ISSN 1725-5163 |
||
Úřední věstník Evropské unie |
C 85E |
|
České vydání |
Informace a oznámení |
Svazek 48 |
CS |
|
I (Sdělení)
EVROPSKÝ PARLAMENT
ZASEDÁNÍ 2004 — 2005
Pondělí 3. května 2004
7.4.2005 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 85/1 |
ZÁPIS
(2005/C 85 E/01)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Pat COX
předseda
1. Zahájení zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 18.05 hodin.
2. Slavnostní zahájení prvního zasedání rozšířeného Evropského parlamentu
Předseda učinil prohlášení, ve kterém přivítal 162 nových poslanců Parlamentu z deseti nových členských států.
Loyola de Palacio (místopředsedkyně Komise) a Günther Verheugen (člen Komise) učinili prohlášení.
Vystoupili: Hans-Gert Poettering, za skupinu PPE-DE, a Enrique Barón Crespo, za skupinu PSE.
3. Přivítání
Předseda jménem Parlamentu přivítal Gyulu Horna, bývalého premiéra Maďarska, který je přítomen na galerii určené pro oficiální návštěvy.
4. Slavnostní zahájení prvního zasedání rozšířeného Evropského parlamentu (pokračování)
Vystoupili tito poslanci: Mátyás Eörsi, za skupinu ELDR, Francis Wurtz, za skupinu GUE/NGL, Monica Frassoni, za skupinu Verts/ALE, Michał Tomasz Kamiński, za skupinu UEN, Jens-Peter Bonde, za skupinu EDD, Marie-Françoise Garaud, nezařazená, a Elmar Brok (předseda výboru AFET), který zdůraznil úlohu zpravodajů (Jürgen Schröder, Jacques F. Poos, Michael Gahler, Luís Queiró, Elisabeth Schroedter, Ioannis Souladakis, Ursula Stenzel, Jas Gawronski, Demetrio Volcic, Jan Marinus Wiersma, paní Hoff a Carlsson, a p. Claudio Martelli) o přistupujících zemích.
5. Složení Parlamentu
Seznam 162 poslanců Evropského parlamentu z deseti nových členských států jmenovaných dne 1. května 2004 je zveřejněn v příloze tohoto zápisu ze zasedání.
Předseda upozornil na čl. 7 odst. 5 jednacího řádu.
6. Složení výborů
Seznam žádostí o jmenování do parlamentních výborů, předložený politickými skupinami je součástí přílohy tohoto zápisu ze zasedání.
Tato jmenovaní jsou považována za ratifikovaná, jestliže k nim nebyla před jejich přijetím vyslovena žádná námitka.
7. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Vystoupili tito poslanci: Evelyne Gebhardt, která požádala, aby z bodu 13 („Opravy hlasování“) zápisu ze zasedání ze dne 21. dubna byly vypuštěny opravy hlasování vnesené p. Hans-Peterem Martinem ke zprávě van Hulten (A5-0218/2004), neboť jak sdělila, tento nebyl přítomen v průběhu hlasování o této zprávě, Hans-Peter Martin odmítl toto obvinění (předseda rozhodl, že tyto opravy hlasování nebudou brány v potaz), John Walls Cushnahan, se vrátil k tvrzení o podvodu a přidal se k návrhu Evelyne Gebhardt, a Hans-Peter Martin, který trval na svém postoji (předseda upozornil na ustanovení použitelná při opravách hlasování a potvrdil na tomto základě své rozhodnutí).
Zápis z předchozího zasedání byl schválen
8. Kalendář dílčích zasedání
Konference předsedů rozhodla podle čl. 10 odst. 4 jednacího řádu odložit konání dílčího zasedání z 29. až 30. září 2004 na 13. až 14. října 2004, aby měl Parlament dostatek času vyslechnout navržené členy Komise a mohl je schválit do 1. listopadu 2004.
9. Rozpočtový kalendář (lhůty pro předložení dokumentů)
Po dohodě s rozpočtovým výborem byly stanoveny tyto lhůty pro předložení pozměňovacích návrhů a navrhovaných změn návrhu souhrnného rozpočtu Evropské unie pro rozpočtový rok 2005:
— |
jednotliví poslanci (nejméně 40) a stálé výbory se se sejdou během 37. týdne: v pondělí 6. září 2004 ve 12 hodin, |
— |
stálé výbory se sejdou během 38. týdne: ve středu 15. září 2004 ve 12 hodin, |
— |
politické skupiny: ve středu 22. září 2004 ve 12 hodin. |
10. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty:
písemné prohlášení pro uložení do rejstříku (článek 51)
— |
Jacqueline Rousseaux, John Bowis a Miguel Angel Martínez Martínez, o boji proti Alzheimerově chorobě a onemocněním mozku (34/2004), |
— |
Bart Staes, Eurig Wyn a Saïd El Khadraoui, o pozornosti, která by měla být věnována mládeži v politických opatřeních, které přímo nepatří do politiky mládeže (35/2004). |
11. Petice
Tyto petice, které byly níže uvedeného dne zapsány do rejstříku, byly předány příslušnému výboru, podle článku 174 odst. 5:
26. dubna 2004
od p. Louise Groenendala (č. 299/2004);
od p. Alexandera Brauna (č. 300/2004);
od BFT Tankstelle Ostermeier (č. 301/2004);
od p. Inga Heinrotha (č. 302/2004);
od p. Hans-Jörga Mutschalla (č. 303/2004);
od p. Christiana Schulze (č. 304/2004);
od p. Hermanna Prechtla (č. 305/2004);
od p. Christiana Scheuringa (č. 306/2004);
od p. Horsta Gitze (č. 307/2004);
od pí. Inge Ouled Larbi (č. 308/2004);
od p. Svena Lohse (č. 309/2004);
od pí. Patricie Ann Corsgreen (č. 310/2004);
od pí. Jean Mullan (č. 311/2004);
od p. Josepha Pierreho (č.č. 312/2004);
od p. Kevina Edwardse (č. 313/2004);
od p. Johna Mouata (Kimo International) (č. 314/2004);
od p. Evangelose Rigose (Hellenic Electronic Center) (č. 315/2004);
od p. Johna Searsona (č. 316/2004);
od pí. Eileeny North (č. 317/2004);
od pí. Sheily Arslanian (č. 318/2004);
od p. Fabia Lorizzy (č. 319/2004);
od p. Johna Bradleyho (č. 320/2004);
od pí. Jane Curnock (č. 321/2004);
od p. Adriana O'Donnella (č. 322/2004);
od p. Leslieho Tannetta (č. 323/2004);
od p. Jarlatha Molloye (č. 324/2004);
od p. Iana Rosse (č. 325/2004);
od p. Louise Ruttera (č. 326/2004);
od p. Franka Laufera (č. 327/2004);
28. dubna 2004
od p. Patrizia La Pietry (č. 328/2004);
od p. Charalambose Psarrose (č. 329/2004);
od p. Konstantinose Anastassiadise (Paratheristikos Ikodomikos Syneterismos Stegaseos Ypallilon Trapezis Tis Ellados) (č. 330/2004);
od p. Luise Otero Airy (č. 331/2004);
od p. Óscara Retegiho Herrery (č. 332/2004);
od p. José Lozana Sáncheze (č. 333/2004);
od p. José Antonia Méndeze Pinedona (č. 334/2004);
od p. Enriqua Martína Sanze (č. 335/2004);
od p. Thibauta Lepineho (č. 336/2004);
od p. Bernarda Daulla (č. 337/2004);
od p. Henriho Villaina (č. 338/2004);
od pí. Sylvie Darasse-Said (č. 339/2004);
od p. Clauda Costeho (Association contre les Inondations Défense de l'Eau et de l'Environnement) (č. 340/2004);
od p. Aldrica Seveny (č. 341/2004);
od pí. Cécile You (č. 342/2004);
od pí. Brigitte Verhauwaert (č. 343/2004);
od pí. Cristiny Aguiar (Grupo de Profesionales Dominicanos en Francia por la Legalidad Democrática y el Estado de Derecho) (č. 344/2004);
od p. Roberta Massy (č. 345/2004);
od pí. Kaity Soldini (č. 346/2004);
od pí. Anny Di Matteo (č. 347/2004);
od p. Uga Agamennoneho (č. 348/2004);
od p. Gennara Cadoniho (č. 349/2004);
od pí. Jasminy Spinelli (č. 350/2004);
od p. Gianluigiho Fadiniho (č. 351/2004);
od Billa Newtona Dunna a Elizabeth Lynne (plus 11 000 podpisů) (č. 352/2004).
12. Písemná prohlášení (článek 51 jednacího řádu)
Podle čl. 51 odst. 5 nebylo písemné prohlášení č. 4/2004 bráno v potaz, jelikož neobdrželo požadovaný počet podpisů.
13. Texty smluv dodané Radou
Rada předala ověřené kopie těchto dokumentů:
— |
Dohoda, kterou se mění protokol Evropské dohody, kterou se zakládá přidružení mezi Evropskými společenstvími a jejich členskými státy na jedné straně a Maďarskou republikou na straně druhé o hodnocení shody a schvalování průmyslových výrobků (PECA), |
— |
Dohoda ve formě výměny dopisů o předběžném uplatňování dohody o účasti České republiky, Estonské republiky, Kyperské republiky, Lotyšské republiky, Litevské republiky, Maďarské republiky, Maltské republiky, Polské republiky, Slovinské republiky a Slovenské republiky na Evropském hospodářském prostoru a předběžném uplatňování čtyř souvisejících dohod, |
— |
Dohoda o rybolovu mezi Evropským společenstvím a Mozambickou republikou, |
— |
Dohoda ve formě výměny dopisů o prodloužení platnosti protokolu, kterým se stanoví možnosti lovu ryb a finanční příspěvek stanovené v dohodě mezi Evropským hospodářským společenstvím a Republikou Pobřeží slonoviny o rybolovu v pobřežních vodách Pobřeží slonoviny pro období od 1. července 2003 do 30. června 2004, |
— |
Dodatkový protokol k Evropské dohodě, kterým se zakládá přidružení mezi Evropskými společenstvími a jejich členskými státy na jedné straně a Rumunskem na straně druhé, protokol, kterým se stanoví ustanovení vztahující se na výměnu některých ryb a produkty rybolovu. |
14. Akty přijaté na základě postojů a usnesení Parlamentu
Sdělení Komise o opatřeních přijatých ve věci stanovisek a usnesení přijatých Parlamentem na dílčích zasedáních v lednu I a lednu II 2004 bylo rozdáno.
15. Plán práce
Na pořadu jednání byl plán práce.
Byl rozeslán konečný návrh pořadu jednání plenárního zasedání z května 2004 (PE 344.780/PDOJ), ke kterému byly navrženy tyto změny (článek 111 jednacího řádu):
Zasedání od 3. do 5. května 2004
— |
beze změn |
Žádost Rady o použití naléhavého postupu (článek 112 jednacího řádu) týkající se:
Návrhu rozhodnutí Rady o uzavření dohody mezi Evropským Společenstvím a Spojenými státy americkými o zpracování a přenosu údajů PNR leteckými přepravci Úřadu pro cla a ochranu státní hranice amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti (KOM(2004) 190 — C5-0162/2004 — 2004/0064(CNS))
Zpravodaj: Boogerd-Quaak (A5-0271/2004)
Odůvodnění žádosti o naléhavý postup:
Vzhledem k tomu, že boj proti terorismu je prioritou Unie, musí být vyloučena jakákoliv nejistota leteckých přepravců a cestujících.
Parlament rozhodne o naléhavosti zítra ve 13 hodin.
Plán práce byl schválen.
***
Vystoupili tito poslanci: Kathalijne Maria Buitenweg, za skupinu Verts/ALE, která se podivila nad zařazením hlasování o výše uvedeném naléhavém postupu na pořad jednání, neboť Parlament se rozhodl na plenárním zasedání dne 21. dubna 2004 (bod 8.2 zápisu ze dne 21.04.2004) požádat Soudní dvůr Evropských společenství o stanovisko k návrhu rozhodnutí Rady o uzavření této dohody a slučitelnosti této dohody se smlouvami (předseda jí odpověděl, že Rada má přesto právo žádat o naléhavý postup), Sarah Ludford, za skupinu ELDR, která podotkla, že složení Parlamentu pro toto hlasování bude jiné, než to které se vyslovilo v průběhu předešlého zasedání a požádala o formální stanovisko k této otázce a Johanna L.A. Boogerd-Quaak, která požádala o to, aby mohla vystoupit jako zpravodajka před hlasováním o žádosti o naléhavý postup. (Předseda upřesnil, že budou vyslechnuti jeden řečník pro návrh a jeden proti návrhu, zpravodaj, a poté bude přijato rozhodnutí o postupu, dodal že si vyžádá formální právní stanovisko k otázce Sarah Ludford).
16. Pořad jednání příštího zasedání
Pořad jednání na další den je schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 344.780/OJMA).
17. Konec zasedání
Zasedání skončilo v 19.10 hodin.
Julian Priestley
generální tajemník
Renzo Imbeni
místopředseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Aaltonen, Adam, Aguiriano Nalda, Nuala Ahern, Ainardi, A. Nagy, Andersen, Andreasen, André-Léonard, Andrews, Aparicio Sánchez, Arvidsson, Atkins, Attwooll, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Bakopoulos, Balfe, Balsai, Baltas, Banotti, Barón Crespo, Bastys, Bauer, Bayona de Perogordo, Beazley, Belder, Beneš, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berg, Bergaz Conesa, Berger, Bernié, Berthu, Beysen, Biela, Bielan, Bigliardo, Blak, Blokland, Kazys Jaunutis Bobelis, Bodrato, Bösch, von Boetticher, Bonde, Bonnici, Boogerd-Quaak, Bordes, van den Bos, Bowis, Bradbourn, Mihael Brejc, Bremmer, Breyer, Brocka, Brok, Buitenweg, Bushill-Matthews, Busk, Butel, Camre, Cardoso, Carlotti, Caudron, Caullery, Cauquil, Cederschiöld, Celli, Cerdeira Morterero, Chountis, Christoforou, Chronowski, Zbigniew Chrzanowski, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Clegg, Collins, Corbett, Corbey, Cornillet, Corrie, Cox, Cushnahan, Cybulski, Czinege, van Dam, Darras, Daul, Davies, De Clercq, De Keyser, Dell'Alba, Della Vedova, de Marco, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deva, De Veyrac, Dhaene, Didžiokas, Di Lello Finuoli, Dimitrakopoulos, Dover, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duff, Duhamel, Duin, Dupuis, Duthu, Dybkjær, Echerer, Ékes, El Khadraoui, Elles, Eörsi, Eriksson, Esclopé, Färm, Falbr, Farage, Fava, Fazakas, Ferber, Fernández Martín, Ferreira, Ferrer, Fiebiger, Figueiredo, Filipek, Fiori, Fitzsimons, Flemming, Florenz, Ford, Formentini, Foster, Fourtou, Fraisse, Friedrich, Fruteau, Gadzinowski, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Garaud, Garot, Garriga Polledo, Gawłowski, Gebhardt, Germič, Ghilardotti, Giertych, Gill, Gillig, Glante, Glase, Goebbels, Goepel, Görlach, Golde, Gollnisch, Gomolka, Goodwill, Gorostiaga Atxalandabaso, Gouveia, Genowefa Grabowska, Gröner, Grossetête, Gruber, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hager, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Heriban, Hermange, Herranz García, Holáň, Hortefeux, Horvat, Howitt, Hudghton, Hughes, van Hulten, Hume, Hyland, Iivari, Ilves, Imbeni, Isler Béguin, Iwiński, Jakič, Jarzembowski, Jerzy Jaskiernia, Jean-Pierre, Jeggle, Jensen, Jové Peres, Kaldi, Kamiński, Kāposts, Karamanou, Karas, Karlsson, Kastler, Katiforis, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Keßler, Khanbhai, Kindermann, Kiršteins, Klamt, Klaß, Kļaviņš, Kłopotek, Klukowski, Knolle, Konrad, Kósáné Kovács, Koulourianos, Kowalska, Kozlík, Krasts, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kriščiūnas, Daniel Kroupa, Kubica, Kubovič, Kuckelkorn, Kuhne, Kuzmickas, Kvietkauskas, Lage, Lagendijk, Laguiller, Lalumière, Lamassoure, Lambert, Lang, Lange, Langen, de La Perriere, Laschet, Laštůvka, Leinen, Lepper, Liberadzki, Libicki, Liepiņa, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lucas, Ludford, Lulling, Lydeka, Lynne, Łyżwiński, Maaten, McCartin, MacCormick, McKenna, McMillan-Scott, McNally, Maes, Maldeikis, Malliori, Mallotová, Malmström, Manninger, Thomas Mann, Marchiani, Marinho, Marini, Marinos, Marques, David W. Martin, Hugues Martin, Martínez Martínez, Mastorakis, Mathieu, Matsakis, Mavrou, Hans-Peter Mayer, Xaver Mayer, Mayol i Raynal, Medina Ortega, Meijer, Messner, Miller, Modrow, Mombaur, Moraes, Morera Català, Müller, Mulder, Naïr, Napoletano, Napolitano, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Newton Dunn, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, Niebler, Nisticò, Nobilia, Nordmann, Olsson, Onesta, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Oviir, Paasilinna, Paciotti, Pack, Paisley, Palečková, Papayannakis, Pasternak, Patakis, Patrie, Paulsen, Pęczak, Pérez Royo, Perry, Pesälä, Alojz Peterle, Pex, Pieniążek, Pirker, Piscarreta, Plokšto, Plooij-van Gorsel, Podgórski, Podobnik, Poettering, Pohjamo, Pomés Ruiz, Poos, Pospíšil, Posselt, Prets, Protasiewicz, Provan, Puerta, Purvis, Pusz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Randzio-Plath, Rapkay, Raschhofer, Read, Redondo Jiménez, Janno Reiljan, Ribeiro, Rögnerová, de Roo, Roth-Behrendt, Rothe, Rothley, Roure, Rousseaux, Rovsing, Rübig, Ruffolo, Rutelli, Saint-Josse, Sakellariou, Sandberg-Fries, Sandbæk, Sanders-ten Holte, Santer, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savi, Sbarbati, Scallon, Scarbonchi, Schaffner, Scheele, Schierhuber, Schleicher, Gerhard Schmid, Herman Schmid, Olle Schmidt, Schörling, Schulz, Schwaiger, Sedlickas, Sefzig, Seppänen, Ševc, Sichrovsky, Siekierski, Simpson, Širca, Sjöstedt, Skinner, Šlesere, Smet, Smoleń, Smorawiński, Sörensen, Sokolovskis, Sommer, Soriano Gil, Souchet, Souladakis, Speroni, Staes, Stauner, Stenmarck, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stirbois, Stockmann, Sturdy, Sudre, Šulák, Suominen, Surján, Svoboda, Swiebel, Swoboda, Szabó, Szájer, Szczygło, Szent-Iványi, Sørensen, Tabajdi, Tannock, Terrón i Cusí, Theato, Theorin, Thomas-Mauro, Thorning-Schmidt, Thors, Thyssen, Titley, Tomaka, Tomczak, Torres Marques, Trakatellis, Trentin, Twinn, Uca, Vaculík, Vadai, Väyrynen, Vairinhos, Vallvé, Valys, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, George Varnava, Vastagh, Vatanen, Vattimo, Vella, Veltroni, van Velzen, Vėsaitė, Vidal-Quadras Roca, Vila Abelló, Vinci, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Volcic, Wachtmeister, Wallis, Watson, Weiler, Wenderlich, Wenzel-Perillo, Whitehead, Widuch, Wieland, Wiersma, Wijkman, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wiśniowska, Wittbrodt, von Wogau, Wuori, Wurtz, Wynn, Zabell, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Żenkiewicz, Žiak, Zimmerling, Zissener, Zorba.
PŘÍLOHA I
POSLANCI JMENOVANÍ NOVÝMI ČLENSKÝMI STÁTY
ČESKÁ REPUBLIKA
BENEŠ Miroslav
EKERT Milan
FAJMON Hynek
FALBR Richard
HOLÁŇ Vilém
KONEČNÁ Kateřina
KROUPA Daniel
LACHNIT Petr
LAŠTŮVKA Vladimír
LOBKOWICZ Jaroslav
MALLOTOVÁ Helena
MAŠTÁLKA Jiří
OUZKÝ Miroslav
PALEČKOVÁ Alena
POSPÍŠIL Jiří
RANSDORF Miloslav
RÖGNEROVÁ Helena
ROUČEK Libor
SEFZIG Luděk
ŠULÁK Petr
SVOBODA Pavel
TITZ Miloš
VACULÍK Josef
ZAHRADIL Jan
ESTONSKO
BERG Eiki
ILVES Toomas Hendrik
LAAR Mart
OVIIR Siiri
REILJAN Janno
SAVI Toomas
KYPR
CHRISTODOULIDIS Doros
CHRISTOFOROU Lefteris
DEMETRIOU Panayiotis
MATSAKIS Marios
MAVROU Eleni
VARNAVA George
LOTYŠSKO
CILEVIČS Boriss
GOLDE Silva
KĀPOSTS Andis
KIRŠTEINS Aleksandrs
KĻAVIŅŠ Paulis
KRASTS Guntars
LIEPIŅA Liene
ŠLESERE Inese
SOKOLOVSKIS Juris
LITVA
BASTYS Mindaugas
BOBELIS Kazys Jaunutis
DIDŽIOKAS Gintaras
KRIŠČIŪNAS Kęstutis
KUZMICKAS Kęstutis
KVIETKAUSKAS Vytautas
LANDSBERGIS Vytautas
LYDEKA Arminas
MALDEIKIS Eugenijus
PLOKŠTO Artur
SEDLICKAS Romanas Algimantas
VALYS Antanas
VĖSAITĖ Birutė
MAĎARSKO
BAGÓ Zoltán
BALLA Mihály
BALSAI István
CZINEGE Imre
ÉKES József
EÖRSI Mátyás
FAZAKAS Szabolcs
GRUBER Attila László
GURMAI Zita
GYÜRK András
HEGYI Gyula
KELEMEN András
KÓSÁNÉ KOVÁCS Magda
MANNINGER Jenő
NÉMETH Zsolt
ŐRY Csaba
SURJÁN László
SZABÓ Zoltán
SZÁJER József
SZENT-IVÁNYI István
TABAJDI Csaba Sándor
VADAI Ágnes
VÁRI Gyula
VASTAGH Pál
MALTA
ATTARD-MONTALTO John
AZZOPARDI Jason
BONNICI Josef
DE MARCO Mario
VELLA George William
POLSKO
BIELA Adam
BIELAN Adam Jerzy
CHRONOWSKI Andrzej
CHRZANOWSKI Zbigniew
CIBOROWSKA Danuta
CIEMNIAK Grażyna Jolanta
CYBULSKI Zygmunt Alojzy
DRZĘŹLA Bernard
FILIPEK Krzysztof
GADZINOWSKI Piotr
GAŁAŻEWSKI Andrzej Józef
GAWŁOWSKI Andrzej Karol
GIERTYCH Maciej Marian
GRABOWSKA Genowefa
GRZEBISZ-NOWICKA Zofia
GRZYB Andrzej
IWIŃSKI Tadeusz
JASKIERNIA Jerzy
KALISZ Ryszard Roman
KAMIŃSKI Michał Tomasz
KLICH Bogdan Adam
KŁOPOTEK Eugeniusz
KLUKOWSKI Wacław
KOWALSKA Bronisława
KUBICA Józef Jerzy
LEPPER Andrzej Zbigniew
LEWANDOWSKI Janusz
LIBERADZKI Bogusław Marian
LIBICKI Marcin
LISAK Janusz Stanisław
LITWINIEC Bogusław
ŁYŻWIŃSKI Stanisław
MACIEREWICZ Antoni
PASTERNAK Agnieszka
PĘCZAK Andrzej Lech
PIENIĄŻEK Jerzy
PODGÓRSKI Bogdan Leszek
PROTASIEWICZ Jacek
PUSZ Sylwia
RUTKOWSKI Krzysztof
SIEKIERSKI Czesław
SMOLEŃ Robert
SMORAWIŃSKI Jerzy Kazimierz
SZCZYGŁO Aleksander Marek
TOMAKA Jan Walenty
TOMCZAK Witold
WENDERLICH Jerzy Jan
WIDUCH Marek Damian
WIKIŃSKI Marek Michał
WINIARCZYK-KOSSAKOWSKA Małgorzata
WIŚNIOWSKA Genowefa
WITTBRODT Edmund Kazimierz
WOJCIECHOWSKI Janusz Czeskaw
ŻENKIEWICZ Marian
SLOVINSKO
BREJC Mihael
GERMIČ Ljubo
HORVAT Franc
JAKIČ Roman
PETERLE Alojz
PODOBNIK Janez
ŠIRCA Majda
SLOVENSKO
A. NAGY László
BAUER Edit
BEŇOVÁ Monika
BROCKA Július
FICO Róbert
GAĽA Milan
GALBAVÝ Tomáš
HERIBAN Jozef
KOZLÍK Sergej
KUBOVIČ Pavol
ŠEVC Jozef
VETEŠKA Viliam
ZĀBORSKĀ Anna
ŽIAK Rudolf
PŘÍLOHA II
SLOŽENÍ PARLAMENTNÍCH VÝBORŮ
PPE-DE |
BERG Eiki DEMETRIOU Panayotis GOLDE Silva KLICH Bogdan NÉMETH Zsolt PETERLE Alojz POSPÍŠIL Jiří |
PSE |
ILVES Toomas Hendrik IWIŃSKI Tadeusz JASKIERNIA Jerzy ROUČEK Libor VADAI Agnes VALYS Antanas VARNAVA George |
ELDR |
ŠIRCA Majda |
GUE/NGL |
CHRISTODOULIDES Doros |
NI |
RUTKOWSKI Krzysztof |
PPE-DE |
CHRONOWSKI Andrzej DE MARCO Mario FAJMON Hynek KIRŠTEINS Aleksandrs SURJÁN László |
PSE |
FAZAKAS Szabolcs PĘCZAK Andrzej PLOKŠTO Artur WIKIŃSKI Marek |
ELDR |
MALDEIKIS Eugenijus |
NI |
KOZLÍK Sergej |
PPE-DE |
BENEŠ Miroslav WOJCIECHOWSKI Janusz |
PSE |
LISAK Janusz WINIARCZYK-KOSSAKOWSKA Małgorzata |
NI |
BIELA Adam |
PPE-DE |
A. NAGY László CHRISTOFOROU Lefteris GRZYB Andrzej LANDSBERGIS Vytautas LIEPINA Liene SZÁJER József |
PSE |
CILEVIČS Boriss FICO Róbert KALISŻ Ryszard PASTERNAK Agnieszka VÁRI Gyula |
ELDR |
JAKIČ Roman |
PPE-DE |
BONNICI Josef LAAR Mart OUZKÝ Miroslav PROTASIEWICZ Jacek SIEKIERSKI Czesław |
PSE |
CYBULSKI Zygmunt HORVAT Franc (Feri) LAŠTŮVKA Vladimír WIDUCH Marek |
ELDR |
HERIBAN Jozef |
NI |
ŁYŻWIŃSKI Stanisław |
PPE-DE |
BAGÓ Zoltán GAŁAŻEWSKI Andrzej LOBKOWICZ Jaroslav ZAHRADIL Jan |
PSE |
ATTARD-MONTALTO John GRABOWSKA Genowefa SMOLEŃ Robert ŠULÁK Petr |
ELDR |
EÖRSI Mátyás |
PPE-DE |
GRUBER Attila LEWANDOWSKI Janusz Antoni WITTBRODT Edmund |
PSE |
DRZĘŹLA Bernard TITZ Miloš VĖSAITĖ Birutė ŻENKIEWICZ Marian |
ELDR |
SZENT-IVÁNYI István |
GUE/NGL |
RANSDORF Miloslav |
UEN |
LIBICKI Marcin REILJAN Janno |
NI |
VETEŠKA Wiliam |
PPE-DE |
BAUER Edit BREJC Mihael CHRZANOWSKI Zbigniew ŐRY Csaba PALEČKOVÁ Alena |
PSE |
BEŇOVÁ Monika CIBOROWSKA Danuta FALBR Richard KÓSÁNÉ KOVÁCS Magda KOWALSKA Bronisława |
ELDR |
GERMIČ Ljubo |
GUE/NGL |
KONEČNÁ Kateřina |
NI |
LEPPER Andrzej |
PPE-DE |
ÉKES József MANNINGER Jenő SEFZIG Luděk SLESERE Inese TOMAKA Jan |
PSE |
BASTYS Mindaugas CIEMNIAK Grażyna CZINEGE Imre HEGYI Gyula VELLA George |
ELDR |
KUZMICKAS Kęstutis MATSAKIS Marios |
GUE/NGL |
MAVROU Eleni |
NI |
GIERTYCH Maciej |
PPE-DE |
DIDŽIOKAS Gintaras KELEMEN András KĻAVIŅŠ Paulis KŁOPOTEK Eugeniusz VACULÍK Josef |
PSE |
EKERT Milan GRZEBISZ-NOWICKA Zofia PIENIĄŻEK Jerzy TABAJDI Csaba |
GUE/NGL |
ŠEVC Jozef |
Verts/ALE |
KĀPOSTS Andis |
NI |
KLUKOWSKI Wacław |
PPE-DE |
CHRZANOWSKI Zbigniew AZZOPARDI Jason |
PSE |
PIENIĄŻEK Jerzy |
PPE-DE |
AZZOPARDI Jason BOBELIS Kazys Jaunutis KUBOVIČ Pavol PODOBNIK Janez SVOBODA Pavel |
PSE |
GURMAI Zita KRIŠČIŪNAS Kęstutis LACHNIT Petr LIBERADZKI Bogusław PUSZ Sylwia |
ELDR |
KVIETKAUSKAS Vytautas |
GUE/NGL |
MAŠTÁLKA Jiří |
UEN |
BIELAN Adam ZIAK Rudolf |
NI |
FILIPEK Krzysztof |
PPE-DE |
GALBAVÝ Tomáš GYÜRK András MALLOTOVÁ Helena SMORAWIŃSKI Jerzy |
PSE |
PODGÓRSKI Bogdan SZABÓ Zoltán WENDERLICH Jerzy |
ELDR |
OVIIR Siiri |
NI |
TOMCZAK Witold |
PPE-DE |
BALLA Mihály GAĽA Milan HOLÁŇ Vilém |
PSE |
GADZINOWSKI Piotr LITWINIEC Bogusław |
ELDR |
SAVI Toomas |
UEN |
KAMIŃSKI Michał Tomasz |
NI |
MACIEREWICZ Antoni |
PPE-DE |
BALSAI István BROCKA Július KROUPA Daniel |
PSE |
GAWŁOWSKI Andrzej KUBICA Józef VASTAGH Pál |
ELDR |
LYDEKA Arminas |
UEN |
SZCZYGŁO Aleksander Marek |
NI |
WISNIOWSKA Genowefa |
PPE-DE |
BONNICI Josef ŐRY Csaba ZĀBORSKĀ Anna |
PSE |
GURMAI Zita KOWALSKA Bronisława |
PPE-DE |
BALSAI István |
PSE |
CILEVIČS Boriss GADZINOWSKI Piotr |
Úterý 4. května 2004
7.4.2005 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 85/16 |
ZÁPIS
(2005/C 85 E/02)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Pat COX
předseda
1. Zahájení zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 10.10 hodin.
2. Předložení dokumentů
Výbor pro rozpočtovou kontrolu předložil tento dokument:
— |
Doporučení Radě týkající se nominace deseti kandidátů na členy Evropského účetního dvora [C5-0197 à 0206/2004 — 2004/0809A-I(CNS)] — Výbor pro rozpočtovou kontrolu. Zpravodajka: Diemut R. Theato (A5-0283/2004). |
3. Pocta Jeanu Monnetovi a vzpomínka na dvacáté výročí návrhu smlouvy o založení Evropské unie (1984 — zpravodaj: Altiero Spinelli) (rozprava)
Předseda učinil prohlášení ve kterém vyjádřil poctu Jeanu Monnetovi a Altieru Spinellimu a vzpomněl dvacáté výročí návrhu Smlouvy o založení Evropské unie.
Vystoupili: Dick Roche (úřadující předseda Rady) a Loyola de Palacio (místopředsedkyně Komise).
Vystoupili tito poslanci: Giorgio Napolitano, předseda výboru AFCO, Íñigo Méndez de Vigo, za skupinu PPE-DE, Richard Corbett, za skupinu PSE, Willy C.E.H. De Clercq, za skupinu ELDR, Sylvia-Yvonne Kaufmann, za skupinu GUE/NGL, Johannes Voggenhuber, za skupinu Verts/ALE, Gerard Collins, za skupinu UEN, Jens-Peter Bonde, za skupinu EDD, Marco Pannella, nezařazený, a John Hume.
Rozprava je uzavřena.
PŘEDSEDNICTVÍ: David W. MARTIN
místopředseda
4. Budoucnost rozšířené Unie (Obecná rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Směřování k evropské Ústavě
Prohlášení Rady a Komise: Rozšířená Evropa a sousedství
Prohlášení Komise: Evropský hospodářský a sociální model
Prohlášení Komise: Svoboda a bezpečnost občanů Unie
Dick Roche (úřadující předseda Rady) a António Vitorino (člen Komise) učinili prohlášení na téma: Směřování k evropské Ústavě
Vystoupili: Hans-Gert Poettering, za skupinu PPE-DE, Enrique Barón Crespo, za skupinu PSE, Andrew Nicholas Duff, za skupinu ELDR, Francis Wurtz, za skupinu GUE/NGL, Monica Frassoni, za skupinu Verts/ALE, a Rudolf Žiak za skupinu UEN.
PŘEDSEDNICTVÍ: Giorgos DIMITRAKOPOULOS
místopředseda
Vystoupili: William Abitbol, za skupinu EDD, Georges Berthu, nezařazený, Timothy Kirkhope, Klaus Hänsch, Cecilia Malmström, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Nelly Maes (jelikož řada poslanců mávala regionálními vlajkami, předseda je požádal, aby od toho upustili, poslanci tak učinili), Aleksander Marek Szczygło, Nigel Paul Farage, Adam Biela, Jozsef Szajer, Genowefa Grabowska, Claude Turmes, Hans-Peter Martin, Elmar Brok, Proinsias De Rossa, Bruno Gollnisch, Zbigniew Chrzanowski, Pál Vastagh, José María Gil-Robles Gil-Delgado, Carlos Carnero González, Alojz Peterle, Franc Horvat, Antonio Tajani, Panayiotis Demetriou, Thierry Cornillet a Jason Azzopardi.
Rozprava byla přerušena v tomto bodu, protože nastal čas hlasování.
Bude pokračovat v 15.00 hodin (bod 13).
PŘEDSEDNICTVÍ: Pat COX
předseda
5. Přivítání
Předseda jménem Parlamentu přivítal švédskou princeznu Victorii, která byla přítomna na galerii určené pro oficiální návštěvy.
6. Písemná prohlášení a nevyřízené písemné a ústní otázky
Předseda upozornil, že podle článku 185 jednacího řádu, písemná prohlášení, která nebyla podepsána většinou poslanců Parlamentu, písemné otázky, které nebyly zodpovězeny a ústní otázky s rozpravou, které nebudou projednány v rozpravě do 5. května 2004, se nebudou brát v potaz.
7. Rozhodnutí o naléhavém postupu (článek 112 jednacího řádu) (postup)
Žádost o naléhavý postup
— |
Návrh rozhodnutí Rady o uzavření dohody mezi Evropským společenstvím a Spojenými státy americkými o zpracování a přenosu údajů PNR leteckými společnostmi Úřadu pro cla a ochranu státní hranice amerického Ministerstva vnitřní bezpečnosti [COM(2004) 190 — C5-0162/2004 — 2004/0064(CNS)] — Výbor pro občanská práva a svobody, spravedlnost a vnitřní věci. |
Předseda oznámil, že na základě formálního právního stanoviska, o které požádal k otázce předložené Sarah Ludford (bod 15 zápisu ze zasedání ze dne 03. 05. 2004), všichni přítomní poslanci, včetně poslanců z nových členských států, jsou oprávněni účastnit se na tomto rozhodnutí o naléhavém postupu.
Vystoupili tito poslanci: k žádosti o naléhavý postup Johanna L.A. Boogerd-Quaak (zpravodajka), která uvedla, že nejsou k dispozici všechny jazykové verze návrhu rozhodnutí, a Hubert Pirker, za skupinu PPE-DE.
Předseda oznámil, že bez ohledu na výsledek hlasování to nemění nic na skutečnosti, že tato žádost byla předložena Soudnímu dvoru Evropských společenství.
Elektronickým hlasováním (301 pro, 343 proti, 18 zdržení se), byla žádost o naléhavý postup zamítnuta.
Předseda se vrátil k připomínce Johanny L.A. Boogerd-Quaak (zpravodajky) a uvedl, že k tomuto tématu byla stanovena přechodná ustanovení (článek 117a jednacího řádu).
8. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze I zápisu.
8.1. Návrh na vyslovení nedůvěry Komisi (hlasování)
Návrh na vyslovení nedůvěry B5-0189/2004
Rozprava se konala dne 21. dubna 2004(bod 23 zápisu ze zasedání ze dne 21.4.2004)
(vyžadována kvalifikovaná většina)
(podrobnosti hlasování: příloha I)
NÁVRH NA VYSLOVENÍ NEDŮVĚRY B5-0189/2004
zamítnutý
Vystoupil: Olivier Duhamel.
PŘEDSEDNICTVÍ: Alejo VIDAL-QUADRAS ROCA
místopředseda
Vystoupil: Bruno Gollnisch k vystoupení Oliviera Duhamela.
9. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně vyjdou podle čl. 137 odst. 3 jednacího řádu v doslovném záznamu z tohoto zasedání.
Ústní vysvětlení hlasování:
Návrh na vyslovení nedůvěry Komisi B5-0189/2004
— |
Daniel J. Hannan, Christopher Heaton-Harris, Robert Goodwill, Theresa Villiers, Roger Helmer, Martin Callanan, Bruno Gollnisch. |
10. Opravy hlasování
Tito poslanci navrhli opravy hlasování:
— |
Návrh na vyslovení nedůvěry Komisi — B5-0189/2004 pro: Alexandre Varaut proti: Fernando Pérez Royo |
(Zasedání bylo přerušeno ve 13.45 hodin a pokračovalo v 15.00 hodin.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Renzo IMBENI
místopředseda
11. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Zápis z předchozího zasedání byl schválen.
12. Jednominutové projevy k důležitým otázkám politické povahy
Tito poslanci, kteří chtěli upozornit Parlament na důležitou otázku politické povahy, hovořili podle článku 121a v jednominutovém projevu:
Marie-Françoise Duthu, Monica Frassoni a Marios Matsakis, který se vyjádřil k předchozím projevům.
13. Budoucnost rozšířené Unie (Obecná rozprava) (pokračování rozpravy)
Poul Nielson (člen Komise) a Dick Roche (úřadující předseda Rady) učinili prohlášení na téma: Rozšířená Evropa a sousedství.
Vystoupili: James E.M. Elles, za skupinu PPE-DE, Gary Titley, za skupinu PSE, Cecilia Malmström, za skupinu ELDR, Eleni Mavrou, za skupinu GUE/NGL, Monica Frassoni, za skupinu Verts/ALE, Bastiaan Belder, za skupinu EDD, Philip Claeys, nezařazený, Eiki Berg, Andrzej Karol Gawłowski, Marios Matsakis, Hans Modrow, Juris Sokolovskis, Witold Tomczak, který po svém vystoupení přinesl k předsednickému stolu dva křesťanské kříže, a Markus Ferber.
PŘEDSEDNICTVÍ: Charlotte CEDERSCHIÖLD
místopředsedkyně
Vystoupili: Pervenche Berès, který protestoval proti iniciativě Witolda Tomczaka, Pasqualina Napoletano, Andrew Nicholas Duff, Arlette Laguiller, Joost Lagendijk, Wacław Klukowski, Per Stenmarck, Libor Rouček, Toomas Savi, Nikolaos Chountis, Antoni Macierewicz, Nelly Maes, József Ékes, Margrietus J. van den Berg, Inger Schörling, Arie M. Oostlander, George Varnava, Elisabeth Schroedter, Lefteris Christoforou, Jacques F. Poos, Philippe Morillon, Birutė Vėsaitė, Aleksandrs Kiršteins, Ioannis Souladakis, Vilém Holėň a Toomas Hendrik Ilves.
PŘEDSEDNICTVÍ: Catherine LALUMIÈRE
místopředsedkyně
Vystoupili: Ursula Stenzel, Mario de Marco a Poul Nielson.
Stavros Dimas (člen Komise) učinil prohlášení na téma: Evropský hospodářský a sociální model.
Vystoupili: Françoise Grossetête, za skupinu PPE-DE, Robert Goebbels, za skupinu PSE, Anne Elisabet Jensen, za skupinu ELDR, Sylviane H. Ainardi, za skupinu GUE/NGL, Reinhold Messner, za skupinu Verts/ALE, Guntars Krasts, za skupinu UEN, Johannes (Hans) Blokland, za skupinu EDD, Andrzej Lepper, nezařazený a Mart Laar.
PŘEDSEDNICTVÍ: Ingo FRIEDRICH
místopředseda
Vystoupili: Grażyna Jolanta Ciemniak, Jacqueline Rousseaux, Camilo Nogueira Román, Adam Jerzy Bielan, Sergej Kozlík, Marianne L.P. Thyssen, Giorgos Katiforis, Janno Reiljan, Janez Podobnik, Zoltán Szabó, Marcin Libicki, Csaba Őry, Pervenche Berčs, Czesław Adam Siekierski, Richard Falbr, Franco Marini, Riitta Myller, Josef Bonnici, George William Vella, Jenő Manninger, Jan Andersson a Inese Šlesere.
PŘEDSEDNICTVÍ: Alonso José PUERTA
místopředseda
Vystoupili: Róbert Fico, Sérgio Ribeiro, Georg Jarzembowski, Eugeniusz Kłopotek, Daniel Kroupa, Astrid Lulling a Stavros Dimas.
António Vitorino (člen Komise) učinil prohlášení na téma: Svoboda a bezpečnost občanů Unie.
Vystoupili: Jorge Salvador Hernįndez Mollar, za skupinu PPE-DE, Robert J.E. Evans, za skupinu PSE, István Szent-Iványi, za skupinu ELDR, Enric Morera Catalą, za skupinu Verts/ALE, Jan Zahradil, Agnes Vadai, Sarah Ludford, Patricia McKenna, Ian R.K. Paisley, Christian Ulrik von Boetticher, Anna Karamanou, Astrid Thors, Liene Liepiņa, Boriss Cilevičs, Bill Newton Dunn, Edmund Kazimierz Wittbrodt, Giacomo Santini, Carlos Coelho, Jacek Protasiewicz, Mihael Brejc a António Vitorino.
Rozprava je uzavřena.
14. Pořad jednání příštího zasedání
Pořad jednání na další den je schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 344.780/OJME).
15. Konec zasedání
Zasedání skončilo ve 20.30 hodin.
Julian Priestley
generální tajemník
Pat Cox
předseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Aaltonen, Abitbol, Adam, Aguiriano Nalda, Nuala Ahern, Ainardi, Almeida Garrett, Alyssandrakis, A. Nagy, Andersen, Andersson, Andreasen, André-Léonard, Andrews, Aparicio Sánchez, Arvidsson, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Auroi, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Bakopoulos, Balfe, Balsai, Baltas, Banotti, Barón Crespo, Bartolozzi, Bastos, Bastys, Bauer, Bayona de Perogordo, Beazley, Bébéar, Belder, Beneš, Beňová, Berend, Berenguer Fuster, Berès, van den Berg, Berg, Bergaz Conesa, Berger, Berlato, Bernié, Berthu, Bertinotti, Beysen, Biela, Bielan, Bigliardo, Blak, Blokland, Kazys Jaunutis Bobelis, Bodrato, Böge, Bösch, von Boetticher, Bonde, Bonino, Bonnici, Boogerd-Quaak, Bordes, Borghezio, van den Bos, Boumediene-Thiery, Bowis, Bradbourn, Mihael Brejc, Bremmer, Breyer, Brie, Brocka, Brok, Buitenweg, Bullmann, Bushill-Matthews, Busk, Butel, Callanan, Camisón Asensio, Camre, Cardoso, Carlotti, Carnero González, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Caudron, Caullery, Cauquil, Cederschiöld, Celli, Cercas, Cerdeira Morterero, Ceyhun, Chichester, Chountis, Christoforou, Chronowski, Zbigniew Chrzanowski, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Claeys, Clegg, Cocilovo, Coelho, Collins, Corbett, Corbey, Cornillet, Corrie, Paolo Costa, Coûteaux, Cox, Crowley, Cushnahan, Cybulski, Czinege, van Dam, Darras, Daul, Davies, De Clercq, Dehousse, De Keyser, Dell'Alba, de Marco, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deva, De Veyrac, Dhaene, Didžiokas, Díez González, Di Lello Finuoli, Dillen, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duff, Duhamel, Duin, Dupuis, Duthu, Dybkjær, Ebner, Echerer, Ekert, Ékes, El Khadraoui, Elles, Eörsi, Eriksson, Esclopé, Ettl, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert J.E. Evans, Färm, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernández Martín, Ferrández Lezaun, Ferreira, Ferrer, Fico, Fiebiger, Figueiredo, Filipek, Fiori, Fitzsimons, Flemming, Flesch, Florenz, Formentini, Foster, Fourtou, Fraisse, Frassoni, Friedrich, Fruteau, Gadzinowski, Gahler, Gahrton, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Garaud, García-Margallo y Marfil, García-Orcoyen Tormo, Gargani, Garot, Garriga Polledo, Gawłowski, Gebhardt, Germič, Ghilardotti, Giertych, Gill, Gillig, Gil-Robles Gil-Delgado, Glante, Glase, Goebbels, Goepel, Görlach, Golde, Gollnisch, Gomolka, Goodwill, Gorostiaga Atxalandabaso, Gouveia, Genowefa Grabowska, Graefe zu Baringdorf, Graça Moura, Gröner, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzebisz-Nowicka, Grzyb, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hager, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Heriban, Hermange, Hernández Mollar, Herranz García, Herzog, Hieronymi, Hoff, Holáň, Honeyball, Hortefeux, Horvat, Howitt, Hudghton, Hughes, Huhne, van Hulten, Hume, Hyland, Iivari, Ilves, Imbeni, Inglewood, Isler Béguin, Iwiński, Izquierdo Collado, Izquierdo Rojo, Jackson, Jakič, Jarzembowski, Jerzy Jaskiernia, Jean-Pierre, Jeggle, Jensen, Jöns, Jové Peres, Kaldi, Kamiński, Kāposts, Karamanou, Karas, Karlsson, Kastler, Katiforis, Kaufmann, Kauppi, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Keßler, Khanbhai, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Kiršteins, Klamt, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Klukowski, Knolle, Koch, Konečná, Konrad, Korakas, Korhola, Kósáné Kovács, Koukiadis, Koulourianos, Kowalska, Kozlík, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kriščiūnas, Krivine, Kronberger, Daniel Kroupa, Kubica, Kubovič, Kuckelkorn, Kuhne, Kuntz, Kuzmickas, Kvietkauskas, Laar, Lachnit, Lage, Lagendijk, Laguiller, Lalumière, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lang, Lange, Langen, de La Perriere, Laschet, Laštůvka, Lavarra, Lechner, Lehne, Leinen, Lepper, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Liepiņa, Liese, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lobkowicz, Lucas, Ludford, Lulling, Lund, Lydeka, Lynne, Łyżwiński, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McCartin, MacCormick, Macierewicz, McKenna, McMillan-Scott, McNally, Maes, Maldeikis, Malliori, Mallotová, Malmström, Manders, Manisco, Erika Mann, Manninger, Thomas Mann, Marinho, Marini, Marinos, Markov, Marques, Marset Campos, David W. Martin, Hans-Peter Martin, Hugues Martin, Martinez, Martínez Martínez, Maštálka, Mastorakis, Mathieu, Matikainen-Kallström, Matsakis, Mavrou, Hans-Peter Mayer, Xaver Mayer, Mayol i Raynal, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Menrad, Messner, Miguélez Ramos, Miller, Miranda de Lage, Modrow, Mombaur, Monsonís Domingo, Montfort, Moraes, Morera Català, Morgan, Morgantini, Morillon, Müller, Mulder, Muscardini, Musumeci, Myller, Naïr, Napoletano, Napolitano, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Newton Dunn, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, Niebler, Nisticò, Nobilia, Nogueira Román, Nordmann, Obiols i Germà, Ojeda Sanz, Olsson, Ó Neachtain, Onesta, Oomen-Ruijten, Oostlander, Oreja Arburúa, Ortuondo Larrea, Őry, O'Toole, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pacheco Pereira, Paciotti, Pack, Paisley, Palečková, Pannella, Papayannakis, Parish, Pasqua, Pasternak, Pastorelli, Patakis, Patrie, Paulsen, Pęczak, Pérez Álvarez, Pérez Royo, Perry, Pesälä, Alojz Peterle, Pex, Piecyk, Pieniążek, Pirker, Piscarreta, Pittella, Plokšto, Plooij-van Gorsel, Podestà, Podgórski, Podobnik, Poettering, Pohjamo, Poignant, Pomés Ruiz, Poos, Pospíšil, Prets, Procacci, Pronk, Protasiewicz, Provan, Puerta, Purvis, Pusz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Randzio-Plath, Ransdorf, Rapkay, Raschhofer, Read, Redondo Jiménez, Janno Reiljan, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riis-Jørgensen, Rocard, Rod, Rögnerová, de Roo, Roth-Behrendt, Rothe, Rothley, Rouček, Roure, Rousseaux, Rovsing, Rübig, Rühle, Ruffolo, Rutelli, Rutkowski, Sacrédeus, Saint-Josse, Sakellariou, Sandberg-Fries, Sandbæk, Sanders-ten Holte, Santer, Santini, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Savi, Sbarbati, Scallon, Scarbonchi, Schaffner, Scheele, Schierhuber, Schleicher, Gerhard Schmid, Herman Schmid, Olle Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schörling, Ilka Schröder, Jürgen Schröder, Schroedter, Schulz, Schwaiger, Sedlickas, Sefzig, Seppänen, Ševc, Sichrovsky, Siekierski, Simpson, Širca, Sjöstedt, Skinner, Šlesere, Smet, Smoleń, Smorawiński, Sörensen, Sokolovskis, Sommer, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souchet, Souladakis, Sousa Pinto, Speroni, Staes, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stirbois, Stockmann, Stockton, Sturdy, Sudre, Šulák, Suominen, Surján, Svoboda, Swiebel, Swoboda, Szabó, Szájer, Szczygło, Szent-Iványi, Sørensen, Tabajdi, Tajani, Tannock, Terrón i Cusí, Theato, Theorin, Thomas-Mauro, Thorning-Schmidt, Thors, Thyssen, Titford, Titley, Tomaka, Tomczak, Torres Marques, Trakatellis, Trentin, Twinn, Uca, Vachetta, Vaculík, Vadai, Väyrynen, Vairinhos, Valenciano Martínez-Orozco, Vallvé, Valys, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varaut, Varela Suanzes-Carpegna, Vári, George Varnava, Vastagh, Vatanen, Vattimo, Vella, van Velzen, Vėsaitė, de Veyrinas, Vidal-Quadras Roca, Vila Abelló, Villiers, Vinci, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Volcic, Wachtmeister, Wallis, Walter, Watson, Watts, Weiler, Wenderlich, Wenzel-Perillo, Whitehead, Widuch, Wieland, Wiersma, Wijkman, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wiśniowska, Wittbrodt, von Wogau, Janusz Czeskaw Wojciechowski, Wuermeling, Wuori, Wurtz, Wyn, Wynn, Xarchakos, Zabell, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Żenkiewicz, Žiak, Zimmerling, Zissener, Zorba, Zrihen.
PŘÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (…, …, …) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH (…, …, …) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚC |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Návrh na vyslovení nedůvěry Komisi
Návrh na vyslovení nedůvěry (B5-0189/2004)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH, atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
hlasování: návrh na vyslovení nedůvěry (najednou) |
JH |
- |
88, 515, 63 |
Vyžadovaná většina: dvě třetiny odevzdaných hlasů, které představují většinu všech poslanců Parlamentu (viz čl. 34 odst. 7 jednacího řádu)
PŘÍLOHA II
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. B5-0189/2004 — Návrh na vyslovení nedůvěry Komisi
Pro: 88
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Saint-Josse, Sandbæk, Titford
GUE/NGL: Alyssandrakis, Blak, Bordes, Cauquil, Eriksson, Korakas, Krarup, Krivine, Laguiller, Meijer, Patakis, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Sjöstedt, Vachetta
NI: Berthu, Biela, Borghezio, Claeys, Dillen, Filipek, Giertych, Gollnisch, Hager, Klukowski, Kronberger, Lang, de La Perriere, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Sichrovsky, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Varaut, Wiśniowska
PPE-DE: Callanan, Goodwill, Hannan, Heaton-Harris, Helmer, Nicholson, Sacrédeus, Scallon, Schleicher, Stauner, Villiers
PSE: Dehousse
UEN: Bielan, Bigliardo, Camre, Caullery, Kamiński, Libicki, Pasqua, Reiljan, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Duthu, Gahrton, Hudghton, MacCormick, McKenna, Mayol i Raynal, Schörling
Procti: 515
EDD: Mathieu
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Clegg, Costa Paolo, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Eörsi, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Huhne, Jakič, Jensen, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nicholson of Winterbourne, Nordmann, Olsson, Oviir, Paulsen, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Procacci, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Rutelli, Sanders-ten Holte, Sbarbati, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Virrankoski, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Bertinotti, Caudron, Di Lello Finuoli, Fraisse, Jové Peres, Kaufmann, Koulourianos, Manisco, Markov, Marset Campos, Morgantini, Naïr, Papayannakis, Puerta, Scarbonchi, Ševc, Vinci
NI: Beysen, Dell'Alba, Della Vedova, Dupuis, Kozlík, Pannella
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Beneš, Berend, Bodrato, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Brejc, Bremmer, Brocka, Brok, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chronowski, Chrzanowski, Cornillet, Cushnahan, Daul, de Marco, Deprez, De Sarnez, Descamps, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Ebner, Ékes, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Flemming, Florenz, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, García-Margallo y Marfil, García-Orcoyen Tormo, Garriga Polledo, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Gomolka, Gouveia, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hansenne, Hatzidakis, Hermange, Hernández Mollar, Herranz García, Hieronymi, Holáň, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Karas, Kastler, Kauppi, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Kiršteins, Klamt, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Lamassoure, Langen, Laschet, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lobkowicz, Lulling, Maat, McCartin, Mallotová, Manninger, Mann, Marini, Marinos, Marques, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Méndez de Vigo, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Niebler, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Oreja Arburúa, Őry, Pack, Palečková, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Pirker, Piscarreta, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Redondo Jiménez, Rovsing, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Schaffner, Schierhuber, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stenmarck, Stenzel, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Theato, Thyssen, Tomaka, Trakatellis, Vaculík, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, van Velzen, de Veyrinas, Vidal-Quadras Roca, Vila Abelló, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Xarchakos, Zabell, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berenguer Fuster, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Carlotti, Carnero González, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Cercas, Cerdeira Morterero, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, De Keyser, De Rossa, Désir, Dhaene, Díez González, Drzęźla, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Fruteau, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Glante, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Howitt, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Ilves, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Lavarra, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Mann, Marinho, Martin David W., Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Miller, Miranda de Lage, Moraes, Müller, Myller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Piecyk, Pieniążek, Pittella, Plokšto, Podgórski, Poignant, Poos, Prets, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Rocard, Roth-Behrendt, Rothe, Rothley, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Souladakis, Stihler, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valenciano Martínez-Orozco, Valys, Van Lancker, Vári, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Walter, Watts, Weiler, Wenderlich, Whitehead, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Crowley, Hyland, Krasts, Queiró, Ribeiro e Castro
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Breyer, Buitenweg, Celli, Echerer, Evans Jillian, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, Lambert, Maes, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Ortuondo Larrea, de Roo, Rühle, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Voggenhuber, Wyn
Zdržel se: 63
ELDR: Lynne, Maldeikis
GUE/NGL: Brie, Chountis, Fiebiger, Konečná, Maštálka, Modrow, Ribeiro, Uca
NI: Garaud, Gorostiaga Atxalandabaso
PPE-DE: Atkins, Balfe, Beazley, Berg, Bobelis, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Chichester, Corrie, Deva, Dover, Elles, Evans Jonathan, Foster, Harbour, Inglewood, Jackson, Khanbhai, Kirkhope, Konrad, Korhola, Laar, McMillan-Scott, Nisticò, Parish, Pastorelli, Perry, Podestà, Pospíšil, Provan, Purvis, Santini, Stevenson, Stockton, Sturdy, Tajani, Tannock, Twinn, Van Orden, Wojciechowski, Zappalà
PSE: Lund
UEN: Collins, Fitzsimons, Muscardini, Musumeci, Nobilia
Verts/ALE: Boumediene-Thiery, Rod, Wuori
Středa 5. května 2004
7.4.2005 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 85/26 |
ZÁPIS
(2005/C 85 E/03)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Pat COX
předseda
1. Zahájení zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 10.05 hodin.
Vystoupili tito poslanci:
— |
Sarah Ludford, která upozornila na podpis dvou legislativních aktů Radou dne 29. dubna 2004 bez stanoviska Parlamentu pod záminkou, že byla stanovena lhůta, kterou Parlament nedodržel, a dodala, že lhůta byla rovněž stanovena pro návrh rozhodnutí Rady o uzavření dohody mezi Evropským společenstvím a Spojenými státy americkými o zpracování a předávání údajů PNR leteckými přepravci Úřadu pro cla a ochranu státní hranice amerického Ministerstva vnitřní bezpečnosti [COM(2004) 190 — C5-0162/2004 — 2004/0064(CNS)], pro nějž včera Parlament zamítl žádost o naléhavý postup (bod 7 zápisu ze dne 4. 5. 2004). Požádala předsedu, aby zaslal Radě a Komisi žádost, aby nepřijímaly rozhodnutí, dokud nezaujme stanovisko Soudní dvůr; |
— |
Johanna L.A. Boogerd-Quaak (zpravodajka k této otázce), která podpořila poznámky předchozího řečníka a dodala, že zaslala dopis předsedovi výboru JURI, Giuseppemu Garganimu, aby mu připomněla postup, o kterém bylo rozhoduto dne 6. dubna 2004, a že předá tento dopis předsedovi Parlamentu aby, v případě podpisu tohoto aktu Radou mohl být zahájen jiný postup. (Předseda se zavázal, že sdělí obavy vyjádřené Parlamentem jiným orgánům); |
— |
Roy Perry k dopisu zaslanému předsedou výboru JURI předsedovi Parlamentu týkajícím se doporučení, že by měla být podána žaloba proti Komisi pro nepřijetí rozhodnutí ve věci Lloyd's; (Předseda Parlamentu oznámil, že se spojí s Giuseppem Garganim, a že předá kopii vyměňované korespondence Royovi Perrymu); |
— |
Robert Goebbels, který odkázal na oznámení učiněné předchozí den předsedou Parlamentu týkající se podle článku 185 nevzetí písemných prohlášení v potaz a nevyřízených písemných a ústních otázek (bod 6 zápisu ze dne 4. 5. 2004) a zpochybnil toto rozhodnutí na základě třetího odstavce výše uvedeného článku („tato ustanovení se nevztahují na petice a sdělení, která nevyžadují rozhodnutí“). (Předseda odpověděl, že toto oznámení bylo učiněno na základě předchozích rozhodnutí o konci volebního období; avšak s ohledem na správně podloženou poznámku Roberta Goebbelse vyzve Radu a Komisi, aby na dotyčné otázky odpověděly, což bude v tomto ohledu představovat nový precedens). |
2. Předložení dokumentů
byly předloženy tyto dokumenty:
1) |
z Rady a Komise:
|
3. Převody položek
Rozpočtový výbor prozkoumal návrh na převod položek DEC6/2004 (C5-0157/2004 — SEC(2004) 0356).
Poté co se seznámil se stanoviskem Rady, povolil částečný převod podle čl. 24 odst. 3 a čl. 181 odst. 1 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
Rozpočtový výbor prozkoumal návrh na převod položek DEC7/2004 (C5-0161/2004 — SEC(2004) 0366).
Poté co se seznámil se stanoviskem Rady, povolil převod podle čl. 24 odst. 3 a čl. 181 odst. 1 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
4. Představení nových členů rozšířené Komise
Romano Prodi (předseda Komise) představil nové členy.
Vystoupili: Hans-Gert Poettering, za skupinu PPE-DE, Johannes (Hannes) Swoboda, za skupinu PSE, Graham R. Watson, za skupinu ELDR, Marie Anne Isler Béguin, za skupinu Verts/ALE, Michał Tomasz Kamiński, za skupinu UEN, Johannes (Hans) Blokland, za skupinu EDD, a Andrzej Zbigniew Lepper, nezařazený.
V souladu s postupem „catch the eye“ vystoupili Marcin Libicki, Mary Elizabeth Banotti, Margrietus J. van den Berg, Roman Jakič, Charles Tannock, Nelly Maes, Jason Azzopardi, John Attard-Montalto, Maciej Marian Giertych, István Szent-Iványi, Monika Beňová, Paul Rübig, Anne E.M. Van Lancker, José Vila Abelló, Glenys Kinnock, Eiki Berg, Tadeusz Iwiński, Andrew Nicholas Duff, Vytautas Landsbergis, Piotr Gadzinowski, Koldo Gorostiaga Atxalandabaso, Uma Aaltonen, Marios Matsakis, John Bowis, Petr Lachnit A Rijk van Dam, aby položili otázky, na které odpověděli Romano Prodi (předseda Komise), Neil Kinnock (místopředseda Komise), Pascal Lamy, Michaele Schreyer a David Byrne (členové Komise).
Předseda prohlásil bod za uzavřený.
5. Přivítání
Předseda přivítal jménem Parlamentu Joaquima Chissana, prezidenta Mozambické republiky a předsedu Africké unie, a švédskou princeznu Victorii, kteří byli přítomni na galerii pro oficiální návštěvy.
6. Prohlášení předsedy
Předseda učinil prohlášení, ve kterém popsal především pokrok zaznamenaný při výkonu pravomocí Parlamentu v průběhu uplynulého parlamentního období, zejména v oblasti legislativy a rozpočtu a při vývoji Parlamentu jako hybné síly rozšíření a návrhu ústavní smlouvy a také jako fóra evropských národů. Současně zhodnotil svůj mandát a poukázal na budoucí výzvy.
Vystoupili tito poslanci, aby vzdali poctu působení předsedy Parlamentu: Hans-Gert Poettering, za skupinu PPE-DE, Enrique Barón Crespo, za skupinu PSE, Graham R. Watson, za skupinu ELDR, Francis Wurtz, za skupinu GUE/NGL, Daniel Marc Cohn-Bendit, za skupinu Verts/ALE, který požádal předsedu, aby naléhal na Radu a Komisi, aby tyto nerozhodly ve věci přenosu údajů PNR do doby než Soudní dvůr zaujme stanovisko. (Předseda mu odpověděl, že o tom již bylo takto rozhodnuto), Charles Pasqua, za skupinu UEN, Gianfranco Dell'Alba, nezařazený, a Jens-Peter Bonde, za skupinu EDD.
7. Složení parlamentu
Předseda oznámil, že Ryszard Roman Kalisz byl jmenován členem polské vlády.
Podle čl. 8 odst. 4 jednacího řádu skončí jeho mandát poslance Evropského parlamentu s účinností ode dne 2. května 2004.
Příslušné polské orgány oznámily jmenování Zbyszeka Zaborowského, který nahradí Ryszarda Romana Kalisze ve funkci poslance Parlamentu s účinností ode dne 4. května 2004.
Předseda upozornil na čl. 7 odst. 5 jednacího řádu.
8. Ověření pověřovacích listin nových poslanců Parlamentu
Giuseppe Gargani, předseda výboru JURI, přednesl ústní zprávu podle čl. 7 odst. 2 jednacího řádu. Oznámil, že mandát Ryszarda Romana Kalisze bude uznán za platným pouze pro období od 1. května 2004 do jeho jmenování členem polské vlády.
Na návrh výboru JURI rozhodl Parlament uznat platnými mandáty poslanců: Luise Marca Aguiriana Naldy, Nikolaose Chountise, Enrica Morery Català, Jacqueline Rousseaux, Cristiny Soriano Gil a Josého Vily Abelló a mandáty 161 poslanců (1) jmenovaných novými členskými státy, jejichž jména jsou uvedena v příloze I zápisu ze dne 03. 05. 2004.
9. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, jednotlivé a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze I zápisu.
9.1. Schválení Evropské komise v novém složení (hlasování)
Návrh rozhodnutí B5-0227/2004
(vyžadována prostá většina)
(Výsledek hlasování: příloha I, bod 1)
NÁVRH ROZHODNUTÍ B5-0227/2004
předložen těmito poslanci:
— |
Andrew Nicholas Duff, za skupinu ELDR, |
— |
Hans-Gert Poettering, za skupinu PPE-DE |
— |
Enrique Barón Crespo, za skupinu PSE. |
přijat (P5_TA(2004)0384)
9.2. Jmenování deseti členů Evropského účetního dvora (hlasování)
Doporučení Rady o jmenování deseti členů Evropského účetního dvora [C5-0197-0206/2004 — 2004/0809A-I(CNS)] — Výbor pro rozpočtovou kontrolu.
Zpravodajka: Diemut R. Theato (A5-0283/2004)
(vyžadována prostá většina)
(tajné hlasování: čl. 136 odst.1 jednacího řádu)
(Podrobnosti hlasování: příloha I, bod 2)
1. NÁVRH ROZHODNUTÍ (Jan Kinšt)
přijat (P5_TA(2004)0385)
2. NÁVRH ROZHODNUTÍ (Kersti Kaljulaid)
přijat (P5_TA(2004)0386)
3. NÁVRH ROZHODNUTÍ (Constantinos Karmios)
vzat zpět
4. 4. NÁVRH ROZHODNUTÍ (Igors Ludboržs)
přijat (P5_TA(2004)0387)
5. NÁVRH ROZHODNUTÍ (Irena Petruškevičienė)
přijat (P5_TA(2004)0388)
6. NÁVRH ROZHODNUTÍ (Gejza Zsolt Halász)
přijat (P5_TA(2004)0389)
7. NÁVRH ROZHODNUTÍ (Josef Bonnici)
přijat (P5_TA(2004)0390)
8. NÁVRH ROZHODNUTÍ (Jacek Uczkiewicz)
přijat (P5_TA(2004)0391)
9. NÁVRH ROZHODNUTÍ (Vojko Antončič)
přijat (P5_TA(2004)0392)
10. NÁVRH ROZHODNUTÍ (Július Molnár)
přijat (P5_TA(2004)0393)
Tímto se Parlament vyjádřil záporně k této posledně jmenované nominaci.
K hlasování vystoupili:
Před hlasováním vystoupili, Diemut R. Theato, zpravodajka a předsedkyně výboru pro rozpočtovou kontrolu, o výsledcích hlasování ve výboru a opravách zprávy v některých jazycích a Helmut Kuhne o průběhu hlasování.
10. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně ve smyslu čl. 137 odst. 3 jednacího řádu vyjde v doslovném záznamu jednání.
11. Opravy hlasování
Tito poslanci navrhli opravy hlasování:
Schválení Evropské komise v novém složení — B5-0227/2004
— |
rozhodnutí (společné) pro: Gérard Caudron, Giorgio Lisi, Claude Turmes proti: Antoni Macierewicz zdržel se: Mario Borghezio |
12. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Bernd Posselt oznámil, že byl přítomen, ale jeho jméno se nenachází na prezenční listině.
Zápis z předchozího zasedání byl schválen
13. Schválení zápisu z tohoto zasedání
Pokud jde o poslední zasedání pro toto volební období, předseda navrhl Parlamentu odchýlit se od čl. 148 odst. 2 jednacího řádu a přijmout zápis z tohoto zasedání.
Parlament souhlasil s tímto postupem a schválil zápis ze zasedání.
Gérard Dépres poté oznámil, že byl přítomen, ale jeho jméno se nenachází na prezenční listině.
Se souhlasem Parlamentu budou přijaté texty předány neprodleně jejich adresátům.
14. Písemná prohlášení zapsaná v rejstříku (článek 51 jednacího řádu)
Počet podpisů získaných písemným prohlášením pro záznam do rejstříku (čl. 51 odst. 3 jednacího řádu):
Č. dokumentu |
Autor |
Podpisy |
6/2004 |
Piia-Noora Kauppi, Sarah Ludford, Johannes (Hannes) Swoboda a Nelly Maes |
71 |
7/2004 |
Ward Beysen |
7 |
8/2004 |
Philip Claeys, Koenraad Dillen, Bruno Gollnisch a Mario Borghezio |
13 |
9/2004 |
Marie Anne Isler Béguin a Jean Lambert |
33 |
10/2004 |
Mario Borghezio |
10 |
11/2004 |
Marie-Thérèse Hermange, Marie-Hélène Gillig, Joseph Daul, Giorgio Lisi a Georges Garot |
194 |
12/2004 |
Thierry Cornillet, Monica Frassoni, Jo Leinen, Mariotto Segni a Diana Wallis |
45 |
13/2004 |
Gary Titley, Richard Corbett, Martin Schulz a Olivier Duhamel |
57 |
14/2004 |
Robert J.E. Evans, Alima Boumediene-Thiery, Neena Gill a Olle Schmidt |
48 |
15/2004 |
Philip Bushill-Matthews, Bashir Khanbhai a Nirj Deva |
25 |
17/2004 |
Glenys Kinnock, Michael Gahler, Johan Van Hecke, Nelly Maes a Pernille Frahm |
144 |
18/2004 |
Anne E.M. Van Lancker, Jan Dhaene, Saïd El Khadraoui a Nelly Maes |
52 |
19/2004 |
Sebastiano (Nello) Musumeci |
11 |
20/2004 |
Marie Anne Isler Béguin |
18 |
21/2004 |
Jean-Louis Bernié, Yves Butel, Alain Esclopé, Véronique Mathieu a Jean Saint-Josse |
61 |
22/2004 |
Dana Rosemary Scallon, Hiltrud Breyer a Johannes (Hans) Blokland |
74 |
23/2004 |
Marie Anne Isler Béguin |
16 |
24/2004 |
Jean-Thomas Nordmann, Glyn Ford et Lennart Sacrédeus |
98 |
25/2004 |
Caroline Lucas, Jean Lambert a Paul A.A.J.G. Lannoye |
30 |
26/2004 |
Marie Anne Isler Béguin, Jan Marinus Wiersma, Hans Modrow, Charles Tannock a Samuli Pohjamo |
53 |
27/2004 |
Marie Anne Isler Béguin |
20 |
28/2004 |
Hans-Gert Poettering, Enrique Barón Crespo, Graham R. Watson a Charles Pasqua |
194 |
29/2004 |
Miquel Mayol i Raynal, Ian Stewart Hudghton, Nelly Maes, Camilo Nogueira Román a Josu Ortuondo Larrea |
20 |
30/2004 |
John Bowis, Jillian Evans, Imelda Mary Read, Catherine Stihler a Diana Wallis |
64 |
31/2004 |
Caroline Lucas, Paul A.A.J.G. Lannoye, Inger Schörling a Patricia McKenna |
35 |
32/2004 |
Jean Lambert, Caroline Lucas, Matti Wuori a Alima Boumediene-Thiery |
32 |
33/2004 |
Carmen Cerdeira Morterero |
76 |
34/2004 |
Jacqueline Rousseaux, John Bowis a Miguel Angel Martínez Martínez |
187 |
35/2004 |
Bart Staes, Eurig Wyn a Saïd El Khadraoui |
22 |
15. Písemná prohlášení (článek 51 jednacího řádu)
Písemná prohlášení č. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 a 35/2004 nezískala nezbytný počet podpisů, a proto nebyla podle čl. 51 odst. 5 jednacího řádu vzata v potaz.
16. Prohlášení finančních zájmů
Poslanci, kteří podle přílohy I čl. 2 odst. 5 dosud nepředložili prohlášení finančních zájmů za rok 2003:
— |
William Abitbol |
— |
Gerard Collins |
— |
Armando Cossutta |
— |
Willy C.E.H. De Clercq |
— |
Marco Formentini |
— |
José Manuel García-Margallo y Marfil |
— |
Salvador Garriga Polledo |
— |
Bruno Gollnisch |
— |
Elisabeth Jeggle |
— |
Piia-Noora Kauppi |
— |
Ioannis Koukiadis |
— |
Wolfgang Kreissl-Dörfler |
— |
Paul A.A.J.G. Lannoye |
— |
Armin Laschet |
— |
Raffaele Lombardo |
— |
Thomas Mann |
— |
Franco Marini |
— |
Miquel Mayol i Raynal |
— |
James Nicholson |
— |
Seán Ó Neachtain |
— |
Ian R.K. Paisley |
— |
Neil Parish |
— |
Charles Pasqua |
— |
Fernando Pérez Royo |
— |
Hubert Pirker |
— |
Giuseppe Pisicchio |
— |
Michel-Ange Scarbonchi |
— |
Sérgio Sousa Pinto |
— |
Rijk van Dam |
— |
Christian Ulrik von Boetticher |
— |
Rainer Wieland |
17. Kalendář příštích zasedání
Příští zasedání se bude konat od 20. do 23. července 2004.
18. Přerušení zasedání
Zasedání Evropského parlamentu je přerušeno.
Zasedání skončilo ve 13.00 hodin.
Julian Priestley
generální tajemník
Pat Cox
předseda
(1) Toto číslo nezahrnuje jméno Ryszarda Romana Kalisze, který se stal členem polské vlády (viz bod 7 zápisu ze zasedání).
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Aaltonen, Abitbol, Adam, Aguiriano Nalda, Nuala Ahern, Ainardi, Almeida Garrett, Alyssandrakis, A. Nagy, Andersen, Andersson, Andreasen, André-Léonard, Andrews, Angelilli, Aparicio Sánchez, Arvidsson, Atkins, Attard-Montalto, Auroi, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Bakopoulos, Balfe, Balla, Balsai, Baltas, Banotti, Barón Crespo, Bastos, Bastys, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Belder, Beneš, Beňová, Berend, Berenguer Fuster, Berès, van den Berg, Berg, Bergaz Conesa, Berger, Berlato, Bernié, Berthu, Bertinotti, Beysen, Biela, Bielan, Bigliardo, Blak, Blokland, Kazys Jaunutis Bobelis, Böge, Bösch, von Boetticher, Bonde, Bonnici, Boogerd-Quaak, Booth, Bordes, Borghezio, van den Bos, Boudjenah, Boumediene-Thiery, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Mihael Brejc, Bremmer, Breyer, Brie, Brocka, Bullmann, Bushill-Matthews, Busk, Butel, Callanan, Camisón Asensio, Campos, Camre, Cardoso, Carlotti, Carnero González, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Caudron, Cauquil, Cederschiöld, Celli, Cercas, Cerdeira Morterero, Ceyhun, Chichester, Chountis, Christodoulidis, Christoforou, Chronowski, Zbigniew Chrzanowski, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Claeys, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Collins, Corbett, Corbey, Cornillet, Coûteaux, Cox, Cushnahan, Cybulski, Czinege, van Dam, Darras, Daul, Davies, De Clercq, Decourrière, Dehousse, De Keyser, Della Vedova, de Marco, Demetriou, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Díez González, Di Lello Finuoli, Dillen, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duff, Duhamel, Duin, Dupuis, Duthu, Dybkjær, Ebner, Echerer, Ekert, Ékes, El Khadraoui, Elles, Eriksson, Esclopé, Ettl, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert J.E. Evans, Färm, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Ferrández Lezaun, Ferreira, Ferrer, Fico, Fiebiger, Filipek, Fiori, Flemming, Flesch, Florenz, Ford, Formentini, Foster, Fourtou, Fraisse, Frassoni, Friedrich, Fruteau, Gadzinowski, Gahler, Gahrton, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Garaud, García-Orcoyen Tormo, Gargani, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Germič, Ghilardotti, Giertych, Gill, Gillig, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goebbels, Goepel, Görlach, Golde, Gollnisch, Goodwill, Gorostiaga Atxalandabaso, Gouveia, Genowefa Grabowska, Graefe zu Baringdorf, Graça Moura, Gröner, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzebisz-Nowicka, Grzyb, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hänsch, Hager, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Haug, Heaton-Harris, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Heriban, Hermange, Hernández Mollar, Herranz García, Herzog, Hieronymi, Hoff, Holáň, Honeyball, Hortefeux, Horvat, Howitt, Hudghton, Hughes, van Hulten, Hume, Hyland, Iivari, Ilgenfritz, Ilves, Imbeni, Inglewood, Isler Béguin, Iwiński, Izquierdo Collado, Izquierdo Rojo, Jackson, Jakič, Jarzembowski, Jerzy Jaskiernia, Jeggle, Jöns, Jové Peres, Kaldi, Kamiński, Kāposts, Karamanou, Karas, Karlsson, Kastler, Katiforis, Kaufmann, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Keßler, Khanbhai, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Kiršteins, Klamt, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Klukowski, Knolle, Koch, Konečná, Konrad, Korakas, Korhola, Kósáné Kovács, Koukiadis, Koulourianos, Kowalska, Kozlík, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kriščiūnas, Kronberger, Daniel Kroupa, Kubica, Kubovič, Kuckelkorn, Kuhne, Kuntz, Kuzmickas, Kvietkauskas, Laar, Lachnit, Lage, Lagendijk, Laguiller, Lalumière, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lang, Lange, Langen, Langenhagen, de La Perriere, Laschet, Laštůvka, Lechner, Leinen, Lepper, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Liepiņa, Liese, Linkohr, Lisak, Lisi, Litwiniec, Lobkowicz, Ludford, Lulling, Lund, Lydeka, Lynne, Łyżwiński, Maaten, McAvan, McCarthy, McCartin, MacCormick, Macierewicz, McKenna, McMillan-Scott, McNally, Maes, Maldeikis, Malliori, Mallotová, Malmström, Manders, Manisco, Manninger, Marchiani, Marinho, Marini, Marinos, Marques, Marset Campos, David W. Martin, Hans-Peter Martin, Hugues Martin, Martinez, Martínez Martínez, Maštálka, Mastorakis, Mathieu, Matikainen-Kallström, Matsakis, Mavrou, Hans-Peter Mayer, Xaver Mayer, Mayol i Raynal, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Menrad, Messner, Miguélez Ramos, Miller, Miranda de Lage, Modrow, Mombaur, Monsonís Domingo, Montfort, Moraes, Morera Català, Morgan, Morgantini, Morillon, Müller, Mulder, Muscardini, Naïr, Napoletano, Napolitano, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Nogueira Román, Nordmann, Obiols i Germà, Ojeda Sanz, Olsson, Ó Neachtain, Onesta, Oomen-Ruijten, Oostlander, Ortuondo Larrea, Őry, O'Toole, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pacheco Pereira, Paciotti, Pack, Paisley, Palečková, Papayannakis, Parish, Pasqua, Pasternak, Patakis, Patrie, Pęczak, Pérez Álvarez, Pérez Royo, Perry, Pesälä, Alojz Peterle, Pex, Piecyk, Pieniążek, Pirker, Piscarreta, Plokšto, Plooij-van Gorsel, Podestà, Podgórski, Podobnik, Poettering, Pohjamo, Poignant, Pomés Ruiz, Poos, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Puerta, Purvis, Pusz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Randzio-Plath, Ransdorf, Rapkay, Raschhofer, Read, Redondo Jiménez, Janno Reiljan, Ribeiro e Castro, Riis-Jørgensen, Rocard, Rod, Rögnerová, de Roo, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Rousseaux, Rübig, Ruffolo, Rutkowski, Sacrédeus, Saint-Josse, Sakellariou, Salafranca Sánchez-Neyra, Sandberg-Fries, Sandbæk, Sanders-ten Holte, Santer, Santini, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Savi, Scallon, Schaffner, Scheele, Schierhuber, Schleicher, Olle Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schörling, Ilka Schröder, Jürgen Schröder, Schroedter, Schulz, Schwaiger, Sedlickas, Sefzig, Segni, Seppänen, Ševc, Siekierski, Simpson, Širca, Sjöstedt, Skinner, Šlesere, Smet, Smoleń, Smorawiński, Sörensen, Sokolovskis, Sommer, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souchet, Souladakis, Speroni, Staes, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stirbois, Stockmann, Stockton, Sturdy, Sudre, Šulák, Suominen, Surján, Svoboda, Swiebel, Swoboda, Szabó, Szájer, Szczygło, Szent-Iványi, Sørensen, Tabajdi, Tajani, Tannock, Terrón i Cusí, Theato, Theorin, Thomas-Mauro, Thorning-Schmidt, Thors, Titford, Titley, Tomaka, Tomczak, Torres Marques, Trakatellis, Trentin, Turmes, Twinn, Uca, Vaculík, Vadai, Väyrynen, Vairinhos, Valenciano Martínez-Orozco, Vallvé, Valys, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vári, George Varnava, Vastagh, Vatanen, Vella, van Velzen, Vėsaitė, Vila Abelló, Villiers, Vinci, Vlasto, Voggenhuber, Volcic, Wachtmeister, Watson, Watts, Weiler, Wenderlich, Wenzel-Perillo, Whitehead, Widuch, Wieland, Wiersma, Wijkman, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wiśniowska, Wittbrodt, von Wogau, Janusz Czeskaw Wojciechowski, Wuermeling, Wuori, Wurtz, Wyn, Wynn, Xarchakos, Zabell, Zaborowski Zbyszek, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Żenkiewicz, Žiak, Zimmerling, Zissener, Zorba, Zrihen.
PŘÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (…, …, …) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH (…, …, …) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚC |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Schválení Komise v jejím novém složení
Návrh rozhodnutí (B5-0227/2004)
Věc |
Pn. č. |
Autor |
JH, atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
návrh rozhodnutí B5-0227/2004 (ELDR, PPE-DE+PSE) |
|||||
odův. C |
|
původní text |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
po odův. C |
1 |
Verts/ALE |
|
- |
|
hlasování: rozhodnutí (celek) |
JH |
+ |
531, 18, 39 |
Žádost o dílčí hlasování
PPE-DE
odův. C
První část:„uznávaje, že Komise v jejímž čele stojí R. Prodi… až do konce svého mandátu“
Druhá část:„avšak očekávaje, že v období … po skončení jejího mandátu“
Žádost o jmenovité hlasování
Předseda
2. Jmenování deseti členů Účetního dvora
Zpráva: THEATO (A5-0283/2004)
Věc |
JH, atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH — připomínky |
1. Jan Kinšt |
|||
Hlasování: návrh rozhodnutí (celek) |
TAJ |
+ |
528, 20, 32 |
2. Kersti Kaljulaid |
|||
Hlasování: návrh rozhodnutí (celek) |
TAJ |
+ |
526, 19, 40 |
3. Constantinos Karmios |
|||
Hlasování: návrh rozhodnutí (celek) |
TAJ |
VZ |
|
4. Igors Ludboržs |
|||
Hlasování: návrh rozhodnutí (celek) |
TAJ |
+ |
528, 17, 37 |
5. Irena Petruškevičienė |
|||
Hlasování: návrh rozhodnutí (celek) |
TAJ |
+ |
534, 16, 33 |
6. Géza Zsolt Halász |
|||
Hlasování: návrh rozhodnutí (celek) |
TAJ |
+ |
533, 16, 33 |
7. Josef Bonnici |
|||
Hlasování: návrh rozhodnutí (celek) |
TAJ |
+ |
525, 18, 39 |
8. Jacek Uczkiewicz |
|||
Hlasování: návrh rozhodnutí (celek) |
TAJ |
+ |
418, 119, 42 |
9. Vojko Antončič |
|||
Hlasování: návrh rozhodnutí (celek) |
TAJ |
+ |
505, 32, 32 |
10. Július Molnár |
|||
Hlasování: návrh rozhodnutí (celek) |
TAJ |
+ |
429, 74, 54 |
Proběhlo tajné hlasování (čl. 136 odst. 1 jednacího řádu).
PŘÍLOHA II
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. B5-0227/2004 — Schválení Evropské komise v novém složení
Pro: 531
EDD: Andersen, Belder, Blokland, Bonde, Butel, van Dam, Mathieu, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Bakopoulos, Brie, Christodoulidis, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Koulourianos, Marset Campos, Morgantini, Papayannakis, Puerta, Ransdorf, Ševc, Uca
NI: Beysen, Dell'Alba, Della Vedova, Dupuis, Filipek, Hager, Klukowski, Kozlík, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Raschhofer, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sturdy, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Wuermeling, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Plokšto, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Rocard, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Wuori, Wyn
Procti: 18
EDD: Bernié, Booth, Coûteaux, Esclopé, Farage, Kuntz, Saint-Josse
GUE/NGL: Alyssandrakis, Korakas, Krarup, Patakis
NI: Biela, Giertych, Martin Hans-Peter, Paisley, Tomczak
PSE: Dehousse, Schmid Gerhard
Zdržel se: 39
EDD: Abitbol
GUE/NGL: Ainardi, Bergaz Conesa, Bertinotti, Blak, Boudjenah, Caudron, Chountis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Konečná, Manisco, Maštálka, Meijer, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Sjöstedt, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Claeys, Dillen, Garaud, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Lang, Martinez, Souchet, Speroni, Stirbois
PPE-DE: Callanan, Gil-Robles Gil-Delgado, Hannan, Helmer, Pérez Álvarez
PSE: Żenkiewicz
UEN: Camre
Verts/ALE: Rod
2. 2. Zpráva Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
3. 3. Zpráva Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: AAlmeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
4. Zpráva Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
5. Zpráva Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
6. Zpráva Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Carrilho, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
7. Zpráva Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Garot, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Roth-Behrendt, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
8. Zpráva Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Beneš, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gargani, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Hansenne, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
9. Zpráva Theato A5-0283/2004
EDD: Abitbol, Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Kaufmann, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hieronymi, Holáň, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Kiršteins, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Laschet, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Lulling, Mallotová, Manninger, Marinos, Martin Hugues, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Nisticò, Ojeda Sanz, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Sefzig, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Van Orden, Vatanen, van Velzen, Vila Abelló, Villiers, Vlasto, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Díez González, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Färm, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Kowalska, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lage, Lalumière, Lange, Laštůvka, Leinen, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Watts, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Bigliardo, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Cohn-Bendit, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn
10. Zpráva Theato A5-0283/2004
EDD: Andersen, Belder, Bernié, Blokland, Bonde, Booth, Butel, Coûteaux, van Dam, Esclopé, Farage, Kuntz, Mathieu, Saint-Josse, Sandbæk
ELDR: Andreasen, André-Léonard, Attwooll, Boogerd-Quaak, van den Bos, Busk, Davies, De Clercq, Duff, Dybkjær, Flesch, Formentini, Germič, Heriban, Jakič, Kuzmickas, Kvietkauskas, Ludford, Lydeka, Lynne, Maaten, Maldeikis, Malmström, Matsakis, Monsonís Domingo, Mulder, Newton Dunn, Nordmann, Olsson, Oviir, Pesälä, Plooij-van Gorsel, Pohjamo, Riis-Jørgensen, Rögnerová, Rousseaux, Sanders-ten Holte, Schmidt, Sedlickas, Širca, Sterckx, Szent-Iványi, Sørensen, Thors, Väyrynen, Vallvé, Van Hecke, Watson
GUE/NGL: Ainardi, Alyssandrakis, Bakopoulos, Bergaz Conesa, Blak, Boudjenah, Brie, Caudron, Chountis, Christodoulidis, Di Lello Finuoli, Eriksson, Fraisse, Herzog, Jové Peres, Konečná, Korakas, Koulourianos, Krarup, Marset Campos, Maštálka, Meijer, Morgantini, Papayannakis, Patakis, Puerta, Ransdorf, Schmid Herman, Schröder Ilka, Seppänen, Ševc, Sjöstedt, Uca, Vinci, Wurtz
NI: Berthu, Beysen, Biela, Claeys, Dell'Alba, Della Vedova, Dillen, Dupuis, Filipek, Giertych, Gollnisch, Gorostiaga Atxalandabaso, Hager, Klukowski, Kozlík, Lang, Lepper, Łyżwiński, Macierewicz, Martin Hans-Peter, Martinez, Paisley, Raschhofer, Souchet, Speroni, Stirbois, Tomczak, Wiśniowska
PPE-DE: Almeida Garrett, A. Nagy, Arvidsson, Atkins, Averoff, Avilés Perea, Ayuso González, Azzopardi, Bagó, Balfe, Balla, Balsai, Banotti, Bauer, Bayona de Perogordo, Bébéar, Berend, Berg, Böge, von Boetticher, Bonnici, Bourlanges, Bowis, Bradbourn, Brejc, Bremmer, Brocka, Bushill-Matthews, Callanan, Camisón Asensio, Cardoso, Cederschiöld, Chichester, Christoforou, Chronowski, Chrzanowski, Cocilovo, Cushnahan, Daul, de Marco, Demetriou, Deprez, Deva, De Veyrac, Didžiokas, Dimitrakopoulos, Doorn, Dover, Ebner, Ékes, Elles, Fatuzzo, Ferber, Ferrer, Fiori, Flemming, Florenz, Foster, Fourtou, Friedrich, Gahler, Gaľa, Gałażewski, Galbavý, Gil-Robles Gil-Delgado, Glase, Goepel, Golde, Goodwill, Gouveia, Graça Moura, Grönfeldt Bergman, Grosch, Grossetête, Gruber, Grzyb, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Hieronymi, Hortefeux, Inglewood, Jackson, Jarzembowski, Jeggle, Kaldi, Kastler, Kelemen, Keppelhoff-Wiechert, Khanbhai, Kirkhope, Klaß, Kļaviņš, Klich, Kłopotek, Knolle, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kroupa, Kubovič, Laar, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langenhagen, Lechner, Lewandowski, Liepiņa, Liese, Lisi, Lobkowicz, Mallotová, Manninger, Marinos, Matikainen-Kallström, Mayer Hans-Peter, Mayer Xaver, Menrad, Mombaur, Montfort, Morillon, Naranjo Escobar, Nassauer, Németh, Nicholson, Niebler, Oomen-Ruijten, Oostlander, Őry, Ouzký, Pack, Palečková, Parish, Pérez Álvarez, Peterle, Pex, Piscarreta, Podestà, Podobnik, Poettering, Pomés Ruiz, Pospíšil, Posselt, Pronk, Protasiewicz, Provan, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Rovsing, Rübig, Sacrédeus, Salafranca Sánchez-Neyra, Santer, Santini, Scallon, Schierhuber, Schleicher, Schmitt, Schnellhardt, Schröder Jürgen, Schwaiger, Siekierski, Šlesere, Smet, Smorawiński, Sommer, Stauner, Stenmarck, Stenzel, Stevenson, Stockton, Sudre, Suominen, Surján, Svoboda, Szájer, Tajani, Tannock, Theato, Tomaka, Trakatellis, Twinn, Vaculík, Vatanen, Vila Abelló, Villiers, Wachtmeister, Wenzel-Perillo, Wieland, Wijkman, Wittbrodt, von Wogau, Wojciechowski, Záborská, Zacharakis, Zahradil, Zappalà, Zimmerling, Zissener
PSE: Adam, Aguiriano Nalda, Andersson, Aparicio Sánchez, Attard-Montalto, Baltas, Barón Crespo, Bastys, Beňová, Berès, van den Berg, Berger, Bösch, Bullmann, Campos, Carlotti, Carraro, Casaca, Cashman, Ceyhun, Ciborowska, Ciemniak, Cilevičs, Corbett, Corbey, Cybulski, Czinege, Darras, Dehousse, De Keyser, De Rossa, Drzęźla, Dührkop Dührkop, Duhamel, Duin, Ekert, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira, Fico, Ford, Gadzinowski, Gawłowski, Gebhardt, Ghilardotti, Gill, Gillig, Goebbels, Görlach, Grabowska, Gröner, Grzebisz-Nowicka, Gurmai, Hänsch, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Hoff, Honeyball, Horvat, Hughes, van Hulten, Hume, Iivari, Imbeni, Iwiński, Izquierdo Collado, Jaskiernia, Jöns, Karamanou, Karlsson, Katiforis, Keßler, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koukiadis, Krehl, Kriščiūnas, Kubica, Kuckelkorn, Kuhne, Lachnit, Lalumière, Laštůvka, Liberadzki, Linkohr, Lisak, Litwiniec, Lund, McAvan, McCarthy, McNally, Malliori, Marinho, Martínez Martínez, Mastorakis, Medina Ortega, Mendiluce Pereiro, Menéndez del Valle, Morgan, Müller, Napoletano, Napolitano, Obiols i Germà, O'Toole, Paasilinna, Paciotti, Pasternak, Patrie, Pęczak, Pérez Royo, Piecyk, Pieniążek, Podgórski, Poignant, Poos, Pusz, Randzio-Plath, Rapkay, Read, Rouček, Roure, Ruffolo, Sakellariou, Sandberg-Fries, dos Santos, Sauquillo Pérez del Arco, Savary, Scheele, Schmid Gerhard, Schulz, Simpson, Skinner, Smoleń, Soriano Gil, Sornosa Martínez, Souladakis, Stockmann, Šulák, Swiebel, Swoboda, Szabó, Tabajdi, Terrón i Cusí, Theorin, Thorning-Schmidt, Titley, Torres Marques, Trentin, Vadai, Vairinhos, Valys, Van Lancker, Vári, Varnava, Vastagh, Vella, Vėsaitė, Volcic, Weiler, Wenderlich, Widuch, Wiersma, Wikiński, Winiarczyk-Kossakowska, Wynn, Żenkiewicz, Zorba, Zrihen
UEN: Andrews, Angelilli, Berlato, Bielan, Camre, Collins, Hyland, Kamiński, Krasts, Libicki, Marchiani, Muscardini, Ó Neachtain, Pasqua, Queiró, Reiljan, Ribeiro e Castro, Szczygło, Thomas-Mauro, Žiak
Verts/ALE: Aaltonen, Ahern, Auroi, Boumediene-Thiery, Breyer, Celli, Duthu, Echerer, Evans Jillian, Ferrández Lezaun, Frassoni, Gahrton, Graefe zu Baringdorf, Hudghton, Isler Béguin, Kāposts, Lagendijk, MacCormick, Maes, Mayol i Raynal, Messner, Morera Català, Nogueira Román, Onesta, Rod, de Roo, Schörling, Schroedter, Sörensen, Sokolovskis, Staes, Turmes, Wuori, Wyn.
PŘIJATÉ TEXTY
P5_TA(2004)0384
Schválení Evropské komise v novém složení
Usnesení Evropského parlamentu, kterým se schvaluje Komise v nové podobě
Evropský parlament,
— |
s ohledem na čl. 214 odst. 2 třetí pododstavec a článek 215 Smlouvy o ES, |
— |
s ohledem na Akt o podmínkách přistoupení České republiky, Estonské republiky, Kyperské republiky, Lotyšské republiky, Litevské republiky, Maďarské republiky, Republiky Malta, Polské republiky, Republiky Slovinsko a Slovenské republiky a o úpravách smluv, na nichž je založena Evropská unie (1), a zejména na článek 45 tohoto aktu, |
— |
s ohledem na kandidáty nominované 10 novými členskými státy na členy Komise, jimiž jsou Péter Balázs, Joe Borg, Ján Figeľ, Dalia Grybauskaitė, Danuta Hübner, Siim Kallas, Sandra Kalniete, Markos Kyprianou, Janez Potočnik a Pavel Telička, |
— |
s ohledem na slyšení kandidátů, které pořádala Konference předsedů výborů Evropského parlamentu ve dnech 13.-15. dubna 2004, |
— |
s ohledem na záměr Rady jmenovat 10 nových členů Komise nejpozději do 5. května 2004, jak se uvádí v dopise Rady předsedovi Evropského parlamentu ze dne 26. února 2004, |
— |
s ohledem na odstoupení pana Michela Barniera z funkce člena Komise, které bylo oznámeno dne 31. března 2004, |
— |
s ohledem na to, že dne 1. dubna 2004 vláda Francouzské republiky nominovala na člena Komise pana Jacquese Barrota, |
— |
s ohledem na odstoupení pana Pedra Solbese Miry z funkce člena Komise, které bylo oznámeno dne 17. dubna 2004, |
— |
s ohledem na to, že dne 19. dubna 2004 Španělské království nominovalo na člena Komise pana Joaquína Almuniu, |
— |
s ohledem na slyšení kandidátů, kteří mají nahradit pana Barniera a pana Solbese Miru, jež proběhla ve dnech 26. dubna 2004 a 27. dubna 2004, |
— |
s ohledem na představení nové rozšířené Komise jejím předsedou dne 5. května 2004, |
— |
s ohledem na článek 33 svého jednacího řádu, |
A. |
bera na vědomí výsledky slyšení deseti nominovaných komisařů z nových členských zemí shrnuté v hodnotících dopisech zaslaných jednotlivými předsedy parlamentních výborů předsedovi Konference předsedů výborů a doporučení Konference předsedů výborů Konferenci předsedů, |
B. |
připomínaje, že v souladu s postupem stanoveným ve smlouvách a v jednacím řádu Parlamentu musí být nová Komise schválena Parlamentem předtím, než se dne 1. listopadu 2004 ujme své funkce, a že se v této fázi budou konat podrobná a rozhodující slyšení v parlamentních výborech, |
C. |
uznávaje, že Komise, v jejímž čele stojí p. Prodi, musí nadále pokračovat v plnění svých povinností v souladu s legislativním a pracovním plánem na rok 2004 a s usnesením Parlamentu ze dne 17. prosince 2003 (2) v této věci až do konce svého mandátu, avšak očekávaje, že v období po volbách nebude Komise přicházet s novými politicky významnými podněty, které by se vztahovaly k období po skončení jejího mandátu, |
D. |
připomínaje rozhodnutí Rady ze dne 9. července 1999 (3) nepřistoupit k nahrazení odstupujících komisařů a naléhaje na členské státy a Radu, aby nenahrazovaly členy současné Komise, kteří opustí své funkce před koncem jejího funkčního období, |
E. |
opakuje znovu svoji výzvu ve prospěch souběhu funkčních období Evropského parlamentu a Komise, |
F. |
vyzývaje k přezkoumání postupu tak, aby se vztahoval na situace, kdy jednotliví členové opustí Komisi před koncem svých funkčních období; |
1. |
schvaluje Komisi v její nové podobě na zbývající část jejího funkčního období do 31. října 2004; |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto rozhodnutí Radě, Komisi a vládám členských států. |
(1) Úř. věst. č. L 236, 23.9.2003, s.33..
(2) P5_TA(2003)0585.
P5_TA(2004)0385
Jmenování Jana Kinšta členem Účetního dvora
Rozhodnutí Evropského parlamentu o nominaci Jana Kinšta do funkce člena Účetního dvora (C5-0197/2004 — 2004/0809(CNS))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na čl. 247 odst. 3 Smlouvy o ES a čl. 160b odst. 3 Smlouvy o Euratomu, v souladu s nimiž Rada konzultovala Parlament (C5-0197/2004), |
— |
vzhledem k tomu, že Výbor pro rozpočtovou kontrolu na své schůzi dne 6. dubna 2004 vyslechl tohoto kandidáta Rady na funkci člena Účetního dvora a na své schůzi dne 3. května 2004 projednal kvalifikaci kandidátů na základě kritérií stanovených v článku 45b Smlouvy o ESUO, čl. 247 odst. 2 Smlouvy o ES a článku 160b Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na článek 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rozpočtovou kontrolu (A5-0283/2004); |
1. |
zaujal příznivé stanovisko ke jmenování Jana Kinšta do funkce člena Účetního dvora, |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto rozhodnutí Radě a pro informaci také Účetnímu dvoru, ostatním orgánům Evropských společenství a kontrolním úřadům členských států. |
P5_TA(2004)0386
Jmenování Kersti Kaljulaid členkou Účetního dvora
Rozhodnutí Evropského parlamentu o nominaci Kersti Kaljulaid do funkce členky Účetního dvora (C5-0198/2004 — 2004/0809A(CNS))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na čl. 247 odst. 3 Smlouvy o ES a čl. 160b odst. 3 Smlouvy o Euratomu, v souladu s nimiž Rada konzultovala Parlament (C5-0198/2004), |
— |
vzhledem k tomu, že Výbor pro rozpočtovou kontrolu na své schůzi dne 6. dubna 2004 vyslechl tuto kandidátku Rady na funkci členky Účetního dvora a na své schůzi dne 3. května 2004 projednal kvalifikaci kandidátů na základě kritérií stanovených v článku 45b Smlouvy o ESUO, čl. 247 odst. 2 Smlouvy o ES a článku 160b Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na článek 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rozpočtovou kontrolu (A5-0283/2004); |
1. |
zaujal příznivé stanovisko jmenování Kersti Kaljulaid do funkce členky Účetního dvora, |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto rozhodnutí Radě a pro informaci také Účetnímu dvoru,ostatním orgánům Evropských společenství a kontrolním úřadům členských států |
P5_TA(2004)0387
Jmenování Igorse Ludboržse členem Účetního dvora
Rozhodnutí Evropského parlamentu o nominaci Igorse Ludboržse do funkce člena Účetního dvora (C5-0200/2004 — 2004/0809C(CNS))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na čl. 247 odst. 3 Smlouvy o ES a čl. 160b odst. 3 Smlouvy o Euratomu, v souladu s nimiž Rada konzultovala Parlament (C5-0200/2004), |
— |
vzhledem k tomu, že Výbor pro rozpočtovou kontrolu na své schůzi dne 6. dubna 2004 vyslechl tohoto kandidáta Rady na funkci člena Účetního dvora a na své schůzi dne 3. května 2004 projednal kvalifikaci kandidátů na základě kritérií stanovených v článku 45b Smlouvy o ESUO, čl. 247 odst. 2 Smlouvy o ES a článku 160b Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na článek 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rozpočtovou kontrolu (A5-0283/2004); |
1. |
zaujal příznivé stanovisko ke jmenování Igorse Ludboržse do funkce člena Účetního dvora, |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto rozhodnutí Radě a pro informaci také Účetnímu dvoru,ostatním orgánům Evropských společenství a kontrolním úřadům členských států. |
P5_TA(2004)0388
Jmenování Ireny Petruškevičienė členkou Účetního dvora
Rozhodnutí Evropského parlamentu o nominaci Ireny Petruškevičienė do funkce členky Účetního dvora (C5-0201/2004 — 2004/0809D(CNS))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na čl. 247 odst. 3 Smlouvy o ES a čl. 160b odst. 3 Smlouvy o Euratomu, v souladu s nimiž Rada konzultovala Parlament (C5-0201/2004), |
— |
vzhledem k tomu, že Výbor pro rozpočtovou kontrolu na své schůzi dne 6. dubna 2004 vyslechl tuto kandidátku Rady na funkci členky Účetního dvora a na své schůzi dne 3. května 2004 projednal kvalifikaci kandidátů na základě kritérií stanovených v článku 45b Smlouvy o ESUO, čl. 247 odst. 2 Smlouvy o ES a článku 160b Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na článek 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rozpočtovou kontrolu (A5-0283/2004); |
1. |
zaujal příznivé stanovisko ke jmenování Ireny Petruškevičienė do funkce členky Účetního dvora, |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto rozhodnutí Radě a pro informaci také Účetnímu dvoru, ostatním orgánům Evropských společenství a kontrolním úřadům členských států. |
P5_TA(2004)0389
Jmenování Gejzy Zsolty Halásze členem Účetního dvora
Rozhodnutí Evropského parlamentu o nominaci Gejzy Zsolty Halásze do funkce člena Účetního dvora (C5-0202/2004 — 2004/0809E(CNS))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na čl. 247 odst. 3 Smlouvy o ES a čl. 160b odst. 3 Smlouvy o Euratomu, v souladu s nimiž Rada konzultovala Parlament (C5-0202/2004), |
— |
vzhledem k tomu, že Výbor pro rozpočtovou kontrolu na své schůzi dne 6. dubna 2004 vyslechl tohoto kandidáta Rady na funkci člena Účetního dvora a na své schůzi dne 3. května 2004 projednal kvalifikaci kandidátů na základě kritérií stanovených v článku 45b Smlouvy o ESUO, čl. 247 odst. 2 Smlouvy o ES a článku 160b Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na článek 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rozpočtovou kontrolu (A5-0283/2004); |
1. |
zaujal příznivé stanovisko ke jmenování Gejzy Zsolty Halásze do funkce člena Účetního dvora, |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto rozhodnutí Radě a pro informaci také Účetnímu dvoru,ostatním orgánům Evropských společenství a kontrolním úřadům členských států. |
P5_TA(2004)0390
Jmenování Josefa Bonniciho členem Účetního dvora
Rozhodnutí Evropského parlamentu o nominaci Josefa Bonniciho do funkce člena Účetního dvora (C5-0203/2004 — 2004/0809F(CNS))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na čl. 247 odst. 3 Smlouvy o ES a čl. 160b odst. 3 Smlouvy o Euratomu, v souladu s nimiž Rada konzultovala Parlament (C5-0203/2004), |
— |
vzhledem k tomu, že Výbor pro rozpočtovou kontrolu na své schůzi dne 6. dubna 2004 vyslechl tohoto kandidáta Rady na funkci člena Účetního dvora a na své schůzi dne 3. května 2004 projednal kvalifikaci kandidátů na základě kritérií stanovených v článku 45b Smlouvy o ESUO, čl. 247 odst. 2 Smlouvy o ES a článku 160b Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na článek 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rozpočtovou kontrolu (A5-0283/2004); |
1. |
zaujal příznivé stanovisko ke jmenování Josefa Bonniciho do funkce člena Účetního dvora, |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto rozhodnutí Radě a pro informaci také Účetnímu dvoru,ostatním orgánům Evropských společenství a kontrolním úřadům členských států. |
P5_TA(2004)0391
Jmenování Jaceka Uczkiewicze členem Účetního dvora
Rozhodnutí Evropského parlamentu o nominaci Jaceka Uczkiewicze do funkce člena Účetního dvora (C5-0204/2004 — 2004/0809G(CNS))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na čl. 247 odst. 3 Smlouvy o ES a čl. 160b odst. 3 Smlouvy o Euratomu, v souladu s nimiž Rada konzultovala Parlament (C5-0204/2004), |
— |
vzhledem k tomu, že Výbor pro rozpočtovou kontrolu na své schůzi dne 6. dubna 2004 vyslechl tohoto kandidáta Rady na funkci člena Účetního dvora a na své schůzi dne 3. května 2004 projednal kvalifikaci kandidátů na základě kritérií stanovených v článku 45b Smlouvy o ESUO, čl. 247 odst. 2 Smlouvy o ES a článku 160b Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na článek 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rozpočtovou kontrolu (A5-0283/2004); |
1. |
zaujal příznivé stanovisko ke jmenování Jaceka Uczkiewicze do funkce člena Účetního dvora, |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto rozhodnutí Radě a pro informaci také Účetnímu dvoru, ostatním orgánům Evropských společenství a kontrolním úřadům členských států. |
P5_TA(2004)0392
Jmenování Vojka A. Antončiče členem Účetního dvora
Rozhodnutí Evropského parlamentu o nominaci Vojka A. Antončiče do funkce člena Účetního dvora (C5-0205/2004 — 2004/0809H(CNS))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na čl. 247 odst. 3 Smlouvy o ES a čl. 160b odst. 3 Smlouvy o Euratomu, v souladu s nimiž Rada konzultovala Parlament (C5-0205/2004), |
— |
vzhledem k tomu, že Výbor pro rozpočtovou kontrolu na své schůzi dne 6. dubna 2004 vyslechl tohoto kandidáta Rady na funkci člena Účetního dvora a na své schůzi dne 3. května 2004 projednal kvalifikaci kandidátů na základě kritérií stanovených v článku 45b Smlouvy o ESUO, čl. 247 odst. 2 Smlouvy o ES a článku 160b Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na článek 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rozpočtovou kontrolu (A5-0283/2004); |
1. |
zaujal příznivé stanovisko ke jmenování Vojka A. Antončiče do funkce člena Účetního dvora, |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto rozhodnutí Radě a pro informaci také Účetnímu dvoru, ostatním orgánům Evropských společenství a kontrolním úřadům členských států. |
P5_TA(2004)0393
Jmenování Júliuse Molnára členem Účetního dvora
Rozhodnutí Evropského parlamentu o nominaci Júliuse Molnára do funkce člena Účetního dvora (C5-0206/2004 — 2004/0809I(CNS))
Evropský parlament,
— |
s ohledem na čl. 247 odst. 3 Smlouvy o ES a čl. 160b odst. 3 Smlouvy o Euratomu, v souladu s nimiž Rada konzultovala Parlament (C5-0206/2004), |
— |
vzhledem k tomu, že Výbor pro rozpočtovou kontrolu na své schůzi dne 6. dubna 2004 vyslechl tohoto kandidáta Rady na funkci člena Účetního dvora a na své schůzi dne 3. května 2004 projednal kvalifikaci kandidátů na základě kritérií stanovených v článku 45b Smlouvy o ESUO, čl. 247 odst. 2 Smlouvy o ES a článku 160b Smlouvy o Euratomu, |
— |
s ohledem na článek 35 jednacího řádu, |
— |
s ohledem na zprávu Výboru pro rozpočtovou kontrolu (A5-0283/2004); |
1. |
zaujal záporné stanovisko ke jmenování Júliuse Molnára do funkce člena Účetního dvora, |
2. |
pověřuje svého předsedu, aby předal toto rozhodnutí Radě a pro informaci také Účetnímu dvoru, ostatním orgánům Evropských společenství a kontrolním úřadům členských států. |