ISSN 1725-5163 doi:10.3000/17255163.CE2010.104.cze |
||
Úřední věstník Evropské unie |
C 104E |
|
České vydání |
Informace a oznámení |
Svazek 53 |
Oznámeníč. |
Obsah |
Strana |
|
IV Informace |
|
|
INFORMACE ORGÁNŮ, INSTITUCÍ A JINÝCH SUBJEKTŮ EVROPSKÉ UNIE |
|
|
Evropský parlament |
|
2010/C 104E/01 |
||
2010/C 104E/02 |
||
2010/C 104E/03 |
||
2010/C 104E/04 |
||
Vysvětlivky k použitým symbolům
(Druh postupu se určuje právním základem navrženým Komisí) Zkratky používané pro Parlamentní Výbory
Zkratky používané pro Politické Skupiny
|
CS |
|
IV Informace
INFORMACE ORGÁNŮ, INSTITUCÍ A JINÝCH SUBJEKTŮ EVROPSKÉ UNIE
Evropský parlament
23.4.2010 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 104/1 |
ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ KONANÉHO V PONDĚLÍ 18. LEDNA 2010
(2010/C 104 E/01)
Obsah
1. |
Pokračování zasedání |
2. |
Prohlášení předsednictví |
3. |
Schválení zápisu z předchozího denního zasedání |
4. |
Členství v politických skupinách |
5. |
Názvy výborů a delegací |
6. |
Členství ve výborech a delegacích |
7. |
Předložení dokumentů |
8. |
Petice |
9. |
Otázky k ústnímu zodpovězení a písemná prohlášení (předložení) |
10. |
Texty dohod dodané Radou |
11. |
Plán práce |
12. |
Jednominutové projevy k důležitým politickým otázkám |
13. |
Pořad jednání příštího denního zasedání |
14. |
Ukončení denního zasedání |
PREZENČNÍ LISTINA
PŘEDSEDNICTVÍ: Jerzy BUZEK
předseda
1. Pokračování zasedání
Denní zasedání bylo zahájeno v 17:00.
2. Prohlášení předsednictví
Předseda učinil krátké prohlášení o zemětřesení, které nedávno postihlo Haiti, a připomněl, že zástupkyně EU na Haiti Pilar Juárez Boal je stále pohřešovaná.
Parlament uctil památku obětí minutou ticha.
Předseda odsoudil popravu britského občana Akmala Šaicha v Číně dne 29. prosince 2009.
Předseda zmínil první kolo prezidentských voleb na Ukrajině, které se konalo dne 17. ledna 2010, a připomněl zahájení španělského předsednictví Rady.
3. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
Dagmar Roth-Behrendt oznámila, že byla přítomna na zasedání dne 11. listopadu 2009, její jméno však není uvedeno na prezenční listině.
Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.
4. Členství v politických skupinách
Nicole Sinclaire již není členkou skupiny EFD s účinností od 18. ledna 2010.
Počínaje tímto datem bude zasedat mezi nezařazenými poslanci.
5. Názvy výborů a delegací
Konference předsedů navrhla přejmenovat delegaci pro vztahy s Mercosurem na „delegaci pro vztahy se zeměmi Mercosuru“.
Parlament návrh schválil.
6. Členství ve výborech a delegacích
Předseda obdržel od skupin PPE a GUE/NGL následující žádosti o jmenování:
podvýbor pro lidská práva:
Marie-Christine Vergiat, kterou je nahrazen Jean-Luc Mélenchon
delegace pro vztahy se zeměmi Mercosuru:
Nuno Teixeira, kterým je nahrazen Albert Deß
delegace pro vztahy se zeměmi jižní Asie:
Albert Deß, kterým je nahrazen Nuno Teixeira
Pokud do schválení zápisu z tohoto dílčího zasedání nebudou předloženy žádné námitky, budou tato jmenování považována za schválená.
7. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty:
1) |
z Rady a Komise
|
2) |
z parlamentních výborů
|
3) |
od poslanců
|
8. Petice
Následující petice, které byly níže uvedeného dne zapsány do rejstříku, byly předány příslušnému výboru podle čl. 201 odst. 6 jednacího řádu:
Dne 17. prosince 2009
Malgorzata Antczak (č. 1711/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1712/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1713/2009); Klaus Samer (č. 1714/2009); Walter Wasilewski (č. 1715/2009); Emmanuelle Arnold (č. 1716/2009); Matthew Lee Hart (č. 1717/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1718/2009); Benjamin Dovečar (č. 1719/2009); Vince Llewelyn (č. 1720/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1721/2009); Matteo Gomirato (č. 1722/2009); Pirjo Alatalo (č. 1723/2009); Emil Lapadat (č. 1724/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1725/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1726/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1727/2009); Juan Manuel Pérez Revuelta (Fundación Comunidad Valenciana - Región Europea) (2 podpisy) (č. 1728/2009); Antonio Gavira Albarrán (Sociedad Ecologista Alwadi-ira) (č. 1729/2009); Andreas Tschierschke (č. 1730/2009);
Dne 6. ledna 2010
(jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1731/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1732/2009); Nadine Frohmut (č. 1733/2009); Thorsten Gernot Wulf (č. 1734/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1735/2009); Marita Wallin Andersson (č. 1736/2009); Antonio Gaspari (Movimento per la vita Italiano) (500 000 podpisů) (č. 1737/2009); David Bremner (č. 1738/2009); Jeanette Norvall-Lindh (č. 1739/2009); Denis Brudna (Photonews) (č. 1740/2009); Karl-Heinz Tröndle (č. 1741/2009); Bruno Laufkötter (č. 1742/2009); Michael Brass (č. 1743/2009); Ad Schmidt (č. 1744/2009); Stanisław Lipiec (Fundacja Cognosco) (2 podpisy) (č. 1745/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1746/2009); Torsten Pasler (č. 1747/2009); Bernd Siotka (č. 1748/2009); Stefanie Günther (č. 1749/2009); Alexandru Serbanescu (č. 1750/2009); Alexandru Sain (č. 1751/2009); Marius Gabriel Mioc (č. 1752/2009); Dimitar Stefanov (č. 1753/2009); Antonio Pérez y Gómez (č. 1754/2009); Frizzi Miranda Persichi (č. 1755/2009); Michelangelo Tripodi (Partito Dei Comunisti Italiani) (21 podpisy) (č. 1756/2009); Valls Alejandro Guillén (2 podpisy) (č. 1757/2009); Vasil Vlasev Vasilev (č. 1758/2009); Georges Da Costa (č. 1759/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1760/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1761/2009); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č. 1762/2009); Anthony Mason (č. 1763/2009); Salvatore Amato (č. 1764/2009); Jesús Rojo Palacios (č. 1765/2009); Federico Cappello (Ass. ne Guardie Ambientali d'Italia (Sez. Provinciale)) (č. 1766/2009); Carmen Gherca (Asociatia Nationala pentru Copii si Adulti cu Autism din Romania - filliala Lasi) (č. 1767/2009); Vitaly Trusevich (2 podpisy) (č. 1768/2009); Mario De Blas Silvan (č. 1769/2009); Carlo Crotti (Associazione Salvaguardia Idraulica del Territorio Padovano e Veneziano) (č. 1770/2009); Marin Mändrila (S.C. MARI-VILA COM S.R.L.) (č. 1771/2009).
9. Otázky k ústnímu zodpovězení a písemná prohlášení (předložení)
Poslanci předložili tyto dokumenty:
1) |
otázky k ústnímu zodpovězení (článek 115 jednacího řádu):
|
2) |
písemná prohlášení k zapsání do rejstříku (článek 123 jednacího řádu):
|
10. Texty dohod dodané Radou
Rada předala ověřené kopie těchto dokumentů:
— |
dobrovolná dohoda o partnerství mezi Evropským společenstvím a Ghanskou republikou při prosazování práva a správě v oblasti lesnictví a o obchodu s dřevařskými výrobky vstupujícími na území Společenství; |
— |
dohoda ve formě výměny dopisů mezi Evropským společenstvím a Egyptskou arabskou republikou o vzájemných liberalizačních opatřeních pro zemědělské produkty, zpracované zemědělské produkty, ryby a produkty rybolovu, o nahrazení protokolů č. 1 a 2 a jejich příloh a o změnách evropsko-středomořské dohody zakládající přidružení mezi Evropským společenstvím a jeho členskými státy na jedné straně a Egyptskou arabskou republikou na straně druhé; |
— |
prozatímní dohoda o obchodu a obchodních záležitostech mezi Evropským společenstvím na jedné straně a Republikou Srbsko na straně druhé; |
— |
rámcová dohoda o komplexním partnerství a spolupráci mezi Evropským společenstvím a jeho členskými státy na jedné straně a Indonéskou republikou na straně druhé. |
11. Plán práce
Na pořadu byl plán práce.
Byl rozdán konečný návrh pořadu jednání lednového plenárního zasedání t.r. (PE 432.673/PDOJ), ke kterému byly navrženy tyto změny (článek 140 jednacího řádu):
Pondělí
beze změny
Úterý
1. |
Předseda s ohledem na nedávné události na Haiti a po konzultaci s politickými skupinami navrhl následující změnu:
Parlament tento návrh schválil. |
2. |
Žádost skupiny S&D, aby byla rozprava o Haiti (bod 38 PDOJ) ukončena předložením návrhů usnesení, o kterých se bude hlasovat na únorovém dílčím zasedání t.r. ve Štrasburku. Vystoupil Hannes Swoboda za skupinu S&D s odůvodněním žádosti. Parlament žádost schválil. Lhůta pro předložení návrhů usnesení: středa 3. února 2010 ve 12:00. |
3. |
Žádost skupiny ALDE, aby byla rozprava o otázce k ústnímu zodpovězení o dohodě o volném obchodu EU-Jižní Korea (bod 8 PDOJ) odročena na únorové dílčí zasedání t.r. ve Štrasburku. Parlament žádost schválil. |
4. |
Žádost Výboru pro rozvoj, aby byla rozprava o zprávě Eva Joly – Druhá revize dohody o partnerství AKT-ES (dohody z Cotonou) (A7-0086/2009) (bod 7 PDOJ) zařazena na pořad jednání zasedání v úterý večer jako první bod ve 21:00. Parlament žádost schválil. |
Středa
Žádost skupiny EFD, aby byly návrhy usnesení o ochraně zásady subsidiarity předložené na ukončení rozpravy, která se konala dne 15. prosince 2009 (bod 20 zápisu ze dne 15.12.2009), zařazeny do hlasování.
Vystoupili: Francesco Enrico Speroni za skupinu EFD s odůvodněním žádosti a Hannes Swoboda za skupinu S&D proti této žádosti.
Parlament žádost zamítl EH (113 pro, 196 proti, 11 zdržení se).
Čtvrtek
1. |
Žádost skupiny EFD, aby denní zasedání začalo v 10:00, a nikoli v 11:00, s cílem přesunout na dopoledne rozpravy o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu. Parlament žádost schválil EH (175 pro, 159 proti, 14 zdržení se). |
2. |
Žádost skupiny ALDE, aby byla rozprava o nedávném napadení náboženských menšin v Egyptě a Malajsii (bod 35 PDOJ) nahrazena rozpravou o Madagaskaru. Vystoupil Mario Mauro za skupinu PPE proti žádosti. Parlament žádost zamítl EH (150 pro, 200 proti, 12 zdržení se). |
3. |
Vystoupil Ioannis Kasoulides za skupinu PPE s žádostí, aby byla rozprava o vztazích EU-Tunisko odročena na dílčí zasedání v únoru t.r. ve Štrasburku. Vystoupil Hannes Swoboda za skupinu S&D proti žádosti. Parlament žádost zamítl EH (171 pro, 177 proti, 13 zdržení se). Plán práce byl tímto schválen. |
12. Jednominutové projevy k důležitým politickým otázkám
Tito poslanci, kteří chtěli upozornit Parlament na důležitou otázku politické povahy, vystoupili podle článku 150 jednacího řádu s jednominutovým projevem:
Ioannis Kasoulides, Cristian Dan Preda, Ágnes Hankiss, Cătălin Sorin Ivan, Sylvie Guillaume, Gianni Vattimo, Sandrine Bélier, Søren Bo Søndergaard, Barry Madlener, Marian-Jean Marinescu, Maria do Céu Patrão Neves, Ricardo Cortés Lastra, Corina Creţu, Izaskun Bilbao Barandica, Margrete Auken, Kyriacos Triantaphyllides, Janusz Wojciechowski, Rui Tavares, John Bufton, Csanád Szegedi, José Manuel Fernandes, Róża, Gräfin von Thun Und Hohenstein, Ramón Jáuregui Atondo, Zigmantas Balčytis, Nicole Kiil-Nielsen, Jaroslav Paška, Hans-Peter Martin, Gay Mitchell, Proinsias De Rossa, Ilda Figueiredo, György Schöpflin, Nick Griffin a Pat the Cope Gallagher.
Vystoupil Georgios Toussas k rozdělení řečnické doby.
13. Pořad jednání příštího denního zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 432.673/OJMA).
14. Ukončení denního zasedání
Denní zasedání skončilo v 18:15.
Klaus WELLE
generální tajemník
Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
místopředseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alvaro, Alves, Andreasen, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Arif, Arsenis, Audy, Auken, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Balčytis, Balczó, Baldassarre, Balz, Balzani, Michel Barnier, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Bélier, Berès, Berlinguer, Berman, Besset, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Böge, Bokros, Bonsignore, Bontes, Borghezio, Boştinaru, Bowles, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Bütikofer, Buzek, Cadec, van de Camp, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Castex, Cavada, Chatzimarkakis, Chichester, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Collino, Colman, Comi, Correia De Campos, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Creţu, Creutzmann, Crocetta, Cutaş, Cymański, Daerden, Dăncilă, Danjean, Dantin, Daul, Davies, De Angelis, De Keyser, Delli, de Magistris, De Rossa, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Domenici, Donskis, Duff, Durant, Eickhout, Ek, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estrela, Evans, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Fjellner, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Foster, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gardini, Garriga Polledo, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Gierek, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Göncz, Goulard, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Grossetête, Gruny, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Győri, Hadjigeorgiou, Haglund, Hall, Hankiss, Hannan, Harbour, Haug, Häusling, Hautala, Jiří Havel, Hedh, Helmer, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Iacolino, in 't Veld, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Járóka, Jáuregui Atondo, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Joly, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kamall, Kammerevert, Kasoulides, Kastler, Tunne Kelam, Keller, Kiil-Nielsen, Kirilov, Klaß, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kósa, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozlík, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kukan, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, La Via, Le Foll, Legutko, Lehne, Leichtfried, Leinen, Lepage, Lichtenberger, Liese, Lochbihler, Lövin, Løkkegaard, Lösing, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Lulling, Lunacek, Lynne, McAvan, McCarthy, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Mănescu, Mann, Marinescu, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, Meissner, Méndez de Vigo, Mészáros, Louis Michel, Migalski, Milana, Mitchell, Moraes, Moreira, Morin-Chartier, Morvai, Muñiz De Urquiza, Nedelcheva, Neuser, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Niculescu, van Nistelrooij, Ojuland, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paliadeli, Panzeri, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Paşcu, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Alojz Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Ponga, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Provera, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reul, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivellini, Rohde, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Sârbu, Sargentini, Sartori, Sassoli, Savisaar, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schroedter, Werner Schulz, Schwab, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sippel, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Sógor, Soini, Søndergaard, Speroni, Staes, Stassen, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Emil Stoyanov, Strasser, Striffler, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Szájer, Szegedi, Tabajdi, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tatarella, Tavares, Teixeira, Theocharous, Theurer, Thun Und Hohenstein, Ţicău, Tirolien, Toia, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Tsoukalas, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Vadim Tudor, Vajgl, Van Brempt, Vanhecke, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zanicchi, Zeller, Zemke, Milan Zver
23.4.2010 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 104/10 |
ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ KONANÉHO V ÚTERÝ 19. LEDNA 2010
(2010/C 104 E/02)
Obsah
1. |
Zahájení denního zasedání |
2. |
Schválení zápisu z předchozího denního zasedání |
3. |
Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení) |
4. |
Nedávné zemětřesení na Haiti (rozprava) |
5. |
Situace v Iránu (rozprava) |
6. |
Situace v Jemenu (rozprava) |
7. |
Situace v Iráku (rozprava) |
8. |
Druhá revize dohody o partnerství AKT-ES (dohody z Cotonou) (rozprava) |
9. |
Procesní práva v trestním řízení (rozprava) |
10. |
Ochodování s lidmi (rozprava) |
11. |
Pořad jednání příštího denního zasedání |
12. |
Ukončení denního zasedání |
PREZENČNÍ LISTINA
PŘEDSEDNICTVÍ: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
místopředseda
1. Zahájení denního zasedání
Denní zasedání bylo zahájeno v 15:00.
2. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.
3. Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)
Podle článku 122 jednacího řádu požádali následující poslanci nebo politické skupiny, aby se konala rozprava o níže uvedených návrzích usnesení:
I. |
Nedávná napadení náboženských menšin v Egyptě a Malajsii
|
II. |
Porušování lidských práv v Číně, zejména případ Liou Siao-pao
|
III. |
Filipíny
|
4. Nedávné zemětřesení na Haiti (rozprava)
Prohlášení vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyně Komise: Nedávné zemětřesení na Haiti
Catherine Ashton (vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyně Komise) učinila prohlášení.
Vystoupili: Karel De Gucht (člen Komise), Gay Mitchell za skupinu PPE, Linda McAvan za skupinu S&D, Liam Aylward za skupinu ALDE, Eva Joly za skupinu Verts/ALE, Nirj Deva za skupinu ECR, Patrick Le Hyaric za skupinu GUE/NGL, Fiorello Provera za skupinu EFD, Nick Griffin nezařazený, Michèle Striffler, Patrice Tirolien, Charles Goerens, Edvard Kožušník, Ilda Figueiredo, Roberta Angelilli, Corina Creţu, Paweł Robert Kowal, Philippe Juvin, Michael Cashman, Róża, Gräfin von Thun Und Hohenstein, David-Maria Sassoli, Laima Liucija Andrikienė, Enrique Guerrero Salom, Jim Higgins a Roberto Gualtieri.
PŘEDSEDNICTVÍ: Stavros LAMBRINIDIS
místopředseda
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Milan Zver, María Muñiz De Urquiza, Marielle De Sarnez, James Nicholson, Luis Yáñez-Barnuevo García, Frédérique Ries, Liisa Jaakonsaari a Zigmantas Balčytis.
Vystoupili: Catherine Ashton a Karel De Gucht.
Návrhy usnesení, které budou předloženy podle čl. 110 odst. 2 jednacího řádu, budou oznámeny později.
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: únorové dílčí zasedání ve Štrasburku.
5. Situace v Iránu (rozprava)
Prohlášení vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyně Komise: Situace v Iránu
Catherine Ashton (vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyně Komise) učinila prohlášení.
Vystoupili: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra za skupinu PPE, Roberto Gualtieri za skupinu S&D, Marietje Schaake za skupinu ALDE, Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE, Charles Tannock za skupinu ECR, Bastiaan Belder za skupinu EFD, Franz Obermayr nezařazený, Lena Kolarska-Bobińska, Ana Gomes, Frédérique Ries, Fiorello Provera, Martin Ehrenhauser, Philippe Juvin, María Muñiz De Urquiza, Marco Scurria, Sergio Gaetano Cofferati, Monica Luisa Macovei, George Sabin Cutaş, Salvatore Tatarella, Sari Essayah, Bogusław Sonik, Arnaud Danjean a Potito Salatto.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Tunne Kelam, Alexander Alvaro, Ulrike Lunacek, Struan Stevenson, Niki Tzavela, Krisztina Morvai, Mariya Nedelcheva, Piotr Borys, Paul Rübig a Andrew Henry William Brons.
Vystoupili: Catherine Ashton a Geoffrey Van Orden.
Návrhy usnesení, které budou předloženy podle čl. 110 odst. 2 jednacího řádu, budou oznámeny později.
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: únorové dílčí zasedání ve Štrasburku.
(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 17:30, pokračovalo v 17:35.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Roberta ANGELILLI
místopředsedkyně
6. Situace v Jemenu (rozprava)
Prohlášení vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyně Komise: Situace v Jemenu
Catherine Ashton (vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyně Komise) učinila prohlášení.
Vystoupili: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra za skupinu PPE, David-Maria Sassoli za skupinu S&D, Holger Krahmer za skupinu ALDE, Franziska Katharina Brantner za skupinu Verts/ALE, Adam Bielan za skupinu ECR, Sabine Lösing za skupinu GUE/NGL, Fiorello Provera za skupinu EFD, Andreas Mölzer nezařazený, Laima Liucija Andrikienė, Richard Howitt, Charles Goerens, Geoffrey Van Orden, Charalampos Angourakis, Andrew Henry William Brons, Angelika Niebler, Zigmantas Balčytis, Ivo Vajgl, Struan Stevenson, Cristiana Muscardini, Arnaud Danjean, Filip Kaczmarek, Marietta Giannakou a Cristian Dan Preda.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Alf Svensson, Janusz Władysław Zemke, Paul Rübig a Marek Siwiec.
Vystoupila Catherine Ashton.
Návrhy usnesení, které budou předloženy podle čl. 110 odst. 2 jednacího řádu, budou oznámeny později.
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: únorové dílčí zasedání ve Štrasburku.
7. Situace v Iráku (rozprava)
Prohlášení vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyně Komise: Situace v Iráku
Catherine Ashton (vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyně Komise) učinila prohlášení.
Vystoupili: Esther de Lange za skupinu PPE, Silvia Costa za skupinu S&D, Johannes Cornelis van Baalen za skupinu ALDE, Jill Evans za skupinu Verts/ALE, Struan Stevenson za skupinu ECR, Willy Meyer za skupinu GUE/NGL, Bastiaan Belder za skupinu EFD, Elena Băsescu, Ana Gomes, Tomasz Piotr Poręba, Jean-Luc Mélenchon, Fiorello Provera, Alf Svensson, Zigmantas Balčytis a Ryszard Czarnecki.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Bogusław Sonik, Janusz Władysław Zemke a Paul Rübig.
Vystoupila Catherine Ashton.
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: únorové dílčí zasedání ve Štrasburku.
(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 19:25, pokračovalo v 21:25.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Edward McMILLAN-SCOTT
místopředseda
8. Druhá revize dohody o partnerství AKT-ES (dohody z Cotonou) (rozprava)
Zpráva o druhé revizi dohody o partnerství AKT-ES (dohody z Cotonou) [2009/2165(INI)] - Výbor pro rozvoj. Zpravodajka: Eva Joly (A7-0086/2009)
Eva Joly uvedla zprávu.
Vystoupil Vital Moreira (navrhovatel výboru INTA).
Vystoupil Karel De Gucht (člen Komise).
Vystoupili: Cristian Dan Preda za skupinu PPE, Harlem Désir za skupinu S&D, Louis Michel za skupinu ALDE, Nirj Deva za skupinu ECR, Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL, Krisztina Morvai nezařazená, Filip Kaczmarek, Véronique De Keyser, Niccolò Rinaldi, Mariya Nedelcheva, Michael Cashman, Maria Da Graça Carvalho, Diogo Feio, Mario Mauro a Zuzana Roithová.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Rareş-Lucian Niculescu, Isabelle Durant, João Ferreira, Franz Obermayr, Georgios Papanikolaou, Hans-Peter Martin, Crescenzio Rivellini a Janusz Wojciechowski.
Vystoupili: Karel De Gucht a Eva Joly.
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: bod 6.4 zápisu ze dne 20.1.2010.
9. Procesní práva v trestním řízení (rozprava)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0155/2009), kterou pokládají Sarah Ludford, Elena Oana Antonescu, Carmen Romero López, Heidi Hautala a Rui Tavares za výbor LIBE Radě: Procesní práva v trestním řízení (B7-0343/2009)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0156/2009), kterou pokládají Sarah Ludford, Elena Oana Antonescu, Carmen Romero López, Heidi Hautala a Rui Tavares za výbor LIBE Komisi: Procesní práva v trestním řízení (B7-0344/2009)
Sarah Ludford rozvinula otázky k ústnímu zodpovězení.
Diego López Garrido (úřadující předseda Rady) odpověděl na otázku B7-0343/2009.
Jacques Barrot (místopředseda Komise) odpověděl na otázku B7-0344/2009.
Vystoupili: Elena Oana Antonescu za skupinu PPE, Carmen Romero López za skupinu S&D, Graham Watson za skupinu ALDE, který rovněž odpověděl na otázku, kterou mu „postupem modré karty“ položil William (The Earl of) Dartmouth, Heidi Hautala za skupinu Verts/ALE, Janusz Wojciechowski za skupinu ECR, Rui Tavares za skupinu GUE/NGL, William (The Earl of) Dartmouth za skupinu EFD, Krisztina Morvai nezařazená, Carlos Coelho, Monika Flašíková Beňová a Gerard Batten.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásil Georgios Papanikolaou.
Vystoupili: Diego López Garrido a Jacques Barrot.
Rozprava byla ukončena.
10. Ochodování s lidmi (rozprava)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-148/2009), kterou pokládají Anna Hedh a Edit Bauer za výbor FEMM Radě: Obchodování s lidmi (B7-0341/2009)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-149/2009), kterou pokládají Anna Hedh a Edit Bauer za výbor FEMM Komisi: Obchodování s lidmi (B7-0342/2009)
Anna Hedh a Edit Bauer rozvinuly otázky k ústnímu zodpovězení.
Diego López Garrido Diego López Garrido (úřadující předseda Rady) odpověděl na otázku B7-0341/2009.
Jacques Barrot (místopředseda Komise) odpověděl na otázku B7-0342/2009.
Vystoupili: Roberta Angelilli za skupinu PPE, Claude Moraes za skupinu S&D, Nadja Hirsch za skupinu ALDE, Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE, Zbigniew Ziobro za skupinu ECR, Cornelia Ernst za skupinu GUE/NGL, Mario Borghezio za skupinu EFD, Georgios Papanikolaou, Silvia Costa, Antonyia Parvanova, Marina Yannakoudakis, Eva-Britt Svensson, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Monika Flašíková Beňová, Cecilia Wikström, Ryszard Czarnecki, Zuzana Roithová, Britta Thomsen a Vilija Blinkevičiūtė.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Miroslav Mikolášik, Karin Kadenbach, Catherine Bearder, Franz Obermayr, Anna Záborská a Artur Zasada.
Vystoupili: Diego López Garrido a Jacques Barrot.
Návrhy usnesení, které budou předloženy podle čl. 115 odst. 5 jednacího řádu, budou oznámeny později.
Hlasování: únorové dílčí zasedání ve Štrasburku.
11. Pořad jednání příštího denního zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 432.673/OJME).
12. Ukončení denního zasedání
Denní zasedání skončilo v 24:00.
Klaus WELLE
generální tajemník
Gianni PITTELLA
místopředseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Alfonsi, Alvarez, Alvaro, Alves, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arif, Ashworth, Audy, Auken, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Balčytis, Balczó, Balz, Michel Barnier, Băsescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Berlato, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borys, Bové, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Březina, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Buşoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cadec, Callanan, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cercas, Češková, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Coelho, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Cozzolino, Cramer, Creţu, Creutzmann, Crocetta, Cutaş, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Dăncilă, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, David, Davies, De Angelis, Dehaene, De Keyser, Delli, de Magistris, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Domenici, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajon, Falbr, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Figueiredo, Fisas Ayxela, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Fontana, Ford, Foster, Gahler, Gallagher, Gallo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Gierek, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gomes, de Grandes Pascual, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Győri, Hadjigeorgiou, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hassi, Häusling, Hautala, Jiří Havel, Hedh, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Imbrasas, Iovine, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jordan Cizelj, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Karas, Kariņš, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Alan Kelly, Seán Kelly, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozlík, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Legutko, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Lövin, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lucas, Ludford, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, McAvan, McCarthy, McMillan-Scott, Macovei, Manders, Mănescu, Maňka, Mann, Marcinkiewicz, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Merkies, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Muñiz De Urquiza, Muscardini, Nedelcheva, Neuser, Neveďalová, Neynsky, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Parvanova, Paşcu, Paška, Patrão Neves, Paulsen, Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Pietikäinen, Pirillo, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Provera, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Remek, Repo, Reul, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Rochefort, Rodust, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sargentini, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar, Schaake, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Siwiec, Skinner, Skylakakis, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, Stevenson, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Strasser, Strejček, Striffler, Surján, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swinburne, Swoboda, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Teixeira, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Ţicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Trautmann, Tremopoulos, Tsoukalas, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Uspaskich, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vaughan, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Renate Weber, Weisgerber, Werthmann, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zala, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Milan Zver, Zwiefka
23.4.2010 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 104/18 |
ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ KONANÉHO VE STŘEDU 20. LEDNA 2010
(2010/C 104 E/03)
Obsah
1. |
Zahájení denního zasedání |
2. |
Sdělení předsednictví |
3. |
Představení programu španělského předsednictví (rozprava) |
4. |
Přivítání |
5. |
Představení programu španělského předsednictví (pokračování rozpravy) |
6. |
Hlasování |
6.1. |
Volba Evropského veřejného ochránce práv |
6.2. |
Dočasné pozastavení všeobecných cel společného celního sazebníku pro dovoz některých průmyslových výrobků na Madeiru a na Azory * (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
6.3. |
Rozhodnutí Evropského parlamentu o návrhu na člena komise pro výběr soudců a generálních advokátů Soudního dvora a Tribunálu (hlasování) |
6.4. |
Druhá revize dohody o partnerství AKT-ES (dohody z Cotonou) (hlasování) |
7. |
Vysvětlení hlasování |
8. |
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat |
9. |
Schválení zápisu z předchozího denního zasedání |
10. |
SWIFT (rozprava) |
11. |
Výsledky summitu v Kodani o změně klimatu (rozprava) |
12. |
Doba vyhrazená pro otázky (Rada) |
13. |
Členství ve výborech |
14. |
Proces demokratizace v Turecku (rozprava) |
15. |
Evropská strategie pro Podunají (rozprava) |
16. |
Pořad jednání příštího denního zasedání |
17. |
Ukončení denního zasedání |
PREZENČNÍ LISTINA
PŘEDSEDNICTVÍ: Jerzy BUZEK
předseda
1. Zahájení denního zasedání
Denní zasedání bylo zahájeno v 9:35.
2. Sdělení předsednictví
Předseda oznámil, že obdržel dopis, kterým jej předseda Evropské rady Herman van Rompuy informoval o rozhodnutí Rady konzultovat s Evropským parlamentem návrh španělského předsednictví týkající se složení Evropského parlamentu a požádat Parlament o souhlas s tím, aby o této otázce nebyl svolán konvent.
Tento návrh byl postoupen výboru AFCO jako příslušnému výboru, který jmenuje zpravodaje.
*
* *
Předseda oznámil, že vláda Bulharska se rozhodla stáhnout kandidaturu navržené členky Komise a že předložila novou kandidaturu. Konference předsedů se vyjádří zítra, ve čtvrtek 21. ledna 2010, k harmonogramu nového slyšení a k hlasování o schválení nové Komise.
*
* *
Předseda upřesnil způsoby spolupráce s předsednictvím Rady s ohledem na vstup Lisabonské smlouvy v platnost. Každé rotující předsednictví předloží akční program na začátku výkonu předsednictví a hodnotící zprávu na jeho konci. Předseda Evropské rady předloží výsledky summitů Evropské rady.
3. Představení programu španělského předsednictví (rozprava)
Prohlášení Rady: Představení programu španělského předsednictví
José Luis Rodríguez Zapatero (úřadující předseda Rady) učinil prohlášení.
Vystoupil José Manuel Barroso (předseda Komise).
Předseda zdůraznil novou situaci, v níž se orgány EU ocitly po vstupu Lisabonské smlouvy v platnost.
Vystoupili: Joseph Daul za skupinu PPE, Martin Schulz za skupinu S&D, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE, Timothy Kirkhope za skupinu ECR, Willy Meyer za skupinu GUE/NGL, Marta Andreasen za skupinu EFD, Francisco Sosa Wagner nezařazený, José Luis Rodríguez Zapatero, José Manuel Barroso, Jaime Mayor Oreja, Juan Fernando López Aguilar, Izaskun Bilbao Barandica, Raül Romeva i Rueda, Adam Bielan, Kyriacos Triantaphyllides, Rolandas Paksas, Frank Vanhecke, Werner Langen, Hannes Swoboda a Ramon Tremosa i Balcells.
PŘEDSEDNICTVÍ: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
místopředseda
Vystoupili: Oriol Junqueras Vies, Lajos Bokros, Ilda Figueiredo, Mario Borghezio, Mario Mauro, Adrian Severin, Silvana Koch-Mehrin, Peter van Dalen, Miguel Portas, Enikő Győri, Marita Ulvskog, Diana Wallis, Evžen Tošenovský, Corien Wortmann-Kool, Monika Flašíková Beňová, Marian Harkin, Marian-Jean Marinescu, Gianluca Susta, Paulo Rangel a Alejandro Cercas
4. Přivítání
Předseda jménem Parlamentu přivítal členy delegace národního shromáždění Korejské republiky, kterou vede Lee Kang Rae. Členové delegace byli usazeni na vyhrazená místa na galerii pro hosty.
5. Představení programu španělského předsednictví (pokračování rozpravy)
Vystoupili: Carlo Casini, Kader Arif, Luis de Grandes Pascual, Glenis Willmott, Tunne Kelam, Catherine Trautmann, Jan Olbrycht, Anni Podimata, Edite Estrela a Ramón Jáuregui Atondo.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Laima Liucija Andrikienė, Chris Davies, Kinga Göncz, Ulrike Lunacek, John Bufton.
PŘEDSEDNICTVÍ: Jerzy BUZEK
předseda
Zvednutím ruky se o slovo přihlásil Zoltán Balczó.
Vystoupil José Luis Rodríguez Zapatero (úřadující předseda Rady).
Rozprava byla ukončena.
PŘEDSEDNICTVÍ: Stavros LAMBRINIDIS
místopředseda
Vystoupil David-Maria Sassoli s žádostí, aby Evropský parlament vyjádřil solidaritu s Rosariem Crocettou, kterému vyhrožuje mafie.
6. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.
Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.
6.1. Volba Evropského veřejného ochránce práv
(tajné hlasování)
Předseda oznámil, že obdržel následující nominace:
— |
Vittorio Bottoli |
— |
Nikiforos Diamandouros |
— |
Pierre-Yves Monette. |
(Dvě nominace byly prohlášeny za nepřípustné a jedna nominace byla stažena).
Připomněl ustanovení čl. 204 odst. 5 jednacího řádu a oznámil, že se bude hlasovat elektronicky a tajně.
Konstatoval, že podmínky pro hlasování jsou splněny, protože je přítomna více než polovina poslanců.
počet hlasujících: |
678 |
prázdné nebo neplatné hlasovací lístky: |
30 |
odevzdané hlasy: |
648 |
požadovaná většina: |
325 |
(Seznam poslanců, kteří se účastnili hlasování, je přílohou k tomuto zápisu).
Nominovaní kandidáti získali níže uvedený počet hlasů:
|
340 |
||
|
289 |
||
|
19 |
Nikiforos Diamandouros získal většinu odevzdaných hlasů a byl zvolen evropským veřejným ochráncem práv.
(P7_TA(2010)0001)
Vystoupila Margot Wallström (místopředsedkyně Komise).
Předseda poblahopřál Nikiforosu Diamandourosovi k jeho zvolení a vyzval jej, aby bezodkladně složil přísahu před Soudním dvorem podle čl. 204 odst. 7 jednacího řádu.
6.2. Dočasné pozastavení všeobecných cel společného celního sazebníku pro dovoz některých průmyslových výrobků na Madeiru a na Azory * (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Rady o dočasném pozastavení všeobecných cel společného celního sazebníku pro dovoz některých průmyslových výrobků do autonomních oblastí Madeiry a Azor [KOM(2009)0370 - C7-0222/2009 - 2009/0125(CNS)] - Výbor pro regionální rozvoj. Zpravodajka: Danuta Maria Hübner (A7-0001/2010)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)
NÁVRH KOMISE a NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2010)0002)
6.3. Rozhodnutí Evropského parlamentu o návrhu na člena komise pro výběr soudců a generálních advokátů Soudního dvora a Tribunálu (hlasování)
Návrh rozhodnutí Evropského parlamentu předložený podle článku 107a jednacího řádu navrhující jmenování Any Palaciové Vallelersundiové za členku výboru zřízeného podle článku 255 Smlouvy o fungování EU (2009/2210 (INS)) (B7-0042/2010)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)
NÁVRH ROZHODNUTÍ
přijat (P7_TA(2010)0003)
6.4. Druhá revize dohody o partnerství AKT-ES (dohody z Cotonou) (hlasování)
Zpráva o druhé revizi dohody o partnerství AKT-ES (dohody z Cotonou) [2009/2165(INI)] - Výbor pro rozvoj. Zpravodajka: Eva Joly (A7-0086/2009)
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P7_TA(2010)0004)
7. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 170 jednacího řádu.
Ústní vysvětlení hlasování:
Volba Evropského veřejného ochránce práv:
Vito Bonsignore
Zpráva Eva Joly (A7-0086/2009):
Alfredo Antoniozzi, Frank Vanhecke, Syed Kamall a Philip Claeys.
Vystoupili: Daniel Hannan k pořadu jednání tohoto zasedacího týdne a Seán Kelly k řečnické době.
8. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na stránkách „Séance en direct“, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)“. V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.
Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.
Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.
Elizabeth Lynne oznámila, že její hlasovací zařízení nefungovalo během prvních tří jmenovitých hlasování o zprávě Eva Joly (A7-0086/2009).
(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 13:35, pokračovalo v 15:05.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Gianni PITTELLA
místopředseda
9. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
Bernd Posselt oznámil, že byl přítomen, jeho jméno však není uvedeno na prezenční listině.
Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.
10. SWIFT (rozprava)
Prohlášení Rady: SWIFT
Diego López Garrido (úřadující předseda Rady) učinil prohlášení.
Vystoupili: Manfred Weber za skupinu PPE, Martin Schulz za skupinu S&D, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE, Timothy Kirkhope za skupinu ECR, Rui Tavares za skupinu GUE/NGL, Martin Ehrenhauser nezařazený, a Diego López Garrido.
Vystoupili: Sophia in 't Veld a Martin Schulz, aby položili doplňující otázky. Diego López Garrido na tyto otázky odpověděl.
Rozprava byla ukončena.
11. Výsledky summitu v Kodani o změně klimatu (rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Výsledky summitu v Kodani o změně klimatu
Elena Espinosa Mangana (úřadující předsedkyně Rady) a Olli Rehn (člen Komise) učinili prohlášení.
Vystoupili: Corien Wortmann-Kool za skupinu PPE, Marita Ulvskog za skupinu S&D, Corinne Lepage za skupinu ALDE, Satu Hassi za skupinu Verts/ALE, Martin Callanan za skupinu ECR, Bairbre de Brún za skupinu GUE/NGL, Anna Rosbach za skupinu EFD, Nick Griffin nezařazený, Peter Liese, Jo Leinen, Chris Davies, Bas Eickhout a Derk Jan Eppink.
PŘEDSEDNICTVÍ: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
místopředseda
Vystoupili: Sabine Wils, Godfrey Bloom, který rovněž odpověděl na otázku, kterou mu „postupem modré karty“ položil Chris Davies, Zoltán Balczó, Richard Seeber, Dan Jørgensen, Lena Ek, Yannick Jadot, Konrad Szymański, Elie Hoarau, Oreste Rossi, Angelika Werthmann, Rachida Dati, Anni Podimata, Fiona Hall, Ivo Strejček, Marisa Matias, Timo Soini, Romana Jordan Cizelj, Enrique Guerrero Salom, Roger Helmer, João Ferreira, Herbert Reul, Judith A. Merkies, Mirosław Piotrowski, Maria Da Graça Carvalho, Csaba Sándor Tabajdi, Esther de Lange, Nessa Childers, Cristina Gutiérrez-Cortines, Saïd El Khadraoui, Catherine Soullie, Lambert van Nistelrooij, János Áder, Françoise Grossetête a Andrzej Grzyb.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Marian-Jean Marinescu, Linda McAvan, Gerben-Jan Gerbrandy, John Stuart Agnew, Andrew Henry William Brons, Iosif Matula, Gilles Pargneaux, Seán Kelly, Andres Perello Rodriguez, Bogusław Sonik, Marc Tarabella, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Adam Gierek, Sirpa Pietikäinen a Edite Estrela.
Vystoupili: Elena Espinosa Mangana a Olli Rehn.
Návrhy usnesení, které budou předloženy podle čl. 110 odst. 2 jednacího řádu, budou oznámeny později.
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: únorové dílčí zasedání ve Štrasburku.
PŘEDSEDNICTVÍ: Diana WALLIS
místopředsedkyně
12. Doba vyhrazená pro otázky (Rada)
Parlament projednal řadu otázek Radě (B7-0002/2010).
Otázka 1 nebude projednávána, protože její téma je předmětem pořadu jednání tohoto dílčího zasedání.
Otázka 2 (Gay Mitchell): Úvěrová krize/Půjčky podnikům.
Otázka a doplňující otázka: Gay Mitchell. Odpověď: Diego López Garrido (úřadující předseda Rady).
Vystoupila Catherine Greze.
Vystoupil Janusz Władysław Zemke, aby položil doplňující otázku (Diego López Garrido navrhl, že tuto otázku zodpoví spolu s otázkou 9. Tento návrh byl přijat).
Otázka 3 (Bernd Posselt): Integrace Kosova do EU.
Otázka a a doplňující otázky: Bernd Posselt, Andreas Mölzer a Nikolaos Chountis. Odpověď: Diego López Garrido.
Otázka 4 (Jim Higgins): Devastace tropických deštných pralesů.
Otázka a a doplňující otázky: Jim Higgins, Chris Davies a Franz Obermayr. Odpověď: Diego López Garrido.
Otázka 5 (Liam Aylward): Akce na evropské úrovni v rámci boje proti Alzheimerově chorobě.
Otázka a a doplňující otázky: Liam Aylward, Jim Higgins a Silvia-Adriana Ţicău. Odpověď: Diego López Garrido.
Otázka 6 (Harlem Désir): Sociální odpovědnost podniků.
Otázka a a doplňující otázky: Harlem Désir, Ádám Kósa a Hans-Peter Martin. Odpověď: Diego López Garrido.
Otázka 7 (Hans-Peter Martin): Finanční dohled v EU.
Otázka a a doplňující otázky: Hans-Peter Martin, Seán Kelly a Nikolaos Chountis. Odpověď: Diego López Garrido.
Otázka 9 (Rodi Kratsa-Tsagaropoulou): Situace veřejných financí v Řecku a úloha eurozóny.
Otázka a a doplňující otázky: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou a Janusz Władysław Zemke. Odpověď: Diego López Garrido.
Autoři otázek, které nebyly zodpovězeny pro nedostatek času, obdrží písemné odpovědi (viz příloha doslovného záznamu).
Doba vyhrazená pro otázky Radě skončila.
(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 19:15, pokračovalo v 21:00.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Rodi KRATSA-TSAGAROPOULOU
místopředsedkyně
13. Členství ve výborech
Předseda obdržel od skupin PPE a S&D následující žádosti o jmenování:
výbor ECON
Anni Podimata, kterou je nahrazen Spyros Danellis
výbor PECH
Salvador Garriga Polledo, kterým je nahrazen Carlos José Iturgaiz Angulo
Pokud do schválení zápisu z tohoto dílčího zasedání nebudou předloženy žádné námitky, budou tato jmenování považována za schválená.
14. Proces demokratizace v Turecku (rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Proces demokratizace v Turecku
Diego López Garrido (úřadující předseda Rady) a Olli Rehn (člen Komise) učinili prohlášení.
Vystoupili: Ria Oomen-Ruijten za skupinu PPE, Richard Howitt za skupinu S&D, Sophia in 't Veld za skupinu ALDE, Hélène Flautre za skupinu Verts/ALE, Charles Tannock za skupinu ECR, Takis Hadjigeorgiou za skupinu GUE/NGL, Nikolaos Salavrakos za skupinu EFD, Barbara Matera, Raimon Obiols, Sarah Ludford, Franziska Keller, Jan Zahradil, Søren Bo Søndergaard, Gerard Batten, Anna Maria Corazza Bildt, Maria Eleni Koppa, Johannes Cornelis van Baalen, Geoffrey Van Orden, Jürgen Klute, Sari Essayah, Emine Bozkurt, Olle Schmidt, Frieda Brepoels, Nikolaos Chountis, Róża, Gräfin von Thun Und Hohenstein, Arlene McCarthy, Charalampos Angourakis, Jarosław Leszek Wałęsa a Inés Ayala Sender.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Theodor Dumitru Stolojan, Antigoni Papadopoulou, Bogusław Sonik, Franz Obermayr, Anna Záborská a Ismail Ertug.
Vystoupili: Diego López Garrido a Olli Rehn.
Rozprava byla ukončena.
15. Evropská strategie pro Podunají (rozprava)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0150/2009), kterou pokládají Silvia-Adriana Ţicău, Brian Simpson, János Áder, Hannes Swoboda, Eva Lichtenberger, Michael Cramer, Saïd El Khadraoui, Mathieu Grosch, Iuliu Winkler, Victor Boştinaru, Ioan Mircea Paşcu, Marian-Jean Marinescu, Ivailo Kalfin, Norica Nicolai, Dirk Sterckx, Csaba Sándor Tabajdi, Michael Theurer, Ismail Ertug, Inés Ayala Sender, Jiří Havel, Edit Herczog, Stanimir Ilchev, Iliana Malinova Iotova, Jelko Kacin, Evgeni Kirilov, Ádám Kósa, Ioan Enciu, Eduard Kukan, Gesine Meissner, Alajos Mészáros, Katarína Neveďalová, Daciana Octavia Sârbu, Vilja Savisaar, Olga Sehnalová, Catherine Stihler, Peter van Dalen, Louis Grech, Corina Creţu, George Sabin Cutaş, Vasilica Viorica Dăncilă, Cătălin Sorin Ivan, Kinga Göncz a Antonyia Parvanova, Komisi: Evropská strategie pro Podunají (B7-0240/2009).
Silvia-Adriana Ţicău rozvinula otázku k ústnímu zodpovězení.
Olli Rehn (člen Komise) odpověděl na otázku k ústnímu zodpovězení.
Vystoupili: Marian-Jean Marinescu za skupinu PPE, Constanze Angela Krehl za skupinu S&D, Michael Theurer za skupinu ALDE, Eva Lichtenberger za skupinu Verts/ALE, Oldřich Vlasák za skupinu ECR, Jaromír Kohlíček za skupinu GUE/NGL, Jaroslav Paška za skupinu EFD, Csanád Szegedi nezařazený, Lambert van Nistelrooij, Inés Ayala Sender, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Hans-Peter Martin, Evgeni Kirilov, János Áder, Nadezhda Neynsky, Olga Sehnalová, Franz Obermayr, Eduard Kukan, Zigmantas Balčytis, Miroslav Mikolášik, Evelyn Regner, Ádám Kósa, Karin Kadenbach, Petru Constantin Luhan, Monika Smolková, Iosif Matula a Danuta Maria Hübner.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Jan Olbrycht, Csaba Sándor Tabajdi, Elena Băsescu, Ivailo Kalfin, Czesław Adam Siekierski, Katarína Neveďalová, Csaba Sógor a Kinga Göncz.
Vystoupil Olli Rehn.
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 115 odst. 5 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Silvia-Adriana Ţicău, Constanze Angela Krehl, Victor Boştinaru, Brian Simpson, Saïd El Khadraoui, Hannes Swoboda, Evgeni Kirilov, Georgios Stavrakakis a Ivailo Kalfin za skupinu S&D o evropské strategii pro Podunají (B7-0031/2010) |
— |
Michael Theurer a Ramona Nicole Mănescu za skupinu ALDE o evropské strategii pro Podunají (B7-0032/2010) |
— |
Eva Lichtenberger, Michael Cramer, Elisabeth Schroedter, Barbara Lochbihler, Daniel Cohn-Bendit a Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE o evropské strategii pro Podunají (B7-0033/2010) |
— |
Jaromír Kohlíček a Miloslav Ransdorf za skupinu GUE/NGL o evropské strategii pro Podunají (B7-0034/2010) |
— |
Lambert van Nistelrooij, Danuta Maria Hübner, Marian-Jean Marinescu, Richard Seeber, Elisabeth Jeggle, Elena Băsescu, Iosif Matula, Petru Constantin Luhan a Elena Oana Antonescu za skupinu PPE o evropské strategii pro Podunají (B7-0036/2010) |
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: bod 7.4. zápisu ze dne 21.1.2010.
16. Pořad jednání příštího denního zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 432.673/OJJE).
17. Ukončení denního zasedání
Denní zasedání skončilo v 24:00.
Klaus WELLE
generální tajemník
Gianni PITTELLA
místopředseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Alvarez, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Balčytis, Balczó, Baldassarre, Balz, Michel Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borsellino, Borys, Boştinaru, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Březina, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Buşoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Cohn-Bendit, Collino, Colman, Comi, Corazza Bildt, Correia De Campos, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Creţu, Creutzmann, Crocetta, Cutaş, Cymański, Czarnecki, Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, de Brún, De Castro, Dehaene, De Keyser, Delli, de Magistris, De Mita, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Győri, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hassi, Haug, Häusling, Hautala, Jiří Havel, Hedh, Helmer, Hénin, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Hoang Ngoc, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Járóka, Jáuregui Atondo, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Alan Kelly, Seán Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Le Foll, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Lewandowski, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Lövin, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lucas, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, Lyon, McAvan, McCarthy, McClarkin, McMillan-Scott, Macovei, Manders, Maňka, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Motti, Muñiz De Urquiza, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Peillon, Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Salvini, Sanchez-Schmid, Sánchez Presedo, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, Stevenson, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Strasser, Strejček, Striffler, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swinburne, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Teixeira, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Ţicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Uspaskich, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Vlasto, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Manfred Weber, Renate Weber, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Milan Zver, Zwiefka
PŘÍLOHA I
VOLBA EVROPSKÉHO VEŘEJNÉHO OCHRÁNCE PRÁV
SEZNAM POSLANCŮ, KTEŘÍ SE ZÚČASTNILI HLASOVÁNÍ
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Alvarez, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikiene, Angelilli, Angourakis, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arsenis, Ashworth, Atkins, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bach, Badia i Cutchet, Balcytis, Balczó, Baldassarre, Balz, Balzani, Barnier, Bartolozzi, Basescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bizzotto, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borys, Bostinaru, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Brezina, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Busoi, Busuttil, Bütikofer, Cabrnoch, Cadec, Callanan, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, Cavada, Cercas, Cesková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Cohn-Bendit, Colman, Comi, Corazza Bildt, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Cramer, Cretu, Creutzmann, Crocetta, Cutas, Cymanski, Czarnecki, Daerden, Dancila, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, de Brún, De Castro, de Grandes Pascual, De Keyser, de Lange, de Magistris, De Mita, De Rossa, De Sarnez, De Veyrac, Dehaene, del Castillo Vera, Delli, Désir, Deß, Deutsch, Deva, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dusek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Ferreira E., Ferreira J., Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Fjellner, Flasíková Benová, Flautre, Fleckenstein, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, García Pérez, García-Margallo y Marfil, Gardiazábal Rubial, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, Gräßle, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez-Cortines, Gyori, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Haug, Häusling, Hautala, Havel, Hedh, Helmer, Hénin, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins J., Higgins J, Hirsch, Hoang Ngoc, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Hübner, Hudghton, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Járóka, Jáuregui Atondo, Jazlowiecka, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Karas, Karins, Kasoulides, Kastler, Kazak, Kelam, Keller, Kelly A., Kelly S., Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlícek, Kolarska-Bobinska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozusník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, La Via, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, Langen, Le Foll, Le Hyaric, Le Pen J., Le Pen M., Lechner, Legutko, Lehne, Leichtfried, Leinen, Lepage, Lewandowski, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Lucas, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Lukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, Macovei, Manders, Manka, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Martin D., Martin H., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastálka, Mastella, Matera, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, McAvan, McCarthy, McClarkin, McMillan-Scott, Meissner, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Michel, Migalski, Mikolásik, Milana, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkunaite-Mikuleniene, Morvai, Motti, Muñiz De Urquiza, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Neved'alová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Ory, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Paska, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Peillon, Perello Rodriguez, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Poreba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Prodi, Protasiewicz, Provera, Rangel, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Roucek, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Schulz M., Schulz W., Schwab, Scicluna, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Stastny, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, Stevenson, Stolojan, Stoyanov D., Strejcek, Striffler, Surján, Susta, Svensson A., Svensson E., Swinburne, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymanski, Tabajdi, Takkula, Tanasescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Teixeira, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Ticau, Tirolien, Toia, Tokés, Tosenovsky, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Uspaskich, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Valean, van Baalen, Van Brempt, van Dalen, van de Camp, van Nistelrooij, Van Orden, Vanhecke, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Verhofstadt, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Voss, Walesa, Wallis, Watson, Weber M., Weber R., Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Willmott, Wils, Winkler H., Winkler I., Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zdanoka, Zeller, Zemke, Zile, Zimmer, Zver, Zwiefka
PŘÍLOHA II
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (…, …, …) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH (…, …, …) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚ |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Dočasné pozastavení všeobecných cel společného celního sazebníku pro dovoz některých průmyslových výrobků na Madeiru a na Azory
Zpráva: Danuta Maria HÜBNER (A7-0001/2010)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
628,17,15 |
Jmenovité hlasování podle článku 166 jednacího řádu.
2. Návrh rozhodnutí Evropského parlamentu k návrhu na jmenování kandidáta do výboru vydávajícího stanovisko před jmenováním soudců a generálních advokátů Soudního dvora a Tribunálu
Návrh rozhodnutí (B7-0042/2010)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
Návrh rozhodnutí (B7-0042/2010) výbor JURI |
|||||
hlasování: návrh rozhodnutí (celé znění) |
|
+ |
|
3. Druhá revize dohody o partnerství AKT-ES (dohody z Cotonou)
Zpráva: Eva JOLY (A7-0086/2009)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
§ 14 |
1 |
PPE |
JH |
+ |
496,175,6 |
§ 16 |
2 |
PPE |
JH |
+ |
397,279,0 |
§ 25 |
3 |
PPE |
JH |
+ |
392,284,3 |
§ 29 |
4 |
PPE |
JH |
+ |
509,160,1 |
§ 31 |
5 |
PPE |
JH |
- |
324,344,1 |
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování:
Verts/ALE: pn. 1, 2, 3, 4, 5
PŘÍLOHA III
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. Zpráva HÜBNER A7-0001/2010 – USNESENÍ
Pro: 628
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Lynne, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Watson, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Callanan, Češková, Chichester, van Dalen, Deva, Elles, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Higgins Joe, Hoarau, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Claeys, Ehrenhauser, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Méndez de Vigo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jáuregui Atondo, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 17
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Nuttall
NI: Binev, Brons, Griffin, Stoyanov Dimitar
S&D: Christensen, Jørgensen, Schaldemose
Zdržel/a se: 15
ECR: Fajmon
EFD: Bloom, Nattrass
GUE/NGL: Hénin, Mélenchon
NI: Balczó, Gollnisch, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Mölzer, Morvai, Obermayr, Sinclaire, Szegedi
S&D: Moreira
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Elena Băsescu
2. Zpráva JOLY A7-0086/2009 – PN 1
Pro: 496
ALDE: Takkula
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Callanan, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
NI: Balczó, Binev, Gollnisch, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, McMillan-Scott, Mölzer, Morvai, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Méndez de Vigo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Havel, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Proti: 175
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Watson, Weber Renate
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bloom, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Nattrass, Nuttall
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Sosa Wagner, Werthmann
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Zdržel/a se: 6
GUE/NGL: Angourakis, Toussas
NI: Brons, Claeys, Griffin
S&D: Moreira
3. Zpráva JOLY A7-0086/2009 – PN 2
Pro: 397
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Løkkegaard, Ludford, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Vergiat
NI: Balczó, Binev, Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hübner, Iacolino, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Méndez de Vigo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Goebbels
Verts/ALE: Brepoels
Proti: 279
ALDE: Bennahmias, De Sarnez, Goulard, Griesbeck, Lepage, Newton Dunn, Rochefort
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bloom, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Nattrass, Nuttall
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Hénin, Higgins Joe, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Toussas, Triantaphyllides, Wils, Zimmer
NI: Sinclaire, Sosa Wagner
PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic, Svensson Alf
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Havel, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
4. Zpráva JOLY A7-0086/2009 – PN 3
Pro: 392
ALDE: Alvaro, Aylward, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Løkkegaard, Ludford, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Watson, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Rosbach, Salavrakos
NI: Binev, McMillan-Scott, Stoyanov Dimitar, Tănăsescu, Vadim Tudor
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Méndez de Vigo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Färm, Goebbels, Gomes, Hedh, Ludvigsson, Ulvskog, Westlund
Verts/ALE: Auken, Brepoels, Eickhout, Hudghton, Sargentini, Smith, Tarand, Turunen
Proti: 284
ALDE: Alfano, Bennahmias, de Magistris, De Sarnez, Goulard, Griesbeck, Lepage, Rochefort
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Fontana, Morganti, Nattrass, Nuttall, Provera, Rossi, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Balczó, Brons, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Szegedi, Werthmann
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Havel, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Zdržel/a se: 3
NI: Claeys, Vanhecke
Verts/ALE: Brantner
5. Zpráva JOLY A7-0086/2009 – PN 4
Pro: 509
ALDE: Aylward, Gallagher, Harkin, Krahmer, Lynne, Newton Dunn, Paulsen, Rohde, Savisaar, Schmidt, Takkula, Uspaskich
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Deva, Elles, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
NI: Balczó, Binev, Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Méndez de Vigo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Havel, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Proti: 160
ALDE: Alfano, Alvaro, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Schaake, Sterckx, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bloom, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Nattrass, Nuttall
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Sosa Wagner
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Zdržel/a se: 1
Verts/ALE: Brepoels
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Holger Krahmer
6. Zpráva JOLY A7-0086/2009 – PN 5
Pro: 324
ALDE: Lynne, Takkula
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scotta', Speroni
NI: Balczó, Binev, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Le Pen Jean-Marie, McMillan-Scott, Mölzer, Morvai, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Baudis, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Böge, Bonsignore, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Patriciello, Peterle, Pieper, Ponga, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Soullie, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Záborská, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Martínez Martínez
Verts/ALE: Brepoels
Proti: 344
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Buşoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Iovine, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Lyon, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Thein, Theurer, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Watson, Weber Renate
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bufton, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Farage, Nattrass, Nuttall, Soini
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Matias, Mélenchon, Meyer, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Werthmann
PPE: Pietikäinen
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Havel, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Zdržel/a se: 1
NI: Sosa Wagner
23.4.2010 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 104/43 |
ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ KONANÉHO VE ČTVRTEK 21. LEDNA 2010
(2010/C 104 E/04)
Obsah
1. |
Zahájení denního zasedání |
2. |
Vztahy EU-Tunisko (rozprava) |
3. |
Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava) |
3.1. |
Nedávná napadení náboženských menšin v Egyptě a Malajsii |
3.2. |
Porušování lidských práv v Číně, zejména případ Liou Siao-pao |
3.3. |
Filipíny |
4. |
Sdělení předsednictví |
5. |
Termíny dílčích zasedání |
6. |
Schválení zápisu z předchozího denního zasedání |
7. |
Hlasování |
7.1. |
Nedávná napadení náboženských menšin v Egyptě a Malajsii (hlasování) |
7.2. |
Porušování lidských práv v Číně, zejména případ Liou Siao-pao (hlasování) |
7.3. |
Filipíny (hlasování) |
7.4. |
Evropská strategie pro Podunají (hlasování) |
8. |
Vysvětlení hlasování |
9. |
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat |
10. |
Prováděcí opatření (článek 88 jednacího řádu) |
11. |
Rozhodnutí o určitých dokumentech |
12. |
Písemná prohlášení uložená v rejstříku (článek 123 jednacího řádu) |
13. |
Předání textů přijatých během zasedání |
14. |
Termíny příštích zasedání |
15. |
Přerušení zasedání |
PREZENČNÍ LISTINA
PŘEDSEDNICTVÍ: Pál SCHMITT
místopředseda
1. Zahájení denního zasedání
Denní zasedání bylo zahájeno v 10:00.
2. Vztahy EU-Tunisko (rozprava)
Prohlášení Komise: Vztahy EU-Tunisko
Neelie Kroes (členka Komise) učinila prohlášení.
Vystoupili: Ioannis Kasoulides za skupinu PPE, Pier Antonio Panzeri za skupinu S&D Louis Michel za skupinu ALDE, Hélène Flautre za skupinu Verts/ALE, Charles Tannock za skupinu ECR, Marie-Christine Vergiat za skupinu GUE/NGL, Gerard Batten za skupinu EFD, Andreas Mölzer nezařazený, Salvatore Iacolino, Carmen Romero López, Tomasz Piotr Poręba, Dominique Baudis, Sylvie Guillaume a Michael Gahler.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Cristian Dan Preda, Harlem Désir, Malika Benarab-Attou, Alf Svensson a Rosario Crocetta.
Vystoupila Neelie Kroes.
Rozprava byla ukončena.
3. Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava)
(Pokud jde o názvy a autory návrhů usnesení, viz bod 3 zápisu ze dne 19.1.2010)
3.1. Nedávná napadení náboženských menšin v Egyptě a Malajsii
Návrhy usnesení B7-0035/2010, B7-0037/2010, B7-0038/2010, B7-0039/2010, B7-0045/2010 a B7-0048/2010
Marietje Schaake, Fiorello Provera, Mario Mauro a Véronique De Keyser uvedli návrhy usnesení.
PŘEDSEDNICTVÍ: Alejo VIDAL-QUADRAS
místopředseda
Ryszard Antoni Legutko a Heidi Hautala uvedli návrhy usnesení.
Vystoupili: Bernd Posselt za skupinu PPE, Peter van Dalen za skupinu ECR, Joe Higgins za skupinu GUE/NGL, Daniël van der Stoep nezařazený, Filip Kaczmarek, Konrad Szymański, Bogusław Sonik, Ryszard Czarnecki, Eija-Riitta Korhola, Dominique Baudis a László Tőkés.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Anna Záborská, Mitro Repo, Ivo Vajgl, Charles Tannock a Gerard Batten.
Vystoupila Neelie Kroes (členka Komise).
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: bod 7.1 zápisu ze dne 21.1.2010.
3.2. Porušování lidských práv v Číně, zejména případ Liou Siao-pao
Návrhy usnesení B7-0040/2010, B7-0041/2010, B7-0051/2010, B7-0052/2010, B7-0053/2010, B7-0054/2010 a B7-0055/2010
Renate Weber, Tunne Kelam, Véronique De Keyser, Marie-Christine Vergiat, Charles Tannock a Heidi Hautala uvedli návrhy usnesení.
Vystoupili: Cristian Dan Preda za skupinu PPE, Zigmantas Balčytis za skupinu S&D, Helga Trüpel za skupinu Verts/ALE, Lorenzo Fontana za skupinu EFD, a Edward McMillan-Scott nezařazený.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásily: Eija-Riitta Korhola a Gesine Meissner.
Vystoupila Neelie Kroes (členka Komise).
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: bod 7.2 zápisu ze dne 21.1.2010.
3.3. Filipíny
Návrhy usnesení B7-0043/2010, B7-0044/2010, B7-0046/2010, B7-0047/2010, B7-0049/2010 a B7-0050/2010
Fiorello Provera, Martin Kastler, Charles Tannock, Marc Tarabella, Rui Tavares a Barbara Lochbihler uvedli návrhy usnesení.
Vystoupili: Justas Vincas Paleckis za skupinu S&D, a Lidia Joanna Geringer de Oedenberg.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Raül Romeva i Rueda a Ryszard Czarnecki.
Vystoupila Neelie Kroes (členka Komise).
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: bod 7.3 zápisu ze dne 21.1.2010.
PŘEDSEDNICTVÍ: Gianni PITTELLA
místopředseda
4. Sdělení předsednictví
Předseda informoval o oznámení Rady, že návrh rozhodnutí Rady o dohodě SWIFT (rozprava: bod 10 zápisu ze dne 20.1.2010) bude předložen Parlamentu dne 25. ledna 2010.
Text bude okamžitě postoupen příslušnému výboru, tj. výboru LIBE, aby jej výbor mohl projednat příští týden. O textu se bude hlasovat během příštího dílčího zasedání ve Štrasburku.
Předseda Evropského parlamentu zašle Radě dopis s cílem odložit datum vstupu dohody SWIFT v platnost, které bylo stanovené na 1. února 2010, tak, aby dohoda vstoupila v platnost až po hlasování Evropského parlamentu.
5. Termíny dílčích zasedání
Předseda oznámil, že Konference předsedů přijala na své dnešní schůzi návrh pořadu jednání prvního únorového dílčího zasedání t.r. Dne 9. února 2010 se bude konat rozprava o sboru komisařů a jejich programu, které představí José Manuel Barroso (předseda Komise). Po rozpravě se bude konat hlasování.
Mimořádné dílčí zasedání, které se mělo konat 26. ledna 2010, je tudíž staženo z harmonogramu.
6. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.
7. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.
Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.
7.1. Nedávná napadení náboženských menšin v Egyptě a Malajsii (hlasování)
Návrhy usnesení B7-0035/2010, B7-0037/2010, B7-0038/2010, B7-0039/2010, B7-0045/2010 a B7-0048/2010
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)
SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B7-0035/2010
(nahrazující B7-0035/2010, B7-0037/2010, B7-0038/2010, B7-0039/2010, B7-0045/2010 a B7-0048/2010):
předložen těmito poslanci:
Mario Mauro, Vito Bonsignore, Carlo Casini, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Laima Liucija Andrikienė, Eija-Riitta Korhola, Lena Kolarska-Bobińska, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Filip Kaczmarek, Martin Kastler, Monica Luisa Macovei, Tunne Kelam, Bogusław Sonik, Csaba Sógor a László Tőkés za skupinu PPE,
Véronique De Keyser za skupinu S&D,
Marietje Schaake a Frédérique Ries za skupinu ALDE,
Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Hélène Flautre, Jean-Paul Besset, Emilie Turunen, Raül Romeva i Rueda, Gerald Häfner a Christian Engström za skupinu Verts/ALE,
Adam Bielan, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Charles Tannock, Marek Henryk Migalski, Paweł Robert Kowal, Ryszard Antoni Legutko, Peter van Dalen, Konrad Szymański, Mirosław Piotrowski a Jacek Olgierd Kurski za skupinu ECR,
Marie-Christine Vergiat a Rui Tavares za skupinu GUE/NGL,
Fiorello Provera a Rolandas Paksas za skupinu EFD
přijat (P7_TA(2010)0005)
7.2. Porušování lidských práv v Číně, zejména případ Liou Siao-pao (hlasování)
Návrhy usnesení B7-0040/2010, B7-0041/2010, B7-0051/2010, B7-0052/2010, B7-0053/2010, B7-0054/2010 a B7-0055/2010
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)
SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B7-0040/2010
(nahrazující B7-0040/2010, B7-0041/2010, B7-0051/2010, B7-0053/2010, B7-0054/2010 a B7-0055/2010):
předložen těmito poslanci:
Tunne Kelam, Mario Mauro, Laima Liucija Andrikienė, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Filip Kaczmarek, Eija-Riitta Korhola, Monica Luisa Macovei, Jean-Pierre Audy, László Tőkés a Elżbieta Katarzyna Łukacijewska za skupinu PPE,
Renate Weber, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells a Marielle De Sarnez za skupinu ALDE,
Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Helga Trüpel, Philippe Lamberts a Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE,
Charles Tannock za skupinu ECR,
Marie-Christine Vergiat a Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL,
Fiorello Provera za skupinu EFD,
Edward McMillan-Scott nezařazený
přijat (P7_TA(2010)0006)
(Návrh usnesení B7-0052/2010 se nebere v potaz.)
7.3. Filipíny (hlasování)
Návrhy usnesení B7-0043/2010, B7-0044/2010, B7-0046/2010, B7-0047/2010, B7-0049/2010 a B7-0050/2010
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)
SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B7-0043/2010
(nahrazující B7-0043/2010, B7-0044/2010, B7-0046/2010, B7-0047/2010, B7-0049/2010 a B7-0050/2010):
předložen těmito poslanci:
Martin Kastler, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Monica Luisa Macovei, Eija-Riitta Korhola, Tunne Kelam a Jean-Pierre Audy za skupinu PPE,
Véronique De Keyser a Marc Tarabella za skupinu S&D,
Marielle De Sarnez za skupinu ALDE,
Barbara Lochbihler, Christian Engström, Emilie Turunen, Raül Romeva i Rueda a Gerald Häfner za skupinu Verts/ALE,
Charles Tannock, Adam Bielan, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba a Ryszard Antoni Legutko za skupinu ECR,
Marie-Christine Vergiat a Rui Tavares za skupinu GUE/NGL,
Fiorello Provera, Rolandas Paksas a Juozas Imbrasas za skupinu EFD
přijat (P7_TA(2010)0007)
Vystoupení
Barbara Lochbihler, autorka, předložila ústní PN k bodu 6 druhé části, který byl vzat v potaz. Tato část byla následně zamítnuta.
7.4. Evropská strategie pro Podunají (hlasování)
Návrhy usnesení B7-0031/2010, B7-0032/2010, B7-0033/2010, B7-0034/2010 a B7-0036/2010
(potřebná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)
SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B7-0031/2010
(nahrazující B7-0031/2010, B7-0032/2010, B7-0033/2010, B7-0034/2010 a B7-0036/2010):
předložen těmito poslanci:
Lambert van Nistelrooij, Danuta Maria Hübner, Marian-Jean Marinescu, Richard Seeber, Manfred Weber, Elisabeth Jeggle, Jan Olbrycht, Theodor Dumitru Stolojan, Elena Băsescu, Andrey Kovatchev, Tamás Deutsch, Elena Oana Antonescu, Iosif Matula, Csaba Sógor, Petru Constantin Luhan a Iuliu Winkler za skupinu PPE,
Silvia-Adriana Ţicău, Constanze Angela Krehl, Victor Boştinaru, Brian Simpson, Saïd El Khadraoui, Hannes Swoboda, Evgeni Kirilov, Georgios Stavrakakis a Ivailo Kalfin za skupinu S&D,
Michael Theurer, Ramona Nicole Mănescu a Filiz Hakaeva Hyusmenova za skupinu ALDE,
Eva Lichtenberger a Michael Cramer za skupinu Verts/ALE,
Oldřich Vlasák a Tomasz Piotr Poręba za skupinu ECR,
Jaromír Kohlíček a Miloslav Ransdorf za skupinu GUE/NGL
přijat (P7_TA(2010)0008)
8. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 170 jednacího řádu.
Ústní vysvětlení hlasování:
Evropská strategie pro Podunají (RC-B7-0031/2010):
Filip Kaczmarek, Bernd Posselt, Ryszard Czarnecki, Bogusław Liberadzki
*
* *
Daniel Hannan a Mirosław Piotrowski vystoupili k případům porušování lidských práv, demokracie a právního státu (předseda připomněl ustanovení čl. 122 odst. 4 a článku 170 jednacího řádu).
9. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na stránkách „Séance en direct“, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)“. V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.
Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.
Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.
Ulrike Rodust oznámila, že její hlasovací zařízení nefungovalo při prvním hlasování o RC-B7-0035/2010.
10. Prováděcí opatření (článek 88 jednacího řádu)
Parlamentu byly předloženy následující návrhy prováděcích opatření, která spadají pod regulativní postup s kontrolou:
— |
Návrh nařízení Komise ze dne […], kterým se provádí nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003, pokud jde o nejvyšší počet některých druhů zvířat v zájmovém chovu, která mohou být určena k neobchodnímu přesunu (D006190/03 - 2010/2517(RPS) - lhůta: 15/04/2010)
|
— |
Návrh nařízení Komise […], kterým se mění nařízení (ES) č. 401/2006, pokud jde o jádra podzemnice olejné, ostatní olejnatá semena, ořechy, meruňková jádra, lékořici a rostlinný olej (D006721/02 - 2009/2773(RPS) - lhůta: 18/02/2010)
|
— |
Návrh nařízení Komise (EU), kterým se mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek (REACH) (D006848/02 - 2010/2507(RPS) - lhůta: 13/04/2010)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… ze dne […], kterým se provádí čl. 10 odst. 3 a článek 27 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/16/ES, pokud jde o výkonnost společnosti (D006895/02 - 2010/2503(RPS) - lhůta: 11/04/2010)
|
— |
Návrh rozhodnutí Komise ze dne […] o zřízení rejstříku pro biocidní přípravky (D007267/02 - 2010/2506(RPS) - lhůta: 13/04/2010)
|
— |
Návrh nařízení Komise ze dne […], kterým se mění nařízení (ES) č. 2073/2005 o mikrobiologických kritériích pro potraviny, pokud jde o Enterobacteriaceae v pasterizovaném mléce a v dalších pasterizovaných tekutých mléčných výrobcích a o Listeria monocytogenes v potravinářské soli (D007284/03 - 2010/2521(RPS) - lhůta: 16/04/2010)
|
— |
Návrh nařízení Komise (EU) o zamítnutí schválení jednoho zdravotního tvrzení při označování potravin jiného, než je tvrzení o snížení rizika onemocnění a o vývoji a zdraví dětí (D007486/03 - 2010/2523(RPS) - lhůta: 19/04/2010)
|
— |
Návrh rozhodnutí Komise ze dne […] o nezařazení (4-chlor-2-hydroxyfenyl)(2,4-dichlorfenyl)etheru do seznamu Společenství přísad, které lze použít pro výrobu materiálů a předmětů z plastů určených pro styk s potravinami, podle směrnice 2002/72/ES (D007617/03 - 2010/2501(RPS) - lhůta: 08/03/2010)
|
— |
Návrh nařízení Komise […], kterým se mění příloha V nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1333/2008, pokud jde o požadavek na označování nápojů obsahujících více než 1,2 % (obj.) alkoholu a některá potravinářská barviva (D007618/04 - 2010/2500(RPS) - lhůta: 08/03/2010)
|
— |
Návrh nařízení Komise […], kterým se mění nařízení Komise (ES) č. 245/2009, pokud jde o požadavky na ekodesign pro zářivky bez integrovaného předřadníku, vysoce intenzivní výbojky a předřadníky a svítidla, jež mohou sloužit k provozu těchto zářivek a výbojek (D007749/02 - 2010/2511(RPS) - lhůta: 13/04/2010)
|
— |
Návrh nařízení Komise (ES) č. …/… ze dne […], kterým se mění nařízení (ES) č. 1126/2008, kterým se přijímají některé mezinárodní účetní standardy v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1606/2002, pokud jde o mezinárodní standard účetního výkaznictví (IFRS) 1 (D007828/01 - 2010/2508(RPS) - lhůta: 12/04/2010)
|
11. Rozhodnutí o určitých dokumentech
Rozhodnutí o vypracování zpráv z vlastního podnětu (článek 42 jednacího řádu)
výbor ECON
— |
Řízení přeshraničních krizí v bankovním sektoru (2010/2006(INI)) (stanovisko: EMPL, BUDG, JURI) |
Rozhodnutí o vypracování zpráv z vlastního podnětu (článek 48 jednacího řádu)
výbor CONT
— |
Udělení absolutoria za rok 2008: výsledky, finanční řízení a kontrola agentur (2010/2007(INI)) |
výbor CULT
— |
Žurnalistika a nové sdělovací prostředky – vytvoření veřejné sféry v Evropě (2010/2015(INI)) |
— |
Klíčové kompetence v měnícím se světě: provádění pracovního programu v oblasti vzdělávání a odborné přípravy na rok 2010 (2010/2013(INI)) (stanovisko: FEMM) |
výbor ECON
— |
Odměňování ředitelů kotovaných společností a politiky odměňování v odvětví finančních služeb (2010/2009(INI)) (stanovisko: EMPL) |
— |
Trhy s deriváty: budoucí opatření politiky (2010/2008(INI)) (stanovisko: JURI) |
výbor EMPL
— |
Rozvíjení potenciálu tvorby pracovních příležitostí v nové, udržitelné ekonomice (2010/2010(INI)) (stanovisko: FEMM, ENVI, ITRE, ECON, REGI) |
výbor FEMM
— |
Pracovnice v nejistém postavení (2010/2018(INI)) |
— |
Příspěvek politik EU na podporu rovnosti žen a mužů k boji proti zločinnosti mládeže (2010/2017(INI)) |
výbor IMCO
— |
Dokončení vnitřního trhu v oblasti elektronického obchodování (2010/2012(INI)) (stanovisko: ITRE) |
— |
Poskytnout jednotný trh spotřebitelům a občanům (2010/2011(INI)) (stanovisko: PETI) |
výbor JURI
— |
Zajištění nezávislého posouzení dopadů (2010/2016(INI)) (stanovisko: ENVI, ITRE, IMCO, REGI) |
Rozhodnutí o vypracování zpráv z vlastního podnětu (čl. 119 odst. 2 jednacího řádu)
výbor REGI
— |
Zpráva o provádění synergií z prostředků vyčleněných na výzkum a inovace v rámci nařízení (ES) č. 1080/2006 o Evropském fondu pro regionální rozvoj a sedmém rámcovém programu pro výzkum a rozvoj ve městech a regionech, jakož i v členských státech a v Unii (2009/2243(INI)) (stanovisko: ITRE) |
Postup s přidruženými výbory
výbor AFCO
— |
Institucionální aspekty přístupu Evropské unie k Úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod (2009/2241(INI)) (stanovisko: PETI, AFET) Postup s přidruženými výbory AFCO, LIBE (Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 14.1.2010) |
výbor REGI
— |
Zpráva o provádění synergií z prostředků vyčleněných na výzkum a inovace v rámci nařízení (ES) č. 1080/2006 o Evropském fondu pro regionální rozvoj a sedmém rámcovém programu pro výzkum a rozvoj ve městech a regionech, jakož i v členských státech a v Unii (2009/2243(INI)) Postup s přidruženými výbory REGI, ITRE (Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 14.1.2010) |
Postoupení výborům
výbor LIBE
— |
Institucionální aspekty přístupu Evropské unie k Úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod (2009/2241(INI))
|
výbor DEVE
— |
Strategie EU pro vztahy s Latinskou Amerikou (2009/2213(INI))
|
12. Písemná prohlášení uložená v rejstříku (článek 123 jednacího řádu)
Počet podpisů, které získala písemná prohlášení uložená v rejstříku (čl. 123 odst. 3 jednacího řádu):
Dokument č. |
Autor |
Podpisy |
54/2009 |
Elizabeth Lynne, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Carl Schlyter |
275 |
55/2009 |
Michael Cashman, David Martin, Raül Romeva i Rueda, Santiago Fisas Ayxela, Sophia in 't Veld |
170 |
56/2009 |
Tatjana Ždanoka, Jean Lambert, Alejandro Cercas, Elizabeth Lynne |
126 |
57/2009 |
Andreas Mölzer |
31 |
58/2009 |
Andreas Mölzer |
23 |
59/2009 |
Carlo Fidanza, Esther de Lange, Rareş-Lucian Niculescu, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Marco Scurria |
74 |
61/2009 |
Filip Kaczmarek, Andrzej Grzyb, Marek Siwiec, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Konrad Szymański |
43 |
62/2009 |
Raül Romeva i Rueda, Carlos Coelho, Luis Manuel Capoulas Santos, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Miguel Angel Martínez Martínez |
74 |
63/2009 |
Jiří Maštálka |
15 |
64/2009 |
Sergio Paolo Francesco Silvestris, Mario Mauro, David-Maria Sassoli, Mario Borghezio, Magdi Cristiano Allam |
109 |
65/2009 |
Graham Watson, Lena Kolarska-Bobińska |
47 |
66/2009 |
Elizabeth Lynne, Edit Bauer, Zita Gurmai, Emilie Turunen |
83 |
67/2009 |
Franz Obermayr |
35 |
68/2009 |
Willy Meyer, Ilda Figueiredo, João Ferreira |
50 |
69/2009 |
Sophia in 't Veld, Gianni Vattimo, Miguel Angel Martínez Martínez, Stanimir Ilchev, Jean-Marie Cavada |
52 |
70/2009 |
Filip Kaczmarek |
26 |
71/2009 |
Elizabeth Lynne, Michail Tremopoulos, Lívia Járóka, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg |
77 |
1/2010 |
Frieda Brepoels, Françoise Grossetête, Vittorio Prodi, Antonyia Parvanova, Miroslav Ouzký |
42 |
2/2010 |
Monica Luisa Macovei, Simon Busuttil, Luigi de Magistris, Ana Gomes, Bart Staes |
55 |
3/2010 |
Lara Comi, Andreas Schwab, Jolanta Emilia Hibner, Anna Maria Corazza Bildt, Christophe Béchu |
41 |
4/2010 |
Morten Messerschmidt, Timo Soini |
19 |
13. Předání textů přijatých během zasedání
Podle čl. 179 odst. 2 jednacího řádu bude zápis z dnešního zasedání předložen Parlamentu ke schválení na začátku příštího denního zasedání.
Se souhlasem Parlamentu budou přijaté texty ihned předány institucím a orgánům, které jsou v textech jmenovány.
14. Termíny příštích zasedání
Příští zasedání se bude konat od 8. února 2010 do 11. února 2010.
15. Přerušení zasedání
Zasedání Evropského parlamentu bylo přerušeno.
Denní zasedání skončilo v 12:45.
Klaus WELLE
generální tajemník
Jerzy BUZEK
předseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Alvarez, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antonescu, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Ayala Sender, Aylward, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Balčytis, Balczó, Baldassarre, Balz, Balzani, Michel Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Bokros, Bontes, Borghezio, Borsellino, Borys, Boştinaru, Bové, Bowles, Bozkurt, Brantner, Brepoels, Březina, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Caronna, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Cohn-Bendit, Collino, Colman, Comi, Corazza Bildt, Correia De Campos, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Creţu, Creutzmann, Crocetta, Cutaş, Cymański, Czarnecki, Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, Dehaene, De Keyser, Delli, de Magistris, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Fjellner, Flautre, Fleckenstein, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Győri, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hassi, Haug, Häusling, Hautala, Hedh, Helmer, Hénin, Hennis-Plasschaert, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Hoang Ngoc, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Jaakonsaari, Jadot, Jahr, Járóka, Jáuregui Atondo, Jazłowiecka, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Alan Kelly, Seán Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Koch, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kozlík, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Legutko, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Lewandowski, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Lövin, Løkkegaard, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Lösing, Lucas, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, McAvan, McCarthy, McClarkin, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Meissner, Melo, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morvai, Motti, Muñiz De Urquiza, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Provera, Rangel, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Salvini, Sanchez-Schmid, Sánchez Presedo, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar, Schaake, Schaldemose, Olle Schmidt, Schmitt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, Stevenson, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Emil Stoyanov, Strejček, Striffler, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swinburne, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Teixeira, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Ţicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Milan Zver, Zwiefka
PŘÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (…, …, …) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH (…, …, …) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚ |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Nedávná napadení náboženských menšin v Egyptu a Malajsii
Návrhy usnesení: B7-0035/2010, B7-0037/2010, B7-0038/201, B7-0039/2010, B7-0045/2010, B7-0048/2010
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
Společný návrh usnesení RC-B7-0035/2010/rev (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL, EFD) |
|||||
§ 2 |
1 |
ALDE |
JH |
- |
190,398,16 |
§ 6 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 10 |
2 |
ALDE |
JH |
- |
188,412,7 |
za § 10 |
6 |
ECR |
|
- |
|
za odův. D |
3 |
ECR |
|
- |
|
za odův. J |
4 |
ECR |
|
- |
|
odův. L |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
za odův. O |
5 |
ECR |
|
- |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
||
Návrhy usnesení politických skupin |
|||||
B7-0035/2010 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0037/2010 |
|
EFD |
|
↓ |
|
B7-0038/2010 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0039/2010 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0045/2010 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0048/2010 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
ALDE: pn. 1, 2
Žádosti o dílčí hlasování
PPE
§ 6
1. část: celé znění kromě slova „hluboké“
2. část: toto slovo
odův. L
1. část: celé znění kromě slova „propuklo … násilí a“
2. část: tato slova
Různé
Ramon Tremosa i Balcells rovněž podepsal společný návrh usnesení.
2. Porušování lidských práv v Číně, zejména případ Liou Siao-pao
Návrhy usnesení: B7-0040/2010, B7-0041/2010, B7-0051/2010, B7-0052/2010, B7-0053/2010, B7-0054/2010, B7-0055/2010
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
Společný návrh usnesení RC-B7-0040/2010 (PPE, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL, EFD, Edward McMillan-Scott) |
|||||
§ 1 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
571,8,28 |
§ 6 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
545,25,36 |
§ 8 |
2 |
S&D |
|
- |
|
§ 10 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
573,6,20 |
§ 11 |
§ |
původní znění |
JH |
+ |
567,5,32 |
odův. O |
1 |
S&D |
|
- |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
||
Návrhy usnesení politických skupin |
|||||
B7-0040/2010 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0041/2010 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0051/2010 |
|
EFD Edward McMillan-Scott |
|
↓ |
|
B7-0052/2010 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0053/2010 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0054/2010 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0055/2010 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
S&D: § 1, 6, 10, 11
3. Filipíny
Návrhy usnesení: B7-0043/2010, B7-0044/2010, B7-0046/2010, B7-0047/2010, B7-0049/2010, B7-0050/2010
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
Společný návrh usnesení RC-B7-0043/2010 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL, EFD) |
|||||
§ 2 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
291,282,17 |
|||
§ 6 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
ústní PN 156,395,14 |
|||
odův. F |
§ |
původní znění |
odděl. |
- |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
569,10,17 |
||
Návrhy usnesení politických skupin |
|||||
B7-0043/2010 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0044/2010 |
|
EFD |
|
↓ |
|
B7-0046/2010 |
|
PPE/ECR |
|
↓ |
|
B7-0047/2010 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0049/2010 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0050/2010 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE: konečné hlasování
Žádosti o dílčí hlasování
PPE:
§ 2
1. část: celé znění kromě slov „navzdory počátečním prodlevám“
2. část: tato slova
§ 6
1. část: celé znění kromě slov „propustit všechny osoby držené v zajetí“
2. část: tato slova
Žádosti o oddělené hlasování
PPE: odův. F
Různé
Barbara Lochbihler, autorka, předložila ústní PN k bodu 6 2. části. Tato část byla zamítnuta.
4. Evropská strategie pro Podunají
Návrhy usnesení: B7-0031/2010, B7-0032/2010, B7-0033/2010, B7-0034/2010, B7-0036/2010
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
Společný návrh usnesení RC-B7-0031/2010 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL) |
|||||
za § 5 |
1 |
ECR |
|
- |
|
2 |
ECR |
|
- |
|
|
§ 11 |
3 |
ECR |
|
- |
|
§ 15 |
4 |
ECR |
|
- |
|
§ 20 |
5 |
ECR |
|
- |
|
§ 22 |
6 |
ECR |
|
- |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
544,13,10 |
||
Návrhy usnesení politických skupin |
|||||
B7-0031/2010 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0032/2010 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0033/2010 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0034/2010 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0036/2010 |
|
PPE |
|
↓ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE: konečné hlasování (RC-B7-0031/2010)
PŘÍLOHA II
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. RC-B7-0035/2010/rev – Egypt a Malajsie – PN 1
Pro: 190
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Messerschmidt, Rosbach, Soini
GUE/NGL: Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Meyer, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Tănăsescu, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Teixeira
S&D: Ludvigsson, Repo, Siwiec
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 398
ALDE: Ries, Takkula
ECR: van Dalen
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scotta', Speroni
NI: Balczó, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Mölzer, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vanhecke
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Theocharous, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, McAvan, McCarthy, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Pargneaux, Perello Rodriguez, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Riera Madurell, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Zdržel/a se: 16
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Nattrass, Nuttall
NI: Bontes, Madlener, Morvai, Stassen, van der Stoep
S&D: Attard-Montalto, Berman
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Jacek Saryusz-Wolski, Frieda Brepoels, Edite Estrela, Antigoni Papadopoulou, Marielle De Sarnez
2. RC-B7-0035/2010/rev – Egypt a Malajsie – PN 2
Pro: 188
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Messerschmidt, Soini
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Meyer, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
S&D: De Angelis, Ludvigsson, Martin David, Siwiec
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 412
ALDE: De Sarnez, Ries, Takkula
ECR: van Dalen, Eppink
EFD: Andreasen, Batten, Belder, Bizzotto, Borghezio, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Fontana, Imbrasas, Morganti, Nattrass, Nuttall, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scotta', Speroni
NI: Balczó, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Mölzer, Obermayr, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vanhecke
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, McAvan, McCarthy, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Zdržel/a se: 7
NI: Bontes, Madlener, Morvai, Stassen, van der Stoep
PPE: Dati
S&D: Attard-Montalto
3. RC-B7-0040/2010 – Porušování lidských práv v Číně – BOD 1
Pro: 571
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Manders, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Higgins Joe, Le Hyaric, Liotard, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Vergiat, Zimmer
NI: Balczó, Bontes, Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Madlener, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Stassen, van der Stoep, Szegedi, Tănăsescu, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Bullmann, Capoulas Santos, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 8
NI: Vadim Tudor
PPE: Kukan, Rivellini, Rübig, Stoyanov Emil, Zalba Bidegain
S&D: Boştinaru, Senyszyn
Zdržel/a se: 28
ALDE: Chatzimarkakis
ECR: Callanan
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Nattrass, Nuttall, Paksas
GUE/NGL: Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Hoarau, Lösing, Maštálka, Meyer, Remek, Triantaphyllides, Wils
NI: McMillan-Scott, Morvai, Stoyanov Dimitar
PPE: Sanchez-Schmid
S&D: Falbr, Sârbu
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti : Ioan Enciu, Cătălin Sorin Ivan, Daciana Octavia Sârbu
Zdržel/a se: Adrian Severin, Vasilica Viorica Dăncilă, Corina Creţu
4. RC-B7-0040/2010 – Porušování lidských práv v Číně – BOD 6
Pro: 545
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Chichester, van Dalen, Elles, Eppink, Harbour, Stevenson, Strejček, Swinburne, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Zīle
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Higgins Joe, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Meyer, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sinclaire, Sosa Wagner, Tănăsescu, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 25
ECR: Cabrnoch, Cymański, Czarnecki, Foster, Fox, Gróbarczyk, Hannan, Helmer, Legutko, McClarkin, Poręba, Szymański, Tomaševski
NI: Bontes, Brons, Gollnisch, Griffin, Madlener, Mölzer, Obermayr, Stassen, van der Stoep, Szegedi, Vadim Tudor, Vanhecke
Zdržel/a se: 36
ALDE: Chatzimarkakis
ECR: Atkins, Bielan, Callanan, Češková, Fajmon, Girling, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Nicholson, Tannock, Tošenovský, Van Orden
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Belder, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Nattrass, Nuttall, Paksas
GUE/NGL: Hénin, Hoarau, Maštálka, Remek
NI: Balczó, Claeys, McMillan-Scott, Morvai, Stoyanov Dimitar
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti: Ioan Enciu, Cătălin Sorin Ivan, Daciana Octavia Sârbu
Zdržel/a se: Adrian Severin, Rovana Plumb, Vasilica Viorica Dăncilă, Corina Creţu
5. RC-B7-0040/2010 – Porušování lidských práv v Číně – BOD 10
Pro: 573
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Higgins Joe, Le Hyaric, Liotard, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, de Lange, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 6
NI: Bontes, Madlener, Stassen, van der Stoep, Vadim Tudor
PPE: Rübig
Zdržel/a se: 20
ALDE: Chatzimarkakis
EFD: Agnew, Batten, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Nattrass, Nuttall
GUE/NGL: Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Hoarau, Lösing, Maštálka, Meyer, Remek, Triantaphyllides
NI: Sinclaire
S&D: Sârbu
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Rachida Dati
Proti: Ioan Enciu, Cătălin Sorin Ivan, Daciana Octavia Sârbu
Zdržel/a se: Adrian Severin, Marta Andreasen, Vasilica Viorica Dăncilă, Corina Creţu
6. RC-B7-0040/2010 – Porušování lidských práv v Číně – BOD 11
Pro: 567
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paška, Rosbach, Soini
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Higgins Joe, Le Hyaric, Liotard, Ransdorf, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Vergiat, Zimmer
NI: Balczó, Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, McMillan-Scott, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lisek, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Domenici, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, McCarthy, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 5
NI: Bontes, Madlener, Stassen, van der Stoep, Vadim Tudor
Zdržel/a se: 32
ALDE: Chatzimarkakis
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bizzotto, Borghezio, Campbell Bannerman, Clark, Colman, (The Earl of) Dartmouth, Fontana, Nattrass, Nuttall, Paksas, Provera, Rossi, Salvini, Scotta', Speroni
GUE/NGL: Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Hoarau, Lösing, Maštálka, Meyer, Remek, Triantaphyllides, Wils
NI: Sinclaire
S&D: Boştinaru, Sârbu
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro: Zuzana Roithová
Proti: Ioan Enciu, Cătălin Sorin Ivan, Daciana Octavia Sârbu
Zdržel/a se: Adrian Severin, Vasilica Viorica Dăncilă, Corina Creţu
7. RC-B7-0043/2010 – Filipíny – USNESENÍ
Pro: 569
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Manders, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Fontana, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Rossi, Salvini, Scotta', Soini, Speroni
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Le Hyaric, Liotard, Meyer, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Brons, Claeys, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Lewandowski, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Ulmer, Vaidere, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, De Keyser, Désir, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Färm, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Häfner, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 10
EFD: Nattrass
NI: Bontes, Madlener, Stassen, van der Stoep
PPE: Lehne, Liese, Oomen-Ruijten, Tsoukalas, Verheyen
Zdržel/a se: 17
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark, (The Earl of) Dartmouth
GUE/NGL: Ferreira João, Figueiredo, Lösing, Maštálka, Remek
NI: Balczó, Gollnisch, Mölzer, Morvai, Obermayr, Szegedi
8. RC-B7-0031/2010 – Evropská strategie pro Podunají – USNESENÍ
Pro: 544
ALDE: Alfano, Alvaro, Arlacchi, Aylward, van Baalen, Bearder, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, de Magistris, De Sarnez, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Hennis-Plasschaert, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, in 't Veld, Jensen, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lepage, Løkkegaard, Ludford, Mănescu, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rohde, Savisaar, Schaake, Schmidt, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vălean, Verhofstadt, Wallis, Weber Renate
ECR: Ashworth, Atkins, Cabrnoch, Callanan, Češková, Chichester, Cymański, Czarnecki, van Dalen, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kirkhope, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Ziobro
EFD: Imbrasas, Messerschmidt, Paksas, Paška, Provera, Rosbach, Soini
GUE/NGL: Chountis, de Brún, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Higgins Joe, Hoarau, Le Hyaric, Liotard, Maštálka, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Svensson Eva-Britt, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Zimmer
NI: Balczó, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Morvai, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Tănăsescu, Vadim Tudor, Vanhecke, Werthmann
PPE: Abad, Áder, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Arias Echeverría, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Barnier, Băsescu, Bastos, Bauer, Béchu, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Březina, Briard Auconie, Brok, Busuttil, Cadec, van de Camp, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, del Castillo Vera, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Dehaene, Deß, Deutsch, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Gahler, Gál, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Glattfelder, de Grandes Pascual, Gräßle, Grosch, Grossetête, Gruny, Gutiérrez-Cortines, Győri, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins Jim, Hohlmeier, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly Seán, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kósa, Köstinger, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mészáros, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Olbrycht, Őry, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Ponga, Posselt, Pöttering, Preda, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmitt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Schwab, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sógor, Sommer, Sonik, Šťastný, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Tatarella, Theocharous, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Tőkés, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Záborská, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zver
S&D: Alvarez, Alves, Andrés Barea, Arif, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Balzani, Berès, Berman, Blinkevičiūtė, Boştinaru, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Cozzolino, Creţu, Crocetta, Cutaş, Daerden, Dăncilă, De Angelis, Désir, Dušek, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Gomes, Göncz, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Haug, Hedh, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kelly Alan, Kirilov, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Liberadzki, Ludvigsson, McAvan, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Merkies, Milana, Moraes, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Paleckis, Paliadeli, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sánchez Presedo, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Ţicău, Tirolien, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bélier, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brepoels, Bütikofer, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Greze, Harms, Hassi, Häusling, Hautala, Hudghton, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Lucas, Lunacek, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 13
ECR: Kamall
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark, (The Earl of) Dartmouth, Nattrass
NI: Bontes, Madlener, Stassen, van der Stoep
PPE: Oomen-Ruijten
Zdržel/a se: 10
EFD: Bizzotto, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scotta', Speroni
GUE/NGL: Lösing, Wils
PPE: Zeller