Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52008XC0215(04)

Oznámení dovozcům — Dovoz textilních výrobků z Bangladéše do Společenství

OJ C 41, 15.2.2008, p. 8–8 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

15.2.2008   

CS

Úřední věstník Evropské unie

C 41/8


OZNÁMENÍ DOVOZCŮM

Dovoz textilních výrobků z Bangladéše do Společenství

(2008/C 41/06)

Evropská komise informuje hospodářské subjekty Společenství, že existuje důvodná pochybnost ohledně původu textilních výrobků z Bangladéše spadajících pod kapitoly 61 a 62 harmonizovaného systému, u nichž je požadována výhoda preferenčního sazebního zacházení podle všeobecného systému preferencí.

V rámci správní a prošetřovací kooperační mise Společenství provedené v Bangladéši za podpory místních orgánů bylo zjištěno, že významná část osvědčení o původu na tiskopise A byla buď nepravdivá nebo vydaná na základě klamavých nebo zavádějících informací.

Hospodářským subjektům Společenství, které předkládají prohlášení a/nebo písemné důkazy o původu textilních výrobků z Bangladéše spadajících pod kapitoly 61 a 62 harmonizovaného systému, se proto doporučuje, aby přijaly veškerá potřebná opatření, protože propuštění dotčeného zboží do volného oběhu by mohlo vést ke vzniku celního dluhu a k podvodům ohrožujícím finanční zájmy Společenství.

Toto oznámení nahrazuje Oznámení dovozcům – textilní výrobky dovezené do Společenství z Bangladéše v rámci všeobecného systému preferencí (GSP) zveřejněné v Úř. věst. C 119, 30.4.1999, které dovozcům připomíná, že mají vždy věnovat náležitou péči osvědčením o původu na tiskopise A.


Top