ISSN 1977-0863

doi:10.3000/19770863.CA2013.075.cze

Úřední věstník

Evropské unie

C 75A

European flag  

České vydání

Informace a oznámení

Svazek 56
14. března 2013


Oznámeníč.

Obsah

Strana

 

V   Oznámení

 

SPRÁVNÍ ŘÍZENÍ

 

Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO)

2013/C 075A/01

Oznámení o otevřeném výběrovém řízení – EPSO/AD/249/13

1

PŘEHLED VÝBĚROVÝCH ŘÍZENÍ ZVEŘEJNĚNÝCH V ŘADĚ C A ÚŘEDNÍHO VĚSTNÍKU

Níže najdete seznam Úředních věstníků řady C A publikovaných v tomto roce.

Pokud není uvedeno jinak, jsou Úřední věstníky publikovány ve všech jazykových verzích.

5

 

27

(RO)

29

 

33

 

34

 

36

(DA)

41

(BG)

43

(EN)

49

(ET)

50

(HU)

51

(SL)

54

(DE/EN/FR)

58

(EN/GA)

75

 

CS

 


V Oznámení

SPRÁVNÍ ŘÍZENÍ

Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO)

14.3.2013   

CS

Úřední věstník Evropské unie

CA 75/1


OZNÁMENÍ O OTEVŘENÉM VÝBĚROVÉM ŘÍZENÍ

EPSO/AD/249/13

(2013/C 75 A/01)

Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO) pořádá otevřené výběrové řízení na základě kvalifikačních předpokladů a zkoušek pro sestavení rezervních seznamů administrátorů (1).

ADMINISTRÁTOŘI (AD 7)

v těchto oborech:

1.

MAKROEKONOMIE

2.

FINANČNÍ EKONOMIE

Cílem tohoto výběrového řízení je sestavit rezervní seznamy pro obsazení volných míst v orgánech Evropské unie.

Před přihlášením je zapotřebí si pečlivě přečíst pokyny, které platí pro otevřená výběrová řízení a jsou zveřejněny v Úředním věstníku Evropské unie C 270 A ze dne 7. září 2012 i na internetové stránce úřadu EPSO.

Tyto pokyny, jež jsou nedílnou součástí oznámení o výběrovém řízení, vám pomohou porozumět pravidlům, která upravují postupy a způsoby přihlašování.

OBSAH

I.

OBECNÝ RÁMEC

II.

NÁPLŇ PRÁCE

III.

PODMÍNKY ÚČASTI VE VÝBĚROVÉM ŘÍZENÍ

IV.

VSTUPNÍ TESTY

V.

PŘIJETÍ DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ A VÝBĚR NA ZÁKLADĚ KVALIFIKAČNÍCH PŘEDPOKLADŮ

VI.

HODNOTÍCÍ CENTRUM

VII.

REZERVNÍ SEZNAMY

VIII.

PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY

PŘÍLOHY

I.   OBECNÝ RÁMEC

1.

Počet úspěšných uchazečů

Oblast 1 = 37

Oblast 2 = 27

2.

Poznámky

Toto výběrové řízení zahrnuje dvě oblasti. Přihlášku lze podat pouze pro jednu z uvedených oblastí.

Tuto volbu je třeba učinit při elektronickém zápisu a po potvrzení a podání elektronické přihlášky ji již není možné změnit.

II.   NÁPLŇ PRÁCE

Požadované profily uchazečů jsou popsány v přílohách.

III.   PODMÍNKY ÚČASTI VE VÝBĚROVÉM ŘÍZENÍ

K datu uzávěrky elektronického zápisu musí uchazeč splňovat následující obecné a specifické podmínky:

1.

Obecné podmínky

a)

Být občanem jednoho z členských států Evropské unie.

b)

Požívat svých občanských práv.

c)

Splňovat veškeré zákonné povinnosti týkající se vojenské služby.

d)

Poskytovat morální záruky vyžadované pro výkon výše uvedených funkcí.

2.

Specifické podmínky

2.1

Kvalifikační předpoklady a diplomy

Viz bod 2 příloh

2.2

Odborná praxe

Viz bod 3 příloh

2.3

Jazykové znalosti (2)

 

Jazyk 1

Hlavní jazyk

výborná znalost jednoho z 23 úředních jazyků Evropské unie

a

 

jazyk 2

Druhý jazyk (musí být jiný než jazyk 1)

uspokojivá znalost angličtiny, francouzštiny nebo němčiny

V souladu s rozsudkem vydaným Soudním dvorem EU (velkým senátem) ve věci C-566/10 P, Italská republika v. Evropská komise, musejí orgány Unie uvést důvody pro omezení výběru druhého jazyka v tomto výběrovém řízení pouze na určitý počet úředních jazyků Unie.

Uchazeči se tudíž upozorňují, že možnosti výběru druhého jazyka jsou v tomto výběrovém řízení definovány v souladu se služebním zájmem, na základě kterého se požaduje, aby se mohli noví kolegové přijatí do služebního poměru okamžitě zapojit do pracovního procesu a byli ve své každodenní práci schopni efektivní komunikace. V opačném případě by bylo účinné fungování orgánů vážně narušeno.

Na základě dlouhodobé praxe orgánů Unie – pokud jde o jazyky používané pro interní komunikaci – a rovněž při současném zohlednění potřeb útvarů v oblasti externí komunikace a zpracovávání spisů jsou nejčastěji používanými jazyky nadále angličtina, francouzština a němčina. Kromě toho si angličtinu, francouzštinu a němčinu zcela nejčastěji jako druhý jazyk volí uchazeči ve výběrových řízeních umožňujících svobodnou volbu. To potvrzuje stávající vzdělávací a profesní standardy, na základě kterých se lze o uchazečích o pracovní místa v orgánech Unie domnívat, že ovládají alespoň jeden z těchto jazyků. Při zvažování služebního zájmu a potřeb, jakož i schopností uchazečů, a při současném zohlednění konkrétní oblasti tohoto výběrového řízení je tudíž oprávněné organizovat testy v těchto třech jazycích, a zajistit tak, aby všichni uchazeči ovládali alespoň jeden z těchto tří úředních jazyků na pracovní úrovni, ať je jejich první úřední jazyk jakýkoli. Všichni uchazeči, včetně těch, jejichž první jazyk patří mezi tři uvedené jazyky, musejí navíc – v zájmu rovného zacházení se všemi uchazeči – absolvovat testy ve svém druhém jazyce, který je jedním ze tří uvedených. Tento způsob posouzení specifických schopností umožní orgánům Unie, aby u uchazečů vyhodnotily, zda jsou schopni podat okamžitý pracovní výkon v prostředí, které se podobá situaci na daném pracovním místě. Není tím dotčena pozdější jazyková příprava k získání schopností pracovat ve třetím jazyce v souladu s čl. 45 odst. 2 služebního řádu.

IV.   VSTUPNÍ TESTY

Vstupní testy na počítači se budou konat pouze v případě, že počet přihlášených uchazečů překročí určitý limit. Tento limit určí ředitel úřadu EPSO, jakožto orgán oprávněný ke jmenování, po uzávěrce přihlášek. Tento limit se může v jednotlivých oblastech lišit a uchazeči o něm budou informováni prostřednictvím svých účtů EPSO.

Porota určuje úroveň obtížnosti testů a schvaluje jejich znění na základě návrhů úřadu EPSO.

1.

Pozvánka

K testům budete pozváni, pokud přihlášku potvrdíte ve stanovené lhůtě (viz oddíl VIII).

Upozornění:

1.

potvrzením přihlášky prohlašujete, že splňujete obecné i specifické podmínky uvedené v oddílu III;

2.

pro účast na testech je nutné rezervovat si konkrétní datum; tato rezervace musí být bezpodmínečně provedena ve lhůtě, která vám bude sdělena prostřednictvím účtu EPSO.

2.

Podoba a hodnocení testů

Série testů spočívající v otázkách s výběrem odpovědí, na jejichž základě se vyhodnotí obecné schopnosti a dovednosti uchazečů v těchto oblastech:

Test a)

verbální uvažování

hodnocení: 0 až 20 bodů

požadované minimum: 10 bodů

Test b)

numerické uvažování

hodnocení: 0 až 10 bodů

Test c)

abstraktní uvažování

hodnocení: 0 až 10 bodů

 

Součet bodů za testy b) a c) musí být nejméně 10 bodů.

3.

Jazyk testů

jazyk 1

V.   PŘIJETÍ DO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ A VÝBĚR NA ZÁKLADĚ KVALIFIKAČNÍCH PŘEDPOKLADŮ

1.   Postup

Hodnocení obecných i specifických podmínek a výběr na základě kvalifikačních předpokladů se provádí nejprve na základě informací, které uchazeč uvedl v přihlášce.

a)

Vaše odpovědi na otázky ohledně obecných i specifických podmínek budou zpracovány s cílem zjistit, zda budete zařazen do seznamu uchazečů, kteří splňují všechny podmínky přijetí do výběrového řízení.

Pokud se nejprve uspořádají vstupní testy, provede se hodnocení obecných i specifických podmínek v sestupném pořadí podle počtu bodů získaných ve vstupních testech pro každou z oblastí, dokud nebude dosažen cílový počet uchazečů stanovený orgánem oprávněným ke jmenování, kteří:

dosáhli požadovaného minimálního počtu bodů a zároveň ve vstupních testech získali nejlepší známky a

splňují podmínky přijetí do výběrového řízení.

Pokud se na posledním místě umístí více uchazečů se stejnou známkou, všichni tito uchazeči postoupí do fáze výběru na základě kvalifikačních předpokladů. Formuláře elektronických přihlášek uchazečů, kteří se umístí pod tímto bodovým limitem, nebudou posuzovány.

b)

Mezi uchazeči, kteří splňují podmínky přijetí do výběrového řízení, poté provede porota výběr na základě kvalifikačních předpokladů, a určí tak uchazeče, jejichž kvalifikace (zejména diplomy a odborná praxe) nejlépe odpovídá náplni práce a kritériím výběru uvedeným v tomto oznámení o výběrovém řízení. Tento výběr se provádí výhradně na základě Vašich prohlášení uvedených v záložce „hodnotitel dovedností“ ve dvou fázích:

první výběr na základě kvalifikačních předpokladů se provádí výhradně na základě odpovědí uvedených v záložce „hodnotitel dovedností“ na formuláři přihlášky a podle váhy každé z těchto otázek. Porota přidělí před zahájením přezkumu přihlášek každé otázce váhu 1 až 3 podle významu, kterou přikládá kritériu výběru uvedenému v bodě 4 přílohy. Formuláře elektronických přihlášek uchazečů, kteří získali nejvyšší počet bodů, pak postoupí do druhé fáze výběru,

počet spisů posuzovaných v této druhé fázi odpovídá v každé z oblastí zhruba devítinásobku počtu uchazečů pozvaných do hodnotícího centra. Porota ověří odpovědi uchazečů a přidělí každé odpovědi známku 0 až 4. Součet známek, vynásobených hodnotou přidělenou každé otázce, tvoří celkovou známku.

Porota následně sestaví pořadí uchazečů podle těchto celkových známek. Počet uchazečů pozvaných (3) do hodnotícího centra odpovídá v každé oblasti nejvýše trojnásobku počtu úspěšných uchazečů. Tento počet bude zveřejněn na internetových stránkách úřadu EPSO (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

2.   Ověření prohlášení uvedených ve formuláři elektronické přihlášky

Po zkoušce v hodnotícím centru a na základě jejích výsledků úřad EPSO ověří prohlášení uchazečů učiněná v elektronické přihlášce, pokud jde o splnění obecných podmínek, a porota ověří splnění specifických podmínek na základě dokladů předložených uchazeči. Co se týče hodnocení kvalifikačních předpokladů, doklady budou zohledněny pouze pro potvrzení odpovědí uvedených v záložce „hodnotitel dovedností“. Pokud z tohoto ověření vyplyne, že uvedená prohlášení (4) nejsou podložena příslušnými doklady, dotyční uchazeči budou z výběrového řízení vyloučeni.

Ověření se provádí v sestupném pořadí na základě výkonu u uchazečů, kteří dosáhli požadovaného minimálního počtu bodů a získali nejlepší celkové známky ve všech testech d), e), f) a g) v hodnotícím centru. Tito uchazeči museli rovněž dosáhnout požadovaného minimálního počtu bodů v testech obecných schopností a), b) a c). Toto ověření se provádí až do dosažení počtu uchazečů, kteří mohou být zapsáni na rezervní seznam a kteří skutečně splňují všechny podmínky přijetí. Po dosažení tohoto počtu se doklady ostatních uchazečů zkoumat nebudou.

VI.   HODNOTÍCÍ CENTRUM

1.

Pozvání do hodnotícího centra

Pokud patříte mezi uchazeče (5), kteří

podle svého prohlášení při elektronickém zápisu splňují obecné i specifické podmínky přijetí v oddílu III

a

získali jednu z nejlepších známek ve fázi výběru na základě kvalifikačních předpokladů,

budete pozváni do hodnotícího centra (6), které se koná obvykle v Bruselu během jednoho nebo dvou dnů.

2.

Hodnotící centrum

Budou hodnoceny tyto tři druhy vašich schopností:

schopnosti v oblasti uvažování, pokud ovšem tyto schopnosti již nebyly předem ověřovány při vstupních testech: testy a), b) a c)

specifické schopnosti: test d)

obecné schopnosti: testy e), f) a g)

vaše schopnosti v oblasti uvažování prostřednictvím těchto testů (7):

a)

testu ověřujícího verbální uvažování

b)

testu ověřujícího numerické uvažování

c)

testu ověřujícího abstraktní uvažování

vaše specifické schopnosti v dané oblasti na základě těchto prvků (7):

d)

strukturovaný pohovor o dovednostech v oboru a na základě odpovědí uvedených v záložce „hodnotitel dovedností“ ve formuláři přihlášky

vaše obecné schopnosti  (8) na základě těchto prvků (7):

e)

případová studie

f)

cvičení ve skupině

g)

strukturovaný pohovor o obecných dovednostech

Každá z těchto obecných schopností bude testována podle následujícího schématu:

 

Případová studie

Cvičení ve skupině

Strukturovaný pohovor

Analýza a řešení problémů

x

x

 

Komunikace

x

 

x

Orientace na kvalitu a výsledky

x

 

x

Vzdělávání a vlastní rozvoj

 

x

x

Stanovování priorit a organizace práce

x

x

 

Odolnost

 

x

x

Práce v kolektivu

 

x

x

Schopnost vedení

 

x

x

3.

Jazyky v hodnotícím centru

Jazyk 1 pro testy a), b) a c)

Jazyk 2 pro testy d), e), f) a g)

4.

Hodnocení a přidělená váha

Schopnosti v oblasti uvažování

a)

verbální: 0 až 20 bodů

požadované minimum: 10 bodů

b)

numerické: 0 až 10 bodů

c)

abstraktní: 0 až 10 bodů

požadované minimum za testy b) a c) dohromady: 10 bodů

Testy a), b) a c) jsou vyřazovací, body získané v těchto testech však nebudou připočteny k dalším výsledkům dosaženým v hodnotícím centru.

Specifické schopnosti (test d))

0 až 100 bodů

požadované minimum: 50 bodů

váha: 55 % celkové známky

Obecné schopnosti (testy e), f) a g))

0 až 80 bodů za všechny obecné schopnosti (10 bodů za každou hodnocenou schopnost)

požadované minimum:

 

3 body za každou schopnost

a

 

40 bodů dohromady za všech 8 obecných schopností

váha: 45 % celkové známky

VII.   REZERVNÍ SEZNAM

1.

Zápis na rezervní seznam

Porota zapíše vaše jméno na rezervní seznam,

pokud patříte mezi uchazeče (9), kteří získali požadovaný minimální počet bodů za testy a) až g) a jeden z nejvyšších celkových počtů bodů za testy d), e), f) a g) v hodnotícím centru (viz počet úspěšných uchazečů, oddíl I, bod 1)

a pokud na základě posouzení dokladů splňujete všechny podmínky pro přijetí.

2.

Pořadí

Seznam je rozdělen podle oblastí a jména úspěšných uchazečů jsou seřazena podle abecedy.

VIII.   PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY

1.

Elektronický zápis

Zapsat se musíte elektronickou cestou podle pokynů uvedených na internetových stránkách úřadu EPSO, zejména v návodu pro zápis.

Lhůta (včetně potvrzení): 16. dubna 2013 ve 12:00 hodin (poledne) bruselského času

2.

Spis uchazeče

Pokud jste mezi uchazeči pozvanými do hodnotícího centra, budete muset do hodnotícího centra přinést (10) úplnou dokumentaci k přihlášce (podepsaný formulář elektronické přihlášky a doklady).

Pravidla: viz bod 6.1 pokynů platných pro výběrová řízení.


(1)  Každým výrazem, kterým se v tomto oznámení odkazuje na osobu mužského pohlaví, se odkazuje rovněž na osobu ženského pohlaví.

(2)  Viz společný evropský referenční rámec pro jazyky – požadovaná minimální úroveň: jazyk 1 = C1/jazyk 2 = B2 –

(http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessmentGrid.csp)

(3)  Uchazeči, kteří nebyli pozváni do hodnotícího centra, obdrží hodnotící formulář, jakož i hodnotu, kterou porota přidělila každé otázce.

(4)  Tyto informace budou ověřeny na základě dokladů. Teprve poté bude sestaven rezervní seznam (viz oddíl VII bod 1 a oddíl VIII bod 2).

(5)  V případě, že by se na posledním místě nacházelo několik uchazečů se stejným hodnocením, budou všichni tito uchazeči pozváni do hodnotícího centra.

(6)  Z organizačních důvodů se tyto testy ověřující uvažování, jakož i případová studie (test e) mohou konat v testovacích centrech v členských státech nezávisle na ostatních zkouškách v hodnotícím centru.

(7)  Obsah schvaluje porota.

(8)  Definice těchto schopností jsou uvedeny v bodu 1.2 pokynů platných pro otevřená výběrová řízení.

(9)  V případě, že by se na posledním místě nacházelo několik uchazečů se stejným hodnocením, budou všichni tito uchazeči zapsáni na rezervní seznam.

(10)  Datum konání zkoušek v hodnotícím centru vám bude sděleno s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím vašeho účtu EPSO.


PŘÍLOHA I

OBLAST 1 – MAKROEKONOMIE

1.   Náplň práce

Toto otevřené výběrové řízení se koná za účelem náboru administrátorů (AD 7) v oblasti makroekonomie, se zaměřením na mnohostranný dohled i na dohled nad jednotlivými zeměmi a na politické analýzy a návrhy politik.

Hlavní náplň práce:

dohled nad makroekonomickým vývojem a politikami členských států, eurozóny a Evropské unie,

navrhování a realizace makroekonomických ozdravných programů,

empirická analýza anebo modelová simulace, o něž se bude opírat tvorba a posuzování hospodářských politik, včetně takových oblastí, jako jsou např. veřejné finance, strukturální reformy či finanční instituce a trhy,

navrhování analytických rámců a nástrojů pro analýzu hospodářského vývoje a výsledků politiky,

příprava ekonomických prognóz Evropské komise,

spolupráce s mezinárodními ekonomickými a finančními institucemi, veřejnými orgány a dalšími zúčastněnými subjekty při realizaci hospodářského dohledu a ekonomických ozdravných programů,

příprava analytických, politických a právních dokumentů souvisejících s výše popsanými činnostmi, které jsou určeny pro interní potřebu i ke zveřejnění.

2.   Diplomy

Úroveň vzdělání odpovídající ukončenému vysokoškolskému vzdělání v oboru ekonomie v minimální délce čtyř let, které je osvědčeno diplomem.

NEBO

Úroveň vzdělání odpovídající ukončenému vysokoškolskému vzdělání v oboru ekonomie v minimální délce tří let, které je osvědčeno diplomem a po němž následovala odborná praxe v minimální délce jednoho roku přímo související s náplní práce, jež je popsána v bodu 1.

POZN.: Minimálně roční odborná praxe je nedílnou součástí vzdělání a nelze ji započíst do doby trvání vyžadované odborné praxe.

3.   Odborná praxe

Odborná praxe v oboru makroekonomie v minimální délce 6 let.

Tato odborná praxe je brána v potaz, pouze pokud byla získána po obdržení diplomu, který je vyžadován pro účast v tomto výběrovém řízení.

4.   Kritéria výběru

V rámci výběru na základě kvalifikačních předpokladů porota vezme v úvahu tyto prvky:

1.

Diplom (jiný než PhD) nebo certifikát získaný vedle diplomu, který je vyžadován pro účast v tomto výběrovém řízení (jak je popsán v bodu 2) v jedné z těchto oblastí: ekonomie, kvantitativní analýza, finance a aplikovaná makroekonomie.

2.

Titul PhD v jedné z těchto oblastí: ekonomie, kvantitativní analýza, finance a aplikovaná makroekonomie.

3.

Odborná praxe v minimální délce 2 let v mezinárodních ekonomických anebo finančních institucích.

4.

Odborná praxe v minimální délce 2 let v orgánu státní správy, který odpovídá za navrhování a realizaci hospodářských, fiskálních nebo měnových politik.

5.

Odborná praxe v minimální délce 2 let v akademických, politických a výzkumných institucích (se specializací v oboru ekonomie nebo hospodářské politiky).

6.

Publikační činnost v odborných ekonomických časopisech v oblasti kvantitativní analýzy a modelování.

7.

Publikační činnost v odborných ekonomických časopisech v oblasti makroekonomie.

8.

Zkušenosti s přípravou technických i netechnických zpráv o makroekonomických trendech, dohledu a prognózách.

9.

Zkušenosti s přípravou technických i netechnických zpráv o hospodářském dopadu strukturálních reforem a politik, jejichž cílem je zlepšit konkurenceschopnost.

10.

Zkušenosti s přípravou technických i netechnických zpráv o veřejných financích a evropském hospodářském řízení.

11.

Minimálně dvouletá zkušenost s aplikovanou ekonometrií, jako je např. sériová analýza a panelová regresní analýza.

12.

Zkušenosti s vývojem anebo používáním makroekonomických modelů (např. modely DSGE).

13.

Odborná praxe v oblasti navrhování a realizace hospodářských ozdravných programů.


PŘÍLOHA 2

OBLAST 2 – FINANČNÍ EKONOMIE

1.   Náplň práce

Toto otevřené výběrové řízení se koná za účelem náboru administrátorů (AD 7) v oblasti finanční ekonomie, se zaměřením na mnohostranný dohled i na dohled na jednotlivými zeměmi a na politické analýzy a návrhy politik.

Hlavní náplň práce:

dohled nad fungováním finančních trhů nebo tržních segmentů členských států, eurozóny a Evropské unie a analýza tohoto fungování, a to včetně zjišťování existence případných selhání trhu a cenové manipulace,

analýza a posuzování životaschopnosti, výkonnosti a udržitelnosti finančních institucí a trhů v členských státech, včetně těch států, kde jsou prováděny hospodářské ozdravné programy,

analýza (teoretická, empirická nebo modelová) za účelem podpory tvorby a posuzování politik souvisejících s regulací finančních trhů, finančních institucí a finanční infrastruktury,

rozvoj a uplatňování metod, nástrojů a postupů pro zpracování a výklad finančních, měnových a ekonomických údajů; to zahrnuje údaje o finančních zárukách, které mohou vyžadovat použití kvantitativních technik pro účely posuzování a oceňování,

navrhování, projednávání a realizace finančních nástrojů nebo zvláštních účelových nástrojů (např. systémy záruk v případě dluhových nástrojů nebo nástroje pro sdílení rizik) za účelem podpory provádění politik EU,

spolupráce s mezinárodními ekonomickými a finančními institucemi, veřejnými orgány a dalšími zúčastněnými subjekty při realizaci hospodářského dohledu nad finančními trhy, včetně dohledu v rámci hospodářských ozdravných programů,

příprava analytických, politických a právních dokumentů souvisejících s výše popsanými činnostmi, které jsou určeny pro interní i externí potřebu.

2.   Diplomy

Úroveň vzdělání odpovídající ukončenému vysokoškolskému vzdělání v oboru ekonomie nebo financi v minimální délce čtyř let, které je osvědčeno diplomem.

NEBO

Úroveň vzdělání odpovídající ukončenému vysokoškolskému vzdělání v oboru ekonomie nebo financi v minimální délce tří let, které je osvědčeno diplomem a po němž následovala odborná praxe v minimální délce jednoho roku související s náplní práce, jež je popsána v bodu 1.

POZN.: Minimálně roční odborná praxe je nedílnou součástí vzdělání a nelze ji započíst do doby trvání vyžadované odborné praxe.

3.   Odborná praxe

Odborná praxe v oblasti analýzy finančního sektoru v minimální délce 6 let.

Tato odborná praxe je brána v potaz pouze v případě, že byla získána po obdržení diplomu, který je vyžadován pro účast v tomto výběrovém řízení.

4.   Kritéria výběru

V rámci výběru na základě kvalifikačních předpokladů porota vezme v úvahu tato kritéria:

1.

Diplom (jiný než PhD) nebo certifikát získaný vedle diplomu, který je vyžadován pro účast v tomto výběrovém řízení (jak je popsáno v bodu 2) v jedné z těchto oblastí: finanční ekonomie, ekonomie, podnikové finance, kvantitativní analýza, statistika, aplikovaná ekonomie nebo finanční matematika.

2.

Titul PhD v jedné z těchto oblastí: finanční ekonomie, ekonomie, podnikové finance, kvantitativní analýza, statistika, aplikovaná ekonomie nebo finanční matematika.

3.

Odborná praxe v minimální délce 2 let v bankovní anebo jiné finanční instituci.

4.

Odborná praxe v minimální délce 2 let v orgánu státní správy nebo v mezinárodní instituci odpovídající za obezřetnostní dohled na mikro i makroúrovni.

5.

Odborná praxe v minimální délce 2 let v orgánu státní správy nebo v mezinárodní instituci, které vypracovávají, spravují a realizují politiky v oblasti finanční stability.

6.

Odborná praxe v minimální délce 2 let v akademických, politických a výzkumných institucích se specializací v oboru financí nebo ekonomie.

7.

Minimálně dvouletá zkušenost s analyzováním životaschopnosti a výkonnosti finančních institucí.

8.

Publikační činnost v odborných ekonomických časopisech, zejména v oblasti kvantitativní finanční ekonomie, finanční stability a podnikových financí.

9.

Zkušenosti s přípravou technických i netechnických zpráv o vývoji na finančních trzích, finanční stabilitě a trendech v bankovním sektoru.

10.

Minimálně dvouletá zkušenost s aplikovanou ekonometrií, jako je např. sériová analýza a panelová regresní analýza.

11.

Zkušenosti s vývojem anebo používáním makroekonomických modelů (např. modely DSGE).

12.

Odborná praxe v oblasti navrhování a realizace hospodářských ozdravných programů.