|
Официален вестник |
BG Серия L |
|
2024/1690 |
14.6.2024 |
РЕШЕНИЕ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ (ЕС) 2024/1690 НА КОМИСИЯТА
от 12 юни 2024 година
за изключване от финансиране от страна на Европейския съюз на някои разходи, направени от държавите членки в рамките на Европейския фонд за гарантиране на земеделието (ЕФГЗ) и на Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони (ЕЗФРСР)
(нотифицирано под номер С(2024) 3524)
(само текстовете на английски, български, гръцки, датски, ирландски, испански, италиански, литовски, малтийски, немски, нидерландски, полски, португалски, румънски, словашки, унгарски, фински, френски, хърватски, чешки и шведски език са автентични)
ЕВРОПЕЙСКАТА КОМИСИЯ,
като взе предвид Договора за функционирането на Европейския съюз,
като взе предвид Регламент (ЕС) № 1306/2013 на Европейския парламент и на Съвета от 17 декември 2013 г. относно финансирането, управлението и мониторинга на общата селскостопанска политика и за отмяна на регламенти (ЕИО) № 352/78, (ЕО) № 165/94, (ЕО) № 2799/98, (ЕО) № 814/2000, (ЕО) № 1290/2005 и (ЕО) № 485/2008 на Съвета (1), и по-специално член 52 от него,
след консултация с Комитета по земеделските фондове,
като има предвид, че:
|
(1) |
В съответствие с член 52 от Регламент (ЕС) № 1306/2013 Комисията има задължението да извърши необходимите проверки, да предостави резултатите от тези проверки на държавите членки, да се запознае с направените от тях забележки, да започне двустранни разговори за постигане на споразумение със съответните държави членки и официално да им съобщи своите заключения. |
|
(2) |
На държавите членки бе предоставена възможността да поискат започването на помирителна процедура. В някои случаи тази възможност бе използвана и съставените доклади за изходния резултат от процедурите бяха разгледани от Комисията. |
|
(3) |
В съответствие с Регламент (ЕС) № 1306/2013 могат да бъдат финансирани само селскостопански разходи, направени по начин, който не нарушава правото на Съюза. |
|
(4) |
Извършените проверки, както и резултатите от двустранните разговори и помирителните процедури показват, че част от декларираните от държавите членки разходи не отговарят на това изискване и поради това не могат да бъдат финансирани по линия на ЕФГЗ и ЕЗФРСР. |
|
(5) |
Следва да се посочат сумите, които не са одобрени за покриване от ЕФГЗ и ЕЗФРСР. Тези суми не се отнасят за разходи, извършени повече от двадесет и четири месеца преди писменото уведомяване на държавите членки от страна на Комисията за резултатите от проверките. |
|
(6) |
В сумите, които с настоящото решение се изключват от финансиране от страна на Съюза, следва да се вземат предвид и намаляванията или спиранията в съответствие с член 41 от Регламент (ЕС) № 1306/2013 поради факта, че такива намалявания или спирания са с временен характер и не засягат решенията, взети съгласно член 51 или член 52 от посочения регламент. |
|
(7) |
По отношение на случаите, за които се отнася настоящото решение, Комисията съобщи на държавите членки в обобщения специален доклад изчислените суми, които трябва да бъдат изключени поради несъответствие с правото на Съюза (2). |
|
(8) |
Настоящото решение не засяга финансовите изводи, които Комисията може да направи в резултат от решенията по дела, които са били висящи пред Съда на Европейския съюз към 1 март 2024 г., |
ПРИЕ НАСТОЯЩОТО РЕШЕНИЕ:
Член 1
Посочените в приложението суми, свързани с разходите, направени от акредитираните разплащателни агенции на държавите членки и декларирани в рамките на ЕФГЗ или ЕЗФРСР, се изключват от финансиране от страна на Съюза.
Член 2
Адресати на настоящото решение са Кралство Белгия, Република България, Чешката република, Кралство Дания, Федерална република Германия, Ирландия, Република Гърция, Кралство Испания, Френската република, Република Хърватия, Италианската република, Република Литва, Унгария, Република Малта, Кралство Нидерландия, Република Австрия, Република Полша, Португалската република, Румъния, Словашката република, Република Финландия и Кралство Швеция.
Съставено в Брюксел на 12 юни 2024 година.
За Комисията
Janusz WOJCIECHOWSKI
Член на Комисията
(1) ОВ L 347, 20.12.2013 г., стр. 549.
(2) Ares(2024)3501027.
ПРИЛОЖЕНИЕ
Финансови корекции
ЕФГЗ
Финансови корекции — с изключение на кръстосаното съответствие
Бюджетна позиция: 08020601
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
IT |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2019 |
ЕФГЗ извън обхвата на ИСАК: възстановени допустими разходи |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
36 841,08 |
0,00 |
36 841,08 |
|
|
|
|
|
|
Общо IT: |
EUR |
36 841,08 |
0,00 |
36 841,08 |
|
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
EUR |
36 841,08 |
0,00 |
36 841,08 |
Бюджетна позиция: 6200
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
BE |
Схема на ЕС за училищата |
2021 |
Финансова грешка — приложение 5 към доклада на сертифициращия орган |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 258,49 |
0,00 |
– 258,49 |
|
|
Схема на ЕС за училищата |
2021 |
Просрочени плащания член 5, параграф 2 от Регламент (ЕО) № 907/2014 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–43 770,54 |
0,00 |
–43 770,54 |
|
|
Схема на ЕС за училищата |
2021 |
Намаления за късно подаване на заявления за помощ, член 4, параграф 5 от Р.2017/39 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–5 513,26 |
0,00 |
–5 513,26 |
|
|
|
|
|
|
Общо BE: |
EUR |
–49 542,29 |
0,00 |
–49 542,29 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
BG |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
ЕФГЗ в обхвата на ИСАК: грешки, установени от сертифициращия орган |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–11 209,19 |
–6 178,43 |
–5 030,76 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
ЕФГЗ: неоснователно възстановяване на многогодишна санкция |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 793,59 |
0,00 |
–2 793,59 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2020 |
Мерки M01, M02, M03, M05, M06, M11 - референтна година 2019 -10 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
–5 639 481,97 |
–56 394,81 |
–5 583 087,16 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Мерки M01, M02, M03, M05, M06, M11 - референтна година 2019 -10 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
–3 802,48 |
–10,91 |
–3 791,57 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Мерки M01, M02, M03, M05, M06, M11 - референтна година 2020 -10 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
–6 097 720,01 |
0,00 |
–6 097 720,01 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Мерки M01, M02, M03, M05, M06, M11 - референтна година 2021 -10 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
–5 715 698,60 |
0,00 |
–5 715 698,60 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2020 |
Мерки M04, M12 - референтна година 2019 -5 % |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 112 002,86 |
–1 120,04 |
– 110 882,82 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Мерки M04, M12 - референтна година 2020 -5 % |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 117 697,19 |
0,00 |
– 117 697,19 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Мерки M04, M12 - референтна година 2021 -5 % |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 103 246,13 |
0,00 |
– 103 246,13 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2020 |
Схема за дребни земеделски стопани:M01, M02, M03, M05, M06, M11 - референтна година 2019 -10 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
–1 115,60 |
0,00 |
–1 115,60 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2021 |
Схема за дребни земеделски стопани M01, M02, M03, M05, M06, M11 - референтна година 2020 -10 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
–1 027,12 |
0,00 |
–1 027,12 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2022 |
Схема за дребни земеделски стопани M01, M02, M03, M05, M06, M11 - референтна година 2021 -10 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
– 519,59 |
0,00 |
– 519,59 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2020 |
Схема за дребни земеделски стопани M04, M12 - референтна година 2019 -5 % |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 568,44 |
0,00 |
– 568,44 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2021 |
Схема за дребни земеделски стопани M04, M12 - референтна година 2020 -5 % |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 544,06 |
0,00 |
– 544,06 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2022 |
Схема за дребни земеделски стопани M04, M12 - референтна година 2021 -5 % |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 385,60 |
0,00 |
– 385,60 |
|
|
Лозаро-винарски сектор — Преструктуриране и конверсия на лозя |
2021 |
Слабости при административните проверки |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
–82 428,89 |
0,00 |
–82 428,89 |
|
|
|
|
|
|
Общо BG: |
EUR |
–17 890 241,32 |
–63 704,19 |
–17 826 537,13 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
DE |
Схема на ЕС за училищата |
2021 |
Правилно изчисляване на помощта, включително намаления и санкции — неприлагане на санкция |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 834,12 |
0,00 |
– 834,12 |
|
|
Схема на ЕС за училищата |
2022 |
Правилно изчисляване на помощта, включително намаления и санкции — неприлагане на санкция |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 273,08 |
0,00 |
– 273,08 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
ЕФГЗ извън обхвата на ИСАК — организация на производители — известна грешка, установена от сертифициращия орган |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 144 346,56 |
0,00 |
– 144 346,56 |
|
|
Схема на ЕС за училищата |
2021 |
Проверки за слабости с цел установяване на допустимостта на помощта |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–17 194,43 |
0,00 |
–17 194,43 |
|
|
Схема на ЕС за училищата |
2022 |
Проверки за слабости с цел установяване на допустимостта на помощта |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–20 744,72 |
0,00 |
–20 744,72 |
|
|
|
|
|
|
Общо DE: |
EUR |
– 183 392,91 |
0,00 |
– 183 392,91 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
DK |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Грешки в съвкупността ЕФГЗ в обхвата на ИСАК и съвкупността ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 055,65 |
0,00 |
–2 055,65 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2020 |
Извършване на проверки на място с достатъчно високо качество – основна проверка |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–40 524,67 |
0,00 |
–40 524,67 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2021 |
Извършване на проверки на място с достатъчно високо качество – основна проверка |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–60 534,85 |
0,00 |
–60 534,85 |
|
|
|
|
|
|
Общо DK: |
EUR |
– 103 115,17 |
0,00 |
– 103 115,17 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
ES |
Лозаро-винарски сектор — Популяризиране в трети държави |
2020 |
Пропуск при една основна проверка и слабости ФГ 2020—2021 |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
– 525 623,90 |
0,00 |
– 525 623,90 |
|
|
Лозаро-винарски сектор — Популяризиране в трети държави |
2021 |
Пропуск при една основна проверка и слабости ФГ 2020—2021 |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
–1 096 668,54 |
0,00 |
–1 096 668,54 |
|
|
Лозаро-винарски сектор — Популяризиране в трети държави |
2022 |
Пропуск при една основна проверка и слабости ФГ 2022 |
ЕДИННА СТАВКА |
7,00% |
EUR |
– 540 492,93 |
0,00 |
– 540 492,93 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Финансови грешки във връзка с ЕФГЗ и ЕЗФРСР |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–5 780,00 |
0,00 |
–5 780,00 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2015 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 10 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
–2 651 404,07 |
–1 442,05 |
–2 649 962,02 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2011 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 10,13 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,13% |
EUR |
–9 771 300,23 |
0,00 |
–9 771 300,23 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2012 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 10,13 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,13% |
EUR |
–9 776 479,26 |
0,00 |
–9 776 479,26 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2013 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 10,13 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,13% |
EUR |
–9 627 700,59 |
– 554,65 |
–9 627 145,94 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2014 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 10,13 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,13% |
EUR |
–10 007 608,95 |
0,00 |
–10 007 608,95 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2015 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 10,13 % |
ЕДИННА СТАВКА |
10,13% |
EUR |
–4 007 471,08 |
0,00 |
–4 007 471,08 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2015 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 15 % |
ЕДИННА СТАВКА |
15,00% |
EUR |
–2 635 800,67 |
0,00 |
–2 635 800,67 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2011 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 2,21 % |
ЕДИННА СТАВКА |
2,21% |
EUR |
–4 257 529,36 |
0,00 |
–4 257 529,36 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2012 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 2,21 % |
ЕДИННА СТАВКА |
2,21% |
EUR |
–4 294 038,30 |
0,00 |
–4 294 038,30 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2013 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 2,21 % |
ЕДИННА СТАВКА |
2,21% |
EUR |
–4 708 162,08 |
– 494,98 |
–4 707 667,10 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2014 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 2,21 % |
ЕДИННА СТАВКА |
2,21% |
EUR |
–4 522 345,95 |
0,00 |
–4 522 345,95 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2015 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 2,21 % |
ЕДИННА СТАВКА |
2,21% |
EUR |
–3 475 967,43 |
–7 511,48 |
–3 468 455,95 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2015 |
Слабост при качеството на СИЗП (постоянни пасища) 25 % |
ЕДИННА СТАВКА |
25,00% |
EUR |
–7 259 832,81 |
–12 607,02 |
–7 247 225,79 |
|
|
|
|
|
|
Общо ES: |
EUR |
–79 164 206,15 |
–22 610,18 |
–79 141 595,97 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
FR |
Права на плащане |
2022 |
Схема за основно плащане_РГ2021 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 314 988,08 |
0,00 |
– 314 988,08 |
|
|
Права на плащане |
2023 |
Схема за основно плащане_РГ2022 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 336 514,74 |
0,00 |
– 336 514,74 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - 1.1.1 - ЕФГЗ Лихви |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–17 675,79 |
0,00 |
–17 675,79 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - 1.1.3 -ЕФГЗ Други случаи |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 485,00 |
0,00 |
– 485,00 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - 1.1.3 - ЕФГЗ Oбезпечения по вземания |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–93 377,62 |
0,00 |
–93 377,62 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - 1.1.5 - ЕФГЗ Многогодишни санкции |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–20 954,55 |
0,00 |
–20 954,55 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2022 |
Екологизиране_РГ2021 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 217 814,26 |
0,00 |
– 217 814,26 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2023 |
Екологизиране_РГ2022 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 232 346,60 |
0,00 |
– 232 346,60 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2022 |
Преразпределително плащане_РГ2021 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–24 133,29 |
0,00 |
–24 133,29 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2023 |
Преразпределително плащане_РГ2022 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–29 743,66 |
0,00 |
–29 743,66 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M05+M06 - РГ 2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 148 071,08 |
0,00 |
– 148 071,08 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2023 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M05+M06 - РГ 2022 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 370 517,70 |
0,00 |
– 370 517,70 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M11+M32 - РГ 2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–12 566,46 |
–19,75 |
–12 546,71 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2023 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M11+M32 - РГ 2022 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–10 545,81 |
–1,75 |
–10 544,06 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M12 - РГ 2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 875,00 |
–3,27 |
–1 871,73 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2023 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M12 - РГ 2022 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–4 606,60 |
–3,27 |
–4 603,33 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M31 - РГ 2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 509 217,81 |
0,00 |
– 509 217,81 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2023 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M31 - РГ 2022 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 728 969,37 |
– 106,38 |
– 728 862,99 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2022 |
Плащане за млади земеделски стопани_РГ2021 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–1 802 634,63 |
0,00 |
–1 802 634,63 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2023 |
Плащане за млади земеделски стопани_РГ2022 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–2 028 530,83 |
0,00 |
–2 028 530,83 |
|
|
|
|
|
|
Общо FR: |
EUR |
–6 905 568,88 |
– 134,42 |
–6 905 434,46 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
GR |
Проверка на трансакциите |
2019 |
Проверка ФГ2019 10 % предходно припокриване |
ЕДИННА СТАВКА |
1,00% |
EUR |
–1 638,47 |
0,00 |
–1 638,47 |
|
|
Проверка на трансакциите |
2019 |
Проверка ФГ2019 Няма предходно припокриване |
ЕДИННА СТАВКА |
1,00% |
EUR |
–84 057,76 |
0,00 |
–84 057,76 |
|
|
Проверка на трансакциите |
2020 |
Проверка ФГ2020 10 % предходно припокриване |
ЕДИННА СТАВКА |
1,00% |
EUR |
–14 255,87 |
– 710,37 |
–13 545,50 |
|
|
Проверка на трансакциите |
2020 |
Проверка ФГ2020 5 % предходно припокриване |
ЕДИННА СТАВКА |
0,50% |
EUR |
–13 058,90 |
0,00 |
–13 058,90 |
|
|
Проверка на трансакциите |
2020 |
Проверка ФГ2020 Няма предходно припокриване |
ЕДИННА СТАВКА |
1,00% |
EUR |
– 147 029,71 |
0,00 |
– 147 029,71 |
|
|
|
|
|
|
Общо GR: |
EUR |
– 260 040,71 |
– 710,37 |
– 259 330,34 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
HR |
Отделени от производството преки помощи |
2019 |
Активен земеделски стопанин — Схема за основно плащане 2018 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 904,14 |
0,00 |
–2 904,14 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2020 |
Активен земеделски стопанин — Схема за основно плащане 2019 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–3 465,66 |
0,00 |
–3 465,66 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2022 |
Активен земеделски стопанин — Схема за основно плащане, Екологизиране, Плащане за млади земеделски стопани, Преразпределително плащане референтна година 2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–4 920,86 |
0,00 |
–4 920,86 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2019 |
Активен земеделски стопанин — Екологизиране 2018 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 058,59 |
0,00 |
–2 058,59 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2020 |
Активен земеделски стопанин — Екологизиране 2019 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 419,38 |
0,00 |
–2 419,38 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2019 |
Активен земеделски стопанин — Преразпределително плащане 2018 г. |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 687,64 |
0,00 |
–1 687,64 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2020 |
Активен земеделски стопанин — Преразпределително плащане — референтна 2019 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 870,35 |
0,00 |
–1 870,35 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2019 |
Активен земеделски стопанин — Доброволно обвързано с производството подпомагане, площ, 2018 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 815,03 |
0,00 |
– 815,03 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2019 |
Активен земеделски стопанин — Плащане за млади земеделски стопани 2018 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 715,93 |
0,00 |
– 715,93 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2020 |
Активен земеделски стопанин — Плащане за млади земеделски стопани — референтна 2019 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 692,48 |
0,00 |
– 692,48 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2020 |
Правилно изчисление на различните прагове във връзка с екологизирането_плащане за екологизиране_ РГ2019 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–34 569,15 |
0,00 |
–34 569,15 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2021 |
Правилно изчисление на различните прагове във връзка с екологизирането_плащане за екологизиране_ РГ2020 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–34 505,74 |
0,00 |
–34 505,74 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2022 |
Правилно изчисление на различните прагове във връзка с екологизирането_плащане за екологизиране_ РГ2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–35 045,48 |
0,00 |
–35 045,48 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2020 |
Извършване на последващите проверки при „жълт картон“ _Схема за основно плащане РГ2019 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–14 247,21 |
0,00 |
–14 247,21 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2022 |
Извършване на последващите проверки при „жълт картон“ _Схема за основно плащане РГ2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–12 195,28 |
0,00 |
–12 195,28 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2020 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане, площ — референтна 2019 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 443,87 |
0,00 |
– 443,87 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2019 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M01 — референтна 2018 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 976 824,58 |
0,00 |
– 976 824,58 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2020 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M01 — референтна 2019 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 953 038,54 |
0,00 |
– 953 038,54 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M01 — референтна 2020 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 849 495,83 |
0,00 |
–1 849 495,83 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M01 — референтна 2021 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 511 703,37 |
0,00 |
–1 511 703,37 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2019 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M02 — референтна 2018 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–89 659,42 |
0,00 |
–89 659,42 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2020 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M02 — референтна 2019 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–68 878,72 |
0,00 |
–68 878,72 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M02 — референтна 2020 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 137 667,98 |
0,00 |
– 137 667,98 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2019 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M03 — референтна 2018 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–3 247,50 |
0,00 |
–3 247,50 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2020 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M03 — референтна 2019 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 528,08 |
0,00 |
–2 528,08 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M03 — референтна 2020 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–7 332,43 |
0,00 |
–7 332,43 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане—M03 — референтна 2021 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 588,11 |
0,00 |
–1 588,11 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2019 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M04 референтна 2018 година |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
– 328 980,99 |
0,00 |
– 328 980,99 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2020 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M04 референтна 2019 година |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
– 359 987,39 |
–18,29 |
– 359 969,10 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M04 референтна 2019 година |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
–6 235,18 |
0,00 |
–6 235,18 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M04 референтна 2020 година |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
– 400 608,30 |
0,00 |
– 400 608,30 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M04 референтна 2021 година |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00% |
EUR |
– 423 518,67 |
0,00 |
– 423 518,67 |
|
|
|
|
|
|
Общо HR: |
EUR |
–7 273 851,88 |
–18,29 |
–7 273 833,59 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
HU |
Схема на ЕС за училищата |
2020 |
Несъответствия при процедурите за възлагане на обществени поръчки — неспазване на сроковете — корекция в размер на 100 % |
ПРОГНОЗЕН ПРОЦЕНТ |
100,00% |
EUR |
–30 649,42 |
0,00 |
–30 649,42 |
|
|
Схема на ЕС за училищата |
2020 |
Несъответствия при процедурите за възлагане на обществени поръчки — неспазване на сроковете/непубликуване в ОВ на ЕС — 25 % |
ПРОГНОЗЕН ПРОЦЕНТ |
25,00% |
EUR |
– 233 615,72 |
0,00 |
– 233 615,72 |
|
|
Схема на ЕС за училищата |
2021 |
Несъответствия при процедурите за възлагане на обществени поръчки — неспазване на сроковете/непубликуване в ОВ на ЕС — 25 % |
ПРОГНОЗЕН ПРОЦЕНТ |
25,00% |
EUR |
– 319 427,17 |
0,00 |
– 319 427,17 |
|
|
Схема на ЕС за училищата |
2022 |
Несъответствия при процедурите за възлагане на обществени поръчки — неспазване на сроковете/непубликуване в ОВ на ЕС — 25 % |
ПРОГНОЗЕН ПРОЦЕНТ |
25,00% |
EUR |
– 273 943,27 |
0,00 |
– 273 943,27 |
|
|
|
|
|
|
Общо HU: |
EUR |
– 857 635,58 |
0,00 |
– 857 635,58 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
IT |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2019 |
ЕФГЗ — недостатъци при управлението на вземанията |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–3 119 360,56 |
0,00 |
–3 119 360,56 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2019 |
ЕФГЗ — закъснения при издаването на искания за събиране на вземания |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–3 564 870,81 |
0,00 |
–3 564 870,81 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2019 |
ЕФГЗ извън обхвата на ИСАК: недостатък при основна проверка |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00% |
EUR |
–1 324 161,65 |
0,00 |
–1 324 161,65 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2017 |
Слабости при основна проверка № 2 „Подходящо извършване на административните проверки за установяване на допустимостта на подпомагането в качествено и количествено отношение“ ФГ 2017—2022 (до март 2022 г. включително) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 202 361,10 |
0,00 |
– 202 361,10 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2018 |
Слабости при основна проверка № 2 „Подходящо извършване на административните проверки за установяване на допустимостта на подпомагането в качествено и количествено отношение“ ФГ 2017—2022 (до март 2022 г. включително) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 404 923,19 |
0,00 |
– 404 923,19 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2019 |
Слабости при основна проверка № 2 „Подходящо извършване на административните проверки за установяване на допустимостта на подпомагането в качествено и количествено отношение“ ФГ 2017—2022 (до март 2022 г. включително) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 392 355,59 |
0,00 |
– 392 355,59 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2020 |
Слабости при основна проверка № 2 „Подходящо извършване на административните проверки за установяване на допустимостта на подпомагането в качествено и количествено отношение“ ФГ 2017—2022 (до март 2022 г. включително) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 684 673,39 |
0,00 |
– 684 673,39 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2021 |
Слабости при основна проверка № 2 „Подходящо извършване на административните проверки за установяване на допустимостта на подпомагането в качествено и количествено отношение“ ФГ 2017—2022 (до март 2022 г. включително) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 507 543,30 |
0,00 |
– 507 543,30 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2022 |
Слабости при основна проверка № 2 „Подходящо извършване на административните проверки за установяване на допустимостта на подпомагането в качествено и количествено отношение“ ФГ 2017—2022 (до март 2022 г. включително) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 140 384,88 |
0,00 |
– 140 384,88 |
|
|
|
|
|
|
Общо IT: |
EUR |
–10 340 634,47 |
0,00 |
–10 340 634,47 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
LT |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
Програма 484: неправомерно изплатени суми и санкции, които е трябвало да бъдат наложени, не са установени от органите на държавите членки |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 772 558,11 |
0,00 |
– 772 558,11 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2016 |
Програма за насърчаване 484 — недопустими разходи |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–6 505,52 |
0,00 |
–6 505,52 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2017 |
Програма за насърчаване 484 — недопустими разходи |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 109 110,29 |
0,00 |
– 109 110,29 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2018 |
Програма за насърчаване 484 — недопустими разходи |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 287 798,51 |
0,00 |
– 287 798,51 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2019 |
Програма за насърчаване 484 — недопустими разходи |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 369 143,79 |
0,00 |
– 369 143,79 |
|
|
|
|
|
|
Общо LT: |
EUR |
–1 545 116,22 |
0,00 |
–1 545 116,22 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
MT |
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M1,2,3 — РГ 2020 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 100 817,82 |
0,00 |
– 100 817,82 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M1,2,3 — РГ 2021 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 100 766,58 |
0,00 |
– 100 766,58 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2023 |
Доброволно обвързано с производството подпомагане M1,2,3 — РГ 2022 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 102 944,96 |
0,00 |
– 102 944,96 |
|
|
|
|
|
|
Общо MT: |
EUR |
– 304 529,36 |
0,00 |
– 304 529,36 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
NL |
Мерки за популяризиране |
2017 |
Недостатък при основна проверка „Извършване на проверки на място с достатъчно добро качество“. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–15 992,80 |
0,00 |
–15 992,80 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2018 |
Недостатък при основна проверка „Извършване на проверки на място с достатъчно добро качество“. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–51 194,08 |
0,00 |
–51 194,08 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2019 |
Недостатък при основна проверка „Извършване на проверки на място с достатъчно добро качество“. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–89 491,30 |
0,00 |
–89 491,30 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2020 |
Недостатък при основна проверка „Извършване на проверки на място с достатъчно добро качество“. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–61 859,85 |
0,00 |
–61 859,85 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2021 |
Недостатък при основна проверка „Извършване на проверки на място с достатъчно добро качество“. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–40 983,97 |
0,00 |
–40 983,97 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2020 |
Намаления за забавени плащания в съответствие с член 16, параграф 2 от Регламент за изпълнение (ЕС) 2015/1831 и член 5, параграф 2 от Делегиран регламент (ЕС) № 907/2014 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 109 872,48 |
0,00 |
– 109 872,48 |
|
|
Мерки за популяризиране |
2021 |
Намаления за забавени плащания в съответствие с член 16, параграф 2 от Регламент за изпълнение (ЕС) 2015/1831 и член 5, параграф 2 от Делегиран регламент (ЕС) № 907/2014 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–67 382,29 |
0,00 |
–67 382,29 |
|
|
|
|
|
|
Общо NL: |
EUR |
– 436 776,77 |
0,00 |
– 436 776,77 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
PL |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Управление на вземанията — ЕФГЗ |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–7 836,82 |
0,00 |
–7 836,82 |
|
|
|
|
|
|
Общо PL: |
EUR |
–7 836,82 |
0,00 |
–7 836,82 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
PT |
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2019 |
Мярка M01 — референтна 2018 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–4 037,50 |
0,00 |
–4 037,50 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2020 |
Мярка M01 — референтна 2019 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 464 303,94 |
0,00 |
– 464 303,94 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Мярка M01 — референтна 2020 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 469 336,96 |
0,00 |
– 469 336,96 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Мярка M01 — референтна 2021 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 377 249,72 |
0,00 |
– 377 249,72 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2019 |
Мярка M02 — референтна 2018 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–24 430,74 |
0,00 |
–24 430,74 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2020 |
Мярка M02 — референтна 2019 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 823 400,41 |
0,00 |
– 823 400,41 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Мярка M02 — референтна 2020 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 226 284,28 |
0,00 |
– 226 284,28 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Мярка M02 — референтна 2021 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 122 147,00 |
0,00 |
– 122 147,00 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2019 |
Мярка M03 — референтна 2018 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 152,50 |
0,00 |
–1 152,50 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2020 |
Мярка M03 — референтна 2019 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 161 805,68 |
0,00 |
– 161 805,68 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2021 |
Мярка M03 — референтна 2020 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 116 145,32 |
0,00 |
– 116 145,32 |
|
|
Доброволно обвързано с производството подпомагане |
2022 |
Мярка M03 — референтна 2021 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 124 146,00 |
0,00 |
– 124 146,00 |
|
|
Пчеларство |
2020 |
Слабост при проверки на място с достатъчно добро качество Специфична помощ за пчеларството — програма 2020 г. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–29 278,31 |
0,00 |
–29 278,31 |
|
|
Пчеларство |
2021 |
Слабост при проверки на място с достатъчно добро качество Специфична помощ за пчеларството — програма 2020 г. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–5 507,30 |
0,00 |
–5 507,30 |
|
|
Пчеларство |
2021 |
Слабост при проверки на място с достатъчно добро качество Специфична помощ за пчеларството — програма 2021 г. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–43 644,56 |
0,00 |
–43 644,56 |
|
|
Пчеларство |
2022 |
Слабост при проверки на място с достатъчно добро качество Специфична помощ за пчеларството — програма 2021 г. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
– 936,97 |
0,00 |
– 936,97 |
|
|
Пчеларство |
2022 |
Слабост при проверки на място с достатъчно добро качество Специфична помощ за пчеларството — програма 2022 г. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00% |
EUR |
–70 057,44 |
0,00 |
–70 057,44 |
|
|
|
|
|
|
Общо PT: |
EUR |
–3 063 864,63 |
0,00 |
–3 063 864,63 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
RO |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Управление на вземанията |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 498 807,25 |
0,00 |
– 498 807,25 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Прогнозен процент на несъответствие |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
–10 147 684,62 |
0,00 |
–10 147 684,62 |
|
|
|
|
|
|
Общо RO: |
EUR |
–10 646 491,87 |
0,00 |
–10 646 491,87 |
|
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
EUR |
– 139 032 845,03 |
–87 177,45 |
– 138 945 667,58 |
Финансови корекции в рамките на кръстосаното съответствие
Бюджетна позиция: 6200
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
CZ |
Кръстосано съответствие |
2020 |
РГ 2019 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
– 282 817,99 |
– 375,18 |
– 282 442,81 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2021 |
РГ 2019 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
– 190,57 |
0,00 |
– 190,57 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2020 |
РГ 2019 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–3 253 601,11 |
–3 920,57 |
–3 249 680,54 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2021 |
РГ 2019 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–4 197,83 |
0,00 |
–4 197,83 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2019 |
РГ 2020 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
– 914,07 |
0,00 |
– 914,07 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2021 |
РГ 2020 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
– 284 731,47 |
–10 533,65 |
– 274 197,82 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2020 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–3,75 |
0,00 |
–3,75 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2019 |
РГ 2020 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–3 525,64 |
0,00 |
–3 525,64 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2020 |
РГ 2020 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
– 372,69 |
0,00 |
– 372,69 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2021 |
РГ 2020 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–3 215 951,14 |
–34 118,04 |
–3 181 833,10 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2020 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–1 227,54 |
0,00 |
–1 227,54 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2020 |
РГ 2021 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–1 092,81 |
0,00 |
–1 092,81 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2021 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
– 279 845,78 |
0,00 |
– 279 845,78 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2020 |
РГ 2021 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–2 218,68 |
0,00 |
–2 218,68 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2021 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–3 096 242,97 |
0,00 |
–3 096 242,97 |
|
|
|
|
|
|
Общо CZ: |
EUR |
–10 426 934,04 |
–48 947,44 |
–10 377 986,60 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
GR |
Проверка на трансакциите |
2019 |
Проверка ФГ2019 5 % предходно припокриване |
ЕДИННА СТАВКА |
0,50 % |
EUR |
–7 786,57 |
0,00 |
–7 786,57 |
|
|
|
|
|
|
Общо GR: |
EUR |
–7 786,57 |
0,00 |
–7 786,57 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
MT |
Кръстосано съответствие |
2021 |
Кръстосано съответствие — РГ 2020 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–4 868,15 |
0,00 |
–4 868,15 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
Кръстосано съответствие — РГ 2020 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–0,37 |
0,00 |
–0,37 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
Кръстосано съответствие — РГ 2021 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–7 390,13 |
0,00 |
–7 390,13 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2023 |
Кръстосано съответствие — РГ 2022 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–7 521,62 |
0,00 |
–7 521,62 |
|
|
|
|
|
|
Общо MT: |
EUR |
–19 780,27 |
0,00 |
–19 780,27 |
|
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
EUR |
–10 454 500,88 |
–48 947,44 |
–10 405 553,44 |
ЕЗФРСР
Финансови корекции — с изключение на кръстосаното съответствие
Бюджетна позиция: 6201
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
BE |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Одитна цел 1 - ФГ2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–26 161,23 |
0,00 |
–26 161,23 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2020 |
Проверка на основателността на представените разходи (член 48, параграф 2, буква д), Р2014/809) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
– 435 023,27 |
–16 868,63 |
– 418 154,64 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки с единна ставка на подпомагането |
2020 |
Проверка на основателността на представените разходи (член 48, параграф 2, буква д), Р2014/809) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–2 950,41 |
– 114,41 |
–2 836,00 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2021 |
Проверка на основателността на представените разходи (член 48, параграф 2, буква д), Р2014/809) — известна грешка |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 230 913,34 |
0,00 |
– 230 913,34 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2022 |
Проверка на основателността на представените разходи (член 48, параграф 2, буква д), Р2014/809) — мерки 4.1, 4.2 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 221 311,14 |
0,00 |
– 221 311,14 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки с единна ставка на подпомагането |
2022 |
Проверка на основателността на представените разходи (член 48, параграф 2, буква д), Р2014/809) — мерки 6.4 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 051,43 |
0,00 |
–1 051,43 |
|
|
|
|
|
|
Общо BE: |
EUR |
– 917 410,82 |
–16 983,04 |
– 900 427,78 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
BG |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК: известни грешки, установени от сертифициращия орган |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–7 956,70 |
– 352,18 |
–7 604,52 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
ЕЗФРСР извън обхвата на ИСАК: финансови грешки, установени от сертифициращия орган |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 539 391,12 |
– 121 342,05 |
– 418 049,07 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
Най-вероятният финансов риск за съвкупността ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК — прогнозен процент на несъответствие |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
–1 297 955,06 |
–35 942,53 |
–1 262 012,53 |
|
|
|
|
|
|
Общо BG: |
EUR |
–1 845 302,88 |
– 157 636,76 |
–1 687 666,12 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
DK |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Грешки в съвкупността ЕФГЗ в обхвата на ИСАК и съвкупността ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 809,01 |
0,00 |
– 809,01 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Прогнозен процент на несъответствие при ЕЗФРСР извън обхвата ИСАК |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
– 294 302,99 |
0,00 |
– 294 302,99 |
|
|
|
|
|
|
Общо DK: |
EUR |
– 295 112,00 |
0,00 |
– 295 112,00 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
ES |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
Финансови грешки във връзка с ЕФГЗ и ЕЗФРСР |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–6 318,56 |
– 140,05 |
–6 178,51 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Финансови грешки във връзка с ЕФГЗ и ЕЗФРСР |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–32 345,81 |
0,00 |
–32 345,81 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в областта на горското стопанство |
2021 |
Основна проверка Обществени поръчки M15.2 ФГ 2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–19 425,50 |
0,00 |
–19 425,50 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в областта на горското стопанство |
2022 |
Основна проверка Обществени поръчки M15.2 ФГ 2022 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–12 691,34 |
0,00 |
–12 691,34 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2021 |
Основна проверка Обществени поръчки М20.1 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–15 417,59 |
0,00 |
–15 417,59 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2019 |
Основна проверка Обществени поръчки M4.3 ФГ 2013 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–26 454,82 |
0,00 |
–26 454,82 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2020 |
Основна проверка Обществени поръчки M4.3 ФГ 2020 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–12 179,45 |
– 269,97 |
–11 909,48 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2021 |
Основна проверка Обществени поръчки M4.3 ФГ 2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–4 278,56 |
0,00 |
–4 278,56 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2018 |
Основна проверка Обществени поръчки M7.8 ФГ 2018 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 898,50 |
–93,42 |
–2 805,08 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2019 |
Основна проверка Обществени поръчки M7.8 ФГ 2019 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–8 484,16 |
– 424,21 |
–8 059,95 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2020 |
Основна проверка Обществени поръчки M7.8 ФГ 2020 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–22 298,64 |
0,00 |
–22 298,64 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2021 |
Основна проверка Обществени поръчки M7.8 ФГ 2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–55 403,60 |
0,00 |
–55 403,60 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2022 |
Основна проверка Обществени поръчки M7.8 ФГ 2022 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–13 133,90 |
0,00 |
–13 133,90 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в областта на горското стопанство |
2020 |
Основна проверка Обществени поръчки M8.3 ФГ 2020 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–64 705,46 |
0,00 |
–64 705,46 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в областта на горското стопанство |
2021 |
Основна проверка Обществени поръчки M8.3 ФГ 2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 228 380,69 |
0,00 |
– 228 380,69 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в областта на горското стопанство |
2022 |
Основна проверка Обществени поръчки M8.3 ФГ 2022 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 388,72 |
0,00 |
–1 388,72 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в областта на горското стопанство |
2020 |
Основна проверка Обществени поръчки M8.4 ФГ 2020 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–3 829,84 |
0,00 |
–3 829,84 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в областта на горското стопанство |
2021 |
Основна проверка Обществени поръчки M8.4 ФГ 2021 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–50 737,38 |
0,00 |
–50 737,38 |
|
|
|
|
|
|
Общо ES: |
EUR |
– 580 372,52 |
– 927,65 |
– 579 444,87 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
FI |
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2017 |
Недостатък при основната проверка на основателността на разходите за М4.2 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–2 796,86 |
0,00 |
–2 796,86 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2018 |
Недостатък при основната проверка на основателността на разходите за М4.2 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–11 642,51 |
0,00 |
–11 642,51 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2019 |
Недостатък при основната проверка на основателността на разходите за М4.2 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–30 935,70 |
0,00 |
–30 935,70 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2020 |
Недостатък при основната проверка на основателността на разходите за М4.2 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–57 751,36 |
0,00 |
–57 751,36 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2021 |
Недостатък при основната проверка на основателността на разходите за М4.2 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–35 596,63 |
0,00 |
–35 596,63 |
|
|
|
|
|
|
Общо FI: |
EUR |
– 138 723,06 |
0,00 |
– 138 723,06 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
FR |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - 1.1.1 - ЕЗФРСР Лихви |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–8 135,52 |
0,00 |
–8 135,52 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - 1.1.2 - Несъбираеми вземания |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–3 329,95 |
0,00 |
–3 329,95 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - 1.1.3 - ЕЗФРСР - Други случаи |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 320 214,83 |
0,00 |
– 320 214,83 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - 1.1.3 - ЕЗФРСР Oбезпечения по вземания |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–54 670,70 |
0,00 |
–54 670,70 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - 1.1.4 - ЕЗФРСР |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–15 400,00 |
0,00 |
–15 400,00 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - 1.2.1.1 - ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК - резултат от повторните проверки |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–3 901,34 |
0,00 |
–3 901,34 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
CEB/2022/044/FR - ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК - Основна проверка „Извършване на проверки на място с достатъчно добро качество за схеми за помощи, свързани с площ, и/или с животновъдство, обхващащи подходяща проверка на поетите от бенефициера ангажименти“ ФГ2020 |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
– 273 703,85 |
–7 784,05 |
– 265 919,80 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК - Основна проверка „Извършване на проверки на място с достатъчно добро качество за схеми за помощи, свързани с площ, и/или с животновъдство, обхващащи подходяща проверка на поетите от бенефициера ангажименти“ ФГ2021 |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
–71 388,28 |
– 230,15 |
–71 158,13 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
CEB/2022/044/FR - точка 1.2.1.2 - ЕЗФРСР извън обхвата на ИСАК - резултат от повторните проверки |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–51 107,82 |
0,00 |
–51 107,82 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Късно започване на процедури по събиране на вземания |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–30 029,83 |
0,00 |
–30 029,83 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — Leader |
2021 |
Подходяща проверка на всички искания за плащане (искания за авансови, междинни и окончателни плащания) |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 153 254,98 |
0,00 |
– 153 254,98 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2021 |
Финансова грешка |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 403,86 |
0,00 |
–1 403,86 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в обхвата на ИСАК |
2021 |
Слабост при основна проверка — закъснение при проверка на място (корекция с единна ставка от 5 %) |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 391,42 |
–7,83 |
– 383,59 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в обхвата на ИСАК |
2021 |
Слабост при основна проверка (закъснение при проверка на място) - корекция с единна ставка от 5 % за мярка 10 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–3 471,06 |
0,00 |
–3 471,06 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в обхвата на ИСАК |
2022 |
Слабост при проверки на място за M11 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 102,93 |
0,00 |
– 102,93 |
|
|
|
|
|
|
Общо FR: |
EUR |
– 990 506,37 |
–8 022,03 |
– 982 484,34 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
GR |
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2021 |
Недопустими продукти по М4.2 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 402 567,52 |
0,00 |
– 402 567,52 |
|
|
|
|
|
|
Общо GR: |
EUR |
– 402 567,52 |
0,00 |
– 402 567,52 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
HR |
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в обхвата на ИСАК |
2019 |
Активен земеделски стопанин — ЕЗФРСР — референтна 2018 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–10 439,70 |
– 191,16 |
–10 248,54 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в обхвата на ИСАК |
2020 |
Активен земеделски стопанин — ЕЗФРСР — референтна 2019 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–9 158,64 |
0,00 |
–9 158,64 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в обхвата на ИСАК |
2022 |
Активен земеделски стопанин — ЕЗФРСР — референтна 2021 година |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–6 659,66 |
0,00 |
–6 659,66 |
|
|
|
|
|
|
Общо HR: |
EUR |
–26 258,00 |
– 191,16 |
–26 066,84 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
HU |
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2020 |
Недостатък при основна проверка: „Удостоверяване, че процедурите за възлагане на обществени поръчки са в съответствие с националните правила и правилата на Съюза“ |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00 % |
EUR |
–1 668,10 |
0,00 |
–1 668,10 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2022 |
Недостатък при основна проверка: „Удостоверяване, че процедурите за възлагане на обществени поръчки са в съответствие с националните правила и правилата на Съюза“. |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00 % |
EUR |
–3 685,24 |
0,00 |
–3 685,24 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2021 |
Недостатък при основна проверка „Удостоверяване, че процедурите за възлагане на обществени поръчки са в съответствие с националните правила и правилата на Съюза“ |
ЕДИННА СТАВКА |
10,00 % |
EUR |
–51 937,27 |
0,00 |
–51 937,27 |
|
|
|
|
|
|
Общо HU: |
EUR |
–57 290,61 |
0,00 |
–57 290,61 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
IE |
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в обхвата на ИСАК |
2019 |
2019 г., Слабост при административните проверки |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–30 800,78 |
0,00 |
–30 800,78 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в обхвата на ИСАК |
2020 |
2020 г., Слабост при административните проверки |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 162 851,95 |
0,00 |
– 162 851,95 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в обхвата на ИСАК |
2021 |
2021 г., Слабост при административните проверки |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 191 375,83 |
0,00 |
– 191 375,83 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в обхвата на ИСАК |
2022 |
2022 г., Слабост при административните проверки |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 161 662,96 |
0,00 |
– 161 662,96 |
|
|
|
|
|
|
Общо IE: |
EUR |
– 546 691,52 |
0,00 |
– 546 691,52 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
IT |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2019 |
ЕЗФРСР 2007—2013 г. недостатъци при управлението на вземанията |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–4 368 765,94 |
0,00 |
–4 368 765,94 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2019 |
ЕЗФРСР 2014—2020 г. недостатъци при управлението на вземанията |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 573 433,01 |
0,00 |
– 573 433,01 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2019 |
ЕЗФРСР 2014—2020 г.: закъснения при издаването на искания за събиране на вземания |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 998 467,91 |
0,00 |
–2 998 467,91 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2018 |
Слабост при основна проверка — Подходяща оценка на основателността на разходите (член 48, параграф 2, буква д) от Регламент (ЕС) № 809/2014 и член 67 от Регламент (ЕС) № 1303/2013) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
– 278 108,60 |
– 278 108,60 |
0,00 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2019 |
Слабост при основна проверка — Подходяща оценка на основателността на разходите (член 48, параграф 2, буква д) от Регламент (ЕС) № 809/2014 и член 67 от Регламент (ЕС) № 1303/2013) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
– 580 269,36 |
–3,63 |
– 580 265,73 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
Слабост при основна проверка — Подходяща оценка на основателността на разходите (член 48, параграф 2, буква д) от Регламент (ЕС) № 809/2014 и член 67 от Регламент (ЕС) № 1303/2013) |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
– 178 108,60 |
0,00 |
– 178 108,60 |
|
|
|
|
|
|
Общо IT: |
EUR |
–8 977 153,42 |
– 278 112,23 |
–8 699 041,19 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
PL |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Управление на вземанията — ЕЗФРСР |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 107 526,18 |
0,00 |
– 107 526,18 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2021 |
Известни грешки при ЕЗФРСР извън обхвата на ИСАК |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 100 722,35 |
–1 563,35 |
–99 159,00 |
|
|
|
|
|
|
Общо PL: |
EUR |
– 208 248,53 |
–1 563,35 |
– 206 685,18 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
RO |
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
Проблеми при управлението на вземанията |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 665 429,04 |
0,00 |
– 665 429,04 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
Различни ставки на съфинансиране, прилагани за финансовите инструменти |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–30 401,80 |
0,00 |
–30 401,80 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2016 |
Известни грешки — ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК (РГ 2015) |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 773 479,66 |
–21 001,96 |
– 752 477,70 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2017 |
Известни грешки — ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК (РГ 2016) |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 702 986,04 |
–6 898,56 |
– 696 087,48 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2018 |
Известни грешки — ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК (РГ 2017) |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 496 666,67 |
–13 100,07 |
– 483 566,60 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2019 |
Известни грешки — ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК (РГ 2018) |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–47 239,62 |
–2 232,49 |
–45 007,13 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
Известни грешки — ЕЗФРСР извън обхвата на ИСАК |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 320 327,61 |
–58 790,79 |
–1 261 536,82 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
Прогнозен процент на несъответствие ЕЗФРСР в обхвата на ИСАК |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
–6 562 690,89 |
–98 620,94 |
–6 464 069,95 |
|
|
Уравняване на сметки — Финансово уравняване |
2020 |
Прогнозен процент на несъответствие ЕЗФРСР извън обхвата на ИСАК |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
–20 558 352,42 |
– 278 577,21 |
–20 279 775,21 |
|
|
|
|
|
|
Общо RO: |
EUR |
–31 157 573,75 |
– 479 222,02 |
–30 678 351,73 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
SE |
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки с единна ставка на подпомагането |
2020 |
Недостатък при една основна проверка: Подходяща оценка на основателността на разходите 2020 г. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–93 056,15 |
– 157,22 |
–92 898,93 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки с единна ставка на подпомагането |
2021 |
Недостатък при една основна проверка: Подходяща оценка на основателността на разходите 2021 г. 2022 г. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
– 142 538,88 |
–1,86 |
– 142 537,02 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки с единна ставка на подпомагането |
2022 |
Недостатък при една основна проверка: Подходяща оценка на основателността на разходите 2021 г. 2022 г. |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
– 152 689,22 |
–1,22 |
– 152 688,00 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2020 |
Недопустими разходи за техническа помощ |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 664 870,46 |
0,00 |
– 664 870,46 |
|
|
|
|
|
|
Общо SE: |
EUR |
–1 053 154,71 |
– 160,30 |
–1 052 994,41 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
SK |
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2020 |
ЕЗФРСР извън обхвата на ИСАК — проекти, посочени в одитното становище |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 058 857,79 |
0,00 |
–1 058 857,79 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2020 |
ЕЗФРСР извън обхвата на ИСАК — проекти, посочени в одитното становище |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–18 750,00 |
0,00 |
–18 750,00 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки с единна ставка на подпомагането |
2020 |
ЕЗФРСР извън обхвата на ИСАК — проекти, посочени в одитното становище |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–91 402,99 |
0,00 |
–91 402,99 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — знания и нововъведения |
2021 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M01 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–6 039,40 |
0,00 |
–6 039,40 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2019 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M04 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–5 553 427,08 |
0,00 |
–5 553 427,08 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2020 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M04 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–4 877 933,35 |
0,00 |
–4 877 933,35 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2021 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M04 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–3 251 005,70 |
0,00 |
–3 251 005,70 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки с единна ставка на подпомагането |
2019 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M06 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–3 690 806,15 |
0,00 |
–3 690 806,15 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки с единна ставка на подпомагането |
2020 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M06 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 849 997,35 |
0,00 |
–2 849 997,35 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки с единна ставка на подпомагането |
2021 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M06 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–1 131 839,81 |
0,00 |
–1 131 839,81 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2019 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M07 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 219 238,87 |
0,00 |
–2 219 238,87 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2020 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M07 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
–2 697 484,50 |
0,00 |
–2 697 484,50 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — публични бенефициери |
2021 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M07 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 575 164,06 |
0,00 |
– 575 164,06 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в областта на горското стопанство |
2019 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M08 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 279 228,25 |
0,00 |
– 279 228,25 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в областта на горското стопанство |
2020 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M08 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 441 617,09 |
0,00 |
– 441 617,09 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР — мерки в областта на горското стопанство |
2021 |
Риск член 12, параграф 2, 2019, 2020, 2021 M08 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
– 115 078,48 |
0,00 |
– 115 078,48 |
|
|
|
|
|
|
Общо SK: |
EUR |
–28 857 870,87 |
0,00 |
–28 857 870,87 |
|
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
EUR |
–76 054 236,58 |
– 942 818,54 |
–75 111 418,04 |
Финансови корекции в рамките на кръстосаното съответствие
Бюджетна позиция: 5040
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
CZ |
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2021 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–6 861,22 |
0,00 |
–6 861,22 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2021 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
– 110 928,74 |
0,00 |
– 110 928,74 |
|
|
|
|
|
|
Общо CZ: |
EUR |
– 117 789,96 |
0,00 |
– 117 789,96 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
MT |
Кръстосано съответствие |
2023 |
Кръстосано съответствие — РГ 2022 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–3 751,14 |
0,00 |
–3 751,14 |
|
|
|
|
|
|
Общо MT: |
EUR |
–3 751,14 |
0,00 |
–3 751,14 |
|
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
EUR |
– 121 541,10 |
0,00 |
– 121 541,10 |
Бюджетна позиция: 6201
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
CZ |
Кръстосано съответствие |
2020 |
РГ 2019 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–30 063,70 |
0,00 |
–30 063,70 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2021 |
РГ 2019 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
– 122,32 |
0,00 |
– 122,32 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2019 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–31,57 |
0,00 |
–31,57 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2020 |
РГ 2019 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–1 262 356,90 |
0,00 |
–1 262 356,90 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2021 |
РГ 2019 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–2 982,56 |
0,00 |
–2 982,56 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2021 |
РГ 2020 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–29 236,34 |
0,00 |
–29 236,34 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2020 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
– 161,51 |
0,00 |
– 161,51 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2021 |
РГ 2020 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–1 162 696,91 |
0,00 |
–1 162 696,91 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2020 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–1 741,02 |
0,00 |
–1 741,02 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2021 — ДЗЕС4 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–16 215,77 |
0,00 |
–16 215,77 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
РГ 2021 — ЗИУ 4 |
ЕДИННА СТАВКА |
5,00 % |
EUR |
–1 009 470,98 |
0,00 |
–1 009 470,98 |
|
|
|
|
|
|
Общо CZ: |
EUR |
–3 515 079,58 |
0,00 |
–3 515 079,58 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
MT |
Кръстосано съответствие |
2021 |
Кръстосано съответствие — РГ 2020 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–6 234,36 |
0,00 |
–6 234,36 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
Кръстосано съответствие — РГ 2020 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–8,83 |
0,00 |
–8,83 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2022 |
Кръстосано съответствие — РГ 2021 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–6 079,37 |
0,00 |
–6 079,37 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2023 |
Кръстосано съответствие — РГ 2021 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–7,17 |
0,00 |
–7,17 |
|
|
Кръстосано съответствие |
2023 |
Кръстосано съответствие — РГ 2022 |
ЕДИННА СТАВКА |
2,00 % |
EUR |
–2 983,90 |
0,00 |
–2 983,90 |
|
|
|
|
|
|
Общо MT: |
EUR |
–15 313,63 |
0,00 |
–15 313,63 |
|
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
EUR |
–3 530 393,21 |
0,00 |
–3 530 393,21 |
Отмяна на спиранията
ЕЗФРСР
Бюджетна позиция: 08030102
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
Отменени спирания |
|
SK |
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2020 |
Отмяна на спирането 2020 C(2021)856 2014SK06RDNP001 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
4 093 937,20 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2020 |
Отмяна на спирането C(2021)4953 2020 2014SK06RDNP001 - Отмяна на спирането C(2021)4953 2021 2014SK06RDNP001 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
2 377 950,26 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2021 |
Отмяна на спирането C(2021)4953 2020 2014SK06RDNP001 - Отмяна на спирането C(2021)4953 2021 2014SK06RDNP001 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
1 674 935,67 |
|
|
Развитие на селските райони, ЕЗФРСР, инвестиции — частни бенефициери |
2021 |
Отмяна на спирането C(2022)90 2021 2014SK06RDNP001 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
6 186 219,84 |
|
|
|
|
|
|
Общо SK: |
EUR |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
14 333 042,97 |
|
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
Отменени спирания |
|
EUR |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
14 333 042,97 |
Възстановявания
ЕФГЗ
Бюджетна позиция: 08020601
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
AT |
Отделени от производството преки помощи |
2016 |
Възстановяване на разходи след решението на Съда на ЕС по дело T-501/22 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
972 081,19 |
0,00 |
972 081,19 |
|
|
|
|
|
|
Общо AT: |
EUR |
972 081,19 |
0,00 |
972 081,19 |
|
Държава членка |
Мярка |
ФГ |
Основание |
Вид |
Процент на корекция |
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
CZ |
Отделени от производството преки помощи |
2016 |
Възстановяване на разходи след решението на Съда на ЕС по дело T-48/22 |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
5 970 817,09 |
14 971,71 |
5 955 845,38 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2017 |
Възстановяване на разходи след решението на Съда на ЕС по дело T-48/22 |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
5 969 669,02 |
16 710,64 |
5 952 958,38 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2018 |
Възстановяване на разходи след решението на Съда на ЕС по дело T-48/22 |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
5 938 606,93 |
0,00 |
5 938 606,93 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2018 |
Възстановяване на разходи след решението на Съда на ЕС по дело T-48/22 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
18 808,71 |
0,00 |
18 808,71 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2019 |
Възстановяване на разходи след решението на Съда на ЕС по дело T-48/22 |
ПРОГНОЗНА СУМА |
|
EUR |
8 473,72 |
0,00 |
8 473,72 |
|
|
Отделени от производството преки помощи |
2019 |
Възстановяване на разходи след решението на Съда на ЕС по дело T-48/22 |
ЕДНОКРАТНО |
|
EUR |
24,53 |
0,00 |
24,53 |
|
|
|
|
|
|
Общо CZ: |
EUR |
17 906 400,00 |
31 682,35 |
17 874 717,65 |
|
Валута |
Брутна сума |
Приспадания |
Определена нетна сума |
|
EUR |
18 878 481,19 |
31 682,35 |
18 846 798,84 |
|
Финансови корекции |
Обща определена нетна сума |
|
|
ЕФГЗ |
Финансови корекции — с изключение на кръстосаното съответствие |
– 138 908 826,50 |
|
ЕФГЗ |
Финансови корекции в рамките на кръстосаното съответствие |
–10 405 553,44 |
|
ЕЗФРСР |
Финансови корекции — с изключение на кръстосаното съответствие |
–75 111 418,04 |
|
ЕЗФРСР |
Финансови корекции в рамките на кръстосаното съответствие |
–3 651 934,31 |
|
ОБЩО: |
|
– 228 077 732,29 |
|
Възстановявания |
Обща определена нетна сума |
|
ЕФГЗ |
18 846 798,84 |
|
ОБЩО: |
18 846 798,84 |
ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2024/1690/oj
ISSN 1977-0618 (electronic edition)