EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32007Q0904(01)

Navodila sodnemu tajniku Sodišča prve stopnje Evropskih skupnosti z dne 5. julija 2007

OJ L 232, 4.9.2007, p. 1–6 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 01/07/2015; se razveljavijo in nadomestijo z 32015Q0618(01)

ELI: http://data.europa.eu/eli/proc_rules/2007/904(1)/oj

4.9.2007   

SL

Uradni list Evropske unije

L 232/1


NAVODILA SODNEMU TAJNIKU SODIŠČA PRVE STOPNJE EVROPSKIH SKUPNOSTI

z dne 5. julija 2007

SODIŠČE PRVE STOPNJE EVROPSKIH SKUPNOSTI,

NA PREDLOG PREDSEDNIKA SODIŠČA PRVE STOPNJE,

na podlagi Poslovnika, sprejetega 2. maja 1991, in njegovih poznejših sprememb, zlasti člena 23,

SPREJEMA NASLEDNJA

NAVODILA SODNEMU TAJNIKU

Prvi člen

Naloge sodnega tajnika

1.   Sodni tajnik je pristojen za vodenje vpisnika Sodišča prve stopnje in spisov tekočih zadev, sprejemanje, posredovanje, vročanje in hrambo listin ter skrbi za korespondenco s strankami in tretjimi glede tekočih zadev, pa tudi za varovanje pečatov Sodišča prve stopnje; skrbi za pobiranje taks vpisnika in za izterjavo zneskov, dolgovanih blagajni Sodišča prve stopnje; skrbi za objave Sodišča prve stopnje.

2.   Sodnemu tajniku pri zgoraj navedenih nalogah pomaga namestnik sodnega tajnika. Če je sodni tajnik odsoten ali ne sme opravljati svoje funkcije, namestnik sodnega tajnika prevzame odgovornost za izpolnitev teh nalog in sprejema odločbe, za katere je pristojen sodni tajnik na podlagi Poslovnika Sodišča prve stopnje in teh navodil sodnemu tajniku ter pooblastil, ki so mu bila podeljena na njihovi podlagi.

Člen 2

Uradne ure sodnega tajništva

1.   Sodno tajništvo je odprto za javnost vsak delavnik.

Delavniki so vsi dnevi razen sobot, nedelj in zakonskih dela prostih dni, navedenih v seznamu iz člena 101(2) Poslovnika.

Kadar je delovni dan v smislu predhodnih pododstavkov dela prost dan za uradnike in uslužbence institucije, je za možnost kontaktiranja sodnega tajništva med uradnimi urami za javnost poskrbljeno z dežurstvom.

2.   Uradne ure sodnega tajništva za javnost:

dopoldne od ponedeljka do petka od 9.30 do 12.00,

popoldne od ponedeljka do četrtka od 14.30 do 17.30, razen med sodnimi počitnicami, določenimi v členu 34(1) Poslovnika, v petek od 14.30 do 16.30.

Sodno tajništvo je odprto za javnost pol ure pred začetkom narokov.

3.   Kadar je sodno tajništvo zaprto, se lahko vloge, kadar koli podnevi ali ponoči, veljavno vložijo pri vratarju pri vhodih stavb Sodišča prve stopnje. Ta zapiše dan in uro vložitve, ki sta verodostojna, in na zahtevo izda potrdilo o prejemu.

Člen 3

Vpisnik

1.   V vpisnik se vpišejo sodbe in sklepi ter vse listine, ki se vložijo v spise v zadevah, predloženih Sodišču prve stopnje.

2.   Vpisi v vpisnik so oštevilčeni z naraščajočimi zaporednimi številkami in brez prekinitve; opravijo se v jeziku postopka in vsebujejo podatke, potrebne za identifikacijo listine, zlasti dan vpisa, številko zadeve in naravo listine.

3.   V vpisniku se označi vsak popravek.

Vpisnik, ki se vodi v elektronski obliki, je zasnovan tako, da nobenega vpisa ni mogoče izbrisati in da je vidna vsaka naknadna sprememba ali popravek vpisa.

4.   Opravilna številka vpisa v vpisnik je navedena na prvi strani vsakega akta Sodišča prve stopnje.

Zaznamek vpisa v vpisnik z navedbo opravilne številke in dneva vpisa v vpisnik se naredi na izvirniku vsake vloge, ki jo stranke vložijo, in na vsakem prepisu, ki se jim vroči. Ta zaznamek se naredi v jeziku postopka. Zaznamek na izvirniku vloge mora podpisati sodni tajnik.

5.   Kadar vpis listine v vpisnik ni narejen na dan, ko je vložena, se ta dan navede v vpisniku in na izvirniku ter na prepisih vloge.

6.   Za uporabo prejšnjega odstavka se upoštevajo, odvisno od primera, dan, ko je sodni tajnik, uradnik ali uslužbenec v sodnem tajništvu vlogo prejel, dan iz člena 2(3) zgoraj in v primerih iz člena 54, prvi odstavek, Statuta Sodišča in člena 8(1) priloge k temu statutu dan vložitve vloge pri sodnem tajniku Sodišča ali sodnemu tajniku Sodišča za uslužbence.

Člen 4

Številka zadeve

1.   Ob vpisu tožbe v vpisnik zadeva dobi opravilno številko, pred katero je „T-“, temu pa sledi navedba leta.

Pri predlogih za začasne odredbe, predlogih za intervencijo, predlogih za popravek ali razlago sodb, predlogih za obnovo postopka ali ugovor tretjega, predlogih za odmero stroškov in predlogih za pravno pomoč, ki se nanašajo na postopke, ki potekajo, se uporabi ista opravilna številka kot v glavni zadevi, sledi pa ji označba, ki opredeljuje, da gre za posebne oblike postopka. Tožba, pred katero je vložen predlog za pravno pomoč v zvezi z njo, dobi isto številko zadeve kot ta zadnji. Kadar Sodišče zaradi pritožbe zadevo ponovno predloži Sodišču prve stopnje, ta zadeva ohrani številko, ki ji jo je predhodno dodelilo Sodišče prve stopnje.

2.   Opravilna številka zadeve, z navedbo strank, se navede v vlogah, v korespondenci o tej zadevi in, brez poseganja v člen 18(4) teh navodil, v objavah Sodišča prve stopnje.

Člen 5

Spis in dostop do spisa

1.   Spis zadeve vsebuje izvirnike z njihovimi prilogami, listine in vloge strank, z izjemo tistih, ki so zavrnjene na podlagi člena 7 teh navodil, odločbe, sprejete v tej zadevi, vključno s tistimi o zavrnitvi sprejema listin, poročila za obravnavo, zapisnike obravnave, vročitve sodnega tajnika in, glede na okoliščine primera, vsako drugo listino ali korespondenco, ki se upošteva pri razsojanju o zadevi.

Ob morebitnem dvomu se sodni tajnik obrne na predsednika, da odloči, ali se listina vloži v spis.

2.   Listine spisa se označijo s tekočo številko.

3.   Odvetniki ali zastopniki strank v zadevi pred Sodiščem prve stopnje ali osebe, ki so jih pooblastile, lahko v prostorih sodnega tajništva vpogledajo v spis zadeve v izvirniku, vključno z upravnimi spisi, predloženimi pred Sodiščem prve stopnje, in prosijo za prepise ali izvlečke listin in vpisnika.

Odvetniki ali zastopniki intervenientov, po dopustitvi njihove intervencije, in vse stranke v več združenih zadevah imajo prav tako pravico do vpogleda v spise, ob upoštevanju določb člena 6(2) in (3) o zaupnem obravnavanju določenih delov ali listin spisa.

4.   Zaupne in nezaupne različice vlog se vložijo v ločene mape spisa. Dostop do zaupnih map spisa je omejen na stranke, glede katerih ni bilo odrejeno zaupno obravnavanje.

5.   Z listino, ki je bila predložena v kateri od zadev in ki je bila vložena v navedeni spis, ni mogoče dopolniti spisa v kateri od drugih zadev.

6.   Po koncu postopka se spis zadeve zaključi in zveže. Zaključen spis vsebuje popis listin, vloženih v spis, z označbo njihove številke in naslovnico z označbo opravilne številke zadeve, strank in dneva zaključka.

7.   Nobena tretja oseba zasebnega ali javnega prava nima dostopa do spisa zadeve ali vlog brez izrecnega dovoljenja predsednika Sodišča prve stopnje oziroma, če postopek še poteka, po opredelitvi strank, predsednika sestave, ki odloča v zadevi. To dovoljenje se izda le na podlagi pisnega predloga, ki mora vsebovati podrobno utemeljitev upravičenega interesa za vpogled v spis.

Člen 6

Zaupno obravnavanje

1.   Predloga tožeče stranke za zaupno obravnavanje določenih delov ali listin spisa, ki bi se nanašal na toženo stranko, ni mogoče upoštevati brez poseganja v člen 67(3) Poslovnika. Tožena stranka prav tako ne more vložiti navedenega predloga glede tožeče stranke.

2.   Stranka lahko v skladu s členom 116(2) Poslovnika predlaga, naj se glede intervenienta odredi zaupno obravnavanje določenih delov ali listin spisa. Predlog je treba vložiti v skladu z določbami praktičnih navodil za stranke (točke od 74 do 77).

Če predlog za zaupno obravnavanje ni v skladu s praktičnimi navodili za stranke, zahteva sodni tajnik od zadevne stranke njegovo dopolnitev. Če predlog za zaupno obravnavanje tudi po tej zahtevi ni v skladu z določbami praktičnih navodil za stranke, ga ne bo mogoče obravnavati; vsi procesni akti bodo torej v skladu s členom 116(2) Poslovnika v celoti sporočeni intervenientu.

3.   Če so zadeve združene, lahko stranka v eni zadevi v skladu s členom 50(2) Poslovnika predlaga, naj se glede druge stranke v združenih zadevah odredi zaupno obravnavanje določenih delov ali listin spisa. Predlog je treba vložiti v skladu z določbami praktičnih navodil za stranke (točke od 78 do 79).

Če predlog za zaupno obravnavanje ni v skladu z določbami praktičnih navodil za stranke, zahteva sodni tajnik od zadevne stranke njegovo dopolnitev. Če predlog za zaupno obravnavanje tudi po tej zahtevi ni v skladu z določbami praktičnih navodil za stranke, ga ne bo mogoče obravnavati; druga stranka v združenih zadevah bo imela torej dostop do celotnega spisa.

Člen 7

Zavrnitev listin in dopolnitev

1.   Sodni tajnik skrbi za skladnost listin, vloženih v spis, z določbami Statuta Sodišča, Poslovnika, praktičnih navodil za stranke in s temi navodili.

Glede na okoliščine primera določi strankam rok, da se jim omogoči, da odpravijo oblikovne nepravilnosti vloženih listin.

Vročitev vloge se odloži, če niso upoštevane določbe Poslovnika iz točk 55 in 56 praktičnih navodil za stranke.

Neupoštevanje določb, povzetih v točkah 57 in 59 praktičnih navodil za stranke, povzroči oziroma lahko povzroči, odvisno od primera, zamudo pri vročitvi vloge.

2.   Sodni tajnik zavrne vpise vlog, ki niso predvidene s Poslovnikom. Ob morebitnem dvomu se glede odločitve sodni tajnik obrne na predsednika.

3.   Brez vpliva na določbe člena 43(6) Poslovnika o pošiljanju listin po telefaksu ali drugem tehničnem sredstvu sporočanja sodni tajnik sprejme le listine, ki vsebujejo izvirnik podpisa odvetnika ali zastopnika stranke.

Sodni tajnik lahko zahteva vložitev vzorca podpisa odvetnika ali zastopnika, ki je, glede na okoliščine primera, overjen, da lahko preveri, ali je izpolnjen pogoj iz člena 43(1), prvi pododstavek, Poslovnika.

4.   Vložitev listin ali dokumentov kot prilog k vlogi ali procesnemu aktu mora biti v skladu z določbami praktičnih navodil za stranke, ki se nanašajo na predložitev prilog k vlogam. Če zadevna stranka nepravilnosti ne odpravi, se sodni tajnik obrne na sodnika poročevalca, ki v soglasju s predsednikom odloči, ali je treba priloge, ki niso vložene v skladu s praktičnimi navodili za stranke, zavrniti.

5.   Sodni tajnik zavrne vloge ali procesne akte strank, sestavljene v jeziku, ki ni jezik postopka, razen v primerih, ki jih Poslovnik izrecno določa.

Če listine ali dokumenti, ki priloženi vlogi ali procesnemu aktu, niso prevedeni v jezik postopka, in kadar je to potrebno za dober potek postopka, sodni tajnik od zadevne stranke zahteva, da predloži njihov prevod.

Kadar predlog za intervencijo, ki ga vloži tretji, ki ni država članica, ni sestavljen v jeziku postopka, sodni tajnik zahteva njegovo dopolnitev, preden ga vroči strankam. Če je različica tega predloga, sestavljena v jeziku postopka, vložena v roku, ki ga zato določi sodni tajnik, se dan vložitve prve različice v drugem jeziku upošteva kot dan vložitve listine.

6.   Kadar stranka izpodbija to, da je sodni tajnik zavrnil listine, ta predloži listino predsedniku, da odloči, ali jo sprejme.

Člen 8

Vložitev tožbe

1.   Kadar sodni tajnik ugotovi, da vloga, s katero se postopek začne, ni v skladu z določbami člena 44(1) Poslovnika, odloži vročitev te vloge, da se Sodišču prve stopnje omogoči, da odloči o njeni dopustnosti.

2.   Za namene predložitve potrdila iz člena 44(3) Poslovnika, ki potrjuje, da je odvetnik, ki zastopa stranko ali pomaga strankinemu zastopniku, pooblaščen za zastopanje pred sodiščem države članice ali druge države, ki je pogodbenica Evropskega gospodarskega prostora, se je mogoče sklicevati na potrdilo, ki je že bilo vloženo v sodnem tajništvu Sodišča prve stopnje.

3.   Če je tožeča stranka pravna oseba zasebnega prava, morajo listine, ki jih je treba predložiti na podlagi člena 44(5)(a) in (b) Poslovnika, omogočati, da se preveri:

obstoj pooblastila,

pravni obstoj pravne osebe,

pooblastilo in funkcija podpisnika pooblastila,

veljavnost pooblastila.

Člen 9

Prevodi

1.   Sodni tajnik v skladu s členom 36(1) Poslovnika poskrbi za to, da se vse, kar je v postopku izrečeno ali zapisano, na zahtevo sodnika, generalnega pravobranilca ali stranke prevede v jezik postopka ali, glede na okoliščine primera, v drug jezik iz člena 35(2) Poslovnika. Če je za namen učinkovitega poteka postopka nujen prevod v drug jezik, določen v členu 35(1) Poslovnika, sodni tajnik poskrbi tudi za ta prevod.

2.   Če je sodni tajnik na podlagi člena 131(4) Poslovnika zadevni stranki odredil rok, v katerem mora predložiti prevod, katerega identičnost z izvirnikom mora sama potrditi, v jeziku postopka, in če prevod ni bil predložen v roku, sodni tajnik zadevno vlogo ali procesni akt odstrani iz spisa.

3.   Sodni tajnik določi roke, v katerih morajo institucije, ki so stranke v postopku, predložiti prevode, kot je določeno v členu 43(2) Poslovnika.

Člen 10

Vročitve

1.   Vročitve se v skladu s členom 100(1) Poslovnika opravijo bodisi s priporočeno pošiljko s povratnico, ki vsebuje overjen prepis izvirnika listine, ki se vroča, bodisi z osebno izročitvijo takega prepisa naslovniku, s potrdilom o prejemu. Po potrebi overjeni prepis pripravi sodni tajnik.

Prepis listine spremlja dopis, v katerem so navedene številka zadeve, opravilna številka in kratka navedba o vrsti listine. Podpisan izvirnik tega dopisa se shrani v spisu zadeve.

2.   Ob neuspešni vročitvi tožbe toženi stranki sodni tajnik tožeči stranki določi rok, v katerem naj predloži nov naslov za vročitev.

3.   Če je naslovnik določil naslov za vročanje v Luxembourgu, se vroči osebi, pooblaščeni za sprejem vročitve.

Kadar pa v nasprotju z določbami člena 44(2) Poslovnika stranka ni določila naslova za vročanje v Luxembourgu in ni privolila v vročitev po telefaksu ali drugem tehničnem sredstvu sporočanja, se vročitev opravi tako, da se v Luxembourgu odda priporočeno pismo, naslovljeno na zastopnika ali odvetnika zadevne stranke.

4.   Kadar je v skladu s členom 44(2), drugi pododstavek, Poslovnika ena stranka privolila v vročanje po telefaksu ali drugem tehničnem sredstvu sporočanja, se v skladu s členom 100(2) Poslovnika vroči po tem sredstvu prepis listine, ki se vroča.

Vendar se sodbe in sklepi Sodišča prve stopnje ter listine, katerih prepisov iz tehničnih razlogov ali zaradi njihove narave ali obsega ni mogoče poslati tako, vročijo v skladu z zgornjim prvim odstavkom.

Kadar naslovnik ni določil naslova za vročanje v Luxembourgu, se ga obvesti o tej vročitvi tako, da se po telefaksu ali drugem tehničnem sredstvu sporočanja pošlje prepis dopisa, ki spremlja vročitev z opozorilom na določbe člena 100(2), drugi pododstavek, Poslovnika.

5.   Povratnica, potrdilo o prejemu, dokazilo o oddaji priporočenega pisma v Luxembourgu ali listina o pošiljanju po telefaksu ali drugem tehničnem sredstvu sporočanja se hranijo v spisu skupaj s prepisom dopisa, naslovljenega na osebo, ki se ji vroča.

6.   Če zaradi dolžine listine stranka priloži le en prepis k vlogi ali se iz drugih razlogov prepisi listine ali predmeta, vloženega v sodnem tajništvu, ne morejo vročiti strankam, sodni tajnik stranke o tem obvesti in navede, da imajo zadevno listino ali predmet na voljo za vpogled v sodnem tajništvu.

Člen 11

Določitev in podaljšanje rokov

1.   Sodni tajnik določi roke, določene v Poslovniku, v skladu s pooblastili, ki mu jih podeli predsednik.

2.   Listine, ki jih v sodnem tajništvu prejmejo po roku, določenem za njihovo vložitev, se lahko sprejmejo le z odobritvijo predsednika.

3.   Sodni tajnik lahko podaljša določene roke v skladu s pooblastili, ki mu jih podeli predsednik; kadar je to potrebno, predloži predsedniku predloge za podaljšanje rokov.

Predlogi za podaljšanje rokov morajo biti obrazloženi in vloženi pravočasno pred iztekom predpisanega roka. Rok se sme podaljšati več kot enkrat le na podlagi izrednih razlogov.

Člen 12

Postopki za izdajo začasnih odredb

V postopkih iz členov od 104 do 110 Poslovnika lahko sodni tajnik procesne dokumente pošilja na vse primerne načine, ki jih pogojuje nujnost, zlasti po telefaksu; sodni tajnik v vsakem primeru zagotovi, da pošiljanju po telefaksu sledi pošiljka, poslana na način, ki ga določa člen 100 Poslovnika.

Člen 13

Obravnave in zapisniki

1.   Sodni tajnik sestavi pred vsako javno obravnavo seznam narokov v jeziku postopka, ki vsebuje dan, uro in kraj obravnave, pristojno sestavo, navedbo zadev, ki se bodo obravnavale, in imena strank.

Seznam narokov se izobesi pri vhodu v sodno dvorano.

2.   Sodni tajnik sestavi zapisnik vsake obravnave v jeziku postopka, ki vsebuje navedbo zadeve, dan, uro in kraj obravnave, navedbo o tem, da gre za javno obravnavo ali obravnavo, iz katere je javnost izključena, imena navzočih sodnikov, generalnega pravobranilca in sodnega tajnika, imena zastopnikov, odvetnikov ali svetovalcev navzočih strank, priimke, imena, status in prebivališča zaslišanih prič ali izvedencev, navedbo dokazov ali listin, predloženih na obravnavi, in kadar je to potrebno, izjave, podane na obravnavi, in odločbe, ki jih je na obravnavi razglasilo Sodišče prve stopnje ali predsednik.

3.   Sodni tajnik sestavi zapisnik o zaslišanju priče, ki povzame njeno izpovedbo, v jeziku, v katerem je priča podala izpovedbo.

Preden sodni tajnik podpiše zapisnik in ga predloži predsedniku v podpis, osnutek zapisnika posreduje priči, glede na okoliščine primera s priporočeno pošiljko, in jo prosi, naj ga pregleda, poda morebitne pripombe in ga podpiše.

Člen 14

Priče in izvedenci

1.   Sodni tajnik sprejme ukrepe, potrebne za izvršitev sklepov o postavitvi izvedencev in o zaslišanju prič.

2.   Priče predložijo sodnemu tajniku dokazila o svojih stroških in izgubi zaslužka, izvedenci pa račun o nagradi svojih stroškov in storitev.

3.   Sodni tajnik poskrbi, da so zneski, dolgovani pričam in izvedencem, po Poslovniku izplačani iz blagajne Sodišča prve stopnje. Ob morebitnem sporu glede teh zneskov se sodni tajnik za sprejetje odločitve obrne na predsednika.

4.   Sodni tajnik poskrbi, da se predujmi za stroške izvedencev in prič Sodišča prve stopnje v zadevi zahtevajo od strank, ki se jim naloži njihovo plačilo. Glede na okoliščine primera se uporabijo določbe člena 16(2).

Člen 15

Izvirniki sodb in sklepov

1.   Izvirniki sodb in sklepov Sodišča prve stopnje so shranjeni v časovnem zaporedju v arhivu sodnega tajništva. V spis zadeve se vloži overjen prepis.

Na zahtevo strank jim sodni tajnik izda overjen prepis izvirnika sodbe ali sklepa.

Sodni tajnik lahko priskrbi neoverjene prepise sodb in sklepov tretjim, ki to zahtevajo.

2.   Sodbe ali sklepi, ki popravljajo ali razlagajo sodbo ali sklep, sodbe, izrečene na podlagi ugovora zoper zamudno sodbo, sodbe in sklepi, izrečeni v postopku z ugovorom tretjega ali na podlagi predloga za obnovo postopka, in sodbe ali sklepi, ki jih je sprejelo Sodišče na podlagi pritožbe, so označeni na robu zadevne sodbe ali sklepa; k izvirniku sodbe ali sklepa je priložen izvirnik ali njegov overjeni prepis.

Člen 16

Izterjava zneskov

1.   Če je treba v korist blagajne Sodišča prve stopnje izterjati zneske, plačane iz naslova pravne pomoči, ali vnaprej plačane zneske pričam ali izvedencem, sodni tajnik zahteva te zneske s priporočenim pismom od stranke, ki se ji naložijo v plačilo v skladu s Poslovnikom.

2.   Če plačilo ni opravljeno v roku, ki ga določi sodni tajnik, lahko zahteva od Sodišča prve stopnje, naj sprejme sklep, ki je izvršilni naslov, za katerega predlaga, glede na okoliščine primera, prisilno izvršbo.

Člen 17

Takse sodnega tajnika

1.   Kadar stranka na svojo zahtevo dobi prepis vloge ali izvleček iz spisa ali vpisnika v papirni obliki, se sodnemu tajniku plača sodna taksa 3,50 eura (1) na stran za overjen prepis in 2,50 eura na stran za neoverjen prepis.

2.   Kadar sodni tajnik na zahtevo ene stranke zagotovi prevod vloge ali izvlečka iz spisa, se plača sodna taksa 1,25 eura na vrstico.

3.   Tarife, omenjene v tem členu, se zvišajo od 1. januarja 2007 za deset odstotkov, vselej ko se ponderirani indeks življenjskih stroškov, ki ga objavi vlada Velikega vojvodstva Luksemburg, zviša za deset odstotkov.

Člen 18

Objave

1.   Sodni tajnik objavi v Uradnem listu Evropske unije sestavo senatov in merila, sprejeta za dodeljevanje zadev, izvolitev predsednika Sodišča prve stopnje in predsednikov senatov, določitev sodnikov, ki nadomeščajo predsednika Sodišča prve stopnje kot sodniki za izdajo začasnih odredb, imenovanje sodnega tajnika in, glede na okoliščine primera, namestnika sodnega tajnika.

2.   Sodni tajnik poskrbi za objavo obvestil v Uradnem listu Evropske unije o vloženih tožbah in odločbah, s katerimi se postopek konča.

3.   Sodni tajnik skrbi za javno objavo sodne prakse Sodišča prve stopnje in poskrbi za objavo Zbirke odločb sodne prakse v jezikih iz člena 1 Uredbe Sveta št. 1 (2), kot je bila spremenjena, in v skladu s podrobnimi pravili, ki jih določi Sodišče prve stopnje.

4.   Na zahtevo stranke ali po uradni dolžnosti se lahko imena strank ali tretjih ali določeni podatki izpustijo v objavah o zadevi, če obstaja upravičen interes, da so identiteta neke osebe ali njeni podatki tajni.

Člen 19

Navodila odvetnikom in zastopnikom

1.   Sodni tajnik odvetnike in zastopnike seznani s praktičnimi navodili za stranke ter temi navodili sodnem tajniku.

2.   Sodni tajnik priskrbi odvetnikom in zastopnikom na njihovo zahtevo podatke o praksi glede uporabe Poslovnika, praktičnih navodil za stranke in teh navodil sodnemu tajniku, da se zagotovi učinkovit potek postopkov.

Člen 20

Odstopanja od teh navodil

Sodišče prve stopnje ali predsednik lahko odstopi od določb teh navodil sodnemu tajniku, če to zahtevajo okoliščine posameznega primera ali učinkovitost sodnega postopka.

Člen 21

Začetek veljavnosti teh navodil

1.   S temi navodili sodnemu tajniku se razveljavijo in nadomestijo navodila sodnemu tajniku z dne 3. marca 1994 (UL L 78, 22.3.1994, str. 32), kot so bila spremenjena dne 29. marca 2001 (UL L 119, 27.4.2001, str. 2) in 5. junija 2002 (UL L 160, 18.6.2002, str. 1).

2.   Ta navodila sodnemu tajniku, ki so verodostojna v jezikih iz člena 36(2) Poslovnika, se objavijo v Uradnem listu Evropske unije. Navodila začnejo veljati dan po njihovi objavi.

V Luxembourgu, 5. julija 2007

Sodni tajnik

E. COULON

Predsednik

B. VESTERDORF


(1)  Uredba Sveta (ES) št. 1103/97 z dne 17. junija 1997 o nekaterih določbah v zvezi z uvajanjem eura (UL L 162, 19.6.1997, str. 1).

(2)  Uredba št. 1 z dne 15. aprila 1958 o določitvi jezikov, ki se uporabljajo v Evropski gospodarski skupnosti (UL 17, 6.10.1958, str. 385), in Uredba št. 1 z dne 15. aprila 1958 o določitvi jezikov, ki se uporabljajo v Evropski skupnosti za atomsko energijo (UL 17, 6.10.1958, str. 401).


Top