Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2008/086/04

Výzva k předkládání návrhů – GŘ EAC/14/08 — Program spolupráce se zeměmi nástroje pro spolupráci s průmyslovými zeměmi (ICI) v oblasti vzdělávání – Spolupráce v oblasti vysokoškolského vzdělávání a odborné přípravy mezi EU a Austrálií, Japonskem, Korejskou republikou a Novým Zélandem

OJ C 86, 5.4.2008, p. 34–35 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

5.4.2008   

CS

Úřední věstník Evropské unie

C 86/34


VÝZVA K PŘEDKLÁDÁNÍ NÁVRHŮ – GŘ EAC/14/08

Program spolupráce se zeměmi nástroje pro spolupráci s průmyslovými zeměmi (ICI) v oblasti vzdělávání – Spolupráce v oblasti vysokoškolského vzdělávání a odborné přípravy mezi EU a Austrálií, Japonskem, Korejskou republikou a Novým Zélandem (1)

(2008/C 86/04)

1.   CÍLE A POPIS

Obecným cílem této výzvy k předkládání návrhů je podpořit lepší porozumění a vzájemnou spolupráci mezi národy členských států EU a partnerskými zeměmi – Austrálií, Japonskem, Korejskou republikou a Novým Zélandem – včetně širšího poznání jejich jazyků, kultur a institucí, a zlepšit kvalitu vysokoškolského vzdělávání a odborného vzdělávání a přípravy v EU a v partnerských zemích. Výzvou k předkládání návrhů bude podpořena následující akce:

Společné projekty mobility zemí nástroje ICI

Tato akce poskytuje finance na mezinárodní projekty pro rozvoj studijních programů, které zahrnují krátkodobou mobilitu mezi EU a partnerskou zemí nástroje ICI, která není přímo či nezbytně spojena se získáním společného nebo dvojitého/dvojnásobného titulu.

Konsorcia, která o takový projekt žádají, jsou tvořena vzdělávacími institucemi z oblasti vysokoškolského vzdělávání nebo odborného vzdělávání a přípravy z EU a z příslušné partnerské země. Vybraná konsorcia vytvoří rámec pro studentskou mobilitu, přičemž studenti z EU obvykle stráví jeden semestr pobytem na instituci partnerské země a naopak a toto studijní období strávené v zahraničí bude plně uznáno domovskou institucí. Podpora zahrnuje granty na podporu mobility studentů, akademického sboru a administrativních pracovníků.

2.   ZPŮSOBILÍ ŽADATELÉ

O poskytnutí grantu v rámci této výzvy mohou požádat vysokoškolské instituce a instituce odborného vzdělávání a přípravy. Způsobilí žadatelé musejí být usazeni v jednom z 27 členských států Evropské unie.

3.   ROZPOČET A DOBA TRVÁNÍ PROJEKTU

Rozpočet vyčleněný na spolufinancování projektů se odhaduje na 2,5 milionu EUR. Očekává se, že financování bude poskytnuto na 4–5 projektů EU a Austrálie, 2–3 projekty EU a Japonska, 1 projekt EU a Nového Zélandu a 1–2 projekty EU a Korey.

Maximální objem financí ze strany EU bude činit 425 000 EUR na tříletý společný projekt mobility, který bude zahrnovat čtyři nebo více partnerských institucí EU. Společné projekty mobility budou trvat tři roky.

4.   TERMÍN PRO PODÁNÍ NÁVRHŮ

Žádosti musí být zaslány Komisi nejpozději 6. června 2008.

5.   DALŠÍ INFORMACE

Úplné znění této výzvy k předkládání návrhů a formuláře žádosti jsou k dispozici na této internetové stránce:

http://ec.europa.eu/education/programmes/calls/callg_en.html

Více informací můžete získat na adrese: eac-3C-cooperation@ec.europa.eu


(1)  Podle abecedního pořádku.


Top