Help Print this page 

Document 32004D0373

Title and reference
Odločba Komisije z dne 13. aprila 2004 o spremembi prilog I in II k Odločbi 2002/308/ES s seznami con in ribogojnic, odobrenih glede ene ali več bolezni rib – virusna hemoragična septikemija (VHS) in nalezljiva hematopoetska nekroza (IHN) (notificirano pod dokumentarno številko K(2004)1309)Besedilo velja za EGP
  • In force
OJ L 118, 23.4.2004, p. 49–69 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)
Special edition in Czech: Chapter 03 Volume 044 P. 158 - 178
Special edition in Estonian: Chapter 03 Volume 044 P. 158 - 178
Special edition in Latvian: Chapter 03 Volume 044 P. 158 - 178
Special edition in Lithuanian: Chapter 03 Volume 044 P. 158 - 178
Special edition in Hungarian Chapter 03 Volume 044 P. 158 - 178
Special edition in Maltese: Chapter 03 Volume 044 P. 158 - 178
Special edition in Polish: Chapter 03 Volume 044 P. 158 - 178
Special edition in Slovak: Chapter 03 Volume 044 P. 158 - 178
Special edition in Slovene: Chapter 03 Volume 044 P. 158 - 178

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2004/373/oj
Multilingual display
Authentic language
  • Authentic language: španščina, češčina, danščina, nemščina, estonščina, grščina, angleščina, francoščina, italijanščina, latvijščina, litovščina, madžarščina, malteščina, nizozemščina, poljščina, portugalščina, slovaščina, slovenščina, finščina, švedščina, islandščina, norveščina
Dates
  • Date of document: 13/04/2004
  • Date of effect: 13/04/2004; začetek veljavnosti datum obvestila
  • Date of notification: 13/04/2004
  • Date of end of validity: 01/01/1001; implicitno zavrnjeno 32004D0850
Miscellaneous information
  • Author: Evropska komisija
  • Form: Sklep
  • Addressee: države članice
  • Additional information: razširjeno na EGP z 22005D0027, velja za EGP
Relationship between documents
Text

32004D0373



Uradni list L 118 , 23/04/2004 str. 0049 - 0069


Odločba Komisije

z dne 13. aprila 2004

o spremembi prilog I in II k Odločbi 2002/308/ES s seznami con in ribogojnic, odobrenih glede ene ali več bolezni rib – virusna hemoragična septikemija (VHS) in nalezljiva hematopoetska nekroza (IHN)

(notificirano pod dokumentarno številko K(2004)1309)

(Besedilo velja za EGP)

(2004/373/ES)

KOMISIJA EVROPSKIH SKUPNOSTI JE –

ob upoštevanju Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti,

ob upoštevanju Direktive Sveta 91/67/EGS z dne 28. januarja 1991 o pogojih v zvezi z zdravjem živali, ki urejajo dajanje živali in proizvodov iz akvakultur na trg [1], ter zlasti členov 5 in 6 Direktive,

ob upoštevanju naslednjega:

(1) Odločba Komisije 2002/308/ES [2] določa seznam odobrenih območij in odobrenih ribogojnic na neodobrenih območjih v zvezi z nekaterimi boleznimi rib.

(2) Francija in Nemčija sta predložili obrazložitvene izjave za pridobitev statusa odobrenih območij v zvezi z VHS in IHN za nekatera območja na svojih ozemljih. Predložena dokumentacija kaže, da ta območja izpolnjujejo zahteve iz člena 5 Direktive 91/67/EGS. Zato so upravičena do statusa odobrenega območja in jih je treba dodati seznamu odobrenih območij.

(3) Avstrija in Italija sta predložili obrazložitvene izjave za pridobitev statusa odobrenih ribogojnic na neodobrenih območjih z zvezi z VHS in IHN za nekatere ribogojnice na svojih ozemljih. Predložena dokumentacija kaže, da navedene ribogojnice izpolnjujejo zahteve iz člena 6 Direktive 91/67/EGS. Zato so upravičene do statusa odobrene ribogojnice in jih je treba dodati seznamu odobrenih ribogojnic.

(4) Italija je obvestila o izbruhu VHS pri ščukah (Esox lucius) v delu celinskega območja, za katero se je štelo, da je prosto bolezni, in ribogojnice, za katero se je štelo, da je prosta VHS. Zato je treba odvzeti odobreni status glede VHS za celinsko območje in ribogojnico.

(5) Odločbo 2002/308/ES je zato treba ustrezno spremeniti.

(6) Ukrepi, predvideni v tej odločbi, so v skladu z mnenjem Stalnega odbora za prehransko verigo ljudi in zdravstveno varstvo živali –

SPREJELA NASLEDNJO ODLOČBO:

Člen 1

Odločba 2002/308/ES se spremeni na naslednji način:

1. Priloga I se nadomesti z besedilom v Prilogi I k tej odločbi.

2. Priloga II se nadomesti z besedilom v Prilogi II k tej odločbi.

Člen 2

Ta odločba je naslovljena na države članice.

V Bruslju, 13. aprila 2004

Za Komisijo

David Byrne

Član Komisije

[1] UL L 46, 19.2.1991, str. 1. Direktiva, kakor je bila nazadnje spremenjena z Uredbo (ES) št. 806/2003 (UL L 122, 16.5.2003, str. 1).

[2] UL L 106, 23.4.2002, str. 28. Odločba, kakor je bila nazadnje spremenjena z Odločbo 2003/839 (UL L 319, 4.12.2003, str. 21).

--------------------------------------------------

PRILOGA I

"

PRILOGA I

OBMOČJA, ODOBRENA GLEDE ENE ALI VEČ BOLEZNI RIB: VIRUSNA HEMORAGIČNA SEPTIKEMIJA (VHS) ALI NALEZLJIVA HEMATOPOETSKA NEKROZA (IHN)

1.A OBMOČJA [1] NA DANSKEM, ODOBRENA V ZVEZI Z VIS

—Hansted A | —Slette A |

—Hovmolle A | —Bredkar Bak |

—Grena | —Vandlob til Kilen |

—Trea | —Resenkar A |

—Alling A | —Klostermolle A |

—Kastbjerg | —Hvidbjerg A |

—Villestrup A | —Knidals A |

—Korup A | —Spang A |

—Saby A | —Simested A |

—Elling A | —Skals A |

—Uggerby A | —Jordbro A |

—Lindenborg A | —Faremolle A |

—Oster A | —Flynder A |

—Hasseris A | —Damhus A |

—Binderup A | —Karup A |

—VidkarA | —Gudenaen |

—Dybvad A | —Halkar A |

—Bjornsholm A | —Storaen |

—Trend A | —Arhus A |

—Lerkenfeld A | —Bygholm A |

—Vester A | —Grejs A |

—Lonnerup med tillob | —Orum A |

1.B OBMOČJA NA DANSKEM, ODOBRENA V ZVEZI Z IHN

- Danska [2]

2. OBMOČJA V NEMČIJI, ODOBRENA V ZVEZI Z VHS IN IHN

2.1 BADEN-WÜRTTEMBERG [3]

- Isenburger Tal od izvira do odtoka vode iz ribogojnice Falkenstein,

- Eyach in njeni pritoki od izvirov do prvega nizvodnega jezu, ki leži v bližini mesta Haigerloch,

- Andelsbach in njeni pritoki od izvirov do prve turbine blizu mesta Krauchenwies,

- Lauchert in njeni pritoki od izvirov do ovire, ki jo predstavlja turbina blizu mesta Sigmaringendorf,

- Grosse Lauter in njeni pritoki od izvirov do ovire, ki jo predstavlja slap pri Lauterachu,

- Wolfegger Aach in njeni pritoki od izvirov do ovire, ki jo predstavlja slap pri Baienfurthu,

- povodje reke ENZ, ki ga sestavljajo Grosse Enz, Kleine Enz in Eynach, od izvirov do neprehodne pregrade v centru Neuenbürga.

3. OBMOČJA V ŠPANIJI, ODOBRENA V ZVEZI Z VHS IN IHN

3.1 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST ASTURIJA

Celinska območja

- vsa povodja Asturije.

Obalna območja

- celotna obala Asturije.

3.2 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST GALICIJA

Celinska območja

- vsa povodja Galicije:

- vključno s povodji reke Eo, reke Sil od izvira v provinci Léon, reke Mino od izvira do zapornice Frieira in reke Limia od izvira do zapornice Das Conchas,

- razen povodja reke Tamega.

Obalna območja

- obalno območje Galicije od ustja reke Eo (Isla Pancha) do Punta Picos (ustja reke Miño).

3.3 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST ARAGONIJA

Celinska območja

- povodje reke Ebro od izvira do jezu Mequinenza v skupnosti Aragonija,

- reka Isuela od izvira do zapornice Arguis,

- reka Flúmen od izvira do zapornice Santa María de Belsue,

- reka Guatizalema od izvira do zapornice Vadiello,

- reka Cinca od izvira do zapornice Grado,

- reka Esera od izvira do zapornice Barasona,

- reka Noguera-Ribagorzana od izvira do zapornice Santa Ana,

- reka Matarrana od izvira do zapornice Aguas de Pena,

- reka Pena od izvira do zapornice Pena,

- reka Guadalaviar-Turia od izvira do zapornice Generalísimo v pokrajini Valencia,

- reka Mijares od izvira do zapornice Arenós v pokrajini Castellón.

Drugi vodotoki v skupnosti Aragón se štejejo za varovano območje.

3.4 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST NAVARRE

Celinska območja

- povodje reke Ebro od izvira do jezu Mequinenza v skupnosti Aragonija,

- reka Bidasoa od izvira do izliva,

- reka Leizarán od izvira do zapornice Leizarán (Muga).

Drugi vodotoki v skupnosti Navarre se štejejo za varovano območje.

3.5 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST KASTILIJA-LEON

Celinska območja

- povodje reke Ebro od izvira do jezu Mequinenza v skupnosti Aragonija,

- reka Duero od izvira do zapornice Aldeávila,

- reka Sil,

- reka Tiétar od izvira do zapornice Rosarito,

- reka Alberche od izvira do zapornice Burguillo.

Drugi vodotoki v avtonomni skupnosti Kastilija-Leon se štejejo za varovano območje.

3.6 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST KANTABRIJA

Celinska območja

- povodje reke Ebro od izvira do jezu Mequinenza v skupnosti Aragonija,

- povodja naslednjih rek od izvira do morja:

- reke Deva,

- reke Nansa,

- reke Saja-Besaya,

- reke Pas-Pisueña,

- reke Asón,

- reke Agüera.

Povodja rek Gandarillas, Escudo, Miera y Campiazo veljajo za varovano območje.

Obalna območja

- celotna obala Kantabrije od izliva reke Deva do zaliva Ontón.

3.7 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST RIOJA

Celinska območja

Povodje reke Ebro od izvira do jezu Mequinenza v skupnosti Aragonija.

4.A OBMOČJA V FRANCIJI, ODOBRENA V ZVEZI Z VHS IN IHN

4.A.1 ADOUR-GARONNE

Povodja

- porečje Charente,

- porečje Seudre,

- porečja obalnih rek v izlivu Gironde v departmaju Charente-Maritime,

- povodja Nive in Nivelles (Atlantski Pireneji),

- porečje Forges (Landes),

- povodje Dronne (Dordogne) od izvira do jezu Eglisottes pri Monfouratu,

- povodje Beauronne (Dordogne) od izvira do jezu Faye,

- povodje Valouse (Dordogne) od izvira do jezu Etang des Roches Noires,

- povodje Paillasse (Gironde) od izvira do jezu Grand Forge,

- povodje Ciron (Lot in Garonne, Gironde) od izvira do jezu Moulin de Castaing,

- povodje Petite Leyre (Landes) od izvira do jezu Pont de l'Espine pri kraju Argelouse,

- povodje Pave (Landes) od izvira do jezu Pave,

- povodje Escource (Landes) od izvira do jezu Moulin de Barbe,

- povodje Geloux (Landes) od izvira do jezu D38 pri Saint Martin d'Oney,

- povodje Estrigon (Landes) od izvira do jezu Campet et Lamolère,

- povodje Estampon (Landes) od izvira do jezu Ancienne Minoterie pri Roquefortu,

- povodje Gélise (Landes, Lot-et-Garonne) od izvira do jezu nizvodno od sotočja rek Gélise in Osse,

- povodje Magasecq (Landes) od izvira do izliva,

- povodje Luys (Atlantski Pireneji) od izvira do jezu Moulin d'Oro,

- povodje Neez (Atlantski Pireneji) od izvira do jezu Jurançon,

- povodje Beez (Atlantski Pireneji) od izvira do jezu Nay,

- povodje Gave de Cauterets (Visoki Pireneji) od izvira do jezu Calypso hidroelektrarne Soulom.

Obalna območja

- Celotna atlantska obala med severno mejo departmaja Vendée in južno mejo departmaja Charente-Maritime.

4.A.2 LOIRE-BRETAGNE

Celinska območja

- vsa povodja v Bretanji razen naslednjih:

- Vilaine,

- Aven,

- Ster-Goz,

- nizvodni del povodja Elorn,

- porečje Sévre Niortaise,

- porečje Lay,

- naslednja povodja v porečju Vienne:

- povodje reke La Vienne od izvira do jezu Châtellerault v departmaju La Vienne,

- povodje reke Gartempe od izvira do jezu (z rešetko) Saint Pierre de Maillé v departmaju Vienne,

- povodje reke Creuse od izvira do jezu Bénavent v departmaju Indre,

- povodje reke Suin od izvira do jezu Douadic v departmaju Indre,

- povodje reke Claise od izvira do jezu Bossay-sur-Claise v departmaju Indre-et-Loire,

- povodje potokov Velleches in Trois Moulins od izvira do jezu Trois Moulins v departmaju Vienne,

- porečja atlantskih obalnih rek v departmaju Vendée.

Obalna območja

- celotna obala Bretanje razen naslednjih delov:

- Rade de Brest,

- Anse de Camaret,

- obalno območje med "pointe de Trévignon" in izlivom reke Laïta,

- obalno območje med ustjem reke Tohon do meje departmaja.

4.A.3 SEINE-NORMANDIE

Celinska območja

- porečje reke Sélune.

4.A.4 REGIJA AQUITAINE

Povodja

- povodje reke Vignac od izvira do zapornice "la Forge",

- povodje reke Gouaneyre od izvira do zapornice "jez Mailliéres",

- povodje reke Susselgue od izvira do zapornice "de Susselgue",

- povodje reke Luzou od izvira do zapornice pri ribogojnici "de Laluque",

- povodje reke Gouadas od izvira do zapornice pri "l'Etange de la Glaciére á Saint Vincent de Paul",

- povodje reke Bayse od izvira do zapornice pri "Moulin de Lartia et de Manobre".

4.A.5 MIDI-PYRÉNÉES

Povodja

- povodje reke Cernon od izvira do zapornice pri Saint George de Luzençon,

- povodje reke Dourdou od izvira rek Dourdou in Gauzon do neprehodne pregrade pri Vabres-l'Abbaye.

4.A.6 L'AIN

- celinsko območje des etangs de la Dombes.

4.B OBMOČJA V FRANCIJI, ODOBRENA V ZVEZI Z VHS

4.B.1 LOIRE-BRETAGNE

Celinska območja

- del porečja Loire z gorvodnim delom povodja Huisne od izvira vodotokov do jezov Ferté-Bernard.

4.C OBMOČJA V FRANCIJI, ODOBRENA V ZVEZI Z IHN

4.C.1 LOIRE-BRETAGNE

Celinska območja

- naslednja povodja porečja reke Vienne:

- povodje reke Anglin od izvirov do jezov:

- EDF Châtellerault na reki Vienne v departmaju Vienne,

- Saint Pierre de Maillé na reki Gartempe v departmaju Vienne,

- Bénavent na reki Creusev v departmaju Indre,

- Douadic na reki Suin v departmaju Indre,

- Bossay-sur-Claise na reki Claise v departmaju Indre-et-Loire.

5.A OBMOČJA NA IRSKEM, ODOBRENA V ZVEZI Z VHS

- Irska [4] razen otoka Cape Clear.

5.B OBMOČJA NA IRSKEM, ODOBRENA V ZVEZI Z IHN

- Irska [5]

6.A OBMOČJA V ITALIJI, ODOBRENA V ZVEZI Z VHS IN IHN

6.A.1 REGIJA TRENTINO-ALTO ADIGE, AVTONOMNA POKRAJINA TRENTO

Celinska območja

- območje Val di Fiemme, Fassa e Cembra: povodje reke Avisio od izvira do umetne pregrade Serra San Giorgio v občini Giovo,

- območje Val delle Sorne: povodje reke Sorna od izvira do umetne pregrade, ki jo predstavlja hidroelektrarna v kraju Chizzola (Ala), preden doseže reko Adižo,

- območje Torrente Adanà: povodje reke Adanà od izvira do niza umetnih pregrad, ki ležijo nizvodno od ribogojnice Armani Cornelio-Lardaro,

- območje Rio Manes: območje, ki zbira vodo reke Rio Manes do slapa, ki leži 200 metrov nizvodno od ribogojnice "Troticoltura Giovanelli" na območju "La Zinquantina",

- območje Val Rendena: povodje od izvira reke Sarca do jezu Oltresarca v občini Villa Rendena,

- območje Val di Ledro: povodji rek Massangla in Ponale od izvirov do hidroelektrarne v kraju Centrale v občini Molina di Ledro,

- območje Valsugana: povodje reke Brenta od izvira do jezu Marzotto pri kraju Mantincelli v občini Grigno,

- območje Val del Fersina: povodje reke Fersina od izvira do slapa Ponte Alto.

6.A.2 REGIJA LOMBARDIJA, POKRAJINA BRESCIA

Celinska območja

- območje Ogliolo: povodje od izvira potoka Ogliolo do slapa, ki leži nizvodno od ribogojnice Adamello, kjer se potok Ogliolo pridruži reki Oglio,

- območje Fiume Caffaro: povodje od izvira potoka Cafarro do umetne pregrade, ki leži kilometer nizvodno od ribogojnice.

6.A.3 REGIJA UMBRIJA

6.A.4 REGIJA VENETO

Celinska območja

- območje Belluno: povodje v pokrajini Belluno od izvira potoka Ardo nizvodno do zapornice (preden se potok Ardo pridruži reki Piave) od ribogojnice Centro Sperimentale di Acquacoltura, Valli di Bolzano Bellunese, Belluno.

6.A.5 REGIJA TOSKANA

Celinska območja

- območje Valle del fiume Serchio: povodje reke Serchio od izvirov do zapornice jezu Piaggione.

6.A.6 REGIJA UMBRIJA

Celinska območja

- Fosso di Terría: povodje reke Terrìa od izvira do zapornice pod ribogojnico Ditta Mountain Fish, kjer se reka Terrìa pridruži reki Nera.

6.B OBMOČJA V ITALIJI, ODOBRENA V ZVEZI Z VHS

6.B.1 REGIJA TRENTINO-ALTO ADIGE, AVTONOMNA POKRAJINA TRENTO

Celinska območja

- območje Valle dei Laghi: povodja jezer San Massenza, Toblino in Cavedine do nizvodne zapornice v južnem delu jezera Cavedine, ki vodi v hidroelektrarno v občini Torbole.

6.C OBMOČJA V ITALIJI, ODOBRENA V ZVEZI Z IHN

Celinska obmowa

- območje Lago Trasimeno: jezero Trasimeno.

7.A OBMOČJA NA ŠVEDSKEM, ODOBRENA V ZVEZI Z VHS

- Švedska [6]:

- razen območja zahodne obale v polkrogu s polmerom 20 kilometrov okoli ribogojnice na otoku Björkö, pa tudi ustij ter povodij rek Göta in Säve do prvih selitvenih pregrad (pri kraju Trollhättan in pri dotoku v jezero Aspen).

7.B OBMOČJA NA ŠVEDSKEM, ODOBRENA V ZVEZI Z IHN

- Švedska [7]

8. OBMOČJA V ZDRUŽENEM KRALJESTVU, NA KANALSKIH OTOKIH IN OTOKU MAN, ODOBRENA V ZVEZI Z VHS IN IHN

- Velika Britanija [8]

- Severna Irska [9]

- Guernsey [10]

- otok Man [11]

"

[1] Vodne prispevne površine in pripadajoča obalna območja.

[2] Vključno z vsemi kopenskimi in obalnimi območji na svojem ozemlju.

[3] Deli vodnih prispevnih površin.

[4] Vključno z vsemi kopenskimi in obalnimi območji na svojem ozemlju.

[5] Vključno z vsemi kopenskimi in obalnimi območji na svojem ozemlju.

[6] Vključno z vsemi kopenskimi in obalnimi območji na svojem ozemlju.

[7] Vključno z vsemi kopenskimi in obalnimi območji na svojem ozemlju.

[8] Vključno z vsemi kopenskimi in obalnimi območji na svojem ozemlju.

[9] Vključno z vsemi kopenskimi in obalnimi območji na svojem ozemlju.

[10] Vključno z vsemi kopenskimi in obalnimi območji na svojem ozemlju.

[11] Vključno z vsemi kopenskimi in obalnimi območji na svojem ozemlju.

--------------------------------------------------

PRILOGA II

"

PRILOGA II

RIBOGOJNICE, ODOBRENE GLEDE ENE ALI VEČ BOLEZNI RIB: VIRUSNE HEMORAGIČNE SEPTIKEMIJE (VHS) ALI NALEZLJIVE HEMATOPOETSKE NEKROZE (IHN)

1. RIBOGOJNICE V BELGIJI, ODOBRENE V ZVEZI Z VHS IN IHN

1. | La Fontaine aux truites | B-6769 Gérouville |

2. RIBOGOJNICE NA DANSKEM, ODOBRENE V ZVEZI Z VHS IN IHN

1. | Vork Dambrug | DK-6040 Egtved |

2. | Egebaek Dambrug | DK-6880 Tarm |

3. | Baekkelund Dambrug | DK-6950 Ringkøbing |

4. | Borups Geddeopdraet | DK-6950 Ringkøbing |

5. | Bornholms Lakseklaekkeri | DK-3730 Nexø |

6. | Langes Dambrug | DK-6940 Lem St. |

7. | Braenderigaxlens Dambrug | DK-6971 Spjald |

8. | Siglund Fiskeopdraet | DK-4780 Stege |

9. | Ravning Fiskeri | DK-7182 Bredsten |

10. | Ravnkaer Dambrug | DK-7182 Bredsten |

3.A RIBOGOJNICE V NEMČIJI, ODOBRENE V ZVEZI Z VHS IN IHN

3.A.1 SPODNJA SAŠKA

1. | Jochen Moeller | Fischzucht Harkenbleck D-30966 Hemmingen-Harkenbleck |

2. | Versuchsgut Relliehausen der Universität Göttingen | (hatchery only) D-37586 Dassel |

3. | Dr. R. Rosengarten | Forellenzucht Sieben Quellen D-49124 Georgsmarienhütte |

4. | Klaus Kröger | Fischzucht Klaus Kröger D-21256 Handeloh Wörme |

5. | Ingeborg Riggert-Schlumbohm | Forellenzucht W. Riggert D-29465 Schnega |

6. | Volker Buchtmann | Fischzucht Nordbach D-21441 Garstedt |

7. | Sven Kramer | Forellenzucht Kaierde D-31073 Delligsen |

8. | Hans-Peter Klusak | Fischzucht Grönegau D-49328 Melle |

9. | F. Feuerhake | Forellenzucht Rheden D-31039 Rheden |

10. | Horst Pöpke | Fischzucht Pöpke Hauptstraße 14 D-21745 Hemmoor |

3.A.2 TURINGIJA

1. | Firma Tautenhahn | D-98646 Trostadt |

2. | Fischzucht Salza GmbH | D-99734 Nordhausen-Salza |

3. | Fischzucht Kindelbrük GmbH | D-99638 Kindelbrük |

4. | Reinhardt Strecker | Forellenzucht Orgelmühle D-37351 Dingelstadt |

3.A.3 BADEN-WÜRTTEMBERG

1. | Heiner Feldmann | Riedlingen/Neufra D-88630 Pfullendorf |

2. | Walter Dietmayer | Forellenzucht Walter Dietmayer Hettingen D-72501 Gammertingen |

3. | Heiner Feldmann | Bad Waldsee D-88630 Pfullendorf |

4. | Heiner Feldmann | Bergatreute D-88630 Pfullendorf |

5. | Oliver Fricke | Anlage Wuchzenhofen Boschenmühle D8-7764 Mariasteinbach-Legau |

6. | Peter Schmaus | Fischzucht Schmaus, Steinental D-88410 Steinental/Hauerz |

7. | Josef Schnetz | Fenkenmühle D-88263 Horgenzell |

8. | Erwin Steinhart | Quellwasseranlage Steinhart Hettingen D-72513 Hettingen |

9. | Hugo Strobel | Quellwasseranlage Otterswang Sägmühle D-72505 Hausen am Andelsbach |

10. | Reinhard Lenz | Forsthaus Gaimühle D-64759 Sensbachtal |

Π. | Peter Hofer | Sulzbach D-78727 Aisteig/Oberndorf |

12. | Stephan Hofer | Oberer Lautenbach D-78727 Aisteig/Oberndorf |

13. | Stephan Hofer | Unterer Lautenbach D-78727 Aisteig/Oberndorf |

14. | Stephan Hofer | Schelklingen D-78727 Aistaig/Oberndorf |

15. | Hubert Schuppen | Brutanlage: Obere Fischzucht Mastanlage: Untere Fischzucht D-88454 Unteressendorf |

16. | Johannes Dreier | Brunnentobel D-88299 Leutkirch/Hebrazhofen |

17. | Peter Störk | Wagenhausen D-88348 Saulgau |

18. | Erwin Steinhart | Geislingen/St. D-73312 Geislingen/St. |

19. | Joachim Schindler | Forellenzucht Lohmühle D-72275 Alpirsbach |

20. | Georg Sohnius | Forellenzucht Sohnius D-72160 Horb-Diessen |

21. | Claus Lehr | Forellenzucht Reinerzau D-72275 Alpirsbach-Reinerzau |

22. | Hugo Hager | Bruthausanlage D-88639 Walbertsweiler |

23. | Hugo Hager | Waldanlage D-88639 Walbertsweiler |

24. | Gumpper und Stoll GmbH | Forellenhof Rössle Honau D-72805 Liechtenstein |

25. | Ulrich Ibele | Pfrungen D-88271 Pfrungen |

26. | Hans Schmutz | Brutanlage 1, Brutanlage 2, Brut- und Setzlingsanlage 3 (Hausanlage) D-89155 Erbach |

27. | Wilhelm Drafehn | Obersimonswald D-77960 Seelbach |

28. | Wilhelm Drafehn | Brutanlage Seelbach D-77960 Seelbach |

29. | Franz Schwarz | Oberharmersbach D-77784 Oberharmersbach |

30. | Meinrad Nuber | Langenenslingen D-88515 Langenenslingen |

31. | Anton Spieß | Höhmühle D-88353 Kisslegg |

32. | Fischbrutanstalt des Landes Baden- Württemberg | Argenweg 50 D-88085 Langenargen Anlage Osterhofen |

33. | Kreissportfischereiverein Biberach | Warthausen D-88400 Biberach |

34. | Hans Schmutz | Gossenzugen D-89155 Erbach |

35. | Reinhard Rech | Haigerach D-77723 Gengenbach |

36. | Harald Tress | Unterlauchringen D-79787 Unterlauchringen |

37. | Alfred Tröndle | Tiefenstein D-79774 Albbruck |

38. | Alfred Tröndle | Unteralpfen D-79774 Unteralpfen |

39. | Peter Hofer | Schenkenbach D-78727 Aisteig/Oberndorf |

40. | Heiner Feldmann | Bainders D-88630 Pfullendorf |

41. | Andreas Zordel | Fischzucht Im Gänsebrunnen D-75305 Neuenbürg |

42. | Hans Fischböck | Forellenzucht am Kocherursprung D-7 344 7 Oberkochen |

43. | Reinhold Bihler | Dorfstraße 22 D-88430 Rot a.d. Rot Haslach Anlage: Einöde |

44. | Josef Dürr | Forellenzucht Igersheim D-97980 Bad Mergentheim |

45. | Kurt Englerth und Sohn GBR | Anlage Berneck D-72297 Seewald |

46. | Fischzucht Anton Jung | Anlage Rohrsee D-88353 Kisslegg |

47. | Staatliches Forstamt Wangen | Anlage Karsee D-88239 Wangen i.A. |

48. | Simon Phillipson | Anlage Weissenbronnen D-88364 Wolfegg |

49. | Hans Klaiber | Anlage Bad Wildbad D-75337 Enzklösterle |

50. | Josef Hönig | Forellenzucht Hönig D-76646 Bruchsal-Heidelsheim |

51. | Werner Baur | Blitzenreute D-88273 Fronreute-Blitzenreute |

52. | Gerhard Weihmann | Mägerkingen D-72574 Bad Urach-Seeburg |

53. | Hubert Belser GBR | Dettingen D-72401 Haigerloch-Gruol |

54. | Staatliche Forstämter Ravensburg und Wangen | Altdorfer Wald D-88214 Ravensburg |

55. | Anton Jung | Bunkhoferweiher, Schanzwiesweiher and Häckler-weiher D-88353 Kisslegg |

56. | Hildegart Litke | Holzweiher D-88480 Achstetten |

57. | Werner Wägele | Ellerazhofer Weiher D-88319 Aitrach |

58. | Ernst Graf | Hatzenweiler Osterbergstr. 8 D-88239 Wangen-Hatzenweiler |

59. | Fischbrutanstalt des Landes Baden- Württemberg | Argenweg 50 D-88085 Langenargen Anlage Obereisenbach |

60. | Forellenzucht Kunzmann | Heinz Kunzmann Unterer Steinweg 64 D-75438 Knittlingen |

61. | Meinrad Nuber | Ochsenhausen Obere Wiesen 1 D-88416 Ochsenhausen |

62. | Bezirksfischereiverein Nagoldtal e.V. | Kentheim Lange Steige 34 D-75365 Calw |

63. | Bernd und Volker Fähnrich | Neumühle D-88260 Ratzenried-Argenbühl |

64. | Klaiber "An der Tierwiese" | Hans Klaiber Rathausweg 7 D-75377 Enzklösterle |

65. | Parey, Bittigkoffer — Unterreichenbach | Klaus Parey, Mörikeweg 17 D-75331 Engelsbran 2 |

66. | Farm Sauter Anlage Pflegelberg | Gerhard Sauter D-88239 Wangen-Pflegelberg 6 |

67. | Krattenmacher Anlage Osterhofen | Krattenmacher, Hittelkofen Gasthaus D-88339 Bad Waldsee |

68. | Fähnrich Anlage Argenmühle D-88260 Ratzenried-Argenmühle | Bernd und Volker Fähnrich Von Rütistraße D-88339 Bad Waldsee |

69. | Gumpper und Stoll Anlage Unterhausen | Gumpper und Stoll GmbH und Co. KG Heerstr. 20 D-72805 Lichtenstein-Honau |

70. | Durach Anlage Altann | Antonie Durach Panoramastr. 23 D-88346 Wolfegg-Altann |

71. | Städler Anlage Raunsmühle | Paul Städler Raunsmühle D-88499 Riedlingen-Pfummern |

72. | König Anlage Erisdorf | Sigfried König Helfenstr. 2/1 D-88499 Riedlingen-Neufra |

73. | Forellenzucht Drafehn Anlage Wittelbach | Wilhelm Drafehn Schuttertalsstraße 1 D-77960 Seelbach-Wittelbach |

74. | Wirth Anlage Dengelshofen | Günther Wirth D-88316 Isny-Dengelshofen 219 |

75. | Krämer, Bad Teinach | Sascha Krämer Poststr.ll D-75385 Bad Teinach-Zavelstein |

76. | Muffler Anlage Eigeltingen | Emil Muffler Brielholzer Hof D-78253 Eigeltingen |

77. | Karpfenteichwirtschaft Mönchsroth | Karl Uhl Fischzucht D-91614 Mönchsroth |

3.A.4 SEVERNO PORENJE-VESTFALIJA

1. | Wolfgang Lindhorst-Emme | Hirschquelle D-33758 Schloss Holte-Stukenbrock |

2. | Wolfgang Lindhorst-Emme | Am Oelbach D-33758 Schloss Holte-Stukenbrock |

3. | Hugo Rameil und Söhne | Sauerländer Forellenzucht D-57368 Lennestadt-Gleierbrük |

4. | Peter Horres | Ovenhausen, Jätzer Mühle D-37671 Hater |

5. | Wolfgang Middendorf | Fischzuchtbetrieb Middendorf D-46348 Raesfeld |

6. | Michael und Guido Kamp Lambachtalstr. 58 D-51766 Engelskirchen-Oesinghausen | Lambacher Forellenzucht und Räucherei |

3.A.5 BAVARSKA

1. | Gerstner Peter | (Forellenzuchtbetrieb Juraquell) Wellheim D-97332 Volkach |

2. | Werner Ruf | Fischzucht Wildbad D-86925 Fuchstal-Leeder |

3. | Rogg | Fisch Rogg D-87751 Heimertingen |

4. | Fischzucht Graf Anlage D-87737 Reichau | Fischzucht Graf GbR Engishausen 64 D-87743 Egg an der Günz |

5. | Fischzucht Graf Anlage D-87727 Klosterbeuren | Fischzucht Graf GbR Engishausen 64 D-87743 Egg an der Günz |

6. | Fischzucht Graf Anlage D-87743 Egg an der Günz | Fischzucht Graf GbR Engishausen 64 D-87743 Egg an der Günz |

7. | Anlage Am Grossen Dürrmaul D-95671 Bärnau | Andreas Rösch Am Grossen Dürrmaul 2 D-95671 Bärnau |

8. | Andreas Hofer Anlage D-84524 Mitterhausen | Andreas Hofer Vils 6 D-8419 Velden |

3.A.6 SAŠKA

1. | Anglerverband Südsachsen "Mulde/Elster" e.V. | Forellenanlage Schlettau D-09487 Schlettau |

2. | H. und G. Ermisch GbR | Forellen- und Lachszucht D-01844 Langburkersdorf |

3.A.7 HESSEN

1. | Hermann Rameil | Fischzuchtbetriebe Hermann Rameil D-34311 Naumburg OT Altendorf |

3.A.8 SCHLESWIG-HOLSTEIN

1. | Hubert Mertin | Forellenzucht Mertin Mihlenweg 6 D-24247 Roderbek |

3.B RIBOGOJNICE V NEMČIJI, ODOBRENE V ZVEZI Z IHN

3.B.1 TURINGIJA

1. | Thüringer Forstamt Leinefelde | Fischzucht Worbis D-37327 Leinefelde |

4. RIBOGOJNICE V ŠPANIJI, ODOBRENE V ZVEZI Z VHS IN IHN

4.1 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST ARAGONIJA

1. | Truchas del Prado | Atrodas Alcala de Ebro, Saragosas province [provincia de Zaragoza] (Aragon) |

5.A RIBOGOJNICE V FRANCIJI, ODOBRENE V ZVEZI Z VHS IN IHN

5.A.1 ADOUR-GARONNE

1. | Pisciculture de Sarrance | F-64490 Sarrance (Pyrénées-Atlantiques) |

2. | Pisciculture des Sources | F-12540 Cornus (Aveyron) |

3. | Pisciculture de Pissos | F-40410 Pissos (Landes) |

4. | Pisciculture de Tambareau | F-40000 Mont-de-Marsan (Landes) |

5. | Pisciculture "Les Fontaines d'Escot" | F-64490 Escot (Pyrénées-Atlantiques) |

6. | Pisciculture de la Forge | F-47700 Casteljaloux (Lot-et-Garonne) |

5.A.2 ARTOIS-PICARDIE

1. | Pisciculture du Moulin du Roy | F-62156 Rémy (Pas-de-Calais) |

2. | Pisciculture du Bléquin | F-62380 Séninghem (Pas-de-Calais) |

3. | Pisciculture de Earls Feldmann F-76340 Hodeng-Au-Bosc | F-80580 Bray-Les-Mareuil |

4. | Pisciculture Bonnelle à Ponthoile | Bonnelle F-80133 Ponthoile M. Sohier 26, rue George Deray F-80100 Abeville |

5. | Pisciculture Bretel à Gezaincourt | Bretel F-80600 Gezaincourt-Doulens M. Sohier 26, rue George Deray F-80100 Abeville |

5.A.3 AQUITAINE

1. | SARL Salmoniculture de la Ponte — Station d'Alevinage du Ruisseau Blanc | Le Meysout — F-40120 Arue |

2. | L'EPST-INRA Pisciculture à Lees Athas | Saillet et Esquit — F-64490 Lees Athas INRA-BP-3 F-64310 Saint-Pee-sur-Nivelle |

5.A.4 5.A.4. DROME

1. | Pisciculture "Sources de la Fabrique" | 40, Chemin de Robinson F-26000 Valence |

5.A.5 NORD NORMANDIE

1. | Pisciculture des Godeliers | F-27210 LeTorpt |

2. | Pisciculture fédérale de Saint Gertrude F-76490 Maulevrier | Fédération des Associations pour la pêche et la protection du milieu aquatique de Seine-Maritime-11 F-76490 Maulevrier |

5.A.6 LOIRE-BRETAGNE

1. | SCEA "Truites du lac de Cartravers" | Bois-Boscher F-22460 Merleac (Côdes-d'Armor) |

2. | Pisciculture du Thélohier | F-35190 Cardroc (Ille-et-Vilaine) |

3. | Pisciculture de Plainville | F-28400 Marolles-les-Buis (Eure et Loir) |

4. | Pisciculture Rémon à Parné sur Roc | SARL Remon 21, rue de la Véquerie F-53260 Parne-sur-Roc (de la Mayenne) |

5. | Esosiculture de Feins Étang aux Moins F-5440 Feins | AAPPMA 9, rue Kerautret Botmel F-35200 Rennes |

5.A.7 RHIN-MEUSE

1. | Pisciculture du ruisseau de Dompierre | F-55300 Lacroix-sur-Meuse (Meuse) |

2. | Pisciculture de la source de la Deié | F-55500 Cousances-aux-Bois (Meuse) |

5.A.8 RHÔNE-MEDITERRANEAN-CORSICA

1. | Pisciculture Charles Murgat | Les Fontaines F-38270 Beaufort (Isère) |

5.A.9 SEINE-NORMANDIE

1. | Pisciculture du Vaucheron | F-55130 Gondrecourt-le-Château (Meuse) |

5.A.10 LANGUEDOC ROUSSILLON

1. | Pisciculture de Pêcher F-48400 Florac | Fédération de la Lozére pour la pêche et la protection du milieu aquatique F-48400 Florac |

5.A.11 MIDI-PYRÉNÉES

1. | Pisciculture de la source du Durzon | SCEA Pisciculture du mas de pommiers F-12230 Nant |

5.A.12 ALPES DE HAUTE PROVENCE

1. | Centre piscicole de Roquebiliere F-06450 Roquebiliere | Fédération des Alpes Maritimes pour la pêche et la protection du milieu aquatique F-06450 Roquebiliere |

5.B RIBOGOJNICE V FRANCIJI, ODOBRENE V ZVEZI Z VHS

5.B.1 ARTOIS-PICARDIE

1. | Pisciculture de Sangheen | F-62102 Calais (Pas-de-Calais) |

6.A RIBOGOJNICE V ITALIJI, ODOBRENE V ZVEZI Z VHS IN IHN

6.A.1 REGIJA: FURLANIJA - JULIJSKA KRAJINA

Porečje reke Stella

1. | Azienda ittica agrícola Collavini Mario | Via Tiepolo 1 2 33032 Bertiolo (UD) N. I096UD005 |

2. | Implanto ittigenico de Fiambro de Talmassons | Ente tutela pesca del Friuli Venezia Giulia Via Colugna 3 33100 Udine |

Porečje reke Tagliamento

3. | Nuova Azzurra SpA | Nuova Azzurra SpA Via Molino del Cucco 38 Rivoli di Osoppo (UD) |

4. | Implanto ittiogenico di Forni di Sotto | Ente tutela pesca del Friuli Via Colugna 3 33100 Udine |

5. | Implanto di Grauzaria di Moggio Udinese | Ente tutela pesca del Friuli Via Colugna 3 33100 Udine |

6. | Implanto ittiogenico di Amaro | Ente tutela pesca del Friuli Via Colugna 3 33100 Udine |

7. | Implanto ittiogenico di Somplago — Mena di Cavazzo Carnico | Ente tutela pesca del Friuli Via Colugna 3 33100 Udine |

6.A.2 AVTONOMNA POKRAJINA TRENTO

Porečje Noces

1. | Ass. Pescatori Solandri (Loc. Fucine) | Cavizzana |

2. | Troticoltura di Grossi Roberto | Grossi Roberto Via Molini n. 1 1 Monoclassico (TN) N.121TN010 |

Porečje Brenta

3. | Campestrin Giovanni | Telve Valsugana (Fontäne) |

4. | Ittica Resenzola Serafini | Grigno |

5. | Ittica Resenzola Selva | Grigno |

6. | Leonardi F.lli | Levico Terme (S. Giuliana) |

7. | Dellai Giuseppe-Trot. Valsugana | Grigno (Fontana Secca, Maso Puele) |

8. | Cappello Paolo | Via Zacconi 21 Loe. Maso Fontane, Roncegno |

Porečje Adiže

9. | Celva Remo | Pomarolo |

10. | Margenar Domenico | Ala (Pilcante) |

11. | Degiuli Pasquale | Mattarello (Regole) |

12. | Tamanini Livio | Vigolo Vattaro |

13. | Troticultura Istituto agrario di S. Michele a/A. | S. Michele air Adige |

Porečje Sarca

14. | Ass. Pescatori Basso Sarca | Ragoli (Pez) |

15. | Stab. Giudicariese La Mola | Tione (Delizia d'Ombra) |

16. | Azienda agrícola La Sorgente SS | Tione (Saone) |

17. | Fonti del Dal ss | Lomaso (Dasindo) |

18. | Comfish Sri (antiga Paletti) | Preore (Molina) |

19. | Ass. Pescatori Basso Sarca | Tenno (Pranzo) |

20. | Troticultura "La Fiana" | Di Valenti Claudio (Bondo) |

6.A.3 REGIJA: UMBRIJA

Porečje reke Nera

1. | Implanto ittogenico provinciale | Loe Ponte di Cerreto di Spoleto (PG) - Public Plant (Province of Perugia) |

6.A.4 REGIJA: VENETO

Porečje Astico

1. | Centro ittico Valdastico | Valdastico (Veneto, Province Vicenza) |

Porečje reke Lietta

2. | Azienda Agricola Lietta Sas, | Via Rai 3 31010 Ormelle(TV) N.052TV074 |

Porečje reke Bacchiglione

3. | Azienda agricola Troticoltura Grosselle Massimo | Massimo Grosselle Via Palmirona 18 Sandrigo (VI) N. 091VI831 |

4. | Biasia Luigi | Biasia Luigi Via Ca' D'Oro 25 Bolzano Vic (VI) N. 013VI831 |

Porečje Brenta

5. | Polo Guerrino Via S. Martino 51 Loc. Campese I-36061 Bassano del Grappa | Polo Guerrino Via Tre Case 4 I-36056 Tezze sul Brenta |

Reka Tione in Fattole

6. | Piscicultura Menozzi di Franco e Davide Menozzi SS | Davide Menozzi Via Mazzini 32 Bonferraro de Sorga |

Reka Tartaro/porečje Tioner

7. | Stanzial Eneide Loc. Casotto | Stanzial Eneide I-37063 Isola Delia Scala (VR) |

Reka Celarda

8. | Vincheto di Celarda 021 BL 282 | M.I.P.A. Via Gregorio XVI, 8 32100 Belluno |

Reka Molini

9 | Azienda Agricultura Troticoltura Rio Molini | Azienda Agricultura Troticoltura Rio Molini Via Molini 6 37020 Brentino Belluno |

6.A.5 REGIJA: VALLE D'AOSTA

Porečje reke Dora Baltea

1. | Stabilimento ittiogenico regionale | Rue Mont Blanc 14, Morgex (AO) |

6.A.6 REGIJA: LOMBARDIJA

1. | Azienda Troticoltura Foglio Ass | Troticoltura Foglio Angelo SS Piazza Marconi 3 25072 Bagolino |

2. | Azienda agricola Pisani Dossi Caseina Oldani, Cisliano (MI) | Giorgio Peterlongo Via Véneto 20 — Milano |

3. | Centro ittigenico Unione Pesca sportiva della Provincia di Sondrino | Unione Pesca sportiva della Provincia di Sondrino Via Fiume 85 Sondrino |

6.A.7 6.A.7. REGIJA: TOSKANA

Porečje reke Maresca

1. | Allevamento trote di Petrolini Marcello | Petrolini Marcello Via Mulino Vecchio 229 Maresca — S. Marcello P.se (FT) |

6.A.8 REGIJA: LIGURIJA

1. | Incubatoio ittico provinciale — Masone Loe. Rio Freddo | Provincia di Genova Piazzale Mazzini 2 16100 Genova |

7. RIBOGOJNICE V AVSTRIJI, ODOBRENE V ZVEZI Z VHS IN IHN

1. | Alois KM | Forellenzucht Alois Köttl A-4872 Neukirchen a.d. Vöckla |

2. | Herbert Böck | Forellenhof Kaumberg A-2572 Kaumberg, Höfnergraben 1 |

3. | Forellenzucht Glück | Erick und Sylvia Glück Hammerweg 13 A-5270 Mauerkirchen |

4. | Forellenzuchtbetrieb St. Florian | Martin Ebner St. Florian 20 A-5261 Uttendorf |

"

--------------------------------------------------

Top