03/ 75 |
BG |
Официален вестник на Европейския съюз |
255 |
32006D0674
L 276/80 |
ОФИЦИАЛЕН ВЕСТНИК НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ |
РЕШЕНИЕ НА КОМИСИЯТА
от 6 октомври 2006 година
за изменение на приложения I и II към Решение 2002/308/ЕО за определяне на списъци на одобрените зони и одобрените рибни стопанства по отношение на вирусната хеморагична септицемия (ВХС) или инфекциозната хематопоетична некроза (ИХН) или и на двете болести
(нотифицирано под номер С (2006) 4362)
(текст от значение за ЕИП)
(2006/674/EO)
КОМИСИЯТА НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ ОБЩНОСТИ,
като взе предвид Договора за създаване на Европейската общност,
като взе предвид Директива 91/67/ЕИО на Съвета от 28 януари 1991 г. за ветеринарно-санитарните изисквания при пускането на пазара на аквакултури и продукти от тях (1), и по-специално членове 5 и 6 от нея,
като има предвид, че:
(1) |
Решение 2002/308/ЕО на Комисията (2) определя списъци с одобрените зони и одобрените рибни стопанства, разположени в неодобрени зони, по отношение на определени болести по рибите. |
(2) |
Дания, Германия и Италия представиха доказателствените документи за получаване на статут на одобрени стопанства в неодобрени зони по отношение на вирусната хеморагична септицемия (ВХС) и на инфекциозната хематопоетична некроза (ИХН) в определени стопанства на тяхна територия. Представената документация показва, че въпросните стопанства отговарят на изискванията на член 6 от Директива 91/67/ЕИО. Следователно те придобиват статут на одобрени стопанства в неодобрени зони и следва да бъдат включени в списъка с одобрени стопанства. |
(3) |
Италия и Обединеното кралство обявиха наличието на ВХС в зони, които преди това се считаха за свободни от това заболяване. Въпреки това, зоните остават свободни от ИХН. Следователно въпросните зони не следва вече да фигурират в Решение 2002/308/ЕО като зони, свободни от ВХС. |
(4) |
Германия и Италия обявиха наличието на ВХС и съответно на ИХН в стопанства, считани преди това за свободни от тези заболявания. Следователно посочените стопанства не следва вече да фигурират в Решение 2002/308/ЕО като свободни от въпросното заболяване. |
(5) |
Германия обяви, че едно стопанство, разположено в Schleswig-Holstein, е прекратило дейността си. Следователно това стопанство не следва вече да фигурира в приложение II към Решение 2002/308/ЕО. |
(6) |
С Решение 2003/634/ЕО на Комисията (3) се одобряват и изброяват програми, представени от държавите-членки, чиято цел е придобиване на статут на одобрени зони и одобрени стопанства по отношение на ВХС и ИХН. |
(7) |
Кипър и Италия обявиха, че някои програми, одобрени с Решение 2003/634/ЕО, са били финализирани. Документацията, представена от Кипър, показва, че всички континентални области на негова територия отговарят на изискванията за статут на одобрени зони и следователно следва да бъдат включени към списъка с одобрените зони. Документацията, представена от Италия, показва, че едно стопанство на нейна територия отговаря на изискванията за статут на одобрено стопанство в неодобрена зона и следва да бъде включено в списъка с одобрени стопанства в неодобрени зони. |
(8) |
Решение 2002/308/ЕО следва да бъде съответно изменено. |
(9) |
Мерките, предвидени в настоящото решение, са в съответствие със становището на Постоянния комитет по хранителната верига и здравето на животните, |
ПРИЕ НАСТОЯЩОТО РЕШЕНИЕ:
Член 1
Решение 2002/308/ЕО се изменя, както следва:
1. |
Приложение I се заменя с текста на приложение I към настоящото решение. |
2. |
Приложение II се заменя с текста на приложение II към настоящото решение. |
Член 2
Адресати на настоящото решение са държавите-членки.
Съставено в Брюксел на 6 октомври 2006 година.
За Комисията
Markos KYPRIANOU
Член на Комисията
(1) ОВ L 46, 19.2.1991 г., стр. 1. Директива, последно изменена с Регламент (ЕО) № 806/2003 (ОВ L 122, 16.5.2003 г., стр. 1).
(2) ОВ L 106, 23.4.2002 г., стр. 28. Решение, последно изменено с Решение 2006/214/ЕО (ОВ L 80, 17.3.2006 г., стр. 46).
(3) ОВ L 220, 3.9.2003 г., стр. 8. Решение, последно изменено с Решение 2005/770/ЕО (ОВ L 291, 5.11.2005 г., стр. 33).
ПРИЛОЖЕНИЕ I
„ПРИЛОЖЕНИЕ I
ОДОБРЕНИ ЗОНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА БОЛЕСТИТЕ ПО РИБИТЕ ВИРУСНА ХЕМОРАГИЧНА СЕПТИЦЕМИЯ (ВХС) И ИНФЕКЦИОЗНА ХЕМОПОЕТИЧНА НЕКРОЗА (ИХН)
1.A. ЗОНИ В ДАНИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС
Водосборните басейни и крайбрежните области, прилежащи към:
— |
Hansted Å |
— |
Hovmølle Å |
— |
Grenå |
— |
Treå |
— |
Alling Å |
— |
Kastbjerg |
— |
Villestrup Å |
— |
Korup Å |
— |
Sæby Å |
— |
Elling Å |
— |
Uggerby Å |
— |
Lindenborg Å |
— |
Øster Å |
— |
Hasseris Å |
— |
Binderup Å |
— |
Vidkær Å |
— |
Dybvad Å |
— |
Bjørnsholm Å |
— |
Trend Å |
— |
Lerkenfeld Å |
— |
Vester Å |
— |
Lønnerup med tilløb |
— |
Slette Å |
— |
Bredkær Bæk |
— |
Vandløb til Kilen |
— |
Resenkær Å |
— |
Klostermølle Å |
— |
Hvidbjerg Å |
— |
Knidals Å |
— |
Spang Å |
— |
Simested Å |
— |
Skals Å |
— |
Jordbro Å |
— |
Fåremølle Å |
— |
Flynder Å |
— |
Damhus Å |
— |
Karup Å |
— |
Gudenåen |
— |
Halkær Å |
— |
Storåen |
— |
Århus Å |
— |
Bygholm Å |
— |
Grejs Å |
— |
Ørum Å |
1.Б. ЗОНИ В ДАНИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ИХН
— |
всички континентални и крайбрежни области на територията на Дания. |
2.А. ЗОНИ В ГЕРМАНИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
2.А.1. BADEN-WÜRTTEMBERG
— |
водосборният басейн на Isenburger Tal от извора до мястото, където се отвеждат водите от стопанство Falkenstein, |
— |
водосборният басейн на Eyach и притоците ѝ, от извора до първия бент по течението близо до град Haigerloch. |
— |
водосборният басейн на Lauchert и притоците ѝ от извора до бента на турбината близо до град Sigmaringendorf, |
— |
водосборният басейн на Grosse Lauter и притоците ѝ от извора до бента на водопада близо до Lauterach, |
— |
водосборният басейн на Wolfegger Ach и притоците ѝ от извора до бента на водопада близо до Baienfurth, |
— |
водосборният басейн на ENZ, включващ Grosse Enz, Kleine Enz и Eyach от техните извори до бента в центъра на Neuenbürg, |
— |
водосборният басейн на Erms от извора ѝ до бента на 200 m по течението от стопанство Strobel, Anlage Seeburg, |
— |
водосборният басейн на Obere Nagold от извора ѝ до бента близо до Neumühle. |
2.Б. ЗОНИ В ГЕРМАНИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС
2.Б.1. BADEN-WÜRTTEMBERG
— |
водосборният басейн на Andelsbach и нейните притоците от извора ѝ до бента на турбината близо до град Krauchenwies. |
3. ЗОНИ В ИСПАНИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
3.1. РЕГИОН: АВТОНОМНА ОБЛАСТ ASTURIAS
Континентални зони
— |
всички водосборни басейни в район Asturias. |
Крайбрежни зони
— |
цялото крайбрежие на Asturias. |
3.2. РЕГИОН: АВТОНОМНА ОБЛАСТ GALICIA
Континентални зони
— |
водосборните басейни в Galicia:
|
Крайбрежни зони
— |
крайбрежната зона на Galicia, от устието на река Eo (Isla Pancha) до Punta Picos (устие на река Miño). |
3.3. РЕГИОН: АВТОНОМНА ОБЛАСТ ARAGÓN
Континентални зони
— |
водосборният басейн на река Ebro от извора ѝ до язовирната стена на Mequinenza в област Aragón, |
— |
река Isuela от извора до бента на Arguis, |
— |
река Flumen от извора до бента на Santa María de Belsue, |
— |
река Guatizalema от извора до бента на Vadiello, |
— |
река Cinca от извора до бента на Grado, |
— |
река Esera от извора до бента на Barasona, |
— |
река Noguera-Ribagorzana от извора до бента на Santa Ana, |
— |
река Matarraña от извора до бента на Aguas de Pena, |
— |
река Pena от извора до бента на Pena, |
— |
река Guadalaviar-Turia от извора до бента Generalísimo в провинция Valencia, |
— |
река Mijares от извора до бента на Arenós в провинция Castellón. |
Другите реки в област Aragón се считат за буферна зона.
3.4. РЕГИОН: АВТОНОМНА ОБЛАСТ NAVARRA
Континентални зони
— |
водосборният басейн на река Ebro от извора ѝ до язовирната стена на Mequinenza в област Aragón, |
— |
река Bidasoa от извора до устието ѝ, |
— |
река Leizarán от извора до бента Leizarán (Muga), |
Другите реки в област Navarrа се считат за буферна зона.
3.5. РЕГИОН: АВТОНОМНИ ОБЛАСТИ CASTILLA И LEÓN
Континентални зони
— |
водосборният басейн на река Ebro от извора ѝ до язовирната стена на Mequinenza в област Aragón, |
— |
река Duero от извора до бента на Aldeávila, |
— |
река Sil, |
— |
река Tiétar от извора до бента на Rosarito, |
— |
река Alberche от извора до бента на Burguillo. |
Другите реки в автономни области Castilla и León се считат за буферна зона.
3.6. РЕГИОН: АВТОНОМНА ОБЛАСТ CANTABRIA
Континентални зони
— |
водосборният басейн на река Ebro от извора ѝ до язовирната стена на Mequinenza в област Aragón, |
— |
водосборните басейни на следните реки от извора до морето: |
— |
река Deva, |
— |
река Nansa, |
— |
река Saja-Besaya, |
— |
река Pas-Pisueña, |
— |
река Asón, |
— |
река Agüera. |
Водосборните басейни на реките Gandarillas, Escudo, Miera у Campiazo се считат за буферна зона.
Крайбрежни зони
— |
цялото крайбрежие на Cantabria от устието на река Deva до залив Ontón. |
3.7. РЕГИОН: АВТОНОМНА ОБЛАСТ LA RIOJA
Континентални зони
Водосборният басейн на река Ebro от извора ѝ до язовирната стена на Mequinenza в област Aragón.
3.8. РЕГИОН: АВТОНОМНА ОБЛАСТ CASTILLA-LA-MANCHA
Континентални зони
— |
водосборният басейн на река Río Tajo от извора ѝ до язовирната стена на Estremera, |
— |
водосборният басейн на река Río Tajuña от извора ѝ до язовирната стена на La Tajera, |
— |
водосборният басейн на река Río Júcar от извора ѝ до язовирната стена на La Toba, |
— |
водосборният басейн на река Río Cabriel от извора ѝ до язовирната стена на Bujioso. |
4.A. ЗОНИ ВЪВ ФРАНЦИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
4.A.1. ADOUR-GARONNE
Водосборни басейни
— |
басейнът на Charente, |
— |
басейнът на Seudre, |
— |
басейните на крайбрежните реки при устието на Gironde в департамент Charente-Maritime, |
— |
водосборните басейни на Nive и Nivelles (Pyrénées-Atlantiques) |
— |
басейнът des Forges (Landes), |
— |
басейнът на Dronne (Dordogne) от извора до язовирната стена на Églisottes в Monfourat, |
— |
басейнът на Beauronne (Dordogne) от извора до язовирната стена на Faye. |
— |
басейнът на Valouse (Dordogne), от извора до язовирната стена на de l′Étang des Roches-Noires, |
— |
басейнът на la Paillasse (Gironde) от извора до язовирната стена на Grand-Forge, |
— |
басейнът на Ciron (Gironde и Lot-et-Garonne) от извора до язовирната стена Moulin-de-Castaing, |
— |
басейнът на Petite Leyre (Landes) от извора до язовирната стена Pont-de-l′Espine в Argelouse, |
— |
басейнът на Pave (Landes) от извора до язовирната стена на Pave, |
— |
басейнът на Escource (Landes) от извора до язовирната стена на Moulin-de-Barbe, |
— |
басейнът на Geloux (Landes) от извора до язовирната стена на D38 в Saint-Martin-d′Oney, |
— |
басейнът на Estrigon (Landes) от извора до язовирната стена на Campet-et-Lamolère, |
— |
басейнът на Estampon(Landes) от извора до язовирната стена на Ancienne minoterie в Roquefort |
— |
басейнът на Gélise (Landes, Lot-et-Garonne) от извора до язовирната стена на преди сливането на Gélise и Osse, |
— |
басейнът на Magescq (Landes) от извора до устието, |
— |
басейнът на Luys (Pyrénées-Atlantiques) от извора до язовирната стена на Moulin-d′Oro, |
— |
басейнът на Neez (Pyrénées-Atlantiques) от извора до язовирната стена на Jurançon, |
— |
басейнът на Beez (Pyrénées-Atlantiques) от извора до язовирната стена на Nay, |
— |
басейнът на Gave-de-Cauterets (Hautes-Pyrénées) от извора до язовирната стена на Calypso на централата Soulom. |
Крайбрежни зони
— |
цялото атлантическо крайбрежие между северната граница на департамент Vendée и южната граница на департамент Charente-Maritime. |
4.A.2. LOIRE-BRETAGNE
Континентални зони
— |
всички водосборни басейни в област Brittany, с изключение на следните водосборни басейни:
|
— |
басейнът на Sèvre-Niortaise, |
— |
басейнът на Lay, |
— |
следните водосборни басейни в басейна на река Vienne:
|
Крайбрежни зони
— |
цялото крайбрежие на Brittany, с изключение на следните части:
|
4.A.3. SEINE-NORMANDIE
Континентални зони
— |
басейнът на Sélune. |
4.А.4. РЕГИОН AQUITAINE
Водосборни басейни
— |
водосборният басейн на река Vignac от извора до бента на Forge, |
— |
водосборният басейн на река Gouaneyre от извора до бента на язовир Maillières, |
— |
водосборният басейн на река Susselgue от извора до бента на Susselgue, |
— |
водосборният басейн на река Luzou от извора до бента на рибно стопанство Laluque, |
— |
водосборният басейн на река Gouadas от извора до бента на l′Etang de la Glacière à Saint–Vincent-de-Paul, |
— |
водосборният басейн на река Bayse от извора ѝ до бента на Moulin de Lartia et de Manobre, |
— |
водосборният басейн на река Rancez от извора ѝ до бента на Rancez, |
— |
водосборният басейн на река Eyre от извора ѝ до устието на Arcachon, |
— |
водосборният басейн на река L′Onesse от извора ѝ до устието на Courant de Contis. |
4.А.5. MIDI-PYRENEES
Водосборни басейни
— |
водосборният басейн на река Cernon от извора до бента на Saint George de Luzençon, |
— |
водосборният басейн на река Dourdou от изворите на реките Dourdou и Grauzon до бента на Vabres-l′Abbaye. |
4.А.6. L′AIN
4.A.7. ARTOIS-PICARDIE
— |
континенталната зона на водосборния басейн на река La Selle от извора ѝ на река La Poix до мястото, където тази река се влива в река Les Evoissons. |
4.A.8. AUVERGNE
— |
континенталната зона на la Couze Pavin от извора ѝ до бента на Besse-en-Chandesse. |
4.Б. ЗОНИ ВЪВ ФРАНЦИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС
4.Б.1. LOIRE-BRETAGNE
КОНТИНЕНТАЛНИ ЗОНИ
— |
част от водосборния басейн на Loire, включваща горното течение на водосборния басейн на Huisne от извора до язовирната стена на Ferté-Bernard. |
4.В. ЗОНИ ВЪВ ФРАНЦИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ИХН
4.В.1. LOIRE-BRETAGNE
Континентални зони
— |
следните водосборни басейни в басейна на река Vienne:
|
5.A. ЗОНИ В ИРЛАНДИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС
— |
всички континентални и крайбрежни зони на Ирландия с изключение на остров Cape Clear. |
5.Б. ЗОНИ В ИРЛАНДИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ИХН
— |
всички континентални и крайбрежни зони на Ирландия. |
6.А. ЗОНИ В ИТАЛИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
6.А.1. РЕГИОН TRENTINO ALTO ADIGЕ, АВТОНОМНА ПРОВИНЦИЯ TRENTO
Континентални зони
— |
зона Val di Fiemme, Fassa е Cembra: водосборният басейн на река Avisio от извора до бента на Serra San Giorgio, разположен в област Giovo, |
— |
зона Valle della Sorna: водосборният басейн на река Sorna от извора до бента, построен до водноелектрическата централа, разположена в местността Chizzola (Ala), преди да достигне река Adige, |
— |
зона Rio Manes: зона, в която се събират водите на Rio Manes след бента, разположен на 200 метра надолу по течението след стопанството Troticoltura Giovanelli, разположено в местността La Zinquantina, |
— |
зона Val di Ledro: водосборният басейн на реките Massangla и Ponale от техните извори до бента, построен до водноелектрическата централа до Centrale в област Molina di Ledro, |
— |
зона Valsugana: водосборният басейн на река Brenta от извора ѝ до бента на Marzotto при Mantincelli в община Grigno, |
— |
зона Val del Fersina: водосборният басейн на река Fersina от извора ѝ до бента при Ponte Alto. |
6.А.2. ОБЛАСТ LOMBARDIA, ПРОВИНЦИЯ BRESCIA
Континентални зони
— |
зона Ogliolo: водосборният басейн от извора на потока Ogliolo до бента, разположен надолу по течението след рибното стопанство Adamello, където потокът Ogliolo се влива в река Oglio, |
— |
зона Fiume Caffaro: водосборният басейн от извора на потока Cafarro до бента, разположен на 1 km надолу по течението след стопанството, |
— |
зона Val Brembana: водосборният басейн на река Brembo от извора ѝ до бента в област de Ponte S. Pietro. |
6.А.3. ОБЛАСТ UMBRIA, ПРОВИНЦИЯ PERUGIA
Континентални зони:
— |
Fosso di Terrìa: водосборният басейн на река Terrìa от извора ѝ до бента под рибното стопанство Ditta Mountain Fish, където река Terrìa се влива в река Nera. |
6.A.4. ОБЛАСТ VENETO
Континентални зони
— |
зона Belluno: водосборният басейн в провинция Belluno от извора на потока Ardo до бента по долното течение (разположен преди потокът Ardo да се влее в река Piave) след стопанството Centro Sperimentale di Acquacoltura, Valli di Bolzano Bellunese, Belluno, |
— |
Bacino del torrente Tegorzo: водосборният басейн на река Tegorzo от извора ѝ до бента при моста на река Tegorzo в село Faveri. |
6.A.5. ОБЛАСТ TOSCANA
Континентални зони
— |
зона Valle del fiume Serchio: водосборният басейн на река Serchio от извора ѝ до язовирната стена на Piaggione, |
— |
Bacino del torrente Lucido: водосборният басейн на река Lucido от извора ѝ до язовирната стена на Ponte del Bertoli, |
— |
Bacino del torrente Osca: водосборният басейн на река Osca от извора ѝ до бента на долното течение при стопанството Il Giardino, |
— |
Bacino del fiume Staggia: водосборният басейн на река Staggia от извора ѝ до бента при Calcinaia. |
6.A.6. ОБЛАСТ PIEMONTE
Континентални зони
— |
Sorgenti della Gerbola: частта от водосборния басейн на река Grana от извора на Cavo В и Canale del Molino della Gerbala до бента под стопанството Azienda Agricola Canali Cavour S.S., |
— |
Bacino del Besante: водосборният басейн на река Besante от извора ѝ до бента, разположен на 500 m по долното течение при стопанството Pastorino Giovanni, |
— |
Valle di Duggia: река Duggia от извора ѝ до бента, разположен на 100 m нагоре, където мостът на пътя между Varallo и Locarno пресича реката, |
— |
зона del Rio Valdigoja: потока Valdigoja от извора до мястото, където потокът се влива в река Duggia над бента при одобрената зона Valle di Duggia, |
— |
зона Sorgente dei Paschi: водосборният басейн на река Pesio от извора ѝ до бента, разположен по долното течение при стопанството Azienda dei Paschi, |
— |
зона Stura Valgrande: водосборният басейн на река Stura Valgrande от извора ѝ до бента, разположен по долното течение при рибното стопанство Troticoltura delle Sorgenti, |
— |
Valle Elvo: водосборният басейн на река Elvo от извора ѝ до язовирната стена при Tintoria Europa в община Occhieppo Inferiore, |
— |
Valle Strona: водосборният басейн на река Strona от извора ѝ в община Camandona до бента близо до Vallemosso в местността Rovella, |
— |
Valle Cervo: водосборният басейн на река Cervo от извора ѝ в община Sagliano Micca до бента, разположен близо до моста на междуградския път SS № 142 в община Biella, |
— |
зона Lanca del Boschetto: частта от река Toce от изворите във вътрешността на стопанството Mittage Feerico до бента, разположен по долното течение при стопанството Moretti Renzo. |
6.A.7. ОБЛАСТ EMILIA ROMAGNA
Континентални зони
— |
Bacino Fontanacce-Valdarno: водосборният басейн на реките Fontanacce и Valdarno от техните извори до бента, разположен на 100 m по долното течение при стопанството „S.V.A. s.r.l. рибно стопанство“. |
6.A.8. ОБЛАСТ LIGURIA
Континентални зони
— |
водосборният басейн на река Penna от извора ѝ до бента, където река Penna се влива в река Borzone. |
6.Б. ЗОНИ В ИТАЛИЯ, ОДОБРЕНИЕ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС
6.Б.1. ОБЛАСТ TRENTINO ALTO ADIGE, АВТОНОМНА ПРОВИНЦИЯ TRENTO
Континентални зони
— |
зона Valle dei Laghi: водосборен басейн на езерата San Massenza, Toblino и Cavedine до бента в долното течение в южната част на езерото Cavedine, водещо до водноелектическата централа, разположена в община Torbole. |
6.В. ЗОНИ В ИТАЛИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ИХН
6.В.1. ОБЛАСТ UMBRIA, ПРОВИНЦИЯ PERUGIA
— |
зона Lago Trasimeno: езерото Trasimeno. |
6.В.2. ОБЛАСТ TRENTINO ALTO ADIGE, АВТОНОМНА ПРОВИНЦИЯ TRENTO
— |
зона Val Rendena: водосборният басейн от изворите на река Sarca до язовирната стена при Oltresarca в община Villa Rendena. |
6.В.3. ОБЛАСТ TRENTINO ALTO ADIGE, АВТОНОМНА ПРОВИНЦИЯ TRENTO
— |
зона Torrente Adanà: водосборният басейн на река Adanà от изворите до бентовете, разположени по долното течение при стопанството Armani Cornelio-Lardaro. |
7.A. ЗОНИ В ШВЕЦИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС
— |
всички континентални и крайбрежни области в Швеция:
|
7.Б. ЗОНИ В ШВЕЦИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ИХН
— |
всички континентални и крайбрежни области в Швеция: |
8. ЗОНИ В ОБЕДИНЕНОТО КРАЛСТВО, АНГЛО-НОРМАНДСКИТЕ ОСТРОВИ И ОСТРОВ МАН, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
— |
всички континентални и крайбрежни области във Великобритания, с изключение на:
|
— |
всички континентални и крайбрежни области в Северна Ирландия, |
— |
всички континентални и крайбрежни области в Guernsey, |
— |
всички континентални и крайбрежни области на остров Ман. |
8.Б. ЗОНИ В ОБЕДИНЕНОТО КРАЛСТВО, АНГЛО-НОРМАНДСКИТЕ ОСТРОВИ И ОСТРОВ МАН, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ИХН
— |
всички континентални и крайбрежни области във Великобритания, |
— |
всички континентални и крайбрежни области в Северна Ирландия, |
— |
всички континентални и крайбрежни области в Guernsey, |
— |
всички континентални и крайбрежни области на остров Ман. |
9.A. ЗОНИ ВЪВ ФИНЛАНДИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС
— |
всички континентални области на нейна територия. |
9.Б. ЗОНИ ВЪВ ФИНЛАНДИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ИХН
— |
всички континентални и крайбрежни области на нейна територия |
10. ЗОНИ В КИПЪР, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
— |
всички континентални области на нейна територия.“ |
ПРИЛОЖЕНИЕ II
„ПРИЛОЖЕНИЕ II
ОДОБРЕНИ РИБНИ СОПАНСТВА ПО ОТНОШЕНИЕ НА БОЛЕСТИТЕ ПО РИБИТЕ ВИРУСНА ХЕМОРАГИЧНА СЕПТИЦЕМИЯ (ВХС) ИЛИ ИНФЕКЦИОЗНА ХЕМОПОЕТИЧНА НЕКРОЗА (ИХН)
1. РИБНИ СТОПАНСТВА В БЕЛГИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
1. |
La Fontaine aux truite |
B-6769 Gérouville |
2. РИБНИ СТОПАНСТВА В ДАНИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
1. |
Vork Dambrug |
DK-6040 Egtved |
2. |
Egebæk Dambrug |
DK-6880 Tarm |
3. |
Bækkelund Dambrug |
DK-6950 Ringkøbing |
4. |
Borups Geddeoprdræt |
DK-6950 Ringkøbing |
5. |
Bornholms Lakseklækkeri |
DK-3730 Nexø |
6. |
Langes Dambrug |
DK-6940 Lem St. |
7. |
Brænderigårdens Dambrug |
DK-6971 Spjald |
8. |
Siglund Fiskeopdræt |
DK-4780 Stege |
9. |
Ravning Fiskeri |
DK-7182 Bredsten |
10. |
Ravnkær Dambrug |
DK-7182 Bredsten |
11. |
Hulsig Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
12. |
Ligård Fiskeri |
DK-7183 Randbøl |
13. |
Grønbjerglund Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
14. |
Danish Aquaculture |
DK-6040 Egtved |
15. |
Abild Dambrug |
DK-6920 Videbæk |
16. |
Tvilho Fiskeri |
DK-6800 Varde |
3.А. РИБНИ СТОПАНСТВА В ГЕРМАНИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
3.А.1. NIEDERSACHSEN
1. |
Jochen Moeller |
|
||
2. |
Versuchsgut Relliehausen der Universität Göttingen |
(numai pepinierele piscicole) D-37586 Dassel |
||
3. |
Dr. R. Rosengarten |
|
||
4. |
Klaus Kröger |
|
||
5. |
Ingeborg Riggert-Schlumbohm |
|
||
6. |
Volker Buchtmann |
|
||
7. |
Sven Kramer |
|
||
8. |
Hans-Peter Klusak |
|
||
9. |
F. Feuerhake |
|
||
10. |
Horst Pöpke |
|
3.А.2. THÜRINGEN
1. |
Firma Tautenhahn |
D-98646 Trostadt |
||
2. |
Fischzucht Salza GmbH |
D-99734 Nordhausen-Salza |
||
3. |
Fischzucht Kindelbrück GmbH |
D-99638 Kindelbrück |
||
4. |
Reinhardt Strecker |
|
3.А.3. BADEN-WÜRTTEMBERG
1. |
Walter Dietmayer |
|
||||||
2. |
Heiner Feldmann |
|
||||||
3. |
Oliver Fricke |
|
||||||
4. |
Peter Schmaus |
|
||||||
5. |
Josef Schnetz |
|
||||||
6. |
Falko Steinhart |
|
||||||
7. |
Hugo Strobel |
|
||||||
8. |
Reinhard Lenz |
|
||||||
9. |
Stephan Hofer |
|
||||||
10. |
Stephan Hofer |
|
||||||
11. |
Stephan Hofer |
|
||||||
12. |
Stephan Hofer |
|
||||||
13. |
Stephan Schuppert |
|
||||||
14. |
Anton Jung |
|
||||||
15. |
Peter Störk |
|
||||||
16. |
Erwin Steinhart |
|
||||||
17. |
Joachim Schindler |
|
||||||
18. |
Georg Sohnius |
|
||||||
19. |
Claus Lehr |
|
||||||
20. |
Hugo Hager |
|
||||||
21. |
Hugo Hager |
|
||||||
22. |
Gumpper und Stoll GmbH |
|
||||||
23. |
Hans Schmutz |
|
||||||
24. |
Wilhelm Drafehn |
|
||||||
25. |
Wilhelm Drafehn |
|
||||||
26. |
Franz Schwarz |
|
||||||
27. |
Meinrad Nuber |
|
||||||
28. |
Walter Dietmayer |
|
||||||
29. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Würtemberg |
|
||||||
30. |
Kreissportfischereiverein Biberach |
Warthausen D-88400 Biberach |
||||||
31. |
Hans Schmutz |
|
||||||
32. |
Reinhard Rösch |
|
||||||
33. |
Rainer Tress |
|
||||||
34. |
Andreas Tröndle |
|
||||||
35. |
Andreas Tröndle |
|
||||||
36. |
Stephan Hofer |
|
||||||
37. |
Heiner Feldmann |
|
||||||
38. |
Andreas Zordel |
|
||||||
39. |
Thomas Fischböck |
|
||||||
40. |
Reinhold Bihler |
|
||||||
41. |
Josef Dürr |
|
||||||
42. |
Andreas Zordel |
|
||||||
43. |
Fischzucht Anton Jung |
|
||||||
44. |
Staatliches Forstamt Ravensburg |
|
||||||
45. |
Simon Phillipson |
|
||||||
46. |
Hans Klaiber |
|
||||||
47. |
Josef Hönig |
|
||||||
48. |
Werner Baur |
|
||||||
49. |
Gerhard Weihmann |
|
||||||
50. |
Hubert Belser GBR |
|
||||||
51. |
Staatliche Forstämter Ravensburg und Wangen |
|
||||||
52. |
Anton Jung |
|
||||||
53. |
Hildegart Litke |
|
||||||
54. |
Werner Wägele |
|
||||||
55. |
Ernst Graf |
|
||||||
56. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Württemberg |
|
||||||
57. |
Forellenzucht Kunzmann |
|
||||||
58. |
Meinrad Nuber |
|
||||||
59. |
Bezirksfischereiverein Nagoldtal e.V. |
|
||||||
60. |
Bernd und Volker Fähnrich |
|
||||||
61. |
Klaiber „An der Tierwiese“ |
|
||||||
62. |
Parey Bittigkoffer — Unterreichenbach |
|
||||||
63. |
Farm Sauter Anlage Pflegelberg |
|
||||||
64. |
Krattenmacher Anlage Osterhofen |
|
||||||
65. |
|
|
||||||
66. |
Gumpper und Stoll Anlage Unterhausen |
|
||||||
67. |
Durach Anlage Altann |
|
||||||
68. |
Städler Anlage Raunsmühle |
|
||||||
69. |
König Anlage Erisdorf |
|
||||||
70. |
Forellenzucht Drafehn Anlage Wittelbach |
|
||||||
71. |
Wirth Anlage Dengelshofen |
|
||||||
72. |
Krämer, Bad Teinach |
|
||||||
73. |
Muffler Anlage Eigeltingen |
|
||||||
74. |
Karpfenteichwirtschaft Mönchsroth |
|
||||||
75. |
Krattenmacher Anlage Dietmans |
|
||||||
76. |
Bruthaus Fischzucht Anselm-Schneider |
|
||||||
77. |
Matthias Grassmann |
|
||||||
78. |
Forellenzucht Hurrle |
|
3.А.4. NORDRHEIN-WESTPHALEN
1. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
|
|||
2. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
|
|||
3. |
Hugo Rameil und Söhne |
|
|||
4. |
Peter Horres |
|
|||
5. |
Wolfgang Middendorf |
|
|||
6. |
Michael und Guido Kamp |
|
|||
7. |
Thomas Rameil |
|
|||
8. |
Ignaz Brands |
|
3.А.5. BAYERN
1. |
Werner Ruf |
|
|||||
2. |
Rogg |
|
|||||
3. |
|
|
|||||
4. |
|
|
|||||
5. |
|
|
|||||
6. |
|
|
|||||
7. |
|
|
|||||
8. |
|
|
|||||
9. |
|
|
|||||
10. |
|
|
3.А.6. SACHSEN
1. |
Anglerverband Südsachsen „Mulde/Elster“ e.V. |
|
|||
2. |
H. und G. Ermisch GbR |
|
|||
3. |
Teichwirtschaft Weissig |
|
|||
4. |
Teichwirtschaft Zeisholz |
|
3.А.7. HESSEN
1. |
Hermann Rameil |
|
3.Б. РИБНИ СТОПАНСТВА В ГЕРМАНИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ИХН
3.Б.1. THÜRINGEN
1. |
Thüringer Forstamt Leinefelde |
|
3.В. РИБНИ СТОПАНСТВА В ГЕРМАНИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС
3. В.1. BADEN-WÜRTTEMBERG
1. |
Heiner Feldmann |
|
||
2. |
Heiner Feldmann |
|
4. РИБНИ СТОПАНСТВА В ИСПАНИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
4.1. РЕГИОН: АВТОНОМНА ОБЛАСТ ARAGON
1. |
Truchas del Prado |
Alcalá de Ebro, Provincia de Zaragoza (Aragón). |
4.2. РЕГИОН: АВТОНОМНА ОБЛАСТ ANDALUCIA
1. |
Piscifactoría de Riodulce |
|
|||
2. |
Piscifactoria Manzanil |
|
4.3. РЕГИОН: АВТОНОМНА ОБЛАСТ CASTILLA-LA-MANCHA
1. |
Piscifactoria Rincón de Uña |
|
5.A. РИБНИ СТОПАНСТВА ВЪВ ФРАНЦИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
5.A.1. ADOUR-GARONNE
1. |
Pisciculture de Sarrance |
F-64490 Sarrance (Pyrénées-Atlantiques) |
2. |
Pisciculture des Sources |
F-12540 Cornus (Aveyron) |
3. |
Pisciculture de Pissos |
F-40410 Pissos (Landes) |
4. |
Pisciculture de Tambareau |
F-40000 Mont-de-Marsan (Landes) |
5. |
Pisciculture „Les Fontaines d'Escot“ |
F-64490 Escot (Pyrénées Atlantiques) |
6. |
Pisciculture de la Forge |
F-47700 Casteljaloux (Lot-et-Garonne) |
5.A.2. ARTOIS-PICARDIE
1. |
Pisciculture du Moulin du Roy |
F-62156 Rémy (Pas-de-Calais) |
||||
2. |
Pisciculture du Bléquin |
F-62380 Séninghem (Pas-de-Calais) |
||||
3. |
Pisciculture de Earls Feldmann 76340 Hodeng-Au-Bosc |
F-80580 Bray-Les-Mareuil |
||||
4. |
Pisciculture Bonnelle, à Ponthoile |
|
||||
5. |
Pisciculture Bretel, à Gezaincourt |
|
||||
6. |
Pisciculture de Moulin Est |
|
5.A.3. AQUITAINE
1. |
SARL Salmoniculture de la Ponte — Station d'Alevinage du Ruisseau Blanc |
|
||||||
2. |
L'EPST-INRA Pisciculture à Lées-Athas |
|
||||||
3. |
|
|
5.A.4. DRÔME
1. |
Pisciculture „Sources de la Fabrique“ |
|
|||
2. |
Pisciculture Font Rome F-26400 Beaufort-sur-Gervanne |
|
5.A.5. HAUTE-NORMANDIE
1. |
Pisciculture des Godeliers |
F-27210 Le Torpt |
||||
2. |
|
|
5.A.6. LOIRE-BRETAGNE
1. |
SCEA „Truites du lac de Cartravers“ |
|
|||
2. |
Pisciculture du Thélohier |
F-35190 Cardroc (Ille-et-Vilaine) |
|||
3. |
Pisciculture de Plainville |
F-28400 Marolles les Buis (Eure et Loir) |
|||
4. |
Pisciculture Rémon, à Parné-sur-Roc |
|
|||
5. |
Esosiculture de Feins Etang aux Moines 5440 FEINS |
|
5.A.7. RHIN-MEUSE
1. |
Pisciculture du ruisseau de Dompierre |
F-55300 Lacroix-sur-Meuse (Meuse) |
2. |
Pisciculture de la source de la Deüe |
F-55500 Cousances-aux-Bois (Meuse), Cousancesles-Triconville |
5.A.8. RHÔNE-MÉDITERRANÉE-CORSE
1. |
Pisciculture Charles Murgat |
|
5.A.9. SEINE-NORMANDIE
1. |
Pisciculture du Vaucheron |
F-55130 Gondrecourt-le-Château (Meuse) |
5.А.10 LANGUEDOC-ROUSSILLON
1. |
|
|
5.А.11. MIDI-PYRÉNÉES
1. |
Pisciculture de la source du Durzon |
|
5.А.12. ALPES-MARITIMES
1. |
|
|
5.А.13. HAUTES-ALPES
1. |
Pisciculture Fédérale de la-Roche-de-Rame |
|
5.А.14. RHÔNE-ALPES
1. |
Pisciculture Petit Ronjon |
|
|||
2. |
Gaec Piscicole de Teppe |
|
5.А.15. LOZÈRE
1. |
|
Lycée d'enseignement général et technologique agricole-Ministère de l'agriculture de la pêche et de l'alimentation |
5.А.16. ARDÈCHE
1. |
|
|
5.Б. РИБНИ СТОПАНСТВА ВЪВ ФРАНЦИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС
5.Б.1. ARTOIS-PICARDIE
1. |
Pisciculture de Sangheen |
F-62102 Calais (Pas-de-Calais) |
6.А. РИБНИ СТОПАНСТВА В ИТАЛИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
6.А.1. РЕГИОН: FRIULI VENEZIA GIULIA
1. |
Azienda ittica agricola Collavini Mario n. I096UD005 |
|
|||
2. |
Impianto ittiogenico di Flambro (Talmassons) |
|
|||
3. |
Impianto ittiogenico di Forni di Sotto |
|
|||
4. |
Impianto di Grauzaria di Moggio Udinese |
|
|||
5. |
Impianto ittiogenico di Amaro |
|
|||
6. |
Impianto ittiogenico di Somplago Mena di Cavazzo Carnico |
|
|||
7. |
S.A.I.S. Srl Loc. Blasis Codropio (UD) Cod I027UD001 |
|
|||
8. |
S.A.I.S. Srl Poffabro-Frisanco (PN) |
|
|||
9. |
Avanotteria Valbruna Loc. Valbruna I022PN002 |
|
6.А.2. РЕГИОН: АВТОНОМНА ПРОВИНЦИЯ TRENTO
1. |
Ass. Pescatori Solandri (Loc. Fucine) |
Cavizzana |
|||
2. |
Troticoltura di Grossi Roberto n. 121TN010 |
|
|||
3. |
Campestrin Giovanni |
Telve Valsugana (Fontane) |
|||
4. |
Ittica Resenzola Serafini |
Grigno |
|||
5. |
Ittica Resenzola Selva |
Grigno |
|||
6. |
Leonardi F.lli |
Levico Terme (S. Giuliana) |
|||
7. |
Dellai Giuseppe-Trot. Valsugana |
Grigno (Fontana Secca, Maso Puele) |
|||
8. |
Cappello Paolo |
Via Zacconi 21 |
|||
9. |
Celva Remo |
Loc. Maso Fontane, Roncegno |
|||
10. |
Margonar Domenico |
Pomarolo |
|||
11. |
Degiuli Pasquale |
Ala (Pilcante) |
|||
12. |
Tamanini Livio |
Mattarello (Regole) |
|||
13. |
Troticultura Istituto Agrario di S. Michele a/A. |
Vigolo Vattaro |
|||
14. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Michele all'Adige |
|||
15. |
Stab. Giudicariese La Mola |
Ragoli (Pez) |
|||
16. |
Azienda Agricola La Sorgente s.s. |
Tione (Delizia d'Ombra) |
|||
17. |
Fonti del Dal s.s. |
Tione (Saone) |
|||
18. |
Comfish S.r.l. (ex. Paletti) |
Lomaso (Dasindo) |
|||
19. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Preore (Molina) |
|||
20. |
Troticultura „La Fiana“ |
Tenno (Pranzo) |
6.А.3. РЕГИОН: UMBRIA
1. |
Centro ittiogenico di Borgo Cerreto |
Impianto ittiogenico della provincia di Perugia Borgo Cerreto (Loc. Ponte) Cerreto di Spoleto (PG) |
2. |
Ittica Tranquilli S.r.l. Cod. IT 035 PG 175 |
Ittica Tranquilli S.r.l. Loc. Corone Preci (PG) |
6.А.4. РЕГИОН: VENETO
1. |
Centro Ittico Valdastico |
Valdastico (Veneto, Provincia Vicenza) |
|||||||
2. |
Azienda Agricola Lietta Srl n. 052TV074 |
|
|||||||
3. |
Azienda Agricola Troticoltura Grosselle Massimo n. 091VI831 |
|
|||||||
4. |
|
|
|||||||
5. |
Piscicoltura Menozzi di Franco e Davide Menozzi S.S. |
|
|||||||
6. |
Stanzial Eneide Loc. Casotto |
|
|||||||
7. |
Vincheto di Celarda 021 BL 282 |
|
|||||||
8. |
Azienda Agricoltura Troticoltura Rio Molini |
|
|||||||
9. |
Azienda agricola Bassan Antonio |
|
6.А.5. РЕГИОН: VALLE D′AOSTA
1. |
Stabilimento ittiogenico regionale |
|
6.А.6. РЕГИОН: LOMBARDIA
1. |
Azienda Troticoltura Foglio A.s.s. |
|
|||
2. |
Azienda Agricola Pisani Dossi Cascina Oldani, Cisliano (MI) |
|
|||
3. |
Centro ittiogenico Unione Pesca Sportiva della Provincia di Sondrio |
|
|||
4. |
Ittica Acquasarga Allevamento Piscicoltura Valsassinese IT070LC087 |
|
|||
5. |
Incubatoio Ittico U.P.S.L.I 010BS070/l |
|
|||
6. |
Azienda agricola allevamento e commercio pesci 113PV03 |
|
6.A.7. РЕГИОН: TOSCANA
1. |
Allevamento trote di Petrolini Marcello |
|
|||
2. |
Azienda agricola Fratelli Mascalchi Loc. Carda, Castel Focognano (AR) Cod. IT008AR003 |
|
6.A.8. РЕГИОН: LIGURIA
1. |
Incubatoio ittico provinciale Masone — Loc. Rio Freddo |
|
6.A.9. РЕГИОН: PIEMONTE
1. |
Incubatoio ittico di valle di Peleussieres Oulx (TO) Cod. 175 TO 802 |
|
||||
2. |
Azienda agricola Canali Cavour di Lucio Fariano |
|
||||
3. |
Troticoltura Marco Borroni Loc. Gerb Valdieri (CN) Cod. 233 CN 800 |
|
||||
4. |
Incubatoio ittico di valle Loc. Cascina Prelle Traversella (TO) 278 TO 802 |
|
||||
5. |
Azienda Agricola „San Biagio“ Fraz. S. Biagio I-12084 Mondovì Cod 130 CN 801 |
|
||||
6. |
Azienda Agricola Ossolana Acque IT-051-VB-801 |
|
||||
7. |
A.A. San Biagio S.S. di Revelli Delia Via S. Stefano IT144CN802 |
|
6.A.10. РЕГИОН: ABRUZZO
1. |
Impianti ittiogenici di Popoli (PE) Loc. S. Callisto |
|
|||
2. |
Centro Ittiogenico Sperimentale e di Idrobiologia (CISI) Cod. IT 049 AQ I01 |
|
6.A.11. РЕГИОН: EMILIA-ROMAGNA
1. |
Troticoltura Alta Val Secchia Srl (RE) Via Porali 1/A Collagna (RE) Cod. 019RE050 |
|
6.A.12. РЕГИОН: BASILICATA
1. |
Assunta Brancati Contrada Piano del Greco 1 I-85050 Tito (PZ) Cod. IT089PZ185/I |
|
6.A.13. РЕГИОН: CAMPANIA
1. |
Ittica Fasanella Sant'Angelo a Fasanella Loc. Fiume (SA) Cod. 128SA077 |
Società cooperativa Ittica Fasanella Sant'Angelo a Fasanella Loc. Fiume (SA) |
2. |
Ittico Tammaro S.a.s. di Silvana Di Mella ISTAT 044BN001 |
Ittico Tammaro S.a.s. di Silvana Di Mella Contrada Piana 63 Morcone (BN) |
6.A.14. РЕГИОН: MARCHE
1. |
Troticoltura Cherubini Snc IT010MC019 |
Troticoltura Cherubini Snc Valle di Castel Sant'Angelo sul Nera (MC) |
6.Б. РИБНИ СТОПАНСТВА В ИТАЛИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС
6.Б.1. РЕГИОН: FRIULI-VENEZIA GIULIA
1. |
SGM Srl |
|
6.Б.2. РЕГИОН: VENETO
1. |
Azienda Troticoltura S. Cristina Via Chiesa Vecchia 14 Loc. S. Cristina di Quinto Cod. 064TV015 |
|
|||
2. |
Biasia Luigi n. 013VI831 |
|
7. РИБНИ СТОПАНСТВА В АВСТРИЯ, ОДОБРЕНИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВХС И ИХН
1. |
Alois Köttl |
|
|||
2. |
Herbert Böck |
|
|||
3. |
Forellenzucht Glück |
|
|||
4. |
Forellenzuchbetrieb St. Florian |
|
|||
5. |
Forellenzucht Jobst |
|
|||
6. |
Fischzuchtbetrieb Kölbl |
|
|||
7. |
Forellenzucht Hartl Teichanlage Nöfing |
|