EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52006XC1230(05)

Еднакво прилагане на Комбинираната номенклатура (КН) (Класиране на стоки) (2006/С 332/05)

OJ C 332, 30.12.2006, p. 7–9 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Bulgarian: Chapter 02 Volume 022 P. 60 - 62
Special edition in Romanian: Chapter 02 Volume 022 P. 60 - 62
Special edition in Croatian: Chapter 02 Volume 016 P. 115 - 117

02/ 22

BG

Официален вестник на Европейския съюз

60


52006XC1230(05)


C 332/7

ОФИЦИАЛЕН ВЕСТНИК НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ


ЕДНАКВО ПРИЛАГАНЕ НА КОМБИНИРАНАТА НОМЕНКЛАТУРА (КН)

(Класиране на стоки)

(2006/С 332/05)

Обяснителни бележки, приети в съответствие с процедурата, определена в член 10, параграф 1 от Регламент (ЕИО) № 2658/87 на Съвета от 23 юли 1987 г. относно тарифната и статистическа номенклатура и Общата митническа тарифа (1)

Обяснителните бележки към Комбинираната номенклатура на Европейските общности (2) се изменят, както следва:

На стр. 324 се добавя следният текст:

„8471 60 80

Други

Мониторите от настоящата подпозиция използват различни технологии за онагледяване на изображенията, като например дисплеи с електроннолъчева тръба (СRТ) и с течни кристали (LCD).

Те се считат от видовете, използвани изключително или главно в автоматичните системи за обработка на информация (виж забележка 5, буква Д към глава 84).

Характеристиките на мониторите от настоящата позиция обикновено подпомагат продължителен период на наблюдение отблизо.

Мониторите от настоящата подпозиция се характеризират, както следва:

те са способни да приемат само сигнали от централната единица на автоматична машина за обработка на информация от позиция 8471;

имат главно 4:3 или 5:4 формат;

често съдържат механизми, позволяващи регулиране на наклона и въртенето на монитора и повърхността на екрана на монитора без отблясъци.

могат да имат максимум два високоговорителя.

Мониторите от вида СRТ от настоящата подпозиция се отличават със следните характеристики:

оборудвани са с характерни конектори (например SUB-D конектори);

имат алгоритмична стъпка на екрана („display pitch size“), започваща от 0,41 mm за средна разделителна способност и намаляваща пропорционално на увеличаващата се разделителна способност.

Мониторите, различни от СRТ мониторите (например LCD) от настоящата подпозиция имат специфични характеристики, по-специално са с диагонал на екрана 48,5 cm (19 инча) или по-малко.

Мониторите от тази подпозиция не могат:

да бъдат свързвани към видеоизточник, като DVD апарат за запис или възпроизвеждане, камера или записваща видеокамера, сателитен приемник или машина за видеоигри;

да имат вградени компоненти (като хрома декодер или Y/C сепаратор), които позволяват на монитора да показва изображение от основен композитен видеосигнал (CVBS), от композитен видеосигнал (чиито вълни имат форма, съответстваща на стандарт за телевизионно излъчване, като NTSC, SECAM, PAL, D-MAC) или от S-видеосигнал, или когато имат възможност за възпроизвеждане на изображение чрез приемане на сигнали като компонентно видео (например YUV, YCBCR, YPBPR), сериен цифров интерфейс (SDI), High-Definition-SDI (HD-SDI) и цифрово видео „DV“ (например MPEG1, MPEG2, MPEG4);

да бъдат снабдени с инфрачервен приемник за приемане на сигнали от дистанционно управление с инфрачервени лъчи;

да имат бутон за избор на канал с програма;

да бъдат снабдени с интерфейси като DVI-D, DVI-I и High-Definition Multi-media Interface (HDMI), дори и тези интерфейси да не поддържат HDCP криптиране (защита на широколентовото цифрово съдържание);

да бъдат снабдени с интерфейси за „slot-in“ модули или за други устройства, които позволяват свързване към видеоизточник или приемане на телевизионни сигнали;

да бъдат използвани в системи, различни от автоматичните системи за обработка на информация (като системи за домашно кино, системи за видеоредактиране, системи за изображение в медицината или системи за печатарската или графичната индустрия за производството на цветни пробни отпечатъци).

В настоящата позиция не се включват:

а)

приемателните телевизионни апарати (позиция 8528);

б)

видеомониторите от позиция 8528;

в)

индикаторните панели от позиция 8531.“

На стр. 339:

от 8528 21 14 до 8528 21 90

Цветни видеомонитори

Съществуващият текст се заменя със следния текст:

„Видеомониторите, използващи различни технологии за онагледяване на изображенията, като дисплеи с електроннолъчева тръба (СRТ) и с течни кристали (LCD), с органични светодиоди (OLED) или с плазма, се включват в настоящите подпозиции, освен когато може да бъде демонстрирано, че те са от вида, изключително или главно използван в автоматичните системи за обработка на информация.

Характеристиките на тези монитори най-общо улесняват продължителното наблюдение от разстояние, например по време на изложби, в телевизионните студия или в системите за домашно кино и системите за видеонаблюдение.

Някои от тези монитори улесняват наблюдението отблизо, например за измервания, отчети или медицински приложения, камери за задно наблюдение за превозни средства или апарати за радионавигационни цели.

Някои монитори са снабдени с конектори или интерфейси, като Cinch/RCA, BNC, SCART, Mini DIN 4-pin/Hosiden, DVI-D, DVI-I и High-Definition Multi-media Interface (HDMI). Тези конектори или интерфейси позволяват приемане на сигнал от видеоизточник като DVD апарат за запис или възпроизвеждане, камера или записваща видеокамера, сателитен приемник или машина за видеоигри. Тези монитори могат също така да бъдат снабдени с интерфейси за автоматични машини за обработка на информацията от позиция 8471.

Някои монитори могат да имат интерфейси, които позволяват приемането на сигнали от източници, като банкомати, автоматични касови апарати (ATM), апарати за радионавигационни цели, цифрови контролни панели или контролери с програмируема памет, апарати за измерване, отчитане или медицински приложения от глава 90.

Те могат да имат отделни входове за червено (R), зелено (G) и синьо (В) или могат да имат вградени компоненти (като хрома декодер или Y/C сепаратор), които позволяват на монитора да показва онагледяване на изображение от основен композитен видеосигнал (CVBS), или от композитен видеосигнал (чиито вълни имат форма, съответстваща на стандарт за телевизионно излъчване, като NTSC, SECAM, PAL, D-MAC) или от S-видеосигнал, или когато имат възможност за възпроизвеждане на изображение чрез приемане на сигнали като компонентно видео (например YUV, YCBCR, YPBPR), сериен цифров интерфейс (SDI), High-Definition-SDI (HD-SDI) и цифрово видео „DV“ (например MPEG1, MPEG2, MPEG4).

Те могат да бъдат снабдени с конектори за приемане на аудиосигнали.

Мониторите, различни от тези с електроннолъчева тръба (като LCD и плазма), често са с формат 16:9 или 16:10.

В тези подпозиции не се включват:

а)

мониторите от видовете, използвани изключително или главно в автоматичните системи за обработка на информация (подпозиция 8471 60 80);

б)

видеофоните (подпозиция 8517 19 10);

в)

индикаторните панели от позиция 8531.“


(1)  ОВ L 256, 7.9.1987 г., стр. 1. Регламент, последно изменен с Регламент (ЕО) № 1549/2006 на Комисията (ОВ L 301, 31.10.2006 г., стр. 1).

(2)  ОВ C 50, 28.2.2006 г., стр. 1.


Top