EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2012/007E/03
Minutes of the sitting of 14 September 2011
Zápis ze zasedání z 14. září 2011
Zápis ze zasedání z 14. září 2011
Úř. věst. C 7E, 10.1.2012, p. 94–136
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
10.1.2012 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 7/94 |
Středa, 14. září 2011
ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ Z 14. ZÁŘÍ 2011
2012/C 7 E/03
Obsah
1. |
Zahájení denního zasedání |
2. |
Prováděcí opatření (článek 88 jednacího řádu) |
3. |
Hospodářská krize a euro (rozprava) |
4. |
Předložení postoje Rady k návrhu souhrnného rozpočtu na rozpočtový rok 2012 |
5. |
Hlasování |
5.1. |
Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: AT/AT&S, Rakousko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
5.2. |
Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: AT/Steiermark and Niederösterreich, Rakousko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
5.3. |
Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: technická pomoc z podnětu Komise (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
5.4. |
Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/029 NL/Zuid-Holland and Utrecht Division 18, Nizozemsko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
5.5. |
Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/027 NL/Noord-Brabant Division 18, Nizozemsko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
5.6. |
Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/028 NL/Overijssel Division 18, Nizozemsko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
5.7. |
Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/030 NL/Noord-Holland and Flevoland Division 18, Nizozemsko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
5.8. |
Integrita a transparentnost trhu s energií ***I (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
5.9. |
Výroční zpráva o kontrole uplatňování práva EU (2009) (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
5.10. |
Přístup veřejnosti k dokumentům za období 2009–2010 (článek 138 jednacího řádu) (hlasování) |
5.11. |
Změna jednacího řádu týkající se slyšení kandidátů na komisaře (hlasování) |
5.12. |
Probíhající jednání v Dohá (hlasování) |
6. |
Prohlášení předsednictví |
7. |
Hlasování (pokračování) |
7.1. |
Zlepšování právní úpravy, subsidiarita a proporcionalita a inteligentní regulace (hlasování) |
7.2. |
Činnost Petičního výboru v průběhu roku 2010 (hlasování) |
7.3. |
Strategie EU v oblasti bezdomovectví (hlasování) |
7.4. |
Komplexní přístup k jiným antropogenním emisím ovlivňujícím klima, než jsou emise CO2 (hlasování) |
8. |
Vysvětlení hlasování |
9. |
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat |
10. |
Schválení zápisu z předchozího denního zasedání |
11. |
Situace v Libyi (rozprava) |
12. |
Situace v Sýrii (rozprava) |
13. |
Současný stav mírového procesu na Blízkém východě (rozprava) |
14. |
Členství ve výborech a delegacích |
15. |
Odstranění nesouladu mezi protikorupčním zákonem a realitou (rozprava) |
16. |
Pořad jednání příštího denního zasedání |
17. |
Ukončení denního zasedání |
PREZENČNÍ LISTINA
PŘÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
1. |
Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: AT/AT&S, Rakousko |
2. |
Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: AT/Steiermark and Niederösterreich, Rakousko |
3. |
Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: technická pomoc z podnětu Komise |
4. |
Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/029NL/Zuid-Holland and Utrecht Division 18, Nizozemsko |
5. |
Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/027 NL/Noord-Brabant Division 18, Nizozemsko |
6. |
Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/028 NL/OverijsselDivision 18, Nizozemsko |
7. |
Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/030 NL/Noord-Holland and Flevoland Division 18, Nizozemsko |
8. |
Integrita a transparentnost trhu s energií ***I |
9. |
Výroční zpráva o kontrole uplatňování práva EU (2009) |
10. |
Přístup veřejnosti k dokumentům za období 2009–2010 |
11. |
Změna jednacího řádu týkající se slyšení kandidátů na komisaře |
12. |
Probíhající jednání v Dohá |
13. |
Zlepšování právní úpravy, subsidiarita a proporcionalita a inteligentní regulace |
14. |
Činnost Petičního výboru v průběhu roku 2010 |
15. |
Strategie EU v oblasti bezdomovectví |
16. |
Komplexní přístup k jiným antropogenním emisím ovlivňujícím klima, než jsou emise CO2 |
PŘÍLOHA II
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. |
A7-0279/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování |
2. |
A7-0277/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování |
3. |
A7-0270/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování |
4. |
A7-0303/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování |
5. |
A7-0304/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování |
6. |
A7-0305/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování |
7. |
A7-0306/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování |
8. |
A7-0273/2011 - Jorgo Chatzimarkakis - jediné hlasování |
9. |
B7-0475/2011 - usnesení |
10. |
B7-0474/2011 - usnesení |
ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ Z 14. ZÁŘÍ 2011
PŘEDSEDNICTVÍ: Jerzy BUZEK
předseda
1. Zahájení denního zasedání
Denní zasedání bylo zahájeno v 9:00.
2. Prováděcí opatření (článek 88 jednacího řádu)
Parlamentu byly předloženy následující návrhy prováděcích opatření, která spadají pod regulativní postup s kontrolou:
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… ze dne XXX kterým se přijímá společná metodika vyšetřování námořních nehod a mimořádných událostí vypracovaná podle čl. 5 odst. 4 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/18/ES (D008448/04 - 2011/2779(RPS) - lhůta: 19/10/2011)
|
— |
Rozhodnutí Komise, kterým se zavádí pravidla a metody výpočtu pro ověření dodržování cílů stanovených v čl. 11 odst. 2 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2008/98/ES (D010816/03 - 2011/2775(RPS) - lhůta: 16/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… ze dne XXX kterým se mění příloha II nařízení (ES) č. 2160/2003 Evropského parlamentu a Rady a příloha I nařízení (ES) č. 2073/2005, pokud jde o salmonelu v čerstvém drůbežím mase (D011120/06 - 2011/2766(RPS) - lhůta: 14/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… ze dne XXX kterým se stanoví technické požadavky a správní postupy týkající se posádek v civilním letectví podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 216/2008 (D011451/03 - 2011/2765(RPS) - lhůta: 13/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/…, kterým se mění příloha II nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 853/2004, pokud jde o požadavky na zmrazené potraviny živočišného původu určené k lidské spotřebě (D011618/05 - 2011/2816(RPS) - lhůta: 09/12/2011)
|
— |
Směrnice Komise …/…/EU ze dne XXX, kterou se mění směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/126/ES o řidičských průkazech (D011724/02 - 2011/2767(RPS) - lhůta: 14/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/…, kterým se mění nařízení (ES) č. 2042/2003 o zachování letové způsobilosti letadel a leteckých výrobků, letadlových částí a zařízení a schvalování organizací a personálu zapojených do těchto úkolů (D012257/03 - 2011/2772(RPS) - lhůta: 18/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… o schválení a neschválení určitých zdravotních tvrzení při označování potravin, jež se týkají snížení rizika onemocnění (D013132/03 - 2011/2788(RPS) - lhůta: 28/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… ze dne XXX, kterým se mění příloha II nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1333/2008 vytvořením seznamu potravinářských přídatných látek Unie (D013273/03 - 2011/2769(RPS) - lhůta: 15/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… ze dne XXX, kterým se mění příloha III nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1333/2008 o potravinářských přídatných látkách zavedením seznamu potravinářských přídatných látek Unie schválených pro použití v potravinářských přídatných látkách, potravinářských enzymech, potravinářských aromatech a živinách (D013274/03 - 2011/2768(RPS) - lhůta: 15/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… ze dne XXX, kterým se mění příloha III nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 853/2004, pokud jde o ošetření produktů rybolovu určených k lidské spotřebě za účelem usmrcení životaschopných parazitů (D013387/04 - 2011/2799(RPS) - lhůta: 19/11/2011)
|
— |
Přílohy 2011 - nařízení Komise (EU) č. …/…, kterým se mění nařízení Rady (ES) č. 338/97 o ochraně druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin regulováním obchodu s nimi (D013522/02 - 2011/2800(RPS) - lhůta: 30/11/2011)
|
— |
Návrh směrnice Komise …/…/EU ze dne […], kterou se mění směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/43/EC, pokud jde o seznam produktů pro obranné účely (D014162/01 - 2011/2771(RPS) - lhůta: 15/10/2011)
|
— |
Nařízení, kterým se mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 810/2009 ze dne 13. července 2009 o kodexu Společenství o vízech (vízový kodex) (D014177/01 - 2011/2789(RPS) - lhůta: 15/09/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… o neschválení určitých zdravotních tvrzení při označování potravin, jež se týkají snížení rizika onemocnění (D014310/03 - 2011/2784(RPS) - lhůta: 27/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… o neschválení určitých zdravotních tvrzení při označování potravin, jež se netýkají snížení rizika onemocnění ani vývoje a zdraví dětí (D014311/03 - 2011/2787(RPS) - lhůta: 27/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise, kterým se provádí směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES, pokud jde o požadavky na ekodesign klimatizátorů vzduchu a komfortních ventilátorů (D014313/02 - 2011/2770(RPS) - lhůta: 15/10/2011)
|
— |
Rozhodnutí Komise, kterým se členským státům ukládá povinnost zakázat uvádění na trh řezacích příslušenství mulčovacího typu k přenosným křovinořezům (D014364/01 - 2011/2783(RPS) - lhůta: 25/10/2011)
|
— |
Rozhodnutí Komise o změně rozhodnutí 2010/2/EU a 2011/278/EU, pokud jde o odvětví a pododvětví, u nichž se má za to, že jim hrozí značné riziko úniku uhlíku (D014405/02 - 2011/2773(RPS) - lhůta: 15/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise, kterým se mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1222/2009, pokud jde o klasifikaci přilnavosti pneumatik za mokra, měření valivého odporu a postup ověřování (D014488/02 - 2011/2776(RPS) - lhůta: 16/10/2011)
|
— |
Rozhodnutí Komise ze dne XXX o požadavcích na bezpečnost, které mají splňovat evropské normy pro kola, kola pro mladší děti a zavazadlové nosiče pro kola podle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/95/ES (D014548/02 - 2011/2763(RPS) - lhůta: 13/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/…, kterým se mění nařízení (ES) č. 1881/2006, pokud jde o maximální limity dusičnanů v potravinách (D014586/03 - 2011/2795(RPS) - lhůta: 17/11/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… ze dne XXX, kterým se mění nařízení (ES) č. 1881/2006, pokud jde o maximální limity pro dioxiny, PCB s dioxinovým efektem a PCB bez dioxinového efektu v potravinách (D014588/03 - 2011/2798(RPS) - lhůta: 18/11/2011)
|
— |
Rozhodnutí Komise o kritériích pro uznávání školicích středisek zapojených do školení strojvedoucích, o kritériích pro uznávání zkoušejících strojvedoucích a o kritériích pro organizaci zkoušek v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady 2007/59/ES (D014705/02 - 2011/2774(RPS) - lhůta: 15/10/2011)
|
— |
Rozhodnutí Komise, kterým se mění rozhodnutí 2006/799/ES, 2007/64/ES, 2007/506/ES, 2007/742/ES, 2009/543/ES a 2009/544/ES, aby se prodloužila platnost ekologických kritérií pro udělování ekoznačky EU některým výrobkům (D014779/01 - 2011/2778(RPS) - lhůta: 18/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/…, kterým se mění přílohy II a III nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 396/2005, pokud jde o maximální limity reziduí pro acetamiprid, bifenyl, kaptan, chlorantraniliprol, cyflufenamid, cymoxanil, dichlorprop-P, difenokonazol, dimethomorf, dithiokarbamáty, epoxikonazol, ethefon, flutriafol, fluxapyroxad, isopyrazam, propamokarb, pyraklostrobin, pyrimethanil a spirotetramat v některých produktech a na jejich povrchu (D014805/02 - 2011/2780(RPS) - lhůta: 21/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… o vytvoření registru Unie pro obchodovací období počínající dnem 1. ledna 2013 a následující obchodovací období systému Unie pro obchodování s emisemi podle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/87/ES a rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady 280/2004/ES a o změně nařízení (ES) č. 2216/2004 a (EU) č. 920/2010 (D014910/02 - 2011/2785(RPS) - lhůta: 27/10/2011)
|
— |
Rozhodnutí Komise o způsobech koordinovaného uplatňování ustanovení o vymáhání práva, pokud jde o družicové pohyblivé služby (MSS), podle čl. 9 odst. 3 rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady 626/2008/ES (D014932/03 - 2011/2797(RPS) - lhůta: 16/09/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… ze dne XXX, kterým se stanoví společné požadavky na užívání vzdušného prostoru a provozní postupy pro palubní protisrážkový systém (D014946/01 - 2011/2815(RPS) - lhůta: 08/12/2011)
|
— |
Rozhodnutí Komise o příručce pro společnou registraci organizací z EU, registraci organizací ze třetích zemí a globální registraci podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1221/2009 ze dne 25. listopadu 2009 o dobrovolné účasti organizací v systému Společenství pro environmentální řízení podniků a audit (EMAS) (D015052/02 - 2011/2791(RPS) - lhůta: 29/10/2011)
|
— |
Směrnice Komise …/…/EU, kterou se mění příloha I směrnice Evropského parlamentu a Rady 2008/48/ES, pokud jde o dodatečné předpoklady pro výpočet roční procentní sazby nákladů (D015094/02 - 2011/2782(RPS) - lhůta: 22/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/… ze dne XXX, kterým se mění nařízení Komise (ES) č. 272/2009, kterým se doplňují společné základní normy ochrany civilního letectví před protiprávními činy, pokud jde o používání bezpečnostních skenerů na letištích EU (D015240/02 - 2011/2777(RPS) - lhůta: 16/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/…, kterým se mění směrnice Evropského parlamentu a Rady 2002/46/ES, nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1925/2006 a nařízení Komise (ES) č. 953/2009, pokud jde o seznamy minerálních látek, které lze přidávat do potravin (D015369/01 - 2011/2781(RPS) - lhůta: 23/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/…, kterým se mění nařízení (EU) č. 1031/2010 zejména s cílem stanovit objem povolenek na emise skleníkových plynů, které se mají dražit před rokem 2013 (D015414/02 - 2011/2786(RPS) - lhůta: 27/10/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/…, kterým se mění příloha II nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1333/2008, pokud jde o steviol-glykosidy (D015453/02 - 2011/2792(RPS) - lhůta: 29/10/2011)
|
— |
Návrh směrnice Komise …/…/EU, kterou se mění směrnice Evropského parlamentu a Rady 98/79/ES o diagnostických zdravotnických prostředcích in vitro (D015628/01 - 2011/2796(RPS) - lhůta: 16/11/2011)
|
— |
Nařízení Komise (EU) č. …/…, kterým se mění nařízení (ES) č. 1126/2008, kterým se přijímají některé mezinárodní účetní standardy v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1606/2002, pokud jde o mezinárodní standard účetního výkaznictví IFRS 7 (D015764/01 - 2011/2790(RPS) - lhůta: 28/10/2011)
|
3. Hospodářská krize a euro (rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Hospodářská krize a euro
Předseda učinil krátké prohlášení.
Jan Vincent-Rostowski (úřadující předseda Rady) a José Manuel Barroso (předseda Komise) učinili prohlášení.
Vystoupili: Joseph Daul za skupinu PPE, Martin Schulz za skupinu S&D, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Joseph Daul, aby odpověděl na otázku, kterou mu zvednutím modré karty položil Konrad Szymański, Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE, Derk Jan Eppink za skupinu ECR, Lothar Bisky za skupinu GUE/NGL, Nigel Farage za skupinu EFD, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Philippe Lamberts, Barry Madlener nezařazený, Corien Wortmann-Kool a Stephen Hughes.
PŘEDSEDNICTVÍ: Rainer WIELAND
místopředseda
Vystoupili: Sylvie Goulard, Pascal Canfin, Martin Callanan, Nikolaos Chountis, Claudio Morganti, Trevor Colman, Werner Langen, Antolín Sánchez Presedo, Carl Haglund, Kay Swinburne, Georgios Toussas, Philip Claeys, Mario Mauro, Leonardo Domenici, Peter van Dalen, Jean-Paul Gauzès, Anni Podimata, Vicky Ford, Luis de Grandes Pascual, Udo Bullmann, Paulo Rangel, Pervenche Berès, Marietta Giannakou, Marianne Thyssen a Gunnar Hökmark.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Mairead McGuinness, Ana Gomes, Marielle De Sarnez, Sven Giegold, Lajos Bokros, Ilda Figueiredo, Bastiaan Belder a Andrew Henry William Brons.
Vystoupili: Olli Rehn (člen Komise) a Jan Vincent-Rostowski.
Rozprava byla ukončena.
4. Předložení postoje Rady k návrhu souhrnného rozpočtu na rozpočtový rok 2012
Jacek Dominik (úřadující předseda Rady) uvedl zprávu.
PŘEDSEDNICTVÍ: Jerzy BUZEK
předseda
Vystoupili: Janusz Lewandowski (člen Komise), Francesca Balzani (zpravodajka), José Manuel Fernandes (zpravodaj) a Jacek Dominik.
Bod byl uzavřen.
(Denní zasedání bylo před hlasováním na několik minut přerušeno).
5. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.
Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.
5.1. Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: AT/AT&S, Rakousko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (žádost EGF/2010/008 AT/AT&S, Rakousko) [KOM(2011)0339 - C7-0160/2011- 2011/2125(BUD)] - Rozpočtový výbor. Zpravodajka: Barbara Matera (A7-0279/2011)
(požadovaná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)
NÁVRH KOMISE a NÁVRH USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2011)0369)
Vystoupení
Před hlasováním Barbara Matera (zpravodajka).
5.2. Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: AT/Steiermark and Niederösterreich, Rakousko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném rozpočtovém řízení (žádost EGF/2010/007 AT/Steiermark and Niederösterreich, Rakousko) [KOM(2011)0340 - C7-0159/2011- 2011/2124(BUD)] - Rozpočtový výbor. Zpravodajka: Barbara Matera (A7-0277/2011)
(požadovaná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)
NÁVRH KOMISE a NÁVRH USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2011)0370)
5.3. Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: technická pomoc z podnětu Komise (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o mobilizaci prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 Interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (EGF/2011/000 TA 2011 – technická pomoc z podnětu Komise) [KOM(2011)0358 - C7-0167/2011- 2011/2130(BUD)] - Rozpočtový výbor. Zpravodajka: Barbara Matera (A7-0270/2011)
(požadovaná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)
NÁVRH KOMISE a NÁVRH USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2011)0371)
5.4. Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/029 NL/Zuid-Holland and Utrecht Division 18, Nizozemsko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (žádost EGF/2010/029 NL/Zuid-Holland and Utrecht Division 18, Nizozemsko) [KOM(2011)0388 - C7-0172/2011- 2011/2136(BUD)] - Rozpočtový výbor. Zpravodajka: Barbara Matera (A7-0303/2011)
(požadovaná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)
NÁVRH KOMISE a NÁVRH USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2011)0372)
5.5. Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/027 NL/Noord-Brabant Division 18, Nizozemsko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (žádost EGF/2010/027 NL/Noord-Brabant Division 18, Nizozemsko) [KOM(2011)0386 - C7-0173/2011- 2011/2137(BUD)] - Rozpočtový výbor. Zpravodajka: Barbara Matera (A7-0304/2011)
(požadovaná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 5)
NÁVRH KOMISE a NÁVRH USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2011)0373)
5.6. Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/028 NL/Overijssel Division 18, Nizozemsko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (žádost EGF/2010/028 NL/Overijssel Division 18, Nizozemsko) [KOM(2011)0387 - C7-0174/2011- 2011/2138(BUD)] - Rozpočtový výbor. Zpravodajka: Barbara Matera (A7-0305/2011)
(požadovaná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)
NÁVRH KOMISE a NÁVRH USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2011)0374)
5.7. Uvolnění prostředků z Fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/030 NL/Noord-Holland and Flevoland Division 18, Nizozemsko (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (žádost EGF/2010/030 NL/Noord-Holland and Flevoland Division 18, Nizozemsko) [KOM(2011)0389 - C7-0175/2011- 2011/2139(BUD)] - Rozpočtový výbor. Zpravodajka: Barbara Matera (A7-0306/2011)
(požadovaná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 7)
NÁVRH KOMISE a NÁVRH USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2011)0375)
5.8. Integrita a transparentnost trhu s energií ***I (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o integritě a transparentnosti trhu s energií [KOM(2010)0726 - C7-0407/2010- 2010/0363(COD)] - Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku. Zpravodaj: Jorgo Chatzimarkakis (A7-0273/2011)
(požadovaná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 8)
NÁVRH KOMISE, POZMĚŇOVACÍ NÁVRH a NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2011)0376)
5.9. Výroční zpráva o kontrole uplatňování práva EU (2009) (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o dvacáté sedmé výroční zprávě o kontrole uplatňování práva Evropské unie (2009) [2011/2027(INI)] - Výbor pro právní záležitosti. Zpravodajka: Eva Lichtenberger (A7-0249/2011)
(požadovaná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 9)
NÁVRH USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2011)0377)
5.10. Přístup veřejnosti k dokumentům za období 2009–2010 (článek 138 jednacího řádu) (hlasování)
Zpráva o přístupu veřejnosti k dokumentům (čl. 104 odst. 7 jednacího řádu) za období 2009–2010 [2010/2294(INI)] - Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Zpravodajka: Judith Sargentini (A7-0245/2011)
(požadovaná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 10)
NÁVRH USNESENÍ
přijat jediným hlasováním (P7_TA(2011)0378)
5.11. Změna jednacího řádu týkající se slyšení kandidátů na komisaře (hlasování)
Zpráva o změně článků 106 a 192 a přílohy XVII jednacího řádu Evropského parlamentu [2010/2231(REG)] - Výbor pro ústavní záležitosti. Zpravodaj: Andrew Duff (A7-0240/2011)
(pro hlasování o znění jednacího řádu požadovaná kvalifikovaná většina, pro hlasování o návrhu rozhodnutí požadovaná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 11)
ZNĚNÍ JEDNACÍHO ŘÁDU
přijaté pozměňovací návrhy: viz příloha „Výsledky jmenovitého hlasování“
NÁVRH ROZHODNUTÍ
přijat (P7_TA(2011)0379)
Nová ustanovení vstoupí v platnost první den následujícího dílčího zasedání.
5.12. Probíhající jednání v Dohá (hlasování)
Návrh usnesení B7-0478/2011
(požadovaná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 12)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P7_TA(2011)0380)
Vystoupení
Jörg Leichtfried za skupinu S&D před hlasováním o pozměňovacím návrhu 15 požádal, aby se o slovech „a zainteresované strany“ hlasovalo v dílčím hlasování (tato žádost nebyla vzata v potaz, protože se proti jejímu zohlednění vyslovilo více než 40 poslanců).
*
* *
(Hlasování bylo přerušeno.)
6. Prohlášení předsednictví
Předseda učinil prohlášení k masakrům, ke kterým došlo dne 22. července 2011 v Norsku.
Vystoupili: Gunnar Hökmark za skupinu PPE, Martin Schulz za skupinu S&D, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE, Jan Zahradil za skupinu ECR, Søren Bo Søndergaard za skupinu GUE/NGL, Francesco Enrico Speroni za skupinu EFD, a Diane Dodds nezařazená.
Vystoupila Cecilia Malmström (členka Komise).
Parlament držel minutu ticha.
Vystoupil Robert Goebbels.
7. Hlasování (pokračování)
7.1. Zlepšování právní úpravy, subsidiarita a proporcionalita a inteligentní regulace (hlasování)
Zpráva o zlepšování právní úpravy, subsidiaritě a proporcionalitě a inteligentní regulaci [2011/2029(INI)] - Výbor pro právní záležitosti. Zpravodaj: Sajjad Karim (A7-0251/2011)
(požadovaná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 13)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P7_TA(2011)0381)
7.2. Činnost Petičního výboru v průběhu roku 2010 (hlasování)
Zpráva o činnosti Petičního výboru v průběhu roku 2010 [2010/2295(INI)] - Petiční výbor. Zpravodaj: Willy Meyer (A7-0232/2011)
(požadovaná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 14)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P7_TA(2011)0382)
7.3. Strategie EU v oblasti bezdomovectví (hlasování)
Návrh usnesení B7-0475/2011
(požadovaná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 15)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P7_TA(2011)0383)
7.4. Komplexní přístup k jiným antropogenním emisím ovlivňujícím klima, než jsou emise CO2 (hlasování)
Návrh usnesení B7-0474/2011
(požadovaná jednoduchá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 16)
NÁVRH USNESENÍ
přijat (P7_TA(2011)0384)
*
* *
Vystoupil Jean-Marie Le Pen s osobním prohlášením k výrokům, které pronesl Daniel Cohn-Bendit (předseda připomněl ustanovení článku 151 jednacího řádu).
PŘEDSEDNICTVÍ: Rainer WIELAND
místopředseda
8. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 170 jednacího řádu.
Ústní vysvětlení hlasování:
|
zpráva Jorgo Chatzimarkakis - A7-0273/2011 Jens Rohde, Roberta Angelilli, Marek Józef Gróbarczyk, Sergej Kozlík, Adam Bielan, Alajos Mészáros, Mairead McGuinness, Mario Pirillo, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Seán Kelly a Daniel Hannan |
|
zpráva Eva Lichtenberger - A7-0249/2011 Jens Rohde, Roberta Angelilli, David Campbell Bannerman a Daniel Hannan |
|
zpráva Judith Sargentini - A7-0245/2011 Clemente Mastella, Jens Rohde, Anna Maria Corazza Bildt, Salvatore Iacolino, Janusz Władysław Zemke, Adam Bielan, Anneli Jäätteenmäki a Daniel Hannan |
|
zpráva Andrew Duff - A7-0240/2011 Jens Rohde, Seán Kelly a Daniel Hannan |
|
Probíhající jednání v Dohá - B7-0478/2011 Roberta Angelilli, Gianluca Susta, Mairead McGuinness, Cristiana Muscardini, Paul Murphy a Syed Kamall |
|
zpráva Sajjad Karim - A7-0251/2011 Jens Rohde, Alfredo Antoniozzi, Peter Jahr, David Campbell Bannerman, Guido Milana a Anna Záborská |
|
zpráva Willy Meyer - A7-0232/2011 Clemente Mastella, Jens Rohde, Alfredo Antoniozzi, Peter Jahr, Mairead McGuinness, Jim Higgins a Seán Kelly |
|
Strategie EU v oblasti bezdomovectví - B7-0475/2011 Roberta Angelilli a Sergej Kozlík |
|
Komplexní přístup k jiným antropogenním emisím ovlivňujícím klima, než jsou emise CO2 - B7-0474/2011 Jens Rohde, Marek Józef Gróbarczyk a Mairead McGuinness |
9. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na stránkách „Séance en direct“, „Résultats des votes (appels nominaux)/Results of votes (Roll-call votes)“. V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.
Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.
Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.
Karl-Heinz Florenz oznámil, že byl přítomen, nezúčastnil se však hlasování o zprávách A7-0279/2011, A7-0277/2011, A7-0270/2011, A7-0303/2011, A7-0304/2011, A7-0305/2011 a A7-0306/2011.
(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 13:50, pokračovalo v 15:45.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Roberta ANGELILLI
místopředsedkyně
10. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.
11. Situace v Libyi (rozprava)
Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace v Libyi
Mikołaj Dowgielewicz (úřadující předseda Rady) učinil prohlášení jménem místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku.
Vystoupili: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra za skupinu PPE, Ana Gomes za skupinu S&D, Kristiina Ojuland za skupinu ALDE, Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE, Charles Tannock za skupinu ECR, Miguel Portas za skupinu GUE/NGL, Fiorello Provera za skupinu EFD, Andreas Mölzer nezařazený, Elmar Brok, Pier Antonio Panzeri, Edward McMillan-Scott, Franziska Katharina Brantner, Paweł Robert Kowal, Charalampos Angourakis, Mario Mauro, Véronique De Keyser, Barbara Lochbihler, Cristian Dan Preda, Roberto Gualtieri, Arnaud Danjean, Maria Eleni Koppa, Santiago Fisas Ayxela, Simon Busuttil a Alf Svensson.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Seán Kelly, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Ioan Mircea Pașcu, Kyriakos Mavronikolas, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid a Judith Sargentini.
PŘEDSEDNICTVÍ: Anni PODIMATA
místopředsedkyně
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: João Ferreira, Jaroslav Paška, Franz Obermayr a Andrew Henry William Brons.
Vystoupili: Štefan Füle (člen Komise) a Mikołaj Dowgielewicz.
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 110 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:
— |
Ana Gomes, Véronique De Keyser, Pier Antonio Panzeri, Roberto Gualtieri a María Muñiz De Urquiza za skupinu S&D o situaci v Libyi (B7-0513/2011); |
— |
Jean-Luc Mélenchon, Marisa Matias, Miguel Portas, Cornelia Ernst a Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL o situaci v Libyi (B7-0514/2011); |
— |
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Cristian Dan Preda, Mario Mauro, Simon Busuttil, Arnaud Danjean, Tokia Saïfi, Laima Liucija Andrikienė, Othmar Karas, Tunne Kelam, Alf Svensson, Anna Ibrisagic, Ria Oomen-Ruijten, Elena Băsescu, Nadezhda Neynsky, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Santiago Fisas Ayxela, Salvatore Iacolino, Hans-Gert Pöttering, Roberta Angelilli, Franck Proust a Dominique Vlasto za skupinu PPE o situaci v Libyi (B7-0515/2011); |
— |
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Konrad Szymański a Geoffrey Van Orden za skupinu ECR o situaci v Libyi (B7-0516/2011); |
— |
Daniel Cohn-Bendit, Hélène Flautre a Franziska Katharina Brantner za skupinu Verts/ALE o situaci v Libyi (B7-0517/2011); |
— |
Kristiina Ojuland, Marielle De Sarnez, Niccolò Rinaldi, Edward McMillan-Scott, Sonia Alfano, Marietje Schaake, Annemie Neyts-Uyttebroeck a Graham Watson za skupinu ALDE o situaci v Libyi (B7-0518/2011). |
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: bod 6.2 zápisu ze dne 15.9.2011.
12. Situace v Sýrii (rozprava)
Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace v Sýrii
Mikołaj Dowgielewicz (úřadující předseda Rady) učinil prohlášení jménem místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku.
Vystoupili: Ioannis Kasoulides za skupinu PPE, Richard Howitt za skupinu S&D, Marietje Schaake za skupinu ALDE, Ulrike Lunacek za skupinu Verts/ALE, Charles Tannock za skupinu ECR, Andrew Henry William Brons nezařazený, Ria Oomen-Ruijten, Saïd El Khadraoui, Louis Michel, Sajjad Karim, Andreas Mölzer, Krzysztof Lisek, Carmen Romero López, Laima Liucija Andrikienė, Corina Crețu, Tunne Kelam, Emine Bozkurt a Pino Arlacchi.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Miroslav Mikolášik, Sławomir Witold Nitras, Véronique De Keyser, Isabelle Durant a Elena Băsescu.
Vystoupil Štefan Füle (člen Komise).
PŘEDSEDNICTVÍ: László TŐKÉS
místopředseda
Vystoupil Mikołaj Dowgielewicz.
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 110 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:
— |
Véronique De Keyser, Hannes Swoboda, Pino Arlacchi, Emine Bozkurt, Harlem Désir, Richard Howitt, María Muñiz De Urquiza, Vincent Peillon, Carmen Romero López a Roberto Gualtieri za skupinu S&D o situaci v Sýrii (B7-0482/2011); |
— |
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Sajjad Karim, Tomasz Piotr Poręba, Valdemar Tomaševski, Michał Tomasz Kamiński, Geoffrey Van Orden a Adam Bielan za skupinu ECR o situaci v Sýrii (B7-0483/2011); |
— |
Willy Meyer, Gabriele Zimmer a Jean-Luc Mélenchon za skupinu GUE/NGL o situaci v Sýrii (B7-0484/2011); |
— |
Daniel Cohn-Bendit, Hélène Flautre, Franziska Katharina Brantner, Raül Romeva i Rueda, Barbara Lochbihler, Jean-Paul Besset, Malika Benarab-Attou, Ulrike Lunacek, Nicole Kiil-Nielsen, Catherine Grèze a Helga Trüpel za skupinu Verts/ALE o Sýrii (B7-0485/2011); |
— |
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Tokia Saïfi, Hans-Gert Pöttering, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Roberta Angelilli, Cristian Dan Preda, Mário David, Ria Oomen-Ruijten, Simon Busuttil, Dominique Vlasto, Nadezhda Neynsky, Franck Proust, Laima Liucija Andrikienė, Agnès Le Brun a Elena Băsescu za skupinu PPE o situaci v Sýrii (B7-0486/2011); |
— |
Marietje Schaake, Marielle De Sarnez, Louis Michel, Charles Goerens, Sonia Alfano, Kristiina Ojuland, Izaskun Bilbao Barandica, Ramon Tremosa i Balcells a Niccolò Rinaldi za skupinu ALDE o situaci v Sýrii (B7-0487/2011). |
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: bod 6.3 zápisu ze dne 15.9.2011.
13. Současný stav mírového procesu na Blízkém východě (rozprava)
Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Současný stav mírového procesu na Blízkém východě
Mikołaj Dowgielewicz (úřadující předseda Rady) učinil prohlášení jménem místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku.
Vystoupili: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra za skupinu PPE, Véronique De Keyser za skupinu S&D, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Ioan Mircea Pașcu, Annemie Neyts-Uyttebroeck za skupinu ALDE, Franziska Katharina Brantner za skupinu Verts/ALE, Konrad Szymański za skupinu ECR, Kyriacos Triantaphyllides za skupinu GUE/NGL, Bastiaan Belder za skupinu EFD, Nick Griffin nezařazený, Ria Oomen-Ruijten, Proinsias De Rossa, Niccolò Rinaldi, Nicole Kiil-Nielsen, Peter van Dalen, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Ria Oomen-Ruijten, Franz Obermayr k průběhu rozpravy, Paul Murphy, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Proinsias De Rossa, a Fiorello Provera.
PŘEDSEDNICTVÍ: Alejo VIDAL-QUADRAS
místopředseda
Vystoupili: Diane Dodds, Hans-Gert Pöttering, Frédérique Ries, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Nicole Kiil-Nielsen, Frieda Brepoels, Struan Stevenson, João Ferreira, Mário David, Marek Siwiec, Margrete Auken, Sabine Lösing, Ioannis Kasoulides, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Michael Gahler, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Margrete Auken, Boris Zala, Paweł Zalewski, Rosario Crocetta, György Schöpflin, Sari Essayah, Alf Svensson a Georgios Koumoutsakos.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Laima Liucija Andrikienė, Krzysztof Lisek, Jaroslav Paška, Elena Băsescu, Franz Obermayr a Eduard Kukan.
Vystoupil Mikołaj Dowgielewicz.
Rozprava byla ukončena.
14. Členství ve výborech a delegacích
Na žádost skupiny S&D Parlament schválil toto jmenování:
delegace pro vztahy se Spojenými státy americkými: Dimitrios Droutsas
15. Odstranění nesouladu mezi protikorupčním zákonem a realitou (rozprava)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000148/2011), kterou pokládají Monica Luisa Macovei, Mariya Nedelcheva, Simon Busuttil a Manfred Weber za skupinu PPE Radě: Vyplnění mezery mezi protikorupčním zákonem a realitou (B7-0419/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000149/2011), kterou pokládají Monica Luisa Macovei, Mariya Nedelcheva, Simon Busuttil a Manfred Weber za skupinu PPE Komisi: Vyplnění mezery mezi protikorupčním zákonem a realitou (B7-0420/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000154/2011), kterou pokládají Cornelis de Jong, Cornelia Ernst, Nikolaos Chountis, Søren Bo Søndergaard a Alfreds Rubiks za skupinu GUE/NGL Radě: Posílení protikorupčních opatření (B7-0422/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000155/2011), kterou pokládají Cornelis de Jong, Cornelia Ernst, Nikolaos Chountis, Søren Bo Søndergaard a Alfreds Rubiks za skupinu GUE/NGL Komisi: Posilování protikorupčních opatření (B7-0423/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000172/2011), kterou pokládají Jan Philipp Albrecht a Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE Radě: Odstranění nesouladu mezi protikorupčním zákonem a realitou (B7-0424/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000173/2011), kterou pokládají Jan Philipp Albrecht a Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE Komisi: Odstranění nesouladu mezi protikorupčním zákonem a realitou (B7-0425/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000178/2011), kterou pokládají Ana Gomes, Claude Moraes, Rita Borsellino a Rosario Crocetta za skupinu S&D Radě: Provádění balíčku protikorupčních opatření EU (B7-0427/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000179/2011), kterou pokládají Ana Gomes, Claude Moraes, Rita Borsellino a Rosario Crocetta za skupinu S&D Komisi: Provádění balíčku protikorupčních opatření EU (B7-0428/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000190/2011), kterou pokládá Timothy Kirkhope za skupinu ECR Radě: Protikorupční opatření (B7-0431/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000191/2011), kterou pokládá Timothy Kirkhope za skupinu ECR Komisi: Vyplnění mezery mezi protikorupčním zákonem a realitou (B7-0432/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000193/2011), kterou pokládají Sonia Alfano, Renate Weber, Sarah Ludford, Jan Mulder, Louis Michel, Nathalie Griesbeck, Ramon Tremosa i Balcells, Nadja Hirsch, Stanimir Ilchev a Jens Rohde za skupinu ALDE Radě: Stírání rozdílů mezi protikorupčními právními předpisy a realitou (B7-0433/2011);
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000194/2011), kterou pokládají Sonia Alfano, Renate Weber, Sarah Ludford, Jan Mulder, Louis Michel, Nathalie Griesbeck, Ramon Tremosa i Balcells, Nadja Hirsch, Stanimir Ilchev a Jens Rohde za skupinu ALDE Komisi: Stírání rozdílů mezi protikorupčními právními předpisy a realitou (B7-0434/2011).
Monica Luisa Macovei, Cornelis de Jong, Jan Philipp Albrecht, Ana Gomes, Timothy Kirkhope a Sonia Alfano rozvinuli otázky k ústnímu zodpovězení.
Jerzy Miller (úřadující předseda Rady) a Cecilia Malmström (členka Komise) odpověděli na otázky k ústnímu zodpovězení.
Vystoupili: Simon Busuttil za skupinu PPE, Claude Moraes za skupinu S&D, Renate Weber za skupinu ALDE, Zbigniew Ziobro za skupinu ECR, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Lena Kolarska-Bobińska, Martin Ehrenhauser nezařazený, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Juan Fernando López Aguilar, Stanimir Ilchev, Franz Obermayr, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Martin Ehrenhauser, Mariya Nedelcheva, Rita Borsellino, Roberta Angelilli, Rosario Crocetta, Carlos Coelho, Cătălin Sorin Ivan, Georgios Papanikolaou, Lena Kolarska-Bobińska, Marietta Giannakou, Milan Zver a Salvatore Iacolino.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Elena Băsescu, Jaroslav Paška a Eduard Kukan.
Vystoupili: Cecilia Malmström a Jerzy Miller.
Návrh usnesení předložený v souladu s čl. 115 odst. 5 jednacího řádu na závěr rozpravy:
Monica Luisa Macovei, Mariya Nedelcheva, Manfred Weber, Simon Busuttil, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Salvatore Iacolino, Marietta Giannakou, Jean-Pierre Audy a Roberta Angelilli za skupinu PPE, Hannes Swoboda, Ana Gomes, Claude Moraes, Jens Geier, Rita Borsellino a Rosario Crocetta za skupinu S&D, Renate Weber, Sonia Alfano, Nathalie Griesbeck, Ramon Tremosa i Balcells, Louis Michel, Jan Mulder, Sarah Ludford, Andrea Zanoni a Jens Rohde za skupinu ALDE, Jan Philipp Albrecht, Eva Joly a Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE, Cornelis de Jong, Søren Bo Søndergaard a Jean-Luc Mélenchon za skupinu GUE/NGL, Timothy Kirkhope za skupinu ECR o úsilí EU v boji proti korupci (B7-0481/2011).
Rozprava byla ukončena.
Hlasování: bod 6.4 zápisu ze dne 15.9.2011.
16. Pořad jednání příštího denního zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 470.595/OJJE).
17. Ukončení denního zasedání
Denní zasedání skončilo v 21:20.
Klaus Welle
Libor Rouček
generální tajemník
místopředseda
Středa, 14. září 2011
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Allam, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balz, Balzani, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Becali, Becker, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bisky, Blinkevičiūtė, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borsellino, Borys, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Březina, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Bușoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Colman, Comi, Corazza Bildt, Cortés Lastra, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Frédéric Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danellis, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, De Backer, de Brún, De Castro, Dehaene, De Keyser, Delli, Delvaux, De Mita, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Droutsas, Duff, Durant, Dušek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Fjellner, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gomes, Göncz, Goulard, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Grèze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Häfner, Haglund, Fiona Hall, Händel, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Hartong, Hassi, Haug, Häusling, Hedh, Helmer, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Nadja Hirsch, Hoang Ngoc, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Kleva, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kowal, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Le Brun, Lechner, Le Foll, Le Grip, Legutko, Lehne, Leichtfried, Leinen, Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, Lyon, McAvan, McClarkin, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Mănescu, Maňka, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mayer, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Merkies, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mirsky, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Mulder, Muñiz De Urquiza, Murphy, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Peillon, Perello Rodriguez, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pirker, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Prendergast, Proust, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rivellini, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scottà, Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Speroni, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stihler, Stolojan, Emil Stoyanov, Strejček, Striffler, Sturdy, Surján, Susta, Svensson, Swinburne, Swoboda, Szájer, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Taylor, Teixeira, Terho, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Uggias, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Uspaskich, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, de Villiers, Vlasák, Vlasto, Voss, Wallis, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zver, Zwiefka
Středa, 14. září 2011
PŘÍLOHA I
VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ
Vysvětlivky ke zkratkám a symbolům
+ |
přijat |
- |
zamítnut |
↓ |
nebrán v potaz |
VZ |
vzat zpět |
JH (…, …, …) |
jmenovité hlasování (pro, proti, zdržení se) |
EH (…, …, …) |
elektronické hlasování (pro, proti, zdržení se) |
dílč. |
dílčí hlasování |
odděl. |
oddělené hlasování |
pn |
pozměňovací návrh |
KPN |
kompromisní pozměňovací návrh |
OČ |
odpovídající část |
Z |
zrušující pozměňovací návrh |
= |
totožné pozměňovací návrhy |
§ |
odstavec |
čl. |
článek |
odův. |
bod odůvodnění |
NÚ |
návrh usnesení |
SNÚ |
společný návrh usnesení |
TAJ |
tajné hlasování |
1. Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: AT/AT&S, Rakousko
Zpráva: Barbara Matera (A7-0279/2011) (požadovaná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
554, 61, 19 |
2. Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: AT/Steiermark and Niederösterreich, Rakousko
Zpráva: Barbara Matera (A7-0277/2011) (požadovaná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
558, 64, 23 |
3. Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: technická pomoc z podnětu Komise
Zpráva: Barbara Matera (A7-0270/2011) (potřebná kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
557, 76, 23 |
4. Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/029NL/Zuid-Holland and Utrecht Division 18, Nizozemsko
Zpráva: Barbara Matera (A7-0303/2011) (požadované kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
573, 64, 22 |
5. Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/027 NL/Noord-Brabant Division 18, Nizozemsko
Zpráva: Barbara Matera (A7-0304/2011) (požadované kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
572, 63, 22 |
6. Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/028 NL/OverijsselDivision 18, Nizozemsko
Zpráva: Barbara Matera (A7-0305/2011) (požadované kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
574, 65, 22 |
7. Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci: žádost EGF/2010/030 NL/Noord-Holland and Flevoland Division 18, Nizozemsko
Zpráva: Barbara Matera (A7-0306/2011) (požadované kvalifikovaná většina a 3/5 odevzdaných hlasů)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
573, 64, 26 |
8. Integrita a transparentnost trhu s energií ***I
Zpráva: Jorgo Chatzimarkakis (A7-0273/2011)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
JH |
+ |
616, 26, 24 |
9. Výroční zpráva o kontrole uplatňování práva EU (2009)
Zpráva: Eva Lichtenberger (A7-0249/2011)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
10. Přístup veřejnosti k dokumentům za období 2009–2010
Zpráva: Judith Sargentini (A7-0245/2011)
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
jediné hlasování |
|
+ |
|
11. Změna jednacího řádu týkající se slyšení kandidátů na komisaře
Zpráva: Andrew Duff (A7-0240/2011)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
Jednací řád (požadovaná kvalifikovaná většina) |
|||||
pozměňovací návrhy věcně příslušného výboru – jako celek |
1-6 8-9 11 |
výbor |
|
+ |
|
pozměňovací návrhy věcně příslušného výboru – oddělená hlasování |
7 |
výbor |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
334, 325, 6 |
|||
10 |
výbor |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
369, 296, 2 |
|||
Rozhodnutí (požadovaná jednoduchá většina) |
|||||
§ 1 |
12 |
ALDE |
|
+ |
|
hlasování: návrh rozhodnutí (celé znění) |
|
+ |
|
Žádosti o dílčí hlasování
PPE, ALDE:
pn. 7
1. část |
: |
celé znění kromě slov „a pokud se v průběhu … a závěrečné slyšení“ |
2. část |
: |
tato slova |
ALDE:
pn. 10
1. část |
: |
celé znění kromě slov „nebo na žádost jedné politické skupiny“ |
2. část |
: |
tato slova |
12. Probíhající jednání v Dohá
Návrh usnesení: B7-0478/2011
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
Návrh usnesení B7-0478/2011 výbor INTA |
|||||
§ 1 |
26 |
GUE/NGL |
dílč. |
|
|
1 |
- |
|
|||
2 |
- |
|
|||
12 |
Verts/ALE |
|
- |
|
|
za § 1 |
2 |
ALDE |
|
- |
|
22 |
S&D |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 3 |
13 |
Verts/ALE |
|
- |
|
za § 4 |
3 |
ALDE |
|
- |
|
§ 5 návětí |
14 |
Verts/ALE |
EH |
- |
301, 356, 2 |
§ 5 písm. b) |
4 |
ALDE |
|
- |
|
§ 5 písm. c) |
5 |
ALDE |
|
+ |
|
§ 8 |
6 |
ALDE |
|
+ |
|
§ 9 |
27 |
GUE/NGL |
EH |
- |
318, 337, 6 |
za § 9 |
28 |
GUE/NGL |
dílč. |
|
|
1/EH |
- |
167, 318, 173 |
|||
2 |
- |
|
|||
29 |
GUE/NGL |
EH |
- |
111, 323, 221 |
|
za § 10 |
15 |
Verts/ALE |
EH |
- |
235, 250, 168 |
§ 11 |
16 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 12 |
7 |
ALDE |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1/EH |
+ |
422, 227, 13 |
|||
2 |
+ |
|
|||
za § 12 |
8 |
ALDE |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
- |
282, 366, 7 |
|||
§ 14 |
§ |
původní znění |
odděl. |
+ |
|
za § 15 |
9 |
ALDE |
EH |
+ |
302, 253, 93 |
za práv. východ. 1 |
23 |
GUE/NGL |
|
+ |
|
práv. východ. 6 |
1 |
ALDE |
|
+ |
|
za práv. východ. 6 |
17 |
S&D |
|
+ |
|
18 |
S&D |
|
+ |
|
|
odův. A |
24 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
odův. B |
19 |
S&D |
dílč. |
|
|
1/EH |
- |
266, 389, 10 |
|||
2 |
- |
|
|||
za odův. B |
25 |
GUE/NGL |
dílč. |
|
|
1 |
- |
|
|||
2 |
↓ |
|
|||
odův. C |
10 |
Verts/ALE |
|
- |
|
za odův. C |
20 |
S&D |
EH |
- |
285, 314, 65 |
odův. D |
11 |
Verts/ALE |
|
- |
|
odův. E |
21 |
S&D |
EH |
+ |
338, 274, 55 |
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Žádosti o oddělené hlasování
GUE/NGL: § 14
Verts/ALE: § 12,14
Žádosti o dílčí hlasování
GUE/NGL:
§ 11
1. část |
: |
„je naprosto přesvědčen …. zásadní význam;“ |
2. část |
: |
„naléhavě žádá všechny členy … vymýcení chudoby“ |
§ 12
1. část |
: |
celé znění kromě slov „zvláště co se týče role, kterou ve světové ekonomice hrají země BRIC“ |
2. část |
: |
tato slova |
PPE:
pn. 8
1. část |
: |
celé znění kromě slov „rozvojových zemí, a zejména“ |
2. část |
: |
tato slova |
pn. 22
1. část |
: |
celé znění kromě slov „rozvojových zemí, a to zejména“ |
2. část |
: |
tato slova |
Verts/ALE:
odův. A
1. část |
: |
„vzhledem k tomu, že … nejméně rozvinutých zemí,“ |
2. část |
: |
„a to na základě přesvědčení … všech kontinentů“ |
pn. 19
1. část |
: |
„vzhledem k tomu, že … jejich dodržování“ |
2. část |
: |
„vzhledem k tomu, že … za druhou nejlepší možnost“ |
pn. 28
1. část |
: |
„zastává názor, že … příležitostí využily;“ |
2. část |
: |
„doporučuje proto … mezinárodního obchodu;“ |
S&D:
pn. 25
1. část |
: |
„vzhledem k tomu, že … dvoustranných dohod o volném obchodu“ |
2. část |
: |
„ze kterých mají … společnosti z EU“ |
pn. 26
1. část |
: |
celé znění kromě slova „rychlejšího“ |
2. část |
: |
toto slovo |
13. Zlepšování právní úpravy, subsidiarita a proporcionalita a inteligentní regulace
Zpráva: Sajjad Karim (A7-0251/2011)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
§ 11 |
§ |
původní znění |
odděl. |
- |
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Žádosti o oddělené hlasování
PPE: § 11
14. Činnost Petičního výboru v průběhu roku 2010
Zpráva: Willy Meyer (A7-0232/2011)
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
§ 30 |
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
436, 201, 8 |
|||
hlasování: usnesení (celé znění) |
|
+ |
|
Žádosti o dílčí hlasování
ALDE:
§ 30
1. část |
: |
„bere na vědomí … příslušným vnitrostátním a regionálním orgánům“ |
2. část |
: |
„vítá nový postup … registraci peticí“ |
15. Strategie EU v oblasti bezdomovectví
Návrh usnesení: B7-0475/2011
Předmět |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
Návrh usnesení B7-0475/2011 výbor EMPL |
|||
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
578, 51, 22 |
Žádosti o jmenovité hlasování
Verts/ALE: konečné hlasování
16. Komplexní přístup k jiným antropogenním emisím ovlivňujícím klima, než jsou emise CO2
Návrh usnesení: B7-0474/2011
Předmět |
Pn. č. |
Autor |
JH atd. |
Hlasování |
Hlasování JH/EH – připomínky |
Návrh usnesení B7-0474/2011 výbor ENVI |
|||||
za § 5 |
3 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 10 |
4 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
původní znění |
dílč. |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
za § 11 |
5 |
Verts/ALE |
|
- |
|
za odův. F |
1 |
Verts/ALE |
|
- |
|
2 |
Verts/ALE |
|
- |
|
|
hlasování: usnesení (celé znění) |
JH |
+ |
538, 54, 23 |
Žádosti o jmenovité hlasování
Verts/ALE: konečné hlasování
Žádosti o dílčí hlasování
PPE:
§ 10
1. část |
: |
„vyzývá EU, aby … emisí u vozidel“ |
2. část |
: |
„omezují spalování … emise z elektráren“ |
Středa, 14. září 2011
PŘÍLOHA II
VÝSLEDEK JMENOVITÉHO HLASOVÁNÍ
1. A7-0279/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování
Pro: 554
ALDE: Alfano, Aylward, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, De Backer, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Lambsdorff, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rochefort, Rohde, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Theurer, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni
EFD: Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, de Villiers
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, de Brún, de Jong
NI: Becali, Binev, Claeys, Ehrenhauser, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Désir, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Neuser, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Prendergast, Rapkay, Rapti, Regner, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Bové, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 61
ECR: Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Nuttall, Terho
NI: Colman, Dodds, Hartong, Madlener, Nattrass, Sinclaire, Stassen
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 19
ALDE: Alvaro, Creutzmann, Godmanis, Haglund, Hirsch, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Meissner, Reimers
ECR: Elles
EFD: Belder, Paška
GUE/NGL: Vergiat
NI: Werthmann
PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Svensson
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro : Sophie Auconie, Emine Bozkurt, Pat the Cope Gallagher, Véronique Mathieu, Niccolò Rinaldi
2. A7-0277/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování
Pro: 558
ALDE: Alfano, Aylward, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, De Backer, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Lambsdorff, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rochefort, Rohde, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Provera, Rossi, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, de Brún, de Jong
NI: Becali, Binev, Claeys, Ehrenhauser, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Désir, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Prendergast, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Bové, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 64
ECR: Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Nuttall, Terho, de Villiers
NI: Brons, Colman, Dodds, Hartong, Madlener, Nattrass, Sinclaire, Stassen
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 23
ALDE: Alvaro, Creutzmann, Godmanis, Haglund, Hirsch, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Meissner, Reimers, Theurer
ECR: Elles
EFD: Belder, Paška, Salvini
GUE/NGL: Kohlíček, Mélenchon, Vergiat
NI: Werthmann
PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Svensson
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Proti : Sophie Auconie, Emine Bozkurt, Pat the Cope Gallagher, Véronique Mathieu, Niccolò Rinaldi
3. A7-0270/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování
Pro: 557
ALDE: Alfano, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, De Backer, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rochefort, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni
EFD: Belder, Imbrasas, Paksas
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, de Brún, de Jong
NI: Becali, Binev, Ehrenhauser, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Désir, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Bové, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 76
ECR: Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Clark, Farage, Fontana, Morganti, Nuttall, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, de Villiers
NI: Brons, Claeys, Colman, Dodds, Hartong, Madlener, Nattrass, Sinclaire, Stassen
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 23
ALDE: Alvaro, Creutzmann, Hirsch, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Meissner, Reimers, Theurer
ECR: Elles
GUE/NGL: Mélenchon, Vergiat
NI: Le Pen, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Werthmann
PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Svensson
S&D: Sassoli
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro : Sophie Auconie, Emine Bozkurt, Pat the Cope Gallagher, Véronique Mathieu, Niccolò Rinaldi
4. A7-0303/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování
Pro: 573
ALDE: Alfano, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, De Backer, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rochefort, Rohde, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, de Brún, de Jong
NI: Becali, Binev, Claeys, Ehrenhauser, Hartong, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Madlener, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stassen, Vadim Tudor
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Désir, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Bové, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 64
ECR: Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Farage, Nuttall, Terho, de Villiers
NI: Brons, Colman, Dodds, Nattrass, Sinclaire
S&D: Milana
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 22
ALDE: Alvaro, Creutzmann, Godmanis, Haglund, Hirsch, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Meissner, Reimers, Theurer
ECR: Elles
EFD: Paška
GUE/NGL: Mélenchon, Vergiat
NI: Werthmann
PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Svensson
S&D: Sassoli
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro : Sophie Auconie, Emine Bozkurt, Pat the Cope Gallagher, Véronique Mathieu, Niccolò Rinaldi
5. A7-0304/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování
Pro: 572
ALDE: Alfano, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, De Backer, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rochefort, Rohde, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Paksas, Provera, Rossi, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, de Brún, de Jong
NI: Becali, Binev, Claeys, Ehrenhauser, Hartong, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Madlener, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stassen, Vadim Tudor
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Désir, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Rapkay, Rapti, Regner, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Bové, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 63
ECR: Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Farage, Nuttall, Terho, de Villiers
NI: Brons, Colman, Dodds, Nattrass, Sinclaire
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 22
ALDE: Alvaro, Creutzmann, Godmanis, Haglund, Hirsch, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Meissner, Reimers, Theurer
ECR: Elles
EFD: Paška, Salvini
GUE/NGL: Mélenchon, Vergiat
NI: Werthmann
PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Svensson
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro : Emine Bozkurt, Pat the Cope Gallagher, Véronique Mathieu, Niccolò Rinaldi
6. A7-0305/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování
Pro: 574
ALDE: Alfano, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, De Backer, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rochefort, Rohde, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni
EFD: Belder, Bizzotto, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Rossi, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, de Brún, de Jong
NI: Becali, Binev, Claeys, Ehrenhauser, Hartong, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Madlener, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stassen, Vadim Tudor
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Bové, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 65
ECR: Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Farage, Nuttall, Provera, Salvini, Terho, de Villiers
NI: Brons, Colman, Dodds, Nattrass, Sinclaire
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 22
ALDE: Alvaro, Creutzmann, Godmanis, Haglund, Hirsch, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Meissner, Reimers, Theurer
ECR: Elles
EFD: Borghezio, Paška
GUE/NGL: Mélenchon, Vergiat
NI: Werthmann
PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Svensson
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro : Emine Bozkurt, Michel Dantin, Pat the Cope Gallagher, Véronique Mathieu, Niccolò Rinaldi
7. A7-0306/2011 - Barbara Matera - jediné hlasování
Pro: 573
ALDE: Alfano, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, De Backer, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Ries, Rochefort, Rohde, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni
EFD: Belder, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Rossi, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Klute, Liotard, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Portas, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, de Brún, de Jong
NI: Becali, Binev, Claeys, Ehrenhauser, Hartong, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Madlener, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stassen, Vadim Tudor
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Bové, Brepoels, Bélier, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 64
ECR: Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Farage, Nuttall, Salvini, Terho, de Villiers
NI: Brons, Colman, Dodds, Nattrass, Sinclaire
Verts/ALE: Schlyter
Zdržel se: 26
ALDE: Alvaro, Creutzmann, Godmanis, Haglund, Hirsch, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Meissner, Reimers, Theurer
ECR: Elles
EFD: Bizzotto, Paška, Provera
GUE/NGL: Kohlíček, Lösing, Mélenchon, Rubiks, Vergiat
NI: Werthmann
PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Svensson
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro : Emine Bozkurt, Pat the Cope Gallagher, Niccolò Rinaldi
8. A7-0273/2011 - Jorgo Chatzimarkakis - jediné hlasování
Pro: 616
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, Creutzmann, De Backer, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rochefort, Rohde, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni
ECR: Ashworth, Atkins, Bokros, Bradbourn, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho
NI: Becali, Binev, Claeys, Ehrenhauser, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Bové, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 26
ECR: Nicholson
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Bufton, Clark, Farage, Nuttall, de Villiers
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, Ferreira João, Figueiredo, Kohlíček, Maštálka, Meyer, Murphy, Ransdorf, Remek, Rubiks, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat
NI: Colman, Dodds, Nattrass, Sinclaire
Zdržel se: 24
ECR: Hannan, Helmer
GUE/NGL: Bisky, Ernst, Händel, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Portas, Scholz, Søndergaard, Wils, de Brún, de Jong
NI: Brons, Hartong, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Madlener, Mölzer, Obermayr, Stassen
S&D: Gierek
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro : Emine Bozkurt
Proti : Jean-Luc Mélenchon
9. B7-0475/2011 - usnesení
Pro: 578
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, Creutzmann, Davies, De Backer, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, in 't Veld
ECR: Zahradil
EFD: Imbrasas, Paksas, Paška, Terho
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Portas, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, de Brún
NI: Becali, Binev, Ehrenhauser, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Rapkay, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Proti: 51
ALDE: van Baalen
ECR: Ashworth, Atkins, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Karim, Kirkhope, Kožušník, McClarkin, Rosbach, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Tannock, Yannakoudakis, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Fontana, Morganti, Provera, Rossi, Salvini, Speroni, de Villiers
NI: Brons, Claeys, Griffin, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr
Zdržel se: 22
ALDE: Lambsdorff
ECR: Bielan, Cymański, Czarnecki, Eppink, Gróbarczyk, Kowal, Kurski, Legutko, Migalski, Piotrowski, Szymański, Tomaševski, Vlasák, van Dalen
GUE/NGL: Angourakis, Rubiks, Toussas, de Jong
NI: Hartong, Madlener
Verts/ALE: Schlyter
10. B7-0474/2011 - usnesení
Pro: 538
ALDE: Alfano, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, Creutzmann, Davies, De Backer, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rochefort, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, in 't Veld
ECR: van Dalen
EFD: Belder, Imbrasas, Paksas, Paška
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Händel, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Portas, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, de Brún, de Jong
NI: Becali, Ehrenhauser, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Antoniozzi, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casini, Caspary, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, De Mita, De Veyrac, Dehaene, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, Macovei, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patriciello, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stoyanov Emil, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Grandes Pascual, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kleva, Koppa, Krehl, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Regner, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Hudghton, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Tremopoulos, Turmes, Ždanoka
Proti: 54
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamall, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Piotrowski, Stevenson, Strejček, Sturdy, Swinburne, Szymański, Tomaševski, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, de Villiers
NI: Binev, Brons, Dodds, Griffin, Hartong, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Madlener, Mölzer, Obermayr
Zdržel se: 23
ALDE: Krahmer, Reimers, van Baalen
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho
GUE/NGL: Angourakis, Kohlíček, Maštálka, Remek, Rubiks, Toussas
NI: Claeys
PPE: Lehne, Pieper, Reul
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Pro : Edward Scicluna