Kolektīvā atlaišana: informācija darba ņēmējiem un konsultācijas

 

KOPSAVILKUMS:

Padomes Direktīva 98/59/EK par ES valstu tiesību aktu tuvināšanu attiecībā uz kolektīvo atlaišanu

KĀDS IR ŠĪS DIREKTĪVAS MĒRĶIS?

SVARĪGĀKIE ASPEKTI

Direktīva neattiecas uz:

Turklāt darba ņēmēju tiesības uzņēmuma īpašumtiesību maiņas vai uzņēmuma maksātnespējas gadījumā reglamentē citi Eiropas Savienības (ES) noteikumi.

Konsultācijas

Visiem darba devējiem, kuri apsver iespēju veikt kolektīvu atlaišanu, ir jāorganizē savlaicīgas konsultācijas ar darba ņēmēju pārstāvjiem, lai panāktu vienošanos. Konsultācijas aptver vismaz veidus un līdzekļus, kā:

Eiropas Uzņēmumu padome palīdz uzlabot darba ņēmēju tiesības uz informāciju un starptautiskām konsultācijām uzņēmumos, kas darbojas visā ES teritorijā.

Informācija, kura jāsniedz darba devējiem

ES valstis var ieviest pasākumus, kas darba ņēmēju pārstāvjiem sniedz iespēju piesaistīt ekspertus saskaņā ar šo valstu noteikumiem. Darba devējam ir pienākums konsultēšanās laikā sniegt darba ņēmēju pārstāvjiem visu attiecīgo informāciju un rakstiski paziņot par:

Kolektīvās atlaišanas kārtība

Darba devējiem ir jāievēro šāda kārtība:

KOPŠ KURA LAIKA ŠĪ DIREKTĪVA IR PIEMĒROJAMA?

Tā ir piemērojama kopš 1998. gada 1. septembra.

KONTEKSTS

Plašāka informācija:

* GALVENIE TERMINI

Kolektīvā atlaišana: situācija, kad darba devējs pieņem lēmumu atlaist veselu darba ņēmēju grupu.

PAMATDOKUMENTS

Padomes Direktīva 98/59/EK (1998. gada 20. jūlijs) par dalībvalstu tiesību aktu tuvināšanu attiecībā uz kolektīvo atlaišanu (OV L 225, 12.8.1998., 16.–21. lpp.)

Direktīvas 98/59/EK turpmākie grozījumi ir iekļauti pamattekstā. Šai konsolidētajai versijai ir tikai dokumentāla vērtība.

Pēdējo reizi atjaunots: 04.12.2016