ISSN 1977-1045

doi:10.3000/19771045.C_2014.063.slv

Uradni list

Evropske unije

C 63

European flag  

Slovenska izdaja

Informacije in objave

Zvezek 57
4. marec 2014


Obvestilo št.

Vsebina

Stran

 

IV   Informacije

 

INFORMACIJE INSTITUCIJ, ORGANOV, URADOV IN AGENCIJ EVROPSKE UNIJE

 

Evropski parlament

2014/C 063/01

Sklep predsedstva Evropskega parlamenta z dne 29. marca 2004 o izvajanju Uredbe (ES) št. 2004/2003 Evropskega parlamenta in Sveta o predpisih, ki urejajo delovanje političnih strank na evropski ravni, in pravilih glede njihovega financiranja

1

SL

 


IV Informacije

INFORMACIJE INSTITUCIJ, ORGANOV, URADOV IN AGENCIJ EVROPSKE UNIJE

Evropski parlament

4.3.2014   

SL

Uradni list Evropske unije

C 63/1


SKLEP PREDSEDSTVA EVROPSKEGA PARLAMENTA

z dne 29. marca 2004 (1)

o izvajanju Uredbe (ES) št. 2004/2003 Evropskega parlamenta in Sveta o predpisih, ki urejajo delovanje političnih strank na evropski ravni, in pravilih glede njihovega financiranja

2014/C 63/01

PREDSEDSTVO EVROPSKEGA PARLAMENTA,

ob upoštevanju Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti in zlasti člena 191,

ob upoštevanju Uredbe (ES) št. 2004/2003 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 4. novembra 2003 o predpisih, ki urejajo delovanje političnih strank na evropski ravni, in pravilih glede njihovega financiranja (2) in zlasti člena 9(1) Uredbe,

ob upoštevanju Uredbe (EU, Euratom) št. 966/2012 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 25. oktobra 2012 o finančnih pravilih, ki se uporabljajo za splošni proračun Unije, in razveljavitvi Uredbe Sveta (ES, Euratom) št. 1605/2002 (3) (v nadaljnjem besedilu: finančna uredba), in Delegirane uredbe Komisije (EU) št. 1268/2012 z dne 29. oktobra 2012 o pravilih uporabe Uredbe (EU, Euratom) št. 966/2012 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 25. oktobra 2012 o finančnih pravilih, ki se uporabljajo za splošni proračun Unije (4) (v nadaljnjem besedilu: pravila za uporabo finančne uredbe),

ob upoštevanju člena 23(11) Poslovnika Evropskega parlamenta,

ob upoštevanju naslednjega:

(1)

treba je določiti pogoje za dodelitev in upravljanje nepovratnih sredstev, namenjenih financiranju političnih strank na evropski ravni (v nadaljnjem besedilu: stranke) in političnih fundacij na evropski ravni (v nadaljnjem besedilu: fundacije),

(2)

finančna podpora strankam in fundacijam so nepovratna sredstva za delovanje, v smislu člena 121 finančne uredbe,

(3)

finančna podpora fundacijam dopolnjuje finančno podporo strankam, saj je pogoj zanjo članstvo fundacije v stranki in dopolnjevalna vloga fundacije pri doseganju dolgoročnih ciljev stranke. Zaradi dobrega finančnega poslovodenja in preglednosti se za vsako dodelitev finančne podpore sprejme sklep predsedstva, o katerem se obvesti upravičenca.

SKLENE

Člen 1

Predmet

Ta sklep določa pravila za izvajanje Uredbe (ES) št. 2004/2003.

Če ni izrecno navedeno nasprotno, se ta sklep uporablja tako za stranke kot fundacije.

Člen 2

Razpis za zbiranje predlogov

Evropski parlament vsako leto pred koncem prvega polletja leta, ki je pred letom, za katerega se prosi za nepovratna sredstva, objavi razpis za zbiranje predlogov za odobritev nepovratnih sredstev za financiranje strank in fundacij.

Člen 3

Vloga za financiranje

1.   Za namene izvajanja člena 4 Uredbe (ES) št. 2004/2003 vsaka organizacija, ki želi prejeti nepovratna sredstva iz splošnega proračuna Unije, pred 1. oktobrom v letu pred proračunskim letom, za katerega se zaprosi za nepovratna sredstva, predloži pisno vlogo predsedniku Evropskega parlamenta. Pogoji iz člena 3 Uredbe (ES) št. 2004/2003 morajo biti izpolnjeni do dneva predložitve vloge in v celotnem času trajanja obdobja financiranja.

2.   Obrazec za vlogo za nepovratna sredstva je določen v Prilogi 1. Na voljo je na spletnem mestu Evropskega parlamenta.

3.   V vlogi za nepovratna sredstva se sprejmejo splošni pogoji, kot so določeni v Prilogi 2a (stranke) in Prilogi 2b (fundacije).

4.   Vsako obvestilo v skladu s členom 4(3) Uredbe (ES) št. 2004/2003 se naslovi na predsednika Evropskega parlamenta.

Člen 4

Odločitev o vlogi za financiranje

1.   Predsedstvo na predlog generalnega sekretarja oceni vloge za financiranje na podlagi meril iz členov 3 in 4 Uredbe (ES) št. 2004/2003, da bi določilo vloge, ki so upravičene do financiranja. Predsedstvo in tudi generalni sekretar lahko v okviru priprave sklepa predsedstva od prosilca zahtevata, da v določenem roku dopolni ali dodatno obrazloži dokazila, ki so priložena vlogi.

2.   Pred 1. januarjem v proračunskem letu, za katerega je zaprošeno za nepovratna sredstva, predsedstvo določi seznam upravičencev in odobrene zneske. Če zaprošeno financiranje ni odobreno, predsedstvo v istem sklepu navede razloge za zavrnitev vloge, zlasti glede na merila iz členov 3 in 4 Uredbe (ES) št. 2004/2003.

Rok iz prvega pododstavka se lahko izjemoma podaljša, če zaradi datuma zadnjega zasedanja predsedstva pred parlamentarnimi božičnimi počitnicami ali zaradi zamude v proračunskem postopku Unije ni možno pravočasno sestaviti seznama upravičencev in zneskov odobrenih nepovratnih sredstev.

Predsedstvo sprejme sklep na podlagi ocene iz odstavka 1. V sprejetem sklepu so upoštevane morebitne spremembe, do katerih je prišlo po vložitvi vloge na osnovi obvestil, prejetih v okviru člena 4(3) Uredbe (ES) 2004/2003, ter splošno znane spremembe.

V skladu s točko (b) člena 10(1) Uredbe (ES) št. 2004/2003 se znesek nepovratnih sredstev, dodeljen vsaki od strank, določi na podlagi števila poslancev v Evropskem parlamentu, ki so člani te stranke na zadnji dan za oddajo vloge, razen če se število poslancev poveča zaradi pristopa nove države članice.

Če se zaradi spremembe števila organizacij, ki želijo prejeti finančna sredstva, ali števila poslancev, ki so v tem času pristopili k stranki prosilki, zneski, namenjeni prosilcem, občutno razlikujejo od tistih, predvidenih v trenutku objave razpisa, generalni sekretar o tem obvesti predsedstvo, ki lahko predsednika Evropskega parlamenta pozove, naj pristojnemu odboru predloži predlog za ustrezno spremembo razpoložljivih zneskov.

3.   Generalni sekretar ali oseba, ki ga ta pooblasti, pisno obvesti prosilce o odločitvi v zvezi z njihovimi prošnjami. Če je bila prošnja odobrena, je obvestilu priložen sklep predsedstva o dodelitvi nepovratnih sredstev. Če vloga za nepovratna sredstva ni bila odobrena, se navedejo razlogi predsedstva za zavrnitev. Prosilci, katerih vloge je predsedstvo zavrnilo, se o tem obvestijo v 15 koledarskih dneh po posredovanju sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev upravičencem.

Člen 5

Sklep o dodelitvi nepovratnih sredstev

Nepovratna sredstva, dodeljena upravičencu, so predmet sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev, ki ga sprejme predsedstvo in se v skladu člena 121(1) finančne uredbe sporoči upravičencu. Modeli sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev so določeni v prilogah 2a in 2b.

Člen 6

Plačilo

1.   Če predsedstvo ne odloči drugače, se nepovratna sredstva upravičencu izplačajo v obliki predhodnega financiranja v enem delu v znesku 80 % od največjega zneska nepovratnih sredstev, in sicer v 15 dneh po datumu iz sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev. Dovoli se predhodno financiranje v višini 100 % maksimalnega zneska nepovratnih sredstev, pod pogojem, da upravičenec da na voljo jamstvo za predhodno financiranje v višini 40 % dodeljenih nepovratnih sredstev v skladu s členom 206 pravil za uporabo finančne uredbe.

2.   Preostanek zneska se izplača po koncu obdobja upravičenosti do financiranja iz proračuna Unije na podlagi dejanskih odhodkov, ki jih je upravičenec imel pri izvedbi svojega delovnega programa. Kadar je celotni znesek plačil višji od zneska določenih končnih nepovratnih sredstev, Evropski parlament začne postopek izterjave neupravičenih plačil.

3.   Pred 15. majem in najkasneje 30. junija po koncu proračunskega leta upravičenec predloži končno poročilo, ki omogoča plačilo preostanka: Končno poročilo sestavljajo naslednje listine:

(a)

poročilo o izvedbi delovnega programa iz Priloge 1, oddelka II(2.1);

(b)

finančni izkaz dejanskih upravičenih odhodkov, sledeč strukturi predvidenega proračuna;

(c)

popolni povzetek prihodkov in odhodkov, ki ustrezajo računom upravičenca v obdobju financiranja iz sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev, in v katerem je za stranke opredeljen znesek presežka, ki ga stranka prenese naprej v naslednje proračunsko leto, pa tudi znesek, zagotovljen za posebno rezervo;

(d)

seznam iz točke (b) člena 6(1) Uredbe (ES) št. 2004/2003, ki vsebuje donatorje in nepovratna sredstva, ki presegajo znesek 500 EUR na donatorja letno;

(e)

seznam pogodb, razen najemnih pogodb za pisarne in pogodb o zaposlitvi redno zaposlenega osebja, ki presegajo 10 000 EUR, in specifikacijo pogodbenih partnerjev, njihovih naslovov ter obsega blaga in storitev;

(f)

zunanje revizijsko poročilo o računih upravičenca, ki ga pripravi neodvisni organ oziroma strokovnjak, ki je v skladu z nacionalnim pravom pooblaščen za opravljanje revizije in ki ga Evropski parlament imenuje za vse stranke in fundacije.

4.   Namen zunanje revizije, opravljene v skladu z mednarodnimi revizijskimi standardi, je potrditi, da:

(a)

so finančni izkazi pripravljeni v skladu z nacionalnim pravom, ki velja za upravičenca, da v njih ni pomembnih napačnih navedb in kažejo resnično in pravo sliko o finančnem položaju in poslovnih rezultatih;

(b)

so finančni dokumenti, ki jih je upravičenec predložil Evropskemu parlamentu, skladni s finančnimi določbami sklepa predsedstva o dodelitvi nepovratnih sredstev;

(c)

so prijavljeni odhodki resnični;

(d)

je prijava dohodkov izčrpna;

(e)

so izpolnjene obveznosti iz Uredbe (ES) št. 2004/2003;

(f)

so izpolnjene obveznosti iz sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev, zlasti iz člena II.7 in člena II.11;

(g)

(za stranke) je bil morebitni presežek, prenesen v naslednje proračunsko leto, uporabljen v prvem četrtletju proračunskega leta v skladu s členom 6a tega sklepa predsedstva;

(h)

so izpolnjene obveznosti iz člen 125(5) in (6) finančne uredbe;

(i)

je upravičenec dejansko prejel prispevke v naravi ter so ti bili ocenjeni v skladu z veljavnimi pravili;

Revizorja imenuje Evropski parlament v skladu s postopki za razpis, ki jih določa finančna uredba. Honorar revizorja plača Parlament.

5.   Po prejetju listin iz člena 3 in drugih dodatnih informacij, ki jih potrebuje Evropski parlament, predsedstvo na predlog generalnega sekretarja v roku treh mesecev odobri končno poročilo.

Predsedstvo in, kadar je njegov sklep v pripravi, generalni sekretar, lahko od upravičenca zahteva dokazila ali vse dodatne informacije, ki se mu zdijo potrebne za sprejetje končnega poročila.

Predsedstvo lahko po pogovorih s predstavniki upravičenca zavrne končno poročilo ter zahteva predložitev novega poročila v roku 15 dni.

Če se Evropski parlament v roku treh mesecev iz prvega pododstavka pisno ne odzove, velja, da je sprejel končno poročilo. Če se zahtevajo dopolnilne informacije, se rok za preučitev podaljša za obdobje, potrebno za pridobitev in oceno teh informacij.

Člen 6a

Presežek prihodkov, prenos in posebne rezerve

Presežek prihodkov proračunskega leta N se lahko v skladu s členom 125 finančne uredbe prenese v naslednje proračunsko leto in/ali vključi v posebno rezervo. Sestavlja ga razlika med skupnimi upravičenimi odhodki in

(a)

prvotnim zneskom nepovratnih sredstev, ki jih je Evropski parlament odobril za proračunsko leto N v skladu s členom 4(2) in

(b)

lastnimi sredstvi stranke, namenjenimi za kritje upravičenih odhodkov, pri čemer je stranka pred tem iz lastnih sredstev krila neupravičene odhodke, in

(c)

morebitnim presežkom, prenesenim iz proračunskega leta N–1.

(a)

V proračunsko leto N+1 se lahko prenese presežek prihodkov, ki ne presega 25 % skupnih prihodkov iz točk (a) in (b) odstavka 1.

(b)

Dejansko preneseni znesek se v zaključni bilanci stanja za proračunsko leto N prikaže kot „prenos sredstev v proračunsko leto N+1 za kritje upravičenih odhodkov, ki bodo nastali v prvem četrtletju N+1“. Pripis v to postavko velja za upravičene stroške iz proračunskega leta N.

(c)

Ta sredstva se zabeležijo v izkaz uspeha za proračunsko leto N+1. Z vmesno bilanco, ki se pripravi najpozneje 31. marca leta N+1, se določi dejansko nastale upravičene odhodke do tega datuma. Če je preneseni znesek večji od odhodkov, se razlika med obema zneskoma odšteje od nepovratnih sredstev, ko se določijo končna nepovratna sredstva za leto N v skladu s členom 7.

(a)

Med obveznostmi v zaključni bilanci je lahko tudi posebni račun rezerv, kamor se pripiše le presežek prihodkov iz odstavka 1.

(b)

Presežek prihodkov, dodeljen za poseben račun rezerv, ne presega razlike med prihodkom iz točke (b) odstavka 1 in minimalnim deležem (15 %) lastnih sredstev, ki so potrebna za kritje dejanskih upravičenih odhodkov ali so vključena v znesek, ki se prenese v proračunsko leto N+1.

(c)

V posebni račun rezerv za stranke se ne smejo pripisati zneski, s katerimi bi skupna vsota presegla referenčni znesek iz tretjega pododstavka člena 125(6) finančne uredbe, ki je opredeljen kot aritmetična sredina skupnih prihodkov zadnjih treh proračunskih let.

(d)

Posebni račun rezerv za fundacije urejajo določbe člena 125(5) finančne uredbe in člena 184 pravil za uporabo finančne uredbe.

Člen 7

Določitev končnih nepovratnih sredstev

1.   Ne glede na informacije, pridobljene naknadno v okviru nadzora in revizij, predsedstvo po pogovorih s predstavniki upravičenca, ki je vložil zahtevo, določi znesek končnih nepovratnih sredstev, ki mu jih bo dodelilo na podlagi dokumentov iz člena 6(3), sprejetih v predsedstvu.

2.   Celotni znesek, ki ga Evropski parlament nakaže upravičencu, v nobenem primeru ne presega:

(a)

maksimalnega zneska nepovratnih sredstev, določenega v členu I.3.2 sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev;

(b)

85 % upravičenih dejanskih odhodkov.

3.   Nepovratna sredstva so omejena na znesek, potreben za uravnoteženost med lastnimi sredstvi in odhodki finančnega načrta za delovanje prejemnika, ki je bil potreben za izvedbo delovnega programa. V nobenem primeru ne sme upravičencu prinesti dobička, kakor določa člen 125 finančne uredbe. Vsak presežek povzroči ustrezno zmanjšanje zneska nepovratnih sredstev.

4.   Na podlagi zneska končnih nepovratnih sredstev, določenega v skladu z odstavki 1 do 3, in skupnega zneska plačil, ki so bila predhodno nakazana v okviru sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev, predsedstvo določi znesek preostanka, ki ga je treba plačati in je enak še dolgovanim zneskom upravičencu. Kadar skupni znesek predhodno izvršenih plačil presega znesek končnih nepovratnih sredstev, generalni sekretar ali njegov pooblaščenec izda nalog za izterjavo presežnega zneska.

Člen 8

Ustavitev in znižanje nepovratnih sredstev

Predsedstvo na predlog generalnega sekretarja ustavi plačila in zmanjša nepovratna sredstva, ter, če je to primerno, prekliče sklep o dodelitvi nepovratnih sredstev ter lahko zahteva ustrezno povračilo.

(a)

če se nepovratna sredstva uporabi za odhodke, ki jih Uredba (ES) št. 2004/2003 ne dovoljuje;

(b)

če ni bilo podano obvestilo v smislu člena 4(3) Uredbe (ES) št. 2004/2003;

(c)

če se ne upoštevajo pogoji in obveznosti iz členov 3 in 6 Uredbe (ES) št. 2004/2003;

(d)

če nastopi katera od okoliščin iz člena 106 ali 107 Finančne uredbe.

Pred sprejemom sklepa predsedstvo upravičencu da možnost, da poda svoje pripombe k ugotovljenim nepravilnostim.

Člen 9

Izterjava

1.   Kadar so bili zneski upravičencu neupravičeno nakazani ali kadar postopek izterjave opravičujejo pogoji sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev, upravičenec Evropskemu parlamentu zadevne zneske nakaže pod pogoji in do dneva, ki jih določi Parlament.

2.   Če upravičenec ne izvrši plačila do dneva, ki ga določi Evropski parlament, ta dolgovano vsoto poveča za zamudne obresti po stopnji iz člena II.13.3 sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev. Zamudne obresti se nanašajo na obdobje od prvega dne po dnevu zapadlosti plačila do vključno dneva prejema celotnega plačila dolgovane vsote.

Člen 10

Nadzor in revizije

1.   Redno preverjanje v okviru člena 5(1) Uredbe (ES) št. 2004/2003 izvaja generalni sekretar.

2.   Upravičenec priskrbi Evropskemu parlamentu in vsem drugim zunanjim organom, ki imajo pooblastilo Parlamenta, vse zahtevane podrobne informacije, da se lahko Parlament prepriča o dobrem izvajanju delovnega programa in določb sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev.

3.   Upravičenec hrani za potrebe Evropskega parlamenta vse izvirnike dokumentov, zlasti računovodskih, bančnih in davčnih dokumentov, ali v ustrezno utemeljenih izrednih primerih overjene kopije izvirnikov dokumentov v zvezi s sklepom o dodelitvi nepovratnih sredstev. Obdobje hrambe konča pet let po datumu, ko je plačan znesek, ki se še dolguje v skladu s členom I.4.2 sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev.

4.   Upravičenec Evropskemu parlamentu omogoči, da neposredno prek svojih uslužbencev ali posredno prek katerega koli drugega zunanjega organa, ki ga pooblasti v ta namen, opravi revizijo o uporabi nepovratnih sredstev. Te revizije se lahko opravljajo v celotnem obdobju izvajanja sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev in do konca petletnega obdobja od dneva končnega plačila dolgovanih zneskov iz člena I.4.2 sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev. Po potrebi lahko ugotovitve teh revizij privedejo do sklepov o izterjavi s strani predsedstva.

5.   Sklep o dodelitvi nepovratnih sredstev izrecno predvideva, da imata Evropski parlament in Računsko sodišče pravico do izvajanja nadzora upravičenca, ki je bil deležen nepovratnih sredstev iz splošnega proračuna Unije, na podlagi računovodskih dokumentov in na kraju samem.

Odgovorni odredbodajalec lahko opravi naknadna preverjanja na podlagi pooblastila, kot je določeno v členu 66(6) finančne uredbe.

6.   Na podlagi Uredbe (EU, Euratom) št. 883/2013 Evropskega parlamenta in Sveta (5), lahko ta opravlja tudi nadzor in preverjanje na kraju samem v skladu s postopki, ki jih pravo Unije določa za zaščito finančnih interesov Unije pred goljufijami in drugimi nepravilnostmi. Po potrebi lahko ugotovitve teh revizij privedejo do sklepov o izterjavi s strani predsedstva.

Člen 11

Tehnična pomoč

1.   Na predlog generalnega sekretarja lahko predsedstvo strankam in fundacijam dodeli tehnično pomoč v skladu s sklepom predsedstva z dne 14. marca 2000, ki ureja uporabo prostorov Evropskega parlamenta s strani zunanjih uporabnikov, kot je bil spremenjen, in vsako drugo tehnično pomoč, ki je določena v členih, ki jih predsedstvo sprejme pozneje. Predsedstvo lahko pooblasti generalnega sekretarja za sprejetje nekaterih vrst sklepov o dodelitvi tehnične pomoči.

2.   Generalni sekretar vsako leto v treh mesecih po koncu proračunskega leta predsedstvu predloži poročilo s podrobno predstavitvijo tehnične pomoči, ki jo je Evropski parlament zagotovil vsaki stranki in fundaciji. Poročilo se nato objavi na spletni strani Evropskega parlamenta.

Člen 11a

Pravila za volilne kampanje

Predsedstvo lahko pravočasno pred volitvami v Evropski parlament sprejme pravila o upravičenosti strank za povračilo stroškov, povezanih s kampanjami, ki jih izvajajo v okviru teh volitev.

Člen 12

Obveščanje javnosti

1.   Evropski parlament na svoji spletni strani v prvem polletju naslednjega proračunskega leta objavi vsaj podatke iz člena 9a Uredbe (ES) št. 2004/2003 in člena 191(1) pravil za uporabo finančne uredbe.

2.   Upravičenec na svoji spletni strani ali, če ta ne obstaja, v ustreznem mediju, do 30. septembra naslednjega proračunskega leta objavi vsaj podatke iz člena 6(1) Uredbe (ES) št. 2004/2003 v zvezi z dodeljenimi nepovratnimi sredstvi.

Člen 13

Pravica do pritožbe

Sklepi, ki so bili sprejeti na podlagi tega sklepa, so lahko predmet pritožbe pred Sodiščem Evropske unije pod pogoji iz Pogodbe o delovanju Evropske unije.

Člen 14

Začetek veljavnosti

Spremembe tega sklepa, ki jih je predsedstvo sprejelo 13. januarja 2014, pričnejo veljati s postopkom za dodelitev nepovratnih sredstev za leto 2014.

Člen 15

Objava

Ta sklep se objavi v Uradnem listu Evropske unije in na spletni strani Evropskega parlamenta.


(1)  Spremenjen s sklepom predsedstva z dne 1. februarja 2006, 18. februarja 2008, 2. februarja 2011 in 13. januarja 2014. Ta publikacija zadeva prečiščeno različico sklepa predsedstva z dne 29. marca 2004, kakor je bil nazadnje spremenjen s sklepom predsedstva z dne 13. januarja 2014.

(2)  UL L 297, 15.11.2003, str. 1.

(3)  UL L 298, 26.10.2012, str. 1.

(4)  UL L 362, 31.12.2012, str. 1.

(5)  Uredba (EU, Euratom) št. 883/2013 Evropskega parlamenta in Sveta št. 883/2013 z dne 11. septembra 2013 o preiskavah, ki jih izvaja Evropski urad za boj proti goljufijam (OLAF), ter razveljavitvi Uredbe (ES) št. 1073/1999 Evropskega parlamenta in Sveta in Uredbe Sveta (Euratom) št. 1074/1999 (UL L 248, 18.9.2013, str. 1).


PRILOGA 1

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


PRILOGA 2A

Stranka

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

PRILOGA

Razčlenitev predvidenega operativnega proračuna

Odhodki

Upravičeni odhodki

Proračun

Dejansko

A.1:   Stroški zaposlenih

1.

Plače

 

 

2.

Prispevki

 

 

3.

Poklicno usposabljanje

 

 

4.

Stroški službenih potovanj zaposlenih

 

 

5.

Drugi stroški zaposlenih

 

 

A.2:   Infrastrukturni in obratni stroški

1.

Najemnina, prispevki in stroški vzdrževanja

 

 

2.

Stroški namestitve, izkoriščanja in vzdrževanja opreme

 

 

3.

Stroški amortizacije premičnin in nepremičnin

 

 

4.

Pisarniški papir in pisarniške potrebščine

 

 

5.

Poštnina in telekomunikacije

 

 

6.

Stroški tiskanja, prevajanja, razmnoževanja

 

 

7.

Drugi infrastrukturni stroški

 

 

A.3:   Upravni odhodki

1.

Stroški dokumentacije (časopisi, tiskovna agencija, podatkovne zbirke)

 

 

2.

Stroški študij in raziskav

 

 

3.

Pravni stroški

 

 

4.

Knjigovodski in revizijski stroški

 

 

5.

Podpora tretjim osebam (1)

 

 

6.

Drugi upravni stroški

 

 

A.4:   Sestanki in stroški za reprezentanco

1.

Stroški sestankov

 

 

2.

Udeležba na seminarjih in konferencah

 

 

3.

Stroški za reprezentanco

 

 

4.

Stroški za vabila

 

 

5.

Drugi stroški za sestanke

 

 

A.5:   Stroški obveščanja in publikacij

1.

Stroški publikacij

 

 

2.

Oblikovanje in vzdrževanje spletnih mest

 

 

3.

Stroški reklam

 

 

4.

Reklamni material (naprave)

 

 

5.

Seminarji in razstave

 

 

6.

Volilne kampanje (1)

 

 

7.

Drugi stroški obveščanja

 

 

A.6:

Odhodki v zvezi s prispevki v naravi

 

 

A.7:

Pripis v postavko „Sredstva za upravičene odhodke v prvem četrtletju N+ 1“  (1)

 

 

A.

SKUPNI UPRAVIČENI ODHODKI

 

 

B.1   Neupravičeni odhodki

1.

Pripis v druge postavke

 

 

2.

Finančni odlivi

 

 

3.

Tečajne razlike

 

 

4.

Dvomljive terjatve

 

 

5.

Drugo (navedi)

 

 

B.

SKUPNI NEUPRAVIČENI ODHODKI

 

 

C.

SKUPNI ODHODKI

 

 


Prihodki

 

Proračun

Dejansko

D.1.

Prenos sredstev za upravičene odhodke v prvem četrtletju N (1)

 

 

D.2

Nepovratna sredstva Evropskega parlamenta

 

 

D.3

Članarine

 

 

3.1

včlanjene stranke

 

 

3.2

posamezni člani

 

 

D.4

Nepovratna sredstva

 

 

4.1

nad 500 EUR

 

 

4.2

pod 500 EUR

 

 

D.5

Druga lastna sredstva (za kritje upravičenih odhodkov) (navedi)

 

 

 

 

 

D.6

Prispevki v naravi

 

 

 

 

 

D.

PRIHODKI (za kritje upravičenih odhodkov)

 

 

 

 

 

E.1

Dodatna lastna sredstva (za kritje neupravičenih odhodkov) (navedi)

 

 

E.

PRIHODKI (za kritje neupravičenih odhodkov)

 

 

F.1

Obresti na predhodno financiranje

 

 

F.

SKUPNI PRIHODKI

 

 

G.

dobiček/izguba (F–C)

 

 


H.1

Pripis lastnih sredstev v poseben račun rezerv

 

 

H.

Dobiček/izguba za preverjanje skladnosti s pravilom o neprofitnosti (G–H.1)

 

 


(1)  Ne velja za politične fundacije na evropski ravni.


PRILOGA 2B

Fundacija

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

PRILOGA

Razčlenitev predvidenega operativnega proračuna

Odhodki

Upravičeni odhodki

Proračun

Dejansko

A.1:   Stroški zaposlenih

1.

Plače

 

 

2.

Prispevki

 

 

3.

Poklicno usposabljanje

 

 

4.

Stroški službenih potovanj zaposlenih

 

 

5.

Drugi stroški zaposlenih

 

 

A.2:   Infrastrukturni in obratni stroški

1.

Najemnina, prispevki in stroški vzdrževanja

 

 

2.

Stroški namestitve, izkoriščanja in vzdrževanja opreme

 

 

3.

Stroški amortizacije premičnin in nepremičnin

 

 

4.

Pisarniški papir in pisarniške potrebščine

 

 

5.

Poštnina in telekomunikacije

 

 

6.

Stroški tiskanja, prevajanja, razmnoževanja

 

 

7.

Drugi infrastrukturni stroški

 

 

A.3:   Upravni odhodki

1.

Stroški dokumentacije (časopisi, tiskovna agencija, podatkovne zbirke)

 

 

2.

Stroški študij in raziskav

 

 

3.

Pravni stroški

 

 

4.

Knjigovodski in revizijski stroški

 

 

5.

Podpora tretjim osebam (1)

 

 

6.

Drugi upravni stroški

 

 

A.4:   Sestanki in stroški za reprezentanco

1.

Stroški sestankov

 

 

2.

Udeležba na seminarjih in konferencah

 

 

3.

Stroški za reprezentanco

 

 

4.

Stroški za vabila

 

 

5.

Drugi stroški za sestanke

 

 

A.5:   Stroški obveščanja in objav

1.

Stroški objav

 

 

2.

Oblikovanje in vzdrževanje spletnih mest

 

 

3.

Stroški reklam

 

 

4.

Reklamni material (naprave)

 

 

5.

Seminarji in razstave

 

 

6.

Volilne kampanje (1)

 

 

7.

Drugi stroški obveščanja

 

 

A.6:

Odhodki v zvezi s prispevki v naravi

 

 

A.7:

Pripis v postavko „Sredstva za upravičene odhodke v prvem četrtletju N+1“  (1)

 

 

A.

SKUPNI UPRAVIČENI ODHODKI

 

 

B.1   Neupravičeni odhodki

1.

Pripis v druge postavke

 

 

2.

Finančni odlivi

 

 

3.

Tečajne razlike

 

 

4.

Dvomljive terjatve

 

 

5.

Drugo (navedi)

 

 

B.

SKUPNI NEUPRAVIČENI ODHODKI

 

 

C.

SKUPNI ODHODKI

 

 


Prihodki

 

Proračun

Dejansko

D.1.

Prenos sredstev za upravičene odhodke v prvem četrtletju N (1)

 

 

D.2

Nepovratna sredstva Evropskega parlamenta

 

 

D.3

Članarine

 

 

3.1

včlanjene stranke

 

 

3.2

posamezni člani

 

 

D.4

Nepovratna sredstva

 

 

4.1

nad 500 EUR

 

 

4.2

pod 500 EUR

 

 

D.5

Druga lastna sredstva (za kritje upravičenih odhodkov) (navedi)

 

 

 

 

 

D.6

Prispevki v naravi

 

 

 

 

 

D.

PRIHODKI (za kritje upravičenih odhodkov)

 

 

 

 

 

E.1

Dodatna lastna sredstva (za kritje neupravičenih odhodkov) (navedi)

 

 

E.

PRIHODKI (za kritje neupravičenih odhodkov)

 

 

F.1

Obresti na predhodno financiranje

 

 

F.

SKUPNI PRIHODKI

 

 

G.

dobiček/izguba (F–C)

 

 


H.1

Pripis lastnih sredstev v poseben račun rezerv

 

 

H.

Dobiček/izguba za preverjanje skladnosti s pravilom o neprofitnosti (G–H.1)

 

 


(1)  Ne velja za politične fundacije na evropski ravni.