ISSN 1830-3617

doi:10.3000/18303617.L_2011.211.bul

Официален вестник

на Европейския съюз

L 211

European flag  

Издание на български език

Законодателство

Година 54
18 август 2011 г.


Съдържание

 

II   Незаконодателни актове

Страница

 

 

РЕГЛАМЕНТИ

 

*

Регламент за изпълнение (ЕС) № 824/2011 на Съвета от 12 август 2011 година за прекратяване на частичното възобновяване на антидъмпинговото разследване в рамките на междинното преразглеждане във връзка с вноса на фолио от полиетилен терефталат (РЕТ) с произход от Индия

1

 

*

Регламент за изпълнение (ЕС) № 825/2011 на Комисията от 12 август 2011 година относно класирането на някои стоки в Комбинираната номенклатура

5

 

*

Регламент за изпълнение (ЕС) № 826/2011 на Комисията от 12 август 2011 година относно класирането на някои стоки в Комбинираната номенклатура

7

 

*

Регламент за изпълнение (ЕС) № 827/2011 на Комисията от 12 август 2011 година относно класирането на някои стоки в Комбинираната номенклатура

9

 

*

Регламент за изпълнение (ЕС) № 828/2011 на Комисията от 17 август 2011 година за временно преустановяване на въвеждането в Съюза на екземпляри от някои видове от дивата фауна и флора

11

 

 

Регламент за изпълнение (ЕС) № 829/2011 на Комисията от 17 август 2011 година за определяне на фиксирани стойности при внос за определяне на входната цена на някои плодове и зеленчуци

33

BG

Актовете, чиито заглавия се отпечатват с нормален шрифт, са актове по текущо управление на селскостопанската политика и имат кратък срок на действие.

Заглавията на всички останали актове се отпечатват с удебелен шрифт и се предшестват от звезда.


II Незаконодателни актове

РЕГЛАМЕНТИ

18.8.2011   

BG

Официален вестник на Европейския съюз

L 211/1


РЕГЛАМЕНТ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ (ЕС) № 824/2011 НА СЪВЕТА

от 12 август 2011 година

за прекратяване на частичното възобновяване на антидъмпинговото разследване в рамките на междинното преразглеждане във връзка с вноса на фолио от полиетилен терефталат (РЕТ) с произход от Индия

СЪВЕТЪТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ,

като взе предвид Договора за функционирането на Европейския съюз,

като взе предвид Регламент (ЕО) № 1225/2009 на Съвета от 30 ноември 2009 г. за защита срещу дъмпингов внос от страни, които не са членки на Европейската общност (1) (наричан по-нататък „основният регламент“), и по-специално член 9 и член 11, параграфи 3 и 6 от него,

като взе предвид предложението на Европейската комисия (наричана по-нататък „Комисията“), представено след консултация с консултативния комитет,

като има предвид, че:

1.   ПРОЦЕДУРА

1.1.   Действащи мерки

(1)

С Регламент (ЕО) № 1676/2001 (2) (наричан по-нататък „първоначалният регламент“) Съветът наложи окончателно антидъмпингово мито върху вноса на фолио от полиетилен терефталат (PET) с произход, inter alia, от Индия. На 8 март 2006 г. с Регламент (ЕО) № 366/2006 на Съвета (3) (наричан по-нататък „регламентът за изменение“) и след частично разследване в рамките на междинното преразглеждане антидъмпинговото мито върху вноса на фолио от PET с произход от Индия бе изменено.

(2)

На 6 ноември 2007 г. с Регламент (ЕО) № 1292/2007 на Съвета (4) (наричан по-нататък „регламентът за преразглеждане“) и след преразглеждане с оглед изтичането на срока на действие на мерките беше потвърдено окончателното антидъмпингово мито върху вноса на фолио от PET с произход от Индия.

(3)

С първоначалния регламент беше определена индивидуална митническа ставка за дружеството MTZ Polyfilms Ltd (наричано по-нататък „MTZ Polyfilms“) — индийски производител износител, оказал съдействие в посочените по-горе разследвания. Тази митническа ставка беше преразгледана с регламента за изменение.

(4)

На 19 май 2006 г. MTZ Polyfilms подаде до Общия съд („Първоинстанционният съд“ преди влизането в сила на Договора от Лисабон) иск (5) за отмяна на регламента за изменение в частта му, която се отнася до MTZ Polyfilms.

(5)

С решение от 17 ноември 2009 г. по дело T-143/06 (6) Общият съд отмени регламента за изменение в частта му, с която бе наложено антидъмпингово мито по отношение на MTZ Polyfilms (наричано по-нататък „решението“). Общият съд установи, че регламентът за изменение е приет на неправилно правно основание. По-конкретно той счете, че член 11, параграф 3 от основния регламент не може да служи като правно основание, позволяващо на институциите при определяне на експортната цена да се отклонят от прилагането на методологията, предвидена в член 2, параграфи 8 и 9 от основния регламент.

(6)

На 13 май 2011 г. с Регламент (ЕС) № 469/2011 (7) беше изменено окончателното антидъмпингово мито върху вноса на фолио от PET с произход от Индия с оглед изтичането на 9 март 2011 г. на паралелно действащото дотогава изравнително мито.

1.2.   Частично възобновяване

(7)

На 20 май 2010 г. в Официален вестник на Европейския съюз бе публикувано известие (8). С него страните бяха информирани, че предвид посоченото в съображение 5 решение на Общия съд към вноса в Европейския съюз на фолио от PET, произведено от MTZ Polyfilms, не се прилагат повече антидъмпинговите мерки, наложени с регламента за изменение и с регламента за преразглеждане, и че окончателните антидъмпингови мита, платени съгласно посочените регламенти за разглеждания продукт, произведен от MTZ Polyfilms, следва да бъдат възстановени или опростени.

(8)

С известието също така бе частично възобновено съответното антидъмпингово разследване в рамките на междинното преразглеждане във връзка с вноса на фолио от PET с произход, inter alia, от Индия, с цел изпълнение на посоченото по-горе решение на Общия съд в частта, която се отнася до MTZ Polyfilms.

(9)

Освен това със същото известие MTZ Polyfilms беше приканено да представи надлежно обосновано искане за преразглеждане в съответствие с разпоредбите на член 11, параграф 3 от основния регламент, ако счита, че други аспекти на констатациите, довели до приемането на регламента за изменение, различни от посочените в съображение 5, вече не са валидни.

(10)

Комисията официално уведоми MTZ Polyfilms, представителите на държавата износител, другите индийски производители износители, които оказаха съдействие при разследването, довело до приемането на регламента за изменение, и промишлеността на Съюза за частичното възобновяване на разследването. На заинтересованите страни беше предоставена възможността писмено да изложат своите становища и да бъдат изслушани в рамките на срока, посочен в известието.

(11)

Бяха получени коментарите на двама производители износители в Индия (като единият от тях беше пряко засегнатата страна, т.е. MTZ Polyfilms) и на промишлеността на Съюза.

2.   ИЗПЪЛНЕНИЕ НА СЪДЕБНОТО РЕШЕНИЕ

2.1.   Предварителна бележка

(12)

Като предварителна бележка е важно да се отбележи, че MTZ Polyfilms не отговори на поканата, посочена в съображение 9.

2.2.   Коментари на заинтересованите страни

(13)

MTZ Polyfilms изтъкна, че частичното възобновяване на разследването в рамките на преразглеждането е неправомерно, защото липсва изрична разпоредба в основния регламент, която да предвижда възможност за възобновяване на разследване. Дружеството също така заяви, че препратката към решението по делото IPS (наричано по-нататък „решението IPS“) (9), включена от Комисията в известието по съображение 7, е погрешна, тъй като това съдебно решение се отнася до антидъмпингова процедура, която е била започната в различна правна рамка, тъй като съгласно действащия към този момент основен регламент антидъмпинговата процедура се е състояла от няколко фази, които включват първоначалното разследване и всички последващи разследвания в рамките на преразглеждане. Поради тази причина решението IPS било предвидило възможността за откриване на ново разследване в рамките на текуща процедура. С основния регламент от 1995 г. било направено ясно разграничение между процедура и разследване, но в конкретния случай Комисията не е започнала ново разследване в рамките на процедура, а е възобновила разследване, което според MTZ Polyfilms е било вече приключено с налагането на окончателни мерки.

MTZ Polyfilms заяви, че делото IPS не би могло да служи за прецедент, тъй като се е основавало на Регламент (ЕИО) № 2423/88 на Съвета от 11 юли 1988 г. за защита срещу дъмпингов или субсидиран внос на стоки от страни, които не са членки на Европейската икономическа общност (10) (наричан по-нататък „предишният основен регламент“), в който все още не са били предвидени задължителни крайни срокове, и по-конкретно максимален срок за приключване на разследване в рамките на преразглеждане от 15 месеца от датата на неговото започване. Дружеството отбеляза, че в конкретния случай 15-месечният срок е изтекъл скоро след възобновяването на 20 май 2010 г., тъй като изменените мерки били наложени повече от 14 месеца след започване на частичното разследване в рамките на междинното преразглеждане. На последно място, според MTZ Polyfilms решението не е изисквало мерки за изпълнение, тъй като е ясно във всички свои материалноправни аспекти, просто и не предвижда изрична резерва и/или квалификация при отмяната на регламента за изменение по отношение на вноса в Съюза на фолио от PET, произведено от MTZ Polyfilms.

(14)

Друг индийски производител износител на фолио от PET, който оказа съдействие при междинното преразглеждане, отбеляза, че тъй като при изчисляването на неговия дъмпингов марж институциите са приложили същия подход като този, който е бил отхвърлен от Общия съд в неговото решение, сега институциите трябва също да преразгледат методиката за изчисляване на дъмпинга, причиняван от това дружество, което да доведе до липсата на дъмпингов марж.

(15)

Промишлеността на Съюза заяви, че след като Общият съд вече е отменил регламента за изменение в частта, с която се налага антидъмпингово мито по отношение на MTZ Polyfilms, изчислената и наложена през 2001 г. индивидуална митническа ставка следва да бъде наложена отново, тъй като по време на междинното преразглеждане е било установено наличието на значителен дъмпинг от страна на MTZ Polyfilms. В това отношение тя също така подчерта съществуването според нея на дългогодишна схема на заобикаляне и измами с произхода, който съгласно нейните твърдения се прилага от индийските износители. Нещо повече, съгласно нейните твърдения в Индия има огромен неусвоен капацитет и на няколко други големи световни пазари са въведени мерки за търговска защита във връзка с индийското фолио от РЕТ, което неизбежно би довело до по-големи обеми на внос на пазара на Съюза на фолио от РЕТ, произведено от MTZ Polyfilms.

(16)

Промишлеността на Съюза също така прикани Комисията да гарантира регистрирането на вноса, тъй като счита, че са изпълнени и двете условия за такава регистрация, предвидени в член 10, параграф 4 от основния регламент.

2.3.   Анализ на коментарите

(17)

Що се отнася до твърдяната неправомерност на възобновяването, следва да се припомни, че в своето решение IPS Общият съд прие, че в случай на процедура, състояща се от няколко административни фази, отмяната на последиците на една от тези фази не води до отмяната на последиците от цялата процедура. Антидъмпинговата процедура е пример за такава процедура, включваща няколко фази. Вследствие на това отмяната на регламента за изменение по отношение на една от страните не предполага заличаване на цялата процедура, предшествала приемането на посочения регламент. Освен това съгласно член 266 от Договора за функционирането на Европейския съюз (ДФЕС) от институциите на Европейския съюз се изисква да изпълнят съдебното решение. Това предполага и възможност за подобряване на онези аспекти от регламента за изменение, довели до неговата отмяна, и същевременно запазване, без промяна, на неоспорените части, които не са засегнати от решението на Съда, както бе постановено по дело С-458/98 P (11) (наричано по-нататък „обжалването IPS“). Предвид гореизложеното бе установено, че твърдението, че няма правно основание за частично възобновяване на разследване в рамките на преразглеждането, е неоснователно.

(18)

Бе установено, че е неоснователно и твърдението, че с въвеждането на крайни срокове за приключването на антидъмпинговите разследвания не се дава възможност на Комисията да следва използвания в делото IPS подход. Прие се, че този срок не е от значение за изпълнението на решението на Съда. В действителност този срок обхваща само продължителността на първоначалното разследване в рамките на преразглеждането — от датата на започване до датата, на която е било предприето окончателното действие — и не засяга последващите действия, които евентуално е трябвало да бъдат предприети, например в резултат на упражнения съдебен контрол. Следва да се отбележи, че Общият съд не е постановил решения, в които да се излагат подобни мотиви, тъй като това би направило невъзможно финализирането на всяко антидъмпингово разследване, чиито последици са били отменени от Общия съд, за да се вземат предвид заключенията на Общия съд (в съответствие с изискването на член 266 ДФЕС). Всъщност решението на Общия съд винаги се постановява на по-късен етап от датата на изтичане на крайния срок за разследването.

(19)

Що се отнася до твърдението на другия индийски производител износител на фолио от PET, следва да се припомни, че Общият съд отмени регламента за изменение само доколкото с него е наложено антидъмпингово мито по отношение на MTZ Polyfilms. Следователно решението не може да служи като основание за преразглеждането на приложения подход и/или изчисления по отношение на други производители износители. Поради това твърдението трябваше да бъде отхвърлено.

(20)

Що се отнася до твърдението на промишлеността на Съюза, изложено в съображение 15, мотивите в съображение 17 са еднакво приложими, т.е. съдебната практика е установила, че ако Съдът прецени, че е извършено неправомерно действие, Комисията може да възобнови процедура по разследване на етапа, който непосредствено предшества извършването на това неправомерно действие. Поради тази причина няма непосредствена нужда да се прибягва до предварително установени данни, както твърди промишлеността на Съюза.

(21)

Що се отнася до искането на промишлеността на Съюза за регистриране на вноса, въз основа на информацията в искането и в съответствие със статистическите данни, с които разполага Комисията, бе направено заключението, че не е изпълнено условието по член 10, параграф 4, буква б) от основния регламент, т.е. съществено нарастване на разглеждания внос (вж. и съображение 24). Поради тази причина искането за регистриране бе отхвърлено.

2.4.   Разследване

(22)

Както бе посочено в съображение 5, Общият съд отмени регламента за изменение по отношение на MTZ Polyfilms, тъй като счете, че член 11, параграф 3 от основния регламент не може да служи като правно основание, позволяващо на институциите при определяне на експортната цена да не прилагат методологията по член 2, параграфи 8 и 9 от основния регламент. Следва да се отбележи също така, че от формална гледна точка остават в сила всички констатации, направени в регламента за преразглеждане, различни от тези, които Общият съд е счел за погрешни. Това се отнася по-специално до заключението, че са били налице съществени промени в обстоятелствата, обосноваващи изменение на антидъмпинговото мито, приложимо по отношение на MTZ Polyfilms. Поради тази причина този аспект на преразглеждането не бе изследван наново в рамките на настоящата процедура. По време на разследвания период в рамките на преразглеждането (наричан по-нататък „РПП“) MTZ Polyfilms е изнасяло разглеждания продукт за Съюза, като е представило гаранция във връзка с цената, и тези продажби са спазвали условията на гаранцията, т.е. са били на цени, които са били над договорените минимални цени. Поради изложените в регламента за преразглеждане причини бе потвърдено, че експортните цени за Съюза по време на РПП не могат да се използват за изчисляване на дъмпинговия марж на MTZ Polyfilms.

(23)

С оглед на гореизложените съображения настоящото разследване беше ограничено до анализ на фактите, с които разполагат институциите, по отношение на експортната дейност на MTZ Polyfilms. В това отношение, както констатира Съдът в решението IPS, при възобновяване на антидъмпингово разследване след решение за отмяна на регламент за налагане на антидъмпингови мита институциите имат право да вземат предвид новата информация, включително информация, получена след първоначалния разследван период. От решението IPS също така следва, че тази възможност да се взема под внимание новата информация се отнася с еднаква сила и за преразглежданията, какъвто е конкретният случай.

(24)

Следва да се отбележи, че след влизането в сила на регламента за изменение и в зависимост от наличната статистическа информация обемът на вноса на фолио от PET, произвеждано от MTZ Polyfilms, е намалял силно и дори е бил преустановен от 2008 г. нататък. Освен това Съветът отбелязва, че решението за отмяна на регламента за преразглеждане по отношение на MTZ Polyfilms е било постановено на 17 ноември 2009 г. Известието, посочено в съображение 7, в което се посочва, че след решението на Общия съд вносът на фолио от PET, произвеждано от MTZ Polyfilms, е престанал да бъде предмет на антидъмпинговите мерки, беше публикувано на 20 май 2010 г. Това означава, че от повече от една година този внос е предмет само на изравнителни мерки и на митническо обмитяване, а не на антидъмпингово мито. В този контекст данните, събрани на основание член 14, параграф 6 от основния регламент, сочат, че през последните години не е имало такъв внос.

2.5.   Заключение

(25)

С оглед на всички гореизложени обстоятелства, в частност предвид ограничения обхват на конкретното разследване, при което съгласно решението на Общия съд не бяха преразгледани констатациите за наличието на промяна в обстоятелствата и липсата на надеждна експортна цена, Съветът заключава, че преизчисляването на дъмпингов марж за MTZ Polyfilms и повторното налагане на антидъмпингово мито върху износа на фолио от РЕТ, произведено от MTZ Polyfilms, би било нецелесъобразно. В резултат на това се стигна до заключението, че разследването за преразглеждане, което е било започнато с цел прилагането на заключенията на Общия съд, следва да бъде прекратено без повторно налагане на мито.

(26)

Всички засегнати страни бяха информирани за съществените факти и съображения, на които се основаваше намерението за прекратяване на частичното възобновяване на антидъмпинговото разследване в рамките на междинното преразглеждане по отношение на вноса на фолио от PET с произход от Индия. Бяха получени коментари от промишлеността на Съюза, в които тя повтори, както вече беше посочено в съображение 15, че индивидуалната митническа ставка, изчислена и наложена през 2001 г., следва да бъде наложена отново по отношение MTZ Polyfilms и в които промишлеността на Съюза изрази мнението, че намаляването на износа на MTZ Polyfilms към Съюза не означава, че в бъдеще няма вероятност дружеството да започне да извършва причиняващ вреди дъмпинг. Промишлеността на Съюза също така изтъкна, че в последно време общият обем на вноса на фолио от РЕТ от Индия се е увеличил. Коментарите в съображение 15 вече бяха разгледани в съображение 20. По отношение на вероятното бъдещо поведение на MTZ Polyfilms се счита, че липсата на внос от дружеството по време на значителен период, през който към него са се прилагали ниски митнически ставки, както е разяснено в съображение 24, в достатъчна степен доказва, че няма вероятност дружеството да започне да осъществява причиняващ вреда дъмпинг. Въпреки факта, че в последно време вносът от Индия се е увеличил, вносът от MTZ Polyfilms е останал нулев,

ПРИЕ НАСТОЯЩИЯ РЕГЛАМЕНТ:

Член 1

1.   Прекратява се частичното възобновяване на антидъмпинговото разследване в рамките на междинното преразглеждане във връзка с вноса на фолио от полиетилен терефталат (РЕТ) с произход от Индия и произведено от MTZ Polyfilms.

2.   Вносът на фолио от PET с произход от Индия и произведено от MTZ Polyfilms не подлежи на антидъмпингово мито съгласно настоящата процедура.

Член 2

Настоящият регламент влиза в сила в деня след публикуването му в Официален вестник на Европейския съюз.

Настоящият регламент е задължителен в своята цялост и се прилага пряко във всички държави-членки.

Съставено в Брюксел на 12 август 2011 година.

За Съвета

Председател

M. DOWGIELEWICZ


(1)  ОВ L 343, 22.12.2009 г., стр. 51.

(2)  ОВ L 227, 23.8.2001 г., стр. 1.

(3)  ОВ L 68, 8.3.2006 г., стр. 6.

(4)  ОВ L 288, 6.11.2007 г., стр. 1.

(5)  ОВ C 178, 29.7.2006 г., стр. 34.

(6)  Решение от 17 ноември 2009 г. по дело T-143/06 MTZ Polyfilms/Съвет, Сборник, стр. II-4133.

(7)  ОВ L 129, 17.5.2011 г., стр. 1.

(8)  ОВ C 131, 20.5.2010 г., стр. 3.

(9)  Решение от 15 октомври 1998 г. по дело T-2/95 Industrie des poudres sphériques/Съвет, Сборник, стр. II-3939.

(10)  ОВ L 209, 2.8.1988 г., стр. 1.

(11)  Решение от 3 октомври 2000 г. по дело C-458/98 P Industrie des poudres sphériques/Съвет, Сборник, стр. I-8147.


18.8.2011   

BG

Официален вестник на Европейския съюз

L 211/5


РЕГЛАМЕНТ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ (ЕС) № 825/2011 НА КОМИСИЯТА

от 12 август 2011 година

относно класирането на някои стоки в Комбинираната номенклатура

ЕВРОПЕЙСКАТА КОМИСИЯ,

като взе предвид Договора за функционирането на Европейския съюз,

като взе предвид Регламент (ЕИО) № 2658/87 на Съвета от 23 юли 1987 г. относно тарифната и статистическа номенклатура и Общата митническа тарифа (1), и по-специално член 9, параграф 1, буква а) от него,

като има предвид, че:

(1)

С цел да се осигури еднакво прилагане на Комбинираната номенклатура, приложена към Регламент (ЕИО) № 2658/87, е необходимо да се приемат мерки относно класирането на стоките, посочени в приложението към настоящия регламент.

(2)

Регламент (ЕИО) № 2658/87 определя общите правила за тълкуване на Комбинираната номенклатура. Тези правила се прилагат и към всяка друга номенклатура, която изцяло или частично се основава на нея или добавя допълнителни подраздели към нея и която е създадена със специални разпоредби на Съюза с оглед на прилагането на тарифни и други мерки, свързани с търговията със стоки.

(3)

Съгласно тези общи правила стоките, описани в колона 1 от таблицата в приложението, следва да бъдат класирани в кода по КН, посочен в колона 2, на основание на посоченото в колона 3 от същата таблица.

(4)

Целесъобразно е да се предвиди възможността обвързващата тарифна информация, издадена от митническите органи на държавите-членки във връзка с класирането на стоки в Комбинираната номенклатура, която обаче не е в съответствие с настоящия регламент, да продължи да бъде използвана от титуляря за срок от три месеца съгласно член 12, параграф 6 от Регламент (ЕИО) № 2913/92 на Съвета от 12 октомври 1992 година относно създаване на Митнически кодекс на Общността (2).

(5)

Мерките, предвидени в настоящия регламент, са в съответствие със становището на Комитета по Митническия кодекс,

ПРИЕ НАСТОЯЩИЯ РЕГЛАМЕНТ:

Член 1

Стоките, описани в колона 1 от таблицата в приложението, се класират в Комбинираната номенклатура в кода по КН, посочен в колона 2 от същата таблица.

Член 2

Обвързващата тарифна информация, издадена от митническите органи на държавите-членки, която не е в съответствие с настоящия регламент, може да продължи да бъде използвана за срок от три месеца съгласно член 12, параграф 6 от Регламент (ЕИО) № 2913/92.

Член 3

Настоящият регламент влиза в сила на двадесетия ден след публикуването му в Официален вестник на Европейския съюз.

Настоящият регламент е задължителен в своята цялост и се прилага пряко във всички държави-членки.

Съставено в Брюксел на 12 август 2011 година.

За Комисията, от името на председателя,

Algirdas ŠEMETA

Член на Комисията


(1)  ОВ L 256, 7.9.1987 г., стр. 1.

(2)  ОВ L 302, 19.10.1992 г., стр. 1.


ПРИЛОЖЕНИЕ

Описание на стоките

Класиране

Код по КН

Основания

(1)

(2)

(3)

Стирен-бутадиенов съполимер в първична форма.

Този съполимер се произвежда, като се смесят латекс от стирен-бутадиенов каучук (SBR) и смола с високо съдържание на стирен.

Крайният продукт се състои от смес на стирен-бутадиенови съполимери, съдържащи тегловно 65 % или повече стирен.

3903 90 90

Класирането се определя от Общи правила 1 и 6 за тълкуване на Комбинираната номенклатура, забележки 1, 4 и 6 към глава 39, забележка 4, букви а) и в) към глава 40, забележка 1 към подпозиците от глава 39 и описанието на кодове по КН 3903, 3903 90 и 3903 90 90.

Стирен-бутадиеновите съполимери съдържащи тегловно 65 % или повече стирен, не отговарят на определението за синтетичен каучук, посочено в забележка 4, буква а) към глава 40, тъй като при вулканизацията със сяра не изпълняват изискванията за удължаване и възстановяване, споменати в посочената забележка.

Следователно продуктът трябва да бъде класиран в код по КН 3903 90 90 като други полимери на стирена.


18.8.2011   

BG

Официален вестник на Европейския съюз

L 211/7


РЕГЛАМЕНТ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ (ЕС) № 826/2011 НА КОМИСИЯТА

от 12 август 2011 година

относно класирането на някои стоки в Комбинираната номенклатура

ЕВРОПЕЙСКАТА КОМИСИЯ,

като взе предвид Договора за функционирането на Европейския съюз,

като взе предвид Регламент (ЕИО) № 2658/87 на Съвета от 23 юли 1987 г. относно тарифната и статистическа номенклатура и Общата митническа тарифа (1), и по-специално член 9, параграф 1, буква а) от него,

като има предвид, че:

(1)

С цел да се осигури еднакво прилагане на Комбинираната номенклатура, приложена към Регламент (ЕИО) № 2658/87, е необходимо да се приемат мерки относно класирането на стоките, посочени в приложението към настоящия регламент.

(2)

Регламент (ЕИО) № 2658/87 определя общите правила за тълкуване на Комбинираната номенклатура. Тези правила се прилагат и към всяка друга номенклатура, която изцяло или частично се основава на нея или добавя допълнителни подраздели към нея и която е създадена със специални разпоредби на Съюза с оглед на прилагането на тарифни и други мерки, свързани с търговията със стоки.

(3)

Съгласно тези общи правила стоките, описани в колона 1 от таблицата в приложението, следва да бъдат класирани в кода по КН, посочен в колона 2, на основание на посоченото в колона 3 от същата таблица.

(4)

Целесъобразно е да се предвиди възможността обвързващата тарифна информация, издадена от митническите органи на държавите-членки във връзка с класирането на стоки в Комбинираната номенклатура, която обаче не е в съответствие с настоящия регламент, да продължи да бъде използвана от титуляря за срок от три месеца съгласно член 12, параграф 6 от Регламент (ЕИО) № 2913/92 на Съвета от 12 октомври 1992 г. относно създаване на Митнически кодекс на Общността (2).

(5)

Мерките, предвидени в настоящия регламент, са в съответствие със становището на Комитета по Митническия кодекс,

ПРИЕ НАСТОЯЩИЯ РЕГЛАМЕНТ:

Член 1

Стоките, описани в колона 1 от таблицата в приложението, се класират в Комбинираната номенклатура в кода по КН, посочен в колона 2 от същата таблица.

Член 2

Обвързващата тарифна информация, издадена от митническите органи на държавите-членки, която не е в съответствие с настоящия регламент, може да продължи да бъде използвана за срок от три месеца съгласно член 12, параграф 6 от Регламент (ЕИО) № 2913/92.

Член 3

Настоящият регламент влиза в сила на двадесетия ден след деня на публикуването му в Официален вестник на Европейския съюз.

Настоящият регламент е задължителен в своята цялост и се прилага пряко във всички държави-членки.

Съставено в Брюксел на 12 август 2011 година.

За Комисията, от името на председателя,

Algirdas ŠEMETA

Член на Комисията


(1)   ОВ L 256, 7.9.1987 г., стр. 1.

(2)   ОВ L 302, 19.10.1992 г., стр. 1.


ПРИЛОЖЕНИЕ

Описание на стоките

Класиране

(код по КН)

Основания

(1)

(2)

(3)

Таблетки с различни цветове и с форми на животни, всяка със средно тегло от приблизително 950 mg, представени за продажба на дребно, като всяка таблетка съдържа (в тегловни %):

захароза 61

нишесте 2,4

Също така една таблетка съдържа:

витамин А (50 % като ретинол ацетат: 375 μg и 50 % като бета каротин: 2 252 μg)

витамин B1 1,05 mg

витамин B2 1,2 mg

витамин B3 13,5 mg

витамин B6 1,05 mg

витамин B9 300 μg

витамин B12 4,5 μg

витамин С 60 mg

витамин D 10 μg

витамин Е 10 mg

Освен това се съдържат и следните вещества: стеаринова киселина, малеинова киселина, магнезиев стеарат, натриев бисулфит, глутен, памучно масло, силициев диоксид, лимонена киселина, желатин, калциев карбонат, моно- и диглицериди, естествени и изкуствени ароматизиращи съставки и хранителни оцветители.

Указаната върху етикета препоръчителна дневна доза е една таблетка на ден.

Според етикета продуктът е предназначен за консумация от човека.

2106 90 98

Класирането се определя от Общи правила 1 и 6 за тълкуване на Комбинираната номенклатура, забележка 1 към глава 29, допълнителна забележка 1 към глава 30 и описанието на кодове по КН 2106, 2106 90 и 2106 90 98.

Поради състава си продуктът не притежава характеристиките на захарно изделие от позиция 1704 (вж. също така Обяснителните бележки към Хармонизираната система за глава 17, Общи разпоредби, буква б).

Поради наличието на вещества, които не са включени в забележка 1, букви а), б), в), е) или ж) към глава 29 продуктът следва да бъде изключен от посочената глава.

Продуктът не изпълнява условията на допълнителна забележка 1 към глава 30, тъй като не са дадени указания за употребата му при специфични заболявания или техните симптоми и поради тази причина не може да бъде класиран в позиция 3004.

Предвид характеристиките на продукта той следва да бъде класиран като хранителен продукт от позиция 2106.


18.8.2011   

BG

Официален вестник на Европейския съюз

L 211/9


РЕГЛАМЕНТ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ (ЕС) № 827/2011 НА КОМИСИЯТА

от 12 август 2011 година

относно класирането на някои стоки в Комбинираната номенклатура

ЕВРОПЕЙСКАТА КОМИСИЯ,

като взе предвид Договора за функционирането на Европейския съюз,

като взе предвид Регламент (ЕИО) № 2658/87 на Съвета от 23 юли 1987 г. относно тарифната и статистическа номенклатура и Общата митническа тарифа (1), и по-специално член 9, параграф 1, буква а) от него,

като има предвид, че:

(1)

С цел да се осигури еднакво прилагане на Комбинираната номенклатура, приложена към Регламент (ЕИО) № 2658/87, е необходимо да се приемат мерки относно класирането на стоките, посочени в приложението към настоящия регламент.

(2)

Регламент (ЕИО) № 2658/87 определя общите правила за тълкуване на Комбинираната номенклатура. Тези правила се прилагат също така и към всяка друга номенклатура, която изцяло или частично се основава на нея или добавя допълнителни подраздели към нея и която е създадена със специални разпоредби на Съюза, с оглед на прилагането на тарифни и други мерки, свързани с търговията със стоки.

(3)

Съгласно тези общи правила стоките, описани в колона 1 от таблицата в приложението, следва да бъдат класирани по кода по КН, посочен в колона 2, на основание на посоченото в колона 3 от същата таблица.

(4)

Уместно е да се предвиди обвързващата тарифна информация, която е издадена от митническите органи на държавите-членки във връзка с класирането на стоки в Комбинираната номенклатура, но която не е в съответствие с настоящия регламент, да може да продължи да бъде ползвана от титуляря за срок от три месеца съгласно член 12, параграф 6 от Регламент (ЕИО) № 2913/92 на Съвета от 12 октомври 1992 г. относно създаване на Митнически кодекс на Общността (2).

(5)

Мерките, предвидени в настоящия регламент, са в съответствие със становището на Комитета по Митническия кодекс,

ПРИЕ НАСТОЯЩИЯ РЕГЛАМЕНТ:

Член 1

Стоките, описани в колона 1 от таблицата в приложението, се класират в Комбинираната номенклатура по кода по КН, посочен в колона 2 от същата таблица.

Член 2

Обвързващата тарифна информация, издадена от митническите органи на държавите-членки, която не е в съответствие с настоящия регламент, може да продължи да бъде ползвана за срок от три месеца съгласно член 12, параграф 6 от Регламент (ЕИО) № 2913/92.

Член 3

Настоящият регламент влиза в сила на двадесетия ден след публикуването му в Официален вестник на Европейския съюз.

Настоящият регламент е задължителен в своята цялост и се прилага пряко във всички държави-членки.

Съставено в Брюксел на 12 август 2011 година.

За Комисията, от името на председателя,

Algirdas ŠEMETA

Член на Комисията


(1)  ОВ L 256, 7.9.1987 г., стр. 1.

(2)  ОВ L 302, 19.10.1992 г., стр. 1.


ПРИЛОЖЕНИЕ

Описание на стоките

Класиране

(код по КН)

Основания

(1)

(2)

(3)

Синьо полиметиново багрило (флуоресцентно багрило), разредено в смес на разтворителите етиленгликол и метанол.

Състав (в тегловни %):

етиленгликол

96,9

метанол

3,0

полиметиново багрило

0,002

Продуктът е предназначен за използване в автоматични апарати за анализ на кръв. Той се използва за оцветяването на левкоцити чрез флуоресцентно маркиране след подлагането им на специално предварително третиране. Продуктът се представя в малък етикетиран съд за употреба в лабораториите.

3212 90 00

Класирането се определя от Общите правила 1 и 6 за тълкуване на Комбинираната номенклатура, забележка 2 към раздел VI и текстовете на кодове по КН 3212 и 3212 90 00.

Багрилните вещества от позиция 3204, представени за продажба на дребно, се класират в позиция 3212. Тези продукти не са обхванати от позиция 3822 и следователно въпросният продукт не може да бъде класиран в посочената позиция като диагностичен или лабораторен реактив. Виж също продуктите, изключени от позиция 3822 съгласно буква в) от Обяснителните бележки към Хармонизираната система (ОБ към ХС) за посочената позиция.

Според характеристиките си продуктът е багрило по смисъла на позиция 3212 и се използва с цел оцветяване.

Поради това, че продуктът може да бъде класиран в позиция 3212 и се представя под формата на дози или приспособен за продажба на дребно, той отговаря на условията на забележка 2 към раздел VI. Следователно той следва да се класира в тази позиция, а не в друга позиция на номенклатурата. Виж също буква В, трета алинея от ОБ към ХС за позиция 3212.


18.8.2011   

BG

Официален вестник на Европейския съюз

L 211/11


РЕГЛАМЕНТ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ (ЕС) № 828/2011 НА КОМИСИЯТА

от 17 август 2011 година

за временно преустановяване на въвеждането в Съюза на екземпляри от някои видове от дивата фауна и флора

ЕВРОПЕЙСКАТА КОМИСИЯ,

като взе предвид Договора за функционирането на Европейския съюз,

като взе предвид Регламент (ЕО) № 338/97 на Съвета от 9 декември 1996 г. относно защитата на видове от дивата фауна и флора чрез регулиране на търговията с тях (1), и по-специално член 19, параграф 1 от него,

след консултации с Групата за научен преглед,

като има предвид, че:

(1)

Съгласно член 4, параграф 6 от Регламент (ЕО) № 338/97 Комисията може да установи (наложи) ограничения за въвеждане в Съюза на определени видове в съответствие с условията, определени в букви а) до г). В допълнение, мерки за прилагането на подобни ограничения бяха постановени в Регламент (ЕО) № 865/2006 от 4 май 2006 г. за установяване на подробни правила за прилагане на Регламент (ЕО) № 338/97 относно защитата на видовете от дивата фауна и флора чрез регулиране на търговията с тях (2).

(2)

Списък на видовете, чието въвеждане в Съюза е временно преустановено, бе установен с Регламент (ЕС) № 997/2010 на Комисията от 5 ноември 2010 г. относно временно преустановяване на въвеждането в Съюза на екземпляри от някои видове от дивата фауна и флора (3).

(3)

На основата на актуална информация, Групата за научен преглед констатира, че природозащитният статус на Sagittarius serpentarius, изброен в приложение Б към Регламент (ЕО) № 338/97 ще бъде сериозно застрашен, ако не бъде временно ограничено неговото въвеждане в Съюза от Танзания. Следователно въвеждането на Sagittarius serpentarius от Танзания следва временно да бъде преустановено.

(4)

Основавайки се на актуална информация, Групата за научен преглед констатира също, че за следните видове вече не би следвало да се изисква удължаване на временната забрана за внос на територията на Съюза:

Lynx lynx (Ловни трофеи) от Азербайджан;

Hexaprotodon liberiensis от Гвинея;

Moschus anhuiensis, Moschus berezovskii, Moschus chrysogaster, Moschus fuscus и Moschus moschiferus от Китай;

Uromastyx aegyptia от Египет;

Chamaeleo ellioti от Бурунди;

Chamaeleo pfefferi от Камерун;

Varanus exanthematicus (отглеждани във ферма екземпляри с обща дължина по-малка или равна на 35 cm), Varanus niloticus (отглеждани във ферма екземпляри с обща дължина по-малка или равна на 35 cm) и Kinixys belliana (отглеждани във ферма екземпляри с дължина на черупката по-малка или равна на 5 cm) от Бенин;

Varanus niloticus от Бурунди и Мозамбик;

Varanus salvator от Китай, Индия и Сингапур;

Python reticulatus от Индия и Сингапур;

Aldabrachelys gigantea от Сейшелските острови;

Geochelone elegans от Пакистан;

Geochelone platynota от Мианмар;

Indotestudo elongata от Бангладеш, Китай и Индия.

(5)

Новите ограничения за въвеждане в Съюза, наложени съгласно настоящия регламент, са съгласувани с всички държави, от които произхождат съответните видове.

(6)

Наименованията на видовете Pachypodium sofiense и Euphorbia suzannae-marnierae са пригодени към най-актуалните означения по Конвенцията за международна търговия със застрашени видове от дивата фауна и флора (CITES). Коригирани са също така и технически грешки при тип MOLLUSCA.

(7)

Поради това следва да бъде изменен списъкът на видовете, чието въвеждане в Съюза е временно преустановено, и за повече яснота Регламент (ЕС) № 997/2010 следва да бъде заменен.

(8)

Мерките, предвидени в настоящия регламент, са в съответствие със становището на Комитета за търговия с видове от дивата фауна и флора,

ПРИЕ НАСТОЯЩИЯ РЕГЛАМЕНТ:

Член 1

При спазване на разпоредбите на член 71 от Регламент (ЕО) № 865/2006, въвеждането в Съюза на екземпляри от видовете от дивата фауна и флора, изброени в приложението към настоящия регламент, временно се преустановява.

Член 2

Регламент (ЕС) № 997/2010 се отменя.

Позоваванията на отменения регламент се смятат за позовавания на настоящия регламент.

Член 3

Настоящият регламент влиза в сила на двадесетия ден след публикуването му в Официален вестник на Европейския съюз.

Настоящият регламент е задължителен в своята цялост и се прилага пряко във всички държави-членки.

Съставено в Брюксел на 17 август 2011 година.

За Комисията

Председател

José Manuel BARROSO


(1)  ОВ L 61, 3.3.1997 г., стр. 1.

(2)  ОВ L 166, 19.6.2006 г., стр. 1.

(3)  ОВ L 290, 6.11.2010 г., стр. 4.


ПРИЛОЖЕНИЕ

Екземпляри от видове, включени в приложение А към Регламент (ЕО) № 338/97, чието въвеждане в Съюза е временно преустановено

Вид

Обхванат/и източник/ци

Обхванат/и екземпляр/и

Страни на произход

Основан на член 4, параграф 6, буква:

ФАУНА

CHORDATA (ХОРДОВИ)

MAMMALIA (БОЗАЙНИЦИ)

ARTIODACTYLA (ЧИФТОКОПИТНИ)

Bovidae (Кухороги)

Capra falconeri

Диви

Ловни трофеи

Узбекистан

а)

CARNIVORA (ХИЩНИЦИ)

Canidae

Canis lupus

Диви

Ловни трофеи

Беларус, Киргизстан, Турция

а)

Felidae

Ursidae

Ursus arctos

Диви

Ловни трофеи

Канада (Британска Колумбия)

а)

Ursus thibetanus

Диви

Ловни трофеи

Русия

а)

AVES (ПТИЦИ)

FALCONIFORMES (СОКОЛОПОДОБНИ)

Falconidae (Соколови)

Falco cherrug

Диви

Всички

Армения, Бахрейн, Ирак, Мавритания и Таджикистан

а)


Екземпляри от видове, включени в приложение Б към Регламент (ЕО) № 338/97, чието въвеждане в Съюза е временно преустановено

Вид

Обхванат/и източник/ци

Обхванат/и екземпляр/и

Страни на произход

Основан на член 4, параграф 6, буква:

ФАУНА

CHORDATA (ХОРДОВИ)

MAMMALIA (БОЗАЙНИЦИ)

ARTIODACTYLA (ЧИФТОКОПИТНИ)

Bovidae (Кухороги)

Ovis vignei bocharensis

Диви

Всички

Узбекистан

б)

Saiga borealis

Диви

Всички

Русия

б)

Saiga tatarica

Диви

Всички

Казахстан, Русия

б)

Cervidae (Еленови)

Cervus elaphus bactrianus

Диви

Всички

Узбекистан

б)

Hippopotamidae (Хипопотамови)

Hexaprotodon liberiensis (синоним Choeropsis liberiensis)

Диви

Всички

Нигерия

б)

Hippopotamus amphibius

Диви

Всички

Гамбия, Нигер, Нигерия, Сиера Леоне, Того

б)

Moschidae (Кабаргови)

Moschus moschiferus

Диви

Всички

Русия

б)

CARNIVORA (ХИЩНИЦИ)

Eupleridae (Мадагаскарски вивери)

Cryptoprocta ferox

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Felidae (Котки)

Panthera leo

Диви

Всички

Етиопия

б)

Profelis aurata

Диви

Всички

Того

б)

Mustelidae (Порови)

Hydrictis maculicollis

Диви

Всички

Танзания

б)

Odobenidae (Моржови)

Odobenus rosmarus

Диви

Всички

Гренландия

б)

MONOTREMATA (ЕДНОПРОХОДНИ)

Tachyglossidae (Ехидни)

Zaglossus bartoni

Диви

Всички

Индонезия, Папуа-Нова Гвинея

б)

Zaglossus bruijni

Диви

Всички

Индонезия

б)

PHOLIDOTA (ЛЮСПЕНИЦИ)

Manidae (Панголини)

Manis temminckii

Диви

Всички

Демократична Република Конго

б)

PRIMATES (ПРИМАТИ)

Atelidae (Ревачи и паякообразни маймуни)

Alouatta guariba

Диви

Всички

Всички

б)

Ateles belzebuth

Диви

Всички

Всички

б)

Ateles fusciceps

Диви

Всички

Всички

б)

Ateles geoffroyi

Диви

Всички

Всички

б)

Ateles hybridus

Диви

Всички

Всички

б)

Lagothrix lagotricha

Диви

Всички

Всички

б)

Lagothrix lugens

Диви

Всички

Всички

б)

Lagothrix poeppigii

Диви

Всички

Всички

б)

Cebidae (Капуцинови)

Callithrix geoffroyi (синоним C. jacchus geoffroyi)

Диви

Всички

Бразилия

б)

Cercopithecidae (Коткоподобни маймуни)

Cercopithecus erythrogaster

Диви

Всички

Всички

б)

Cercopithecus erythrotis

Диви

Всички

Всички

б)

Cercopithecus hamlyni

Диви

Всички

Всички

б)

Cercopithecus mona

Диви

Всички

Того

б)

Cercopithecus petaurista

Диви

Всички

Того

б)

Cercopithecus pogonias

Диви

Всички

Нигерия

б)

Cercopithecus preussi (синоним C. lhoesti preussi)

Диви

Всички

Нигерия

б)

Colobus vellerosus

Диви

Всички

Нигерия, Того

б)

Lophocebus albigena (синоним Cercocebus albigena)

Диви

Всички

Нигерия

б)

Macaca cyclopis

Диви

Всички

Всички

б)

Macaca sylvanus

Диви

Всички

Алжир, Мароко

б)

Piliocolobus badius (синоним Colobus badius)

Диви

Всички

Всички

б)

Galagidae (Галагови)

Euoticus pallidus (синоним Galago elegantulus pallidus)

Диви

Всички

Нигерия

б)

Galago matschiei (синоним G. inustus)

Диви

Всички

Руанда

б)

Lorisidae (Лориеви)

Arctocebus calabarensis

Диви

Всички

Нигерия

б)

Perodicticus potto

Диви

Всички

Того

б)

Pithecidae

Chiropotes chiropotes

Диви

Всички

Гвиана

б)

Pithecia pithecia

Диви

Всички

Гвиана

б)

AVES (ПТИЦИ)

ANSERIFORMES (ГЪСКОПОДОБНИ)

Anatidae (Патицови)

Oxyura jamaicensis

Всички

Живи

Всички

г)

CICONIIFORMES (ЩЪРКЕЛОПОДОБНИ)

Balaenicipitidae (Китоглави чапли)

Balaeniceps rex

Диви

Всички

Танзания

б)

FALCONIFORMES (СОКОЛОПОДОБНИ)

Accipitridae (Ястребови)

Accipiter erythropus

Диви

Всички

Гвинея

б)

Accipiter melanoleucus

Диви

Всички

Гвинея

б)

Accipiter ovampensis

Диви

Всички

Гвинея

б)

Aquila rapax

Диви

Всички

Гвинея

б)

Aviceda cuculoides

Диви

Всички

Гвинея

б)

Gyps africanus

Диви

Всички

Гвинея

б)

Gyps bengalensis

Диви

Всички

Всички

б)

Gyps indicus

Диви

Всички

Всички

б)

Gyps rueppellii

Диви

Всички

Гвинея

б)

Gyps tenuirostris

Диви

Всички

Всички

б)

Hieraaetus ayresii

Диви

Всички

Камерун, Гвинея, Того

б)

Hieraaetus spilogaster

Диви

Всички

Гвинея, Того

б)

Leucopternis lacernulatus

Диви

Всички

Бразилия

б)

Lophaetus occipitalis

Диви

Всички

Гвинея

б)

Macheiramphus alcinus

Диви

Всички

Гвинея

б)

Polemaetus bellicosus

Диви

Всички

Камерун, Гвинея, Того

б)

Spizaetus africanus

Диви

Всички

Гвинея

б)

Stephanoaetus coronatus

Диви

Всички

Кот д’Ивоар, Гвинея, Того

б)

Torgos tracheliotus

Диви

Всички

Камерун, Судан

б)

Trigonoceps occipitalis

Диви

Всички

Кот д’Ивоар, Гвинея

б)

Urotriorchis macrourus

Диви

Всички

Гвинея

б)

Falconidae (Соколови)

Falco chicquera

Диви

Всички

Гвинея, Того

б)

Sagittariidae (Секретарови)

Sagittarius serpentarius

Диви

Всички

Камерун, Гвинея, Танзания, Того

б)

GRUIFORMES (ЖЕРАВОПОДОБНИ)

Gruidae (Жеравови)

Balearica pavonina

Диви

Всички

Гвинея, Мали

б)

Balearica regulorum

Диви

Всички

Ботсуана, Бурунди, Демократична Република Конго, Кения, Южна Африка, Замбия, Зимбабве

б)

Bugeranus carunculatus

Диви

Всички

Южна Африка, Танзания

б)

PSITTACIFORMES (ПАПАГАЛОПОДОБНИ)

Loriidae (Лориеви)

Charmosyna diadema

Диви

Всички

Всички

б)

Psittacidae (Папагали)

Agapornis fischeri

Диви

Всички

Танзания

б)

Agapornis nigrigenis

Диви

Всички

Всички

б)

Agapornis pullarius

Диви

Всички

Демократична република Конго, Кот д'Ивоар, Гвинея, Мали, Того

б)

Amazona autumnalis

Диви

Всички

Еквадор

б)

Ara chloropterus

Диви

Всички

Аржентина, Панама

б)

Ara severus

Диви

Всички

Гвиана

б)

Aratinga acuticaudata

Диви

Всички

Уругвай

б)

Aratinga auricapillus

Диви

Всички

Всички

б)

Coracopsis vasa

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Cyanoliseus patagonus

Диви

Всички

Чили, Уругвай

б)

Deroptyus accipitrinus

Диви

Всички

Перу, Суринам

б)

Hapalopsittaca amazonina

Диви

Всички

Всички

б)

Hapalopsittaca pyrrhops

Диви

Всички

Всички

б)

Leptosittaca branickii

Диви

Всички

Всички

б)

Poicephalus gulielmi

Диви

Всички

Камерун, Кот д’Ивоар, Конго, Гвинея

б)

Poicephalus robustus

Диви

Всички

Демократична република Конго, Кот д’Ивоар, Гвинея, Мали, Нигерия, Того, Уганда

б)

Psittacus erithacus

Диви

Всички

Бенин, Екваториална Гвинея, Либерия, Нигерия

б)

Psittacus erithacus timneh

Диви

Всички

Гвинея, Гвинея Бисау

б)

Psittrichas fulgidus

Диви

Всички

Всички

б)

Pyrrhura caeruleiceps

Диви

Всички

Колумбия

б)

Pyrrhura pfrimeri

Диви

Всички

Бразилия

б)

Pyrrhura subandina

Диви

Всички

Колумбия

б)

Triclaria malachitacea

Диви

Всички

Аржентина, Бразилия

б)

STRIGIFORMES (СОВОПОДОБНИ)

Strigidae (Совови)

Asio capensis

Диви

Всички

Гвинея

б)

Bubo lacteus

Диви

Всички

Гвинея

б)

Bubo poensis

Диви

Всички

Гвинея

б)

Glaucidium capense

Диви

Всички

Руанда

б)

Glaucidium perlatum

Диви

Всички

Камерун, Гвинея

б)

Ptilopsis leucotis

Диви

Всички

Гвинея

б)

Scotopelia bouvieri

Диви

Всички

Камерун

б)

Scotopelia peli

Диви

Всички

Гвинея

б)

REPTILIA (ВЛЕЧУГИ)

CROCODYLIA (КРОКОДИЛИ)

Alligatoridae (Алигаторови)

Caiman crocodilus

Диви

Всички

Ел Салвадор, Гватемала, Мексико

б)

Palaeosuchus trigonatus

Диви

Всички

Гвиана

б)

Crocodylidae (Крокодилови)

Crocodylus niloticus

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

ГУЩЕРИ

Гущери

Uromastyx dispar

Диви

Всички

Алжир, Мали, Судан

б)

Uromastyx geyri

Диви

Всички

Мали, Нигер

б)

Chamaeleonidae (Хамелеонови)

Brookesia decaryi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma ambreense

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma andringitraense

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma boettgeri

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma brevicorne

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma capuroni

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma cucullatum

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma fallax

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma furcifer

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma gallus

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma gastrotaenia

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma glawi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma globifer

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma guibei

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma guillaumeti

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma hilleniusi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma linota

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma malthe

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma marojezense

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma nasutum

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma oshaughnessyi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma parsonii

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma peyrierasi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma tsaratananense

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma vatosoa

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Calumma vencesi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Chamaeleo camerunensis

Диви

Всички

Камерун

б)

Chamaeleo deremensis

Диви

Всички

Танзания

б)

Chamaeleo eisentrauti

Диви

Всички

Камерун

б)

Chamaeleo feae

Диви

Всички

Екваториална Гвинея

б)

Chamaeleo fuelleborni

Диви

Всички

Танзания

б)

Chamaeleo gracilis

Диви

Всички

Бенин

б)

Отглеждани във ферма

Всички

Бенин

б)

Отглеждани във ферма

Дължина от рилото до ануса по-голяма от 8 cm

Того

б)

Chamaeleo montium

Диви

Всички

Камерун

б)

Chamaeleo senegalensis

Отглеждани във ферма

Дължина от рилото до ануса по-голяма от 6 cm

Того

б)

Chamaeleo werneri

Диви

Всички

Танзания

б)

Chamaeleo wiedersheimi

Диви

Всички

Камерун

б)

Furcifer angeli

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer antimena

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer balteatus

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer belalandaensis

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer bifidus

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer campani

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer labordi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer minor

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer monoceras

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer nicosiai

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer petteri

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer rhinoceratus

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer tuzetae

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Furcifer willsii

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Cordylidae

Cordylus mossambicus

Диви

Всички

Мозамбик

б)

Cordylus tropidosternum

Диви

Всички

Мозамбик

б)

Cordylus vittifer

Диви

Всички

Мозамбик

б)

Gekkonidae (Геконови)

Phelsuma abbotti

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma antanosy

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma barbouri

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma berghofi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma breviceps

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma comorensis

Диви

Всички

Коморски острови

б)

Phelsuma dubia

Диви

Всички

Коморски острови, Мадагаскар

б)

Phelsuma flavigularis

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma guttata

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma hielscheri

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma klemmeri

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma laticauda

Диви

Всички

Коморски острови

б)

Phelsuma malamakibo

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma masohoala

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma modesta

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma mutabilis

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma pronki

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma pusilla

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma seippi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma serraticauda

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma standingi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Phelsuma v-nigra

Диви

Всички

Коморски острови

б)

Uroplatus ebenaui

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Uroplatus fimbriatus

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Uroplatus guentheri

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Uroplatus henkeli

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Uroplatus lineatus

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Uroplatus malama

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Uroplatus phantasticus

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Uroplatus pietschmanni

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Uroplatus sikorae

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Helodermatidae (Отровни гущери)

Heloderma suspectum

Диви

Всички

Мексико, Съединени американски щати

б)

Iguanidae (Игуанови)

Iguana iguana

Диви

Всички

Ел Салвадор

б)

Сцинкове

Corucia zebrata

Диви

Всички

Соломонови острови

б)

Varanidae (Варанови)

Varanus beccarii

Диви

Всички

Индонезия

б)

Varanus dumerilii

Диви

Всички

Индонезия

б)

Varanus exanthematicus

Диви

Всички

Бенин, Того

б)

Отглеждани във ферма

С обща дължина, по-голяма от 35 cm

Бенин, Того

б)

Varanus jobiensis (синоним V. karlschmidti)

Диви

Всички

Индонезия

б)

Varanus niloticus

Диви

Всички

Бенин, Того

б)

Отглеждани във ферма

С обща дължина, по-голяма от 35 cm

Бенин

б)

Отглеждани във ферма

Всички

Того

б)

Varanus ornatus

Диви

Всички

Того

б)

Отглеждани във ферма

Всички

Того

б)

Varanus salvadorii

Диви

Всички

Индонезия

б)

SERPENTES (ЗМИИ)

Boidae (Боидни)

Boa constrictor

Диви

Всички

Ел Салвадор, Хондурас

б)

Calabaria reinhardtii

Диви

Всички

Того

б)

Отглеждани във ферма

Всички

Бенин, Того

б)

Eunectes murinus

Диви

Всички

Парагвай

б)

Elapidae (Аспидови)

Naja atra

Диви

Всички

Лаос

б)

Naja kaouthia

Диви

Всички

Лаос

б)

Naja siamensis

Диви

Всички

Лаос

б)

Pythonidae (Питонови)

Liasis fuscus

Диви

Всички

Индонезия

б)

Morelia boeleni

Диви

Всички

Индонезия

б)

Python molurus

Диви

Всички

Китай

б)

Python natalensis

Отглеждани във ферма

Всички

Мозамбик

б)

Python regius

Диви

Всички

Бенин, Гвинея

б)

Python reticulatus

Диви

Всички

Малайзия (полуостровната част)

б)

Python sebae

Диви

Всички

Мавритания

б)

TESTUDINES (КОСТЕНУРКИ)

Emydidae (Блатни костенурки)

Chrysemys picta

Всички

Живи

Всички

г)

Trachemys scripta elegans

Всички

Живи

Всички

г)

Geoemydidae (Азиатски речни костенурки)

Batagur borneoensis

Диви

Всички

Всички

б)

Cuora amboinensis

Диви

Всички

Индонезия, Малайзия, Виетнам

б)

Cuora galbinifrons

Диви

Всички

Китай, Лаос, Виетнам

б)

Heosemys spinosa

Диви

Всички

Индонезия

б)

Leucocephalon yuwonoi

Диви

Всички

Индонезия

б)

Malayemys subtrijuga

Диви

Всички

Индонезия

б)

Notochelys platynota

Диви

Всички

Индонезия

б)

Siebenrockiella crassicollis

Диви

Всички

Индонезия

б)

Podocnemididae (Мадагаскарски и американски страничношийни костенурки)

Erymnochelys madagascariensis

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Peltocephalus dumerilianus

Диви

Всички

Гвиана

б)

Podocnemis lewyana

Диви

Всички

Всички

б)

Podocnemis unifilis

Диви

Всички

Суринам

б)

Testudinidae (Сухоземни костенурки)

Chelonoidis denticulata

Диви

Всички

Боливия, Еквадор

б)

Geochelone sulcata

Отглеждани във ферма

Всички

Бенин, Того

б)

Gopherus agassizii

Диви

Всички

Всички

б)

Gopherus berlandieri

Диви

Всички

Всички

б)

Indotestudo forstenii

Диви

Всички

Всички

б)

Indotestudo travancorica

Диви

Всички

Всички

б)

Kinixys belliana

Диви

Всички

Мозамбик

б)

Отглеждани във ферма

С дължина на черупката, по-голяма от 5 cm

Бенин

б)

Kinixys homeana

Диви

Всички

Бенин, Того

б)

Отглеждани във ферма

Всички

Бенин

б)

Kinixys spekii

Диви

Всички

Мозамбик

б)

Manouria emys

Диви

Всички

Индонезия

б)

Manouria impressa

Диви

Всички

Виетнам

б)

Stigmochelys pardalis

Диви

Всички

Демократична Република Конго, Мозамбик, Уганда

б)

Отглеждани във ферма

Всички

Мозамбик, Замбия

б)

Източник „F“ (1)

Всички

Замбия

б)

Testudo horsfieldii

Диви

Всички

Казахстан

б)

Trionychidae (Мекочерупчести костенурки)

Amyda cartilaginea

Диви

Всички

Индонезия

б)

Chitra chitra

Диви

Всички

Малайзия

б)

Pelochelys cantorii

Диви

Всички

Индонезия

б)

AMPHIBIA (ЗЕМНОВОДНИ)

ANURA (БЕЗОПАШАТИ ЗЕМНОВОДНИ)

Dendrobatidae (Отровни жаби дърволази)

Cryptophyllobates azureiventris

Диви

Всички

Перу

б)

Dendrobates variabilis

Диви

Всички

Перу

б)

Dendrobates ventrimaculatus

Диви

Всички

Перу

б)

Mantellidae (Мадагаскарски жаби Мантела)

Mantella aurantiaca

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Mantella bernhardi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Mantella crocea

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Mantella expectata

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Mantella milotympanum (синоним M. aurantiaca milotympanum)

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Mantella viridis

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Microhylidae (Тесноусти жаби)

Scaphiophryne gottlebei

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Ranidae (Водни жаби)

Conraua goliath

Диви

Всички

Камерун

б)

Rana catesbeiana

Всички

Живи

Всички

г)

ACTINOPTERYGII ЛЪЧЕПЕРКИ

PERCIFORMES (БОДЛОПЕРКИ)

Labridae (Зеленушки)

Cheilinus undulatus

Диви

Всички

Индонезия

б)

SYNGNATHIFORMES (МОРСКИ ИГЛИ )

Syngnathidae (Морски игли)

Hippocampus barbouri

Диви

Всички

Индонезия

б)

Hippocampus comes

Диви

Всички

Индонезия

б)

Hippocampus histrix

Диви

Всички

Индонезия

б)

Hippocampus kelloggi

Диви

Всички

Индонезия

б)

Hippocampus kuda

Диви

Всички

Индонезия, Виетнам

б)

Hippocampus spinosissimus

Диви

Всички

Индонезия

б)

ARTHROPODA (ЧЛЕНЕСТОНОГИ)

ARACHNIDA (ПАЯКООБРАЗНИ)

ARANEAE (ПАЯЦИ)

Theraphosidae (Същински тарантули)

Brachypelma albopilosum

Диви

Всички

Никарагуа

б)

SCORPIONES (СКОРПИОНИ)

Scorpionidae (Скорпионови)

Pandinus imperator

Отглеждани във ферма

Всички

Бенин

б)

INSECTA (НАСЕКОМИ)

LEPIDOPTERA (ПЕПЕРУДИ)

Papilionidae (Махаонови)

Ornithoptera croesus

Диви

Всички

Индонезия

б)

Ornithoptera urvillianus

Диви

Всички

Соломонови острови

б)

Отглеждани във ферма

Всички

Соломонови острови

б)

Ornithoptera victoriae

Диви

Всички

Соломонови острови

б)

Отглеждани във ферма

Всички

Соломонови острови

б)

MOLLUSCA (МЕКОТЕЛИ)

BIVALVIA (МИДИ)

VENEROIDA (ВЕНЕРОИДНИ МИДИ)

Tridacnidae (Тридакнови)

Hippopus hippopus

Диви

Всички

Нова Каледония, Тонга, Вануату, Виетнам

б)

Tridacna crocea

Диви

Всички

Фиджи, Тонга, Вануату, Виетнам

б)

Tridacna derasa

Диви

Всички

Фиджи, Нова Каледония, Филипини, Палау, Тонга, Вануату, Виетнам

б)

Tridacna gigas

Диви

Всички

Фиджи, Маршалови острови, Микронезия, Палау, Папуа-Нова Гвинея, Соломонови острови, Тонга, Вануату, Виетнам

б)

Tridacna maxima

Диви

Всички

Микронезия, Фиджи, Маршалови острови, Мозамбик, Нова Каледония, Тонга, Вануату, Виетнам

б)

Tridacna rosewateri

Диви

Всички

Мозамбик

б)

Tridacna squamosa

Диви

Всички

Фиджи, Мозамбик, Нова Каледония, Тонга, Вануату, Виетнам

б)

Tridacna tevoroa

Диви

Всички

Тонга

б)

GASTROPODA

MESOGASTROPODA (ГРЕБЕНЕСТОХРИЛИ КОРЕМОНОГИ)

Strombidae (Тропически раковини)

Strombus gigas

Диви

Всички

Гренада, Хаити

б)

CNIDARIA (МЕШЕСТИ)

ANTHOZOA (КОРАЛИ)

HELIOPORACEA (СЛЪНЧЕВИ КОРАЛИ)

Helioporidae (Сини корали)

Heliopora coerulea

Диви

Всички

Соломонови острови

б)

SCLERACTINIA (МАДРЕПОРОВИ КОРАЛИ)

Agariciidae

Agaricia agaricites

Диви

Всички

Хаити

б)

Caryophylliidae

Catalaphyllia jardinei

Диви

Всички с 3изключение на екземпляри от морски ферми върху изкуствен субстрат

Индонезия

б)

Catalaphyllia jardinei

Диви

Всички

Соломонови острови

б)

Euphyllia cristata

Диви

Всички с изключение на екземпляри от морски ферми върху изкуствен субстрат

Индонезия

б)

Euphyllia divisa

Диви

Всички с изключение на екземпляри от морски ферми върху изкуствен субстрат

Индонезия

б)

Euphyllia fimbriata

Диви

Всички с изключение на екземпляри от морски ферми върху изкуствен субстрат

Индонезия

б)

Plerogyra spp. (Мехурчести корали)

Диви

Всички с изключение на екземпляри от морски ферми върху изкуствен субстрат

Индонезия

б)

Faviidae

Favites halicora

Диви

Всички

Тонга

б)

Platygyra sinensis

Диви

Всички

Тонга

б)

Merulinidae

Hydnophora microconos

Диви

Всички с изключение на екземпляри от морски ферми върху изкуствен субстрат

Индонезия

б)

Mussidae

Acanthastrea hemprichii

Диви

Всички

Тонга

б)

Blastomussa spp.

Диви

Всички с изключение на екземпляри от морски ферми върху изкуствен субстрат

Индонезия

б)

Cynarina lacrymalis

Диви

Всички с изключение на екземпляри от морски ферми върху изкуствен субстрат

Индонезия

б)

Scolymia vitiensis

Диви

Всички

Тонга

б)

Scolymia vitiensis

Диви

Всички с изключение на екземпляри от морски ферми върху изкуствен субстрат

Индонезия

б)

Pocilloporidae

Seriatopora stellata

Диви

Всички

Индонезия

б)

Trachyphylliidae

Trachyphyllia geoffroyi

Диви

Всички

Фиджи

б)

Trachyphyllia geoffroyi

Диви

Всички с изключение на екземпляри от морски ферми върху изкуствен субстрат

Индонезия

б)

FLORA (ФЛОРА)

Amaryllidaceae (Кокичеви)

Galanthus nivalis (Обикновено кокиче)

Диви

Всички

Босна и Херцеговина, Швейцария, Украйна

б)

Apocynaceae (Зимзеленови)

Pachypodium inopinatum

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Pachypodium rosulatum

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Pachypodium sofiense

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Cycadaceae (Цикасови)

Cycadaceae spp.

Диви

Всички

Мадагаскар, Мозамбик, Виетнам

б)

Euphorbiaceae (Млечкови)

Euphorbia ankarensis

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia banae

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia berorohae

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia bongolavensis

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia bulbispina

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia duranii

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia fianarantsoae

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia guillauminiana

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia iharanae

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia kondoi

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia labatii

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia lophogona

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia millotii

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia neohumbertii

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia pachypodioides

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia razafindratsirae

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia suzannae-marnierae

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Euphorbia waringiae

Диви

Всички

Мадагаскар

б)

Orchidaceae (Салепови)

Anacamptis pyramidalis

Диви

Всички

Швейцария, Турция

б)

Barlia robertiana

Диви

Всички

Турция

б)

Cephalanthera rubra

Диви

Всички

Норвегия

б)

Cypripedium japonicum

Диви

Всички

Китай, Северна Корея, Япония, Южна Корея

б)

Cypripedium macranthos

Диви

Всички

Южна Корея, Русия

б)

Cypripedium margaritaceum

Диви

Всички

Китай

б)

Cypripedium micranthum

Диви

Всички

Китай

б)

Dactylorhiza latifolia

Диви

Всички

Норвегия

б)

Dactylorhiza romana

Диви

Всички

Турция

б)

Dactylorhiza russowii

Диви

Всички

Норвегия

б)

Dactylorhiza traunsteineri

Диви

Всички

Лихтенщайн

б)

Dendrobium bellatulum

Диви

Всички

Виетнам

б)

Dendrobium nobile

Диви

Всички

Лаос

б)

Dendrobium wardianum

Диви

Всички

Виетнам

б)

Himantoglossum hircinum

Диви

Всички

Швейцария

б)

Nigritella nigra

Диви

Всички

Норвегия

б)

Ophrys holoserica

Диви

Всички

Турция

б)

Ophrys insectifera

Диви

Всички

Лихтенщайн, Норвегия

б)

Ophrys pallida

Диви

Всички

Алжир

б)

Ophrys sphegodes

Диви

Всички

Швейцария

б)

Ophrys tenthredinifera

Диви

Всички

Турция

б)

Ophrys umbilicata

Диви

Всички

Турция

б)

Orchis coriophora

Диви

Всички

Русия, Швейцария

б)

Orchis italica

Диви

Всички

Турция

б)

Orchis laxiflora

Диви

Всички

Швейцария

б)

Orchis mascula

Диви/Отглеждани във ферма

Всички

Албания

б)

Orchis morio

Диви

Всички

Турция

б)

Orchis pallens

Диви

Всички

Русия

б)

Orchis provincialis

Диви

Всички

Швейцария

б)

Orchis punctulata

Диви

Всички

Турция

б)

Orchis purpurea

Диви

Всички

Швейцария, Турция

б)

Orchis simia

Диви

Всички

Босна и Херцеговина, Хърватия, Бивша югославска република Македония, Швейцария, Турция

б)

Orchis tridentata

Диви

Всички

Турция

б)

Orchis ustulata

Диви

Всички

Русия

б)

Phalaenopsis parishii

Диви

Всички

Виетнам

б)

Serapias cordigera

Диви

Всички

Турция

б)

Serapias parviflora

Диви

Всички

Турция

б)

Serapias vomeracea

Диви

Всички

Швейцария, Турция

б)

Spiranthes spiralis

Диви

Всички

Лихтенщайн, Швейцария

б)

Primulaceae (Игликови)

Cyclamen intaminatum

Диви

Всички

Турция

б)

Cyclamen mirabile

Диви

Всички

Турция

б)

Cyclamen pseudibericum

Диви

Всички

Турция

б)

Cyclamen trochopteranthum

Диви

Всички

Турция

б)

Stangeriaceae

Stangeriaceae spp.

Диви

Всички

Мадагаскар, Мозамбик, Виетнам

б)

Zamiaceae

Zamiaceae spp.

Диви

Всички

Мадагаскар, Мозамбик, Виетнам

б)


(1)  Животни, родени в плен, но за които не са изпълнени критериите на глава ХIII на Регламент 865/2006, както и части и производни продукти от тях.


18.8.2011   

BG

Официален вестник на Европейския съюз

L 211/33


РЕГЛАМЕНТ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ (ЕС) № 829/2011 НА КОМИСИЯТА

от 17 август 2011 година

за определяне на фиксирани стойности при внос за определяне на входната цена на някои плодове и зеленчуци

ЕВРОПЕЙСКАТА КОМИСИЯ,

като взе предвид Договора за функционирането на Европейския съюз,

като взе предвид Регламент (ЕО) № 1234/2007 на Съвета от 22 октомври 2007 г. за установяване на обща организация на селскостопанските пазари и относно специфични разпоредби за някои земеделски продукти („Общ регламент за ООП“) (1),

като взе предвид Регламент за изпълнение (ЕС) № 543/2011 на Комисията от 7 юни 2011 г. за определяне на подробни правила за прилагането на Регламент (ЕО) № 1234/2007 на Съвета по отношение на секторите на плодовете и зеленчуците и на преработените плодове и зеленчуци (2), и по-специално член 136, параграф 1 от него,

като има предвид, че:

в изпълнение на резултатите от Уругвайския кръг от многостранни търговски преговори Регламент за изпълнение (ЕС) № 543/2011 посочва критериите за определяне от страна на Комисията на фиксирани стойности при внос от трети страни за продуктите и периодите, посочени в приложение XVI, част A към същия регламент,

ПРИЕ НАСТОЯЩИЯ РЕГЛАМЕНТ:

Член 1

Фиксираните стойности при внос, посочени в член 136 от Регламент за изпълнение (ЕС) № 543/2011, са определени в приложението към настоящия регламент.

Член 2

Настоящият регламент влиза в сила на 18 август 2011 година.

Настоящият регламент е задължителен в своята цялост и се прилага пряко във всички държави-членки.

Съставено в Брюксел на 17 август 2011 година.

За Комисията, от името на председателя,

José Manuel SILVA RODRÍGUEZ

Генерален директор на Генерална дирекция „Земеделие и развитие на селските райони“


(1)  ОВ L 299, 16.11.2007 г., стр. 1.

(2)  ОВ L 157, 15.6.2011 г., стр. 1.


ПРИЛОЖЕНИЕ

Фиксирани стойности при внос за определяне на входната цена на някои плодове и зеленчуци

(EUR/100 kg)

Код по КН

Кодове на трети страни (1)

Фиксирана вносна стойност

0702 00 00

AR

38,5

ZZ

38,5

0709 90 70

TR

133,0

ZZ

133,0

0805 50 10

AR

67,3

BR

45,3

CL

75,4

TR

64,0

UY

61,5

ZA

77,7

ZZ

65,2

0806 10 10

EG

67,9

TR

155,3

ZZ

111,6

0808 10 80

AR

77,5

BR

58,3

CA

98,2

CL

103,2

CN

67,9

NZ

101,1

US

161,4

ZA

100,7

ZZ

96,0

0808 20 50

AR

161,3

CL

81,6

CN

49,3

NZ

115,4

ZA

117,2

ZZ

105,0

0809 30

TR

128,5

ZZ

128,5

0809 40 05

BA

48,4

ZZ

48,4


(1)  Номенклатура на страните, определена с Регламент (ЕО) № 1833/2006 на Комисията (ОВ L 354, 14.12.2006 г., стр. 19). Код „ZZ“ означава „друг произход“.