|
11.6.2018 |
BG |
Официален вестник на Европейския съюз |
C 199/20 |
Предварително уведомление за концентрация
(Дело M.8855 — Otary/Eneco/Electrabel/JV)
(текст от значение за ЕИП)
(2018/C 199/10)
1.
На 1 юни 2018 г. Комисията получи уведомление за планирана концентрация в съответствие с член 4 от Регламент (ЕО) № 139/2004 на Съвета (1).Настоящото уведомление засяга следните предприятия:
|
— |
предприятие Otary RS NV („Otary“, Белгия), под контрола на предприятия Dredging Environmental & Marine Engineering NV, Green Offshore NV, Elicio NV, SRIWE Environnement SA, Z-Kracht NV, Aspiravi Offshore II NV, Socofe SA и Power@Sea NV, |
|
— |
предприятие Eneco Wind Belgium NV, принадлежащо към групата Eneco Groep („Eneco“, Нидерландия), |
|
— |
предприятие Electrabel NV, принадлежащо към групата Engie group („Engie“, Франция), |
|
— |
предприятие SeaMade NV („SeaMade“, Белгия). |
Предприятие Otary, предприятие Eneco и предприятие Engie придобиват по смисъла на член 3, параграф 1, буква б) и параграф 4 от Регламента за сливанията съвместен контрол над предприятие SeaMade.
Концентрацията се извършва посредством вноска на активи и покупка на дялове (акции) в дружество, представляващо съвместно предприятие.
2.
Търговските дейности на въпросните предприятия са:— за предприятие Otary: проектиране, изграждане и експлоатация на три белгийски проекта за вятърни инсталации, разположени в морето,
— за предприятие Eneco: производство на електроенергия от устойчиви ресурси, включително проектиране, изграждане и експлоатация на проекти за вятърни паркове, както и доставка на електроенергия и газ на частни и бизнес клиенти,
— за предприятие Engie: дейност на всички етапи на веригата за създаване на стойност на производството на електроенергия и природен газ, включително производство и доставка на електроенергия в региона на Бенелюкс чрез предприятие Electrabel, както и енергийни услуги,
— за предприятие SeaMade: производство и доставка на едро на електроенергия от ветроенергийните паркове Seastar и Mermaid, разположени в морето, които са в процес на разработване в Белгия.
3.
След предварително проучване Комисията констатира, че сделката, за която е уведомена, би могла да попадне в приложното поле на Регламента за сливанията. Въпреки това Комисията си запазва правото на окончателно решение по тази точка.
4.
Комисията приканва заинтересованите трети страни да представят евентуалните си забележки по планираната сделка.Забележките трябва да бъдат получени от Комисията не по-късно от 10 дни след датата на настоящата публикация. Моля, винаги посочвайте следния референтен номер:
M.8855 — Otary/Eneco/Electrabel/JV
Забележки могат да се изпращат до Комисията по факс, по електронна поща или по пощата. Моля, използвайте координатите за връзка по-долу:
|
Електронна поща: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu |
|
Факс +32 22964301 |
|
Пощенски адрес: |
|
European Commission |
|
Directorate-General for Competition |
|
Merger Registry |
|
1049 Bruxelles/Brussel |
|
BELGIQUE/BELGIË |
(1) ОВ L 24, 29.1.2004 г., стр. 1 („Регламент за сливанията“).