20.3.2008 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 74/1 |
ZÁPIS
(2008/C 74 E/01)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Hans-Gert PÖTTERING
předseda
1. Pokračování zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 17:00.
2. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Zápis z předchozího zasedání byl schválen.
3. Prohlášení předsednictva
Předseda jménem Parlamentu odsoudil incident, při kterém dne 18. dubna 2007 zahynuli tři zaměstnanci křesťanského vydavatelství v Malatji (Turecko). Vyzval turecké orgány, aby podnikly všechny kroky potřebné k dopadení a k potrestání pachatelů.
*
* *
Předseda dále vyjádřil jménem Parlamentu upřímnou soustrast občanům Ruské federace s ohledem na úmrtí bývalého ruského prezidenta Borise Jelcina.
4. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty:
1) |
z parlamentních výborů:
|
2) |
od poslanců:
|
5. Texty smluv dodané Radou
Rada předala ověřenou kopii tohoto dokumentu:
— |
Dohoda mezi Evropským společenstvím a vládou Malajsie o některých aspektech leteckých služeb. |
6. Rozhodnutí o určitých dokumentech
Svolení k vypracování zprávy (článek 120 jednacího řádu)
výbor AFCO
— |
Interinstitucionální dohoda o praktickém provádění postupu spolurozhodování (2005/2125(ACI)). |
7. Otázky k ústnímu zodpovězení a písemná prohlášení (předložení)
Poslanci předložili tyto dokumenty:
1) |
písemné prohlášení k zapsání do rejstříku (článek 116 jednacího řádu):
|
8. Písemná prohlášení (článek 116 jednacího řádu)
Podle čl. 116 odst. 5 jednacího řádu se písemná prohlášení č. 88, 89, 90, 91/2006, 1, 2, 3, 4, 5/2007 neberou v potaz, jelikož neobdržela požadovaný počet podpisů.
9. Následný postup na základě usnesení Parlamentu
Sdělení Komise o následném postupu na základě usnesení přijatých Parlamentem na prosincovém dílčím zasedání v roce 2006 bylo rozdáno.
10. Složení Parlamentu
Adrian-Mihai Cioroianu a Ovidiu Ioan Silaghi byli jmenováni členy rumunské vlády s účinnosti od 3. dubna 2007.
Podle čl. 3 odst. 2 druhého pododstavce jednacího řádu vzal Parlament tato jmenování na vědomí a podle čl. 7 odst. 1 Aktu o volbě zastupitelů v Evropském parlamentu ve všeobecných a přímých volbách oznámil uvolnění poslaneckých mandátů s účinností od 3. dubna 2007.
Paavo Väyrynen byl zvolen poslancem finského parlamentu a byl jmenován členem finské vlády s účinností od 19. dubna 2007.
Parlament vzalo toto jmenování na vědomí a podle čl. 7 odst. 1 a 2 Aktu o volbě zastupitelů v Evropském parlamentu ve všeobecných a přímých volbách a podle čl. 4 odst. 1 jednacího řádu oznámil uvolnění mandátu s účinností od 19. dubna 2007.
Albert Jan Maat se vzdal mandátu poslance Evropského parlamentu s účinností od 10. dubna 2007.
V souladu s čl. 4 odst. 1 jednacího řádu Parlament oznámil uvolnění mandátu s účinností od tohoto dne.
*
* *
Příslušné nizozemské orgány oznámily jmenování Esther de Langeové, kterou je nahrazen Albert Jan Maat, poslankyní Parlamentu s účinností od 12. dubna 2007.
Příslušné finské orgány oznámily jmenování Samuliho Pohjama, kterým je nahrazen Paavo Väyrynen, poslancem Parlamentu s účinností od 23. dubna 2007.
Příslušné italské orgány oznámily, že zvolení Achilla Occhetta poslancem Evropského parlamentu bylo zrušeno a že uvolněný poslanecký mandát získal Beniamino Donnici. Parlament vzal tato usnesení na vědomí s účinností od 29. března 2007.
Beniamino Donnici mezitím oznámil, že se stal členem skupiny ALDE.
Dokud nejsou ověřeny jejich pověřovací listiny nebo není rozhodnuto o jakémkoli sporu podle čl. 3 odst. 2 jednacího řádu, zasedají Esther de Lange, Beniamino Donnici et Samuli Pohjamo v Parlamentu a jeho orgánech a požívají všech práv, která jsou s tím spojena, pod podmínkou, že předtím učinili prohlášení, že nezastávají funkci neslučitelnou s výkonem mandátu poslance Evropského parlamentu.
11. Členství ve výborech a delegacích
Na základě žádosti politické skupiny PSE schválil Parlament tato jmenování:
— |
výbor BUDG: Vasile Puşcaş |
— |
Delegace pro vztahy se státy jihovýchodní Evropy: Vasile Puşcaş |
12. Podepisování aktů přijatých postupem spolurozhodování
Předseda oznámil, že podle článku 68 jednacího řádu Evropského parlamentu ve středu podepíše společně s předsedou Rady následující akty, které byly přijaty postupem spolurozhodování:
— |
Směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění nařízení (ES) č. 417/2002 o urychleném zavádění požadavků dvojitého trupu nebo rovnocenné konstrukce u ropných tankerů s jednoduchým trupem (3670/3/2006 — C6-0111/2007 — 2006/0046(COD)) |
— |
Nařízení Evropského parlamentu a Rady o Evropském systému integrované statistiky sociální ochrany (ESISSO) (3672/4/2006 — C6-0112/2007 — 2006/0004(COD)). |
13. Plán práce
Na pořadu byl plán práce.
Žádost Rady o naléhavý postup (článek 134 jednacího řádu):
— |
Návrh nařízení Rady o ekologické produkci a označování ekologických produktů (KOM(2005)0671 — C6-0032/2006 — 2005/0278(CNS)) |
Odůvodnění žádosti o naléhavý postup:
Důvodem žádosti o naléhavý postup je nutnost vytvořit co nejrychleji nový právní rámec.
Parlament projedná žádost o naléhavý postup na začátku zítřejšího dílčího zasedání.
Byl rozdán konečný návrh pořadu jednání prvního a druhého dubnového dílčího zasedání (PE 387.009/PDOJ), ke kterému byly navrženy tyto změny (článek 132 jednacího řádu):
Zasedání 23. 4. 2007 až 26. 4. 2007
v pondělí
— |
žádost skupiny PSE, aby se o zprávě Antolín Sánchez Presedo (A6-0133/2007) o žalobách o náhradu škody způsobené porušením antimonopolních pravidel ES (Zelená kniha) (bod 8 PDOJ) hlasovalo ve středu. |
Vystoupil Antolín Sánchez Presedo (zpravodaj) s odůvodněním žádosti.
Parlament žádost schválil.
v úterý
— |
beze změn |
ve středu
— |
žádost skupiny ALDE, aby se o zprávě Sharon Bowles (A6-0077/2007 o základních informacích o paritách kupní síly (bod 63 PDOJ) hlasovalo ve čtvrtek v poledne. |
Vystoupila Sharon Bowles (zpravodajka) s odůvodněním žádosti.
Parlament žádost schválil.
— |
žádost skupiny PSE, aby byla rozprava týkající se prohlášení Komise o posílení evropské legislativy v oblasti informovanosti a konzultace pracovníků (bod 129 PDOJ) ukončena předložením návrhů usnesení. |
Vystoupili Stephen Hughes za skupinu PSE s odůvodněním žádosti a Gunnar Hökmark za skupinu PPE-DE.
Parlament žádost schválil EH (103 pro, 78 proti, 3 zdržení se).
ve čtvrtek
— |
beze změn |
Zasedání 9. 5. 2007 a 10. 5. 2007
— |
beze změn |
*
* *
Plán práce byl tímto schválen.
14. Prohlášení o finančních zájmech
Následující poslanci dosud neaktualizovali svá prohlášení o finančních zájmech za rok 2006 podle přílohy I čl. 2 pátého pododstavce jednacího řádu:
Luis Herrero-Tejedor, Michał Tomasz Kamiński a Michael Henry Nattrass.
15. Jednominutové projevy k důležitým politickým otázkám
Tito poslanci, kteří chtěli upozornit Parlament na důležitou politickou otázku, přednesli podle článku 144 jednacího řádu jednominutový projev:
Erna Hennicot-Schoepges, Yannick Vaugrenard, Graham Watson, Zdzisław Zbigniew Podkański, Milan Horáček, Adamos Adamou, Urszula Krupa, Ashley Mote, András Gyürk, Pervenche Berès, Árpád Duka-Zólyomi, Csaba Sándor Tabajdi, Eduard Raul Hellvig, József Szájer, Teresa Riera Madurell, Georgios Papastamkos, Willy Meyer Pleite, Tunne Kelam, Marios Matsakis, László Surján, Mieczysław Edmund Janowski, Pál Schmitt, Panayiotis Demetriou, Danutė Budreikaitė, John Attard-Montalto, Alojz Peterle, Ryszard Czarnecki, Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Péter Olajos, Kyriacos Triantaphyllides, Monica Maria Iacob-Ridzi, Umberto Guidoni, Małgorzata Handzlik a Tatjana Ždanoka.
PŘEDSEDNICTVÍ: Mario MAURO
místopředseda
16. Platební služby ve vnitřním trhu ***I (rozprava)
Zpráva o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o platebních službách ve vnitřním trhu, kterou se mění směrnice 97/7/ES, 2000/12/ES a 2002/65/ES [KOM(2005)0603 — C6-0411/2005 — 2005/0245(COD)] — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodaj: Jean-Paul Gauzès (A6-0298/2006)
Vystoupil Charlie McCreevy (člen Komise).
Jean-Paul Gauzès uvedl zprávu.
PŘEDSEDNICTVÍ: Manuel António dos SANTOS
místopředseda
Vystoupili: Mia De Vits (navrhovatelka výboru IMCO), Rainer Wieland (navrhovatel výboru JURI), Alexander Radwan za skupinu PPE-DE, Gianni Pittella za skupinu PSE, Sharon Bowles za skupinu ALDE, Dariusz Maciej Grabowski za skupinu UEN, John Whittaker za skupinu IND/DEM, Piia-Noora Kauppi, Pervenche Berès, Margarita Starkevičiūtė, John Purvis, Ieke van den Burg, Zsolt László Becsey, Silvia-Adriana Ţicău, Karsten Friedrich Hoppenstedt, Corien Wortmann-Kool, Charlie McCreevy a Pervenche Berès.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.26 zápisu ze dne 24. 4. 2007.
17. Léčivé přípravky pro moderní terapii ***I (rozprava)
Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o léčivých přípravcích pro moderní terapii a o změně směrnice 2001/83/ES a nařízení (ES) č. 726/2004 [KOM(2005)0567 — C6-0401/2005 — 2005/0227(COD)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodaj: Miroslav Mikolášik (A6-0031/2007)
Vystoupil Günter Verheugen (místopředseda Komise).
PŘEDSEDNICTVÍ: Marek SIWIEC
místopředseda
Miroslav Mikolášik uvedl zprávu.
Vystoupili: Giles Chichester (navrhovatel výboru ITRE), Hiltrud Breyer (navrhovatelka výboru JURI), John Bowis za skupinu PPE-DE, Dagmar Roth-Behrendt za skupinu PSE, Frédérique Ries za skupinu ALDE, Konrad Szymański za skupinu UEN, Hiltrud Breyer za skupinu Verts/ALE, Adamos Adamou za skupinu GUE/NGL, Johannes Blokland za skupinu IND/DEM, Françoise Grossetête, Proinsias De Rossa, Marios Matsakis, Urszula Krupa, Peter Liese, Jorgo Chatzimarkakis, Kathy Sinnott, Antonios Trakatellis, Péter Olajos, John Purvis, Carlo Casini, Bogusław Sonik, Klaus Theo Schröder (úřadující předseda Rady) a Günter Verheugen.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 11.1 zápisu ze dne 25. 4. 2007.
18. Trestní opatření k prosazování práv duševníhi vlastnictví ***I (rozprava)
Zpráva o pozměněném návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady, která se týká trestních opatření k prosazování práv duševního vlastnictví [KOM(2006)0168 — C6-0233/2005 — 2005/0127(COD)] — Výbor pro právní záležitosti.
Zpravodaj: Nicola Zingaretti (A6-0073/2007)
Vystoupil Günter Verheugen (místopředseda Komise).
Nicola Zingaretti uvedl zprávu.
Vystoupili: David Hammerstein (navrhovatel výboru ITRE), Rainer Wieland (navrhovatel výboru LIBE), Hans-Peter Mayer za skupinu PPE-DE, Manuel Medina Ortega za skupinu PSE, Toine Manders za skupinu ALDE, Eva Lichtenberger za skupinu Verts/ALE, Umberto Guidoni za skupinu GUE/NGL, Jim Allister nezařazený, Jacques Toubon a Lidia Joanna Geringer de Oedenberg.
PŘEDSEDNICTVÍ: Luigi COCILOVO
místopředseda
Vystoupili: Sharon Bowles, Carl Schlyter, Daniel Strož, Tadeusz Zwiefka, Edith Mastenbroek, Ignasi Guardans Cambó, Maria Badia i Cutchet a Günter Verheugen.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 11.2 zápisu ze dne 25. 4. 2007.
19. Důsledky budoucích rozšiřování pro účinnost politiky soudržnosti (rozprava)
Zpráva o důsledcích budoucích rozšiřování pro účinnost politiky soudržnosti [ 2006/2107(INI)] — Výbor pro regionální rozvoj.
Zpravodaj: Markus Pieper (A6-0087/2007)
Markus Pieper uvedl zprávu.
Vystoupila Danuta Hübner (členka Komise).
Vystoupili: Nathalie Griesbeck (navrhovatelka výboru BUDG), Lambert van Nistelrooij za skupinu PPE-DE, Gábor Harangozó za skupinu PSE, Grażyna Staniszewska za skupinu ALDE, Ryszard Czarnecki za skupinu UEN, Gisela Kallenbach za skupinu Verts/ALE, Kyriacos Triantaphyllides za skupinu GUE/NGL, Jens-Peter Bonde za skupinu IND/DEM, Dumitru Gheorghe Mircea Coşea za skupinu ITS, Jana Bobošíková nezařazená, László Surján, Constanze Angela Krehl, Jean Marie Beaupuy, Jan Tadeusz Masiel, Pedro Guerreiro, Jan Olbrycht, Stavros Arnaoutakis, Danutė Budreikaitė, Margie Sudre, Miloš Koterec, Valdis Dombrovskis, Andrzej Jan Szejna, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg a Danuta Hübner.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.28 zápisu ze dne 24. 4. 2007.
20. Rozpočet na rok 2008: roční strategické priority Komise (rozprava)
Zpráva o rozpočtu na rok 2008: roční strategické priority Komise Oddíl III — Komise [ 2007/2017(BUD)] — Rozpočtový výbor.
Zpravodaj: Kyösti Virrankoski (A6-0123/2007)
Kyösti Virrankoski uvedl zprávu.
Vystoupila Dalia Grybauskaitė (členka Komise).
Vystoupili: Michael Gahler (navrhovatel výboru AFET) a Richard James Ashworth za skupinu PPE-DE.
PŘEDSEDNICTVÍ: Adam BIELAN
místopředseda
Vystoupili: Catherine Guy-Quint za skupinu PSE, Anne E. Jensen za skupinu ALDE, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk za skupinu UEN, Marie Anne Isler Béguin za skupinu Verts/ALE, Esko Seppänen za skupinu GUE/NGL, Hans-Peter Martin nezařazený, Salvador Garriga Polledo, Göran Färm, Nathalie Griesbeck, Reimer Böge, Paulo Casaca a Dalia Grybauskaitė.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.29 zápisu ze dne 24. 4. 2007.
21. Kvóty na dovozy surového třtinového cukru do Bulharska a Rumunska * (rozprava)
Zpráva o návrhu nařízení Rady o otevření celních kvót na dovozy surového třtinového cukru do Bulharska a Rumunska za účelem zásobování pro hospodářské roky 2006/2007, 2007/2008 a 2008/2009 [KOM(2006)0798 — C6-0003/2007 — 2006/0261(CNS)] — Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova.
Zpravodaj: Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf (A6-0072/2007)
Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf uvedl zprávu.
Vystoupila Mariann Fischer Boel (členka Komise).
Vystoupili: Atilla Béla Ladislau Kelemen za skupinu PPE-DE, Marc Tarabella za skupinu PSE, Dumitru Gheorghe Mircea Coşea za skupinu ITS, a Mariann Fischer Boel.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.3 zápisu ze dne 24. 4. 2007.
22. Režim kvót pro výrobu bramborového škrobu * (rozprava)
Zpráva o návrhu nařízení Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 1868/94, kterým se stanoví režim kvót pro výrobu bramborového škrobu [KOM(2006)0827 — C6-0046/2007 — 2006/0268(CNS)] — Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova.
Zpravodaj: Janusz Wojciechowski (A6-0137/2007)
Vystoupila Mariann Fischer Boel (členka Komise).
Janusz Wojciechowski uvedl zprávu.
Vystoupili: Esther De Lange za skupinu PPE-DE, Bogdan Golik za skupinu PSE, Kyösti Virrankoski za skupinu ALDE, Andrzej Tomasz Zapałowski za skupinu UEN, Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf za skupinu Verts/ALE, Czesław Adam Siekierski, Marc Tarabella, Jan Mulder, Zdzisław Zbigniew Podkański, Šarūnas Birutis, Wiesław Stefan Kuc, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk a Mariann Fischer Boel.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.27 zápisu ze dne 24. 4. 2007.
23. Žaloby o náhradu škody způsobené porušením antimonopolních pravidel ES (Zelená kniha) (rozprava)
Zpráva o Zelené knize — Žaloby o náhradu škody způsobené porušením antimonopolních pravidel ES [2006/2207(INI)] — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodaj: Antolín Sánchez Presedo (A6-0133/2007)
Antolín Sánchez Presedo uvedl zprávu.
Vystoupila Neelie Kroes (členka Komise).
Vystoupili: Bert Doorn (navrhovatel výboru JURI), Jonathan Evans za skupinu PPE-DE, Ieke van den Burg za skupinu PSE, Sharon Bowles za skupinu ALDE, Pervenche Berès, Diana Wallis a Neelie Kroes.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 11.10 zápisu ze dne 25. 4. 2007.
24. Pořad jednání příštího zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument Pořad jednání PE 387.009/OJMA).
25. Ukončení zasedání
Zasedání skončilo v 0:05.
Harald Rømer
generální tajemník
Mechtild Rothe
místopředsedkyně
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Adamou, Aita, Albertini, Allister, Anastase, Andersson, Andrejevs, Andria, Angelilli, Antoniozzi, Arnaoutakis, Ashworth, Assis, Athanasiu, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Aubert, Audy, Ayala Sender, Aylward, Bachelot-Narquin, Baco, Badia i Cutchet, Bărbuleţiu, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Beňová, Berend, Berès, Berlinguer, Berman, Bielan, Birutis, Bliznashki, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Bonsignore, Booth, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Brie, Budreikaitė, van Buitenen, Bulfon, Bullmann, van den Burg, Buruiană-Aprodu, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casa, Casaca, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Chatzimarkakis, Chervenyakov, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Ciornei, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Coşea, Paolo Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Cramer, Corina Creţu, Gabriela Creţu, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Daul, Davies, De Blasio, Degutis, Demetriou, Deprez, De Rossa, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Martin Dimitrov, Philip Dimitrov Dimitrov, Dîncu, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duka-Zólyomi, Dumitrescu, Ebner, Ehler, Ek, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Jonathan Evans, Robert Evans, Färm, Fajmon, Falbr, Farage, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Flasarová, Florenz, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Ford, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gewalt, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Gobbo, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomolka, Gottardi, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Grech, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Groote, Grosch, Grossetête, Guardans Cambó, Guellec, Guerreiro, Guidoni, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein, Hamon, Handzlik, Hannan, Harangozó, Harbour, Harkin, Harms, Hasse Ferreira, Hassi, Hatzidakis, Haug, Heaton-Harris, Hegyi, Hellvig, Henin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hudacký, Hudghton, Hughes, Hutchinson, Iacob-Ridzi, Ibrisagic, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Kamiński, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kelemen, Kilroy-Silk, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Kónya-Hamar, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krasts, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lang, De Lange, Langen, Langendries, La Russa, Lauk, Lavarra, Lax, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Le Rachinel, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, López-Istúriz White, Louis, Ludford, Lulling, Lynne, Maaten, McAvan, McDonald, McMillan-Scott, Madeira, Maldeikis, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Manolakou, Marinescu, Markov, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Maštálka, Mastenbroek, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mihăescu, Mihalache, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moisuc, Moraes, Moreno Sánchez, Morgantini, Morţun, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Musumeci, Myller, Napoletano, Nassauer, Nattrass, Newton Dunn, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pahor, Paleckis, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Papadimoulis, Paparizov, Papastamkos, Parvanova, Patrie, Pęk, Alojz Peterle, Petre, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirker, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podgorean, Podkański, Pöttering, Pohjamo, Poignant, Pomés Ruiz, Popeangă, Portas, Posselt, Post, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rivera, Rizzo, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Saks, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samuelsen, Sánchez Presedo, dos Santos, Sârbu, Sartori, Saryusz-Wolski, Savi, Sbarbati, Schaldemose, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Olle Schmidt, Frithjof Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Jürgen Schröder, Schroedter, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Şerbu, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Simpson, Sinnott, Siwiec, Skinner, Škottová, Sofianski, Søndergaard, Sonik, Speroni, Staes, Stănescu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stauner, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stoyanov, Strejček, Strož, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szabó, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Thomsen, Thyssen, Ţicău, Ţîrle, Titley, Toia, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Turmes, Tzampazi, Ulmer, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Veraldi, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras, de Villiers, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whittaker, Wieland, Wiersma, Willmott, Wise, Bernard Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Xenogiannakopoulou, Yáñez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zapałowski, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka