17.12.2016   

BG

Официален вестник на Европейския съюз

L 344/32


РЕГЛАМЕНТ (ЕС) 2016/2285 НА СЪВЕТА

от 12 декември 2016 година

за определяне на възможностите за риболов за 2017 г. и 2018 г. по отношение на някои дълбоководни рибни запаси за риболовните кораби на Съюза и за изменение на Регламент (ЕС) 2016/72 на Съвета

СЪВЕТЪТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ,

като взе предвид Договора за функционирането на Европейския съюз, и по-специално член 43, параграф 3 от него,

като взе предвид предложението на Европейската комисия,

като има предвид, че:

(1)

В член 43, параграф 3 от Договора се предвижда, че Съветът, по предложение на Комисията, приема мерки за определянето и разпределянето на възможностите за риболов.

(2)

Съгласно Регламент (ЕС) № 1380/2013 на Европейския парламент и на Съвета (1) се изисква приемането на мерки за опазване, като се вземат предвид наличните научни, технически и икономически становища, включително — когато е целесъобразно — докладите, изготвени от Научния, технически и икономически комитет по рибарство (НТИКР).

(3)

Задължение на Съвета е да приема мерки за определянето и разпределянето на възможностите за риболов, включително при необходимост на някои функционално свързани с тях условия. Възможностите за риболов следва да се разпределят между държавите членки по такъв начин, че да осигуряват на всяка от тях относителна стабилност на риболовните дейности за всеки запас или риболовна дейност, като се отчитат надлежно целите на общата политика в областта на рибарството, формулирани в Регламент (ЕС) № 1380/2013.

(4)

Възможностите за риболов на дълбоководните видове, определени в член 2, буква а) от Регламент (ЕО) № 2347/2002 (2) на Съвета, се установяват на всеки две години.

(5)

Общият допустим улов („ОДУ“) следва да се определя въз основа на наличните научни становища, като се вземат предвид биологичните и социално-икономическите аспекти и се гарантира справедливото третиране на различните сектори на рибарството, и като се отчитат становищата, изразени по време на консултацията със заинтересованите страни, и по-специално със съответните консултативни съвети.

(6)

Възможностите за риболов следва да са съобразени с международните споразумения и принципи, като например Споразумението на ООН от 1995 г. относно опазването и управлението на трансгранично преминаващите и далекомигриращите рибни запаси (3) и на подробните принципи на управление, изложени в Международните насоки за управление на дълбоководния риболов в открито море на Организацията на ООН за прехрана и земеделие от 2008 г., съгласно които регулаторът трябва да прояви допълнителна предпазливост, когато данните са несигурни, ненадеждни или неподходящи. Липсата на подходящи научни данни не следва да се използва като основание да се отлагат или да не се вземат мерки за опазване и управление.

(7)

Най-новите научни становища на Международния съвет за изследване на морето (ICES) и на НТИКР показват, че уловът на повечето дълбоководни запаси все още се извършва по неустойчив начин и че за да се осигури тяхната устойчивост е необходимо свързаните с тях възможности за риболов да бъдат допълнително намалени до появата на положителна тенденция в развитието на запасите.

(8)

Предвид становището на ICES, уместно е за ОДУ за северен пагел в северозападните води да се определи ОДУ само за прилова.

(9)

Значителните количества улов на северен пагел се приспадат от съответните зони на Комитета по риболова в централната източна част на Атлантическия океан (CECAF) и Генералната комисия по рибарство за Средиземно море (GFCM), граничещи с подзона IX на ICES. Според данни на ICES за тези съседни зони, обхватът на ОДУ е непълен и следва да остане ограничен в рамките на подзона IX на ICES. Независимо от това, с оглед на изготвянето на бъдещите управленски решения, следва да се предвидят разпоредби за докладване на данни за тези съседни райони.

(10)

ICES препоръчва да не се допуска улов на атлантически големоглав до 2020 г. В миналото беше определян ОДУ за атлантически големоглав (от 2010 г. тези равнища на ОДУ са определени на нула). Тъй като запасът от атлантически големоглав е изчерпан и не се възстановява, е целесъобразно да се въведе забрана за извършване на риболов по отношение на този вид, както и за неговото задържане на борда, трансбордиране и разтоварване. ICES отбелязва, че от 2010 г. насам в североизточната част на Атлантическия океан не е извършван целеви риболов на атлантически големоглав от страна на Съюза.

(11)

В съответствие със становището на ICES, проведени на борда ограничени наблюдения показват, че количествата дългоопашата риба са по-малко от 1 % от докладвания улов на гренадир. Въз основа на тези съображения ICES препоръчва да не се извършва целеви риболов на дългоопашата риба и приловът да се приспада от ОДУ за гренадир, така че да се сведе до минимум възможността за погрешно докладване на видовете. Както посочва ICES, налице са значителни разлики — повече от един порядък (над десет пъти), между относителните дялове на гренадир и на дългоопашата риба, декларирани в официалните разтоварвания, и наблюдавания улов и проведените научни изследвания в зоните, където се извършва понастоящем риболов на дългоопашата риба. Наличните данни за този вид са силно ограничени, а част от отчетените разтоварвания се считат от ICES за погрешно докладване на вида. В резултат на това не е възможно да се установят точна исторически данни за улова на дългоопашата риба. Следователно всеки прилов на дългоопашата риба следва да се ограничи до 1 % от квотата за гренадир на всяка държава членка и да се приспада от тази квота, в съответствие с научните становища.

(12)

ICES препоръчва целевият улов на дълбоководни акули да бъде определен на нула. При все това ICES информира още, че приложимите понастоящем стриктни ограничения за улова водят до погрешното докладване на неизбежен прилов на дълбоководни акули. По-специално целевият непромишлен дълбоководен риболов на афанопус с парагади води до неизбежния прилов на дълбоководни акули, които понастоящем се изхвърлят мъртви. С оглед на посочените факти и с цел събиране на научна информация относно дълбоководните акули следва за 2017 и 2018 г. да се въведе пробно ограничителна квота за прилова, като се разрешат ограничени количества за разтоварване на неизбежния прилов на дълбоководни акули при целеви непромишлен риболов на афанопус с парагади. Парагадата се счита за селективен риболовен уред при този вид риболов. Засегнатите държавите членки следва да разработят мерки за регионално управление на риболова на афанопус и да въведат специфични мерки за събиране на данни за дълбоководните акули, така че да се гарантира стриктно наблюдение на запасите. Определянето на квота на Съюза за прилов на дълбоководните акули във води на Съюза и международни води от подзони V, VI, VII, VIII и IX на ICES, във води на Съюза и международни води от подзона X на ICES и във води на Съюза от зони 34.1.1, 34.1.2 и 34.2 на CECAF не засяга принципа на относителната стабилност по отношение на дълбоководните акули в тези зони.

(13)

Съгласно Регламент (ЕО) № 847/96 на Съвета (4) следва да бъдат определени запасите, за които се прилагат различните посочени в него мерки. По отношение на запасите, за които няма научнообоснована оценка на възможностите за риболов конкретно за годината, за която ще се определя ОДУ, следва да се прилага предпазен ОДУ; в останалите случаи следва да се прилага аналитичен ОДУ. С оглед на становищата на ICES и НТИКР относно дълбоководните запаси, по отношение на тези от тях, за които няма научнообоснована оценка на съответните възможности за риболов следва да се прилага предпазен ОДУ.

(14)

В съответствие с член 3, параграф 1 от Регламент (ЕО) № 847/96 на 15 септември 2016 г. Португалия представи до Комисията искане за увеличен на 15 000 тона ОДУ на хамсия за 2016 г. в подзони IX и X на ICES и води на Съюза от CECAF 34.1.1. В становището си от 21 октомври 2016 г. ICES потвърди изключително доброто състояние на този запас от хамсия и факта, че улов от 15 000 тона през 2016 г. може да се счита за устойчив. Във връзка с това Регламент (ЕС) 2016/72 на Съвета (5) следва да бъде съответно изменен.

(15)

Възможностите за риболов на хамсия в подзони IX и X на ICES и във води на Съюза от CECAF 34.1.1, предвидени в Регламент (ЕС) 2016/72, се прилагат от 1 януари 2016 г. Изменението, предвидено в настоящия регламент, също следва да се прилага от тази дата. Това прилагане с обратно действие не засяга принципите за правна сигурност и оправдани правни очаквания, тъй като съответните възможности за риболов се увеличават в сравнение с определените в Регламент (ЕС) 2016/72.

(16)

С цел да се избегне прекъсване на риболовните дейности и за да се осигури поминъкът на рибарите от Съюза, настоящият регламент следва да се прилага от 1 януари 2017 г. От съображения за спешност настоящият регламент следва да влезе в сила веднага след публикуването му,

ПРИЕ НАСТОЯЩИЯ РЕГЛАМЕНТ:

Член 1

Предмет

С настоящия регламент се определят годишните възможности за риболов за 2017 г. и 2018 г. по отношение на рибните запаси от някои дълбоководни видове за риболовните кораби на Съюза във водите на Съюза и в определени води извън Съюза, където е необходимо да се прилагат ограничения на улова.

Член 2

Определения

1.   За целите на настоящия регламент се прилагат следните определения:

а)

„риболовен кораб на Съюза“ означава риболовен кораб, плаващ под знамето на държава членка и регистриран в Съюза;

б)

„води на Съюза“ означава водите под суверенитета или юрисдикцията на държавите членки с изключение на водите, които граничат с териториите, посочени в приложение II към Договора;

в)

„общ допустим улов“ (ОДУ) означава количеството от всеки рибен запас, което може да се улови и разтовари всяка година;

г)

„квота“ означава дял от ОДУ, разпределен на Съюза или на държава членка;

д)

„международни води“ означава водите извън суверенитета или юрисдикцията на която и да е държава.

2.   За целите на настоящия регламент се прилагат следните определения на зони:

а)

зоните на ICES (Международен съвет за изследване на морето) са географските зони, определени в приложение III към Регламент (ЕО) № 218/2009 на Европейския парламент и на Съвета (6);

б)

зоните на CECAF (Комитет по риболова в централната източна част на Атлантическия океан) са географските зони, определени в приложение II към Регламент (ЕО) № 216/2009 на Европейския парламент и на Съвета (7).

Член 3

ОДУ и разпределения

ОДУ за дълбоководните видове, които се ловят от риболовните кораби на Съюза във водите на Съюза или в определени води извън Съюза, разпределението на този ОДУ между държавите членки и — когато е целесъобразно — функционално свързаните с него условия са определени в приложението.

Член 4

Специални разпоредби относно разпределението на възможностите за риболов

1.   Определеното в настоящия регламент разпределение на възможностите за риболов между държавите членки се извършва, без да се засягат:

а)

размените, извършвани съгласно член 16, параграф 8 от Регламент (ЕС) № 1380/2013;

б)

приспаданията и преразпределенията, извършвани съгласно член 37 от Регламент (ЕО) № 1224/2009 на Съвета (8);

в)

преразпределенията, извършвани съгласно член 10, параграф 4 от Регламент (ЕО) № 1006/2008 на Съвета (9);

г)

допълнителните разтоварвания, разрешени съгласно член 3 от Регламент (ЕО) № 847/96;

д)

количествата, удържани съгласно член 4 от Регламент (ЕО) № 847/96;

е)

приспаданията, извършвани съгласно членове 105 и 107 от Регламент (ЕО) № 1224/2009.

2.   Член 3 от Регламент (ЕО) № 847/96 се прилага за запасите, по отношение на които е предвиден предпазен ОДУ, а член 3, параграфи 2 и 3 и член 4 от същия регламент — за запасите, по отношение на които е предвиден аналитичен ОДУ, освен ако в приложението към настоящия регламент е посочено друго.

Член 5

Условия за разтоварване на улова и прилова

Рибата от запаси, по отношение на които е установен ОДУ, се задържа на борда или се разтоварва само ако е уловът е извършен от риболовните кораби, плаващи под знамето на държава членка, която има квота, и тази квота не е изчерпана.

Член 6

Забрана

На риболовните кораби на Съюза се забранява да извършват риболов на атлантически големоглав (Hoplostethus atlanticus) във водите на Съюза и в международните води от подзони I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII и XIV на ICES, както и да задържат на борда, да трансбордират или да разтоварват атлантически големоглав, уловен в тази зона.

Член 7

Предаване на данни

Когато държавите членки изпращат на Комисията данни относно разтоварванията на уловените запаси съгласно членове 33 и 34 от Регламент (ЕО) № 1224/2009, те използват кодовете на запасите, посочени в приложението към настоящия регламент.

Член 8

Изменение на Регламент (ЕС) 2016/72

В приложение IA на Регламент (ЕС) 2016/72, вписването в таблицата за възможностите за риболов на хамсия в подзони IX и X на ICES и във води на Съюза от зона 34.1.1 (ANE/9/3411) на CECAF се заменя със следното:

Вид:

Хамсия

Engraulis encrasicolus

Зона:

IX и X; води на Съюза от CECAF 34.1.1

(ANE/9/3411)

Испания

7 174

 

 

Португалия

7 826

 

 

Съюз

15 000

 

 

ОДУ

15 000

 

Предпазен ОДУ

Член 9

Влизане в сила

Настоящият регламент влиза в сила в деня след деня на публикуването му в Официален вестник на Европейския съюз.

Той се прилага от 1 януари 2017 г. При все това член 8 се прилага от 1 януари 2016 г.

Настоящият регламент е задължителен в своята цялост и се прилага пряко във всички държави членки.

Съставено в Брюксел на 12 декември 2016 година.

За Съвета

Председател

G. MATEČNÁ


(1)  Регламент (ЕС) № 1380/2013 на Европейския парламент и на Съвета от 11 декември 2013 г. относно общата политика в областта на рибарството, за изменение на регламенти (ЕО) № 1954/2003 и (ЕО) № 1224/2009 на Съвета и за отмяна на регламенти (ЕО) № 2371/2002 и (ЕО) № 639/2004 на Съвета и Решение 2004/585/ЕО на Съвета (ОВ L 354, 28.12.2013 г., стр. 22).

(2)  Регламент (ЕО) № 2347/2002 на Съвета от 16 декември 2002 г. за определяне на специалните условия за достъп до риболовните полета на дълбоководни запаси и за определяне на съответните изисквания (ОВ L 351, 28.12.2002 г., стр. 6).

(3)  Споразумение за прилагане на разпоредбите от Конвенцията на Организацията на обединените нации по морско право от 10 декември 1982 г., свързани с опазването и управлението на трансгранично преминаващите и далекомигриращи рибни запаси (ОВ L 189, 3.7.1998 г., стр. 16).

(4)  Регламент (ЕО) № 847/96 на Съвета от 6 май 1996 г. относно определяне на допълнителните условия за годишното управление на допустимите количества улов и на квотите (ОВ L 115, 9.5.1996 г., стр. 3).

(5)  Регламент (ЕС) 2016/72 на Съвета от 22 януари 2016 г. за определяне за 2016 година на възможностите за риболов на определени рибни запаси и групи от рибни запаси, приложими във водите на Съюза и за риболовните кораби на Съюза в някои води извън Съюза, и за изменение на Регламент (ЕС) 2015/104 (ОВ L 22, 28.1.2016 г., стр. 1).

(6)  Регламент (ЕО) № 218/2009 на Европейския парламент и на Съвета от 11 март 2009 г. относно предоставянето на статистика за номиналния улов на държавите членки, които извършват риболов в североизточната част на Атлантическия океан (ОВ L 87, 31.3.2009 г., стр. 70).

(7)  Регламент (ЕО) № 216/2009 на Европейския парламент и на Съвета от 11 март 2009 г. относно предоставянето на статистика за номиналния улов на държавите членки, които извършват риболов в зони извън северната част на Атлантическия океан (ОВ L 87, 31.3.2009 г., стр. 1).

(8)  Регламент (ЕО) № 1224/2009 на Съвета от 20 ноември 2009 г. за създаване на система за контрол на Общността за гарантиране на спазването на правилата на общата политика в областта на рибарството, за изменение на регламенти (ЕО) № 847/96, (ЕО) № 2371/2002, (ЕО) № 811/2004, (ЕО) № 768/2005, (ЕО) № 2115/2005, (ЕО) № 2166/2005, (ЕО) № 388/2006, (ЕО) № 509/2007, (ЕО) № 676/2007, (ЕО) № 1098/2007, (ЕО) № 1300/2008, (ЕО) № 1342/2008 и за отмяна на регламенти (ЕИО) № 2847/93, (ЕО) № 1627/94 и (ЕО) № 1966/2006 (ОВ L 343, 22.12.2009 г., стр. 1).

(9)  Регламент (ЕО) № 1006/2008 на Съвета от 29 септември 2008 г. относно разрешения за риболовни дейности на риболовните кораби на Общността извън водите на Общността и достъпа на кораби на трети държави до водите на Общността, изменящ регламенти (ЕИО) № 2847/93 и (ЕО) № 1627/94 и отменящ Регламент (ЕО) № 3317/94 (ОВ L 286, 29.10.2008 г., стр. 33).


ПРИЛОЖЕНИЕ

Ако не е посочено друго, под „риболовни зони“ се разбират зоните на ICES.

ЧАСТ 1

Определение на видове и групи видове

1.

В списъка, представен в част 2 от настоящото приложение, рибните запаси са посочени по азбучен ред в зависимост от наименованията на видовете на латински език. При все това дълбоководните акули са поставени в началото на списъка. За целите на настоящия регламент се предоставя следната сравнителна таблица между общоприетото наименование и латинското наименование:

Общоприето наименование

3-буквен код

Научно наименование

Афанопус

BSF

Aphanopus carbo

Берикс

ALF

Beryx spp.

Гренадир

RNG

Coryphaenoides rupestris

Дългоопашата риба

RHG

Macrourus berglax

Северен пагел

SBR

Pagellus bogaraveo

Брадата мерлуза

GFB

Phycis blennoides

2.

За целите на настоящия регламент за „дълбоководни акули“ се считат следните видове:

Общоприето наименование

3-буквен код

Научно наименование

Дълбоководни котешки акули

API

Apristurus spp.

Мантиева акула

HXC

Chlamydoselachus anguineus

Гълтаща акула

CWO

Centrophorus spp.

Португалска котешка акула

CYO

Centroscymnus coelolepis

Дългоноса кадифена котешка акула

CYP

Centroscymnus crepidater

Черна котешка акула

CFB

Centroscyllium fabricii

Клюнеста акула

DCA

Deania calcea

Черна акула

SCK

Dalatias licha

Голяма светеща акула

ETR

Etmopterus princeps

Нощна акула

ETX

Etmopterus spinax

Миша котешка акула

GAM

Galeus murinus

Тъпоноса шестхрилна акула

SBL

Hexanchus griseus

Грапава акула

OXN

Oxynotus paradoxus

Острозъба котешка акула

SYR

Scymnodon ringens

Гренландска акула

GSK

Somniosus microcephalus

ЧАСТ 2

Годишни възможности за риболов (в тонове живо тегло)

Вид:

Дълбоководни акули

Зона:

Води на Съюза и международни води от V, VI, VII, VIII и IX

(DWS/56789-)

Година

2017

2018

 

 

Съюз

10 (1)

10 (1)

 

 

ОДУ

10 (1)

10 (1)

 

Предпазен ОДУ

Член 3 от Регламент (ЕО) № 847/96 не се прилага.


Вид:

Дълбоководни акули

Зона:

Води на Съюза и международни води от X

(DWS/10-)

Година

2017

2018

 

 

Португалия

10 (2)

10 (2)

 

 

Съюз

10 (2)

10 (2)

 

 

ОДУ

10 (2)

10 (2)

 

Предпазен ОДУ

Член 3 от Регламент (ЕО) № 847/96 не се прилага.


Вид:

Дълбоководни акули, Deania hystricosa и Deania profundorum

Зона:

Международни води от XII

(DWS/12INT-)

Година

2017

2018

 

 

Ирландия

0

0

 

 

Испания

0

0

 

 

Франция

0

0

 

 

Обединено кралство

0

0

 

 

Съюз

0

0

 

 

ОДУ

0

0

 

Предпазен ОДУ

Член 3 от Регламент (ЕО) № 847/96 не се прилага.


Вид:

Дълбоководни акули

Зона:

Води на Съюза от СЕCAF 34.1.1, 34.1.2 и 34.2

(DWS/F3412C)

Година

2017

2018

 

 

Съюз

10 (3)

10 (3)

 

 

ОДУ

10 (3)

10 (3)

 

Предпазен ОДУ

Член 3 от Регламент (ЕО) № 847/96 не се прилага


Вид:

Афанопус

Aphanopus carbo

Зона:

Води на Съюза и международни води от I, II, III и IV

(BSF/1234-)

Година

2017

2018

 

 

Германия

3

3

 

 

Франция

3

3

 

 

Обединено кралство

3

3

 

 

Съюз

9

9

 

 

ОДУ

9

9

 

Предпазен ОДУ


Вид:

Афанопус

Aphanopus carbo

Зона:

Води на Съюза и международни води от V, VI, VII и XII

(BSF/56712-)

Година

2017

2018

 

 

Германия

34

30

 

 

Естония

17

15

 

 

Ирландия

84

74

 

 

Испания

168

148

 

 

Франция

2 362

2 078

 

 

Латвия

110

97

 

 

Литва

1

1

 

 

Полша

1

1

 

 

Обединено кралство

168

148

 

 

Други

9 (4)

8 (4)

 

 

Съюз

2 954

2 600

 

 

ОДУ

2 954

2 600

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Афанопус

Aphanopus carbo

Зона:

Води на Съюза и международни води от VIII, IХ и Х

(BSF/8910-)

Година

2017

2018

 

 

Испания

10

9

 

 

Франция

26

23

 

 

Португалия

3 294

2 965

 

 

Съюз

3 330

2 997

 

 

ОДУ

3 330

2 997

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Афанопус

Aphanopus carbo

Зона:

Води на Съюза и международни води от CECAF 34.1.2

(BSF/C3412-)

Година

2017

2018

 

 

Португалия

2 488

2 189

 

 

Съюз

2 488

2 189

 

 

ОДУ

2 488

2 189

 

Предпазен ОДУ


Вид:

Берикс

Beryx spp.

Зона:

Води на Съюза и международни води от III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII и XIV

(ALF/3X14-)

Година

2017

2018

 

 

Ирландия

9

9

 

 

Испания

63

63

 

 

Франция

17

17

 

 

Португалия

182

182

 

 

Обединено кралство

9

9

 

 

Съюз

280

280

 

 

ОДУ

280

280

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Гренадир

Coryphaenoides rupestris

Зона:

Води на Съюза и международни води от I, II и IV

(RNG/124-)

Година

2017

2018

 

 

Дания

1 (5)

1 (5)

 

 

Германия

1 (5)

1 (5)

 

 

Франция

7 (5)

7 (5)

 

 

Обединено кралство

1 (5)

1 (5)

 

 

Съюз

10 (5)

10 (5)

 

 

ОДУ

10 (5)

10 (5)

 

Предпазен ОДУ


Вид:

Гренадир

Coryphaenoides rupestris

Зона:

Води на Съюза и международни води от III

(RNG/03-)

Година

2017

2018

 

 

Дания

263 (6)  (7)

211 (6)  (7)

 

 

Германия

1 (6)  (7)

1 (6)  (7)

 

 

Швеция

14 (6)  (7)

11 (6)  (7)

 

 

Съюз

278 (6)  (7)

223 (6)  (7)

 

 

ОДУ

278 (6)  (7)

223 (6)  (7)

 

Предпазен ОДУ


Вид:

Гренадир

Coryphaenoides rupestris

Зона:

Води на Съюза и международни води от Vb, VI и VII

(RNG/5B67-)

Година

2017

2018

 

 

Германия

6 (8)  (9)

6 (8)  (9)

 

 

Естония

45 (8)  (9)

46 (8)  (9)

 

 

Ирландия

198 (8)  (9)

203 (8)  (9)

 

 

Испания

49 (8)  (9)

50 (8)  (9)

 

 

Франция

2 513  (8)  (9)

2 569  (8)  (9)

 

 

Литва

58 (8)  (9)

59 (8)  (9)

 

 

Полша

29 (8)  (9)

30 (8)  (9)

 

 

Обединено кралство

148 (8)  (9)

151 (8)  (9)

 

 

Други

6 (8)  (9)  (10)

6 (8)  (9)  (10)

 

 

Съюз

3 052  (8)  (9)

3 120  (8)  (9)

 

 

ОДУ

3 052  (8)  (9)

3 120  (8)  (9)

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Гренадир

Coryphaenoides rupestris

Зона:

Води на Съюза и международни води от VIII, IX, X, XII и XIV

(RNG/8X14-)

Година

2017

2018

 

 

Германия

17 (11)  (12)

14 (11)  (12)

 

 

Ирландия

4 (11)  (12)

3 (11)  (12)

 

 

Испания

1 883  (11)  (12)

1 508  (11)  (12)

 

 

Франция

87 (11)  (12)

69 (11)  (12)

 

 

Латвия

30 (11)  (12)

24 (11)  (12)

 

 

Литва

4 (11)  (12)

3 (11)  (12)

 

 

Полша

590 (11)  (12)

472 (11)  (12)

 

 

Обединено кралство

8 (11)  (12)

6 (11)  (12)

 

 

Съюз

2 623  (11)  (12)

2 099  (11)  (12)

 

 

ОДУ

2 623  (11)  (12)

2 099  (11)  (12)

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Северен пагел

Pagellus bogaraveo

Зона:

Води на Съюза и международни води от VI, VII и VIII

(SBR/678-)

Година

2017

2018

 

 

Ирландия

4 (13)

4 (13)

 

 

Испания

116 (13)

104 (13)

 

 

Франция

6 (13)

5 (13)

 

 

Обединено кралство

14 (13)

13 (13)

 

 

Други

4 (13)

4 (13)

 

 

Съюз

144 (13)

130 (13)

 

 

ОДУ

144 (13)

130 (13)

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Северен пагел

Pagellus bogaraveo

Зона:

Води на Съюза и международни води от IX (14)

(SBR/09-)

Година

2017

2018

 

 

Испания

137 (15)

130 (15)

 

 

Португалия

37 (15)

35 (15)

 

 

Съюз

174 (15)

165 (15)

 

 

ОДУ

174 (15)

165 (15)

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Северен пагел

Pagellus bogaraveo

Зона:

Води на Съюза и международни води от X

(SBR/10-)

Година

2017

2018

 

 

Испания

5

5

 

 

Португалия

507

507

 

 

Обединено кралство

5

5

 

 

Съюз

517

517

 

 

ОДУ

517

517

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Брадата мерлуза

Phycis blennoides

Зона:

Води на Съюза и международни води от I, II, III и IV

(GFB/1234-)

Година

2017

2018

 

 

Германия

9

8

 

 

Франция

9

8

 

 

Обединено кралство

15

13

 

 

Съюз

33

29

 

 

ОДУ

33

29

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Брадата мерлуза

Phycis blennoides

Зона:

Води на Съюза и международни води от V, VI и VII

(GFB/567-)

Година

2017

2018

 

 

Германия

11 (16)

10 (16)

 

 

Ирландия

278 (16)

247 (16)

 

 

Испания

628 (16)

559 (16)

 

 

Франция

380 (16)

338 (16)

 

 

Обединено кралство

869 (16)

774 (16)

 

 

Съюз

2 166  (16)

1 928  (16)

 

 

ОДУ

2 166  (16)

1 928  (16)

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Брадата мерлуза

Phycis blennoides

Зона:

Води на Съюза и международни води от VIII и IX

(GFB/89-)

Година

2017

2018

 

 

Испания

258 (17)

230 (17)

 

 

Франция

16 (17)

14 (17)

 

 

Португалия

11 (17)

10 (17)

 

 

Съюз

285 (17)

254 (17)

 

 

ОДУ

285 (17)

254 (17)

 

Аналитичен ОДУ


Вид:

Брадата мерлуза

Phycis blennoides

Зона:

Води на Съюза и международни води от X и XII

(GFB/1012-)

Година

2017

2018

 

 

Франция

9

8

 

 

Португалия

40

36

 

 

Обединено кралство

9

8

 

 

Съюз

58

52

 

 

ОДУ

58

52

 

Аналитичен ОДУ

(1)  Единствено за прилов при риболов с парагада за улов на афанопус. Не е разрешен целеви риболов.

(2)  Единствено за прилов при риболов с парагада за улов на афанопус. Не е разрешен целеви риболов.

(3)  Единствено за прилов при риболов с парагада за улов на афанопус. Не е разрешен целеви риболов.

(4)  Изключително за прилов. Не е разрешен целеви риболов по тази квота.

(5)  Не е разрешен целеви риболов на дългоопашата риба. Приловът на дългоопашата риба (RHG/124-) се приспада от тази квота. Приловът не може да надвишава 1 % от квотата.

(6)  В зона IIIа на ICES не може да се извършва никакъв целеви риболов на гренадир.

(7)  Не е разрешен целеви риболов на дългоопашата риба. Приловът на дългоопашата риба (RHG/03-) се приспада от тази квота. Приловът не може да надвишава 1 % от квотата.

(8)  Най-много 10 % от всяка квота могат да се ловят във водите на Съюза и в международните води от VIII, IX, X, XII и XIV (RNG/*8X14- за гренадир; RHG/*8X14- за прилов на дългоопашата риба).

(9)  Не е разрешен целеви риболов на дългоопашата риба. Приловът на дългоопашата риба (RHG/5B67-) се приспада от тази квота. Приловът не може да надвишава 1 % от квотата.

(10)  Изключително за прилов. Не е разрешен целеви риболов.

(11)  Най-много 10 % от всяка квота могат да се ловят във водите на Съюза и в международните води от Vb, VI и VII (RNG/*5B67- за гренадир; RHG/*5B67- за прилов на дългоопашата риба).

(12)  Не е разрешен целеви риболов на дългоопашата риба. Приловът на дългоопашата риба (RHG/8X14-) се приспада от тази квота. Приловът не може да надвишава 1 % от квотата.

(13)  Изключително за прилов. Не е разрешен целеви риболов по тази квота.

(14)  Уловът в зона 37.1.1 на GFCM се декларира въпреки това (SBR/F3711). Уловът в зона 34.1.11 на CECAF се декларира въпреки това (SBR/F34111).

(15)  Най-много 8 % от тази квота могат да се ловят във водите на Съюза и в международните води от VI, VII и VIII (SBR/*678-).

(16)  Най-много 8 % от тази квота могат да се ловят във водите на Съюза и в международните води от VIII и IX (GFB/*89-).

(17)  Най-много 8 % от тази квота могат да се ловят във водите на Съюза и в международните води от V, VI и VII (GFB/*567-).