Брюксел, 30.11.2016

COM(2016) 778 final

2016/0384(COD)

Предложение за

РЕГЛАМЕНТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА

за изменение на Регламент (ЕС) № 1303/2013 по отношение на специфичните мерки за предоставяне на допълнителна помощ на държавите членки, засегнати от природни бедствия


ОБЯСНИТЕЛЕН МЕМОРАНДУМ

1.КОНТЕКСТ НА ПРЕДЛОЖЕНИЕТО

Основания и цели на предложението

Неотдавнашните земетресения в Италия имаха пагубен ефект върху хората, които живеят в региона. Ще са необходими широкомащабни възстановителни работи, по-специално за възстановяване на културното наследство на засегнатите области. Европа трябва да бъде в състояние бързо да предоставя допълнителна ефективна подкрепа от Европейския фонд за регионално развитие (ЕФРР) на държавите членки и регионите, пострадали от големи или регионални природни бедствия, като допълва средствата, налични в рамките на фонд „Солидарност“ на Европейския съюз.

С цел да се предостави допълнителна помощ на държавите членки, засегнати от природни бедствия, Комисията предлага да се въведе възможността за отделна приоритетна ос за възстановителни операции, подпомагани от ЕФРР, в рамките на оперативна програма. Като се има предвид потенциалната тежест на въздействието на подобни природни бедствия, се предлага да се предостави възможност за финансиране на тези операции изцяло от ЕФРР, без да е необходимо национално съфинансиране. Предлага се по тази приоритетна ос да бъдат финансирани операциите, свързани с възстановителни дейности в отговор на голямо или регионално природно бедствие съгласно определението в Регламент (ЕО) № 2012/2002 на Съвета за създаване на фонд „Солидарност“ на Европейския съюз.

Освен това са предложени специфични разпоредби за началната дата на допустимост на разходите, за да се гарантира, че разходите са допустими за възстановяване от датата на бедствието.

Съгласуваност със съществуващите разпоредби в тази област на политиката

Предложението е съгласувано с общата правна уредба на европейските структурни и инвестиционни фондове (ЕСИ фондове) и е ограничено до целенасочено изменение на Регламент (ЕС) № 1303/2013. Предложението допълва типа подкрепа, предвидена в Регламент (ЕО) № 2012/2002 на Съвета за създаване на фонд „Солидарност“ на Европейския съюз.

Съгласуваност с другите политики на Съюза

Предложението се ограничава до целенасочено изменение на Регламент (ЕС) № 1303/2013 и поддържа съгласуваността с други политики на Съюза.

2.ПРАВНО ОСНОВАНИЕ, СУБСИДИАРНОСТ И ПРОПОРЦИОНАЛНОСТ

Правно основание

Предлага се да се въведе допълнителен параграф в член 120 от Регламент (ЕС) № 1303/2013, с който да се предвиди създаването на отделна приоритетна ос със ставка на съфинансирането, достигаща до 100 %, за да се подкрепят в съответствие с инвестиционните приоритети на ЕФРР избраните от управляващите органи операции в отговор на големи или регионални бедствия съгласно определението в Регламент (ЕО) № 2012/2002 на Съвета за създаване на фонд „Солидарност“ на Европейския съюз.

Субсидиарност (при неизключителна компетентност)

Предложението за предоставяне на допълнителна помощ на държавите членки, засегнати от природни бедствия, чрез въвеждане на възможност за финансиране на възстановителните работи от ЕФРР със ставка на съфинансирането от бюджета на ЕС, достигаща до 100 %, изисква изменение на Регламент (ЕС) № 1303/2013. Същият резултат не може да бъде постигнат чрез действия на национално равнище.

Пропорционалност

Предложението представлява ограничена и целенасочена промяна, която не надхвърля необходимото за постигане на целта за предоставяне на допълнителна помощ на държавите членки, засегнати от природни бедствия.

3.РЕЗУЛТАТИ ОТ ПОСЛЕДВАЩИТЕ ОЦЕНКИ, КОНСУЛТАЦИИ СЪС ЗАИНТЕРЕСОВАНИТЕ СТРАНИ И ОЦЕНКИ НА ВЪЗДЕЙСТВИЕТО

••Последващи оценки/проверки за пригодност на действащото законодателство

Н.П.

••Консултации със заинтересованите страни

Н.П.

••Събиране и използване на експертни становища

Н.П.

••Оценка на въздействието

При изготвянето на предложението за Регламент (ЕС) № 1303/2013 бе извършена оценка на въздействието. Тази ограничена и целенасочена промяна не изисква отделна оценка на въздействието.

Пригодност и опростяване на законодателството

Н.П.

••    Основни права

Н.П.

4.ОТРАЖЕНИЕ ВЪРХУ БЮДЖЕТА

Предложеното изменение не предполага промени в годишните тавани за поети задължения и плащания по многогодишната финансова рамка съгласно приложение I към Регламент (ЕС) № 1311/2013.

То остава в рамките на първоначалния общ размер на разпределените средства за периода 2014—2020 г. и следователно няма да има отражение върху бюджета. Увеличената ставка на съфинансиране, достигаща до 100 %, ще доведе до частично засилено финансиране в началния етап, последвано от по-слабо финансиране на по-късен етап, като целият пакет остава непроменен.

5.ДРУГИ ЕЛЕМЕНТИ

Планове за изпълнение и уредба за мониторинг, оценка и докладване

По отношение на изпълнението на мярката ще бъдат извършвани мониторинг и докладване в рамките на общите механизми за докладване, установени в Регламент (ЕС) № 1303/2013.

Обяснителни документи (за директивите)

Н.П.

Подробно разяснение на конкретни разпоредби на предложението

С цел да се предостави допълнителна помощ на държавите членки, засегнати от природни бедствия, за ЕФРР се предлага възможността за въвеждане на отделна приоритетна ос със ставка на съфинансирането, достигаща до 100 %, в рамките на оперативна програма. По тази отделна приоритетна ос могат да бъдат съфинансирани операциите, свързани с възстановителните дейности в отговор на голямо или регионално природно бедствие съгласно определението в Регламент (ЕО) № 2012/2002 на Съвета за създаване на фонд „Солидарност“ на Европейския съюз.

За операции по тази отделна приоритетна ос се предлага дерогация от правилото относно началната дата на допустимост на разходите в резултат на изменение на програма. Това би гарантирало, че след изменение на програмата, разходите, направени след датата на бедствието, могат да бъдат декларирани за възстановяване.

Също така бе включена разпоредба, която да обхваща случая на декларирани разходи за мерки, предприети от органите на държавите членки веднага след настъпването на бедствието и преди изменението на оперативната програма, които са възстановени в съответствие с действащата ставка на съфинансиране. В този случай по-високата ставка на съфинансиране би била прилагана чрез необходимите корекции на следващото заявление за плащане и, когато е уместно, на следващите отчети, след като програмата е бил изменена така, че да включва отделната приоритетна ос.

2016/0384 (COD)

Предложение за

РЕГЛАМЕНТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА

за изменение на Регламент (ЕС) № 1303/2013 по отношение на специфичните мерки за предоставяне на допълнителна помощ на държавите членки, засегнати от природни бедствия

ЕВРОПЕЙСКИЯТ ПАРЛАМЕНТ И СЪВЕТЪТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ,

като взеха предвид Договора за функционирането на Европейския съюз, и по-специално член 177 от него,

като взеха предвид предложението на Европейската комисия,

след предаване на проекта на законодателния акт на националните парламенти,

след консултация с Европейския икономически и социален комитет 1 ,

след консултация с Комитета на регионите 2 ,

в съответствие с обикновената законодателна процедура,

като имат предвид, че:

(1)С цел да се предостави допълнителна помощ на държавите членки, засегнати от природни бедствия, следва да се предвиди възможност за въвеждане в рамките на оперативна програма на отделна приоритетна ос със ставка на съфинансирането, достигаща до 100 %, в съответствие с инвестиционните приоритети на Европейския фонд за регионално развитие („ЕФРР“), определени в Регламент (ЕС) № 1301/2013 на Европейския парламент и на Съвета 3 .

(2)Операциите, които могат да бъдат финансирани по тази отделна приоритетна ос, са свързани с възстановителните дейности в отговор на голямо или регионално природно бедствие съгласно определението в Регламент (ЕО) № 2012/2002 на Съвета за създаване на фонд „Солидарност“ на Европейския съюз 4 .

(3)За операции, обхванати от отделната приоритетна ос за природни бедствия, следва да бъде въведена дерогация от общите правила относно началната дата на допустимост на разходите във връзка с разходи, станали допустими в резултат на изменение на програма, за да се гарантира възможността за съфинансиране на мерки, предприети от органите на държавата членка веднага след настъпването на бедствието и преди изменението на съответната оперативна програма.

(4)С цел да се осигури допустимост на разходите, направени и платени, считано от датата на настъпване на природното бедствие, дори ако това е станало преди влизането в сила на настоящия регламент, съответната разпоредба относно началната дата на допустимост на разходите на бенефициерите следва да има обратно действие.

(5)Поради това Регламент (ЕС) № 1303/2013 следва да бъде съответно изменен,

ПРИЕХА НАСТОЯЩИЯ РЕГЛАМЕНТ:

Член 1

В член 120 от Регламент (ЕС) № 1303/2013 се добавя следният параграф:

„8. Може да бъде въведена отделна приоритетна ос със ставка на съфинансирането, достигаща до 100 %, в рамките на оперативна програма в подкрепа на операции, които отговарят на следните условия:

а) операциите са избрани от управляващите органи в отговор на голямо или регионално природно бедствие съгласно определението в Регламент (ЕО) № 2012/2002 на Съвета;

б) операциите са насочени към възстановителни дейности в отговор на природни бедствия; както и

в) операциите получават подкрепа в съответствие с инвестиционен приоритет на ЕФРР.

Чрез дерогация от член 65, параграф 9 разходите за операции по тази приоритетна ос се считат за допустими от датата на настъпване на природното бедствие.

Когато разходите, свързани с операциите, посочени в първата алинея, са били включени в заявление за плащане, подадено до Комисията преди въвеждането на отделна приоритетна ос, държавата членка извършва необходимите корекции на следващото заявление за плащане и, когато е уместно, на следващите отчети, представени след приемането на изменението на програмата.“  

Член 2

Влизане в сила и прилагане

Настоящият регламент влиза в сила на двадесетия ден след деня на публикуването му в Официален вестник на Европейския съюз.

Член 1 се прилага от 1 януари 2014 г.

Съставено в Брюксел на година.

За Европейския парламент    За Съвета

Председател    Председател

ЗАКОНОДАТЕЛНА ФИНАНСОВА ОБОСНОВКА

1.НАИМЕНОВАНИЕ НА ПРЕДЛОЖЕНИЕТО:

Предложение за Регламент на Европейския парламент и на Съвета за изменение на Регламент (ЕС) № 1303/2013 на Европейския парламент и на Съвета по отношение на специфичните мерки за предоставяне на допълнителна помощ на държавите членки, засегнати от природни бедствия.

2.РАМКА УД/БД (УПРАВЛЕНИЕ ПО ДЕЙНОСТИ/БЮДЖЕТ ПО ДЕЙНОСТИ)

Съответна(и) област(и) на политика и свързана(и) с нея(тях) дейност(и):

Регионална политика; дейност от БД 13.03

3.БЮДЖЕТНИ РЕДОВЕ

3.1.Бюджетни редове (оперативни редове и свързаните с тях редове за техническа и административна помощ (предишни редове BA):

Новопредложените действия ще бъдат осъществени въз основата на следните бюджетни редове:

13.036000 По-слабо развити региони (ЕФРР)

13.036100 Региони в преход (ЕФРР)

13.036200 По-силно развити региони (ЕФРР)

13.036300 Допълнителни средства за най-отдалечените и слабо населените региони (ЕФРР)

13.036401 Европейско териториално сътрудничество (ЕФРР)

3.2.Срок на действието и на отражението върху финансовите средства:

Предложението остава в рамките на общия размер на разпределените средства за периода 2014—2020 г. и следователно няма да има отражение върху бюджета. Увеличената ставка на съфинансиране, достигаща до 100 %, ще доведе до частично засилено финансиране в началния етап, последвано от по-слабо финансиране на по-късен етап, като целият пакет остава непроменен. Приема се, че въздействието на това засилено финансиране в началния етап ще бъде за период от три години (2017—2019 г.).



3.3.    Бюджетни характеристики:

Бюджетен ред

Вид разход

Нов

Участие на ЕАСТ

Участие на държавите кандидатки

Функция във финансовата перспектива

13.036000

Незадължителен

Многогод.

НЕ

НЕ

НЕ

13.036100

Незадължителен

Многогод.

НЕ

НЕ

НЕ

13.036200

Незадължителен

Многогод.

НЕ

НЕ

НЕ

13.036300

Незадължителен

Многогод.

НЕ

НЕ

НЕ

13.036401

Незадължителен

Многогод.

НЕ

НЕ

НЕ

4.ОБОБЩЕНИЕ НА РЕСУРСИТЕ

4.1.Финансови ресурси

4.1.1.Обобщение на бюджетните кредити за поети задължения (БКПЗ) и бюджетните кредити за плащания (БКП)

Таблиците по-долу показват очакваното въздействие на предложените мерки в периода между 2017 и 2019 г. Тъй като не се предлагат нови финансови ресурси за бюджетните кредити за поети задължения, в таблиците не са въведени цифри, а e посочено „н.п.“ (не се прилага). Поради това настоящото предложение е в съответствие с многогодишната финансова рамка за периода 2014—2020 г.

По отношение на плащанията предложението би довело до възстановяването на по-големи суми за съответните държави членки. Въз основа на общата стойност на щетите от природни бедствия за случаи, одобрени за подпомагане от фонд „Солидарност“, считано от 2014 г., и при средна ставка на допълнително съфинансиране от 25 %, въздействието в допълнителни плащания може да се изчисли на около 1,6 млрд. EUR за периода 2017—2019 г.

Настоящото предложение може да доведе до по-интензивно използване на бюджетни кредити за плащания за съответните програми, което би било компенсирано до приключването на програмата, като следователно предложението няма да има отражение върху бюджета. Общият размер на бюджетните кредити за плащания за целия програмен период остава непроменен.

Въз основа на настоящите прогнози за плащанията през 2017 г. за функция 1б, представени от държавите членки, се счита, че това въздействие може да бъде покрито в рамките на общия бюджет, одобрен за 2017 г. То ще трябва да бъде взето предвид при изготвянето на бюджетите за 2018 г. и 2019 г. в рамките на разпоредбите на многогодишната финансова рамка (МФР).

млн. евро (до 3-ия знак след десетичната запетая)

Вид разход

Раздел №

Година n

n + 1

n + 2

n + 3

n + 4

n + 5 и следващите

Общо

Оперативни разходи 5  

Бюджетни кредити за поети задължения (БКПЗ)

8.1

а

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Бюджетни кредити за плащания (БКП)

б

н.п.

+548

+548

+548

н.п.

-1644

0.

Административни разходи, включени в референтната сума 6

Техническа и административна помощ (ЕБК)

8.2.4

в

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

ОБЩО РЕФЕРЕНТНА СУМА

Бюджетни кредити за поети задължения

а+в

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Бюджетни кредити за плащания

б+в

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

0,000

Административни разходи, които не са включени в референтната сума 7

Човешки ресурси и свързаните с тях разходи (ЕБК)

8.2.5

г

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Административни разходи, без тези за човешки ресурси и свързаните с тях разходи, невключени в референтната сума (ЕБК)

8.2.6

д

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Общо индикативна стойност на интервенцията

ОБЩО БКПЗ, включително разходи за човешки ресурси

a+в+г+д

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

ОБЩО БКП, включително разходи за човешки ресурси

б+в+г+д

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Подробности за съфинансирането

млн. евро (до 3-ия знак след десетичната запетая)

Съфинансиращ орган

Година n

n + 1

n + 2

n + 3

n + 4

n + 5 и следващите

Общо

……………………

е

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

ОБЩО БКПЗ, включително съфинансиране

а+в+г+д+е

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

4.1.2.Съвместимост с финансовото планиране

Предложението е съвместимо със съществуващото финансово планиране.

◻Предложението налага препрограмиране на съответната функция във финансовата перспектива.

Предложението може да изисква прилагането на разпоредби от Междуинституционалното споразумение 8 (т.е. инструмент за гъвкавост или преразглеждане на финансовата перспектива).

4.1.3.Финансово отражение върху приходите

⌧Предложението няма финансово отражение върху приходите.

◻Предложението има финансово отражение – отражението върху приходите е следното:

в млн. евро (до първия знак след десетичната запетая)

Преди
действието

[година n-1]

Положение след действието

Бюджетен ред

Приходи

[Година n]

[n+1]

[n+2]

[n+3]

[n+4]

[n+5] 9

а) Абсолютна стойност на приходите

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

б) Промяна в приходите

Δ

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

(Да се посочи всеки засегнат бюджетен ред, като се добави съответният необходим брой редове в таблицата, ако е налице въздействие върху повече от един бюджетен ред)

4.2.Човешки ресурси (еквивалент на пълно работно време) (включително длъжностни лица, временно наети лица и външен персонал) — вж. подробната информация в точка 8.2.1.

Годишни изисквания

Година n

n + 1

n + 2

n + 3

n + 4

n + 5 и следващите

Общо човешки ресурси

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

5.ХАРАКТЕРИСТИКИ И ЦЕЛИ

5.1.Нужда, която трябва да се посрещне в краткосрочен или дългосрочен план

Неотдавнашните земетресения в Италия имаха пагубен ефект върху хората, които живеят в региона. Ще са необходими широкомащабни възстановителни работи, по-специално за възстановяване на културното наследство. Европа трябва да бъде в състояние бързо да предоставя допълнителна ефективна подкрепа от Европейския фонд за регионално развитие (ЕФРР) на държавите членки, пострадали от големи или регионални природни бедствия, като допълва средствата, налични в рамките на фонд „Солидарност“ на Европейския съюз.

5.2.Добавена стойност от участието на Съюза, съвместимост на предложението с други финансови инструменти и възможно полезно взаимодействие

Предложението ще позволи да продължи изпълнението на програмите, което ще влее пари в икономиката, като същевременно ще спомогне за намаляване на натиска върху публичните разходи на държавите членки, засегнати от природни бедствия.

5.3.Цели, очаквани резултати и свързани с тях показатели на предложението в контекста на управлението по дейности (УД)

Целта е да се предостави допълнителна подкрепа на държавите членки, засегнати от природни бедствия, като се допълнят средствата, предоставени в рамките на фонд „Солидарност“ на Европейския съюз.

5.4.Метод на изпълнение (индикативен)

Посочете по-долу метода/методите за изпълнение на действието.

С държавите членки

6.МОНИТОРИНГ И ОЦЕНКА

6.1.Система за мониторинг

Не е необходима, тъй като попада в обхвата на установения мониторинг на европейските структурни и инвестиционни фондове.

6.2.Оценка

6.2.1.Предварителна оценка

Н.П.

6.2.2.Мерки, взети след междинна/последваща оценка (изводи въз основа на подобен опит в миналото)

Н.П.

6.2.3.Условия и честота на бъдещи оценки

Н.П.

7.МЕРКИ ЗА БОРБА С ИЗМАМИТЕ

Н.П.

8.ПОДРОБНОСТИ ЗА РЕСУРСИТЕ

8.1.Цели на предложението, изразени като финансов разход

Бюджетни кредити за поети задължения в милиони ЕUR (до 3 знака след десетичната запетая)

(Посочете наименованията на целите, дейностите и резултатите)

Вид резултат

Среден разход

Година n

Година n+1

Година n+2

Година n+3

Година n+4

Година n + 5 и следващите

ОБЩО

Брой резултати

Общо разходи

Брой резултати

Общо разходи

Брой резултати

Общо разходи

Брой резултати

Общо разходи

Брой резултати

Общо разходи

Брой резултати

Общо разходи

Брой резултати

Общо разходи

ОПЕРАТИВНА ЦЕЛ № 1 Устойчивост на изпълнението на оперативните програми

0,000

0,000

0,000

ОБЩО РАЗХОДИ

0,000

0,000

0,000

8.2.Административни разходи

8.2.1.Брой и вид човешки ресурси

Видове длъжности

Персонал, който трябва да бъде назначен за управление на дейността, като се използват налични и/или допълнителни ресурси (брой длъжности/еквивалент на пълно работно време)

Година n

Година n+1

Година n+2

Година n+3

Година n+4

Година n+5

Длъжностни лица или временно наети лица (XX 01 01)

A*/AD

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

B*, C*/AST

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Персонал, финансиран по статия XX 01 02

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Друг персонал, финансиран по статия XX 01 04/05

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

ОБЩО

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

8.2.2.Описание на задачите, произтичащи от действието

Н.П.

8.2.3.Източници на човешки ресурси (законово установени)

(Когато са дадени повече източници, да се посочи броят на длъжностите, свързани с всеки от тях).

◻Длъжности, понастоящем разпределени за управлението на програмата, които трябва да бъдат заменени или чийто срок трябва да се удължи

◻Длъжности, предварително разпределени в рамките на Годишната политическа стратегия (ГПС)/Предварителния проектобюджет (ППБ) за година n

◻Длъжности, които трябва да бъдат поискани в рамките на следващата процедура за ГПС/ППБ

◻Длъжности, които трябва да бъдат преразпределени, като се използват съществуващите ресурси в управляващата служба (вътрешно преназначаване)

◻Длъжности, необходими за година n, но непредвидени в ГПС/ППБ за съответната година

8.2.4.Други административни разходи, включени в референтната сума (XX 01 04/05 – Разходи за административно управление)

млн. евро (до 3-ия знак след десетичната запетая)

Бюджетен ред

(№ и наименование)

Година n

Година n+1

Година n+2

Година n+3

Година n+4

Година n+5

и следващите

ОБЩО

1    Техническа и административна помощ (включително съответните разходи за персонал)

Изпълнителни агенции

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Друга техническа и административна помощ

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

- intra muros 

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

- extra muros

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Общо техническа и административна помощ

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

8.2.5.Разходи за човешки ресурси и свързаните с тях разходи, които не са включени в референтната сума

млн. евро (до 3-ия знак след десетичната запетая)

Вид човешки ресурси

Година n

Година n+1

Година n+2

Година n+3

Година n+4

Година n+5

и следващите

Длъжностни лица и временно наети лица (ХХ 01 01)

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Персонал, финансиран по статия XX 01 02 (помощен персонал, външни национални експерти, договорно нает персонал и др.)

(посочете бюджетния ред)

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Общо разходи за човешки ресурси и свързаните с тях разходи (които НЕ са включени в референтната сума)

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Изчисление — Длъжностни лица и временно наети лица

8.2.6.Други административни разходи, които не са включени в референтната сума

млн. евро (до 3-ия знак след десетичната запетая)

Година n

Година n+1

Година n+2

Година n+3

Година n+4

Година n+5

и следващите

ОБЩО

XX 01 02 11 01 — Командировки

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

XX 01 02 11 02 — Заседания и конференции

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

XX 01 02 11 03 — Комитети

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

XX 01 02 11 04 — Проучвания и консултации

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

XX 01 02 11 05 — Информационни системи

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

2    Общо други разходи за управление (XX 01 02 11)

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

3    Други разходи от административен характер (уточнете, като посочите и бюджетния ред)

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Общо административни разходи, без тези за човешки ресурси и свързаните с тях разходи (които НЕ са включени в референтната сума)

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

н.п.

Изчисление — Други административни разходи, които не са включени в референтната сума

(1) ОВ C , , стр. .
(2) ОВ C , , стр. .
(3) Регламент (ЕС) № 1301/2013 на Европейския парламент и на Съвета от 17 декември 2013 г. относно Европейския фонд за регионално развитие и специални разпоредби по отношение на целта „Инвестиции за растеж и работни места“, и за отмяна на Регламент (ЕО) № 1080/2006 ( ОВ L 347, 20.12.2013 г., стр. 289).
(4) Регламент (ЕО) № 2012/2002 на Съвета от 11 ноември 2002 г. за създаване на фонд „Солидарност“ на Европейския съюз (ОВ L 311, 14.11.2002 г., стр. 3).
(5) Разходи, които не спадат към глава xx 01 от съответния дял xx.
(6) Разходи по статия xx 01 04 от дял xx.
(7) Разходи по глава xx 01, различни от тези по статия xx 01 04 или статия xx 01 05.
(8) Вж. точки 19 и 24 от Междуинституционалното споразумение.
(9) При необходимост следва да се добавят допълнителни колони, т.е. ако срокът на действието надвишава 6 години.