dovozu plynu; |
55. |
naléhavě žádá Komisi, aby prováděla rozsáhlejší geologický průzkum zaměřený na nalezení nových zásob fosilních paliv na území členských států; |
56. |
vyjadřuje politování nad tím, že Komise v energetickém balíčku podrobněji nerozvedla otázku zabezpečení dodávek ropy, a vyzývá ji, aby k této otázce zveřejnila sdělení; |
57. |
poukazuje na to, že fosilní paliva představují významný základ, který může být využit pro velkoobjemovou výrobu vodíku jako nosiče energie i paliva; |
58. |
je znepokojen rozsáhlou výstavbou uhelných elektráren v Číně a Indii (které jakožto rozvojové země nejsou vázány Kjótským protokolem) a zdůrazňuje, že podle odhadů překoná Čína v průběhu roku 2007 objem emisí CO2 vyprodukovaných Spojenými státy; konstatuje však, že Čína a Indie usilují o diverzifikaci zdrojů energie; zdůrazňuje exportní potenciál EU v oblasti čistých energetických technologií; zdůrazňuje také, že má-li se podporovat snižování emisí uhlíku při současném udržování hospodářského růstu, musejí se stát prioritou investic EU do infrastruktury v rozvojovém světě čisté energetické technologie a rozšiřování jejich kapacit; |
59. |
podporuje spolupráci Komise s Čínou, zejména partnerství EU-Čína v oblasti změny klimatu z roku 2005 a následné memorandum o porozumění o spolupráci z roku 2006 v oblasti technologie pro výrobu energie s téměř nulovými emisemi, které by měly povzbudit rozvoj technologií na výrobu čisté energie; vyzývá Komisi, aby spolupracovala s Čínou na přípravě plánu pro rozvoj technologií pro výrobu čisté energie v Číně a aby stanovila klíčové aktivity a milníky pro rozvoj a použití technologií pro výrobu čisté energie v této zemi; naléhá na Komisi, aby vytvořila podobná partnerství s ostatními nově se rozvíjejícími ekonomikami, zejména Indií a Brazílií, které mají rovněž rozsáhlé zásoby uhlí; |
60. |
bere na vědomí studii Mezinárodní energetické agentury z roku 2005, která dochází k závěru, že zavedení některých technologií v nečlenských zemích OECD by se mohlo osvědčit jako mnohem úspornější a mohlo by být zvláště významné v zemích, v nichž existují velké rozdíly mezi geologickými a přírodními zdroji; domnívá se, že pokud tomu tak je, měly by země zvážit zahrnutí finanční podpory pro rozvojové země, která by jim umožnila splnit vnitrostátní cíle pro zavádění technologií; zdůrazňuje, že schopnost obchodování s nástroji zavádění technologií v zahraničí by proto zvýšila účinnost, a zajistila by zavedení technologií tam, kde je to nákladově nejefektivnější; |
61. |
vyzývá Komisi, aby podpořila úsilí Světové banky a regionálních rozvojových bank při vytváření investičního rámce pro energie, jehož prostřednictvím by docházelo k řešení otázek nákladů, rizik, institucionálních a informačních překážek prohloubení partnerství veřejného a soukromého sektoru, který by podporoval nízkouhlíkové a bezuhlíkové technologie; vyzývá Komisi, aby posoudila různé mechanismy určené k usnadnění spolupráce při výzkumu a vývoji a plnění dalších cílů přenosu technologií, jako jsou Asijsko-tichomořské partnerství pro čistý rozvoj a klima a Fórum pro vedoucí postavení v oblasti sekvestrace uhlíku (CSLF); vyzývá Komisi, aby vytvořila hodnotící kritéria pro mechanismy mezinárodního financování, sdílení informací a výzkumu a vývoje, která by byla založena na schopnosti přispívat k dlouhodobému nízkouhlíkovému a bezuhlíkovému technologickému rozvoji; |
62. |
naléhavě žádá Komisi, aby zhodnotila územní dopad svých návrhů v rámci energetické politiky a dala členským státům k dispozici své výsledky; |
63. |
s ohledem na naléhavost situace vyzývá k okamžitému zvýšení podpory rozvojovým zemím při užívání čistých uhelných technologií, jež se prokázaly jako životaschopné a účinné; |
64. |
podporuje prosazování projektů a technologií zaměřených na zvýšení energetické účinnosti a zabezpečení dodávek energie v rozvojových zemích a speciálně přizpůsobených potřebám a podmínkám v těchto zemích, jako je výuka obyvatel, jak vyrábět vlastní energeticky účinná topidla, což může pomoci jak vytvořit pracovní příležitosti, tak bojovat proti další desertifikaci a změně klimatu, a rovněž zlepšit zdraví; |
Jaderná energie
65. |
vítá, jaderný ukázkový program Společenství, který vytváří v Evropě platformu pro komplexní diskusi o možnosti využití jaderné energie; |
66. |
zdůrazňuje, že jaderná energie je nepostradatelná, mají-li být ve střednědobém horizontu splněny základní energetické potřeby v Evropě; |
67. |
podporuje návrh Evropské rady z března 2007, aby byla vedena nezaujatá diskuse o možnostech a rizicích jaderné energie; |
68. |
poukazuje na to, že v současnosti se financování výzkumu v oblasti jaderné energie soustředí převážně na oblast technologií souvisejících s bezpečností; |
69. |
uznává, že jaderná energie tvoří důležitou součást systému zásobování energií v 15 z 27 členských států, a tudíž i v Unii jako celku, přičemž zajišťuje třetinu dodávek elektrické energie v celé EU; |
70. |
poukazuje na to, že výroba jaderné energie v EU se průmyslově vyvíjela ve velkém měřítku po uplynulá čtyři desetiletí a současně neustále zvyšovala úroveň své spolehlivosti a bezpečnosti; |
71. |
poukazuje na to, že se ve Finsku, Francii, Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku, v Litvě (ve spolupráci s Lotyšskem a Estonskem), Spojeném království, Polsku a České republice staví nové jaderné elektrárny nebo se plánuje jejich výstavba či se taková možnost zkoumá; |
72. |
konstatuje, že jaderná energie v současné době představuje největší energetický zdroj EU s nízkou produkcí uhlíku, a zdůrazňuje potenciální úlohu jaderné energie při ochraně klimatu; |
73. |
odkazuje na třetí zprávu mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC), která uvádí jadernou energii jako jednu z možností zmírnění změny klimatu; |
74. |
upozorňuje na to, že rozhodnutí každého členského státu, zda zvolit jadernou energii nebo ji odmítnout, zůstává v jeho výlučné pravomoci, ale může ovlivnit vývoj cen energie v jiných členských státech; |
75. |
vyzývá Komisi, aby navrhla opatření určená k udržení vysoké úrovně odborné způsobilosti v rámci EU, která je nezbytná, pokud má zůstat zachována možnost využívání jaderné energie; |
76. |
upozorňuje na to, že krátkodobá a střednědobá rozhodnutí o využívání jaderné energie rovněž přímo ovlivní cíle v oblasti ochrany klimatu, které by mohla EU realisticky stanovit; upozorňuje na to, že vzdá-li se EU jaderné energie, nebude možno dosáhnout cílů stanovených ve věci snižování emisí skleníkových plynů a ochrany klimatu; |
77. |
připomíná, že členské státy využívající jadernou energii se zavázaly dodržovat příslušné mezinárodní bezpečnostní normy a normy v oblasti nešíření jaderných zbraní, a uznává v této souvislosti mimořádný význam Smlouvy o Euratomu; |
78. |
vítá, že byla zřízena skupina na vysoké úrovni pro jadernou bezpečnost a nakládání s odpady, a zřízení Evropského fóra pro jadernou energii vnímá jako důležitou platformu, v jejímž rámci mohou zainteresované strany diskutovat o plánech investic do jaderné energie a která podpoří transparentní, řádně dokumentovaný a vyvážený dialog o všech otázkách týkajících se použití a využití této formy energie; |
79. |
vítá žádost Komise o stanovení společných referenčních úrovní jaderné bezpečnosti v EU; v této souvislosti naléhavě upozorňuje, že je třeba, aby tyto referenční úrovně na základě vzájemného přezkumu osvědčených postupů odrážely nejpřísnější možné bezpečnostní normy; |
80. |
zdůrazňuje význam technologické platformy pro udržitelnou jadernou energii spuštěné v září 2007 při vytváření evropského plánu strategického výzkumu pro jaderné štěpení; |
81. |
zdůrazňuje, že objevená naleziště uranu po celém světě představují podle odhadů zásoby na více než 200 let a nabízejí reálné budoucí možnosti diverzifikace politických rizik týkajících se zabezpečení zásobování, resp. umožňují dosáhnout kompromisu mezi rizikem, cenou a polohou nalezišť zdrojů jaderného paliva; |
82. |
zdůrazňuje, že vývojové trendy předpokládané v rámci Mezinárodního fóra IV. generace, jehož členem je Evropské společenství pro atomovou energii, naznačují, že jaderná energie má dlouhodobou budoucnost, neboť se z velké míry opírá o využívání zdrojů, které prodlužují časový rámec možného využívání jaderné energie v řádu tisíců let a velmi výrazně omezí objem a míru radioaktivity konečného odpadu; |
83. |
podporuje vyjádření Komise ke konkurenceschopnosti jaderné energie a poukazuje na to, že finanční prostředky Společenství v rámci sedmého rámcového programu Euratomu budou využity převážně na výzkum v oblasti bezpečnosti a jaderné syntézy; poukazuje na to, že aby se co nejlépe splnila strategická kritéria EU, mělo by se úsilí Společenství spojit s výzkumem určeným pro rozvoj nové generace udržitelné jaderné technologie; |
84. |
poukazuje na to, že výroba jaderné energie nebude velkou měrou ovlivněna žádnými pohyby ceny uranu, protože náklady na toto palivo mají malý dopad na cenu elektřiny; |
85. |
vzhledem k dlouhodobým investičním obdobím zdůrazňuje potřebu stabilního právního a politického rámce; |
86. |
odkazuje na průzkum Eurobarometru z roku 2006, podle nějž má na postoj obyvatelstva k atomové energii velký vliv dobrá informovanost; proto zdůrazňuje význam otevřeného veřejného dialogu o jaderné energii ve všech členských státech, aby se tak zvyšovalo veřejné povědomí o pozitivních a negativních dopadech elektrické energie vyráběné v jaderných elektrárnách před tím, než se učiní jakákoli politická rozhodnutí; |
87. |
vyzývá Komisi a členské státy, aby pokročily v otázce trvalého uskladnění, a ukončily tak dočasné ukládání odpadu těsně pod zemským povrchem; |
88. |
připomíná, že se od reaktorů čtvrté generace očekává zvýšení účinnosti využití paliv a snížení objemu odpadů; proto žádá Komisi a členské státy, aby se zaměřily na vývoj strukturálních materiálů a optimalizaci využití jaderného paliva a podporovaly projekty zaměřené na vývoj prototypů reaktorů čtvrté generace; |
89. |
poukazuje na to, že využívání jaderné energie může vytvářet synergie s obnovitelnými zdroji energie, například tím, že poskytne originální metody efektivní a hospodárné výroby vodíku nebo biopaliv; |
90. |
připomíná, že po celém světě je plánována či realizována výstavba mnoha jaderných elektráren a že pro evropské společnosti má zásadní význam, aby se na jejich výstavbě podílela, ať již z hlediska průmyslové strategie, nebo za účelem podpory nejpřísnějších možných bezpečnostních zásad na celém světě; |
91. |
poukazuje závěrem na úlohu půjček Euratomu a vyzývá členské státy, aby zajistily tento důležitý nástroj i v budoucnu; |
*
* *
92. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi. |
(1) Přijaté texty, P6_TA(2007)0181.
(2) Přijaté texty, P6_TA(2006)0603.
(3) Úř. věst. C 298 E, 8.12.2006, s. 273.
P6_TA(2007)0469
Strategie Společenství na snižování emisí CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o strategii Společenství na snižování emisí CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel (2007/2119(INI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě a Evropskému parlamentu „Výsledky přezkumu strategie Společenství na snižování emisí CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel“ (KOM(2007)0019), |
— |
s ohledem na posouzení dopadu týkající se výše uvedeného sdělení (SEK(2007)0060), |
— |
s ohledem na Šestý akční program Společenství pro životní prostředí (1), |
— |
s ohledem na Šestý (2) a Sedmý (3) rámcový program pro výzkum, technologický rozvoj a demonstrace, |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 16. listopadu 2005„Jak zvítězit v boji proti celosvětové změně klimatu“ (4), |
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě, Evropskému parlamentu, Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru a Výboru regionů „Omezení celosvětové změny klimatu na dva stupně Celsia - Postup do roku 2020 a na další období“ (KOM(2007)0002), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 14. února 2007 o změně klimatu (5), |
— |
s ohledem na závěry předsednictví ze zasedání Evropské rady ve dnech 8. a 9. března 2007 týkající se aktualizované strategie EU v oblasti udržitelného rozvoje (červen 2006) a úlohy environmentálních technologií a ekoinovací při dosažení cílů Lisabonské strategie pro růst a zaměstnanost, |
— |
s ohledem na zprávu Evropského programu pro změnu klimatu ze dne 31. října 2006„Přezkum a analýza redukčního potenciálu a nákladů technologických a jiných opatření ke snížení emisí CO2 z osobních automobilů“ (6), |
— |
s ohledem na směrnici Evropského parlamentu a Rady 1999/94/ES ze dne 13. prosince 1999 o dostupnosti informací pro spotřebitele o spotřebě paliva a emisích CO2 při prodeji nových osobních automobilů (7), |
— |
s ohledem směrnici Evropského parlamentu a Rady 98/70/ES ze dne 13. října 1998 o jakosti benzinu a motorové nafty (8) a na Komisí předložený návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady o změně směrnice 98/70/ES a zavedení mechanismu pro sledování a snížení emisí skleníkových plynů pocházejících z paliv používaných v silniční dopravě (KOM(2007)0018), |
— |
s ohledem na článek 45 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin a na stanoviska Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku a Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (A6-0343/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že asi 19 % emisí CO2 v Evropské unii vypouštějí osobní automobily a lehká užitková vozidla a že jejich absolutní objem dále roste především v důsledku zvyšujícího se počtu a výkonnosti nových automobilů, |
B. |
vzhledem k tomu, že nejúspornější a nejúčinnější politikou snižování celkových emisí CO2 u osobní dopravy je zvýšení podílu veřejné dopravy; vzhledem k tomu, že je proto důležité přijmout opatření ke stimulování a zlepšení kvality a rozsahu veřejné dopravy, aby se přechod od osobních automobilů k veřejné dopravě stal lákavějším, a aby se tak snížilo celkové množství emisí CO2 produkovaných osobami dojíždějícími za prací, |
C. |
vzhledem k tomu, že opatření zaměřená na chování řidičů a infrastrukturu byla dosud ve strategii EU na snížení emisí CO2 z automobilů opomíjena, třebaže mají, pokud jde o snižování těchto emisí, značný potenciál, |
D. |
vzhledem k tomu, že z celkového množství ropy, které se v EU spotřebuje, připadá 60 % na silniční dopravu a že neefektivní využívání paliva rostoucí měrou ohrožuje energetickou bezpečnost a přispívá k vysokým provozním nákladům a vyčerpávání světových zásob ropy, |
E. |
vzhledem k tomu, že je nyní zapotřebí legislativních opatření, která by podporovala potřebné konstrukční i technologické změny, má-li toto odvětví napomáhat EU při plnění cíle snížit do roku 2020 emise CO2 o nejméně o 20 % oproti úrovním roku 1990, |
F. |
vzhledem k tomu, že dobrovolný přístup se ukázal jako neúspěšný, neboť je zřejmé, že v roce 2008 automobilový průmysl nesplní svůj dobrovolný závazek 140 g CO2/km; vzhledem k tomu, že cíl 120 g CO2/km byl poprvé navržen v roce 1995 a schválen Radou a Parlamentem v roce 1996 s lhůtou pro splnění do roku 2005, nejpozději však do roku 2010, |
G. |
vzhledem k tomu, že ve svém sdělení „Rámec právní úpravy pro konkurenceschopnost automobilového průmyslu ve 21. století“ (KOM(2007)0022) popisuje Komise klíčové prvky budoucí strategie na snižování emisí CO2 z motorových vozidel na základě integrovaného přístupu zaměřeného na dosažení cíle, jejž si EU do roku 2012 stanovila ve výši 120 g CO2/km, prostřednictvím kombinace opatření na úrovni EU a členských států, |
H. |
vzhledem k tomu, že je zapotřebí kroků, jež budou mít za cíl snížit emise CO2 z osobních automobilů prostřednictvím integrovaného přístupu, který bude zahrnovat opatření týkající se motorů, doplňková opatření, biopaliva, ekologickou jízdu a opatření v oblasti infrastruktury, |
I. |
vzhledem k tomu, že absolutní emise CO2 z automobilů závisí na složité souhře účinnosti motoru, uhlíkové náročnosti paliva, chování řidiče, počtu ujetých kilometrů, kvalitě/přeplněnosti infrastruktury a účinnosti jednotlivých složek vzhledem k CO2, |
J. |
vzhledem k tomu, že bylo prokázáno, že by důsledným dodržováním nejvyšší povolené rychlosti ve všech členských státech byly emise CO2 značně sníženy, |
K. |
vzhledem k tomu, že dostupnost a obnova vozového parku jsou pro zlepšení hodnot CO2, kvalitu ovzduší a bezpečnost vozidel na silnicích naprosto klíčové, |
L. |
vzhledem k tomu, že daňová opatření a označování nepřispěla ke strategii EU na omezení emisí CO2 z automobilů založené na třech pilířích, |
M. |
vzhledem ke klíčovému významu závazných a jasně definovaných cílů pro emise CO2 z osobních automobilů, jejichž stanovení je v zájmu hladkého fungování vnitřního trhu v odvětví automobilového průmyslu i poskytování úplných informací spotřebitelům, jež jim umožní při koupi vozu činit informovaná rozhodnutí, a tak významně přispívat ke snižování emisí CO2, |
N. |
vzhledem k tomu, že směrnice 1999/94/ES nebyla dostatečně účinná a členské státy ji neprovedly jednotným způsobem, |
O. |
vzhledem k tomu, že lze konstatovat, že pro řadu výrobků (např. elektrické a domácí spotřebiče) byly úspěšně zavedeny třídy energetické účinnosti, které prostřednictvím srozumitelného písmenného kódu nebo formou barevného rozlišení nabízejí evropským spotřebitelům praktickou pomoc při rozhodování o koupi, a tak jim umožňují šetřit energii a snižovat emise CO2, |
P. |
vzhledem k tomu, že k omezení CO2 musí přispět všechny třídy kategorií vozidel, neboť i tržní objem má prvořadý význam pro snižování CO2, |
Q. |
vzhledem k tomu, že je třeba důsledně sledovat cíle Lisabonské strategie pro udržitelný růst a zaměstnanost, a to tím, že se zamezí opatřením, která by zvýšila tlak na snižování pracovních míst v Evropě v odvětví automobilového průmyslu a která by ohrozila jeho mezinárodní konkurenceschopnost, |
Harmonogram a cíle
1. |
uznává, že k co nejhospodárnějšímu provedení změn v konstrukci vozů potřebují výrobci pět až sedm let, a bere na vědomí, že průměrné emise vozidel, které budou uvedeny v roce 2008 na trh EU, budou pravděpodobně převyšovat úroveň 150 g CO2/km, a proto vítá plán Komise na předložení legislativního rámce EU pro snižování emisí CO2, včetně závazných opatření týkajících se snížení průměrné spotřeby paliva u lehkých vozidel prostřednictvím zlepšení technologie motoru, dalších technických vylepšení a používání biopaliv; připomíná, že Rada v roce 1996 a Parlament v roce 1997 podpořily cíl dosáhnout 120 g CO2/km emisí na osobní automobil v rámci průměrného vozového parku v EU s původním cílovým datem 2005 a konečným termínem 2010; |
2. |
trvá na tom, že navrhované využití „doplňkových opatření“ k dosažení dříve dohodnutého emisního cíle ve výši 120 g CO2/km by mělo být možné na základě vyčíslitelných standardů, a domnívá se, že právní předpisy by měly stanovit jasné a měřitelné cíle snížení emisí, kterých má být dosaženo technickými prostředky; |
3. |
navrhuje stanovení závazných ročních emisních cílů s účinností od roku 2011 za účelem podpory technických zlepšení u vozidel, která by sama o sobě zajistila, že hodnota průměrných emisí všech osobních vozidel, jež budou uvedena na trh EU v roce 2015, nepřesáhne 125 g CO2/km; |
4. |
vyzývá Komisi, aby představila konkrétní legislativní návrhy a opatření, které zaručí, že bude možné prostřednictvím komplementárních opatření v rámci integrovaného přístupu docílit snížení emisí nejméně o 10 g CO2/km, aby bylo dosaženo cílové hodnoty ve výši 120 g CO2/km; |
5. |
trvá na tom, aby od 1. ledna 2020 průměrné hodnoty emisí nepřekračovaly 95 g CO2/km, a domnívá se, že EU by měla podporovat, aby byly prostřednictvím Sedmého rámcového programu pro vědu a výzkum v nezbytné míře prosazovány inovace; zdůrazňuje, že je třeba intenzivně podporovat výzkum a vývoj vozidel s nulovými emisemi, například elektricky poháněných vozidel; |
6. |
připomíná své výše uvedené usnesení ze dne 16. listopadu 2005, v němž vyzval ke „stanovení závazných hodnot pro emise CO2 z nových vozidel tak, aby ve střednědobém horizontu byly dosaženy hodnoty v řádu 80-100 g CO2/km“; souhlasí se záměrem Komise podporovat výzkum, vývoj a demonstrace pokročilých technologií, především v zájmu dosažení ambicióznějších cílů v roce 2020; vyzývá Komisi, aby zhodnotila možnost postupného snižování emisí po roce 2012 používáním lehčích materiálů při výrobě vozidel, přičemž zajistí, že tato vozidla budou v souladu se stávajícími právními předpisy a že jejich výrobci nesleví z požadavků na bezpečnost cestujících a zranitelných účastníků silniční dopravy; |
7. |
zdůrazňuje, že se již velkosériově vyrábějí nízkoemisní a prostorově nenáročná vozidla pro místní využití („Gentlecars“), jejichž hodnoty jsou nižší než 90 g CO2/km, a proto vyzývá Komisi, aby spolu s dalšími opatřeními podporovala kroky, které by zajistily co nejčastější využívání těchto vozidel namísto automobilů s vysokými emisemi CO2; |
8. |
domnívá se, že Komise by v návaznosti na podrobné zhodnocení dopadů a na analýzu nákladů a přínosů i vzhledem k postkjótské dohodě měla nejpozději do roku 2016 potvrdit nebo revidovat dlouhodobější cíle, a předpokládá, by si tyto cíle mohly vyžádat další snížení emisí na minimálně 70 g CO2/km do roku 2025; |
9. |
vyzývá Komisi, aby při přijímání všech závazných legislativních opatření, která by mohla ovlivnit rychlost obnovy vozového parku, zohledňovala technickou proveditelnost, nákladovou efektivnost, dopad na životní prostředí a dostupnost nových automobilů v průběhu jejich životního cyklu; |
10. |
konstatuje, že právo Společenství upravuje trh s. 17 až 18 miliony vozidel ročně, což odpovídá trhu s osobními automobily ve Spojených státech; očekává, že ambiciózní politika EU týkající se snižování emisí skleníkových plynů povzbudí hospodářský růst založený na znalostech i vytváření pracovních míst v automobilovém dodavatelském průmyslu a že bude mít celosvětově pozitivní dopad na snižování emisí z dopravy; |
11. |
s ohledem na obtíže, které by během plánovaného harmonogramu mohli mít někteří specializovaní výrobci při snižování průměrných emisí u omezeného množství jimi produkovaných vozidel, doporučuje, aby každý výrobce nebo dovozce měl právo nezahrnout údaje o 500 identifikovaných vozidlech ročně mezi údaje, ze kterých se vypočítávají průměrné emise, přičemž však je nutno úroveň emisí a spotřebu paliva takovýchto vozidel označit a informovat o nich spotřebitele v souladu s obvyklými právními požadavky; |
12. |
s ohledem na obtíže, které by během plánovaného harmonogramu mohli mít někteří výrobci malosériových vozidel (max. 300 000 výrobních jednotek) a noví výrobci s podílem na trhu menším než 1% při snižování emisí u omezeného množství jimi produkovaných vozidel, dále doporučuje, aby Komise zvážila předložení legislativních návrhů, které by těmto specializovaným výrobcům stanovily ambiciózní cíle snížení CO2; |
13. |
konstatuje, že specializovaní výrobci automobilů nejvyšší třídy a vysoce výkonných automobilů hrají významnou úlohu při zavádění moderních technologií, udržování kvalitních pracovních míst, podílu na celosvětovém obchodním obratu a stimulaci evropského hospodářství; shledává, že by tito výrobci svým know-how měli významně přispět ke snížení emisí CO2 z automobilů; |
14. |
trvá na tom, že veškerá pravidla musí chránit vnitřní trh a že by členské státy měly začít uplatňovat předpisy EU ke stejnému datu a totožnými metodami, aby se zabránilo narušení a fragmentaci trhu, |
Rozdělení tohoto úkolu mezi výrobce
15. |
je si vědom výrazné rozdílnosti spotřebitelských preferencí ohledně osobních vozidel a různého složení vozového parku jednotlivých výrobců; trvá na tom, že snížení emisí CO2 musí být dosaženo u všech automobilů uváděných na trh, a proto by měly být povoleny určité rozdíly založené na užitných parametrech, avšak způsobem, který neoslabí pobídky k výrobě vozidel s nižšími emisemi nebo nebude znevýhodňovat výrobce, kteří těchto cílů dosáhnou brzy; |
16. |
zdůrazňuje, že je důležité, aby určitá vozidla mohla překročit emisní limity s cílem zabránit přílišnému narušení automobilového trhu, přesto se však snaží vytvořit silné pobídky ke snížení emisí, a proto navrhuje, aby jak cíle snížení průměrných emisí pro léta 2012 a 2020, tak i prozatímní roční cíle byly stanoveny na základě křivky limitních hodnot pro všechna vozidla prodávaná výrobci a dovozci, jež by jako výchozí hodnotu měla mít profil nového vozového parku osobních automobilů k 1. lednu 2009; |
17. |
doporučuje, aby křivka limitních hodnot byla definována matematickým vzorcem vyjádřeným jako funkce, která spojuje emise CO2 každého vozidla s jeho stopou (rozchod kol násobený rozvorem náprav); |
18. |
vyzývá Komisi, aby zajistila, že všechni výrobci budou vyvíjet přiměřenou snahu a že pobídky ke snižování emisí skleníkových plynů budou rozloženy v rámci celého vozového parku; domnívá se však, že žádný budoucí systém by neměl přímo, ani nepřímo odměňovat společnosti, které v minulosti vyráběly více znečišťující vozidla; domnívá se, že i vozidla s vyššími emisemi CO2 musí více přispět k jejich snižování a že by tento systém měl odměňovat nejpokročilejší technologie a alternativní paliva v závislosti na jejich emisích skleníkových plynů (hybridní, vodíková a elektrická vozidla nebo vozidla používající jiná alternativní paliva); |
19. |
vyzývá Komisi, aby po konzultaci se zúčastněnými stranami předložila Parlamentu a Radě návrhy k projednání, aby se zajistilo, že do průběhu křivky budou promítnuty rozdíly mezi rozměry vozů a technologickými náklady spojenými se snížením emisí a dostupností nových vozidel pro různé druhy zákazníků, čímž se zajistí rozmanitost i sociální spravedlnost; |
20. |
bere na vědomí různé legislativní možnosti k dosažení tohoto cíle; domnívá se, že je nutno - jak Komise uvádí ve svém sdělení - „zajistit ... cíle snižování, jež odrážejí diverzitu evropských výrobců automobilů“, ale také efektivně odměňovat nejlepší výkon, pokud jde o účinnost vozidla; |
21. |
navrhuje, aby byl k 1. lednu 2011 zaveden nový mechanismus uzavřeného trhu - systém snižování povolenek pro emise uhlíku (CARS) - v jehož rámci budou dovozci a výrobci nuceni platit peněžní pokuty v poměru k překročení emisních limitů na prodané vozidlo, a aby tyto pokuty mohly být kompenzovány směnitelnými kredity udělenými nově zaregistrovaným osobním vozidlům stejného výrobce, jejichž emise jsou nižší než křivka limitních hodnot; domnívá se, že pokuty za překročení hodnot emisí g CO2/km by měly být vyšší než odměny; |
22. |
trvá na tom, že jakýkoli systém obchodovatelných kvót mezi výrobci vozidel by měl být oddělen od systému obchodování s emisními povolenkami EU nebo jakéhokoli jiného systému vyjma systému uhlíkových kreditů nebo systému pro odškodnění; |
23. |
vyzývá Komisi, aby zavedla zvláštní kredity za brzké zavádění technologií s nízkými emisemi CO2 jako jsou například vozidla na vodík, palivové články a na elektrický pohon, aby v rámci postupu sledování emisí CO2 bylo každé vozidlo tohoto typu uvedené na trh v době od současnosti do prvního roku provádění považováno za odpovídající (například) čtyřiceti běžným vozidlům, a se snížením kreditů v následujících letech; |
24. |
domnívá se, že výše pokut by měla být stanovena způsobem, který bude pro toto průmyslové odvětví předvídatelný a jednoznačný, a doporučuje, aby Komise předložila odpovídající návrhy na výši pokut/kreditů vyjádřenou v EUR/g CO2; |
25. |
souhlasí, aby křivka limitních hodnot i výše pokut byly případně pravidelně upravovány tak, aby zohledňovaly technologický vývoj a nezpomalovaly tempo snižování emisí; |
26. |
doporučuje, aby výtěžky pokut byly využívány na výzkum a vývoj snižování emisí CO2 a na podporu místní veřejné dopravy; |
27. |
domnívá se, že cena kreditů, zpočátku stanovená Komisí, by měla být určena tržně a že by v zájmu větší flexibility a širší nabídky možností měli mít výrobci a dovozci povolení převést kredity v rámci daného sytému do následujících let či je prodat nebo převést na jiné společnosti a obchodní jednotky; |
28. |
žádá, aby byly zveřejňovány informace o úrovni emisí na vozidlo a na každého výrobce ve snadno dostupném formátu s cílem zajistit průhlednost a usnadnit srovnání mezi jednotlivými vozidly a výrobci; |
29. |
doporučuje, aby bylo výrobcům i dovozcům umožněno využít takových nástrojů pružnosti, jako je průměrování v rámci skupiny, kredity za vozidla jezdící na obnovitelná paliva a převod povolenek (tzv. banking), a rozhodnout se, zda si přejí, aby byla uznanou obchodní jednotkou korporace či různé dceřiné společnosti nebo obchodní jednotky přímo odpovědné za výrobu dotčených vozidel; |
Testování, monitorování údajů a specifikace vozidel
30. |
trvá na tom, že je třeba zabývat se celkovým množstvím emisí skleníkových plynů na vozidlo, včetně emisí, které vytváří klimatizační systémy; kromě toho naléhavě žádá Komisi, aby vypracovala takové návrhy aktualizace zkušebních cyklů, aby lépe odrážely reálné podmínky jízdy; |
31. |
podporuje revizi testovacích postupů, aby lépe odpovídaly reálným podmínkám jízdy, a vyzývá, aby změny evropského jízdního cyklu vzaly v potaz vývoj technologií, jako například montáž šestého rychlostního stupně; |
32. |
vyzývá Komisi, aby zavedla nová měřítka a normy, které by pro účely snižování emisí CO2 umožnily přiřazení pevné hodnoty prospěšným zlepšením, jako jsou například ukazatele pro přeřazení rychlostního stupně, používání ekonometrů, vysoce účinná klimatizace, vylepšená maziva, „systémy start-stop při volnoběhu“, pneumatiky s nízkým valivým odporem a systémy sledování tlaku v pneumatikách, jejichž použití může záležet na uvážení jednotlivých řidičů; dále doporučuje zavést v motorových vozidlech takové technologie, které podpoří ohleduplné chování řidičů k životnímu prostředí, jako je např. zobrazení spotřeby a ceny paliva, a to jak údajů pro aktuální jízdu, tak odpovídajících údajů pro časté trasy, zařízení pro aktivní varování o překročené rychlosti a pomůcky určené ke kontrole rychlosti, včetně omezovačů rychlosti; |
33. |
vyzývá Radu, aby přezkoumala testovací postupy, a zjistila tak, zda jsou dodržována výrobní pravidla, a aby zajistila, že pověřené orgány v různých členských státech nebudou uplatňovat rozdílné přístupy; |
34. |
zdůrazňuje, že je nutno přednostně věnovat pozornost naléhavým problémům energetické bezpečnosti, snížit závislost Evropy na dováženém palivu, omezit emise CO2 zvýšením účinnosti vozidel a zlepšit bezpečnost na silnicích; |
35. |
domnívá se, že všechna opatření na úsporu energie, jež zahrnují nižší spotřebu paliva, budou mít velmi příznivý dopad na bezpečnost dodávek energie, a to tím, že sníží závislost Společenství na dovozu primárních zdrojů energie a rovněž mezinárodní ceny uhlovodíků; |
Reklama a označování
36. |
nemaje důvěru v účinnost navrhované dobrovolné dohody o reklamě na nové automobily, vyzývá Komisi, aby předložila návrh na úpravu směrnice 1999/94/ES a zavedla právní požadavky na označování, reklamu a uvádění nových automobilů na vnitřní trh EU, zejména s ohledem na její důsledné provedení tak, aby byly spotřebitelům poskytovány úplné a srozumitelné informace; |
37. |
doporučuje, aby byly stanoveny povinné a jednotné minimální požadavky na zobrazování informací o účinnosti paliva (l/100 km) a emisích CO2 (g/km) nových vozů, a to na vozidlech a při reklamních kampaních, ve všech publikacích zajišťujících marketing a propagaci i v předváděcích salonech; tyto informace musí být uváděny viditelně a způsobem snadno srozumitelným pro spotřebitele, případně pomocí formátů s barevným rozlišením umožňujících srovnání; považuje formát A-G používaný pro srovnávání energetické účinnosti jistých elektrických výrobků za možný model pro požadované zobrazení informací; |
38. |
žádá Komisi, aby navrhla pravidla s podobnými cíli, jež by pokryla oblasti, na něž se nevztahují stávající právní předpisy, jako jsou materiály uveřejňované v televizi, rozhlase a na internetu, ale i reklamana téměř nová vozidla; |
39. |
domnívá se, že užitečným příkladem jsou právní předpisy vyžadující uvedení zdravotních varování na cigaretových obalech, a navrhuje, aby minimálně 20 % prostoru věnovaného propagaci nových vozidel prostřednictvím reklamy, marketingových publikací či prodejních výstav v předváděcích salonech mělo poskytovat informace o účinnosti paliva a emisích CO2 ve schváleném formátu; |
40. |
doporučuje, aby do informací o spotřebě paliva, které jsou poskytovány ve veškeré marketingové a propagační literatuře i v předváděcích salonech, byly vždy zahrnuty výsledky testů klimatizace; |
41. |
navrhuje přijmout závazný kodex pro reklamu, který by postihoval nepravdivá tvrzení ohledně ekologických vlastností výrobků, a doporučuje zavést systém „zelených hvězdiček“ pro hodnocení všech charakteristik vztahujících se k životnímu prostředí, jako např. emisí CO2 (g/km) a dalších znečisťujících látek, spotřeby paliva (l/100 km), hmotnosti, aerodynamických vlastností, prostorové účinnosti, hlučnosti a vybavenosti pomůckami pro ekologickou jízdu, s cílem značně posílit poptávku po vozidlech s nízkými emisemi CO2; |
Podpora spotřebitelské poptávky
42. |
je si vědom značné úlohy, kterou mohou členské státy hrát při podpoře spotřebitelské poptávky po veřejné dopravě a soukromých vozidlech s nižšími emisemi, a vyzývá k přípravě vnitrostátních akčních plánů, v nichž budou uvedena opatření plánovaná v této oblasti; |
43. |
zejména podporuje použití daňových opatření a vyzývá členské státy, aby u vozidel s nadprůměrnými hodnotami emisí zavedly jak daň z nákupu, tak i silniční daň; |
44. |
uznává, že stáří vozového parku a jízda nadměrnou rychlostí mají vliv na produkci emisí; vyzývá Komisi a členské státy, aby zavedly ekonomické pobídky pro vyřazení starých vozidel a zajistily, že část daně bude proměnná v závislosti na emisích CO2 a ostatních znečišťujících látkách; poukazuje na to, že s postupným zaváděním technologií s nulovými emisemi CO2 by měla v dlouhodobé perspektivě daňová složka související s CO2 zaniknout; |
45. |
žádá, aby byly emisní hodnoty CO2, jež by členské státy mohly použít při stanovení daňových pobídek v souvislosti s emisemi, definovány na evropské úrovni s cílem zabránit roztříštění vnitřního trhu; |
46. |
podporuje zdanění automobilů a alternativních paliv na základě emisí CO2, aby tak byly vytvořeny vhodné pobídky pro spotřebitele a průmysl; |
Lehká užitková vozidla (N1) a další kategorie
47. |
podporuje záměr Komise regulovat emise CO2 lehkých užitkových vozidel a vyzývá ji, aby předložila příslušné návrhy současně s návrhy plánovanými pro osobní vozidla; |
48. |
uznává, že lehká užitková vozidla mají ve srovnání s osobními automobily odlišné charakteristiky a trhy; konstatuje, že toto odvětví neposkytuje údaje o průměrných emisích a nákladech spojených s jejich snížením, avšak je přesvědčen, že by normy a požadavky měly co nejvíce odpovídat normám a požadavkům na osobní vozidla; |
49. |
připomíná, že Parlament již vícekrát vybízel Komisi, aby zvážila opatření na omezení CO2 pro všechny kategorie silničních vozidel, a proto naléhavě žádá Komisi, aby nejpozději do 1. ledna 2009 předložila příslušné regulační návrhy pro těžká užitková vozidla a jednostopá vozidla; |
Doplňková opatření
50. |
domnívá se, že by se na opatření, jež mohou pomoci snížit automobilové emise CO2, avšak k nimž nelze přiřadit absolutní hodnotu, mělo pohlížet jako na opatření čistě doplňková a že by neměla být součástí této navrhované právní úpravy; |
51. |
domnívá se, že doprovodná opatření, jako např. podpora úspornějšího řízení, biopaliva a zejména zlepšení systémů řízení dopravy, mohou přispět ke snížení emisí CO2 na minimum; |
52. |
vyzývá členské státy, aby omezily objem zboží přepravovaný těžkými nákladními automobily ve prospěch železniční a vodní dopravy, což by se projevilo snížením emisí znečišťujících látek i poptávky po ropě; |
53. |
vyjadřuje obavy, že rozšířenější využívání biopaliv s sebou nese riziko zvýšení cen potravin a krmiv, což se výrazně dotkne osob s velmi nízkými příjmy a uspíší ničení tropických deštných pralesů, a vyzývá Komisi, aby navrhla přísná pravidla schvalování na dovážená biopaliva s cílem zabránit negativním sociálním a ekologickým dopadům; |
54. |
každopádně se domnívá, že přínos biopaliv ke snížení emisí CO2 by měl být zvážen v souvislosti s přezkumem směrnice 98/70/ES; |
55. |
trvá na tom, aby byl zaveden systém osvědčování pro biopaliva vyráběná udržitelným způsobem; vyzývá Komisi, aby ve svém legislativním návrhu umožnila pro splnění emisích cílů uznávat jen biopaliva s osvědčením o udržitelné produkci; zdůrazňuje, že druhá generace biopaliv získávaná z rostlin nebo jejich částí, která přímo nekonkuruje potravinářskému využití a je účinnější, musí být více rozšířena a musí se jí dostat ještě větší podpory; |
56. |
doporučuje, aby za účelem dalšího snižování emisí z motorových vozidel byly na období po roce 2012 stanoveny nové cíle týkající se účinnosti, přičemž by byla všem zúčastněným subjektům poskytnuta větší jistota; |
57. |
žádá Komisi, aby zvážila úlohu a potenciál alternativních plynných paliv, jako jsou zkapalněný topný plyn a zemní plyn, která by mohla přispět k okamžitému snížení emisí CO2 a diverzifikaci dodávek energie; |
58. |
vyzývá Komisi a členské státy, aby nezapomínaly, že je třeba mít podrobné znalosti o nových technologiích pro motorová vozidla, a zejména poskytovat kurzy odborné přípravy specifickým skupinám (například strojírenské dílny a technické služby); |
59. |
žádá Komisi, aby v rámci strategie na omezení CO2 z automobilů ihned zahájila celoevropskou kampaň na podporu ekologické jízdy; |
60. |
žádá Komisi, aby předložila Parlamentu zprávu o možnostech sledování přínosů ekologické jízdy pro snížení CO2, a pokud je Komise přesvědčena, že takové možnosti neexistují, aby vysvětlila, proč financuje projekt ECODRIVEN, který je zaměřen na kvantifikované snížení množství CO2 prostřednictvím ekologické jízdy; |
61. |
podporuje zásadu, aby se absolvování kurzu ekologické jízdy stalo pro držení řidičského oprávnění závazným požadavkem; |
*
* *
62. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států. |
(1) Úř. věst. L 242, 10.9.2002, s. 1.
(2) Úř. věst. L 232, 29.8.2002, s. 1.
(3) Úř. věst. L 412, 30.12.2006, s. 1.
(4) Úř. věst. C 280 E, 18.11.2006, s. 120.
(5) Přijaté texty, P6_TA(2007)0038.
(6) http://ec.europa.eu/enterprise/automotive/projects/report_co2_reduction.pdf.
(7) Úř. věst. L 12, 18.1.2000, s. 16. Směrnice naposledy pozměněná nařízením (ES) č. 1882/2003 (Úř. věst. L 284, 31.10.2003, s. 1).
(8) Úř. věst. L 350, 28.12.1998, s. 58. Směrnice naposledy pozměněná nařízením (ES) č. 1882/2003.
P6_TA(2007)0470
Příspěvek daňové a celní politiky k Lisabonské strategii
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o příspěvku daňové a celní politiky k Lisabonské strategii (2007/2097(INI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě a Evropskému parlamentu „Příspěvek daňové a celní politiky k Lisabonské strategii“ (KOM(2005)0532), |
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě, Evropskému parlamentu a Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru „Koordinace systémů přímých daní členských států na vnitřním trhu“ (KOM(2006)0823), |
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě, Evropskému parlamentu a Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru „Zdanění při odchodu a potřeba koordinace daňových politik členských států“ (KOM(2006)0825), |
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě, Evropskému parlamentu a Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru „Cesta k účinnějšímu využívání daňových pobídek pro VaV“ (KOM(2006)0728), |
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě, Evropskému parlamentu a Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru „Provádění lisabonského programu Společenství: Dosavadní pokrok a další kroky směrem ke společnému konsolidovanému základu daně z příjmů právnických osob“ (KOM(2006)0157), |
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě, Evropskému parlamentu a Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru „Daňové zacházení se ztrátami v přeshraničních situacích“ (KOM(2006)0824), |
— |
s ohledem na svůj postoj ze dne 10. března 2004 k návrhu směrnice Rady, kterou se mění směrnice 90/434/EHS ze dne 23. července 1990 o společném systému zdanění při fúzích, rozděleních, převodech aktiv a výměně akcií týkajících se společností z různých členských států (1), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 13. prosince 2005 o zdanění podniků v Evropské unii: společný konsolidovaný základ pro daň z příjmu právnických osob (2), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 29. března 2007 o budoucnosti vlastních zdrojů Evropské unie (3), |
— |
s ohledem na neformální zasedání Rady ve složení pro hospodářství a finance ze dne 10. a 11. září 2004 a na neformální zasedání Rady pro hospodářství a finance ze dne 7. a 8. dubna 2006, |
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě, Evropskému parlamentu a Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru „Odstraňování překážek malých a středních podniků ve vnitřním trhu v podobě daně z příjmu právnických osob - nástin možného pilotního projektu pro zdanění podle domovského státu“ (KOM(2005)0702), |
— |
s ohledem na evropský daňový průzkum Komise (SEK(2004)1128), |
— |
s ohledem na závěry předsednictví ze zasedání Evropské rady v Lisabonu konaného ve dnech 23. a 24. března 2000, ze zasedání Evropské rady ve Stockholmu konaného ve dnech 23. a 24. března 2001, ze zasedání Evropské rady v Barceloně konaného ve dnech 15. a 16. března 2002 a ze zasedání Evropské rady v Bruselu konaných ve dnech 22. a 23. března 2005, 15. a 16. prosince 2005 a 23. a 24. března 2006, |
— |
s ohledem na zprávu OECD o škodlivé daňové konkurenci: Nová globální záležitost, 1998, |
— |
s ohledem na zprávu Komise o struktuře daňových systémů v Evropské unie, 2006, |
— |
s ohledem na článek 45 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Hospodářského a měnového výboru (A6-0391/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že národní daňové systémy musí stále více zohledňovat internacionalizaci hospodářství a potřeba shromažďovat lidský kapitál ve znalostní společnosti, |
B. |
vzhledem k tomu, že existence 27 různých daňových systémů v rámci Evropské unii brání hladkému fungování vnitřního trhu, otevírá značné možnosti narušování daňového základu, způsobuje v přeshraničním obchodu a podnikání značné dodatečné administrativní náklady a náklady v souvislosti s dodržováním předpisů, brání restrukturalizaci společností, snižuje konkurenceschopnost společností EU v celosvětovém měřítku a vede ke dvojímu zdanění, |
C. |
vzhledem k tomu, že usnesení Evropského parlamentu ze dne 29. března 2007 o budoucnosti vlastních zdrojů Evropské unie zdůrazňuje, že jakýkoli budoucí systém vlastních zdrojů v EU musí dodržovat zásady daňové suverenity členských států a daňové neutrality, a že zároveň jako jedno z možných dlouhodobých řešení budoucnosti vlastních zdrojů Evropské unie uvádí uložení daně Společenství nebo nových vnitrostátních daní, z nichž by Evropská unie měla přímý zisk, |
D. |
vzhledem k tomu, že daňová soutěž v EU v minulosti vedla a i nadále v celé EU vede k hospodářským ziskům díky dynamickému prostředí pro společnosti, avšak vhodná koordinace daní na evropské úrovni, jejímž cílem není harmonizace daňových sazeb, může přispět k tomu, že výhody daňové soutěže budou ještě lépe rozděleny mezi podniky, jejich zaměstnance a spotřebitele, |
E. |
vzhledem k tomu, že v některých zemích Evropské unie, v nichž daňové příjmy z kapitálu vzrostly díky vyššímu celkovému hospodářskému růstu, a zvláště díky založení mnoha nových společností a výrazného růstu jejich zisku, na rozdíl od zemí, v nichž se po snížení hospodářského růstu objem příjmů snížil, |
F. |
vzhledem k tomu, že celková úroveň zdanění v jednotlivých členských státech EU se pohybuje mezi 28,4 % a 50,5 % HDP, což vede k různé míře dopadu na hospodářství, |
G. |
vzhledem k tomu, že je nezbytné hledat efektivnější využití daňových pobídek pro výzkum a vývoj, protože výzkum a vývoj ovlivňuje růst a zaměstnanost, |
H. |
vzhledem k tomu, že daňová politika členských států musí být koordinovanější, aby byly splněny cíle Lisabonské strategie; vzhledem k tomu, že Evropa musí vytvořit svůj vlastní hospodářský a sociální rámec, v němž konkurenční výhoda spočívající v rozmanitosti kulturního dědictví a intelektuálního kapitálu umožní růst produktivity založený na inovaci, |
I. |
vzhledem k tomu, že v nynější roztříštěné struktuře daňových systémů existují mezery umožňující daňové úniky; vzhledem k tomu, že daňové příjmy ušlé v důsledku podvodů a daňových úniků dosahují jen v případě daně z přidané hodnoty odhadem 200 až 250 miliard EUR, |
J. |
vzhledem k tomu, že přesnou mírou daňového zatížení je skutečná daňová sazba, která zahrnuje nominální daňovou sazbu a daňový základ, |
K. |
vzhledem k tomu, že zdanění energie je užitečným nástrojem jak při uplatňování zásady „znečišťovatel platí“, tak při odstraňování znečištění u zdroje; vzhledem k tomu, že je nutné řešit stále rostoucí dopad dopravy na životní prostředí, a tím i změnu klimatu, |
L. |
vzhledem k tomu, že zdanění energie a systém EU pro obchodování s emisemi jsou dvěma významnými ekonomickými nástroji využívanými k řešení spotřeby energie a emisí CO2, |
Příspěvek daňové politiky k Lisabonské strategii
1. |
připomíná, že rozhodnutí spojená s daňovou politikou v podobě daňových pobídek pro podniky jsou hlavním nástrojem pro rozvoj a zvyšování zaměstnanosti a že rovněž vedou k vyšším investicím do výzkumu a vývoje a k rozvoji technologií šetrných k životnímu prostředí; zdůrazňuje však, že ačkoli daňová politika může podstatným způsobem přispět k Lisabonské strategii, je třeba neustále sledovat způsob přerozdělování dodatečných příjmů vzniklých díky této daňové úlevě pro podniky, aby se zajistilo, že dodatečné příjmy budou skutečně použity na podporu investice do inovací a do energeticky účinných technologií; |
2. |
konstatuje, že dochází ke snižování sazeb daně z příjmu právnických osob v Evropské unii a v jiných zemích OECD, které odráží rostoucí celosvětovou hospodářskou soutěž, strukturální změny a vývoj na finančních trzích, poznamenává však, že celková úroveň zdanění v Evropě je stále vyšší než v jiných zemích OECD; upozorňuje na skutečnost, že veřejné příjmy jako celek se zvýšily, přestože skutečné daňové sazby pro právnické osoby se výrazně snižují; konstatuje, že je třeba zavést koordinovaný daňový rámec zahrnující režim daní z příjmů právnických osob, který by byl výhodný pro podniky - zejména pro malé a střední podniky - a který by byl zaměřen na obnovu růstu a vytváření zaměstnanosti; |
3. |
považuje za nezbytné zavést politiku veřejných financí příznivou pro růst a zaměstnanost v hospodářství, podpořit zdravou daňovou soutěž v Evropské unii tak, aby daňové zatížení bylo rozloženo mezi zaměstnance a spotřebitele, podniky a osoby s kapitálovými příjmy; zdůrazňuje, že Evropská unie musí podporovat daňová opatření, aby podpořila vytváření nových podniků a technologickou inovaci; |
4. |
zdůrazňuje, že daňové systémy v členských státech obecně zašly příliš daleko tím, že uplatňují relativně vysoké sazby na pásma nízkého zdanění, což odrazuje od riskování a zahajování nových činností; |
5. |
domnívá se, že je možné, aby existoval konkurenceschopný daňový režim, který by nenarušoval státní financování, což se ukázalo u těch evropských zemí, které v posledním desetiletí dosáhly zvýšení daňových příjmů snižováním daní doprovázeným rozšiřováním daňového základu za současné kontroly výdajů, čímž snížily své schodky; |
6. |
vítá úmysl Komise řešit tyto problémy na základě účtování vnitropodnikových cen v rámci Evropské unie; |
7. |
vítá koncepci zdanění malých a středních podniků jako právnických osob v zemi původu, kterou Komise předložila ve formě pilotního projektu; |
8. |
je si vědom problémů, s nimiž se potýkají malé a střední podniky v Evropské unii a v OECD při financování svých projektů, a podporuje poskytování daňových pobídek podporujících malé a střední podniky v tom, aby více využívaly mechanismy střednědobého financování jako podnikatelský základní kapitál, sítě soukromých investorů a tzv. business angel networks; |
9. |
poukazuje na schodky veřejných příjmů, které vznikají v Evropské unii v důsledku daňových úniků, a žádá Komisi a členské státy, aby učinily další opatření k boji proti daňovým podvodům; |
10. |
je toho názoru, že k účinnému boji proti daňovým únikům a daňovým podvodům je třeba radikální změny ve způsobu fungování daňových služeb založené na moderních zásadách organizace a řádné správy, a zdůrazňuje, že Komise by měla iniciovat zásadní kroky na podporu koordinace v tomto odvětví na úrovni Společenství; |
11. |
je toho názoru, že je nutné zachovat daňové zvýhodnění veřejných či poloveřejných podniků zaměřených na poskytování veřejných služeb v oblasti daně z přidané hodnoty; domnívá se, že je třeba zavést systém jednoho správního místa pro podniky, které mají v celé EU povinnost platit daň z přidané hodnoty; |
12. |
žádá členské státy, aby zajistily spravedlivější rozdělování daňové zátěže prostřednictvím lepší struktury a lepšího zaměření výdajové stránky rozpočtu; |
13. |
staví se kriticky vůči trendu zvyšování sazeb daně z přidané hodnoty v Evropské unii, protože tento krok působí regresivně a snižuje poptávku; zdůrazňuje, že zkušenosti v některých členských státech ukázaly, že rozšíření daňového základu vede k vyšším příjmům, že díky růstu zaměstnanosti dochází k růstu spotřeby a že vytvoření vhodných podmínek vede k regulaci činností v rámci šedé ekonomiky, což je proces, který by zvýšení sazeb daně z přidané hodnoty mohlo narušit; |
14. |
opakovaně vyjadřuje svou podporu pokusům zavést nižší sazby daně z přidané hodnoty pro služby s vysokým podílem lidské práce jakož strukturální prvek systému daní z přidané hodnoty, přičemž by členské státy mohly tyto sazby flexibilně používat i v odvětví blízkých služeb, které jsou převážně místní a nenarušují přeshraniční hospodářskou soutěž; |
15. |
domnívá se, že s ohledem na nízkou energetickou produktivitu v EU je třeba uskutečnit rozsáhlé daňové reformy za účelem restrukturalizace evropského hospodářství, pro které je stále charakteristické nedostatečné využívání zdrojů pracovních sil a nadměrné využívání přírodních zdrojů; podporuje Komisi v její snaze rozšířit daňovou politiku o smělé cíle v oblasti životního prostředí; je toho názoru, že taková opatření by mohla podpořit intenzivnější výzkum a používání technologií v oblasti životního prostředí, což by rozvinulo konkurenční potenciál Evropské unie v této oblasti; |
16. |
připomíná, že je třeba zaujmout zcela nový přístup k politice spotřebních daní; zdůrazňuje, že politika by se neměla ubírat směrem určování minimální daňové sazby na úrovni Společenství, místo toho by však měl být přijat obecný kodex chování, jehož cílem by bylo podpořit členské státy, aby více sblížily své značně nesourodé sazby spotřební daně; |
17. |
je toho názoru, že daňová politika by obecně měla přispívat k tomu, aby v průmyslu docházelo k internalizaci externích nákladů, avšak považuje za užitečné, aby byla zachována, resp. zavedena daňová a další podpora čistých, jiných než fosilních zdrojů energie; |
18. |
domnívá se, že zvýšení daní z pohonných hmot by mělo pozitivní dopad na životní prostředí, pokud by byly dostupné hospodárné a přitažlivé prostředky hromadné dopravy; |
19. |
domnívá se, že by tomu tak mělo být proto, že některé země dohánějící zpoždění se potýkají s vyššími externími náklady, za které by neměly být postihovány; |
20. |
zdůrazňuje, že je třeba i nadále snižovat zdanění týkající se zaměstnanosti, což je nejlepší způsob, jak dosáhnout lisabonského cíle 70 % zaměstnanosti; |
21. |
domnívá se, že pro dokončení jednotného trhu je důležité zjednodušit celní předpisy a racionalizovat celní řízení, aby se snížily administrativní náklady podniků, které uskutečňují přeshraniční operace, avšak má za to, že k dosažení tohoto cíle by rovněž mohlo napomoci zjednodušení povinnosti podniků v rámci přeshraničního působení; podporuje postup směrem ke zjednodušenému systému výběru daně z přidané hodnoty z přeshraničního prodeje v EU například zavedením mechanismu přenesení daňové povinnosti; |
Společný konsolidovaný základ daně z příjmů právnických osob
22. |
podporuje snahu Komise o vytvoření celoevropského konsolidovaného základu daně z příjmu právnických osob; konstatuje, že společný konsolidovaný základ daně z příjmu právnických osob povede k větší transparentnosti, protože společnostem umožní působit v zahraničí podle stejných pravidel jako doma, zvýší objem přeshraničního obchodu a investic a podstatně sníží administrativní náklady a možnost daňových úniků a podvodů; domnívá se, že je třeba zavést opatření zvláště určená ke snížení nákladů malých a středních podniků na dosažení souladu s daňovými předpisy, např. daňová ustanovení domácího státu; |
23. |
připomíná, že společný konsolidovaný základ daně z příjmů právnických osob je politikou, kterou je možné provádět v rámci mechanismu posílené spolupráce, jak je již stanoveno ve Smlouvách; |
24. |
připomíná, že společný konsolidovaný daňového základu z příjmu právnických osob bude zahrnovat společná pravidla týkající se základu daně a nijak se nedotkne svobody členských států nadále stanovovat vlastní výši daňových sazeb; |
25. |
vítá záměr Komise zavést společný konsolidovaný základ daně z příjmu právnických osob i v rámci posílené spolupráce; zdůrazňuje však, že jde až o druhé nejlepší řešení, protože pokud neexistuje komplexní systém pro celé Společenství, mohou být výhody transparentnosti a nižších administrativních nákladů částečně oslabeny; |
26. |
vítá přístup Komise založený na tom, že by měl být nový daňový základ jednotný a měl by představovat zjednodušení a doporučuje, aby byl při vymezování rámce společných standardů vyvinut mechanismus rozdělování příjmů dotčených členských států; rovněž se domnívá, že ke zřízení skutečně společného sjednoceného daňového základu je také nezbytné vytvořit srovnatelné, nebo nejlépe společné, registrační doklady pro přeshraniční hospodářské činnosti; |
27. |
vítá sdělení Komise nazvané „Cesta k účinnějšímu využívání daňových pobídek pro výzkum a vývoj“ a zdůrazňuje, že je třeba sdílet osvědčené postupy a vyjasnit v co největší míře slučitelnost takových pobídek s právem Společenství; |
28. |
zdůrazňuje, že zelené daně jsou flexibilním nástrojem politiky pro dosažení stanovených cílů, pokud jde o znečištění životního prostředí, pro poskytování pobídek pro technologické inovace a pro další snižování emisí znečišťujících látek; |
29. |
podporuje Komisi, aby hledala řešení otázek týkajících se konsolidace účetních závěrek, zdaňování a daňové správy velkých skupin s přeshraničním působením; |
Cesta k účinnějšímu využívání daňových pobídek pro výzkum a vývoj
30. |
domnívá se, že daňové pobídky pro činnost v oblasti výzkumu a vývoje mají velký význam pro dosažení cílů Lisabonské strategie, např. zvýšení výdajů na vědu a výzkum v Evropě, zejména co se týče usnadnění výzkumu a vývoje a i-aktivit pro MSP; poznamenává nicméně, že takové daňové pobídky pro výzkum a vývoj by neměly být využívány jako nepřímé dotace pro velké podniky; |
31. |
je přesvědčen, že daňová politika by měla být vypracována tak, aby ve všech odvětvích hospodářství vedla k růstu založenému na produktivitě díky tomu, že by daňovým poplatníkům bylo umožněno buď odečítat výdaje na vědu a výzkum, nebo ohledně těchto výdajů uplatnit daňové odpisy; |
32. |
je přesvědčen, že vzhledem k technologickým rozdílům mezi členskými státy EU existují rozdíly v daňové politice a že je třeba přijmout opatření na úrovni Společenství pouze tam, kde opatření přijatá členskými státy nemohou zajistit účinné řešení; zastává názor, že podpora vhodných postupů pro vytváření daňových pobídek pro vědu a výzkum a lepší koordinace daňové politiky by členským státům pomohla splnit lisabonské cíle; |
Zdanění podniků při jejich přesídlení
33. |
naléhavě žádá Komisi, aby zvolila aktivnější strategii ohledně extrateritoriálních finančních středisek; |
34. |
podporuje názor Komise, že při přemístění aktiv do třetí země z důvodu nedostatečné přeshraniční správní spolupráce je při odchodu takového podniku odůvodněné vybírat splatnou daň; |
Daňový režim v případě ztrát při přeshraničním podnikání
35. |
poznamenává, že Soudnímu dvoru jsou často předkládány případy v oblasti zdanění zejména z důvodu nedostatečné transparentnosti a značné složitosti evropských daňových systémů, a z toho důvodu požaduje zjednodušení daňových zákoníků v celé Evropě; je toho názoru, že v případech zahrnujících ztráty, které v rámci přeshraničního působení utrpěly zahraniční dceřiné společnosti, musí být odstraněno dvojí zdanění mateřských společností, daňová povinnost musí být rozložena mezi členské státy rovnoměrně, ztráty nelze zohledňovat dvakrát a musí se předcházet vyhýbání se placení daně; |
36. |
shledává, že bez možnosti přeshraničního vyrovnávání ztrát budou podniky usilovat o to, aby své zisky zdaňovaly v zemích, v nichž je domácí trh dostatečně velký na vytvoření takového zisku, který umožní vyrovnat možné ztráty v zahraničí; |
37. |
domnívá se, že je nezbytné usilovat o vytvoření systému přeshraničního vyrovnávání ztrát, a to jak pro společnosti, tak pro skupiny s jednotkami v zahraničí; vítá sdělení Komise o daňovém zacházení se ztrátami v přeshraničních situacích; |
38. |
domnívá se, že sdělení Komise o daňovém zacházení se ztrátami v přeshraničních situacích představuje základ pro další diskusi, zvláště pokud jde o možná řešení navržená ve sdělení pro zavedení systému vyrovnávání a opětovného nabývání ztrát hostitelským členským státem, dokud nebude používán společný konsolidovaný základ daně z příjmu právnických osob; |
*
* *
39. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi. |
(1) Úř. věst. C 102 E, 28.4.2004, s. 569.
(2) Úř. věst. C 286 E, 23.11.2006, s. 229.
(3) Přijaté texty, P6_TA(2007)0098.
P6_TA(2007)0471
Tabákový kouř: možnosti politiky na úrovni EU
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o zelené knize: „K Evropě bez tabákového kouře: možnosti politiky na úrovni EU“ (2007/2105(INI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na zelenou knihu Komise: „K Evropě bez tabákového kouře: možnosti politiky na úrovni EU“ (KOM(2007)0027), |
— |
s ohledem na Rámcovou úmluvu Světové zdravotnické organizace (WHO) z roku 2003 o kontrole tabáku (FCTC), |
— |
s ohledem na evropskou strategii WHO z roku 2004 pro politiku odvykání kouření, |
— |
s ohledem na doporučení politiky WHO z roku 2007 o ochraně před expozicí sekundárnímu tabákovému kouři, |
— |
s ohledem na prohlášení Komise před Parlamentem k nařízení REACH týkající se tabákových příměsí a příslušných pozměňovacích návrhů Evropského parlamentu (1), |
— |
s ohledem na článek 45 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (A6-0336/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že tabákový kouř je složitou směsí jedovatých látek skládající se z více než 4000 látek, včetně jedů jako je kyselina kyanovodíková, čpavek a oxid uhelnatý, a také z více než 50 látek, které jsou prokazatelně rakovinotvorné, |
B. |
vzhledem k tomu, že v celé Evropské unii umírá na následky kouření ročně nejméně 650 000 lidí, |
C. |
vzhledem k tomu, že je vědecky dokázáno, že tabákový kouř a tabákové výrobky, které neprodukují kouř, způsobují těžké zdravotní komplikace a jsou příčinou předčasných úmrtí, |
D. |
vzhledem k tomu, že tabákový kouř poškozuje mj. dýchací cesty, což způsobuje podráždění sliznic, kašel, chraptivost, dušnost, snížení funkčnosti plic, vznik a zhoršení astmatu, zápalu plic, zánět průdušek a chronické obstruktivní onemocnění plic, a že poškození cév je tak značné, že může vést k srdečnímu infarktu a k mrtvici, a že více než zdvojnásobuje riziko věkem podmíněné degenerace makuly, což je v příčinou ztráty zraku (AMD), |
E. |
vzhledem k tomu, že přítomnost tabákového kouře obecně nebo na pracovišti prokazatelně zvyšuje riziko rakoviny plic a že např. u zaměstnanců v gastronomických provozech, kde je dovoleno kouřit, je pravděpodobnost onemocnění rakovinou plic o 50 % vyšší než u zaměstnanců, kteří tabákovému kouři vystaveni nejsou, |
F. |
vzhledem k tomu, že podle odhadů umírá v Evropské unii na následky pasivního kouření ročně asi 80 000 lidí, |
G. |
vzhledem k tomu, že zejména děti jsou na tabákový kouř velmi citlivé, např. doma a v soukromých dopravních prostředcích, |
H. |
vzhledem k tomu, že tabákový kouř může být během těhotenství příčinou zvýšeného rizika poškození plodu, potratu, narození mrtvého plodu nebo předčasného porodu, pomalejšího růstu plodu, menšího obvodu hlavičky plodu a snížené porodní hmotnosti, a že existuje souvislost mezi pasivním kouřením a záněty středního ucha, závažným poškozením funkcí plic, astmatem a také syndromem náhlého úmrtím kojenců, |
I. |
vzhledem k tomu, že Evropská unie a 25 z 27 jejích členských států již podepsalo a ratifikovalo Rámcovou úmluvu Světové zdravotnické organizace o kontrole tabáku (FCTC), v jejíž preambuli je uvedeno, že nárok na ochranu před tabákovým kouřem vyplývá ze základních lidských práv a svobod a že v souladu s článkem 8 FCTC je ochrana před tabákovým kouřem nezadatelným právem, |
J. |
vzhledem k tomu, že největšího prospěchu pro společnost a hospodářství bude nejlépe dosaženo, pokud bude vytváření nekuřáckého prostředí doplňováno účinnými politikami odvykání kouření na úrovni EU nebo členských států, jako jsou: a) účinné programy na podporu odvykání ve vzdělávacích zařízeních, zdravotnických zařízeních, na pracovištích a sportovištích a také snazší přístup k terapiím zaměřeným na odvykání (k behavioristickým i farmakologickým terapiím) pro ty, kteří chtějí přestat kouřit, b) diagnostikování a léčba závislosti na tabáku v národních zdravotnických a vzdělávacích programech a c) spolupráce na usnadnění přístupu a finanční dostupnosti v souladu s článkem 14 FCTC, |
K. |
vzhledem k tomu, že povinností odpovědné politiky je vytvořit prostředí, v němž již není kouření považováno za normální, což bude kuřáky motivovat k tomu, aby kouření omezili či kouřit přestali, podpoří je v procesu odvykání a zabrání tomu, aby děti a mladiství kouřit začali, |
L. |
vzhledem k tomu, že pouze všeobecný zákaz kouření na všech uzavřených pracovištích, včetně gastronomických provozů a provozů poskytujících nápoje, a také ve všech veřejných budovách a dopravních prostředcích může ochránit zdraví pracovníků a nekuřáků a že takový zákaz usnadní situaci těm, kteří chtějí s kouřením přestat, |
M. |
vzhledem k tomu, že není známo, že by došlo k náhlému poklesu tržeb v gastronomických podnicích v zemích, kde byl zaveden všeobecný zákaz kouření, |
N. |
vzhledem k tomu, že Světová banka ve své zprávě z roku 1999 „Zpomalení epidemie: vlády a hospodářské aspekty kontroly tabáku“ poukázala na efektivnost nákladů daňových opatření k omezení poptávky po tabákových výrobcích a ke snížení celkové spotřeby tabáku a že WHO rovněž zdůraznila, že zdanění má největší účinek, |
O. |
vzhledem k tomu, že se v evropské strategii WHO pro politiku odvykání kouření z roku 2004 uvádí, že zásahy ve prospěch odvykání kouření (jak behavioristické, tak farmakologické) jsou důležitou a z hlediska nákladů efektivní součástí komplexní strategie kontroly tabáku, která v budoucnosti značně uspoří výdaje zdravotního systému, |
P. |
vzhledem k tomu, že je známo, že spotřeba tabáku evropskému hospodářství ročně způsobuje škody, jež lze vyjádřit ve stovkách miliard, |
Q. |
vzhledem k tomu, že náklady, které souvisí se spotřebou tabáku a zatěžují systémy zdravotní péče, nese celá společnost, a nikoliv jejich původci, |
R. |
vzhledem k tomu, že je nepřijatelné, aby některé členské státy ve svých zemích podporovaly nákup tabákových výrobků nízkými daňovými sazbami za účelem zvýšení svých celkových daňových příjmů, |
S. |
vzhledem k tomu, že téměř 70 % obyvatelstva EU jsou nekuřáci, 27 % obyvatel kouří cigarety, 5% ubalené cigarety a 1 % doutníky nebo dýmku, |
T. |
vzhledem k tomu, že se pro zákaz kouření na pracovištích vyslovilo 86 % občanů EU, pro zákaz kouření v ostatních veřejných prostorách 84 %, pro zákaz kouření v restauracích 77 % a pro zákaz kouření v barech a hostincích 61 % občanů EU, |
U. |
vzhledem k tomu, že výchova zaměřená na cílové skupiny, zejména na mládež, těhotné ženy a rodiče, pomáhá omezit spotřebu tabáku, |
1. |
vítá zelenou knihu Komise jako výchozí bod pro odpovědnou evropskou politiku na ochranu občanů před tabákovým kouřem, který je zdraví škodlivý; |
2. |
vítá postup těch členských států, které již vydaly účinná opatření na ochranu před pasivním kouřením; |
3. |
opakuje svůj požadavek předložený Komisi již v usnesení ze dne 23. února 2005 o Evropském akčním plánu v oblasti životního prostředí a veřejného zdraví 2004-2010 (2), a to zařadit co nejdříve tabákový kouř do směrnice o nebezpečných látkách (3) jako rakovinotvornou látku do kategorie 1, aby tabákový kouř spadal do oblasti působnosti směrnice o karcinogenech a mutagenech (4); |
4. |
vyzývá Komisi, aby vytvořila seznam a kvantifikovala konkrétní škodlivé dopady kouření u mládeže v členských státech a aby následně spolu s členskými státy, které se zavázaly k omezení kouření u mládeže o nejméně 50 % do roku 2025, formulovala evropské cíle pro členské státy zaměřené na snižování spotřeby tabáku u mládeže; |
5. |
aniž jsou dotčeny jakékoliv povinnosti vyplývající z právních předpisů Společenství zdůrazňuje, že členské státy mohou svobodně určit formu opatření, která mají být přijata na vnitrostátní úrovni, ale že by Komisi v polovině stanoveného období a na jeho konci měly podat zprávu o pokroku v omezování škodlivých účinků kouření u mládeže; |
6. |
připomíná, že Komise má podpůrnou úlohu v dosahování evropských cílů, která spočívá v pomoci členským státům vyměňovat si znalosti a osvědčené postupy a provádět evropský výzkum v oblasti boje proti škodlivým účinkům kouření u mládeže; |
7. |
vyzývá Komisi, aby předložila návrh na změnu rámcové směrnice o ochraně zdraví a bezpečnosti na pracovišti (5), v němž bude vyžadovat, aby všichni zaměstnavatelé zajistili, že se na pracovišti nevyskytuje tabákový kouř; |
8. |
vyzývá členské státy, aby do dvou let zavedly neomezený zákaz kouření na všech uzavřených pracovištích, včetně stravovacích zařízení, a také ve všech uzavřených veřejných budovách a dopravních prostředcích v Evropské unii; vyzývá Komisi, aby v případě, že všechny členské státy nedosáhnou uvedených cílů, předložila Parlamentu a Radě návrh opatření na ochranu nekuřáků v oblasti bezpečnosti práce a zároveň uznala stávající vnitrostátní ustanovení v členských státech; |
9. |
vyzývá členské státy, které zavedly úplný zákaz kouření na veřejných místech, v barech a restauracích, aby vypracovaly a podepsaly dobrovolnou chartu o evropské zóně bez tabákového kouře, a vytvořily tak na základě dobrovolného členství předvoj členských států, které již zavedly úplný zákaz kouření, a vyzývá členy charty, aby zvážili, zda této dobrovolné chartě neposkytnou pomocí postupu rozšířené spolupráce legislativní status; |
10. |
vyzývá členské státy, aby během dvou let zakázaly kouření na veřejných hřištích; |
11. |
vyzývá Komisi, aby vypracovala zprávu o nákladech, které vznikají národním systémům zdravotní péče a hospodářství Evropské unie v souvislosti s kouřením a působením tabákového kouře; |
12. |
vyzývá Komisi, aby do roku 2008, pokud to bude možné, předložila návrh na úpravu směrnice 2001/37/ES (6) o tabákových výrobcích, který bude obsahovat alespoň:
|
13. |
vyzývá Komisi, aby prozkoumala další závazná opatření v rámci EU směřující k Evropě bez tabákového kouře a na podporu komplexní tabákové kontroly a strategie odvykání kouření, např:
|
14. |
vyzývá Komisi, aby prozkoumala, jaká daňová opatření by mohla pomoci omezit spotřebu tabáku, zejména u mládeže, a žádá Komisi, aby na základě těchto šetření vydala doporučení pro členské státy; |
15. |
vyzývá všechny členské státy, aby přestaly podporovat nákup tabákových výrobků uplatňováním nízkých daňových sazeb ve svých zemích; |
16. |
vítá rozhodnutí Itálie zakázat veškerou přepravu neoznačených cigaret jako způsob boje proti pašování a v zájmu usnadnění určení původu; |
17. |
vyzývá Komisi, aby předložila návrhy na změnu směrnice 2001/37/ES za účelem odstranění požadavku na uvádění obsahu dehtu, nikotinu a oxidu uhelnatého na balení cigaret, které v současnosti kuřákům poskytuje zavádějící srovnání; |
18. |
vyzývá Komisi, aby předložila návrhy na změnu směrnice 2001/37/ES za účelem začlenit obnovenou sérii větších a účinnějších obrazových varování povinně na všechny tabákové výrobky prodávané v Evropské unii, přičemž tato varování by měla být uvedena na obou stranách balení tabákového výrobku; domnívá se, že všechna varování by také měla zahrnovat jasné kontaktní údaje pro pomoc kuřákům při odvykání kouření uvedením bezplatného telefonního čísla nebo internetové stránky; |
19. |
zejména vyzývá Komisi, aby doporučila zařadit varování o souvislosti mezi kouřením a slepotou do revize směrnice 2001/37/ES, jelikož řada nejnovějších vědeckých studií poskytla shodné a nezvratné důkazy, že kouření vyvolává ztrátu vidění způsobenou věkem podmíněnou makulární degenerací; tato varování by se měla nacházet na seznamu varovných označení, která se používají pro tabákové výrobky, spolu s vhodným grafickým znázorněním zdůrazňujícím tuto informaci; |
20. |
vyzývá členské státy, aby kuřákům, kteří chtějí přestat kouřit, jejich záměr usnadnily podpůrnými opatřeními, např. intervencemi pro odvykání kouření:
|
21. |
zdůrazňuje, že podle evropské strategie WHO z roku 2004 pro politiku odvykání kouření má intenzivní poradenství poskytnuté lékařem v délce větší než 10 minut nejvyšší míru úspěchu v dosahování dlouhodobé abstinence; vyzývá proto členské státy, aby zavedly poradenství pro ukončení závislosti na nikotinu do vnitrostátního systému zdravotní péče tím, že povzbudí a vyškolí odborníky primární péče, aby se systematicky dotazovali pacientů na kouření a aby radili kuřákům, jak přestat kouřit, a aby za toto intenzivní poradenství platily; |
22. |
vyzývá členské státy, aby vedly informační a vzdělávací kampaně týkající se zdravého životního stylu přizpůsobené všem věkovým kategoriím a sociálním skupinám s cílem umožnit lidem nést odpovědnost za sebe a případně i za své děti; |
23. |
domnívá se, že by taková opatření na odvykání kouření měla zajistit, aby kuřáci, zejména mládež a ekonomicky slabší jedinci, měli přístup k cenově dostupným výrobkům pro odvykání kouření a k léčbě, včetně poradenství, aby se zajistilo, že neexistují nerovnosti, které by osoby, které jsou ve společnosti méně zvýhodněné, odradily od využívání těchto opatření; |
24. |
domnívá se, že by informace o tom, jak přestat kouřit, včetně bezplatných telefonních čísel nebo internetové adresy, měly být viditelně dostupné ve všech místech, kde jsou tabákové výrobky prodávány; |
25. |
vyzývá Komisi, aby na úrovni EU i nadále prováděla podpůrná opatření, např. opatření ke zvýšení informovanosti; domnívá se, že by rozvoj odbornosti lékařů a ostatního zdravotnického personálu měl být důležitou a prioritní oblastí; |
26. |
vyzývá Komisi, aby prozkoumala zdravotní rizika spojená s užíváním tabáku snus a jeho dopad na spotřebu cigaret; |
27. |
požaduje, jako jeden ze členů rozpočtového orgánu, aby bylo v této souvislosti financování opatření ke zvýšení informovanosti, která jsou v současné době hrazena z Tabákového fondu Společenství, zajištěno v plném rozsahu také po ukončení činnosti tohoto fondu; |
28. |
vyzývá Komisi a členské státy, aby do své zdravotní a rozvojové práce a práce se zeměmi s nízkými příjmy zahrnuly kontrolu tabáku jako klíčovou prioritu, aby byla zajištěna dostupnost veškerého nezbytného financování a technické pomoci, aby byli partneři EU ze států AKT schopni splnit své povinnosti vyplývající z Rámcové úmluvy Světové zdravotnické organizace o kontrole tabáku; vyzývá Komisi, aby vždy rychle splácela všechny své finanční závazky spojené s Rámcovou úmluvou Světové zdravotnické organizace o kontrole tabáku a s příslušnými iniciativami v rámci OSN; |
29. |
vyzývá Itálii a Českou republiku, aby co nejdříve ratifikovaly FCTC; |
30. |
odsuzuje přehlížení omezení kouření v Evropském parlamentu některými poslanci a zaměstnanci Evropského parlamentu, např. kouřením na schodištích nebo v otevřeném poslaneckém baru ve Štrasburku; |
31. |
vyzývá předsednictvo a poukazuje přitom na povinnost být příkladem, aby s okamžitou účinností vydalo zákaz kouření ve všech prostorách Evropského parlamentu bez výjimky; vyzývá k důslednému prosazování tohoto zákazu; |
32. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi. |
(1) Texty přijaté dne 13.12.2006, P6_TA(2006)0552.
(2) Úř. věst. C 304 E, 1.12.2005, s. 264.
(3) Směrnice Rady 67/548/EHS ze dne 27. června 1967 o sbližování právních a správních předpisů týkajících se klasifikace, balení a označování nebezpečných látek (Úř. věst. 196, 16.8.1967, s. 1).
(4) Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/37/ES ze dne 29. dubna 2004 o ochraně zaměstnanců před riziky spojenými s expozicí karcinogenům nebo mutagenům při práci (Úř. věst. L 158, 30.4.2004, s. 50).
(5) Směrnice Rady 89/391/EHS ze dne 12. června 1989 o zavádění opatření pro zlepšení bezpečnosti a ochrany zdraví zaměstnanců při práci (Úř. věst. L 183, 29.6.1989, s. 1).
(6) Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/37/ES ze dne 5. června 2001 o sbližování právních a správních předpisů členských států týkajících se výroby, obchodní úpravy a prodeje tabákových výrobků (Úř. věst. L 194, 18.7.2001, s. 26).
P6_TA(2007)0472
Vztahy mezi EU a Tureckem
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2007 o vztazích mezi EU a Tureckem
Evropský parlament,
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 15. prosince 2004 o pravidelné zprávě a doporučení Evropské komise o pokroku Turecka v přípravách na přistoupení za rok 2004 (1), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 28. září 2005 o zahájení jednání o přistoupení s Tureckem (2), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 27. září 2006 o pokroku Turecka v přípravách na přistoupení (3), |
— |
s ohledem na svá usnesení ze dne 16. března 2006 o strategickém dokumentu Komise o rozšíření pro rok 2005 (4) a ze dne 13. prosince 2006 o sdělení Komise o strategii rozšíření a hlavních výzvách na roky 2006-2007 (5), |
— |
s ohledem na rámec pro jednání s Tureckem ze dne 3. října 2005, |
— |
s ohledem na rozhodnutí Rady 2006/35/ES ze dne 23. ledna 2006 o zásadách, prioritách a podmínkách přístupového partnerství s Tureckem (6) (přístupové partnerství), |
— |
s ohledem na zprávu Komise o pokroku Turecka za rok 2006 (SEK(2006)1390), |
— |
s ohledem na sdělení Komise Evropskému parlamentu a Radě o strategii rozšíření a hlavních výzvách na roky 2006-2007 (KOM(2006)0649), |
— |
s ohledem na čl. 103 odst. 2 jednacího řádu, |
A. |
vzhledem k tomu, že dne 3. října 2005 byla s Tureckem zahájena jednání o přistoupení poté, co Rada schválila rámec pro jednání s Tureckem, a vzhledem k tomu, že zahájení těchto jednání je výchozím bodem procesu s otevřeným koncem, |
B. |
vzhledem k tomu, že se Turecko zavázalo k reformám, dobrým sousedským vztahům a postupnému sbližování s EU, a vzhledem k tomu, že tyto snahy by měly být vnímány jako příležitost, aby Turecko samo modernizovalo, |
C. |
vzhledem k tomu, že základem pro přistoupení k EU zůstává i nadále úplné splnění všech kodaňských kritérií, stejně jako integrační kapacita Unie, a to v souladu se závěry předsednictví ze zasedání Evropské rady z prosince 2006. |
D. |
vzhledem k tomu, že Turecko dosud v plné míře neprovedlo opatření vyplývající z dohody o přidružení mezi ES a Tureckem a z jejího dodatkového protokolu, |
E. |
vzhledem k tomu, že po vlně reforem zavedených v období 2002 až 2004 se rychlost reforem v Turecku zpomalila; vzhledem k tomu, že dne 17. dubna 2007 turecká vláda přijala vlastní „Program sbližování s acquis EU 2007-2013“, a vzhledem k tomu, že nová turecká vláda dne 31. srpna 2007 představila svůj program, jehož součástí je hospodářský rozvoj, sepsání nové ústavy a urychlení reforem potřebných k přiblížení Turecka EU, |
1. |
vyzývá Komisi, aby ve své pravidelné zprávě stanovila témata, kterými se Turecko musí přednostně zabývat, se zaměřením na dosažení krátkodobých a střednědobých priorit stanovených v přístupovém partnerství, a věnovala zvláštní pozornost otázkám, na které upozorňuje toto usnesení; očekává, že Komise v plné míře využije všechny vhodné prostředky, aby účinně podpořila proces reforem, přičemž připomíná Turecku, že splnění jeho závazků v termínech stanovených přístupovým partnerstvím má mimořádný význam pro jeho důvěryhodnost; |
2. |
blahopřeje Turecku k uskutečnění svobodných a spravedlivých voleb, jak uvedla mise OBSE/Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva pro hodnocení průběhu voleb a delegace parlamentního shromáždění Rady Evropy; vítá volby do Velkého národního shromáždění Turecka, ve kterém jsou zastoupeny všechny regiony a v němž se zvýšil podíl žen, a vybízí nově zvolené poslance, aby se zavázali, že budou pokračovat v upevňování demokracie v Turecku; |
3. |
vítá zvolení nového prezidenta jako výraz stability turecké demokracie; vyzývá prezidenta Abdullaha Güla, aby podporoval pluralismus a jednotu tureckého lidu v sekulárním státě na cestě k obtížným, ale nezbytným reformám; |
4. |
očekává, že nová turecká vláda, která má silný mandát a těší se důvěře veřejnosti, urychlí proces reforem, aby splnila závazky stanovené v přístupovém partnerství; vybízí vládu, aby se v ústavních a institucionálních záležitostech snažila dosáhnout širokého konsenzu v tureckém parlamentu a s tureckou občanskou společností; připomíná, že přeměna Turecka v demokratický a prosperující stát, který se řídí zásadami právního státu, společně s jednotným uplatňováním právních norem má pro Turecko strategický význam; vítá v tomto ohledu závazek nové vlády posílit v příštích měsících a letech reformní proces; |
5. |
vítá záměr nové turecké vlády přijmout novou, civilní ústavu, která bude chránit základní lidská práva a svobody; zdůrazňuje, že je třeba zajistit, aby nová ústava obsahovala kontrolní systém, který by byl zárukou demokratického a sekulárního charakteru tureckého státu; vyzývá všechny zúčastněné strany k podpoře otevřeného a konsenzuálního ústavního procesu; připomíná v tomto kontextu své dřívější doporučení týkající se volebního prahu; zdůrazňuje, že plánování ústavy by nemělo oddálit neodkladné reformy, zejména pokud jde o článek 301 trestního zákoníku; |
6. |
vítá pozitivní hospodářský vývoj Turecka v posledních letech; považuje však za zásadně důležité, aby zvýšilo zaměstnanost a vypracovalo strategii reforem, které zvýší sociální soudržnost turecké společnosti; |
7. |
vítá snahy turecké vlády o sblížení právních předpisů s acquis EU v oblasti energetiky a podporuje zahájení jednání o energetice, jakmile budou dokončeny technické přípravy; vybízí Turecko k tomu, aby se stalo právoplatným členem Evropského energetického společenství, a tak dále prohloubilo energetickou spolupráci mezi EU a Tureckem zaměřenou na lepší zabezpečení dodávek energie a podporovalo využívání obnovitelných zdrojů energie a investice do energetické účinnosti; vyzdvihuje význam Turecka jako tranzitního centra pro diverzifikaci dodávek plynu do EU; zdůrazňuje, že projekty v oblasti energie na jižním Kavkaze, jichž se Turecko účastní, by měly být přístupné všem zemím tohoto regionu, které jsou součástí politiky sousedství EU; |
8. |
konstatuje, že v nadcházejících letech vzroste význam geostrategické polohy Turecka v regionu a jeho úloha v oblasti dopravy a logistiky; vyzývá Komisi, aby vydala zvláštní zprávu o nejnovějším vývoji a budoucích úkolech v této oblasti; |
9. |
je znepokojen opakovaným zasahováním tureckých ozbrojených sil do politiky; zdůrazňuje, že je třeba vyvinout další úsilí pro zajištění plné a účinné civilní kontroly armády; zdůrazňuje, že na formulování a provádění národní bezpečnostní strategie by měly dohlížet civilní orgány; požaduje, aby byl nad vojenskou a obrannou politikou a všemi souvisejícími výdaji zřízen plný parlamentní dohled; dále vyzývá k tomu, aby byl zřízen parlamentní dohled nad tureckými tajnými službami, četnictvem a policií; |
10. |
vítá dialog mezi občanskou společností EU a Turecka a žádá Komisi, aby předložila zprávu o aktivitách, které se v tomto rámci uskutečnily; zdůrazňuje význam rostoucích kontaktů mezi občanskou společností v Turecku a EU; vyzývá Komisi, aby občanské společnosti poskytla cílenou podporu, aby se více angažovala v různých regionech Turecka a aby zvláštní pozornost v tomto kontextu věnovala jihovýchodu; vyzývá novou tureckou vládu, aby do procesu reforem intenzivněji zapojila svou občanskou společnost, která je významným zastáncem demokracie v Turecku; |
11. |
poukazuje na své výše uvedené usnesení ze dne 27. září 2006 o Turecku, zejména na body věnované reformám, které jsou nezbytné pro lepší fungování soudnictví a pro boj s korupcí, dodržování základních lidských práv a svobod, ochranu práv žen, uplatňování politiky nulové tolerance vůči mučení a také pro lepší ochranu práv menšin a náboženských a kulturních práv; předtím, než zhodnotí pokrok při provádění těchto reforem, očekává výsledky intenzivnějšího sledování politických kritérií, které Komise oznámila ve své poslední strategii rozšíření; vyzývá Komisi, aby tyto výsledky zveřejnila ve své příští zprávě o pokroku; |
12. |
vyzývá novou tureckou vládu, aby plně uskutečnila opatření vyplývající z dohody o přidružení mezi ES a Tureckem a z jejího dodatkového protokolu; připomíná, že nesplnění závazků Turecka uvedených v přístupovém partnerství bude i nadále vážně narušovat proces vyjednávání; |
13. |
odsuzuje skutečnost, že řada osob je stále pronásledována na základě článku 301 trestního zákoníku; důrazně odsuzuje nedávný rozsudek nad Serkisem Seropjanem a Aratem Dinkem podle tohoto článku; naléhá na vládu a nově zvolený parlament, aby zajistily zrušení všech ustanovení trestního zákoníku, která umožňují svévolné omezování pokojného vyjádření názorů, a zaručily svobodu projevu a svobodu tisku; považuje to za zcela prvořadý úkol nové vlády; |
14. |
zdůrazňuje, že je nutné neprodleně přijmout zákon o nadacích, jež bude řešit současnou právní nejistotu ohledně právního postavení náboženských menšin a stanoví jasný právní rámec, který jim umožní svobodně vykonávat své náboženství mimo jiné i tím, že jim bude dovoleno vlastnit majetek a vzdělávat své vlastní duchovní; sdílí obavy, které dne 24. července 2007 vyjádřila Rada v souvislosti s nedávným rozhodnutím tureckého kasačního soudu o ekumenickém patriarchátu; vyzývá novou tureckou vládu, aby svůj přístup k náboženským menšinám uvedla v soulad se zásadami svobody náboženského vyznání, jak jsou definovány v Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod a judikatuře Evropského soudu pro lidská práva; vyzývá Komisi, aby tyto otázky nastolila při jednáních s novou vládou; rovněž vybízí Komisi, aby uvedla, jakým způsobem lze využít předvstupní nástroj zřízený nařízením Rady (ES) č. 1085/2006 (7) k ochraně křesťanského dědictví; |
15. |
důrazně odsuzuje vraždu Hranta Dinka, křesťanského duchovního Andrey Santora, tří křesťanů v Malatyi, teroristický útok v Ankaře a všechny ostatní projevy politicky nebo nábožensky motivovaného násilí; očekává, že turecké orgány tyto případy plně prošetří a postaví všechny zodpovědné osoby před soud; zdůrazňuje naléhavou potřebu účinně bojovat proti všem formám extremismu a násilí a odstranit je ze všech oblastí veřejného života v Turecku; vyzývá tureckou vládu, aby zvýšila ochranu těch skupin, menšin nebo jednotlivců, kteří se cítí zastrašováni a diskriminováni; |
16. |
vyzývá novou vládu, aby přijala konkrétní opatření, která zajistí, že budou plně dodržována práva odborů v souladu s evropskými normami a normami Mezinárodní organizace práce; vybízí ji, aby podpořila prohlubování sociálního dialogu mezi sdruženími zaměstnavatelů a odbory; žádá proto Komisi, aby tuto věc řešila s novou vládou; |
17. |
vítá skutečnost, že značný počet žen zastává v Turecku důležité funkce v hospodářství a v akademickém prostředí a do tureckého parlamentu bylo zvoleno více žen než v předchozích volbách; zdůrazňuje, že přístup žen ke vzdělání, rovné zacházení a zvýšení jejich ekonomického postavení jsou klíčovými faktory dalšího hospodářského růstu a prosperity Turecka; vyjadřuje politování nad tím, že porušování práv žen, a zejména takzvané „zločiny ve jménu cti“, představují i nadále vážný problém; naléhavě proto vyzývá Komisi, aby nové vládě zdůraznila, že je zapotřebí, aby zintenzívnila své úsilí vedoucí k odstranění násilí páchaného na ženách a diskriminačních postupů uplatňovaných vůči nim, a zdůrazňuje, že součástí tohoto úsilí by měla být mimo jiné trvalá veřejná kampaň a zřízení více útočišť pro ženy v tísni; |
18. |
poukazuje na potřebu komplexní strategie socioekonomického rozvoje jihovýchodního Turecka; vyzývá Komisi, aby uvedla, jakým způsobem lze použít předvstupní nástroj na podporu úsilí, které bude muset nová turecká vláda vyvinout pro rozvoj jihovýchodu, a aby tuto pomoc koordinovala s jinými mezinárodními finančními institucemi; |
19. |
vyjadřuje obavu z důsledků sociálních, ekologických, kulturních a geopolitických problémů tureckého projektu rozvoje jihovýchodní Anatolie, ve kterém mají projekty výstavby vodních přehrad přímý dopad na zásobování vodou v sousedních zemích; vyzývá Komisi, aby ve své pravidelné zprávě blíže sledovala rozvoj přeshraniční spolupráce v oblasti vod v souladu s mezinárodními úmluvami, směrnicemi na ochranu přírody a životního prostředí a rámcovou směrnicí o vodě (8) a aby podpořila použití environmentálních norem EU na velké důlních projekty a projekty výstavby vodních děl; |
20. |
vyzývá novou vládu, aby zahájila politickou iniciativu, která by napomohla trvalému řešení kurdské problematiky, a aby za konstruktivní účasti nově zvolených poslanců Velkého národního shromáždění Turecka a zvolených starostů a občanské společnosti na jihovýchodě usilovala o významný pokrok v sociálním, ekonomickém a kulturním životě; vítá rozhodnutí prezidenta Güla uskutečnit svou první návštěvu jihovýchodního Turecka; |
21. |
důrazně odsuzuje násilí páchané Dělnickou stranou Kurdistánu (PKK) a jinými teroristickými skupinami na tureckém území; vyjadřuje svou solidaritu s Tureckem v boji proti terorismu a opakuje svou výzvu určenou PKK, aby bezodkladně a bezpodmínečně vyhlásila příměří a dodržovala je; zdůrazňuje, že je zapotřebí, aby byl boj proti terorismu veden úměrně hrozbě a za přijetí plného závazku dodržování mezinárodních právních nástrojů a norem; zdůrazňuje, že násilí páchané na civilistech nelze ničím omluvit; |
22. |
je hluboce znepokojen důsledky případné přeshraniční vojenské akce tureckých vojáků v severním Iráku; vyzývá Turecko, aby se zdrželo jakékoliv nepřiměřené vojenské akce narušující svrchovanost iráckého území a naléhavě žádá Irák a Turecko, aby zahájily vojenskou a policejní spolupráci jako účinnou prevenci proti teroristickým aktivitám ze strany severního Iráku, a zmírnily tak napjatou situaci na turecko-irácké hranici; vyzývá Radu, aby se zasazovala o konkrétní spolupráci mezi Tureckem a regionální kurdskou vládou v Iráku, která musí převzít odpovědnost za zamezení teroristickým útokům ze severního Iráku; |
23. |
přikládá velký význam závazku Turecka udržovat dobré sousedské vztahy v souladu s požadavky stanovenými v rámci pro jednání; znovu opakuje svá očekávání, že Turecko ukončí veškeré hospodářské blokády a uzavření hranic a zdrží se výhrůžek nebo vojenských aktivit vůči sousedním zemím, které by mohly vést ke vzniku napětí; opakovaně vyzývá Turecko, aby se angažovalo ve vážném a intenzivním úsilí o vyřešení neurovnaných sporů se všemi sousedními zeměmi, a to v souladu s Chartou OSN a ostatními příslušnými mezinárodními úmluvami, včetně svobodné a otevřené diskuse o událostech, ke kterým došlo v minulosti; opakovaně vyzývá vlády Turecka a Arménie, aby zahájily proces usmíření vzhledem k přítomnosti i minulosti, a vyzývá Komisi, aby napomáhala usmíření mezi Tureckem a Arménií a využila při tom regionální spolupráce, k níž dochází v rámci evropské politiky sousedství a politiky černomořské synergie; |
24. |
vyjadřuje politování nad tím, že nedošlo k podstatnému pokroku směrem k dosažení celkového urovnání kyperské otázky; opakovaně vyzývá obě strany, aby zaujaly konstruktivní postoj s cílem dosáhnout celkového urovnání kyperské otázky v rámci OSN, které bude založeno na zásadách, na nichž spočívá EU; v tomto ohledu připomíná svá předchozí usnesení, v nichž se uvádí, že stažení tureckých sil by usnadnilo jednání o urovnání; |
25. |
vítá vytvoření nástroje finanční podpory k stimulaci hospodářského rozvoje tureckého společenství na Kypru; vyzývá Komisi, aby podala zprávu věnovanou konkrétně provádění a účinnosti tohoto nástroje; |
26. |
zdůrazňuje, že Turecko má významný potenciál, pokud jde o oblast Černého moře, jižního Kavkazu a oblast Střední Asie, neboť může do těchto oblastí přinášet stabilitu, demokratickou správu, vzájemnou důvěru a prosperitu, a to zejména prostřednictvím projektů regionální spolupráce; zdůrazňuje úlohu Turecka na Blízkém východě; vyzývá Komisi, aby prohloubila spolupráci s tureckou vládou, pokud jde o politiku EU vůči těmto oblastem; |
27. |
připomíná Komisi svůj požadavek, aby vypracovala zprávu navazující na studii dopadů předloženou v roce 2004, a žádá, aby byla předložena v roce 2007; |
28. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi, vládám a parlamentům členských států a vládě a parlamentu Turecka. |
(1) Úř. věst. C 226 E, 15.9.2005, s. 189.
(2) Úř. věst. C 227 E, 21.9.2006, s. 163.
(3) Úř. věst. C 306 E, 15.12.2006, s. 284.
(4) Úř. věst. C 291 E, 30.11.2006, s. 402.
(5) Přijaté texty, P6_TA(2006)0568.
(6) Úř. věst. L 22, 26.1.2006, s. 34.
(7) Úř. věst. L 210, 31.7.2006, s. 82.
(8) Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2000/60/ES ze dne 23. října 2000, kterou se stanoví rámec pro činnost Společenství v oblasti vodní politiky (Úř. věst. L 327, 22.12.2000, s. 1).
Čtvrtek 25. října 2007
16.10.2008 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 263/457 |
ZÁPIS
(2008/C 263 E/04)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Diana WALLIS
místopředsedkyně
1. Zahájení zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 10:00.
2. Činnosti Evropského veřejného ochránce práv za rok 2006 (rozprava)
Zpráva o výroční zprávě o činnosti Evropského veřejného ochránce práv za rok 2006 [2007/2131(INI)] — Petiční výbor.
Zpravodajka: Luciana Sbarbati (A6-0301/2007)
Vystoupil Nikiforos Diamandouros (veřejný ochránce práv).
Luciana Sbarbati uvedla zprávu.
Vystoupila Margot Wallström (místopředsedkyně Komise).
Vystoupili: Manolis Mavrommatis za skupinu PPE-DE, Alexandra Dobolyi za skupinu PSE, Anneli Jäätteenmäki za skupinu ALDE, Mieczysław Edmund Janowski za skupinu UEN, Margrete Auken za skupinu Verts/ALE, Dimitrios Papadimoulis za skupinu GUE/NGL, Luca Romagnoli za skupinu ITS, Robert Atkins, Maria Matsouka, Marios Matsakis, Ryszard Czarnecki, Eva-Britt Svensson, Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Proinsias De Rossa, Leopold Józef Rutowicz, Mairead McGuinness, Inés Ayala Sender, Simon Busuttil, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Roberta Alma Anastase, Andrzej Jan Szejna, Nikiforos Diamandouros a Margot Wallström.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.16 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
(Zasedání bylo přerušeno v 11:20 před hlasováním a pokračovalo v 11:30)
PŘEDSEDNICTVÍ: Hans-Gert PÖTTERING
předseda
3. Označování původu (písemné prohlášení)
Písemné prohlášení 75/2007 o označování původu zboží, které předložili Joseph Daul, Enrique Barón Crespo, Graham Watson, Heide Rühle a Eugenijus Maldeikis, podepsala většina všech poslanců Parlamentu. Prohlášení bude následně podle čl. 116 odst. 4 jednacího řádu zasláno adresátům, kteří jsou v něm uvedeni, a zveřejněno spolu se jmény signatářů v textech přijatých na zasedání konaném dne 11. 12. 2007.
4. Prohlášení předsednictva
Předseda vystoupil s následujícím sdělením:
Konference předsedů jednomyslně přijala rozhodnutí, o kterém vás chci informovat a se kterým se obracím zejména na Radu.
Výbor stálých zástupců se během včerejších jednáních týkajících návrhu Komise na změnu nařízení o financování politických stran na evropské úrovni rozhodl rozdělit návrh Komise a rozhodnout o nezbytných změnách finančního nařízení v samostatném aktu podle platného právního základu, který umožňuje toto nařízení změnit.
Toto rozhodnutí by znamenalo, že by Evropský parlament ztratil možnost spolurozhodovat o zásadních aspektech tohoto legislativního postupu a že by Komise, v rozporu s tím, o čem je přesvědčena, musela předložit nový návrh, který by mimo jiné musela konzultovat s Účetním dvorem.
Evropský parlament žádá Radu, aby toto rozhodnutí znovu zvážila. Změny nařízení o politických stranách, jež Komise navrhla, jsou nezbytné k překonání praktických překážek, které se vyskytly při provádění tohoto nařízení. Tyto změny by mimo jiné umožnily dále podporovat rozvoj politických nadací na evropské úrovni, které významným způsobem přispívají k vytváření veřejného politického mínění. Proto je nezbytné, aby navrhované nařízení vstoupilo co nejrychleji v platnost.
Výbor pro ústavní záležitosti přijal dne 22. října zprávu, která vyjadřuje vůli dosáhnout kompromisního řešení s Radou a umožnit tak rychlé přijetí navrhovaného nařízení.
Pokud stálí zástupci právní akt rozdělí, zmaří vynaložené úsilí. Rozdělení právního aktu není z právního hlediska nutné, zpochybňuje právo Komise podávat návrhy, omezuje práva Parlamentu a může způsobit značné zpoždění.
Jménem Konference předsedů žádám Radu, aby na ministerské úrovni upravila rozhodnutí stálých zástupců.
Vystoupili Jo Leinen, předseda výboru AFCO a Margot Wallström (místopředsedkyně Komise).
5. Sacharovova cena za rok 2007 (vyhlášení laureáta)
Předseda oznámil, že Konference předsedů se na své dnešní schůzi jednomyslně rozhodla udělit Sacharovovu cenu za rok 2007 súdánskému obhájci lidských práv Sálihovi Mahmúdovi Usmánovi.
Cena bude předána dne 11. prosince 2007 ve Štrasburku.
*
* *
Předseda rovněž oznámil, že se Konference předsedů jednomyslně rozhodla uctít na příštím dílčím zasedání památku ruské novinářky Anny Politkovské.
6. Přivítání
Předseda jménem Parlamentu přivítal členy delegace parlamentu Republiky Tádžikistán, kterou vede Machamboj Asimovič Machmudov. Členové delegace byli usazeni na vyhrazená místa na galerii pro hosty.
7. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.
7.1. Návrh souhrnného rozpočtu Evropské unie — Rozpočet 2008 (hlasování)
— |
Předlohy změn a pozměňovací návrhy k výdajům v Oddílu III návrhu souhrnného rozpočtu pro rok 2008 (Komise) |
— |
Předlohy změn k Oddílům I, II, IV, V, VI, VII, VIII, IX návrhu souhrnného rozpočtu na rozpočtový rok 2008 týkající se Evropského parlamentu, Rady, Soudního dvora, Účetního dvora, Hospodářského a sociálního výboru, Výboru regionů, Evropského veřejného ochránce práv a Evropského inspektora ochrany údajů |
(K přijetí předloh změn pokrývajících nepovinné výdaje se vyžaduje získání většiny hlasů poslanců Evropského parlamentu. K přijetí pozměňovacích návrhů pokrývajících povinné výdaje je postačující většina odevzdaných hlasů)
Předlohy změn a pozměňovací návrhy jsou uvedeny v příloze „Přijaté texty“.
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 1)
Vystoupili:
— |
Kyösti Virrankoski (zpravodaj) před hlasováním upozornil na technická upřesnění týkající se změn 990, 24, 989 a 1043 a poznámek ke změně 1133. Dále upřesnil, že poznámky ke změně 634 se netýkají změn 1018, 934, 938 a 940. Doporučil rovněž zamítnutí změny 752 ve prospěěch změny 610, převod rezervy ze změny 752 do změny 610 a zamítnutí změny 1044 ve prospěch změny 32; |
— |
Kyösti Virrankoski během hlasování doporučil, aby se hlasovalo o poznámkách ke změně 822, a poskytl podrobné informace týkající se rezervy změn 938 a 1043; požádal, aby se o změně 610 hlasovalo před změnou 752; vystoupil rovněž ke změnám 753 a 990; |
— |
Véronique De Keyser a Christopher Heaton-Harris vystoupili ke změnám 231 a 21; |
— |
László Surján uvedl, že platí německé znění změny 951; |
— |
Ville Itälä (zpravodaj) před hlasováním o Oddíle I (Parlament) upozornil na určitá technická upřesnění týkající se změn 1094, 1004 a 1013. |
7.2. Návrh souhrnného rozpočtu EU na rok 2008 (Oddíl III) (hlasování)
Zpráva o návrhu souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008, Oddíl III - Komise (C6-0287/2007 — 2007/2019(BUD)) a návrh na změnu č. 1/2008 (13659/2007 — C6-0341/2007) k návrhu souhrného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008 — Rozpočtový výbor.
Zpravodaj: Kyösti Virrankoski (A6-0397/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 2)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0473)
7.3. Rozpočet na rozpočtový rok 2008 (Oddíly I, II, IV, V, VI, VII, VIII, IX) (hlasování)
Zpráva o návrhu souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008; Oddíl I - Evropský parlament,Oddíl II - Rada, Oddíl IV - Soudní dvůr, Oddíl V - Účetní dvůr, Oddíl VI - Evropský hospodářský a sociální výbor, Oddíl VII - Výbor regionů, Oddíl VIII - Evropský veřejný ochránce práv, Oddíl IX - Evropský inspektor ochrany údajů [C6-0288/2007 — 2007/2019B(BUD)] — Rozpočtový výbor.
Zpravodaj: Ville Itälä (A6-0394/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 3)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0474)
7.4. Uznávání podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a o dohledu nad nimi * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o podnětu Spolkové republiky Německo a Francouzské republiky k přijetí rámcového rozhodnutí Rady o uznávání podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a o dohledu nad nimi [06480/2007 — C6-0129/2007 — 2007/0807(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodajka: Maria da Assunção Esteves (A6-0356/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 4)
PODNĚT, POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY a NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2007)0475)
K hlasování vystoupili:
— |
Maria da Assunção Esteves (zpravodajka) předložila ústní pozměňovací návrh k pozměňovacímu návrhu 2, který byl vzat v potaz. |
7.5. Evropský příkaz k výkonu trestu a předávání odsouzených osob * (hlasování)
Zpráva o návrhu rámcového rozhodnutí Rady o provádění zásady vzájemného uznávání rozsudků ve věcech trestních, které ukládají trest odnětí svobody nebo opatření spojená se zbavením svobody, za účelem jejich výkonu v Evropské unii [09688/2007 — C6-0209/2007 — 2005/0805(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodaj: Ioannis Varvitsiotis (A6-0362/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 5)
NÁVRH ROZHODNUTÍ RADY
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2007)0476)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0476)
7.6. Dohody mezi ES a Madagaskarem o rybolovu * (hlasování)
Zpráva o pozměněném návrhu nařízení Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Madagaskarskou republikou o partnerství v odvětví rybolovu [KOM(2007)0428 — C6-0064/2007 — 2007/0006(CNS)] — Výbor pro rybolov.
Zpravodajka: Margie Sudre (A6-0405/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 6)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2007)0477)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0477)
7.7. Dohoda o partnerství v odvětví rybolovu mezi ES a Mosambikem * (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Mosambickou republikou o partnerství v odvětví rybolovu [KOM(2007)0472 — C6-0284/2007 — 2007/0170(CNS)] — Výbor pro rybolov.
Zpravodaj: Emanuel Jardim Fernandes (A6-0404/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 7)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2007)0478)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0478)
7.8. Registry hospodářských subjektů pro statistické účely ***II (hlasování)
Doporučení pro druhé čtení o společném postoji přijatém Radou k přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zavádí společný rámec pro registry hospodářských subjektů pro statistické účely a zrušuje nařízení Rady (EHS) č. 2186/93 [07656/5/2007 — C6-0218/2007 — 2005/0032(COD)] — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodaj: Hans-Peter Martin (A6-0353/2007)
(potřebná kvalifikovaná většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 8)
SPOLEČNÝ POSTOJ RADY
prohlášen za schválený v pozměněném znění (P6_TA(2007)0479)
Vystoupil Hans-Peter Martin (zpravodaj) (předseda poslanci odebral slovo, jeho vystoupení se netýkalo zprávy).
7.9. Zvýšení cen potravin, ochrana spotřebitele (hlasování)
Návrhy usnesení: B6-0400/2007, B6-0401/2007, B6-0402/2007, B6-0403/2007, B6-0404/2007 a B6-0405/2007
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 9)
NÁVRH USNESENÍ RC-B6-0400/2007
(nahrazující B6-0400/2007, B6-0401/2007, B6-0403/2007, B6-0404/2007 a B6-0405/2007):
předložen těmito poslanci:
— |
Joseph Daul, Lutz Goepel, Neil Parish, Struan Stevenson, Esther De Lange, Carmen Fraga Estévez, Esther Herranz García, Elisabeth Jeggle, Mairead McGuinness, James Nicholson a Agnes Schierhuber za skupinu PPE-DE, |
— |
Luis Manuel Capoulas Santos za skupinu PSE, |
— |
Niels Busk, Kyösti Virrankoski, Martin Schulz, Ona Juknevičienė a Danutė Budreikaitė za skupinu ALDE, |
— |
Adam Bielan, Sergio Berlato, Janusz Wojciechowski, Gintaras Didžiokas, Andrzej Tomasz Zapałowski, Liam Aylward, Zdzisław Zbigniew Podkański, Ewa Tomaszewska, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk, Ryszard Czarnecki a Mieczysław Edmund Janowski za skupinu UEN, |
— |
Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf za skupinu Verts/ALE. |
přijat (P6_TA(2007)0480)
(Návrh usnesení B6-0402/2007 se nebere v potaz.)
7.10. Zvláštní opatření pro Irák na rok 2007 (hlasování)
Návrh usnesení, který podle článku 81 jednacího řádu předložil Výbor pro rozvoj, o návrhu rozhodnutí Komise, kterým se zřizuje zvláštní opatření pro Irák na rok (B6-0422/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 10)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0481)
7.11. Vztahy mezi Evropskou unií a Srbskem (hlasování)
Zpráva obsahující návrh doporučení Evropského parlamentu Radě o vztazích mezi Evropskou unií a Srbskem [2007/2126(INI)] — Výbor pro zahraniční věci.
Zpravodaj: Jelko Kacin (A6-0325/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 11)
NÁVRH DOPORUČENÍ
přijat (P6_TA(2007)0482)
K hlasování vystoupili:
— |
Doris Pack k hlasování o pozměňovacím návrhu 8. |
— |
Jelko Kacin (zpravodaj) předložil ústní pozměňovací návrh k bodu 29, který byl vzat v potaz. |
*
* *
Vystoupil Gerard Batten, který uvedl, že s poslanci není zacházeno stejným způsobem, protože předseda dnes ráno odebral slovo Hansi-Peteru Martinovi, zatímco Martin Schulz mohl včera hovořit velmi dlouho (předseda odpověděl, že hlasování vede v souladu s ustanoveními jednacího řádu).
7.12. Současný stav vztahů mezi EU a Afrikou (hlasování)
Zpráva o současném stavu vztahů mezi EU a Afrikou [2007/2002(INI)] — Výbor pro rozvoj.
Zpravodajka: Maria Martens (A6-0375/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 12)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0483)
K hlasování vystoupili:
— |
Alain Hutchinson předložil ústní pozměňovací návrh k pozměňovacímu návrhu 1, který byl vzat v potaz. |
7.13. Mezinárodní dohoda o zákazu kazetové munice (hlasování)
Návrh usnesení: B6-0429/2007
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 13)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0484)
7.14. Výroba opia pro lékařské účely v Afghánistánu (hlasování)
Zpráva obsahující návrh doporučení Evropského parlamentu Radě o výrobě opia pro lékařské účely v Afghánistánu [2007/2125(INI)] — Výbor pro zahraniční věci.
Zpravodaj: Marco Cappato (A6-0341/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 14)
NÁVRH DOPORUČENÍ
přijat (P6_TA(2007)0485)
K hlasování vystoupili:
— |
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra upozornil na chybu ve španělském znění odst. 1 písm. b) (uvedl, že platí anglické znění) (předseda odpověděl, že záležitost bude posouzena); |
— |
Marco Cappato (zpravodaj) předložil ústní pozměňovací návrhy k pozměňovacím návrhům 4 a 5, které byly vzaty v potaz. |
7.15. Zelená kniha o zlepšení účinnosti výkonu soudních rozhodnutí v Evropské unii: obstavení bankovních účtů (Zelená kniha) (hlasování)
Zpráva o Zelené knize o zlepšení účinnosti výkonu soudních rozhodnutí v Evropské unii: obstavení bankovních účtů [2007/2026(INI)] — Výbor pro právní záležitosti.
Zpravodaj: Kurt Lechner (A6-0371/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 15)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0486)
7.16. Činnosti Evropského veřejného ochránce práv za rok 2006 (hlasování)
Zpráva o výroční zprávě o činnosti Evropského veřejného ochránce práv za rok 2006 [2007/2131(INI)] — Petiční výbor.
Zpravodajka: Luciana Sbarbati (A6-0301/2007)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 16)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0487)
PŘEDSEDNICTVÍ: Mario MAURO
místopředseda
8. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu podle čl. 163 odst. 3 jednacího řádu.
Ústní vysvětlení hlasování:
— |
Zpráva Kyösti Virrankoski — A6-0397/2007: Gyula Hegyi, Laima Liucija Andrikienė |
— |
Zpráva Ville Itälä — A6-0394/2007: Kathy Sinnott |
— |
Zpráva Maria Martens — A6-0375/2007: Frank Vanhecke |
— |
Zpráva Marco Cappato — A6-0341/2007: Ryszard Czarnecki, Carlo Fatuzzo |
9. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na stránkách „Séance en direct“, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)“. V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.
Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.
Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.
(Zasedání, které bylo přerušeno v 13:00, pokračovalo v 15:00.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Gérard ONESTA
místopředseda
10. Sdělení společných postojů Rady
Předseda oznámil, že na základě čl. 57 odst. 1 jednacího řádu obdržel níže uvedené společné postoje Rady, odůvodnění jejich přijetí a postoj Komise k těmto společným postojům:
— |
Společný postoj Rady ze dne 15. října 2007 k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice Rady 89/552/EHS o koordinaci některých právních a správních předpisů členských států upravujících provozování televizního vysílání (10076/6/2007 — C6-0352/2007 — 2005/0260(COD))
|
— |
Společný postoj Rady ze dne 15. října 2007 k přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 1592/2002 Evropského parlamentu a Rady ze dne 15. července 2002 o společných pravidlech v oblasti civilního letectví a o zřízení Evropské agentury pro bezpečnost letectví (10537/3/2007 — C6-0353/2007 — 2005/0228(COD))
|
— |
Společný postoj Rady ze dne 15. října 2007 k přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se vydává celní kodex Společenství (modernizovaný celní kodex) (11272/6/2007 — C6-0354/2007 — 2005/0246(COD))
|
Tříměsíční lhůta poskytnutá Parlamentu k přijetí stanoviska začne plynout zítra, dne 26. 10. 2007.
11. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Zápis z předchozího zasedání byl schválen.
12. Právo společností (rozprava)
Prohlášení Komise: Právo společností
Benita Ferrero-Waldner (členka Komise) učinila prohlášení.
Vystoupili: Klaus-Heiner Lehne za skupinu PPE-DE, Manuel Medina Ortega za skupinu PSE a Benita Ferrero-Waldner.
Návrh usnesení předložený v souladu s čl. 103 odst. 2 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Giuseppe Gargani za výbor JURI o evropské soukromé společnosti a čtrnácté směrnici v oblasti práva společností o převodu sídla společností (B6-0399/2007) |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 14.4 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
13. Rozprava o porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava)
(Pokud jde o názvy a autory návrhů usnesení, viz bod 5 zápisu ze dne 23. 10. 2007)
13.1. Írán
Návrhy usnesení: B6-0406/2007, B6-0407/2007, B6-0410/2007, B6-0412/2007, B6-0418/2007 a B6-0419/2007
Ryszard Czarnecki, Marios Matsakis, Paulo Casaca, Erik Meijer, Raül Romeva i Rueda a Tadeusz Zwiefka uvedli návrhy usnesení.
Vystoupila Benita Ferrero-Waldner (členka Komise).
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 14.1 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
13.2. Pákistán
Návrhy usnesení: B6-0409/2007, B6-0414/2007, B6-0417/2007 a B6-0420/2007
David Martin, Eva-Britt Svensson, Raül Romeva i Rueda a Charles Tannock uvedli návrhy usnesení.
Vystoupili: Bernd Posselt za skupinu PPE-DE, Sarah Ludford za skupinu ALDE, Ryszard Czarnecki za skupinu UEN, Koenraad Dillen za skupinu ITS, Marios Matsakis a Benita Ferrero-Waldner (členka Komise).
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 14.2 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
13.3. Súdán: zavraždění příslušníků mírových sil Africké unie
Návrhy usnesení: B6-0408/2007, B6-0411/2007, B6-0413/2007, B6-0415/2007, B6-0416/2007 a B6-0421/2007
Marios Matsakis uvedl návrh usnesení.
PŘEDSEDNICTVÍ: Martine ROURE
místopředsedkyně
Alain Hutchinson, Tobias Pflüger, Mieczysław Edmund Janowski, Raül Romeva i Rueda a Jürgen Schröder uvedli ostatní návrhy usnesení.
Vystoupili: José Ribeiro e Castro za skupinu PPE-DE, Ana Maria Gomes za skupinu PSE, Carl Schlyter za skupinu Verts/ALE, Kathy Sinnott za skupinu IND/DEM, Koenraad Dillen za skupinu ITS, Colm Burke, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg a Benita Ferrero-Waldner (členka Komise).
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 14.3 zápisu ze dne 25. 10. 2007.
14. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.
14.1. Írán (hlasování)
Návrhy usnesení: B6-0406/2007, B6-0407/2007, B6-0410/2007, B6-0412/2007, B6-0418/2007 a B6-0419/2007
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 17)
NÁVRH USNESENÍ RC-B6-0406/2007
(nahrazující B6-406/2007, B6-407/2007, B6-410/2007, B6-0412/2007, B6-0418/2007 a B6-0419/2007):
předložen těmito poslanci:
— |
Michael Gahler, Charles Tannock, Laima Liucija Andrikienė, Bernd Posselt, Eija-Riitta Korhola a Tadeusz Zwiefka za skupinu PPE-DE, |
— |
Pasqualina Napoletano, Christa Prets, Paulo Casaca a Elena Valenciano Martínez-Orozco za skupinu PSE, |
— |
Frédérique Ries, Marco Cappato, Marco Pannella, Marios Matsakis a Jean-Marie Cavada za skupinu ALDE, |
— |
Mieczysław Edmund Janowski, Konrad Szymański, Mogens N.J. Camre, Ryszard Czarnecki a Adam Bielan za skupinu UEN, |
— |
Angelika Beer za skupinu Verts/ALE, |
— |
Vittorio Agnoletto za skupinu GUE/NGL. |
přijat (P6_TA(2007)0488)
K hlasování vystoupili:
— |
Marios Matsakis předložil ústní pozměňovací návrh k bodu 15, který byl vzat v potaz. |
14.2. Pákistán (hlasování)
Návrhy usnesení: B6-0409/2007, B6-0414/2007, B6-0417/2007 a B6-0420/2007
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 18)
NÁVRH USNESENÍ RC-B6-0409/2007
(nahrazující B6-0409/2007, B6-0414/2007, B6-0417/2007 a B6-0420/2007):
předložen těmito poslanci:
— |
Charles Tannock a Eija-Riitta Korhola za skupinu PPE-DE, |
— |
Pasqualina Napoletano a Robert Evans za skupinu PSE, |
— |
Sarah Ludford a Marios Matsakis za skupinu ALDE, |
— |
Jan Tadeusz Masiel, Ryszard Czarnecki a Adam Bielan za skupinu UEN, |
— |
Jean Lambert za skupinu Verts/ALE, |
— |
Luisa Morgantini za skupinu GUE/NGL. |
přijat (P6_TA(2007)0489)
14.3. Súdán: zavraždění příslušníků mírových sil Africké unie (hlasování)
Návrhy usnesení: B6-0408/2007, B6-0411/2007, B6-0413/2007, B6-0415/2007, B6-0416/2007 a B6-0421/2007
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 19)
NÁVRH USNESENÍ RC-B6-0408/2007
(nahrazující B6-0408/2007, B6-0411/2007, B6-0413/2007, B6-0415/2007, B6-0416/2007 a B6-0421/2007):
předložen těmito poslanci:
— |
Jürgen Schröder, José Ribeiro e Castro, Laima Liucija Andrikienė, Colm Burke, Charles Tannock, Eija- Riitta Korhola, Bernd Posselt a Mario Mauro za skupinu PPE-DE, |
— |
Alain Hutchinson, Josep Borrell Fontelles a Pasqualina Napoletano za skupinu PSE, |
— |
Thierry Cornillet a Marios Matsakis za skupinu ALDE, |
— |
Ryszard Czarnecki a Adam Bielan za skupinu UEN, |
— |
Frithjof Schmidt, Margrete Auken, Marie-Hélène Aubert, Raül Romeva i Rueda a Angelika Beer za skupinu Verts/ALE, |
— |
Luisa Morgantini za skupinu GUE/NGL. |
přijat (P6_TA(2007)0490)
14.4. Právo společností (hlasování)
Návrh usnesení: B6-0399/2007
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“, bod 20)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2007)0491)
15. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na stránkách „Séance en direct“, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)“. V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.
Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.
Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.
16. Členství ve výborech a delegacích
Na základě žádosti politické skupiny PSE schválil Parlament tato jmenování:
— |
Delegace ve Výborech pro parlamentní spolupráci EU-Arménie, EU-Ázerbájdžán a EU-Gruzie: Maria Matsouka |
— |
Delegace v Evropsko-latinskoamerickém parlamentním shromáždění: Maria Matsouka |
— |
Delegace pro vztahy se státy jihovýchodní Evropy: Anni Podimata |
— |
Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Makedonie: Anni Podimata, kterou je nahrazena Maria Matsouka |
— |
Delegace v Evropsko-středomořském parlamentním shromáždění: Costas Botopoulos |
— |
Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Turecko: Maria Eleni Koppa |
17. Lhůty pro předložení (Schůzka na nejvyšší úrovni EU-Rusko)
Schůzka na nejvyšší úrovni EU-Rusko (bod 12 zápisu ze dne 23. 10. 2007 a bod 5 zápisu ze dne 24. 10. 2007)
Lhůty pro předložení jsou prodlouženy následovně:
— |
návrhy usnesení: středa 7. 11. 2007 v 18:00; |
— |
pozměňovací návrhy a společný návrh usnesení: pondělí 12. 11. 2007 v 19:00. |
Hlasování: bod 3.22 zápisu ze dne 14. 11. 2007.
18. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty:
1) |
z Rady a Komise:
|
19. Písemná prohlášení uložená v rejstříku (článek 116 jednacího řádu)
Počet podpisů, které získala písemná prohlášení uložená v rejstříku (čl. 116 odst. 3 jednacího řádu):
Dokument č. |
Autor |
Podpisy |
60/2007 |
Riccardo Ventre |
4 |
61/2007 |
Sándor Kónya-Hamar, Atilla Béla Ladislau Kelemen, Károly Ferenc Szabó |
172 |
62/2007 |
Roberta Angelilli, Cristiana Muscardini, Anna Záborská |
96 |
63/2007 |
Andreas Mölzer |
20 |
64/2007 |
Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Richard Howitt, Kathy Sinnott, Roberta Angelilli, Anna Záborská |
433 |
65/2007 |
Mario Borghezio |
51 |
66/2007 |
Arlene McCarthy, Gérard Onesta, Georgs Andrejevs |
59 |
67/2007 |
Justas Vincas Paleckis, Roberta Alma Anastase, Marco Cappato, Hélène Flautre, Luisa Morgantini |
103 |
68/2007 |
Dimitar Stoyanov, Desislav Chukolov, Slavi Binev |
25 |
69/2007 |
Andreas Mölzer |
11 |
70/2007 |
Bogusław Rogalski |
27 |
71/2007 |
Alyn Smith, Jill Evans, Mairead McGuinness, James Nicholson, Neil Parish |
43 |
72/2007 |
Miguel Angel Martínez Martínez, Catherine Guy-Quint, Linda McAvan, Richard Corbett, Erika Mann |
123 |
73/2007 |
Robert Evans, Glenis Willmott, Gabriela Creţu, David Martin |
32 |
74/2007 |
Cristian Dumitrescu, Daciana Octavia Sârbu, Alexandru Athanasiu, Dan Mihalache, Radu Podgorean |
34 |
75/2007 |
Joseph Daul, Enrique Barón Crespo, Graham Watson, Heide Rühle, Eugenijus Maldeikis |
413 |
76/2007 |
Giusto Catania |
27 |
77/2007 |
Sharon Bowles, Glenys Kinnock |
154 |
78/2007 |
Nils Lundgren, Hélène Goudin |
31 |
79/2007 |
Tadeusz Zwiefka |
26 |
80/2007 |
Frank Vanhecke, Philip Claeys, Koenraad Dillen |
11 |
81/2007 |
Hanna Foltyn-Kubicka, Marcin Libicki, Czesław Adam Siekierski |
69 |
82/2007 |
Oldřich Vlasák |
37 |
83/2007 |
Irena Belohorská, Sergej Kozlík, Peter Baco |
38 |
84/2007 |
Daniel Strož |
16 |
85/2007 |
Horia-Victor Toma, Daciana Octavia Sârbu, Adina-Ioana Vălean, Tiberiu Bărbuleţiu |
35 |
86/2007 |
Jim Allister, Neil Parish, Mairead McGuinness, James Nicholson, Ville Itälä |
47 |
87/2007 |
Adriana Poli Bortone |
9 |
88/2007 |
Caroline Lucas, Gyula Hegyi, Janusz Wojciechowski, Harlem Désir, Hélène Flautre |
42 |
89/2007 |
Frank Vanhecke, Philip Claeys, Koenraad Dillen |
9 |
90/2007 |
Mary Honeyball, Proinsias De Rossa, Bill Newton Dunn |
33 |
91/2007 |
Milan Cabrnoch |
19 |
92/2007 |
Bogusław Rogalski, Andrzej Tomasz Zapałowski, Dariusz Maciej Grabowski, Witold Tomczak |
6 |
93/2007 |
Csaba Sándor Tabajdi, István Szent-Iványi, Péter Olajos, Mikel Irujo Amezaga, Kristian Vigenin |
11 |
20. Předání textů přijatých během zasedání
Podle čl. 172 odst. 2 jednacího řádu bude zápis z dnešního zasedání předložen Parlamentu ke schválení na začátku následujícího zasedání.
Se souhlasem Parlamentu budou přijaté texty ihned předány institucím a orgánům, které jsou v textech jmenovány.
21. Termíny příštích zasedání
Příští zasedání se budou konat od 12. 11. 2007 do 15. 11. 2007.
22. Přerušení zasedání
Zasedání Evropského parlamentu bylo přerušeno.
Zasedání skončilo v 16:35.
Harald Rømer
generální tajemník
Hans-Gert Pöttering
předseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Agnoletto, Aita, Albertini, Allister, Alvaro, Anastase, Andrejevs, Andrikienė, Angelakas, Angelilli, Arif, Ashworth, Athanasiu, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Aubert, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Baco, Badia i Cutchet, Baeva, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berman, Bielan, Birutis, Blokland, Bobošíková, Böge, Bösch, Bono, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bossi, Botopoulos, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Brie, Brok, Budreikaitė, Buitenweg, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Burke, Buruiană-Aprodu, Bushill-Matthews, Busk, Buşoi, Busquin, Busuttil, Buzek, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Cappato, Carlotti, Carnero González, Casa, Casaca, Casini, Caspary, Castex, Castiglione, Catania, Cavada, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chmielewski, Chruszcz, Ciornei, Claeys, Clark, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Corda, Cornillet, Coşea, Cottigny, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, De Blasio, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Dillen, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dover, Doyle, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duka-Zólyomi, Dumitrescu, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Ettl, Robert Evans, Färm, Fajmon, Falbr, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Ferrari, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Flasarová, Flautre, Florenz, Foltyn-Kubicka, Fontaine, Fourtou, França, Frassoni, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, Garcés Ramón, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gebhardt, Gentvilas, Georgiou, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gewalt, Gibault, Gierek, Giertych, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Gottardi, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Grech, Griesbeck, de Groen-Kouwenhoven, Groote, Grosch, Grossetête, Guardans Cambó, Guellec, Guerreiro, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hasse Ferreira, Hassi, Haug, Heaton-Harris, Hegyi, Hellvig, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Holm, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Howitt, Hudacký, Hughes, Hutchinson, Iacob-Ridzi, in 't Veld, Iotova, Irujo Amezaga, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jacobs, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Karas, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kindermann, Kirilov, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Koppa, Korhola, Koterec, Krahmer, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, De Lange, Langen, Laperrouze, Lauk, Lax, Lechner, Le Foll, Lefrançois, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Le Rachinel, Lévai, Lewandowski, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lipietz, López-Istúriz White, Losco, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Lyubcheva, Maaten, McAvan, McCarthy, McGuinness, Madeira, Maldeikis, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Marinescu, Markov, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Maštálka, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Miguélez Ramos, Mihăescu, Mihalache, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Mohácsi, Moreno Sánchez, Morgantini, Morillon, Morin, Morţun, Mulder, Musotto, Myller, Napoletano, Nassauer, Nattrass, Navarro, Neris, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Occhetto, Öger, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Pahor, Paleckis, Panayotopoulos-Cassiotou, Panayotov, Panzeri, Papadimoulis, Paparizov, Papastamkos, Parish, Paşcu, Patriciello, Patrie, Peillon, Pęk, Petre, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Piskorski, Pittella, Pleštinská, Podgorean, Podkański, Pöttering, Pohjamo, Poignant, Polfer, Pomés Ruiz, Popeangă, Posselt, Prets, Pribetich, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Raeva, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Reul, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rocard, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Saïfi, Sakalas, Saks, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Sbarbati, Schaldemose, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schinas, Schlyter, Frithjof Schmidt, Olle Schmidt, Schöpflin, Jürgen Schröder, Schroedter, Schuth, Schwab, Seeber, Segelström, Seppänen, Şerbu, Siekierski, Simpson, Sinnott, Siwiec, Skinner, Škottová, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sornosa Martínez, Spautz, Speroni, Staes, Stănescu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stauner, Stavreva, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tannock, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Ţîrle, Titley, Toia, Toma, Tomaszewska, Tomczak, Toubon, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Uca, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Vakalis, Vălean, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Veraldi, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras, Vigenin, Virrankoski, Vlasák, Voggenhuber, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Wieland, Wiersma, Willmott, von Wogau, Wohlin, Bernard Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Yáñez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zapałowski, Zatloukal, Ždanoka, Zdravkova, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
PŘÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (..., ..., ...) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH (..., ..., ...) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚ |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Návrh souhrnného rozpočtu Evropské unie — Rozpočtový rok 2008
Rozpočtová položka |
Změna č. |
Svazek |
JH, EH, dílč. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
Prohlášení zpravodaje JH: 512 pro, 18 proti, 14 se zdrželo - přijato (1) |
|||||
Kapitola 1a |
|||||
01 02 04 |
38 |
svazek 1 |
|
+ |
|
01 04 02 |
1026 |
svazek 1 |
|
||
01 04 04 |
911 |
svazek 1 |
|
||
01 04 05 |
441 |
svazek 1 |
|
||
01 04 11 |
871 |
svazek 1 |
|
||
02 01 04 01 |
702 |
svazek 1 |
|
||
02 02 02 01 |
443 |
svazek 1 |
|
||
02 02 02 02 |
444 |
svazek 1 |
|
||
02 02 03 04 |
857 |
svazek 1 |
|
+ |
|
02 02 08 |
872 |
svazek 1 |
|
||
02 02 02 |
873 |
svazek 1 |
|
||
02 03 01 |
417 |
svazek 1 |
|
||
02 03 03 01 |
1027 |
svazek 1 |
|
||
02 03 04 |
706 |
svazek 1 |
|
||
02 04 01 01 |
447 |
svazek 1 |
|
||
02 04 01 02 |
448 |
svazek 1 |
|
||
02 04 04 01 |
707 |
svazek 1 |
|
||
02 04 04 02 |
637 |
svazek 1 |
|
||
04 01 04 08 |
208 |
svazek 1 |
|
||
04 01 04 10 |
209 |
svazek 1 |
|
||
04 03 03 01 |
218 |
svazek 1 |
|
||
04 03 03 02 |
219 |
svazek 1 |
|
||
04 03 03 03 |
220 |
svazek 1 |
|
||
04 03 04 |
221 |
svazek 1 |
|
||
04 03 05 |
222 |
svazek 1 |
|
||
04 03 07 |
224 |
svazek 1 |
|
||
04 04 01 01 |
225 |
svazek 1 |
|
||
04 04 01 02 |
226 |
svazek 1 |
|
||
04 04 01 03 |
227 |
svazek 1 |
|
||
04 04 01 04 |
228 |
svazek 1 |
|
||
04 04 01 05 |
229 |
svazek 1 |
|
||
04 04 01 06 |
230 |
svazek 1 |
|
||
04 04 01 07 |
874 |
svazek 1 |
|
||
04 04 02 01 |
1029 |
svazek 1 |
|
||
04 04 03 01 |
1030 |
svazek 1 |
|
||
04 04 04 02 |
1031 |
svazek 1 |
|
||
04 04 06 |
234 |
svazek 1 |
|
||
04 04 07 |
235 |
svazek 1 |
|
||
04 04 10 |
237 |
svazek 1 |
|
||
04 04 11 |
875 |
svazek 1 |
|
||
06 01 04 02 |
141 |
svazek 1 |
|
||
06 01 04 03 |
717 |
svazek 1 |
|
||
06 01 04 04 |
142 |
svazek 1 |
|
||
06 01 04 09 |
718 |
svazek 1 |
|
+ |
|
06 01 04 11 |
877 |
svazek 1 |
|
||
06 02 01 01 |
1032 |
svazek 1 |
|
||
06 02 03 |
147 |
svazek 1 |
|
||
06 02 04 01 |
918 |
svazek 1 |
|
||
06 02 04 02 |
149 |
svazek 1 |
|
||
06 02 06 |
919 |
svazek 1 |
|
||
06 02 08 01 |
1034 |
svazek 1 |
|
||
06 02 10 |
921 |
svazek 1 |
|
||
920 |
svazek 1 |
|
|||
06 03 03 |
922 |
svazek 1 |
|
||
06 03 04 |
923 |
svazek 1 |
|
||
06 04 01 |
456 |
svazek 1 |
|
||
06 04 05 |
457 |
svazek 1 |
|
||
06 04 06 |
924 |
svazek 1 |
|
||
06 06 01 |
925 |
svazek 1 |
|
||
06 06 02 |
160 |
svazek 1 |
|
||
06 07 01 |
161 |
svazek 1 |
|
||
06 07 02 01 |
879 |
svazek 1 |
|
||
08 04 01 |
929 |
svazek 1 |
|
||
08 05 01 |
930 |
svazek 1 |
|
||
08 06 01 |
931 |
svazek 1 |
|
||
08 11 01 |
933 |
svazek 1 |
|
||
08 20 02 |
483 |
svazek 1 |
|
||
08 21 01 |
484 |
svazek 1 |
|
||
08 22 02 01 |
485 |
svazek 1 |
|
||
08 22 02 02 |
486 |
svazek 1 |
|
||
09 01 04 01 |
2 |
svazek 1 |
|
||
09 02 01 |
3 |
svazek 1 |
|
||
09 02 02 |
96 |
svazek 1 |
|
||
09 02 03 01 |
1035 |
svazek 1 |
|
||
09 03 02 |
6 |
svazek 1 |
|
||
09 03 03 |
885 |
svazek 1 |
|
|
nahrazena změnou 1138 |
09 03 04 02 |
494 |
svazek 1 |
|
|
|
09 04 01 |
1124 |
svazek 1 |
|
||
09 04 03 01 |
496 |
svazek 1 |
|
+ |
|
09 05 01 |
498 |
svazek 1 |
|
||
10 02 01 |
500 |
svazek 1 |
|
||
10 03 01 |
501 |
svazek 1 |
|
||
10 04 01 01 |
502 |
svazek 1 |
|
||
12 02 01 |
1037 |
svazek 1 |
|
||
12 02 02 |
379 |
svazek 1 |
|
||
14 01 04 02 |
383 |
svazek 1 |
|
||
14 02 01 |
384 |
svazek 1 |
|
||
14 04 01 |
385 |
svazek 1 |
|
||
14 04 02 |
386 |
svazek 1 |
|
||
14 05 01 |
745 |
svazek 1 |
|
||
14 05 02 |
46 |
svazek 1 |
|
||
14 05 03 |
47 |
svazek 1 |
|
||
15 01 04 14 |
14 |
svazek 1 |
|
||
15 01 04 22 |
15 |
svazek 1 |
|
||
15 02 09 |
17 |
svazek 1 |
|
||
15 02 11 |
1025 |
svazek 1 |
|
|
nahrazena změnou 1145 |
15 02 23 |
1019 |
svazek 1 |
|
|
|
15 02 25 01 |
1041 |
svazek 1 |
|
||
15 02 30 |
1131 |
svazek 1 |
|
||
24 02 03 |
774 |
svazek 1 |
|
||
26 02 01 |
787 |
svazek 1 |
|
||
26 03 01 01 |
788 |
svazek 1 |
|
||
29 01 04 01 |
798 |
svazek 1 |
|
||
29 02 01 |
49 |
svazek 1 |
|
||
29 02 03 |
50 |
svazek 1 |
|
||
29 02 04 |
799 |
svazek 1 |
|
||
Část C-3-11-1 |
1054 |
svazek 1 |
|
||
02 02 01 |
139 |
|
odděl. |
- |
|
15 02 11 |
649 |
|
odděl. |
- |
|
02 02 01 |
1130 |
|
dílč. |
|
nahrazena změnou 1134 |
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
583 |
|
|
R |
nahrazena změnou 1134 |
|
04 03 05 01 |
223 |
|
|
- |
|
04 04 03 02 |
231 |
|
dílč. |
|
nahrazena změnou 1135 |
1/JH |
- |
264, 301, 3 |
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
- |
|
|||
06 02 02 01 |
1033 |
|
|
+ |
|
145 |
|
|
R |
|
|
06 02 02 02 |
146 |
|
|
R |
|
06 04 09 |
878 |
|
|
+ |
nahrazena změnou 1136 |
822 |
|
|
+ |
nahrazena změnou 1136 |
|
07 04 05 |
884 |
|
JH |
+ |
508, 54, 7 |
08 02 01 |
1003 |
|
|
+ |
|
601 |
|
JH |
- |
257, 286, 26 |
|
08 03 01 |
928 |
|
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
402, 160, 6 |
|||
3 |
+ |
|
|||
08 09 01 |
996 |
|
odděl. |
+ |
nahrazena změnou 1137 |
08 10 01 |
932 |
|
|
+ |
|
645 |
|
EH |
- |
309, 218, 19 |
|
08 20 01 |
482 |
|
|
+ |
|
602 |
|
|
↓ |
|
|
15 02 02 05 |
1018 |
|
dílč. |
|
nahrazena změnou 1144 |
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
15 02 22 |
937 |
|
JH |
+ |
541, 31, 3 |
15 02 23 |
747 |
|
|
R |
|
15 02 30 |
21 |
|
JH |
- |
162, 394, 19 |
Část C-3-11-6 |
164 |
|
|
R |
|
Kapitola 1b |
|||||
04 01 04 01 |
914 |
svazek 2 |
|
+ |
|
04 02 01 |
915 |
svazek 2 |
|
||
04 02 08 |
213 |
svazek 2 |
|
||
04 02 17 |
1028 |
svazek 2 |
|
||
13 01 04 03 |
1017 |
svazek 2 |
|
||
13 03 01 |
936 |
svazek 2 |
|
||
13 03 06 |
407 |
svazek 2 |
|
||
13 03 13 |
409 |
svazek 2 |
|
+ |
|
13 03 16 |
1038 |
svazek 2 |
|
||
13 03 18 |
1039 |
svazek 2 |
|
||
13 04 02 |
1040 |
svazek 2 |
|
||
13 01 04 01 |
935 |
|
dílč. |
|
nahrazena změnou 1143 |
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/EH |
- |
345, 207, 9 |
|||
Kapitola 2 |
|||||
05 01 04 04 |
916 |
svazek 3 |
|
+ |
|
05 01 04 08 |
712 |
svazek 3 |
|
||
05 01 04 09 |
876 |
svazek 3 |
|
||
05 02 01 02 |
245 |
svazek 3 |
|
||
05 02 01 03 |
246 |
svazek 3 |
|
||
05 02 03 |
247 |
svazek 3 |
|
||
05 02 05 08 |
250 |
svazek 3 |
|
||
05 02 06 05 |
251 |
svazek 3 |
|
||
05 02 07 01 |
252 |
svazek 3 |
|
||
05 02 08 07 |
255 |
svazek 3 |
|
||
05 02 08 08 |
256 |
svazek 3 |
|
||
05 02 08 10 |
258 |
svazek 3 |
|
||
05 02 08 11 |
259 |
svazek 3 |
|
||
05 02 08 12 |
260 |
svazek 3 |
|
||
05 02 09 01 |
261 |
svazek 3 |
|
||
05 02 09 02 |
262 |
svazek 3 |
|
||
05 02 09 04 |
264 |
svazek 3 |
|
||
05 02 09 06 |
266 |
svazek 3 |
|
||
05 02 10 01 |
268 |
svazek 3 |
|
||
05 02 10 02 |
269 |
svazek 3 |
|
||
05 02 11 01 |
270 |
svazek 3 |
|
||
05 02 11 05 |
272 |
svazek 3 |
|
||
05 02 12 04 |
274 |
svazek 3 |
|
||
05 02 12 05 |
275 |
svazek 3 |
|
||
05 02 12 06 |
276 |
svazek 3 |
|
||
05 02 12 08 |
277 |
svazek 3 |
|
||
05 02 12 09 |
917 |
svazek 3 |
|
||
05 02 12 99 |
279 |
svazek 3 |
|
||
05 02 13 01 |
280 |
svazek 3 |
|
+ |
|
05 02 13 03 |
281 |
svazek 3 |
|
||
05 02 13 04 |
282 |
svazek 3 |
|
||
05 02 15 01 |
283 |
svazek 3 |
|
||
05 02 15 04 |
284 |
svazek 3 |
|
||
05 02 15 05 |
285 |
svazek 3 |
|
||
05 02 15 06 |
286 |
svazek 3 |
|
||
05 07 01 06 |
291 |
svazek 3 |
|
||
05 08 06 |
1129 |
svazek 3 |
|
||
07 03 07 |
926 |
svazek 3 |
|
||
07 03 09 01 |
927 |
svazek 3 |
|
||
07 03 12 |
882 |
svazek 3 |
|
||
881 |
|
||||
11 02 03 01 |
52 |
svazek 3 |
|
||
11 07 01 |
54 |
svazek 3 |
|
||
11 08 01 |
55 |
svazek 3 |
|
||
11 08 05 01 |
1036 |
svazek 3 |
|
||
11 09 01 |
57 |
svazek 3 |
|
||
11 09 02 |
887 |
svazek 3 |
|
||
15 04 49 |
891 |
svazek 3 |
|
||
17 01 04 05 |
297 |
svazek 3 |
|
||
17 01 04 06 |
896 |
svazek 3 |
|
||
17 03 13 |
897 |
svazek 3 |
|
||
17 04 02 01 |
941 |
svazek 3 |
|
||
17 04 03 03 |
898 |
svazek 3 |
|
||
17 04 04 01 |
305 |
svazek 3 |
|
||
17 04 05 |
435 |
svazek 3 |
|
||
05 02 01 01 |
244 |
|
|
+ |
|
585 |
|
|
↓ |
|
|
05 02 04 01 |
248 |
|
|
+ |
|
859 |
|
|
↓ |
|
|
05 02 05 01 |
249 |
|
JH |
+ |
463, 106, 7 |
05 02 08 03 |
253 |
|
JH |
+ |
514, 53, 6 |
05 02 08 06 |
254 |
|
JH |
+ |
474, 98, 4 |
05 02 08 09 |
257 |
|
JH |
+ |
470, 99, 4 |
05 02 09 03 |
263 |
|
JH |
+ |
458, 98, 11 |
400 |
|
|
↓ |
|
|
05 02 09 05 |
265 |
|
JH |
+ |
458, 101, 11 |
05 02 09 07 |
267 |
|
JH |
+ |
534, 28, 12 |
05 02 11 04 |
271 |
|
JH |
+ |
508, 57, 6 |
05 02 12 01 |
273 |
|
JH |
+ |
501, 64, 4 |
05 03 02 08 |
591 |
|
JH |
- |
136, 419, 21 |
05 03 02 22 |
401= 592= |
|
JH |
- |
224, 287, 47 |
05 03 02 27 |
593 |
|
JH |
- |
248, 292, 17 |
05 04 05 01 |
595 |
|
|
- |
|
287 |
|
|
- |
|
|
07 03 12 |
642 |
|
|
+ |
|
17 03 02 |
312 |
|
|
+ |
|
402 |
|
|
↓ |
|
|
Kapitola 3a |
|||||
18 02 01 |
63 |
svazek 4 |
|
+ |
|
18 02 04 01 |
66 |
svazek 4 |
|
||
18 02 04 02 |
67 |
svazek 4 |
|
||
18 02 05 |
997 |
svazek 4 |
|
||
18 03 01 |
69 |
svazek 4 |
|
||
18 03 05 |
70 |
svazek 4 |
|
||
18 03 09 |
71 |
svazek 4 |
|
||
18 03 10 |
72 |
svazek 4 |
|
||
18 03 12 |
73 |
svazek 4 |
|
||
18 04 05 03 |
1048 |
svazek 4 |
|
||
18 04 06 |
76 |
svazek 4 |
|
||
18 04 08 |
77 |
svazek 4 |
|
||
18 04 09 |
78 |
svazek 4 |
|
||
18 05 02 |
1049 |
svazek 4 |
|
||
18 05 03 |
79 |
svazek 4 |
|
||
18 05 05 01 |
1050 |
svazek 4 |
|
||
18 05 09 |
994 |
svazek 4 |
|
||
18 06 04 01 |
1051 |
svazek 4 |
|
||
18 06 07 01 |
899 |
svazek 4 |
|
||
18 07 01 01 |
1052 |
svazek 4 |
|
||
18 08 01 |
88 |
svazek 4 |
|
||
18 02 03 01 |
1133 |
|
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/JH |
+ |
489, 82, 9 |
|||
18 04 07 |
98 |
|
|
+ |
|
758 |
|
|
↓ |
|
|
Část C-3-11-22 |
91 |
|
|
- |
|
Kapitola 3b |
|||||
04 04 09 |
236 |
svazek 5 |
|
+ |
|
07 04 01 |
988 |
svazek 5 |
|
||
07 04 04 |
883 |
svazek 5 |
|
||
15 04 44 |
22 |
svazek 5 |
|
||
15 04 45 |
889 |
svazek 5 |
|
||
15 04 47 |
1020 |
svazek 5 |
|
||
15 04 48 |
890 |
svazek 5 |
|
||
15 06 08 |
892 |
svazek 5 |
|
||
15 06 10 |
893 |
svazek 5 |
|
||
16 03 05 |
894 |
svazek 5 |
|
||
16 03 06 |
895 |
svazek 5 |
|
||
16 04 02 |
991 |
svazek 5 |
|
||
17 01 04 30 |
1045 |
svazek 5 |
|
||
17 02 03 |
390 |
svazek 5 |
|
||
17 03 03 01 |
1046 |
svazek 5 |
|
||
17 03 06 |
992 |
svazek 5 |
|
||
17 03 07 01 |
1047 |
svazek 5 |
|
||
Část C-3-14-2 |
1055 |
svazek 5 |
|
||
04 04 11 |
238 |
|
|
- |
|
09 06 01 |
934 |
|
dílč. |
|
nahrazena změnou 1140 |
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
368, 168, 21 |
|||
15 05 55 |
938 |
|
|
|
na základě prohlášení zpravodaje nahrazena změnou 1146 |
24 |
|
|
|
na základě prohlášení zpravodaje nahrazena změnou 1146 |
|
15 06 06 |
1043 |
|
|
|
na základě prohlášení zpravodaje nahrazena změnou 1147 |
25 |
|
|
|
na základě prohlášení zpravodaje nahrazena změnou 1147 |
|
15 06 66 |
27 |
|
|
R |
|
16 02 02 |
610 |
|
|
+ |
|
752 |
|
EH |
- |
262, 302, 11 |
|
16 02 03 |
1044 |
|
|
- |
|
32 |
|
|
+ |
|
|
16 03 02 |
989 |
|
|
|
na základě prohlášení zpravodaje nahrazena změnou 1148 |
753 |
|
|
|
na základě prohlášení zpravodaje nahrazena změnou 1148 |
|
16 03 04 |
990 |
|
|
|
na základě prohlášení zpravodaje nahrazena změnou 1149 |
60 |
|
|
R |
nahrazena změnou 1149 |
|
33 |
|
|
|
na základě prohlášení zpravodaje nahrazena změnou 1149 |
|
17 02 02 |
940 |
|
dílč. |
|
nahrazena změnou 1150 |
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
383, 183, 6 |
|||
Kapitola 4 |
|||||
05 05 02 |
290 |
svazek 6 |
|
+ |
|
07 01 04 05 |
880 |
svazek 6 |
|
||
09 06 01 01 |
886 |
svazek 6 |
|
||
13 05 02 |
414 |
svazek 6 |
|
||
15 02 27 01 |
1042 |
svazek 6 |
|
||
19 01 04 01 |
664 |
svazek 6 |
|
||
19 02 01 |
1009 |
svazek 6 |
|
||
19 03 |
328 |
svazek 6 |
|
||
19 03 01 |
944 |
svazek 6 |
|
||
19 04 01 01 |
946 |
svazek 6 |
|
||
19 04 02 |
761 |
svazek 6 |
|
||
19 06 01 01 |
103 |
svazek 6 |
|
+ |
|
19 06 01 04 |
104 |
svazek 6 |
|
||
19 06 02 03 |
947 |
svazek 6 |
|
||
19 08 01 02 |
949 |
svazek 6 |
|
||
19 08 01 04 |
900 |
svazek 6 |
|
||
19 08 01 04 |
901 |
svazek 6 |
|
||
19 08 02 |
1126 |
svazek 6 |
|
||
19 08 04 |
951 |
svazek 6 |
|
||
19 09 02 |
902 |
svazek 6 |
|
||
19 10 |
110 |
svazek 6 |
|
||
19 10 01 |
953 |
svazek 6 |
|
||
19 10 01 03 |
903 |
svazek 6 |
|
||
19 10 01 04 |
904 |
svazek 6 |
|
||
19 10 01 05 |
905 |
svazek 6 |
|
||
19 11 01 |
118 |
svazek 6 |
|
||
19 11 02 |
1132 |
svazek 6 |
|
||
19 11 03 |
351 |
svazek 6 |
|
||
20 02 01 |
120 |
svazek 6 |
|
||
20 02 03 |
396 |
svazek 6 |
|
||
21 |
1127 |
svazek 6 |
|
||
21 04 05 |
906 |
svazek 6 |
|
||
21 04 06 |
907 |
svazek 6 |
|
||
21 05 01 01 |
957 |
svazek 6 |
|
||
21 05 01 02 |
958 |
svazek 6 |
|
||
21 05 01 03 |
126 |
svazek 6 |
|
||
21 05 01 04 |
959 |
svazek 6 |
|
||
21 05 01 05 |
128 |
svazek 6 |
|
||
21 06 02 |
130 |
svazek 6 |
|
||
21 06 03 |
1011 |
svazek 6 |
|
||
21 08 02 |
132 |
svazek 6 |
|
||
22 02 03 |
364 |
svazek 6 |
|
||
22 02 05 |
365 |
svazek 6 |
|
||
22 02 05 02 |
134 |
|
odděl. |
|
nahrazena změnou 1158 |
22 02 05 03 |
367 |
svazek 6 |
|
+ |
|
22 02 07 02 |
370 |
svazek 6 |
|
||
22 02 07 03 |
371 |
svazek 6 |
|
||
22 02 08 |
908 |
svazek 6 |
|
||
22 04 01 |
372 |
svazek 6 |
|
||
22 03 01 |
962 |
svazek 6 |
|
||
22 02 04 |
909 |
svazek 6 |
|
||
22 02 05 |
910 |
svazek 6 |
|
||
40 02 42 |
1053 |
svazek 6 |
|
||
19 03 07 |
945 |
|
JH |
+ |
514, 30, 16 |
19 04 01 |
1125 |
|
|
+ |
|
665 |
|
|
- |
|
|
19 08 01 01 |
948 |
|
|
+ |
|
666 |
|
|
- |
|
|
19 08 01 03 |
950 |
|
|
+ |
|
669 |
|
|
- |
|
|
19 09 01 |
952 |
|
|
+ |
|
670 |
|
|
- |
|
|
19 10 01 01 |
954 |
|
|
+ |
|
671 |
|
|
- |
|
|
19 10 02 |
1010 |
|
|
+ |
|
672 |
|
|
- |
|
|
19 10 03 |
955 |
|
|
+ |
|
673 |
|
|
- |
|
|
22 02 01 |
960 |
|
|
+ |
nahrazena změnou 1157 |
674 |
|
JH |
+ |
470, 104, 7 nahrazena změnou 1157 |
|
22 02 05 07 |
436 |
|
odděl. |
+ |
|
22 02 07 01 |
961 |
|
|
+ |
|
Kapitola 5 |
|||||
XX 01 02 01 |
687 |
svazek 7 |
|
+ |
|
XX 01 02 11 04 |
995 |
svazek 7 |
|
||
03 01 01 |
913 |
svazek 7 |
|
||
03 01 04 |
987 |
svazek 7 |
|
||
06 01 06 |
1122 |
svazek 7 |
|
||
15 06 07 |
656 |
svazek 7 |
|
||
16 04 04 |
939 |
svazek 7 |
|
||
19 01 01 01 |
942 |
svazek 7 |
|
||
19 01 02 02 |
943 |
svazek 7 |
|
+ |
|
21 01 02 02 |
956 |
svazek 7 |
|
||
25 01 06 02 |
963 |
svazek 7 |
|
||
26 01 09 01 |
781 |
svazek 7 |
|
||
26 01 20 |
782 |
svazek 7 |
|
||
26 01 21 |
783 |
svazek 7 |
|
||
26 01 22 01 |
964 |
svazek 7 |
|
||
26 01 22 03 |
678 |
svazek 7 |
|
||
26 01 22 04 |
679 |
svazek 7 |
|
||
26 01 23 01 |
786 |
svazek 7 |
|
||
26 01 23 03 |
680 |
svazek 7 |
|
||
26 01 23 04 |
681 |
svazek 7 |
|
||
26 01 51 01 |
682 |
svazek 7 |
|
||
31 01 09 |
438 |
svazek 7 |
|
||
A2 01 01 |
1012 |
svazek 7 |
|
||
A3 01 01 |
1021 |
svazek 7 |
|
||
A4 01 01 |
1022 |
svazek 7 |
|
||
A4 02 01 |
684 |
svazek 7 |
|
||
A4 10 01 |
685 |
svazek 7 |
|
||
A5 01 02 01 |
1023 |
svazek 7 |
|
||
A6 01 01 |
965 |
svazek 7 |
|
||
A7 01 02 01 |
1024 |
svazek 7 |
|
||
ČÁSTC-3-3 |
966 |
svazek 7 |
|
||
XX 01 01 01 |
967 |
|
JH |
+ |
545, 21, 10 |
XX 01 01 02 01 |
1123 |
|
odděl. |
+ |
|
XX 01 02 11 |
623 |
|
EH |
- |
233, 336, 4 |
546 |
|
|
- |
|
|
XX 01 02 11 03 |
624 |
|
JH |
- |
295, 279, 6 |
04 01 01 |
204 |
|
|
↓ |
|
04 01 02 11 |
205 |
|
|
↓ |
|
04 01 03 |
206 |
|
|
↓ |
|
24 01 06 |
437 |
|
|
+ |
|
403 |
|
|
↓ |
|
|
Oddíl 1 - Evropský parlament |
|||||
Prohlášení zpravodaje: přijato (1) |
|||||
12 |
998 |
svazek 8 |
|
+ |
|
1204 |
1071 |
svazek 8 |
|
||
1220 |
1072 |
svazek 8 |
|
||
1400 |
968 |
svazek 8 |
|
+ |
|
1402 |
969 |
svazek 8 |
|
||
1404 |
970 |
svazek 8 |
|
|
nahrazena změnami 1141, 1165, 1156, 1162 |
1610 |
1080 |
svazek 8 |
|
+ |
|
1650 |
1082 |
svazek 8 |
|
||
101 |
1004 |
|
odděl. |
+ |
|
104 |
1083 |
|
odděl. |
- |
nahrazena změnou 1142 |
104 |
1084 |
|
odděl. |
- |
|
2000 |
972 |
svazek 8 |
|
+ |
nahrazena změnou 1155 |
2007 |
973 |
svazek 8 |
|
||
2008 |
974 |
svazek 8 |
|
||
2022 |
975 |
svazek 8 |
|
||
2024 |
1005 |
zvazek 8 |
|
||
2026 |
1094 |
svazek 8 |
|
||
2100 |
1102 |
svazek 8 |
|
||
2102 |
976 |
svazek 8 |
|
||
214 |
977 |
svazek 8 |
|
||
216 |
978 |
svazek 8 |
|
||
230 |
689 |
svazek 8 |
|
+ |
nahrazena změnou 1156 |
300 |
1014 |
svazek 8 |
|
+ |
|
302 |
1113 |
svazek 8 |
|
+ |
nahrazena změnou 1159 |
3042 |
979 |
svazek 8 |
|
+ |
|
3047 |
1114 |
|
odděl. |
- |
nahrazena změnou 1160 |
320 |
1115 |
svazek 8 |
|
+ |
|
235 |
1108 |
svazek 8 |
|
+ |
|
323 |
1117 |
svazek 8 |
|
+ |
nahrazena změnami 1161+1165 |
3240 |
1118 |
svazek 8 |
|
+ |
|
3241 |
1119 |
svazek 8 |
|
+ |
nahrazena změnou 1162 |
3247 |
980 |
svazek 8 |
|
+ |
|
3248 |
1016 |
svazek 8 |
|
|
|
403 |
981 |
svazek 8 |
|
|
|
4220 |
982 |
svazek 8 |
|
|
|
S1-12 |
374 |
|
|
- |
|
373 |
|
|
- |
|
|
S1-1004 |
625 |
|
dílč. |
|
|
1 |
- |
|
|||
2/JH |
- |
127, 425, 21 |
|||
S1-10 5 |
971 |
|
|
+ |
|
S1-3242 |
1015 |
|
|
+ |
|
36 |
|
dílč. |
|
|
|
1 |
↓ |
|
|||
2 |
+ |
nahrazen změnou 1163 |
|||
S1-3243 |
690 |
|
|
- |
|
S1-3244 |
1128 |
|
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
- |
|
|||
S1-3245 |
1120 |
|
|
+ |
|
630 |
|
dílč. |
|
|
|
1/EH |
- |
327, 230, 6 |
|||
2 |
- |
|
|||
S1-3246 |
1121 |
|
|
- |
|
691 |
|
dílč. |
|
|
|
1 |
- |
|
|||
2 |
- |
|
|||
Oddíl 4 - Soudní dvůr |
|||||
12 |
1006 |
svazek 9 |
|
+ |
|
129 |
1074 |
svazek 9 |
|
||
1406 |
1079 |
svazek 9 |
|
||
1612 |
1081 |
svazek 9 |
|
||
2001 |
1088 |
svazek 9 |
|
||
2022 |
1093 |
svazek 9 |
|
||
2024 |
1097 |
svazek 9 |
|
||
2026 |
1100 |
svazek 9 |
|
||
2028 |
1101 |
svazek 9 |
|
||
2100 |
1103 |
svazek 9 |
|
||
2102 |
1104 |
svazek 9 |
|
||
2103 |
1105 |
svazek 9 |
|
||
212 |
1106 |
svazek 9 |
|
||
272 |
1112 |
svazek 9 |
|
||
Oddíl 5 - Účetní dvůr |
|||||
12 |
983 |
svazek 10 |
|
+ |
|
2007 |
984 |
svazek 10 |
|
||
Oddíl 6 - Hospodářský a sociální výbor |
|||||
12 |
1062 |
svazek 11 |
|
+ |
|
1404 |
1078 |
svazek 11 |
|
||
1630 |
985 |
svazek 11 |
|
||
2 |
986 |
|
odděl. |
- |
nahrazena změnou 1151 |
1007 |
|
- |
nahrazena změnou 1153 |
||
999 |
|
- |
nahrazena změnou 1152 |
||
2026 |
1099 |
svazek 11 |
|
+ |
|
2548 |
1109 |
svazek 11 |
|
||
Oddíl 7 - Výbor regionů |
|||||
12 |
1008 |
svazek 12 |
|
+ |
|
2 |
1013 |
svazek 12 |
|
||
2 |
1001 |
|
odděl. |
- |
nahrazena změnou 1154 |
2026 |
1098 |
svazek 12 |
|
+ |
nahrazena změnou 1154 |
2600 |
1110 |
svazek 12 |
|
+ |
|
2602 |
1111 |
svazek 12 |
|
+ |
|
Oddíl 8 - Veřejný ochránce práv |
|||||
1200 |
1070 |
svazek 13 |
|
+ |
|
231 |
1107 |
svazek 13 |
|
|
|
3210 |
1116 |
svazek 13 |
|
|
|
Oddíl 9 - Evropský inspektor pro ochranu údajů |
|||||
1011 |
1056 |
svazek 14 |
|
+ |
|
11 |
1057 |
svazek 14 |
|
|
|
1120 |
1058 |
svazek 14 |
|
|
|
1122 |
1059 |
svazek 14 |
|
|
|
2015 |
1092 |
svazek 14 |
|
|
|
Změna |
Nahrazena |
885 |
1138 |
1025 |
1145 |
649 |
1145 |
1130 |
1134 |
583 |
1134 |
231 |
1135 |
878 |
1136 |
822 |
1136 |
996 |
1137 |
1018 |
1144 |
935 |
1143 |
934 |
1140 |
938 |
1146 (2) |
24 |
1146 (2) |
1043 |
1147 (2) |
25 |
1147 (2) |
989 |
1148 (2) |
753 |
1148 (2) |
990 |
1149 (2) |
60 |
1149 (2) |
33 |
1149 (2) |
940 |
1150 |
134 |
1158 |
960 |
1157 |
674 |
1157 |
970 |
1141 + 1165 + 1156 + 1162 |
1083 |
1142 |
1084 |
1142 |
1094 |
1155 |
689 |
1156 |
1113 |
1159 |
1114 |
1160 |
1117 |
1161 |
1119 |
1162 |
1015 |
1163 (není uvedena v hlasovacím seznamu) |
36 |
1163 |
1128 |
1164 (není uvedena v hlasovacím seznamu) |
986 |
1151 |
1007 |
1153 |
999 |
1152 |
1001 |
1154 |
1098 |
1155 |
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE: změny 21, 401, 674, 967,
PSE: Změny 231/1. část
Verts/ALE: Změny 591, 592, 593, 601, 624 et 625/2. část
IND/DEM: Změny 249, 253, 254, 257, 263, 265, 267, 271, 273, 884, 937, 21, 1133, 945, 961, 1123 a 971
Žádosti o oddělená hlasování
PPE-DE: Změny 1121
PSE: Změna 946
ALDE: Změny 436 a 996
Žádosti o dílčí hlasování
PPE-DE:
pn. 935
1. část: Změna jako celek kromě poznámek
2. část: Poznámky kromě slov: „včetně vytvoření skupiny na vysoké úrovni, ... na obnovu menších i velkých měst“
3. část: tato slova
pn. 36
1. část: Změna jako celek kromě číselných údajů
2. část: číselné údaje
pn. 1128
1. část: Změna jako celek kromě poznámek
2. část: Poznámky kromě slov „Musí být předloženo posouzení toho, zda ... souvisejících s fungováním centra.“
3. část: tato slova
pn. 630
1. část: Změna jako celek kromě rezervy
2. část: rezerva
pn. 691
1. část: Poznámky u obou položek kromě slov „proporcionálně v dozorčím orgánu, redakční rozhodovací orgán by pak měli tvořit zástupci sekretariátů politických skupin“
2. část: tato slova
Verts/ALE:
pn. 625
1. část: rezervy v rozpočtu EP
2. část: vytvoření nové položky v rozpočtu Rady
pn. 1133
1. část: Změna jako celek bez částek uvedených v položce 18 02 03 02
2. část: tyto částky
PSE:
pn. 1130
1. část: Změna jako celek bez rezervy
2. část: rezerva
pn. 231
1. část: položky
2. část: poznámky kromě slov „na vytvoření nového monitorovacího střediska pro rodinu. Nové středisko zaměří svou činnost“
3. část: tato slova
pn. 928
1. část: Změna jako celek kromě poznámek
2. část:„Tyto prostředky jsou také určeny na financování rozvoje ... likvidaci vedlejších úlovků.“
3. část:„Vzhledem k tomu, že na základě stávajících právních předpisů ... rybolovu jako v rozpočtu na tento rok.“
pn. 1018
1. část: Změna jako celek kromě rezervy
2. část: rezerva
pn. 934
1. část: Změna jako celek bez rezervy
2. část: rezerva
pn. 940
1. část: Změna jako celek kromě rezervy
2. část: rezerva
2. Návrh souhrnného rozpočtu na rok 2008 (Oddíl III)
Zpráva: Kyösti VIRRANKOSKI (A6-0397/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 12 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
za § 12 |
3 |
PPE-DE |
|
+ |
|
za § 17 |
1 |
PSE |
|
VZ |
|
§ 19 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
516, 20, 6 |
za § 21 |
4 |
PPE-DE |
|
+ |
|
za § 23 |
6 |
IND/DEM |
JH |
- |
77, 478, 10 |
§ 25 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
za § 30 |
7 |
ALDE |
|
+ |
|
za § 31 |
5 |
PPE-DE |
EH |
- |
249, 305, 9 |
§ 32 |
2 |
PSE |
EH |
- |
247, 312, 2 |
§ 35 |
§ |
původní znění |
odděl. |
- |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
487, 73, 15 |
Žádosti o jmenovité hlasování
IND/DEM: pn. 6 a závěrečné hlasování
PSE: § 19
Žádosti o oddělené hlasování
PPE-DE: § 35
Žádosti o dílčí hlasování
Verts/ALE:
§ 12
1. část: celé znění beze slov „s výjimkou agentury FRONTEX ... 30 milionů EUR“
2. část: tato slova
§ 25
1. část: celé znění beze slov „v posilování ... nelegálním přistěhovalectvím“
2. část: tato slova
3. Návrh souhrnného rozpočtu na rok 2008 (Oddíly I, II, IV, V, VI, VII, VIII, IX)
Zpráva: Ville ITÄLÄ (A6-0394/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 4 |
10 |
PPE-DE |
EH |
+ |
388, 159, 11 |
za § 7 |
8 |
IND/DEM, SCHLYTER |
JH |
- |
104, 413, 29 |
§ 12 |
11 |
PPE-DE |
|
+ |
|
za § 12 |
1 |
PSE |
|
+ |
|
za § 18 |
12 |
PPE-DE |
|
+ |
|
§ 20 |
2Z |
PSE |
EH |
- |
250, 282, 20 |
13 |
PPE-DE |
|
+ |
|
|
§ |
původní znění |
|
↓ |
|
|
§ 22 |
14 |
PPE-DE |
EH |
- |
242, 275, 12 |
podnázev a § 24 |
15Z |
PPE-DE |
|
- |
|
§ 26 |
16 |
PPE-DE |
|
+ |
|
§ 27 |
3 |
PSE |
|
- |
|
§ 34 |
4Z |
PSE |
|
- |
|
§ 40 |
5 |
PSE |
|
+ |
|
§ 43 |
6Z |
PSE |
EH |
- |
182, 365, 11 |
7 |
Verts/ALE |
EH |
+ |
285, 234, 34 |
|
§ |
původní znění |
|
↓ |
|
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
499, 24, 42 |
Žádosti o jmenovité hlasování
IND/DEM: pn. 8
PPE-DE: závěrečné hlasování
4. Uznávání podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a dohled nad nimi *
Zpráva: Maria da Assunção ESTEVES (A6-0356/2007)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
Různé
Maria da Assunção Estevez (zpravodajka) předložila k pozměňovacímu návrhu 2, o kterém se hlasovalo jediným hlasováním, následující ústní pozměňovací návrh, kterým se vypouští slova „a nepřípustného“.
5. Evropský příkaz k výkonu trestu a předávání odsouzených osob *
Zpráva: Ioannis VARVITSIOTIS (A6-0362/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
článek 3a |
2 |
GUE/NGL |
|
- |
|
čl. 5 § 1a |
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
čl. 5 § 4 |
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
za odův. 2 |
1 |
výbor |
|
+ |
|
hlasování: pozměněný návrh |
|
+ |
|
||
hlasování: legislativní usnesení |
|
+ |
|
Žádosti o oddělené hlasování
GUE/NGL: článek 5, § 1a + 4 (původní znění)
6. Dohody mezi ES a Madagaskarem o rybolovu *
Zpráva: Margie SUDRE (A6-0405/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
pozměňovací návrhy příslušného výboru - jako celek |
1 4-6 |
výbor |
|
+ |
|
pozměňovací návrhy příslušného výboru - oddělená hlasování |
2 |
výbor |
odděl. |
- |
|
3 |
výbor |
odděl./EH |
- |
307, 222, 7 |
|
za článek 3 |
8 |
IND/DEM |
JH |
- |
57, 462, 15 |
za odův. 3 |
7 |
IND/DEM |
JH |
- |
63, 445, 28 |
hlasování: pozměněný návrh |
JH |
+ |
466, 67, 12 |
||
hlasování: legislativní usnesení |
|
+ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
IND/DEM: pn. 7, 8 + pozměněný návrh
Žádosti o oddělené hlasování
PPE-DE: pn. 2+3
7. Dohoda o partnerství v odvětví rybolovu mezi ES a Mosambikem *
Zpráva: Emanuel Jardim FERNANDES (A6-0404/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
pozměňovací návrhy příslušného výboru - jako celek |
2 5-7 |
výbor |
|
+ |
|
pozměňovací návrhy příslušného výboru - oddělená hlasování |
1 |
výbor |
odděl./EH |
+ |
299, 223, 3 |
3 |
výbor |
odděl./EH |
- |
167, 373, 4 |
|
4 |
výbor |
odděl. |
+ |
|
|
za článek 3 |
9 |
IND/DEM |
JH |
- |
71, 469, 9 |
za odův. 3 |
8 |
IND/DEM |
JH |
- |
69, 438, 23 |
hlasování: pozměněný návrh |
JH |
+ |
395, 79, 76 |
||
hlasování: legislativní usnesení |
JH |
+ |
407, 73, 76 |
Žádosti o jmenovité hlasování
IND/DEM: pn. 8, 9 + pozměněný návrh
PPE-DE: závěrečné hlasování
Žádosti o oddělené hlasování
PPE-DE: pn. 1, 3, 4
8. Registry hospodářských subjektů pro statistické účely ***II
Doporučení pro druhé čtení: Hans-Peter MARTIN (A6-0353/2007) (požadovaná kvalifikovaná většina)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
pozměňovací návrhy příslušného výboru - jako celek |
1-2 |
výbor |
|
+ |
|
9. Navýšení cen potravin, ochrana spotřebitelů
Návrhy usnesení: B6-0400/2007, B6-0401/2007, B6-0402/2007, B6-0403/2007, B6-0404/2007, B6-0405/2007
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
Společný návrh usnesení RC-B6-0400/2007 (PPE-DE, PSE, ALDE, UEN, Verts/ALE) |
|||||
za § 5 |
6 |
UEN |
EH |
+ |
403, 115, 11 |
za § 15 |
8 |
GUE/NGL |
|
- |
|
za § 16 |
1 |
PPE-DE |
JH |
- |
229, 281, 20 |
2 |
PPE-DE |
JH |
- |
233, 286, 21 |
|
3 |
PPE-DE |
JH |
- |
221, 290, 26 |
|
4 |
PPE-DE |
JH |
- |
220, 292, 26 |
|
5 |
PPE-DE |
JH |
- |
216, 295, 27 |
|
za § 26 |
9 |
GUE/NGL |
|
+ |
|
10 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
za odův. M |
7 |
GUE/NGL |
|
- |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
464, 30, 44 |
||
Návrhy usnesení podle politických skupin |
|||||
B6-0400/2007 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0401/2007 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0402/2007 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0403/2007 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0404/2007 |
|
UEN |
|
↓ |
|
B6-0405/2007 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
Verts/ALE: pn. 1, 2, 3, 4, 5 a závěrečné hlasování
10. Zvláštní opatření pro Irák na rok 2007
Návrhy usnesení: B6-0422/2007
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
Návrh usnesení výboru DEVE B6-0422/2007 |
|||||
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
11. Vztahy mezi Evropskou unií a Srbskem
Zpráva: Jelko KACIN (A6-0325/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 2 |
3 |
ALDE |
|
+ |
|
22 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
§ 3 |
17 |
PSE |
|
+ |
|
za § 3 |
18 |
PSE |
|
+ |
|
§ 4 |
28 |
Verts/ALE |
EH |
- |
234, 267, 9 |
za § 4 |
29 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 8 |
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
za § 8 |
30 |
Verts/ALE |
dílč. |
|
|
1 |
- |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 11 |
23 |
PPE-DE |
JH |
- |
226, 273, 11 |
4= 13= |
ALDE PSE |
JH |
+ |
459, 50, 8 |
|
§ 12 |
14 |
PSE |
EH |
- |
208, 289, 2 |
5 |
ALDE |
|
+ |
|
|
za § 12 |
31 |
Verts/ALE |
|
VZ |
|
§ 13 |
6= 24= |
ALDE PPE-DE |
|
+ |
|
§ 21 |
7= 15= |
ALDE PSE |
|
+ |
|
§ |
původní znění |
odděl. |
↓ |
|
|
§ 22 |
8 |
ALDE |
|
+ |
|
§ 29 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1/EH |
+ |
ústní pozm. n. 464, 7, 15 |
|||
2 |
- |
|
|||
§ 31 |
19 |
PPE-DE |
|
+ |
|
§ 38 |
25 |
PPE-DE |
|
+ |
|
§ 40 |
26 |
PPE-DE |
|
- |
|
9 |
ALDE |
|
+ |
|
|
§ 43 |
16 |
PSE |
|
+ |
|
§ |
původní znění |
|
↓ |
|
|
práv. východ. 2 |
10 |
PSE |
EH |
+ |
244, 231, 10 |
odův. C |
20 |
PPE-DE |
|
+ |
|
odův. G |
1 |
ALDE |
|
+ |
|
11 |
PSE |
|
↓ |
|
|
odův. M |
2= 12= 27= |
ALDE PSE Verts/ALE |
EH |
+ |
257, 234, 6 |
21 |
PPE-DE |
|
↓ |
|
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Žádosti o oddělené hlasování
PSE: § 21
GUE/NGL: § 8
Žádosti o jmenovité hlasování
GUE/NGL: pn. 13 a 23
Žádosti o dílčí hlasování
PPE-DE:
§ 29
1. část:„vybízí srbskou vládu ... Hercegoviny“
2. část:„(Federací Bosny ... v regionu“
Verts/ALE:
pn. 30
1. část:„vyzývá Výbor ... o ní důkladně diskutovat“
2. část:„s ohledem na další opatření, která je třeba podniknout“
Různé
Jelko Kacin (zpravodaj) předložil následující ústní pozměňovací návrh k bodu 29, kterým se vypouští slova „s oběma celky“.
12. Současný stav vztahů mezi EU a Afrikou
Zpráva: Maria MARTENS (A6-0375/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 55 |
2 |
PPE-DE |
EH |
+ |
294, 190, 4 |
§ 58 |
3 |
PPE-DE |
|
+ |
|
§ 61 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
298, 179, 7 |
za § 61 |
1 |
PSE |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
ústní pozm. n. 395, 88, 9 |
|||
§ 62 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 63 |
6/rev |
GUE/NGL |
|
- |
|
za § 72 |
5 |
PSE |
|
+ |
|
§ 74 |
4 |
PPE-DE |
|
+ |
|
§ 77 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
278, 204, 11 |
§ 88 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
práv. východ. 23 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
275, 212, 6 |
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
Verts/ALE: § 61
PPE-DE: práv. východ. 23, § 77
Žádosti o oddělené hlasování
PSE: § 61
Žádosti o dílčí hlasování
PPE-DE:
pn. 1
1. část: celé znění beze slov „obává se, aby se počátkem roku 2008 neocitly země a regiony AKT ... než je tomu nyní“
2. část: tato slova
PSE:
§ 62
1. část: celé znění beze slov „stejně tak jako obchodní dohody“
2. část: tato slova
§ 88
1. část:„domnívá se, že ... by mělo být posuzováno“
2. část:„případ od případu ... věřiteli“
Různé
Alain Hutchinson předložil následující ústní pozměňovací návrh k pozměňovacímu návrhu 1:
61a. připomíná, že je nutno nahlížet na dohody o hospodářském partnerství jako na dohody podporující rozvoj a v témže duchu o nich vést jednání, tj. že musí být založeny na zásadě asymetričnosti ve prospěch regionů AKT, zásadě podpory regionální integrace zemí AKT, budování pevného a důvěryhodného rámce na podporu obchodu a investic v regionech AKT a zavedení a konsolidace regionálních trhů předtím, než se trh jakýmkoli způsobem otevře Unii; žádá proto Komisi, aby případně odložila otevření trhů, dokud nebudou dosaženy konkrétní úrovně rozvoje; žádá rovněž Komisi, aby našla řešení, avšak aby přitom nadále pokračovala v jednáních;
13. Mezinárodní smlouva o zákazu kazetové munice
Návrhy usnesení: B6-0429/2007
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
Návrh usnesení B6-0429/2007 (PPE-DE, PSE, ALDE, UEN, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
za odův. J |
1 |
GUE/NGL |
JH |
- |
72, 387, 8 |
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
GUE/NGL: pn. 1
Různé
Pedro Guerreiro rovněž podepsal návrh usnesení.
14. Výroba opia pro lékařské účely v Afghánistánu
Zpráva: Marco CAPPATO (A6-0341/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 1 písm. b) |
1 |
ALDE |
|
VZ |
|
6 |
PPE-DE |
|
+ |
|
|
§ |
původní znění |
|
↓ |
|
|
§ 1 písm. c) |
7 |
PPE-DE |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ |
původní znění |
|
↓ |
|
|
odův. E |
2 |
PPE-DE |
|
+ |
|
odův. M |
3 |
PPE-DE |
|
+ |
dodatek |
za odův. N |
4 |
PPE-DE |
|
+ |
ústní pn. |
5 |
PPE-DE |
|
+ |
ústní pn. |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
368, 49, 25 |
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE: závěrečné hlasování
ALDE: závěrečné hlasování
Žádosti o dílčí hlasování
ALDE, PSE:
pn. 7
1. část: celé znění kromě slov: „projednání možností a proveditelnosti“
2. část: tato slova
Různé
Marco Cappato předložil:
— |
ústní pozměňovací návrh k pozm. n. 4, kterým se vypouští slova „a že výroba opia v Afghánistánu, a to i přihlédnutím k méně rozvinutým zemím“ a |
— |
následující ústní pozměňovací návrh k pozm. n. 5: „vzhledem k tomu, že afghánská ústava stanoví, že stát omezí veškeré druhy pěstování drog a nezákonného obchodování s nimi a vzhledem k tomu, že afghánský protidrogový zákon z roku 2005 stanoví případnou autorizovanou výrobu a distribuci kontrolovaných látek v Afghánistánu“ |
Skupina ALDE navrhla, aby se přijal doplňující pozm. návrh 3 (bod odůvodnění M).
15. Zelená kniha o zlepšení účinnosti výkonu soudních rozhodnutí v Evropské unii: obstavení bankovních účtů (Zelená kniha)
Zpráva: Kurt LECHNER (A6-0371/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 22 |
2 |
PPE-DE, PSE |
|
+ |
|
§ 23 |
1= 4= |
ALDE PPE-DE, PSE |
|
+ |
|
§ 24 |
3 |
PPE-DE, PSE |
|
+ |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Různé
Manuel Medina Ortega a Gary Titley rovněž podepsali pozměňovací návrhy 2, 3 a 4 za skupinu PSE.
16. Činnosti Evropského veřejného ochránce práv za rok 2006
Zpráva: Luciana SBARBATI (A6-0301/2007)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
§ 24 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 26 |
1Z |
PPE-DE |
|
- |
|
§ 30 |
2 |
PPE-DE |
|
+ |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Žádosti o dílčí hlasování
PSE:
§ 24
1. část:„vyzývá evropského veřejného ochránce práv ... a překladu“
2. část:„vyjadřuje politování nad tím, že nebyl konzultován Petiční výbor;“
17. Írán
Návrhy usnesení: B6-0406/2007, B6-0407/2007, B6-0410/2007, B6-0412/2007, B6-0418/2007, B6-0419/2007
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
Společný návrh usnesení RC-B6-0406/2007 (PPE-DE, PSE, ALDE, UEN, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
§ 15 |
|
MATSAKIS |
|
+ |
ústní pn. |
§ 18 |
1Z |
UEN |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
21, 37, 0 |
|||
§ 19 |
2Z |
UEN |
|
- |
|
§ 20 |
3Z |
UEN |
|
- |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
||
Návrhy usnesení podle politických skupin |
|||||
B6-0406/2007 |
|
UEN |
|
↓ |
|
B6-0407/2007 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0410/2007 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0412/2007 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0418/2007 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0419/2007 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
Žádosti o dílčí hlasování
PPE-DE:
§ 18
1. část:„navrhuje, aby ... v červnu 2004“
2. část:„který by případně mohla ... Evropského parlamentu“
Různé
Marios Matsakis (autor) předložil ústní pozměňovací návrh, kterým se v § 15 doplňuje následující text:
15. odsuzuje zadržení a uvěznění obránce lidských práv Dr. Sohraba Razzaghiho dne 24. října 2007 a vyzývá k jeho okamžitému a bezpodmínečnému propuštění;
18. Pákistán
Návrhy usnesení: B6-0409/2007, B6-0414/2007, B6-0417/2007, B6-0420/2007
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
Společný návrh usnesení RC-B6-0409/2007 (PPE-DE, PSE, ALDE, UEN, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
§ 20 |
1 |
Verts/ALE |
|
- |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
||
Návrhy usnesení podle politických skupin |
|||||
B6-0409/2007 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0414/2007 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0417/2007 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0420/2007 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
19. Súdán: Zavraždění příslušníků mírových sil Africké unie
Návrhy usnesení: B6-0408/2007, B6-0411/2007, B6-0413/2007, B6-0415/2007, B6-0416/2007, B6-0421/2007
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
Společný návrh usnesení RC-B6-0408/2007 (PPE-DE, PSE, ALDE, UEN, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
65, 0, 0 |
||
Návrhy usnesení podle politických skupin |
|||||
B6-0408/2007 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0411/2007 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0413/2007 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0415/2007 |
|
UEN |
|
↓ |
|
B6-0416/2007 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0421/2007 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE: závěrečné hlasování
20. Právo společností
Návrh usnesení: B6-0399/2007
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH - připomínky |
Návrh usnesení B6-0399/2007 (výbor JURI) |
|||||
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
(1) Viz zápis bod 7.1.
(2) Na základě prohlášení zpravodajů.
PŘÍLOHA II
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Navržené pozměňovací návrhy
Pro: 512
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Nicholson of Winterbourne, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Zimmer
IND/DEM: Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Gollnisch, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Stănescu
NI: Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 18
GUE/NGL: Meijer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Železný
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Škottová, Vernola, Wohlin
UEN: Borghezio, Speroni, Tatarella
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 14
GUE/NGL: Agnoletto
IND/DEM: Goudin
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Schenardi
NI: Allister, Baco
UEN: Camre
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Reinhard Rack
2. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 231/1
Pro: 264
ALDE: Alvaro, Attwooll, Cocilovo, Harkin
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Itälä, Stauner
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 301
ALDE: Andrejevs, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Holm, Liotard, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass, Železný
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
UEN: Borghezio, Speroni, Tatarella
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 3
ALDE: Lynne
NI: Baco
PPE-DE: McGuinness
3. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 884
Pro: 508
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Henin, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 54
GUE/NGL: Holm, Meijer, Pafilis, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass, Železný
ITS: Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Fajmon, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Kamall, Nicholson, Parish, Pomés Ruiz, Purvis, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Ventre, Vernola, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
Zdržel se: 7
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro
IND/DEM: Bonde
ITS: Martinez
NI: Baco
PPE-DE: Hybášková
UEN: Camre
4. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 601
Pro: 257
ALDE: Attwooll, Duff, Ek, Geremek, Hall, Harkin, in 't Veld, Lynne, Ortuondo Larrea, Pohjamo
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott, Železný
ITS: Coşea
NI: Allister, Bobošíková, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Belet, Brepoels, De Lange, Martens, van Nistelrooij, Oomen-Ruijten, Őry, Pīks, Wortmann-Kool
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Borghezio, Crowley, Grabowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, Ó Neachtain, Pęk, Podkański, Speroni, Tatarella, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 286
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Baeva, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Oviir, Panayotov, Piskorski, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Nattrass
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Novak, Olajos, Olbrycht, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Napoletano
UEN: Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Kristovskis, Masiel, Szymański, Zīle
Zdržel se: 26
ALDE: Bowles, Ludford
GUE/NGL: Figueiredo
IND/DEM: Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
NI: Baco, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Duchoň, Fajmon, Škottová, Strejček, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
UEN: Bielan, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Maldeikis, Piotrowski, Roszkowski, Rutowicz, Tomaszewska
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Pasqualina Napoletano
5. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 937
Pro: 541
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Mihăescu, Popeangă
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 31
GUE/NGL: Holm, Liotard, Meijer, Pafilis, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
PPE-DE: Wohlin
PSE: Fava
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 3
IND/DEM: Železný
NI: Baco
PPE-DE: Ventre
6. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 21
Pro: 162
ALDE: Attwooll, Bowles, Hall, Harkin, Losco, Ludford, Lynne, Matsakis, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Piskorski, Schmidt Olle, Sterckx, Toia
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea
NI: Allister, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Ashworth, Atkins, Audy, Beazley, Belet, Berend, Bowis, Brepoels, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Chichester, Daul, Descamps, Deva, Dover, Doyle, Duchoň, Fajmon, Fontaine, Gaubert, Gauzès, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Higgins, Iacob-Ridzi, Iturgaiz Angulo, Kaczmarek, Kamall, De Lange, López-Istúriz White, McGuinness, Mann Thomas, Martens, Mavrommatis, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Parish, Pinheiro, Pomés Ruiz, Posselt, Purvis, Ribeiro e Castro, Saïfi, Škottová, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Tannock, Thyssen, Ulmer, Van Orden, Vatanen, Vlasák, Wortmann-Kool, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Casaca, Corbett, De Keyser, Dobolyi, Fazakas, Grech, Honeyball, Howitt, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Navarro, Prets, Siwiec
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Jonckheer, Rühle
Proti: 394
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Baeva, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Maaten, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Panayotov, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Holm, Liotard, Meijer, Pafilis, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Bobošíková, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Böge, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Busuttil, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Itälä, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Langen, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, Marinescu, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pleštinská, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Surján, Szájer, Ţîrle, Toubon, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Záborská, Zieleniec
PSE: Arif, Athanasiu, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, Gebhardt, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Le Foll, Lefrançois, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Sornosa Martínez, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 19
ALDE: Manders
IND/DEM: Belder, Blokland
ITS: Claeys
NI: Baco
PPE-DE: Lauk, Sommer
PSE: García Pérez, Geringer de Oedenberg, Hughes, Leichtfried, McAvan, Martin David, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott
Verts/ALE: Schlyter
7. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 249
Pro: 463
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Brie, de Brún, Flasarová, Henin, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Seppänen, Wurtz
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Březina, Burke, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Flautre, Schlyter
Proti: 106
ALDE: Alvaro, Chatzimarkakis, Duff, Ek, Lambsdorff, Matsakis, Schmidt Olle
GUE/NGL: Aita, Catania, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Meijer, Søndergaard, Svensson, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Brepoels, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Duchoň, Fajmon, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hybášková, Kaczmarek, Kamall, Nicholson, Parish, Pleštinská, Purvis, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Berman, Bozkurt, Van den Burg, Corbey, Färm, Schaldemose, Segelström, Thomsen
UEN: Camre, Krasts, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 7
ALDE: Manders
GUE/NGL: Agnoletto, Figueiredo, Guerreiro, Pflüger, Uca
NI: Baco
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Poul Nyrup Rasmussen, Dan Jørgensen
Zdržel se: Sophia in 't Veld
8. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 253
Pro: 514
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Bennahmias, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 53
ALDE: Schmidt Olle
GUE/NGL: Holm, Liotard, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass, Železný
NI: Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Fajmon, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hybášková, Kamall, Nicholson, Parish, Purvis, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Jacobs
UEN: Kuźmiuk, Podkański
Verts/ALE: Auken, Breyer, Kusstatscher
Zdržel se: 6
ALDE: Ek, Manders
NI: Baco
UEN: Camre
Verts/ALE: Lichtenberger, Schlyter
9. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 254
Pro: 474
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Cohn-Bendit, Turmes
Proti: 98
ALDE: Ek, Laperrouze, Morillon, Schmidt Olle
GUE/NGL: Holm, Liotard, Meijer, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Georgiou, Goudin, Lundgren, Nattrass
NI: Allister, Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Fajmon, Grosch, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hybášková, Kamall, Nicholson, Parish, Purvis, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Berman, Bozkurt, Van den Burg, Corbey, Jacobs, Jørgensen, Rasmussen, Schaldemose, Thomsen
UEN: Camre, Krasts, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 4
ALDE: Manders
IND/DEM: Železný
NI: Baco
PPE-DE: Mann Thomas
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Zdržel se: Sophia in 't Veld
10. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 257
Pro: 470
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Kindermann, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Proti: 99
ALDE: Ek, Schmidt Olle
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Elles, Fajmon, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hybášková, Kamall, Nicholson, Parish, Purvis, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Berman, Bozkurt, Van den Burg, Corbey, Jacobs, Jørgensen, Rasmussen, Schaldemose, Thomsen
UEN: Camre, Krasts, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 4
ALDE: Manders, Matsakis
GUE/NGL: Agnoletto
PSE: Koterec
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Zdržel se: Sophia in 't Veld
11. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 263
Pro: 458
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Aita, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Wurtz
IND/DEM: Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Proti: 98
ALDE: Schmidt Olle
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Georgiou, Goudin, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Elles, Fajmon, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hybášková, Kamall, Nicholson, Parish, Purvis, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Berman, Bozkurt, Van den Burg, Corbey, Färm, Jacobs, Jørgensen, Rasmussen, Schaldemose, Segelström
UEN: Camre, Krasts, Kristovskis, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 11
ALDE: Ek, Manders, Matsakis
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, de Brún, Pflüger, Uca, Zimmer
PPE-DE: Esteves
Verts/ALE: Irujo Amezaga
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Britta Thomsen
Zdržel se: Sophia in 't Veld
12. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 265
Pro: 458
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Remek, Wurtz
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Brepoels, Brok, Burke, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bulfon, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Irujo Amezaga
Proti: 101
ALDE: Ek, Schmidt Olle
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Ransdorf, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass, Sinnott
NI: Allister, Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Březina, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Elles, Fajmon, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hybášková, Kamall, Nicholson, Parish, Protasiewicz, Purvis, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Berman, Bourzai, Bozkurt, Van den Burg, Corbey, De Keyser, Jacobs, Jørgensen, Rasmussen, Thomsen
UEN: Camre, Kristovskis, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 11
ALDE: Manders, Matsakis, Ortuondo Larrea
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, de Brún, Pflüger, Zimmer
IND/DEM: Železný
NI: Baco
PSE: Beňová
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Monica Frassoni
Proti: Christel Schaldemose
Zdržel se: Sophia in 't Veld
13. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 267
Pro: 534
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski
GUE/NGL: Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 28
ALDE: Ek, Schmidt Olle
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Pafilis, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Bonde, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass, Sinnott
PPE-DE: Hybášková, Wohlin
PSE: Beňová, Jørgensen, Rasmussen, Schaldemose, Thomsen
UEN: Krasts, Kristovskis, Vaidere
Verts/ALE: Horáček
Zdržel se: 12
ALDE: Budreikaitė, Manders, Ortuondo Larrea
GUE/NGL: Agnoletto
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Železný
NI: Allister, Baco
UEN: Camre
Verts/ALE: Auken
14. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 271
Pro: 508
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Kindermann, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cramer, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 57
ALDE: Ek, Schmidt Olle
GUE/NGL: Liotard, Markov, Meijer, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass, Železný
NI: Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Elles, Fajmon, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hybášková, Kamall, Nicholson, Parish, Purvis, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Jørgensen, Rasmussen, Schaldemose, Thomsen
UEN: Camre, Krasts, Zīle
Verts/ALE: Flautre, Schlyter
Zdržel se: 6
ALDE: Manders
GUE/NGL: Agnoletto, de Brún
IND/DEM: Georgiou
NI: Allister, Baco
15. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 273
Pro: 501
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Ciornei, Cocilovo, De Sarnez, Duff, Ferrari, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Watson
GUE/NGL: Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Kusstatscher, Lichtenberger
Proti: 64
ALDE: Alvaro, Chatzimarkakis, Deprez, Fourtou, Lambsdorff, Schmidt Olle
GUE/NGL: Henin, Holm, Liotard, Markov, Meijer, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Hybášková, Wohlin
PSE: Berman, Bozkurt, Van den Burg, Corbey, Jacobs, Jørgensen, Rasmussen, Schaldemose, Thomsen
UEN: Camre, Didžiokas
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 4
ALDE: Ek, Manders, Matsakis
GUE/NGL: Agnoletto
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Janelly Fourtou
Zdržel se: Sophia in 't Veld
16. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 591
Pro: 136
ALDE: Attwooll, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Ciornei, Cocilovo, Ek, Gentvilas, Geremek, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Lax, Ludford, Lynne, Newton Dunn, Oviir, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Schmidt Olle, Şerbu, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Vălean, Veraldi, Watson
GUE/NGL: Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Mihăescu
NI: Allister, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ehler, Lechner, Panayotopoulos-Cassiotou, Wohlin
PSE: Berman, Borrell Fontelles, Bozkurt, Van den Burg, Capoulas Santos, Corbey, Dîncu, El Khadraoui, Ettl, Falbr, Fernandes, Haug, Jacobs, Jørgensen, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Leichtfried, Myller, Occhetto, Rasmussen, Schaldemose, Scheele, Segelström, Szejna, Van Lancker
UEN: Camre, Krasts, Pęk, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 419
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Baeva, Chatzimarkakis, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Losco, Maaten, Matsakis, Morillon, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Panayotov, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Van Hecke, Virrankoski
GUE/NGL: Henin, Pafilis
IND/DEM: Bonde, Booth, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Bullmann, Busquin, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Zdržel se: 21
ALDE: Cavada, Harkin, Kułakowski, Manders, Mohácsi, Onyszkiewicz, Toia, Toma
GUE/NGL: Agnoletto, Wurtz
IND/DEM: Batten, Clark, Nattrass
PPE-DE: Brepoels, Esteves
PSE: Färm, Golik, Grech, Walter
UEN: Vaidere
Verts/ALE: Irujo Amezaga
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Ana Maria Gomes, Jens-Peter Bonde, Jules Maaten, Britta Thomsen
17. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrhy 401 + 592
Pro: 224
ALDE: Alvaro, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, De Sarnez, Duff, Ek, Gentvilas, Geremek, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Lambsdorff, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Ortuondo Larrea, Oviir, Piskorski, Pohjamo, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Şerbu, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Watson
GUE/NGL: de Brún, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Meijer, Pflüger, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Sinnott
ITS: Mihăescu, Popeangă
NI: Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Audy, Beazley, Becsey, Bowis, Brepoels, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Casa, Casini, Chichester, Chmielewski, Daul, Deß, Deva, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ehler, Esteves, Fajmon, Gaľa, Ganţ, Gaubert, Gewalt, Gräßle, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Higgins, Járóka, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kelam, Klamt, Koch, Langen, Lehne, McGuinness, Marinescu, Mauro, Mayer, Mikolášik, Mladenov, Morin, Nicholson, Niebler, Pack, Parish, Pīks, Purvis, Radwan, Saïfi, Schierhuber, Schöpflin, Škottová, Stevenson, Strejček, Sturdy, Sudre, Szájer, Tannock, Toubon, Urutchev, Van Orden, Vidal-Quadras, Weber Manfred, von Wogau, Wohlin, Záborská, Zahradil, Zvěřina
PSE: Berman, Bozkurt, Corbett, Corbey, Dîncu, El Khadraoui, Färm, Gomes, Hasse Ferreira, Haug, Honeyball, Howitt, Hughes, Jørgensen, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Leichtfried, McAvan, Martin David, Myller, Pahor, Patrie, Rasmussen, Rothe, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Thomsen, Titley, Van Lancker, Willmott
UEN: Aylward, Czarnecki Marek Aleksander, Krasts, Kristovskis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 287
ALDE: Busk, Cocilovo, Deprez, Ferrari, Fourtou, Gibault, Griesbeck, Krahmer, Losco, Matsakis, Morillon, Mulder, Onyszkiewicz, Panayotov, Staniszewska, Starkevičiūtė, Virrankoski
GUE/NGL: Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Guerreiro, Henin, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Ransdorf, Seppänen, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Nattrass, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Angelakas, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Berend, Böge, Braghetto, Březina, Brok, Buzek, Caspary, Castiglione, Díaz de Mera García Consuegra, Ebner, Fatuzzo, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Glattfelder, Goepel, Gomolka, de Grandes Pascual, Grosch, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hoppenstedt, Hudacký, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jarzembowski, Karas, Kauppi, Klaß, Klich, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayor Oreja, Millán Mon, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Novak, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Pieper, Pleštinská, Posselt, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schwab, Spautz, Stauner, Stavreva, Stubb, Surján, Thyssen, Ţîrle, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vlasák, Weisgerber, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bulfon, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Herczog, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Siwiec, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Trautmann, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Zdržel se: 47
ALDE: Harkin, Kułakowski, Toma
GUE/NGL: Flasarová, Maštálka, Remek, Uca
IND/DEM: Železný
NI: Allister, Baco
PPE-DE: Anastase, Belet, Brejc, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, De Veyrac, Ferber, Gál, Gauzès, Jałowiecki, Jeggle, Kónya-Hamar, De Lange, Martens, van Nistelrooij, Olajos, Oomen-Ruijten, Őry, Petre, Pinheiro, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rübig, Seeber, Siekierski, Sommer, Šťastný, Ulmer, Ventre, Wieland, Wortmann-Kool
PSE: Bösch, Wiersma
UEN: Camre, Zīle
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Brian Crowley, Jens-Peter Bonde, Lily Jacobs
Proti: Joseph Daul, Alejo Vidal-Quadras, Willem Schuth
Zdržel se: Marianne Thyssen
18. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 593
Pro: 248
ALDE: Attwooll, Budreikaitė, Cappato, Ciornei, Cocilovo, Hall, Ludford, Lynne, Ortuondo Larrea, Piskorski, Şerbu
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Mihăescu
NI: Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Mauro
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kuhne, Lambrinidis, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Bielan, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 292
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Baeva, Bowles, Chatzimarkakis, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Oviir, Panayotov, Pohjamo, Polfer, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Březina, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zdravkova, Zwiefka
PSE: Bourzai, Corbey, Goebbels, Kreissl-Dörfler
UEN: Aylward, Kristovskis, Masiel, Ó Neachtain, Szymański
Zdržel se: 17
ALDE: Cavada, Geremek, Harkin, Manders, Toia
GUE/NGL: Pafilis
IND/DEM: Železný
NI: Baco
PPE-DE: Brepoels, Wohlin
PSE: Liberadzki, Paasilinna
UEN: Angelilli, Borghezio, Camre, Tatarella, Zīle
19. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 1133/2
Pro: 489
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Seppänen
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli
NI: Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Proti: 82
ALDE: Sbarbati
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bonde, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Nattrass, Sinnott
ITS: Claeys, Dillen, Martinez, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Wohlin
PSE: Beňová, Lambrinidis, Navarro, Occhetto
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 9
IND/DEM: Železný
ITS: Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Schenardi
NI: Baco
UEN: Camre
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Giovanna Corda
20. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 945
Pro: 514
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Seppänen, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Mihăescu, Popeangă
NI: Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szájer, Thyssen, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Piotrowski, Podkański, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 30
IND/DEM: Batten, Bonde, Clark, Georgiou, Goudin, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister
PPE-DE: Kauppi, Wohlin
PSE: Herczog
UEN: Camre, Krasts, Pęk, Vaidere, Zīle
Zdržel se: 16
GUE/NGL: Pafilis, Søndergaard
ITS: Vanhecke
NI: Baco, Martin Hans-Peter
PSE: Corbett, Honeyball, Howitt, Hughes, McAvan, Martin David, Simpson, Stihler, Titley, Willmott, Zingaretti
21. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 674
Pro: 470
ALDE: Cornillet, Gibault, Griesbeck, Laperrouze, Morillon
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Goudin, Krupa, Lundgren, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Coşea, Mihăescu, Popeangă
NI: Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Borghezio, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 104
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Mohácsi, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Holm, Liotard, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Georgiou, Nattrass, Sinnott
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Romagnoli, Stănescu, Vanhecke
PPE-DE: Deß
PSE: Barón Crespo, Hegyi, Hutchinson, Lefrançois, Rapkay, Rouček, Szejna, Tabajdi
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain
Zdržel se: 7
ALDE: Matsakis
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Pafilis
NI: Allister, Baco
UEN: Bielan
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Roselyne Lefrançois
22. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 967
Pro: 545
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Ettl, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Bielan, Borghezio, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 21
ALDE: Ek, Jäätteenmäki
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Clark, Georgiou, Nattrass
NI: Allister, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Wohlin
PSE: Battilocchio, Dumitrescu, Goebbels
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 10
GUE/NGL: Pafilis
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth
ITS: Claeys, Dillen, Vanhecke
NI: Baco
PPE-DE: Reul
23. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 624
Pro: 295
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Goudin, Lundgren, Sinnott
ITS: Mihăescu
NI: Bobošíková, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Florenz
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 279
ALDE: Cocilovo
GUE/NGL: Holm, Liotard, Meijer, Pafilis, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Georgiou, Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Dumitrescu
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Lichtenberger
Zdržel se: 6
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Nattrass
NI: Baco
PPE-DE: Wohlin
24. Návrh souhrnného rozpočtu 2008
Pozměňovací návrh 625/2
Pro: 127
ALDE: Duff, Ek, Schmidt Olle, Staniszewska
GUE/NGL: Brie, de Brún, Holm, Liotard, Markov, Meijer, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott
ITS: Coşea
NI: Bobošíková, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Burke, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Doyle, Duchoň, Elles, Fajmon, Hannan, Harbour, Kamall, Kauppi, Korhola, De Lange, McGuinness, Martens, Mauro, Nicholson, van Nistelrooij, Oomen-Ruijten, Őry, Parish, Purvis, Ribeiro e Castro, Škottová, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vatanen, Vlasák, Wohlin, Wortmann-Kool, Zahradil, Zvěřina
PSE: Casaca, Corbett, Dumitrescu, Färm, Falbr, Gomes, Haug, Honeyball, Howitt, Leichtfried, McAvan, Martin David, Myller, Pahor, Pribetich, Sakalas, Segelström, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott, Zingaretti
UEN: Foltyn-Kubicka, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Proti: 425
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Budreikaitė, Busk, Cappato, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Henin, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Krupa, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Marinescu, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, Novak, Olajos, Olbrycht, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Sudre, Surján, Szájer, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Ettl, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hegyi, Herczog, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leinen, Liberadzki, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Siwiec, Sornosa Martínez, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Onesta
Zdržel se: 21
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Uca
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Nattrass, Železný
NI: Allister, Baco
PSE: Kuhne, Scheele
Verts/ALE: Kallenbach
25. Zpráva Virrankoski A6-0397/2007
Bod 19
Pro: 516
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pomés Ruiz, Posselt, Purvis, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schöpflin, Schröder, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Speroni, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 20
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Nattrass, Železný
NI: Allister, Bobošíková
PPE-DE: Březina, Duchoň, Fajmon, Hybášková, Škottová, Strejček, Ţîrle, Vlasák, Wohlin, Záborská, Zahradil, Zvěřina
PSE: Goebbels
Zdržel se: 6
ALDE: Geremek, Manders
IND/DEM: Bonde
NI: Baco, Martin Hans-Peter
UEN: Camre
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Janelly Fourtou
26. Zpráva Virrankoski A6-0397/2007
Pozměňovací návrh 6
Pro: 77
ALDE: Ferrari, Morillon
GUE/NGL: Aita, Catania, Flasarová, Henin, Holm, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bonde, Booth, Clark, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Vanhecke
NI: Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Březina, Duchoň, Fajmon, Mauro, Škottová, Strejček, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
PSE: Rasmussen, Schaldemose, Thomsen
UEN: Angelilli, Bielan, Camre, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Szymański, Tomaszewska, Wojciechowski Janusz, Zapałowski
Verts/ALE: Hammerstein, Hassi, Schlyter
Proti: 478
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Brie, Kaufmann
IND/DEM: Sinnott
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Belohorská, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Aylward, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Rutowicz, Speroni, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 10
ALDE: Manders
GUE/NGL: Agnoletto, de Brún
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou
NI: Baco, Bobošíková
PSE: Kuhne
Verts/ALE: Lucas
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Margrete Auken, Dan Jørgensen
Zdržel se: Olle Schmidt
27. Zpráva Virrankoski A6-0397/2007
Usnesení
Pro: 487
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Georgiou, Goudin, Sinnott, Wojciechowski Bernard
ITS: Coşea, Gollnisch, Mihăescu, Popeangă
NI: Belohorská, Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, De Lange, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Proti: 73
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Krupa, Nattrass, Tomczak
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Romagnoli, Schenardi, Vanhecke
NI: Allister, Chruszcz, Giertych, Helmer, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Bowis, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Harbour, Heaton-Harris, Kamall, Mauro, Nicholson, Parish, Purvis, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vernola
UEN: Camre
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 15
GUE/NGL: Kaufmann
IND/DEM: Železný
ITS: Stănescu
NI: Baco
PPE-DE: Duchoň, Fajmon, Škottová, Strejček, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
UEN: Grabowski, Piotrowski
Verts/ALE: Lucas, Voggenhuber
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Mario Mauro, Janelly Fourtou
28. Zpráva Itälä A6-0394/2007
Pozměňovací návrh 8
Pro: 104
ALDE: Cappato, Ciornei, Cocilovo, Deprez, Ek, Ries, Schmidt Olle, Sterckx, Van Hecke
GUE/NGL: Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Georgiou, Goudin, Lundgren, Nattrass, Sinnott
ITS: Claeys, Coşea, Dillen, Vanhecke
NI: Bobošíková, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ehler, Esteves, Gauzès, De Lange, van Nistelrooij, Pomés Ruiz, Wohlin, Wortmann-Kool
PSE: Berman, Corbey, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Leichtfried, Mihalache, Myller, Rasmussen, Schaldemose, Thomsen, Van Lancker
UEN: Angelilli, Szymański
Verts/ALE: Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Irujo Amezaga, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 413
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Bowles, Busk, Chatzimarkakis, Cornillet, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Oviir, Panayotov, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Toia, Toma, Vălean, Veraldi, Virrankoski
IND/DEM: Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Belohorská, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chichester, Chmielewski, Daul, De Blasio, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, El Khadraoui, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Herczog, Hughes, Hutchinson, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Piecyk, Pinior, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Segelström, Siwiec, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Wiersma, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Piotrowski, Podkański, Rutowicz, Speroni, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 29
ALDE: Cavada, Ludford, Lynne, Manders
GUE/NGL: Agnoletto
IND/DEM: Krupa, Tomczak
ITS: Lang
NI: Baco, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Belet, Brepoels, Dehaene, Kauppi, Thyssen
PSE: Beňová, Hegyi, Honeyball, McAvan, Martin David, Scheele, Simpson, Skinner, Stihler, Titley, Willmott, Zingaretti
UEN: Camre
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Vittorio Agnoletto, Maria Martens, Emine Bozkurt, Tobias Pflüger, Dorette Corbey, Dan Jørgensen
Proti: Jean-Paul Gauzès, Bill Newton Dunn
Zdržel se: Richard Corbett
29. Zpráva Itälä A6-0394/2007
Usnesení
Pro: 499
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Le Rachinel, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Ţîrle, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bulfon, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Ettl, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, McAvan, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paparizov, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stihler, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 24
GUE/NGL: Maštálka, Pafilis, Ransdorf
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Nattrass, Sinnott
ITS: Claeys, Dillen, Le Pen Marine, Schenardi, Vanhecke
NI: Allister, Bobošíková, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Fajmon, Heaton-Harris, Toubon, Ulmer, Wieland
PSE: Lyubcheva
UEN: Masiel
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 42
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde
ITS: Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Stănescu
NI: Helmer
PPE-DE: Duchoň, Kamall, Reul, Seeber, Škottová, Strejček, Vlasák, Záborská, Zahradil, Zvěřina
PSE: Corbey
30. Zpráva Sudre A6-0405/2007
Pozměňovací návrh 8
Pro: 57
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Pafilis, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Lundgren, Sinnott, Železný
ITS: Coşea
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Wohlin
PSE: Färm, Falbr, Herczog, Martínez Martínez, Rothe, Segelström
UEN: Borghezio, Camre, Speroni
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 462
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Bushill-Matthews, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martin David, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Simpson, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zīle
Zdržel se: 15
ALDE: Ek, Harkin, Manders
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Krupa, Nattrass, Tomczak
ITS: Claeys, Dillen, Vanhecke
NI: Baco, Giertych
PPE-DE: Ventre
31. Zpráva Sudre A6-0405/2007
Pozměňovací návrh 7
Pro: 63
ALDE: Harkin, Losco, Ludford
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Pafilis, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Goudin, Lundgren, Sinnott, Železný
ITS: Coşea, Vanhecke
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Wohlin, Wortmann-Kool
PSE: Battilocchio
UEN: Borghezio, Camre, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Speroni
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 445
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Henin
IND/DEM: Nattrass, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi
NI: Belohorská, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lehne, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Siwiec, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 28
ALDE: Ek, Manders
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Krupa, Tomczak
ITS: Dillen
NI: Allister, Baco, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Ventre
PSE: Occhetto
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Dan Jørgensen
32. Zpráva Sudre A6-0405/2007
Pozměněný návrh Komise
Pro: 466
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Sinnott, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kuhne, Lambrinidis, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Voggenhuber
Proti: 67
ALDE: Alvaro, Ek, Schmidt Olle
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Železný
NI: Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Buzek, Daul, Descamps, Duchoň, Hannan, Heaton-Harris, Jordan Cizelj, Kamall, Mauro, Montoro Romero, Pomés Ruiz, Škottová
PSE: Kreissl-Dörfler, Pahor, Siwiec, Zingaretti
UEN: Camre
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Zdržel se: 12
GUE/NGL: Pafilis
IND/DEM: Belder, Blokland, Tomczak
ITS: Claeys, Dillen, Vanhecke
NI: Baco, Helmer
PPE-DE: Parish, Van Orden, Ventre
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Romana Jordan Cizelj, Marie-Hélène Descamps
33. Zpráva Fernandes A6-0404/2007
Pozměňovací návrh 9
Pro: 71
ALDE: Piskorski, Ries, Van Hecke
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Pafilis, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Železný
ITS: Claeys, Dillen, Le Rachinel, Romagnoli, Vanhecke
NI: Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Heaton-Harris, Itälä, Iturgaiz Angulo, Kamall, Mauro, Sonik, Wohlin
PSE: Corbey, Färm, Myller, Segelström
UEN: Camre, Czarnecki Ryszard
Verts/ALE: Aubert, Auken, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Horáček, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 469
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jensen, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Hammerstein, Hassi
Zdržel se: 9
ALDE: Ek, Harkin, Manders
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Nattrass
NI: Allister, Baco
34. Zpráva Fernandes A6-0404/2007
Pozměňovací návrh 8
Pro: 69
GUE/NGL: Holm, Liotard, Markov, Meijer, Pafilis, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Tomczak, Železný
ITS: Martinez
NI: Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Heaton-Harris, Jeggle, Kamall, Kauppi, Mauro, Wohlin
PSE: Corbey, Garcés Ramón, Patrie, Peillon
UEN: Camre, Czarnecki Ryszard, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 438
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, De Sarnez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Mohácsi, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Henin, Remek
IND/DEM: Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Marine, Le Rachinel, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pomés Ruiz, Posselt, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbett, Corda, Cottigny, De Keyser, Désir, De Vits, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Hammerstein, Hassi
Zdržel se: 23
ALDE: Ek, Harkin, Manders
GUE/NGL: Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Uca, Wurtz, Zimmer
ITS: Claeys, Dillen, Vanhecke
NI: Allister, Baco
PSE: Occhetto
35. Zpráva Fernandes A6-0404/2007
Pozměněný návrh Komise
Pro: 395
ALDE: Cocilovo, Deprez, Ferrari, Morillon, Ortuondo Larrea, Piskorski, Ries
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Kaufmann, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Sinnott, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Bobošíková
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Ferber, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hennicot-Schoepges, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Grabowski, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Proti: 79
ALDE: Ek, Maaten, Raeva, Schmidt Olle
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Henin, Holm, Liotard, Markov, Meijer, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Booth, Clark, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Tomczak, Železný
ITS: Mihăescu
NI: Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Albertini, Fatuzzo, Fernández Martín, García-Margallo y Marfil, Hannan, Heaton-Harris, Herranz García, Herrero-Tejedor, Iturgaiz Angulo, Kamall, Pomés Ruiz, Posselt, Wohlin
PSE: Capoulas Santos, Casaca, Madeira, dos Santos
UEN: Camre
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 76
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, De Sarnez, Duff, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mohácsi, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Oviir, Panayotov, Pohjamo, Polfer, Prodi, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski
GUE/NGL: Pafilis
IND/DEM: Belder, Blokland
ITS: Claeys, Dillen, Vanhecke
NI: Allister, Baco, Helmer
PPE-DE: Parish, Van Orden
PSE: Fernandes, Ferreira Elisa, Gomes, Hasse Ferreira, Occhetto
36. Zpráva Fernandes A6-0404/2007
Usnesení
Pro: 407
ALDE: Cocilovo, Deprez, Ferrari, Kacin, Morillon, Ortuondo Larrea, Piskorski, Ries, Staniszewska
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Kaufmann, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Georgiou, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Marine, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Belohorská, Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Pöttering, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Kuźmiuk, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Piotrowski, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Proti: 73
ALDE: Bowles, Ek, Maaten, Schmidt Olle
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Henin, Holm, Liotard, Markov, Meijer, Seppänen, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Batten, Bonde, Booth, Clark, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Tomczak, Železný
NI: Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Hannan, Heaton-Harris, Kamall, Pomés Ruiz, Posselt, Wohlin
PSE: Capoulas Santos, Casaca, Hasse Ferreira, Madeira, dos Santos
UEN: Camre, Czarnecki Marek Aleksander
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 76
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cornillet, De Sarnez, Duff, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mohácsi, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Oviir, Panayotov, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Şerbu, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Flasarová, Maštálka, Pafilis, Remek
IND/DEM: Belder, Blokland, Sinnott
ITS: Claeys
NI: Allister, Baco, Helmer
PPE-DE: Parish, Van Orden
PSE: Fernandes, Ferreira Elisa, França, Gomes
37. RC-B6-0400/2007 — Zvýšení cen potravin
Pozměňovací návrh 1
Pro: 229
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Busk, Chatzimarkakis, Duff, Ferrari, Geremek, in 't Veld, Krahmer, Lambsdorff, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Raeva, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Sterckx, Van Hecke
IND/DEM: Goudin, Lundgren, Železný
ITS: Dillen, Schenardi, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schröder, Schwab, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Glante, Golik, Kindermann, Thomsen
UEN: Czarnecki Ryszard, Kristovskis
Proti: 281
ALDE: Attwooll, Baeva, Bowles, Cornillet, Deprez, Fourtou, Griesbeck, Hellvig, Laperrouze, Losco, Lynne, Matsakis, Morillon, Newton Dunn, Ortuondo Larrea, Piskorski, Polfer, Prodi, Ries, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Georgiou, Krupa, Nattrass, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Le Rachinel, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Stănescu
NI: Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Becsey, De Veyrac, Gyürk, Rack, Saïfi, Schierhuber, Schöpflin, Seeber, Surján
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Bielan, Borghezio, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Krasts, Kuc, Maldeikis, Masiel, Pęk, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 20
ALDE: Cappato, De Sarnez, Ek, Gentvilas, Hall, Kułakowski, Ludford, Panayotov, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Şerbu, Toia
ITS: Martinez
NI: Baco
PPE-DE: De Blasio, Gál, Glattfelder
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Othmar Karas, Britta Thomsen
38. RC-B6-0400/2007 — Zvýšení cen potravin
Pozměňovací návrh 2
Pro: 233
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Busk, Chatzimarkakis, Duff, Geremek, Guardans Cambó, in 't Veld, Kacin, Krahmer, Lambsdorff, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Raeva, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Sterckx, Szent-Iványi, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski
IND/DEM: Goudin, Lundgren, Železný
ITS: Mihăescu
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schröder, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Glante, Golik, Kindermann
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Krasts, Ó Neachtain
Proti: 286
ALDE: Attwooll, Baeva, Bowles, Cavada, Cornillet, Deprez, Ferrari, Griesbeck, Hall, Hellvig, Laperrouze, Losco, Ludford, Lynne, Matsakis, Morillon, Newton Dunn, Ortuondo Larrea, Piskorski, Polfer, Prodi, Ries, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Toia, Toma, Vălean, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Georgiou, Krupa, Nattrass, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Rachinel, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Becsey, Gyürk, Mauro, Rack, Saïfi, Schierhuber, Schöpflin, Seeber, Surján
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Bielan, Borghezio, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Kristovskis, Kuc, Maldeikis, Masiel, Pęk, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 21
ALDE: Cappato, Ciornei, Cocilovo, Ek, Fourtou, Gentvilas, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kułakowski, Oviir, Panayotov
ITS: Claeys, Dillen, Martinez, Vanhecke
NI: Baco
PPE-DE: De Blasio, Gál, Glattfelder, Schwab
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Othmar Karas
39. RC-B6-0400/2007 — Zvýšení cen potravin
Pozměňovací návrh 3
Pro: 221
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Busk, Chatzimarkakis, Duff, Ferrari, Guardans Cambó, in 't Veld, Kacin, Krahmer, Lambsdorff, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Raeva, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Sterckx, Szent-Iványi, Van Hecke, Virrankoski
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gauzès, Gewalt, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schröder, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Szájer, Tannock, Thyssen, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Glante, Golik, Kindermann, Madeira, Van Lancker
UEN: Aylward, Crowley, Czarnecki Ryszard, Ó Neachtain
Proti: 290
ALDE: Attwooll, Baeva, Bowles, Cavada, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Griesbeck, Hall, Hellvig, Laperrouze, Losco, Ludford, Lynne, Matsakis, Morillon, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Piskorski, Polfer, Prodi, Ries, Staniszewska, Starkevičiūtė, Toia, Toma, Vălean, Veraldi, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Rachinel, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Barsi-Pataky, Becsey, Gyürk, Mauro, Rack, Saïfi, Schierhuber, Schöpflin, Schwab, Seeber, Surján
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Bielan, Borghezio, Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Maldeikis, Masiel, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 26
ALDE: Cappato, Ciornei, Cocilovo, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kułakowski, Oviir, Panayotov, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Şerbu
IND/DEM: Železný
ITS: Claeys, Dillen, Martinez, Vanhecke
NI: Baco
PPE-DE: De Blasio, Gál, Glattfelder, Kaczmarek
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Othmar Karas, Jamila Madeira
40. RC-B6-0400/2007 — Zvýšení cen potravin
Pozměňovací návrh 4
Pro: 220
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Busk, Chatzimarkakis, Ferrari, Guardans Cambó, in 't Veld, Kacin, Krahmer, Lambsdorff, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Raeva, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schröder, Schwab, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Tannock, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Glante, Golik, Kindermann, Madeira, Van Lancker
UEN: Czarnecki Ryszard, Krasts
Proti: 292
ALDE: Attwooll, Baeva, Bowles, Cavada, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Griesbeck, Hall, Hellvig, Laperrouze, Losco, Ludford, Lynne, Matsakis, Morillon, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Piskorski, Polfer, Prodi, Ries, Toia, Toma, Vălean, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Barsi-Pataky, Becsey, Gyürk, Mauro, Rack, Saïfi, Schierhuber, Schöpflin, Seeber, Surján, Szájer
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Kristovskis, Kuc, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 26
ALDE: Cappato, Ciornei, Cocilovo, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kułakowski, Oviir, Panayotov, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Şerbu
IND/DEM: Železný
ITS: Claeys, Dillen, Vanhecke
NI: Baco
PPE-DE: De Blasio, De Veyrac, Gál, Glattfelder, Kaczmarek
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Othmar Karas, Jamila Madeira
41. RC-B6-0400/2007 — Zvýšení cen potravin
Pozměňovací návrh 5
Pro: 216
ALDE: Alvaro, Busk, Chatzimarkakis, Ferrari, Guardans Cambó, in 't Veld, Kacin, Krahmer, Lambsdorff, Lax, Maaten, Manders, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Raeva, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Van Hecke, Virrankoski
NI: Allister, Bobošíková, Helmer
PPE-DE: Albertini, Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grossetête, Guellec, Handzlik, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kamall, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schinas, Schröder, Schwab, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Golik, Kindermann, Madeira, Van Lancker
Proti: 295
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Cavada, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Griesbeck, Hall, Hellvig, Laperrouze, Losco, Ludford, Lynne, Matsakis, Morillon, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Piskorski, Polfer, Prodi, Ries, Toia, Toma, Vălean, Veraldi, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Clark, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Rachinel, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Barsi-Pataky, Becsey, Gyürk, Karas, Mauro, Rack, Saïfi, Schierhuber, Schöpflin, Seeber, Surján, Szájer
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 27
ALDE: Cappato, Ciornei, Cocilovo, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kułakowski, Oviir, Panayotov, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Şerbu
IND/DEM: Železný
ITS: Claeys, Dillen, Martinez, Vanhecke
NI: Baco
PPE-DE: De Blasio, De Veyrac, Gál, Glattfelder, Kaczmarek
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Jamila Madeira
42. RC-B6-0400/2007 — Zvýšení cen potravin
Usnesení
Pro: 464
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Cavada, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, Duff, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Matsakis, Morillon, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: de Brún
IND/DEM: Bonde, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Gollnisch, Lang, Le Rachinel, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Allister, Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Albertini, Anastase, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Handzlik, Harbour, Heaton-Harris, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schröder, Schwab, Seeber, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Tannock, Thyssen, Toubon, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Weber Manfred, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Golik, Gomes, Grabowska, Grech, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Poignant, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Stockmann, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Podkański, Roszkowski, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 30
ALDE: De Sarnez, Ek, Maaten, Schmidt Olle
GUE/NGL: Holm, Liotard, Meijer, Pafilis, Søndergaard, Svensson
IND/DEM: Booth, Clark, Goudin, Krupa, Lundgren, Nattrass, Železný
PPE-DE: Duchoň, Hannan, Kamall, Reul, Schöpflin, Strejček, Szájer, Vlasák, Wohlin, Zahradil, Zvěřina
UEN: Bielan, Pęk
Zdržel se: 44
ALDE: Geremek, Manders, Mulder, Şerbu, Toia
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Kaufmann, Markov, Maštálka, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Blokland
ITS: Dillen
NI: Baco, Helmer
PPE-DE: De Blasio, Gál, Gyürk, Hybášková, Karas, Pleštinská, Ţîrle, Ulmer, Weisgerber
PSE: Badia i Cutchet, Färm, Occhetto, Segelström
UEN: Rutowicz
43. Zpráva Kacin A6-0325/2007
Pozměňovací návrh 23
Pro: 226
IND/DEM: Bonde, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Gollnisch, Lang, Martinez, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vernola, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Le Foll
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zapałowski, Zīle
Proti: 273
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Cappato, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, De Blasio, Duchoň, Esteves, Gál, Glattfelder, Jarzembowski, Škottová, Strejček, Szájer, Vlasák, Zahradil, Zvěřina
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hegyi, Herczog, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Krehl, Lambrinidis, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Podgorean, Prets, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 11
GUE/NGL: Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Pafilis
IND/DEM: Booth, Železný
NI: Baco
PPE-DE: Ventre
PSE: Cercas, Hasse Ferreira
UEN: Didžiokas
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Bernd Posselt
44. Zpráva Kacin A6-0325/2007
Pozměňovací návrhy 4 + 13
Pro: 459
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Chatzimarkakis, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Coşea, Lang, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu
NI: Chruszcz, Giertych, Helmer
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Atkins, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fontaine, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Dîncu, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kirilov, Koterec, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Matsouka, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Pittella, Podgorean, Prets, Pribetich, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zingaretti
UEN: Camre, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Krasts, Kristovskis, Masiel, Pęk, Vaidere, Wojciechowski Janusz, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Horáček, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 50
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Seppänen, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Wojciechowski Bernard
NI: Bobošíková
PPE-DE: Olajos
PSE: Douay, Dumitrescu, Krehl, Piecyk
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Didžiokas, Foltyn-Kubicka, Janowski, Kuc, Maldeikis, Ó Neachtain, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Zapałowski
Zdržel se: 8
GUE/NGL: Figueiredo, Guerreiro, Pafilis
ITS: Claeys, Dillen
NI: Baco, Belohorská, Martin Hans-Peter
45. Zpráva Martens A6-0375/2007
Bod 61
Pro: 298
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Ciornei, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Ludford, Maaten, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Clark, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Coşea, Popeangă
NI: Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Böge, Bowis, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Casaca, Färm, Segelström
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Janowski, Krasts, Kristovskis, Kuc, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Frassoni, Romeva i Rueda, Voggenhuber
Proti: 179
ALDE: Attwooll, Hall, Lynne
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
ITS: Romagnoli, Schenardi, Stănescu
PPE-DE: Wohlin
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Fava, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cramer, Flautre, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Hassi, Horáček, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Ždanoka
Zdržel se: 7
ALDE: Manders
IND/DEM: Batten, Booth
ITS: Claeys
NI: Baco
PSE: Fazakas
Verts/ALE: Jonckheer
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Elizabeth Lynne
Proti: Rebecca Harms
46. Zpráva Martens A6-0375/2007
Bod 77
Pro: 278
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Cappato, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Maaten, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou
ITS: Mihăescu
NI: Belohorská, Bobošíková, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Audy, Bauer, Buzek, Descamps, De Veyrac, Doyle, Esteves, Gaubert, Grosch, Grossetête, Guellec, Kauppi, Mauro, Saïfi, Sudre, Toubon, von Wogau
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Camre, Didžiokas, Kristovskis, Kuc, Maldeikis, Pęk, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 204
IND/DEM: Belder, Blokland, Krupa, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Ayuso, Barsi-Pataky, Beazley, Becsey, Belet, Böge, Bowis, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Gahler, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schröder, Schwab, Seeber, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
UEN: Aylward, Bielan, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Foltyn-Kubicka, Janowski, Krasts, Masiel, Ó Neachtain, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tomaszewska
Zdržel se: 11
IND/DEM: Booth, Clark, Goudin, Lundgren
NI: Baco
PPE-DE: Gál, Olajos, Schöpflin
UEN: Angelilli, Tatarella, Zapałowski
47. Zpráva Martens A6-0375/2007
Odův. 23
Pro: 275
ALDE: Alvaro, Attwooll, Baeva, Bowles, Cappato, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Maaten, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Raeva, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde
NI: Belohorská, Bobošíková, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Andrikienė, Audy, Bauer, Brok, Descamps, Deß, De Veyrac, Esteves, Gaubert, Gauzès, Grossetête, Guellec, Kauppi, Lamassoure, Morin, Pleštinská, Saïfi, Sudre, Toubon
PSE: Arif, Athanasiu, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Occhetto, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paşcu, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Podgorean, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Camre, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Krasts, Kristovskis, Maldeikis, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 212
IND/DEM: Belder, Blokland, Booth, Clark, Georgiou, Goudin, Krupa, Lundgren, Sinnott, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Dillen, Mihăescu, Popeangă, Romagnoli, Schenardi, Stănescu, Vanhecke
NI: Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Anastase, Angelakas, Ashworth, Ayuso, Barsi-Pataky, Beazley, Becsey, Belet, Böge, Bowis, Brejc, Brepoels, Březina, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Gahler, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Kratsa-Tsagaropoulou, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pīks, Pinheiro, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Ulmer, Urutchev, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
UEN: Angelilli, Aylward, Borghezio, Crowley, Foltyn-Kubicka, Janowski, Kuc, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Podkański, Roszkowski, Rutowicz, Speroni, Szymański, Tatarella, Tomaszewska, Zapałowski
Zdržel se: 6
ALDE: Manders
ITS: Coşea
NI: Baco
PPE-DE: Gál, Olajos
UEN: Bielan
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Avril Doyle
48. B6-0429/2007 — Mezinárodní smlouva o zákazu kazetové munice
Pozměňovací návrh 1
Pro: 72
ALDE: Alvaro, Cocilovo, Lynne
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Holm, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Ransdorf, Remek, Søndergaard, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Georgiou, Sinnott
ITS: Mihăescu
NI: Belohorská, Bobošíková, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Brepoels, Doyle, Esteves
PSE: Falbr, Occhetto, Öger
UEN: Czarnecki Ryszard, Krasts, Kristovskis, Tatarella
Verts/ALE: Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 387
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Ciornei, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ek, Ferrari, Gentvilas, Geremek, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Maaten, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Pohjamo, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Şerbu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Van Hecke, Veraldi, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Goudin, Krupa, Lundgren, Tomczak, Wojciechowski Bernard, Železný
ITS: Buruiană-Aprodu, Claeys, Coşea, Dillen, Popeangă, Vanhecke
NI: Chruszcz, Giertych
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Böge, Bowis, Brejc, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Florenz, Fontaine, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hoppenstedt, Hybášková, Iacob-Ridzi, Itälä, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stauner, Stavreva, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Ulmer, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zatloukal, Zdravkova, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, Dîncu, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Dumitrescu, Färm, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Lambrinidis, Le Foll, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Navarro, Neris, Paasilinna, Panzeri, Paşcu, Peillon, Piecyk, Pinior, Podgorean, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Roure, Sakalas, Sánchez Presedo, Schaldemose, Segelström, Simpson, Skinner, Sornosa Martínez, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Van Lancker, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma, Willmott, Yáñez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Borghezio, Camre, Crowley, Didžiokas, Janowski, Maldeikis, Masiel, Ó Neachtain, Pęk, Podkański, Roszkowski, Speroni, Tomaszewska, Vaidere, Zapałowski, Zīle
Zdržel se: 8
ALDE: Manders, Matsakis
IND/DEM: Booth, Clark
ITS: Stănescu
PPE-DE: Nicholson, Ventre, Zvěřina
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Richard Howitt, Avril Doyle, Maria da Assunção Esteves
49. Zpráva Cappato A6-0341/2007
Usnesení
Pro: 368
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Baeva, Bowles, Busk, Cappato, Ciornei, Cocilovo, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Duff, Ferrari, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hellvig, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Losco, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson of Winterbourne, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Panayotov, Piskorski, Pohjamo, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Sbarbati, Schmidt Olle, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Toma, Vălean, Veraldi, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Aita, Catania, Morgantini, Musacchio
IND/DEM: Krupa, Sinnott, Tomczak, Železný
ITS: Stănescu
NI: Belohorská, Bobošíková, Chruszcz, Giertych, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Anastase, Andrikienė, Angelakas, Ashworth, Audy, Ayuso, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Böge, Bowis, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Burke, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Casa, Casini, Caspary, Chmielewski, Daul, De Blasio, Dehaene, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Fajmon, Fontaine, Gahler, Gál, Gaľa, Ganţ, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gewalt, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hennicot-Schoepges, Higgins, Hoppenstedt, Iacob-Ridzi, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kamall, Karas, Kauppi, Kelam, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kónya-Hamar, Lamassoure, Langen, Lauk, Lechner, Lehne, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Mann Thomas, Marinescu, Martens, Mato Adrover, Mayor Oreja, Mladenov, Montoro Romero, Morin, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Olbrycht, Őry, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Patriciello, Petre, Pinheiro, Pöttering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schinas, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stevenson, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Ţîrle, Toubon, Urutchev, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wohlin, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Barón Crespo, Battilocchio, Beňová, Berman, Bösch, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourzai, Bozkurt, Bullmann, Van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Corbey, Corda, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, França, Garcés Ramón, García Pérez, Geringer de Oedenberg, Glante, Gomes, Grabowska, Groote, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Hutchinson, Iotova, Jacobs, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Lefrançois, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lyubcheva, Madeira, Maňka, Martínez Martínez, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Mihalache, Moreno Sánchez, Myller, Napoletano, Navarro, Neris, Öger, Paasilinna, Panzeri, Paşcu, Peillon, Pinior, Podgorean, Pribetich, Rapkay, Rasmussen, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rouček, Roure, Sakalas, Saks, Sánchez Presedo, dos Santos, Schaldemose, Scheele, Segelström, Sornosa Martínez, Tabajdi, Tarand, Van Lancker, Vergnaud, Vigenin, Walter, Weber Henri, Weiler, Wiersma
UEN: Camre, Kristovskis, Kuc, Masiel, Zīle
Verts/ALE: Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein, Harms, Hassi, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva i Rueda, Rühle, Schmidt Frithjof, Schroedter, Staes, Turmes, Ždanoka
Proti: 49
GUE/NGL: Holm, Ransdorf, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Goudin, Lundgren, Wojciechowski Bernard
ITS: Buruiană-Aprodu, Dillen, Popeangă, Romagnoli, Vanhecke
PPE-DE: Castiglione, Deva, Fatuzzo, Fernández Martín, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hybášková, Kratsa-Tsagaropoulou, Mauro, Mayer, Mikolášik, Novak, Oomen-Ruijten, Pleštinská, Varvitsiotis
PSE: Honeyball, Howitt, Hughes, Martin David, Simpson, Skinner, Titley, Willmott
UEN: Angelilli, Aylward, Borghezio, Crowley, Czarnecki Ryszard, Didžiokas, Maldeikis, Ó Neachtain, Speroni, Tatarella, Tomaszewska
Zdržel se: 25
GUE/NGL: Brie, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guerreiro, Henin, Liotard, Maštálka, Meijer, Pflüger, Remek, Søndergaard, Uca, Zimmer
ITS: Claeys
PPE-DE: McGuinness, Mavrommatis, Olajos
UEN: Bielan, Janowski, Krasts, Roszkowski, Rutowicz, Vaidere
Verts/ALE: Schlyter
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Britta Thomsen
50. RC-B6-0408/2007 — Súdán
Usnesení
Pro: 65
ALDE: Cappato, Ek, Geremek, Matsakis, Mulder, Onyszkiewicz
GUE/NGL: Meijer, Svensson
IND/DEM: Krupa, Sinnott
ITS: Dillen
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Andrikienė, Audy, Bowis, Burke, Castiglione, Daul, Deß, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Fontaine, Gauzès, Grossetête, Kaczmarek, Kratsa-Tsagaropoulou, Lehne, McGuinness, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Olbrycht, Panayotopoulos-Cassiotou, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Ribeiro e Castro, Roithová, Saryusz-Wolski, Schröder, Sommer, Šťastný, Sudre, Tannock, Záborská, Zaleski, Zwiefka
PSE: Ayala Sender, Casaca, Geringer de Oedenberg, Gomes, Hutchinson, Martin David, Medina Ortega, Miguélez Ramos, Roure, Sakalas
UEN: Czarnecki Ryszard, Janowski, Rutowicz, Tomaszewska
Verts/ALE: Onesta, Romeva i Rueda, Schlyter
PŘIJATÉ TEXTY
P6_TA(2007)0473
Návrh souhrnného rozpočtu EU na rok 2008 (Oddíl III)
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o návrhu souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008, Oddíl III — Komise (C6-0287/2007 — 2007/2019(BUD)) a návrh na změnu č. 1/2008 (13659/2007 — C6-0341/2007) k návrhu souhrného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008
Evropský parlament,
— |
s ohledem na článek 272 Smlouvy o ES a na článek 177 Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na rozhodnutí Rady 2000/597/ES, Euratom ze dne 29. září 2000 o systému vlastních zdrojů Evropských společenství (1), |
— |
s ohledem na nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1605/2002 ze dne 25. června 2002, kterým se stanoví finanční nařízení o souhrnném rozpočtu Evropských společenství (2), |
— |
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (3), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 24. dubna 2007 o roční politické strategii Komise pro rozpočtový proces pro rok 2008 (4), |
— |
s ohledem na předběžný návrh souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008, který předložila Komise dne 2. května 2007 (SEK(2007)0500), |
— |
s ohledem na návrh souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008, který sestavila Rada dne 13. července 2007 (C6-0287/2007), |
— |
s ohledem na rozhodnutí Rozpočtového výboru ze dne 9. července 2007 o mandátu pro dohodovací řízení týkající se rozpočtu na rok 2008 před prvním čtením v Radě (5), |
— |
s ohledem na návrh na změnu č. 1/2008 (13659/2007 — C6-0341/2007) k návrhu souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008, |
— |
s ohledem na článek 69 a přílohu IV jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Rozpočtového výboru a stanoviska ostatních dotčených výborů (A6-0397/2007), |
Klíčové otázky - celkové částky, návrh revize VFR, návrh na změnu č. 1
1. |
připomíná, že jeho politické priority pro rozpočet na rok 2008 byly stanoveny ve výše uvedeném usnesení ze dne 24. dubna 2007 o roční politické strategii, které vycházelo z přístupů zvolených při přípravě rozpočtu na rok 2007 a při jednáních vedoucích k uzavření interinstitucionální dohody (IID) ze dne 17. května 2006; zdůrazňuje, že přístup „rozpočtu zaměřeného na výsledky“ prosazovaný ve výše uvedeném usnesení vychází z pilířů transparentní formální podoby, jasných cílů a správného plnění rozpočtu: Komise je posuzována nikoli na základě byrokratického procesu, nýbrž na základě výsledků, které vykazuje při plnění cílů dohodnutých na politické úrovni; bude i nadále klást důraz na tato hlediska při své další práci na rozpočtu na rok 2008; |
2. |
pokud jde o celkové částky, vyslovuje lítost nad tím, že Rada v návrhu rozpočtu (NR) na rok 2008 snížila prostředky na závazky oproti předběžnému návrhu rozpočtu (PNR) o 717 milionů EUR, takže se prostředky na závazky snížily na částku 128 401 milionů EUR; důrazně se staví proti škrtům, které provedla Rada v celkových platbách, které v NR snížila o částku 2 123 milionů EUR, takže celková výše plateb činí 119 410 milionů EUR, což odpovídá 0,95 HND EU a pod stropem plateb víceletého finančního rámce (VFR) pro rok 2008 je tak ponecháno rozpětí ve výši více než 10 miliard EUR; |
3. |
pokud jde o prostředky na závazky, staví se obzvláště kriticky ke škrtům, které provedla Rada u prostředků pro programy s víceletými finančním krytím, které byly teprve velmi nedávno dojednány a dohodnuty postupem spolurozhodování s Evropským parlamentem; ve svém prvním čtení rozpočtu na rok 2008 navrhuje, aby byly tyto snížené částky obnoveny, a pokládá za nutné zvýšit v několika případech prostředky na závazky u některých politických priorit; jejich souhrnná výše tak dosáhla 129 688 116 518 EUR; |
4. |
pokud jde o prostředky na platby, pokládá jejich výši odpovídající 0,95 % HND EU za nedostatečnou vzhledem k politickým výzvám, jimž EU čelí; vyjadřuje údiv nad tím, že Rada navrhla snížit o více než 1 miliardu EUR prostředky na platby v okruzích 1A a 1B u programů, které byly označeny za priority v rámci Lisabonské strategie usilující o zlepšení evropské konkurenceschopnosti a soudržnosti - dlouhodobé priority Rady a Parlamentu; navrhuje proto zvýšení celkové výše plateb na 0,99 % HND EU; v souladu s důrazem na správné plnění rozpočtu v rámci přístupu „rozpočtu zaměřeného na výsledky“ soustředil tato zvýšení na lisabonské priority a na programy, u nichž přetrvává vysoká míra nesplacených závazků (reste à liquider(RAL)); |
5. |
vítá návrh Komise ze dne 19. září 2007, v němž žádá o revizi VFR s cílem zajistit odpovídající financování projektu Galileo a Evropského inovačního a technologického institutu (EITI) na celé období 2007-2013; pokud jde o Galileo, připomíná své usnesení ze dne 20. června 2007 (6), v němž se vyslovuje pro řešení v podobě plného financování projektu Galileo z prostředků Společenství; v případě EITI se domnívá, že by měly být příslušné prostředky zapsány do rozpočtu v rámci oblasti politiky „08 výzkum“, přičemž by řídící struktura měla samostatnou rozpočtovou položku („Evropský technologický institut - řídící struktura“) v rámci okruhu 5 (Správa), stejně jako znalostní a inovační společnosti („Evropský technologický institut - znalostní a inovační komunity“); připomíná, že prostředky na Galileo a EITI byly umístěny do rezervy, Rada je však v NR nesnížila; navrhl u projektu Galileo a u EITI v prvním čtení změny tak, aby konečná výše prostředků v rozpočtu na rok 2008 závisela na uspokojivé dohodě o navrhované revizi VFR; |
6. |
podporuje návrh na změnu k předběžnému návrhu rozpočtu na rok 2008, který Komise přijala dne 17. září 2007, a zejména navrhovaná zvýšení prostředků na závazky pro Kosovo (120 milionů EUR) a Palestinu (142 milionů EUR), tj. celkem o 262 milionů EUR oproti částkám v PNR; poznamenává, že Rada také navrhla v NR zvýšení prostředků na závazky pro Kosovo a Palestinu celkem o 260 milionů EUR; soudí, že by Komise a Rada měly podat jasné vysvětlení strategie, z níž navrhovaná zvýšení vycházejí, a předložit rozdělení prostředků pro Kosovo mezi kategorie ES a SZBP s předstihem před druhým čtením rozpočtu na rok 2008 v Parlamentu; |
7. |
bere na vědomí sdělení Komise ze dne 12. září 2007 s názvem „Reformovat rozpočet, změnit Evropu“ (SEK(2007)1188); upozorňuje na skutečnost, že stálý zpravodaj pro VFR 2007-2013 již připravil dokument na toto téma a bude i nadále vést další úvahy a práci Parlamentu ve věci budoucnosti rozpočtových pravidel EU; |
Vytvoření rozpočtu zaměřeného na výsledky - navázání na dohodovací řízení před prvním čtením
8. |
vítá dohodu na pěti společných prohlášeních - připojených k tomuto usnesení - mezi Evropským parlamentem a Radou v rámci dohodovacího řízení týkajícího se rozpočtu na rok 2008 před prvním čtením v Radě dne 13. července 2007; zvýšil politickou důležitost těchto prohlášení tím, že je zohlednil při přípravě změn k návrhu rozpočtu v souladu s přístupem „rozpočet zaměřený na výsledky“; |
9. |
v souladu se společným prohlášením, na němž se dohodl s Radou dne 13. července 2007 si přeje, aby Komise zrychlila schvalování operačních programů v rámci strukturálních fondů, Fondu soudržnosti a v oblasti rozvoje venkova, aby mohly být vynaloženy provozní prostředky na tyto programy; požaduje od Komise rychlý pokrok v této oblasti; pro urychlení pokroku umísťuje určité prostředky na správní náklady Komise do rezervy; zdůrazňuje, že do rezervy nejsou umístěny žádné provozní prostředky; rezervy na správní náklady bude uvolňovat postupně s tím, jak se bude zvyšovat počet schválených operačních programů; |
10. |
pokud jde o nábor a přesuny pracovníků, umístil do rezervy částku 49 milionů EUR do doby, než se Komise zaváže, že provede do 30. dubna 2008 studii zaměřenou na uplatňování řízení podle jednotlivých činností (ABM), a poskytne rozpočtovému orgánu následující informace:
a
|
11. |
pokud jde o účelově vázané příjmy, trvá na zvýšení průhlednosti v této oblasti; navrhuje změny nástroje účelově vázaných příjmů pro decentralizované agentury s cílem dosáhnout toho, aby vázané příjmy přesněji odpovídaly potřebám konkrétních agentur; vyjadřuje znepokojení na tím, že používáním účelově vázaných příjmů v rámci fondu pro restrukturalizaci v odvětví cukru vznikl jakýsi „rozpočet uvnitř rozpočtu“, což se špatně srovnává s rozpočtovou zásadou obecnosti zakotvenou ve finančním nařízení; nebrání se možnosti revidovat finanční nařízení, pokud jde o účelově vázané příjmy; |
12. |
pokud jde o decentralizované agentury, obnovuje výši prostředků uvedenou v PNR, s výjimkou agentury FRONTEX, pro niž se v rámci hlavy 3 schvaluje zvýšení o 30 milionů EUR, a s výjimkou Evropské agentury pro životní prostředí, u níž dochází k mírnému zvýšení v rámci hlavy 3; vítá pokrok, kterého dosáhly nejnověji vzniklé agentury, pokud jde o účinné a efektivní rozšiřování jejich činnosti; požaduje, aby v budoucnu byly jejich pracovní plány a střednědobé potřeby personálního zajištění stanoveny jasněji; |
13. |
zdůrazňuje, že k tomu, aby bylo možno zřídit společný podnik i ohlášenou novou decentralizovanou Agenturu pro spolupráci energetických regulačních orgánů, je nutno zahájit postup uvedený v bodě 47 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006; |
14. |
pokud jde o výkonné agentury, připomíná povinnosti Komise stanovené v pravidlech pro zřízení výkonné agentury (7); soudí, že výkonné agentury nesmějí ani nyní, ani v budoucnu vést ke zvýšení podílu správních nákladů; zdůrazňuje, že jakýkoli návrh na zřízení nové výkonné agentury a na rozšíření stávajících výkonných agentur musí být podložen komplexní analýzou poměru nákladů a přínosů a v návrhu by měly být jasně popsány linie podřízenosti a odpovědnosti; |
15. |
vítá skutečnost, že výkazy o činnosti předložené spolu s PNR na rok 2008 se zlepšily: jsou zaměřeny na cíle a ukazatele výsledků, nikoli na rozsáhlé popisy administrativního procesu; konstatuje však, že ve kvalitě výkazů o činnosti přetrvává výrazný rozdíl mezi jednotlivými generálními ředitelstvími Komise; očekává v příštích letech další zlepšení; |
16. |
domnívá se, že ukazatele dosažených výsledků v současné době Komise používá jako nedílnou součást předběžného rozpočtového plánování, požaduje však, aby tyto ukazatele hrály větší roli při následném hodnocení dosažených výsledků; je toho názoru, že údaje obsažené ve výkazech o činnosti by měly být lépe začleněny do výročních zpráv o činnosti jednotlivých generálních ředitelství; má za to, že by to pomohlo rozpočtovému orgánu při sledování toho, do jaké míry vedou prostředky, které jsou požadovány navíc, k dosažení výsledků, a nikoli pouze k další administrativní zátěži; |
17. |
vítá činnost monitorovací skupiny, která pracovala v rámci Rozpočtového výboru v průběhu roku 2007; věří, že tato činnost může i nadále přispívat ke zvýšení rozsahu monitorování rozpočtu; i nadále podporuje systémem Budget Forecast Alert (systém výstrahy pro rozpočtové prognózy, BFA) jako příspěvek ke zlepšení plnění rozpočtu; požaduje, aby byl druhý dokument BFA předložen v září 2008, a nikoli až v říjnu, aby mohl Parlament z tohoto dokumentu vycházet při přípravě prvního čtení návrhu rozpočtu na rok 2009; |
18. |
připomíná, že v souladu s článkem 53b finančního nařízení a bodem 44 IID ze dne 17. května 2006, které mají zajistit efektivní a integrovanou vnitřní kontrolu finančních prostředků Společenství a konečným cílem jsou prohlášení o řízení na vnitrostátní úrovni, se členské státy zavázaly, že „předloží výroční souhrn provedených auditů a vydaných prohlášení, který je sestavován na příslušné vnitrostátní úrovni“; konstatuje, že podle informací, které obdržel od Komise, pouze omezený počet členských států dosud splnil ustanovení IID; lituje, že žádný z konkrétních návrhů prohlášení (o řízení) na vnitrostátní úrovni, které předložil Evropský parlament ve svých usneseních o udělení absolutoria na rok 2003, 2004 a 2005, nebyl začleněn do strategie auditu Komise, a žádá Komisi, aby o nich Parlament průběžně informovala; připomíná členským státům jejich povinnost splnit ustanovení revidovaného finančního nařízení, s nímž teprve nedávno vyslovily souhlas; znovu opakuje, že členské stály mají dále povinnost plnit podmínky stanovené v bodu 44 IIA a že jsou dále podle článku 274 Smlouvy o ES povinny plně spolupracovat s Komisí v souladu se zásadami řádného finančního řízení; |
19. |
opakuje, že je důležité zlepšit plnění rozpočtu v souladu s prohlášením při dohodovacím řízení týkajícím se rozpočtu z listopadu 2006; žádá Komisi, aby poskytla informace o provedených nebo plánovaných krocích s cílem uplatnit toto prohlášení v praxi; připomíná, že tyto informace by měly být předkládány pravidelně na schůzkách trialogu; |
20. |
naléhavě žádá Komisi, aby v plném rozsahu uplatňovala nařízení Rady č. 1 ze dne 15. dubna 1958 o užívání jazyků v Evropském hospodářském společenství, a finanční důvody pro odchylky odmítá jako bezpředmětné, neboť nebyly předloženy během rozpočtového procesu; |
Specifické otázky - hlavní body v jednotlivých okruzích rozpočtu, pilotní projekty, přípravné akce
21. |
pokud jde o okruh 1A, „Konkurenceschopnost pro růst a zaměstnanost“, odmítá škrty u prostředků na závazky a na platby, které provedla Rada při prvním čtení, zejména tam, kde se to týká víceletých programů, které byly nedávno přijaty v rámci spolurozhodování s Parlamentem a které mají za cíl dosáhnout výsledků, o které usiluje Lisabonská strategie; obnovuje takto snížené prostředky a navrhuje zvýšení v řadě položek, které jsou pro Parlament politickými prioritami; v souladu se svými výsadními rozpočtovými pravomocemi navrhuje několik pilotních projektů a přípravných akcí; zdůrazňuje důležitost omezení stigmatu neúspěšnosti při podnikání v rámci programu pro konkurenceschopnost a inovaci (CIP); |
22. |
pokud jde o okruh 1B, „Soudržnost pro růst a zaměstnanost“, vyjadřuje lítost nad škrty u prostředků na platby, které provedla Rada při prvním čtení; obnovuje takto snížené prostředky a navrhuje zvýšení plateb v celkové výši 2 000 milionů EUR v položkách, ve kterých byly v posledních letech trvale vysoké RAL; požaduje větší racionalizaci administrativních postupů v zájmu zlepšení realizace operačních programů pro strukturální fondy a Fond soudržnosti také z kvalitativních hledisek, v nichž má Unie největší dopad na život svých občanů; |
23. |
připomíná rozhodnutí zřídit do 31. prosince 2008 Evropské datové centrum pro identifikaci a sledování lodí na velké vzdálenosti (LRIT) provozované Evropskou agenturou pro námořní bezpečnost (EMSA) (postoj EP ze dne 25. dubna 2007 (8) a usnesení Rady ze dne 2. října 2007); uznává, že k tomu, aby bylo možno zabezpečit tento nový úkol, bude v roce 2008 agentura EMSA potřebovat další finanční prostředky; |
24. |
vítá dokumenty a vysvětlení, které poskytly Komise a Evropská investiční banka (EIB), pokud jde o finanční nástroje na sdílení rizik; domnívá se, že rezervu v těchto rozpočtových položkách je možno zrušit; požaduje však, aby byl informován a aby mu byly poskytnuty příslušné dokumenty, jakmile budou přijata pravidla pro druhou součást programu CIP, nástroje pro rizikový kapitál, a rovněž žádá, aby byl informován o výsledku jednání mezi EIB a Komisí o nástroji pro úvěrové záruky pro projekty transevropských sítí v oblasti dopravy (LGTT); |
25. |
pokud jde o okruh 2, „Ochrana přírodních zdrojů“, je rozhodně proti paušálním škrtům, které navrhuje Rada v mnoha položkách tohoto okruhu rozpočtu; u mnoha z těchto položek obnovuje PNR, ale upozorňuje, že Rada bude mít konečné slovo u těch položek, které patří mezi povinné výdaje; pro budoucí rozpočtové procesy požaduje jasnější rozpis částek na opatření na podporu trhu a přímé podpory; je znepokojen pomalým postupem schvalování operačních programů pro pilíř rozvoje venkova v rámci SZP, který je dlouhodobou prioritou Parlamentu; očekává, že v tomto ohledu urychleně nastane zlepšení; |
26. |
zdůrazňuje, že je nutno urychlit postup vypracovávání zvláštních vnitrostátních programů pro obnovu rostlinné a živočišné výroby v oblastech postižených požáry a jinými druhy přírodních katastrof; zdůrazňuje, že tyto programy by měly být financovány z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EZFRV) formou vnitřních převodů nebo dotací v rámci členského státu; |
27. |
pokud jde o okruh 3A, „Svoboda, bezpečnost a právo“, umísťuje prostředky pro fond pro navracení státních příslušníků třetích zemí do země původu do rezervy do doby, než bude přijat příslušný právní základ; umísťuje také do rezervy prostředky do doby, než budou Parlamentu poskytnuty přesnější informace ohledně boje proti trestné činnosti; zdůrazňuje důležitost činnosti agentury Frontex; domnívá se, že agentura Frontex musí hrát účinnější úlohu v posilování vnějších hranic EU, zejména pokud jde o zmírňování zátěže, jíž členské státy v současné době čelí v souvislosti s nelegálním přistěhovalectvím; vyzývá agenturu, aby pravidelně předkládala příslušnému výboru přehled současného stavu a nejbližších plánovaných operací; naléhavě žádá členské státy, aby dostály svým slibům a podporovaly mise agentury, aby tak mohla plnit své úkoly efektivněji; |
28. |
pokud jde o okruh 3B, „Občanství“, vyslovuje lítost nad škrty, které Rada v tomto okruhu provedla a které by negativně ovlivnily programy jako Kultura 2007, Média 2007 a Mládež v akci; obnovuje PNR a navrhuje v této souvislosti přidělit prostředky na několik nových i probíhajících pilotních projektů a přípravných akcí; upozorňuje na skutečnost, že financování informační a preventivní kampaně HELP se v rozpočtu na rok 2008 blíží ke konci, a očekává, že Komise předloží navazující iniciativu; v rámci finančního nástroje pro civilní ochranu kromě toho podporuje zajištění doplňkové kapacity v podobě pohotovostních sil pro zvládání přírodních katastrof i katastrof způsobených člověkem a případů teroristických činů či ekologických havárií; |
29. |
vyzývá Komisi, aby opět podpořila investice do infrastruktury za účelem zlepšení ubytování pro uprchlíky; |
30. |
chce dát podnět k tomu, aby větší možnost vyjádřit se měly nedostatečně zastoupené skupiny v občanské společnosti, které bojují proti všem formám diskriminace a usilují o posílení práv žen, dětí, zdravotně postižených a seniorů; |
31. |
žádá Komisi, aby využívala rozpočtové prostředky určené na informační činnost k poskytování informací z různých úhlů pohledu, které mimo jiné vyhoví potřebám parlamentních menšin, pokud jde o informování veřejnosti; |
32. |
pokud jde o okruh 4, „EU jako globální hráč“, podporuje zvýšení prostředků, mj. pro Kosovo a Palestinu, v návrhu na změnu k PNR, který předložila Komise dne 17. září 2007; navrhuje dalších 10 milionů EUR jak pro Kosovo (položka 22 02 02), tak pro Palestinu (položka 19 08 01 02) a další zvýšení u svých priorit až po hranici stropu VFR, včetně obnovení PNR u rezervy na pomoc při mimořádných událostech; snižuje výdaje na SZBP o 40 milionů EUR na úroveň rozpočtu na rok 2007; požaduje využití nástroje pružnosti až do výše 87 milionů EUR pro výdaje na SZBP a další priority, včetně Kosova a Palestiny; domnívá se, že tato situace je odrazem chronického podfinancování okruhu 4 ve VFR na období 2007-2013; |
33. |
zastává názor, že dodržování lidských práv a demokratických hodnot by mělo být jednou z podmínek přidělení finančních prostředků EU sousedícím a rozvojovým zemím; |
34. |
připomíná Radě, že pravidelná setkání společného výboru k SZBP by měla usilovat o skutečný, politický dialog ex ante namísto toho, aby byla využívána pouze k informování Parlamentu ex post; |
35. |
je přesvědčen, že EU by měla lépe koordinovat své různé a chvályhodné iniciativy s cílem potírat a vymýtit nemoci související s chudobou v sousedních a rozvojových zemích; navrhuje přidělit odpovídající rozpočtové zdroje, s nimiž bude možné poskytnout těmto zemím potřebné nástroje technické pomoci; rozhodl se vytvořit samostatnou rozpočtovou položku pro Světový fond pro boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii s cílem zvýšit transparentnost a zabezpečit nezbytné finanční prostředky jak pro tento fond, tak na další priority v oblasti péče o zdraví; |
36. |
pokud jde o okruh 5, „Správa“, soudí, že jasné linie odpovědnosti a podřízenosti jsou nezbytnou součástí pokračování procesu modernizace správy EU; připomíná, že jasné politické cíle a individuální odpovědnost za jejich plnění podle ukazatelů, které budou stanoveny, jakmile budou předloženy údaje z jednotlivých studií požadovaných k danému tématu Rozpočtovým výborem, by měly být směrem, jímž se budou ubírat budoucí reformy systému; |
37. |
v této souvislosti vyjadřuje lítost nad nedostatky typickými pro systém výběrových řízení, v němž se může stát, že „úspěšní uchazeči“ čekají léta na rezervních seznamech bez záruky, že jim bude nabídnuto místo; soudí, že setrvání u tohoto přístupu by přispělo ke snížení průměrné úrovně nových úředníků EU, protože nejlepší uchazeči si budou hledat zaměstnání v dynamičtějších oblastech hospodářství EU; požaduje, aby se Komise zodpovědně zavázala, že se tímto problémem bude znovu zabývat v rámci činnosti navazující na prověrku stavu zaměstnanců, a že bude poskytovat další informace včetně podrobnějšího rozpisu zaměstnanců podle jednotlivých kategorií a generálních ředitelství a předpokládaného vývoje v příštích letech; |
38. |
obnovuje PNR tam, kde Rada v okruhu 5 snížila prostředky a provedla škrty v plánech pracovních míst; umísťuje do rezervy částku 49 milionů EUR, dokud nebudou předloženy výše uvedené údaje a studie; chce zachovat a prohlubovat konstruktivní interinstitucionální dialog ve věci pokračujícího úsilí o zlepšení administrativních praktik v institucích EU; zdůrazňuje důležitost dostatečného náboru pracovníků z členských států EU-12; zastává názor, že v souvislosti s rozšířením by dokumenty důležité pro jednání a přijímání rozhodnutí, jako například posouzení dopadů, měly být k dispozici ve všech potřebných jazycích, jelikož se jedná o nástroje zdokonalení tvorby právních předpisů; připomíná v této souvislosti, že Rozpočtový výbor zahájil prostřednictvím dvou studií proces zaměřený na analýzu cílů správní reformy Komise se zvláštním zřetelem na zavedení sestavování rozpočtu podle činností (activity-based budgeting, ABB) a řízení podle činností (activity-based management, ABM), zavedení cyklu strategického plánování a přidělení s tím souvisejících prostředků na správní výdaje; |
39. |
vyzývá Komisi, aby v návaznosti na svou zprávu o plánování a optimalizaci lidských zdrojů předložila zprávu o srovnání se stavem zaměstnanců v jiných mezinárodních organizacích; dále vyzývá Komisi, aby předložila pokyny k usnadnění financování veřejné infrastruktury v rámci partnerství soukromého a veřejného sektoru (PPP); |
40. |
pokud jde o pilotní projekty, schvaluje řadu inovativních projektů, které reagují na současné politické výzvy v EU; |
41. |
pokud jde o přípravné akce, schvaluje řadu iniciativ, které by měly připravit půdu pro budoucí akce, jež posílí schopnost Evropské unie řešit skutečné potřeby svých občanů; |
*
* *
42. |
bere na vědomí stanoviska, která hlasováním schválily specializované výbory a která jsou obsažena ve zprávě A6-0397/2007; |
43. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení a jeho přílohy spolu se změnami a pozměňovacími návrhy k oddílu III návrhu souhrnného rozpočtu Radě a Komisi a ostatním dotčeným orgánům a institucím. |
(1) Úř. věst. L 253, 7.10.2000, s. 42.
(2) Úř. věst. L 248, 16.9.2002, s. 1. Nařízení ve znění nařízení (ES, Euratom) č. 1995/2006 (Úř. věst. L 390, 30.12.2006, s. 1).
(3) Úř. věst. C 139, 14.6.2006, s. 1.
(4) Přijaté texty, P6_TA(2007)0131.
(5) PE 391.970.
(6) Přijaté texty, P6_TA(2007)0272.
(7) Pravidla pro zřízení výkonné agentury, s nimiž vyslovila souhlas Komise ve svém dopisu ze dne 20. dubna 2004 (příloha usnesení Evropského parlamentu ze dne 22. dubna 2004 o návrhu opravného rozpočtu Evropské unie č. 6 na rozpočtový rok 2004 (Úř. věst. C 104 E, 30.4.2004, s. 951)).
(8) Přijaté texty, P6_TA(2007)0146.
PŘÍLOHA
SPOLEČNÁ PROHLÁŠENÍ PŘIJATÁ V RÁMCI DOHODOVACÍHO ŘÍZENÍ DNE 13. ČERVENCE 2007
1. Programy strukturálních fondů a Fondu soudržnosti a programy pro rozvoj venkova pro období 2007-2013
„Evropský parlament a Rada přikládají největší význam tomu, aby Komise rychle schválila operační programy a projekty předložené členskými státy v souvislosti s novými programy strukturálních fondů a Fondu soudržnosti pro období 2007-2013, jakož i programů financovaných v rámci rozvoje venkova.
Aby se předešlo tomu, k čemu došlo na začátku programového období 2000-2006, budou Evropský parlament a Rada pozorně a pravidelně sledovat proces schvalování operačních programů a projektů v zájmu zajištění vyšší účinnosti a řádné správy. Za tímto účelem se Komise žádá, aby během rozpočtového procesu i nadále pravidelně poskytovala konkrétní nástroje pro sledování, včetně vývojového diagramu.“
2. Přijímání pracovníků v souvislosti s rozšířením v roce 2004 a 2007
„Evropský parlament a Rada se znepokojením konstatují, že je obsazeno málo středních řídících pozic, poměrně velký podíl stálých míst je obsazen dočasnými pracovníky a neprobíhá dostatek odpovídajících výběrových řízení.
Evropský parlament a Rada trvají na tom, aby příslušné orgány a zejména EPSO vynaložily maximální úsilí a přijaly nezbytná opatření v zájmu nápravy situace a v zájmu urychlení celého procesu obsazování míst, která schválil rozpočtový orgán, úředníky. Příslušná kritéria by měla být v souladu s ustanoveními článku 27 služebního řádu a měla by být zaměřena na co nejrychlejší dosažení co největší zeměpisné vyváženosti.
Evropský parlament a Rada mají v úmyslu probíhající proces přijímání pracovníků i nadále podrobně sledovat. Za tímto účelem žádají všechny orgány a EPSO, aby rozpočtovému orgánu dvakrát ročně předkládaly informace o aktuálním stavu přijímání pracovníků v souvislosti s rozšířením v roce 2004 a v roce 2007.
Evropský parlament a Rada vyzývají generální tajemníky příslušných orgánů, aby zprávu o výsledcích dosažených v této oblasti předložili:
— |
do konce ledna 2008, pokud jde o obsazení míst přidělených v rozpočtech na období 2004-2007; |
— |
do 15. června 2008 a do 31. října 2008, pokud jde o obsazení míst přidělených v roce 2008.“ |
3. Účelově vázané příjmy
„Evropský parlament a Rada se domnívají, že zvyšování průhlednosti v rozpočtové oblasti je součástí řádné finanční správy finančních prostředků EU.
V této souvislosti žádají Komisi a ostatní orgány, aby včas poskytovaly odpovídající podrobnou dokumentaci o účelově vázaných příjmech, popisující co nejpodrobněji skutečné plnění a prognózy do budoucnosti, která by byla přiložena k předběžnému návrhu rozpočtu. Komise poskytne příslušné informace o účelově vázaných příjmech v souvislosti se všemi přesuny a případně převody prostředků; to bude mít za následek změny formátu a obsahu stávající dokumentace, avšak rozhodnutí přijímaná rozpočtovým orgánem tím nebudou dotčena.
Evropský parlament a Rada přikládají velký význam sledování účelově vázaných příjmů, zejména těch, které souvisejí s agenturami Komise, a žádají Komisi, aby pravidelně podávala zprávy o jejich plnění, zejména na základě konkrétního dokumentu před prvním čtením rozpočtu. Vyzývají Komisi k předložení vhodných návrhů umožňujících efektivní sledování a kontrolu účelově vázaných příjmů v souvislosti s nadcházející revizí rámcového finančního nařízení (ES, Euratom) č. 2343/2002 pro agentury Společenství.
Komise se vybízí k podávání zpráv o dosažených zlepšeních nejpozději před zahájením následujícího rozpočtového procesu. Evropský parlament a Rada budou i nadále věnovat velkou pozornost správě účelově vázaných příjmů a očekávají rychlé zlepšení v této oblasti.“
4. Decentralizované agentury
„Pokud jde o zakládání subjektů spadajících pod článek 185 finančního nařízení nebo o změny oblasti působnosti takových subjektů, obě složky rozpočtového orgánu žádají Komisi, aby je včas informovala o probíhajícím legislativním postupu a umožnila jim tak výkon jejich výsad v souladu s bodem 47 IID.
Evropský parlament, Rada a Komise požadují ve vztahu k decentralizovaným agenturám vyšší průhlednost v zájmu lepšího sledování jejich rozvoje. U každého okruhu určí Komise výdaje pro agentury, včetně jejich vývoje v období 2007-2013.
Evropský parlament, Rada a Komise připomínají své společné prohlášení o agenturách Společenství, které bylo přijato dne 18. dubna 2007, zejména bod 4 tohoto prohlášení, a vyzývají Komisi, aby poskytla seznam agentur, jež bude hodnotit, včetně podrobného časového harmonogramu tohoto postupu a podrobného vysvětlení kritérií používaných pro výběr agentur, a aby výsledky předkládala každoročně nejpozději na říjnovém třístranném jednání.
Aby si rozpočtový orgán mohl učinit jasnou a komplexní představu o již provedených hodnoceních, měla by Komise předložit seznam agentur, které již byly hodnoceny, a stručný přehled nejdůležitějších zjištění získaných z těchto rozborů.
Evropský parlament, Rada a Komise rovněž připomínají, že podle výše uvedeného společného prohlášení ze dne 18. dubna 2007 byla Komise vyzvána, aby současně s každým PNR předkládala pracovní dokument zahrnující všechny agentury Komise.
Pro splnění tohoto úkolu se decentralizované agentury žádají, aby každoročně poskytovaly podrobné informace, které budou přiloženy k jejich návrhům odhadů pro nadcházející rozpočtový rok. Tyto informace by měly zahrnovat jejich aktualizovaný plán zaměstnanecké politiky, včetně údajů o počtu stálých a dočasných zaměstnanců zahrnutých v plánu pracovních míst a o externích zaměstnancích (smluvních pracovnících) na roky n-1, n a n+1, pracovní program agentur a informace o obsahu jejich rozpočtu s podrobnými údaji k hlavě 1 a 2.
Agentury by rovněž měly poskytnout takové odhady a ukazatele, jako je například nájemné nebo odhadovaná hodnota budov, statut zaměstnanců a veškeré výsady, které agenturám poskytují hostitelské členské státy.
Navíc by měly agentury nejpozději do konce března každého roku n poskytnout odhad provozního přebytku z roku n-1, který má být vrácen do rozpočtu Společenství později v průběhu roku n, aby se doplnily informace, které jsou již k dispozici ohledně přebytku za rok n-2.
Evropský parlament a Rada vyzývají Komisi, aby pro každý PNR včas shromáždila všechny výše uvedené informace a aby shromáždila chybějící informace za letošní rok.“
5. Výkonné agentury
„Evropský parlament a Rada vítají všechny snahy o zlepšení účinnosti metod používaných Evropskou komisí k realizaci politik a programů EU.
Založení výkonných agentur může k takové účinnosti přispět, avšak pouze pokud tato metoda plně respektuje zásadu řádného finančního řízení a úplné průhlednosti. To znamená, že tyto agentury nesmí v současnosti ani v budoucnosti vést ke zvýšení podílu správních nákladů. V důsledku takové reorganizace úkolů proto musí být důsledně dodržována zásada zmrazování míst, definovaná v nařízení Rady (ES) č. 58/2003 ze dne 19. prosince 2002. Každý návrh na založení nové výkonné agentury by měl vycházet z komplexní analýzy nákladů a přínosů. V návrhu by měly být jasně stanoveny úkoly a odpovědnost.
Rozpočtový orgán musí mít k dispozici veškeré potřebné informace, které mu umožní pečlivě sledovat uplatňování této zásady v současnosti i budoucnosti. Informace obsažené ve zvláštním finančním výkazu pro výkonnou agenturu by proto měly zahrnovat:
a. |
zdroje z hlediska prostředků a pracovníků nutných pro fungování výkonné agentury, s rozpisem nákladů na zaměstnance (stálí a dočasní úředníci a smluvní zaměstnanci) a dalších správních nákladů; |
b. |
plánovaná dočasná přidělení úředníků Komise do výkonné agentury; |
c. |
administrativní zdroje uvolněné přenesením úkolů útvarů Komise na výkonnou agenturu a přerozdělení lidských zdrojů; zejména počet zaměstnanců (včetně externích pracovníků) přidělených na každý příslušný úkol v rámci Komise, z toho počet zaměstnanců, který je třeba převést do navrhované nové nebo rozšířené agentury, jakož i počet míst Komise, která mají být v důsledku toho zmrazena, a počet pracovníků Komise, u nichž se navrhuje převedení na jiné úkoly; |
d. |
následné převádění zaměstnanců v rámci plánu služebních míst Komise; |
e. |
výhody přenesení úkolů v oblasti provádění na výkonnou agenturu ve srovnání s přímým řízením útvary Komise: každé porovnání modelu přímého řízení útvary Komise s modelem výkonné agentury je založeno na zdrojích použitých k provedení stávajícího/ch programu/ů a jeho/jejich současné podoby v zájmu zajištění řádného a faktického srovnávacího základu; u nových a rozšiřujících se programů bude rovněž přihlédnuto k vývoji souvisejícího finančního rámce, který má agentura spravovat; |
f. |
návrh plánu pracovních míst podle třídy a kategorie, jakož i podložený odhad plánovaného počtu smluvních pracovníků, který je zahrnut v předběžném rozpočtu; |
g. |
přesný rozpis veškerých subjektů zapojených do provádění programu, včetně zbývajícího podílu prostředků operačního programu, za jehož plnění nesou odpovědnost (Komise, výkonné agentury, ostatní kanceláře technické pomoci, členské státy, vnitrostátní agentury atd.). |
Evropský parlament a Rada vybízejí Komisi, aby dříve, než rozhodne o založení nové agentury nebo rozšíření působnosti stávající agentury dodala úplné a podrobné informace o počtu míst a jejich využití, umožňující rozpočtovému orgánu vyhodnotit, zda skutečně nedošlo ke zvýšení správních výdajů na provádění programu.
Připomíná se, že konečné rozhodnutí o otázce míst zůstává věcí rozpočtového orgánu.“
Prohlášení Komise o účelově vázaných příjmech
„Komise znovu připomíná, že vracení neoprávněně vyplacených částek je základním nástrojem řádného finančního řízení; o těchto částkách by se mělo uvažovat v kontextu plného provádění programů, o nichž bylo rozhodnuto v rámci víceletého finančního rámce.
Komise se navíc domnívá, že rozpočtovému orgánu nelze poskytnout jiné prognózy pro účelově vázané příjmy, než které jsou již zahrnuty v předběžném návrhu rozpočtu.“
P6_TA(2007)0474
Návrh souhrnného rozpočtu na rok 2008 (Oddíly I, II, IV, V, VI, VII, VIII a IX)
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o návrhu souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008, Oddíl I - Evropský parlament, Oddíl II - Rada, Oddíl IV - Soudní dvůr, Oddíl V - Účetní dvůr, Oddíl VI - Evropský hospodářský a sociální výbor, Oddíl VII - Výbor regionů, Oddíl VIII - Evropský veřejný ochránce práv, Oddíl IX - Evropský inspektor ochrany údajů (C6-0288/2007 — 2007/2019B(BUD))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na článek 272 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na rozhodnutí Rady 2000/597/ES, Euratom ze dne 29. září 2000 o systému vlastních zdrojů Evropských společenství (1), |
— |
s ohledem na nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1605/2002 ze dne 25. června 2002, kterým se stanoví finanční nařízení o souhrnném rozpočtu Evropských společenství (2), |
— |
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (3), |
— |
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 6. května 1999 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a o zdokonalení rozpočtového procesu (4), a zejména na bod 26 této dohody, |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 29. března 2007 o pokynech pro rozpočtový proces v roce 2008 - Oddíly II, IV, V, VI, VII, VIII a IX - a o předběžném odhadu příjmů a výdajů Evropského parlamentu (Oddíl I) pro rozpočtový proces na rok 2008 (5), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 7. června 2007 o odhadech příjmů a výdajů Evropského parlamentu na rozpočtový rok 2008 (6), |
— |
s ohledem na předběžný návrh souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2008, který předložila Komise dne 2. května 2007 (SEK(2007)0500), |
— |
s ohledem na návrh souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2007, který sestavila Rada dne 13. července 2007 (C6-0288/2007), |
— |
s ohledem na článek 69 a přílohu IV jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Rozpočtového výboru a stanoviska Výboru pro mezinárodní obchod a Petičního výboru (A6-0394/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že rok 2008 je druhým rokem nového finančního rámce (2007-2013), pro který byl strop okruhu 5 (Správní výdaje) stanoven ve výši 7 457 milionů EUR v běžných cenách, |
B. |
vzhledem k tomu, že předběžný návrh rozpočtu (PNR) všech institucí ponechal pod stropem okruhu 5 finančního rámce pro rozpočtový rok 2008 rozpětí ve výši 121 285 164 EUR, |
C. |
vzhledem k tomu, že po rozhodnutí Rady je v návrhu rozpočtu (NR) pod stropem okruhu 5 pro rok 2008 rozpětí ve výši 266 755 254 EUR, |
Obecný rámec
1. |
uznává, že instituce vyvinuly po prvním čtení v Radě úsilí, aby snížily některé své běžné výdaje tak, aby vyvážily své nezbytné potřeby; domnívá se, že tyto kroky přispěly k sestavení rozpočtu pro daňového poplatníka EU, jak je požadováno v usnesení o pokynech pro rozpočtový proces; rozhodně vybízí instituce, aby se i nadále ubíraly tímto směrem, aby se posílila důvěra občanů v evropské instituce a Evropu jako takovou; |
2. |
konstatuje, že zvýšení rozpočtu nad míru inflace lze ve většině případů vysvětlit výdaji na budovy; vyjadřuje obavy ohledně výše nákladů spojených s budovami v příštích letech, nebudou-li je instituce přísně držet pod kontrolou; vyzývá instituce, aby ve střednědobém výhledu pravidelně informovaly rozpočtový orgán o vývoji svých různých projektů a aby náležitě kontrolovaly jejich rozšiřování; vyzývá k tomu, aby byl s ohledem na vstup statutu poslanců v platnost v roce 2009 rozpočtovému orgánu předložen nejpozději do 31. března 2008 aktualizovaný plán investic do nemovitostí na nadcházející tři roky, a to včetně nákladů na rekonstrukce; |
3. |
rozhodl se proto omezit zvýšení rozpočtu na rok 2008 na 6 92 %; přijal rozhodnutí ponechat rozpětí pod stropem okruhu 5; doporučuje obnovit částku 8 180 945 EUR ze 22 127 359 EUR, o které Rada snížila rozpočet ostatních institucí (s výjimkou Komise), tj. obnovit 37 %, a to na základě přezkoumání specifických požadavků a potřeb každé instituce; soudí, že tento přístup odpovídá potřebám institucí, pokud jde o účinnost, a že zaručuje udržitelnost jejich rozpočtů; |
4. |
v souvislosti s obecně sdílenými obavami o stav životního prostředí vyzývá všechny instituce, včetně Komise, aby společně s hostitelskými členskými státy přezkoumaly různé možnosti pro vytvoření účinnějšího systému veřejné dopravy, včetně interních informačních míst věnujících se možnostem mobility, informací o jízdních řádech dostupných na intranetu, aby motivovaly zaměstnance evropských institucí k využívání prostředků veřejné dopravy nebo jízdních kol za bezpečných podmínek; |
5. |
je si vědom úsilí, které v uplynulých dvou letech vyvinul Parlament, pokud jde o přesun zaměstnanců; vyjadřuje politování nad tím, že mnoho dalších institucí neprovádí účinnou politiku přesunu pracovníků; očekává, že tyto instituce učiní v nadcházejících letech z přesunu pracovníků nedílnou součást svého rozpočtového procesu; |
6. |
konstatuje, že si Parlament v roce 2006 vyžádal od ostatních institucí přesnější informace o plnění jejich hlavních úkolů a o souvisejících nákladech, aby se transparentněji odůvodnila efektivita nebo dodatečné finanční prostředky; konstatuje, že pouze velmi málo institucí poskytuje tyto informativní zprávy o svých činnostech; žádá všechny dotčené instituce, aby tyto informace poskytovaly každý rok do prvního zářijového týdne; |
Oddíl I - Evropský parlament
Obecné připomínky
7. |
připomíná, že rok 2008 je posledním úplným rokem tohoto volebního období a posledním rokem, který předchází vstupu nového statutu poslanců v platnost; domnívá se, že vzhledem k nadcházejícím finančním požadavkům by tato skutečnost měla být zohledněna; |
8. |
vítá skutečnost, že předsednictvo poprvé ve svém návrhu na změnu formulovalo požadavky, které jsou pod 20 % stropem okruhu 5, který si samo stanovilo (tj. ve výši 19,87 %), avšak zahrnují zvýšení oproti odhadu příjmů a výdajů o 45,6 milionu EUR; bere na vědomí skutečnost, že předsednictvo zamýšlí zahájit řadu nových projektů, které přímo nesouvisejí s hlavními činnostmi Parlamentu; domnívá se, že vypracovávání nových projektů by mělo být vzhledem ke skutečnosti, že rozpočet na správní výdaje není flexibilní, obezřetně zvažováno, přičemž je třeba mít na mysli omezené finanční zdroje a perspektivy pro období počínaje rokem 2009; vyzývá správu a předsednictvo, aby uvažovaly o skutečných potřebách a o Parlamentu ze správního a politického hlediska a aby hledaly způsoby, jak snížit současné náklady na úkoly, které plní Parlament; znovu zdůrazňuje, že výše uvedené skutečnosti neomezují právo Parlamentu plně využívat 20 % stropu v roce 2008 a následujících letech, pokud to bude považovat za nezbytné a odůvodnitelné; |
9. |
navrhuje, aby dříve, než bude zřízen Dům evropských dějin, proběhla na úrovni odborníků široká diskuse o dějinách Evropy a jejich interpretaci; |
10. |
vítá nový plán generálního tajemníka na přesun 58 pracovních míst; domnívá se, že tento návrh představuje vykročení správným směrem, neboť odpovídá novým potřebám a současně do budoucna zajišťuje stabilitu plánu pracovních míst; vyzývá generálního tajemníka, aby v této činnosti pokračoval a nechal vypracovat další analýzy s cílem plnit tyto úkoly racionálněji a zároveň udržet pod kontrolou výdaje na externí pracovníky; |
11. |
rozhodl, že v souladu s výše zmíněným usnesením ze dne 7. června 2007 o odhadech příjmů a výdajů Evropského parlamentu na rozpočtový rok 2008 sníží počet rozpočtových položek, zejména těch, které se v roce 2006 ukázaly jako nadhodnocené; konstatuje, že se tato omezení netýkají kapitol 10 a 12 a hlavy 4; |
12. |
je si vědom toho, že nové návrhy byly předloženy pozdě, a proto nebylo možné respektovat rozhodnutí pléna udržet nárůst odpovídají míře inflace, s výjimkou nových iniciativ, které by byly řádně zdůvodněny; rozhodl se stanovit konečnou výši rozpočtu Parlamentu na 1 452 517 167 EUR, což odpovídá 3,9% zvýšení oproti rozpočtu pro na 2007 a 19,48 % okruhu 5; |
13. |
konstatuje, že orgány a instituce byly někdy z nejrůznějších důvodů nuceny zakoupit nebo si pronajmout nemovitost za cenu, která byla evidentně vyšší než tržní cena; přeje si, aby se v interinstitucionálním kontextu dálo přešetřilo, jak lze zlepšit podmínky týkající se zadávání veřejných zakázek institucemi EU na koupi či pronájem budov, jakož i na stavební úpravy, zejména s cílem snížit ceny za koupi a pronájem nemovitostí, náklady na rekonstrukce a zajistit potřebnou flexibilitu k předcházení kartelovým dohodám a monopolním situacím; |
14. |
potvrzuje svůj závazek, že otázku lepší tvorby právních předpisů učiní prioritou v rámci hlavních činností Parlamentu, a podporuje rozhodnutí přijatá za tímto účelem; vybízí generálního tajemníka, aby pokračoval ve svém úsilí zvýšit odborné znalosti Parlamentu v oblasti zdokonalování tvorby právních předpisů; |
Zlepšení asistence poskytované poslancům
15. |
domnívá se, že zachování jazykové rozmanitosti poslanců Evropského parlamentu je jedním z nejdůležitějších úkolů správy; v této souvislosti vítá pilotní projekt, jenž má být zahájen v roce 2008 a má vyřešit stávající požadavky poslanců na jazykovou asistenci jak na individuální úrovni, tak i během neoficiálních schůzí, které souvisejí s legislativní činností; |
16. |
rozhodl proto omezit celkový příděl finančních prostředků určených na tento pilotní projekt na 4 miliony EUR a současně přesunout 2 miliony EUR do rezervy s cílem přimět správu k tomu, aby se její prioritou stala účinnější jazyková podpora poslanců během oficiálních schůzí; tato rezerva ve výši 2 milionů EUR nemá na pilotní projekt vliv; |
17. |
znovu zdůrazňuje, že je třeba co nejúčelněji využívat tlumočnickou službu a prostředky vynakládané na konání schůzí; je přesvědčen, že vybavení všech zasedacích místností systémem elektronického hlasování umožní lepší využívání tlumočnických služeb; |
18. |
vyzývá předsednictvo, aby s politickými skupinami konzultovalo vnitřní úpravu a reorganizaci zasedacích místností WIC 100 a WIC 200 ve Štrasburku dříve, než v tomto ohledu přijme jakékoliv další rozhodnutí; |
19. |
připomíná, že účelem pravidel pro uplatňování mnohojazyčnosti je poskytovat vysoce kvalitní službu poslancům v rámci stropu stávajících rozpočtových prostředků; naléhavě žádá správu, aby pravidla pro uplatňování mnohojazyčnosti prosazovala aktivněji, a předešla tak nedostatkům, nezodpovědnému využívání nebo zneužívání jazykových služeb; vyjadřuje však politování nad nedostatečnou flexibilitou při překládání významných dokumentů v obzvláště obtížném období; vyzývá správu, aby vynaložila veškeré úsilí k zajištění vysoce kvalitní překladatelské služby, která bude splňovat specifické požadavky Parlamentu, pokud se týká kvality, dodržování termínů a důvěrnosti, a dále aby vynaložila veškeré úsilí na to, aby poskytovala patřičné prostředky a zajistila přiměřenou organizaci překladatelské služby s cílem předejít veškerým nedostatkům a následnému navyšování nákladů, zejména tehdy, když termíny pro přijetí rozhodnutí pevně stanoví Smlouva; |
20. |
připouští nezbytnost a vhodnost vytvoření analytické služby pro jednotlivé poslance v rámci současné knihovny, která by poskytovala analytické podklady týkající se jejich parlamentní činnosti; |
21. |
bere na vědomí návrh na vytvoření nového článku 323 „Vztahy s parlamenty třetích zemí a podpora parlamentní demokracie“ s částkou 360 000 EUR rozdělenou na různé činnosti Parlamentu podle geografických oblastí; vyjadřuje znepokojení v souvislosti s počtem delegací a shromáždění v rozpočtu Parlamentu, a to především z toho důvodu, že jejich finanční dopad není v rozpočtu jasně určen, neboť zahrnuje nejen rozpočtové prostředky ze stávajících bodů, ale i náklady na tlumočení a technickou či logistickou podporu; žádá správu, aby předložila návrh na zvýšení průhlednosti tohoto druhu činnosti; |
22. |
zastává názor, že by předsednictva Parlamentu a Rady měla zohlednit názory občanů EU na tři geograficky rozptýlená pracovní místa Parlamentu a z toho plynoucí náklady a dopady na životní prostředí; |
23. |
v případě parlamentní asistence vyzývá správu, aby posílila systém vnitřní kontroly s cílem zajistit jasný a průhledný nábor asistentů poslanců, přičemž budou současně dodržovány daňové a sociální předpisy (plat, práva sociálního zabezpečení atd.); |
24. |
vyzývá Komisi, aby předložila nový návrh statutu asistentů, který poslancům zaručí nezbytnou svobodu výběru a flexibilitu, pokud se týká doby trvání smluv a platů na jedné straně, a jednoty a jistoty v oblasti daňového režimu, předpisů sociálního zabezpečení a zdravotního pojištění asistentů na straně druhé; |
Evropské politické nadace
25. |
rozhodl se, že v této fázi rozpočtového procesu, tj. do doby, než bude přijat právní základ pro financování evropských politických nadací, vytvoří novou položku (403, „Příspěvky evropským politickým nadacím“) s prostředky ve výši 5 milionů EUR v rezervě a s označením „p.m“ (pour mémoire); |
Program odborné přípravy Evropského parlamentu
26. |
vítá práci sekretariátu, jež má za cíl zhodnotit zavádění programu odborné přípravy EP, a vyzývá předsednictvo, aby přistoupilo k nezbytným přípravám pěti volných pracovních míst; vyzývá správu, aby do svých postupů zadávání zakázek zahrnula jako jedno z kritérií pro její udělení zaměstnanecký poměr školitelů u společností, jež se účastní výběrového řízení; |
Parlament ohleduplný k životnímu prostředí
27. |
vyjadřuje politování nad tím, že více než pět let po zahájení projektu EMAS v rozpočtovém procesu není vyřešena registrace EMAS a stále není znám jeho dopad na životní prostředí, ani úspory a investice související s jeho uplatňováním; vyzývá správu, aby tyto informace poskytla, jak již o to byla žádána v bodě 37 výše uvedeného usnesení ze dne 29. března 2007 a v bodě 31 výše uvedeného usnesení ze dne 7. června 2007, a aby je postoupila příslušným parlamentním výborům a dalším administrativním orgánům; dále správu vyzývá, aby podávala zprávy o snižování spotřeby energie, jež by měla být ušetřena díky omezenému využívání klimatizace v letním období, a aby předložila akční plán pro snižování a kompenzaci emisí CO2 vznikajících v důsledku činností Parlamentu, zejména pokud se týká cestování a budov, a pro snižování spotřeby vody, papíru a dalších zdrojů; v této souvislosti vyzývá správu, aby předložila odborný posudek o možném využití fotovoltaických nebo solárních panelů pro výrobu elektřiny na střechách a zdech budov Parlamentu; |
28. |
žádá správu, aby obnovila svůj vozový park zakoupením nebo pronájmem vozidel s nižšími emisemi škodlivin ve srovnání se současným vozovým parkem, jako jsou např. hybridní automobily, a to na základě předloženého odpovídajícího akčního plánu, jehož součástí je finanční dopad takového rozhodnutí; |
29. |
vyzývá správu, aby omezila počet služebních cest a aby vybízela zaměstnance, kteří cestují mezi třemi pracovními místy, k využívání dopravních prostředků, jež nejméně zatěžují životní prostředí; |
Informační politika
30. |
opět zdůrazňuje, že je připraven vést intenzivní informační politiku, do níž budou zahrnuty politické skupiny a jež bude blízko evropským občanům; domnívá se, že tento záměr lze uskutečnit posílením místních a regionálních sdělovacích prostředků, urychleným otevřením návštěvnického střediska v Bruselu a pružnějším přijímáním skupinových návštěv; připomíná, že v případě skupinových návštěv zajistí proplácení nákladů ve výši odpovídající skutečným výlohám v rámci stropu, který je třeba stanovit, naprostou průhlednost programu; vyzývá proto kvestory, aby přezkoumali platná pravidla; |
31. |
vyzývá předsednictvo, aby rozhodlo o programu pro nadcházející volební kampaň, v němž zohlední potřebu úzkého kontaktu mezi poslanci a občany EU; v této souvislosti znovu upozorňuje na úlohu informačních kanceláří i místních a regionálních sdělovacích prostředků, jež mohou zlepšit informovanost občanů EU o činnostech Parlamentu; žádá správu, aby posílila činnosti na podporu místních a regionálních sdělovacích prostředků ve vnějších kancelářích, a to včetně účasti poslanců; v této souvislosti očekává, že obdrží roční pracovní program na rok 2008 do prosince 2007, aby mohl v lednu uvolnit prostředky z rezerv; |
32. |
žádá předsednictvo, aby využívalo rozpočtové položky určené na informace k poskytování informací z různých úhlů pohledu, které mimo jiné vyhoví potřebám parlamentních menšin, pokud jde o informování veřejnosti; |
33. |
vyjadřuje politování nad nedostatkem informací, které předkládá rozpočtový orgán o dosud dosaženém pokroku u prototypu Web TV, zejména z toho důvodu, že informační politika, včetně projektu Web TV, je považována za prioritu pro rok 2008; rozhodl o uložení 9 milionů EUR do rezervy určené pro informace a komunikace do té doby, než bude prototyp předložen ke schválení rozpočtovému orgánu; |
34. |
očekává prototyp Web TV; připomíná, že podmínka financování tohoto projektu již schválená v předchozím rozpočtovém procesu a usnesení Parlamentu ze dne 26. října 2006 o rozpočtu na rok 2007 (Oddíly I, II, IV, V, VI, VII, VIII(A) a VIII(B)) (7) jsou schválením prototypu; |
Bezpečnost
35. |
sdílí spolu se správou názor, že bezpečnost je otázkou zásadního významu; konstatuje však, že správa není schopna poskytnout údaje o přesném počtu osob pohybujících se v budovách Parlamentu, protože některé z nich pro otevření vstupní brány nepoužívají svůj průkaz; žádá tedy správu, aby zajistila dodržování předpisů ze strany zaměstnanců, a vyzývá kvestory, aby znovu zvážili zavedení elektronických karet pro poslance, které umožní využívat různé nové nástroje, jako jsou např. elektronické podpisy; |
36. |
zdůrazňuje, že v okolí parlamentních budov v Bruselu není po běžné pracovní době poslanců a zaměstnanců řádně zajištěna bezpečnost; vyzývá správu k vyvinutí tlaku na belgické orgány, aby situaci zlepšily; |
Plán pracovních míst
37. |
podporuje zřízení dvou nových generálních ředitelství pro tlumočení a pro podporu technologické inovace; má za to, že se tak zlepší služby poskytované poslancům a různým oddělením správy; |
38. |
domnívá se, že generálním tajemníkem předložený návrh týkající se zaměstnanců, včetně vytvoření nových pracovních míst, přesunu a přeměně několika jiných míst, dokládají, že Parlament se snaží omezit rozšiřování svého plánu pracovních míst výhradně na nové projekty či místa se specifickou kvalifikací; konstatuje, že počet přesunutých pracovních míst splňuje roční cíl 1%, jenž byl stanoven v usnesení o odhadu příjmů a výdajů; žádá, aby byl pravidelně informován o provádění plánu politiky přesunu pracovníků; nadto shledává, že předložený návrh má minimální finanční dopad na rozpočet na rok 2008; |
39. |
rozhodl se proto schválit úpravy opatření v plánu pracovních míst, které předložil generální tajemník jako celý soubor, v této podobě:
|
40. |
rozhodl se uvolnit z rezervy 448 přesunů do vyšších tříd pro sekretariát Parlamentu, jak o to požádala správa v souvislosti s článkem 6 služebního řádu pro stálé a dočasné zaměstnance, a tomu odpovídající prostředky; pokud jde o stálé zaměstnance, toto opatření se týká přesunu 2 míst třídy AD 13 do AD 14, 45 míst AD 12 do AD 13, 25 míst AD 11 do AD 12, 10 AD 7 do AD 8, 3 AD 6 do AD 7, 165 AD 5 do AD 6, 50 AST 7 do AST 8, 65 AST 4 do AST 5 a 65 AST 1 do AST 2 a v případě dočasných zaměstnanců se jedná o 1 přesun AD 12 do AD 13, 2 AD 10 do AD 11, 1 AST 2 do AST 3, 2 AST 1 do AST 2 a 12 AST 1 do AST 3; |
41. |
rozhodl se rovněž potvrdit 74 přesunů do vyšší třídy, o které požádaly politické skupiny: 1 AD 12 do AD 13, 6 AD 11 do AD 12, 4 AD 10 do AD 11, 2 AD 9 do AD 10, 4 AD 8 do AD 9, 3 AD 7 do AD 8, 7 AD 6 do AD 7, 8 AD 5 do AD 6, 3 AST 10 do AST 11, 9 AST 8 do AST 9, 9 AST 7 do AST 8, 3 AST 6 do AST 7, 2 AST 5 do AST 6, 2 AST 4 do AST 5, 1 AST 3 do AST 4, 2 AST 2 do AST 3 a 8 AST 1 do AST 2; |
42. |
poukazuje na to, že vykonávání demokratické kontroly nad Komisí je hlavním úkolem Parlamentu, a žádá předsednictvo a správu, aby za tímto účelem vyčlenily nezbytná pracovní místa pro projednávání ve výborech, přičemž se současně zohlední nové oblasti odpovědnosti Parlamentu, pokud se týká zahraničních věcí a programů rozvojové politiky; zdůrazňuje dále význam posilování správních kapacit Parlamentu s ohledem na jeho nové pravomoci demokratické kontroly nad nástroji vnější pomoci; vyzývá správu, aby do března 2008 předložila hodnotící zprávu o politických a správních zkušenostech získaných při výkonu těchto pravomocí; vyzývá proto generálního tajemníka, aby během roku 2008 přesunul jednoho zaměstnance třídy AD do Výboru pro zahraniční věci a dalšího do Výboru pro rozvoj, jakmile se uvolní pracovní místo v některém z oddělení, která byla označena jako „negativní priority“; |
43. |
vítá iniciativu předsednictva vypracovat pokyny pro nábor, které zohlední zdravotně postižené osoby, včetně stážistů a prozatímních zaměstnanců nebo zaměstnanců na dobu určitou, jak je uvedeno v kodexu správných postupů při zaměstnávání zdravotně postižených osob; vítá rovněž iniciativu správy týkající se programu odborné přípravy pro zdravotně postižené osoby; je toho názoru, že by pro usnadnění jejich vstupu do správy Parlamentu měla správa zvážit možnost ustanovení „koordinátora pro zdravotně postižené osoby“; |
44. |
rozhodl o zařazení 2 pracovních míst pro knihovnu do rezervy, aby motivoval správu k vytvoření komplexního vnitřního systému práce s poznatky; |
Různé
45. |
bere na vědomí návrh předsednictva přidělit 100 000 EUR Sacharovově nadaci jako příspěvek na činnosti v oblasti lidských práv; ověří, zda poskytnutí grantu Sacharovově nadaci v Moskvě na základě rozhodnutí přijatého předsednictvem dne 10. října 2007, v němž v zásadě souhlasí s návrhem úmluvy, je v souladu s ustanoveními finančního nařízení, zejména pokud jde o možnost, aby Parlament poskytoval granty ke krytí informačních aktivit (čl. 108 odst. 4 finančního nařízení); |
Oddíl IV - Soudní dvůr
46. |
zdůrazňuje skutečnost, že zvýšení rozpočtu je způsobeno zejména předáním budovy „New Palais“; domnívá se, že jeho finanční dopad se velmi výrazně projeví v rozpočtu na rok 2008, ale že by měl zůstat výjimkou; zdůrazňuje, že podle víceletého finančního rámce bude v roce 2009 rozpětí pod okruhem 5 omezené; vyzývá proto Soudní dvůr, aby přistoupil k důkladnému plnění rozpočtu, jež bude podrobeno kontrole, aby snížil jeho růst v roce 2009; |
47. |
souhlasí se Soudním dvorem, který navrhuje snížit u budovy „New Palais“ příspěvky na nájem s možností odkoupení o 4 miliony EUR, což je možné díky předběžnému přidělení této částky z rozpočtu na rok 2007; |
48. |
po dohodě se Soudním dvorem rozhodl obnovit paušální srážku ve výši 3,7 %; z tohoto důvodu obnovil odpovídající prostředky; |
49. |
rozhodl se přijmout tato opatření v plánu pracovních míst:
|
50. |
rozhodl se zvýšit prostředky, které Rada poskytla ve svém návrhu rozpočtu, o 3 102 000 EUR, což představuje zvýšení o 8,03 % oproti rozpočtu na rok 2007; |
Oddíl V - Účetní dvůr
51. |
po dohodě s Účetním dvorem se rozhodl obnovit paušální srážku ve výši 4, 82 %; z tohoto důvodu obnovil odpovídající prostředky; |
52. |
rozhodl se přijmout tato opatření v plánu pracovních míst:
|
53. |
obnovil prostředky potřebné na úpravu prostor v souladu s požadavky zdravotních a bezpečnostních právních předpisů Lucemburska a na renovaci zasedacího sálu Účetního dvora; tyto výdaje považuje za mimořádné, proto nemohou být znovu zapsány v rozpočtu na rok 2009; |
54. |
rozhodl se zvýšit prostředky, které Rada poskytla ve svém návrhu rozpočtu, o 3 261 204 EUR, což představuje zvýšení o 9,65 % oproti rozpočtu pro rok 2007; |
Evropský hospodářský a sociální výbor a Výbor regionů
55. |
vyjadřuje politování nad tím, že v této fázi rozpočtového procesu nebyly tyto dva výbory schopny předložit svou novou dohodu o spolupráci; připomíná rozhodnutí, které přijal ve svém usnesení ze dne 14. prosince 2006 o návrhu souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2007 pozměněném Radou (všechny oddíly) (8), podle něhož očekával předložení této dohody do července 2007; rozhodl se proto zapsat do kapitoly 10 0 („Předběžné položky“) 10 % z rozpočtu na rok 2007 na náklady společné služby; je připraven uvolnit prostředky z rezervy, jakmile bude uzavřena nová dohoda o spolupráci; |
56. |
je nadále ochoten tuto dohodu zachovat, neboť je příkladem dobré spolupráce mezi institucemi a zvyšuje účinný chod obou subjektů díky větším odborným znalostem logistických a technických úkolů a díky možnosti odlehčit hlavním oddělením od každodenních správních povinností; |
Oddíl VI - Evropský hospodářský a sociální výbor
57. |
po dohodě s Evropským hospodářským a sociálním výborem se rozhodl ponechat paušální srážku ve výši 4%; |
58. |
souhlasí s Radou ohledně žádosti o přesun do vyšších tříd v rámci služebního postupu podle článku 6 služebního řádu a článků 6, 9, a 10 přílohy XIII k tomuto řádu; připomíná, že čl. 47 odst. 1 finančního nařízení umožňuje 10 % flexibilitu plánu pracovních míst pro nepředvídané události, a neměl by tedy být užíván jako hlavní nástroj pro povýšení zaměstnanců; |
59. |
rozhodl se vytvořit pět nových stálých pracovních míst (4 AD 5 a 1 AST 3); |
60. |
rozhodl se zvýšit prostředky, které Rada poskytla ve svém návrhu rozpočtu, o 546 178 EUR, což představuje zvýšení o 1,82 % oproti rozpočtu pro rok 2007; |
Oddíl VII - Výbor regionů
61. |
po dohodě s Výborem regionů se rozhodl obnovit paušální srážku ve výši 4 %; z tohoto důvodu obnovil odpovídající prostředky; |
62. |
rozhodl se přijmout tato opatření v plánu pracovních míst:
|
63. |
rozhodl se zvýšit prostředky, která Rada poskytla ve svém návrhu rozpočtu, o 1 054 962 EUR, což představuje oproti rozpočtu pro rok 2007 zvýšení o 6,12 %, včetně nákladů v souvislosti s rozšířením; |
Oddíl VIII - Evropský veřejný ochránce práv
64. |
na základě priorit stanovených evropským veřejným ochráncem práv zvýšil prostředky, které Rada poskytla v návrhu rozpočtu, o 142 230 EUR, což představuje oproti rozpočtu na rok 2007 zvýšení o 4,36 %; |
Oddíl IX - Evropský inspektor ochrany údajů
65. |
souhlasí s Radou, že paušální srážka se nebude uplatňovat; |
66. |
rozhodl se vytvořit tato požadovaná čtyři pracovní místa na dobu šesti měsíců:
|
67. |
aby bylo možné udržet současnou úroveň rozvoje instituce, zvýšil prostředky, které Rada poskytla v návrhu rozpočtu, o 83 058 EUR, což představuje oproti rozpočtu na rok 2007 zvýšení o 7,10 %; |
*
* *
68. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení, k němuž jsou připojeny změny k Oddílům I, II, IV, V, VI, VII, VIII a IX návrhu souhrnného rozpočtu, Radě, Komisi a ostatním dotčeným orgánům a institucím. |
(1) Úř. věst. L 253, 7.10.2000, s. 42.
(2) Úř. věst. L 248, 16.9.2002, s. 1. Nařízení ve znění nařízení (ES, Euratom) č. 1995/2006 (Úř. věst. L 390, 30.12.2006, s. 1).
(3) Úř. věst. C 139, 14.6.2006, s. 1.
(4) Úř. věst. C 172, 18.6.1999, s. 1. Dohoda naposledy změněná rozhodnutím Evropského parlamentu a Rady 2005/708/ES (Úř. věst. L 269, 14.10.2005, s. 24).
(5) Přijaté texty, P6_TA(2007)0099.
(6) Přijaté texty, P6_TA(2007)0237.
(7) Úř. věst. C 313 E, 20.12.2006, s. 415.
(8) Texty přijaté tohoto dne, P6_TA(2006)0570.
P6_TA(2007)0475
Uznávání podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a o dohledu nad nimi *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o podnětu Spolkové republiky Německo a Francouzské republiky k přijetí rámcového rozhodnutí Rady o uznávání podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a o dohledu nad nimi (6480/2007 — C6-0129/2007 — 2007/0807(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na podnět Spolkové republiky Německo a Francouzské republiky (6480/2007 (1), |
— |
s ohledem na čl. 31 odst. 1 písm. a) a c) a na čl. 34 odst. 2 písm. b) Smlouvy o EU, |
— |
s ohledem na čl. 39 odst. 1 Smlouvy o EU, podle kterého Rada konzultovala s Parlamentem (C6-0129/2007), |
— |
s ohledem na články 93 a 51 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (A6-0356/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný podnět Spolkové republiky Německo a Francouzské republiky; |
2. |
vyzývá Radu, aby odpovídajícím způsobem změnila návrh; |
3. |
vyzývá Radu, aby informovala Parlament, bude-li mít v úmyslu odchýlit se od znění schváleného Parlamentem; |
4. |
vyzývá Radu, aby znovu konzultovala s Parlamentem, bude-li mít v úmyslu podstatně změnit pozměněný podnět Spolkové republiky Německo a Francouzské republiky; |
5. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi a vládám Spolkové republiky Německo a Francouzské republiky. |
ZNĚNÍ NAVRŽENÉ SPOLKOVOU REPUBLIKOU NĚMECKO A FRANCOUZSKOU REPUBLIKOU |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY PARLAMENTU |
||||
Pozměňovací návrh 1 |
|||||
Název |
|||||
Podnět Spolkové republiky Německo a Francouzské republiky k přijetí rámcového rozhodnutí Rady o uznávání podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a o dohledu nad nimi |
Podnět Spolkové republiky Německo a Francouzské republiky k přijetí rámcového rozhodnutí Rady o uznávání a výkonu podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a o dohledu nad nimi |
||||
Pozměňovací návrh 2 |
|||||
Bod odůvodnění 5 |
|||||
(5) Toto rámcové rozhodnutí ctí základní práva a zachovává zásady uznané v článku 6 Smlouvy o Evropské unii, které jsou vyjádřeny i v Listině základních práv Evropské unie, zejména v kapitole VI této listiny. Žádné ustanovení tohoto rámcového rozhodnutí by nemělo být vykládáno tak, že zakazuje odmítnout uznání rozsudku nebo dohled nad podmínečným opatřením či nad alternativní sankcí, jestliže na základě objektivních skutečností existují důvody se domnívat, že podmínečné opatření nebo alternativní sankce byly uloženy za účelem potrestat určitou osobu z důvodu jejího pohlaví, rasy, náboženství, etnického původu, státní příslušnosti, jazyka, politického přesvědčení nebo sexuální orientace nebo že by této osobě mohla být z kteréhokoli z těchto důvodů způsobena újma . |
(5) Toto rámcové rozhodnutí ctí základní práva a zachovává zásady uznané v článku 6 Smlouvy o Evropské unii, které jsou vyjádřeny i v Listině základních práv Evropské unie, zejména v kapitole VI této listiny. Žádné ustanovení tohoto rámcového rozhodnutí by nemělo být vykládáno tak, že zakazuje odmítnout uznání rozsudku nebo dohled nad podmínečným opatřením či nad alternativní sankcí, jestliže na základě objektivních skutečností existují důvody se domnívat, že podmínečné opatření nebo alternativní sankce byly stanoveny na základě zjevného nepřípustného porušení základních práv zakotvených ve smlouvách Evropské unie . |
||||
Pozměňovací návrh 3 |
|||||
Bod odůvodnění 6 |
|||||
(6) Toto rámcové rozhodnutí by mělo ponechat každému členskému státu volnost uplatnit své ústavní zásady týkající se práva na spravedlivý proces, svobody sdružování, svobody tisku a svobody projevu v jiných sdělovacích prostředcích. |
(6) Toto rámcové rozhodnutí by mělo ponechat každému členskému státu volnost uplatnit své ústavní zásady týkající se práva na spravedlivý proces, svobody sdružování, svobody tisku a svobody projevu v jiných sdělovacích prostředcích a obecně veškerých ústavních norem týkajících se základních práv, jejichž oblast působnosti není v rozporu se způsobem výkonu opatření . |
||||
Pozměňovací návrh 4 |
|||||
Bod odůvodnění 8 |
|||||
(8) Vzájemné uznávání podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a dohledu nad nimi ve vykonávajícím státě má zvýšit možnost společenského znovuzačlenění odsouzené osoby tím, že se jí umožní zachovat její rodinné, jazykové, kulturní a jiné vazby, avšak má také zlepšit kontrolu dodržování podmínečných opatření a alternativních sankcí, s cílem zamezit novým trestným činům, a náležitě zohlednit tak myšlenku ochrany obětí. |
(8) Vzájemné uznávání podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a dohledu nad nimi ve vykonávajícím státě má zvýšit možnost společenského znovuzačlenění odsouzené osoby tím, že se jí umožní zachovat její rodinné, jazykové, kulturní a jiné vazby, avšak má také zlepšit kontrolu dodržování podmínečných opatření a alternativních sankcí, s cílem zamezit novým trestným činům, a náležitě zohlednit tak myšlenku ochrany obětí a obecně obrany společnosti . |
||||
Pozměňovací návrh 5 |
|||||
Bod odůvodnění 9 |
|||||
(9) Za účelem zajištění účinné výměny informací o všech okolnostech týkajících se podmíněných trestů se členské státy vybízejí k tomu, aby do svých vnitrostátních právních předpisů zahrnuly ustanovení, jež jim umožní přijmout odpovědnost za dokumentaci dohledu nad podmínečnými opatřeními a nad alternativními sankcemi ve vnitrostátních rejstřících. |
(9) Za účelem zajištění účinné výměny informací o všech okolnostech týkajících se podmíněných trestů se členské státy vybízejí k tomu, aby do svých vnitrostátních právních předpisů zahrnuly ustanovení, jež jim umožní přijmout odpovědnost za dokumentaci dohledu nad podmínečnými opatřeními , nad alternativními sankcemi a nad podmíněnými odsouzeními ve vnitrostátních rejstřících. |
||||
Pozměňovací návrh 6 |
|||||
Čl. 1 odst. 1 |
|||||
1. Cílem tohoto rámcového rozhodnutí je za účelem usnadnění společenského znovuzačlenění odsouzených osob a zlepšení ochrany obětí stanovit pravidla, podle kterých členský stát vykonává dohled nad podmínečnými opatřeními uloženými na základě rozsudku vydaného jiným členským státem nebo nad alternativními sankcemi v takovém rozsudku obsaženými a činí všechna další rozhodnutí související s výkonem tohoto rozsudku, pokud spadají do jeho pravomoci. |
1. Cílem tohoto rámcového rozhodnutí je usnadnění společenského znovuzačlenění odsouzených osob a zlepšení ochrany obětí a společnosti i usnadnění ukládání odpovídajících podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení pachatelům, kteří nepobývají ve státě, v němž byli odsouzeni. Za účelem dosažení těchto cílů stanoví toto rámcové rozhodnutí pravidla, podle nichž členský stát zákonného a obvyklého pobytu odsouzené osoby musí uznat rozsudek vydaný jiným členským státem a přistoupit k výkonu podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení a k dohledu nad nimi. |
||||
Pozměňovací návrh 7 |
|||||
Čl. 1 odst. 2 |
|||||
2. Toto rámcové rozhodnutí se vztahuje pouze na uznávání rozsudků a převedení odpovědnosti za dohled nad podmínečnými opatřeními a nad alternativními sankcemi a na všechna další soudní rozhodnutí ve smyslu tohoto rámcového rozhodnutí. Toto rámcové rozhodnutí se nepoužije pro výkon rozsudků ve věcech trestních, kterými se ukládá trest odnětí svobody nebo opatření spojené se zbavením svobody a které spadají do oblasti působnosti rámcového rozhodnutí Rady 2007/.../SVV. Uznávání a výkon pokut nebo peněžitých trestů a příkazů ke konfiskaci se řídí právními akty použitelnými mezi členskými státy, zejména rámcovým rozhodnutím Rady 2005/214/SVV ze dne 24. února 2005 o uplatňování zásady vzájemného uznávání peněžitých trestů a pokut a rámcovým rozhodnutím Rady 2006/783/SVV ze dne 6. října 2006 o uplatňování zásady vzájemného uznávání příkazů ke konfiskaci. |
2. Toto rámcové rozhodnutí se vztahuje pouze na uznávání rozsudků a přebírání odpovědnosti za dohled nad podmíněnými odsouzeními a nad alternativními sankcemi a podmíněnými tresty a za jejich výkon a na všechna další rozhodnutí ve smyslu tohoto rámcového rozhodnutí. Toto rámcové rozhodnutí se nepoužije pro výkon rozsudků ve věcech trestních, kterými se ukládá trest odnětí svobody nebo opatření spojené se zbavením svobody a které spadají do oblasti působnosti rámcového rozhodnutí Rady 2007/.../SVV. Uznávání a výkon pokut nebo peněžitých trestů a příkazů ke konfiskaci se řídí právními akty použitelnými mezi členskými státy, zejména rámcovým rozhodnutím Rady 2005/214/SVV ze dne 24. února 2005 o uplatňování zásady vzájemného uznávání peněžitých trestů a pokut a rámcovým rozhodnutím Rady 2006/783/SVV ze dne 6. října 2006 o uplatňování zásady vzájemného uznávání příkazů ke konfiskaci. |
||||
Pozměňovací návrh 8 |
|||||
Čl. 2 písm. b) bod ii) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 9 |
|||||
Čl. 2 písm. c) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 10 |
|||||
Čl. 2 písm. d) |
|||||
|
(netýká se českého znění) |
||||
Pozměňovací návrh 11 |
|||||
Čl. 2 písm. g) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 12 |
|||||
Čl. 2 písm. ga) (nové) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 13 |
|||||
Článek 3 |
|||||
Toto rámcové rozhodnutí nemění povinnost ctít základní práva a zachovávat základní právní zásady zakotvené v článku 6 Smlouvy o Evropské unii. |
Toto rámcové rozhodnutí nemění povinnost ctít základní práva a zachovávat základní právní zásady zakotvené v článku 6 Smlouvy o Evropské unii a v ústavách členských států. |
||||
Pozměňovací návrh 14 |
|||||
Čl. 4 odst. 1 |
|||||
1. Každý členský stát uvědomí Generální sekretariát Rady, který justiční orgán nebo které justiční orgány jsou podle jeho vnitrostátních právních předpisů příslušné jednat v souladu s tímto rámcovým rozhodnutím v situaci, kdy je tento členský stát vydávajícím nebo vykonávajícím státem. |
1. Každý členský stát uvědomí generální sekretariát Rady, který orgán nebo které orgány jsou podle jeho vnitrostátních právních předpisů příslušné jednat v souladu s tímto rámcovým rozhodnutím v situaci, kdy je tento členský stát vydávajícím nebo vykonávajícím státem. Seznam příslušných orgánů se zveřejní v Úředním věstníku Evropské unie. |
||||
Pozměňovací návrh 15 |
|||||
Čl. 5 odst. 1 návětí |
|||||
1. Rozsudek, jenž obsahuje jedno či více z následujících podmínečných opatření či alternativních sankcí , může být převeden do jiného členského státu, ve kterém má odsouzená osoba svůj zákonný a obvyklý pobyt, za účelem uznání těchto opatření a sankcí a převzetí dohledu nad nimi: |
1. Rozsudek nebo rozhodnutí o podmíněném propuštění , jenž obsahuje jedno či více z následujících podmínečných opatření , povinnosti nebo pokyny , může být převeden do jiného členského státu, ve kterém má odsouzená osoba svůj zákonný a obvyklý pobyt, za účelem uznání těchto opatření nebo povinností nebo pokynů a převzetí dohledu nad nimi . Osvědčení uvedené v článku 6 může pro účely dohledu obsahovat jedno či více podmínečných opatření nebo povinností či pokynů uvedených v rozsudku : |
||||
Pozměňovací návrh 16 |
|||||
Čl. 5 odst. 1 písm. a) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 17 |
|||||
Čl. 5 odst. 1 písm. b) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 18 |
|||||
Čl. 5 odst. 1 písm. e) |
|||||
e) povinnost nahradit škodu způsobenou trestným činem; |
|
||||
Pozměňovací návrh 19 |
|||||
Čl. 5 odst. 1a (nový) |
|||||
|
1a. Pro účely tohoto rámcového rozhodnutí musí před předáním rozsudku nebo rozhodnutí o podmíněném propuštění pro účely proběhnout slyšení dotyčné osoby, která je trestně stíhána. |
||||
Pozměňovací návrh 20 |
|||||
Čl. 5 odst. 3 |
|||||
3. Kromě opatření a sankcí uvedených v odstavci 1 obsahuje osvědčení uvedené v článku 6 jen taková opatření či sankce , které dotyčný vykonávající stát oznámil v souladu s odstavcem 2. |
3. Kromě opatření a sankcí uvedených v odstavci 1 obsahuje osvědčení uvedené v článku 6 jen podmínečná opatření či povinnosti a pokyny , které dotyčný vykonávající stát oznámil v souladu s odstavcem 2. |
||||
Pozměňovací návrh 21 |
|||||
Čl. 6 odst. 1 |
|||||
1. Rozsudek nebo jeho ověřený opis předává společně s osvědčením, pro něž je jednotný formulář uveden v příloze I , příslušný justiční orgán vydávajícího státu přímo příslušnému justičnímu orgánu vykonávajícího státu, a to jakýmkoli způsobem umožňujícím písemný doklad, který vykonávajícímu státu umožní ověřit jejich pravost. Prvopis rozsudku nebo jeho ověřený opis a prvopis osvědčení se na požádání zašlou vykonávajícímu státu. Veškerá úřední sdělení rovněž probíhají přímo mezi uvedenými příslušnými justičními orgány. |
1. Osvědčení, jehož vzor je uveden v příloze I společně s rozsudkem (nebo s jeho ověřeným opisem) a případně s rozhodnutím o podmíněném propuštění, musí příslušný justiční orgán vydávajícího státu předat přímo příslušnému justičnímu orgánu vykonávajícího státu, a to jakýmkoli způsobem umožňujícím písemný doklad, který vykonávajícímu státu umožní ověřit jejich pravost. Prvopis rozsudku nebo jeho ověřený opis a prvopis osvědčení se na požádání zašlou vykonávajícímu státu. Veškerá úřední sdělení rovněž probíhají přímo mezi uvedenými příslušnými justičními orgány. |
||||
Pozměňovací návrh 22 |
|||||
Čl. 6 odst. 3 |
|||||
3. Příslušný justiční orgán vydávajícího státu postoupí rozsudek společně s osvědčením vždy jen jednomu vykonávajícímu státu. |
3. Příslušný justiční orgán vydávajícího státu postoupí rozsudek společně s osvědčením (a každým rozhodnutím o podmíněném propuštění) vždy jen jednomu vykonávajícímu státu. |
||||
Pozměňovací návrh 23 |
|||||
Čl. 6 odst. 5 |
|||||
5. Není-li justiční orgán vykonávajícího státu, který obdrží rozsudek společně s osvědčením, příslušný pro jeho uznání, postoupí tento rozsudek společně s osvědčením z moci úřední příslušnému justičnímu orgánu. Příslušný justiční orgán vykonávajícího státu uvědomí neprodleně příslušný justiční orgán vydávajícího státu jakýmkoli způsobem umožňujícím písemný doklad, že mu rozsudek a osvědčení postupuje. |
5. Není-li justiční orgán vykonávajícího státu, který obdrží rozsudek společně s osvědčením (a každým rozhodnutím o podmíněném propuštění) příslušný pro jeho uznání, postoupí tento rozsudek společně s osvědčením z moci úřední příslušnému justičnímu orgánu. Příslušný justiční orgán vykonávajícího státu uvědomí neprodleně příslušný justiční orgán vydávajícího státu jakýmkoli způsobem umožňujícím písemný doklad, že mu rozsudek a osvědčení postupuje. |
||||
Pozměňovací návrh 24 |
|||||
Čl. 7 odst. 1 |
|||||
1. Příslušný justiční orgán vykonávajícího státu uzná rozsudek postoupený podle článku 6 a neprodleně přijme veškerá opatření nezbytná pro dohled nad podmínečnými opatřeními a alternativními sankcemi , nerozhodne-li se uplatnit některý z důvodů pro odmítnutí uznání a převzetí dohledu stanovených v článku 9. |
1. Příslušný justiční orgán vykonávajícího státu uzná rozsudek postoupený podle postupu stanoveného v článku 6 a neprodleně přijme veškerá opatření nezbytná pro dohled nad podmínečnými opatřeními a povinnostmi a pokyny, na nichž je založena alternativní sankce , nerozhodne-li se uplatnit některý z důvodů pro odmítnutí uznání a dohledu stanovených v článku 9. |
||||
Pozměňovací návrh 25 |
|||||
Čl. 7 odst. 2 |
|||||
2. Nejsou-li podmínečná opatření či alternativní sankce slučitelné s právními předpisy vykonávajícího státu z hlediska své povahy či délky, může je příslušný justiční orgán tohoto státu přizpůsobit podmínečným opatřením nebo alternativním sankcím , jež jsou stanoveny pro činy stejné povahy v právních předpisech vykonávajícího státu. Přijaté podmínečné opatření nebo alternativní sankce musí v nejvyšší možné míře odpovídat podmínečnému opatření nebo alternativní sankci uloženým ve vydávajícím státě. |
2. Nejsou-li podmínečná opatření či alternativní sankce slučitelné s právními předpisy vykonávajícího státu z hlediska své délky, může je příslušný justiční orgán tohoto státu přizpůsobit podmínečným opatřením a povinnostem a pokynům, na nichž je založena stávající alternativní sankce , jež jsou stanoveny pro podobné činy v právních předpisech vykonávajícího státu. Přijaté podmínečné opatření nebo alternativní sankce musí v nejvyšší možné míře odpovídat podmínečnému opatření nebo alternativní sankci uloženým ve vydávajícím státě. |
||||
Pozměňovací návrh 26 |
|||||
Čl. 7 odst. 3a (nový) |
|||||
|
3a. V případě přijetí podmínečných opatření nebo sankcí podle odstavce 2 to příslušný justiční orgán vykonávajícího státu neprodleně oznámí příslušnému justičnímu orgánu státu, jež rozhodnutí vydal. Po tomto oznámení může příslušný justiční orgán vydávajícího státu rozhodnout, zda zruší osvědčení (nebo případně rozhodnutí o podmíněném propuštění). Za těchto okolností musí být odsouzené osobě zaručeno právo na vyslechnutí. |
||||
Pozměňovací návrh 27 |
|||||
Čl. 9 odst. 1 návětí |
|||||
1. Příslušný justiční orgán vykonávajícího státu může odmítnout uznat rozsudek a převzít dohled nad podmínečnými opatřeními a nad alternativními sankcemi, pokud: |
1. Příslušný justiční orgán vykonávajícího státu může odmítnout uznat rozsudek (nebo případně rozhodnutí o podmíněném propuštění) a převzít odpovědnost za dohled nad podmínečnými opatřeními a nad alternativními sankcemi, pokud: |
||||
Pozměňovací návrh 28 |
|||||
Čl. 9 odst. 1 písm. a) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 29 |
|||||
Čl. 9 odst. 1 písm. b) |
|||||
b) nejsou splněna kritéria stanovená v článku 5; |
|
||||
Pozměňovací návrh 30 |
|||||
Čl. 9 odst. 1 písm. e) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 31 |
|||||
Čl. 9 odst. 1 písm. i) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 32 |
|||||
Čl. 9 odst. 1 písm. j) |
|||||
|
vypouští se |
||||
Pozměňovací návrh 33 |
|||||
Čl. 9 odst. 1 písm. ja) (nové) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 34 |
|||||
Čl. 9 odst. 2 |
|||||
2. Než se příslušný justiční orgán vykonávajícího státu rozhodne v případech uvedených v odstavci 1 odmítnout uznání rozsudku a převzetí odpovědnosti za dohled nad podmínečnými opatřeními a alternativními sankcemi, konzultuje vhodným způsobem příslušný justiční orgán vydávajícího státu a v případě potřeby ho požádá o neprodlené poskytnutí dalších nezbytných doplňujících informací. |
2. Než se příslušný justiční orgán vykonávajícího státu rozhodne v případech uvedených v odst. 1 písm. a), b), c), h) a i) neuznat rozsudek nebo případně rozhodnutí o podmíněném propuštění a nepřevzít odpovědnosti za dohled nad podmínečnými opatřeními a alternativními sankcemi, konzultuje vhodným způsobem příslušný justiční orgán vydávajícího státu a v případě potřeby ho požádá o neprodlené poskytnutí dalších nezbytných doplňujících informací. |
||||
Pozměňovací návrh 35 |
|||||
Čl. 10 odst. 1 |
|||||
1. Příslušný justiční orgán vykonávajícího státu rozhodne ve lhůtě 10 dnů po obdržení rozsudku a osvědčení, zda uzná rozsudek a převezme odpovědnost za dohled nad podmínečnými opatřeními a alternativními sankcemi. O svém rozhodnutí neprodleně vyrozumí příslušný justiční orgán vydávajícího státu jakýmkoli způsobem umožňujícím písemný doklad. Odmítnutí uznání a odmítnutí převzetí dohledu musejí být odůvodněny. |
1. Příslušný justiční orgán vykonávajícího státu rozhodne ve lhůtě 30 dnů po obdržení rozsudku a osvědčení, zda uzná rozsudek a převezme odpovědnost za dohled nad podmínečnými opatřeními a alternativními sankcemi. O svém rozhodnutí neprodleně vyrozumí příslušný justiční orgán vydávajícího státu jakýmkoli způsobem umožňujícím písemný doklad. Odmítnutí uznání a odmítnutí převzetí dohledu musejí být odůvodněny. |
||||
Pozměňovací návrh 36 |
|||||
Čl. 10 odst. 2 |
|||||
2. Pokud v konkrétním případě není pro příslušný justiční orgán vykonávajícího státu možné, aby dodržel lhůtu stanovenou v odstavci 1, neprodleně o tom informuje jakýmkoli způsobem, který si zvolí, příslušný justiční orgán vydávajícího státu a uvede důvody k odkladu a dobu, jíž bude pravděpodobně k přijetí konečného rozhodnutí zapotřebí. |
2. Pokud ve výjimečném případě není pro příslušný justiční orgán vykonávajícího státu možné, aby dodržel lhůtu stanovenou v odstavci 1, neprodleně o tom informuje jakýmkoli způsobem, který si zvolí, příslušný justiční orgán vydávajícího státu a uvede důvody k odkladu a dobu, jíž bude pravděpodobně k přijetí konečného rozhodnutí zapotřebí. |
||||
Pozměňovací návrh 37 |
|||||
Článek 11 |
|||||
Dohled nad podmínečnými opatřeními a nad alternativními sankcemi se řídí právními předpisy vykonávajícího státu. |
Dohled nad podmínečnými opatřeními a povinnostmi a pokyny, na nichž jsou založeny alternativní sankce, se řídí právními předpisy vykonávajícího státu. |
||||
Pozměňovací návrh 38 |
|||||
Čl. 12 odst. 1 |
|||||
1. Příslušný justiční orgán vykonávajícího státu má pravomoc vydávat všechna další rozhodnutí související s podmíněným trestem, alternativní sankcí nebo podmíněným odsouzením, jako je změna podmínečných opatření, odvolání přerušení trestu, stanovení trestu v případě podmíněného odsouzení nebo prominutí trestu. Výše uvedená rozhodnutí a všechny další následky rozsudku se řídí právními předpisy vykonávajícího státu. |
1. Příslušný orgán vykonávajícího státu má pravomoc vydávat všechna další rozhodnutí související s podmíněným trestem, alternativní sankcí, podmíněným odsouzením nebo podmíněným propuštěním , jako je změna podmínečných opatření, odvolání přerušení trestu, stanovení trestu v případě podmíněného odsouzení , jeho odvolání nebo ukončení trestu. Výše uvedená rozhodnutí a všechny další následky rozsudku se řídí právními předpisy vykonávajícího státu. |
||||
Pozměňovací návrh 39 |
|||||
Čl. 12 odst. 2 |
|||||
2. Příslušný justiční orgán vydávajícího státu si může vyhradit příslušnost vydávat všechna další rozhodnutí týkající se podmíněných odsouzení. V tomto případě se všechny další následky rozsudku řídí právními předpisy vydávajícího státu. |
2. Příslušný orgán vydávajícího státu si může vyhradit příslušnost vydávat všechna další rozhodnutí týkající se podmíněných odsouzení. V tomto případě se všechna výše uvedená rozhodnutí uvedená v odstavci 1 a všechny další následky rozsudku řídí právními předpisy vydávajícího státu. |
||||
Pozměňovací návrh 40 |
|||||
Čl. 12 odst. 3 |
|||||
3. Při provádění tohoto rámcového rozhodnutí může každý členský stát uvést, že jako vykonávající stát může v jednotlivých případech případně odmítnout převzetí pravomoci podle odstavce 1. V těchto případech se při rozhodování a oznamování uplatní postup podle článku 10. Povinnost stanovená v čl. 7 odst. 1 tím není dotčena. |
3. Při přijetí tohoto rámcového rozhodnutí nebo následně při jeho provádění může každý členský stát v prohlášení předloženém generálnímu sekretariátu Rady uvést, že jako vykonávající stát a v kategoriích případů, které tento členský stát specifikuje, odmítá převzetí pravomoci podle odstavce 1. V těchto případech se při rozhodnutí (s udáním důvodů) a vyrozumění uplatní postup podle článku 10. Povinnost stanovená v čl. 7 odst. 1 tím není dotčena. Toto prohlášení členského státu může být kdykoli staženo. Prohlášení nebo skutečnost, že bylo staženo, se zveřejní v Úředním věstníku Evropské unie. |
||||
Pozměňovací návrh 41 |
|||||
Článek 13 |
|||||
Článek 13 vypouští se Konzultace mezi příslušnými justičními orgány 1. Zamýšlí-li příslušný justiční orgán vykonávajícího státu provést úpravu podle čl. 7 odst. 2 a 3, konzultuje o přizpůsobených podmínečných opatřeních a o alternativních sankcích nejprve příslušný justiční orgán vydávajícího státu. |
2. Příslušný justiční orgán vydávajícího státu se může při postoupení rozsudku a osvědčení podle článku 6 vzdát konzultace uvedené v odstavci 1. V takovém případě bude o všech úpravách provedených příslušným justičním orgánem vykonávajícího státu podle čl. 7 odst. 2 a 3 příslušný justiční orgán vydávajícího státu informován dodatečně. |
||||
Pozměňovací návrh 42 |
|||||
Článek 14, název |
|||||
Povinnosti zúčastněných orgánů v případě příslušnosti vykonávajícího státu pro všechna další rozhodnutí |
(netýká se českého znění) |
||||
Pozměňovací návrh 43 |
|||||
Čl. 14 odst. 1 písm. a) |
|||||
a) změny podmínečných opatření nebo alternativní sankce ; |
a) alternativní sankce a změny podmínečných opatření; |
||||
Pozměňovací návrh 44 |
|||||
Čl. 14 odst. 1 písm. b) |
|||||
b) odvolání odkladu výkonu trestu ; |
|
||||
Pozměňovací návrh 45 |
|||||
Čl.14 odst. 1 písm. c) |
|||||
c) stanovení trestu v případě podmíněného odsouzení; |
(netýká se českého znění) |
||||
Pozměňovací návrh 46 |
|||||
Čl. 14 odst. 1 písm. d) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 47 |
|||||
Čl. 14 odst. 1 a (nový) |
|||||
|
1a. Dojde-li k odvolání podmíněného trestu, podmíněného odsouzení či alternativních sankcí, je vykonávající stát odpovědný za vykonání trestu odnětí svobody uloženého rozsudkem, s výjimkou případů stanovených v čl. 12 odst. 2 a 3. |
||||
Pozměňovací návrh 48 |
|||||
Čl. 14 odst. 2 |
|||||
2. Příslušný justiční orgán vydávajícího státu neprodleně uvědomí příslušný justiční orgán vykonávajícího státu jakýmkoli způsobem umožňujícím písemný doklad o všech okolnostech nebo poznatcích, které podle jeho názoru mohou vést ke zrušení odkladu výkonu trestu nebo ke změně podmínečných opatření či alternativní sankce. |
2. Příslušný justiční orgán vydávajícího státu uvědomí neprodleně příslušný justiční orgán vykonávajícího státu jakýmkoli způsobem umožňujícím písemný doklad o všech okolnostech nebo poznatcích, které podle jeho názoru mohou vést k odvolání odkladu výkonu trestu nebo podmíněného odsouzení nebo ke změně podmínečných opatření nebo ke změně povinností či pokynů, na nichž je založena alternativní sankce. |
||||
Pozměňovací návrh 49 |
|||||
Čl. 14 odst. 2a (nový) |
|||||
|
2a. Před odsouzením v případě podmíněného odsouzení, nebo pokud je odklad výkonu trestu odvolán, musí být osoba vyslechnuta, aby byla dodržena základní zásada vyslechnutí obžalovaného. |
||||
Pozměňovací návrh 50 |
|||||
Článek 15, název |
|||||
Povinnosti zúčastněných orgánů v případě příslušnosti vykonávajícího státu pro všechna další rozhodnutí |
(netýká se českého znění) |
||||
Pozměňovací návrh 51 |
|||||
Čl. 15 odst. 1 návětí |
|||||
1. Je-li příslušný justiční orgán vydávajícího státu příslušný pro všechna další rozhodnutí podle čl. 12 odst. 2 a 3, vyrozumí jej příslušný justiční orgán vykonávajícího státu neprodleně: |
(netýká se českého znění) |
||||
Pozměňovací návrh 52 |
|||||
Čl. 15 odst. 1 písm. a) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 53 |
|||||
Čl. 15 odst. 1 písm. b) bod i) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 54 |
|||||
Čl. 15 odst. 1 písm. b) bod ii) |
|||||
|
(netýká se českého znění) |
||||
Pozměňovací návrh 55 |
|||||
Čl. 15 odst. 1 písm. b) bod iii) |
|||||
iii) by mohl mít za následek zrušení odkladu výkonu trestu. |
|
||||
Pozměňovací návrh 56 |
|||||
Čl. 15 odst. 3 |
|||||
3. Před rozhodnutím o stanovení trestu v případě podmíněného odsouzení nebo o odvolání odkladu výkonu trestu se odsouzené osobě poskytne právní slyšení. Tento požadavek lze případně splnit podle postupu uvedeného v článku 10 Úmluvy o vzájemné pomoci ve věcech trestních mezi členskými státy Evropské unie ze dne 29. května 2000. |
3. Před rozhodnutím o stanovení trestu v případě podmíněného odsouzení nebo o odvolání odkladu výkonu trestu je odsouzená osoba vyslechnuta soudními orgány, aby byla dodržena základní zásada vyslechnout obžalované . |
||||
Pozměňovací návrh 57 |
|||||
Čl. 15 odst. 4 písm. a) |
|||||
a) změny podmínečných opatření nebo alternativní sankce, |
|
||||
Pozměňovací návrh 58 |
|||||
Čl. 15 odst. 4 písm. b) |
|||||
b) odvolání odkladu výkonu trestu; |
b) odvolání odkladu výkonu trestu a podmíněného odsouzení ; |
||||
Pozměňovací návrh 59 |
|||||
Čl. 15 odst. 4 písm. c) |
|||||
c) stanovení trestu v případě podmíněného odsouzení; |
(netýká se českého znění) |
||||
Pozměňovací návrh 60 |
|||||
Čl. 15 odst. 4 písm. d) |
|||||
|
|
||||
Pozměňovací návrh 61 |
|||||
Čl. 15 odst. 4 a (nový) |
|||||
|
4a. Jakákoli změna podmínečných opatření nebo povinností nebo pokynů, na nichž je založena alternativní sankce, ze strany příslušného justičního orgánu vydávajícího státu musí být provedena s patřičným zřetelem na článek 5. V případě změny může příslušný orgán vykonávajícího státu využít možnosti přijmout nové rozhodnutí podle čl. 7 odst. 2 nebo čl. 9 odst. 1 písm. i). |
||||
Pozměňovací návrh 62 |
|||||
Čl. 15 odst. 5 |
|||||
5. V případě stanovení trestu nebo odvolání odkladu výkonu trestu uvědomí příslušný justiční orgán vydávajícího státu příslušný justiční orgán vykonávajícího státu zároveň o tom, zda případně zamýšlí postoupit vykonávajícímu státu: |
5. V případě stanovení trestu nebo odvolání odkladu výkonu trestu uvědomí příslušný justiční orgán vydávajícího státu příslušný justiční orgán vykonávajícího státu zároveň o ukončení nutnosti dohledu nad podmínečnými opatřeními. |
||||
Pozměňovací návrh 63 |
|||||
Čl. 15 odst. 5 písm. a) |
|||||
|
vypouští se |
||||
Pozměňovací návrh 64 |
|||||
Čl. 15 odst. 5 písm. b) |
|||||
|
vypouští se |
||||
Pozměňovací návrh 65 |
|||||
Čl. 15 odst. 6 |
|||||
6. Zanikne-li povinnost výkonu podmínečných opatření nebo alternativních sankcí , ukončí příslušný orgán vykonávajícího státu nařízená opatření, jakmile je o této skutečnosti informován příslušným orgánem vydávajícího státu . |
6. Jakmile bude informován příslušným orgánem vydávajícího státu podle článku 5 , ukončí příslušný orgán vykonávajícího státu dohled nad podmínečnými opatřeními a výkon těchto opatření . |
||||
Pozměňovací návrh 66 |
|||||
Článek 16, název |
|||||
Amnestie a milost |
Amnestie , milost a přezkum rozsudku |
||||
Pozměňovací návrh 67 |
|||||
Čl. 16 odst. 1 a (nový) |
|||||
|
Pouze vydávající stát může rozhodnout o žádostech o přezkum rozsudku v případě podmíněných trestů, alternativních sankcí a podmíněných odsouzení, na jejichž výkon a dohled nad nimi se vztahuje toto rámcové rozhodnutí. |
||||
Pozměňovací návrh 68 |
|||||
Článek 17 |
|||||
Opustí-li odsouzená osoba vykonávající stát a zvolí-li svůj zákonný a obvyklý pobyt v jiném členském státě, přenese příslušný justiční orgán vykonávajícího státu příslušnost pro dohled nad podmínečnými opatřeními a nad alternativními sankcemi jakož i nad všemi dalšími rozhodnutími souvisejícími s výkonem rozsudku opět na příslušný justiční orgán vydávajícího státu. |
Opustí-li odsouzená osoba vykonávající stát nebo přestane-li mít zákonný a obvyklý pobyt ve vykonávajícím státě , přenese příslušný justiční orgán vykonávajícího státu příslušnost pro dohled nad podmínečnými opatřeními nebo povinnostmi či pokyny, které představují alternativní sankce, jakož i nad všemi dalšími rozhodnutími souvisejícími s výkonem rozsudku nebo případným rozhodnutím o podmíněném propuštění opět na příslušný justiční orgán vydávajícího státu. |
||||
Pozměňovací návrh 69 |
|||||
Čl. 17 odst. 1 a (nový) |
|||||
|
K přenosu příslušnosti uvedené v odstavci 1 je rovněž nutno přistoupit v případě, kdy o to vydávající stát požádá příslušný justiční orgán vykonávajícího státu v důsledku toho, že ve vydávajícím státě právě probíhá trestní řízení proti této osobě. |
P6_TA(2007)0476
Evropský příkaz k výkonu trestu a předávání odsouzených osob *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o návrhu rámcového rozhodnutí Rady o provádění zásady vzájemného uznávání rozsudků ve věcech trestních, které ukládají trest odnětí svobody nebo opatření spojená se zbavením svobody, za účelem jejich výkonu v Evropské unii (9688/2007 — C6-0209/2007 — 2005/0805(CNS))
(Postup konzultace - nová konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Rady (9688/2007), |
— |
s ohledem na podnět Rakouské republiky, Finské republiky a Švédského království (7307/2005) (1), |
— |
s ohledem na své stanovisko ze dne 14. června 2006 (2), |
— |
s ohledem na čl. 31 odst. 1 písm. a) a čl. 34 odst. 2 písm. b) Smlouvy o EU, |
— |
s ohledem na čl. 39 odst. 1 Smlouvy o EU, podle kterého Rada znovu konzultovala s Parlamentem (C6-0209/2007), |
— |
s ohledem na článek 93, článek 51 a čl. 55 odst. 3 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (A6-0362/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh Rady; |
2. |
vyzývá Radu, aby odpovídajícím způsobem změnila návrh; |
3. |
vyzývá Radu, aby informovala Parlament, bude-li mít v úmyslu odchýlit se od znění schváleného Parlamentem; |
4. |
vyzývá Radu, aby znovu konzultovala s Parlamentem, bude-li mít v úmyslu návrh podstatně změnit; |
5. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi. |
ZNĚNÍ NAVRŽENÉ RADOU |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY PARLAMENTU |
Pozměňovací návrh 1 |
|
Bod odůvodnění 2a (nový) |
|
|
(2a) Procesní práva v trestním řízení jsou klíčovým prvkem zajišťujícím vzájemnou důvěru členských států při soudní spolupráci; navzdory úsilí německého předsednictví však nebylo dosud dosaženo žádné dohody o návrhu rámcového rozhodnutí o procesních právech, který předložila Komise a který Evropský parlament podpořil v prvním čtení (3) |
(1) Úř. věst. C 150, 21.6.2005, s. 1.
P6_TA(2007)0477
Dohody mezi ES a Madagaskarem o rybolovu *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o pozměněném návrhu nařízení Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Madagaskarskou republikou o partnerství v odvětví rybolovu (KOM(2007)0428 — C6-0064/2007 — 2007/0006(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na pozměněný návrh nařízení Rady (KOM(2007)0428), |
— |
s ohledem na článek 37 a čl. 300 odst. 2 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0064/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rybolov a stanoviska Výboru pro rozvoj a Rozpočtového výboru (A6-0405/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh nařízení Rady v pozměněném znění a schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Madagaskarské republiky. |
ZNĚNÍ NAVRŽENÉ KOMISÍ |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY PARLAMENTU |
Pozměňovací návrh 1 |
|
Bod odůvodnění 2a (nový) |
|
|
(2a) Je třeba poskytovat Evropskému parlamentu lepší informace. Proto by měla Komise Evropskému parlamentu předávat závěry ze zasedání smíšeného výboru uvedeného v článku 9 dohody. |
Pozměňovací návrh 3 |
|
Článek 3a (nový) |
|
|
Článek 3a Komise každoročně předloží Evropskému parlamentu a Radě zprávu o výsledcích víceletého odvětvového programu podle článku 7 protokolu. |
Pozměňovací návrh 4 |
|
Článek 3b (nový) |
|
|
Článek 3b Během posledního roku platnosti protokolu a před uzavřením nové dohody, která by jej prodloužila, předloží Komise Evropskému parlamentu a Radě zprávu o uplatňování stávající dohody a o podmínkách, za nichž byla dohoda prováděna. |
Pozměňovací návrh 5 |
|
Článek 3c (nový) |
|
|
Článek 3c Rada na základě zprávy uvedené v článku 3b a po konzultaci s Evropským parlamentem udělí Komisi případně mandát k jednání za účelem přijetí nového protokolu. |
Pozměňovací návrh 6 |
|
Článek 3d (nový) |
|
|
Článek 3d Komise předává Evropskému parlamentu závěry ze zasedání smíšeného výboru uvedeného v článku 9 dohody. |
P6_TA(2007)0478
Dohoda o partnerství v odvětví rybolovu mezi ES a Mosambikem *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o návrhu nařízení Rady o uzavření Dohody mezi Evropským společenstvím a Mosambickou republikou o partnerství v odvětví rybolovu (KOM(2007)0472 — C6-0284/2007 — 2007/0170(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh nařízení Rady (KOM(2007)0472), |
— |
s ohledem na článek 37 a čl. 300 odst. 2 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C6-0284/2007), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rybolov a stanoviska Výboru pro rozvoj a Rozpočtového výboru (A6-0404/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný návrh nařízení Rady a schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi a vládám a parlamentům členských států a Mosambické republiky. |
ZNĚNÍ NAVRŽENÉ KOMISÍ |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY PARLAMENTU |
Pozměňovací návrh 1 |
|
Bod odůvodnění 2a (nový) |
|
|
(2a) Finanční příspěvek Evropského společenství by měl být použit na rozvoj obživy pobřežního obyvatelstva rybolovem a na vytváření malých průmyslových podniků na mražení a zpracování ryb na místní úrovni; |
Pozměňovací návrh 2 |
|
Bod odůvodnění 2b (nový) |
|
|
(2b) Je třeba poskytovat Evropskému parlamentu lepší informace. Proto by měla Komise Evropskému parlamentu předávat závěry ze zasedání smíšeného výboru uvedeného v článku 9 dohody. |
Pozměňovací návrh 4 |
|
Článek 3a (nový) |
|
|
Článek 3a Komise každoročně předloží Evropskému parlamentu a Radě zprávu o výsledcích víceletého odvětvového programu podle článku 7 protokolu. |
Pozměňovací návrh 5 |
|
Článek 3b (nový) |
|
|
Článek 3b Komise předává Evropskému parlamentu závěry ze zasedání smíšeného výboru uvedeného v článku 9 dohody. |
Pozměňovací návrh 6 |
|
Článek 3c (nový) |
|
|
Článek 3c Během posledního roku platnosti protokolu a před uzavřením nové dohody, která by jej prodloužila, předloží Komise Evropskému parlamentu a Radě zprávu o uplatňování stávající dohody a o podmínkách, za nichž byla dohoda prováděna. |
Pozměňovací návrh 7 |
|
Článek 3d (nový) |
|
|
Článek 3d Rada na základě zprávy uvedené v článku 3c a po konzultaci s Evropským parlamentem udělí Komisi případně mandát k jednání za účelem přijetí nového protokolu. |
P6_TA(2007)0479
Registry hospodářských subjektů pro statistické účely ***II
Legislativní usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 ke společnému postoji Rady ohledně přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zavádí společný rámec pro registry hospodářských subjektů pro statistické účely a zrušuje nařízení Rady (EHS) č. 2186/93 (7656/5/2007 — C6-0218/2007 — 2005/0032 (COD))
(Postup spolurozhodování: druhé čtení)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na společný postoj Rady (7656/5/2007 — C6-0218/2007), |
— |
s ohledem na své stanovisko v prvním čtení (1) k návrhu Komise předloženému Evropskému parlamentu a Radě (KOM(2005)0112), |
— |
s ohledem na čl. 251 odst. 2 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na článek 62 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na doporučení pro druhé čtení dané Hospodářským a měnovým výborem (A6-0353/2007), |
1. |
schvaluje pozměněný společný postoj; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi. |
P6_TC2-COD(2005)0032
Postoj Evropského parlamentu přijatý ve druhém čtení dne 25. října 2007 k přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. .../2008, kterým se zavádí společný rámec pro registry hospodářských subjektů pro statistické účely a zrušuje nařízení Rady (EHS) č. 2186/93
(Jelikož bylo dosaženo dohody mezi Parlamentem a Radou, odpovídá postoj Parlamentu ve druhém čtení konečnému právnímu aktu, nařízení (ES) č. 177/2008.)
P6_TA(2007)0480
Rostoucí ceny krmiv a potravin
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o rostoucích cenách krmiv a potravin
Evropský parlament,
— |
s ohledem na článek 33 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na svůj postoj ze dne 26. září 2007 (1) o půdě vyňaté z produkce na rok 2008, |
— |
s ohledem na čl. 108 odst. 5 jednacího řádu, |
A. |
vzhledem k tomu, že ceny obilí ve světě za poslední měsíce dramaticky vzrostly a veřejné i soukromé zásoby obilovin klesly na nejnižší úroveň za posledních 40 let, |
B. |
vzhledem k tomu, že podle posledních odhadů bude v roce 2007 ve státech EU-27 sklizeno přibližně o 8 milionů tun obilí méně než v roce 2006, |
C. |
vzhledem k tomu, že v roce 2006 bylo sklizeno pouze 265, 5 milionů tun a pro intervenční účely v roce 2007 zbyl pouze jeden milion tun, |
D. |
vzhledem k tomu, že jsou světové zásoby obilí ovlivněny nepříznivými povětrnostními podmínkami, především suchem a záplavami, které pravděpodobně souvisejí se změnou klimatu, |
E. |
vzhledem k tomu, že ve většině členských států není možno rozeznat přímou a dlouhodobou souvislost mezi nárůstem cen některých výrobků a poptávkou po biopalivech, je však třeba zdůraznit, že v zemích, jako jsou Spojené státy přímo působí aktivní politika podpory pěstování kukuřice na výrobu bioetanolu na ceny krmiv a potravin, a vzhledem k tomu, že tento účinek uznala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), |
F. |
vzhledem k tomu, že studie OECD ze září 2007 o dopadech produkce biopaliv na celosvětové zabezpečení potravin a biologickou rozmanitost varuje, že konkurenční boj o půdu a zdroje určené na výrobu potravin a krmiv by mohl ceny potravin zvýšit do takové míry, že by došlo k ohrožení jejich dostupnosti pro nejchudší obyvatele a regiony, |
G. |
vzhledem k tomu, že světová poptávka po potravinách roste rychleji než nabídka, v neposlední řadě také kvůli zvyšujícím se příjmům nových ekonomik, jako jsou Indie a Čína, a přibývajícímu počtu obyvatel, což žene vzhůru hlavně poptávku po mase a mléčných výrobcích, a tedy i po krmivech, |
H. |
vzhledem k tomu, že pro více než 854 milionu lidí, z nichž asi 820 milionů žije v rozvojovém světě, stále není dostatečně zajištěno zásobování potravinami, |
I. |
vzhledem k tomu, že roste nepoměr mezi maloobchodními cenami potravin a náklady na živobytí a mezi maloobchodními cenami zemědělské produkce a maloobchodními cenami, |
J. |
vzhledem k tomu, že významné velkoobchodní společnosti a malé množství velkých maloobchodních prodejců působících v EU mají značnou moc určovat ceny potravin, a vzhledem k tomu, že jejich koncentrace dosahuje takové míry, že dochází k dominantnímu postavení vůči producentům, |
K. |
vzhledem k tomu, že zvyšující se ceny krmných směsí vedou k nárůstu nákladů na živočišnou produkci, |
L. |
vzhledem k tomu, že za posledních 15 let již Společná zemědělská politika (SZP) prošla dramatickou změnou v důsledku tlaku evropské společnosti a jejího měnícího se hospodářství a vzhledem k tomu, že oddělení plateb od produkce poskytuje zemědělcům možnost reagovat na tržní signály, |
M. |
vzhledem k tomu, že článek 33 Smlouvy o ES stanoví, že cílem SZP je zajistit plynulé zásobování a zajistit spotřebitelům dodávky za rozumné ceny, |
Vyjímání půdy z produkce
1. |
vítá nedávné rozhodnutí Rady ministrů zemědělství členských států EU schválit návrh Komise, aby bylo pro rok 2008 pozastaveno povinné vyjímání zemědělské půdy z produkce (2); |
2. |
bere na vědomí prognózy Komise, že tímto opatřením se uvolní přibližně 2,9 milionů hektarů pro produkci obilí a sklizeň se v příštím roce zvýší o cca 10 milionů tun; |
3. |
vyjadřuje politování nad tím, že Rada neschválila pozměňovací návrhy Parlamentu, jejichž cílem bylo pozastavit vyjímání půdy z produkce i pro rok 2009, a očekává, že se touto věcí bude zabývat nadcházející revize SZP; |
Výroba a maloobchodní prodej potravin
4. |
bere na vědomí nedávné vyjádření komisařky Fischer-Boel, že ceny masa a masných výrobků by kvůli vyšším cenám krmiv mohly v roce 2008 stoupnout až o 30%; |
5. |
poukazuje na to, že vyšší ceny mléka v roce 2007 představují sice malé, ale nezbytně nutné zvýšení příjmů zemědělcům zaměřeným na produkci mléka, jsou však problematické pro spotřebitele a ztěžují zajištění nezbytných dodávek mléčných výrobků např. do škol a nemocnic; |
6. |
vyzývá Komisi, aby navrhla naléhavě nutné a dočasné zvýšení kvót na mléko s cílem stabilizovat ceny na vnitřním trhu; |
7. |
se znepokojením sleduje, že evropští chovatelé drůbeže musí za krmivo platit o 40-60 % více než před rokem, zejména proto, že krmivo tvoří přibližně 60 % jejich celkových nákladů; |
8. |
důrazně upozorňuje na to, že u mnohých potravinářských výrobků, především u zpracovaných potravin, tvoří cena surovin relativně malou část konečné ceny a že i po posledním zvýšení cen pšenice představuje tato položka ve Spojeném království méně než 10 % maloobchodní ceny bochníku chleba a ve Francii méně než 5% maloobchodní ceny bagety; |
9. |
vyzývá Komisi a členské státy, aby provedly analýzu rozdílu mezi výrobními cenami zemědělské produkce a cenami, které si účtují významní maloobchodní prodejci; zdůrazňuje zejména, že by Komise měla prozkoumat, jaké následky má koncentrace v maloobchodním sektoru, hlavně pokud jde o znevýhodnění malovýrobců, malých podniků a spotřebitelů, a pokud zjistí případy zneužívání tržní síly, měla by uplatnit všechny právní prostředky, které má k dispozici; |
10. |
naléhavě vyzývá Komisi, aby povolila předběžné přímé platby chovatelům hospodářských zvířat, zejména těm, jejichž dobytek byl zasažen epidemií (např. katarální horečky), protože se mohou následkem vyšších cen krmiva potýkat s vážnými finančními problémy; |
Biopaliva
11. |
zdůrazňuje, že na výrobu biopaliv se v současné době využívá pouze velmi malá část obilovin vypěstovaných v EU a že dokonce i splnění požadavků stanovených na biopaliva na rok 2020 budou splněny při využití pouze 15 % orné půdy Evropské unie; |
12. |
poukazuje na to, že rozloha pozemků v EU, na nichž se pěstují energetické plodiny, se od roku 2004 zdesetinásobila na 2,84 milionu hektaru; |
13. |
zdůrazňuje, že v současnosti jsou jedinou náhradou fosilních paliv biopaliva, která jsou dostupná na trhu ve velkém množství, a na rozdíl od fosilních paliv jsou obnovitelná a mohou přinést výrazné snížení emisí skleníkových plynů; |
14. |
poukazuje na to, že při využití jedné tuny obilí na výrobu etanolu v EU se až 40 % vrátí do krmivářství ve formě vedlejších produktů; |
15. |
vyzývá přesto Komisi a členské státy, aby věnovaly více úsilí na podporu využívání a výroby bioenergie druhé generace, při níž se zpracovává hnůj a odpady ze zemědělské výroby, nikoliv prvotní zemědělské produkty; |
16. |
vyzývá Komisi, aby provedla posouzení dopadu na životní prostředí a zabezpečení potravin, v němž by zohlednila stávající konkurenční boj o půdu a zdroje určené na produkci potravin a rostlinných paliv a jež by zahrnovalo posouzení dopadu změny klimatu a možná opatření usilující o zabránění dalšímu vyčerpávání zdrojů produkce potravin; |
Dovozy a vývozy
17. |
s vážnými obavami upozorňuje na to, že z důvodu akutního nedostatku krmných obilovin vzrostla cena krmných směsí o 75 EUR za tunu a tento růst stále pokračuje, což pro živočišnou výrobu Evropské unie znamená další náklady ve výši 10 miliard EUR; |
18. |
bere na vědomí oznámení, které Komise učinila na zasedání Rady pro zemědělství v září 2007 o záměru připravit návrh na zrušení dovozních cel u obilovin pro rok 2008 v rámci řešení obtížné situace v oblasti živočišné výroby, především pokud jde o vepřové maso; |
19. |
upozorňuje, že taková rozhodnutí mohou ve skutečnosti oslabit pozici EU při vyjednávání o přístupu na trh v rámci Světové obchodní organizace; |
20. |
zdůrazňuje, že toto rozhodnutí by nemělo sloužit jako precedens pro další komodity jako např. rýži; |
21. |
odmítá jakékoli kroky směřující k zavedení vývozních kvót a tarifů pro zemědělskou produkci EU; |
22. |
požaduje, aby subjekty ze třetích zemí podléhaly stejně přísným kontrolám jako výrobci z EU; |
23. |
vyzývá Komisi, aby zmapovala možná opatření v oblasti řízení zásobování a zajišťování potravin, která by mohla zabránit dalším extrémním výkyvům cen krmiv a potravin a neudržitelné konkurenci mezi producenty potravin a paliv; |
Nedostatečné zajištění potravin na celosvětové úrovni
24. |
je si vědom toho, že nižší světové zásoby potravin mají závažné a mimořádné dopady na chudé země s nedostatkem potravin v rozvojovém světě, když se předpokládá, že v roce 2007/2008 podstatně vzroste celkový objem dovozu obilí do těchto zemí, a to na absolutně nejvyšší úroveň všech dob - 28 miliard USD, což je ještě o cca 14 % více než loňská už tak dost vysoká částka; |
25. |
bere na vědomí, že rozvojové země celkem vynaloží na dovoz obilí rekordní částku 52 miliard USD v období 2007/2008; |
26. |
vyzývá Komisi, aby provedla pečlivou analýzu dopadů nedostatečného zásobování obilovinami a olejnatými semeny na nejzranitelnější producenty a spotřebitele potravin v EU i ve třetích zemích, jež by zahrnovala navrhované nástroje a opatření, které by mohly zabránit přerušením v zásobování potravinami a inflačním důsledkům dalšího nárůstu cen; |
27. |
vyzývá Komisi, aby provedla hloubkovou analýzu trendů na světových trzích, včetně rostoucí poptávky po potravinách v rozvojových zemích, aby bylo možné v rámci revize SZP zvážit vytvoření stálého mechanismu, který by v budoucnu zajistil dostatečnou nabídku na trhu; |
28. |
vyzývá Evropskou komisi, aby přijala veškerá opatření, která jsou nezbytná k zabezpečení udržitelného zemědělství schopného přispět k výraznému snížení emisí skleníkových plynů i k zabezpečení potravinové soběstačnosti členských států; |
*
* *
29. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Komisi a Radě. |
(1) Přijaté texty, P6_TA(2007)0411.
(2) Nařízení Rady (ES) č. 1107/2007 ze dne 26. září 2007, kterým se stanoví společná pravidla (ES) č. 1782/2003 pro režimy přímých podpor v rámci společné zemědělské politiky a kterým se zavádějí některé režimy podpor pro zemědělce, pokud jde o půdu vyňatou z produkce na rok 2008 (Úř. věst. L 253, 28.9.2007, s. 1).
P6_TA(2007)0481
Zvláštní opatření pro Irák na rok 2007
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o návrhu rozhodnutí Komise, kterým se zřizuje zvláštní opatření pro Irák na rok 2007
Evropský parlament,
— |
s ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1905/2006 ze dne 18. prosince 2006, kterým se zřizuje finanční nástroj pro rozvojovou spolupráci (1), |
— |
s ohledem na návrh rozhodnutí Komise, kterým se zřizuje zvláštní opatření pro Irák na rok 2007 (CMT-2007-2245), |
— |
s ohledem na stanovisko (ES) č. 1905/2006 vydané dne 8. října 2007 výborem uvedeným v čl. 35 odst. 1 uvedeného nařízení (dále jen „řídící výbor nástroje pro rozvojovou spolupráci“), |
— |
s ohledem na článek 8 rozhodnutí Rady 1999/468/ES ze dne 28. června 1999 o postupech pro výkon prováděcích pravomocí svěřených Komisi (2), |
— |
s ohledem na článek 81 jednacího řádu, |
A. |
vzhledem k tomu, že řídící výbor nástroje pro rozvojovou spolupráci dne 8. října 2007 hlasoval pro návrh rozhodnutí Komise, kterým se zřizuje zvláštní opatření pro Irák na rok 2007 (CMT-2007-2245), |
B. |
vzhledem k tomu, že v souladu s čl. 7 odst. 3 rozhodnutí 1999/468/ES a bodem 1 Dohody mezi Evropským parlamentem a Komisí o prováděcích pravidlech k rozhodnutí Rady 1999/468/ES (3) Evropský parlament obdržel návrh prováděcího opatření předložený řídícímu výboru nástroje pro rozvojovou spolupráci a výsledky hlasování, |
C. |
vzhledem k tomu, že čl. 2 odst. 1 nařízení (ES) č. 1905/2006 stanoví, že „hlavním a rámcovým cílem spolupráce podle tohoto nařízení je vymýcení chudoby v partnerských zemích a regionech v kontextu udržitelného rozvoje“, |
D. |
vzhledem k tomu, že čl. 2 odst. 4 nařízení (ES) č. 1905/2006 stanoví, že „opatření uvedená v čl. 1 odst. 1 (4) musí být navržena tak, aby splňovala kritéria pro oficiální rozvojovou pomoc stanovená Výborem pro rozvojovou pomoc OECD“, |
E. |
vzhledem k tomu, že ve svých Směrnicích pro předávání údajů ohlašovacího systému věřitelů (DCD/DAC (2002)21) definuje Výbor pro rozvojovou pomoc OECD oficiální rozvojovou pomoc jako peněžní toky do zemí, které jsou na seznamu výboru uvedeny jako příjemci oficiální rozvojové pomoci a u nichž jsou mimo jiné všechny transakce provedeny s ohledem na hlavní cíl, kterým je podpora hospodářského rozvoje a prosperity rozvojových zemí, |
F. |
vzhledem k tomu, že čl. 23 odst. 1 a 3 nařízení (ES) č. 1905/2006 stanoví, že (čl. 23 odst. 1) v případě neočekávané a náležitě odůvodněné potřeby nebo okolností souvisejících s přírodními katastrofami, občanskými nepokoji nebo krizemi, které nemohou být financovány podle nařízení (ES) č. 1717/2006 ani nařízení (ES) č. 1257/96, přijímá Komise zvláštní opatření, která nejsou stanovena ve strategických dokumentech ani víceletých orientačních programech (dále jen zvláštní opatření), že zvláštní opatření mohou být také použita k financování opatření usnadňujících přechod od mimořádné pomoci k dlouhodobým rozvojovým činnostem, včetně činností, jejichž cílem je zajištění lepší připravenosti obyvatelstva na zvládání opakujících se krizí a že (čl. 23 odst. 3) pokud náklady na taková opatření přesahují částku 10 milionů EUR, přijímá je Komise řídícím postupem podle čl. 35 odst. 2, |
1. |
zastává názor, že v návrhu zvláštního opatření pro Irák na rok 2007 nejsou rozvojové cíle tisíciletí jasně uvedeny jako hlavní priorita; domnívá se, že tato skutečnost není v souladu s čl. 2 odst. 1 nařízení (ES) č. 1905/2006, ve kterém jsou rozvojové cíle tisíciletí uvedeny jako jedna z rámcových zásad spolupráce v rámci nástroje pro rozvojovou spolupráci; |
2. |
zastává názor, že v návrhu zvláštního opatření pro Irák na rok 2007 překročila Komise prováděcí pravomoci, které jí byly svěřeny nařízením (ES) č. 1905/2006, neboť si za jednu z oblastí intervence zvolila studii proveditelnosti pro ložisko zemního plynu v oblasti Akkas, jejímž obecným cílem je studovat, jaké jsou podmínky průzkumu ložiska zemního plynu v západoirácké oblasti Akkas s ohledem na zapojení produkce tohoto ložiska do syrské plynovodní sítě a dále tento projekt pokud možno začlenit do evropsko-mašreckého projektu trhu s plynem mezi Evropou a zeměmi Mašreku, zdůrazňuje, že studie zohlední budoucí zájmy sousedních zemí Mašreku a EU při zapojení produkce z vrtů na trh s plynem mezi Evropou a zeměmi Mašreku a že toto zařazení otevře velký potenciální trh pro produkci z ložisek v oblasti Akkas a poprvé umožní zařazení iráckého zemního plynu na regionální a evropský trh, a domnívá se proto, že tento cíl není v souladu s čl. 2 odst. 1 a 4 nařízení (ES) č. 1905/2006, protože základním cílem zvláštního opatření není vymýcení chudoby a uvedené cíle nesplňují kritéria pro oficiální rozvojovou pomoc stanovená Výborem pro rozvojovou pomoc OECD; |
3. |
vyzývá Komisi, aby stáhla nebo upravila svůj návrh rozhodnutí, kterým se zřizuje zvláštní opatření pro Irák, a aby řídícímu výboru nástroje pro rozvojovou spolupráci předložila nový návrh rozhodnutí, které bude zcela v souladu s ustanoveními nařízení (ES) č. 1905/2006; |
4. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi, zástupcům členských států ve výboru nástroje pro rozvojovou spolupráci a vládám a parlamentům členských států. |
(1) Úř. věst. L 378, 27.12.2006, s. 41.
(2) Úř. věst. L 184, 17.7.1999, s. 23. Rozhodnutí ve znění rozhodnutí 2006/512/ES (Úř. věst. L 200, 22.7.2006, s. 11).
(3) Dohoda mezi Evropským parlamentem a Komisí o prováděcích pravidlech k rozhodnutí Rady 1999/468/ES ze dne 28. června 1999, kterým se stanoví postupy pro výkon prováděcích pravomocí svěřených Komisi (Úř. věst. L 256, 10.10.2000, s. 19).
(4) Čl. 1 odst. 1: Společenství financuje opatření zaměřená na podporu spolupráce s rozvojovými zeměmi, územími a regiony zařazenými (...).
P6_TA(2007)0482
Vztahy mezi Evropskou unií a Srbskem
Doporučení Evropského parlamentu Radě ze dne 25. října 2007 o vztazích mezi Evropskou unií a Srbskem (2007/2126 (INI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh doporučení Radě o vztazích mezi Evropskou unií a Srbskem (B6-0202/2007), který předložil Jelko Kacin za skupinu ALDE, |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 29. září 2005 o ochraně mnohonárodnostního charakteru Vojvodiny (1), |
— |
s ohledem na zprávu vyšetřovací mise jeho ad hoc delegace do Vojvodiny a Bělehradu ze dne 2. března 2005, |
— |
s ohledem na vznik Republiky Srbsko jakožto nástupnického státu státního společenství Srbsko a Černá Hora v návaznosti na referendum, které se konalo dne 21. května 2006 v Černé Hoře a ve kterém se Černohorci vyslovili pro samostatnost, |
— |
s ohledem na novou srbskou ústavu schválenou ve všelidovém hlasování ve dnech 28. až 29. října 2006, |
— |
s ohledem na zprávu Komise z roku 2006 o pokroku Srbska ze dne 8. listopadu 2006 (SEC(2006)1389), |
— |
s ohledem k připojení Srbska k programu NATO Partnerství pro mír dne 14. prosince 2006, |
— |
s ohledem na výsledky srbských parlamentních voleb, které se konaly dne 21. ledna 2007, |
— |
s ohledem na rozsudek Mezinárodního soudního dvora (ICJ) ze dne 26. února 2007 v případu Bosna a Hercegovina proti Srbsku a Černé Hoře, |
— |
s ohledem na stanovisko č. 405/2006 o nové ústavě Srbska ze zasedání Benátské komise Rady Evropy dne 19. března 2007, |
— |
s ohledem na vytvoření nové vlády v Bělehradě dne 15. května 2007, |
— |
s ohledem na pět hlavních cílů nové srbské vlády představených dne 15. května 2007, |
— |
s ohledem na obnovení jednání o dohodě o stabilizaci a přidružení (DSP) mezi EU a Srbskem dne 13. června 2007, |
— |
s ohledem na závěry zasedání Rady pro všeobecné záležitosti ze dne 12. února a 18. června 2007, které se týkaly západního Balkánu, |
— |
s ohledem na zprávu generální prokurátorky Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) určenou pro Radu bezpečnosti OSN ze dne 18. června 2007 a týkající se spolupráce Srbska s ICTY, |
— |
s ohledem na výměnu názorů s generální prokurátorkou ICTY na schůzi parlamentního Výboru pro zahraniční věci dne 26. června 2007, |
— |
s ohledem na dohodu mezi EU a Srbskem o řádném prosazování vlastnických práv za účelem dosažení politické a hospodářské stability, |
— |
s ohledem na čl. 114 odst. 3 a článek 90 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro zahraniční věci (A6-0325/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že budoucnost Srbska spočívá v Evropské unii, |
B. |
vzhledem k tomu, že Srbsko je důležitým faktorem pro stabilitu a prosperitu v regionu, přičemž vyhlídka na členství v EU funguje jako hlavní hnací motor reforem, |
C. |
vzhledem k tomu, že je Srbsko signatářem Středoevropského sdružení volného obchodu (CEFTA) a nedávno ukončilo technická jednání týkající se DSP; vzhledem k tomu, že přistoupení Srbska k WTO může být dokončeno před rokem 2008, |
D. |
vzhledem k tomu, že sedmdesát procent Srbů, kteří volili, souhlasí s členstvím v EU a dvě třetiny občanů volily strany, které náležejí k demokratickému táboru, |
E. |
vzhledem k tomu, že Srbsko má novou vládu, která je proevropská a proreformní, |
F. |
vzhledem k tomu, že úspěšné obnovení jednání o DSP se Srbskem by mohlo sloužit jako další příklad pozitivních změn na západním Balkánu ovlivněných mimo jiné Evropskou unií, |
G. |
vzhledem k tomu, že bylo vyvinuto a mělo by se i nadále vyvíjet opravdové úsilí o překonání sporů a postojů z minulosti a o zajištění evropské budoucnosti pro obyvatele Srbska, |
H. |
vzhledem k tomu, že srbská ekonomika vykázala v roce 2006 silný růst (okolo 5,8 %) a nárůst objemu přímých zahraničních investic; avšak vzhledem k tomu, že přetrvávají obavy týkající se schodku běžného účtu, který nadále roste, a vysoké míry nezaměstnanosti (okolo 20,9 % v roce 2006), |
I. |
vzhledem k tomu, že korupce zůstává v Srbsku vážným problémem, a k tomu, že v indexu vnímání korupce za rok 2006, který vypracovala organizace Transparency International, mělo Srbsko průměrné hodnocení 3,0 (na stupnici od 0 „vysoká míra korupce“ do 10 „země téměř bez korupce“), |
J. |
vzhledem k tomu, že dvě z šesti uprchlých osob obžalovaných z válečných zločinů, jež stíhá ICTY, byly nedávno zatčeny a předány do Haagu, přičemž čtyři jsou stále na útěku, včetně Ratka Mladiće a Radovana Karadžiće, |
K. |
vzhledem k tomu, že srbská veřejnost není dostatečně informována o rozsahu zločinů spáchaných v nedávných válkách, zejména pak ve Srebrenici, |
L. |
vzhledem k tomu, že války v Jugoslávii zásadním způsobem proměnily sociální strukturu Srbska a vedly mimo jiné k emigraci velkého množství osob z řad politické a intelektuální elity a přílivu uprchlíků a vnitřních uprchlíků a také k návratu veteránů traumatizovaných násilím v devadesátých letech, |
M. |
vzhledem k tomu, že rozpad Jugoslávie měl ničivé následky v podobě ztráty na životech a lidského utrpení, v důsledku čehož usmíření mezi etniky nabylo vrcholného významu pro zajištění stability v tomto regionu, |
1. |
domnívá se, že si Srbsko zaslouží zvláštní uznání za mírové řešení řady složitých problémů během posledního roku, včetně rozpuštění státního společenství Srbsko a Černá Hora, spravedlivých a svobodných parlamentních voleb a vytvoření nové proevropské vlády; |
2. |
vítá po třináctiměsíční přestávce dokončení technických jednání o DSP mezi srbskou vládou a EU; vyzývá obě strany, aby učinily veškerá nezbytná opatření proto, aby nedošlo k technickým zdržením před podepsáním DSP a k podepsání mohlo dojít již do konce roku 2007; považuje podpis dohody o spolupráci a přidružení za významný krok na cestě směrem k přistoupení k EU; |
3. |
vítá přání srbské vlády spolupracovat s ICTY, což otevírá cestu k další spolupráci s EU, ale trvá na tom, že by tato spolupráce měla v krátké době vést k dalším výsledkům; |
4. |
bere na vědomí informace, které hlavní žalobkyně ICTY Carla Del Ponte podala Radě pro všeobecné záležitosti a vnější vztahy na zasedání konaném dne 15. října 2007 v Lucemburku; žádá Srbsko, aby v rámci nadcházející návštěvy paní Del Ponte v Bělehradu vyřešilo dosud neuzavřené záležitosti týkající se plné spolupráce s ICTY; žádá Komisi, aby bezodkladně zahájila jednání o DSP, jakmile budou tyto záležitosti vyřešeny; |
5. |
blahopřeje Srbsku k pokroku ve spolupráci s ICTY, který umožnil obnovení jednání o dohodě o stabilizaci a přidružení a kladné hodnocení generální prokurátorky ICTY Carly Del Ponteové týkající se spolupráce Srbska s tribunálem; vítá zatčení Zdravka Tolimira a Vlastimira Djordjeviće a jejich předání do Haagu, stejně jako ujištění premiéra Koštunici paní Carle Del Ponteové, že „je pravděpodobné, že dojde k dalším zatčením“ (včetně bývalého bosenskosrbského generála Ratka Mladiće), a vytvoření nových struktur, jejichž cílem je centralizace všech aktivit směřujících k zatčení uprchlíků, včetně lepší průhlednosti Národní bezpečnostní rady; vítá spolupráci mezi úřady Srbska, Bosny a Hercegoviny a Černé Hory při usnadnění nedávných předání zatčených do Haagu; |
6. |
připomíná Srbsku, že podpis DSP je podmíněn plnou spoluprací s ICTY a že tato spolupráce by měla vést k zatčení a předání všech zbývajících obžalovaných, přičemž konstatuje, že nedávná zatčení jsou důkazem toho, že srbské úřady jsou schopny obžalované válečné zločince najít a zadržet; zdůrazňuje, že plná spolupráce s ICTY je nejenom mezinárodním závazkem, ale rovněž klíčovým krokem k dosažení trvalého usmíření v regionu; za tímto účelem vyzývá srbský parlament, aby plnil závazky vyplývající z výše uvedeného rozsudku ICJ a přijal prohlášení odsuzující genocidu ve Srebrenici; |
7. |
domnívá se, že vzhledem k časovému rozvrhu pro uzavření ICTY, který v současnosti předpokládá ukončení soudních procesů do roku 2008, by bylo nutné zvážit rozšíření mandátu ICTY, pokud by osoby obviněné z válečných zločinů byly zatčeny po tomto datu; |
8. |
bere na vědomí, že kompromisní dohoda dosažená na zasedání Evropské rady v Bruselu ve dnech 21. a 22. června 2007 připravuje prostor pro obnovení právního základu Evropské unie do roku 2009, vytváří nezbytné institucionální uspořádání pro budoucí rozšíření a umožňuje EU a Srbsku dynamicky vést proces přistoupení na základě rozvoje a výsledků Srbska; |
9. |
domnívá se, že vyřešení statusu Kosova konsoliduje situaci na území západního Balkánu a zároveň usnadní začlenění tohoto regionu do Evropské unie; |
10. |
zaznamenává s potěšením, že Srbsko od roku 2000 dosáhlo významného ekonomického pokroku s průměrným ročním tempem růstu 5%; konstatuje nicméně, že podle vyhodnocení MMF se tato skutečnost nepromítla do zmírnění chudoby ani do vysoké míry nezaměstnanosti (přesahující 20 %); je přesvědčen, že řešení těchto problémů je nejzásadnější výzvou pro novou vládu; vyzývá proto srbskou vládu, aby zvýšila úsilí při vytváření pracovních míst a zmírňování chudoby a aby přijala konkrétní opatření zaměřená na vyváženější ekonomický vývoj ve všech oblastech země, se zvláštní pozorností věnovanou zaostalým oblastem v jihovýchodní a východní části země; |
11. |
domnívá se, že další rozvoj správních struktur a postupů může v Srbsku zvýšit důvěru v právní stát, posílit tržní ekonomiku a podnítit hospodářský růst; vyzývá srbské úřady, aby zlepšily hospodářské prostředí pro zahraniční investice a průhlednost obchodních vztahů; |
12. |
s potěšením zaznamenává, že Srbsko má novou ústavu, která obsahuje pozitivní ustanovení ve věci lidských práv; konstatuje však, že právní rámec ochrany menšin je třeba dále vylepšovat; je znepokojen problematickými ustanoveními mimo jiné ohledně postupu jmenování, povyšování a odvolávání soudců a státních zástupců a nedostatkem odpovídající veřejné konzultace nebo parlamentní rozpravy při přípravě návrhů; vyzývá srbské úřady, aby zvážily zvýšení míry územní decentralizace, obzvláště vůči Vojvodině; |
13. |
zdůrazňuje, že je důležité zajistit, aby pomoc EU byla poskytována způsobem, který zohlední aktuální teritoriální a správní dělení Srbska, etnické složení a tradiční hospodářské a kulturní vztahy dotčených území, a to s plným zapojením místních a regionálních orgánů; vyzývá Komisi, Radu a své příslušné výbory, aby v Srbsku bedlivě sledovaly vytváření regionů na úrovni NUTS 2; |
14. |
projevuje Srbsku uznání za větší průhlednost dosaženou v oblasti činnosti vlády a parlamentu a za dobrou správní kapacitu; blahopřeje Srbsku k přijetí zákona o rozpočtu na rok 2007 a ke zvolení veřejného ochránce práv a zmocněnce pro informace veřejného významu, guvernéra Národní banky Srbska a členů rady Státního kontrolního úřadu; vyjadřuje politování nad tím, že nominace soudců Ústavního soudu není stále vyřešena; |
15. |
je pevně přesvědčen, že klíčem k otázce lidských práv je nalezení trvalých řešení pro uprchlíky a vnitřně vysídlené osoby, zejména proto, že v Srbsku stále pobývá velké množství uprchlíků, většinou z Chorvatska a částečně z Bosny a Hercegoviny, a vnitřně vysídlených osob z Kosova; vyjadřuje hluboké politování nad tím, že lhůta pro vyřešení přetrvávajících problémů uvedených v sarajevském prohlášení o návratu uprchlíků a majetkovém odškodnění podepsaném 31. ledna 2005 Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou a Srbskem-Černou Horou, která byla stanovena do konce roku 2006, nebyla dodržena a že bylo dosaženo jen velmi malého pokroku; |
16. |
vyzývá proto srbskou vládu, aby pokračovala ve svém úsilí o provádění sarajevské deklarace včetně jasného právního rámce, jež bude mimo jiné zahrnovat právo na návrat do místa původu a na majetkové odškodnění; vyzývá EU, její členské státy a mezinárodní komunitu, aby se i nadále zastávaly práv uprchlíků a pokračovaly v podpoře zmíněných zemí, včetně vyčlenění dostatečných finančních prostředků k tomuto účelu; zdůrazňuje, že integrace či přesídlení vnitřně vysídlených osob a uprchlíků by neměly výrazně změnit původní etnickou rovnováha oblasti či regionu; v tomto ohledu poukazuje na Rámcovou úmluvu Rady Evropy o ochraně národnostních menšin ze dne 1. února 1995; |
17. |
uznává pokrok, kterého bylo dosaženo v boji proti organizovanému zločinu a korupci a který nedávno vedl k zatčení mnoha důležitých osob, a zároveň upozorňuje na to, že korupce, zejména v řadách policie a v soudnictví, zůstává vážným problémem a že oficiální vyšetřování korupce se často jeví jako politicky motivovaná; poukazuje na to, že korupce je významnou překážkou ve snaze přilákat do země více zahraničních investorů, a vyzývá srbskou vládu, aby zavedla komplexní protikorupční strategii; je si vědom toho, že je nutné pokračovat v boji proti organizovanému zločinu; |
18. |
vítá dokončení převodu kompetencí v oblasti ochrany státních hranic z armády na policii jako významný krok směrem ke splnění norem EU; naléhá na Radu a Komisi, aby srbskou vládu dále vyzývaly k uskutečnění rozsáhlých reforem policie, bezpečnostních služeb a armády, včetně opatření, která by umožnila větší civilní dohled nad armádou; domnívá se, že reforma policie by měla zohledňovat skutečnost, že v regionech, jež obývají početné menšiny, je zapotřebí policejních sil ovládajících jazyky menšin; |
19. |
domnívá se, že jednou z hlavních priorit vlády musí být prosazování právního státu a důsledné provádění právních předpisů; vítá dosud přijatá reformní opatření v soudnictví, ale zdůrazňuje, že je třeba, aby tento proces pokračoval, zejména pokud se týká rychlosti soudních řízení, ochrany svědků, nezávislosti soudců a předcházení korupci; vyjadřuje politování nad tím, že nefunguje Ústavní soud, a zdůrazňuje, že to nepřispívá k rozvoji demokracie a demokratických právních předpisů v Srbsku; |
20. |
vítá závěr soudního procesu s obžalovanými z vraždy premiéra Zorana Djindjiče a podporuje nedávnou iniciativu zvláštního prokurátora odhalit politické pozadí atentátu; |
21. |
vítá práci srbského prokurátora pro válečné zločiny, avšak vyjadřuje politování nad tím, že domácí soudní procesy s válečnými zločinci jsou kompromitovány nedostatkem transparentnosti a politické vůle vystopovat zpětně hierarchii odpovědnosti, která by přesáhla bezprostřední pachatele a poukázala až na ty, kdo vydávali rozkazy; domnívá se, že tresty, které srbský soud pro válečné zločiny uložil za popravu šesti srebrenických muslimů čtyřem členům polovojenské skupiny Škorpióni, neodpovídaly ohavnosti zločinu; bere na vědomí, že srbský prezident nad nízkou sazbou uložených trestů veřejně vyjádřil zklamání; |
22. |
domnívá se, že občané Srbska jsou oprávněni dozvědět se pravdu o nedávných politikách války a genocidy páchaných jejich jménem i znát pachatele válečných zločinů; domnívá se, že v zájmu dalšího pokroku musí Srbsko své nedávné minulosti doopravdy čelit a že vyrovnání se s minulostí je nedílnou součástí cesty k usmíření Srbska s jeho sousedy; vyzývá vládu, aby obnovila činnost komise pro pravdu a usmíření, jež byla zřízena v roce 2001 v neposlední řadě proto, aby byla nastolena pozitivní atmosféra v těch částech země, které byly nejvíce zasaženy etnickými konflikty; naléhavě vyzývá Komisi, aby podporovala iniciativy umožňující rozvoj mezilidských kontaktů v regionu a aby na tento účel vyčlenila větší množství prostředků; |
23. |
vítá omluvu srbského presidenta chorvatským občanům za válečné zločiny spáchané ve jménu Srbska v Chorvatsku v průběhu nedávno skončené války; vnímá tuto omluvu jako výraz velké politické zralosti a demokratického vedení a jako konkrétní důkaz odhodlání současné vlády uplatňovat politiku přátelství a spolupráce se sousedními zeměmi; |
24. |
věří, že usmíření a spravedlnost jsou nezbytné pro stabilitu a rozvoj všech zemí v této oblasti a pro jejich integraci do Evropské unie; vyzývá země sousedící se Srbskem k následování tohoto modelu a k odsouzení jakýchkoliv projevů etnické nesnášenlivosti a rasismu, které se na jejich území odehrávají; |
25. |
domnívá se, že by EU a její členské státy měly iniciovat a podporovat programy zaměřené na poskytování psychosociálního poradenství, určeného především, ale nikoliv výlučně, ženám a dětem traumatizovaným zkušenostmi z období před válkou a během ní; |
26. |
vítá nedávnou spolupráci mezi Bělehradem a Prištinou při hledání pohřešovaných osob z kosovského konfliktu, zejména nedávné společné úsilí v oblasti Raška; vyzývá srbskou vládu, aby vydala veřejnou zprávu o Mačkatici; |
27. |
vyzývá Radu a Komisi, aby mezinárodní komisi pro pohřešované osoby (ICMP) přidělily dostatečné finanční prostředky umožňující této organizaci dokončit identifikaci všech pohřešovaných osob na území bývalé Jugoslávie do roku 2010; je přesvědčen, že práce ICMP výrazně přispívá k procesu nalezení pravdy, spravedlnosti a usmíření v regionu; |
28. |
bere na vědomí, že podle průzkumu Svazu studentů Srbska provedeného agenturou Strategic Marketing v roce 2004, 70 % srbských studentů nikdy nevycestovalo do zahraničí; vítá iniciativy jejichž cílem je poskytnout srbským studentům možnost studovat v zemích EU; vyzývá členské státy, aby hledaly nové způsoby podpory vzájemné interakce s obyvateli Srbska; |
29. |
bere na vědomí, že zapojením se do četných regionálních iniciativ, jako například do Paktu o stabilitě / Rady pro regionální spolupráci a CEFTA, Srbsko aktivně přispívá k regionální spolupráci a dobrým sousedským vztahům; vyzývá Srbsko, aby i nadále v rámci regionu jednalo odpovědně ; zdůrazňuje, že je v nejlepším zájmu Srbska rozvíjet a udržovat dobré vztahy se svými regionálními partnery , zlepšovat účinnou přeshraniční spolupráci, plně využívat potenciálu národnostních menšin v příhraničních oblastech a aktivně se účastnit dvoustranných, regionálních a evropských projektů v oblasti infrastruktury; znovu zdůrazňuje, že budoucnost všech zemí regionu spočívá v EU; |
30. |
vybízí srbskou vládu, aby podporovala dobré sousedské vztahy s Bosnou a Hercegovinou; |
31. |
naléhavě žádá srbskou vládu, aby pokračovala v dialogu se svými sousedy na jihovýchodě Evropy o otázkách hranic, protože ještě nebyly vymezeny hranice mezi Srbskem a Chorvatskem a mezi Srbskem a Bosnou a Hercegovinou; |
32. |
projevuje Srbsku uznání za zlepšení vztahů mezi etniky, zejména ve Vojvodině, kde přestože střety mezi národnostními skupinami neustaly úplně, došlo k jejich významnému omezení; vyzývá srbské orgány, aby přijaly další opatření na podporu rozvoje národnostních menšin v mnohonárodnostní Vojvodině a na podporu jejich mírového soužití a aby zajistily, že policie, justice a další státní orgány budou jednat na etnicky neutrálním základě , a aby tyto orgány v zájmu získání nezbytné důvěry obyvatelstva zajistily, aby etnické složení jejich pracovníků odpovídalo etnickému složení obyvatel; dále vyzývá srbské orgány, aby s opatrností řídily jakýkoliv případný příliv uprchlíků tak, aby nedošlo k narušení etnické, kulturní, náboženské, hospodářské a politické rovnováhy v regionu, a s ohledem na jejich úspěšné začlenění do multikulturního prostředí; zdůrazňuje zvláštní význam programů zaměřených na budování tolerance mezi komunitami, zejména ve Vojvodině; je toho názoru, že pro tyto programy jsou rovněž nezbytné finanční prostředky EU; |
33. |
s potěšením konstatuje, že strany etnických Albánců z údolí Preševo se nedávno poprvé za deset let účastnily voleb a že jak v zákonodárném, tak výkonném odvětví moci jsou zastoupeny menšiny; domnívá se, že oblast Sandžaku i nadále vyžaduje zvláštní pozornost, a vyzývá vládu, aby spolupracovala s místními politickými činiteli s cílem vypracovat politiky, které by zabránily další radikalizaci a rozdělení v rámci komunity; |
34. |
vítá vyčlenění finančních prostředků v rozpočtu na rok 2007 pro projekty přímo související s iniciativou „Desetiletí začleňování Romů“, avšak je znepokojen tím, že celkově chybí systematický politický přístup zaměřený na zlepšování života a životních podmínek Romů, včetně vnitřně vysídlených a navrácených osob, a že přetrvává diskriminace romské komunity; |
35. |
vyzývá srbskou vládu, aby jak z finančního, tak i institucionálního hlediska, v plné míře prováděla národní akční plán pro iniciativu „Desetiletí začleňování Romů“, tak aby nalezla praktická a udržitelná řešení určená romské komunitě; připomíná Srbsku, že mezi prioritami Evropského partnerství se Srbskem je přijetí souhrnných právních předpisů proti diskriminaci a nalezení udržitelných řešení pro návrat a integraci Romů, kteří žijí v táborech; |
36. |
bere na vědomí založení agentury pro lidská práva a práva menšin podléhající přímo premiérovi a nahrazující ministerstvo pro lidská práva a práva menšin bývalého svazu; vyzývá premiéra, aby prosazoval jednotnou a aktivní politiku pro menšiny a aby zajistil, že se lidská práva a práva menšin stanou prioritou vládní agendy; vítá skutečnost, že nová srbská ústava poskytuje ústavní základ národním radám etnických menšin, a požaduje nové právní předpisy, které budou lépe upravovat status, práci a volby těchto rad; doufá, že tyto právní předpisy poskytnou lepší právní rámec pro ochranu práv menšin a integraci všech národnostních menšin do státních struktur; |
37. |
vítá přijetí komplexní národní strategie boje proti obchodování s lidmi, ale naléhavě žádá srbskou vládu, aby byla důraznější při trestním stíhání a zajišťovala, že obchodníkům s lidmi budou uloženy tresty odnětí svobody odpovídající povaze trestného činu a že se odsouzení podrobí jejich výkonu; |
38. |
domnívá se, že přeměna Srbského rozhlasu a televize (RTS) na rozhlas a televizi veřejné služby představuje krok vpřed, avšak upozorňuje na nedostatečnou veřejnou diskusi v souvislosti s úpravami zákona o rozhlasovém a televizním vysílání a na nedostatky v postupu při jmenování členů rady RTS; rovněž upozorňuje, že je třeba navrhnout plně demokratická pravidla pro přidělování rádiových a televizních koncesí, která budou především poskytovat možnost odvolání proti rozhodnutí regulačního orgánu; vyjadřuje hluboké politování nad tím, že nedošlo k žádnému pokroku, který by směřoval k vyřešení případů vražd novinářů, a odsuzuje nedávný pokus o vraždu předního investigativního novináře, který se zaměřuje na válečné zločiny a organizovaný zločin; požaduje, aby příslušné úřady vypátraly pachatele a celý tento zločin důkladně prošetřily; |
39. |
bere na vědomí existenci dobře rozvinutého nevládního sektoru a vítá snahu úřadů spolupracovat s občanským sektorem, zejména pak zvláštní memorandum o spolupráci, které podepsala kancelář srbské vlády pro evropskou integraci, nevládní organizace a Rada pro vztahy s občanskou společností, kterou zřídil srbský president, a Rada pro zahraniční politiku, kterou zřídil srbský ministr zahraničí, a rovněž začlenění zástupců nevládních organizací do Rady pro evropskou integraci, jíž předsedá premiér; vyzývá srbský parlament, aby přijal právní předpisy, které by zlepšily právní postavení organizací občanské společnosti; |
40. |
odsuzuje veřejné očerňování činitelů z řad občanské společnosti, kteří kritizují vládu nebo upozorňují na citlivá témata, například na válečné zločiny; odsuzuje nedávnou vlnu politicky motivovaných útoků a varuje před rostoucí četností nenávistných projevů v médiích a politikou zaměřenou proti aktivistům v oblasti lidských práv, novinářům a politikům; |
41. |
vítá skutečnost, že dne 18. září 2007 byly podepsány dohody o zjednodušení vydávání víz a o předávání a zpětném přebírání osob a naléhavě žádá Radu, aby zajistila, že tyto dohody vstoupí v platnost do konce roku 2007; vítá přijetí zákona o cestovních dokladech a bere na vědomí, že zákony o azylu, státních hranicích a cizích státních příslušnících jsou nyní připraveny k přijetí; s podporou Komise vyzývá Radu, aby stanovila konkrétní plán bezvízového pohybu a přijala příslušná opatření zaručující lepší možnosti cestování pro větší část obyvatel, především mladé lidi; zdůrazňuje význam mobility pro politický i hospodářský rozvoj Srbska, protože mobilita dává lidem příležitost bezprostřední zkušenosti s EU a urychluje proces evropské integrace Srbska; vyzývá k většímu zapojení do celoživotního vzdělávání a projektů kulturních výměn; vyzývá Radu, aby zvážila zřízení jednotného systému pro vyřizování žádostí o víza tak, aby se ulehčila práce nejvytíženějším konzulátům a aby se zpracování žádostí zajistilo v přiměřených lhůtách; |
42. |
zastává názor, že reforma vzdělávacího systému není pouze povinností, ale pro Srbsko rovněž jedinou cestou rozvoje nového systému hodnot mladé generace v rámci současného demokratizačního procesu; |
43. |
vyzývá Radu, Komisi a všechny členské státy, aby koordinovaně usilovaly o větší zviditelnění EU v Srbsku, a naléhavě vyzývá Komisi, aby se vyhnula dalším průtahům v náboru zaměstnanců do kanceláře svého zastoupení, včetně odborníků na správu finančních prostředků v rámci nástroje předvstupní pomoci; |
44. |
vyzývá Výbor pro zahraniční věci a jeho podvýbor pro lidská práva, aby nadále bedlivě sledoval situaci ve Vojvodině a vedl přitom v patrnosti závěry zprávy vyšetřovací mise Evropského parlamentu ve Vojvodině; |
45. |
vyzývá srbské úřady, aby urychleně přijaly restituční zákony podle restitučních zákonů ostatních zemí, které namísto státních dluhopisů stanoví v příslušných případech kompenzace skutečně vzniklých nákladů; |
46. |
vyzývá nové členské státy, aby hrály aktivní úlohu v přibližování Srbska EU, což Srbsku umožní využít jejich zkušenosti s reformami; |
47. |
vyzývá srbské orgány, aby pokračovaly v přibližování se právním předpisům a normám EU týkajícím se životního prostředí a aby přijaté právní předpisy prováděly a prosazovaly; |
48. |
vítá srbské členství v sedmém rámcovém programu pro výzkum a technologický vývoj; vyzývá Radu, aby zvýšila počet partnerství a programů technické pomoci, zejména těch, které jsou zaměřeny na mládež; |
49. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto doporučení Radě a pro informaci Komisi a vládám a parlamentům členských států a Srbska. |
P6_TA(2007)0483
Současný stav vztahů mezi EU a Afrikou
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o současném stavu vztahů mezi EU a Afrikou (2007/2002(INI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na deklaraci a akční plán, jež byly vypracovány na africko-evropském summitu, který se konal v Káhiře ve dnech 3. a 4. dubna 2000 pod záštitou Organizace africké jednoty a EU, |
— |
s ohledem na strategický plán Komise Africké unie (KAU) na období 2004-2007, který byl přijat dne 7. července 2004 na třetím summitu vedoucích představitelů afrických států a vlád v Addis Abebě v Etiopii, |
— |
s ohledem na „Obecné zásady společné strategie EU-Afrika“ potvrzené na 8. setkání ministerské trojky mezi EU a Afrikou dne 15. května 2007 v Bruselu, |
— |
s ohledem na sdělení Komise Evropskému parlamentu a Radě ze dne 27. června 2007 s názvem „Od Káhiry k Lisabonu - Strategické partnerství EU-Afrika“ (KOM(2007)0357), |
— |
s ohledem na společný dokument Komise a sekretariátu Rady ze dne 27. června 2007 s názvem „Lisabonské přesahy - Aby strategické partnerství EU-Afrika fungovalo“ (SEK(2007)0856), |
— |
s ohledem na strategický plán na období 2006-2010 „Jedna Afrika, jeden hlas“ Panafrického parlamentu (PAP) přijatý v listopadu 2005, |
— |
s ohledem na pracovní dokument KAU o společné vizi pro strategii Africké unie (AU)-EU, |
— |
s ohledem na Dohodu o partnerství uzavřenou mezi členy skupiny států Afriky a karibské a tichomořské oblasti (AKT) na straně jedné a Evropským společenstvím a jeho členskými státy na straně druhé, podepsanou v Cotonou dne 23. června 2000 (1), ve znění dohody, kterou se mění Dohoda o partnerství, podepsané v Lucemburku dne 25. června 2005 (2) (Dohoda z Cotonou), |
— |
s ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1905/2006 ze dne 18. prosince 2006, kterým se zřizuje finanční nástroj pro rozvojovou spolupráci (3) (NRS), |
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě, Evropskému parlamentu a Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru ze dne 12. října 2005 s názvem „Strategie EU pro Afriku: K Evropsko-africkému paktu zaměřenému na urychlení rozvoje Afriky“ (KOM(2005)0489), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 17. listopadu 2005 o rozvojové strategii pro Afriku (4), |
— |
s ohledem na závěry Rady pro všeobecné záležitosti a vnější vztahy (GAERC) ze dne 21. a 22. listopadu 2005 týkající se strategie EU pro Afriku, |
— |
s ohledem na závěry pátého setkání ministrů afrických a evropských trojek v Bamako v Mali ze dne 2. prosince 2005, |
— |
s ohledem na dokument „EU a Afrika: na cestě ke strategickému partnerství“ přijatý Evropskou radou na setkání, které se konalo ve dnech 15. a 16. prosince 2005 v Bruselu, |
— |
s ohledem na společnou zprávu Komise a generálního sekretariátu Rady ze dne 12. října 2006 určenou radě GAERC a pojednávající o dosaženém pokroku při provádění strategie EU pro Afriku, |
— |
s ohledem na výsledky a závěry konzultací organizací africké občanské společnosti týkající se společné strategie AU a EU pro rozvoj Afriky, které uspořádala Komise Africké unie v ghanské Akkře ve dnech 26. až 28. března 2007, |
— |
s ohledem na společné prohlášení Rady a zástupců vlád členských států zasedajících v Radě, Evropského parlamentu a Komise o rozvojové politice Evropské unie: „Evropský konsensus“ podepsané dne 20. prosince 2005 (5), |
— |
s ohledem na následné zprávy o lidském rozvoji vypracované Rozvojovým programem OSN, |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 12. dubna 2005 o úloze Evropské unie při dosahování rozvojových cílů tisíciletí (6) a usnesení ze dne 20. června 2007 o rozvojových cílech tisíciletí - v půli cesty (7), |
— |
s ohledem na sdělení Komise Radě, Evropskému parlamentu a Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru ze dne 12. dubna 2005 s názvem „Urychlení procesu směřujícího k dosažení rozvojových cílů tisíciletí - Přínos Evropské unie“ (KOM(2005)0132), |
— |
s ohledem na deklaraci tisíciletí OSN ze dne 8. září 2000, která zavádí rozvojové cíle tisíciletí jakožto kritéria stanovená společně mezinárodním společenstvím s cílem odstranit chudobu, |
— |
s ohledem na zprávu Mezinárodní komise pro intervence a státní suverenitu nazvanou Odpovědnost chránit („The Responsibility to Protect“) z prosince 2001, |
— |
s ohledem na akční plán z Maputa na uskutečňování kontinentálního politického rámce v oblasti sexuálního a reprodukčního zdraví a práv na období 2007-2010, přijatý na zvláštním zasedání konference ministrů zdravotnictví států AU, konaném ve dnech 18.-22. září 2006 v Maputu v Mosambiku, |
— |
s ohledem na výzvu k urychlenému zajištění všeobecného přístupu k africkým zdravotnickým službám zaměřeným na HIV a AIDS, tuberkulózu a malárii, kterou Africká unie přijala na zvláštním summitu o HIV a AIDS ve dnech 2.-4. května 2006 v Abuji v Nigérii, |
— |
s ohledem na čtvrtou hodnotící zprávu pracovní skupiny II Mezivládního panelu o změně klimatu nazvanou „Dopady, přizpůsobení se a zranitelnost“, |
— |
s ohledem na Zprávu tisíciletí o hodnocení ekosystémů z roku 2005, která studuje využívání a plenění různých přírodních zdrojů planety, |
— |
s ohledem na výsledky veřejných konzultací týkajících se společné strategie EU-Afrika, které na žádost Evropské komise a KAU uspořádalo Evropské centrum pro rozvojové vedení, |
— |
s ohledem na články 177 až 181 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na článek 45 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rozvoj a stanovisko Výboru pro zahraniční věci (A6-0375/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že od roku 2000 došlo k výrazné změně mezinárodního kontextu spojené s nárůstem globálních výzev, jako jsou bezpečnost osob, migrace, změna klimatu a dezertifikace, trvale udržitelná správa veřejných statků, boj proti chudobě a pandemiím, založení AU a rozšíření EU, |
B. |
vzhledem k tomu, že na pátém setkání ministrů afrických a evropských trojek, které se uskutečnilo dne 2. prosince 2005 v Bamako, přivítala africká strana strategii EU pro Afriku z roku 2005 a obě strany se dohodly na tom, že z ní učiní společnou strategii Afrika-EU, která bude odrážet potřeby a cíle národů obou kontinentů, a že vytvoří akční plán pro její provádění, |
C. |
vzhledem k tomu, že ve zmíněném pracovním dokumentu o společné vizi pro strategii AU-EU Výkonná rada AU konstatuje, že „by mělo být jasné, že cílem společné strategie nemůže být potvrzení stávající strategie EU pro Afriku, nýbrž musí být vytvořena nová společná strategie, která bude odrážet společné cíle obou stran“, |
D. |
vzhledem k tomu, že záměrem společné strategie by proto mělo být vytvořit společnou politickou vizi a praktické přístupy pro budoucí partnerství mezi EU a Afrikou, které budou založeny na vzájemném respektu, společných zájmech a hodnotách a na zásadě vlastní zodpovědnosti, |
E. |
vzhledem k tomu, že vůle obou stran nově definovat společné partnerství pravděpodobně pochází z rostoucího vědomí, že Afrika a EU již nemusejí být jeden pro druhého prioritním partnerem, |
F. |
vzhledem k tomu, že výše uvedená společná zpráva o dosaženém pokroku při provádění strategie EU pro Afriku nebyla podložena nezávislým externím hodnocením, |
G. |
vzhledem k tomu, že Afrika je nejchudším kontinentem světa a jediným, kde za posledních 25 let chudoba vzrostla, |
H. |
vzhledem k tomu, že smluvní strany výše zmíněného Káhirského akčního plánu „litují nepřípustné skutečnosti, že více než polovina všech Afričanů žije v naprosté chudobě, a hodlají zintensivnit boj proti chudobě. Hlavní odpovědnost za odstranění chudoby spočívá vždy na daném státě samotném, což ale nijak nesnižuje význam mezinárodního rozměru boje proti chudobě“, |
I. |
vzhledem k tomu, že v roce 2006 Evropský parlament ustanovil ad-hoc delegaci pro vztahy s PAP a PAP v roce 2007 ustanovil ad-hoc výbor pro vztahy s Evropským parlamentem, |
J. |
vzhledem k tomu, že je zapotřebí, aby parlamenty obou unií, jakožto hlavní činitelé rozvojového procesu, byly aktivně zapojeny do strategií a akčních plánů, které se týkají obyvatel, jež zastupují, |
K. |
vzhledem k tomu, že většina afrických zemí je členy skupiny AKT a smluvními stranami dohody z Cotonou, |
L. |
vzhledem k tomu, že Afrika trvá na tom, aby byla považována za jeden celek a aby byla podporována ve svém celoafrickém integračním procesu, včetně Severní Afriky, Subsaharské Afriky a Jižní Afriky, a vzhledem k tomu, že AU vytvořila svůj vlastní strategický program pro rozvoj Afriky, |
M. |
vzhledem k tomu, že na světovém summitu o udržitelném rozvoji, který se konal v Johannesburgu v roce 2002, se vlády usnesly, že řádná správa věcí veřejných by měla být založena na důvěryhodných environmentálních, sociálních a hospodářských politikách, na demokratických orgánech, které reagují na potřeby všech obyvatel, na lidských právech a právním státě, na protikorupčních opatřeních, rovnost žen a mužů; a na prostředí, které umožňuje investice, |
N. |
vzhledem k tomu, že je nezbytné zaujmout ve společné strategii celostní přístup k lidským právům, včetně hospodářských, sociálních a kulturních práv, |
O. |
vzhledem k tomu, že orgány AU vznikly teprve nedávno a nevyznačují se dosud stejnou úrovní integrace, organizace a účinnosti jako orgány EU, |
P. |
vzhledem k tomu, že účinnost a vzájemná odpovědnost předpokládají předvídatelné a dlouhodobé finanční zdroje, jednoznačné harmonogramy a oboustranné plnění závazků, |
Q. |
vzhledem k tomu, že zodpovědnost je často přenášena přímo z výkonných vnitrostátních orgánů na rozvojové partnery, čímž se obchází parlamentní schvalování mezinárodních dohod (jakož i konzultace s občanskou společností a místními orgány), |
R. |
vzhledem k tomu, že historicky je podíl Afriky na příčinách změny klimatu zanedbatelný, přesto však bude mezi kontinenty nejvážněji postižena jejími dopady (odhady Mezivládního panelu o změně klimatu předpovídají, že 75 až 250 milionů lidí v Africe bude do roku 2020 čelit rostoucímu nedostatku vody a v některých zemích dojde do téhož roku k 50 % snížení výnosu ze závlahového zemědělství), |
S. |
vzhledem k tomu, že úbytek přírodních zdrojů v Africe představuje vážné riziko pro snižování chudoby a dosažení rozvojových cílů tisíciletí, |
T. |
vzhledem k tomu, že Afrika poskytuje světovému ekosystému množství různých služeb, včetně ukládání uhlíku ve svých tropických pralesích, aniž by se jí za to dostávalo vyrovnání, |
Proces, struktura a zásady společné strategie
Proces a struktura
1. |
vítá obecné zásady trojky ze dne 15. května 2007 jakožto první společné úsilí směřující ke společné strategii; |
2. |
hluboce lituje skutečnosti, že výše zmíněná strategie EU pro Afriku 2005 byla přijata, aniž by proběhla podrobná konzultace s orgány AU a vládami a parlamenty afrických zemí a bez zapojení evropské a africké občanské společnosti a místních orgánů; poznamenává v této souvislosti, že tato strategie diktuje hlavní témata, jimiž by se měl zabývat návrh nové společné strategie, čímž vzniká riziko, že ostatní důležité otázky udržitelného rozvoje Afriky zůstanou opomenuty; doufá, že nová navrhovaná strategie bude vycházet z podrobných konzultací s orgány AU; |
3. |
vyjadřuje politování nad tím, že lhůty stanovené Evropskou komisí a Radou EU a KAU a Výkonnou radou AU v souvislosti s vytvořením a přijetím společné strategie tento proces značně komplikují; poznamenává, že je zapotřebí usilovat o plnou účast parlamentů, a zdůrazňuje, že nestátní subjekty a místní orgány se musí neprodleně začít plně podílet na všech etapách přijetí, provádění, sledování a hodnocení společné strategie a musí v nich být zohledněny, jelikož lisabonský summit by se měl stát milníkem v dlouhém a otevřeném procesu; |
4. |
vítá skutečnost, že Komise potvrdila, že „Parlament nepopiratelně hraje důležitou úlohu v tomto procesu“, slíbila, že „bude Parlament pravidelně informovat o pokroku učiněném při přípravě společné strategie“, a podpořila Parlament „v účasti v rozpravách a přebírání iniciativy“; nicméně poznamenává, že časový rozvrh jednání je stanoven Evropskou komisí a KAU, a proto očekává, že Evropská komise i KAU se aktivně přičiní o to, aby byly Evropský parlament a PAP zapojeny do procesu přípravy společné strategie a do fází jejího přijímání a provádění; |
Společné zásady a vize
5. |
souhlasí s prohlášením o vizi Výkonné rady AU: „Afrika a Evropa sdílejí vizi rozvoje, míru, bezpečnosti a prosperity, která se zaměřuje především na lidi. Tato vize je řízena partnerstvím založeným na vzájemné úctě, společném zájmu a společném záměru, který obě oblasti zavazuje k prohloubení regionální integrace, což jim umožní dosáhnout hospodářského a sociálního rozvoje. Afrika a Evropa dále sdílejí vizi postupující demokracie, řádné správy a lidských práv, které jsou obecnými hodnotami sloužícími k podpoře rozvoje a posilování spolupráce v kontextu, který respektuje solidaritu a nerozdělitelnost těchto dvou kontinentů“; |
6. |
vyzdvihuje, že jedním z prostředků, které má mezinárodní společenství k dispozici pro pomoc při ochraně ohroženého obyvatelstva, je humanitární pomoc, a zdůrazňuje, že EU nemá zájem v případech porušování mezinárodního humanitárního práva zůstat nečinnou; vyzývá k důkladné politické diskusi mezi členskými státy a orgány EU o právu - ne-li o povinnosti - zasáhnout v případě vážných porušení mezinárodního humanitárního práva nebo lidských práv při zohlednění závěrů a doporučení výše uvedené zprávy Mezinárodní komise pro intervence a státní suverenitu nazvané Odpovědnost chránit („The Responsibility to Protect“); |
7. |
zdůrazňuje, že součástí těchto společných zásad a vize by mělo být i dodržování zásad právního státu, jakož i participační demokracie, pluralismu a základních svobod, z nichž všechny uznala výše uvedená Káhirská deklarace; |
8. |
vítá cíle uvedené ve výše zmíněných obecných zásadách trojky ze dne 15. května 2007: i) politické partnerství EU-Afrika, ii) trvalá podpora míru, bezpečnosti, trvale udržitelného rozvoje, lidských práv a regionální a kontinentální integrace v Africe s cílem dosáhnout rozvojových cílů tisíciletí, iii) společné řešení celosvětových problémů a iv) „partnerství zaměřené na lidi“; trvá na tom, že tyto cíle by měly věrně odrážet priority vyjádřené z africké strany, a zdůrazňuje, že i přesto je hlavním prioritním cílem této strategie rozvoj; |
9. |
vyzývá Komisi, aby vyjasnila, jak se do této nové strategie promítnou strategické dokumenty zemí a regionální informativní plány vypracované podle Dohody z Cotonou a jaký vliv budou mít na tyto strategické dokumenty a informativní plány případné nové prvky, které v prosinci 2007 vyplynou z nové společné strategie; |
10. |
vyjadřuje politování nad tím, že Komise a Rada do svého příspěvku ke strategii nezahrnuly jeden z hlavních požadavků africké strany: považovat Afriku za jeden celek; v této souvislosti podotýká, že na úrovni politického dialogu a politických jednání by se měl uplatňovat přístup „kontinent s kontinentem“, aniž by se tím však ohrozil diferencovaný přístup na úrovni realizace politik; žádá EU, aby upravila své nástroje rozvojové spolupráce s ohledem na tento nový politický požadavek AU a aby plně podpořila proces politické a hospodářské integrace v Africe na kontinentální úrovni; |
11. |
žádá EU, aby vytvořila nové plánovatelné a předvídatelné panafrické finanční prostředky z Evropského rozvojového fondu, tematických nástrojů finančního nástroje pro rozvojovou spolupráci a prostředků nástroje evropské politiky sousedství (EPS) s cílem financovat a podpořit realizaci této nové společné strategie; |
12. |
lituje skutečnosti, že společná strategie neodkazuje na strategický plán KAU na období 2004-2007, a naléhavě žádá Evropskou komisi, aby akce, které navrhuje, zaměřila na podporu - z hlediska politického, finančního, logistického, technického a z hlediska lidských zdrojů - orgánů AU a iniciativ a priorit, o něž se zasazují, místo toho, aby navrhovala nové iniciativy vycházející z podnětu poskytovatele pomoci a nové paralelní struktury; |
13. |
prohlašuje, že zodpovědné musí být obě strany, a to z hlediska jejich vkladu, dialogu a vzájemné odpovědnosti; v tomto ohledu trvá na tom, že společná strategie musí zohlednit i skutečnost, že partneři jsou si rovni z hlediska svých práv a úkolů, ale nikoli z hlediska úrovně své integrace, dostupnosti a úrovně rozvoje finančních, technických a lidských zdrojů, a že strategie musí být uplatňována realisticky, takže i pojmy „partnerství“ a „vlastní zodpovědnost“ je nutno definovat v kontextu této reality; |
Členění: čtyři prioritní oblasti činnosti
14. |
trvá na tom, že spravedlivý a trvale udržitelný rozvoj a vymýcení chudoby se musí stát společným závazkem a celkovým cílem spolupráce EU-Afrika a základem pro kombinaci politik, a zdůrazňuje klíčovou úlohu rozvojových cílů tisíciletí, které pro splnění tohoto cíle poskytují globálně odsouhlasený rámec; |
15. |
je toho názoru, že společná strategie musí rovněž klást důraz na úlohu žen, mládeže a organizací občanské společnosti v rámci procesů rozvoje Afriky; |
16. |
vyzývá Komisi, aby zajistila soudržnost mezi touto novou strategií a dalšími evropskými politikami, které by mohly negativně ovlivňovat nové strategické partnerství mezi EU a Afrikou, zejména politikami v oblasti obchodu, životního prostředí, migrace a zemědělství; těmito otázkami by se měl zabývat politický dialog mezi EU a Afrikou; |
Mír a bezpečnost
17. |
je nakloněn komplexnímu přístupu ke konfliktu a konfliktním situacím, který bude zaměřen na odpovědnost chránit a jehož součástí bude i prevence konfliktů, řešení, správa a obnova; |
18. |
je přesvědčen, že mír představuje zcela zásadní první krok na cestě k politickému, hospodářskému a sociálnímu rozvoji a že udržitelný a vyvážený hospodářský rozvoj je nezbytnou podmínkou trvalého míru; |
19. |
je toho názoru, že předcházení konfliktům je rovněž základním předpokladem trvalého míru, a vyzývá k přijetí společné strategie AU/EU, která by řešila strukturální příčiny konfliktů pomocí politiky udržitelného rozvoje, jejímž cílem bude uspokojit základní potřeby afrického obyvatelstva a boj proti nezaměstnanosti a sociální a hospodářské nespravedlnosti; |
20. |
připomíná, že situaci ve zranitelných státech je nutno řešit prostřednictvím přístupu, který bude vnímavý ke konfliktům, bude zohledňovat podporu bezpečnosti obyvatelstva a který bude reagovat na politickou ekonomii konfliktů a zdroje nerovnosti a diskriminace, aby mohlo být dosaženo trvale udržitelného míru a bezpečnosti; vyzývá k prohloubení soudržnosti politik EU, např. prostřednictvím uplatňování stávajících závazků v oblasti kontroly obchodu se zbraněmi a rovněž změnou statusu Kodexu chování Evropské unie pro vývoz zbraní na právně závazný společný postoj SZBP a urychlením provádění strategie EU pro boj proti nedovolenému hromadění ručních palných a lehkých zbraní a nedovolenému obchodu s nimi; zdůrazňuje v této souvislosti, že je důležité konfliktům spíše předcházet, než je řešit; žádá o mezinárodní pomoc za účelem zřízení regionálních pozorovacích středisek na základě geografického vymezení, která by byla schopna odhalovat zhoršující se napětí mezi jednotlivými etnickými, náboženskými či jazykovými skupinami a upozorňovat mezinárodní společenství na situace v Africe, při nichž by mohlo vypuknout násilí; |
21. |
vyzývá Komisi a delegace EU, aby byly obzvlášť ostražité a aby mezinárodní společenství včas varovaly před situacemi, při nichž dochází k etnickému a náboženskému napětí na tomto kontinentu; |
22. |
domnívá se, že stávající Kodex chování EU pro vývoz zbraní musí být zpřísněn, aby znemožňoval šíření ručních palných a lehkých zbraní, které způsobuje, že vražedné konflikty v mnoha rozvojových zemích přetrvávají; domnívá se, že společná strategie posílí boj proti obchodování se zbraněmi; |
23. |
uznává, že státy, které jsou již tak zranitelné, budou vystaveny ještě většímu tlaku v důsledku změny klimatu; v rámci partnerství EU-Afrika v oblasti změny klimatu a energie zdůrazňuje potřebu přijmout komplexní přístup k přizpůsobení se změně klimatu s ohledem na bezpečnostní dopady, včetně zlepšeného předcházení katastrofám, lepší správy věcí veřejných a lepšího předcházení konfliktům; |
24. |
souhlasí s tím, že je třeba posílit africký mírový projekt, a nabádá další občanské mechanismy, aby přispěly k jeho fungování tím, že mu poskytnou vyšší, pružné a udržitelné financování; zdůrazňuje, že rozvojová politika je jedním z hlavních nástrojů řešení základních příčin špatné bezpečnostní situace, neměla by však být podřízena bezpečnostní politice; v tomto ohledu upozorňuje na to, že kritéria způsobilosti, která stanovil Výbor pro rozvojovou pomoc Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj pro oficiální rozvojovou pomoc, jsou v současnosti příliš široká, aby mohla předejít tomu, že některé výdaje budou přiděleny na jiné potřeby než na potřeby úzce související s bojem proti chudobě a poskytováním skutečné pomoci, a zdůrazňuje, že Evropský rozvojový fond není dostatečným zdrojem budoucího financování afrického mírového projektu; |
25. |
zdůrazňuje význam trvale udržitelné demokracie, která bude zahrnovat řádnou správu a demokratické volby, přičemž je nutno podpořit vytváření parlamentní infrastruktury, která bude zejména napomáhat spolupráci mezi Evropským parlamentem, Panafrickým parlamentem a africkými regionálními parlamenty a podporovat organizovanost občanské společnosti a zapojení místních orgánů do politického dialogu, zejména posilování spolupráce a výměny mezi africkými a evropskými organizacemi občanské společnosti; |
26. |
v této souvislosti vyzývá k posílení volebních pozorovatelských činností prováděných EU i AU, jakož i dalšími africkými regionálními orgány, a zdůrazňuje potřebu další spolupráce těchto volebních pozorovatelských misí; |
27. |
zdůrazňuje význam demokratické kontroly ozbrojených sil; v této souvislosti vyzývá EU, aby urychlila své snahy týkající se reformy oblasti bezpečnosti, a to konkrétně cestou úplného provádění koncepčních dokumentů Komise a Rady o reformě bezpečnostního sektoru; |
28. |
vyzývá k tomu, aby do společné strategie byla zahrnuta opatření k řešení beztrestnosti; v tomto ohledu vyzývá k posílení afrického právního a soudního systému a mechanismů jejich demokratické kontroly v souladu s lidskými právy s cílem umožnit souzení pachatelů závažných zločinů proti lidskosti přímo v Africe; upozorňuje na pokrok, kterého bylo dosaženo po zřízení mezinárodního soudu; |
29. |
vyzývá všechny zúčastněné subjekty, které napomáhají rozvoji míru a bezpečnosti v Africe, aby přijaly hledisko rovnosti pohlaví a zvýšily zastoupení žen na všech rozhodovacích úrovních při řešení konfliktů, a to včetně všech civilních i vojenských mírotvorných misí; naléhavě vyzývá členské státy OSN k plnému provádění rezoluce Rady bezpečnosti OSN o ženách, míru a bezpečnosti (S/RES/1325) ze dne 31. října 2000; |
30. |
podporuje úsilí definovat na úrovni OSN zdroje, které jsou předmětem konfliktů, s cílem účinnějšího boje proti válečným ekonomikám; |
31. |
žádá, aby bylo hledisko citlivosti vůči konfliktům zohledněno ve všech cílech společné strategie, tedy nejen v otázkách míru a bezpečnosti, ale i v otázkách obchodu, řízení přírodních zdrojů, změny klimatu a dalších klíčových otázkách rozvoje; |
32. |
žádá o začlenění do společné strategie závazku dohodnout se na mezinárodní akci k řešení nezákonného obchodu s přírodními zdroji jakožto původci konfliktů, a to včetně definice zdrojů konfliktů; žádá ustavení skupiny odborníků, jejichž úkolem bude vypracovat vícestranné přístupy k této problematice; |
Řízení, včetně lidských práv a právního státu, a vzájemná odpovědnost
33. |
připomíná, že pojetí řízení, jakož i ukazatele uplatňované při jeho hodnocení, nemohou být předepsány vnějšími činiteli, nýbrž by měly být vyvinuty v rámci partnerství s místními činiteli a založeny na společných hodnotách a mezinárodně uznávaných normách; |
34. |
zdůrazňuje význam řádné správy věcí veřejných a demokratických voleb; žádá větší podporu pro akce k tvorbě kapacit zaměřené na poslance parlamentů a organizace občanské společnosti, zejména s cílem zajistit kontrolu rozpočtu a boj proti korupci; |
35. |
znovu opakuje svou podporu žádosti, kterou vyjádřilo Smíšené parlamentní shromáždění AKT-EU na svém 9. zasedání v dubnu 2005 a podle níž by určitá část prostředků z Evropského rozvojového fondu (ERF) měla být použita na politické vzdělávání a odbornou přípravu poslanců a politických, hospodářských a sociálních vedoucích představitelů, a to v zájmu udržitelného posilování řádné správy, právního státu, demokratických struktur a interakce mezi vládou a opozicí v pluralitních demokraciích založených na svobodných volbách; domnívá se, že tyto prostředky by měly být využity na založení vysokých škol zaměřených na veřejnou správu a na politické vzdělávání poslanců, pracovníků místních orgánů a osob působících v odpovědných funkcích v politických stranách a sdruženích; |
36. |
souhlasí s tím, že posílení řízení v afrických zemích je prioritou; konstatuje však, že řízení je nutné zlepšit na obou stranách - na evropské straně je to zejména řízení a odpovědnost týkající se závazků v oblasti pomoci a lepší koordinace dárcovské pomoci za účelem většího zohlednění zemí těšících se malé přízni dárců; zdůrazňuje, že v této oblasti mohou významnou úlohu sehrát vnitrostátní a kontinentální parlamenty, nestátní subjekty a místní orgány; |
37. |
vítá zahájení dialogu EU-AU o lidských právech v září 2007 a doufá, že se časem vyvine v účinnou platformu, která bude řešit naléhavé problémy jednotlivých zemí a která zároveň EU a africkým partnerům umožní zjistit oblasti společného zájmu a koordinovat své akce na půdě Rady OSN pro lidská práva a dalších orgánů OSN; |
38. |
opakuje upozornění Komisi a Radě, že by měl pravidelně dostávat zprávy o obsahu a výsledcích dialogu a konzultací EU se třetími zeměmi o lidských právech se zvláštním zaměřením na dialog o lidských právech EU-AU; |
39. |
zdůrazňuje úlohu meziparlamentních orgánů mezi Evropským parlamentem a africkými parlamenty, jako jsou SPS AKT-EU a SPS Euromed, při prohlubování míru a bezpečnosti, řádné správy věcí veřejných a demokracie, jakož i skutečnost, že představují účinnou platformu pro spolupráci a pro řešení otázek společného zájmu; |
40. |
vyzývá k trvalému dialogu mezi EU a Afrikou ohledně řízení a k vytvoření platforem pro dialog na různých úrovních, aby v případě neshody či politické krize nedošlo k jeho přerušení; |
41. |
zdůrazňuje, že nevládní organizace jsou svébytnými činiteli rozvoje, kteří významným způsobem přispívají do oblastí, jako jsou řízení, mír a řešení konfliktů, poskytování sociálních služeb, lidská práva, rovnost mužů a žen, odstranění chudoby a předávání znalostí; zdůrazňuje, že partnerství EU-Afrika by mělo dodržovat zásadu konzultací s nevládními organizacemi v rámci formulování politik a prováděcích procesů, jakož i při plánování programu rozvoje; |
42. |
vyzývá ke zvýšené podpoře stávajících afrických iniciativ, jako je africký mechanismus vzájemného hodnocení (APRM), který představuje doposud nejvážnější snahu afrických představitelů o zlepšení řízení na africkém kontinentu, a rozličné nástroje, které zavedla AU a jež zvýší zodpovědnost Afriky v tomto procesu; |
43. |
vyjadřuje vážné znepokojení ohledně toho, že „profily řízení“, které vytvořila Komise pro každou zemi AKT a jež určí směr plánování rozvojové pomoci ve vztahu k doplňkovým finančním prostředkům z 10. ERF v hodnotě 2, 700, 000, 000 EUR, byly připraveny bez účasti jakéhokoli jiného orgánu; konstatuje, že způsobilost k získání doplňkových finančních prostředků pro přijímající země byla doposud posuzována na základě kritérií souvisejících s otázkami, jako je migrace, liberalizace obchodu a boj proti terorismu, přičemž pouze jediné z kritérií přímo souvisí s rozvojovými cíli tisíciletí; vyjadřuje ohromení nad tím, že „profily“ Komise vytvářejí riziko podkopání procesu afrického mechanismu vzájemného hodnocení a že v době, kdy byly již naplánovány doplňkové finanční prostředky, navrhuje Komise zřízení „fóra o správě věcí veřejných“ - bez vazby na proces afrického mechanismu vzájemného hodnocení - a že „za účelem účinnější podpory panafrické struktury správy věcí veřejných (...) bude EU zkoumat nové možnosti, jak poskytnout finanční prostředky Společenství a členských států“; žádá Komisi, aby konzultovala a informovala Evropský parlament a Radu o monitorování a použití těchto finančních prostředků s cílem zajistit jejich vyčlenění na iniciativy pro správu věcí veřejných, aby podporovala program AU v oblasti správy věcí veřejných a proces afrického mechanismu vzájemného hodnocení; |
44. |
trvá na tom, že vzájemná odpovědnost také znamená, že se EU musí zabývat svou vlastní nedůsledností v řadě svých dohod o spolupráci a finančních nástrojů a nedostatkem harmonizace mezi různými činiteli EU (členskými státy, Komisí a různými službami) a že evropské orgány by ve svých hodnoceních měly výslovně informovat o pokroku, pokud jde o soudržnost vnitřní a vnější politiky; |
45. |
trvá na tom, že v rámci uvedených vztahů by jak EU, tak afričtí partneři měli uznat své závazky v oblasti dodržování, ochrany a naplňování lidských práv v rámci svých mezinárodních rozvojových a investičních politik i v praxi; |
46. |
naléhavě žádá Komisi a Radu, aby pokračovaly v úsilí o soudržnost politik pro rozvoj s dalšími politikami EU, jako jsou politiky obchodní, zemědělské, politiky pro oblast rybolovu, migrace (odliv kvalifikovaných pracovních sil), obchodu se zbraněmi atd.; |
47. |
zdůrazňuje význam parlamentní kontroly zeměpisných strategických dokumentů; vítá proto rozhodnutí Rady navržené strategické dokumenty jednotlivých zemí AKT předávat „pro informaci“ SPS AKT-EU, avšak upozorňuje na to, že se jedná pouze o první krok a že parlamenty by měly získat možnost vykonávat nad těmito programovými dokumenty plnou kontrolu; |
48. |
poznamenává, že v rámci posíleného partnerství EU-Afrika by měla být podporována úloha Afriky na globální scéně a vytvářena evropsko-africká spojenectví zabývající se otázkami, jako je změna klimatu a dezertifikace, obchod, řízení mezinárodní rozvojové struktury včetně mezinárodních finančních institucí; |
49. |
konstatuje, že všechny aspekty partnerství EU-Afrika musí být navzájem soudržné a že cíle partnerství v oblasti energie by měly být rozvíjeny v souladu s cíli partnerství v oblasti demokratického řízení a partnerství v oblasti míru a bezpečnosti; |
50. |
důrazně žádá Evropskou komisi a KAU, aby využily svého podpůrného programu pro AU a umožnily širší zapojení afrických parlamentů, místních orgánů a nestátních subjektů do politického dialogu, který v AU probíhá, a aby určitý podíl z částky 55 000 000 EUR vymezily konkrétně na posílení PAP; |
51. |
souhlasí s PAP v tom, že je naléhavě nutné posílit úlohu a kapacitu Afrického soudního dvora a Africké komise pro lidská práva a práva občanů, včetně jejich finanční nezávislosti, zvýšit počet členských států AU, které ratifikovaly Protokol o zřízení soudního dvora, a zaměřit se na to, aby k němu měli přímý přístup jednotlivci a nevládní organizace, a žádá Evropskou komisi a KAU, aby předložily návrhy, které by mohly pomoci zajistit splnění těchto základních potřeb; |
52. |
zdůrazňuje naléhavou nutnost integrovaného přístupu k lidským právům ve všech orgánech AU s cílem zajistit plné využití všech příležitostí k řešení případů porušování lidských práv; |
53. |
žádá, aby do společné strategie byly začleněny akce v oblasti podpory upevňování míru a mezinárodní spravedlnosti a boje proti mezinárodnímu zločinu v souladu s mezinárodním právem, v nichž bude stanoveno, že EU a členské státy se budou snažit s africkými státy podělit o své zkušenosti s přijímáním nezbytných právních úprav potřebných k přistoupení k Římskému statutu Mezinárodního trestního soudu, a poskytnou proto technickou pomoc a zahájí úzkou spolupráci s cílem provedení legislativních a ústavních změn potřebných pro přistoupení k Římskému statutu a jeho provádění; |
54. |
zdůrazňuje, že partnerství, jejichž cílem je posílení řízení na místní a vnitrostátní úrovni, musí zahrnovat tvorbu kapacit k zohledňování změny klimatu ve vnitrostátních rozhodovacích procesech, posilování účasti při mezinárodních jednáních o klimatu a ve vícestranných institucích a zlepšení strategií pro řízení rizik a prevence katastrof; |
Hospodářský růst, obchod a regionální integrace
55. |
zdůrazňuje, že rozvojová pomoc je nezbytnou, avšak nedostatečnou podmínkou pro boj proti chudobě a že pouze vyvážený a udržitelný hospodářský růst může zemi umožnit, aby začala stoupat po žebříčku rozvoje, a jejím občanům, aby se vymaňovali z chudoby - za podmínky, že růst je kombinován s vhodnou sociální a environmentální domácí a mezinárodní politikou; |
56. |
je přesvědčen, že společná strategie EU-Afrika by měla být založena na udržitelné politice rozvoje, která bude zohledňovat skutečné potřeby afrického obyvatelstva a bude se zaměřovat na zaručení patřičného příjmu pro drobné zemědělce, zvýšení místní produkce, zaručení zajišťování potravin a živobytí na venkově a na vytváření domácích a regionálních trhů za účelem boje proti chudobě v Africe; |
57. |
domnívá se, že společná strategie by měla zohledňovat ničivý dopad změny klimatu na africké země, a vyzývá proto AU a EU, aby změnu klimatu začlenily jako její ústřední prvek; |
58. |
uznává potenciál zahraničních veřejných a soukromých investic při napomáhání rozvoji; vyzývá ke společné strategii zahrnující pomoc a opatření pro budování kapacit, aby mohly africké země vytvořit lákavé investiční prostředí; |
59. |
odsuzuje skutečnost, že přestože snížení chudoby a dosažení rozvojových cílů tisíciletí do roku 2015 zůstává po právu hlavní prioritou, výše zmíněné obecné zásady trojky ze dne 15. května 2007 postrádají konkrétní návrhy na posílení růstu prostřednictvím podpory malých a středních podniků a přímých zahraničních investic, na posílení vlastnických práv a omezení administrativní zátěže; |
60. |
naléhá na EU, aby zajistila, aby organizace poskytující úvěry, jako jsou např. Evropská investiční banka (EIB) a Středisko rozvoje podnikání (CDE), podporovaly malé a střední podniky v Africe a respektovaly zásady uvedené ve zprávě Světové banky o těžebním průmyslu za rok 2004, která se týká řádné správy věcí veřejných při využívání přírodních zdrojů; odhaduje, že je třeba věnovat více pozornosti neformálnímu sektoru a že by měla být rozšířena a podporována praxe mikrofinancování s cílem učinit z ní jeden z nástrojů posílení postavení žen a jejich sociálního začlenění; |
61. |
zdůrazňuje, že liberalizace obchodu je jedním z nejúčinnějších podnětů v oblasti hospodářského růstu a politického a sociálního pokroku; domnívá se, že je liberalizace nevyhnutelná pro snižování chudoby a že je významným katalyzátorem celosvětového trvale udržitelného rozvoje; |
62. |
připomíná, že je nutno nahlížet na dohody o hospodářském partnerství jako na dohody podporující rozvoj a v témže duchu o nich vést jednání, tj. že musí být založeny na zásadě asymetričnosti ve prospěch regionů AKT, zásadě podpory regionální integrace zemí AKT, budování pevného a důvěryhodného rámce na podporu obchodu a investic v regionech AKT a zavedení a konsolidace regionálních trhů předtím, než se trh jakýmkoli způsobem otevře Unii; žádá proto Komisi, aby případně odložila otevření trhů, dokud nebudou dosaženy konkrétní úrovně rozvoje; žádá rovněž Komisi, aby našla řešení, avšak aby přitom nadále pokračovala v jednáních; |
63. |
zdůrazňuje, že dohody o hospodářském partnerství musí být navrženy a projednávány jako rozvojové dohody stejně tak jako obchodní dohody, což znamená, že musí být založeny na zásadách nesouměrnosti ve prospěch zemí regionu AKT, podporovat regionální integraci zemí AKT, zřízení pevného a spolehlivého rámce na podporu obchodu a investic do zemí regionu AKT a zřizování a posilováni regionálních trhů dříve, než se některé z trhů otevřou EU; |
64. |
je přesvědčen, že společná strategie by měla podporovat dialog s cílem využít soudržnost mezi dohodami o hospodářském partnerství a obchodními dohodami se severní Afrikou tak, aby oba druhy dohod mohly tvořit základní kameny africké kontinentální integrace; |
65. |
vyzývá k diferencovanému přístupu založenému na diverzifikaci, podporujícímu stávající osvědčené postupy, jež zaručí důstojné pracovní podmínky v rozvojových zemích, jako jsou postupy mezinárodního hnutí spravedlivého obchodu, a k přístupu podporujícímu stávající regionální hospodářské společenství v Africe a umožňujícímu, aby se panafrická integrace mohla řídit svým vlastním rytmem a programem; zdůrazňuje, že velký význam má také posílení obchodu mezi jižními zeměmi, podpora regionální integrace a také zachování vysoké míry investic afrických a neafrických investorů; s ohledem na výše uvedené skutečnosti zdůrazňuje nutnost větší technické podpory při rozvoji afrických kapacit pro vytváření širší škály výrobků a služeb; |
66. |
trvá na tom, že regionální hospodářská společenství by měla být pilířem afrického integračního procesu a vytváření panafrického trhu a neměla by pouze sloužit při přímém obchodování s Evropou; a na tom, že dohody EPA by neměly narušovat program vlastní africké integrace, ale měly by být rovněž nástrojem integrace a obchodu mezi zeměmi jihu; vyzývá proto EU, aby respektovala africký integrační proces tak, jak je to ustanoveno ve Smlouvě o založení Afrického hospodářského společenství (Abujská smlouva) z června 1991, která stanovila postupné zřizování Afrického hospodářského společenství, jehož bude dosaženo prostřednictvím koordinace, harmonizace a postupné integrace činností stávajících a budoucích regionálních hospodářských společenství v Africe; |
67. |
konstatuje, že chudoba v Africe se především vyskytuje na venkově - více než 70 % nejchudších obyvatel Afriky je z hlediska svého živobytí a potravy závislých na zemědělství - a přesto se rozvojová pomoc do zemědělství snižuje; vítá proto veškeré další iniciativy ke zvýšení tvorby kapacit v africkém zemědělství, například podporou semenných bank a výzkumu diverzifikace plodin; a žádá, aby se vývozy s lokální přidanou hodnotou řídily iniciativou „vše kromě zbraní“; |
68. |
připomíná důležitost řádné správy věcí veřejných a průhlednosti při využívání přírodních zdrojů pro rozvoj; připomíná, že sektor zdrojů se může stát silou udržitelného rozvoje pouze tehdy, budou-li jeho negativní sociální a ekologické dopady minimalizovány a budou-li jeho přínosy a náklady spravedlivě rozděleny mezi obyvatelstvo; žádá veškeré evropské, africké a další partnery, jako je Čína, aby v tomto ohledu zlepšily své snahy; žádá africké země, aby zajistily, že výnosy budou rovněž použity k zajištění diverzifikace jejich hospodářství a k rozvoji hospodářských činností na vyšší úrovni výrobního řetězce, než je pouhá těžba přírodních zdrojů; |
69. |
vítá iniciativu Komise k vytvoření partnerství EU-Afrika pro energii, přičemž uznává, že řádně využitý příjem z udržitelných zdrojů energie se může stát hnací silou hospodářského růstu a rozvoje; zdůrazňuje, že hlavní záměr partnerství by měl spočívat v zajištění dostupné energie v zájmu snížení chudoby, které se bude zakládat na účinnosti a obnovitelných zdrojích energie, a nikoli v zajištění energetických dodávek do Evropy; |
70. |
zdůrazňuje, že dosažení dlouhodobého hospodářského růstu a rozvoje vyžaduje komplexní strategii pro změnu pokračujícího ztenčování afrických přírodních zdrojů; zejména zdůrazňuje naléhavou potřebu zastavit úbytek lesů a zrušit pobídky, které podporují ničení lesů; v této souvislosti vyzývá EU, aby v rámci režimu obchodování s emisními povolenkami zavedla uhlíkové kredity na využívání tropických pralesů a půdy a aby zavedla pobídky pro obnovu zničených ekosystémů; |
Investice do lidí
71. |
konstatuje, že prioritou Afriky v rámci jakéhokoli partnerství je sociálně-ekonomický rozvoj jejího obyvatelstva; |
72. |
připomíná, že rozvojových cílů nebude dosaženo, dokud nebude naplněn požadavek rovnosti mužů a žen a nebudou respektována práva žen; konstatuje, že EU ve svých klíčových dokumentech opakovaně připomíná svůj závazek vůči rovnosti mužů a žen a AU sama přijala v této oblasti rozsáhlý závazek, který může tvořit základ partnerství; zdůrazňuje proto, že společná strategie by měla přispívat k poskytování rovných příležitostí mužům i ženám a k realizaci specifických a konkrétních akcí zaměřených na posílení postavení žen; |
73. |
připomíná, že zdraví je jednou z nejdůležitějších hybných sil hospodářského rozvoje a že zejména míra dětské úmrtnosti je silným ukazatelem chudoby; zdůrazňuje proto význam ochrany dětí před nemocemi, a to především před těmi, kterým lze zabránit pomocí nových a nedostatečně využívaných očkovacích látek; |
74. |
zdůrazňuje potřebu chránit děvčata a zlepšit vědomí o předčasných sňatcích, znásilnění, sexuálním obtěžování na školách a zranitelnosti děvčat vůči nákaze HIV/AIDS; |
75. |
zdůrazňuje, že současný mezinárodní závazek týkající se vzdělávání a zdravotní péče pro všechny musí být výslovně začleněn do společné strategie; konstatuje, že zdravotní péče a vzdělání by měly tvořit základ každé rozvojové strategie na pomoc chudým; a že by zvláštní pozornost měla být věnována přístupu ke službám, zejména pro ženy, děti, zranitelné skupiny a osoby se zdravotním postižením; |
76. |
domnívá se, že slabé systémy zdravotnictví, včetně krize lidských zdrojů, představují hlavní překážku v dosažení rozvojových cílů tisíciletí v oblasti zdravotnictví, a zdůrazňuje, že posilování systémů zdravotnictví by mělo být jedním ze základních stavebních prvků společné strategie, a to včetně uznání důležitosti úlohy, kterou sehrávají nestátní poskytovatelé zdravotní péče, jako jsou organizace založené na místním společenství, v pomoci při poskytování zdravotnických služeb, zvláště v těžko dostupných oblastech a v nejopomíjenější a nejzranitelnější části obyvatelstva; |
77. |
konstatuje, že 63 % celkového počtu obyvatel světa nakažených virem HIV žije v Africe a že v řadě afrických zemí v důsledku pandemie AIDS výrazně klesá průměrná délka života; zdůrazňuje proto, že všeobecný přístup ke zdravotnickým službám v Africe zaměřeným na HIV/AIDS, tuberkulózu a malárii, zejména všeobecný přístup k prevenci, léčbě, zdravotní péči a podpoře, by měl tvořit součást společné strategie, neboť tyto nemoci mají výrazný dopad na hospodářský a sociální rozvoj Afriky; |
78. |
zdůrazňuje, že ženy a dívky jsou zvláště zranitelné vůči pohlavně přenosným infekcím, včetně HIV/AIDS, a komplikacím souvisejícím s těhotenstvím, jejichž důsledkem je vysoká úmrtnost matek a novorozenecká úmrtnost; žádá proto začlenění sexuálního a reprodukčního zdraví a souvisejících práv do společné strategie v souladu s výše uvedeným akčním plánem z Maputa o uskutečňování kontinentálního politického rámce v oblasti sexuálního a reprodukčního zdraví a práv na období 2007-2010; |
79. |
konstatuje, že padělání léčivých přípravků v Africe (jež se týká zejména smrtelných onemocnění, jako jsou malárie, tuberkulóza a HIV/AIDS) je stále častěji se vyskytující problém, který ohrožuje životy milionů lidí; vyzývá EU a zainteresované země, aby podnikly kroky (zejména právní a trestní opatření) k boji s tímto problémem; |
80. |
zdůrazňuje, že by měla být věnována zvláštní pozornost zranitelným skupinám obyvatelstva, jako jsou vnitřně vysídlené osoby a uprchlíci; zdůrazňuje proto, že zdravotnické služby, včetně služeb v oblasti reprodukčního zdraví a dodávek, by měly být zaručeny i v době humanitárních krizí; |
81. |
zdůrazňuje důležitost větší podpory Nového partnerství pro africký rozvoj (NEPAD) jakožto hlavní africké iniciativy pro udržitelný rozvoj; |
82. |
trvá na tom, že zemědělství a zajišťování potravin by mělo být ve společné strategii nanejvýš důležité, a zdůrazňuje, že politiky EU, včetně subvenční politiky, nesmí omezovat zemědělství a zajišťování potravin v Africe; žádá proto, aby strategie podporovala zvyšování konkurenceschopnosti a produktivity zemědělství v Africe, a to rovněž v rámci kola jednání o rozvoji v Dauhá; dále naléhavě vyzývá EU, aby nabídla finanční podporu Komplexnímu africkému zemědělskému programu, který přijaly AU a NEPAD; |
83. |
zdůrazňuje, a to rovněž v souvislosti se znepokojivým a zhoršujícím se jevem dezertifikace, potřebu podpory udržitelných metod v zemědělství; v tomto ohledu připomíná, že má-li mít růst vliv na snížení chudoby, musí být široce založený, zaměřený na drobné vlastníky a musí vést k vytvoření většího počtu pracovních příležitostí; |
84. |
trvá na tom, že problém dezertifikace a přístupu k vodě pro všechny by měl ve společné strategii zaujímat nanejvýš důležité místo; vyjadřuje znepokojení zejména nad četnými negativními dopady dezertifikace, mimo jiné na zajišťování potravin, migraci, uprchlíky a vnitřně vysídlené osoby; |
85. |
zdůrazňuje, že Afrika je kontinentem, o němž se předpokládá, že bude nejvážněji postižen změnou klimatu, a proto naléhá na EU, AU a jejich členské státy a také na investory a podnikatelské subjekty, aby uznali svou odpovědnost za změnu klimatu, a vyzývá je, aby vytvořili rozvojovou strategii šetrnou k životnímu prostředí s cílem změnit tento stav, včetně vytvoření finančního rámce pro ekologické úpravy; dále žádá EU, aby nabídla finanční pomoc akčnímu plánu environmentální iniciativy NEPAD a jeho operačním rozhodnutím, který byl přijat Africkou ministerskou konferencí o životním prostředí v Brazzaville v Kongu v roce 2006 a potvrzen na osmém summitu AU v Addis Abebě v Etiopii v lednu 2007; |
86. |
vítá iniciativu Komise k vytvoření partnerství EU-Afrika týkající se změny klimatu a k vytvoření globálního spojenectví týkajícího se změny klimatu; v této souvislosti zdůrazňuje, že EU musí pro africké země uvolnit značné množství finančních prostředků na opatření spojená s přizpůsobením se změně klimatu; zdůrazňuje rovněž, že k tomuto přizpůsobení nelze přistupovat jen jako k humanitární záležitosti; zdůrazňuje, že součást rozsáhlého rozvojového programu včetně strategických dokumentů na snížení chudoby a strategických dokumentů země musí tvořit opatření na snížení rizik a zajištění odolnosti ekosystémů vůči klimatu; |
87. |
vyzývá k tomu, aby společná strategie řešila základní příčiny migrace a aby věnovala zvláštní pozornost právům a integraci migrujících osob a otázce odlivu kvalifikovaných pracovních sil zejména v oblasti zdravotnictví tím, že navrhne praktická řešení úspěšné cirkulační migrace; zdůrazňuje, že omezení migrace do EU by nemělo být považováno za podmínku pro poskytnutí pomoci ani pro rozvojovou strategii; |
88. |
domnívá se, že klíčovým činitelem mezikulturního dialogu a mezináboženského porozumění, pocitu národní a regionální identity, silné sociální základny, který tvoří bezpečný základ solidarity v rámci jednotlivých národů i mezi nimi, je kultura, a z toho důvodu musí program udržitelného rozvoje zahrnovat i kulturu; |
89. |
domnívá se, že jelikož zadluženost představuje i nadále pro řadu afrických zemí velkou zátěž, jež maří jakékoliv rozvojové úsilí, snižování dluhů by mělo být posuzováno případ od případu a podmíněno posílením řízení a hospodářských politik, správou zadluženosti a zejména zajištěním toho, že dluhy nebudou systematicky obnovovány dalšími věřiteli; |
90. |
uznává užitečnost a význam rozpočtových podpor, které umožňují zejména zlepšení základních sociálních služeb a zároveň pomáhají posílit strukturu afrických zemí; vyzývá však k obezřetnosti při vyplácení pomoci formou rozpočtové podpory; trvá na tom, že k rozpočtové podpoře pro každou zemi je třeba přistupovat jednotlivě v závislosti na její konkrétní situaci a že není vhodným řešením pro zranitelné státy nebo státy, v nichž probíhá konflikt; vyzývá k vytvoření ukazatelů lidského a sociálního rozvoje, sestavování rozpočtu s ohledem na otázky rovnosti mužů a žen a vzdělávání a zdravotní péče; v tomto ohledu vybízí Komisi, aby společně se zamýšlenými příjemci rozpočtové podpory dále propracovávala svou navrhovanou „smlouvu o rozvojových cílech tisíciletí“; trvá na tom, že rozpočtová podpora musí být doprovázena posílením kapacit parlamentů, národních účetních dvorů, místních orgánů a občanské společnosti, aby byl proces podrobně kontrolován, aby se zabránilo tomu, že v základních sociálních službách začnou chybět zdroje; navrhuje, aby rozpočtová podpora nenahrazovala podporu pro některá klíčová rozvojová odvětví, jako jsou vzdělávání a zdravotnictví nebo odvětví, u nichž existuje riziko, že by je přijímající vlády mohly opomíjet; |
91. |
zdůrazňuje, že udržitelný rozvoj je možný pouze tehdy, pokud představuje rozvoj pro všechny, včetně žen, menšin a zranitelných skupin; |
92. |
zdůrazňuje význam podpory EU strategiím zaměřeným na posílení postavení žen, včetně například podpory mikropůjček, jakož i podpory programů sexuálního a reprodukčního zdraví, jež mají zásadní význam v boji proti HIV/AIDS; |
Provádění a sledování
93. |
žádá Komisi a generální sekretariát Rady, aby zasílaly veškeré další zprávy o pokroku při plnění strategie EU pro Afriku rovněž Evropskému parlamentu; dále požaduje informace o vyplácení a použití dodatečných prostředků v rámci desátého ERF v hodnotě 2,7 miliardy EUR vyčleněných na „iniciativy vlád“, které vypracovává Komise pro každou zemi AKT; |
94. |
žádá Komisi, aby sdělila, jak byly využity prostředky 9. ERF a jak byly nově naplánovány s cílem umožnit provádění strategie EU pro Afriku; žádá nezávislé hodnocení provádění této strategie; žádá Komisi, aby navrhla společný mechanismus pro provádění a hodnocení nové společné strategie jak na technickém, tak na politickém základě, včetně všech finančních nástrojů ES pro rozvoj na všech stupních; |
95. |
vítá záměr EU a AU navrhnout akční plán pro první období společné strategie; poukazuje na to, že musí obsahovat konkrétní finanční a měřitelné ukazatele na všech úrovních realizace (místní, vnitrostátní, regionální a kontinentální) a pro všechny příslušné finanční nástroje spolupráce, jež usnadní kontrolu a učiní ji více transparentní; zdůrazňuje, že kontrola ze strany parlamentu, místních orgánů a občanské společnosti musí být součástí oficiálního kontrolního procesu; |
96. |
žádá Komisi, aby zajistila, že kontrolní rámec bude zahrnovat i kontrolu stávajících závazků ze strany AU a EU, jako jsou rozvojové cíle tisíciletí, výše zmíněná Dohoda z Cotonou, zmíněná výzva k urychlenému jednání z Abuji, Všeobecná deklarace lidských práv; |
97. |
žádá, aby společná strategie výslovně zmiňovala komunikační strategii, která vytvoří veřejné povědomí o úsilí vlád a která zároveň poskytne zpětnou vazbu zajišťující, že vlády si v záležitostech těchto politik uchovají kontakt s potřebami voličů; |
98. |
vyzývá k tomu, aby část společné strategie vytvářela politický prostor pro skutečný a účinný dialog jednotlivců prostřednictvím odpovídajícího financování a záruk politické nezávislosti a aby byly zřízeny mechanismy, s jejichž pomocí by mohla občanská společnost a nestátní subjekty vstupovat do rozhodovacích procesů vlád a jež by činily orgány veřejné správy odpovědnými lidem; |
99. |
vyzývá Komisi, aby uvedla, jak bude financovat novou strategii a svůj akční program; konstatuje, že desátý ERF, geografický program pro jižní Afriku a tematické programy nástroje pro rozvojovou spolupráci (DCI) a nástroj pro evropské sousedství a partnerství (ENPI) jsou jedinými většími fondy, které jsou k dispozici pro realizaci společné strategie; naléhavě vyzývá Komisi, aby zajistila soudržnost při provádění těchto nástrojů spolupráce a společné strategie; žádá Komisi, aby informovala Evropský parlament a PAP ve všech fázích procesu (programování, určování, posouzení, financování provádění a vyhodnocení); |
100. |
vyzývá, aby do prvního akčního plánu byl zahrnut zvláštní finanční rámec pro panafrické instituce, činnosti, které mají být prováděny na panafrické úrovni a nová partnerství (lisabonské iniciativy); dále trvá na tom, že národní a regionální parlamenty a také parlamenty na úrovni celého kontinentu musejí být výslovně považovány za příjemce pomoci; |
101. |
vítá skutečnost, že Rada zřídila ad hoc pracovní skupinu odborníků ze zúčastněných členských států s cílem koordinovat stanoviska členských států k otázkám, které pokrývá společná strategie, a žádá Komisi a Radu, aby pravidelně předkládaly zprávu o činnosti této pracovní skupiny Evropskému parlamentu; |
102. |
potvrzuje, že jako důležité řídící orgány se musí oba, PAP i Evropský parlament stát rozhodujícími činiteli při monitorování společné strategie, do nějž musí být zahrnuty i místní orgány a nestátní subjekty, jako je Hospodářská, sociální a kulturní rada Africké unie (ECOSOCC) a její protějšek v EU, Hospodářský a sociální výbor (ECOSOC); |
103. |
je proto odhodlán lépe kontrolovat spolu s PAP provádění společné strategie a akčních programů; vyzývá proto k vytvoření společné parlamentní delegace Evropského parlamentu a PAP jako fóra pro demokratickou diskusi o otázkách, které mají vliv na vztahy mezi národy EU a Afriky; |
104. |
je rozhodnut zajistit společně s panafrickými organizacemi soudržnost mezi politikami rozvojové spolupráce a dalšími oblastmi politik EU, které mají vliv na rozvojové země v Africe; |
105. |
domnívá se, že parlamentní kontrola a schválení balíčků rozvojové pomoci musí být podmínkou pro vyplacení prostředků; |
106. |
rozhodl se uspořádat s PAP společnou parlamentní akci, jež by měla předcházet druhému summitu EU a Afriky, který se má konat v prosinci 2007 v Lisabonu; |
*
* *
107. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi, vládám a parlamentům členských států, Komisi AU, Výkonné radě AU, PAP, Radě ministrů zemí AKT a Smíšenému parlamentnímu shromáždění AKT a EU. |
(1) Úř. věst. L 317, 15.12.2000, s. 3.
(2) Úř. věst. L 209, 11.8.2005, s. 27.
(3) Úř. věst. L 378, 27.12.2006, s. 41.
(4) Úř. věst. C 280 E, 18.11.2006, s. 475.
(5) Úř. věst. C 46, 24.2.2006, s. 1.
(6) Úř. věst. C 33 E, 9.2.2006, s. 311.
(7) Přijaté texty, P6_TA(2007)0274.
P6_TA(2007)0484
Mezinárodní smlouva o zákazu kazetové munice
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o mezinárodní smlouvě zakazující veškerou kazetovou munici
Evropský parlament,
— |
s ohledem na svá předchozí usnesení o škodlivých účincích některých druhů konvenční výzbroje (pozemní miny a kazetová munice, munice z ochuzeného uranu, fosforová munice, nevybuchlé zbytky válečné munice (ERW), používané státy i nestátními subjekty, |
— |
s ohledem zejména na své usnesení ze dne 16. listopadu 2006 o zákazu biologických a toxinových zbraní (BTWC), tříštivé bomby a konveční zbraně (1), ve kterém žádá EU, aby podpořila iniciativu týkající se vypracování komplexní a účinné úmluvy o celosvětovém zákazu kazetové munice, |
— |
s ohledem na V. protokol Úmluvy OSN o některých konvenčních zbraních týkající se výbušných zbytků válečné munice ze dne 28. listopadu 2003 (CCW) (V. protokol ERW) a vítaje jeho vstup v platnost dne 12. listopadu 2006, |
— |
s ohledem na deklaraci z Osla přijatou ve dnech 22.-23. února 2007 skupinou států, Organizací spojených národů, Mezinárodním výborem Červeného kříže, Koalicí proti kazetové munici a dalšími humanitárními organizacemi, které se dohodly uzavřít do roku 2008 právně závazný mezinárodní dokument zakazující použití, výrobu, přepravu a skladování kazetové munice, která nepřijatelně ubližuje civilistům („proces z Oslo“), |
— |
s ohledem na návrh CCW pro mandát k jednání o kazetové munici, který předložilo Německo za Evropskou unii skupině vládních expertů v rámci CCW, |
— |
s ohledem na společnou akci Rady 2007/528/SZBP ze dne 23. července 2007 na podporu úmluvy o zákazu nebo omezení použití některých konvenčních zbraní, které mohou způsobovat nadměrné utrpení nebo mít nerozlišující účinky, v rámci Evropské bezpečnostní strategie (2), |
— |
s ohledem na nové stanovisko OSN ke kazetové munici vyjádřené na zasedání hlavních představitelů OSN dne 17. září 2007, kdy OSN vyzvalo členské státy k okamžitému řešení strašných humanitárních následků kazetové munice a jejích následků pro lidská práva a rozvoj tím, že uzavřou právně závazný dokument mezinárodního humanitárního práva, který: zakazuje použití, vývoj, výrobu, skladování a přepravu kazetové munice, která nepřijatelně ubližuje civilistům; požaduje zničení stávajících zásob této munice; a zajišťuje její odstranění, školení o rizicích a další činnosti ke zmírnění rizik, pomoc obětem, podporu a spolupráci.a opatření souladu a transparentnosti, a konstatuje, že dokud nebude tato smlouva přijata, OSN vyzývá státy, aby přijaly vnitrostátní opatření na okamžité zmrazení používání a přepravy veškeré kazetové munice, |
— |
s ohledem na Koalici proti kazetové munici, kterou vytvořilo kolem 200 specializovaných nevládních organizací, a vítaje tuto koalici, |
— |
s ohledem na čl. 108 odst. 5 jednacího řádu, |
A. |
vzhledem k tomu, že „nevybuchlé zbytky munice po válečných konfliktech“ (ERW) označují nevybuchlou munici, která byla zpracována, upravena, vyrobena či jinak připravena k použití a byla použita v ozbrojeném konfliktu a měla vybuchnout, což se však nestalo, |
B. |
vzhledem k tomu, že se termín „kazetová munice“ vztahuje na zbraňové systémy, které jsou shazovány ze vzduchu i vystřelovány ze země, |
C. |
vzhledem k tomu, že kazetová munice, dokonce i ty nejmodernější typy, často neodůvodněně selhává a po nárazu nevybuchuje, čímž představuje nebezpečí pro obyvatele dlouho po ukončení konfliktu; vzhledem k tomu, že mnoho typů kazetové munice je vybaveno citlivými rozbuškami, které reagují na fyzický kontakt více než protipěchotní miny, |
D. |
vzhledem k tomu, že kazetová munice je velmi nepřesná, používá se často ve velkém nad venkovskými i městskými oblastmi a po rozptylu pokrývá velkou plochu, čímž vzniká velké množství nevybuchlých zbytků munice, |
E. |
vzhledem k tomu, že kazetová munice má velmi nediskriminační charakter, protože její uživatelé nemohou rozlišovat mezi vojáky a civilisty; vzhledem k tomu, že bylo doloženo, že 98 % jejích obětí jsou civilisté, |
F. |
vzhledem k tomu, že kazetová munice má vážné humanitární důsledky pro zranitelné populace a humanitární pracovníky, a k vysokému počtu smrtelných úrazů a zranění zejména u dětí, které přitahuje malá velikost a barvy těchto zbraní, |
G. |
vzhledem k tomu, že se všechny typy zařízení, která zabraňují odstraňování min, zaměřují na humanitární pracovníky odstraňující munici, |
H. |
vzhledem k tomu, že nevybuchlá kazetová munice má škodlivý vliv na rozvoj a rekonstrukci, přičemž hrozba nevybuchlého vojenského materiálu brání přístupu k dopravním komunikacím, budovám a rozhodující infrastruktuře, brání používání zemědělské půdy, omezuje místní obchod a komunikace, ovlivňuje zabezpečení potravinami a může překážet dodávkám humanitární pomoci, |
I. |
vzhledem k tomu, že mezi země, o nichž se ví, že byly postiženy kazetovou municí, patří některé nejchudší státy na světě a v rámci těchto zemí jsou často hlavními oběťmi nejchudší obyvatelé, |
J. |
vzhledem k tomu, že existují důkazy o tom, že se zásoby kazetové munice nacházejí ve více než 15 členských státech EU a tato munice se vyrábí minimálně v 10 členských státech EU, |
K. |
vzhledem k tomu, že Belgie přijala dne 26. dubna 2007„Mahouxův zákon“, který zakazuje financování, vyrábění, používání a držení kazetové munice, |
1. |
opakovaně zdůrazňuje potřebu posílit mezinárodní humanitární právo, které se vztahuje na kazetovou munici, a přijmout urychleně na mezinárodní úrovni komplexní zákaz použití, výroby, přepravy a skladování kazetové munice, a proto velmi podporuje proces z Osla; |
2. |
vyzývá k okamžitému moratoriu na použití, investování, skladování, výrobu, přepravu nebo vývoz kazetové munice, včetně kazetové munice shazované ze vzduchu a munice přepravované střelami, raketami a dělostřeleckými projektily do doby, než bude vyjednána mezinárodní závazná dohoda o zákazu výroby, skladování, vývozu a použití těchto zbraní; |
3. |
vyzývá všechny členské státy EU, aby přijaly vnitrostátní opatření, které úplně zakáží použití, výrobu, vývoz a skladování kazetových bomb; |
4. |
vyzývá všechny státy, které používají kazetovou munici a podobné zbraně, jež zanechávají nevybuchlé zbytky válečné munice, aby převzaly odpovědnost za odstranění této munice a aby především pečlivě zaznamenávaly, kde byla taková munice použita s cílem pomoci v úsilí tuto munici po konfliktech odstraňovat; domnívá se, že takové záznamy by se měly používat, a poskytovat tak místním obyvatelům a humanitárním pracovníkům jasné varování o nebezpečných oblastech v souladu s V. protokolem o ERW; |
5. |
trvá na tom, že vojenské jednotky členských států EU nesmějí za žádných okolností či podmínek používat jakékoli druhy kazetové munice do doby, než bude vyjednána mezinárodní dohoda o regulaci, omezení nebo zákazu těchto zbraní; |
6. |
zdůrazňuje odpovědnost státu kontrolujícího území vydávat varování a činit opatření na ochranu civilního obyvatelstva také pomocí osvěty a poskytovat zvláštní informace o pomoci obětem ERW; |
7. |
vyzývá všechny členské státy EU, které používaly kazetovou munici, aby poskytly pomoc postiženému obyvatelstvu; |
8. |
vyzývá Komisi, aby pomocí všech dostupných prostředků ihned zvýšila finanční podporu obcím a jednotlivcům postiženým nevybuchlou kazetovou municí; |
9. |
naléhavě žádá všechny státy, které nejsou stranami V. protokolu o ERW, aby jej podepsaly a ratifikovaly, a aby dodržovaly v přechodném období jeho ducha; |
10. |
vítá úsilí předsednictví Rady a členských států EU vytvořit mandát k dojednání nového protokolu k CCW, který vyřeší všechny humanitární problémy související s použitím kazetové munice, a lituje, že dosud nebylo dosaženo žádného skutečného pokroku; |
11. |
žádá Radu, aby přijala společný postoj, který zaváže všechny členské státy EU k urychlení silného mandátu pro jednání v rámci CCW a k aktivní podpoře procesu z Osla; |
12. |
zdůrazňuje, že jakýkoli mezinárodní nástroj bude účinný pouze tehdy, bude-li obsahovat alespoň tato ustanovení:
|
13. |
doporučuje, aby se zástupci Evropského parlamentu zúčastnili na nadcházející konference v rámci procesu z Osla; |
14. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi, vysokému představiteli pro Společnou zahraniční a bezpečnostní politiku, vládám a parlamentům členských států EU, generálnímu tajemníkovi OSN a Koalici proti kazetové munici. |
P6_TA(2007)0485
Výroba opia pro léčebné účely v Afghánistánu
Doporučení Evropského parlamentu Radě ze dne 25. října 2007 s návrhem doporučení Evropského parlamentu Radě k výrobě opia pro léčebné účely v Afghánistánu (2007/2125(INI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh doporučení Radě k výrobě opia pro léčebné účely v Afghánistánu (B6-0187/2007) předložený za skupinu ALDE, |
— |
s ohledem na svá dřívější usnesení o Afghánistánu, z nichž poslední bylo přijato dne 18. ledna 2006 (1), |
— |
s ohledem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) a Světové banky o afghánském drogovém průmyslu z roku 2006, |
— |
s ohledem na výroční zprávu za rok 2007, kterou vydal UNODC v červnu 2007, |
— |
s ohledem na usnesení Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC) 2005/25 ze dne 22. července 2005 o proveditelnosti případného pomocného mechanismu umožňujícího přiměřenou léčbu bolesti za použití opiátových analgetik, na usnesení ECOSOC 2004/40 ze dne 21. července 2004 o pokynech pro farmakologickou léčbu osob závislých na opiátech doprovázenou psychosociální podporou, na usnesení ECOSOC 2005/26 ze dne 22. července 2005 o poptávce po opiátech používaných pro lékařské a vědecké potřeby a jejich nabídce, na usnesení Světového zdravotnického shromáždění (WHA) 58.22 ze dne 25. května 2005 o prevenci a omezování rakoviny, na usnesení Světového zdravotnického shromáždění 55.14 ze dne 18. května 2002 o zajištění dostupnosti základních léčiv a na závěrečná doporučení 12. Mezinárodní konference orgánů pro regulaci léčiv, která se konala v Soulu ve dnech 3.-6. dubna 2006, v nichž jsou regulační orgány naléhavě vyzývány k úsilí o větší zpřístupnění narkotických analgetik, |
— |
s ohledem na zprávy z mise delegace ad hoc Evropského parlamentu do Afghánistánu v červenci 2005 a zprávu volební pozorovatelské mise v září 2005, |
— |
s ohledem na závěrečnou zprávu volební pozorovatelské mise Evropské unie, která sledovala parlamentní volby a volby do provinčních rad, které se konaly dne 18. září 2005, |
— |
s ohledem na čl. 114 odst. 3 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro zahraniční věci (A6-0341/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že protidrogové politiky na mezinárodní úrovni vycházejí z úmluv Organizace spojených národů z let 1961, 1971 a 1988, které zvláště zakazují výrobu, prodej a spotřebu celé řady látek a obchodování s nimi, pokud to není pro léčebné nebo vědecké účely, |
B. |
vzhledem k tomu, že zpráva UNODC nazvaná „Afghánistán: přehled výroby opia v roce 2006“ zdůrazňuje, že se v této oblasti v roce 2006 ilegálním pěstováním vyprodukovalo rekordní množství přibližně 6 100 tun opia, což ve srovnání s rokem 2004 představuje nárůst o téměř 50 %, |
C. |
vzhledem k tomu, že se afghánská národní strategie kontroly drog přijatá v lednu 2006 zabývá snížením nabídky i poptávky, alternativními způsoby obživy a posílením vládních orgánů, a vzhledem k tomu, že za provádění této strategie odpovídá ministerstvo pro boj proti omamným látkám, zřízené pomocí finančních prostředků EU, |
D. |
vzhledem k tomu, že afghánská vláda zřídila výbor pro regulaci drog složený ze zástupců ministerstva pro boj proti omamným látkám, ministerstva zdravotnictví a ministerstva financí za účelem regulace udělování povolení, prodeje, výjimek, dovozu a vývozu všech drog pro zákonem povolené účely v zemi, |
E. |
vzhledem k tomu, že EU by měla vynaložit větší úsilí k prosazení radikálního omezení výroby opia (jako účastník Protinarkotického svěřeneckého fondu a Fondu výkonnosti), jelikož podle ročního přehledu úřadu UNODC týkajícího se opiového máku v Afghánistánu za rok 2007 dosáhla produkce opia v Afghánistánu nové, děsivé úrovně, která je v porovnání s obdobím před dvěma lety dvojnásobná; vzhledem k tomu, že se Afghánistán s 93 % světového trhu s opiáty stal prakticky výlučným dodavatelem nejsmrtonosnější drogy na světě, ačkoli je třeba vzít v potaz, že počet provincií, ve kterých se opium nepěstuje, se více než zdvojnásobil, a to z loňských 6 na 13 v roce 2007 díky úspěšným projektům na podporu alternativních způsobů existence, stabilizaci bezpečnostní situace na severu země a efektivní osvětové činnosti zahrnující systém odměn za dobré výkony, a že 50 % z celkového množství afghánského opiového máku pochází z provincie Helmand, |
F. |
vzhledem k tomu, že Světová banka a Mezinárodní měnový fond odhadují, že téměř 40 % hrubého domácího produktu Afghánistánu souvisí s výrobou opia, a podle odhadů úřadu UNODC je v odvětví pěstování máku zaměstnáno kolem 3, 3 milionu lidí (z celkového počtu 31 milionů obyvatel), což představuje roční příjem 1 965 USD na rodinu, |
G. |
vzhledem k tomu, že v roce 2007 dosáhla celková hodnota sklizeného opia ve výstupních cenách zemědělské produkce 1 miliardy USD nebo 13 % legálního hrubého domácího produktu Afghánistánu, který činí 7 5 miliardy USD, a vzhledem k tomu, že celková potenciální hodnota sklizně opia v zemi v roce 2007, která se dostala k zemědělcům, vlastníkům laboratoří a afghánským překupníkům, dosáhla výše 3,1 miliardy USD, což představuje téměř polovinu legálního hrubého domácího produktu země, nebo 32 % celkového hospodářství včetně odvětví opia, |
H. |
vzhledem k tomu, že afghánští zemědělci jsou k pěstování opiátů motivováni z velké části finančně, a vzhledem k tomu, že příjem z licencovaných opiátů bude muset být vyšší než z těch nelegálních, aby se stal ekonomicky lákavým, |
I. |
vzhledem k tomu, že Evropská unie zůstává největším dárcem, pokud jde o snahy zaměřené na snížení nabídky opia prostřednictvím projektů na podporu alternativních způsobů obživy, které by nahradily ilegální plodiny a které jsou rovněž zoufale potřebné pro zlepšení výživy obyvatelstva, |
J. |
upozorňuje na to, že Komise ve svém strategickém dokumentu o Afghánistánu (2007-2013) uznala, že rostoucí opiové hospodářství a nebezpečí, že se stát ocitne v zajetí zájmů výrobců omamných látek, představují vážnou hrozbu rozvoji, budování státu a bezpečnosti v Afghánistánu, |
K. |
vzhledem k tomu, že podle ověřených zpráv získávají povstalci, válečníci, příslušníci Talibánu a teroristické skupiny většinu svých finančních zdrojů z ilegálního obchodu s omamnými látkami, |
L. |
vzhledem k tomu, že mezinárodní výzkumné centrum „Senlis Council“, které se zabývá otázkami bezpečnosti a rozvoje, předložilo dne 25. června 2007 podrobnou technickou studii, která popisuje projekt zaměřený na venkov s názvem „Mák pro lékařství“ a jeho možné fungování v Afghánistánu včetně systému integrované společenské kontroly, výroby afghánských léčiv na venkově, povinné hospodářské diverzifikace a celkového rozvoje venkova, |
M. |
bere na vědomí, že Světová zdravotnická organizace (WHO) uvádí, že 80 % opiátů, které jsou celosvětově legálně dostupné, spotřebovává 10 zemí, zatímco zbývajících 180 států zahrnuje většinu rozvojových zemí, které představují 80 % světové populace; rovněž bera na vědomí, že Mezinárodní výbor pro kontrolu drog (INCB) vyzval mezinárodní společenství, aby podporovalo předepisování analgetik zejména v chudých zemích, neboť ve více než 150 zemích se udává vážný nedostatek léčebné péče, kdy se léčba dostává jen málu potřebných, a v dalších 30 zemích je nedostatek ještě větší nebo zde nejsou dostupné žádné údaje; |
N. |
bere na vědomí, že článek 23 úmluvy OSN z roku 1961 stanovuje podmínky pro pěstování, produkci a distribuci opia pod dohledem státního orgánu, a trvaje na tom, že afghánská vláda musí tyto podmínky dodržovat, zejména pokud jde o jižní provincie země, kde se opium pěstuje v nepřiměřeném rozsahu, |
O. |
vzhledem k tomu, že INCB konstatoval, že u opiátů pro léčebné účely existuje celosvětový převis nabídky, a to i když toto zhodnocení nezohledňuje potenciální poptávku, |
P. |
vzhledem k tomu, že ve zprávě Mezinárodního výboru pro kontrolu omamných látek se prohlašuje, že je nadbytek celosvětové nabídky opiátů pro lékařské účely, |
Q. |
vzhledem k tomu, že afghánská ústava stanoví, že „stát omezí veškeré druhy pěstování drog a nezákonného obchodování s nimi“ a vzhledem k tomu, že afghánský protidrogový zákon z roku 2005 stanoví případnou autorizovanou výrobu a distribuci kontrolovaných látek v Afghánistánu; |
R. |
přesvědčen, že v zájmu podpory a posílení míru a bezpečnosti v Afghánistánu je třeba mezinárodní přítomnost doplnit zvýšenou civilní spoluprací s cílem podpořit sociálně politický pokrok a hospodářský rozvoj a rovněž získat důvěru a přízeň místního obyvatelstva, |
S. |
při opětovném uvážení nesmírně vysokých nákladů a vážných nedostatků, pokud jde o účinnost protidrogové strategie, která při vytváření a používání opatření týkajících se alternativních zdrojů obživy nezohledňuje regionální, sociální a hospodářskou různorodost afghánského venkova a která je založena pouze na vymýcení výroby opia, |
T. |
vzhledem k tomu, že proces rozvoje institucí, demokratizace a potvrzení právního státu, spravedlivý soudní systém a respektování lidských práv a základních svobod lze podpořit pouze pomocí politik, které do postupů, jež jsou samy o sobě nenásilné, nezavádějí násilná řešení, jako je například nucená likvidace plodin, |
U. |
vzhledem k tomu, že by boj proti výrobě drog v Afghánistánu měl odrážet místně diferencovaný přístup; vzhledem k tomu, že protidrogové úsilí směřované vůči zemědělcům musí být pečlivě omezeno na oblasti, kde je možná obživa v souladu se zákonem (oblasti, kde je lepší přístup k půdě a vodním zdrojům, kde jsou dostupné trhy a vyšší hustota obyvatelstva), a vzhledem k tomu, že je třeba, aby se programy alternativních zdrojů obživy zaměřovaly zejména na chudší regiony s omezenými zdroji, které jsou nejvíce závislé právě na produkci opia, |
V. |
vzhledem k tomu, že se strategický dokument na období 2007-2013 odpovídajícím způsobem zaměřuje na rozvoj venkova a veřejnou správu, ale je třeba více zdůrazňovat reformu afghánských ministerstev, jež kontrolují výrobu drog, zejména ministerstva vnitra, |
1. |
doporučuje Radě, aby:
|
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto doporučení Radě a pro informaci také Komisi a vládám a parlamentům členských států a Islámské republiky Afghánistán. |
P6_TA(2007)0486
Zelená kniha o zlepšení účinnosti výkonu soudních rozhodnutí v Evropské unii: obstavení bankovních účtů
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 k zelené knize o zlepšení účinnosti výkonu soudních rozhodnutí v Evropské unii: obstavení bankovních účtů (2007/2026 (INI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na zelenou knihu o zlepšení účinnosti výkonu soudních rozhodnutí v Evropské unii: obstavení bankovních účtů (KOM(2006)0618), |
— |
s ohledem na článek 45 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro právní záležitosti a stanoviska Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a Hospodářského a měnového výboru (A6-0371/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že v oblasti bezhotovostních plateb a přeshraničního platebního styku byly učiněny rozhodující pokroky a že k nim v souvislosti s jednotným prostorem plateb v eurech (SEPA) bude i nadále docházet, |
B. |
vzhledem k tomu, že ačkoliv téměř ve všech členských státech existují nařízení o uplatňování předběžných prováděcích opatření, lze jejich dodržování v celé EU z důvodu rozdílných právních systémů a procesních předpisů vynutit pouze v rámci komplikovaných a zdlouhavých postupů, což dává dlužníkům příležitost převést své peníze na zahraniční konta, |
C. |
vzhledem k tomu, že by jednotný evropský postup pro přeshraniční případy pomohl těm, kteří vedou spor v mnoha zemích, a bankovním institucím, které budou získávat příkazy z několika členských států, |
D. |
vzhledem k tomu, že věřitel musí být schopen čelit nebezpečí, že jeho dlužník během krátké doby a případně opakovaným převodem přesune peníze na zahraniční konta, |
1. |
vítá, že Komise svou zelenou knihou učinila kroky k zavedení přeshraničního evropského postupu pro předběžné zajištění finančních prostředků na bankovním účtu; |
2. |
vybízí k tomu, aby v rámci dalších šetření byly zjištěny také statistické údaje o tom, v jakém rozsahu dochází ve skutečnosti k vyhýbání se výkonu donucovacích opatření, aby bylo možno lépe posoudit účelnost navrhovaných opatření; |
3. |
podporuje zavedení jednotného evropského systému, který by fungoval jako samostatný doplněk stávajících vnitrostátních pravidel pro výkon rozhodnutí jednotlivých členských států; |
4. |
domnívá se, že takový koherentní a snadno použitelný autonomní evropský postup pro obstavování bankovních účtů, který by podléhal přísným procesním ustanovením, je vhodnější než harmonizace právních předpisů členských států; |
5. |
zdůrazňuje, že tento postup by měl platit pouze pro případy přeshraničních převodů; |
6. |
zdůrazňuje, že předmětem právní úpravy by mělo být pouze obstavení bankovního účtu a zajištění finančních prostředků na bankovním účtu, a v žádném případě by se neměl rozšířit na uspokojení pohledávek věřitele; |
7. |
domnívá se, že pro takovýto postup připadá v úvahu jako právní základ čl. 65 písm. c) Smlouvy o ES; |
8. |
poukazuje na to, že zahájení takového postupu musí být možné již před započetím hlavního soudního řízení; |
9. |
poukazuje na to, že se jedná pouze o zkrácené řízení, při němž věřitel musí poskytnout dostatečné důkazy o oprávněnosti jeho nároků a prokázat, že se jedná o neodkladnou záležitost a že jeho práva jsou ohrožena; |
10. |
domnívá se, že by příkazy měly sloužit k obstavení účtů, nikoli k převodu finančních prostředků, dokud nebude doručen soudní příkaz z členského státu, v němž je účet veden, což by mělo rovněž vyřešit všechny otázky spojené s uplatňováním přednosti pohledávek; domnívá se, že aktiva převyšující částku peněžité pohledávky včetně nákladů by neměla být zmrazena; |
11. |
domnívá se, že je nutné příkaz odůvodnit, například rizikem rozptýlení aktiv; poukazuje na to, že by měly existovat záruky s cílem zabránit tomu, že se příkaz bude vztahovat na více účtů, než je nezbytné; |
12. |
domnívá se, že je nutné pečlivě zvážit práva věřitelů na vymáhání pohledávek a poskytování náležité ochrany žalovaným; |
13. |
domnívá se, že by se měla zvážit možnost, aby věřitel, který příkaz k obstavení bankovního účtu dlužníka inicioval neprávem, ručil za škody, které v souvislosti s tím vznikly; |
14. |
domnívá se, že musí být poskytnut dostatek informací k identifikaci účtu, i kdyby to mělo znamenat, že by banky při zachování vší obezřetnosti měly za tímto účelem hledat podle jména a adresy; |
15. |
považuje za vhodné posoudit otázku proplacení nákladů, které bankám vznikly při postupu zabavení účtu; |
16. |
souhlasí s tím, že věřitel by měl být povinen iniciovat hlavní líčení před vypršením určité časové lhůty; |
17. |
domnívá se, že v případě dosud neukončeného soudního řízení by však mělo být povoleno prodloužení pod podmínkou, že je řízení řádně vedeno; |
18. |
domnívá se, že je nutné, aby rozsah obstavení bankovního účtu byl závislý na výši dlužné částky, tak aby věřiteli nebyla poskytnuta příliš vysoká záruka a aby byl ochráněn dlužník; |
19. |
zdůrazňuje zásadní význam ochrany dlužníka v tom smyslu, že se musí zabránit neoprávněnému poškození jeho pověsti a zaručit, že mu bude ponecháno existenční minimum na obstarání obživy; |
20. |
považuje za nutné, aby v rámci opatření na ochranu dlužníka a prevence proti zneužití situace ze strany věřitele bylo stanoveno, že dokud neexistuje žádný právoplatný nárok, musí věřitel složit kauci, jejíž výše by se měla určit podle výše zajišťovaného obnosu; |
21. |
odmítá jednotný systém EU stanovující vyloučení určitých částek z exekuce a považuje za správné, aby dlužníkovi bylo umožněno, aby uplatnil svůj nárok na vyloučení určitých částek z exekuce v rámci stávajících vnitrostátních předpisů; |
22. |
souhlasí s tím, aby měl dlužník právo použít právních prostředků a možnost ukončit obstavení svého účtu prostřednictvím kauce; žalovaný nemůže mít horší postavení, pokud se týká zásad a doby trvání řízení zejména v případě, že vznese námitku nebo požádá o zrušení obstavení bankovního účtu; |
23. |
domnívá se, že zvláštní ochrana před obstavením by měla být stanovena pro sběrné účty; domnívá se, že obstavení společných účtů by mělo být možné, existují-li přiměřené záruky a ochrana práv, pokud jde o třetí strany jiné než dlužník; |
24. |
zdůrazňuje, že s ohledem na doručování rozhodnutí o obstavení účtu musí být zajištěno, že se v celé Evropské unii vytvoří jednotné normy pro komunikaci mezi soudy a bankami (např. používáním standardních formulářů); |
25. |
domnívá se, že příkazy k obstavení bankovního účtu by měly být předány bance tak, aby bylo zajištěno, že je banka obdrží následující den po jejich vydání a že budou zpracovány do 24 hodin od okamžiku, kdy byl účet identifikován; domnívá se, že by banka měla mít povinnost oficiálně informovat orgán činný v trestním řízení a věřitele, zda byla dlužná částka zajištěna; domnívá se, že by banka měla také oficiálně informovat dlužníka o tom, kdy příkaz k obstavení bankovního účtu nabude účinnosti; domnívá se, že by bylo vhodné, aby byla k dispozici standardizovaná formální oznámení ve všech jazycích Evropské unie, aby nebylo třeba je pokaždé znovu případ od případu překládat nebo aby byly překlady nutné méně často; |
26. |
domnívá se, že by právní akt nezbytný k dosažení výše uvedeného cíle mohl vyžadovat formu nařízení; |
27. |
vyzývá Komisi, aby před předložením svého návrhu provedla podrobná a rozsáhlá šetření, která objasní otevřené a v určitých aspektech složité otázky, a především aby vypracovala posouzení dopadu nového právního předpisu; |
28. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi. |
P6_TA(2007)0487
Činnosti Evropského veřejného ochránce práv za rok 2006
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o výroční zprávě týkající se činnosti Evropského veřejného ochránce práv za rok 2006 (2007/2131(INI))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na výroční zprávu týkající se činnosti Evropského veřejného ochránce práv za rok 2006, |
— |
s ohledem na články 195, 230 a 232 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na článek 43 Listiny základních práv Evropské unie, |
— |
s ohledem na rozhodnutí Evropského parlamentu 94/262/ESUO, ES, Euratom ze dne 9. března 1994 o pravidlech a všeobecných podmínkách pro výkon funkce veřejného ochránce práv (1), |
— |
s ohledem na usnesení ze dne 6. září 2001, kterým se mění článek 3 o pravidlech a obecných podmínkách pro výkon funkce Evropského veřejného ochránce práv (2), |
— |
s ohledem na rámcovou dohodu o spolupráci, která byla mezi Evropským parlamentem a Evropským veřejným ochráncem práv uzavřena dne 15. března 2006 a která je v platnosti od 1. dubna 2006, |
— |
s ohledem na sdělení Komise ze dne 5. října 2005 o oprávnění k přijímání sdělení Evropskému veřejnému ochránci práv a k jejich předávání a o zmocnění úředníků k vypovídání před Evropským veřejným ochráncem práv (SEK(2005)1227), |
— |
s ohledem na dopis, který dne 11. července 2006 Evropský veřejný ochránce práv zaslal předsedovi Evropského parlamentu s cílem zahájit přezkum statutu Evropského veřejného ochránce práv, |
— |
s ohledem na čl. 195 odst. 2 druhou a třetí větu jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Petičního výboru (A6-0301/2007), |
A. |
vzhledem k tomu, že výroční zpráva o činnosti Evropského veřejného ochránce práv za rok 2006 byla formálně předložena předsedovi Evropského parlamentu dne 12. března 2007 a že Evropský veřejný ochránce práv p. Nikiforos Diamandouros předložil svou zprávu Petičnímu výboru v Bruselu dne 2. května 2007, |
B. |
vzhledem k tomu, že článek 41 Listiny základních práv Evropské unie stanoví, že „každý má právo na to, aby jeho záležitosti byly orgány a institucemi Unie řešeny nestranně, spravedlivě a v přiměřené lhůtě“, |
C. |
vzhledem k tomu, že čl. 195 odst. 1 Smlouvy o ES a článek 43 Listiny základních práv Evropské unie stanoví, že „každý občan Unie a každá fyzická osoba s bydlištěm nebo právnická osoba se statutárním sídlem v členském státě má právo obracet se na evropského veřejného ochránce práv v případě nesprávného úředního postupu v činnosti orgánů a institucí Společenství, s výjimkou Soudního dvora a Soudu prvního stupně při výkonu jejich soudních pravomocí“, |
D. |
vzhledem k tomu, že v situaci, kdy se v Evropě neustále posilují zásady participativní demokracie a kdy se zlepšuje informovanost občanů o Evropské unii, je nutné, aby občané dostávali od orgánů a institucí EU rychlé a konkrétní odpovědi na své dotazy, stížnosti a petice, a vzhledem k tomu, že je nezbytné, aby tyto instituce a orgány měly k dispozici dostatečné množství rozpočtových prostředků a zaměstnanců k tomu, aby mohly zajistit, že občané tyto rychlé a konkrétní odpovědi skutečně obdrží, |
E. |
vzhledem k tomu, že ačkoliv od přijetí usnesení dne 6. září 2001, v němž Evropský parlament schválil Evropský kodex řádné správní praxe evropského veřejného ochránce práv, uplynulo funkční období jednoho parlamentního sboru a polovina funkčního období druhého, ostatní hlavní orgány Evropské unie dosud nevyhověly naléhavé žádosti Parlamentu, aby své administrativní postupy uvedly v soulad s ustanoveními tohoto kodexu, |
F. |
vzhledem k tomu, že ačkoliv v roce 2006 bylo přijato stejně vysoké množství stížností jako v roce 2004, více než tři čtvrtiny těchto stížností nespadají do kompetence Evropského veřejného ochránce práv, a to především proto, že nejsou vzneseny proti instituci či orgánu Společenství, |
G. |
vzhledem k tomu, že v 95 případech (neboli v 26 % analyzovaných případů) nemohl na základě svých šetření Evropský veřejný ochránce práv konstatovat žádný nesprávný úřední postup, |
H. |
vzhledem k tomu, že Evropský veřejný ochránce práv a Petiční výbor musí i nadále svou činnost provádět odděleně a že kvůli předcházení střetu pravomocí je obecně nutné, aby se vzájemně informovali o výsledcích svých rozhodnutí s konečným účinkem, |
I. |
vzhledem k tomu, že v roce 2006 byl na jedné straně zaznamenán významný pokles v počtu případů nesprávného úředního postupu, při kterých bylo dosaženo smírného řešení, a na druhé straně stejně výraznou měrou vzrostl počet případů, které byly uzavřeny kritickou poznámkou, a vzhledem k tomu, že pozitivní reakce orgánů na návrhy doporučení jsou méně časté, |
J. |
vzhledem k tomu, že ani kritické poznámky obsažené v rozhodnutích, kterými se uzavírají nenapravitelné případy nesprávného úředního postupu, ani doporučení a případné zvláštní zprávy evropského veřejného ochránce práv nemají závazný účinek, neboť jeho pravomoci se nevztahují přímo na odstranění případů nesprávného úředního postupu, ale jsou spíše zaměřeny na podněcování orgánů a subjektů Evropské unie k provádění samoregulačních opatření, |
K. |
vzhledem k tomu, že předložení zvláštní zprávy Evropskému parlamentu představuje pro veřejného ochránce práv poslední možnost, jak zasáhnout v případě, že daný orgán odmítá jednat podle jeho doporučení, |
L. |
vzhledem k tomu, že od vstoupení Smlouvy z Nice v platnost požívá Parlament stejné právo jako členské státy, Rada a Komise obrátit se na Soudní dvůr Evropských společenství v případě nedostatku příslušnosti, porušení podstatných formálních náležitostí, porušení Smlouvy o ES nebo jakéhokoli právního předpisu týkajícího se jejího provádění anebo v případě zneužití pravomoci, |
M. |
vzhledem k tomu, že Evropský veřejný ochránce práv využil uváženým způsobem svých pravomocí, když v roce 2006 předložil dvě zvláštní zprávy (3) Parlamentu poté, co Rada a Komise odmítly příslušný návrh doporučení, |
N. |
vzhledem k tomu, že nový postoj evropského veřejného ochránce práv vůči Komisi, který se zakládá na propagaci kultury spočívající ve službě jakožto nedílné součásti řádné správní praxe a nenahraditelného prostředku k napravování chybných úkonů a nesprávného jednání, musí být uplatňován všeobecně a na základě konsenzu, |
O. |
vzhledem k tomu, že kritické poznámky, které Evropský veřejný ochránce práv učinil v souvislosti se 41 případy nesprávného úředního postupu obsaženými ve zprávě za rok 2006 (kritické poznámky, návrhy doporučení a zvláštní zprávy) mohou při uplatňování a dodržování vhodných opatření institucemi a dalšími orgány EU sloužit jako základ pro předcházení týmž chybám a nesprávným postupům v budoucnosti, |
P. |
vzhledem k tomu, že dobrovolná spolupráce, kterou Evropský veřejný ochránce práv zahájil v rámci Evropské sítě veřejných ochránců práv, funguje již víc než deset let jako flexibilní systém výměny informací a zkušeností týkajících se osvědčených správních postupů a jako systém pomáhající stěžovatelům využít služeb veřejných ochránců práv a obdobných orgánů, které jim jsou schopny lépe pomoci, |
Q. |
vzhledem k tomu, že za více než deset let, které uplynuly od doby, kdy byl tento úřad vytvořen, zaznamenala role Evropského veřejného ochránce práv jakožto obhájce evropských občanů určitý vývoj daný jeho nezávislostí a demokratickou kontrolou, kterou nad jeho výkonem provádí Parlament, |
R. |
vzhledem k tomu, že Evropský veřejný ochránce práv prohlásil, že je ochoten použít své pravomoci zahájit šetření z vlastního podnětu, pokud se na něj obrátí občané třetích zemí s bydlištěm mimo Evropskou unii se stížností, která svou povahou jinak spadá do jeho působnosti, |
S. |
vzhledem k tomu, že dne 30. listopadu 2006 podepsal Evropský veřejný ochránce práv s evropským inspektorem ochrany údajů memorandum o porozumění týkající se vzájemné spolupráce a způsobů výkonu pravomocí, které každému z nich přísluší, |
T. |
vzhledem k tomu, že mezi hlavní zásady evropské integrace patří i zásada demokratické rovnosti všech evropských občanů, bez diskriminace národnostní či jazykové, a že neustále dochází k případům, kdy si občané, sdružení a firmy v souvislosti s veřejnými nabídkovými řízeními či konkurzy organizovanými na úrovni Společenství stěžují na to, že nedostali požadované informace ve svém vlastním jazyce, |
U. |
vzhledem k tomu, že Evropský veřejný ochránce práv v červenci roku 2006 opětovně požádal o změnu svého statutu a že jedna z jeho žádostí, týkající se změny článku 3 tohoto statutu, byla již Evropským parlamentem schválena v rámci výše zmíněného usnesení ze dne 6. září 2001, |
1. |
schvaluje výroční zprávu za rok 2006 předloženou Evropským veřejným ochráncem práv a oceňuje způsob jejího vypracování spojující souhrn činností za tento rok a tematickou analýzu jeho rozhodnutí a problémů, které v různých fázích vyřizování stížností vyvstaly; vyzývá jej však, aby provedl některé technické změny, které usnadní četbu jednotlivých kapitol, jako jsou přehledné tabulky ve statistické a shrnutí v analytické části; |
2. |
požaduje, aby všem institucím a orgánům Evropské unie bylo poskytnuto dostatečné množství rozpočtových prostředků a zaměstnanců k tomu, aby mohly zajistit, že občané obdrží rychlé a konkrétní odpovědi na své dotazy, stížnosti a petice; |
3. |
domnívá se, že Evropský veřejný ochránce práv vykonával i v tomto období své pravomoci vyváženým a dynamickým způsobem, což se projevovalo jak v jeho postupu při zkoumání stížností a při vedení a uzavírání šetření, tak i v tom, že udržoval konstruktivní vztahy s orgány EU a zvyšoval povědomí občanů o jejich právech, která vůči těmto institucím a orgánům mají; |
4. |
vyzývá Evropského veřejného ochránce práv, aby pokračoval ve svém úsilí a aby účinným a pružným způsobem propagoval svou činnost s cílem přesvědčit občany o své úloze ochránce řádné správní praxe institucí Společenství; |
5. |
zdůrazňuje, že hlavním cílem zásahu Evropského veřejného ochránce práv je usilovat o dosažení smírné dohody mezi žalobcem a žalovaným orgánem a zamezit sporu před soudy; |
6. |
sdílí jeho názor, že výklad pojmu „nesprávný úřední postup v činnostech orgánů nebo subjektů Společenství“ by se měl rozšířit tak, aby se kromě případů nezákonných správních úkonů či porušování norem či závazných právních zásad vztahoval na příklad i na případy, kdy je postup správních orgánů laxní, nedbalý či nedostatečně průhledný, nebo na případy porušení jiných zásad řádné správní praxe; |
7. |
vyzývá Evropského ochránce veřejných práv, aby nadále propagoval skutečnou kulturu spočívající ve službě jakožto nedílnou součást řádné správní praxe s cílem vytvořit ve veřejné správě Evropské unie atmosféru otevřenosti a vést s občany využívající jejích služeb dialog, při kterém budou přiznány chyby, bude nad nimi vyjádřeno politování a bude hledáno uspokojivé řešení pro žalující stranu; |
8. |
považuje za nedostatečné, že některé další instituce a orgány Společenství, především Komise a Rada, přijaly samostatné kodexy řádné správní praxe: v případě Komise se konkrétně jedná o kodex schválený dne 13. září 2000 upravující vztahy jejích zaměstnanců s veřejností a v případě Rady o kodex schválený dne 25. června 2001 upravující pracovní vztahy jejích zaměstnanců s veřejností; |
9. |
zdůrazňuje, že se „Evropský kodex řádné správní praxe“ navržený Evropským veřejným ochráncem práv a schválený Evropským parlamentem dne 6. září 2001 vztahuje na zaměstnance všech institucí a orgánů Společenství a že je na rozdíl od ostatních kodexů pravidelně aktualizován a zveřejňován na internetových stránkách Evropského veřejného ochránce práv; |
10. |
zdůrazňuje, že všeobecná platnost tohoto kodexu (erga omnes) byla vysvětlena v dopise, který Evropský veřejný ochránce práv zaslal dne 11. března 2002 předsedovi Parlamentu a který také zveřejnil na svých internetových stránkách; domnívá se tudíž, že žádný jiný kodex s užší platností nemůže tento „evropský“ kodex nahradit ani se od něj odchýlit; |
11. |
naléhavě žádá všechny orgány, aby s Evropským veřejným ochráncem práv ve všech fázích jeho vyšetřovacího postupu konstruktivně spolupracovaly a aby přijaly jeho smírná řešení, řídily se jeho kritickými poznámkami a uplatňovaly jeho návrhy doporučení; |
12. |
nabádá Evropského veřejného ochránce práv, aby každoročně vypracovával seznam osvědčených správních postupů a seznam postupů, které nejsou v souladu s jeho rozhodnutími, a aby předkládal studii o dopadu svých kritických poznámek; |
13. |
naléhavě vyzývá adresáty kritických poznámek, aby vzali tyto poznámky na vědomí a aby se jimi při svých dalších postupech řídili, a zamezili tak případům, kdy se skutečné administrativní postupy liší od úředních prohlášení, či případům opomenutí; |
14. |
připomíná všem orgánům a institucím Společenství jejich povinnosti vyplývající z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1049/2001 ze dne 30. května 2001 o přístupu veřejnosti k dokumentům Evropského parlamentu, Rady a Komise (4), které musí být účinně dodržováno proto, aby byla zaručena důvěryhodnost postupu při jeho změně, která je v současnosti zvažována, a povinnosti vyplývající ze směrnice Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES ze dne 24. října 1995 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů orgány a o volném pohybu těchto údajů (5); |
15. |
opětovně vyzývá Komisi, aby řádně využívala své diskreční pravomoci k zahájení řízení pro nesplnění povinnosti, které jí přísluší podle článku 226 Smlouvy o ES, nebo k navržení postihů podle článku 228 Smlouvy o ES; zároveň ji vyzývá, aby přitom důsledně dbala na to, že tento postup nebude poznamenán prodlevami či neodůvodněnou liknavostí, což je neslučitelné s její pravomocí dohlížet nad prováděním právních předpisů Společenství; |
16. |
domnívá se, že odmítne-li orgán jednat podle doporučení obsaženého ve zvláštní zprávě evropského veřejného ochránce práv i v případě schválení tohoto doporučení Parlamentem, může Parlament v souvislosti s aktem či opomenutím, které je předmětem doporučení Evropského veřejného ochránce práv, oprávněně využít své pravomoci obrátit se s danou záležitostí na Soudní dvůr; |
17. |
důrazně vyzývá všechny orgány a subjekty Společenství jakož i stálá zastoupení členských států, aby v zájmu průhlednosti vzájemně spolupracovaly v souladu s pravidly řádné správní praxe popsané ve zprávě a aby svou odpovědnost nepřenášely na mocné ústřední orgány jako například předsednictví Rady nebo Radu guvernérů Evropských škol, nad nimiž může Evropský veřejný ochránce práv jen stěží vykonávat svou kontrolu; |
18. |
vyzývá Evropský úřad pro výběr zaměstnanců, aby účinně a důsledně dodržoval pravidla a stanovené postupy, pokud jde o otevřenost a průhlednost výběrových řízení a především pak o přístup uchazečů k informacím o hodnocení jejich testů; dále tento úřad vyzývá, aby ukončil jazykovou diskriminaci a aby se nevyhýbal odpovědnosti tím, že se bude odvolávat na rozhodnutí výběrových komisí; |
19. |
velmi vítá skutečnost, že Evropský veřejný ochránce práv dal najevo svůj záměr zabývat se operacemi Evropské investiční banky (EIB) v souvislosti s poskytováním půjček mimo EU, a že přitom hodlá využít svého práva provádět šetření z vlastního podnětu; zdůrazňuje však, že Evropský veřejný ochránce práv bude muset pro vyřízení stížností v této věci vyhodnotit a zajistit vnitřní kapacity; |
20. |
vyzývá evropského veřejného ochránce práv, aby zvážil možnost uzavření memoranda o porozumění s EIB, které by se týkalo způsobů vzájemné spolupráce v situacích, kdy Evropský veřejný ochránce práv vyšetřuje z výkonu své pravomoci stížnosti týkající se nesprávného úředního postupu ze strany EIB; dále se domnívá, že EIB je subjektem, který by mohl nejlépe informovat občany zainteresované na projektech financovaných touto bankou o možnosti podávat stížnosti k evropskému veřejnému ochránci práv, a to i v případě, že se jedná o občany třetích zemí s bydlištěm mimo EU; |
21. |
vítá skutečnost, že Evropský veřejný ochránce práv může prošetřovat jednání orgánů působících v oblasti třetího pilíře EU; |
22. |
bere na vědomí, že Evropský veřejný ochránce práv již předložil výše uvedené dvě zvláštní zprávy, z nichž jedna již dosáhla kýženého účinku a druhá bude Parlamentem teprve posouzena; v tomto ohledu podporuje závěry, které Evropský veřejný ochránce učinil vůči Radě a které se týkají požadavku aplikovat jednotné normy pro všechny jazykové režimy používané předsednictvím Rady a požadavku objasnit statut předsednictví jakožto součásti Rady pojímané jako instituce; |
23. |
uvítal by posílení parlamentních postupů v zájmu rychlejšího posouzení zvláštní zprávy evropského veřejného ochránce práv ze strany Petičního výboru; |
24. |
vyzývá evropského veřejného ochránce práv, aby v rámci stanoveném článkem 1 rámcové dohody o spolupráci ze dne 15. března 2006 předložil Parlamentu požadavky, jejichž splnění považuje za důležité pro zlepšení výměny informací mezi příslušnými úřady a pro posílení spolupráce, a to se zvláštním ohledem na oblast komunikací, informačních technologií a překladu; |
25. |
vyjadřuje své uspokojení nad tím, že Evropský veřejný ochránce práv udržuje konstruktivní vztahy s Petičním výborem Parlamentu, ať už jde o jeho účast na schůzích tohoto výboru nebo o vzájemný respekt k příslušným kompetencím a výsadám; žádá proto Evropského veřejného ochránce práv, aby Petičnímu výboru včas předkládal své stanovisko k těm nejvýznamnějším případům, jejichž vyšetřování jím již bylo zahájeno, čímž umožní, aby mezi ním a Petičním výborem probíhala účinná spolupráce; |
26. |
vyjadřuje opětovně svou podporu (stejně jako v roce 2001) žádosti Evropského veřejného ochránce práv, aby v jeho statutu byla změněna pravidla o přístupu k dokumentům a výslechu svědků, neboť se domnívá, že v době, kdy rostou nároky na jeho služby a kdy hlavní evropské orgány již většinu těchto požadavků ve skutečnosti přijaly, pomohou tyto požadované úpravy objasnit rozsah jeho pravomocí; |
27. |
zdůrazňuje, že tyto úpravy by neměly narušit původ a povahu úlohy Evropského veřejného ochránce práv, tj. úlohy ochránce občana před orgány veřejné správy Evropské unie; |
28. |
uvědomuje si, jaký přínos má z hlediska zásady subsidiarity při zajišťování nápravy mimosoudní cestou Evropská síť veřejných ochránců práv; |
29. |
vyzývá k tomu, aby v rámci Evropské sítě veřejných ochránců práv proběhla mezi evropským veřejným ochráncem práv a Petičním výborem vzájemná konzultace s cílem vyřešit problémy, které již byly řešeny v rámci petic; |
30. |
vítá rostoucí míru zapojení sdělovacích prostředků do zveřejňování práce Evropského veřejného ochránce práv a schvaluje komunikační strategii Evropského veřejného ochránce práv, která využívá různých prostředků pro informování občanů a zvyšování jejich povědomí, čímž přispívá k ustanovení mnohačetných forem dialogu, a přibližuje tak instituce a orgány Evropské unie jejím občanům; v dlouhodobém horizontu by pak tato strategie měla vést k větší informovanosti občanů o jejich právech a o pravomocech Společenství, jakož i k pochopení rozsahu působnosti evropského veřejného ochránce práv; |
31. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi, Evropskému veřejnému ochránci práv, vládám a parlamentům členských států a jejich veřejným ochráncům práv nebo obdobným příslušným orgánům. |
(1) Úř. věst. L 113, 4.5.1994, s. 15. Rozhodnutí ve znění rozhodnutí 2002/262/ES, ESUO, Euratom (Úř. věst. L 92, 9.4.2002, s. 13).
(2) Úř. věst. C 72 E, 21.3.2002, s.336.
(3) Zvláštní zpráva Evropského veřejného ochránce práv Evropskému parlamentu na základě doporučení Rady Evropské unie ve stížnosti 1487/2005/GG a Evropského veřejného ochránce práv Evropskému parlamentu na základě doporučení Evropské komisi ve věci 289/2005/(WP)GG.
(4) Úř. věst. L 145, 31. 5. 2001, s. 43.
(5) Úř. věst. L 281, 23. 11. 1995, s. 31. Směrnice ve znění nařízení (ES) č. 1882/2003 (Úř. věst. L 284, 31. 10. 2003, s. 1).
P6_TA(2007)0488
Írán
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o Íránu
Evropský parlament,
— |
s ohledem na svá předchozí usnesení o Íránu, zejména na usnesení týkající se lidských práv, |
— |
s ohledem na Všeobecnou deklaraci lidských práv OSN, Mezinárodní pakt o občanských a politických právech, Mezinárodní pakt o ekonomických, sociálních a kulturních právech a Úmluvu o právech dítěte, jichž je Írán smluvní stranou, |
— |
s ohledem na dialog mezi EU a Íránem o lidských právech, |
— |
s ohledem na prohlášení svého předsedy týkající se ukamenování muže v Íránu a na prohlášení předsednictví EU a prohlášení komisařky B.Ferrero-Waldnerové, která se týkala ukamenování Džafara Kíaního, |
— |
s ohledem na prohlášení předsednictví přednesená jménem EU dne 25. května 2007 a 3. srpna 2007, která se týkala trestu smrti pro Sina Paymarda, trestů smrti pro Adnána Hasanpúra a Abdulvahída „Hiva“ Butimara, chystané popravy Behnama Zareho a trestu smrti pro Alího Mahína Torabího, |
— |
s ohledem na čl. 115 odst. 5 jednacího řádu, |
A. |
vzhledem k tomu, že situace v Íránské islámské republice, pokud jde o uplatňování občanských práv a politických svobod, se v posledních dvou letech, zejména od prezidentských voleb v červnu 2005, zhoršila, a to navzdory skutečnosti, že se Írán v rámci různých mezinárodních nástrojů v oblasti lidských práv a základních svobod zavázal k jejich podpoře a ochraně, |
B. |
vzhledem k tomu, že počet poprav v Íránu, včetně poprav nezletilých osob a homosexuálů, jež jsou často vykonávány veřejně oběšením či ukamenováním, dramaticky vzrostl, přičemž od začátku roku 2007 bylo zaznamenáno nejméně 244 poprav (1), což překračuje celkový počet 177 poprav zaznamenaných v roce 2006, |
C. |
vzhledem k tomu, že Valné shromáždění OSN bude během svého 62. zasedání v roce 2007 hlasovat o rezoluci požadující všeobecné moratorium na trest smrti, které by mělo být vyhlášeno jako krok ke zrušení tohoto trestu, |
D. |
vzhledem k tomu, že nedávno byli k trestu smrti poprvé odsouzeni dva novináři - Adnán Hasanpúr a Abdulvahíd Butimar, |
E. |
vzhledem k tomu, že mučení a špatné zacházení s vězni, držení v izolaci, nezákonné věznění, používání krutých, nelidských a ponižujících trestů a beztrestnost státních činitelů jsou nadále velice rozšířeny, |
F. |
vzhledem k rostoucímu počtu zadržovaných intelektuálů a k nedávnému rozšíření vlny represí na občany s dvojí státní příslušností, kterým hrozí nejpřísnější tresty za kolaboraci se zahraničními mocnostmi či za špionáž, |
G. |
vzhledem k tomu, že několik aktivistek z hnutí pro ženská práva je nebo bylo stíháno za účast v kampani „milión podpisů“, jejímž prostřednictvím se snažily dosáhnout zrušení zákonů diskriminujících ženy a předat petici s miliónem podpisů národnímu parlamentu (Madžlisu), |
H. |
vzhledem k tomu, že se Írán dosud nepřipojil k Úmluvě OSN o odstranění všech forem diskriminace žen, |
I. |
vzhledem k tomu, že íránské orgány v červnu 2007 provedly razie ve dvou studentských organizacích v Teheránu, které vyústily v zatýkání, i když někteří studenti byli později propuštěni na kauci; dále vzhledem k tomu, že bylo v rozporu s íránskými zákony i s mezinárodními normami v oblasti lidských práv, jež se týkají svobody sdružování zavřeno íránské sdružení bývalých studentů, |
J. |
vzhledem k tomu, že po zavedení pokynů pro postup při vydávání publikací íránským ministerstvem pro kulturu a otázky islámu byla zesílena cenzura a že vzrostlo pronásledování a věznění novinářů, přičemž zároveň úřady pravidelně uzavírají pobočky sdělovacích prostředků, |
K. |
vzhledem k tomu, že se zostřila represe odborářského hnutí, jejíž součástí bylo zatčení jeho známých vůdců, mezi něž patří např. Mansúr Osanlu, předseda odborové organizace zaměstnanců dopravního podniku Teheránu a okolí, jeho zástupce Ibráhím Madádí, či Mahmúd Salehí, bývalý předseda odborové organizace pekařů, |
L. |
vzhledem k tomu, že menšiny jsou stále více diskriminovány a pronásledovány kvůli svému vyznání nebo etnickému původu, zejména v pohraničních oblastech (Kurdistán, Chúzestán, Sistán-Balúčistán, Ázerbajdžán), a že pokračuje zatýkání a odsuzování některých jejich příslušníků k trestu smrti, |
M. |
vzhledem k tomu, že členové náboženské komunity baháistů nemohou praktikovat svou víru, jsou vystaveni krutému pronásledování, zbaveni prakticky všech občanských práv (např. majetkových práv, přístupu k vyššímu vzdělání) a jejich posvátná místa jsou ničena, |
N. |
vzhledem k tomu, že íránští žadatelé o azyl, které třetí země vrátily zpět do Íránu, jsou vystaveni vážnému nebezpečí pronásledování, jak dokazuje nedávný případ Rasúla Alího Mezrey, člena osvobozenecké organizace Al Ahwaz, jemuž poté, co byl násilím vrácen ze Sýrie, hrozí navzdory jeho statutu uprchlíka uznaného UNHCR poprava, |
1. |
je vážně znepokojen zhoršováním situace v oblasti lidských práv v Íránu v posledních letech; vyzývá íránské orgány, aby plnily své závazky v souladu s mezinárodními standardy pro lidská práva a úmluvami, které Írán ratifikoval, tj. aby podporovaly univerzální hodnoty a poskytly všem lidem právo požívat jejich občanských práv a politických svobod; |
2. |
důrazně odsuzuje ukamenování Džafara Kíaního dne 5. července 2007 ve vesnici Agče kand (provincie Kazvín) a vyzývá íránské orgány, aby dodržovaly jimi deklarované moratorium na kamenování; dále požaduje reformu íránského islámského trestního zákoníku, která by kamenování zrušila; |
3. |
je vážně znepokojen dramatickým nárůstem represe hnutí občanské společnosti, k němuž v Íránu došlo za poslední rok; vyzývá íránské orgány, aby zastavily kruté represe zastánců práv žen, aktivistů kampaně „milión podpisů“, studentských hnutí, zastánců práv menšin, intelektuálů, učitelů, novinářů, provozovatelů webových blogů a odborářů; |
4. |
připomíná íránské vládě jako signatáři Mezinárodního paktu o občanských a politických právech a Mezinárodního paktu o ekonomických, sociálních a kulturních právech její závazky, pokud jde o ochranu základních lidských práv, zejména svobody přesvědčení, a požaduje propuštění všech „vězňů svědomí“; |
5. |
je zděšen vysokým počtem zaznamenaných poprav, přičemž mnoho popravených bylo odsouzeno na základě nespravedlivých procesů; |
6. |
vyzývá Írán, aby plně dodržoval íránský trestní zákoník a aby všem jednotlivcům zaručil právo na spravedlivý proces, zejména tím, že jim umožní konzultovat právníka již od samého začátku soudního řízení; naléhavě žádá bezpodmínečné poskytnutí náležité lékařské péče vězňům, kteří mají zdravotní problémy; |
7. |
ostře odsuzuje rozsudky trestu smrti a popravy v Íránu, zejména vůči mladistvým pachatelům a nezletilým a jejich popravy, a vyzývá íránské orgány, aby dodržovaly mezinárodně uznávané právní nástroje ochrany nezletilých osob, jako je například Úmluva OSN o právech dítěte; |
8. |
vyzývá íránské orgány, aby v praxi dodržovaly zákaz mučení, oznámený nejvyšším představitelem soudních orgánů v dubnu roku 2004; |
9. |
vyzývá íránský parlament, aby upravil íránský tiskový zákon a trestní zákoník a uvedl je v soulad s Mezinárodním paktem o občanských a politických právech, a zejména aby zrušil veškerá ustanovení o trestním postihu za pokojné vyjádření názoru, včetně jeho vyjádření v tisku; |
10. |
požaduje, aby početné tiskové orgány, které byly zavřeny nebo podrobeny cenzuře, mohly fungovat v souladu se zavedenými pravidly svobody tisku; |
11. |
vyzývá íránské orgány, aby urychlily vyšetřování nejasných úmrtí a případů zabití intelektuálů a politických aktivistů a aby údajné pachatele postavily před soud; |
12. |
apeluje na členy Madžlisu, aby co nejrychleji provedli úpravy v trestním zákoníku a moratorium, jež bylo uvaleno na kamenování, změnili na definitivní zákaz této praktiky, a dále, aby přijali právní předpisy, jež postaví mimo zákon popravy mladistvých pachatelů a udělování trestu smrti za homosexuální chování či cizoložství; |
13. |
vyzývá íránské orgány, aby učinily první krok k úplnému zrušení trestu smrti v podobě uplatňování všech požadovaných právních záruk v případech odsouzení k trestu smrti a omezení počtu trestných činů, za jejichž spáchání je možné tento trest udělit; vyzývá íránský lid, aby podpořil kampaň nazvanou „Zastavte trest smrti: svět rozhoduje“, kterou zahájila Světová koalice proti trestu smrti a další nevládní organizace; |
14. |
vyzývá státní orgány, aby dodržovaly mezinárodně uznávané právní nástroje ochrany osob patřícím k náboženským menšinám, ať už jsou úředně uznány, či ne; odsuzuje současné pohrdání právy menšin a požaduje, aby měly menšiny možnost požívat všech práv, které jim jsou zaručeny íránskou ústavou a mezinárodním právem; dále vyzývá státní orgány, aby odstranily všechny formy diskriminace na základě náboženství nebo etnického původu nebo diskriminace osob patřících k menšinám, jako jsou Kurdové, Ázerbájdžánci, Arabové, Balúčové a baháisté; vyzývá zvláště ke zrušení faktického zákazu praktikování baháismu; |
15. |
vyzývá íránské orgány, aby bezpodmínečně propustily všechny „vězně svědomí“, zejména novináře Emaddedína Baghího, Aku Kurdnasaba, Ejlala Ghavámího, Muhammada Sadegha Kabúdvanda, Saída Matinpúra, Adnána Hasanpúra, Abdulvahída Butimara, Kaveha Džavanmarda a Muhammada Hasana Fallahjeha, odboráře Mansúra Osanlua, Ibráhíma Madadího a Mahmúda Salehího a studenty Ehsana Mansúrího, Madžída Tavakolího a Ahmada Ghassabana; odsuzuje zadržení a uvěznění obránce lidských práv Dr. Sohraba Razzaghiho dne 24. října 2007 a vyzývá k jeho okamžitému a bezpodmínečnému propuštění; |
16. |
naléhavě vyzývá Valné shromáždění Organizace Spojených národů, aby hlasovalo o rezoluci, jež explicitně a rozhodným způsobem odsoudí porušování základních lidských práv v Íránu, a aby přijalo naléhavá opatření s cílem zastavit v této zemi nedávnou vlnu poprav; |
17. |
vyzývá Radu a Komisi, aby pozorně sledovaly vývoj v Íránu a upozorňovaly na konkrétní případy porušování lidských práv; vyzývá Radu a Komisi, aby o sledování situace v Íránu podávaly zprávy; |
18. |
navrhuje, aby byl znovu zahájen dialog o lidských právech mezi Íránem a EU přerušený v červnu 2004; |
19. |
opětovně vyjadřuje svou podporu všem organizacím a jednotlivcům v Íránu, jež ve svém boji za demokratická práva postupují cestou dialogu; |
20. |
vyzývá Komisi, aby se v zájmu otevřeného dialogu co nejvíce zasadila o podporu občanské společnosti a akademických, socioekonomických a kulturních výměn mezi Evropou a Íránem, a to zejména prostřednictvím nového nástroje pro demokracii a lidská práva; |
21. |
vyzývá členské státy EU, aby upustily od vyhošťování íránských žadatelů o azyl, včetně těch, jež jsou pronásledováni kvůli své sexuální orientaci, a vyzývá Řecko, aby do Íránu nevracelo Muhammada Hasana Talebího, Muhammada Husajna Džafárího a Vahída Šokúhího Niu; |
22. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi, vysokému představiteli pro SZBP, vládám a parlamentům členských států, generálnímu tajemníkovi Organizace spojených národů, Radě OSN pro lidská práva, předsedovi Nejvyššího soudu Íránu a vládě a parlamentu Íránské islámské republiky. |
(1) Údaje o počtu poprav poskytla organizace Amnesty International k 18. říjnu 2007.
P6_TA(2007)0489
Pákistán
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o Pákistánu
Evropský parlament,
— |
s ohledem na svá předchozí usnesení o Pákistánu, zejména na usnesení ze dne 12. července 2007 (1), |
— |
s ohledem na Dohodu o spolupráci mezi Evropským společenstvím a Pákistánskou islámskou republikou o partnerství a rozvoji ze dne 24. listopadu 2001, |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 24. května 2007 o Kašmíru (2), |
— |
s ohledem na čl. 115 odst. 5 jednacího řádu, |
A. |
vzhledem k tomu, že Benázír Bhuttová, doživotní předsedkyně pákistánské lidové strany (PPP) se dne 18. října 2007 vrátila do Pákistánu; vzhledem k tomu, že návrat paní Bhuttové do Karáčí poznamenal strašný bombový útok, při kterém zahynulo více než 130 osob a více než 500 jich bylo zraněno a že tento útok otřásl již tak velmi vypjatou předvolební atmosférou v Pákistánu, |
B. |
vzhledem k tomu, že pokus Nawáze Šarífa, předsedy pákistánské muslimské ligy, o návrat do Pákistánu byl neúspěšný a že Šaríf musel zemi ihned po svém příjezdu opustit, |
C. |
vzhledem k tomu, že se jedná o jasné náznaky militarizace Pákistánu a rostoucího vlivu tajných služeb, které mají i nadále velmi silný vliv na politiku, vládu a hospodářství v Pákistánu, |
D. |
vzhledem k tomu, že současné parlamentní volební období končí dne 15. listopadu 2007 a že konání všeobecných voleb v Pákistánu bylo stanoveno na polovinu ledna roku 2008, |
E. |
vzhledem k tomu, že pro znovunastolení demokracie je třeba, aby se moc znovu vrátila do rukou civilní vlády, |
F. |
vzhledem k tomu, že dne 17. října 2007 Nejvyšší soud Pákistánu znovu zahájil své slyšení týkající se otázky, zda bylo zvolení prezidenta Mušarafa v souladu s ústavou a že by své rozhodnutí měl oznámit v nejbližší době, |
G. |
vzhledem k tomu, že Evropská unie poskytuje Pákistánu významné finanční prostředky na zmírnění chudoby, zdravotní péči a veřejné školství, |
1. |
důrazně odsuzuje vražedný bombový atentát proti vůdcům opozice a civilním občanům; žádá, aby pákistánská vláda přijala okamžitá opatření s cílem zajistit důkladné a nezávislé vyšetřování tohoto atentátu, které by umožnilo dostat jeho autory před soud; |
2. |
vyjadřuje svou hlubokou podporu lidu Pákistánu, a zejména těm rodinám, jejichž příslušníci byli při tomto opovrženíhodném činu zraněni či usmrceni; |
3. |
opakovaně vyjadřuje svou solidaritu s lidem Pákistánu, který sdílí cíle demokratické správy a transparentního a odpovědného státu a jež s odvahou a odhodlaně čelí teroristickému a zločinnému násilí; |
4. |
naléhá na Pákistán, aby dodržoval všechny zásady obsažené ve výše uvedené dohodě o spolupráci, a zejména v doložce o demokracii a lidských právech; |
5. |
důrazně odsuzuje nucený odjezd bývalého ministerského předsedy Nawáze Šarífa dne 10. září 2007 do Saudské Arábie, a to i přes rozhodnutí Nejvyššího soudu Pákistánu, podle kterého se do Pákistánu mohl vrátit; |
6. |
žádá vládu Pákistánu, aby jako předpoklad demokratických voleb umožnila návrat všech politických vůdců s cílem vyvážit moc extrémistických sil v zemi a přispět k vytvoření legitimní vlády, která by vzešla ze svobodných a spravedlivých voleb a nahradila by současnou vojenskou diktaturu; |
7. |
opakuje svou žádost, aby prozatímní vláda, která bude vytvořena, byla nezávislá a znovu opakuje svou obavu ohledně skutečnosti, že o složení prozatímní vlády rozhoduje prezident Mušaraf sám; |
8. |
odsuzuje některé nedávné postupy Nejvyššího soudu v Pákistánu, které vzbudily vážné obavy, pokud jde o dodržování zásady právního státu; vyzývá pákistánskou vládu, aby se zdržela politických zásahů a dodržovala nezávislost soudnictví; |
9. |
odsuzuje skutečnost, že se prezident Mušaraf nevzdal funkce velitele ozbrojených sil předtím, než se stal kandidátem a než byl zvolen prezidentem, tak jak se dříve zavázal vůči EU; opakuje svou žádost, aby tak učinil předtím, než se ujme své funkce; poznamenává, že nesplnění závazku mělo negativní vliv na důvěryhodnost úřadu prezidenta Pákistánu; |
10. |
odsuzuje svévolné zatýkání členů opozice, kteří kritizují prezidenta Mušarafa a naléhá na vládu, aby přijala a uplatňovala směrnici Nejvyššího soudu s cílem skoncovat s mizením politických protivníků; |
11. |
naléhavě žádá Pákistán, aby se vrátil k demokratickému způsobu vlády uspořádáním svobodných, spravedlivých a demokratických voleb v lednu roku 2008 a varuje před vyhlášením výjimečného stavu nebo zavedením jiných opatření potlačujících svobodu projevu, sdružování, shromažďování nebo pohybu; naléhavě žádá vládu Pákistánu, aby umožnila všem stranám rovné zastoupení ve sdělovacích prostředcích; |
12. |
naléhavě žádá Pákistán, aby přijal okamžitá opatření s cílem omezit vliv armády na společnost jako celek; vyzývá pákistánskou vládu, aby chápala nastolení civilní vlády a posílení demokratických institucí jako jediný způsob, jak reagovat na výzvy pákistánské společnosti; naléhavě a opětovně žádá vládu, aby omezila úlohu a vliv vojenských a ostatních ozbrojených skupin a vrátila moc demokratickým institucím; |
13. |
je znepokojen zprávami o probíhajících represích, kterým jsou vystaveny náboženské menšiny jako jsou křesťané, budhisté, hinduisté, sikhové a Ahmadiové a používání zákonů o rouhání proti náboženským menšinám; |
14. |
vyzývá pákistánskou vládu, aby přijala okamžitá opatření s cílem zastavit represi založenou na náboženském vyznání a zajistit nedotknutelnost a bezpečnost všech menšin tím, že jim poskytne skutečnou a účinnou právní a politickou ochranu; vyzývá Pákistán, aby reformoval blasfemické zákony, které jsou ve velkém rozsahu zneužívány; naléhavě žádá pákistánskou vládu, aby zajistila skutečnou ochranu právníkům a obráncům lidských práv, kteří čelí hrozbám za to, že obhajují osoby obžalované z blasfemie; naléhavě žádá pákistánskou vládu, aby zajistila skutečnou ochranu zranitelným náboženským a ostatním menšinovým komunitám, kterým extrémisté vyhrožují nucenou konverzí a násilným zastrašováním; |
15. |
vyzývá pákistánské úřady, aby zrušily tzv. „hudúd“ nařízení, která vedla k uvěznění stovek žen; |
16. |
vítá skutečnost, že EU bude dohlížet nad parlamentními volbami v Pákistánu a že se Parlament zúčastní pozorovatelské mise; je znepokojen skutečností, že se pákistánské ženy nebudou moci plně zapojit do demokratického procesu, protože podmínkou pro kandidaturu je akademický titul, což předem znemožní 70 % pákistánských žen v těchto volbách kandidovat; vyzývá naléhavě k odstranění tohoto omezení; |
17. |
uznává úsilí Pákistánu čelit nárůstu teroristických skupin; vyjadřuje lítost nad skutečností, že řešení navržená s cílem zabránit konfliktu v severním Wazíristánu nebyla úspěšná; vyzývá vládu, aby bojovala s opakujícími se násilnými nepokoji prostřednictvím odpovídajících opatření a aby zavedla právní stát a rozšířila občanská a politická práva v této oblasti; |
18. |
se zvláštním ohledem na probíhající povstání v Balúčistánu žádá, aby armáda upustila od podporování islámských stran s cílem čelit balúčským sekulárním a paštúnským umírněným silám; dále žádá, aby byli propuštěni všichni političtí vězni včetně těch, kteří jsou neprávem zadržováni zpravodajskými službami; |
19. |
zdůrazňuje význam všeobecného přístupu k veřejnému školství a účinnost monitorování madras s cílem předejít tomu, aby je kontrolovali extrémisté; vyzývá pákistánskou vládu, aby splnila své předcházející závazky, pokud jde o studium zahraničních studentů v madrasách; |
20. |
žádá členské státy, aby zcela dodržovaly Kodex chování EU pro vývoz zbraní; |
21. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi a vládě Pákistánu. |
(1) Přijaté texty, P6_TA(2007)0351.
(2) Přijaté texty, P6_TA(2007)0214.
P6_TA(2007)0490
Súdán
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o Súdánu
Evropský parlament,
— |
s ohledem na svá předchozí usnesení o situaci v Dárfúru, zejména na usnesení ze dne 27. září 2007 (1), |
— |
s ohledem na usnesení Smíšeného parlamentního shromáždění AKT-EU o situaci v Dárfúru, přijaté dne 28. června 2007 ve Wiesbadenu, |
— |
s ohledem na konsensus z Tripolisu o politickém postupu ohledně Dárfúru, přijatý v Tripolisu ve dnech 28. a 29. dubna 2007, |
— |
s ohledem na rozhodnutí Africké unie (AU) z dubna 2004 o vytvoření mise Africké unie v Súdánu (AMIS), |
— |
s ohledem na rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 1706, která navrhuje vyslání mírové jednotky o síle 22 000 vojáků do Dárfúru, |
— |
s ohledem na statut Mezinárodního trestního soudu, pokud jde o mezinárodní mírové mise, |
— |
s ohledem na rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 1778 ze dne 25. září 2007, na základě které mají být ve východním Čadu a v severovýchodní části Středoafrické republiky rozmístěny všestranné mezinárodní jednotky sestávající z mise OSN (MINURCAT), čadských policejních sil vycvičených OSN a vojenské operace Evropské unie (EUFOR), |
— |
s ohledem na článek 115 odst. 5 jednacího řádu, |
A. |
vzhledem k tomu, že dne 30. září 2007 napadly neznámé jednotky základnu Africké unie v Haskanitě v jižním Dárfúru a podle vyjádření Africké unie zabily 10 příslušníků mírových sil a civilní policie, dalších nejméně osm příslušníků mise Africké unie v Súdánu bylo vážně zraněno a přibližně 40 je stále nezvěstných, |
B. |
vzhledem k tomu, že tyto ztráty na životech byly pro jednotku AU, která nedisponuje dostatečnými prostředky, největší v historii, |
C. |
vzhledem k tomu, že v důsledku vlny násilí, která se v jižním Dárfúru v posledních týdnech zdvihla, zahynuli tři řidiči světového potravinového programu a organizace Lékaři bez hranic stáhla své pracovníky z města Muhajiriya, a ponechala tak mnoho lidí vyhnaných z domovů bez lékařské péče, |
D. |
vzhledem k tomu, že jednotky AMIS v Dárfúru v současné době čítají asi 7 000 vojáků a příslušníků civilní policie a jsou prakticky jedinými silami na území Dárfúru, které zajišťují ochranu civilního obyvatelstva; vzhledem k tomu, že v červenci 2007 byla schválena společná operace AU a OSN, smíšené mírové jednotky Africké unie a Organizace spojených národů (UNAMID), o síle 26 000 příslušníků, která bude teprve zahájena, |
E. |
vzhledem k tomu, že úkolem mise Africké unie v Súdánu je monitorovat dodržování dárfúrské mírové dohody a několika dalších dohod o příměří, |
F. |
vzhledem k tomu, že v poslední době došlo k nárůstu počtu útoků na příslušníky mise Africké unie v Súdánu a že od nasazení jednotky v roce 2004 bylo zabito více než 25 vojáků a ostatních příslušníků a několik desítek dalších utrpělo zranění, |
G. |
vzhledem k tomu, že od té doby, co ztroskotala dárfúrská mírová dohoda, došlo k nárůstu bezpráví a ke zhoršení bezpečnostní situace, |
H. |
vítaje skutečnost, že jednotka UNAMID je na rozdíl od stávajících pozorovatelů Africké unie oprávněna aktivně zasahovat v případě ohrožení životů, |
I. |
vzhledem k tomu, že bude trvat nejméně rok, než mírová mise dosáhne plné síly, |
1. |
hluboce zarmoucen a šokován násilnou smrtí a rabováním ve městech Haskanita a Muhajiriya, |
2. |
ostře odsuzuje zabití 10 příslušníků mírových sil Africké unie v Dárfúru a zastává názor, že tento válečný zločin musí být urychleně prošetřen Africkou unií a Organizací spojených národů; |
3. |
se značnou nelibostí sleduje, že se bezpečnostní situace v regionu stále zhoršuje, jak dokládají tyto násilné činy a opakující se zprávy od mezinárodních pozorovatelů a nevládních organizací z Dárfúru; |
4. |
požaduje okamžité zastavení násilí a útoků na příslušníky mise Africké unie v Súdánu, civilisty a humanitární organizace, jejich pracovníky, prostředky a konvoje s pomocí; |
5. |
vyzývá súdánskou vládu a skupiny povstalců, aby při nezávislém vyšetřování tohoto děsivého útoku v Haskanitě plně spolupracovaly a postavily všechny, kteří jsou za něj zodpovědní, před soud; |
6. |
zdůrazňuje, že je třeba objasnit osud nezvěstných příslušníků mírových sil, a požaduje, aby skupina, která je za útok zodpovědná, okamžitě sdělila, kde se zdržuje; |
7. |
odsuzuje skutečnost, že tento útok byl proveden v době, kdy Africká unie a Organizace spojených národů vynakládají veškeré úsilí na to, aby byly 27. října v Libyi obnoveny mírové rozhovory o Dárfúru; naléhá, aby byly v Dárfúru rozmístěny síly UNAMID, které pomohou dárfúrský konflikt ukončit; |
8. |
zdůrazňuje, že podle zvykového válečného práva je zakázáno směřovat útoky na příslušníky a prostředky mezinárodních mírových misí, pokud se aktivně neúčastní bojů; |
9. |
vítá, že súdánská vláda dne 12. června 2007 schválila vstup smíšených jednotek Africké unie a OSN; připomíná však, že už dříve se súdánská vláda několikrát zavázala smíšené jednotky do Súdánu vpustit a tento závazek nedodržela; vyzývá k rychlému rozmístění sil UNAMID s mandátem, který jim umožní účinně chránit civilní obyvatelstvo, a vyzývá Organizaci spojených národů, aby dostála svému závazku a poskytla vojenské jednotky, které přislíbila; |
10. |
připomíná súdánské vládě, že právě ona nese primární odpovědnost za vnitřní bezpečnost a že by se této odpovědnosti neměla zříkat ve prospěch mezinárodního společenství; |
11. |
vyzývá členské státy EU a OSN, aby neprodleně zajistily klíčovou politickou, finanční, logistickou, technickou a jinou podporu, včetně specializovaných příslušníků jednotek AMIS a UNAMID, a umožnily tak včasné dokončení převzetí do konce prosince 2007; naléhá na súdánskou vládu, aby přijala pomoc a vojenské jednotky všech národů a vynaložila veškeré úsilí na to, aby jim usnadnila výkon jejich mandátů; |
12. |
zdůrazňuje, že vojenské jednotky všech stran, včetně jejich příslušníků, vozidel a prostředků, musí být zřetelně odlišeny od humanitárních pracovníků, aby byla zajištěna jejich striktní neutralita a nedocházelo k vojenským útokům; |
13. |
vyzývá Komisi, aby Parlament průběžně informovala o průběhu řádného poskytování finanční pomoci Komise jednotkám AMIS, a zejména o výplatách mzdy a diet vojákům těchto jednotek; |
14. |
vyzývá EU, OSN a Africkou unii, aby v úsilí o vyřešení konfliktu v Dárfúru vystupovaly jednotně a aby upřednostňovaly komplexní mírový proces založený na politickém dialogu se všemi dotčenými stranami; |
15. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi, vládám a parlamentům členskýchstátů EU, súdánské vládě a súdánskému parlamentu, generálnímu tajemníkovi Organizace spojených národů, vrcholným představitelům států a vlád Ligy arabských států, vládám států AKT, Smíšenému parlamentnímu shromáždění AKT-EU a institucím Africké unie. |
(1) Přijaté texty, P6_TA(2007)0419.
P6_TA(2007)0491
Právo společností
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 25. října 2007 o evropské soukromé společnosti a čtrnácté směrnici v oblasti práva společností o přemístění sídla společností
Evropský parlament,
— |
s ohledem na články 192 a 232 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na rámcovou dohodu o vztazích mezi Evropským parlamentem a Komisí ze dne 26. května 2005, |
— |
s ohledem na sdělení Komise o modernizaci práva společností a zlepšení správy a řízení společností v Evropské unii - Plán posunout se vpřed (KOM(2003)0284), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 4. července 2006 o nedávném vývoji a vyhlídkách v oblasti práva společností (1), |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 1. února 2007 statutu evropské soukromé společnosti (2), |
— |
s ohledem na otázku k ústnímu zodpovězení O-0042/2007 předloženou Výborem pro právní záležitosti k současnému stavu legislativního procesu týkajícího se „statutu evropské soukromé společnosti“ a „čtrnácté směrnice v oblasti práva společností“, |
— |
s ohledem na příslušné sdělení Komise učiněné na právě probíhajícím plenárním zasedání, |
— |
s ohledem na čl. 39 odst. 5 a čl. 103 odst. 2 jednacího řádu, |
A. |
vzhledem k tomu, že regulační rámec EU pro právo společností a správu a řízení podniků je třeba přizpůsobit tak, aby zohledňoval skutečnost, že evropské podniky ve stále větší míře působí napříč hranicemi uvnitř EU a že integrace evropských trhů pokračuje, |
1. |
vítá oznámení Komise o záměru předložit legislativní návrh týkající se statutu evropské soukromé společnosti nejpozději do 30. června 2008; |
2. |
vítá toto oznámení Komise zejména s ohledem na usnesení Parlamentu ze dne 1. února 2007 a na článek 192 Smlouvy týkající se žádostí Parlamentu o předložení příslušného legislativního návrhu Komisí; |
3. |
zdůrazňuje své očekávání, že tento legislativní návrh bude formálně zahrnut do legislativního pracovního programu Komise na rok 2008; |
4. |
věří, že Komise bude jednat a předloží návrh v oznámeném termínu do 30. června 2008; |
5. |
vyjadřuje politování nad skutečností, že Komise po značném zpoždění nyní Parlamentu oznámila, že legislativní návrh týkající se čtrnácté směrnice v oblasti práva společností předložit nehodlá; |
6. |
ponechává si však právo učinit jakákoliv další opatření v otázce přeshraničního přemístění sídla společností; |
7. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi. |
(1) Úř. věst. C 303 E, 13.12.2006, s. 114.
(2) Přijaté texty, P6_TA(2007)0023.