V Bruselu dne 30.1.2019

COM(2019) 65 final

2019/0030(COD)

Návrh

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY,

kterým se stanoví pravidla pro pokračování probíhajících činností spojených se vzdělávací mobilitou v rámci programu Erasmus+ v kontextu vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska („Spojené království“) z Evropské unie


DŮVODOVÁ ZPRÁVA

1.SOUVISLOSTI NÁVRHU

Odůvodnění a cíle návrhu

Dne 29. března 2017 předložilo Spojené království Velké Británie a Severního Irska (dále jen „Spojené království“) oznámení o svém záměru vystoupit z Unie podle článku 50 Smlouvy o Evropské unii. To znamená, že nebude-li ratifikována dohoda o vystoupení, ode dne 30. března 2019 (dále jen „datum vystoupení“) přestane pro Spojené království platit primární a sekundární právo Unie. Spojené království se v tom okamžiku stane třetí zemí.

Evropská rada (článek 50) zopakovala dne 13. prosince 2018 svou výzvu, aby se na všech úrovních zintenzivnila práce zajišťující připravenost na důsledky vystoupení Spojeného království, a to při zohlednění veškerých možných vyústění. Tento akt je součástí balíčku opatření, která Komise přijímá v reakci na uvedenou výzvu.

Program Erasmus+ je stěžejní iniciativou EU a je pravděpodobně jedním z nejúspěšnějších programů Evropské unie. Od svého zahájení před více než 30 lety poskytl více než 9 milionům mladých Evropanů příležitost ke vzdělávací mobilitě v zahraničí. Vytvořil celou generaci lidí, kteří se identifikují s Evropou. Generaci nepředpojatých, sebevědomých a angažovaných lidí, kteří sdílejí společné evropské hodnoty a přispívají k budování znalostní základny a k odolnosti evropského hospodářství a společnosti.

Program Erasmus+ podporuje akce v oblasti vzdělávání a odborné přípravy, mládeže a sportu. Pomáhá evropským zemím modernizovat a zlepšovat jejich systémy vzdělávání a odborné přípravy i jejich politiky v oblasti mládeže a sportu, a tím posiluje jejich roli jako hnací síly růstu, zaměstnanosti, konkurenceschopnosti, inovací a sociální soudržnosti. Tento program poskytuje téměř 800 000 lidí ročně příležitost těžit ze studia nebo odborné přípravy v zahraničí. Činnosti spojené s mobilitou mohou trvat až 12 měsíců.

Program je zásadním nástrojem k tomu, aby se do roku 2025 vytvořil Evropský prostor vzdělávání, v němž se mladým lidem dostane toho nejlepšího vzdělání a odborné přípravy, v němž učení, studium a výzkum nebudou omezeny hranicemi a pobyt v jiném členském státě za účelem studia, učení se nebo práce bude standardem. V Evropském prostoru vzdělávání spojuje lidi silný pocit identity Evropanů, s vědomím evropského kulturního dědictví i evropské rozmanitosti.

V okamžiku vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie bude ve Spojeném království téměř 14 000 účastníků vzdělávání ze zemí EU-27 (studenti a stážisté ve vysokoškolském vzdělávání a odborném vzdělávání a přípravě, mladí studenti a pedagogičtí pracovníci) a v EU-27 bude přibližně 7 000 účastníků vzdělávání ze Spojeného království.

Pokud nebude dohoda o vystoupení ratifikována, znamenalo by to, že stávající účastníci programu Erasmus+ z EU-27 a ze Spojeného království by museli přerušit své činnosti spojené se vzdělávací mobilitou. Mnoho studentů by ztratilo své akademické kredity a možná by museli zopakovat semestr nebo rok studia. To by mělo na studenty i na vysílající a přijímající instituce velmi negativní dopad.

Cílem tohoto návrhu je zavést nouzová opatření, jež mají zabránit přerušení činností spojených se vzdělávací mobilitou programu Erasmus+ týkajících se Spojeného království v době jeho vystoupení z Evropské unie. Tato opatření se uplatní na probíhající činnosti spojené se vzdělávací mobilitou programu Erasmus+, jež byly zahájeny před datem, ke kterému se na Spojené království a ve Spojeném království přestanou uplatňovat Smlouvy.

Soulad s platnými předpisy v této oblasti politiky

Cílem tohoto návrhu je zajistit pokračování stávajících programů.

Soulad s ostatními politikami Unie

Tento návrh je plně v souladu se zmocněním Rady k jednání se Spojeným královstvím o jeho vystoupení z Unie.

2.PRÁVNÍ ZÁKLAD, SUBSIDIARITA A PROPORCIONALITA

Právní základ

Články 165 a 166 SFEU.

   Subsidiarita (v případě nevýlučné pravomoci)

Navrhovaný akt má zajistit částečné pokračování programu Erasmus+, který se řídí nařízením (EU) č. 1288/2013 ve znění nařízení (EU) 2018/1475. Soulad tohoto programu se zásadou subsidiarity byl již posuzován v okamžiku přijetí uvedeného nařízení.

Proporcionalita

Návrh je považován za přiměřený, neboť umožňuje nezbytné změny právních předpisů a zároveň nepřekračuje rámec toho, co je nezbytné pro zajištění řádného pokračování probíhajících činností spojených s mobilitou, na které již byly uděleny granty v rámci programu Erasmus+.

Volba nástroje

Vzhledem k tomu, že akt vychází z nařízení (EU) č. 1288/2013, je jedinou vhodnou formou předložení návrhu nařízení.

Vzhledem k tomu, že toto nařízení, které vstoupí v platnost prvním dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie, se použije pouze tehdy, pokud ke dni, kdy se na Spojené království a ve Spojeném království přestanou uplatňovat Smlouvy, nevstoupí v platnost dohoda o vystoupení uzavřená se Spojeným královstvím podle čl. 50 odst. 2 Smlouvy o Evropské unii, je navrhovaný akt ad hoc vhodnější než nařízení ve formě pozměňujícího aktu.

3.VÝSLEDKY HODNOCENÍ EX POST, KONZULTACÍ SE ZÚČASTNĚNÝMI STRANAMI A POSOUZENÍ DOPADŮ

Konzultace se zúčastněnými stranami

Vzhledem k tomu, že je naléhavě nutné připravit návrh tak, aby jej spoluzákonodárci mohli včas přijmout, nebylo možné provést konzultaci se zúčastněnými stranami.

Posouzení dopadů

Vzhledem k povaze navrhovaného opatření nebylo v souladu s pokyny ke zlepšování právní úpravy provedeno žádné posouzení dopadů. K dispozici nejsou žádné jiné podstatně odlišné možnosti politiky. Plánované opatření představuje jedinou reálnou možnost politiky pro zajištění řádného pokračování probíhajících činností spojených se vzdělávací mobilitou týkajících se Spojeného království v rámci programu Erasmus+ po vystoupení Spojeného království z Unie.

4.ROZPOČTOVÉ DŮSLEDKY

Cílem tohoto návrhu je zajistit, aby v případě, že nebude ratifikována dohoda o vystoupení, pokračovaly probíhající činnosti spojené se vzdělávací mobilitou programu Erasmus+ týkající se Spojeného království, aniž by se měnily částky, které jim byly přiděleny, a jejich financování.

2019/0030 (COD)

Návrh

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY,

kterým se stanoví pravidla pro pokračování probíhajících činností spojených se vzdělávací mobilitou v rámci programu Erasmus+ v kontextu vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska („Spojené království“) z Evropské unie

EVROPSKÝ PARLAMENT A RADA EVROPSKÉ UNIE,

s ohledem na Smlouvu o fungování Evropské unie, a zejména na čl. 165 odst. 4 a čl. 166 odst. 4 této smlouvy,

s ohledem na návrh Evropské komise,

po postoupení návrhu legislativního aktu vnitrostátním parlamentům,

s ohledem na stanovisko Evropského hospodářského a sociálního výboru 1 ,

s ohledem na stanovisko Výboru regionů 2 ,

v souladu s řádným legislativním postupem,

vzhledem k těmto důvodům:

(1)Dne 29. března 2017 oznámilo Spojené království svůj záměr vystoupit z Unie podle článku 50 Smlouvy o Evropské unii. Smlouvy se na Spojené království přestanou uplatňovat dnem vstupu v platnost dohody o vystoupení, nebo v případě, že dohoda nebude uzavřena, dva roky od uvedeného oznámení, tj. od 30. března 2019, pokud se Evropská rada po dohodě se Spojeným královstvím jednomyslně nerozhodne tuto lhůtu prodloužit.

(2)K vystoupení dojde během programového období 2014–2020 programu Erasmus+, kterého se Spojené království účastní.

(3)Program Erasmus+ se řídí nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1288/2013 3 . Toto nařízení by mělo stanovit pravidla, která umožní pokračování již přijatých právních závazků s ohledem na probíhající činnosti spojené se vzdělávací mobilitou týkající se Spojeného království v návaznosti na jeho vystoupení z Unie v souladu s nařízením (EU) č. 1288/2013.

(4)Ode dne, kdy se přestanou uplatňovat Smlouvy, přestane být Spojené království součástí „unijní části programové oblasti“ ve smyslu čl. 24 odst. 1 písm. a) nařízení (EU) č. 1288/2013. Aby se zabránilo tomu, že stávající účastníci programu Erasmus+ budou muset přerušit probíhající činnosti spojené s jejich vzdělávací mobilitou, měla by být pravidla týkající se způsobilosti pro probíhající činnosti spojené se vzdělávací mobilitou v rámci programu Erasmus+ přizpůsobena.

(5)Aby bylo možné pokračovat ve financování probíhajících činností spojených se vzdělávací mobilitou z rozpočtu Unie, měly by se Komise a Spojené království dohodnout na tom, že bude umožněn výkon kontrol a auditů příslušných činností. Pokud nebude možné nezbytné kontroly a audity provádět, mělo by to být považováno za závažný nedostatek v systému řízení a kontroly.

(6)Toto nařízení by mělo vstoupit v platnost co nejdříve a mělo by se použít ode dne následujícího po dni, kdy přestanou pro Spojené království a ve Spojeném království platit Smlouvy, pokud do uvedeného dne nevstoupí v platnost dohoda o vystoupení uzavřená se Spojeným královstvím,

PŘIJALY TOTO NAŘÍZENÍ:

Článek 1
Předmět a oblast působnosti

Toto nařízení stanoví pravidla pro pokračování činností spojených se vzdělávací mobilitou uvedených v článcích 7 a 13 nařízení (EU) č. 1288/2013, které byly zahájeny nejpozději v den, kdy se na Spojené království a ve Spojeném království přestanou uplatňovat Smlouvy.

Článek 2
Způsobilost

1.Činnosti uvedené v článku 1, které probíhají ve Spojeném království nebo zahrnují subjekty nebo účastníky ze Spojeného království, jsou i nadále způsobilé.

2.Pro účely uplatňování veškerých ostatních ustanovení nařízení (EU) č. 1288/2013 a aktů provádějících uvedené nařízení nezbytných k uvedení odstavce 1 v účinnost se Spojené království považuje za členský stát, s výhradou ustanovení tohoto nařízení.

Zástupci Spojeného království se však nepodílejí na činnosti výboru uvedeného v článku 36 nařízení (EU) č. 1288/2013.

Článek 3
Kontroly a audity

Uplatňování pravidel týkajících se kontrol a auditů činností spojených se vzdělávací mobilitou uvedených v článku 1 je předmětem dohody mezi Komisí a orgány Spojeného království. Kontroly a audity se vztahují na celé období činností spojených se vzdělávací mobilitou a souvisejících návazných činností.

Pokud nebude možné nezbytné kontroly a audity ve Spojeném království provádět, považuje se to za závažný nedostatek při plnění hlavních povinností v dodržování právního závazku mezi Komisí a národní agenturou Spojeného království.

Článek 4
Vstup v platnost a použitelnost

Toto nařízení vstupuje v platnost prvním dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.

Použije se ode dne následujícího po dni, kdy se podle čl. 50 odst. 3 Smlouvy o Evropské unii přestanou na Spojené království a ve Spojeném království uplatňovat Smlouvy.

Toto nařízení je závazné v celém rozsahu a přímo použitelné ve všech členských státech.

V Bruselu dne

Za Evropský parlament    Za Radu

předseda/předsedkyně    předseda/předsedkyně

LEGISLATIVNÍ FINANČNÍ VÝKAZ

1.RÁMEC NÁVRHU/PODNĚTU

1.1Název návrhu/podnětu

1.2Příslušné oblasti politik

Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se stanoví pravidla pro pokračování probíhajících činností spojených se vzdělávací mobilitou v rámci programu Erasmus+ v kontextu vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska („Spojené království“) z Evropské unie.

1.3Odůvodnění návrhu/podnětu

1.3.1Potřeby, které mají být uspokojeny v krátkodobém nebo dlouhodobém horizontu, včetně podrobného harmonogramu pro zahajovací fázi provádění podnětu

Toto nařízení vstupuje v platnost prvním dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.

Použije se ode dne následujícího po dni, kdy se Smlouva o EU a Smlouva o fungování EU podle čl. 50 odst. 3 Smlouvy o Evropské unii přestanou uplatňovat na Spojené království a ve Spojeném království.

Toto nařízení se nepoužije, pokud k uvedenému dni vstoupí v platnost dohoda o vystoupení uzavřená se Spojeným královstvím podle čl. 50 odst. 2 Smlouvy o Evropské unii.

1.3.2Přidaná hodnota ze zapojení Unie (může být důsledkem různých faktorů, např. přínosů z koordinace, právní jistoty, vyšší účinnosti nebo doplňkovosti). Pro účely tohoto bodu se „přidanou hodnotou ze zapojení Unie“ rozumí hodnota plynoucí ze zásahu Unie, jež doplňuje hodnotu, která by jinak vznikla činností samotných členských států.

Nepoužije se.

1.3.3Závěry vyvozené z podobných zkušeností v minulosti

Nepoužije se.

1.3.4Slučitelnost s víceletým finančním rámcem a možné synergie s dalšími vhodnými nástroji

Toto nařízení je v souladu s víceletým finančním rámcem. Nemá žádný finanční dopad.

1.3.5Posouzení různých dostupných možností financování, včetně prostoru pro přerozdělení prostředků

Toto nařízení nemá žádný finanční dopad. Příspěvek Unie na programy bude financován ze souhrnného rozpočtu Unie.

1.4Doba trvání a finanční dopad návrhu/podnětu

X žádný finanční dopad

1.5Předpokládaný způsob řízení 4

 Přímé řízení Komisí

  prostřednictvím jejích útvarů, včetně jejích zaměstnanců v delegacích Unie,

  prostřednictvím výkonných agentur.

 Sdílené řízení s členskými státy

 Nepřímé řízení, při kterém jsou úkoly souvisejícími s plněním rozpočtu pověřeny:

třetí země nebo subjekty určené těmito zeměmi,

mezinárodní organizace a jejich agentury (upřesněte),

EIB a Evropský investiční fond,

subjekty uvedené v článcích 70 a 71 finančního nařízení,

veřejnoprávní subjekty,

soukromoprávní subjekty pověřené výkonem veřejné služby v rozsahu, v jakém poskytují dostatečné finanční záruky,

soukromoprávní subjekty členského státu pověřené uskutečňováním partnerství soukromého a veřejného sektoru a poskytující dostatečné finanční záruky,

osoby pověřené prováděním specifických akcí v rámci společné zahraniční a bezpečnostní politiky podle hlavy V Smlouvy o EU a určené v příslušném základním právním aktu.

Pokud vyberete více způsobů řízení, upřesněte je v části „Poznámky“.

Poznámky:

Nepoužije se.

2.SPRÁVNÍ OPATŘENÍ

2.1Pravidla pro sledování a podávání zpráv

Upřesněte četnost a podmínky.

Nepoužije se.

2.2Systémy řízení a kontroly

2.2.1Odůvodnění navrhovaných způsobů řízení, mechanismů provádění financování, způsobů plateb a kontrolní strategie

Nepoužije se.

2.2.2Informace o zjištěných rizicích a systémech vnitřní kontroly zřízených k jejich zmírnění

Nepoužije se.

2.2.3Odhad a odůvodnění nákladové efektivnosti kontrol (poměr „náklady na kontroly ÷ hodnota souvisejících spravovaných finančních prostředků“) a posouzení očekávané míry rizika výskytu chyb (při platbě a při uzávěrce)

Nepoužije se.

2.3Opatření k zamezení podvodů a nesrovnalostí

Nepoužije se.

3.ODHADOVANÝ FINANČNÍ DOPAD NÁVRHU/PODNĚTU

3.1Okruhy víceletého finančního rámce a dotčené výdajové rozpočtové položky

·Stávající rozpočtové položky

V pořadí okruhů víceletého finančního rámce a rozpočtových položek.

Okruh víceletého finančního rámce

Rozpočtová položka

Druh
výdaje

Příspěvek

Číslo

RP/NRP 5

zemí ESVO 6

kandidátských zemí 7

třetích zemí

ve smyslu čl. 21 odst. 2 písm. b) finančního nařízení

Rozl.

NE

NE

NE

NE

3.2Odhadovaný finanční dopad návrhu na prostředky

3.2.1Odhadovaný souhrnný dopad na operační prostředky 

   Toto nařízení nemá žádný finanční dopad.

   Návrh/podnět vyžaduje využití operačních prostředků, jak je vysvětleno dále:

 

 

 

2019

2020

2021

2022

2023

Následující roky

CELKEM

 Zrušení operačních prostředků

 

 

 

 

 

 

 

 

Závazky

(1a)

 

 

 

 

 

 

 

Platby

(2a)

 

 

 

 

 

 

 

Prostředky CELKEM

 

Závazky

=1a+1b +3

 

 

 

 

 

 

 

Platby

=2a+2b

+3

 

 

 

 

 

 

 

Operační prostředky CELKEM 

Závazky

(4)

 

 

 

 

 

 

 

Platby

(5)

 

 

 

 

 

 

 

Prostředky správní povahy financované z rámce na zvláštní programy CELKEM 

(6)

 

 

 

 

 

 

 

Prostředky z OKRUHU 13

víceletého finančního rámce CELKEM 

Závazky

=4+6

 

 

 

 

 

 

 

Platby

=5+ 6

 

 

 

 

 

 

 

 Pokud je návrhem/podnětem dotčen více než jeden operační okruh, zopakuje se výše uvedený oddíl: 

Operační prostředky CELKEM

Závazky

(4)

 

 

 

 

 

 

 

 

(všechny operační okruhy) 

Platby

(5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Prostředky správní povahy financované z rámce na zvláštní programy (všechny operační okruhy) CELKEM 

 (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

Prostředky z OKRUHŮ 1 až 4

víceletého finančního rámce CELKEM

(referenční částka) 

Závazky

=4+ 6

 

 

 

 

 

 

 

 

Platby

=5+ 6

 

 

 

 

 

 

 

 

     

Okruh víceletého finančního rámce

5

„Správní výdaje“ 

Tento oddíl se vyplní pomocí „rozpočtových údajů správní povahy“, jež se nejprve uvedou v příloze legislativního   finančního výkazu   (příloha V interních pravidel), která se pro účely konzultace mezi útvary vloží do aplikace DECIDE.

v milionech EUR (zaokrouhleno na tři desetinná místa)

 

      

Rok N 

Rok N+1 

Rok N+2 

Rok N+3 

Vložit počet let podle trvání finančního dopadu (viz bod 1.6)  

CELKEM

GŘ: <…….> 

Lidské zdroje 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatní správní výdaje 

 

 

 

 

 

 

 

 

GŘ CELKEM <…….> 

Prostředky  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prostředky z OKRUHU 5 

víceletého finančního rámce CELKEM  

(Závazky celkem =

Platby celkem) 

 

 

 

 

 

 

 

 

v milionech EUR (zaokrouhleno na tři desetinná místa)

 

      

Rok N 8  

Rok N+1 

Rok N+2 

Rok N+3 

Vložit počet let podle trvání finančního dopadu (viz bod 1.6) 

CELKEM

Prostředky z OKRUHŮ 1 až 5

víceletého finančního rámce CELKEM  

Závazky 

 

 

 

 

 

 

 

 

Platby 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.2Odhadovaný výstup financovaný z operačních prostředků

Prostředky na závazky v milionech EUR (zaokrouhleno na tři desetinná místa)

Uveďte cíle a výstupy

 

 

 

Rok N 

Rok N+1 

Rok N+2 

Rok N+3 

Vložit počet let podle trvání finančního dopadu (viz bod 1.6)

CELKEM 

VÝSTUPY 

Druh 9  

 

Průměrné náklady

Počet

Náklady

Počet

Náklady

Počet

Náklady

Počet

Náklady

Počet

Náklady

Počet

Náklady

Počet

Náklady

Celkový počet

Náklady celkem

SPECIFICKÝ CÍL č. 1 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Výstup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Výstup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Výstup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezisoučet za specifický cíl č. 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPECIFICKÝ CÍL č. 2 …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Výstup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezisoučet za specifický cíl č. 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CELKEM 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.3Odhadovaný souhrnný dopad na správní prostředky

   Návrh/podnět nevyžaduje využití prostředků správní povahy.

   Návrh/podnět vyžaduje využití prostředků správní povahy, jak je vysvětleno dále:

v milionech EUR (zaokrouhleno na tři desetinná místa)

 

Rok 

N 11

Rok N+1 

Rok N+2 

Rok N+3 

Vložit počet let podle trvání finančního dopadu (viz bod 1.6) 

CELKEM

 

OKRUH 5 

víceletého finančního rámce

 

 

 

 

 

 

 

 

Lidské zdroje

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatní správní výdaje

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezisoučet za OKRUH 5 víceletého finančního rámce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimo OKRUH 5 12  víceletého

finančního rámce  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lidské zdroje

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatní výdaje správní povahy

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezisoučet mimo OKRUH 5 víceletého finančního rámce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CELKEM 

 

 

 

 

 

 

 

 

Potřebné prostředky na oblast lidských zdrojů a na ostatní výdaje správní povahy budou pokryty z prostředků GŘ, které jsou již vyčleněny na řízení akce a/nebo byly vnitřně přerozděleny v rámci GŘ a případně doplněny z dodatečného přídělu, který lze řídícímu GŘ poskytnout v rámci ročního přidělování a s ohledem na rozpočtová omezení.

 

3.2.3.1 Odhadované potřeby v oblasti lidských zdrojů

Návrh/podnět nevyžaduje využití lidských zdrojů.

Návrh/podnět vyžaduje využití lidských zdrojů, jak je vysvětleno dále:

Odhad vyjádřete v přepočtu na plné pracovní úvazky

 

Rok N 

Rok N+1 

Rok N+2 

Rok N+3 

Vložit počet let podle trvání finančního dopadu (viz bod 1.6) 

Pracovní místa podle plánu pracovních míst (místa úředníků a dočasných zaměstnanců) 

XX 01 01 01 (v ústředí a v zastoupeních Komise) 

 

 

 

 

 

 

 

XX 01 01 02 (při delegacích)

 

 

 

 

 

 

 

XX 01 05 01/11/21 (v nepřímém výzkumu)

 

 

 

 

 

 

 

10 01 05 01/11 (v přímém výzkumu)

 

 

 

 

 

 

 

Externí zaměstnanci (v přepočtu na plné pracovní úvazky: FTE) 13  

 

XX 01 02 01 (SZ, VNO, ZAP z celkového rámce) 

 

 

 

 

 

 

 

XX 01 02 02 (SZ, MZ, VNO, ZAP a MOD při delegacích)

 

 

 

 

 

 

 

XX 01 04 yy  14

 

– v ústředí 

 

 

 

 

 

 

 

 

– při delegacích  

 

 

 

 

 

 

 

XX 01 05 02/12/22 (SZ, VNO, ZAP v nepřímém výzkumu)

 

 

 

 

 

 

 

10 01 05 02/12 (SZ, VNO, ZAP v přímém výzkumu)

 

 

 

 

 

 

 

Jiné rozpočtové položky (upřesněte)

 

 

 

 

 

 

 

CELKEM 

 

 

 

 

 

 

 

XX je oblast politiky nebo dotčená hlava rozpočtu.

Potřeby v oblasti lidských zdrojů budou pokryty ze zdrojů GŘ, které jsou již vyčleněny na řízení akce a/nebo byly vnitřně přeobsazeny v rámci GŘ, a případně doplněny z dodatečného přídělu, který lze řídícímu GŘ poskytnout v rámci ročního přidělování a s ohledem na rozpočtová omezení.

Popis úkolů:

Úředníci a dočasní zaměstnanci

 

Externí zaměstnanci

 

3.2.4 Slučitelnost se stávajícím víceletým finančním rámcem

Návrh/podnět:

X může být v plném rozsahu financován v rámci příslušného okruhu víceletého finančního rámce (VFR).

 vyžaduje použití nepřiděleného rozpětí v rámci příslušného okruhu VFR a/nebo použití zvláštních nástrojů definovaných v nařízení o VFR.

Upřesněte, co se požaduje, příslušné okruhy a rozpočtové položky, odpovídající částky a navrhované nástroje, které mají být použity.

 vyžaduje revizi VFR.

Upřesněte, co se požaduje, příslušné okruhy a rozpočtové položky a odpovídající částky.

3.2.5 Příspěvky třetích stran

Návrh/podnět:

X nepočítá se spolufinancováním od třetích stran

počítá se spolufinancováním od třetích stran podle následujícího odhadu:

Prostředky v EUR

3.3 Odhadovaný dopad na příjmy

X Návrh/podnět nemá žádný finanční dopad na příjmy.

Návrh/podnět má tento finanční dopad:

   na vlastní zdroje

   na jiné příjmy

uveďte, zda je příjem účelově vázán na výdajové položky X

v EUR

U účelově vázaných příjmů upřesněte dotčené výdajové rozpočtové položky.

Nepoužije se.

Jiné poznámky (např. způsob/vzorec výpočtu dopadu na příjmy nebo jiné údaje).

(1)    […]
(2)    […]
(3)    Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1288/2013 ze dne 11. prosince 2013, kterým se zavádí program „Erasmus+“: program Unie pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport a zrušují rozhodnutí č. 1719/2006/ES, č. 1720/2006/ES a č. 1298/2008/ES (Úř. věst. L 347, 20.12.2013, s. 50).
(4)

Vysvětlení způsobů řízení spolu s odkazem na finanční nařízení jsou k dispozici na stránkách BudgWeb: https://myintracomm.ec.europa.eu/budgweb/EN/man/budgmanag/Pages/budgmanag.aspx  

(5)    RP = rozlišené prostředky / NRP = nerozlišené prostředky.    
(6)    ESVO: Evropské sdružení volného obchodu.
(7)    Kandidátské země a případně potenciální kandidáti ze západního Balkánu.
(8)

 Rokem N se rozumí rok, kdy se návrh/podnět začíná provádět. Výraz „N“ nahraďte předpokládaným prvním rokem provádění (například 2021). Totéž proveďte u let následujících.

(9)

Výstupy se rozumí produkty a služby, které mají být dodány (např. počet financovaných studentských výměn, počet vybudovaných kilometrů silnic atd.).

(10)

Popsaný v bodě 1.4.2. „Specifické cíle…“.

(11)

 Rokem N se rozumí rok, kdy se návrh/podnět začíná provádět. Výraz „N“ nahraďte předpokládaným prvním rokem provádění (například 2021). Totéž proveďte u let následujících.

(12)  Technická a/nebo administrativní pomoc a výdaje na podporu provádění programů a/nebo akcí EU (bývalé položky „BA“), nepřímý výzkum, přímý výzkum.
(13)

SZ = smluvní zaměstnanec; MZ = místní zaměstnanec; VNO = vyslaný národní odborník; ZAP = zaměstnanec agentury práce; MOD = mladý odborník při delegaci.

(14)

Dílčí strop na externí zaměstnance financované z operačních prostředků (bývalé položky „BA“).