ISSN 1977-0952

doi:10.3000/19770952.C_2014.063.lav

Eiropas Savienības

Oficiālais Vēstnesis

C 63

European flag  

Izdevums latviešu valodā

Informācija un paziņojumi

57. sējums
2014. gada 4. marts


Paziņojums Nr.

Saturs

Lappuse

 

IV   Paziņojumi

 

EIROPAS SAVIENĪBAS IESTĀŽU UN STRUKTŪRU SNIEGTI PAZIŅOJUMI

 

Eiropas Parlaments

2014/C 063/01

Eiropas Parlamenta Prezidija Lēmums (2004. gada 29. marts), ar ko paredz īstenošanas kārtību Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (EK) Nr. 2004/2003 par noteikumiem, kas attiecas uz Eiropas līmeņa politiskajām partijām un to finansēšanu

1

LV

 


IV Paziņojumi

EIROPAS SAVIENĪBAS IESTĀŽU UN STRUKTŪRU SNIEGTI PAZIŅOJUMI

Eiropas Parlaments

4.3.2014   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 63/1


EIROPAS PARLAMENTA PREZIDIJA LĒMUMS

(2004. gada 29. marts) (1),

ar ko paredz īstenošanas kārtību Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (EK) Nr. 2004/2003 par noteikumiem, kas attiecas uz Eiropas līmeņa politiskajām partijām un to finansēšanu

2014/C 63/01

PREZIDIJS,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 191. pantu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 4. novembra Regulu (EK) Nr. 2004/2003 par noteikumiem, kas attiecas uz Eiropas līmeņa politiskajām partijām un to finansēšanu (2), un jo īpaši tās 9. panta 1. punktu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2012. gada 25. oktobra Regulu (ES, Euratom) Nr. 966/2012 par finanšu noteikumiem, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam, un par Padomes Regulas (EK, Euratom) Nr. 1605/2002 atcelšanu (3) (“Finanšu regula”) un Komisijas 2012. gada 29. oktobra Deleģēto regulu (ES) Nr. 1268/2012 par Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES, Euratom) Nr. 966/2012 par finanšu noteikumiem, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam, piemērošanas noteikumiem (4) (“Finanšu regulas piemērošanas noteikumi”),

ņemot vērā Eiropas Parlamenta Reglamenta 23. panta 11. punktu,

tā kā:

(1)

Ir jāparedz noteikumi par Eiropas līmeņa politisko partiju (“partijas”) un Eiropas līmeņa politisko fondu (“fondi”) finansēšanai paredzēto dotāciju piešķiršanu un pārvaldību.

(2)

Finansiālais atbalsts Eiropas līmeņa politiskajām partijām un Eiropas līmeņa politiskajiem fondiem ir darbības dotācija Finanšu regulas 121. panta un turpmāko pantu nozīmē.

(3)

Finansiālais atbalsts fondiem papildina partijām piešķirto finansiālo atbalstu, jo tas ir atkarīgs no fondu saistības ar partijām un fondu papildinošā ieguldījuma partiju ilgtermiņa mērķu sasniegšanā. Lai nodrošinātu pareizu finanšu pārvaldību un pārredzamību, par katru finansiālā atbalsta piešķīrumu ir jāpieņem Prezidija lēmums, par kuru informē saņēmēju,

IR PIEŅĒMIS ŠĀDU LĒMUMU.

1. pants

Priekšmets

Ar šo lēmumu paredz īstenošanas kārtību Regulai (EK) Nr. 2004/2003.

Ja vien nav skaidri norādīts citādi, šos noteikumus piemēro gan partijām, gan fondiem.

2. pants

Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus

Katru gadu pirms pirmā pusgada beigām Eiropas Parlaments publicē uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus saistībā ar dotāciju piešķiršanu partiju un fondu finansēšanai nākamajā gadā.

3. pants

Finansējuma pieteikums

1.   Piemērojot Regulas (EK) Nr. 2004/2003 4. pantu, katra organizācija, kas vēlas saņemt dotāciju no Savienības vispārējā budžeta, iesniedz rakstisku pieteikumu Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam līdz tā gada 1. oktobrim, kas ir pirms finanšu gada, par kuru pieprasa dotāciju. Nosacījumiem, kas norādīti Regulas (EK) Nr. 2004/2003 3. pantā, jābūt izpildītiem līdz pieteikuma iesniegšanas dienai, un tie ir jāievēro visā finansējuma saņemšanas laikā.

2.   Dotācijas pieteikuma veidlapa ir noteikta 1. pielikumā. Tā ir pieejama Parlamenta tīmekļa vietnē.

3.   Dotācijas pieteikumā jānorāda piekrišana 2.a pielikumā (partijas) un 2.b pielikumā (fondi) izklāstītajiem vispārējiem noteikumiem.

4.   Visus paziņojumus saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 2004/2003 4. panta 3. punktu nosūta Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam.

4. pants

Lēmums par finansējuma pieteikumu

1.   Pēc ģenerālsekretāra priekšlikuma Prezidijs izvērtē finansējuma pieteikumus, pamatojoties uz kritērijiem, kas noteikti Regulas (EK) Nr. 2004/2003 3. un 4. pantā, lai izlemtu, kuri finansējuma pieteikumi ir pieņemami. Prezidijs un Prezidija lēmuma sagatavošanas laikā arī ģenerālsekretārs var lūgt pieteikuma iesniedzēju sniegt papildu apliecinošos dokumentus vai paskaidrojumus par pieteikumam pievienotajiem apliecinošajiem dokumentiem termiņā, ko tie nosaka.

2.   Līdz tā finanšu gada 1. janvārim, par kuru dotāciju pieprasa, Prezidijs sagatavo sarakstu, kurā ir dotāciju saņēmēji un piešķirtās summas. Ja dotācijas pieteikumu neapstiprina, Prezidijs tajā pašā lēmumā sniedz pamatojumu pieteikuma noraidīšanai, jo īpaši ņemot vērā kritērijus, kas noteikti Regulas (EK) Nr. 2004/2003 3. un 4. pantā.

Pirmajā daļā noteikto termiņu var izņēmuma kārtā pagarināt, ja sarakstu, kurā ir dotāciju saņēmēji un piešķirtās summas, nav iespējams laikus sagatavot tāpēc, ka Prezidija pēdējā sanāksme notiek pirms Parlamenta Ziemassvētku brīvdienām vai Savienības budžeta procedūra ir aizkavējusies.

Prezidijs pieņem lēmumu, pamatojoties uz 1. punktā paredzēto izvērtējumu. Pieņemot lēmumu, ņem vērā izmaiņas, kas var būt notikušas kopš pieteikuma iesniegšanas, pamatojoties uz paziņojumiem, kuri saņemti saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 2004/2003 4. panta 3. punktu, un tām izmaiņām, kas ir vispārzināmas.

Saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 2004/2003 10. panta 1. punkta b) apakšpunktu katrai partijai piešķiramās dotācijas summu nosaka, ņemot vērā, cik Eiropas Parlamenta deputātu ir pieteikumu iesniegušās partijas biedri pieteikuma iesniegšanas pēdējā dienā, izņemot gadījumus, kad deputātu skaits palielinās pēc jaunu dalībvalstu pievienošanās.

Ja mainās to organizāciju skaits, kuras pieprasa finansējumu, vai mainās to deputātu skaits, kuri pa šo laiku ir pievienojušies pieprasījumu iesniegušajai partijai, un šo iemeslu dēļ pretendentiem paredzētās summas būtiski atšķiras no summām, uz kādām varētu cerēt laikā, kad ir publicēts uzaicinājums iesniegt priekšlikumus, ģenerālsekretārs to dara zināmu Prezidijam, kas var aicināt Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju iesniegt priekšlikumu atbildīgajai komitejai, lai pielāgotu pieejamās apropriācijas.

3.   Ģenerālsekretārs vai persona, kuru viņš ir pienācīgi pilnvarojis, rakstveidā informē pieteikumu iesniedzējus par lēmumu, kas pieņemts par viņu pieteikumiem. Ja pieteikums ir apstiprināts, paziņojumam kā pielikumu pievieno Prezidija lēmumu par dotācijas piešķiršanu. Ja pieteikums nav apstiprināts, paziņojumā iekļauj Prezidija izklāstītos atteikuma iemeslus. Pieteikuma iesniedzējus, kuru pieteikumus Prezidijs ir noraidījis, par to informē 15 kalendāro dienu laikā pēc tam, kad dotācijas saņēmējiem ir paziņots lēmums par dotācijas piešķiršanu.

5. pants

Lēmums par dotācijas piešķiršanu

Prezidijs pieņem dotācijas piešķiršanas lēmumu par saņēmējam piešķirto dotāciju un to paziņo saņēmējam saskaņā ar Finanšu regulas 121. panta 1. punktu. Dotācijas piešķiršanas lēmuma paraugi ir noteikti 2.a un 2.b pielikumā.

6. pants

Izmaksa

1.   Ja vien Prezidijs nav nolēmis citādi, saņēmējiem dotācijas izmaksā kā priekšfinansējumu, veicot vienu maksājumu 80 % apmērā no dotācijas maksimālās summas 15 dienu laikā pēc dienas, kad pieņemts lēmums par dotācijas piešķiršanu. Priekšfinansējums 100 % apmērā no dotācijas maksimālās summas ir atļauts ar nosacījumu, ka saņēmējs iesniedz priekšfinansējuma garantiju, kas paredzēta Finanšu regulas piemērošanas noteikumu 206. pantā un kas sedz 40 % no piešķirtās dotācijas.

2.   Atlikušo daļu izmaksā pēc tam, kad ir beidzies periods, kura laikā bija tiesības saņemt Savienības finansējumu, pamatojoties uz saņēmēja faktiskajiem izdevumiem darba programmas izpildes laikā. Ja iepriekš izmaksāto summu kopējais apmērs pārsniedz noteiktās dotācijas galīgo summu, Eiropas Parlaments atgūst nepareizi izmaksātās summas.

3.   Lai Parlaments varētu izmaksāt atlikušo dotācijas daļu, pēc attiecīgā finanšu gada beigām līdz 15. maijam un ne vēlāk kā līdz 30. jūnijam saņēmējs iesniedz galīgo pārskatu. Galīgajā pārskatā ir šādi dokumenti:

a)

ziņojums par 1. pielikuma II sadaļas 2.1. punktā aprakstītās darba programmas izpildi;

b)

finanšu pārskats par faktiski veiktajiem izdevumiem, par kuriem ir tiesības saņemt dotāciju, pamatojoties uz provizoriskā budžeta struktūru;

c)

pilnīgs kopsavilkuma pārskats par ieņēmumiem un izdevumiem, kurš atbilst saņēmēja finanšu pārskatiem par periodu, kad tas bija tiesīgs saņemt dotāciju saskaņā ar lēmumu par dotācijas piešķiršanu, norādot (ja tas attiecas uz partiju) pārpalikuma summu, ko partija ir pārnesusi uz nākamo finanšu gadu, un summu, kas jāparedz īpašajai rezervei;

d)

Regulas (EK) Nr. 2004/2003 6. panta 1. punkta b) apakšpunktā minētais saraksts, kurā norādīti līdzekļu ziedotāji un attiecīgie ziedojumi, kas pārsniedz EUR 500 gadā no viena ziedotāja;

e)

tādu līgumu saraksts, kuru summa pārsniedz EUR 10 000, norādot līgumslēdzēju pusi, līgumslēdzējas puses adresi un preču vai pakalpojumu apmēru, izņemot līgumus par biroju telpu nomu un algota personāla darba līgumus;

f)

ārējās revīzijas ziņojums par saņēmēja finanšu pārskatiem, kuru sagatavojusi neatkarīga struktūra vai eksperts, kas saskaņā ar dalībvalsts tiesību aktiem ir pilnvarots veikt finanšu pārskatu revīziju un ko Eiropas Parlaments apstiprinājis visām partijām un fondiem.

4.   Ārējās revīzijas – ko veic saskaņā ar starptautiskajiem revīzijas standartiem – mērķis ir pārliecināties, ka:

a)

finanšu pārskati ir sagatavoti saskaņā ar saņēmējam piemērojamiem valsts tiesību aktiem, bez būtiskām neprecizitātēm, kā arī sniedz patiesu un objektīvu priekšstatu par finansiālo stāvokli un darbības rezultātiem;

b)

finanšu dokumenti, ko saņēmējs ir iesniedzis Eiropas Parlamentam, atbilst Prezidija pieņemtā dotācijas piešķiršanas lēmuma finansiālajiem noteikumiem;

c)

deklarētie izdevumi ir faktiski veikti;

d)

ir uzrādīti visi ieņēmumi;

e)

ir izpildītas saistības, kas izriet no Regulas (EK) Nr. 2004/2003;

f)

ir izpildītas saistības, kas izriet no lēmuma par dotācijas piešķiršanu, jo īpaši II.7. un II.11. panta;

g)

(partijām) visi pārpalikumi, kas pārnesti uz nākamo finanšu gadu, ir izlietoti finanšu gada pirmajā ceturksnī saskaņā ar šā Prezidija lēmuma 6.a pantu;

h)

ir izpildītas saistības, kas izriet no Finanšu regulas 125. panta 5. un 6. punkta;

i)

ieguldījums natūrā saņēmējam ir faktiski sniegts un ir novērtēts saskaņā ar piemērojamiem noteikumiem.

Parlaments pilnvaro revidentu, kuru izvēlas saskaņā ar konkursa procedūrām, kas ir spēkā atbilstoši Finanšu regulai. Revidentam maksā Parlaments.

5.   Pēc tam, kad ir saņemti 3. punktā minētie dokumenti un jebkāda papildu informācija, kas Parlamentam ir vajadzīga, Prezidijs trīs mēnešu laikā pēc ģenerālsekretāra priekšlikuma apstiprina galīgo ziņojumu.

Prezidijs un Prezidija lēmuma sagatavošanas laikā arī ģenerālsekretārs var lūgt, lai saņēmējs iesniedz apliecinošus dokumentus vai jebkuru citu papildu informāciju, ko uzskata par vajadzīgu, lai varētu apstiprināt galīgo ziņojumu.

Prezidijs, uzklausījis attiecīgā saņēmēja pārstāvjus, var noraidīt galīgo ziņojumu un var prasīt, lai 15 dienu laikā tam iesniedz jaunu ziņojumu.

Ja pirmajā daļā norādītajā trīs mēnešu termiņā Parlaments nav nosūtījis rakstisku atbildi, uzskata, ka galīgais ziņojums ir apstiprināts. Ja pieprasa papildu informāciju, izskatīšanas termiņu pagarina par laiku, kas nepieciešams informācijas iegūšanai un izvērtēšanai.

6.a pants

Ieņēmumu pārpalikums, tā pārnešana un īpašā rezerve

N finanšu gada ieņēmumu pārpalikumu saskaņā ar Finanšu regulas 125. pantu var pārnest uz nākamo finanšu gadu un/vai iekļaut īpašā rezervē. To veido starpība starp kopējiem atbilstīgajiem izdevumiem un:

a)

sākotnējo dotācijas summu, ko Parlaments ir piešķīris N finanšu gadam saskaņā ar 4. panta 2. punktu; un

b)

partijas pašu resursiem, kas paredzēti atbilstīgajiem izdevumiem, ja iepriekš partija neatbilstīgos izdevumus ir segusi tikai no pašu resursiem; un

c)

visiem pārpalikumiem, kas pārnesti no N–1 finanšu gada.

a)

Ieņēmumu pārpalikums, ko var pārnest uz N+1 finanšu gadu, nevar būt lielāks par 25 % no kopējiem 1. punkta a) un b) apakšpunktā minētajiem ieņēmumiem.

b)

Faktiski pārnesto summu iekļauj N finanšu gada slēguma bilancē kā uzkrājumu, kas pārnesams uz N+1 finanšu gadu, lai segtu atbilstīgās izmaksas N+1 finanšu gada pirmajā ceturksnī. Piešķīrums minētajam uzkrājumam ir uzskatāms par atbilstīgām izmaksām N finanšu gadā.

c)

Attiecīgo uzkrājumu ieraksta N+1 finanšu gada peļņas un zaudējumu pārskatā. Starpposma norēķina pārskatā, kas jāveic vēlākais N+1 gada 31. martā, aprēķina līdz šim datumam faktiski veiktos atbilstīgos izdevumus. Ja uzkrājums pārsniedz atbilstīgos izdevumus, šo divu summu starpību atskaita no dotācijas, kad tiek noteikta dotācijas galīgā summa N gadam saskaņā ar 7. pantu.

a)

Slēguma bilances saistībās var iekļaut īpašu rezerves kontu, kurā vienīgie ieskaitītie līdzekļi ir 1. punktā minētais ieņēmumu pārpalikums.

b)

Īpašajā rezerves kontā ieskaitāmais ieņēmumu pārpalikums nevar būt lielāks par starpību starp 1. punkta b) apakšpunktā minētajiem ieņēmumiem un minimālo nosacīto daļu (15 %) no pašu resursiem, kas nepieciešama, lai segtu faktiski veiktos atbilstīgos izdevumus, vai iekļauta uzkrājumā, kurš pārnesams uz N+1 finanšu gadu.

c)

Īpašajā rezerves kontā partijām nevar ieskaitīt nevienu summu, kas rezerves kopējo apjomu padara lielāku par pamatsummu, kura paredzēta Finanšu regulas 125. panta 6. punkta trešajā daļā un kura noteikta kā pēdējo trīs finanšu gadu kopējo ieņēmumu vidējā aritmētiskā vērtība.

d)

Uz fondu īpašo rezerves kontu attiecas Finanšu regulas 125. panta 5. punkts un Finanšu regulas piemērošanas noteikumu 184. pants.

7. pants

Dotācijas galīgās summas noteikšana

1.   Neskarot pārbaužu un revīzijas gaitā vēlāk iegūto informāciju, Prezidijs, uzklausījis saņēmēja pārstāvjus, kas to ir prasījuši, nosaka saņēmējam piešķiramās dotācijas galīgo summu, pamatojoties uz 6. panta 3. punktā minētajiem dokumentiem, kurus tas ir apstiprinājis.

2.   Kopējā summa, ko Parlaments izmaksā saņēmējam, nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt:

a)

dotācijas piešķiršanas lēmuma I.3. panta 2. punktā noteikto dotācijas maksimālo summu;

b)

85 % no faktiskajiem atbilstīgajiem izdevumiem.

3.   Dotācija nedrīkst būt lielāka par to, kas nepieciešams, lai līdzsvarotu pašu resursus un atbilstīgos izdevumus saskaņā ar saņēmēja darbības budžetu, kuru īsteno atbilstoši darba programmai. Tā nekādā gadījumā saņēmējam nedrīkst nest pelņu, kā definēts Finanšu regulas 125. pantā. Dotācijas summu samazina par kopējo pārpalikumu summu.

4.   Pamatojoties uz saskaņā ar 1.–3. puntu noteikto dotācijas galīgo summu un iepriekš atbilstoši dotācijas piešķiršanas lēmumam veikto maksājumu kopsummu, Prezidijs nosaka izmaksājamā atlikuma summu, kas ir vienāda ar summām, kuras saņēmējam vēl pienākas. Ja iepriekš izdarīto maksājumu kopējā summa pārsniedz galīgās dotācijas summu, ģenerālsekretārs vai viņa pilnvarota persona attiecībā uz pārsniegtajām summām izdod iekasēšanas rīkojumu.

8. pants

Dotācijas izmaksas apturēšana vai samazināšana

Pēc ģenerālsekretāra priekšlikuma Prezidijs aptur izmaksu un samazina dotāciju, un atbilstošos gadījumos atsauc lēmumu par dotācijas piešķiršanu, kā arī var pieprasīt proporcionālu atmaksu:

a)

ja dotāciju izmanto, lai segtu izdevumus, kas nav atļauti saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 2004/2003;

b)

ja nav iesniegts paziņojums saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 2004/2003 4. panta 3. punktu;

c)

ja nav ievēroti nosacījumi un netiek pildīti pienākumi, kas noteikti attiecīgi Regulas (EK) Nr. 2004/2003 3. un 6. pantā;

d)

ja ir iestājies kāds no apstākļiem, kas minēts Finanšu regulas 106. vai 107. pantā.

Pirms lēmuma pieņemšanas Prezidijs dod iespēju saņēmējam sniegt paskaidrojumus par konstatētajiem pārkāpumiem.

9. pants

Līdzekļu atgūšana

1.   Ja saņēmējam summas ir izmaksātas nepareizi vai ja ir pamats piemērot iekasēšanas procedūru saskaņā ar dotācijas piešķiršanas lēmuma noteikumiem, saņēmējs atmaksā Parlamentam attiecīgās summas atbilstoši Parlamenta noteiktajiem nosacījumiem un termiņiem.

2.   Ja saņēmējs Parlamenta noteiktajā termiņā šīs summas nav atmaksājis, Parlaments piemēro nokavētajam maksājumam kavējuma procentus atbilstoši dotāciju piešķiršanas lēmuma II.13. panta 3. punktā noteiktajai likmei. Kavējuma procenti attiecas uz laiku, kas pagājis no dienas, kad bija noteikts maksājuma termiņš, šo dienu neieskaitot, līdz dienai, kad Parlaments ir saņēmis visu tam pienākošos summu, šo dienu ieskaitot.

10. pants

Pārbaudes un revīzijas

1.   Regulas (EK) Nr. 2004/2003 5. panta 1. punktā noteikto regulāro pārbaudi veic ģenerālsekretārs.

2.   Saņēmējs iesniedz visu pieprasīto informāciju Parlamentam vai citai Parlamenta pilnvarotai ārējai struktūrai, lai Parlaments varētu pārliecināties par darba programmas un dotācijas piešķiršanas lēmuma noteikumu pienācīgu izpildi.

3.   Saņēmējs nodrošina Parlamenta piekļuvi visiem dokumentu oriģināliem, jo īpaši grāmatvedības, bankas un nodokļu dokumentu oriģināliem, vai pienācīgi pamatotos ārkārtas gadījumos dokumentu apliecinātām kopijām saistībā ar dotācijas piešķiršanas lēmumu. Glabāšanas periods beidzas piecus gadus pēc dienas, kad ir samaksāta pienākošos summu atlikusī daļa, kas minēta dotācijas piešķiršanas lēmuma I.4. panta 2. punktā.

4.   Saņēmējs palīdz Parlamentam tieši ar tā darbinieku vai ar jebkuras citas šim nolūkam pilnvarotas ārējas struktūras starpniecību veikt piešķirtās dotācijas izlietojuma revīziju. Šīs revīzijas var veikt visā dotācijas piešķiršanas lēmuma darbības laikā un līdz beidzas piecu gadu periods, ko sāk skaitīt no dienas, kad ir samaksāta pienākošos summu atlikusī daļa, kas minēta dotācijas piešķiršanas lēmuma I.4. panta 2. punktā. Atbilstošos gadījumos šo revīziju rezultāti ir pamats tam, lai Prezidijs pieņemtu lēmumu par iekasēšanu.

5.   Lēmumā par dotācijas piešķiršanu ir skaidri paredzēts, ka Parlamentam un Revīzijas palātai ir tiesības veikt grāmatvedības dokumentācijas revīziju uz vietas tam saņēmējam, kurš ieguvis dotāciju no Savienības vispārējā budžeta.

Ex post pārbaudes var veikt pilnvarotais kredītrīkotājs, kā noteikts Finanšu regulas 66. panta 6. punktā.

6.   Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES, Euratom) Nr. 883/2013 (5) arī OLAF var veikt kontroli un pārbaudes uz vietas atbilstīgi procedūrām, kas noteiktas Savienības tiesību aktos Eiropas Savienības finanšu interešu aizsardzībai pret krāpšanu un citiem pārkāpumiem. Atbilstošos gadījumos šo pārbaužu rezultāti ir pamats tam, lai Prezidijs pieņemtu lēmumu par iekasēšanu.

11. pants

Tehniskā palīdzība

1.   Pēc ģenerālsekretāra priekšlikuma Prezidijs var piešķirt partijām un fondiem tehnisko palīdzību saskaņā ar grozīto Prezidija 2000. gada 14. marta lēmumu, kas nosaka noteikumus, saskaņā ar kuriem Eiropas Parlamenta telpas var lietot ārēji lietotāji, kā arī jebkuru citu tehnisku palīdzību saskaņā ar vēlāk pieņemtiem noteikumiem. Prezidijs var pilnvarot ģenerālsekretāru pieņemt noteikta veida lēmumus saistībā ar tehniskās palīdzības piešķiršanu.

2.   Katru gadu trīs mēnešu laikā pēc finanšu gada beigām ģenerālsekretārs iesniedz Prezidijam sīki izstrādātu ziņojumu par tehnisko palīdzību, ko Eiropas Parlaments sniedzis katrai partijai un fondam. Pēc tam ziņojumu publicē Parlamenta tīmekļa vietnē.

11.a pants

Noteikumi par vēlēšanu kampaņām

Laikus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām Prezidijs var pieņemt noteikumus par to izdevumu atbilstību, kurus partijas veikušas saistībā ar minētajām vēlēšanu kampaņām.

12. pants

Publiskums

1.   Parlaments savā tīmekļa vietnē nākamā finanšu gada pirmo sešu mēnešu laikā publicē vismaz informāciju, kas minēta Regulas (EK) Nr. 2004/2003 9.a pantā un Finanšu regulas piemērošanas noteikumu 191. panta 1. punktā.

2.   Saņēmējs līdz 30. septembrim nākamajā gadā pēc attiecīgā finanšu gada savā tīmekļa vietnē vai, ja tādas nav, atbilstošā plašsaziņas līdzeklī publicē vismaz to informāciju, kas norādīta Regulas (EK) Nr. 2004/2003 6. panta 1. punktā.

13. pants

Pārsūdzības tiesības

Par lēmumiem, kas pieņemti atbilstoši šim lēmumam, var vērsties Eiropas Savienības Tiesā saskaņā ar Līgumā par Eiropas Savienības darbību paredzētajiem noteikumiem.

14. pants

Stāšanās spēkā

Prezidija 2014. gada 13. janvārī pieņemtos šā lēmuma grozījumus piemēro, sākoties 2014. gada dotāciju piešķiršanas procedūrai. Tos publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un Eiropas Parlamenta tīmekļa vietnē.

15. pants

Publicēšana

Šo lēmumu publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un Eiropas Parlamenta tīmekļa vietnē.


(1)  Grozīts ar Prezidija 2006. gada 1. februāra, 2008. gada 18. februāra, 2011. gada 2. februāra un 2014. gada 13. janvāra lēmumu. Šī publikācija ir konsolidētā versija Prezidija 2004. gada 29. marta lēmumam, kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Prezidija 2014. gada 13. janvāra lēmumu.

(2)  OV L 297, 15.11.2003., 1. lpp.

(3)  OV L 298, 26.10.2012., 1. lpp.

(4)  OV L 362, 31.12.2012., 1. lpp.

(5)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES, Euratom) Nr. 883/2013 (2013. gada 11. septembris) par izmeklēšanu, ko veic Eiropas Birojs krāpšanas apkarošanai (OLAF), un ar ko atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1073/1999 un Padomes Regulu (Euratom) Nr. 1074/1999 (OV L 248, 18.9.2013., 1. lpp.).


1. PIELIKUMS

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


2.A PIELIKUMS

(partija)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

PIELIKUMS

Provizoriskā darbības budžeta sadalījums

Izdevumi

Atbilstīgie izdevumi

Budžets

Faktiski

A.1.   Personāla izdevumi

1.

Algas

 

 

2.

Iemaksas

 

 

3.

Profesionālā apmācība

 

 

4.

Darbinieku komandējumu izdevumi

 

 

5.

Citi personāla izdevumi

 

 

A.2.   Infrastruktūras un darbības izdevumi

1.

Īre, komunālie maksājumi un uzturēšanas izdevumi

 

 

2.

Izdevumi par iekārtu uzstādīšanu, darbību un uzturēšanu

 

 

3.

Kustamā un nekustamā īpašuma amortizācijas izdevumi

 

 

4.

Kancelejas preces un biroja piederumi

 

 

5.

Pasts un telekomunikācijas

 

 

6.

Izdevumi par drukāšanu, tulkošanu un pārpublicēšanu

 

 

7.

Citi infrastruktūras izdevumi

 

 

A.3.   Administratīvie izdevumi

1.

Izdevumi par dokumentāciju (avīzes, preses aģentūras, datubāzes)

 

 

2.

Izdevumi par pētījumiem un zinātnisko izpēti

 

 

3.

Juridiskie izdevumi

 

 

4.

Izdevumi par grāmatvedību un revīziju

 

 

5.

Atbalsts trešām pusēm (1)

 

 

6.

Dažādi administratīvie izdevumi

 

 

A.4.   Sanāksmju un reprezentācijas izdevumi

1.

Sanāksmju izdevumi

 

 

2.

Piedalīšanās semināros un konferencēs

 

 

3.

Reprezentācijas izdevumi

 

 

4.

Izdevumi saistībā ar ielūgumiem

 

 

5.

Citi ar sanāksmēm saistīti izdevumi

 

 

A.5.   Informācijas un publicitātes izdevumi

1.

Izdevumi par publikācijām

 

 

2.

Tīmekļa vietņu izveidošana un uzturēšana

 

 

3.

Reklāmas izdevumi

 

 

4.

Izdales līdzekļi (reklāmas suvenīri)

 

 

5.

Semināri un izstādes

 

 

6.

Vēlēšanu kampaņas (1)

 

 

7.

Citi ar informāciju saistīti izdevumi

 

 

A.6.

Izdevumi saistībā ar ieguldījumiem natūrā

 

 

A.7.

Piešķīrums uzkrājumam, kas paredzēts N+ 1 finanšu gada pirmajā ceturksnī radušos atbilstīgo izdevumu segšanai  (1)

 

 

A.

KOPĀ ATBILSTĪGIE IZDEVUMI

 

 

B.1.   Neatbilstīgie izdevumi

1.

Piešķīrumi citiem uzkrājumiem

 

 

2.

Finansiālās izmaksas

 

 

3.

Zaudējumi darījumos ar valūtu

 

 

4.

Šaubīgi trešo personu parādi

 

 

5.

Citi (precizēt)

 

 

B.

KOPĀ NEATBILSTĪGIE IZDEVUMI

 

 

C.

KOPĀ IZDEVUMI

 

 


Ieņēmumi

 

Budžets

Faktiski

D.1.

Tā uzkrājuma likvidācija, kas paredzēts N finanšu gada pirmajā ceturksnī radušos atbilstīgo izdevumu segšanai (1)

 

 

D.2.

Eiropas Parlamenta dotācija

 

 

D.3.

Biedru nauda

 

 

3.1.

no dalībpartijām

 

 

3.2.

no individuālajiem biedriem

 

 

D.4.

Ziedojumi

 

 

4.1.

lielāki par EUR 500

 

 

4.2.

mazāki par EUR 500

 

 

D.5.

Citi pašu resursi (atbilstīgo izdevumu segšanai) (jāuzskaita)

 

 

 

 

 

D.6.

Ieguldījumi natūrā

 

 

 

 

 

D.

IEŅĒMUMI (atbilstīgo izdevumu segšanai)

 

 

 

 

 

E.1.

Citi papildu pašu resursi (neatbilstīgo izdevumu segšanai) (jāuzskaita)

 

 

E.

IEŅĒMUMI (neatbilstīgo izdevumu segšanai)

 

 

F.1.

Procenti par priekšfinansējumu

 

 

F.

KOPĀ IEŅĒMUMI

 

 

G.

Peļņa/zaudējumi (F-C)

 

 


H.1.

Pašu resursu piešķīrums īpašajam rezerves kontam

 

 

H.

Peļņa/zaudējumi, lai pārbaudītu atbilstību bezpeļņas noteikumam (G-H.1.)

 

 


(1)  Nepiemēro Eiropas līmeņa politiskajiem fondiem.


2.B PIELIKUMS

(fonds)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

PIELIKUMS

Provizoriskā darbības budžeta sadalījums

Izdevumi

Atbilstīgie izdevumi

Budžets

Faktiski

A.1.   Personāla izdevumi

1.

Algas

 

 

2.

Iemaksas

 

 

3.

Profesionālā apmācība

 

 

4.

Darbinieku komandējumu izdevumi

 

 

5.

Citi personāla izdevumi

 

 

A.2.   Infrastruktūras un darbības izdevumi

1.

Īre, komunālie maksājumi un uzturēšanas izdevumi

 

 

2.

Izdevumi par iekārtu uzstādīšanu, darbību un uzturēšanu

 

 

3.

Kustamā un nekustamā īpašuma amortizācijas izdevumi

 

 

4.

Kancelejas preces un biroja piederumi

 

 

5.

Pasts un telekomunikācijas

 

 

6.

Izdevumi par drukāšanu, tulkošanu un pārpublicēšanu

 

 

7.

Citi infrastruktūras izdevumi

 

 

A.3.   Administratīvie izdevumi

1.

Izdevumi par dokumentāciju (avīzes, preses aģentūras, datubāzes)

 

 

2.

Izdevumi par pētījumiem un zinātnisko izpēti

 

 

3.

Juridiskie izdevumi

 

 

4.

Izdevumi par grāmatvedību un revīziju

 

 

5.

Atbalsts trešām pusēm (1)

 

 

6.

Dažādi administratīvie izdevumi

 

 

A.4.   Sanāksmju un reprezentācijas izdevumi

1.

Sanāksmju izdevumi

 

 

2.

Piedalīšanās semināros un konferencēs

 

 

3.

Reprezentācijas izdevumi

 

 

4.

Izdevumi saistībā ar ielūgumiem

 

 

5.

Citi ar sanāksmēm saistīti izdevumi

 

 

A.5.   Informācijas un publicitātes izdevumi

1.

Izdevumi par publikācijām

 

 

2.

Tīmekļa vietņu izveidošana un uzturēšana

 

 

3.

Reklāmas izdevumi

 

 

4.

Izdales līdzekļi (reklāmas suvenīri)

 

 

5.

Semināri un izstādes

 

 

6.

Vēlēšanu kampaņas (1)

 

 

7.

Citi ar informāciju saistīti izdevumi

 

 

A.6.

Izdevumi saistībā ar ieguldījumiem natūrā

 

 

A.7.

Piešķīrums uzkrājumam, kas paredzēts N+1 finanšu gada pirmajā ceturksnī radušos atbilstīgo izdevumu segšanai  (1)

 

 

A.

KOPĀ ATBILSTĪGIE IZDEVUMI

 

 

B.1.   Neatbilstīgie izdevumi

1.

Piešķīrumi citiem uzkrājumiem

 

 

2.

Finansiālās izmaksas

 

 

3.

Zaudējumi darījumos ar valūtu

 

 

4.

Šaubīgi trešo personu parādi

 

 

5.

Citi (precizēt)

 

 

B.

KOPĀ NEATBILSTĪGIE IZDEVUMI

 

 

C.

KOPĀ IZDEVUMI

 

 


Ieņēmumi

 

Budžets

Faktiski

D.1.

Tā uzkrājuma likvidācija, kas paredzēts N finanšu gada pirmajā ceturksnī radušos atbilstīgo izdevumu segšanai (1)

 

 

D.2.

Eiropas Parlamenta dotācija

 

 

D.3.

Biedru nauda

 

 

3.1.

no dalībpartijām

 

 

3.2.

no individuālajiem biedriem

 

 

D.4.

Ziedojumi

 

 

4.1.

lielāki par EUR 500

 

 

4.2.

mazāki par EUR 500

 

 

D.5.

Citi pašu resursi (atbilstīgo izdevumu segšanai) (jāuzskaita)

 

 

 

 

 

D.6.

Ieguldījumi natūrā

 

 

 

 

 

D.

IEŅĒMUMI (atbilstīgo izdevumu segšanai)

 

 

 

 

 

E.1.

Citi papildu pašu resursi (neatbilstīgo izdevumu segšanai) (jāuzskaita)

 

 

E.

IEŅĒMUMI (neatbilstīgo izdevumu segšanai)

 

 

F.1.

Procenti par priekšfinansējumu

 

 

F.

KOPĀ IEŅĒMUMI

 

 

G.

Peļņa/zaudējumi (F-C)

 

 


H.1.

Pašu resursu piešķīrums īpašajam rezerves kontam

 

 

H.

Peļņa/zaudējumi, lai pārbaudītu atbilstību bezpeļņas noteikumam (G-H.1.)

 

 


(1)  Nepiemēro Eiropas līmeņa politiskajiem fondiem.