ISSN 1725-5163 |
||
Úřední věstník Evropské unie |
C 140E |
|
České vydání |
Informace a oznámení |
Svazek 48 |
CS |
|
I (Sdělení)
EVROPSKÝ PARLAMENT
ZASEDÁNÍ 2004 — 2005
Pondělí 13. září 2004
9.6.2005 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 140/1 |
ZÁPIS
(2005/C 140 E/01)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Josep BORRELL FONTELLES
předseda
1. Zahájení zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 17:05 hodin.
2. Sdělení předsednictva
Předseda oznámil, že vyzve poslance Parlamentu k zachování minuty ticha za oběti tragédie v Beslanu a za všechny oběti teroristických útoků a že se k teroristické hrozbě vrátí zítra ve svém vystoupení v 9:00 hodin. Oznámil, že požádal hlavy států a předsedy vlád, aby se k minutě ticha připojily všechny školy. Dodal, že po každém teroristickém činu vyjádřil jménem Parlamentu soustrast rodinám obětí. Mimo jiné adresoval výzvu únoscům, kteří v Iráku unesli dvě italské pracovnice nevládní organizace a dva francouzské novináře, a připomenul nehodu, jejíž obětí byl patriarcha Petros VII.
3. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Zápis z předchozího zasedání byl schválen.
4. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty:
1) |
z Rady a Komise:
|
2) |
z parlamentních výborů
|
3) |
od poslanců
|
5. Petice
Tyto petice, které byly níže uvedeného dne zapsány do rejstříku, byly předány příslušnému výboru podle článku 191 odst. 5 jednacího řádu:
23. července 2004
od p. Mihalise Stegioulase (č. 560/2004);
od p. Serafeima Stavroua (Friends of the Mountain and Sea Association) (č. 561/2004);
od p. Raúla Artura Sáncheze Martíneze (č. 562/2004);
od p. Josého Ramóna Martíneze Roblese (č. 563/2004);
od p. Josého Renata Núñeze da Silvy (č. 564/2004);
od p. Manela Ramona i Fuentese (Ajuntament d'Altafulla) (č. 565/2004);
od p. Emeteria Peñila Gonzáleze (č. 566/2004);
od pí. Katii Pérez Sánchez (č. 567/2004);
od p. Sebastiána Arévala Crespa (Plataforma para la Defensa de la Sierra de Alconera - La Lapa y su Entorno) (č. 568/2004);
od p. Raúla Palacia Portilla (Asociación Karrantza Naturala) (č. 569/2004);
od p. Piera Soave (č. 570/2004);
od p. Oliviera Naulota (č. 571/2004);
od pí. Brigitte Verhauwaert (č. 572/2004);
od p. Patrica Renaudota (č. 573/2004);
od p. Francise Augiase (č. 574/2004);
od p. Clauda Le Duigoua (č. 575/2004);
od pí. Colette Carichiopulo (Ligue pour la Protection des Oiseaux) (č. 576/2004);
od Femmes Solidaires-Clara Magazine (č. 577/2004);
od pí. Roselyne Boivin (Pierrefitte Palestine Association pour la Paix) (č. 578/2004);
od pí. Yasminy Hohenstaufen (Gran Magistero Costituzioni Federiciane) (č. 579/2004);
od pí. Yasminy Hohenstaufen (Comitato Internazionale Diritti Umani) (č. 580/2004);
od p. Michelangela Reinata (č. 581/2004);
od p. Maria Valeriana (č. 582/2004);
od pí. Marii Amerano (č. 583/2004);
od pí. Anny Carella (č. 584/2004);
od p. Mohamada Abdulrahmana (č. 585/2004);
od p. Goffreda Laterzy (č. 586/2004);
od p. Alessandra Lucarelliho (č. 587/2004);
od p. Spirose Kavvourase Kolliase (č. 588/2004);
od p. Gerarda Seisdedose Alonsy (č. 589/2004);
od pí. Sabriny Cappellotto Borel (č. 590/2004);
od p. Jeana Nisola (č. 591/2004);
od pí. Anne Germain (č. 592/2004);
od pí. Francescy Cardile (č. 593/2004);
od p. Giancarla Ravery (č. 594/2004);
od p. Cristiana Cresciho (č. 595/2004);
od p. Paula Barrala (č. 596/2004);
29. července 2004
od p. Manfreda Hackaufa (č. 597/2004);
od p. Klause Sojky (č. 598/2004);
od p. G. Fammelse (B&G Fammels e. K.) (č. 599/2004);
od pí. Very Kminkove (č. 600/2004);
od p. Diliyana Palauzova (Gemeinschaft der bulgarischen Studenten in Deutschland) (plus 1740 podpisů) (č. 601/2004);
od p. Lorenze Leitritze (se 2 podpisy) (č. 602/2004);
od p. Karla-Heinze Henniga (č. 603/2004);
od p. Christopha Sorowskiho (se 3 podpisy) (č. 604/2004);
od p. Manfreda Klinga (č. 605/2004);
od p. Thomase Meyer-Falka (č. 606/2004);
od p. Pirmina Knurra (č. 607/2004);
od p. Petera Führera (č. 608/2004);
od p. Hasana Hüseyina Öztase (č. 609/2004);
od p. Patricka Hartigana (č. 610/2004);
od p. Arthura Whita (č. 611/2004);
od p. Adama Bedkowskiho (č. 612/2004);
od p. Johna Bridla (Asbesto Watchdog Ltd.) (č. 613/2004);
od pí. Joanny Mendoza Adams (plus 2 podpisy) (č. 614/2004);
od p. Panayotise Xanthopoulose (Panhellenic Society of Pontion Scientists) (č. 615/2004);
od p. Dannyho Dohertyho (č. 616/2004);
od p. Michaela Thompsona (Link-Age — Linking the generations on pensions) (č. 617/2004);
od pí. Stephanie Gaillard (č. 618/2004);
od p. Karla Mauera (Civic Association „Self Defense“)(č.619/2004);
od p. Pirjoa Niemenmaa (č. 620/2004);
od p. Andráse Lukácse (Clean Air Action Group) (č. 621/2004);
od p. Richarda Harrissona (č. 622/2004);
od p. Nicka Locketta (č. 623/2004);
od pí. Wendy Florence Winter de Garcii (Expatriate Information Exchange) (č. 624/2004);
od p. Håkana Krantze (č. 625/2004);
od p. Haralda Schwarze (č. 626/2004);
od p. Marka Ringhanda (č. 627/2004);
od p. Petera Koitse (Stadt Wels) (č. 628/2004);
od p. Bertholda Klingebiela (č. 629/2004);
od pí. Ciarany Crummey (č. 630/2004);
od pí. Ingeborgy Vurgun-Kern (Selbsthilfegruppe Silikongeschädigter Frauen e. V.) (č. 631/2004);
5. srpna 2004
od p. Günthera Kutzlera (č. 632/2004);
od p. Philipa Stauda (č. 633/2004);
od p. Petera Scholze (č. 634/2004);
od p. Heinricha Jungeho (č. 635/2004);
od Tayad-Komitee (plus 1020 podpisů)(č.636/2004);
od pí. Besime Kekez (č. 637/2004);
od pí. Susanne Schmitz (č. 638/2004);
od pí. Jiriny Fuchs (č. 639/2004);
od p. Ronalda Cowella (Daily Express Pensioner's Association) (č. 640/2004);
od p. Joãoa Cardosa (č. 641/2004);
od p. Philipa Bekaerta (Cercle Républicain) (č. 642/2004);
od p. Ramunase Jankaukase (č. 643/2004);
od p. Vytautase Faraleviciuse (č. 644/2004);
od pí. Pauline Angliss (č. 645/2004);
od p. Roberta Gurgula (č. 646/2004);
od p. Seppo Putkonena (č. 647/2004);
od p. Karla Wüppinga (Elterninitiative-CF Cystische Fibrose-Mukoviszidose e. V.) (č. 648/2004);
od p. Piotra Pasinskiho (č. 649/2004);
od p. Franciszeka Grubicha (č. 650/2004);
od Mikulase Horvatha a Jána Laczka (č. 651/2004);
od Atklátais Sociálás Rehabilitácijas Fonds (č. 652/2004);
od p. Jozsefa Pintera (č. 653/2004);
od pí. Gyorgyne Vancsa (č. 654/2004);
od 56-OS Szervezetek Konfoderacioja (č. 655/2004);
od pí. Anastazie Chovancové (č. 656/2004);
od p. Milana Chovance (č. 657/2004);
od p. Frana Hupky (č. 658/2004);
od pí. Marie Mandikové (č. 659/2004);
od pí. Zuzany Cermanové (č. 660/2004);
od pí. Marty Chovancové (č. 661/2004);
od p. Helmuta Sandvoße (Aktionsgemeinschaft gegen Verherrlichung von Völkermord) (č. 662/2004);
od p. Carstena Thuraua (č. 663/2004);
od p. Thomase Hoppe (č. 664/2004);
od pí. Kerstiny Kaufmann (č. 665/2004);
od p. Anthonyho Fishera Camilleriho (Kunsill Studenti Universitariji) (č. 666/2004);
od p. Dermota Sheehana (č. 667/2004);
od p. Paula Elstera (plus 1 420 podpisů)(č. 668/2004);
od p. Anthonyho Clarka (č. 669/2004);
od p. Jurima Lejama (č. 670/2004);
6. září 2004
od p. Ioannise Mantzoufase (č. 671/2004);
od pí. Georgouley Efrossiniho (č. 672/2004);
od p. Juana Josého Corralese Montequína (Ayuntamiento de Siero) (č. 673/2004);
od p. Davida Ortuña Alvareze (Izquierda Unida de Albos de Lloredo) (č. 674/2004);
od p. Rafaela Vázqueze Alvareze (Ayuntamiento de Padrón) (č. 675/2004);
od p. Romána Jesúse Gonzaleze Gutierreze (č. 676/2004);
od p. Rafaela Venguty Arandy (č. 677/2004);
od p. Andrese Magany Garcii (č. 678/2004);
od p. Josého Hidalga Lópeze (Ajuntament de Petrer) (č. 679/2004);
od Grupo Traespa Marítimo, S. L. (č. 680/2004);
od p. Angela Sáncheze Garcíi (č. 681/2004);
od p. Luise de la Rasilly Sánchez-Arjony (Proyecto INTER/SUR para la Democracia Ciudadana y la Ecociudadanía) (č. 682/2004);
od pí. Mercedes Hernandez Pujol (č. 683/2004);
od p. Karrantzy Naturalia (č. 684/2004);
od p. Eusebia Ortega Villalvilly (č. 685/2004);
od pí. Noelle Canadelle (Mouvement de la Paix 66) (č. 686/2004);
od p. Filipa Maria Lopese (Oficios do Património e da Reabilitação Urbana) (č. 687/2004);
od pí. Gisèle Delpech (č. 688/2004);
od p. Henri-Michela Henryho (Association de Défense et de Valorisation des Iles et du Littoral de la Mer d'Iroise) (č. 689/2004);
od p. Serge Bayarda (č. 690/2004);
od pí. Colette Simon (č. 691/2004);
od p. Fabia Micheloniho (Comune di Vattaro) (č. 692/2004);
od p. Riccarda Lopse (č. 693/2004);
od p. Flavia Scanferly (č. 694/2004);
od p. Marca Delly Torreho (Tower INV Srl) (č. 695/2004);
od p. Andrey Baiguery (č. 696/2004);
od p. Adolfa Lapiho (č. 697/2004);
od p. Elia Bernabóa (Associazione Nazionale Vittime Civili di Guerra) (č. 698/2004);
od pí. Gabrielly Cucchiara (č. 699/2004);
od p. Arsenale di Messiny (č. 700/2004);
od Comitato Popolare Anti-Antenna „ELETTRA“ (č. 701/2004);
od p. Patricka Carrolly (General Secretariat for Justice and Peace — Order of Friar Servants of Mary) (plus 3500 podpisů) (č.702/2004);
od p. Franka Stumpfa (Stadt Naila) (plus 808 podpisů) (č. 703/2004);
od p. Rolanda Kwiedora (č. 704/2004);
od p. Petera Buddeho (č. 705/2004);
od p. Wilfrieda Partzsche (č. 706/2004);
od p. Franze Funkeho (č. 707/2004);
od p. Haralda Schwarze (č. 708/2004);
od p. Sebastiana Zscheringa (č. 709/2004);
od p. Karstena Leurse (č. 710/2004);
od pí. Kathariny Brizic (č. 711/2004);
od p. Wolfganga Weise (č. 712/2004);
od pí. Heidrun Sedlacika (č. 713/2004);
od p. Gabriela Foco (č. 714/2004);
od pí. Silke Jelkic (plus 22 podpisů) (č.715/2004);
od p. Andrease Kleina (č. 716/2004);
od p. Dietera Engera (č. 717/2004);
od p. Franka Bickera (č. 718/2004);
od p. Josefa Demmela (č. 719/2004);
od p. Bruna Köhlera (MANNdat e.V.) (č. 720/2004);
od pí. Inge-Maria Noack (plus 20 podpisů) (č. 721/2004);
od pí. Sabine Scharf (č. 722/2004);
od p. SRP Stefana (č. 723/2004);
od p. Carstena Thuraua (č. 724/2004);
od p. Otwina Schneidera (č. 725/2004);
od p. Ralpha Jonese (č. 726/2004);
od pí. Mary Elizabeth Saïd (č. 727/2004);
od p. Jamese Rooneyho (č. 728/2004);
od p. Stuarta McCabea (č. 729/2004);
od p. Michaela Meighana (The Qualifications Company Ltd.) (č. 730/2004);
od pí. Jany Miltové (č. 731/2004);
od p. Kuismy Lappalainena (č. 732/2004);
od p. Loizose Afxentioua (Famagusta Refugee Movement) (č. 733/2004);
od p. Davida Hazlerigga (č. 734/2004);
od p. Constanta Verbraekena (č. 735/2004);
od p. Fritse de Jonga (č. 736/2004);
od p. Jana Sinágla (č. 737/2004);
od p. Vladimíra Dudychy (č. 738/2004);
od pí. Jiriny Bambasové (č. 739/2004);
od p. Rafaela Miklose (č. 740/2004);
od p. Ludwika Mariana Dobrzyniaka (č. 741/2004);
od p. Kryzysztofa Wierzby (č. 742/2004);
od pí. Michelle Slattery (č. 743/2004).
6. Převody položek
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod položek V/10/AB/2004 Účetního dvoru.
Poté, co se seznámil se stanoviskem Rady, výbor schválil celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
***
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod položek 2/2004 Výboru regionů.
Poté, co se seznámil se stanoviskem Rady, výbor schválil celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 a čl. 43 odst. 1 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
***
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod položek DEC37/2004 Evropské komise (C6-0081/2004 — SEC(2004) 0948).
Poté, co se seznámil se stanoviskem Rady, výbor schválil celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
***
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod položek DEC38/2004 Evropské komise (C6-0082/2004 — SEC(2004) 0949).
Poté, co se seznámil se stanoviskem Rady, výbor schválil celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
***
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod položek DEC39/2004 Evropské komise (C6-0083/2004 — SEC(2004) 0950).
PŮVOD POLOŽEK |
|
Z KAPITOLY — 25 01 SPRÁVNÍ VÝDAJE V OBLASTI POLITIKY „KOORDINACE POLITIK KOMISE A PRÁVNÍ PORADENSTVÍ“ |
|
ČLÁNEK — 25 01 02 Externí pracovníci a ostatní výdaje na řízení na podporu oblasti „Koordinace politik Komise a právní poradenství“ |
|
POLOŽKA — 25 01 02 11 Ostatní výdaje na řízení oblasti „Koordinace politik Komise a právní poradenství“ |
NP - 922 000 EUR |
URČENÍ POLOŽEK |
|
DO KAPITOLY— 27 01 SPRÁVNÍ VÝDAJE V OBLASTI POLITIKY „ROZPOČET“ |
|
ČLÁNEK — 27 01 02 Externí pracovníci a ostatní výdaje na řízení na podporu oblasti „Rozpočet“ |
|
POLOŽKA — 27 01 02 11 Ostatní výdaje na řízení GŘ „Rozpočet“ |
NP 922 000 EUR |
PŮVOD POLOŽEK |
|
Z KAPITOLY — 25 01 SPRÁVNÍ VÝDAJE V OBLASTI POLITIKY „KOORDINACE POLITIK KOMISE A PRÁVNÍ PORADENSTVÍ“ |
|
ČLÁNEK — 25 01 02 Externí pracovníci a ostatní výdaje na řízení na podporu oblasti „Koordinace politik Komise a právní poradenství“ |
|
POLOŽKA — 25 01 02 11 Ostatní výdaje na řízení oblasti „Koordinace politik Komise a právní poradenství“ |
NP - 470 000 EUR |
URČENÍ POLOŽEK |
|
DO KAPITOLY — 01 01 SPRÁVNÍ VÝDAJE V OBLASTI POLITIKY „HOSPODÁŘSKÉ A FINANČNÍ VĚCI“ |
|
ČLÁNEK — 01 01 02 Externí pracovníci a ostatní výdaje na řízení na podporu oblasti „Hospodářské a finanční věci“ |
|
POLOŽKA — 01 01 02 11 Ostatní výdaje na řízení |
NP 100 000 EUR |
DO KAPITOLY — 03 01 SPRÁVNÍ VÝDAJE V OBLASTI POLITIKY „HOSPODÁŘSKÉ SOUTĚŽE“ |
|
ČLÁNEK — 03 01 02 Externí pracovníci a ostatní výdaje na řízení na podporu oblasti „Hospodářská soutěž“ |
|
POLOŽKA — 03 01 02 11 Ostatní výdaje na řízení |
NP 55 000 EUR |
DO KAPITOLY — 04 01 SPRÁVNÍ VÝDAJE V OBLASTI POLITIKY „ZAMĚSTNANOST A SOCIÁLNÍ VĚCI“ |
|
ČLÁNEK — 04 01 02 Externí pracovníci a ostatní výdaje na řízení na podporu oblasti „Zaměstnanost a sociální věci“ |
|
POLOŽKA — 04 01 02 11 Ostatní výdaje na řízení |
NP 100 000 EUR |
DO KAPITOLY — 05 01 SPRÁVNÍ VÝDAJE V OBLASTI POLITIKY „ZEMĚDĚLSTVÍ“ |
|
ČLÁNEK — 05 01 02 Externí pracovníci a ostatní výdaje na řízení na podporu oblasti „Zemědělství“ |
|
POLOŽKA — 05 01 02 11 Ostatní výdaje na řízení |
NP 50 000 EUR |
DO KAPITOLY — 17 01 SPRÁVNÍ VÝDAJE V OBLASTI POLITIKY „ZDRAVÍ A OCHRANA SPOTŘEBITELE“ |
|
ČLÁNEK — 17 01 02 Externí pracovníci a ostatní výdaje na řízení na podporu oblasti „Zdraví a ochrana spotřebitele“ |
|
POLOŽKA — 17 01 02 11 Ostatní výdaje na řízení |
NP 140 000 EUR |
DO KAPITOLY — 29 01 SPRÁVNÍ VÝDAJE V OBLASTI POLITIKY „STATISTIKA“ |
|
ČLÁNEK — 29 0102 Externí pracovníci a ostatní výdaje na řízení na podporu oblasti „Statistika“ |
|
POLOŽKA — 29 01 02 11 Ostatní výdaje na řízení |
NP 25 000 EUR |
***
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod položek DEC41/2004 Evropské komise (C6-0079/2004 — SEC(2004) 0951).
Poté, co se seznámil se stanoviskem Rady, výbor schválil celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
***
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod položek s DEC42/2004 Evropské komise (C6-0084/2004 — SEC(2004) 0952).
Výbor schválil převod v souladu s článkem 24 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
***
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod položek DEC43/2004 Evropské komise (C6-0085/2004 — SEC(2004) 0953).
Poté, co se seznámil se stanoviskem Rady, výbor schválil celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
7. Členství v Parlamentu
Příslušné belgické úřady daly na vědomí, že Philippe Busquin byl zvolen poslancem Evropského parlamentu s účinkem od 13. září 2004 a Marc Tarabella od 9. srpna 2004.
Předseda upozornil na ustanovení čl. 3 odst. 5 jednacího řádu.
8. Následný postup ve věci postojů a usnesení Parlamentu
Sdělení Komise o následném postupu ve věci postojů a usnesení přijatých Parlamentem na zasedání v dubnu 2004 bylo rozdáno.
9. Členství ve výborech
Předseda obdržel od politických skupin žádosti o níže uvedená jmenování:
PPE-DE:
— |
výbor AGRI: María Esther Herranz García, která nahradí Maríi del Pilar Ayuso González, |
— |
výbor INTA: María del Pilar Ayuso González, která nahradí Maríi Esther Herranz Garcíu, |
— |
výbor BUDG: Nina Škottová; Jana Hybášková se vzdala stálého členství ve výboru, |
— |
výbor CONT: Salvador Garriga Polledo se vzdal stálého členství ve výboru, |
— |
podvýbor DROI: Giorgos Dimitrakopoulos; Mihael Brejc, který nahradí Alojze Peterleho, |
— |
podvýbor SEDE: Alojz Peterle; Mihael Brejc již není stálý člen, |
— |
výbor PETI: Manolis Mavrommatis; András Gyürk se vzdal stálého členství ve výboru; |
PSE:
— |
výbor CONT: Dan Jørgensen a Borut Pahor, |
— |
podvýbor SEDE: Massimo D'Alema, |
— |
podvýbor DROI: Raimon Obiols i Germà, |
— |
výbor PECH: Henrik Dam Kristensen a Luis Manuel Capoulas Santos; |
ALDE:
— |
výbor ENVI: Vittorio Prodi, který nahradí Bernarda Lehideuxa, |
— |
výbor EMPL: Bernard Lehideux, který nahradí Vittoria Prodiho, |
— |
podvýbor DROI: Johan Van Hecke, který nahradí Emmu Bonino. |
Tato jmenování budou přijata, nebude-li do přijetí tohoto pořadu jednání vznesena žádná námitka.
10. Schválení Radou postojů Parlamentu přijatých v prvním čtení (článek 66 jednacího řádu)
Rada oznámila, že v souladu s čl. 251 odst. 2 Smlouvy o ES schválila postoj, který Parlament přijal v prvním čtení dne 21. dubna 2004, s ohledem na přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení č. 1655/2000 o finančním nástroji pro životní prostředí (LIFE) (2003/0260(COD)).
Akt je přijatý. Předseda Parlamentu jej společně s předsedou Rady podepíše v souladu s článkem 68 jednacího řádu Evropského parlamentu.
11. Žádosti o zbavení parlamentní imunity
Příslušné orgány České republiky předložily žádost, aby byl Vladimír Železný zbaven parlamentní imunity.
Podle čl. 6 odst. 2 byla žádost postoupena příslušnému výboru, a to Výboru JURI.
Příslušné německé úřady předložily žádost, aby byl Rainer Wieland zbaven parlamentní imunity.
Podle čl. 6 odst. 2 byla žádost postoupena příslušnému výboru, a to Výboru JURI.
12. Žádost o ochranu parlamentní imunity
Právní zástupce Umberta Bossiho předal předsednictvu dopis, kterým žádá Parlament, aby zasáhl u příslušných italských úřadů ve věci ochrany parlamentní imunity výše jmenovaného v rámci probíhajícího trestního řízení před soudem v Padově.
Podle čl. 6 odst. 3 byla žádost předána příslušnému výboru, a to výboru JURI.
13. Texty smluv dodané Radou
Rada předala ověřené kopie těchto dokumentů:
— |
Dohoda mezi Evropským společenstvím a Socialistickou demokratickou republikou Srí Lanka o zpětném přebírání osob s nelegálním pobytem; |
— |
Protokol o změně čtvrtého protokolu, kterým se stanoví podmínky rybolovu vedené v Dohodě o rybolovu mezi Evropským hospodářským společenstvím na jedné straně a vládou Dánska a místní vládou Grónska na straně druhé; |
— |
Dohoda o podporování, poskytování a používání satelitních navigačních systémů GALILEO a GPS a příslušných aplikací; |
— |
Protokol k Dohodě o partnerství a spolupráci, kterou se zakládající partnerství mezi Evropskými společenstvími a jejich členskými státy na jedné straně a Ázerbajdžánskou republikou na straně druhé s cílem zohlednit přistoupení České republiky, Estonské republiky, Kyperské republiky, Lotyšské republiky, Litevské republiky, Maďarské republiky, Maltské republiky, Polské republiky, Slovinské republiky a Slovenské republiky k Evropské unii; |
— |
Dohoda o spolupráci mezi Evropským společenstvím a jeho členskými státy a Izraelem týkající se světového satelitního navigačního systému (GNSS) k civilnímu použití. |
14. Plán práce
Na pořadu byl plán práce.
Byl rozdán konečný návrh pořadu jednání pro toto dílčí zasedání (PE 344.811/PDOJ). Nebyla navržena žádná změna.
Žádost Rady o naléhavý postup (článek 134 jednacího řádu):
— |
Návrh nařízení Rady, kterým se zavádějí některá omezující opatření pro podporu uskutečnění mandátu Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (KOM(2004)0348 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS)) |
Důvod žádosti o naléhavý postup:
Je nezbytné přijmout toto nařízení co možná nejdříve, aby se předešlo přesunu ekonomických prostředků a zdrojů, které mají být zmrazeny.
Žádost Rady o naléhavý postup (článek 134 jednacího řádu):
— |
Návrh nařízení Rady, kterým se zavádí nástroj finanční podpory pro hospodářský rozvoj kypersko-turecké komunity (KOM(2004)0465 - C6-0098/2004 - 2004/0145(CNS)) |
Důvod žádosti o naléhavý postup:
Tento návrh má za cíl začít co nejdříve uskutečňovat závěry ze zasedání Rady o Kypru, které se konalo dne 26. dubna 2004, s cílem usnadnit sjednocení Kypru.
Parlament bude vyzván, aby se k žádostem o naléhavý postup vyjádřil na začátku zítřejšího zasedání.
***
Plán práce byl tímto schválen.
15. Jednominutové projevy k důležitým otázkám politické povahy
Tito poslanci, kteří chtěli upozornit Parlament na důležitou otázku politické povahy, hovořili podle článku 144 jednacího řádu v jednominutovém projevu:
Ryszard Czarnecki, Avril Doyle, Evangelia Tzampazi, Diana Wallis, Margrietus van den Berg, Sarah Ludford, Proinsias De Rossa, Marilisa Xenogiannakopoulou, Roger Helmer, Roberta Angelilli, Ilda Figueiredo, Thijs Berman, Georgios Toussas, Struan Stevenson, Mario Borghezio, Jozsef Szajer, Manolis Mavrommatis, Charles Tannock, James Hugh Allister, Carlo Fatuzzo a Bogusław Rogalski.
Vystoupil: Robert Evans k době vyhrazené pro otázky Radě (předseda mu odpověděl, že i když některé otázky nemohly být přeloženy do všech jazyků, jsou uvedeny na seznamu otázek).
16. Ekologické katastrofy v poslední době (požáry ve Španělsku a Portugalsku) (prohlášení, po kterém následuje rozprava)
Prohlášení Komise: Ekologické katastrofy v poslední době (požáry ve Španělsku a Portugalsku)
Margot Wallström (členka Komise) učinila prohlášení.
Vystoupili: María Esther Herranz García za skupinu PPE-DE, a María Isabel Salinas García za skupinu PSE.
PŘEDSEDNICTVÍ: Alejo VIDAL-QUADRAS ROCA
místopředseda
Vystoupili: David Hammerstein Mintz za skupinu Verts/ALE, Ilda Figueiredo za skupinu GUE/NGL, Carlos Coelho, Jamila Madeira, Cristina Gutiérrez-Cortines, Rosa Miguélez Ramos, Kader Arif a Margot Wallström
Rozprava je uzavřena.
17. Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) (otázka k ústnímu zodpovězení s rozpravou)
Otázku k ústnímu zodpovězení, kterou položil Paolo Costa za Výbor TRAN o zasedání shromáždění Mezinárodní organizace pro civilní letectví (OACI) (B6-0013/2004).
Paolo Costa rozvinul otázku k ústnímu zodpovězení.
Margot Wallström (členka Komise) odpověděla na otázku k ústnímu zodpovězení.
Vystoupili: Ingo Schmitt za skupinu PPE-DE, Willi Piecyk za skupinu PSE, Dirk Sterckx za skupinu ADLE, Michael Cramer za skupinu Verts/ALE, Johannes (Hans) Blokland za skupinu IND/DEM, Dorette Corbey a Margot Wallström.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 6.2 zápisu ze dne 16.09.2004
18. Důsledky ztroskotání námořní lodě, která přepravovala toxický popel, na otevřeném moři u Turecka (prohlášení, po kterém následuje rozprava)
Prohlášení Komise: Důsledky ztroskotání námořní lodě, která přepravovala toxický popel, na otevřeném moři u Turecka
Margot Wallström (členka Komise) učinila prohlášení.
Vystoupili: Inés Ayala Sender za skupinu PSE, David Hammerstein Mintz za skupinu Verts/ALE, Dimitrios Papadimoulis za skupinu GUE/NGL, Johannes (Hans) Blokland za skupinu IND/DEM, Frank Vanhecke, nezařazený, Willi Piecyk, Diamanto Manolakou a Margot Wallström.
Rozprava je uzavřena.
19. Pořad jednání příštího zasedání
Pořad jednání na další den je schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 344.811/OJMA)
20. Konec zasedání
Zasedání skončilo v 19:10 hodin.
Julian Priestley
generální tajemník
Dagmar Roth-Behrendt
místopředsedkyně
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy::
Adamou, Adwent, Agnoletto, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Ayuso González, Baco, Badía i Cutchet, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Budreikaitė, van Buitenen, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casa, Cashman, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Clark, Coelho, Corbett, Corbey, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, de Brún, Degutis, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dobolyi, Dombrovskis, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Foglietta, Fontaine, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Grech, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guellec, Guidoni, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hamon, Handzlik, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jeggle, Jensen, Jöns, Jørgensen, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, Laschet, Lax, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Liotard, Lipietz, López-Istúriz White, Louis, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Martens, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscat, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Panayotopoulos-Cassiotou, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Purvis, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Saryusz-Wolski, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vakalis, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wiersma, Wierzejski, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
Úterý 14. září 2004
9.6.2005 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 140/15 |
ZÁPIS
(2005/C 140 E/02)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Josep BORRELL FONTELLES
předseda
1. Zahájení zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 9:05 hodin.
2. Rozhodnutí o žádosti o naléhavý postup
Žádost o naléhavý postup:
— |
o návrhu nařízení Rady, kterým se zavádějí některá omezující opatření pro podporu uskutečnění mandátu Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) [KOM(2004)0348 — SN 2057/2004 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS)] — Rapport Bourlanges (A6-0006/2004). |
Vystoupil: Jean-Louis Bourlanges, zpravodaj.
Naléhavý postup je schválen.
Lhůta pro předložení pozměňovacích návrhů je stanovena na středu 14. září ve 12:00 hodin.
Hlasování: bod 6.1 zápisu ze dne 16.09.2004
Žádost o naléhavý postup
— |
o návrhu nařízení Rady, kterým se zavádí nástroj finanční podpory pro hospodářský rozvoj kypersko-turecké komunity [KOM(2004)0465 — C6-0098/2004 — 2004/0145(CNS)] — Výbor prozahraniční věci |
Vystoupili tito poslanci: Elmar Brok, předseda Výboru AFET, který navrhl, aby se o záležitosti vypracovala zpráva na dílčí zasedání v říjnu II, a Hannes Swoboda za skupinu PSE.
Naléhavý postup je zamítnut.
3. Projev předsedy
Předseda přednesl projev, ve kterém nastínil hlavní směry svého pracovního plánu.
Vystoupili: Hans-Gert Poettering za skupinu PPE-DE, Martin Schulz za skupinu PSE, Graham Watson za skupinu ALDE, Monica Frassoni za skupinu Verts/ALE, Francis Wurtz za skupinu GUE/NGL, Jens-Peter Bonde za skupinu IND/DEM, Brian Crowley za skupinu UEN, a Irena Belohorská, nezařazená.
4. Situace v Bělorusku (prohlášení, po kterém následuje rozprava)
Prohlášení Komise: Situace v Bělorusku
Loyola de Palacio (místopředsedkyně Komise) učinila prohlášení.
Vystoupili: Bogdan Adam Klich za skupinu PPE-DE.
PŘEDSEDNICTVÍ: Antonios TRAKATELLIS
místopředseda
Vystoupili: Jan Marinus Wiersma za skupinu PSE, Cecilia Malmström za skupinu ALDE, Elisabeth Schroedter za skupinu Verts/ALE, Jiří Maštálka za skupinu GUE/NGL, Wojciech Wierzejski za skupinu IND/DEM, Konrad Szymański za skupinu UEN, Ryszard Czarnecki, nezařazený, Charles Tannock, Joseph Muscat, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Bastiaan Belder, Rolandas Pavilionis, Laima Liucija Andrikienė a Marek Maciej Siwiec.
PŘEDSEDNICTVÍ: Edward McMILLAN-SCOTT
místopředseda
Vystoupili: Janusz Onyszkiewicz, Ģirts Valdis Kristovskis, Inger Segelström a Loyola de Palacio.
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 103 odst. 2 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck, Cecilia Malmström a Janusz Onyszkiewicz za skupinu ALDE o situaci v Bělorusku (B6-0038/2004), |
— |
Elisabeth Schroedter, Joost Lagendijk a Marie Anne Isler Béguin za skupinu Verts/ALE o situaci v Bělorusku (B6-0040/2004), |
— |
Jan Marinus Wiersma za skupinu PSE o situaci v Bělorusku(B6-0041/2004), |
— |
Luisa Morgantini za skupinu GUE/NGL o situaci v Bělorusku (B6-0051/2004), |
— |
Bogdan Adam Klich a Charles Tannock za skupinu PPE-DE o situaci v Bělorusku (B6-0052/2004), |
— |
Konrad Krzysztof Szymański, Rolandas Pavilionis a Anna Elzbieta Fotyga za skupinu UEN o Bělorusku (B6-0053/2004). |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 6.3 zápisu ze dne 16.09.2004.
5. Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) (předložení návrhu usnesení)
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 108 odst. 5 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Willi Piecyk a Ulrich Stockmann za skupinu PSE o 35. zasedání Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), které se konalo od 28. září do 8. října 2004 (B6-0037/2004), |
— |
Paolo Costa a Dirk Sterckx za skupinu ALDE o 35. zasedání Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), které se konalo od 28. září do 8. října 2004 (B6-0042/2004), |
— |
Erik Meijer za skupinu GUE/NGL o 35. zasedání Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), které se konalo od 28. září do 8. října 2004 (B6-0050/2004). |
Hlasování: bod 6.2 zápisu ze dne 16.09.2004.
6. Hodnocení a roční politická strategie Komise na rok 2005 (rozprava)
Loyola de Palacio (místopředseda Komise) učinila prohlášení
(Zasedání bylo přerušeno v 11:55 hodin a pokračovalo v 12:00 hodin.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Josep BORRELL FONTELLES
předseda
7. Minuta ticha
Parlament držel minutu ticha na památku obětí terorismu.
8. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, jednotlivé a dílčí hlasování atd.) budou publikovány v příloze 1 zápisu.
8.1. Potvrzení kalendáře dílčích zasedání Evropského parlamentu - 2005 (hlasování)
Kalendář dílčích zasedání
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 1)
přijat
K hlasování vystoupili:
Marco Pannella, který před zahájením hlasování prohlásil, že rozhodnutí přijaté předchozím plenárním zasedáním o stanovení kalendáře bylo porušením jednacího řádu (předseda prohlásil, že není vhodnézahajovat rozpravu na toto téma a že v daném případě byl dodržen obvyklý postup).
8.2. Žádost o konzultaci s Evropským hospodářským a sociálním výborem o návrhu Smlouvy zakládající Ústavu pro Evropu (článek 117 jednacího řádu)
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 2)
Schválen.
8.3. Žádost o konzultaci s Výborem regionů o návrhu Smlouvy zakládající Ústavu pro Evropu (článek 118 jednacího řádu)
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 3)
Schválen.
8.4. Návrh opravného rozpočtu 7/2004 (hlasování)
Zpráva o návrhu opravného rozpočtu č. 7/2004 Evropské unie na rozpočtový rok 2004 [11041/2004 — C6-0108/2004 — 2004/2039(BUD)] — Rozpočtový výbor.
Zpravodaj: Jan Mulder (A6-0004/2004)
(potřebná kvalifikovaná většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 4)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2004)0002)
8.5. Návrh opravného rozpočtu 8/2004 (hlasování)
Zpráva o návrhu opravného rozpočtu č. 8/2004 Evropské unie na rozpočtový rok 2004 [11042/2004 — C6-0109/2004 — 2004/2066(BUD)] — Rozpočtový výbor.
Zpravodaj: Jan Mulder (A6-0005/2004)
(potřebná kvalifikovaná většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 5)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2004)0003)
8.6. Početní složení meziparlamentních delegací, delegací do smíšených parlamentních výborů a delegací do výborů parlamentní spolupráce (hlasování)
Početní složení meziparlamentních delegací, delegací do smíšených parlamentních výborů a delegací do výborů parlamentní spolupráce (B6-0035/2004)
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 6)
NÁVRH ROZHODNUTÍ
přijat (P6_TA(2004)0004)
9. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu podle čl. 163 odst. 3 jednacího řádu.
Vystoupil: Den Dover, který si přeje podat ústní vysvětlení hlasování (předseda mu připomíná ustanovení čl. 163 odst. 3 jednacího řádu).
PŘEDSEDNICTVÍ: Edward McMILLAN-SCOTT
místopředseda
10. Hodnocení a roční politická strategie Komise na rok 2005 (pokračování rozpravy)
Vystoupili: Joseph Daul za skupinu PPE-DE, Hannes Swoboda za skupinu PSE, Sarah Ludford za skupinu ALDE, Koenraad Dillen nezařazený, Françoise Grossetête za skupinu PPE-DE, Timothy Kirkhope za skupinu PPE-DE, Ville Itälä, Marianne Thyssen a Loyola de Palacio.
Rozprava je uzavřena.
(Zasedání bylo přerušeno v 13:00 hodin a pokračovalo v 15:00 hodin).
PŘEDSEDNICTVÍ: Dagmar ROTH-BEHRENDT
místopředsedkyně
11. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Rainer Wieland informoval předsednictvo, že byl přítomen, ale jeho jméno nebylo na prezenční listině.
Zápis z předchozího zasedání byl schválen
12. Rozpočtový rok 2005 (předložení návrhu Radou)
Předložení návrhu souhrnného rozpočtu Radou.
Atzo Nicolaï (úřadující předseda Rady) předložil návrh.
Vystoupila Michaele Schreyer (členka Komise).
Vystoupili: Janusz Lewandowski, Salvador Garriga Polledo (navrhovatel výboru BUDG), Anne Elisabet Jensen (navrhovatelka výboru BUDG), Markus Ferber za skupinu PPE-DE, Catherine Guy-Quint za skupinu PSE, a Jan Mulder za skupinu ALDE.
PŘEDSEDNICTVÍ: Miroslav OUZKÝ
místopředseda
Vystoupili: Helga Trüpel za skupinu Verts/ALE, Esko Seppänen za skupinu GUE/NGL, Lars Wohlin za skupinu IND/DEM, Wojciech Roszkowski za skupinu UEN, Sergej Kozlík nezařazený, László Surján, Kyösti Tapio Virrankoski, Gérard Onesta, Georgios Toussas, Seán Ó Neachtain, Jean-Claude Martinez, Ashley Mote, Atzo Nicolaï a Michaele Schreyer.
Rozprava je uzavřena.
13. Právní ochrana průmyslových vzorů a modelů (sdělení Komise)
Sdělení Komise: Právní ochrana průmyslových vzorů a modelů
Frits Bolkestein (člen Komise) přednesl sdělení.
Vystoupili: Malcolm Harbour, Paul Rübig a Garrelt Duin, aby položili Komisi otázky, na které Frits Bolkestein jménem Komise odpověděl.
Rozprava je uzavřena.
PŘEDSEDNICTVÍ: Sylvia-Yvonne KAUFMANN
místopředsedkyně
14. Doba vyhrazená pro otázky (Komise)
Parlament položil Komisi řadu otázek (B6-0007/2004).
První část
Otázka 24, kterou položila Linda McAvan: Statistiky o nevysvětlitelné náhlé smrti u mladistvých.
Joaquín Almunia (člen Komise) odpověděl na otázku a doplňující otázku, které předložila Linda McAvan.
Otázka 25, kterou položil Athanasios Pafilis: Hluboké znepokojení, které vyvolalo používání zakázaných látek na Olympijských hrách.
Viviane Reding (členka Komise) odpověděla na otázku a doplňující otázky, které předložili Athanasios Pafilis, Piia-Noora Kauppi a Dimitrios Papadimoulis.
Otázka 26, kterou položil Ryszard Czarnecki: Dovoz geneticky modifikované kukuřice.
Loyola de Palacio (místopředseda Komise) odpověděla na otázku a doplňující otázky, které předložili Ryszard Czarnecki, John Purvis a Dimitrios Papadimoulis.
Druhá část
Otázka 27, kterou položil Saïd El Khadraoui: Liberalizace přístavních služeb.
Otázka 28, kterou položil Bart Staes: Liberalizace přístavních služeb — bilance.
Loyola de Palacio odpověděla na otázku a doplňující otázky, které předložili Saïd El Khadraoui, Bart Staes a Georgios Toussas.
Otázky 29 až 30 budou zodpovězeny písemně.
Vystoupili: Bernd Posselt a Rosa Miguélez Ramos, aby vyjádřili nespokojenost s tím, že jejich otázky nebudou zodpovězeny přímo.
Otázka 31, kterou položil Georgios Papastamkos: Textil a oblečení po roce 2005.
Pascal Lamy (člen Komise) odpověděl na otázku a doplňující otázky, které předložili Georgios Papastamkos a Paul Rübig.
Otázka 32, kterou položil Brian Crowley: Rodina jako střed zájmu evropské sociální agendy.
Stavros Dimas (člen Komise) odpověděl na otázku a doplňující otázku, které předložil Seán Ó Neachtain (v zastoupení autora).
Otázka 33, kterou položil Dimitrios Papadimoulis: Problémy týkající se transpozice směrnice 1999/70/ES.
Stavros Dimas odpověděl na otázku a doplňující otázku, které předložil Dimitrios Papadimoulis.
Otázka 34, kterou položil Claude Moraes: Provádění směrnice o rovnosti zacházení bez ohledu na rasu a o rovnosti zacházení v zaměstnání ve vnitrostátních právních předpisech.
Stavros Dimas odpověděl na otázku a doplňující otázku, které předložil Claude Moraes.
Otázky, které nebyly zodpovězeny pro nedostatek času, obdrží písemnou odpověď.
Doba vyhrazená pro otázky na Komisi skončila.
PŘEDSEDNICTVÍ: Josep BORRELL FONTELLES
předseda
15. Humanitární situace v Súdánu (prohlášení, po kterých následuje debata)
Prohlášení Rady a Komise: Humanitární situace v Súdánu
Bernard Bot (úřadující předseda Rady) a Poul Nielson (člen Komise) učinili prohlášení.
Vystoupili: Jana Hybášková za skupinu PPE-DE, Glenys Kinnock za skupinu PSE, Fiona Hall za skupinu ALDE, Marie-Hélène Aubert za skupinu Verts/ALE, Luisa Morgantini za skupinu GUE/NGL, Hélène Goudin za skupinu IND/DEM, Eoin Ryan za skupinu UEN, Irena Belohorská nezařazená, Nirj Deva, Ana Maria Gomes, Emma Bonino, Raül Romeva i Rueda, Philip Claeys, Ursula Stenzel, Margrietus van den Berg, Charles Tannock, Giovanni Claudio Fava, Mauro Zani, Bernard Bot a Poul Nielson.
Na závěr rozpravy byl v souladu s čl. 103 odst. 2 předložen návrh usnesení.
— |
Luisa Morgantini o oblasti Dárfúr v Súdánu (B6-0065/2004). |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 6.4 zápisu ze dne 16.09.2004.
16. Složení výborů
Na základě žádosti politické skupiny IND/DEM schválil Parlament tato jmenování:
— |
výbor ENVI: Urszula Krupa |
— |
výbor IMCO: Hélène Goudin namísto Dereka Rolanda Clarka |
— |
výbor LIBE: Johannes Blokland |
— |
výbor PETI: Mario Borghezio |
— |
podvýbor DROI: Francesco Enrico Speroni |
17. Složení Parlamentního shromáždění AKT-EU, Parlamentního shromáždění EU-Středomoří a delegací
Návrhy Konference předsedů týkající se jmenování poslanců do Smíšeného parlamentního shromáždění AKT-EU, Parlamentního shromáždění EU-Středomoří a do meziparlamentních delegací, delegací ve smíšených parlamentních výborech a delegací ve výborech pro parlamentní spolupráci.
Návrh Konference předsedů bude předán poslancům elektronickou poštou a bude zveřejněn na stránce Séance en Direct. Návrh je rovněž zveřejněn jako příloha 2 tohoto zápisu.
18. Konec zasedání
Zasedání skončilo v 20:00 hodin.
Julian Priestley
generální tajemník
Josep Borrell Fontelles
předseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso Gonzėlez, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonino, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Huhne, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lax, Lechner, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wijkman, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
PŘÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (..., ..., ...) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH (..., ..., ...) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚC |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Potvrzení kalendáře dílčích zasedání Evropského parlamentu — 2005
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
hlasování: kalendář (najednou) |
|
+ |
|
2. Žádost o konzultaci s Hospodářským a sociálním výborem — Návrh Smlouvy zakládající Ústavu pro Evropu
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
hlasování: žádost o konzultaci |
|
+ |
|
3. Žádost o konzultaci s Výborem regionů — Návrh Smlouvy zakládající Ústavu pro Evropu
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
hlasování: žádost o konzultaci |
|
+ |
|
4. Návrh opravného rozpočtu 7/2004
Zpráva: Jan MULDER (A6-0004/2004)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
5. Návrh opravného rozpočtu 8/2004
Zpráva: Jan MULDER (A6-0005/2004)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
6. Početní složení meziparlamentních delegací, delegací do smíšených parlamentních výborů a delegací do výborů pro parlamentní spolupráci
Návrh rozhodnutí B6-0035/2004
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
hlasování: návrh rozhodnutí (najednou) |
|
+ |
|
PŘÍLOHA II
NÁVRH KONFERENCE PŘEDSEDŮ TÝKAJÍCÍ SE JMENOVÁNÍ POSLANCŮ DO SMÍŠENÉHO PARLAMENTNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ AKT-EU, PARLAMENTNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ EU-STŘEDOMOŘÍ A DO MEZIPARLAMENTNÍCH DELEGACÍ, DELEGACÍ VE SMÍŠENÝCH PARLAMENTNÍCH VÝBORECH A DELEGACÍ VE VÝBORECH PRO PARLAMENTNÍ SPOLUPRÁCI
ACP — Delegace ve Smíšeném parlamentním shromáždění AKT-EU — 77 řádných členů
PPE-DE |
BEREND Rolf BOWIS John CALLANAN Martin DAUL Joseph DEVA Nirj DOMBROVSKIS Valdis GAHLER Michael HERRANZ GARCÍA María Esther KACZMAREK Filip Andrzej KORHOLA Eija-Riitta Anneli LANGENDRIES Raymond LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio LULLING Astrid MANTOVANI Mario MARTENS Maria MAYER Hans-Peter MITCHELL Gay NOVAK Ljudmila PINHEIRO João de Deus RIBEIRO E CASTRO José ROITHOVÁ Zuzana SARTORI Amalia SCHNELLHARDT Horst SCHWAB Andreas STURDY Robert William WIELAND Rainer WIJKMAN Anders ZÁBORSKÁ Anna |
PSE |
ARIF Kader BULLMANN Udo CARLOTTI Marie-Arlette DOBOLYI Alexandra FERNANDES Emanuel Vasconcelos Jardim FERREIRA Elisa GOMES Ana Maria R. M. GRABOWSKA Genowefa GRÖNER Lissy HAUG Jutta D. JÖNS Karin KINNOCK Glenys McAVAN Linda MARTÍNEZ MARTÍNEZ Miguel Angel PLEGUEZUELOS AGUILAR Francisca ROSATI Dariusz Kajetan SCHEELE Karin SORNOSA MARTÍNEZ María VALENCIANO MARTÍNEZ-OROZCO María Elena VAN LANCKER Anne WHITEHEAD Phillip ZANI Mauro |
ALDE |
BUSK Niels CORNILLET Thierry EK Lena HALL Fiona Jane KUŁAKOWSKI Jan Jerzy LEHIDEUX Bernard MORILLON Philippe POLFER Lydie VAN HECKE Johan |
Verts/ALE |
AUBERT Marie-Hélène JOAN i MARÍ Bernat SCHLYTER Carl ... |
GUE/NGL |
AGNOLETTO Vittorio Emanuele SJÖSTEDT Jonas VERGES Paul WURTZ Francis |
IND/DEM |
GOUDIN Hélène LOUIS Patrick SPERONI Francesco Enrico de VILLIERS Philippe |
UEN |
AYLWARD Liam KAMIŃSKI Michał Tomasz ZĪLE Roberts |
NI |
ALLISTER James Hugh DILLEN Koenraad KOZLÍK Sergej |
Euromed — Delegace v Parlamentním shromáždění EU-Středomoří — 45 řádných členů
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon CASPARY Daniel CESA Lorenzo DIONISI Armando ELLES James E. M. GROSSETÊTE Françoise KASOULIDES Ioannis KRATSA-TSAGAROPOULOU Rodi McMILLAN-SCOTT Edward H. C. MAYOR OREJA Jaime MIKOLÁŠIK Miroslav MILLÁN MON Francisco José SAÏFI Tokia TRAKATELLIS Antonios VLASTO Dominique WEISGERBER Anja |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis CARNERO GONZÁLEZ Carlos GARCÍA PÉREZ Iratxe GRECH Louis HAZAN Adeline MADEIRA Jamila MORGAN Eluned NAPOLETANO Pasqualina OBIOLS i GERMÀ Raimon PATRIE Béatrice ROTHE Mechtild |
ALDE |
BONINO Emma BUDREIKAITĖ Danutė COSTA Paolo MORILLON Philippe NICHOLSON OF WINTERBOURNE |
Verts/ALE |
COHN-BENDIT Daniel Marc FLAUTRE Hélène HAMMERSTEIN MINTZ David |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto MORGANTINI Luisa TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) POLI BORTONE Adriana |
NI |
MARTINEZ Jean-Claude MUSSOLINI Alessandra |
DM01 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Rumunsko — 25 řádných členů
PPE-DE |
BAUER Edit BEAZLEY Christopher J. P. GÁL Kinga GAUZÈS Jean-Paul KOCH Dieter-Lebrecht KONRAD Christoph Werner McGUINNESS Mairead PODESTÀ Guido VAKALIS Nikolaos |
PSE |
ARNAOUTAKIS Stavros CASHMAN Michael CHRISTENSEN Ole HARANGOZÓ Gábor LIENEMANN Marie-Noëlle VAUGRENARD Yannick WIERSMA Jan Marinus |
ALDE |
CAVADA Jean-Marie HENNIS-PLASSCHAERT Jeanine SBARBATI Luciana |
Verts/ALE |
RÜHLE Heide |
GUE/NGL |
STROZ Daniel |
IND/DEM |
BORGHEZIO Mario |
UEN |
TATARELLA Salvatore |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro MASIEL Jan Tadeusz |
DM02 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Bulharsko — 25 řádných členů
PPE-DE |
CASA David IBRISAGIC Anna KUŻMIUK Zbigniew Krzysztof LECHNER Kurt MÉNDEZ DE VIGO Íñigo STUBB Alexander VARVITSIOTIS Ioannis WEBER Manfred WUERMELING Joachim |
PSE |
DE VITS Mia ETTL Harald GUY-QUINT Catherine MORGAN Eluned TZAMPAZI Evangelia ... ... |
ALDE |
CHATZIMARKAKIS Jorgo GIBAULT Claire VÄYRYNEN Paavo |
Verts/ALE |
de GROEN-KOUWENHOVEN Elly (Els) |
GUE/NGL |
TOUSSAS Georgios |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
PIRILLI Umberto |
NI |
KUC Wiesław Stefan |
DM03 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Chorvatsko — 15 řádných členů
PPE-DE |
EBNER Michl POSSELT Bernd SCHMITT Pál SIEKIERSKI Czesław Adam STREJČEK Ivo |
PSE |
FAZAKAS Szabolcs KINDERMANN Heinz PAHOR Borut TITLEY Gary |
ALDE |
MALMSTRÖM Cecilia PRODI Vittorio |
Verts/ALE |
HORÁČEK Milan |
GUE/NGL |
MEIJER Erik |
IND/DEM |
TOMCZAK Witold |
NI |
BACO Peter |
DM04 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Bývalá jugoslávská republika Makedonie — 13 řádných členů
PPE-DE |
DUKA-ZÓLYOMI Árpád GYÜRK András KOCH Dieter-Lebrecht ŐRY Csaba PAPASTAMKOS Georgios |
PSE |
HONEYBALL Mary MATSOUKA Maria PIECYK Willi ... |
ALDE |
DRČAR MURKO Mojca |
Verts/ALE |
KUSSTATSCHER Sepp |
GUE/NGL |
BERTINOTTI Fausto |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
DM05 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Turecko — 25 řádných členů
PPE-DE |
HATZIDAKIS Konstantinos HÖKMARK Gunnar JAŁOWIECKI Stanisław LANGEN Werner MATSIS Yiannakis SCHÖPFLIN György SOMMER Renate TOUBON Jacques VAN ORDEN Geoffrey VIDAL-QUADRAS ROCA Alejo |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis BOZKURT Emine COSTA António HOWITT Richard ÖGER Vural |
ALDE |
DEPREZ Gérard DUFF Andrew Nicholas MATSAKIS Marios |
Verts/ALE |
LAGENDIJK Joost ÖZDEMIR Cem |
GUE/NGL |
UCA Feleknas |
IND/DEM |
LUNDGREN Nils |
UEN |
CAMRE Mogens N. J. |
NI |
MÖLZER Andreas |
DM06 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Mexiko — 14 řádných členů
PPE-DE |
ASHWORTH Richard James GKLAVAKIS Ioannis GROSCH Mathieu GUELLEC Ambroise MATO ADROVER Ana SCHRÖDER Jürgen |
PSE |
BERLINGUER Giovanni BONO Guy DÍEZ GONZÁLEZ Rosa M. MANN Erika |
ALDE |
KLINZ Wolf |
Verts/ALE |
LICHTENBERGER Evelin |
GUE/NGL |
RIBEIRO Sérgio |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
DM07 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Chile — 15 řádných členů
PPE-DE |
CAROLLO Giorgio de GRANDES PASCUAL Luis KLASS Christa STEVENSON Struan SURJÁN László |
PSE |
ASSIS Francisco BÖSCH Herbert GLANTE Norbert MIGUÉLEZ RAMOS Rosa |
ALDE |
FOURTOU Janelly TOIA Patrizia |
Verts/ALE |
GRAEFE zu BARINGDORF Friedrich-Wilhelm |
GUE/NGL |
BRIE André |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
FOGLIETTA Alessandro |
D01 — Delegace pro vztahy se Švýcarskem, Islandem a Norskem a ve Smíšeném parlamentním výboru Evropského hospodářského prostoru (EHP) — 17 řádných členů
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka GOEPEL Lutz PANAYOTOPOULOS-CASSIOTOU Marie RÜBIG Paul ŠKOTTOVÁ Nina |
PSE |
HEDKVIST PETERSEN Ewa LÉVAI Katalin ROTH-BEHRENDT Dagmar STIHLER Catherine |
ALDE |
DIČKUTĖ Jolanta SCHUTH Willem WALLIS Diana |
Verts/ALE |
SMITH Alyn |
GUE/NGL |
McDONALD Mary Lou |
IND/DEM |
BONDE Jens-Peter |
UEN |
JANOWSKI Mieczysław Edmund |
NI |
VANHECKE Frank |
D02 — Delegace pro vztahy s Albánií, Bosnou a Hercegovinou, a Srbskem a Černou Horou (včetně Kosova) — 15 řádných členů
PPE-DE |
BECSEY Zsolt László BŘEZINA Jan PACK Doris PROTASIEWICZ Jacek TRAKATELLIS Antonios |
PSE |
KRISTENSEN Henrik Dam ROTHE Mechtild SWOBODA Johannes (Hannes) XENOGIANNAKOPOULOU Marilisa |
ALDE |
GUARDANS CAMBÓ Ignasi LUDFORD Baroness Sarah |
Verts/ALE |
KALLENBACH Gisela |
GUE/NGL |
MUSACCHIO Roberto |
UEN |
POLI BORTONE Adriana |
NI |
CZARNECKI Marek Aleksander |
D03 — Delegace ve Výboru pro parlamentní spolupráci EU-Rusko — 31 řádných členů
PPE-DE |
CABRNOCH Milan ESTEVES Maria da Assunção EURLINGS Camiel GARRIGA POLLEDO Salvador GLATTFELDER Béla KELAM Tunne LEHNE Klaus-Heiner SAMARAS Antonis SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil SEEBER Richard SUDRE Margie |
PSE |
BUSQUIN Philippe KREHL Constanze Angela LIBERADZKI Bogusław Marian PAASILINNA Reino PALECKIS Justas Vincas SANTORO Michele TABAJDI Csaba Sándor WEBER Henri |
ALDE |
CHIESA Giulietto GEREMEK Bronisław JENSEN Anne Elisabet LAX Henrik |
Verts/ALE |
STAES Bart ŽDANOKA Tatjana |
GUE/NGL |
REMEK Vladimír SEPPÄNEN Esko Olavi |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław ŽELEZNÝ Vladimír |
UEN |
FOTYGA Anna Elzbieta |
NI |
LE PEN Jean-Marie |
D04 — Delegace ve Výboru pro parlamentní spolupráci EU-Ukrajina — 16 řádných členů
PPE-DE |
BUZEK Jerzy PÁLFI István PLEŠTINSKÁ Zita TANNOCK Charles THYSSEN Marianne |
PSE |
BERMAN Thijs HERCZOG Edit RAPKAY Bernhard SIWIEC Marek Maciej |
ALDE |
BIRUTIS Šarūnas STANISZEWSKA Grażyna |
Verts/ALE |
HARMS Rebecca |
GUE/NGL |
MARKOV Helmuth |
IND/DEM |
ADWENT Filip |
UEN |
KRASTS Guntars |
NI |
BOBOŠÍKOVÁ Jana |
D05 — Delegace ve Výboru pro parlamentní spolupráci EU-Moldavsko — 14 řádných členů
PPE-DE |
ANDRIKIENĖ Laima Liucija GOMOLKA Alfred PODKAŃSKI Zdzisław Zbigniew ... ... |
PSE |
MIKKO Marianne PITTELLA Giovanni WIERSMA Jan Marinus ... |
Verts/ALE |
CARLSHAMRE Maria KACIN Jelko |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
MAŠTÁLKA Jiří |
IND/DEM |
BOSSI Umberto |
D06 — Delegace pro vztahy s Běloruskem — 15 membres titulaires
PPE-DE |
FJELLNER Christofer GOMOLKA Alfred KLICH Bogdan Adam KUDRYCKA Barbara KUŠĶIS Aldis |
PSE |
MUSCAT Joseph SAKALAS Aloyzas SZEJNA Andrzej Jan |
ALDE |
GENTVILAS Eugenijus ONYSZKIEWICZ Janusz |
Verts/ALE |
SCHROEDTER Elisabeth |
GUE/NGL |
FLASAROVÁ Věra |
IND/DEM |
WIERZEJSKI Wojciech |
UEN |
SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof |
NI |
LANG Carl |
D07 — Delegace ve Výborech pro parlamentní spolupráci EU-Kazachstán, EU-Kyrgyzstán a EU-Uzbekistán a pro vztahy s Tádžikistánem, Turkmenistánem a Mongolskem — 19 řádných členů
PPE-DE |
CIRINO POMICINO Paolo JEGGLE Elisabeth MAAT Albert Jan OLAJOS Péter VILLIERS Theresa WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław ZATLOUKAL Tomáš |
PSE |
BERSANI Pier Luigi BOURZAI Bernadette CORREIA Fausto GIEREK Adam JÖNS Karin |
ALDE |
DEMSZKY Gábor JUKNEVIČIENĖ Ona |
Verts/ALE |
HASSI Satu |
GUE/NGL |
RANSDORF Miloslav |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
UEN |
MUSCARDINI Cristiana |
NI |
... |
D08 — Delegace ve Výborech pro parlamentní spolupráci EU-Arménie, EU-Ázerbájdžán a EU-Gruzie — 18 řádných členů
PPE-DE |
BREPOELS Frederika M. J. DEMETRIOU Panayiotis DÍAZ DE MERA GARCÍA CONSUEGRA Agustín LANDSBERGIS Vytautas LASCHET Armin SPAUTZ Jean ZWIEFKA Tadeusz |
PSE |
HEGYI Gyula SIFUNAKIS Nikolaos SWOBODA Johannes (Hannes) ... ... |
ALDE |
ANDREJEVS Georgs OVIIR Siiri |
Verts/ALE |
ISLER BÉGUIN Marie Anne |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro |
D09 — Delegace pro vztahy s Izraelem — 20 řádných členů
PPE-DE |
FERBER Markus GAUBERT Patrick GUTIÉRREZ-CORTINES Cristina HYBÁŠKOVÁ Jana ŠŤASTNÝ Peter TAJANI Antonio ZALESKI Zbigniew Franciszek |
PSE |
BEŇOVÁ Monika CERCAS Alejandro MASTENBROEK Edith SCHAPIRA Pierre STOCKMANN Ulrich |
ALDE |
PANNELLA Marco RIES Frédérique |
Verts/ALE |
HAMMERSTEIN MINTZ David VOGGENHUBER Johannes |
GUE/NGL |
SVENSSON Eva-Britt |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan |
NI |
CZARNECKI Ryszard LE PEN Marine |
D10 — Delegace pro vztahy s Palestinskou legislativní radou — 20 řádných členů
PPE-DE |
BACHELOT-NARQUIN Roselyne DE VEYRAC Christine KASOULIDES Ioannis WEISGERBER Anja ZAPPALA' Stefano ... ... |
PSE |
BRESSO Mercedes CASTEX Françoise DE ROSSA Proinsias HEDH Anna LE FOLL Stéphane MASIP HIDALGO Antonio |
ALDE |
ALVARO Alexander Nuno DAVIES Chris |
Verts/ALE |
AUKEN Margrete EVANS Jillian LUCAS Caroline |
GUE/NGL |
ADAMOU Adamos MORGANTINI Luisa |
D11 — Delegace pro vztahy se zeměmi Maghrebu a Arabskou maghrebskou unií (včetně Libye — 20 řádných členů
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon FRAGA ESTÉVEZ Carmen HORTEFEUX Brice LOMBARDO Raffaele PIEPER Markus RUDI UBEDA Luisa Fernanda SILVA PENEDA José Albino SONIK Bogusław Andrzej |
PSE |
GARCÍA PÉREZ Iratxe HUTCHINSON Alain LAIGNEL André NAPOLETANO Pasqualina YAÑEZ-BARNUEVO GARCÍA Luis |
ALDE |
KOCH-MEHRIN Silvana LETTA Enrico |
Verts/ALE |
FLAUTRE Hélène |
GUE/NGL |
LIOTARD Kartika Tamara |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie |
UEN |
KRISTOVSKIS Ģirts Valdis |
NI |
SCHENARDI Lydia |
D12 — Delegace pro vztahy se zeměmi Mašreku — 20 řádných členů
PPE-DE |
DIMITRAKOPOULOS Giorgos DIONISI Armando MUSOTTO Francesco PURVIS John RADWAN Alexander VENTRE Riccardo ZAHRADIL Jan |
PSE |
CARNERO GONZÁLEZ Carlos DE KEYSER Véronique HAZAN Adeline KÓSÁNÉ KOVÁCS Magda PATRIE Béatrice VINCENZI Marta ... |
ALDE |
BONINO Emma in 't VELD Sophia Helena |
GUE/NGL |
PORTAS Miguel |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) |
NI |
MUSSOLINI Alessandra |
D13 — Delegace pro vztahy se státy Perského zálivu včetně Jemenu — 18 řádných členů
PPE-DE |
AYUSO GONZÁLEZ María del Pilar DOYLE Avril FONTAINE Nicole GAĽA Milan GROSSETÊTE Françoise NIEBLER Angelika SAÏFI Tokia |
PSE |
ATTARD-MONTALTO John CAPOULAS SANTOS Luis Manuel GRUBER Lilli MYLLER Riitta REYNAUD Marie-Line |
ALDE |
BOURLANGES Jean-Louis KARIM Sajjad Haider |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
ANGELILLI Roberta |
D14 — Delegace pro vztahy s Íránem — 19 řádných členů
PPE-DE |
CASTIGLIONE Giuseppe FRIEDRICH Ingo SEEBERG Gitte ... ... ... ... |
PSE |
CASACA Paulo LOCATELLI Pia Elda PRETS Christa SAVARY Gilles ... ... |
ALDE |
NICHOLSON OF WINTERBOURNE Baroness SAMUELSEN Anders |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
CATANIA Giusto |
UEN |
LA RUSSA Romano Maria |
NI |
... |
D15 — Delegace pro vztahy se Spojenými státy — 34 řádných členů
PPE-DE |
BONSIGNORE Vito BRADBOURN Philip Charles BROK Elmar COVENEY Simon DESCAMPS Marie-Hélène DUCHOŇ Petr EVANS Jonathan FATUZZO Carlo GALEOTE QUECEDO Gerardo GRAÇA MOURA Vasco JACKSON Caroline F. JORDAN CIZELJ Romana LAUK Kurt Joachim |
PSE |
BARÓN CRESPO Enrique HAMON Benoît ILVES Toomas Hendrik KUHNE Helmut LAMBRINIDIS Stavros McCARTHY Arlene MOSCOVICI Pierre PANZERI Pier Antonio PINIOR Józef SKINNER Peter William |
ALDE |
ANDRIA Alfonso JÄÄTTEENMÄKI Anneli LAMBSDORFF GRAF Alexander NEYTS-UYTTEBROECK Annemie |
Verts/ALE |
BUITENWEG Kathalijne Maria |
GUE/NGL |
de BRÚN Bairbre GUIDONI Umberto |
IND/DEM |
GIERTYCH Maciej Marian SINNOTT Kathy |
UEN |
CROWLEY Brian |
NI |
RESETARITS Karin |
D16 — Delegace pro vztahy s Kanadou — 16 řádných členů
PPE-DE |
DOVER Den FREITAS Duarte HIERONYMI Ruth HIGGINS Jim MAURO Mario SCHIERHUBER Agnes |
PSE |
DÜHRKOP DÜHRKOP Bárbara GURMAI Zita LEHTINEN Lasse Antero TRAUTMANN Catherine |
ALDE |
ATTWOOLL Elspeth HARKIN Marian SAVI Toomas |
Verts/ALE |
HUDGHTON Ian Stewart |
IND/DEM |
CHRUSZCZ Sylwester |
UEN |
Ó NEACHTAIN Seán |
D17 — Delegace pro vztahy se zeměmi Střední Ameriky — 22 řádných členů
PPE-DE |
ANTONIOZZI Alfredo GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel GARGANI Giuseppe HEATON-HARRIS Christopher HERRERO-TEJEDOR Luis Francisco LIESE Peter QUEIRÓ Luís ROITHOVÁ Zuzana |
PSE |
AYALA SENDER Inés COTTIGNY Jean Louis ESTRELA Edite FALBR Richard HUGHES Stephen OBIOLS i GERMÀ Raimon |
ALDE |
KRAHMER Holger ORTUONDO LARREA Josu PISTELLI Lapo |
Verts/ALE |
ROMEVA RUEDA Raül |
GUE/NGL |
MEYER PLEITE Willy RIZZO Marco |
UEN |
PAVILIONIS Rolandas |
NI |
BELOHORSKÁ Irena |
D18 — Delegace pro vztahy se zeměmi Andského společenství — 17 řádných členů
PPE-DE |
FERNÁNDEZ MARTÍN Fernando FLORENZ Karl-Heinz GRÄSSLE Ingeborg MONTORO ROMERO Cristóbal Ricardo van NISTELROOIJ Lambert VERNOLA Marcello VLASÁK Oldřich |
PSE |
van den BERG Margrietus J. FAVA Giovanni Claudio LEICHTFRIED Jörg MEDINA ORTEGA Manuel MENÉNDEZ del VALLE Emilio |
ALDE |
BUDREIKAITĖ Danutė DEGUTIS Arūnas |
Verts/ALE |
LIPIETZ Alain |
GUE/NGL |
WAGENKNECHT Sahra |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław |
D19 — Delegace pro vztahy se Mercosurem — 25 řádných členů
PPE-DE |
CEDERSCHIÖLD Charlotte COELHO Carlos DESS Albert GLATTFELDER Béla HANDZLIK Małgorzata HANNAN Daniel J. HENNICOT-SCHOEPGES Erna HUDACKÝ Ján MILLÁN MON Francisco José SALAFRANCA SÁNCHEZ-NEYRA José Ignacio |
PSE |
D'ALEMA Massimo KREISSL-DÖRFLER Wolfgang MORENO SÁNCHEZ Javier NAVARRO Robert RASMUSSEN Poul Nyrup SALINAS GARCÍA María Isabel SOUSA PINTO Sérgio |
ALDE |
COCILOVO Luigi DUQUESNE Antoine GRIESBECK Nathalie |
Verts/ALE |
FRASSONI Monica |
GUE/NGL |
FIGUEIREDO Ilda |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
LIBICKI Marcin |
NI |
ROMAGNOLI Luca |
D20 — Delegace pro vztahy s Japonskem — 24 řádných členů
PPE-DE |
HARBOUR Malcolm ITÄLÄ Ville ITURGAIZ ANGULO Carlos José JARZEMBOWSKI Georg KARAS Othmar LEWANDOWSKI Janusz SZÁJER József WORTMANN-KOOL Corien M. ZVĚŘINA Jaroslav |
PSE |
ANDERSSON Jan CORBETT Richard DOUAY Brigitte DUIN Garrelt SÁNCHEZ PRESEDO Antolín TARAND Andres WALTER Ralf |
ALDE |
NEWTON DUNN Bill STARKEVIČIŪTĖ Margarita VIRRANKOSKI Kyösti Tapio |
Verts/ALE |
BREYER Hiltrud |
GUE/NGL |
KAUFMANN Sylvia-Yvonne |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
ROSZKOWSKI Wojciech |
NI |
GOLLNISCH Bruno |
D21 — Delegace pro vztahy s Čínskou lidovou republikou — 32 řádných členů
PPE-DE |
ATKINS Sir Robert BRUNETTA Renato del CASTILLO VERA Pilar DEHAENE Jean-Luc FAJMON Hynek HOPPENSTEDT Karsten Friedrich KAUPPI Piia-Noora KIRKHOPE Timothy MAVROMMATIS Manolis OLBRYCHT Jan Marian OOMEN-RUIJTEN Ria G. H. C. PĪKS Rihards REUL Herbert Otto |
PSE |
BATZELI Katerina CALABUIG RULL Joan CORBEY Dorette GEBHARDT Evelyne JØRGENSEN Dan ROUČEK Libor ROURE Martine SACCONI Guido |
ALDE |
LAPERROUZE Anne MANDERS Toine RIIS-JØRGENSEN Karin STERCKX Dirk |
Verts/ALE |
TRÜPEL Helga TURMES Claude |
GUE/NGL |
PAPADIMOULIS Dimitrios ZIMMER Gabriele |
IND/DEM |
PĘK Bogdan Marek |
UEN |
BIELAN Adam Jerzy |
NI |
DE MICHELIS Gianni |
D22 — Delegace pro vztahy se zeměmi jižní Asie a Jihoasijského sdružení pro regionální spolupráci (SAARC) — 22 řádných členů
PPE-DE |
BELET Ivo BUSHILL-MATTHEWS Philip EHLER Jan Christian JÁRÓKA Lívia LAMASSOURE Alain McMILLAN-SCOTT Edward H. C. MANN Thomas ... |
PSE |
BERGER Maria EVANS Robert J. E. GERINGER de OEDENBERG Lidia Joanna GILL Neena GOEBBELS Robert LEINEN Jo |
ALDE |
COSTA Paolo LYNNE Elizabeth MULDER Jan |
Verts/ALE |
LAMBERT Jean Denise |
GUE/NGL |
KOHLÍČEK Jaromír |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
RYAN Eoin |
NI |
GOLIK Bogdan |
D23 — Delegace pro vztahy se zeměmi jihovýchodní Asie a Sdružením států jihovýchodní Asie (ASEAN) — 19 řádných členů
PPE-DE |
DOORN Bert GAWRONSKI Jas MATHIEU Véronique NASSAUER Hartmut ŐRY Csaba PETERLE Alojz POMÉS RUIZ José Javier |
PSE |
DEL TURCO Ottaviano POIGNANT Bernard RIERA MADURELL Teresa TARABELLA Marc WEILER Barbara |
ALDE |
HUHNE Christopher MAATEN Jules |
Verts/ALE |
SCHMIDT Frithjof |
GUE/NGL |
PAFILIS Athanasios |
IND/DEM |
GRABOWSKI Dariusz Maciej WOHLIN Lars |
UEN |
DIDŽIOKAS Gintaras |
D24 — Delegace pro vztahy s Korejským poloostrovem — 15 řádných členů
PPE-DE |
HELMER Roger QUISTHOUDT-ROWOHL Godelieve STENZEL Ursula ULMER Thomas ... |
PSE |
FORD Glyn GRECH Louis ÖGER Vural ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
SZENT-IVÁNYI István WATSON Graham R. |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
... |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
NI |
SIMONOT Chantal |
D25 — Delegace pro vztahy s Austrálií a Novým Zélandem — 20 řádných členů
PPE-DE |
BÖGE Reimer CHICHESTER Giles Bryan ELLES James E. M. KLAMT Ewa PARISH Neil RACK Reinhard VARELA SUANZES-CARPEGNA Daniel |
PSE |
van den BURG Ieke HÄNSCH Klaus KOTEREC Miloš MARTIN David W. WYNN Terence |
ALDE |
BEAUPUY Jean Marie TAKKULA Hannu |
Verts/ALE |
CRAMER Michael |
GUE/NGL |
TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
BERLATO Sergio |
NI |
CLAEYS Philip RUTOWICZ Leopold Józef |
D26 — Delegace pro vztahy s Jihoafrickou republikou — 14 řádných členů
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka BREJC Mihael MARQUES Sérgio NICHOLSON James SCHMITT Ingo |
PSE |
FERREIRA Anne MORAES Claude THOMSEN Britta |
ALDE |
DE SARNEZ Marielle DI PIETRO Antonio |
Verts/ALE |
BENNAHMIAS Jean-Luc |
GUE/NGL |
KRARUP Ole |
IND/DEM |
KRUPA Urszula |
UEN |
VAIDERE Inese |
D27 — Delegace pro vztahy s Parlamentním shromážděním — 10 řádných členů
PPE-DE |
ALBERTINI Gabriele PISKORSKI Paweł Bartłomiej VAN ORDEN Geoffrey von WOGAU Karl |
PSE |
CASACA Paulo KOTEREC Miloš ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
KRAHMER Holger |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
PŘIJATÉ TEXTY
P6_TA(2004)0002
Návrh opravného rozpočtu 7/2004
Usnesení Evropského parlamentu o návrhu opravného rozpočtu Evropské unie č. 7/2004 na rozpočtový rok 2004, oddíl III — Komise (11041/2004 — C6-0108/2004 — 2004/2039(BUD))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na Smlouvu o založeni Evropského společenství, a zejména na čl. 272 odst. 4 předposlední pododstavec této smlouvy, |
— |
s ohledem na Smlouvu o založení Evropského společenství pro atomovou energii, a zejména na článek 177 této smlouvy, |
— |
s ohledem na nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1605/2002 ze dne 25. června 2002, kterým se stanoví finanční nařízení o souhrnném rozpočtu Evropských společenství (1), a zejména na články 37 a 38 tohoto nařízení, |
— |
s ohledem na souhrnný rozpočet Evropské unie na rozpočtový rok 2004, jehož konečné znění bylo přijato dne 18. prosince 2003 (2) a upraveno v souladu s rozšířením Evropské unie (3), |
— |
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 6. května 1999 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a zdokonalení rozpočtového procesu (4), |
— |
s ohledem na předběžný návrh opravného rozpočtu č. 7/2004 Evropské unie na rozpočtový rok 2004, který předložila Komise dne 12. května 2004 (SEC(2004) 0593), |
— |
s ohledem na návrh opravného rozpočtu Evropské unie č. 7/2004 na rozpočtový rok 2004, který vypracovala Rada dne 16. července 2004 (11041/2004 — C6-0108/2004), |
— |
s ohledem na článek 69 a přílohu IV jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Rozpočtového výboru (A6-0004/2004), |
A. |
vzhledem k tomu, žeúčelem návrhu opravného rozpočtu č. 7/2004 je zapsat do rozpočtu na rok 2004 přebytek z rozpočtového roku 2003 ve výši 5 470 milionů EUR, |
B. |
vzhledem k tomu, že tento přebytek má několik složek, z nichž nejdůležitější je skutečnost, že výdaje byly nižší o 4729 milionů EUR, |
C. |
vzhledem k tomu, že k největšímu rozdílu mezi výsledným a původním rozpočtem došlo v roce 2003 opět ve strukturálních fondech, u nichž zůstatek výdajových položek dosáhl výše 3134 milionů EUR, |
D. |
vzhledem k tomu, že se zlepšilo využívání finančních prostředků v oblasti zemědělství, fondu soudržnosti, transevropských sítí, vnějších opatření a správy, |
E. |
vzhledem k tomu, že v oblasti vnitřních politik jako celku procento využitých výdajů vzrostlo také, ačkoli i tak zbylo 159 milionů EUR, |
1. |
vyjadřuje svou nespokojenost s dalším přebytkem rozpočtu na rok 2003 ve výši 5 470 milionů EUR; |
2. |
připomíná, že kromě této částky byl rozpočet na rok 2003 už dříve snížen o částku 5 000 milionů EUR opravným rozpočtem č. 6/2003 v důsledku značného nadhodnocení plateb v rámci strukturálních fondů; konstatuje, že z tohoto důvodu již byly příspěvky členských států do rozpočtu EU o tuto částku sníženy; zdůrazňuje, ževdůsledku toho činí skutečný přebytek rozpočtu na rok 2003 způsobený nižšími výdaji téměř 10 500 milionů EUR; |
3. |
hluboce lituje, že tímto skončil pozitivní vývoj posledních let, kdy přebytek klesl z 15 000 milionů EUR v roce 2001 na 7 000 milionů EUR v roce 2002; |
4. |
schvaluje návrh opravného rozpočtu, který předložila Rada, beze změn; |
5. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi. |
(1) Úř. věst. L 248, 16.9.2002, s.1.
(2) Úř. věst. L 53, 23.2.2004.
(3) Úř. věst. C 105, 30.4.2004, s. 9.
(4) Úř. věst. C 172, 18.6.1999, s. 1. Dohoda ve znění rozhodnutí 2003/429/ES (Úř. věst. L 147, 14.6.2003, s. 25).
P6_TA(2004)0003
Návrh opravného rozpočtu 8/2004
Usnesení Evropského parlamentu o návrhu opravného rozpočtu Evropské unie č. 8/2004 na rozpočtový rok 2004, oddíl III — Komise (11042/2004 — C6-0109/2004 — 2004/2066(BUD))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na Smlouvu o založení Evropského společenství, a zejména na čl. 272 odst. 4 předposlední pododstavec této smlouvy, |
— |
s ohledem na Smlouvu o založení Evropského společenství pro atomovou energii, a zejména na článek 177 této smlouvy, |
— |
s ohledem na nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1605/2002 ze dne 25. června 2002, kterým se stanoví finanční nařízení o souhrnném rozpočtu Evropských společenství (1), a zejména na články 37 a 38 tohoto nařízení, |
— |
s ohledem na souhrnný rozpočet Evropské unie na rozpočtový rok 2004, jehož konečné znění bylo přijato dne 18. prosince 2003 (2) a upraveno s ohledem na rozšíření Evropské unie (3), |
— |
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 6. května 1999 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a o zdokonalení rozpočtového procesu (4), |
— |
s ohledem na rozhodnutí Rady 2000/597/ES, Euratom ze dne 29. září 2000 o systému vlastních zdrojů Evropských společenství (5), |
— |
s ohledem na předběžný návrh opravného rozpočtu č. 8/2004 Evropské unie na rozpočtový rok 2004, který předložila Komise dne 28. května 2004 (SEC(2004) 0675), |
— |
s ohledem na návrh opravného rozpočtu č. 8/2004 Evropské unie na rozpočtový rok 2004, který vypracovala Rada dne 16. července 2004 (11042/2004 — C6-0109/2004), |
— |
s ohledem na článek 69 a přílohu IV jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Rozpočtového výboru (A6-0005/2004), |
A. |
vzhledem k tomu, že návrh opravného rozpočtu č. 8/2004 se týká příjmové stránky rozpočtu a obsahuje řadu prvků, které ovlivňují výši příspěvků členských států do vlastních zdrojů Společenství, |
B. |
vzhledem k tomu, že se tyto prvky vztahují na vrácení přebytku rozpočtu záručního fondu na externí opatření z roku 2003 a také na roční revizi odhadu cel, základů DPH a základů hrubého národního důchodu a na technický přepočet příspěvků nutných k financování rabatu Spojeného království, |
C. |
vzhledem k tomu, že se Komise zavázala předložit do léta 2004 zprávu o vlastních zdrojích, jak stanoví rozhodnutí Rady 2000/597/ES, Euratom, a předložit příslušné návrhy na obecný mechanismus oprav, |
1. |
schvaluje návrh opravného rozpočtu č. 8/2004, který předložila Rada, beze změn; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi. |
(1) Úř. věst. L 248, 16.9.2004, s.1.
(2) Úř. věst. L 53, 23.2.2004.
(3) Úř. věst. C 105, 30.4.2004, s. 9.
(4) Úř. věst. C 172, 18.6.1999, s. 1. Dohoda ve znění rozhodnutí 2003/429/ES (Úř. věst. L 147, 14.6.2003, s. 25.).
P6_TA(2004)0004
Početní složení meziparlamentních delegací, delegací ve smíšených parlamentních výborech a delegací ve výborech pro parlamentní spolupráci
Rozhodnutí Evropského parlamentu o početním složení meziparlamentních delegací, delegací ve smíšených parlamentních výborech a delegací ve výborech pro parlamentní spolupráci
Evropský parlament,
— |
s ohledem na článek 188 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na rozhodnutí ze dne 10. března 2004 o počtu a příslušnosti meziparlamentních delegací, delegací ve smíšených parlamentních výborech a delegací ve výborech pro parlamentní spolupráci( (1)); |
1. |
stanoví početní složení parlamentních delegací takto:
|
(1) P5_TA(2004)0166.
Středa 15. září 2004
9.6.2005 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 140/50 |
ZÁPIS
(2005/C 140 E/03)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Josep BORRELL FONTELLES
předseda
1. Zahájení zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 9:00 hodin.
2. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty:
1) |
z Rady a Komise:
|
2) |
z parlamentních výborů, zpráva:
|
3. Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)
Podle článku 115 jednacího řádu požádali poslanci nebo politické skupiny, aby se konala rozprava o níže uvedených návrzích usnesení:
I. |
SCHŮZKA NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI ASEM (SCHŮZE ASIE-EVROPA)
|
II. |
VOJVODINA: PRONÁSLEDOVÁNÍ MENŠIN
|
III. |
MALEDIVY
|
Řečnická doba bude rozdělena podle článku 142 jednacího řádu.
4. Rukojmí a masakr v Beslanu a boj proti terorismu (prohlášení, po kterých následuje rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Rukojmí a masakr v Beslanu a boj proti terorismu.
Bernard Bot (úřadující předseda Rady) a Christopher Patten (člen Komise) vystoupili s prohlášením.
Vystoupili: João de Deus Pinheiro za skupinu PPE-DE, Martin Schulz za skupinu PSE, Silvana Koch-Mehrin za skupinu ALDE, Daniel Marc Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE, Francis Wurtz za skupinu GUE/NGL, Cristiana Muscardini za skupinu UEN, Philip Claeys, nezařazený, Jaime Mayor Oreja, Jan Marinus Wiersma, Hélène Flautre, Inese Vaidere, James Hugh Allister, Camiel Eurlings, Reino Paasilinna, Bart Staes, Ryszard Czarnecki, Vytautas Landsbergis, Johannes (Hannes) Swoboda, Tatjana Ždanoka, Geoffrey Van Orden, Martine Roure, Armin Laschet, Richard Howitt, Agustín Díaz De Mera García Consuegra a Bernard Bot.
Rozprava je uzavřena.
5. Situace v Iráku (prohlášení, po kterých následuje rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Situace v Iráku
Bernard Bot (úřadující předseda Rady) a Christopher Patten (člen Komise) vystoupili s prohlášením.
Vystoupil José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra za skupinu PPE-DE.
PŘEDSEDNICTVÍ: Antonios TRAKATELLIS
místopředseda
Vystoupili: Massimo D'Alema za skupinu PSE, Graham R. Watson za skupinu ALDE, Angelika Beer za skupinu Verts/ALE, Vittorio Emanuele Agnoletto za skupinu GUE/NGL, Bastiaan Belder za skupinu IND/DEM, Roberta Angelilli za skupinu UEN, Ryszard Czarnecki, nezařazený, Elmar Brok, Pierre Moscovici, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Umberto Guidoni, Paul Marie Coûteaux, Luca Romagnoli, Charles Tannock, Véronique De Keyser, Nicholson of Winterbourne, Tobias Pflüger, Maciej Marian Giertych, Anna Ibrisagic, Marek Maciej Siwiec, Cecilia Malmström a Francesco Enrico Speroni.
Rozprava byla přerušena v tomto bodu, protožezačalohlasování.
PŘEDSEDNICTVÍ: Ingo FRIEDRICH
místopředseda
6. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, jednotlivé a dílčí hlasování atd.) budou publikovány vpříloze 1 zápisu.
6.1. Zřízení dočasného výboru pro politické výzvy a rozpočtové prostředky rozšířené Unie v letech 2007-2013 (hlasování)
Zřízení dočasného výboru pro politické výzvy a rozpočtové prostředky rozšířené Unie v letech 2007-2013 (B6-0030/2004)
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 1)
NÁVRH ROZHODNUTÍ
přijat (P6_TA(2004)0005)
6.2. Jmenování poslanců Evropského parlamentu do Smíšeného parlamentního shromáždění AKT-EU, do Parlamentního shromáždění EU — Středomoří a do meziparlamentních delegací, delegací ve smíšených parlamentních výborech a delegací ve výborech pro parlamentní spolupráci
Jmenování poslanců Evropského parlamentu do Smíšeného parlamentního shromáždění AKT-EU, do Parlamentního shromáždění EU — Středomoří a do meziparlamentních delegací, delegací ve smíšených parlamentních výborech a delegací ve výborech pro parlamentní spolupráci.
NÁVRH KONFERENCE PŘEDSEDŮ
Změny seznamu:
D 05: Elisabeth Schroedter (Verts/ALE) se stala řádnou členkou
DM 07: Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf (Verts/ALE) se stal řádným členem
D 08: Saïd El Khadraoui (PSE) se stal řádným členem
D 12: Jamila Madeira (PSE) se stala řádnou členkou
D 13: Joost Lagendijk (Verts/ALE) se stal řádným členem
D 24: Gérard Onesta (Verts/ALE) se stal řádným členem
ACP: Pierre Jonckheer (Verts/ALE) se stal řádným členem
Přijatý konečný seznam je zveřejněn jako příloha III tohoto zápisu.
Přijat ve znění změn
6.3. Dohoda o rybolovu EU/Mauricius * (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Rady o uzavření protokolu, kterým se na období od 3. prosince 2003 do 2. prosince 2007 stanoví rybolovná práva a výše finančního příspěvku podle Dohody mezi Evropským hospodářským společenstvím a vládou Mauricia o rybolovu ve vodách Mauricia [KOM(2004)0197 — C5-0179/2004 — 2004/0071(CNS)] — Výbor pro rybolov.
Zpravodaj: Philippe Morillon (A6-0001/2004).
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 2)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2004)0005)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2004)0006)
6.4. Dohoda o rybolovu EU/Madagaskar * (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Rady o uzavření protokolu, kterým se na období od 1. ledna 2004 do 31. prosince 2006 stanoví práva pro lov tuňáků a výše finančního příspěvku podle Dohody mezi Evropským hospodářským společenstvím a Demokratickou republikou Madagaskar o rybolovu u pobřeží Madagaskaru [KOM(2004)0218 — C5-0186/2004 — 2004/0070(CNS)] — Výbor pro rybolov.
Zpravodaj: Philippe Morillon (A6-0002/2004).
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 3)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2004)0007)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2004)0007)
6.5. Dohoda o rybolovu EU/Kapverdy* (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Rady o uzavření dohody ve formě výměny dopisů týkající se prodloužení protokolu na období od 1. července 2004 do 30. června 2005, kterým se stanoví rybolovná práva a finanční příspěvek podle Dohody mezi Evropským hospodářským společenstvím a Kapverdskou republikou o rybolovu u pobřeží Kapverdské republiky [KOM(2004)0183 — C5-0189/2004 — 2004/0058(CNS)] — Výbor pro rybolov.
Zpravodaj: Philippe Morillon (A6-0003/2004)
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 4)
NÁVRH KOMISE
schválen v pozměněném znění (P6_TA(2004)0008)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat (P6_TA(2004)0008)
7. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu podle čl. 163 odst. 3 jednacího řádu.
8. Opravy hlasování
Tito poslanci navrhli opravy hlasování:
Zpráva Philippe Morillon (A6-0001/2004)
— |
pozměněný návrh pro: Jan Březina, Frederika Brepoels, Paolo Costa, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Jean-Paul Gauzès, Patrick Gaubert, Edith Mastenbroek, Marios Matsakis, Dagmar Roth-Behrendt Riccardo Ventre, proti: Marie-Hélène Aubert, Jean-Luc Bennahmias, Marie Anne Isler Béguin, Caroline Lucas, |
— |
legislativní usnesení pro: Jan Březina, Frederika Brepoels, Paolo Costa, Rosa Díez González, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Jean-Paul Gauzès, Patrick Gaubert, Marios Matsakis, Dagmar Roth-Behrendt, Riccardo Ventre proti: Marie-Hélène Aubert, Jean-Luc Bennahmias, Marie Anne Isler Béguin, Caroline Lucas, |
Zpráva Philippe Morillon (A6-0002/2004)
— |
pozměněný návrh pro: Jan Březina, Frederika Brepoels, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Riccardo Ventre |
— |
legislativní usnesení pro: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Riccardo Ventre |
Zpráva Philippe Morillon (A6-0003/2004)
— |
pozměněný návrh pro: Riccardo Ventre |
— |
legislativní usnesení pro: Riccardo Ventre |
(Zasedání bylo přerušeno v 12:40 hodin a pokračovalo v 15:00 hodin.)
9. Situace v Iráku (prohlášení, po kterých následuje rozprava) (pokračování rozpravy)
Vystoupili: Bogdan Klich, Lilli Gruber, Giulietto Chiesa, Ari Vatanen, Panagiotis Beglitis, Mario Mauro, Lissy Gröner, Luís Queiró, Albert Jan Maat a Bernard Bot (úřadující předseda Rady)
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 103 odst. 2 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck, Cecilia Malmström, James Nicholson a Emma Bonino za skupinu ALDE o situaci v Iráku (B6-0028/2004), |
— |
Pasqualina Napoletano a Véronique De Keyser za skupinu PSE o situaci v Iráku (B6-0031/2004), |
— |
Francis Wurtz, André Brie, Vittorio Emanuele Agnoletto, Dimitrios Papadimoulis, Tobias Pflüger a Athanasios Pafilis za skupinu GUE/NGL o situaci v Iráku (B6-0032/2004), |
— |
Hans-Gert Poettering, João de Deus Pinheiro, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Armin Laschet, Charles Tannock, Antonio Tajani, Camiel Eurlings, Bogdan Adam Klich a Vytautas Landsbergis za skupinu PPE-DE o situaci v Iráku (B6-0033/2004), |
— |
Cristiana Muscardini za skupinu UEN o situaci v Iráku (B6-0034/2004), |
— |
Monica Frassoni, Daniel Marc Cohn-Bendit, Angelika Beer a Joost Lagendijk za skupinu Verts/ALE o Iráku (B6-0043/2004). |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 6.5 zápisu ze dne 16.09.2004.
PŘEDSEDNICTVÍ: Josep BORRELL FONTELLES
předseda
10. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Zápis z předchozího zasedání byl schválen.
Corien Wortmann-Kool informovala předsednictvo, že se zúčastnila zasedání 14. září 2004, ale její jméno nebylo na prezenční listině.
Vystoupil: Charles Tannock, který jménem Marca Pannelly požádal, aby v doslovných záznamech ze zasedání byly použity stejné výrazy jako ty, které předseda použil při schvalování kalendáře dílčích zasedání, tzn. „nebyl předložen žádný pozměňovací návrh“, i když, jak uvádí poslanec, předložení pozměňovacích návrhů nebylo povoleno (předseda oznámil, že doslovný záznam bude v tomto smyslu opraven).
11. Pakt stability a růstu (prohlášení, po kterých následuje rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Pakt stability a růstu
Gerrit Zalm (úřadující předseda Rady) a Joaquín Almunia (člen Komise) učinili prohlášení.
Vystoupili: Hans-Gert Poettering za skupinu PPE-DE, Martin Schulz za skupinu PSE, Wolf Klinz za skupinu ALDE, Alain Lipietz za skupinu Verts/ALE, Sahra Wagenknecht za skupinu GUE/NGL, a John Whittaker za skupinu IND/DEM.
PŘEDSEDNICTVÍ: Mario MAURO
místopředseda
Vystoupili: Liam Aylward za skupinu UEN, Jana Bobošíková, nezařazená, Marianne Thyssen, Harlem Désir, Margarita Starkevičiūtė, Joost Lagendijk, Georgios Toussas, Nils Lundgren, Othmar Karas, Ieke van den Burg, Enrico Letta, Dimitrios Papadimoulis, Johannes Blokland, Alexander Radwan, Pervenche Berès, Karin Riis-Jørgensen, Ilda Figueiredo, Jonathan Evans, Robert Goebbels, Jules Maaten, Jacques Toubon, Enrique Barón Crespo, Karsten Friedrich Hoppenstedt, Udo Bullmann, Renato Brunetta, Pier Luigi Bersani, Gerrit Zalm, José Manuel García-Margallo y Marfil, Zsolt László Becsey, Antonis Samaras, Gunnar Hökmark, Zuzana Roithová, Astrid Lulling a Guntars Krasts.
PŘEDSEDNICTVÍ: Josep BORRELL FONTELLES
předseda
Vystoupil Joaquín Almunia.
Rozprava je uzavřena.
12. Ratifikace Ústavní smlouvy (otázky k ústnímu zodpovězení s rozpravou)
Otázka k ústnímu zodpovězení, kterou položil Jo Leinen za Výbor AFCO Radě o postupu ratifikace Smlouvy zakládající Ústavu pro Evropu (B6-0008/2004)
Otázka k ústnímu zodpovězení, kterou položil Jo Leinen za Výbor AFCO Komisi o komunikační strategii týkající se Smlouvy zakládající Ústavu pro Evropu (B6-0009/2004)
Atzo Nicolaï (úřadující předseda Rady) a Jacques Barrot (místopředseda Komise) odpověděli na otázky.
Vystoupili: Íñigo Méndez de Vigo za skupinu PPE-DE, Richard Corbett za skupinu PSE, Andrew Nicholas Duff za skupinu ALDE, Johannes Voggenhuber za skupinu Verts/ALE, Sylvia-Yvonne Kaufmann za skupinu GUE/NGL, Wojciech Wierzejski za skupinu IND/DEM, Brian Crowley za skupinu UEN, Andreas Mölzer, nezařazený, Alain Lamassoure, Carlos Carnero González a Thierry Cornillet.
PŘEDSEDNICTVÍ: António COSTA
místopředseda
Vystoupili: Bernat Joan i Marí, Kathy Sinnott, Íñigo Méndez de Vigo, poslednějmenovaný k otázce technické povahy, Roberta Angelilli, Alexander Stubb, James Hugh Allister, Stavros Lambrinidis, Carl Schlyter, Ryszard Czarnecki, Maria da Assunção Esteves, Sérgio Sousa Pinto, Chantal Simonot, Atzo Nicolaï a Jacques Barrot.
Byly stanoveny tyto lhůty:
— |
návrhy usnesení: čtvrtek v 10:00 hodin. |
— |
pozměňovací návrhy: čtvrtek 7. října 2004 v 12:00 hodin. |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: říjnové dílčí zasedání
13. Doba vyhrazená pro otázky (Rada)
Parlament projednal řadu otázek na Radu (B6-0007/2004).
Otázka 1, kterou položila Sarah Ludford: Spravedlivé soudní řízení pro občany Evropy a zahraniční rezidenty v Evropě.
Atzo Nicolaï (úřadující předseda Rady) odpověděl na otázku a doplňující otázku, které položila Sarah Ludford.
Otázka 2, kterou položila Catherine Stihler: Zavírání mladistvých do klecí v České republice.
Atzo Nicolaï odpověděl na otázku a doplňující otázku, které položila Catherine Stihler.
Otázka 3, kterou položil Rodi Kratsa-Tsagaropoulou: Pokrok při obnovování Balkánu.
Atzo Nicolaï odpověděl na otázku a doplňující otázku, které položil Rodi Kratsa-Tsagaropoulou.
Otázka 4, kterou položila Marie Anne Isler Béguin: Podmínečnost ratifikace Kjótského protokolu při uzavírání dohod EU-třetí země.
Atzo Nicolaï odpověděl na otázku a doplňující otázky, které položili Marie Anne Isler Béguin a Josu Ortuondo Larrea.
Otázka 5, kterou položil Brian Crowley: Pozitivnější obraz Evropské unie.
Atzo Nicolaï odpověděl na otázku a doplňující otázky, které položili Brian Crowley a Rodi Kratsa-Tsagaropoulou.
Otázka 6, kterou položil Seán Ó Neachtain: Vztahy mezi Evropskou unií a Spojenými státy.
Atzo Nicolaï odpověděl na otázku a doplňující otázku, které položil Paul Rübig.
Otázky, které nebyly zodpovězeny pro nedostatek času, obdrží písemnou odpověď.
Doba vyhrazená pro otázky Radě skončila.
14. Pořad jednání příštího zasedání
Pořad jednání na další den je schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 344.811/OJJE)
15. Konec zasedání
Zasedání skončilo v 19:10 hodin.
Julian Priestley
generální tajemník
Alejo Vidal-Quadras Roca
místopředseda
(1) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
(2) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
(3) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
(4) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
(5) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
(6) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bonino, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Di Pietro, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fontaine, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Huhne, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lauk, Lax, Lechner, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Mantovani, Markov, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
PŘÍLOHA 1
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (..., ..., ...) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH (..., ..., ...) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
Zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚC |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Zřízení dočasného výboru pro politické výzvy a rozpočtové prostředky rozšířené Unie v letech 2007-2013
Návrh rozhodnutí: B6-0030/2004
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
hlasování: návrh rozhodnutí (najednou) |
|
+ |
|
2. Dohoda o rybolovu EU/Mauricius
Zpráva: Philippe MORILLON (A6-0001/2004) *
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
pozměňovací návrhy příslušného výboru — najednou |
1-6 |
výbor |
|
+ |
|
po článku 2 |
7 |
ALDE |
|
VZ |
|
hlasování: pozměněný návrh |
JH |
+ |
405, 63, 73 |
||
hlasování: legislativní usnesení |
JH |
+ |
415, 56, 67 |
Žádosti o jmenovité hlasování
IND/DEM pozměněný návrh, konečné hlasování
3. Dohoda o rybolovu EU/Madagaskar
Zpráva: Philippe MORILLON (A6-0002/2004) *
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
pozměňovací návrhy příslušného výboru — najednou |
1-6 |
výbor |
|
+ |
|
po článku 2 |
7 |
ALDE |
|
VZ |
|
hlasování: pozměněný návrh |
JH |
+ |
504, 79, 84 |
||
hlasování: legislativní usnesení |
JH |
+ |
507, 68, 86 |
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE konečné hlasování
IND/DEM pozměněný návrh, konečné hlasování
4. Dohoda o rybolovu EU/Kapverdy
Zpráva: Philippe MORILLON (A6-0003/2004) *
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
pozměňovací návrhy příslušného výboru — najednou |
1-3 |
výbor |
|
+ |
|
po článku 2 |
4 |
ALDE |
|
VZ |
|
hlasování: pozměněný návrh |
JH |
+ |
495, 74, 104 |
||
hlasování: legislativní usnesení |
JH |
+ |
490, 71, 109 |
Žádosti o jmenovité hlasování
IND/DEM pozměněný návrh, konečné hlasování
PŘÍLOHA II
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. Zpráva Morillon A6-0001/2004
Pro: 405
ALDE: Chiesa, Cornillet, Degutis, Deprez, Dičkutė, Ek, Geremek, Guardans Cambó, Morillon, Neyts-Uyttebroeck, Pannella, Ries, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi, Takkula
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Henin, Kaufmann, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Ribeiro, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Itälä, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pinheiro, Piskorski, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Siekierski, Sommer, Spautz, Šťastný, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wuermeling, Zahradil, Zappalà, Zwiefka
PSE: Andersson, Ayala Sender, Barón Crespo, Beglitis, Beňová, van den Berg, Berger, Bersani, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, Díez González, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J. E., Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, La Russa, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Tatarella, Vaidere, Zile
Verts/ALE: Lipietz, Smith
Proti: 63
ALDE: Cavada, Onyszkiewicz
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Baco, Bobošíková, Kuc, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Rudi Ubeda
PSE: Arif, Bono, Gurmai, Laignel, Mastenbroek, Santoro
UEN: Didžiokas
Verts/ALE: Auken, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hassi, Hudghton, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Schlyter, Schroedter, Staes, Turmes, Voggenhuber
Zdržel se: 73
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Busk, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, De Sarnez, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gibault, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Mulder, Newton Dunn, Pistelli, Prodi, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Pflüger, Wagenknecht
IND/DEM: Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Rogalski, Salvini, Sinnott, Tomczak
NI: Czarnecki Ryszard, Masiel, Mote, Rutowicz
PPE-DE: Chichester, Landsbergis, Lehne, Pieper, Pleštinská, Silva Peneda
PSE: Bösch, Bullmann, Grabowska
Verts/ALE: Joan i Marí
2. Zpráva Morillon A6-0001/2004
Pro: 415
ALDE: Andrejevs, Chiesa, Cornillet, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Geremek, Harkin, Matsakis, Morillon, Onyszkiewicz, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Papadimoulis, Remek, Ribeiro, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Louis, de Villiers
NI: Allister, Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Romagnoli, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Atkins, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Itälä, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Montoro Romero, Musotto, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pinheiro, Piskorski, Podestà, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Spautz, Šťastný, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zappalà, Zatloukal, Zwiefka
PSE: Andersson, Arnaoutakis, Ayala Sender, Barón Crespo, Beglitis, Beňová, van den Berg, Berger, Bono, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J. E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Fruteau, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Kindermann, Kinnock, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, La Russa, Muscardini, Ó Neachtain, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Cohn-Bendit
Proti: 56
ALDE: Cavada, Chatzimarkakis
GUE/NGL: Bertinotti, de Brún, Krarup, Musacchio, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Bloom, Booth, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Železný
NI: Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Antoniozzi, Bachelot-Narquin, Pieper
PSE: Costa António, Díez González, Geringer de Oedenberg
UEN: Zile
Verts/ALE: van Buitenen, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber
Zdržel se: 67
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Busk, Cocilovo, Davies, Demszky, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Lynne, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Pflüger, Wagenknecht
IND/DEM: Belder, Blokland, Borghezio, Giertych, Grabowski, Piotrowski, Sinnott
NI: Mote
PPE-DE:Pīks, Seeberg, Varvitsiotis
PSE: Bösch, Bullmann, Paleckis, Sifunakis
Verts/ALE: Hammerstein Mintz, Özdemir
3. Zpráva Morillon A6-0002/2004
Pro: 504
ALDE: Cavada, Geremek, Guardans Cambó, Harkin, Morillon, Neyts-Uyttebroeck, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzčs, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetęte, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestŕ, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saďfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalŕ, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J. E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, Gebhardt, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Proti: 79
ALDE: Maaten, Malmström, Matsakis, Pannella
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: del Castillo Vera, Díaz De Mera García Consuegra, Hennicot-Schoepges, López-Istúriz White
PSE: García Pérez, Geringer de Oedenberg, Paleckis
UEN: Janowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Zdržel se: 84
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Wagenknecht
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski
NI: Baco, Masiel, Mote
PSE: Berlinguer, Bösch, Lévai
Verts/ALE: Joan i Marí
4. Zpráva Morillon A6-0002/2004
Pro: 507
ALDE: Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Geremek, Guardans Cambó, Morillon, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetęte, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hatzidakis, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestŕ, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saďfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalŕ, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J. E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Proti: 68
ALDE: Maaten, Malmström
GUE/NGL: de Brún, Krarup, Liotard, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Zdržel se: 86
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Wagenknecht
IND/DEM: Adwent, Belder, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski
NI: Baco, Masiel, Mote
PPE-DE: Hannan, Heaton-Harris, Helmer
PSE: Bösch
Verts/ALE: van Buitenen, Joan i Marí
5. Zpráva Morillon A6-0003/2004
Pro: 495
ALDE: Andria, Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Fourtou, Geremek, Morillon, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Buzek, Cabrnoch, Carollo, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetęte, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinskė, Podestŕ, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saďfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalŕ, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bono, Bozkurt, Bresso, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J. E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Verts/ALE: Joan i Marí
Proti: 74
ALDE: Alvaro, Maaten, Malmström
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Nattrass, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wierzejski, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Oomen-Ruijten
PSE: Scheele
UEN: Janowski
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Zdržel se: 104
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Bonino, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Gentvilas, Gibault, Griesbeck, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak
NI: Baco, Bobošíková, Masiel, Mote, Rutowicz
PPE-DE: Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, McMillan-Scott, Parish, Purvis, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Villiers
PSE: Bösch
6. Zpráva Morillon A6-0003/2004
Pro: 490
ALDE: Andrejevs, Andria, Bonino, Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Deprez, De Sarnez, Fourtou, Morillon, Schuth, Staniszewska
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Brunetta, Buzek, Cabrnoch, Carollo, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, Lulling, Lombardo, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinskė, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bozkurt, Bresso, van den Burg, Busquin, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J. E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Öger, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Schulz, Segelström, Sifunakis, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Muscardini, Musumeci, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zile
Verts/ALE: Joan i Marí
Proti: 71
ALDE: Maaten, Malmström
GUE/NGL: de Brún, Krarup, McDonald, Meijer, Pafilis, Seppänen, Sjöstedt, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Borghezio, Clark, Farage, Goudin, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Lundgren, Nattrass, Salvini, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Martin Hans-Peter, Resetarits
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber
Zdržel se: 109
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Degutis, Demszky, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Gentvilas, Geremek, Gibault, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Kułakowski, Lambsdorff Graf, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Manders, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Wagenknecht
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott
NI: Baco, Bobošíková, Masiel, Mote
PPE-DE: Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Elles, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, McMillan-Scott, Parish, Purvis, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Villiers
PSE: Bösch, Scheele
PŘÍLOHA IIII
JMENOVÁNÍ POSLANCŮ DO SMÍŠENÉHO PARLAMENTNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ AKT-EU, PARLAMENTNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ EU-STŘEDOMOŘÍ A DO MEZIPARLAMENTNÍCH DELEGACÍ, DELEGACÍ VE SMÍŠENÝCH PARLAMENTNÍCH VÝBORECH A DELEGACÍ VE VÝBORECH PRO PARLAMENTNÍ SPOLUPRÁCI
ACP — Delegace ve Smíšeném parlamentním shromáždění AKT-EU — 77 řádných členů
PPE-DE |
BEREND Rolf BOWIS John CALLANAN Martin DAUL Joseph DEVA Nirj DOMBROVSKIS Valdis GAHLER Michael HERRANZ GARCÍA María Esther KACZMAREK Filip Andrzej KORHOLA Eija-Riitta Anneli LANGENDRIES Raymond LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio LULLING Astrid MANTOVANI Mario MARTENS Maria MAYER Hans-Peter MITCHELL Gay NOVAK Ljudmila PINHEIRO João de Deus RIBEIRO E CASTRO José ROITHOVÁ Zuzana SARTORI Amalia SCHNELLHARDT Horst SCHWAB Andreas STURDY Robert William WIELAND Rainer WIJKMAN Anders ZÁBORSKÁ Anna |
PSE |
ARIF Kader BULLMANN Udo CARLOTTI Marie-Arlette DOBOLYI Alexandra FERNANDES Emanuel Vasconcelos Jardim FERREIRA Elisa GOMES Ana Maria R. M. GRABOWSKA Genowefa GRÖNER Lissy HAUG Jutta D. JÖNS Karin KINNOCK Glenys McAVAN Linda MARTÍNEZ MARTÍNEZ Miguel Angel PLEGUEZUELOS AGUILAR Francisca ROSATI Dariusz Kajetan SCHEELE Karin SORNOSA MARTÍNEZ María VALENCIANO MARTÍNEZ-OROZCO María Elena VAN LANCKER Anne WHITEHEAD Phillip ZANI Mauro |
ALDE |
BUSK Niels CORNILLET Thierry EK Lena HALL Fiona Jane KUŁAKOWSKI Jan Jerzy LEHIDEUX Bernard MORILLON Philippe POLFER Lydie VAN HECKE Johan |
Verts/ALE |
AUBERT Marie-Hélène JOAN i MARÍ Bernat JONCKHEER Pierre SCHLYTER Carl |
GUE/NGL |
AGNOLETTO Vittorio Emanuele SJÖSTEDT Jonas VERGES Paul WURTZ Francis |
IND/DEM |
GOUDIN Hélène LOUIS Patrick SPERONI Francesco Enrico de VILLIERS Philippe |
UEN |
AYLWARD Liam KAMIŃSKI Michał Tomasz ZĪLE Roberts |
NI |
ALLISTER James Hugh DILLEN Koenraad KOZLÍK Sergej |
Euromed — Delegace v Parlamentním shromáždění EU-Středomoří— 45 řádných členů
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon CASPARY Daniel CESA Lorenzo DIONISI Armando ELLES James E. M. GROSSETÊTE Françoise KASOULIDES Ioannis KRATSA-TSAGAROPOULOU Rodi McMILLAN-SCOTT Edward H. C. MAYOR OREJA Jaime MIKOLÁŠIK Miroslav MILLÁN MON Francisco José SAÏFI Tokia TRAKATELLIS Antonios VLASTO Dominique WEISGERBER Anja |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis CARNERO GONZÁLEZ Carlos GARCÍA PÉREZ Iratxe GRECH Louis HAZAN Adeline MADEIRA Jamila MORGAN Eluned NAPOLETANO Pasqualina OBIOLS i GERMÀ Raimon PATRIE Béatrice ROTHE Mechtild |
ALDE |
BONINO Emma BUDREIKAITĖ Danutė COSTA Paolo MORILLON Philippe NICHOLSON OF WINTERBOURNE |
Verts/ALE |
COHN-BENDIT Daniel Marc FLAUTRE Hélène HAMMERSTEIN MINTZ David |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto MORGANTINI Luisa TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) POLI BORTONE Adriana |
NI |
MARTINEZ Jean-Claude MUSSOLINI Alessandra |
DM01 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Rumunsko — 25 řádných členů
PPE-DE |
BAUER Edit BEAZLEY Christopher J. P. GÁL Kinga GAUZÈS Jean-Paul KOCH Dieter-Lebrecht KONRAD Christoph Werner McGUINNESS Mairead PODESTÀ Guido VAKALIS Nikolaos |
PSE |
ARNAOUTAKIS Stavros CASHMAN Michael CHRISTENSEN Ole HARANGOZÓ Gábor LIENEMANN Marie-Noëlle VAUGRENARD Yannick WIERSMA Jan Marinus |
ALDE |
CAVADA Jean-Marie HENNIS-PLASSCHAERT Jeanine SBARBATI Luciana |
Verts/ALE |
RÜHLE Heide |
GUE/NGL |
STROZ Daniel |
IND/DEM |
BORGHEZIO Mario |
UEN |
TATARELLA Salvatore |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro MASIEL Jan Tadeusz |
DM02 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Bulharsko — 25 řádných členů
PPE-DE |
CASA David IBRISAGIC Anna KUŻMIUK Zbigniew Krzysztof LECHNER Kurt MÉNDEZ DE VIGO Íñigo STUBB Alexander VARVITSIOTIS Ioannis WEBER Manfred WUERMELING Joachim |
PSE |
DE VITS Mia ETTL Harald GUY-QUINT Catherine MORGAN Eluned TZAMPAZI Evangelia ... ... |
ALDE |
CHATZIMARKAKIS Jorgo GIBAULT Claire VÄYRYNEN Paavo |
Verts/ALE |
de GROEN-KOUWENHOVEN Elly (Els) |
GUE/NGL |
TOUSSAS Georgios |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
PIRILLI Umberto |
NI |
KUC Wiesław Stefan |
DM03 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Chorvatsko — 15 řádných členů
PPE-DE |
EBNER Michl POSSELT Bernd SCHMITT Pál SIEKIERSKI Czesław Adam STREJČEK Ivo |
PSE |
FAZAKAS Szabolcs KINDERMANN Heinz PAHOR Borut TITLEY Gary |
ALDE |
MALMSTRÖM Cecilia PRODI Vittorio |
Verts/ALE |
HORÁČEK Milan |
GUE/NGL |
MEIJER Erik |
IND/DEM |
TOMCZAK Witold |
NI |
BACO Peter |
DM04 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Bývalá jugoslávská republika Makedonie — 13 řádných členů
PPE-DE |
DUKA-ZÓLYOMI Árpád GYÜRK András KOCH Dieter-Lebrecht ŐRY Csaba PAPASTAMKOS Georgios |
PSE |
HONEYBALL Mary MATSOUKA Maria PIECYK Willi ... |
ALDE |
DRČAR MURKO Mojca |
Verts/ALE |
KUSSTATSCHER Sepp |
GUE/NGL |
BERTINOTTI Fausto |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
DM05 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Turecko — 25 řádných členů
PPE-DE |
HATZIDAKIS Konstantinos HÖKMARK Gunnar JAŁOWIECKI Stanisław LANGEN Werner MATSIS Yiannakis SCHÖPFLIN György SOMMER Renate TOUBON Jacques VAN ORDEN Geoffrey VIDAL-QUADRAS ROCA Alejo |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis BOZKURT Emine COSTA António HOWITT Richard ÖGER Vural |
ALDE |
DEPREZ Gérard DUFF Andrew Nicholas MATSAKIS Marios |
Verts/ALE |
LAGENDIJK Joost ÖZDEMIR Cem |
GUE/NGL |
UCA Feleknas |
IND/DEM |
LUNDGREN Nils |
UEN |
CAMRE Mogens N. J. |
NI |
MÖLZER Andreas |
DM06 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Mexiko — 14 řádných členů
PPE-DE |
ASHWORTH Richard James GKLAVAKIS Ioannis GROSCH Mathieu GUELLEC Ambroise MATO ADROVER Ana SCHRÖDER Jürgen |
PSE |
BERLINGUER Giovanni BONO Guy DÍEZ GONZÁLEZ Rosa M. MANN Erika |
ALDE |
KLINZ Wolf |
Verts/ALE |
LICHTENBERGER Evelin |
GUE/NGL |
RIBEIRO Sérgio |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
DM07 — Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Chile — 15 řádných členů
PPE-DE |
CAROLLO Giorgio de GRANDES PASCUAL Luis KLASS Christa STEVENSON Struan SURJÁN László |
PSE |
ASSIS Francisco BÖSCH Herbert GLANTE Norbert MIGUÉLEZ RAMOS Rosa |
ALDE |
FOURTOU Janelly TOIA Patrizia |
Verts/ALE |
GRAEFE zu BARINGDORF Friedrich-Wilhelm |
GUE/NGL |
BRIE André |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
FOGLIETTA Alessandro |
D01 — Delegace pro vztahy se Švýcarskem, Islandem a Norskem a ve Smíšeném parlamentním výboru Evropského hospodářského prostoru (EHP) — 17 řádných členů
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka GOEPEL Lutz PANAYOTOPOULOS-CASSIOTOU Marie RÜBIG Paul ŠKOTTOVÁ Nina |
PSE |
HEDKVIST PETERSEN Ewa LÉVAI Katalin ROTH-BEHRENDT Dagmar STIHLER Catherine |
ALDE |
DIČKUTĖ Jolanta SCHUTH Willem WALLIS Diana |
Verts/ALE |
SMITH Alyn |
GUE/NGL |
McDONALD Mary Lou |
IND/DEM |
BONDE Jens-Peter |
UEN |
JANOWSKI Mieczysław Edmund |
NI |
VANHECKE Frank |
D02 — Delegace pro vztahy s Albánií, Bosnou a Hercegovinou, a Srbskem a Černou Horou (včetně Kosova) — 15 řádných členů
PPE-DE |
BECSEY Zsolt László BŘEZINA Jan PACK Doris PROTASIEWICZ Jacek TRAKATELLIS Antonios |
PSE |
KRISTENSEN Henrik Dam ROTHE Mechtild SWOBODA Johannes (Hannes) XENOGIANNAKOPOULOU Marilisa |
ALDE |
GUARDANS CAMBÓ Ignasi LUDFORD Baroness Sarah |
Verts/ALE |
KALLENBACH Gisela |
GUE/NGL |
MUSACCHIO Roberto |
UEN |
POLI BORTONE Adriana |
NI |
CZARNECKI Marek Aleksander |
D03 — Delegace ve Výboru pro parlamentní spolupráci EU-Rusko — 31 řádných členů
PPE-DE |
CABRNOCH Milan ESTEVES Maria da Assunção EURLINGS Camiel GARRIGA POLLEDO Salvador GLATTFELDER Béla KELAM Tunne LEHNE Klaus-Heiner SAMARAS Antonis SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil SEEBER Richard SUDRE Margie |
PSE |
BUSQUIN Philippe KREHL Constanze Angela LIBERADZKI Bogusław Marian PAASILINNA Reino PALECKIS Justas Vincas SANTORO Michele TABAJDI Csaba Sándor WEBER Henri |
ALDE |
CHIESA Giulietto GEREMEK Bronisław JENSEN Anne Elisabet LAX Henrik |
Verts/ALE |
STAES Bart ŽDANOKA Tatjana |
GUE/NGL |
REMEK Vladimír SEPPÄNEN Esko Olavi |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław ŽELEZNÝ Vladimír |
UEN |
FOTYGA Anna Elzbieta |
NI |
LE PEN Jean-Marie |
D04 — Delegace ve Výboru pro parlamentní spolupráci EU-Ukrajina — 16 řádných členů
PPE-DE |
BUZEK Jerzy PÁLFI István PLEŠTINSKÁ Zita TANNOCK Charles THYSSEN Marianne |
PSE |
BERMAN Thijs HERCZOG Edit RAPKAY Bernhard SIWIEC Marek Maciej |
ALDE |
BIRUTIS Šarūnas STANISZEWSKA Grażyna |
Verts/ALE |
HARMS Rebecca |
GUE/NGL |
MARKOV Helmuth |
IND/DEM |
ADWENT Filip |
UEN |
KRASTS Guntars |
NI |
BOBOŠÍKOVÁ Jana |
D05 — Delegace ve Výboru pro parlamentní spolupráci EU-Moldavsko — 14 řádných členů
PPE-DE |
ANDRIKIENĖ Laima Liucija GOMOLKA Alfred PODKAŃSKI Zdzisław Zbigniew ... ... |
PSE |
MIKKO Marianne PITTELLA Giovanni WIERSMA Jan Marinus ... |
ALDE |
CARLSHAMRE Maria KACIN Jelko |
Verts/ALE |
SCHROEDTER Elisabeth |
GUE/NGL |
MAŠTÁLKA Jiří |
IND/DEM |
BOSSI Umberto |
D06 — Delegace pro vztahy s Běloruskem — 15 řádných členů
PPE-DE |
FJELLNER Christofer GOMOLKA Alfred KLICH Bogdan Adam KUDRYCKA Barbara KUŠĶIS Aldis |
PSE |
MUSCAT Joseph SAKALAS Aloyzas SZEJNA Andrzej Jan |
ALDE |
GENTVILAS Eugenijus ONYSZKIEWICZ Janusz |
Verts/ALE |
SCHROEDTER Elisabeth |
GUE/NGL |
FLASAROVÁ Věra |
IND/DEM |
WIERZEJSKI Wojciech |
UEN |
SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof |
NI |
LANG Carl |
D07 — Delegace ve Výborech pro parlamentní spolupráci EU-Kazachstán, EU-Kyrgyzstán a EU-Uzbekistán a pro vztahy s Tádžikistánem, Turkmenistánem a Mongolskem — 19 řádných členů
PPE-DE |
CIRINO POMICINO Paolo JEGGLE Elisabeth MAAT Albert Jan OLAJOS Péter VILLIERS Theresa WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław ZATLOUKAL Tomáš |
PSE |
BERSANI Pier Luigi BOURZAI Bernadette CORREIA Fausto GIEREK Adam JÖNS Karin |
ALDE |
DEMSZKY Gábor JUKNEVIČIENĖ Ona |
Verts/ALE |
HASSI Satu |
GUE/NGL |
RANSDORF Miloslav |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
UEN |
MUSCARDINI Cristiana |
NI |
... |
D08 — Delegace ve Výborech pro parlamentní spolupráci EU-Arménie, EU-Ázerbájdžán a EU-Gruzie — 18 řádných členů
PPE-DE |
BREPOELS Frederika M. J. DEMETRIOU Panayiotis DÍAZ DE MERA GARCÍA CONSUEGRA Agustín LANDSBERGIS Vytautas LASCHET Armin SPAUTZ Jean ZWIEFKA Tadeusz |
PSE |
EL KHADRAOUI Saïd HEGYI Gyula SIFUNAKIS Nikolaos SWOBODA Johannes (Hannes) ... |
ALDE |
ANDREJEVS Georgs OVIIR Siiri |
Verts/ALE |
ISLER BÉGUIN Marie Anne |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro |
D09 — Delegace pro vztahy s Izraelem — 20 řádných členů
PPE-DE |
FERBER Markus GAUBERT Patrick GUTIÉRREZ-CORTINES Cristina HYBÁŠKOVÁ Jana ŠŤASTNÝ Peter TAJANI Antonio ZALESKI Zbigniew Franciszek |
PSE |
BEŇOVÁ Monika CERCAS Alejandro MASTENBROEK Edith SCHAPIRA Pierre STOCKMANN Ulrich |
ALDE |
PANNELLA Marco RIES Frédérique |
Verts/ALE |
HAMMERSTEIN MINTZ David VOGGENHUBER Johannes |
GUE/NGL |
SVENSSON Eva-Britt |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan |
NI |
CZARNECKI Ryszard LE PEN Marine |
D10 — Delegace pro vztahy s Palestinskou legislativní radou — 20 řádných členů
PPE-DE |
BACHELOT-NARQUIN Roselyne DE VEYRAC Christine KASOULIDES Ioannis WEISGERBER Anja ZAPPALA' Stefano ... ... |
PSE |
BRESSO Mercedes CASTEX Françoise DE ROSSA Proinsias HEDH Anna LE FOLL Stéphane MASIP HIDALGO Antonio |
ALDE |
ALVARO Alexander Nuno DAVIES Chris |
Verts/ALE |
AUKEN Margrete EVANS Jillian LUCAS Caroline |
GUE/NGL |
ADAMOU Adamos MORGANTINI Luisa |
D11 — Delegace pro vztahy se zeměmi Maghrebu a Arabskou maghrebskou unií (včetně Libye) — 20 řádných členů
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon FRAGA ESTÉVEZ Carmen HORTEFEUX Brice LOMBARDO Raffaele PIEPER Markus RUDI UBEDA Luisa Fernanda SILVA PENEDA José Albino SONIK Bogusław Andrzej |
PSE |
GARCÍA PÉREZ Iratxe HUTCHINSON Alain LAIGNEL André NAPOLETANO Pasqualina YAÑEZ-BARNUEVO GARCÍA Luis |
ALDE |
KOCH-MEHRIN Silvana LETTA Enrico |
Verts/ALE |
FLAUTRE Hélène |
GUE/NGL |
LIOTARD Kartika Tamara |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie |
UEN |
KRISTOVSKIS Ģirts Valdis |
NI |
SCHENARDI Lydia |
D12 — Delegace pro vztahy se zeměmi Mašreku — 20 řádných členů
PPE-DE |
DIMITRAKOPOULOS Giorgos DIONISI Armando MUSOTTO Francesco PURVIS John RADWAN Alexander VENTRE Riccardo ZAHRADIL Jan |
PSE |
CARNERO GONZÁLEZ Carlos DE KEYSER Véronique HAZAN Adeline KÓSÁNÉ KOVÁCS Magda MADEIRA Jamila PATRIE Béatrice VINCENZI Marta |
ALDE |
BONINO Emma in 't VELD Sophia Helena |
GUE/NGL |
PORTAS Miguel |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) |
NI |
MUSSOLINI Alessandra |
D13 — Delegace pro vztahy se státy Perského zálivu včetně Jemenu — 18 řádných členů
PPE-DE |
AYUSO GONZÁLEZ María del Pilar DOYLE Avril FONTAINE Nicole GAĽA Milan GROSSETÊTE Françoise NIEBLER Angelika SAÏFI Tokia |
PSE |
ATTARD-MONTALTO John CAPOULAS SANTOS Luis Manuel GRUBER Lilli MYLLER Riitta REYNAUD Marie-Line |
ALDE |
BOURLANGES Jean-Louis KARIM Sajjad Haider |
Verts/ALE |
LAGENDIJK Joost |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
ANGELILLI Roberta |
D14 — Delegace pro vztahy s Íránem — 19 řádných členů
PPE-DE |
CASTIGLIONE Giuseppe FRIEDRICH Ingo SEEBERG Gitte ... ... ... ... |
PSE |
CASACA Paulo LOCATELLI Pia Elda PRETS Christa SAVARY Gilles ... ... |
ALDE |
NICHOLSON OF WINTERBOURNE Baroness SAMUELSEN Anders |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
CATANIA Giusto |
UEN |
LA RUSSA Romano Maria |
NI |
... |
D15 — Delegace pro vztahy se Spojenými státy — 34 řádných členů
PPE-DE |
BONSIGNORE Vito BRADBOURN Philip Charles BROK Elmar COVENEY Simon DESCAMPS Marie-Hélène DUCHOŇ Petr EVANS Jonathan FATUZZO Carlo GALEOTE QUECEDO Gerardo GRAÇA MOURA Vasco JACKSON Caroline F. JORDAN CIZELJ Romana LAUK Kurt Joachim |
PSE |
BARÓN CRESPO Enrique HAMON Benoît ILVES Toomas Hendrik KUHNE Helmut LAMBRINIDIS Stavros McCARTHY Arlene MOSCOVICI Pierre PANZERI Pier Antonio PINIOR Józef SKINNER Peter William |
ALDE |
ANDRIA Alfonso JÄÄTTEENMÄKI Anneli LAMBSDORFF GRAF Alexander NEYTS-UYTTEBROECK Annemie |
Verts/ALE |
BUITENWEG Kathalijne Maria |
GUE/NGL |
de BRÚN Bairbre GUIDONI Umberto |
IND/DEM |
GIERTYCH Maciej Marian SINNOTT Kathy |
UEN |
CROWLEY Brian |
NI |
RESETARITS Karin |
D16 — Delegace pro vztahy s Kanadou — 16 řádných členů
PPE-DE |
DOVER Den FREITAS Duarte HIERONYMI Ruth HIGGINS Jim MAURO Mario SCHIERHUBER Agnes |
PSE |
DÜHRKOP DÜHRKOP Bárbara GURMAI Zita LEHTINEN Lasse Antero TRAUTMANN Catherine |
ALDE |
ATTWOOLL Elspeth HARKIN Marian SAVI Toomas |
Verts/ALE |
HUDGHTON Ian Stewart |
IND/DEM |
CHRUSZCZ Sylwester |
UEN |
Ó NEACHTAIN Seán |
D17 — Delegace pro vztahy se zeměmi Střední Ameriky — 22 řádných členů
PPE-DE |
ANTONIOZZI Alfredo GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel GARGANI Giuseppe HEATON-HARRIS Christopher HERRERO-TEJEDOR Luis Francisco LIESE Peter QUEIRÓ Luís ROITHOVÁ Zuzana |
PSE |
AYALA SENDER Inés COTTIGNY Jean Louis ESTRELA Edite FALBR Richard HUGHES Stephen OBIOLS i GERMÀ Raimon |
ALDE |
KRAHMER Holger ORTUONDO LARREA Josu PISTELLI Lapo |
Verts/ALE |
ROMEVA RUEDA Raül |
GUE/NGL |
MEYER PLEITE Willy RIZZO Marco |
UEN |
PAVILIONIS Rolandas |
NI |
BELOHORSKÁ Irena |
D18 — Delegace pro vztahy s Andským společenstvím — 17 řádných členů
PPE-DE |
FERNÁNDEZ MARTÍN Fernando FLORENZ Karl-Heinz GRÄSSLE Ingeborg MONTORO ROMERO Cristóbal Ricardo van NISTELROOIJ Lambert VERNOLA Marcello VLASÁK Oldřich |
PSE |
van den BERG Margrietus J. FAVA Giovanni Claudio LEICHTFRIED Jörg MEDINA ORTEGA Manuel MENÉNDEZ del VALLE Emilio |
ALDE |
BUDREIKAITĖ Danutė DEGUTIS Arūnas |
Verts/ALE |
LIPIETZ Alain |
GUE/NGL |
WAGENKNECHT Sahra |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław |
D19 — Delegace pro vztahy s Mercosurem — 25 řádných členů
PPE-DE |
CEDERSCHIÖLD Charlotte COELHO Carlos DESS Albert GLATTFELDER Béla HANDZLIK Małgorzata HANNAN Daniel J. HENNICOT-SCHOEPGES Erna HUDACKÝ Ján MILLÁN MON Francisco José SALAFRANCA SÁNCHEZ-NEYRA José Ignacio |
PSE |
D'ALEMA Massimo KREISSL-DÖRFLER Wolfgang MORENO SÁNCHEZ Javier NAVARRO Robert RASMUSSEN Poul Nyrup SALINAS GARCÍA María Isabel SOUSA PINTO Sérgio |
ALDE |
COCILOVO Luigi DUQUESNE Antoine GRIESBECK Nathalie |
Verts/ALE |
FRASSONI Monica |
GUE/NGL |
FIGUEIREDO Ilda |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
LIBICKI Marcin |
NI |
ROMAGNOLI Luca |
D20 — Delegace pro vztahy s Japonskem — 24 řádných členů
PPE-DE |
HARBOUR Malcolm ITÄLÄ Ville ITURGAIZ ANGULO Carlos José JARZEMBOWSKI Georg KARAS Othmar LEWANDOWSKI Janusz SZÁJER József WORTMANN-KOOL Corien M. ZVĚŘINA Jaroslav |
PSE |
ANDERSSON Jan CORBETT Richard DOUAY Brigitte DUIN Garrelt SÁNCHEZ PRESEDO Antolín TARAND Andres WALTER Ralf |
ALDE |
NEWTON DUNN Bill STARKEVIČIŪTĖ Margarita VIRRANKOSKI Kyösti Tapio |
Verts/ALE |
BREYER Hiltrud |
GUE/NGL |
KAUFMANN Sylvia-Yvonne |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
ROSZKOWSKI Wojciech |
NI |
GOLLNISCH Bruno |
D21 — Delegace pro vztahy s Čínskou lidovou republikou — 32 řádných členů
PPE-DE |
ATKINS Sir Robert BRUNETTA Renato del CASTILLO VERA Pilar DEHAENE Jean-Luc FAJMON Hynek HOPPENSTEDT Karsten Friedrich KAUPPI Piia-Noora KIRKHOPE Timothy MAVROMMATIS Manolis OLBRYCHT Jan Marian OOMEN-RUIJTEN Ria G. H. C. PĪKS Rihards REUL Herbert Otto |
PSE |
BATZELI Katerina CALABUIG RULL Joan CORBEY Dorette GEBHARDT Evelyne JØRGENSEN Dan ROUČEK Libor ROURE Martine SACCONI Guido |
ALDE |
LAPERROUZE Anne MANDERS Toine RIIS-JØRGENSEN Karin STERCKX Dirk |
Verts/ALE |
TRÜPEL Helga TURMES Claude |
GUE/NGL |
PAPADIMOULIS Dimitrios ZIMMER Gabriele |
IND/DEM |
PĘK Bogdan Marek |
UEN |
BIELAN Adam Jerzy |
NI |
DE MICHELIS Gianni |
D22 — Delegace pro vztahy se zeměmi jižní Asie a Jihoasijského sdružení pro regionální spolupráci (SAARC)— 22 řádných členů
PPE-DE |
BELET Ivo BUSHILL-MATTHEWS Philip EHLER Jan Christian JÁRÓKA Lívia LAMASSOURE Alain McMILLAN-SCOTT Edward H. C. MANN Thomas ... |
PSE |
BERGER Maria EVANS Robert J. E. GERINGER de OEDENBERG Lidia Joanna GILL Neena GOEBBELS Robert LEINEN Jo |
ALDE |
COSTA Paolo LYNNE Elizabeth MULDER Jan |
Verts/ALE |
LAMBERT Jean Denise |
GUE/NGL |
KOHLÍČEK Jaromír |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
RYAN Eoin |
NI |
GOLIK Bogdan |
D23 — Delegace pro vztahy se zeměmi jihovýchodní Asie a Sdružením států jihovýchodní Asie (ASEAN) — 19 řádných členů
PPE-DE |
DOORN Bert GAWRONSKI Jas MATHIEU Véronique NASSAUER Hartmut ŐRY Csaba PETERLE Alojz POMÉS RUIZ José Javier |
PSE |
DEL TURCO Ottaviano POIGNANT Bernard RIERA MADURELL Teresa TARABELLA Marc WEILER Barbara |
ALDE |
HUHNE Christopher MAATEN Jules |
Verts/ALE |
SCHMIDT Frithjof |
GUE/NGL |
PAFILIS Athanasios |
IND/DEM |
GRABOWSKI Dariusz Maciej WOHLIN Lars |
UEN |
DIDŽIOKAS Gintaras |
D24 — Delegace pro vztahy s Korejským poloostrovem — 15 řádných členů
PPE-DE |
HELMER Roger QUISTHOUDT-ROWOHL Godelieve STENZEL Ursula ULMER Thomas ... |
PSE |
FORD Glyn GRECH Louis ÖGER Vural ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
SZENT-IVÁNYI István WATSON Graham R. |
Verts/ALE |
ONESTA Gérard |
GUE/NGL |
... |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
NI |
SIMONOT Chantal |
D25 — Delegace pro vztahy s Austrálií a Novým Zélandem — 20 řádných členů
PPE-DE |
BÖGE Reimer CHICHESTER Giles Bryan ELLES James E. M. KLAMT Ewa PARISH Neil RACK Reinhard VARELA SUANZES-CARPEGNA Daniel |
PSE |
van den BURG Ieke HÄNSCH Klaus KOTEREC Miloš MARTIN David W. WYNN Terence |
ALDE |
BEAUPUY Jean Marie TAKKULA Hannu |
Verts/ALE |
CRAMER Michael |
GUE/NGL |
TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
BERLATO Sergio |
NI |
CLAEYS Philip RUTOWICZ Leopold Józef |
D26 — Delegace pro vztahy s Jihoafrickou republikou — 14 řádných členů
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka BREJC Mihael MARQUES Sérgio NICHOLSON James SCHMITT Ingo |
PSE |
FERREIRA Anne MORAES Claude THOMSEN Britta |
ALDE |
DE SARNEZ Marielle DI PIETRO Antonio |
Verts/ALE |
BENNAHMIAS Jean-Luc |
GUE/NGL |
KRARUP Ole |
IND/DEM |
KRUPA Urszula |
UEN |
VAIDERE Inese |
D27 — Delegace pro vztahy s Parlamentním shromážděním NATO — 10 řádných členů
PPE-DE |
ALBERTINI Gabriele PISKORSKI Paweł Bartłomiej VAN ORDEN Geoffrey von WOGAU Karl |
PSE |
CASACA Paulo KOTEREC Miloš ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
KRAHMER Holger |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
PŘIJATÉ TEXTY
P6_TA(2004)0005
Zřízení dočasného výboru pro politické výzvy a rozpočtové prostředky rozšířené Unie v letech 2007-2013
Rozhodnutí Evropského parlamentu o zřízení dočasného výboru pro politické výzvy a rozpočtové prostředky rozšířené Unie v letech 2007-2013
Evropský parlament,
— |
s ohledem na článek 175 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na rozhodnutí Konference předsedů ze dne 9. září 2004 navrhnout zřízení dočasného výboru pro politické výzvy a rozpočtové prostředky rozšířené Unie v letech 2007-2013, |
— |
s ohledem na své usnesení ze dne 22. dubna 2004 o „budování společné budoucnosti: politické výzvy a rozpočtové prostředky rozšířené Unie v letech 2007-2013“ (1), |
— |
s ohledem na sdělení Komise „Budování společné budoucnosti: politické výzvy a rozpočtové prostředky rozšířené Unie v letech 2007-2013“ (KOM(2004)0101), |
— |
s ohledem na sdělení Komise „Finanční výhled na léta 2007-2013“ (KOM(2004)0487), |
— |
s ohledem na nutnost shromáždit a koordinovat názory jednotlivých dotčených výborů a vytvořit mandát pro Rozpočtový výbor k jednání s Radou o nové interinstitucionální dohodě obsahující finanční výhled; |
1. |
rozhoduje o zřízení dočasného výboru, jehož úkolem je:
|
2. |
rozhoduje, že dočasný výbor předloží Evropskému parlamentu konečnou zprávu předtím, než Rada přijme svůj společný postoj, s cílem určit postoj Parlamentu pro vyjednávání; |
3. |
připomíná, že konkrétními rozpočtovými a legislativními návrhy se budou zabývat příslušné výbory podle přílohy VI jednacího řádu; |
4. |
rozhoduje, že dočasný výbor bude mít 50 členů. |
P6_TA(2004)0006
Dohoda o rybolovu EU/Mauricius *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu o návrhu nařízení Rady o uzavření protokolu, kterým se na období od 3. prosince 2003 do 2. prosince 2007 stanoví rybolovná práva a výše finančního příspěvku podle Dohody mezi Evropským hospodářským společenstvím a vládou Mauricia o rybolovu ve vodách Mauricia (KOM(2004)0197 — C5-0179/2004 —2004/0071(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh nařízení Rady (KOM(2004)0197) (1), |
— |
s ohledem na článek 37 a čl. 300 odst. 2 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C5-0179/2004), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rybolov a stanovisko Výboru pro rozvoj a spolupráci (A6-0001/2004); |
1. |
schvaluje návrh pozměněného nařízení Rady a schvaluje uzavření protokolu; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi, vládám a parlamentům členských států a Mauriciem. |
ZNĚNÍ NAVRŽENÉ KOMISÍ |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY PARLAMENTU |
Pozměňovací návrh 1 |
|
Bod odůvodnění 4a (nový) |
|
|
4a. Je třeba koordinovat ochranu zájmů EU v oblasti rybolovu a trvale udržitelné hospodaření se zdroji rybolovu z hlediska hospodářského a sociálního a z hlediska životního prostředí; tato koordinace musí zahrnovat rozvoj obyvatel pobřežních oblastí, kteří se živí rybolovem, |
Pozměňovací návrh 2 |
|
Bod odůvodnění 4b (nový) |
|
|
4b. Bylo by vhodné, aby Komise dále zpracovávala studie hodnocení dopadů, které se zabývají trvale udržitelnou povahou dohody s Mauriciem, |
Pozměňovací návrh 3 |
|
Bod odůvodnění 4c (nový) |
|
|
4c. Bylo by vhodné, aby Komise zajistila, že přidělené prostředky budou použity na účely stanovené dohodou, a aby monitorovala její vliv na rozvoj místního obyvatelstva a zejména pobřežních komunit, které se živí tradičním rybolovem, |
Pozměňovací návrh 4 |
|
Článek 3a (nový) |
|
|
Článek 3a Komise předá Evropskému parlamentu a Radě kopii výroční zprávy podle čl. 3 odst. 5 tohoto protokolu. |
Pozměňovací návrhy 5 a 6 |
|
Čl. 3b (nový) |
|
|
Článek 3b 1. V průběhu posledního roku platnosti protokolu a před zahájením jednání o jeho možném obnovení předloží Komise Evropskému parlamentu a Radě souhrnnou hodnotící zprávu o jeho uplatňování a podmínkách provádění, která bude obsahovat zejména konkrétní opatření a rovněž analýzu nákladů a užitku, aby bylo možné zkoumat hospodářský a sociální dopad tohoto protokolu a jeho vliv na životní prostředí. 2. Na základě této zprávy a s ohledem na stanovisko Evropského parlamentu pověří Rada Komisi, aby případně zahájila jednání ze účelem uzavření nového protokolu. |
(1) Dosud nezveřejněný v Úředním věstníku.
P6_TA(2004)0007
Dohoda o rybolovu EU/Madagaskar *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu o návrhu nařízení Rady o uzavření protokolu, kterým se na období od 1. ledna 2004 do 31. prosince 2006 stanoví práva pro lov tuňáků a výše finančního příspěvku podle Dohody mezi Evropským hospodářským společenstvím a Demokratickou republikou Madagaskar o rybolovu u pobřeží Madagaskaru (KOM(2004)0218 — C5-0186/2004 — 2004/0070(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh nařízení Rady (KOM(2004)0218) (1), |
— |
s ohledem na článek 37 a čl. 300 odst. 2 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C5-0186/2004), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rybolov a stanovisko Výboru pro rozvoj a spolupráci (A6-0002/2004), |
1. |
schvaluje návrh pozměněného nařízení Rady a schvaluje uzavření protokolu; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi, vládám a parlamentům členských států a Demokratické republiky Madagaskar. |
ZNĚNÍ NAVRŽENÉ KOMISÍ |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY PARLAMENTU |
Pozměňovací návrh 1 |
|
Bod odůvodnění 4a (nový) |
|
|
4a. Je třeba koordinovat ochranu zájmů EU v oblasti rybolovu a trvale udržitelné hospodaření se zdroji rybolovu z hledika hospodářského a sociálního a z hlediska životního prostředí; tato koordinace musí zahrnovat rozvoj obyvatel pobřežních oblastí, kteří se živí rybolovem, |
Pozměňovací návrh 2 |
|
Bod odůvodnění 4b (nový) |
|
|
4b. Bylo by vhodné, aby Komise dále zpracovávala studie hodnocení dopadů, které se zabývají trvale udržitelnou povahou dohody s Madagaskarem, |
Pozměňovací návrh 3 |
|
Bod odůvodnění 4c (nový) |
|
|
4c. Bylo by vhodné, aby Komise zajistila, že přidělené prostředky budou použity na účely stanovené dohodou, a aby monitorovala její vliv na rozvoj místního obyvatelstva a zejména pobřežních komunit, které se živí tradičním rybolovem, |
Pozměňovací návrh 4 |
|
Článek 3a (nový) |
|
|
Článek 3a Komise předloží Parlamentu a Radě výroční zprávu podle čl. 3 odst. 5 tohoto protokolu včetně analýzy využívání fondů vyčleněných pro cílová opatření. |
Pozměňovací návrh 5 |
|
Článek 3b (nový) |
|
|
Článek 3b V průběhu posledního roku platnosti protokolu a před zahájením jednání o jeho možném obnovení předloží Komise Evropskému parlamentu a Radě souhrnnou hodnotící zprávu, která bude zahrnovat analýzu nákladů a užitku,využití rybolovných práv a hodnocení provádění cílových opatření, aby bylo možné zkoumat hospodářský a sociální dopad dohoto protokolu a jeho vliv na životní prostředí. |
Pozměňovací návrh 6 |
|
Článek 3c (nový) |
|
|
Článek 3c Rada vezme na vědomí tuto zprávu a stanovisko Evropského parlamentu a pověří Komisi, aby zahájila v případě potřeby jednání za účelem uzavření nového protokolu. |
(1) Dosud nezveřejněný v Úředním věstníku.
P6_TA(2004)0008
Dohoda o rybolovu EU/Kapverdy *
Legislativní usnesení Evropského parlamentu o návrhu nařízení Rady o uzavření dohody ve formě výměny dopisů týkající se prodloužení protokolu na období od 1. července 2004 do 30. června 2005, kterým se stanoví rybolovná práva a finanční příspěvek podle Dohody mezi Evropským hospodářským společenstvím a Kapverdskou republikou o rybolovu u pobřeží Kapverdské republiky (KOM(2004)0183 - C5-0189/2004 -2004/0058(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh nařízení Rady (KOM(2004)0183) (1), |
— |
s ohledem na článek 37 a čl. 300 odst. 2 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na čl. 300 odst. 3 první pododstavec, Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala návrh s Parlamentem (C5-0189/2004), |
— |
s ohledem na článek 51 a čl. 83 odst. 7 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rybolov (A6-0003/2004); |
1. |
schvaluje pozměněný návrh nařízení Rady a schvaluje uzavření dohody; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě, Komisi, vládám a parlamentům členských států a Kapverdské republiky. |
ZNĚNÍ NAVRŽENÉ KOMISÍ |
POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY PARLAMENTU |
Pozměňovací návrh 1 |
|
Článek 3a (nový) |
|
|
Článek 3a Dříve než vyprší prodloužení tohoto protokolu a než bude uzavřena další dohoda o jeho obnovení, předloží Komise Evropskému parlamentu a Radě zprávu o uplatňování protokolu včetně analýzy čerpání finančních prostředků určených na specifické činnosti s cílem vyhodnodit hospodářský a sociální dopad této dohody a její vliv na životní prostředí. |
Pozměňovací návrh 2 |
|
Článek 3b (nový) |
|
|
Článek 3b Na základě zprávy a po konzultaci s Evropským parlamentem Rada pověří Komisi, aby v případě potřeby zahájila jednání, která povedou k uzavření nového protokolu. |
Pozměňovací návrh 3 |
|
Článek 3c (nový) |
|
|
Článek 3c Na žádost orgánů Kapverdské republiky provede Komise analýzu možností převedení částek, které v současné době spadají pod „specifické činnosti“, do projektů financovaných Komisí, které sledují stejné cíle jako projekty týkající se specifických činností. |
(1) Dosud nezveřejněný v Úředním věstníku.
Čtvrtek 16. září 2004
9.6.2005 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 140/105 |
ZÁPIS
(2005/C 140 E/04)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Janusz ONYSZKIEWICZ
místopředseda
1. Zahájení zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 10:00 hodin.
2. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty:
1) |
z Rady a Komise:
|
2) |
od poslanců
|
3. Následný postup u nevyřízených záležitostí (článek 203 jednacího řádu)
Seznamy legislativních záležitostí, které jsou znovu postoupeny Parlamentu na základě článku 203 jednacího řádu, jsou uvedeny v příloze III.
4. Nizozemská loď sdružení „Women on Waves“(otázky k ústnímu zodpovězení s rozpravou)
Otázku k ústnímu zodpovězení, kterou položili Ilda Figueiredo, Francis Wurtz, Eva-Britt Svensson, Miguel Portas a Sérgio Ribeiro za skupinu GUE/NGL Komisi o zákazu vstupu lodi sdružení “Women on Waves“ do Portugalska (B6-0010/2004).
Otázku k ústnímu zodpovězení, kterou položili Lissy Gröner, Edite Estrela, Jamila Madeira a Emanuel Vasconcelos Jardim Fernandes za skupinu PSE, Hiltrud Breyer, Jonathan Evans a Raül Romeva Rueda za skupinu Verts/ALE, Maria Carlshamre a Claire Gibault za skupinu ALDE Komisi o zákazu portugalské vlády týkajícím se nizozemské lodi organizace “Women on Waves“ (B6-0011/2004).
Ilda Figueiredo rozvinul otázku k ústnímu zodpovězení (B6-0010/2004).
Lissy Gröner, Kathalijne Maria Buitenweg (v zastoupení autora) a Claire Gibault rozvinuly otázku k ústnímu zodpovězení (B6-0011/2004).
Margot Wallström (členka Komise) odpověděla na otázky.
Vystoupili: Vasco Graça Moura za skupinu PPE-DE, Edite Estrela za skupinu PSE, Lena Ek za skupinu ALDE, Miguel Portas za skupinu GUE/NGL, Urszula Krupa za skupinu IND/DEM, Michał Tomasz Kamiński za skupinu UEN, Lydia Schenardi, nezařazená, Maria Martens, Emine Bozkurt, Marian Harkin, Eva-Britt Svensson, Johannes (Hans) Blokland, Marcin Libicki, José Ribeiro e Castro, Jamila Madeira, Sophia Helena In 't Veld, Sylwester Chruszcz a Bernd Posselt.
PŘEDSEDNICTVÍ: Luigi COCILOVO
místopředseda
Vystoupili: Mary Honeyball, Anna Záborská, Ana Maria Gomes, Simon Busuttil, Michael Cashman a Margot Wallström.
Rozprava je uzavřena.
5. CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volněžijících živočichů a rostlin) (otázka k ústnímu zodpovězení s rozpravou)
Otázku k ústnímu zodpovězení, kterou položil Karl-Heinz Florenz za výbor ENVI Komisi o strategických cílech EU na 13. schůzi stran Úmluvy CITES (B6-0012/2004).
Avril Doyle (v zastoupení autora) rozvinula otázku k ústnímu zodpovězení.
Margot Wallström (členka Komise) zodpověděla otázku.
Vystoupili: Eija-Riitta Anneli Korhola za skupinu PPE-DE, Karin Scheele za skupinu PSE, Chris Davies za skupinu ALDE, Marie Anne Isler Béguin za skupinu Verts/ALE, Jonas Sjöstedt za skupinu GUE/NGL, Bernd Posselt, Margrete Auken, Neil Parish a Margot Wallström.
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 108 odst. 5 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Marie Anne Isler Béguin za skupinu Verts/ALE, John Bowis za skupinu PPE-DE, Kartika Tamara Liotard, Dimitrios Papadimoulis za skupinu GUE/NGL, Johannes (Hans) Blokland za skupinu IND/DEM, Guido Sacconi, Karin Scheele za skupinu PSE, Liam Aylward za skupinu UEN, Chris Davies a Mojca Drčar Murko za skupinu ALDE (B6-0029/2004). |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 6.6.
PŘEDSEDNICTVÍ: Gérard ONESTA
místopředseda
6. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, jednotlivé a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněn v příloze 1 zápisu.
6.1. Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii * (článek 131 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Rady, kterým se zavádějí některá omezující opatření pro podporu uskutečnění mandátu Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (TPIY) [KOM(2004)0348 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS)] — Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Zpravodaj Jean-Louis Bourlanges (A6-0006/2004).
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 1)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P6_TA(2004)0009)
6.2. Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) (hlasování)
Návrhy usnesení (B6-0037/2004, B6-0039/2004, B6-0042/2004 a B6-0050/2004)
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 2)
SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ B6-0037/2004
(nahrazující B6-0037/2004, B6-0039/2004, B6-0042/2004 a B6-0050/2004):
předložen těmito poslanci:
— |
Willi Piecyk a Ulrich Stockmann za skupinu PSE, |
— |
Paolo Costa a Dirk Sterckx za skupinu ALDE, |
— |
Michael Cramer, Evelin Lichtenberger, Margrete Auken a Sepp Kusstatscher za skupinu Verts/ALE, |
— |
Erik Meijer za skupinu GUE/NGL. |
přijat (P6_TA(2004)0010)
6.3. Situace v Bělorusku (hlasování)
Návrhy usnesení B6-0038/2004, B6-0040/2004, B6-0041/2004, B6-0051/2004, B6-0052/2004 a B6-0053/2004
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 3)
SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ B6-0038/2004
(nahrazující B6-0038/2004, B6-0040/2004, B6-0041/2004, B6-0051/2004, B6-0052/2004 a B6-0053/2004):
předložen těmito poslanci:
— |
Bogdan Adam Klich a Charles Tannock za skupinu PPE-DE, |
— |
Jan Marinus Wiersma za skupinu PSE, |
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck za skupinu ALDE, |
— |
Elisabeth Schroedter, Joost Lagendijk a Marie Anne Isler Béguin za skupinu Verts/ALE, |
— |
Jonas Sjöstedt a Luisa Morgantini za skupinu GUE/NGL, |
— |
Konrad Krzysztof Szymański a Rolandas Pavilionis za skupinu UEN. |
přijat (P6_TA(2004)0011)
6.4. Humanitární situace v Súdánu (hlasování)
Návrh usnesení B6-0065/2004
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 4)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2004)0012)
K hlasování vystoupili:
Ana Maria Gomes předložila ústní pozměňovací návrh 8, který byl přijat.
6.5. Situace v Iráku (hlasování)
Návrhy usnesení B6-0028/2004, B6-0031/2004/rév., B6-0032/2004, B6-0033/2004, B6-0034/2004 a B6-0043/2004
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 5)
SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ B6-0028/2004
(nahrazující B6-0028/2004, B6-0031/2004/rév., B6-0032/2004, B6-0033/2004, B6-0034/2004 a B6-0043/2004):
předložen těmito poslanci:
— |
Hans-Gert Poettering, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Antonio Tajani, João de Deus Pinheiro a Charles Tannock za skupinu PPE-DE, |
— |
Pasqualina Napoletano a Véronique De Keyser za skupinu PSE, |
— |
Cecilia Malmström a Annemie Neyts-Uyttebroeck za skupinu ALDE, |
— |
Monica Frassoni, Daniel Marc Cohn-Bendit, Angelika Beer a Joost Lagendijk za skupinu Verts/ALE, |
— |
Cristiana Muscardini a Anna Elzbieta Fotyga za skupinu UEN. |
přijat (P6_TA(2004)0013)
K hlasování vystoupili:
— |
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, který upozornil na opravy v odstavcích 1, 2 a 6; |
— |
Antonio Tajani předložil ústní pozměňovací návrh k odstavci 2, který byl přijat. |
— |
Pasqualina Napoletano požádala, aby byl zkontrolován odstavec 3. |
6.6. Úmluva CITES (hlasování)
Návrh usnesení B6-0029/2004
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 6)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P6_TA(2004)0014)
K hlasování vystoupili:
— |
Avril Doyle předložila ústní pozměňovací návrh k odstavci 5; jelikož bylo více než 37 poslanců proti tomu, aby byl tento ústní pozměňovací návrh vzat v úvahu, návrh nebyl přijat. |
7. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu podle čl. 163 odst. 3 jednacího řádu.
Ústní vysvětlení hlasování:
Situace v Iráku (RC-B6-0028/2004)
— |
Carlo Fatuzzo a Mario Borghezio, posledně jmenovaný za poslance, kteří jsou členy „Lega Nord“. |
8. Opravy hlasování
Tito poslanci navrhli opravy hlasování:
RC-B6-0037/2004 — Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO)
— |
usnesení (najednou) pro: Riccardo Ventre zdržel se: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou |
RC-B6-0038/2004 — Situace v Bělorusku
— |
usnesení (najednou) pro: Konstantinos Hatzidakis, Georg Jarzembowski, Gitte Seeberg, Riccardo Ventre, |
B6-0065/2004 — Humanitární situace v Súdánu
— |
usnesení (najednou) pro: Michał Tomasz Kamiński, Riccardo Ventre |
RC-B6-0028/2004 — Situace v Iráku
— |
pozměňovací návrh 3 pro: Mieczysław Edmund Janowski, Glenys Kinnock, Edith Mastenbroek, Claude Moraes, Ieke van den Burg, Jens-Peter Bonde proti: Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Georgios Papastamkos zdrželi se: Erika Mann, Barbara Weiler, Åsa Westlund, Edite Estrela, Jamila Madeira |
— |
pozměňovací návrh 4 pro: Jens-Peter Bonde zdrželi se: Erika Mann |
— |
pozměňovací návrh 2 pro: Erika Mann, Edith Mastenbroek, Georgios Papastamkos |
— |
odstavec 2 pro: Riccardo Ventre |
— |
pozměňovací návrh 1 zdrželi se: Erika Mann, Antonis Samaras |
— |
usnesení (najednou) pro: Marie-Hélène Descamps, Riccardo Ventre, Terence Wynn |
B6-0029/2004 — Úmluva CITES
— |
usnesení (najednou) pro: Emanuel Jardim Fernandes, Hans-Peter Martin, Karin Resetarits |
(Zasedání bylo přerušeno v 12:25 hodin a pokračovalo v 15:00 hodin.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Alejo VIDAL-QUADRAS ROCA
Místopředseda
9. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Oprava výsledků hlasování — Zpráva Philippe Morillon A6-0001/2004.
— |
pozměněný návrh pro: Louis Grech proti: Alyn Smith |
— |
legislativní usnesení pro: Roselyne Bachelot-Narquin, Louis Grech proti: Jens-Peter Bonde zdržela se: Urszula Krupa |
***
Zápis z předchozího zasedání byl schválen
ROZPRAVA O PORUŠOVÁNÍ LIDSKÝCH PRÁV, DEMOKRACIE A PRINCIPU PRÁVNÍHO STÁTU
(Pokud jde o názvy a autory návrhů usnesení, viz zápis ze středy 15. září 2004, bod 3)
10. Schůzka na nejvyšší úrovni ASEM (Schůze Asie-Evropa) (rozprava)
Návrhy usnesení B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004 a B6-0061/2004
Miguel Angel Martínez Martínez předložil návrh usnesení.
Vystoupil: Geoffrey Van Orden, aby vyjádřil lítost nad nepřítomností Rady a poté předložil návrh usnesení.
Patrizia Toia a Frithjof Schmidt předložili návrhy usnesení.
Vystoupili: Catherine Stihler za skupinu PSE, Jules Maaten za skupinu ALDE, Ana Maria R. M. Gomes a Günther Verheugen (člen Komise).
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 13.1.
11. Vojvodina: pronásledování menšin (rozprava)
Návrhy usnesení B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004 a B6-0064/2004
Csaba Sándor Tabajdi, Erik Meijer, Kinga Gál, István Szent-Iványi a Bastiaan Belder předložili návrhy usnesení.
Vystoupili: Bernd Posselt za skupinu PPE-DE, Gyula Hegyi za skupinu PSE, Gábor Demszky za skupinu ALDE, Jaromír Kohlíček za skupinu GUE/NGL, Koenraad Dillen, nezařazený, Péter Olajos, Árpád Duka-Zólyomi a Günther Verheugen (člen Komise).
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 13.2
12. Maledivy (rozprava)
Návrhy usnesení B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004, B6-0058/2004 a B6-0063/2004
Ana Maria Gomes, Giusto Catania, Nirj Deva a Elizabeth Lynne předložili návrhy usnesení.
Vystoupili: Thomas Mann za skupinu PPE-DE, Sarah Ludford za skupinu ALDE, Koenraad Dillen, nezařazený, a Günther Verheugen (člen Komise).
Rozprava byla uzavřena.
Hlasování: bod 13.3.
13. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, jednotlivé a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze 1 zápisu.
13.1. Schůzka na nejvyšší úrovni ASEM (Schůze Asie-Evropa) (hlasování)
Návrhy usnesení B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004 a B6-0061/2004
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 7)
SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ B6-0046/2004
(nahrazující B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004 et B6-0061/2004):
předložen těmito poslanci:
— |
Geoffrey Van Orden, Charles Tannock, Nirj Deva a Bernd Posselt za skupinu PPE-DE, |
— |
Glenys Kinnock, Mauro Zani, Margrietus J. van den Berg a Pasqualina Napoletano za skupinu PSE, |
— |
Johan Van Hecke za skupinu ALDE, |
— |
Frithjof Schmidt za skupinu Verts/ALE, |
— |
Vittorio Emanuele Agnoletto za skupinu GUE/NGL. |
přijat (P6_TA(2004)0015)
13.2. Vojvodina: pronásledování menšin (hlasování)
Návrhy usnesení B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004 a B6-0064/2004
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 8)
SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ B6-0045/2004
(nahrazující B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004 a B6-0064/2004):
předložen těmito poslanci:
— |
Kinga Gál, Péter Olajos, Doris Pack a Bernd Posselt za skupinu PPE-DE, |
— |
Véronique De Keyser, Pasqualina Napoletano, Johannes (Hannes) Swoboda, Csaba Sándor Tabajdi a Jan Marinus Wiersma za skupinu PSE, |
— |
Jelko Kacin a István Szent-Iványi za skupinu ALDE, |
— |
Gisela Kallenbach, Joost Lagendijk, Raül Romeva Rueda a Tatjana Ždanoka za skupinu Verts/ALE, |
— |
Roberto Musacchio za skupinu GUE/NGL, |
— |
Bastiaan Belder za skupinu IND/DEM, |
— |
Adriana Poli Bortone za skupinu UEN. |
přijat (P6_TA(2004)0016)
13.3. Maledivy (hlasování)
Návrhy usnesení B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004, B6-0058/2004 a B6-0063/2004
(potřebná jednoduchá většina)
(Výsledek hlasování: příloha 1, bod 9)
SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ B6-0044/2004
(nahrazující B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004, B6-0058/2004 a B6-0063/2004):
předložen těmito poslanci:
— |
Pasqualina Napoletano za skupinu PSE, |
— |
Jonas Sjöstedt a Giusto Catania za skupinu GUE/NGL, |
— |
Nirj Deva, Charles Tannock, Geoffrey Van Orden a Thomas Mann za skupinu PPE-DE, |
— |
Graham R. Watson za skupinu ALDE, |
— |
Cristiana Muscardini za skupinu UEN. |
přijat (P6_TA(2004)0017)
14. Opravy hlasování
Tito poslanci navrhli opravy hlasování:
RC-B6-0044/2004 — Maledivy
— |
usnesení (najednou) pro: Othmar Karas |
15. Svolení k vypracování zpráv z vlastního podnětu
výbor AFCO
— |
Stanovisko Parlamentu k návrhu Smlouvy zakládající Ústavu pro Evropu (2004/2129(INI)) (stanovisko vyžádané od: AFET, DEVE, INTA, BUDG, CONT, ECON, EMPL, ENVI, ITRE, IMCO, TRAN, REGI, AGRI, PECH, CULT, JURI, LIBE, FEMM, PETI) (Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 9. září 2004) |
16. Písemná prohlášení zapsaná v rejstříku (článek 116 jednacího řádu)
Počet podpisů, které získala písemná prohlášení zapsaná v rejstříku (čl. 116 odst. 3 jednacího řádu):
Č. Dokument |
Autor |
Podpisy |
36/2004 |
Konrad Szymański, Marcin Libicki, Vytautas Landsbergis, Anna Záborská a László Surján |
41 |
37/2004 |
Jean-Claude Martinez, Koenraad Dillen a Luca Romagnoli |
3 |
17. Sdělení společných postojů Rady
Předseda oznámil, že podle čl. 57 odst. 1 obdržel od Rady tyto společné postoje včetně vysvětlení jejich přijetí a postoj Komise k:
— |
Společný postoj přijatý Radou dne 19. července 2004 s ohledem na přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění směrnice Rady 91/414/EHS o stanovení maximálních limitů reziduí pesticidů v nebo na potravinách živočišného původu a krmivu pro zvířata rostlinného původu (09262/1/2004 — 09994/2004 — C6-0110/2004 — 2003/0052(COD) — KOM(2004)0587)
|
— |
Společný postoj přijatý Radou dne 26. dubna 2004 s ohledem na přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice Rady 72/166/EHS, 84/5/EHS, 88/357/EHS a 90/232/EHS a směrnice Evropského parlamentu a Rady 2000/26/ES o pojištění občanskoprávní odpovědnosti při používání motorového vozidla (16182/2/2003 — 06282/2004 — C6-0112/2004 — 2002/0124(COD) KOM(2004)0351)
|
Tříměsíční lhůta poskytnutá parlamentu k přijetí svého postoje proto začne běžet následující den, 17. září 2004.
18. Dodatečný a opravný rozpočet 10/2004
Byly stanoveny tyto lhůty:
změny: čtvrtek 30. září 2004 ve 12:00 hodin.
19. Složení výborů a delegací
Politické skupiny předložily žádosti týkající se jmenování do parlamentních výborů a delegací (viz příloha IV).
20. Předání přijatých textů během schůze
Podle čl. 172 odst. 2 jednacího řádu bude zápis z dnešního zasedání předložen Parlamentu ke schválení na začátku dalšího zasedání.
Se souhlasem Parlamentu budou přijaté texty ihned předány institucím a orgánům, které jsou v textech jmenovány.
21. Termíny příštích zasedání
Příští zasedání se budou konat ve dnech 13. a 14. října 2004.
22. Přerušení zasedání
Zasedání Evropského parlamentu je přerušeno.
Zasedání skončilo v 16:15 hodin.
Julian Priestley
generální tajemník
Josep Borrell Fontelles
předseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berman, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dionisi, Di Pietro, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Foglietta, Fontaine, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klinz, Knapman, Koch, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, Laschet, Lax, Lechner, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Libicki, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Novak, Obiols i Germà, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savi, Sbarbati, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schröder, Schroedter, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Svensson, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
PŘÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (..., ..., ...) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH(..., ..., ...) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
Zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚC |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii *
Zpráva: BOURLANGES (A6-0006/2004)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
2. Mezinárodní organizace pro civilní letectví (OACI)
Návrhy usnesení B6-0037/2004, B6-0039/2004, B6-0042/2004, B6-0050/2004
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
Společný návrh usnesení RC6-0037/2004 (PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
hlasování: usnesení (najednou) |
JH |
+ |
316, 20, 206 |
||
návrhy usnesení politických skupin |
|||||
B6-0037/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0039/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0042/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0050/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
ALDE konečné hlasování
3. Situace v Bělorusku
Návrhy usnesení B6-0038/2004, B6-0040/2004, B6-0041/2004, B6-0051/2004
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
Společný návrh usnesení RC6-0038/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE/ADLE, Verts/ALE, GUE/NGL, UEN) |
|||||
§ 2 |
1 |
UEN |
|
+ |
|
§ 6 |
2 |
UEN |
|
+ |
|
hlasování: usnesení (najednou) |
JH |
+ |
499, 20, 26 |
||
návrhy usnesení politických skupin |
|||||
B6-0038/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0040/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0041/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0051/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0052/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0053/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE konečné hlasování
4. Humanitární situace v Súdánu
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
Návrh usnesení B6-0065/2004, který předložil Výbor DEVE |
|||||
§ 2 |
3 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
po § 7 |
4 |
PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
§ 10 |
5 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
po § 13 |
6 |
PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
§ 14 |
12 |
ALDE, GUE/NGL |
|
- |
|
7 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE |
|
+ |
|
|
§ 16 |
8 |
PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
změněn ústně |
§ 19 |
9 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
§ 23 |
10 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
§ 24 |
13 |
PPE-DE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
11 |
PPE-DE, PSE, GUE/NGL |
|
VZ |
|
|
po odův. C |
1 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE, GUE/NGL |
|
+ |
|
po odův. F |
2 |
PPE-DE, PSE, Verts/ALE |
|
+ |
|
hlasování: usnesení (najednou) |
JH |
+ |
566, 6, 16 |
Skupina PPE-DE je signatářem všech pozměňovacích návrhů s výjimkou pozměňovacího návrhu 12.
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE konečné hlasování
Ústní pozměňovací návrhy
Pozm. n. 8 (Ana Maria R. M. Gomes): doplnění: „a zajistila, že žádná z těchto sankcí nezvýší utrpení súdánské populace;“
5. Situace v Iráku
Návrhy usnesení B6-0028/2004, B6-0031/2004/rev, B6-0032/2004, B6-0033/2004, B6-0034/2004, B6-0043/2004
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
Společný návrh usnesení RC6-0028/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, UEN) |
|||||
před § 1 |
3 |
GUE/NGL |
JH |
- |
114, 315, 105 |
4 |
GUE/NGL |
JH |
- |
54, 372, 174 |
|
2 |
Verts/ALE |
JH |
- |
89, 328, 174 |
|
§1 |
|
původní znění |
odděl. |
+ |
|
§2 |
|
původní znění |
JH |
+ |
567,7,21 změněn ústně |
po odův. A |
1 |
Verts/ALE |
JH |
- |
138, 280, 176 |
hlasování: usnesení (najednou) |
JH |
+ |
533, 43, 26 |
||
návrhy usnesení politických skupin |
|||||
B6-0028/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0031/2004/rev |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0032/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0033/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0034/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
B6-0043/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Žádosti o jmenovité hlasování
GUE/NGL pozm. n. 3 a 4, § 2 a konečné hlasování
Verts/ALE pozm. n. 1a 2
Žádosti o oddělené hlasování
Verts/ALE § 1
Technické opravy
§ 1: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra a Harlem Désir
§ 3: Pasqualina Napoletano
§ 6: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra
Ústní pozměňovací návrhy
§ 2 (Antonio Tajani): doplnění: „a britského občana“
6. Úmluva CITES
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
Návrh usnesení B6-0029/2004 (Verts/ALE, PPE-DE, GUE/NGL, IND/DEM, PSE, UEN, ALDE) |
|||||
§ 3 |
|
původní znění |
JH |
+ |
504, 29, 45 |
§ 7 |
|
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
||
|
2/EH |
+ |
369, 153, 33 |
||
hlasování: usnesení (najednou) |
JH |
+ |
542, 15, 15 |
Žádosti o jmenovité hlasování
PPE-DE konečné hlasování
Verts/ALE § 3
Žádosti o oddělené hlasování
PPE-DE § 3
Žádosti o dílčí hlasování
PPE-DE
§ 7
1. část celý text s výjimkou první odrážky
2. část: výše zmíněná odrážka
7. Schůzka na nejvyšší úrovni (Schůze Asie-Evropa)
Návrhy usnesení B6-0046/2004, B6-0048/2004, B6-0056/2004, B6-0059/2004, B6-0056/2004
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
Společný návrh usnesení RC6-0046/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
hlasování: usnesení (najednou) |
|
+ |
|
||
návrhy usnesení politických skupin |
|||||
B6-0046/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0048/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0056/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0059/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0056/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
8. Vojvodina: pronásledování menšin
Návrhy usnesení B6-0045/2004, B6-0049/2004, B6-0055/2004, B6-0057/2004, B6-0060/2004, B6-0062/2004, B6-0064/2004
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
Společný návrh usnesení RC6-0045/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL, IND/DEM, UEN) |
|||||
odův. C |
1 |
GUE/NGL |
|
- |
|
hlasování: usnesení (najednou) |
|
+ |
|
||
návrhy usnesení politických skupin |
|||||
B6-0045/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0049/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0055/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0057/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
B6-0060/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0062/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0064/2004 |
|
IND/DEM |
|
↓ |
|
9. Maledivy
Návrhy usnesení B6-0044/2004, B6-0047/2004, B6-0054/2004
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
Společný návrh usnesení RC6-0044/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, UEN) |
|||||
hlasování: usnesení (najednou) |
JH |
+ |
153, 0, 7 |
||
návrhy usnesení politických skupin |
|||||
B6-0044/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0047/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0054/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0058/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0063/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
PŘÍLOHA II
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. Společný návrh usnesení — B6-0037/2004 — ICAO
Pro: 316
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Sinnott
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Romagnoli, Rutowicz
PPE-DE: Casa, Chmielewski, Cirino Pomicino, Posselt, Radwan, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Siekierski, Silva Peneda, Vlasák
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Ždanoka
Proti: 20
IND/DEM: Batten, Bloom, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Krupa, Nattrass, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise, Železný
NI: Bobošíková
PPE-DE: Díaz De Mera García Consuegra
Zdržel se: 206
GUE/NGL: Pafilis, Toussas, Wagenknecht
IND/DEM: Borghezio, Goudin, Louis, Lundgren, Speroni, Wohlin
NI: Claeys, Dillen, Martin Hans-Peter, Mölzer, Mussolini, Resetarits, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, De Veyrac, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gyürk, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Őry, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schröder, Seeber, Seeberg, Sommer, Sonik, Spautz, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Tajani, Tannock, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina
UEN: Angelilli, Berlato, Bielan, Poli Bortone, Tatarella
Verts/ALE: van Buitenen
2. Společný návrh usnesení — B6-0038/2004 — Bělorusko
Pro: 499
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Klinz, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lehideux, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Guidoni, Henin, Kaufmann, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Seppänen, Sjöstedt, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Lundgren
NI: Battilocchio, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gyürk, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Ouzký, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Tajani, Tannock, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Locatelli, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 20
GUE/NGL: Flasarová, Kohlíček, Pafilis, Remek, Stroz, Toussas
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Železný
PPE-DE: Seeberg, Ventre, Vernola
Zdržel se: 26
GUE/NGL: Figueiredo, Maštálka, Pflüger, Ribeiro, Wagenknecht
IND/DEM: Batten, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Belohorská, Claeys, Dillen, Kozlík, Martin Hans-Peter, Mölzer, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Simonot
Verts/ALE: van Buitenen
3. B6-0065/2004 — Súdán
Pro: 566
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Portas, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Speroni, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Kozlík, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Mölzer, Resetarits, Romagnoli, Rutowicz, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 6
ALDE: Polfer
GUE/NGL: Pafilis, Pflüger, Stroz, Toussas, Wagenknecht
Zdržel se: 16
ALDE: Jäätteenmäki
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Lundgren, Nattrass, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Mussolini
Verts/ALE: van Buitenen
4. Společný návrh usnesení — B6-0028/2004 — Irák
Pro: 114
ALDE: Cavada, Krahmer, Schuth
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Baco, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Mussolini, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, Chmielewski, Fjellner, de Grandes Pascual, Őry, Pálfi, Sonik, Vakalis, Zwiefka
PSE: Bono, Carlotti, Castex, Christensen, Corbey, Correia, De Rossa, Estrela, Falbr, Fava, Ferreira Anne, Gröner, Gruber, Madeira, Masip Hidalgo, Moscovici, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Riera Madurell, Roure, Sakalas, Santoro, Scheele, Sousa Pinto, Stockmann, Szejna, Weiler, Westlund
UEN: Pavilionis
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Hammerstein Mintz, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 315
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Busk, Chatzimarkakis, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Hall, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Krupa, Nattrass, Sinnott, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Battilocchio, Bobošíková
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Landsbergis, Langen, Langendries, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Sommer, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina
PSE: Beglitis, Casaca, Cashman, Corbett, Gill, Herczog, Honeyball, Howitt, Lévai, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Rosati, Skinner, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Zdržel se: 155
ALDE: Budreikaitė, Davies, Demszky, Di Pietro, Guardans Cambó, Harkin, Juknevičienė
IND/DEM: Bonde, Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Wohlin, Železný
NI: Claeys, Dillen, Martin Hans-Peter, Mölzer, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Daul, De Veyrac, Fontaine, Grossetête, Hökmark, Korhola, Kuźmiuk, Lamassoure, Mathieu, Saïfi, Schierhuber, Sudre, Vlasto
PSE: Andersson, Arif, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Carnero González, Cercas, Costa António, Cottigny, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, Ettl, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Goebbels, Gomes, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lienemann, Locatelli, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Rocard, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Schulz, Segelström, Sornosa Martínez, Swoboda, Tabajdi, Thomsen, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Wiersma, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Bennahmias, Breyer, van Buitenen, Buitenweg, Cohn-Bendit, Lagendijk, Trüpel
5. Společný návrh usnesení — B6-0028/2004 — Irák
Pro: 54
ALDE: Cavada, Chiesa
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin
PSE: Castex, Fava, Ferreira Anne, Gröner, Roure, Santoro
Verts/ALE: Evans Jillian, Onesta, Schlyter
Proti: 372
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, DrčarMurko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Hall, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Battilocchio, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Mussolini
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Casaca, Cashman, Corbett, Correia, Falbr, Gill, Glante, Honeyball, Howitt, McAvan, McCarthy, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Masip Hidalgo, Skinner, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Flautre, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Romeva Rueda, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Zdržel se: 174
ALDE: Davies, Di Pietro, Guardans Cambó, Harkin, Schuth
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wohlin, Železný
NI: Baco, Claeys, Dillen, Kozlík, Mölzer, Resetarits, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Korhola, Samaras, Schierhuber
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Cercas, Christensen, Corbey, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, Martínez Martínez, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Westlund, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Bennahmias, van Buitenen, Frassoni, Kusstatscher, Lucas
6. Společný návrh usnesení — B6-0028/2004 — Irák
Pro: 89
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Birutis, Bourlanges, Cavada, Chiesa, Davies, Drčar Murko, Duff, Ek, Gibault, Guardans Cambó, Harkin, In 't Veld, Jäätteenmäki, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Ludford, Lynne, Matsakis, Newton Dunn, Staniszewska, Toia, Van Hecke, Watson
IND/DEM: Coûteaux, Louis
NI: Baco, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, De Veyrac, Posselt, Ventre
PSE: Beglitis, De Rossa, Fava, Ferreira Anne, Gröner, Gruber, Hamon, Lambrinidis, Navarro, Roure, Santoro, Tzampazi
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 328
ALDE: Budreikaitė, Busk, Cornillet, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Fourtou, Hennis-Plasschaert, Lax, Lehideux, Maaten, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sterckx, Takkula, Väyrynen, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Uca, Wagenknecht, Wurtz
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Battilocchio, Bobošíková, Claeys, Dillen, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Cashman, Corbett, Correia, Gill, Glante, Honeyball, Howitt, Kinnock, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David W., Mastenbroek, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Zdržel se: 174
ALDE: Andria, Beaupuy, Chatzimarkakis, Costa Paolo, Demszky, Di Pietro, Duquesne, Gentvilas, Hall, Jensen, Juknevičienė, Laperrouze, Letta, Manders, Morillon, Pistelli, Polfer, Prodi, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Szent-Iványi
GUE/NGL: Meijer, Zimmer
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Wohlin, Železný
NI: Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Korhola
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Costa António, Cottigny, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, García Pérez, Gebhardt, Goebbels, Grabowska, Grech, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, Madeira, Mann Erika, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Sornosa Martínez, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: van Buitenen
7. Společný návrh usnesení — B6-0028/2004 — Irák
Pro: 567
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bloom, Bonde, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Krupa, Nattrass, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Martin Hans-Peter, Masiel, Mölzer, Mussolini, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 7
NI: Kuc, Simonot
PPE-DE: Chmielewski
PSE: Locatelli
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato
Zdržel se: 21
ALDE: Cavada, Cornillet, Watson
GUE/NGL: Pafilis, Toussas
IND/DEM: Borghezio, Coûteaux, Louis, Speroni
NI: Claeys, Dillen, Kozlík
PSE: Cottigny, Falbr, Fernandes, Kinnock, Moraes, Obiols i Germà, Stockmann, Szejna
Verts/ALE: van Buitenen
8. Společný návrh usnesení — B6-0028/2004 — Irák
Pro: 138
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Birutis, Bourlanges, Cavada, Chiesa, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Harkin, In 't Veld, Jäätteenmäki, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lehideux, Ludford, Lynne, Matsakis, Newton Dunn, Oviir, Pannella, Polfer, Staniszewska, Szent-Iványi, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde
NI: Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, De Veyrac, Fontaine, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Kuźmiuk, Lamassoure, Mathieu, Mavrommatis, Őry, Pálfi, Podkański, Posselt, Saïfi, Sudre, Ventre
PSE: Beglitis, Berman, Castex, Christensen, Corbey, Correia, Cottigny, De Rossa, Fava, Ferreira Anne, García Pérez, Gruber, Hamon, Lambrinidis, Leinen, Lévai, Roure, Santoro, Zani
UEN: Foglietta, Krasts
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 280
ALDE: Busk, Cornillet, Demszky, Deprez, Fourtou, Hennis-Plasschaert, Lax, Maaten, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Sterckx, Takkula, Väyrynen, Virrankoski
GUE/NGL: de Brún, McDonald, Pafilis, Svensson, Toussas, Wagenknecht
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Clark, Farage, Nattrass, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Železný
NI: Bobošíková, Mussolini
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Deß, Deva, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ouzký, Pack, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Poettering, Pomés Ruiz, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Casaca, Cashman, Corbett, Gill, Glante, Honeyball, Howitt, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David W., Matsouka, Sakalas, Skinner, Stihler, Titley, Whitehead, Wynn, Yañez-Barnuevo García
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Kamiński, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Zdržel se: 176
ALDE: Andria, Budreikaitė, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Davies, Di Pietro, Duquesne, Ek, Hall, Jensen, Juknevičienė, Letta, Manders, Morillon, Pistelli, Starkevičiūtė, Toia
GUE/NGL: Figueiredo, Ribeiro
IND/DEM: Chruszcz, Coûteaux, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski
NI: Baco, Battilocchio, Claeys, Dillen, Martin Hans-Peter, Mölzer, Resetarits, Romagnoli, Simonot
PPE-DE: Descamps, Korhola, Schierhuber
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Cercas, Costa António, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, Fruteau, Gebhardt, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Lienemann, Madeira, Mann Erika, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Wiersma, Zingaretti
Verts/ALE: van Buitenen
9. Společný návrh usnesení — B6-0028/2004 — Irák
Pro: 533
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Liotard, Meijer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Speroni
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Mussolini, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Cirino Pomicino, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Flautre, Frassoni, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 43
ALDE: Chiesa, Duff
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Toussas, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bloom, Clark, Farage, Nattrass, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise
PPE-DE: Lauk, Ventre
Verts/ALE: Evans Jillian, Schlyter
Zdržel se: 26
ALDE: Demszky
GUE/NGL: de Brún, Kaufmann, McDonald, Svensson
IND/DEM: Borghezio, Chruszcz, Coûteaux, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Železný
NI: Claeys, Dillen, Mölzer, Romagnoli, Simonot
PSE: Falbr, Sakalas, Wynn
Verts/ALE: van Buitenen, Lucas
10. B6-0029/2004 — Úmluva CITES
Pro: 504
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Klinz, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz
PPE-DE: Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Brepoels, Březina, Brunetta, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, De Poli, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Fontaine, Friedrich, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Gauzè s, Gawronski, Goepel, Gomolka, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Musotto, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ribeiro e Castro, Saïfi, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Vatanen, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zahradil, Zappalà, Zvěřina
PSE: Andersson, Ayala Sender, Badia Cutchet, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Díez González, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Locatelli, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 29
ALDE: Krahmer
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Ayuso González, Dover, Duchoň, Duka-Zólyomi, Fraga Estévez, Gräßle, Hannan, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Jarzembowski, Kelam, Mayer, Roithová, Rudi Ubeda, Schnellhardt, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Wuermeling, Zaleski, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Dobolyi, Hegyi
Zdržel se: 45
GUE/NGL: Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Borghezio, Clark, Coûteaux, Farage, Louis, Titford, Whittaker, Wise
NI: Baco, Claeys, Dillen, Kozlík, Martin Hans-Peter, Mölzer, Resetarits, Simonot
PPE-DE: Antoniozzi, Berend, Bushill-Matthews, Casa, Caspary, Daul, Freitas, Gahler, Jałowiecki, Konrad, Landsbergis, McMillan-Scott, Mitchell, Nicholson, Ouzký, Papastamkos, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Schmitt Ingo, Silva Peneda, Stubb, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Zatloukal
UEN: Berlato
Verts/ALE: van Buitenen
11. B6-0029/2004 — Úmluva CITES
Pro: 542
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Cornillet, Costa Paolo, Davies, Demszky, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Gibault, Guardans Cambó, Hall, Harkin, Hennis-Plasschaert, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Karim, Klinz, Krahmer, Kułakowski, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Lynne, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pistelli, Polfer, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Agnoletto, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Kozlík, Masiel, Mölzer, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Simonot
PPE-DE: Albertini, Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Brepoels, Březina, Brunetta, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Casa, Caspary, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, De Poli, Dehaene, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Elles, Eurlings, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Handzlik, Harbour, Hatzidakis, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Koch, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Martens, Mato Adrover, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Strejček, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badia Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Rossa, Désir, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Lienemann, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Mastenbroek, Medina Ortega, Moraes, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Obiols i Germà, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, dos Santos, Savary, Scheele, Schulz, Segelström, Siwiec, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Tatarella, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lipietz, Lucas, Onesta, Romeva Rueda, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Voggenhuber, Ždanoka
Proti: 15
IND/DEM: Batten, Bloom, Clark, Farage, Titford, Whittaker, Wise
NI: Resetarits
PPE-DE: Fraga Estévez, Hannan, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Mathieu
UEN: Berlato
Zdržel se: 15
IND/DEM: Borghezio, Coûteaux, Louis
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Chichester, Daul, Duchoň, Jarzembowski, Konrad, McMillan-Scott, Sturdy
PSE: Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Sánchez Presedo
Verts/ALE: van Buitenen
12. Společný návrh usnesení — B6-0044/2004 —Maledivy
Pro: 153
ALDE: Beaupuy, Busk, Demszky, Ek, Gentvilas, Guardans Cambó, Hall, Ludford, Lynne, Maaten, Matsakis, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Schuth, Starkevičiūtė, Szent-Iványi, Toia
GUE/NGL: Catania, de Brún, Flasarová, Kohlíček, Meijer, Pflüger, Remek, Sjöstedt, Stroz
IND/DEM: Belder, Bonde, Pęk
NI: Czarnecki Ryszard, Dillen, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Barsi-Pataky, Bauer, Brepoels, Březina, Buzek, Casa, Caspary, Chmielewski, Coveney, Deva, Doyle, Duka-Zólyomi, Fajmon, Fatuzzo, Fraga Estévez, Gál, Gaľa, Gauzès, Glattfelder, Gomolka, Grossetête, Gyürk, Handzlik, Hatzidakis, Járóka, Kaczmarek, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Lewandowski, Mann Thomas, Mathieu, Mavrommatis, Mayer, Montoro Romero, Nicholson, Olajos, Olbrycht, Őry, Ouzký, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pleštinská, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Roithová, Rudi Ubeda, Samaras, Saryusz-Wolski, Schröder, Siekierski, Sommer, Sudre, Tannock, Varvitsiotis, Villiers, Záborská, Zahradil, Zwiefka
PSE: Ayala Sender, Batzeli, Beglitis, Beňová, Calabuig Rull, Casaca, Cashman, De Rossa, Dobolyi, Ettl, Fazakas, Fernandes, Gebhardt, Gomes, Grech, Gurmai, Hedh, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hutchinson, Kósáné Kovács, Koterec, Lévai, Martin David W., Martínez Martínez, Miguélez Ramos, Muscat, Panzeri, Pinior, Reynaud, Roure, Sakalas, Sánchez Presedo, Scheele, Stihler, Szejna, Tabajdi, Vergnaud, Xenogiannakopoulou
UEN: Bielan, Fotyga, Janowski, Kamiński, Kristovskis, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis
Verts/ALE: Breyer, Isler Béguin, Kusstatscher, Lagendijk, Onesta, Romeva Rueda, Schlyter, Schmidt, Ždanoka
Zdržel se: 7
GUE/NGL: Pafilis, Toussas
IND/DEM: Giertych, Krupa, Rogalski
NI: Baco, Kozlík
PŘÍLOHA III
SEZNAMY LEGISLATIVNÍCH ZÁLEŽITOSTÍ, KTERÉ JSOU ZNOVU POSTOUPENY PARLAMENTU NA ZÁKLADĚČLÁNKU 203 JEDNACÍHO ŘÁDU
— |
Proposal for a regulation of the European Parliament and of the Council on nutrition and health claims made on foods (COM(2003) 0424 — C5-0329/2003 — 2003/0165(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a regulation of the European Parliament and the Council on the law applicable to non-contractual obligations („ROME II“) (COM(2003) 0427 — C5-0338/2003 — 2003/0168(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council on the protection of groundwater against pollution (COM(2003) 0550 — C5-0447/2003 — 2003/0210(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council relating to the use of frontal protection systems on motor vehicles and amending Council Directive 70/156/EEC (COM(2003) 0586 — C5-0473/2003 — 2003/0226(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a regulation of the European Parliament and of the Council concerning the Registration, Evaluation, Authorisation and Restrictions of Chemicals (REACH), establishing a European Chemicals Agency and amending Directive 1999/45/EC and Regulation (EC) {on Persistent Organic Pollutants} (COM(2003) 0644 — C5-0530/2003 — 2003/0256(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council amending Council Directive 67/548/EEC in order to adapt it to Regulation (EC) of the European Parliament and of the Council concerning the registration, evaluation, authorisation and restriction of chemicals (COM(2003) 0644 — C5-0531/2003 — 2003/0257(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a regulation of the European Parliament and of the Council on the addition of vitamins and minerals and of certain other substances to foods (COM(2003) 0671 — C5-0538/2003 — 2003/0262(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council on cross-border mergers of companies with share capital (COM(2003) 0703 — C5-0561/2003 — 2003/0277(COD)) (1)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council on driving licences (Recasting) (COM(2003) 0621 — C5-0610/2003 — 2003/0252(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council on energy end-use efficiency and energy services (COM(2003) 0739 — C5-0642/2003 — 2003/0300(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council concerning measures to safeguard security of electricity supply and infrastructure investment (COM(2003) 0740 — C5-0643/2003 — 2003/0301(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council on pollution caused by certain dangerous substances discharged into the aquatic environment of the Community (Codified version) (COM(2003) 0847 — C5-0003/2004 — 2003/0333(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a decision of the European Parliament and of the Council laying down guidelines for trans-European energy networks and repealing Decisions No 96/391/EC and No 1229/2003/EC (COM (2003) 0742 — C5-0064/2004 — 2003/0297(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council on services in the internal market (COM(2004) 0002 — C5-0069/2004 — 2004/0001(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a regulation of the European Parliament and of the Council amending Regulation (EC) No 1073/1999 concerning investigations conducted by the European Anti-Fraud Office (OLAF) (COM (2004) 0103 — C5-0077/2004 — 2004/0035(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council relating to restrictions on the marketing and use of certain polycyclic aromatic hydrocarbons in extender oils and tyres (twenty-seventh amendment of Council Directive 76/769/EEC) (COM(2004) 0098 — C5-0081/2004 — 2004/0036(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a regulation of the European Parliament and of the Council on the statistics relating to vocational training in enterprises (COM(2004) 0095 — C5-0083/2004 — 2004/0041(COD)) (2)
|
— |
Proposal for a regulation of the European Parliament and of the Council amending Regulation (EC) No 2130/2001 on operations to aid uprooted people in Asian and Latin American developing countries (COM(2004) 0126 — C5-0097/2004 — 2004/0040(COD)) (3)
|
— |
Proposal for a European Parliament and Council directive amending Directive 94/62/EC on packaging and packaging waste (COM(2004) 0127 — C5-0100/2004 — 2004/0045(COD)) (3)
|
— |
Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council on the type-approval of motor vehicles with regard to their re-usability, recyclability and recoverability and amending Council Directive 70/156/EEC (COM(2004) 0162 — C5-0126/2004 — 2004/0053(COD)) (3)
|
— |
Proposal for a decision of the European Parliament and of the Council establishing a multiannual Community programme on promoting safer use of the Internet and new online technologies (COM (2004) 0091 — C5-0132/2004 — 2004/0023(COD)) (3)
|
— |
Proposal for a recommendation of the European Parliament and of the Council on film heritage and the competitiveness of related industrial activities (COM(2004) 0171 — C5-0133/2004 — 2004/0066 (COD)) (3)
|
— |
Proposal for a Council regulation on the use of inward processing arrangements in the management of certain agricultural markets (COM(00) 0868 — C5-0025/01 — 2000/0349(CNS)) (3)
|
— |
Amended proposal for a a Council directive on the marketing of fodder plant seed (codified version) (presented by the Commission pursuant to Article 250(2) of the EC-Treaty) (COM(01) 0193 — C5-0352/01 — 1995/0305(CNS)) (3)
|
— |
Amended proposal for a Council directive on the marketing of cereal seed (codified version) (presented by the Commission pursuant to Article 250(2) of the EC-Treaty) (COM(01) 0196 — C5-0358/01 — 2001/0148(CNS)) (3)
|
— |
Proposal for a a Council regulation on the common organisation of the market in raw tobacco (Codified version) (COM(2003) 0243 — C5-0247/2003 — 2003/0096(CNS)) (3)
|
— |
Proposal for a Council decision concerning the conclusion by the European Community of the Protocol of 2002 to the Athens Convention Relating to the Carriage of Passengers and their Luggage by Sea, 1974 (COM(2003) 0375 — C5-0356/2003 — 2003/0132(AVC)) (4)
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) 1683/95 laying down a uniform format for visas (COM(2003) 0558 — C5-0466/2003 — 2003/0217(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) 1030/2002 laying down a uniform format for residence permits for third-country nationals (COM(2003) 0558 — C5-0467/2003 — 2003/0218 (CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council regulation concerning management measures for the sustainable exploitation of fishery resources in the Mediterranean Sea and amending Regulations (EC) No 2847/93 and (EC) No 973/2001 (COM(2003) 0589 — C5-0480/2003 — 2003/0229(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council regulation laying down general rules for the application of measures to improve the production and marketing of honey (Codified version) (COM(2003) 0737 — C5-0007/2004 — 2003/0288(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council regulation establishing measures for the recovery of the Southern hake and Norway lobster stocks in the Cantabrian Sea and Western Iberian peninsula and amending Regulation (EC) No 850/98 (COM(2003) 0818 — C5-0042/2004 — 2003/0318(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council regulation establishing measures for the recovery of the sole stocks in the Western Channel and the Bay of Biscay (COM(2003) 0819 — C5-0047/2004 — 2003/0327(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council decision conferring jurisdiction on the Court of Justice in disputes relating to the Community patent (COM(2003) 0827 — C5-0050/2004 — 2003/0326(CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Proposal for a Council decision establishing the Community Patent Court and concerning appeals before the Court of First Instance (COM(2003) 0828 — C5-0051/2004 — 2003/0324 (CNS)) (4)
|
— |
Proposal for a Council regulation on the conversion rates between the euro and the currencies of the Member States adopting the euro (Codified version) (COM(2004) 0032 — C5-0053/2004 — 2004/ 0009(CNS)) (4)
|
— |
Council of the European Union: Initiative of the Kingdom of the Netherlands with a view to adopting a Council decision on tackling vehicle crime with cross-border implications (5450/04 — C5-0056/2004 — 2004/0803(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council directive imposing an obligation on Member States to maintain minimum stocks of crude oil and/or petroleum products (Codified version) (COM(2004) 0035 — C5-0063/2004 — 2004/0004(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) No 850/98 as regards the protection of deep-water coral reefs from the effects of trawling in certain areas of the Atlantic Ocean (COM (2004) 0058 — C5-0074/2004 — 2004/0020(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) No 976/1999 laying down the requirements for the implementation of Community operations, which, within the framework of Community cooperation policy, contribute to the general objective of developing and consolidating democracy and the rule of law and to that of respecting human rights and fundamental freedoms in third countries (6018/04 — C5-0078/2004 — 2004/0807(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council regulation on financial and technical measures to accompany (MEDA) the reform of economic and social structures in the framework of the Euro-Mediterranean partnership (Codified version) (COM(2004) 0077 — C5-0091/2004 — 2004/0024(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council regulation on standards for security features and biometrics in EU citizens' passports (COM(2004) 0116 — C5-0101/2004 — 2004/0039(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (Euratom) No 1074/1999 concerning investigations conducted by the European Anti-Fraud Office (OLAF) (COM(2004) 0104 — C5-0122/2004 — 2004/0038(CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council regulation amending Regulation (EC) No 1268/1999 on Community support for pre-accession measures for agriculture and rural development in the applicant countries of Central and Eastern Europe in the pre-accession period (COM(2004) 0163 — C5-0178/2004 — 2004/0054 (CNS)) (5)
|
— |
Proposal for a Council regulation on the conclusion of the Protocol defining, for the period 3 December 2003 to 2 December 2007, the fishing opportunities and the financial compensation provided for by the Agreement between the European Economic Community and the Government of Mauritius on fishing in the waters of Mauritius (COM(2004) 0197 — C5-0179/2004 — 2004/0071 (CNS)) (6)
|
— |
Proposal for a Council regulation on the conclusion of the Protocol defining for the period 1 January 2004 to 31 December 2006 the tuna fishing opportunities and the financial contribution provided for in the Agreement between the European Economic Community and the Democratic Republic of Madagascar on fishing off Madagascar (COM(2004) 0218 — C5-0186/2004 — 2004/0070(CNS)) (6)
|
— |
Proposal for a Council regulation on the conclusion of the Agreement in the form of an Exchange of Letters concerning the extension of the Protocol setting out the fishing opportunities and financial contribution provided for in the Agreement between the European Economic Community and the Republic of Cape Verde on fishing off the coast of Cape Verde for the period 1 July 2004 to 30 June 2005 (COM(2004) 0183 — C5-0189/2004 — 2004/0058(CNS)) (6)
|
— |
Proposal for a Council and Commission decision on the conclusion of the Partnership and Cooperation Agreement between the European Communities and their member States, of the one part, and the Republic of Belarus, of the other part (7804/95 — C4-0343/95 — 1995/0057(AVC)) (6)
|
— |
Interim Agreement on trade and trade-related matters between the European Community, the European Coal and Steel Community and the European Atomic Energy Community, of the one part, and the Republic of Belarus, of the other part (5671/96 — C4-0248/96 — 1996/0053(CNS)) (6)
|
— |
Proposal for a Council and Commission decision on the conclusion of the Partnership and Cooperation Agreement between the European Communities and their Member States, of the one part, and Turkmenistan, of the other part (5606/98 — C4-0371/98 — 1998/0031(AVC)) (6)
|
— |
Council of the European Union: Interim Agreement on trade and trade-related matters between the European Community, the European Coal and Steel Community and the European Atomic Energy Community, of the one part, and Turkmenistan, of the other part (5144/99 — C5-0338/99 — 1998/0304(CNS)) (6)
|
(1) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
(2) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
(3) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
(4) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
(5) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
(6) Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.
PŘÍLOHA IV
SLOŽENÍ PARLAMENTNÍCH VÝBORŮ A DELEGACÍ
Na žádost politických skupin byla schválena níže uvedená jmenování:
Na návrh skupiny PPE/DE:
C02 |
Výbor pro rozvoj — Paní Anna Záborská se stává stálou členkou místo pana Milana Gaľy. |
||
C04 |
Rozpočtový výbor — Pan Vito Bonsignore se stává stálým členem místo paní Amelie Sartori. |
||
C05 |
Výbor pro rozpočtovou kontrolu — Pan Vito Bonsignore se stává stálým členem. |
||
C06 |
Hospodářský a měnový výbor — Pan Paolo Cirino Pomicino se stává stálým členem místo pana Vita Bonsignoreho. |
||
C15 |
Výbor pro rozvoj a vzdělávání — Pan Milan Gaľa se stává stálým členem místo pana Árpáda Duky-Zólyomiho. |
||
C17 |
Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci — Paní Amalia Sartori se stává stálou členkou místo pana Paola Cirina Pomicina. — Pan Rihards Píks se zříká stálého členství. |
||
C18 |
Výbor pro ústavní záležitosti — M. Rihards Piks se stává stálým členem. |
||
SC01A |
Podvýbor pro lidská práva — Paní Kinga Gál se stává stálou členkou místo pana Józsefa Szájera. — Paní Laima Liucija Andrikienė se stává stálou členkou místo pana Vytautase Landsbergise. |
||
D10 |
Delegace pro vztahy s Palestinskou legislativní radou — Pan Daniel Caspary se stává stálým členem místo paní Anji Weisgerber. |
||
D13 |
Delegace pro vztahy se státy Perského zálivu — Paní María del Pilar Ayuso Gonzáles se zříká stálého členství. |
||
D14 |
Delegace pro vztahy s Íránem
|
||
D15 |
Delegace pro vztahy se Spojenými státy — Pan David Sumberg se stává stálým členem místo paní Caroline Jackson. |
||
D16 |
Delegace pro vztahy s Kanadou — Pan Antonio De Poli se stává stálým členem místo pana Marii Maura. |
||
D19 |
Delegace pro vztahy s Mercosurem
|
||
D22 |
Delegace pro vztahy se SAARC — Pan Nirj Deva se stává stálým členem místo pana Edwarda McMillana-Scotta. |
||
D25 |
Delegace pro vztahy s Austrálií a novým Zélandem — Pan Philip Bradbourn se stává stálým členem místo pana Jamese Ellese. |
EUROMED
— |
Pan Mario Mauro se stává stálým členem místo M. Armando Dionisi. |
— |
Pan Daniel Caspary se zříká stálého členství. |
Na návrh skupiny PSE:
C05 |
Výbor pro rozpočtovou kontrolu — Paní Inés Ayala Sender se stává stálou členkou místo paní Barbary Dührkop Dührkop. |
C09 |
Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku — Pan Philippe Busquin se stává stálým členem. |
C13 |
Výbor pro zemědělství — Pan Marc Tarabella se stává stálým členem. |
D03 |
Delegace ve Výboru pro parlamentní spolupráci EU-Rusko — Pan Philippe Busquin se stává stálým členem. |
D23 |
Delegace pro vztahy se zeměmi Asie a Sdružením států jihovýchodní Asie (ANASE) — Pan Marc Tarabella se stává stálým členem. |
Na návrh skupiny IND/DEM:
C07 |
Výbor pro zaměstnanost a sociální věci — Paní Kathy Sinnott se stává stálou členkou. |
Na návrh skupiny ALDE/ADLE:
Euromed
— |
Pan Thierry Cornillet se stává stálým členem místo paní Emmy Bonino. |
Na návrh skupiny UEN:
C09 |
Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku — Pan Sebastiano Musumeci se stává stálým členem místo pana Romana Marii La Russy. |
C17 |
Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci — Pan Romano Maria La Russa se stává stálým členem místo pana Sebastiana Musumeciho. |
PŘIJATÉ TEXTY
P6_TA(2004)0009
Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii *
Legislativního usnesení Evropského parlamentu o návrhu nařízení Rady, kterým se ukládají některá omezující opatření na podporu účinného provádění mandátu Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) (KOM(2004)0348 — SN 2057/2004 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS))
(Postup konzultace)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na návrh Komise předložený Radě (KOM(2004)0348) (1), |
— |
s ohledem na pokyny Rady (SN 2057/2004), |
— |
s ohledem na články 60 a 301 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na článek 308 Smlouvy o ES, podle kterého Rada konzultovala Parlament (C6-0041/2004), |
— |
s ohledem na článek 51 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (A6-0006/2004); |
1. |
schvaluje pokyny Rady založené na návrhu Komise (KOM(2004)0348); |
2. |
vyzývá Radu, aby informovala Parlament, bude-li mít v úmyslu odchýlit se od znění schváleného Parlamentem; |
3. |
vyzývá Radu, aby znovu konzultovala Parlament, bude-li mít v úmyslu podstatně změnit návrh Komise; |
4. |
pověřuje svého předsedu, aby předal postoj Parlamentu Radě a Komisi. |
(1) Dosud nezveřejněný v Úředním věstníku.
P6_TA(2004)0010
Zasedání Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO)
Usnesení Evropského parlamentu k nadcházejícímu 35. zasedání Shromáždění Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), které se bude konat ve dnech 28. září až 8. října 2004
Evropský parlament,
— |
s ohledem na nadcházející 35. zasedání Shromáždění Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), které se bude konat v Montrealu v Kanadě ve dnech 28. září až 8. října 2004, |
— |
s ohledem na navrhovaný text A35-WP/77, který má nahradit usnesení Shromáždění ICAO A33-7, příloha I o „tržně orientovaných opatřeních týkajících se emisí leteckých motorů“, |
— |
s ohledem na sdělení Komise KOM(1999)0640 a k příslušnému usnesení Evropského parlamentu ze dne 7. září 2000 (1) o letecké dopravě a životním prostředí, |
— |
s ohledem na čl. 108 odst. 5 jednacího řádu, |
A. |
znepokojen rychle rostoucím dopadem globálních emisí z letecké dopravy na změny klimatu; |
B. |
vzhledem k tomu, že pozměňovací návrh usnesení Shromáždění ICAO A33-7 výslovně vylučuje jednostranné zavádění poplatků souvisejících s emisemi v letecké dopravě, bez ohledu na stávající pokyny ICAO v této záležitosti; vzhledem k tomu, že by tato změna byla kontraproduktivní, pokud jde o integrované politiky v oblasti dopravy a životního prostředí, a vzhledem k tomu, že EU by ztratila svá práva iniciovat právní předpisy v této oblasti; |
C. |
s ohledem na práci vykonanou v únoru 2004 Výborem pro ochranu životního prostředí v letectví (CAEP) organizace ICAO; |
1. |
se domnívá, že pozměňující návrh usnesení Shromáždění ICAO A33-7 je s ohledem na všeobecné vynětí mezinárodní letecké dopravy z poplatků za emise nepřijatelný, je pro ICAO krokem zpět a v oblasti emisí poškozuje důvěryhodnost organizace; podporuje Evropskou radu, členské státy a Komisi ve vyjádření výhrad proti vyloučení ekonomických opatření, která rozvíjejí trvale udržitelnou politiku v oblasti letecké dopravy. Naléhá na Shromáždění ICAO, aby dotyčný pozměňovací návrh zamítlo, a vyzývá všechny členy ICAO, aby vypracovali konstruktivní příspěvek ke Konferenci stran (COP 10) k Rámcové úmluvě OSN o změnách klimatu (6. — 17. prosince 2004); |
2. |
vyzývá zástupce členských států EU na Shromáždění ICAO, aby se zasadili o to, aby ICAO šla vpřed cestou dalších nezbytných opatření na ochranu životního prostředí v oblasti letecké dopravy, pokud jde o:
|
3. |
zastává názor, že by Komise měla mít zastoupení ve Shromáždění ICAO; |
4. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi, vládám a parlamentům členských států a kandidátských zemí, vládě Spojených států amerických a předsedovi a členům Shromáždění ICAO. |
P6_TA(2004)0011
Situace v Bělorusku
Usnesení Evropského parlamentu o situaci v Bělorusku
Evropský parlament,
— |
s ohledem na své předchozí usnesení o situaci v Bělorusku, |
— |
s ohledem zejména na své usnesení ze dne 24. října 1996 o situaci v Bělorusku (1), v níž rozhodl, že dokud běloruské orgány nevyšlou jasné signály o svém záměru plně respektovat základní demokratická a lidská práva, nebudou učiněny žádné další kroky směřující k ratifikaci dohody o partnerství a spolupráci EU-Bělorusko, |
— |
s ohledem zejména na své usnesení ze dne 5. července 2001 o Bělorusku (2) přijaté před prezidentskými volbami v roce 2001 a s ohledem na zprávy parlamentní trojky (Parlamentní shromáždění OBSE, Parlamentní shromáždění Rady Evropy a Evropský parlament) zveřejněné po parlamentních volbách v roce 2000 (30. ledna 2001) a prezidentských volbách v roce 2001 (4. října 2001), |
— |
s ohledem zejména na své usnesení ze dne 11. února 2003 (3) o vztazích mezi Evropskou unií a Běloruskem: k budoucímu partnerství, |
— |
s ohledem na deklaraci istanbulské vrcholné schůzky OBSE z roku 1999 (4), |
— |
s ohledem na usnesení Rady Evropy o situaci v Bělorusku, a zejména na její usnesení ze dne 28. dubna 2004 (5) o pronásledování novinářů v Běloruské republice, |
— |
s ohledem na nedávné prohlášení vedoucího úřadu OBSE v Minsku kritizující tresty odnětí svobody uložené dvěma členům běloruské opozice obviněným z urážky běloruského prezidenta, |
— |
s ohledem na prohlášení nizozemského předsednictví jménem Evropské unie ze dne 30. července 2004 o nepřijatelném nátlaku vyvíjeném běloruskými orgány na European Humanities University v Minsku (6), |
— |
s ohledem na sdělení Komise ze dne 11. května 2004 o evropské politice sousedství — (KOM(2004)0373) v konečném znění, |
— |
s ohledem na rezoluci přijatou Komisí OSN pro lidská práva a její rozhodnutí jmenovat zvláštního zpravodaje pro Bělorusko, |
— |
s ohledem na čl. 103 odst. 4 jednacího řádu, |
A. |
Vzhledem k tomu, že volby do běloruského parlamentu se budou konat dne 17. října 2004. |
B. |
Vzhledem k tomu, že prezident Lukašenko rozhodl o tom, že současně s volbami se bude konat i referendum o vypuštění článku ústavy, který omezuje dobu setrvání ve funkci prezidenta na nejvýše dvě po sobě jdoucí pětiletá funkční období. |
C. |
Vzhledem k tomu, že parlamentní trojka dospěla k závěru, že parlamentní ani prezidentské volby v letech 2000 a 2001 nebyly svobodné a spravedlivé a předcházely jim svévolné zásahy vlády namířené proti politické opozici, nezávislým sdělovacím prostředkům a organizacím zabývajícím se sledováním průběhu voleb. |
D. |
Vzhledem k tomu, že místo zlepšení došlo v Bělorusku ke zhoršení situace: lidská práva jsou s pohrdáním porušována, dolní komora parlamentu byla zbavena svých zákonodárných pravomocí a hospodářský život země řídí prezident; že lidská práva jsou porušována tím, že jsou vězněni členové demokratické opozice a používány další formy represe vůči nim, odebírány registrace politickým stranám v předvečer voleb, pronásledováni a zastrašováni kandidáti opozice a zakázán přístup zástupců opozičních politických stran do volebních místností. |
E. |
Vzhledem k tomu, že EU opakovaně odsoudila uvěznění čelných představitelů opozice vládou prezidenta Lukašenka a že v nevyřešených případech zmizení řady osob nebylo dosaženo žádného pokroku. |
F. |
Vzhledem k tomu, že v několika uplynulých letech bylo z „technických“ důvodů uzavřeno více než 50 demokratických nevládních organizací různé úrovně a různého politického zaměření, přes 20 nezávislých sdělovacích prostředků,několik vzdělávacích zařízení a zrušeno několik politických stran, avšak bylo zjevné, že ve všech případech byly tyto organizace potrestány za kritiku prezidenta Lukašenka a jeho politiky. |
G. |
Vzhledem k tomu, že v Bělorusku stále dochází k politicky motivovanému zatýkání a k procesům s aktivisty demokratického hnutí a s nezávislými novináři a k případům vyhoštění cizinců; že je tomu jen několik dní, co byli dva členové běloruské opozice, Valerij Levonevskyj a Alexander Vasiljev, odsouzeni ke dvěma letům odnětí svobody na základě obvinění z urážky běloruského prezidenta. |
H. |
S velkým znepokojením nad rozhodnutím běloruských orgánů odejmout licenci právnické osoby mezinárodně uznávané European Humanities University v Minsku, jež byla pozoruhodný příkladem akademické svobody a prosazování skutečně evropských hodnot ve výukových a výzkumných programech; toto rozhodnutí bude mít neblahé následky pro akademickou budoucnost stovek studentů a učitelů. |
I. |
S ohledem na usnesení Parlamentního shromáždění Rady Evropy ze dne 28. dubna 2004, které vzalo na vědomí důkaz o podílu nejvyšších státních činitelů na únosech a domnělé vraždě předních představitelů opozice v roce 1999. |
J. |
Zdůrazňuje rostoucí politickou izolaci Běloruska, které je jedinou východoevropskou zemí, s níž EU doposud neuzavřela dohodu o partnerství a spolupráci. |
K. |
Podtrhuje skutečnost, že Bělorusko je zařazeno do evropské politiky sousedství, avšak v současnosti nemá žádný prospěch z nabídky posílené spolupráce z důvodu nedostatečné míry demokracie a právního státu v zemi navzdory očekávání rostoucí spolupráce s Evropskou unií ze strany běloruských občanů. |
1. |
Důrazně odsuzuje útoky běloruského režimu na sdělovací prostředky, novináře, příslušníky opozice, aktivisty v oblasti lidských práv a na všechny osoby, které se pokoušejí svobodně kritizovat prezidenta a režim; jejich projevem je svévolné zatýkání, špatné zacházení se zadrženými, zmizení, politicky motivované pronásledování a další represivní akty, jež jsou porušením základních zásad demokracie a právního státu. |
2. |
Vyzývá běloruské orgány, aby zaručily, že parlamentní volby dne 17. října 2004 budou svobodné, spravedlivé, nestranné, doložitelné a průhledné, a aby zaručily, že v nich zvolený parlament bude mít smysluplné pravomoci, a jakožto nedemokratické odmítá kroky s cílem odstranit hlavní demokratické opoziční strany, včetně postavení Strany práce mimo zákon a vydání oficiálního „varování“ Běloruské národní frontě,což může být první krok k jejímu postavení mimo zákon; |
3. |
Vyzývá běloruský lid, aby se zúčastnil nadcházejících parlamentních voleb; naléhá na ústřední volební komisi, aby všem politickým hnutím v zemi umožnila rovné zastoupení v komisi a rovnocenné šance postavit kandidáty; vyzývá běloruskou vládu, aby umožnila mezinárodním pozorovatelům sledovat volby, a zaručila tak, že proběhnou svobodně a řádným způsobem; je si vědom mimořádného významu těchto voleb pro znovunastolení demokracie v Bělorusku a opětovnou integraci Běloruska do mezinárodního demokratického společenství. |
4. |
Považuje snahu prezidenta Lukašenka o prodloužení svého funkčního období prostřednictvím referenda za další důkaz autoritářského způsobu řízení země a vyzývá prezidenta Lukašenka, aby respektoval ustanovení běloruské ústavy o maximální délce setrvání ve funkci prezidenta republiky a aby upustil od pořádání referenda o této věci. |
5. |
Vyzývá běloruské orgány, aby ihned přestaly zastrašovat všechna vzdělávací zařízení v zemi a aby respektovaly základní zásady akademické svobody, pedagogické nezávislosti a tolerance ve vzdělávání. |
6. |
Vyjadřuje své krajní znepokojení nad uzavřením European Humanities University, dobře vybudované akademické instituce, která vyvíjí významnou činnost v oblasti kulturní spolupráce se zeměmi EU a je nositelem zásad akademické svobody a pedagogické nezávislosti. Vyjadřuje obdobné znepokojení nad uzavřením školy Jakuba Kolase, jediné střední školy, kde byly všechny předměty vyučovány v běloruském jazyce. |
7. |
Vyzývá běloruské orgány, aby ihned propustily Valerije Levonevského, Alexandra Vasiljeva a Michaila Lariniče a všechny další vězněné politické odpůrce režimu. |
8. |
Vítá rozhodnutí Komise OSN pro lidská práva jmenovat zvláštního zpravodaje pro situaci v Bělorusku a cíl vytvořit program vzdělávání v oblasti lidských práv pro všechny vrstvy společnosti. |
9. |
Vyzývá běloruské orgány, aby respektovaly práva odborů, a to zejména právo na sdružování zaručené v úmluvách MOP ratifikovaných Běloruskem. |
10. |
Znovu zdůrazňuje, že další rozvoj vztahů EU s Běloruskem bude i nadále záviset na pokroku směrem k demokratizaci a reformě v této zemi. |
11. |
Vyzývá předsednictví Rady EU, aby se u běloruských orgánů dožadovalo souhlasu s vysláním delegace Evropského parlamentu ke sledování průběhu voleb dne 17. října 2004 a vytvoření podmínek pro nezávislé sledování. |
12. |
Naléhavě žádá Komisi, aby co nejvíce využila v současnosti probíhajících spontánních výměnných programů „lidé lidem“ mezi skupinami dětí z černobylské oblasti a některými obcemi v členských státech EU; vyzývá v tomto ohledu k vytvoření ad hoc rámce pro podporu obcí v Bělorusku, které upřímně usilují o prosazování demokratických hodnot. |
13. |
Pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi, parlamentům a vládám členských států, vládě a parlamentu Běloruska a parlamentním shromážděním OBSE a Rady Evropy. |
(1) Úř. věst. C 347, 18.11.1996, s. 168.
(2) Úř. věst.C 65 E, 14.3.2002, s. 373.
(3) Úř. věst.C 43 E, 19.2.2004, s. 60.
(4) SUM. DOC/2/99, 19. listopadu 1999.
(5) Usnesení Parlamentního shromáždění Rady Evropy 1372 (2004).
(6) 11835/1/04 REV 1.
P6_TA(2004)0012
Humanitární situace v Súdánu
Usnesení Evropského parlamentu k oblasti Dárfúr v Súdánu
Evropský parlament,
— |
s ohledem na dohodu o partnerství AKT-ES podepsanou v Cotonou dne 23. června 2000 (1), |
— |
s ohledem na ústavu Súdánské republiky přijatou dne 30. června 1998, |
— |
s ohledem na Mezinárodní pakt o občanských a politických právech přijatý dne 16. prosince 1966 a ratifikovaný Súdánskou republikou dne 18. června 1986, |
— |
s ohledem na Mezinárodní pakt o hospodářských, sociálních a kulturních právech přijatý dne 16. prosince 1966 a ratifikovaný Súdánskou republikou dne 18. června 1986, |
— |
s ohledem na Úmluvu o právech dítěte přijatou dne 20. listopadu 1989 a ratifikovanou Súdánskou republikou dne 2. září 1990, |
— |
s ohledem na Mezinárodní úmluvu o odstranění všech forem rasové diskriminace přijatou dne 21. prosince 1965 a ratifikovanou Súdánskou republikou dne 20. dubna 1977, |
— |
s ohledem na Africkou chartu práv lidí a národů přijatou dne 27. června 1981 a ratifikovanou Súdánskou republikou dne 18. února 1986, |
— |
s ohledem na Úmluvu o prevenci a potrestání zločinů genocidy přijatou dne 9. prosince 1948, |
— |
s ohledem na Římský statut Mezinárodního trestního soudu přijatý dne 12. září 2003, |
— |
s ohledem na rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1547 (2004), přijatou dne 11. června 2004, a č. 1556 (2004), přijatou dne 30. července 2004, o zprávě generálního tajemníka o Súdánu a s ohledem na rezoluci č. 1502 (2003) ze dne 26. srpna 2003 o ochraně pracovníků OSN, pomocných pracovníků a humanitárních pracovníků v oblastech konfliktů, |
— |
s ohledem na akční plán pro Dárfúr, na kterém se dohodla OSN s vládou Súdánu dne 5. srpna 2004, |
— |
s ohledem na zprávu generálního tajemníka OSN ze dne 1. září 2004, |
— |
s ohledem na nařízení Rady (ES) 131/2004 (2) ze dne 26. ledna 2004 o určitých restriktivních opatřeních týkajících se Súdánu, |
— |
s ohledem na protokol mezi vládou Súdánu a Súdánským lidovým osvobozeneckým hnutím/Súdánskou lidovou osvobozeneckou armádou (Sudanese People's Liberation Movement/Army — SPLM/A) ze dne 26. května 2004, |
— |
s ohledem na humanitární dohodu o příměří podepsanou v N'djamena v Čadu dne 8. dubna 2004 a s ohledem na dohodu o postupu vytvoření výboru pro příměří a rozmístění pozorovatelů v Dárfúru uzavřenou pod záštitou Africké unie v Addis Abebě dne 28. května 2004, |
— |
s ohledem na čl. 103 odst. 2 jednacího řádu |
A. |
vzhledem k tomu, že EP vyslal delegaci do Chartúmu a oblasti Dárfúr v Súdánu a také do Abéché v Čadu ve dnech od 2. do 7. září 2004, |
B. |
vzhledem k tomu, že oblast Dárfúr je sužována přetrvávající zaostalostí a je trvale hospodářsky i politicky přehlížena, |
C. |
vzhledem k tomu, že v únoru 2003 vypuklo v Dárfúru protivládní povstání vedené Súdánskou osvobozeneckou armádou (Sudanese Liberation Army — SLA) a Hnutím za spravedlnost a rovnost (Justice and Equality Movement — JEM) a jako protiopatření začala vláda ozbrojovat civilisty z určitých nomádských kmenů a využívat leteckých útoků; vzhledem k tomu, že boje včetně útoků na civilní obyvatelstvo a neřízeného bombardování způsobily nejméně 30 000 úmrtí, více než milion domácích vnitřních běženců a více než 200 000 uprchlíků do Čadu, |
D. |
vzhledem k tomu, že se objevila tvrzení, že eritrejská vláda pomáhá vycvičit a vyzbrojit Súdánskou osvobozeneckou armádu a Hnutí za spravedlnost a rovnost, |
E. |
vzhledem k tomu, že navzdory příměří podepsanému dne 8. dubna 2004 vláda Súdánu nadále podporovala milice a tzv. „Lidové obranné síly“ (Popular Defence Forces), přestože zabíjely civilisty, sexuálně zneužívaly ženy, rabovaly a zastrašovaly, |
F. |
vzhledem k tomu, že vládní síly v rozporu s dohodou o příměří nadále používaly vrtulníky s raketovými zbraněmi a letadla typu Antonov a MIG k podpoře milicí bojujících na zemi a k terorizaci civilistů ve vesnicích a táborech běženců nízkými přelety a dokonce střelbou; vzhledem k tomu, že delegace EP viděla na zemi nedaleko vesnice Gallab v severním Dárfúru, oblasti kontrolované silami SLA, dvě místa, kam nedávno dopadly rakety vypálené z vrtulníku, |
G. |
vzhledem k tomu, že uprchlíci a běženci, s nimiž se setkala delegace EP v Čadu, prohlásili, že všichni patří k nearabským kmenům, což potvrdily i informace mezinárodních nevládních organizací pracujících v oblasti, |
H. |
vzhledem k tomu, že podle čl. II Úmluvy o genocidě je genocida definována jako kterýkoliv z níže uvedených činů spáchaných s úmyslem zničit úplně nebo částečně některou národní, etnickou, rasovou nebo náboženskou skupinu jako takovou: usmrcení příslušníků takové skupiny; způsobení těžké tělesné nebo duševních újmy členům takové skupiny; úmyslné uvedení kterékoli skupiny do takových životních podmínek, které mají přivodit její úplné nebo částečné fyzické zničení; zavedení opatření směřujících k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí; násilné převádění dětí z této skupiny do jiné, |
I. |
vzhledem k tomu, že vláda Súdánu ospravedlňuje nový přesun a zintenzívněné rozmísťování vojenských jednotek tvrzením, že akční plán OSN jí umožňuje vytvořit „bezpečná území“,avšak tyto přesuny jsou ve skutečnosti porušením dohody o příměří, |
J. |
vzhledem k tomu, že vláda Súdánu nedávno dovezla letadla typu MIG a udržuje nadměrně vysoké výdaje na armádu, a to na úkor investic do sociálních služeb a humanitární pomoci, |
K. |
vzhledem k tomu, že na setkáních delegace EP s výborem pro příměří vyšlo najevo,že je spíše potřeba značně zvýšit počet pozorovatelů než počet příslušníků vojenské ochrany těchto pozorovatelů, |
L. |
vzhledem k tomu, že EU uvolnila finanční zdroje pro humanitární pomoc, politický postup a pozorovatelskou misi v Dárfúru ve výši 287,8 milionů EUR, 107 milionů EUR z fondů Společenství a 180,8 milionů EUR z bilaterálních příspěvků poskytnutých členskými státy, |
M. |
vzhledem k tomu, že Africká unie sehrála velmi pozitivní úlohu ve snaze o ukončení konfliktu, dosažení dohody o příměří a dohody o humanitárních otázkách, která stále není podepsána, |
N. |
vzhledem k tomu, že ačkoli se přístup k pomoci v oblastech kontrolovaných vládou celkově zlepšuje, zejména díky uvolnění řady administrativních překážek, vysoké procento obyvatel v Dárfúru, zejména v oblastech kontrolovaných povstalci, je mimo dosah humanitárních pracovníků kvůli nedostatku bezpečí, nedostatku záruk, nedostatečným logistických kapacitám a silným dešťům, |
O. |
vzhledem k tomu, že uprchlíci a běženci, s nimiž se setkala delegace EP v Čadu, nedůvěřují súdánským úřadům a obávají se návratu, dokud jim není zaručena bezpečnost, |
P. |
vzhledem k tomu, že tradiční způsoby řešení konfliktů mezi kmeny není možné použít v kontextu krutostí, jež byly spáchány v Dárfúru, |
Q. |
vzhledem k tomu, že dříve dostupné tradiční místní způsoby již neexistují a konflikt tak nelze ukončit, protože vláda Súdánu tyto způsoby nahradila svými pravidly, |
R. |
vzhledem k tomu, že postup vytvořený vládou Súdánu pro ženy, které se staly obětmi sexuálního násilí v Dárfúru, je nedostatečný, |
1. |
odsuzuje vládu Súdánu za její úmyslnou podporu útoků ze strany určitých komunit na civilisty v Dárfúru — ve vesnicích a později také ve střediscích pro běžence — a to včetně zabíjení,páchání sexuálního násilí na ženách, rabování a zastrašování; |
2. |
domnívá se, že pro vládu Súdánu je již po desetiletí typické špatné řízení, zaostalost a hospodářské i politické přehlížení určitých komunit a oblastí, a že tato situace je příčinou konfliktu v Dárfúru společně s nedemokratickým duchem současného režimu; |
3. |
vyzývá spíše k politickému než k vojenskému řešení jakožto jedinému způsobu ukončení konfliktu; |
4. |
vyzývá proto vládu Súdánu, aby se aktivněji zapojila do mírového procesu v Abuji (Nigérie) pod záštitou Africké unie a aby přísně dodržovala dohodu o příměří; |
5. |
upozorňuje na politický význam mírového procesu v Naivashi (Keňa) mezi vládou Súdánu a SPLM/A při skončení jednoho z nejdelších konfliktů v Africe, kterému padly za oběť přes dva miliony lidí, další čtyři miliony lidí přišly o domov; naléhá proto na vládu Súdánu, aby přikročila k dokončení této mírové dohody na základě značného pokroku, kterého již bylo dosaženo; |
6. |
vyzývá ke koordinaci procesů z Abuji a Naivashi, aby nakonec vedly ke globální dohodě pod záštitou mezinárodního společenství, která zajistí demokracii a také sdílení moci a prostředků v celém Súdánu; |
7. |
blahopřeje Komisi a Radě, že stály v popředí mezinárodní reakce na krizi v Dárfúru, především při vyjednávání dohody o příměří, při účasti v misi Africké unie pro dohled nad příměřím, při poskytování humanitární pomoci a při vypracovávání politických postupů s cílem konflikt ukončit; |
8. |
zdůrazňuje okamžitou potřebu uvolnění finančních prostředků EU na operace humanitární pomoci a pro Africkou unii; |
9. |
vítá jmenování zvláštního představitele generálního tajemníka Organizace spojených národů pro Súdán, který bude monitorovat situaci v Dárfúru, což bylo předmětem rezoluce Evropského parlamentu o situaci v Súdánu ze dne 31. března 2004 (3); |
10. |
žádá OSN a Africkou unii, aby lépe koordinovaly své plány a zabránily tak situaci, v níž by vytvoření tzv. „bezpečných území“ v rámci akčního plánu OSN mohlo umožnit přesuny vládních vojenských jednotek, čímž by byla ohrožena dohoda o příměří; je přesvědčen, že jakýkoli přesun vojenských jednotek musí být vždy považován za porušení podmínek dohody o příměří; |
11. |
vyzývá OSN, aby zajistila, že při přípravě všech budoucích plánů nebo opatření týkajících se Dárfúru budou osloveny všechny strany konfliktu včetně SLM/A a JEM; a aby také zajistila konzultaci a koordinaci s výborem pro příměří; |
12. |
vyzývá ke značnému zvýšení počtu pozorovatelů příměří, jakožto prvnímu kroku k rozšíření monitorovacích možností Výboru pro příměří Africké unie |
13. |
vyzývá Radu a Komisi, aby posílila vojenské a civilní pracovníky Africké unie v Addis Abebě — včetně náboru a výcviku pracovníků pro plánování a vylepšení organizace — a svůj styčný úřad v Chartúmu; |
14. |
vyzývá vládu Súdánu, aby neprodleně zastavila lety všech vojenských letadel v Dárfúru; |
15. |
vyzývá súdánskou vládu, aby ihned propustila všechny politické vězně svědomí, včetně členů opozice a aktivistů za lidská práva, kteří byli uvedeni v dopise delegace Evropského parlamentu, předaném ministrovi vnitra; |
16. |
vyzývá sudánské úřady, aby ukončily beztrestnost a ihned předaly spravedlnosti pachatele, kteří se dopouštěli zločinů proti lidskosti, válečných zločinů a porušování lidských práv, které je možné přirovnat ke genocidě; domnívá se, že pokud by Súdán nedokázal prosadit svou jurisdikci, bude mezinárodní společenství nuceno jiným způsobem zajistit, že tyto osoby budou spravedlivě souzeny, včetně těch, kteří patří k současnému režimu v Súdánu a jsou zodpovědní a vyzývá Radu a členské státy, aby požádaly Radu bezpečnosti OSN, aby využila svých pravomocí podle čl. 13 odst. b Římského statutu Mezinárodního trestního soudu; |
17. |
vyzývá vládu Súdánu, aby zrušila článek 48 trestního zákona a zajistila, aby ženy, které se staly obětmi znásilnění, mohly být ošetřeny před ohlášením takového případu nebo po něm, a aby zajistila, že bude vyvinuto maximálního úsilí pro vyškolení policistů v otázkách násilí motivovaného rozdíly mezi pohlavími nebo sexuálními motivy; |
18. |
vyzývá Radu bezpečnosti OSN, aby důkladně zvážila uvalení celosvětového embarga na vývoz zbraní do Súdánu a další cílené sankce proti těm, kteří jsou zodpovědní za rozsáhlé porušování lidských práv a další krutosti a zajistila, že žádná z těchto sankcí nezvýší utrpení súdánské populace; |
19. |
vyzývá vládu Súdánu, aby souhlasila se zvýšením počtu pozorovatelů lidských práv z úřadu UNHCHR (vysokého komisaře OSN pro lidská práva); |
20. |
vyzývá vládu Súdánu, aby souhlasila s vytvořením mezinárodního výboru pro lidská práva, který bude moci nezávisle posoudit zločiny spáchané v oblasti Dárfúr od dubna 2003; |
21. |
vyzývá ke zvážení možnosti vytvořit mezinárodní policejní sbor, který by zajistil vyšší ochranu a bezpečnost civilistům, kteří jsou vystaveni riziku, a jenž by radil a podporoval policii v Súdánu a pomohl u obyvatel obnovit důvěru a pocit bezpečí; |
22. |
žádá vládu Súdánu, aby dále urychlila vydávání víz pracovníkům humanitární pomoci cestujícím do Chartúmu a dále; |
23. |
odsuzuje únos a zadržování šesti humanitárních pracovníků ve dnech 28. srpna až 6. září, které spáchala SLA, a vyzývá všechny ozbrojené skupiny v oblasti, aby se přestaly zaměřovat na osoby vykonávající humanitární činnost a umožnily jim plnit jejich povinnost beze strachu; |
24. |
vítá dohodu mezi UNHCR a vládou Čadu o rozmístění policistů v okolí uprchlických táborů v Čadu v zájmu zajištění jejich bezpečnosti; |
25. |
vyzývá členské státy EU, aby koordinovaly nabídky pomoci Africké unii, místo toho, aby jednaly bilaterálně, a snížily tak administrativní zátěž Africké unie, která se nyní nachází pod velkým tlakem; |
26. |
vyzývá všechny strany konfliktu, aby neodváděly a nevyužívaly dětské vojáky mladší 18 let; a vyzývá súdánské úřady, aby poskytly ochranu dětem bez domova, především nezletilým dětem bez doprovodu, jak je stanoveno v příslušných úmluvách; |
27. |
vyzývá eritrejskou vládu, aby neposkytovala přímou ani nepřímou podporu žádným účastníkům konfliktu v Dárfúru; |
28. |
vyzývá vládu Čadu, Libye a Středoafrické republiky, aby důkladněji kontrolovaly obchod s ručními zbraněmi; |
29. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi, vládě Súdánu, Africké unii, vládám členských států Evropské unie, Spojeným státům americkým, Norsku, Čadu, Libyi, státu Eritrea, Egyptu a Číně, generálnímu tajemníkovi OSN, spolupředsedům společného parlamentního shromáždění AKT-EU a Radě AKT. |
(1) Úř. věst.L 317, 15.12.2000,s. 3.
(2) Úř. věst.L 21, 28.1.2004, s.1.
(3) P5_TA(2004)0225.
P6_TA(2004)0013
Situace v Iráku
Usnesení Evropského parlamentu o situaci v Iráku
Evropský parlament,
— |
s ohledem na svá předchozí usnesení ze dne 16. května 2002 o situaci v Iráku jedenáct let po válce v Perském zálivu (1) a ze dne 30. ledna 2003 o situaci v Iráku (2), své doporučení Radě ze dne 24. září 2003 o situaci v Iráku (3) a na rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady 2004/155/ES ze dne 18. prosince 2003 o nástroji mobilizace a flexibility pro rehabilitaci a obnovu Iráku podle bodu 24 interinstitucionální dohody ze dne 6. května 1999 (4), |
— |
s ohledem na rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1483 (5), 1500 (6), 1502 (7), 1511 (8) a 1546 (9), |
— |
s ohledem na čl. 103 odst. 2 jednacího řádu, |
A. |
poukazuje na jednomyslné přijetí rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1546 potvrzující status svrchovannosti irácké prozatímní vlády od 30. června 2004 a podporuje její splnění, |
B. |
vzhledem k tomu, že na svém zasedání ve dnech 17. až 18. června 2004 Evropská rada opět potvrdila svůj závazek vytvořit bezpečný, stabilní, jednotný, prosperující a demokratický Irák, a poukazuje na závěr Rady pro všeobecné záležitosti ze dne 13. září 2004, |
C. |
vítaje sdělení Komise (KOM(2004)0417) o Evropské unii a Iráku a v něm navržený rámec účasti, |
D. |
vzhledem k tomu, že politická a bezpečností situace v Iráku je nadále nestabilní, a v důsledku toho umírá nebo je zraněno mnoho Evropanů, Iráčanů a příslušníků mezinárodních vojenských sil, |
1. |
Důrazně odsuzuje veškeré nekontrolované násilí, a zejména všechny teroristické útoky proti civilnímu obyvatelstvu, náboženským menšinám, policejním sborům a vojákům mnohonárodních sil, braní rukojmích, včetně novinářů, zaměstnanců nevládních organizací, a brutální vraždy, které byly spáchány a stále zůstávají nepotrestány; naléhá, aby bylo vynaloženo veškeré úsilí k zastavení takových pokusů oslabit s použitím násilí odhodlání irácké vlády a mezinárodního společenství pokračovat v demokratickém procesu. |
2. |
Zejména co nejdůrazněji odsuzuje únos francouzských novinářů Christiana Chesnota a George Malbrunota, a také italských humanitárních pracovnic Simony Torrettaové a Simony Pariové a jednoho britského občana, a požaduje jejich okamžité bezpodmínečné propuštění, stejně jako všech ostatních rukojmí bez ohledu na jejich národnostní původ; vítá četné projevy solidarity s rukojmími od iráckých občanů a v islámském světě; vyzývá irácké orgány a všechny příslušné úřední subjekty, aby vynaložily veškeré své úsilí k propuštění rukojmích a nevytvářeli překážky k dosažení tohoto cíle; žádá aby bylo učiněno vše pro repatriaci tělesných ostatků italského novináře Enza Baldoniho. |
3. |
Naléhá na předsednictví Rady, Vysokého představitele pro SZBP a Komisi, aby podporovali iniciativy, které za tímto účelem přijaly členské státy. |
4. |
Vyzývá novou iráckou vládu a náboženské komunity v zemi, zejména duchovní představitele, aby ostře, jasně a jednoznačně odsoudili každou formu terorismu. |
5. |
Znovu potvrzuje odhodlání Evropské unie být nápomocna při transformaci Iráku a jeho opětovné integraci do mezinárodního společenství jako svrchované, nezávislé a demokratické partnerské země; důrazně podporuje střednědobou strategii, kterou vypracovala Evropská komise v souladu s těmito zásadami. |
6. |
Požaduje, aby volby do přechodného národního shromáždění, které se mají konat do ledna 2005 a jsou považovány za nejvýznamnější krok k vytvoření demokratického Iráku, byly svobodné, spravedlivé a s plnou účastí žen. |
7. |
Podporuje návrh Komise přidělit dalších 200 milionů EUR na příspěvek EU na obnovu Iráku v roce 2005 a naléhá na Radu, aby využila nástroj flexibility ke splnění tohoto závazku bez snížení výdajů v jiných oblastech vnějších akcí EU; trvá na tom, aby proces obnovy byl průhledný ve všech směrech, zejména v politické, hospodářské a finanční oblasti. |
8. |
Doporučuje, aby Výbor pro zahraniční věci připravil souhrnnou zprávu o situaci v Iráku s přihlédnutím k důsledkům války a všem problémům týkajícím se reintegrace, obnovy a stabilizace této země. |
9. |
Pověřuje svého předsedu, aby předat toto usnesení Vysokému představiteli pro SZBP, Komisi, parlamentům členských států, irácké prozatímní vládě, iráckému prozatímnímu parlamentu, generálnímu tajemníkovi OSN a Radě bezpečnosti OSN. |
(1) Úř. věst.C180E, 31.7.2003, s. 499.
(2) Úř. věst.C39E, 13.2.2004, s. 67.
(3) Úř. věst.C77E, 26.3.2004, s. 226.
(4) Úř. věst.L54,23.2.2004, s. 1.
(5) Rezoluce RB OSN č. 1483 ze dne 22. května 2003 o „zákonné moci“ v Iráku po válce a pravomocích zvláštního zmocněnce OSN pro Irák.
(6) Rezoluce RB OSN č 1500 ze dne 14. srpna 2003 o zřízení irácké vládní rady a poradní mise Organizace spojených národů.
(7) Rezoluce RB OSN č.1502 ze dne 26. srpna 2003 vyzývající k ochraně pracovníků OSN a humanitárních misí.
(8) Rezoluce RB OSN č.1511 ze dne 16. října 2003.
(9) Rezoluce RB OSN č.1546 ze dne 8. června 2004.
P6_TA(2004)0014
Úmluva CITES
Usnesení Evropského parlamentu o strategických cílech EU pro 13. schůzi konference smluvních stran Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES)
Evropský parlament,
— |
s ohledem na 13. zasedání konference smluvních stran Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES), která se bude konat ve dnech 2. až 14. října 2004 v Bangkoku v Thajsku, |
— |
s ohledem na čl. 108 odst. 5 jednacího řádu |
A. |
vzhledem k tomu, že Úmluva CITES je v současnosti nejrozsáhlejší celosvětovou úmluvou o ochraně života v přírodě v celosvětovém měřítku, předcházející drancování živočišných a rostlinných druhů ve volné přírodě mezinárodním obchodem, která má 166 smluvních stran, včetně 25 členských států, |
B. |
vzhledem k tomu, že lidská spotřeba přírodních zdrojů,ničení biotopů,změna podnebí,drancování živočišných a rostlinných druhů a nedovolené obchodování s volně žijícími živočichy a planými rostlinami jsou hlavními důvody ochuzování biodiverzity na Zemi, |
C. |
vzhledem k tomu, že veřejné povědomí ve spotřebitelských zemích bylo a zůstává nepostradatelným pro zabránění pytláctví a nedovoleného mezinárodního obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin, |
D. |
vzhledem k tomu, že Úmluva CITES působí vedle Organizace pro zemědělství a výživu (FAO) a jiných rybolovných subjektů v ochraně těch druhů mořských ryb, které by mohly být ohroženy mezinárodním obchodem, |
E. |
vzhledem k tomu, že Mezinárodní velrybářská komise (IWC), uznávaná Úmluvou CITES jako rozhodující orgán pro regulování ochrany a správě velryb, vyhlásila celosvětové moratorium na obchodní lov kytovců, |
F. |
vzhledem k tomu, že Úmluva o ochraně migrujících druhů volně žijících živočichů zařadila žraloka lidožravého na seznam přílohy I a II; Austrálie zařadila v roce 2001 tento druh na přílohu CITES III, s výhradami Norska a Japonska; a Světový svaz ochrany přírody (IUCN) zařadil tento druh jako „zranitelný“ do Červené knihy ohrožených druhů IUCN v roce 1996, |
G. |
vzhledem k tomu, že na na 12. zasedání konference smluvních stran Úmluvy CITES smluvní strany, v rozporu s doporučením obsaženém v usnesení Evropského parlamentu ze dne 24. října 2002 o 12. konferenci smluvních stran Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES) (1), schválily návrh na povolení obchodu se slonovinou podaný Botswanou, Namibií a Jižní Afrikou; že podmínky, které tato 12. konference stanovila v tomto rozhodnutí, nebyly včas splněny, |
1. |
Vyzývá Komisi a členské státy, aby využily zásady obezřetnosti jako základní zásady při přijímání rozhodnutí o pracovních dokumentech a podávání návrhů. |
2. |
Vyzývá Komisi a členské státy, aby zajistily, že žádná rozhodnutí zaměřená na posílení koordinace mezi Úmluvou CITES a jinými úmluvami týkajícími se biodiverzity nenaruší povahu Úmluvy CITES jako dohody o celosvětové ochraně a její přísná ochranná opatření. |
3. |
Je rozhodně proti používání tajných hlasování a je zklamán, že stálý výbor CITES nepodal návrhy na vyloučení možnosti použití tajného hlasování v procesu rozhodování Úmluvy. |
4. |
Vítá návrh Keni nastolit dvacetileté moratorium na jakékoliv obchodování se slonovinou, podporovaný mimo jiné 12 státy střední a západní Afriky, v nichž žijí sloni, což by umožnilo mezinárodnímu společenství posunout diskusi od obchodování se slonovinou ke skutečným hrozbám pro slony, jejich životní prostředí a pro živobytí lidí; naléhá na Komisi a členské státy, aby podpořily tyto návrhy. |
5. |
Vítá návrh Austrálie zařadit žraloka lidožravého do přílohy CITES II s nulovou kvótou; je přesvědčen, že podle zásady obezřetnosti je třeba přijetí nulové kvóty až do doby, kdy budou k dispozici dostatečné údaje o stavu jejich ochrany, aby bylo možno podpořit vůbec nějakou kvótu. |
6. |
Shodně s návrhem Komise na zplnomocnění pro 13. zasedání konference smluvních stran CITES podporuje:
|
7. |
Kromě toho naléhá na Komisi a na členské státy, aby podpořily:
|
8. |
Naléhá na Komisi a na členské státy, aby odmítly:
|
9. |
Vyzývá Komisi a členské státy k zintenzívnění mezinárodní spolupráce při realizaci Úmluvy CITES poskytováním dalších podnětů a finanční podpory, zejména na školení a technickou pomoc při určování druhů a při prosazování opatření. |
10. |
Připomíná, že Evropská unie je jedním z největších odbytišť pro nedovolený obchod se zvěří a rostlinami, a že dodržování se v členských státech různí, a vyzývá Komisi a členské státy, aby zlepšily koordinaci úsilí o dodržování právních předpisů EU o obchodování se zvěří a rostlinami. |
11. |
Naléhá na ty strany Úmluvy CITES, které tak dosud neučinily, aby ratifikovaly Gaboronský dodatek, což by umožnilo Evropskému společenství stát se smluvní stranou CITES. |
12. |
Pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě a Komisi, smluvním stranám Úmluvy CITES a sekretariátu CITES. |
P6_TA(2004)0015
Schůzka na nejvyšší úrovni ASEM (Schůze Asie-Evropa)
Usnesení Evropského parlamentu o situaci v Barmě/ASEM
Evropský parlament,
— |
s ohledem na své usnesení o pracovním dokumentu Komise: „Perspektivy a priority procesu ASEM (setkání Evropa-Asie) v novém desetiletí“ ze dne 13. června 2001 (1), |
— |
s ohledem na své usnesení o sdělení Komise „Evropa a Asie: Strategický rámec pro posílené partnerství“ ze dne 5. září 2002 (2), |
— |
s ohledem na svá předchozí usnesení o Barmě, zejména na usnesení ze dne 11. dubna 2002 (3), 13. března 2003 (4), 5. června 2003 (5), 4. září 2003 (6) a 11. března 2004 (7), |
— |
s ohledem na sdělení předsedy o čtvrtém setkání Asie-Evropa (ASEM IV) konaném v Kodani ve dnech 23. a 24. září 2002, |
— |
s ohledem na sdělení předsedy o desátém setkání regionálního fóra Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) dne 18. června 2003, |
— |
s ohledem na prohlášení třetího parlamentního partnerského setkání Asie-Evropa (ASEP III), které se konalo v Hue City od 25. do 26. března 2004, |
— |
s ohledem na členství Barmy v ASEAN a její předsednictví v ASEAN v roce 2006, |
— |
s ohledem na sdělení předsedy o šestém setkání ministrů zahraničích věcí ASEM konaném v Kildare ve dnech 17. a 18. dubna 2004, |
— |
s ohledem na sdělení předsedy o 11. setkání regionálního fóra ASEAN ze dne 2. července 2004, |
— |
s ohledem na společný postoj Rady 96/635/SZBP ze dne 28. října 1996 o Barmě, stanovený Radou na základě článku J.2 Smlouvy o Evropské unii, obnovený a rozšířený společným postojem Rady 2003/297/SZBP ze dne 28. dubna 2003 o Barmě (8), |
— |
s ohledem na výsledek rozprav na setkání ministrů zahraničních věcí EU v Gymnichu ve dnech 3. a 4. září 2004, |
— |
s ohledem na závěry přijaté Radou dne 13. září 2004, |
— |
s ohledem na blížící se V. summit ASEM, který se má konat ve dnech 8. a 9. října 2004 v Hanoi, |
— |
s ohledem na čl. 115 odst. 5 jednacího řádu, |
A. |
vzhledem k tomu, že V. summit ASEM je součástí procesu ASEM umožňujícího členským státům Evropské unie a asijským zemím budovat rovnocenné partnerství mezi Evropou a Asií, postavené na třech pilířích politického, hospodářského a kulturního dialogu, |
B. |
vzhledem k tomu, že je známo, že vedoucí představitelé států ASEAN se vyslovili pro to, aby se Barma mohla zúčastnit V. summitu ASEM, |
C. |
vzhledem k tomu, že Státní rada pro mír a rozvoj (SPDC) nerespektovala výsledky posledních voleb, které se konaly v Barmě v roce 1990, kdy Národní liga pro demokracii (NLD) získala 82 % hlasů, a přestojí bylo zabráněno převzít moc bez ohledu na její zákonné právo tak učinit, |
D. |
vzhledem k tomu, že dochází k porušování lidských práv barmského lidu, včetně nucených prací, pronásledování disidentů,mučení,najímání dětských vojáků, závažného zneužívání žen a dětí etnických menšin vládními vojáky a nuceného přesídlování, |
E. |
vzhledem k tomu, že Aung San Suu Kyi zůstává v domácím vězení bez přístupu k telefonnímu spojení a návštěvám žádajícím vládu o povolení, aby se s ní mohli setkat, a že NLD naráží na neustálé šikanování, a Národní konvent neumožnil skutečně otevřenou diskusi, |
F. |
vzhledem k tomu, že propuštění Aung San Suu Kyii a ostatních zadržovaných vůdců NLD je nezbytnou podmínkou pro jakýkoli rozumný dialog s režimem, |
G. |
vzhledem k tomu, že v barmských věznicích zůstává nadále uvězněno více než tisíc politických vězňů a barmský režim nadále odepírá uvězněným odpovídající lékařskou péči, |
H. |
vzhledem k tomu, že přistoupení 10 nových členských států k Evropské unii vyžaduje rozšíření ASEM a že Kambodža, Laos a Barma požádaly o členství v ASEM, |
I. |
vzhledem k tomu, že na šestém setkání ministrů zahraničních věcí ASEM konaném v Kildare v dubnu 2004 byly stanoveny jasné podmínky pro vstup Barmy do ASEM, včetně propuštění Aung San Suu Kyi jako minimální podmínky, umožnění volné činnosti NLD a zahájení skutečného politického dialogu s pro-demokraticky smýšlejícími skupinami a etnickými menšinami v Barmě, |
J. |
vzhledem k tomu, že barmský režim žádnou z těchto podmínek nesplnil, |
K. |
vzhledem k tomu, že NLD vyzvala k sankcím vůči Barmě v oblasti investic, |
L. |
vzhledem k tomu, že členské státy EU patří k největším investorům v Barmě a obchodním partnerům Barmy, |
M. |
vzhledem k tomu, že na neformální schůzce na hradě v St. Gerlachu dne 3. září 2004 ministři zahraničí 25 zemí Evropské unie dosáhli dohody, podle níž se Barma smí zúčastnit příštího summitu ASEM, avšak na úrovni nižší než hlavy státu nebo předsedy vlády, |
N. |
vzhledem k tomu, že Rada rozhodla o tom, že pokud barmská vláda nesplní následující tři podmínky do doby konání V. summitu ASEM: propuštění Aung San Suu Kyii a ostatních vůdců NLD; umožnění NLD vyvíjet svobodně činnost; a pozvání NLD a ostatních politických stran k svobodné účasti v Národním konventu, podnikne další kroky na svém následujícím zasedání dne 11. října, |
1. |
lituje rozhodnutí ministrů zahraničních věcí členských zemí Evropské unie umožnit Barmě účast na V. summitu ASEM a odložení přijetí dalších akcí až na dobu po tomto summitu; |
2. |
domnívá se, že toto rozhodnutí dává signál barmskému režimu, že EU přikládá stále menší význam propuštění Aung San Suu Kyi a povzbuzuje jej tak, aby podnikl další tvrdá opatření vůči NLD a jejím vůdcům; |
3. |
nadále trvá na tom, že Barma se nesmí účastnit V. summitu ASEM a že se Barma nesmí stát členem ASEM, dokud v této zemi nenastanou nezvratné politické změny směrem k demokracii; |
4. |
žádá o okamžité propuštění a zaručení svobody pohybu a projevu pro Aung San Suu Kyi a ostatní vedoucí představitele NLD i pro další politické vězně zadržované SPDC; |
5. |
požaduje, aby mohly být znovu otevřeny kanceláře NLD, které jsou v současnosti uzavřeny; žádá SPDC, aby okamžitě zahájila smysluplný dialog s NLD a etnickými skupinami přinášející s sebou návrat k demokracii a respektování lidských práv, včetně práv etnických menšin v Barmě; |
6. |
trvá na tom, aby SPDC odstoupila od moci, a plně tak respektovala výsledky posledních voleb, aby byly modifikovány postupy Národního konventu a stanoven časový rámec pro uskutečnění těchto kroků; |
7. |
trvá na tom, aby byla bezodkladně posílena společná politika EU vůči Barmě a aby kromě opatření navrhovaných Radou byl rovněž zakázán dovoz zboží a služeb vlastněných vojenským režimem, zaměstnanci vojenského režimu a jejich společníky, a aby byl zakázán dovoz strategicky významného zboží ze sektorů monopolní ekonomiky, jako jsou drahokamy a dřevo, a dále vyzývá cestovní kanceláře a nezávislé přepravce v EU, aby přestali nabízet a prodávat turistické návštěvy Barmy; |
8. |
žádá, aby byl ustanoven vyslanec EU, který by pracoval na dosažení propuštění Aung San Suu Kyi na svobodu a na zajištění svobodné činnosti NLD; |
9. |
žádá OSN, aby uvalila na Barmu cílené sankce a Radu bezpečnosti OSN, aby se vyjádřila k situaci v Barmě jako k naléhavému problému, a žádá, aby byl velvyslanci OSN Razalimu umožněn neomezený přístup k Aung San Suu Kyi; |
10. |
trvá na tom, aby byla uplatňována doporučení obsažená ve zprávě zvláštního zpravodaje OSN z ledna 2004; |
11. |
žádá státy ASEAN, aby se připojily k EU ve vyvíjení většího nátlaku na SPDS, aby okamžitě propustila Aung San Suu Kyi a ostatní zadržované členy NLD, a podnikly smysluplné kroky při ovlivňování barmského režimu, jež by vedly v Barmě ke změně k lepšímu; |
12. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Radě, Komisi, vládám členských států ASEAN a ASEM, Aung San Suu Kyi, NLD, SPDC a generálnímu tajemníkovi OSN. |
(1) Úř. věst. C 53 E, 28.2.2002, s. 227.
(2) Úř. věst. C 272 E, 13.11.2003, s. 476.
(3) Úř. věst. C 127 E,29.5.2003, s. 681.
(4) Úř. věst. C 61 E, 10.3.2004, s. 420.
(5) Úř. věst. C 68 E, 18.3.2004, s. 620.
(6) Úř. věst. C 76 E, 25.3.2004, s. 285.
(7) P5_TA(2004)0187.
P6_TA(2004)0016
Vojvodina: útoky na národnostní menšiny
Usnesení Evropského parlamentu k útokům na národnostní menšiny ve Vojvodině
Evropský parlament,
— |
s ohledem na svá předešlá usnesení o Srbsku a Černé Hoře a Jugoslávii, |
— |
s ohledem na svá usnesení k výročním zprávám Komise o procesu stabilizace a přidružení pro jihovýchodní Evropu ze dne 7. listopadu 2002 (1) a ze dne 20. listopadu 2003 (2), |
— |
s ohledem na čl. 115 odst. 5 jednacího řádu, |
A. |
s ohledem na snahy EU podporovat demokratizaci a dodržování lidských práv a práv menšin v Republice Srbsko a ve státním společenství Srbsko a Černá Hora, |
B. |
s ohledem na opakované útoky proti menšinám ve Vojvodině, a zejména proti maďarské menšině, v posledních měsících, |
C. |
vědom si skutečnosti, že byl nedávno podán důkaz o pokračujícím násilí proti srbským občanům maďarského etnického původu, k němuž došlo v několika městech v oblasti Vojvodina, např. znesvěcování náhrobků v mnoha městech, rostoucí počet protimaďarských graffiti, pálení státní vlajky Maďarské republiky, fyzický útok policie na starostu zastupujícího maďarskou menšinu, |
D. |
poukazuje na to, že ačkoliv mohou být tyto incidenty vnímány jako místní a ojedinělé, existuje nebezpečí jejich eskalace v mnoha směrech, |
E. |
vzhledem k tomu, že za poslední rok a půl ústřední a místní úřady Srbska nedokázaly zabezpečit dodržování základních lidských práv, včetně práv etnických a národnostních menšin, a postavit pachatele před soud, |
F. |
hluboce znepokojen skutečností, že srbské úřady zavírají oči nad násilím, často ho řeší jako vandalismus a odmítají nacionalistický nebo sektářský motiv, |
G. |
vzhledem k tomu, že EU a její členské státy důsledně vyzývaly k dodržování základních hodnot a práv menšin v celé oblasti, |
H. |
poukazuje na nedávné kroky, které úřady v Bělehradu učinily k řešení této vážné situace, očekává, že tyto úřady učiní konkrétnější opatření, |
1. |
vyjadřuje hluboké znepokojení nad opakovaným porušováním lidských práv v oblasti Vojvodina; |
2. |
vyzývá úřady Republiky Srbsko a státního společenství Srbsko a Černá Hora, aby podle platných právních předpisů uznaly tyto násilné činy za trestné činy, a trvá na významu okamžitých a účinných kroků, tak, aby podobné události nezůstaly bez nápravy a aby se jim do budoucna předcházelo; |
3. |
připomíná vládám Republiky Srbsko a státního společenství Srbsko a Černá Hora, že zachování zásad svobody, demokracie, dodržování lidských práv a práv menšin a základních svobod, a také právního státu je jednou ze základních zásad procesu stabilizace a přidružení a základní podmínkou pro jejich budoucí vztahy s EU, včetně řádných vztahů s jejich sousedy; |
4. |
vyzývá regionální shromáždění Vojvodiny, aby se okamžitě zabýval těmito problémy a aby vytvořil politické klima, které napomáhá řešit obavy a touhy všech občanů a zajišťuje ochranu a dodržování zákonů v oblasti; |
5. |
vyzývá svou Delegaci pro vztahy s Albánií, Bosnou a Hercegovinou, a Srbskem a Černou Horou (včetně Kosova), aby vyslalo do oblasti misi, která zjistí fakta a podá zprávu Výboru pro zahraniční věci a jeho podvýboru pro lidská práva, s ohledem na další kroky, které mají být učiněny; |
6. |
vyzývá Radu a Komisi, aby také pozorně sledovaly vývoj ve Vojvodině a aby použily politický vliv EU, aby se všechny úřady Republiky Srbsko a státního společenství Srbsko a Černá Hora zabývaly těmito problémy; |
7. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení vládám a parlamentům Republiky Srbsko a státnímu společenství Srbsko a Černá Hora, úřadům oblasti Vojvodina, zvláštnímu koordinátorovi pro Pakt stability pro jihovýchodní Evropu a OSCE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě). |
P6_TA(2004)0017
Maledivy
Usnesení Evropského parlamentu o politické situaci na Maledivách
Evropský parlament,
— |
s ohledem na průzkumnou misi EU vyslanou na Maledivy po vyhlášení výjimečného stavu, |
— |
s ohledem na Úmluvu OSN proti mučení a jiným druhům krutého, nelidského nebo ponižujícího zacházení nebo trestání (CAT), kterou Maledivy podepsaly v květnu letošního roku, |
— |
s ohledem na čl. 115 odst. 5 jednacího řádu, |
A. |
vzhledem k tomu, že vyhlášení výjimečného stavu a následné hromadné zatýkání (194 osob, mezi nimi 10 poslanců parlamentu) je neúměrnou reakcí úřadů na celkově pokojnou demonstraci, |
B. |
poukazuje na to, že prezident Gayoom používá uvěznění jako nástroje k potlačení parlamentní demokracie a že v současné době vězní vedoucí představitele Maledivské demokratické strany, mj. poslance dr. Mohameda Munavvaru (bývalého generálního prokurátora), poslance Alího Faize, poslance Ilyase Husajna, poslance Ahmeda Šafika, poslance Ahmeda Adila, poslance dr. Husajna Rašida Hasana (člena Národní komise pro lidská práva), Ibrahima Husajna Zakiho (široce uznávaného diplomata a bývalého generálního tajemníka Jihoasijské asociace pro regionální spolupráci (SAARC)), poslance Ibrahima Ismaila, poslance Mohameda Nasima, poslance Ahmeda Athifa a poslance Gasima Ibrahima (bývalého předsedu obchodní komory SAARC a proreformního kandidáta na funkci předsedy maledivského parlamentu), |
C. |
vzhledem k tomu, že níže uvedení veřejní činitelé jsou drženi ve vazbě bez možnosti styku s okolím a byli údajně podrobeni mučení: Husnoo Alsnood (právník a člen Národní komise pro lidská práva), Fathimin Nisrin, Mohamed Nijaz, Ahmed Ibrahim Didi, Mohamed Zaki, Ibrahim Zaki, Maria Manike, Jennifer Lathif, Aminath Nadžib, Mohamed Nasim a Asad Whajid, |
D. |
s přihlédnutím k aktuálnímu strategickému dokumentu Komise o této zemi, v němž se uvádějí následující problémy, jejichž existence na Maledivách je známa: „neodůvodněné zatýkání“, „vazba bez možnosti styku s okolím“ a „neexistence nezávislé soudní moci“, a který poukazuje na to, že „dochází k omezování svobod jednotlivce“, |
E. |
vzhledem k tomu, že daná protestní akce požadovala ústavní reformu a propuštění politických vězňů, |
F. |
vzhledem k tomu, že tento malý ostrovní národ v Indickém oceánu je již více než 26 let v područí tuhého totalitního režimu, |
G. |
vzhledem k tomu, že volební systém na Maledivách má základní nedostatek v tom, že je založen na vládě jedné strany, a systém soudnictví je také ovlivňován touto situací, |
H. |
vzhledem k tomu, že současné období je pro proces reforem na Maledivách klíčové, |
I. |
vzhledem k tomu, že prezident Gayoom navrhl změnu ústavy, která by omezila jeho pravomoci a umožnila by působení více politických stran v zemi, odpůrci režimu jsou k veškerým navrhovaným změnám velmi skeptičtí, |
J. |
vzhledem k tomu, že delegaci EU, která ostrovy navštívila, nebyl umožněn přístup k zadrženým, |
K. |
poukazuje na to, že i když Maledivy dne 13. března 1991 podepsaly Úmluvu OSN o právech dítěte (CRC), přesto nadále zadržují ve věznicích nezletilé, |
L. |
poukazuje na to, že se Maledivy na mezinárodní úrovni připojily k závazku odstraňovat veškeré formy diskriminace na základě pohlaví tím, že dne 31. července 1993 podepsaly Úmluvu OSN o odstraňování veškerých forem diskriminace žen (CEDAW), |
M. |
vzhledem k tomu, že v této atmosféře zastrašování nemají občané Malediv svobodu projevu a vyjadřování, protože prezident má pod kontrolou sdělovací prostředky, |
N. |
vzhledem k tomu, že Maledivy mají zvláštní vztahy s Evropskou unií a dostává se jim rozvojové pomoci, |
O. |
vzhledem k tomu, že obchod s Maledivami vzrostl, přičemž dovozy z Malediv do EU dosáhly v roce 2002 hodnoty 38 milionů eur, |
P. |
poukazuje na to, že Evropská komise uvolnila rozpočet na spolupráci s Maledivami ve výši 2 milionů eur, |
Q. |
vzhledem k tomu, že Maledivy patří do skupiny nejméně rozvinutých zemí a jejich rozvoj závisí do značné míry na vnější pomoci, |
R. |
vzhledem k tomu, že podpora Evropské unie není poskytována zkorumpovaným režimům, které nerespektují své mezinárodní závazky, ale je spíše podmíněna tím, že příjemce prokáže, že usiluje o řádnou správu věcí veřejných, právní stát, dodržuje lidská práva a je odhodlán provádět reformy, |
S. |
vzhledem k tomu, že EU bude s velkou pozorností sledovat budoucí vývoj s ohledem na ustanovení o lidských právech obsažená v Dohodě z Cotonou a souvisejících dohodách, |
T. |
vzhledem k tomu, že prezident Gayoom položil v minulosti úspěšně základ bohatému cestovnímu ruchu, také ovšem vytvořil cosi, co nelze nazvat jinak než úspěšný rodinný podnik a celostátní politický systém, |
U. |
vzhledem k tomu, že v loňském roce navštívilo Maledivy 106 451 Italů, 77 642 Němců, 71 440 Britů a mnoho dalších příslušníků ostatních členských států, aniž si byli vědomi, že maledivské úřady nedodržují základní lidská práva a že velké množství lidí je drženo ve vazbě bez řádného soudu, |
1. |
vyzývá prezidenta Gayooma, aby okamžitě zrušil výjimečný stav na Maledivách, dal záruky dodržování základních lidských práv občanů své země a propustil prodemokratické reformní politiky, které nechal zadržet 14. srpna 2004; |
2. |
vyzývá vládu, aby výrazně pokročila v otevřeném a důkladném reformním procesu, kterým bude nejlépe zajištěna stabilita v zemi; |
3. |
přeje si, aby proběhl slibovaný proces demokratizace vedoucí zejména k politickému pluralismu a k možnosti svobodné volby vedoucích představitelů své země; |
4. |
vyzývá k brzkému uzavření dohody s Mezinárodním výborem Červeného kříže (ICRC) o kontrole podmínek ve věznicích; |
5. |
vyzývá Komisi a členské státy, aby okamžitě zastavily jinou než humanitární pomoc Maledivám a s okamžitou platností zavedly zákaz cestovní výměny s tímto ostrovem, aby zabránily členům vlády a jiným představitelům Malediv ve vstupu na území členských států Evropské unie; |
6. |
vyzývá EU a vlády členských států, aby zjistily, ve kterých bankách v zámoří jsou uloženy finanční prostředky maledivské vlády; |
7. |
vyzývá Evropskou unii, aby důrazně upozornila všechny turisty mířící na Maledivy na stav dodržování lidských práv v této zemi; |
8. |
vyzývá Evropskou komisi, aby dala podnět k vytvoření oficiálního dlouhodobějšího vzdělávacího programu Evropské unie, který by informoval turisty při výběru cíle jejich cest o stavu dodržování lidských práv v jednotlivých zemích a varoval by je před zeměmi, které v tomto ohledu nesplňují mezinárodně dohodnuté standardy; |
9. |
žádá vládu Malediv, aby povolila delegaci Evropské unie setkání s aktivisty, kteří manifestovali na podporu demokracie; |
10. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto usnesení Komisi, Radě, generálnímu tajemníkovi OSN, vládám Commonwealthu, vládě Spojených států,Světové organizaci cestovního ruchu a všem organizacím v tomto odvětví, cestovním kancelářím a leteckým společnostem sdruženým v IATA a ATOL, vládě Indie a vládám zemí SAARC. |