7.10.2010   

CS

Úřední věstník Evropské unie

C 271/14


Výzva k předkládání návrhů – Společného harmonizovaného programu Evropské unie pro průzkumy u podniků a spotřebitelů

2010/C 271/04

1.   SOUVISLOSTI

Evropská komise zveřejňuje výzvu k předkládání návrhů (značka ECFIN/A3/2010/020) za účelem provádění průzkumů v rámci Společného harmonizovaného programu EU pro průzkumy u podniků a spotřebitelů (schváleného Komisí dne 12. července 2006 KOM(2006) 379) ve 27 členských státech EU a v kandidátských zemích: Chorvatsku, Bývalé jugoslávské republice Makedonii, Turecku a Island. Tato spolupráce má podobu rámcové dohody o partnerství mezi Komisí a specializovanými orgány, která platí po dobu čtyř let.

Program je určen ke shromažďování informací o stavu hospodářství členských států Evropské unie a kandidátských zemí, aby tak mohly být pro účely řízení hospodářské a měnové unie (HMU) porovnávány jejich obchodní cykly. Stal se nepostradatelným nástrojem v procesu hospodářského dohledu v rámci HMU a pro účely všeobecné hospodářské politiky.

2.   ÚČEL A SPECIFIKACE AKCE

2.1   Cíle

Společný harmonizovaný program EU se týká specializovaných subjektů či pracovišť, které na základě společného financování provádějí průzkumy mínění. Komise chce uzavřít dohody se subjekty a pracovišti, které jsou dostatečně vybaveny na to, aby během následujících čtyř let provedly jeden nebo více těchto spotřebitelských průzkumů:

průzkum v oblasti investic,

průzkum v oblasti stavebnictví,

průzkum v oblasti maloobchodního prodeje,

průzkum v oblasti služeb,

průzkum v oblasti průmyslu,

spotřebitelský průzkum,

průzkumy ad hoc k aktuálním hospodářským tématům. Tyto průzkumy jsou, jak již vyplývá z jejich názvu, spíše příležitostné a jejich cílem je získat informace o konkrétních otázkách hospodářské politiky, a to za použití stejných stanovených vzorků jako u měsíčních průzkumů.

Cílovou skupinou průzkumů jsou manažeři v oblasti průmyslu, investic, stavebnictví, maloobchodního prodeje a služeb, jakož i spotřebitelé.

2.2   Technické podmínky

2.2.1   Časový plán průzkumu a podávání zpráv o výsledcích

Následující tabulka obsahuje přehled průzkumů, jež jsou předmětem této výzvy k předkládání návrhů:

Název průzkumu

Počet činností/velikostní třídy

Počet zkoumaných celků

Počet dotazů za měsíc

Počet dotazů za čtvrtletí

Průmysl

68/—

8

7

9

Investice

6/6

2

2 dotazy v březnu/dubnu

4 dotazy v říjnu/listopadu

Stavebnictví

3/—

1

5

1

Maloobchodní prodej

5/—

3

6

Služby

37—

1

6

2

Spotřebitelé

22 specifikací

2

14

3

Měsíční průzkumy musí být prováděny během prvních dvou týdnů každého měsíce a výsledky musí být zaslány Komisi elektronicky nejméně pět pracovních dnů před koncem měsíce podle časového plánu, který bude součástí grantové dohody; výsledky se obecně zveřejňují v předposlední pracovní den daného měsíce. Lhůta pro dodání výsledků spotřebitelských průzkumů je sedm pracovních dnů před koncem měsíce podle časového plánu, který bude součástí grantové dohody.

Čtvrtletní průzkumy musí být prováděny během prvních dvou týdnů prvního měsíce každého čtvrtletí (leden, duben, červenec a říjen) a výsledky musí být zaslány Komisi elektronicky nejméně pět pracovních dnů před koncem ledna, dubna, července a října podle časového plánu, který bude součástí grantové dohody.

Pololetní průzkumy v oblasti investic musí být prováděny během března/dubna a října/listopadu a výsledky musí být zaslány Komisi elektronicky nejméně pět pracovních dnů před koncem dubna a listopadu podle časového plánu, který bude součástí zvláštní grantové dohody.

V případě průzkumů ad hoc se musí příjemce zavázat k dodržování zvláštních časových plánů, které pro něho byly stanoveny.

Podrobný popis akce (příloha I ke zvláštní grantové dohodě) lze stáhnout z této internetové adresy:

http://ec.europa.eu/economy_finance/procurement_grants/grants/proposals/index_en.htm

2.2.2   Metodika a dotazníky

Podrobnosti o metodice, dotaznících a mezinárodních zásadách ohledně provádění průzkumů u podniků a spotřebitelů jsou uvedeny v uživatelské příručce Společného harmonizovaného programu pro průzkumy u podniků a spotřebitelů na internetové adrese:

http://ec.europa.eu/economy_finance/db_indicators/surveys/documents/userguide_en.pdf

3.   SPRÁVNÍ PŘEDPISY A DOBA TRVÁNÍ

3.1   Správní ustanovení

Komise má zájem o dlouhodobou spolupráci s úspěšnými kandidáty. Za tímto účelem bude mezi stranami uzavřena rámcová dohoda o partnerství. V rámci této rámcové dohody o partnerství, která stanoví společné cíle a povahu plánovaných činností, mohou být stranami uzavřeny zvláštní roční grantové dohody. Akce probíhají od 1. května do 30. dubna.

3.2   Doba trvání

Subjekt nebo pracoviště se vybírají na dobu maximálně čtyř let. Mohou být uzavřeny čtyři zvláštní roční grantové dohody. První z těchto zvláštních grantových dohod bude pokrývat období od 1. května 2011 do 30. dubna 2012.

4.   FINANČNÍ RÁMEC

4.1   Zdroje financování Unie

Vybrané operace budou financovány z rozpočtového okruhu 01.02.02 – Koordinace a dohled nad hospodářskou a měnovou unií.

4.2   Odhadovaný celkový rozpočet Unie na tuto výzvu

Celkový roční rozpočet, který je na tyto průzkumy v daném regionu k dispozici na období květen 2011– duben 2012, činí 5 620 000,00 EUR (pět milionů šest set dvacet tisíc EUR).

Částky na další tři roky mohou být navýšeny, pokud budou k dispozici rozpočtové zdroje, přibližně o 2 % ročně.

4.3   Procento spolufinancování Unií

Podíl Komise na společném financování nesmí přesáhnout 50 % způsobilých nákladů, které příjemci vzniknou v souvislosti s každým průzkumem. Komise procento spolufinancování určuje na individuální bázi.

4.4   Financování akce příjemcem a vzniklé způsobilé náklady

Příjemce bude povinen v prvním roce předložit podrobný rozpočet, který bude obsahovat odhad nákladů a financování akce vyjádřený v eurech. Podrobný rozpočet pro následující roky bude podle rámcové dohody o partnerství poskytnut na základě vyžádání Komisí.

Výše dotace z rozpočtu, která je požadována od Komise, by měla být zaokrouhlena na nejbližší desítku. Pokud se tak nestane, zaokrouhlí ji Komise. Rozpočet bude přiložen ke zvláštní grantové dohodě. Komise může následně tyto číselné údaje použít pro účely auditu.

Způsobilé náklady mohou kromě výjimečných případů vzniknout pouze po podepsání zvláštní grantové dohody všemi stranami, a za žádných okolností nesmí vzniknout před předložením žádosti o grant. Věcné příspěvky nejsou považovány za způsobilé náklady.

4.5   Platební podmínky

Do 45 dnů ode dne, kdy poslední ze stran zvláštní dohodu podepsala, vyplatí se partnerské straně předběžné financování ve výši 40 % maximální výše dotace stanovené v článku 3 zvláštní grantové dohody.

Žádost o proplacení zbývající části musí být předložena do dvou měsíců od data ukončení akce (viz všechny podrobnosti uvedené ve článcích 5 a 6 zvláštní grantové dohody).

Za způsobilé náklady budou považovány pouze ty náklady, které je možné sledovat a identifikovat v systému nákladového účetnictví příjemce.

4.6   Subdodávky

Pokud se v nabídce množství služeb, které jsou poskytovány subdodavatelem, rovná nebo je vyšší než 50 % úkolů, musí subdodavatel předložit všechny dokumenty nezbytné k posouzení nabídky kandidáta jako celku s ohledem na kritéria vyloučení, výběru a udělení zakázky (viz níže uvedené body 5, 6 a 7). To znamená, že subdodavatel musí prokázat, že splňuje kritéria vyloučení, a kritéria pro výběr a udělení zakázky se budou posuzovat u souhrnné způsobilosti subdodavatele a žadatele.

Žadatel o grant přidělí smlouvu uchazečům, kteří nabízejí nejlepší poměr ceny a kvality. Dbá přitom na to, aby nedošlo k žádnému konfliktu zájmů. V případě, že subdodávky přesáhnou částku 60 000 EUR, musí žadatel prokázat, že subdodavatele vybral na základě nejlepšího poměru ceny a kvality.

4.7   Společné nabídky

V každé společné nabídce musí být jasně vymezeny úkoly a finanční příspěvky všech účastníku, kteří se na nabídce podílejí. Všichni účastníci musí poskytnout veškeré dokumenty potřebné k posouzení nabídky jako celku s ohledem na kritéria vyloučení výběru a udělení zakázky (viz níže uvedené body 5, 6 a 7), které se týkají jejich úkolů.

Jeden z účastníků bude působit jako koordinátor a:

převezme vůči Komisi celkovou zodpovědnost za partnerství,

bude monitorovat činnost ostatních účastníků,

bude zajišťovat celkovou soudržnost a včasné předkládání výsledků průzkumů,

bude centrálně řídit podepsání smlouvy a smlouvu řádně podepsanou všemi účastníky doručí Komisi (je možno učinit prostřednictvím zástupce,

bude centrálně řídit finanční příspěvky od Komise a rozdělovat prostředky mezi účastníky,

bude od jednotlivých účastníků shromažďovat dokumenty ohledně vzniklých nákladů a bude je předkládat společně.

5.   KRITÉRIA ZPŮSOBILOSTI A VYLOUČENÍ

5.1   Právní postavení žadatelů

Výzvy k předkládání návrhů se mohou zúčastnit všechny subjekty a pracoviště (právní subjekty) s právním postavením v některé z členských zemí EU, Chorvatsku, Bývalé jugoslávské republice Makedonii, Turecku nebo Island. Žadatelé musí prokázat, že existují jako právní subjekt, a musí poskytnout požadovanou dokumentaci v podobě standardního formuláře pro právní subjekt.

5.2   Kritéria vyloučení

Žádosti nebudou posouzeny pro účel přidělení grantu, pokud u žadatelů došlo k jedné z těchto situací (1):

a)

byl na ně vyhlášen konkurs, jsou v likvidaci, jejich podnikání podléhá soudní správě, jsou ve vyrovnávacím řízení, zastavili podnikatelskou činnost, jsou v těchto záležitostech předmětem řízení nebo se na základě vnitrostátních právních a správních předpisů nacházejí v podobné situaci;

b)

byli pravomocně odsouzeni za trestný čin související s jejich podnikáním;

c)

dopustili se vážného profesního pochybení, které bylo zadavatelem prokazatelně zjištěno;

d)

nesplnili své povinnosti týkající se placení příspěvků na sociální zabezpečení nebo placení daní podle právních předpisů státu, v němž jsou usazeni, nebo podle právních předpisů státu zadavatele nebo státu, ve kterém se má uskutečnit zakázka;

e)

byli pravomocně odsouzeni za podvod, podplácení, zločinné spolčení nebo za jinou nezákonnou činnost poškozující finanční zájmy Unie;

f)

bylo u nich v souvislosti s jiným řízením o zadávání zakázek nebo řízením o udělování grantů poskytnutých z rozpočtu Unie zjištěno vážné porušení jejich závazků;

g)

ocitli se ve střetu zájmů;

h)

provinili se zkreslením při poskytování požadovaných informací nebo tyto informace neposkytnuli.

Žadatelé musí prostřednictvím standardního čestného prohlášení (ohledně kritéria vyloučení) potvrdit, že u nich nedošlo k žádné ze situací uvedených v bodě 5.2.

5.3   Nezákonné činnosti vedoucí k vyloučení

Případy uvedené v bodě 5.2 písm. e) jsou tyto:

a)

případy podvodu uvedené v článku 1 Úmluvy o ochraně finančních zájmů Evropských společenství, stanovené aktem Rady ze dne 26. července 1995 (2);

b)

případy korupce uvedené v článku 3 Úmluvy o boji proti korupci úředníků Evropských společenství nebo členských států Evropské unie, stanovené aktem Rady ze dne 26. května 1997 (3);

c)

případy zapojení do zločinného spolčení podle čl. 2 odst. 1 společné akce Rady 98/733/SVV (4);

d)

případy praní peněz podle článku 1 směrnice Rady 91/308/EHS (5).

5.4   Správní a finanční sankce

1.

Aniž jsou dotčeny smluvní sankce, zájemci, uchazeči a dodavatelé, kteří učinili nepravdivá prohlášení nebo se dopustili závažných pochybení, nesrovnalostí či podvodného jednání nebo u kterých bylo zjištěno vážné porušení smluvní povinnosti, mohou být vyloučeni z veškerého zadávání zakázek a poskytování grantů financovaných z rozpočtu Unie na dobu nejvýše pěti let ode dne zjištění porušení, které bylo potvrzeno v řízení, v němž byla dodavateli poskytnuta možnost vyjádření.

Tato lhůta může být prodloužena na deset let v případě opakování porušení v průběhu pěti let od prvního protiprávního jednání.

2.

Uchazečům nebo zájemcům, kteří učinili nepravdivá prohlášení nebo se dopustili závažných pochybení, nesrovnalostí či podvodného jednání, mohou rovněž být uloženy finanční pokuta ve výši 2 % až 10 % celkové hodnoty zadávané zakázky.

Dodavatelům, kteří vážným způsobem neplnili své smluvní povinnosti, může být uložena finanční pokuta ve výši 2 % až 10 % celkové hodnoty dané zakázky.

Tyto sazby mohou být zvýšeny na 4 % až 20 % v případě opakovaného neplnění smluvních povinností v průběhu pěti let ode dne uvedeného v odst. 1 prvním pododstavci.

5.5   Použití kritérií vyloučení a doba vyloučení

1.

V případě uvedeném v bodu 5.2 písm. c) jsou zájemci nebo uchazeči vyloučeni z veškerého zadávání zakázek a poskytování grantů na dobu nejvýše pěti let ode dne, kdy došlo k porušení, nebo v případě neustálých či opakovaných porušení, kdy bylo porušení ukončeno.

2.

V případech uvedených v bodě 5.2 písm. b) a e) jsou zájemci nebo uchazeči vyloučeni z veškerého zadávání zakázek a poskytování grantů na dobu nejvýše pěti let od data, kdy bylo vydáno pravomocné rozhodnutí.

Tyto lhůty mohou být prodlouženy na deset let v případě opakovaného trestného činu, k němuž by došlo v průběhu pěti let od dat uvedených v odstavcích 1 a 2 výše.

6.   KRITÉRIA VÝBĚRU

Žadatelé musí disponovat stabilními a dostatečnými finančními zdroji pro udržení své činnosti během období provádění akce. Musí mít odborné schopnosti a kvalifikaci požadované pro dokončení navrhované akce nebo pracovního programu.

6.1   Finanční způsobilost žadatelů

Žadatelé musí být finančně způsobilí k dokončení navrhované akce a musí poskytnout svou rozvahu a výkazy zisku a ztrát, ověřené auditem, za poslední dva rozpočtové roky, u kterých bylo uzavřeno účetnictví. Toto ustanovení se nevztahuje na veřejné orgány a mezinárodní organizace.

6.2   Provozní schopnost žadatelů

Žadatelé musí vykazovat provozní schopnosti pro dokončení navrhované akce a musí poskytnout přiměřené podklady.

Pro hodnocení schopností žadatele budou použita tato kritéria:

soulad návrhu s metodikou Společného harmonizovaného programu Evropské unie pro průzkumy u podniků a spotřebitelů,

minimálně tři roky prokazatelné praxe při přípravě a provádění měsíčních nebo čtvrtletních průzkumů. Budou se posuzovat žadatelovy doložené zkušenosti, jakož i zkušenost a kvalifikace odborníků a manažerů,

schopnost žadatele provést průzkum a dodat výsledky za každý měsíc (případně každé čtvrtletí) včas (např. na základě odpovídající prokázané zkušenosti nebo prostředků, které má k dispozici).

7.   KRITÉRIA VÝBĚRU NABÍDKY

Pro udělení dohody o zakázce úspěšným zájemcům se použijí tato kritéria:

kvalita navrhované metodiky průzkumu založené na technických specifikacích (složení vzorku, způsobu provádění průzkumu, míře pokrytí, reprezentativnosti výsledků). Dále budou posuzovány tyto údaje:

rámec výběru vzorku (zdroj, velikost, vlastnosti, chybějící jednotky),

metoda výběru vzorků (stratifikace, velikost vzorku, úroveň přesnosti odhadů atd.),

návratnost odpovědí (následné činnosti, včetně stanovení prioritních následných činností),

chybějící údaje (jednotka bez odpovědi nebo položka bez odpovědi),

systém vážení (jednotlivý a souhrnný),

rámec zajištění kvality (kvalita vzorku, kvalita estimátorů, odchylka v důsledku chybějící odpovědi, kontroly, série prahových hodnot atd.),

úroveň odborných znalostí a zkušeností zájemce, pokud jde o vývoj metodiky průzkumu, stanovování ukazatelů na základě výsledků průzkumu a využívání výsledků průzkumů pro cyklickou a ekonomickou analýzu a výzkum, včetně analýzy podle odvětví,

účinnost zájemcovy logistiky a organizace práce, pokud jde o infrastrukturu, zařízení a kvalifikované pracovníky pro provádění úkolů stanovených v podmínkách,

úroveň souladu zájemce s formalizovanými obchodními postupy a s mezinárodními normami řízení kvality, zvláště v oblasti provádění průzkumů.

8.   PRAKTICKÉ POSTUPY

8.1   Sestavení a předložení návrhů

Návrhy musí obsahovat vyplněný a podepsaný standardní formulář žádosti o grant a všechny podklady uvedené v tomto formuláři. Žadatelé mohou předkládat návrhy pro více průzkumů a více zemí. Pro každou zemi však musí být předložen samostatný návrh.

Předkládané návrhy musí sestávat ze tří částí:

administrativního návrhu,

technického návrhu,

finančního návrhu.

Od Komise je možné získat tyto standardní formuláře:

formulář žádosti o grant,

formulář pro právní subjekty,

formulář k identifikaci finančních údajů,

čestné prohlášení (týkající se kritérií vyloučení),

prohlášení o připravenosti podepsat rámcovou dohodu o partnerství a zvláštní grantovou dohodu,

prohlášení týkající se zveřejňování, poskytování a používání údajů,

formulář na popis metodiky průzkumu,

formulář týkající se subdodavatelské činnosti,

rozpočtový výkaz pro odhady nákladů na průzkum a finanční plán,

jakož i dokumentaci k finančním aspektům grantu:

příručku pro sestavení finančních odhadů a finančních výkazů,

vzor rámcové dohody o partnerství,

vzor zvláštní roční grantové dohody,

a)

které lze stáhnout z této internetové adresy:

http://ec.europa.eu/economy_finance/procurement_grants/grants/proposals/index_en.htm

b)

V případech, kdy nelze využít předchozí možnost, je možné zaslat požadavek Komisi na adresu Generálního ředitelství pro hospodářské a finanční záležitosti Evropské komise:

European Commission

Directorate-General for Economic and Financial Affairs

ECFIN A4 Forecasts and economic situation

Call for proposals — ECFIN/A3/2010/020

BU-1 3/17

1140 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

Fax +32 22963650

E-mail: ecfin-bcs-mail@ec.europa.eu

Žádost označte poznámkou „Call for proposals — ECFIN/A3/2010/020“.

Komise si vyhrazuje právo změnit tyto standardní dokumenty podle potřeby společného harmonizovaného programu EU či rozpočtových omezení.

Návrhy musí být předloženy v jednom z úředních jazyků Evropské unie, avšak nejlépe v jednom z pracovních jazyků Evropské unie, tedy anglickém, francouzském nebo německém jazyce.

Žadatel musí předložit jeden podepsaný originál a tři kopie návrhu, nespojené svorkami. Tím se usnadní administrativní práce při přípravě všech potřebných kopií a dokumentů pro výběrovou komisi.

Návrhy musí být odeslány v zalepené obálce, která je uložena v další zalepené obálce.

Na vnější obálce by měla být adresa uvedená níže v bodě 8.3.

Zalepená vnitřní obálka obsahující návrh musí být označena nápisem „Call for Proposals — ECFIN/A3/2010/020, not to be opened by the internal mail department“.

Komise oznámí zájemcům, že jejich návrh obdržela, odesláním potvrzení o doručení, které bylo předloženo společně s návrhem.

8.2   Obsah návrhů

8.2.1   Administrativní návrh

Administrativní návrh musí obsahovat:

řádně podepsaný standardní formulář žádosti o grant,

řádně vyplněný a podepsaný standardní formulář pro právní subjekty a požadované podklady prokazující právní statut subjektu nebo pracoviště,

řádně vyplněný a podepsaný standardní formulář k identifikaci finančních údajů,

řádně podepsané standardní čestné prohlášení (týkající se kritérií vyloučení),

řádně podepsané standardní prohlášení o připravenosti podepsat rámcovou dohodu o partnerství a zvláštní grantovou dohodu, pokud by byl zájemce vybrán,

řádně vyplněné a podepsané standardní prohlášení týkající se zveřejňování, poskytování a používání údajů ve vztahu k průzkumům Evropské komise u podniků a spotřebitelů,

organizační schéma subjektu nebo pracoviště, které obsahuje jména a pracovní zařazení členů managementu a pracovníků provozních služeb zodpovědných za provádění průzkumu/ů,

doklad o zdravé finanční situaci: rozvahy a výkazy zisků a ztrát, ověřené auditem, za poslední dva finanční roky, pro které byla provedena účetní uzávěrka,

prohlášení, kterým se daný člen identifikuje jako koordinátor, podepsané všemi účastníky, v případě společného návrhu.

8.2.2   Technický návrh

Technický návrh musí obsahovat:

popis činností subjektu nebo pracoviště, umožňující hodnocení jeho kvalifikace, rozsahu a doby trvání jeho praxe v požadovaných oblastech podle bodu 6.2. Popis by měl zahrnovat všechny příslušné studie, smlouvy o poskytování služeb, konzultantskou činnost, průzkumy, publikace nebo jinou dříve provedenou práci, a to s uvedením jména zadavatele a prohlášením, zda některá z těchto prací byla provedena pro Evropskou komisi. Měly by být přiloženy nejdůležitější studie či výsledky,

podrobný popis provozní organizace pro provádění průzkumů. Je nutné přiložit související podklady ohledně infrastruktury, zařízení, zdrojů a kvalifikovaných pracovníků (stručné životopisy zaměstnanců, kteří jsou nejvíce zapojeni do provádění průzkumů), které má žadatel k dispozici,

vzorový dotazník v angličtině, jakož i v jazyce, ve kterém bude průzkum prováděn,

řádně vyplněný standardní formulář či formuláře s podrobným popisem metodiky průzkumu/ů,

řádně vyplněný standardní formulář týkající se subdodavatelů zapojených do akce, včetně podrobného popisu úkolů, jež mají subdodavatelé zajišťovat.

8.2.3   Finanční návrh

Finanční návrh musí obsahovat:

řádně vyplněný a podrobný standardní rozpočtový výkaz (v EUR a bez DPH, pokud zájemce nemůže prokázat, že DPH nemůže být vrácena – viz následující bod), který u každého průzkumu zahrnuje období 12 měsíců a který obsahuje finanční plán akce a podrobný rozpis odhadovaných celkových a jednotkových způsobilých nákladů na provedení průzkumu/ů, včetně nákladů na subdodavatelskou činnost,

případně osvědčení o osvobození od DPH,

případně podepsaný doklad, který potvrzuje finanční příspěvek/příspěvky od vnějších organizací/sponzorů (spolufinancování).

8.3   Adresa a lhůta pro podávání návrhů

Žadatelé, kteří mají o uvedené granty zájem, se vyzývají k předložení svých žádostí Evropské komisi.

Žádosti se mohou odeslat:

a)

buď poštou nebo doručovatelskou službou s datem nejpozději ze dne 8. listopadu 2010 – rozhodujícím datem je datum odeslání, které je uvedeno na poštovním razítku nebo na doručence doručovatelských služeb – na tuto adresu:

 

Poštou:

European Commission

Directorate-General for Economic and Financial Affairs

For the attention of Mr Johan VERHAEVEN

Call for proposals Ref. ECFIN/A3/2010/020

Unit R2, Office BU24 — 4/11

Avenue du Bourget/Bourgetlaan 1-3

1140 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

 

Doručovatelskou službou:

European Commission

Directorate-General for Economic and Financial Affairs

For the attention of Mr Johan VERHAEVEN

Call for proposals Ref. ECFIN/A3/2010/020

Unit R2, Office BU24 — 4/11

Avenue du Bourget/Bourgetlaan 1-3

1140 Bruxelles/Brussel (Evere)

BELGIQUE/BELGIË

b)

nebo doručením na ústřední poštovní službu Evropské komise (osobní předání nebo předání jakýmkoli pověřeným zástupcem žadatele, včetně soukromých doručovacích služeb) na tuto adresu:

European Commission

Directorate-General for Economic and Financial Affairs

For the attention of Mr Johan VERHAEVEN

Call for proposals Ref. ECFIN/A3/2010/020

Unit R2, Office BU24 — 4/11

Avenue du Bourget/Bourgetlaan 1-3

1140 Bruxelles/Brussel (Evere)

BELGIQUE/BELGIË

nejpozději do 16:00 (bruselského času) dne 8. listopadu 2010. V tomto případě bude důkaz o předložení poskytnut v podobě podepsaného potvrzení s udáním data, které vydá přejímající úředník výše uvedeného oddělení.

9.   CO SE STANE S OBDRŽENÝMI ŽÁDOSTMI

Všechny žádosti budou zkontrolovány a bude provedeno hodnocení, zda splňují formální kritéria způsobilosti.

Návrhy, které budou považovány za způsobilé, budou vyhodnoceny a obodovány podle výše upřesněných kritérií.

Proces výběru návrhů se uskuteční během listopadu 2010 – leden 2011. Pro tento účel bude sestavena výběrová komise pod vedením generálního ředitele pro hospodářské a finanční záležitosti.

Vyrozumění bude úspěšným i neúspěšným uchazečům zasláno dle předpokladů na počátku roku 2011.

Následně budou s úspěšnými uchazeči podepsány rámcové dohody o partnerství a poté budou podepsány zvláštní grantové dohody na první rok.

10.   DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Tato výzva k předkládání návrhů nepředstavuje žádný druh smluvního závazku Komise vůči jakýmkoli subjektům či pracovištím, které na základě této výzvy předloží návrh. Veškerá komunikace v souvislosti s touto výzvou k předkládání návrhů musí být provedena písemně.

Žadatelé by se měli seznámit se smluvními ustanoveními, která budou závazná v případě přidělení zakázky.

Za účelem ochrany finančních zájmů Společenství mohou být vaše osobní údaje poskytnuty útvarům pro interní audit, Evropskému účetnímu dvoru, komisi pro zjišťování finančních nesrovnalostí či Evropskému úřadu pro boj proti podvodům (OLAF).

Údaje o hospodářských subjektech, které se nacházejí v jedné ze situací uvedených v článcích 93, 94, čl. 96 odst. 1 písm. b) a čl. 96 odst. 2 písm. a) finančního nařízení, mohou být zahrnuty do centrální databáze a sděleny určeným osobám v Komisi, jiných orgánech, agenturách a institucích uvedených v čl. 95 odst. 1 a 2 finančního nařízení. Vztahuje se to i na osoby oprávněné k zastupování, rozhodování nebo dohledu nad danými hospodářskými subjekty. Každý subjekt, který bude vložen do databáze, má právo být informován o údajích, které se ho týkají, a to na základě žádosti předkládané účetnímu úředníkovi Komise.


(1)  V souladu s čl. 93 odst. 1 a článkem 94 finančního nařízení o souhrnném rozpočtu Evropské unie.

(2)  Úř. věst. C 316, 27.11.1995, s. 48.

(3)  Úř. věst. C 195, 25.6.1997, s. 1.

(4)  Úř. věst. L 351, 29.12.1998, s. 1.

(5)  Úř. věst. L 166, 28.6.1991, s. 77.