EVROPSKÁ KOMISE
V Bruselu dne16.11.2017
COM(2017) 663 final
PŘÍLOHA
EMPTY
Návrhu rozhodnutí Rady
o postoji, který má být zaujat jménem Unie v Radě přidružení zřízené Dohodou o přidružení mezi Evropskou unií a Evropským společenstvím pro atomovou energii a jejich členskými státy na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé, pokud jde o doplnění přílohy I-A, a ve Výboru pro přidružení ve složení pro obchod, pokud jde o přepočítání údajů v seznamu odstraňování cel z vývozu stanoveném v přílohách I-C a I-D dohody o přidružení
PŘÍLOHA
NÁVRH
ROZHODNUTÍ RADY PŘIDRUŽENÍ EU-UKRAJINA Č. X/2017
ze dne … 2017,
kterým se doplňuje příloha I-A dohody o přidružení
RADA PŘIDRUŽENÍ EU–UKRAJINA,
s ohledem na Dohodu o přidružení mezi Evropskou unií a Evropským společenstvím pro atomovou energii a jejich členskými státy na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé, podepsanou dne 27. června 2014 v Bruselu,
vzhledem k těmto důvodům:
(1)V souladu s článkem 486 Dohody o přidružení mezi Evropskou unií a Evropským společenstvím pro atomovou energii a jejich členskými státy na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé (dále jen „dohoda“) se části dohody, včetně ustanovení o odstraňování cel, a související příloha I-A prozatímně provádějí od 1. ledna 2016.
(2)Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 374/2014 ze dne 16. dubna 2014 jednostranně zřídilo preferenční režim, jenž umožnil snížení nebo odstranění cel na zboží pocházející z Ukrajiny podle přílohy 1 uvedeného nařízení.
(3)Tento preferenční režim spočíval v celních koncesích, které by byly uplatněny v průběhu prvního roku provádění dohody o přidružení mezi EU a Ukrajinou podle přílohy I-A této dohody.
(4)V nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1150/2014 ze dne 29. října 2014, kterým se mění nařízení (EU) č. 374/2014, bylo mimo jiné objasněno zvláštní snížení, které se použije na základní celní sazbu pro každou „kategorii fáze“ uvedenou v příloze I uvedeného nařízení.
(5)V zájmu jasnosti dohody je třeba poskytnout rovnocenné objasnění k upřesnění snížení, které se použije na základní celní sazbu pro všechny následující roky pro každou „kategorii fáze“ uvedenou v příloze I-A nařízení. Tyto postupy při odstraňování cel odpovídají vzájemné dohodě, které bylo dosaženo s Ukrajinou během vyjednávání, a budou uplatňovány oběma stranami dohody.
(6)V čl. 463 odst. 2 dohody se stanoví, že Rada přidružení je fórem pro výměnu informací o prováděcích a donucovacích opatřeních.
(7)V čl. 463 odst. 3 dohody se stanoví, že Rada přidružení je oprávněna aktualizovat nebo měnit přílohy dohody.
(8)Je proto vhodné, aby Rada přidružení EU-Ukrajina přijala rozhodnutí, kterým se doplňuje příloha I-A dohody o přidružení,
PŘIJALA TOTO ROZHODNUTÍ:
Článek 1
K příloze I-A Dohody o přidružení mezi Evropskou unií a Evropským společenstvím pro atomovou energii a jejich členskými státy na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé se doplňuje nový dodatek C uvedený v příloze tohoto rozhodnutí, v němž se objasňuje uplatňování snížení základní celní sazby, které se použije pro všechny následující roky pro každou „kategorii fáze“ uvedenou v příloze I-A.
Článek 2
Toto rozhodnutí vstupuje v platnost dnem přijetí.
V ... dne ...
|
|
Za Radu přidružení
|
|
|
předseda
|
PŘÍLOHA
DODATEK C K PŘÍLOZE I-A DOHODY O PŘIDRUŽENÍ
ODSTRAŇOVÁNÍ CEL
SAZEBNÍK PRO ODSTRAŇOVÁNÍ CEL STRAN NA ZBOŽÍ POCHÁZEJÍCÍ Z DRUHÉ STRANY
V tomto dodatku je vysvětleno snížení základní celní sazby, jež se má použít u každé „kategorie fáze“.
1.Není-li v sazebníku pro odstraňování cel stran zahrnutém v příloze I-A kapitoly 1 (dále jen „sazebník“) stanoveno jinak, použijí se při odstraňování cel stranami tato vysvětlení podle článku 29 (Odstraňování dovozních cel) hlavy IV (Obchod a obchodní záležitosti) této dohody:
a)cla na zboží pocházející z Ukrajiny nebo z EU (dále jen „původní zboží“) stanovená v celních položkách kategorie fáze „0“ sazebníku se zcela odstraní a takové zboží bude potom zcela beze cla k datu, kdy tato dohoda vstoupí v platnost;
b)cla na původní zboží stanovená v celních položkách kategorie fáze „1“ v sazebníku se odstraní ve dvou shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom zcela beze cla;
c)cla na původní zboží stanovená v celních položkách kategorie fáze „2“ v sazebníku se odstraní ve třech shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom zcela beze cla;
d)cla na původní zboží stanovená v celních položkách kategorie fáze „3“ v sazebníku se odstraní ve čtyřech shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom zcela beze cla;
e)cla na původní zboží stanovená v celních položkách kategorie fáze „5“ v sazebníku se odstraní v šesti shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom zcela beze cla;
f)cla na původní zboží stanovená v celních položkách kategorie fáze „7“ v sazebníku se odstraní v osmi shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom zcela beze cla;
g)cla na původní zboží stanovená v celních položkách kategorie fáze „10“ v sazebníku se odstraní v jedenácti shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom zcela beze cla;
h)cla na původní zboží stanovená v celních položkách opatřených poznámkou „20 % během 5 let“ v sazebníku se sníží o 20 % v šesti shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom podléhat clu ve výši základní sazby snížené o 20 %;
i)cla na původní zboží stanovená v celních položkách opatřených poznámkou „20 % během 10 let“ v sazebníku se sníží o 20 % v jedenácti shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom podléhat clu ve výši základní sazby snížené o 20 %;
j)cla na původní zboží stanovená v celních položkách opatřených poznámkou „30 % během 5 let“ v sazebníku se sníží o 30 % v šesti shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom podléhat clu ve výši základní sazby snížené o 30 %;
k)cla na původní zboží stanovená v celních položkách opatřených poznámkou „50 % během 5 let“ v sazebníku se sníží o 50 % v šesti shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom podléhat clu ve výši základní sazby snížené o 50 %;
l)cla na původní zboží stanovená v celních položkách opatřených poznámkou „50 % během 7 let“ v sazebníku se sníží o 50 % v osmi shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom podléhat clu ve výši základní sazby snížené o 50 %;
m)cla na původní zboží stanovená v celních položkách opatřených poznámkou „50 % během 10 let“ v sazebníku se sníží o 50 % v jedenácti shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom podléhat clu ve výši základní sazby snížené o 50 %;
n)cla na původní zboží stanovená v celních položkách opatřených poznámkou „60 % během 5 let“ v sazebníku se sníží o 60 % v šesti shodných fázích počínaje dnem vstupu této dohody v platnost, a takové zboží bude potom podléhat clu ve výši základní sazby snížené o 60 %;
o)cla na původní zboží stanovená v celních položkách kategorie fáze „Bez valorického cla (vstupní cena)“ v sazebníku se odstraní v den, kdy tato dohoda vstoupí v platnost; liberalizace se vztahuje pouze na valorické clo; zachová se specifické clo spojené s režimem vstupní ceny použitelným u tohoto původního zboží.
2.Základní sazba a kategorie fáze k určení celní sazby použitelné na každou fázi snížení pro celní položku jsou uvedeny v odpovídající celní položce sazebníku.
3.Za účelem odstranění cel se celní sazby použitelné na každou fázi zaokrouhlí dolů, alespoň na nejbližší desetinu procentního bodu nebo, je-li celní sazba vyjádřena v měnových jednotkách, alespoň na nejbližší desetinu úřední měnové jednotky strany.
4.Pro účely tohoto dodatku proběhne první snížení při vstupu této dohody v platnost a každé následující snížení nabude účinku 1. ledna příslušného roku.
5.Pokud vstup této dohody v platnost odpovídá datu po 1. lednu a před 31. prosincem stejného roku, stanoví se množství v rámci kvót pro zbytek uvedeného kalendářního roku na poměrném základě.
NÁVRH
ROZHODNUTÍ VÝBORU EU-UKRAJINA PRO PŘIDRUŽENÍ VE SLOŽENÍ PRO OBCHOD Č. X/2017
ze dne ... 2017,
o přepočítání údajů v seznamu odstraňování cel z vývozu, kterým se mění přílohy I-C a I-D dohody o přidružení
VÝBOR PRO PŘIDRUŽENÍ VE SLOŽENÍ PRO OBCHOD,
s ohledem na Dohodu o přidružení mezi Evropskou unií a Evropským společenstvím pro atomovou energii a jejich členskými státy na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé, podepsanou dne 27. června 2014 v Bruselu,
vzhledem k těmto důvodům:
(1)V souladu s článkem 486 Dohody o přidružení mezi Evropskou unií a Evropským společenstvím pro atomovou energii a jejich členskými státy na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé (dále jen „dohoda“) se části dohody, včetně ustanovení o odstraňování cel, a související přílohy I-A až I-D prozatímně provádějí od 1. ledna 2016.
(2)Příloha I-C kapitoly 1 dohody, jež stanoví sazebníky odstraňování cel z vývozu Ukrajiny, uvádí, že přepočítání tabulky je nutné k tomu, aby byla zachována relativní preference (v témže poměru) ve srovnání s vázanými sazbami vývozních cel WTO platnými pro každé období v případě, že ustanovení dohody týkající se obchodních záležitostí vstoupí v platnost po 15. květnu 2014.
(3)Příloha I-D kapitoly 1 dohody, jež stanoví ochranná opatření v podobě přirážky ke clu z vývozu určitého zboží, rovněž stanoví, že přepočítání tabulky je nutné k tomu, aby byla zachována relativní preference (v témže poměru) ve srovnání s vázanými sazbami vývozních cel WTO platnými pro každé období v případě, že ustanovení dohody týkající se obchodních záležitostí vstoupí v platnost po 15. květnu 2014.
(4)Je nutná technická změna přílohy I-C celního kódu 1207 9997 00 tak, aby se v ní odrážel správný popis podle jednotného klasifikátoru komodit (UKTZED) Ukrajiny.
(7)V čl. 463 odst. 3 dohody se stanoví, že Rada přidružení je oprávněna aktualizovat nebo měnit přílohy dohody.
(8)V čl. 465 odst. 2 a 4 dohody se stanoví, že Rada přidružení může přenést kteroukoli ze svých pravomocí, včetně pravomoci přijímat závazná rozhodnutí, na Výbor pro přidružení, který se schází ve zvláštním složení za účelem řešení veškerých otázek týkajících se hlavy IV (Obchod a obchodní záležitosti) dohody.
(9)Rozhodnutím č. 3/2014 ze dne 15. prosince 2014 udělila Rada přidružení EU-Ukrajina Výboru pro přidružení ve složení pro obchod (dále jen „výbor pro obchod“) pravomoc aktualizovat nebo měnit některé přílohy dohody, jež se týkají obchodních záležitostí, včetně příloh I-C a I-D dohody.
(11)Je proto vhodné, aby výbor pro obchod přijal rozhodnutí o přepočítání údajů v seznamu odstraňování cel z vývozu stanoveném v přílohách I-C a I-D dohody o přidružení,
PŘIJAL TOTO ROZHODNUTÍ:
Článek 1
Příloha I-C Dohody o přidružení mezi Evropskou unií a Evropským společenstvím pro atomovou energii a jejich členskými státy na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé se nahrazuje zněním uvedeným v příloze tohoto rozhodnutí.
Článek 2
Příloha I-D Dohody o přidružení mezi Evropskou unií a Evropským společenstvím pro atomovou energii a jejich členskými státy na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé se nahrazuje zněním uvedeným v příloze tohoto rozhodnutí.
Článek 3
Toto rozhodnutí vstupuje v platnost dnem přijetí.
V ... dne ...
|
|
Za Výbor pro přidružení
ve složení pro obchod
|
|
|
předseda
|
PŘÍLOHA
PŘÍLOHA I-C DOHODY O PŘIDRUŽENÍ
Seznamy odstraňování cel z vývozu
Není-li uvedeno jinak, jsou cla vyjádřena v %.
|
Hospodářská zvířata a výrobky ze surové kůže
|
|
Kód HS
|
Popis zboží
|
RVP (2016)
|
RVP+1 (2017)
|
RVP+2 (2018)
|
RVP+3 (2019)
|
RVP+4 (2020)
|
RVP+5 (2021)
|
RVP+6 (2022)
|
RVP+7 (2023)
|
RVP+8 (2024)
|
RVP+9 (2025)
|
RVP+10 (2026)
|
Ochranná opatření
|
|
|
Živý skot domácích druhů, kromě plemenných čistokrevných zvířat:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0102 90 05 00
|
Domácí druhy o hmotnosti nepřesahující 80 kg
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 21 00
|
Domácí druhy o hmotnosti převyšující 80 kg, avšak nepřesahující 160 kg, k porážce
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 29 00
|
Domácí druhy o hmotnosti převyšující 80 kg, avšak nepřesahující 160 kg, jiné než k porážce
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 41 00
|
Domácí druhy o hmotnosti převyšující 160 kg, avšak nepřesahující 300 kg, k porážce
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 49 00
|
Domácí druhy o hmotnosti převyšující 160 kg, avšak nepřesahující 300 kg, jiné než k porážce
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 51 00
|
Jalovice (samice skotu, které se nikdy neotelily) o hmotnosti převyšující 300 kg, k porážce
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 59 00
|
Jalovice (samice skotu, které se nikdy neotelily) o hmotnosti převyšující 300 kg, jiné než k porážce
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 61 00
|
Krávy o hmotnosti převyšující 300 kg, k porážce
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 69 00
|
Krávy o hmotnosti převyšující 300 kg, jiné než k porážce
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 71 00
|
Domácí druhy kromě jalovic a krav o hmotnosti převyšující 300 kg, k porážce
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 79 00
|
Domácí druhy kromě jalovic a krav o hmotnosti převyšující 300 kg, jiné než k porážce
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0102 90 90 00
|
Jiný než domácí skot
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
|
Živé ovce:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0104 10 10 00
|
Plemenná čistokrevná zvířata
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0104 10 30 00
|
Jehňata (do stáří jednoho roku)
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
0104 10 80 00
|
Ostatní živé ovce kromě plemenných čistokrevných zvířat a jehňat (do stáří jednoho roku)
|
8,0
|
7,2
|
6,4
|
5,6
|
4,8
|
4,0
|
3,2
|
2,4
|
1,6
|
0,8
|
0,0
|
|
|
4101
|
Surové kůže a kožky z hovězího dobytka (včetně buvolů) nebo koní a jiných lichokopytníků (čerstvé nebo solené, sušené, vápněné, piklované nebo jinak konzervované, avšak nevyčiněné, nezpracované na pergamen ani jinak upravené), též odchlupené nebo štípané
|
11
|
9,84
|
8,70
|
7,95
|
7,14
|
6,25
|
5,0
|
3,75
|
2,5
|
1,25
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
4102
|
Surové kůže ovčí nebo jehněčí (čerstvé nebo solené, sušené, vápněné, piklované nebo jinak konzervované, avšak nevyčiněné, nezpracované na pergamen ani jinak neupravené), též odchlupené nebo štípané, jiné než vyloučené poznámkou 1 c) k této kapitole
|
11
|
9,84
|
8,70
|
7,95
|
7,14
|
6,25
|
5,0
|
3,75
|
2,5
|
1,25
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
4103 90
|
Ostatní surové kůže a kožky (čerstvé nebo solené, sušené, vápněné, piklované nebo jinak konzervované, avšak nevyčiněné, nezpracované na pergamen ani jinak neupravené), též odchlupené nebo štípané, jiné než vyloučené poznámkou 1 b) nebo 1 c) k této kapitole, kromě plazů a prasat
|
11
|
9,84
|
8,70
|
7,95
|
7,14
|
6,25
|
5,0
|
3,75
|
2,5
|
1,25
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
Semena některých druhů olejnatých plodin
|
|
Kód HS
|
Popis zboží
|
RVP (2016)
|
RVP+1 (2017)
|
RVP+2 (2018)
|
RVP+3 (2019)
|
RVP+4 (2020)
|
RVP+5 (2021)
|
RVP+6 (2022)
|
RVP+7 (2023)
|
RVP+8 (2024)
|
RVP+9 (2025)
|
RVP+10 (2026)
|
Ochranná opatření
|
|
1204 00
|
Lněná semena, též drcená
|
9,1
|
8,2
|
7,3
|
6,4
|
5,5
|
4,5
|
3,6
|
2,7
|
1,8
|
0,9
|
0,0
|
|
|
1206 00
|
Slunečnicová semena, též drcená
|
9,1
|
8,2
|
7,3
|
6,4
|
5,5
|
4,5
|
3,6
|
2,7
|
1,8
|
0,9
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
1207 99 97 00
|
Semena lničky seté (Camelina spp.)
|
9,1
|
8,2
|
7,3
|
6,4
|
5,5
|
4,5
|
3,6
|
2,7
|
1,8
|
0,9
|
0,0
|
|
|
Šrot ze železných slitin, neželezný kovový šrot a polotovary z něj
|
|
Kód HS
|
Popis zboží
|
RVP (2016)
|
RVP+1 (2017)
|
RVP+2 (2018)
|
RVP+3 (2019)
|
RVP+4 (2020)
|
RVP+5 (2021)
|
RVP+6 (2022)
|
RVP+7 (2023)
|
RVP+8 (2024)
|
RVP+9 (2025)
|
RVP+10 (2026)
|
Ochranná opatření
|
|
7202 99 80 00
|
ferochromnikl a ostatní slitiny železa
|
13,64
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
0,0
|
|
|
7204 21
|
odpad a šrot z nerezavějící oceli
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7204 29 00 00
|
odpad a šrot z legované oceli, ostatní
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7204 50 00 00
|
odpad v ingotech (sázených ingotech) k přetavení, z legované oceli
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7218 10 00 00
|
nerezavějící ocel v ingotech a v jiných primárních formách
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
¨7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7401 00 00 00
|
měděný kamínek (lech); cementová měď (srážená měď)
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7402 00 00 00
|
nerafinovaná měď; měděné anody pro elektrolytickou rafinaci
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7403 12 00 00
|
lité tyče pro výrobu drátu (předlitky pro válcování drátu) z rafinované mědi
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7403 13 00 00
|
předvalky (sochory) z rafinované mědi
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7403 19 00 00
|
rafinovaná měď, ostatní
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7403 21 00 00
|
slitiny na bázi měď-zinek (mosaz)
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7403 22 00 00
|
slitiny na bázi měď-cín (bronz)
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7403 29 00 00
|
Ostatní slitiny mědi (jiné než předslitiny čísla 7405); slitiny mědi a niklu (kupronikly), nebo slitiny mědi, niklu a zinku (alpaka, niklová mosaz)
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7404 00
|
měděný odpad a šrot
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7405 00 00 00
|
předslitiny mědi
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7406
|
měděný prášek a šupiny (vločky)
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7419 99 10 00
|
mřížoviny a pletiva z měděného drátu
|
13,64
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
0,0
|
|
|
7415 29 00 00
|
ostatní výrobky z mědi bez závitu, kromě podložek (včetně pružných podložek)
|
13,64
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
0,0
|
|
|
7415 39 00 00
|
ostatní výrobky z mědi se závitem (kromě vrutů do dřeva, ostatních šroubů a vrutů, svorníků (maticových šroubů) a matic)
|
13,64
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
0,0
|
|
|
7418 19 90 00
|
stolní, kuchyňské nebo jiné výrobky pro domácnost a jejich části a součásti, z mědi (kromě drátěnek na nádobí a drátkovacích nebo čisticích polštářků, rukavic a podobných výrobků a přístrojů na vaření nebo vytápění, používaných v domácnostech, neelektrických, a jejich částí a součástí)
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7419
|
ostatní výrobky z mědi
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7503 00
|
niklový odpad a šrot
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7602 00
|
hliníkový odpad a šrot
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7802 00 00 00
|
olověný odpad a šrot
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
7902 00 00 00
|
zinkový odpad a šrot
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
8002 00 00 00
|
cínový odpad a šrot
|
13,64
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
0,0
|
|
|
8101 97 00 00
|
wolframový odpad a šrot
|
13,64
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
0,0
|
|
|
8105 30 00 00
|
odpad a šrot z kobaltu a z výrobků z něho
|
13,64
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
0,0
|
|
|
8108 30 00 00
|
odpad a šrot z titanu a z výrobků z něho
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
viz příloha I-D
|
|
8113 00 40 00
|
odpad a šrot z cermetů a z výrobků z nich
|
13,64
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
0,0
|
|
|
Odpadní produkty a šrot ze železných kovů
|
|
Kód HS
|
Popis zboží
|
RVP (2016)
|
RVP+1 (2017)
|
RVP+2 (2018)
|
RVP+3 (2019)
|
RVP+4 (2020)
|
RVP+5 (2021)
|
RVP+6 (2022)
|
RVP+7 (2023)
|
RVP+8 (2024)
|
RVP+9 (2025)
|
RVP+10 (2026)
|
Ochranná opatření
|
|
7204 10 00 00
|
odpad a šrot z litiny
|
9,5 eura na tunu
|
9,5 eura na tunu
|
7,5 eura na tunu
|
7,5 eura na tunu
|
5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
3 eura na tunu
|
3 eura na tunu
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
7204 30 00 00
|
odpad a šrot z pocínovaného železa nebo oceli
|
9,5 eur na tunu
|
9,5 eur na tunu
|
7,5 eur na tunu
|
7,5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
3 eura na tunu
|
3 eura na tunu
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
7204 41 10 00
|
třísky ze soustružení, hobliny, odřezky, odpad z frézování a piliny
|
9,5 eura na tunu
|
9,5 eura na tunu
|
7,5 eura na tunu
|
7,5 eura na tunu
|
5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
3 eura na tunu
|
3 eura na tunu
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
7204 41 91 00
|
odstřižky a odpady z ražení, paketované
|
9,5 eur na tunu
|
9,5 eur na tunu
|
7,5 eur na tunu
|
7,5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
3 eur na tunu
|
3 eur na tunu
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
7204 41 99 00
|
odstřižky a odpady z ražení, nepaketované
|
9,5 eur na tunu
|
9,5 eur na tunu
|
7,5 eur na tunu
|
7,5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
3 eur na tunu
|
3 eur na tunu
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
7204 49 10 00
|
odpad a šrot ze železných kovů, drcený (rozstříhaný)
|
9,5 eur na tunu
|
9,5 eur na tunu
|
7,5 eur na tunu
|
7,5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
3 eura na tunu
|
3 eura na tunu
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
7204 49 30 00
|
odpad a šrot ze železných kovů, paketovaný
|
9,5 eur na tunu
|
9,5 eur na tunu
|
7,5 eur na tunu
|
7,5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
3 eura na tunu
|
3 eura na tunu
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
7204 49 90 00
|
odpad a šrot ze železných kovů, též tříděný
|
9,5 eura na tunu
|
9,5 eura na tunu
|
7,5 eura na tunu
|
7,5 eura na tunu
|
5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
3 eura na tunu
|
3 eura na tunu
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
7204 50 00 00
|
odpad ve formě tyčí (sázených tyčí) k tavení železných kovů, kromě legované oceli
|
9,5 eura na tunu
|
9,5 eura na tunu
|
7,5 eura na tunu
|
7,5 eura na tunu
|
5 eur na tunu
|
5 eur na tunu
|
3 eura na tunu
|
3 eura na tunu
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
PŘÍLOHA I-D DOHODY O PŘIDRUŽENÍ
Ochranná opatření u cel z vývozu
1.Po dobu patnácti (15) let od roku vstupu dohody v platnost (dále jen „RVP“) může Ukrajina v souladu s odstavci 1 až 11 uplatňovat ochranná opatření v podobě přirážky ke clu z vývozu výrobků uvedených v příloze I-D, pokud kumulativní objem vývozu z Ukrajiny do EU u každého uvedeného ukrajinského celního kódu během jakéhokoli období jednoho roku následujícího po RVP přesáhne spouštěcí úroveň stanovenou v ukrajinském seznamu uvedeném v příloze I-D.
2.Přirážka, kterou může Ukrajina uplatnit podle odstavce 1, se stanoví podle jejího seznamu uvedeného v příloze I-D a může být použita pouze po zbytek období vymezeného v odstavci 1.
3.Ukrajina uplatní veškerá ochranná opatření transparentním způsobem. Za tímto účelem Ukrajina poskytne EU co nejdříve písemné oznámení o svém úmyslu uplatnit takové opatření, v němž uvede veškeré důležité informace včetně objemu (v tunách) domácí výroby nebo skupiny výrobků a objemu vývozu do Unie a do ostatních zemí světa. Ukrajina pozve Unii k účasti na konzultacích ještě před přijetím takových opatření, a to s předstihem dostatečným k projednání těchto informací. Po 30 dní od pozvání k účasti na konzultacích nedojde k přijetí žádných opatření.
4.Ukrajina zajistí, aby statistické údaje užívané jako podklad pro přijetí uvedených opatření byly spolehlivé, odpovídající a včas veřejně dostupné. Ukrajina poskytne bezodkladně čtvrtletní statistické údaje o objemu (v tunách) vývozu do Unie a do ostatních zemí světa.
5.Provedení a použití článku 31 této dohody a souvisejících příloh může být předmětem jednání a přezkumu ve Výboru pro obchod podle článku 465 této dohody.
6.Jakékoli dodávky dotčeného zboží, které byly na cestě na základě smlouvy uzavřené před uložením přirážky podle odstavců 1 až 3, jsou od takové přirážky osvobozeny.
7.Tato příloha stanoví: původní zboží, na které se mohou vztahovat ochranná opatření podle článku 31 této dohody, spouštěcí úrovně pro uplatnění takových opatření stanovené pro každý z uvedených ukrajinských celních kódů a maximální výši přirážky k vývoznímu clu, která se může u každého takového zboží uplatnit během jakéhokoli období jednoho roku. Není-li uvedeno jinak, jsou všechna cla vyjádřena v %. RVP označuje období 12 měsíců následující po dni vstupu této dohody v platnost; RVP+1 označuje období 12 měsíců počínající dnem prvního výročí vstupu této dohody v platnost; a tak dále až po RVP+15.
8.Pro níže vymezené výrobky ze surové kůže:
Platí pro: výrobky ze surové kůže spadající pod tyto ukrajinské celní kódy: 4101, 4102, 4103 90.
|
Rok (WTO)
|
2016
|
2017
|
2018
|
2019
|
2020
|
2021
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
22,0
|
21,0
|
20,0
|
20,0
|
20,0
|
20,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP
|
RVP+1
|
RVP+2
|
RVP+3
|
RVP+4
|
RVP+5
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
11,00
|
9,84
|
8,70
|
7,95
|
7,14
|
6,25
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
300,0
|
315,0
|
330,0
|
345,0
|
360,0
|
375,0
|
|
Maximální přirážka
|
0,00
|
0,66
|
1,30
|
2,05
|
2,86
|
3,75
|
|
Rok (WTO)
|
2022
|
2023
|
2024
|
2025
|
2026
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
20,0
|
20,0
|
20,0
|
20,0
|
20,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+6
|
RVP+7
|
RVP+8
|
RVP+9
|
RVP+10
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
5,0
|
3,75
|
2,50
|
1,25
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
390,0
|
405,0
|
420,0
|
435,0
|
450,0
|
|
Maximální přirážka
|
5,0
|
6,25
|
7,5
|
8,75
|
10,0
|
|
Rok (WTO)
|
2027
|
2028
|
2029
|
2030
|
2031
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
20,0
|
20,0
|
20,0
|
20,0
|
20,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+11
|
RVP+12
|
RVP+13
|
RVP+14
|
RVP+15
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
450,0
|
450,0
|
450,0
|
450,0
|
450,0
|
|
Maximální přirážka
|
8,0
|
6,0
|
4,0
|
2,0
|
0,0
|
9.Pro níže vymezená slunečnicová semena, též drcená:
Platí pro: slunečnicová semena, též drcená, spadající pod tyto ukrajinské celní kódy: 1206 00.
|
Rok (WTO)
|
2016
|
2017
|
2018
|
2019
|
2020
|
2021
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
11,0
|
10,0
|
10,0
|
10,0
|
10,0
|
10,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP
|
RVP+1
|
RVP+2
|
RVP+3
|
RVP+4
|
RVP+5
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
9,1
|
8,2
|
7,3
|
6,4
|
5,5
|
4,5
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
100 000,0
|
100 000,0
|
100 000,0
|
100 000,0
|
100 000,0
|
100 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
0,9
|
1,8
|
2,7
|
3,6
|
4,5
|
5,5
|
|
Rok (WTO)
|
2022
|
2023
|
2024
|
2025
|
2026
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
10,0
|
10,0
|
10,0
|
10,0
|
10,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+6
|
RVP+7
|
RVP+8
|
RVP+9
|
RVP+10
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
3,6
|
2,7
|
1,8
|
0,9
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
100 000,0
|
100 000,0
|
100 000,0
|
100 000,0
|
100 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
6,4
|
7,3
|
8,2
|
9,1
|
10,0
|
|
Rok (WTO)
|
2027
|
2028
|
2029
|
2030
|
2031
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
10,0
|
10,0
|
10,0
|
10,0
|
10,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+11
|
RVP+12
|
RVP+13
|
RVP+14
|
RVP+15
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
100 000,0
|
100 000,0
|
100 000,0
|
100 000,0
|
100 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
8,0
|
6,0
|
4,0
|
2,0
|
0,0
|
10.Pro níže vymezený šrot ze železných slitin, neželezný kovový šrot a polotovary z něj:
Platí pro: odpad a šrot z legované oceli spadající pod tyto ukrajinské celní kódy: 7204 21, 7204 29 00 00, 7204 50 00 00.
|
Rok (WTO)
|
2016
|
2017
|
2018
|
2019
|
2020
|
2021
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP
|
RVP+1
|
RVP+2
|
RVP+3
|
RVP+4
|
RVP+5
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
4 000,0
|
4 200,0
|
4 400,0
|
4 600,0
|
4 800,0
|
5 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
0,0
|
1,0
|
2,0
|
3,0
|
4,0
|
5,0
|
|
Rok (WTO)
|
2022
|
2023
|
2024
|
2025
|
2026
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+6
|
RVP+7
|
RVP+8
|
RVP+9
|
RVP+10
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
5 200,0
|
5 400,0
|
5 600,0
|
5 800,0
|
6 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
6,0
|
7,0
|
8,0
|
9,0
|
10,0
|
|
Rok (WTO)
|
2027
|
2028
|
2029
|
2030
|
2031
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+11
|
RVP+12
|
RVP+13
|
RVP+14
|
RVP+15
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
6 000,0
|
6 000,0
|
6 000,0
|
6 000,0
|
6 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
8,0
|
6,0
|
4,0
|
2,0
|
0,0
|
Platí pro: nerezavějící ocel v ingotech a v jiných primárních formách spadající pod tyto ukrajinské celní kódy: 7218 10 00 00.
|
Rok (WTO)
|
2016
|
2017
|
2018
|
2019
|
2020
|
2021
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP
|
RVP+1
|
RVP+2
|
RVP+3
|
RVP+4
|
RVP+5
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
2 000,0
|
2 100,0
|
2 200,0
|
2 300,0
|
2 400,0
|
2 500,0
|
|
Maximální přirážka
|
0,0
|
1,0
|
2,0
|
3,0
|
4,0
|
5,0
|
|
Rok (WTO)
|
2022
|
2023
|
2024
|
2025
|
2026
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+6
|
RVP+7
|
RVP+8
|
RVP+9
|
RVP+10
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
2 600,0
|
2 700,0
|
2 800,0
|
2 900,0
|
3 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
6,0
|
7,0
|
8,0
|
9,0
|
10,0
|
|
Rok (WTO)
|
2027
|
2028
|
2029
|
2030
|
2031
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+11
|
RVP+12
|
RVP+13
|
RVP+14
|
RVP+15
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
3 000,0
|
3 000,0
|
3 000,0
|
3 000,0
|
3 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
8,0
|
6,0
|
4,0
|
2,0
|
0,0
|
Platí pro: měď spadající pod tyto ukrajinské celní kódy: 7401 00 00 00, 7402 00 00 00, 7403 12 00 00, 7403 13 00 00, 7403 19 00 00.
|
Rok (WTO)
|
2016
|
2017
|
2018
|
2019
|
2020
|
2021
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP
|
RVP+1
|
RVP+2
|
RVP+3
|
RVP+4
|
RVP+5
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
200,0
|
210,0
|
220,0
|
230,0
|
240,0
|
250,0
|
|
Maximální přirážka
|
0,0
|
1,0
|
2,0
|
3,0
|
4,0
|
5,0
|
|
Rok (WTO)
|
2022
|
2023
|
2024
|
2025
|
2026
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+6
|
RVP+7
|
RVP+8
|
RVP+9
|
RVP+10
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
260,0
|
270,0
|
280,0
|
290,0
|
300,0
|
|
Maximální přirážka
|
6,0
|
7,0
|
8,0
|
9,0
|
10,0
|
|
Rok (WTO)
|
2027
|
2028
|
2029
|
2030
|
2031
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+11
|
RVP+12
|
RVP+13
|
RVP+14
|
RVP+15
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
300,0
|
300,0
|
300,0
|
300,0
|
300,0
|
|
Maximální přirážka
|
8,0
|
6,0
|
4,0
|
2,0
|
0,0
|
Platí pro: měď spadající pod tyto ukrajinské celní kódy: 7403 21 00 00, 7403 22 00 00, 7403 29 00 00.
|
Rok (WTO)
|
2016
|
2017
|
2018
|
2019
|
2020
|
2021
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (FTA)
|
RVP
|
RVP+1
|
RVP+2
|
RVP+3
|
RVP+4
|
RVP+5
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
4 000,0
|
4 200,0
|
4 400,0
|
4 600,0
|
4 800,0
|
5 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
0,0
|
1,0
|
2,0
|
3,0
|
4,0
|
5,0
|
|
Rok (WTO)
|
2022
|
2023
|
2024
|
2025
|
2026
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+6
|
RVP+7
|
RVP+8
|
RVP+9
|
RVP+10
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
5 200,0
|
5 400,0
|
5 600,0
|
5 800,0
|
6 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
6,0
|
7,0
|
8,0
|
9,0
|
10,0
|
|
Rok (WTO)
|
2027
|
2028
|
2029
|
2030
|
2031
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+11
|
RVP+12
|
RVP+13
|
RVP+14
|
RVP+15
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
6 000,0
|
6 000,0
|
6 000,0
|
6 000,0
|
6 000,0
|
|
Maximální přirážka
|
8,0
|
6,0
|
4,0
|
2,0
|
0,0
|
Platí pro: šrot ze železných slitin, neželezný kovový šrot a polotovary z něj spadající pod tyto ukrajinské celní kódy: 7404 00, 7405 00 00 00, 7406, 7418 19 90 00, 7419, 7503 00, 7602 00, 7802 00 00 00, 7902 00 00 00, 8108 30 00 00.
|
Rok (WTO)
|
2016
|
2017
|
2018
|
2019
|
2020
|
2021
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP
|
RVP+1
|
RVP+2
|
RVP+3
|
RVP+4
|
RVP+5
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
10,0
|
9,0
|
8,0
|
7,0
|
6,0
|
5,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
200,0
|
210,0
|
220,0
|
230,0
|
240,0
|
250,0
|
|
Maximální přirážka
|
0,0
|
1,0
|
2,0
|
3,0
|
4,0
|
5,0
|
|
Rok (WTO)
|
2022
|
2023
|
2024
|
2025
|
2026
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+6
|
RVP+7
|
RVP+8
|
RVP+9
|
RVP+10
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
4,0
|
3,0
|
2,0
|
1,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
260,0
|
270,0
|
280,0
|
290,0
|
300,0
|
|
Maximální přirážka
|
6,0
|
7,0
|
8,0
|
9,0
|
10,0
|
|
Rok (WTO)
|
2027
|
2028
|
2029
|
2030
|
2031
|
|
Ukrajinský závazek podle Dohody o WTO
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
15,0
|
|
Rok (dohoda)
|
RVP+11
|
RVP+12
|
RVP+13
|
RVP+14
|
RVP+15
|
|
Ukrajinské clo z vývozu do EU
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
Spouštěcí úroveň (tuny)
|
300,0
|
300,0
|
300,0
|
300,0
|
300,0
|
|
Maximální přirážka
|
8,0
|
6,0
|
4,0
|
2,0
|
0,0
|
11.Ochranný mechanismus bude uplatňován ještě po dobu pěti let od konce přechodného období, tj. mezi RVP+10 a RVP+15. Maximální výše přirážky bude klesat lineárně z hodnoty stanovené pro RVP+10 až k nulové výši pro RVP+15.