Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 22007D0835

    2007/835/ES: Rozhodnutí Rady přidružení EU-Alžírsko č. 3/2007 ze dne 29. listopadu 2007 o zřízení podvýborů Výboru přidružení a pracovní skupiny pro sociální věci

    Úř. věst. L 330, 15.12.2007, p. 31–43 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2007/835/oj

    15.12.2007   

    CS

    Úřední věstník Evropské unie

    L 330/31


    ROZHODNUTÍ RADY PŘIDRUŽENÍ EU-ALŽÍRSKO č. 3/2007

    ze dne 29. listopadu 2007

    o zřízení podvýborů Výboru přidružení a pracovní skupiny pro sociální věci

    (2007/835/ES)

    RADA PŘIDRUŽENÍ EU-ALŽÍRSKO,

    s ohledem na Evropsko-středomořskou dohodu zakládající přidružení mezi Evropským společenstvím a jeho členskými státy na jedné straně a Alžírskou demokratickou a lidovou republikou na straně druhé (1),

    vzhledem k těmto důvodům:

    (1)

    Zóna volného obchodu mezi EU a Alžírskou demokratickou a lidovou republikou by měla být vytvořena nejpozději do 31. srpna 2017.

    (2)

    Vztahy mezi EU a zeměmi jižního Středomoří v důsledku provádění evropsko-středomořských dohod a pokračování evropsko-středomořského partnerství stále komplexnější.

    (3)

    V případě některých jiných přidružených zemí byly zřízeny za účelem průběžného sledování provádění priorit partnerství a sbližování právních předpisů podvýbory Výborů přidružení.

    (4)

    Za účelem zajištění udržitelného rozvoje je třeba začlenit do odvětvových politik ochranu životního prostředí.

    (5)

    Článek 98 dohody upravuje zřízení pracovních skupin nebo orgánů nezbytných pro její provádění a článek 76 dohody upravuje zřízení pracovní skupiny pověřené hodnocením provádění ustanovení, která se týkají sociálních věcí,

    ROZHODLA TAKTO:

    Článek 1

    Při Výboru přidružení EU-Alžírsko se zřizuje pracovní skupina a podvýbory uvedené v příloze I a přijímají se jednací řády těchto podvýborů uvedené v příloze II.

    Pracovní skupina pro sociální věci a podvýbory pracují pod dohledem Výboru přidružení, kterému podávají zprávu po každém svém zasedání. Pracovní skupina a podvýbory nemají rozhodovací pravomoc.

    Výbor přidružení přijímá veškerá další opatření nezbytná k zajištění řádného fungování pracovní skupiny a podvýborů a informuje o nich Radu přidružení.

    Rada přidružení může rozhodnout o zřízení dalších podvýborů nebo skupin nebo o zrušení stávajících podvýborů či skupin.

    Toto rozhodnutí vstupuje v platnost dnem přijetí.

    V Bruselu dne 29. listopadu 2007.

    Za Radu přidružení

    předseda

    M. MEDELCI


    (1)  Úř. věst. L 265, 10.10.2005, s. 2.


    PŘÍLOHA I

    DOHODA O PŘIDRUŽENÍ EU-ALŽÍRSKO

    Pracovní skupina pro sociální věci a podvýbory připojené k Výboru přidružení

    1.

    Pracovní skupina pro sociální věci

    2.

    Podvýbor „Průmysl, obchod a služby“

    3.

    Podvýbor „Doprava, životní prostředí a energetika“

    4.

    Podvýbor „Informační společnost, výzkum, inovace, vzdělávání, audiovizuální služby a kultura“

    5.

    Podvýbor „Zemědělství a rybolov“

    6.

    Podvýbor „Spravedlnost a vnitřní věci“

    7.

    Podvýbor „Celní spolupráce“

    Otázky, které souvisejí s principy demokracie a lidskými právy, se v současné době projednávají v rámci politického dialogu vedeného v rámci dohody o přidružení. Jakmile se však dialog dostatečně prohloubí, budou se tyto otázky řešit ve zvláštním podvýboru ad hoc.


    PŘÍLOHA II

    JEDNACÍ ŘÁD

    Pracovní skupina EU-Alžírsko pro sociální věci

    1.   Složení a předsednictví

    Pracovní skupina se skládá ze zástupců Evropského společenství a jeho členských států a ze zástupců vlády Alžírské demokratické a lidové republiky. Předsedají ji střídavě obě strany.

    2.   Úloha

    Pracovní skupina pracuje pod vedením Výboru přidružení, kterému po každém zasedání podává zprávu. Pracovní skupina nemá rozhodovací pravomoc, může však Výboru přidružení předkládat návrhy.

    3.   Předmět činnosti

    Pracovní skupina projednává provádění dohody o přidružení v níže vyjmenovaných oblastech. Hodnotí zejména pokrok při sbližování, provádění a dodržování právních předpisů. Může jednat i o spolupráci v oblasti veřejné správy. Pracovní skupina přezkoumává veškeré problémy, které by mohly, a navrhuje opatření, která by měla být přijata, v těchto oblastech:

    a)

    dodržování zásady nediskriminace na základě státní příslušnosti mezi pracovníky s alžírskou státní příslušností a pracovníky se státní příslušností některého z členských států v oblasti pracovních podmínek, odměňování a ukončování pracovního poměru;

    b)

    uplatňování ustanovení o sociálním zabezpečení uvedených v článcích 68 až 71 dohody;

    c)

    dialog v sociální oblasti podle článku 72 dohody, včetně dialogu o podmínkách integrace alžírských státních příslušníků, kteří oprávněně pobývají na území EU, a o jejich ochraně před diskriminací z rasových a náboženských důvodů;

    d)

    spolupráce v sociální oblasti uvedená v článku 74 dohody, zejména zlepšování životních podmínek, systému sociální ochrany a zdravotnictví, vytváření pracovních míst a podpory úlohy žen v procesu hospodářského a sociálního vývoje.

    Tento seznam není vyčerpávající a Výbor přidružení k němu může připojit další oblasti včetně horizontálních záležitostí, např. statistik.

    Pracovní skupina může projednávat záležitosti týkající se jedné, několika nebo všech výše uvedených oblastí.

    4.   Sekretariát

    Funkci stálých tajemníků pracovní skupiny společně zastávají jeden úředník Komise Evropských společenství a jeden úředník vlády Alžírské demokratické a lidové republiky.

    Těmto tajemníkům se předávají veškerá sdělení týkající se pracovní skupiny.

    5.   Schůze

    Pracovní skupina se schází vždy, kdykoliv to okolnosti vyžadují. Schůze může být svolána na základě žádosti kterékoli strany doručené prostřednictvím jejího tajemníka, který ji postoupí druhé straně. Po obdržení žádosti o schůzi pracovní skupiny odpoví tajemník druhé strany do patnácti pracovních dnů.

    V mimořádně naléhavých případech může být schůze pracovní skupiny se souhlasem obou stran svolána v kratší době. Všechny žádosti o svolání schůze musejí být podány písemně.

    Každá schůze pracovní skupiny se koná v době a na místě schváleném oběma stranami.

    Schůze svolává příslušný tajemník se souhlasem předsedy. Před každou schůzí je předseda informován o plánovaném složení delegací obou stran.

    Po dohodě obou stran může pracovní skupina pozvat na své schůze odborníky, kteří jí podají potřebné konkrétní informace.

    Každé schůze se účastní zástupce ministerstva zahraničních věcí Alžírské demokratické a lidové republiky, čímž se zajistí patřičná návaznost a koordinace s probíhajícími i budoucími projekty a s programy financovanými EU a také nezbytná podpora priorit vymezených na dané schůzi.

    6.   Pořad jednání

    Všechny žádosti o zařazení bodů na pořad jednání schůze pracovní skupiny se předávají tajemníkům pracovní skupiny.

    Předseda vypracuje pro každou schůzi předběžný pořad jednání. Příslušný tajemník jej předloží svému protějšku nejpozději deset dnů před zahájením zasedání.

    Předběžný pořad jednání obsahuje body, o jejichž zahrnutí do programu byli tajemníci požádáni nejpozději patnáct dnů před zahájením zasedání. Obě strany musejí obdržet dokumentaci k těmto bodům jednání nejpozději sedm dnů před zasedáním. Se souhlasem obou stran mohou být tyto lhůty zkráceny ze zvlášť závažných důvodů.

    Na začátku každé schůze přijme pracovní skupina pořad jednání.

    7.   Zápis

    Po každé schůzi oba tajemníci vyhotoví a schválí zápis ze schůze. Kopii zápisu, včetně návrhů pracovní skupiny, předkládají tajemníci pracovní skupiny tajemníkům a předsedovi Výboru přidružení.

    8.   Veřejnost jednání

    Není-li rozhodnuto jinak, jsou zasedání pracovní skupiny neveřejná.

    JEDNACÍ ŘÁD

    PODVÝBOR EU-ALŽÍRSKO

    Průmysl, obchod a služby

    1.   Složení a předsednictví

    Podvýbor se skládá ze zástupců Evropského společenství a jeho členských států a ze zástupců vlády Alžírské demokratické a lidové republiky. Předsedají mu střídavě obě strany.

    2.   Úloha

    Podvýbor pracuje pod vedením Výboru přidružení, kterému po každém zasedání podává zprávu. Podvýbor nemá rozhodovací pravomoc, může však Výboru přidružení předkládat návrhy.

    3.   Předmět činnosti

    Podvýbor projednává provádění dohody o přidružení v níže vyjmenovaných oblastech. Hodnotí zejména pokrok při sbližování, provádění a dodržování právních předpisů. Může jednat i o spolupráci v oblasti veřejné správy. Podvýbor přezkoumává veškeré problémy, které by mohly nastat, a navrhuje opatření, která by měla být přijata, v těchto oblastech:

    a)

    průmyslová spolupráce podle článku 53 dohody o přidružení;

    b)

    otázky související s obchodem, přístup na trhy; liberalizace obchodu s průmyslovými výrobky, zemědělskými produkty, zpracovanými zemědělskými produkty a produkty rybolovu;

    c)

    služby, včetně finančních a bankovních služeb, a právo usazování (přeshraniční poskytování služeb, obchodní zastoupení, dočasná přítomnost fyzických osob);

    d)

    cestovní ruch a řemeslná výroba;

    e)

    podpora a ochrana investic;

    f)

    ochrana spotřebitele;

    g)

    technické předpisy, metrologie, akreditace, standardizace, normalizace, certifikace, posuzování shody a tržní dohled;

    h)

    právo hospodářské soutěže a státní podpora;

    i)

    práva duševního, průmyslového a obchodního vlastnictví;

    j)

    veřejné zakázky;

    k)

    zjednodušení postupů pro podniky;

    l)

    vzdělávání a výchova k podnikání.

    Tento seznam není vyčerpávající a Výbor přidružení k němu může připojit další oblasti včetně horizontálních záležitostí, např. statistik.

    Podvýbor může projednávat záležitosti týkající se jedné, několika nebo všech výše uvedených oblastí.

    4.   Sekretariát

    Funkci stálých tajemníků podvýboru zastávají společně jeden úředník Komise Evropských společenství a jeden úředník vlády Alžírské lidové a demokratické republiky.

    Těmto tajemníkům se předávají veškerá sdělení týkající se podvýboru.

    5.   Schůze

    Podvýbor se schází, kdykoliv to okolnosti vyžadují. Schůze může být svolána na základě žádosti kterékoli strany doručené prostřednictvím jejího tajemníka, který ji postoupí druhé straně. Po obdržení žádosti o zasedání podvýboru odpoví tajemník druhé strany do patnácti pracovních dnů.

    V mimořádně naléhavých případech může být podvýbor se souhlasem obou stran svolán v kratší době. Všechny žádosti o svolání schůze musejí být podány písemně.

    Každé zasedání podvýboru se koná v době a v místě schváleném oběma stranami.

    Schůze svolává příslušný tajemník se souhlasem předsedy. Před každou schůzí je předseda informován o plánovaném složení delegací obou stran.

    Po dohodě obou stran může podvýbor přizvat na svá zasedání odborníky, kteří mu poskytnou požadované specifické informace.

    Každé schůze se účastní zástupce ministerstva zahraničních věcí Alžírské demokratické a lidové republiky, čímž se zajistí patřičná návaznost a koordinace s probíhajícími i budoucími projekty a s programy financovanými EU a také nezbytná podpora priorit vymezených na dané schůzi.

    6.   Pořad jednání

    Všechny žádosti o zařazení bodů na pořad jednání podvýboru se předávají tajemníkům podvýboru.

    Předseda vypracuje pro každou schůzi předběžný pořad jednání. Příslušný tajemník jej předloží svému protějšku nejpozději deset dnů před zahájením zasedání.

    Předběžný pořad jednání obsahuje body, o jejichž zahrnutí do programu byli tajemníci požádáni nejpozději patnáct dnů před zahájením zasedání. Obě strany musejí obdržet dokumentaci k těmto bodům jednání nejpozději sedm dnů před zasedáním. Se souhlasem obou stran mohou být tyto lhůty zkráceny ze zvlášť závažných důvodů.

    Na začátku každé schůze přijme podvýbor pořad jednání.

    7.   Zápis

    Po každé schůzi oba tajemníci vyhotoví a schválí zápis ze schůze. Kopii zápisu, včetně návrhů podvýboru, předkládají tajemníci podvýboru tajemníkům a předsedajícímu Výboru přidružení.

    8.   Veřejnost jednání

    Není-li rozhodnuto jinak, jsou zasedání podvýboru neveřejná.

    JEDNACÍ ŘÁD

    PODVÝBOR EU-ALŽÍRSKO

    Doprava, životní prostředí a energetika

    1.   Složení a předsednictví

    Podvýbor se skládá ze zástupců Evropského společenství a jeho členských států a ze zástupců vlády Alžírské demokratické a lidové republiky. Předsedají mu střídavě obě strany.

    2.   Úloha

    Podvýbor pracuje na základě pod vedením Výboru přidružení, kterému po každém zasedání podává zprávu. Podvýbor nemá rozhodovací pravomoc, může však Výboru přidružení předkládat návrhy.

    3.   Předmět činnosti

    Podvýbor projednává provádění dohody o přidružení v níže vyjmenovaných oblastech. Hodnotí zejména pokrok ohledně sbližování, provádění a prosazování právních předpisů. Může jednat i o spolupráci v oblasti veřejné správy. Podvýbor přezkoumává veškeré problémy, které by mohly nastat, a navrhuje opatření, která by měla být přijata, v těchto oblastech:

    a)

    doprava: zejména modernizace infrastruktury (zvláště vzájemného propojení) a její údržba, zabezpečení a bezpečnost námořní a letecké dopravy, zvláště řízení a správa přístavů, železniční sítě, letišť a silniční sítě, podpora inteligentních dopravních systémů a užívání informačních technologií ve všech druzích dopravy, rozvíjení silničních a železničních dopravních spojů se sousedními zeměmi, zlepšování systému multimodální přepravy a rozvoj regionální spolupráce;

    b)

    životní prostředí: zejména ochrana životního prostředí v prioritních oblastech uvedených v dohodě o přidružení (desertifikace, vodohospodářství, odpadové hospodářství, zasolování, kontrola a prevence průmyslového, městského a mořského znečištění, ochrana mořského prostředí a biologické rozmanitosti apod.) a začlenění ochrany životního prostředí mezi prioritní oblasti evropsko-středomořského partnerství za účelem trvale udržitelného rozvoje. Voda: zejména infrastruktura, modernizace, vodohospodářství a zabezpečení přístupu k vodním zdrojům, výzkum;

    c)

    energetika: spolupráce v oblasti energetiky a těžby surovin podle článku 61 dohody o přidružení; zavedení strategického dialogu o energetice mezi EU a Alžírskem (zejména protokol o vytvoření strategického partnerství); sledování rozvoje energetické infrastruktury společného zájmu ve spolupráci s mezinárodními a soukromými finančními institucemi; severoafrický trh s elektrickou energií a jeho začlenění do vnitřního trhu EU.

    Tento seznam není vyčerpávající a Výbor přidružení k němu může připojit další oblasti včetně horizontálních záležitostí, např. statistik.

    Podvýbor může projednávat záležitosti týkající se jedné, několika nebo všech výše uvedených oblastí.

    4.   Sekretariát

    Funkci stálých tajemníků podvýboru zastávají společně jeden úředník Komise Evropských společenství a jeden úředník vlády Alžírské lidové a demokratické republiky.

    Těmto tajemníkům se předávají veškerá sdělení týkající se podvýboru.

    5.   Schůze

    Podvýbor se schází, kdykoliv to okolnosti vyžadují. Schůze může být svolána na základě žádosti kterékoli strany doručené prostřednictvím jejího tajemníka, který ji postoupí druhé straně. Po obdržení žádosti o zasedání podvýboru odpoví tajemník druhé strany do patnácti pracovních dnů.

    V mimořádně naléhavých případech může být podvýbor se souhlasem obou stran svolán v kratší době. Všechny žádosti o svolání schůze musejí být podány písemně.

    Každé zasedání podvýboru se koná v době a v místě schváleném oběma stranami.

    Schůze svolává příslušný tajemník se souhlasem předsedy. Před každou schůzí je předseda informován o plánovaném složení delegací obou stran.

    Pokud se obě strany dohodnou, může podvýbor přizvat na svá zasedání odborníky, kteří mu poskytnou požadované specifické informace.

    Každé schůze se účastní zástupce ministerstva zahraničních věcí Alžírské demokratické a lidové republiky, čímž se zajistí patřičná návaznost a koordinace s probíhajícími i budoucími projekty a s programy financovanými EU a také nezbytná podpora priorit vymezených na dané schůzi.

    6.   Pořad jednání

    Všechny žádosti o zařazení bodů na pořad jednání schůze podvýboru se předávají tajemníkům podvýboru.

    Předseda vypracuje pro každou schůzi předběžný pořad jednání. Příslušný tajemník jej předloží svému protějšku nejpozději deset dnů před zahájením zasedání.

    Předběžný pořad jednání obsahuje body, o jejichž zahrnutí do programu byli tajemníci požádáni nejpozději patnáct dnů před zahájením zasedání. Obě strany musejí obdržet dokumentaci k těmto bodům jednání nejpozději sedm dnů před zasedáním. Se souhlasem obou stran mohou být tyto lhůty zkráceny ze zvlášť závažných důvodů.

    Na začátku každé schůze přijme podvýbor pořad jednání.

    7.   Zápis

    Po každé schůzi oba tajemníci vyhotoví a schválí zápis ze schůze. Kopii zápisu, včetně návrhů podvýboru, předkládají tajemníci podvýboru tajemníkům a předsedajícímu Výboru přidružení.

    8.   Veřejnost jednání

    Není-li rozhodnuto jinak, jsou zasedání podvýboru neveřejná.

    JEDNACÍ ŘÁD

    PODVÝBOR EU-ALŽÍRSKO

    Informační společnost, výzkum, inovace, vzdělávání, audiovizuální služby a kultura

    1.   Složení a předsednictví

    Podvýbor se skládá ze zástupců Evropského společenství a jeho členských států a ze zástupců vlády Alžírské demokratické a lidové republiky. Předsedají mu střídavě obě strany.

    2.   Úloha

    Podvýbor pracuje pod vedením Výboru přidružení, kterému po každém zasedání podává zprávu. Podvýbor nemá rozhodovací pravomoc, může však Výboru přidružení předkládat návrhy.

    3.   Předmět činnosti

    Podvýbor projednává provádění dohody o přidružení v níže vyjmenovaných oblastech. Hodnotí zejména pokrok při sbližování, provádění a dodržování právních předpisů. Může jednat i o spolupráci v oblasti veřejné správy. Podvýbor přezkoumává veškeré problémy, které by mohly nastat, a navrhuje opatření, která by měla být přijata, v těchto oblastech:

    a)

    rozvoj institucionálních a výzkumných kapacit v oblasti vědy, technologie a inovace, včetně využívání výsledků vědeckotechnologického výzkumu průmyslem a malými a středními podniky spolu s prováděním dohody o přidružení Alžírské demokratické a lidové republiky k rámcovému programu pro výzkum a technologický rozvoj, technologická inovace, převod nových technologií a šíření znalostí, dohoda o vědecké a technologické spolupráci s EU;

    b)

    spolupráce v oblasti elektronické sdělovací techniky a informačních technologií;

    c)

    reformy v oblasti školství, včetně odborné přípravy, a mládeže, včetně zlepšení přístupu žen ke vzdělání;

    d)

    spolupráce v oblasti kultury a audiovizuálních služeb;

    e)

    účast alžírských občanů, vědců, studentů a organizací na programech Společenství pro výzkum, technologický vývoj a inovaci a na příslušných programech v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a mládeže;

    f)

    politiky a právní předpisy pro elektronické komunikační sítě a služby.

    Tento seznam není vyčerpávající a Výbor přidružení k němu může připojit další oblasti včetně horizontálních záležitostí, např. statistik.

    Podvýbor může projednávat záležitosti týkající se jedné, několika nebo všech výše uvedených oblastí.

    4.   Sekretariát

    Funkci stálých tajemníků podvýboru zastávají společně jeden úředník Komise Evropských společenství a jeden úředník vlády Alžírské lidové a demokratické republiky.

    Těmto tajemníkům se předávají veškerá sdělení týkající se podvýboru.

    5.   Schůze

    Podvýbor se schází, kdykoliv to okolnosti vyžadují. Schůze může být svolána na základě žádosti kterékoli strany doručené prostřednictvím jejího tajemníka, který ji postoupí druhé straně. Po obdržení žádosti o zasedání podvýboru odpoví tajemník druhé strany do patnácti pracovních dnů.

    V mimořádně naléhavých případech může být podvýbor se souhlasem obou stran svolán v kratší době. Všechny žádosti o svolání schůze musejí být podány písemně.

    Každé zasedání podvýboru se koná v době a v místě schváleném oběma stranami.

    Schůze svolává příslušný tajemník se souhlasem předsedy. Před každou schůzí je předseda informován o plánovaném složení delegací obou stran.

    Pokud se obě strany dohodnou, může podvýbor přizvat na svá zasedání odborníky, kteří mu poskytnou požadované specifické informace.

    Každé schůze se účastní zástupce ministerstva zahraničních věcí Alžírské demokratické a lidové republiky, čímž se zajistí patřičná návaznost a koordinace s probíhajícími i budoucími projekty a s programy financovanými EU a také nezbytná podpora priorit vymezených na dané schůzi.

    6.   Pořad jednání

    Všechny žádosti o zařazení bodů na pořad jednání schůze podvýboru se předávají tajemníkům podvýboru.

    Předseda vypracuje pro každou schůzi předběžný pořad jednání. Příslušný tajemník jej předloží svému protějšku nejpozději deset dnů před zahájením zasedání.

    Předběžný pořad jednání obsahuje body, o jejichž zahrnutí do programu byli tajemníci požádáni nejpozději patnáct dnů před zahájením zasedání. Obě strany musejí obdržet dokumentaci k těmto bodům jednání nejpozději sedm dnů před zasedáním. Se souhlasem obou stran mohou být tyto lhůty zkráceny ze zvlášť závažných důvodů.

    Na začátku každé schůze přijme podvýbor pořad jednání.

    7.   Zápis

    Po každé schůzi oba tajemníci vyhotoví a schválí zápis ze schůze. Kopii zápisu, včetně návrhů podvýboru, předkládají tajemníci podvýboru tajemníkům a předsedajícímu Výboru přidružení.

    8.   Veřejnost jednání

    Není-li rozhodnuto jinak, jsou zasedání podvýboru neveřejná.

    JEDNACÍ ŘÁD

    PODVÝBOR EU-ALŽÍRSKO

    Zemědělství a rybolov

    1.   Složení a předsednictví

    Podvýbor se skládá ze zástupců Evropského společenství a jeho členských států a ze zástupců vlády Alžírské demokratické a lidové republiky. Předsedají mu střídavě obě strany.

    2.   Úloha

    Podvýbor pracuje pod vedením Výboru přidružení, kterému po každém zasedání podává zprávu. Podvýbor nemá rozhodovací pravomoc, může však Výboru přidružení předkládat návrhy.

    3.   Předmět činnosti

    Podvýbor projednává provádění dohody o přidružení v níže vyjmenovaných oblastech. Hodnotí zejména pokrok při sbližování, provádění a dodržování právních předpisů. Může jednat i o spolupráci v oblasti veřejné správy. Podvýbor přezkoumává veškeré problémy, které by mohly nastat, a navrhuje opatření, která by měla být přijata, v těchto oblastech:

    a)

    modernizace a restrukturalizace zemědělství, rybolovu a lesnictví;

    b)

    obchod se zemědělskými produkty, zpracovanými zemědělskými produkty a produkty rybolovu (včetně zlepšení obchodních/distribučních sítí);

    c)

    zemědělská spolupráce a rozvoj venkova;

    d)

    veterinární a fytosanitární otázky, zejména zkvalitnění potravinářských předpisů;

    e)

    zachování a racionální správa přírodních zdrojů, včetně rybolovných zdrojů, a ochrana životního prostředí, zejména moře;

    f)

    spolupráce v rámci systému rychlého varování EU.

    Tento seznam není vyčerpávající a Výbor přidružení k němu může připojit další oblasti včetně horizontálních záležitostí, např. statistik.

    Podvýbor může projednávat záležitosti týkající se jedné, několika nebo všech výše uvedených oblastí.

    4.   Sekretariát

    Funkci stálých tajemníků podvýboru zastávají společně jeden úředník Komise Evropských společenství a jeden úředník vlády Alžírské lidové a demokratické republiky.

    Těmto tajemníkům se předávají veškerá sdělení týkající se podvýboru.

    5.   Schůze

    Podvýbor se schází, kdykoliv to okolnosti vyžadují. Schůze může být svolána na základě žádosti kterékoli strany doručené prostřednictvím jejího tajemníka, který ji postoupí druhé straně. Po obdržení žádosti o zasedání podvýboru odpoví tajemník druhé strany do patnácti pracovních dnů.

    V mimořádně naléhavých případech může být podvýbor se souhlasem obou stran svolán v kratší době. Všechny žádosti o svolání schůze musejí být podány písemně.

    Každé zasedání podvýboru se koná v době a v místě schváleném oběma stranami.

    Schůze svolává příslušný tajemník se souhlasem předsedy. Před každou schůzí je předseda informován o plánovaném složení delegací obou stran.

    Po dohodě obou stran může podvýbor přizvat na svá zasedání odborníky, kteří mu poskytnou požadované specifické informace.

    Každé schůze se účastní zástupce ministerstva zahraničních věcí Alžírské demokratické a lidové republiky, čímž se zajistí patřičná návaznost a koordinace s probíhajícími i budoucími projekty a s programy financovanými EU a také nezbytná podpora priorit vymezených na dané schůzi.

    6.   Pořad jednání

    Všechny žádosti o zařazení bodů na pořad jednání schůze podvýboru se předávají tajemníkům podvýboru.

    Předseda vypracuje pro každou schůzi předběžný pořad jednání. Příslušný tajemník jej předloží svému protějšku nejpozději deset dnů před zahájením zasedání.

    Předběžný pořad jednání obsahuje body, o jejichž zahrnutí do programu byli tajemníci požádáni nejpozději patnáct dnů před zahájením zasedání. Obě strany musejí obdržet dokumentaci k těmto bodům jednání nejpozději sedm dnů před zasedáním. Se souhlasem obou stran mohou být tyto lhůty zkráceny ze zvláštních závažných důvodů.

    Na začátku každé schůze přijme podvýbor pořad jednání.

    7.   Zápis

    Po každé schůzi oba tajemníci vyhotoví a schválí zápis ze schůze. Kopii zápisu, včetně návrhů podvýboru, předkládají tajemníci podvýboru tajemníkům a předsedajícímu Výboru přidružení.

    8.   Veřejnost jednání

    Není-li rozhodnuto jinak, jsou zasedání podvýboru neveřejná.

    JEDNACÍ ŘÁD

    PODVÝBOR EU-ALŽÍRSKO

    Spravedlnost a vnitřní věci

    1.   Složení a předsednictví

    Podvýbor se skládá ze zástupců Evropského společenství a jeho členských států a ze zástupců vlády Alžírské demokratické a lidové republiky. Předsedají mu střídavě obě strany.

    2.   Úloha

    Podvýbor pracuje pod vedením Výboru přidružení, kterému po každém zasedání podává zprávu. Podvýbor nemá rozhodovací pravomoc, může však Výboru přidružení předkládat návrhy.

    3.   Předmět činnosti

    Podvýbor projednává provádění dohody o přidružení v níže vyjmenovaných oblastech. Hodnotí zejména pokrok při sbližování, provádění a dodržování právních předpisů. Může jednat i o spolupráci v oblasti veřejné správy. Podvýbor přezkoumává veškeré problémy, které by mohly nastat, a navrhuje opatření, která by měla být přijata, v těchto oblastech:

    a)

    pohyb osob:

    provádění článku 83 dohody o přidružení, který se týká pohybu osob, včetně posouzení možnosti usnadnit postupy pro získání krátkodobých víz pro určité kategorie osob,

    spolupráce podle článku 84 dohody o přidružení v oblasti prevence a kontroly ilegálního přistěhovalectví; dohody o zpětném přebírání osob;

    b)

    právní, soudní (občanskoprávní a trestněprávní) a policejní spolupráce;

    c)

    spolupráce v boji proti organizovanému zločinu, včetně obchodování s lidmi, terorismu, praní špinavých peněz, obchodování s drogami, toxikomanii, rasismu, xenofobii a islamofobii;

    d)

    spolupráce v boji proti korupci.

    Tento seznam není vyčerpávající a Výbor přidružení k němu může připojit další oblasti včetně horizontálních záležitostí, např. statistik.

    Podvýbor může projednávat záležitosti týkající se jedné, několika nebo všech výše uvedených oblastí.

    4.   Sekretariát

    Funkci stálých tajemníků podvýboru zastávají společně jeden úředník Komise Evropských společenství a jeden úředník vlády Alžírské lidové a demokratické republiky.

    Těmto tajemníkům se předávají veškerá sdělení týkající se podvýboru.

    5.   Schůze

    Podvýbor se schází, kdykoliv to okolnosti vyžadují. Schůze může být svolána na základě žádosti kterékoli strany doručené prostřednictvím jejího tajemníka, který ji postoupí druhé straně. Po obdržení žádosti o zasedání podvýboru odpoví tajemník druhé strany do patnácti pracovních dnů.

    V mimořádně naléhavých případech může být podvýbor se souhlasem obou stran svolán v kratší době. Všechny žádosti o svolání schůze musejí být podány písemně.

    Každé zasedání podvýboru se koná v době a v místě schváleném oběma stranami.

    Schůze svolává příslušný tajemník se souhlasem předsedy. Před každou schůzí je předseda informován o plánovaném složení delegací obou stran.

    Po dohodě obou stran může podvýbor přizvat na svá zasedání odborníky, kteří mu poskytnou požadované specifické informace.

    Každé schůze se účastní zástupce ministerstva zahraničních věcí Alžírské demokratické a lidové republiky, čímž se zajistí patřičná návaznost a koordinace s probíhajícími i budoucími projekty a s programy financovanými EU a také nezbytná podpora priorit vymezených na dané schůzi.

    6.   Pořad jednání

    Všechny žádosti o zařazení bodů na pořad jednání schůze podvýboru se předávají tajemníkům podvýboru.

    Předseda vypracuje pro každou schůzi předběžný pořad jednání. Příslušný tajemník jej předloží svému protějšku nejpozději deset dnů před zahájením zasedání.

    Předběžný pořad jednání obsahuje body, o jejichž zahrnutí do programu byli tajemníci požádáni nejpozději patnáct dnů před zahájením zasedání. Obě strany musejí obdržet dokumentaci k těmto bodům jednání nejpozději sedm dnů před zasedáním. Se souhlasem obou stran mohou být tyto lhůty zkráceny ze zvlášť závažných důvodů.

    Na začátku každé schůze přijme podvýbor pořad jednání.

    7.   Zápis

    Po každé schůzi oba tajemníci vyhotoví a schválí zápis ze schůze. Kopii zápisu, včetně návrhů podvýboru, předkládají tajemníci podvýboru tajemníkům a předsedajícímu Výboru přidružení.

    8.   Veřejnost jednání

    Není-li rozhodnuto jinak, jsou zasedání podvýboru neveřejná.

    JEDNACÍ ŘÁD

    PODVÝBOR EU-ALŽÍRSKO

    Celní spolupráce

    1.   Složení a předsednictví

    Podvýbor se skládá ze zástupců Evropského společenství a jeho členských států a ze zástupců vlády Alžírské demokratické a lidové republiky. Předsedají mu střídavě obě strany.

    2.   Úloha

    Podvýbor pracuje pod vedením Výboru přidružení, kterému po každém zasedání podává zprávu. Podvýbor nemá rozhodovací pravomoc, může však Výboru přidružení předkládat návrhy.

    3.   Předmět činnosti

    Podvýbor projednává provádění dohody o přidružení v níže vyjmenovaných oblastech. Hodnotí zejména pokrok při sbližování, provádění a dodržování právních předpisů. Může jednat i o spolupráci v oblasti veřejné správy. Podvýbor přezkoumává veškeré problémy, které by mohly nastat, a navrhuje opatření, která by měla být přijata, v těchto oblastech:

    a)

    pravidla původu;

    b)

    obecné celní režimy, celní nomenklatura, určení celní hodnoty;

    c)

    sazební režimy;

    d)

    celní spolupráce.

    Tento seznam není vyčerpávající a Výbor přidružení k němu může připojit další oblasti včetně horizontálních záležitostí, např. statistik.

    Podvýbor může projednávat záležitosti týkající se jedné, několika nebo všech výše uvedených oblastí.

    4.   Sekretariát

    Funkci stálých tajemníků podvýboru zastávají společně jeden úředník Komise Evropských společenství a jeden úředník vlády Alžírské lidové a demokratické republiky.

    Těmto tajemníkům se předávají veškerá sdělení týkající se podvýboru.

    5.   Schůze

    Podvýbor zasedá, kdykoliv to okolnosti vyžadují. Schůze může být svolána na základě žádosti kterékoli strany doručené prostřednictvím jejího tajemníka, který ji postoupí druhé straně. Po obdržení žádosti o zasedání podvýboru odpoví tajemník druhé strany do patnácti pracovních dnů.

    V mimořádně naléhavých případech může být podvýbor se souhlasem obou stran svolán v kratší době. Všechny žádosti o svolání schůze musejí být podány písemně.

    Každé zasedání podvýboru se koná v době a v místě schváleném oběma stranami.

    Schůze svolává příslušný tajemník se souhlasem předsedy. Před každou schůzí je předseda informován o plánovaném složení delegací obou stran.

    Po dohodě obou stran může podvýbor přizvat na svá zasedání odborníky, kteří mu poskytnou požadované specifické informace.

    Každé schůze se účastní zástupce ministerstva zahraničních věcí Alžírské demokratické a lidové republiky, čímž se zajistí patřičná návaznost a koordinace s probíhajícími i budoucími projekty a s programy financovanými EU a také nezbytná podpora priorit vymezených na dané schůzi.

    6.   Pořad jednání

    Všechny žádosti o zařazení bodů na pořad jednání schůze podvýboru se předávají tajemníkům podvýboru.

    Předseda vypracuje pro každou schůzi předběžný pořad jednání. Příslušný tajemník jej předloží svému protějšku nejpozději deset dnů před zahájením zasedání.

    Předběžný pořad jednání obsahuje body, o jejichž zahrnutí do programu byli tajemníci požádáni nejpozději patnáct dnů před zahájením zasedání. Obě strany musejí obdržet dokumentaci k těmto bodům jednání nejpozději sedm dnů před zasedáním. Se souhlasem obou stran mohou být tyto lhůty zkráceny ze zvlášť závažných důvodů.

    Na začátku každé schůze přijme podvýbor pořad jednání.

    7.   Zápis

    Po každé schůzi oba tajemníci vyhotoví a schválí zápis ze schůze. Kopii zápisu, včetně návrhů podvýboru, předkládají tajemníci podvýboru tajemníkům a předsedajícímu Výboru přidružení.

    8.   Veřejnost jednání

    Není-li rozhodnuto jinak, jsou zasedání podvýboru neveřejná.


    Top