Help Print this page 

Summaries of EU Legislation

Title and reference
Eurydice

Summaries of EU legislation: direct access to the main summaries page.
Languages and formats available
BG ES CS DA DE ET EL EN FR GA HR IT LV LT HU MT NL PL PT RO SK SL FI SV
HTML html BG html ES html CS html DA html DE html ET html EL html EN html FR html IT html LV html LT html HU html MT html NL html PL html PT html RO html SK html SL html FI html SV
Multilingual display
Text

Eurydice

Sieć Eurydice jest głównym narzędziem uzyskiwania informacji o strukturach, systemach i krajowych i europejskich osiągnięciach w dziedzinie edukacji. Jej celem jest poprawa europejskiej współpracy w dziedzinie kształcenia przez całe życie.

AKT

Rezolucja Rady i Ministrów Edukacji zebranych w Radzie z dnia 6 grudnia 1990 r. w sprawie sieci informacji o edukacji we Wspólnocie Europejskiej Eurydice [Dziennik Urzędowy C 329 z 31.12.1990].

STRESZCZENIE

Sieć Eurydice jest bogatym źródłem porównywalnych informacji o europejskich systemach i politykach kształcenia, a także analiz porównawczych dotyczących rozmaitych zagadnień związanych z systemami kształcenia. Sieć wspiera opartą na danych europejską współpracę w dziedzinie kształcenia.

Sieć składa się obecnie z 40 biur we wszystkich 36 krajach uczestniczących w programie Erasmus+. Informacje dostępne w krajowych biurach sieci Eurydice mają charakter zasadniczo normatywny i jakościowy, nawiązują do dokumentów urzędowych, takich jak ustawy, uchwały, rozporządzenia i zalecenia. Informacje te połączone są za pośrednictwem biura centralnego sieci Eurydice (mieszczącego się w Brukseli) z innymi źródłami danych - takimi jak dane statystyczne Eurostatu, baza danych UOE (wspólna baza UNESCO, OECD i Eurostatu) oraz wyniki międzynarodowych badań dotyczących edukacji - na podstawie których powstają sprawozdania końcowe.

Wszystkie publikacje sieci Eurydice są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej sieci lub w wersji drukowanej, na zamówienie. Celem sieci Eurydice jest promowanie zrozumienia, współpracy, zaufania i mobilności na poziomach europejskim i międzynarodowym. Sieć składa się z biur krajowych mieszczących się w krajach europejskich i jest koordynowana przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego.

Więcej informacji na temat sieci Eurydice można znaleźć tutaj.

AKTY POWIĄZANE

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1288/2013 ustanawiające Erasmus+: unijny program na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu [Dziennik Urzędowy L 347 z 20.12.2013].

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014

Top