Radiofrekvenču spektra politikas programma

ES radiofrekvenču spektra politikas programmas mērķis ir nodrošināt iekšējā tirgus darbību tajās ES politikas jomās, kurās izmanto radiofrekvenču spektru, un nodrošināt, lai ES maksimāli lietderīgi izmantotu šo ierobežoto resursu saskaņotā veidā.

AKTS

Eiropas Parlamenta un Padomes Lēmums Nr. 243/2012/ES (2012. gada 14. marts), ar ko izveido radiofrekvenču spektra daudzgadu politikas programmu.

KOPSAVILKUMS

ES piecu gadu radiofrekvenču spektra politikas programma nosaka spektra lietošanas stratēģisko plānošanu un saskaņošanu tām ES iekšējā tirgus jomām, kurās izmanto spektru, piemēram, elektronisko sakaru, pētniecības un kosmonautikas, transporta, enerģētikas un audiovizuālās politikas jomām, jo piekļuve radiofrekvenču spektram ir ļoti būtiska daudzās dažādās darbībās, sākot ar bezvadu sakariem un apraidi un beidzot ar maza darbības attāluma ierīcēm, transportu, sabiedrisko drošību un kosmosa lietojumiem.

Radiofrekvenču spektra politikas programmas mērķi ir šādi:

Dalībvalstīm ir pienākums:

Eiropas Komisija izstrādā paraugpraksi atļauju nosacījumiem un procedūrām spektra joslām, lai izvairītos no iekšējā tirgus pārmērīgas fragmentācijas.

Lai nodrošinātu godīgu konkurenci, dalībvalstis var pieņemt dažādus pasākumus, piemēram:

Dalībvalstīm ir pienākums piešķirt pietiekamu spektra daļu, lai visiem ES iedzīvotājiem līdz 2020. gadam būtu piekļuve platjoslas pakalpojumiem.

Dalībvalstīm līdz 2013. gada 1. janvārim bija jāizsniedz atļaujas saskaņotu joslu izmantošanai, lai nodrošinātu patērētājiem vieglu piekļuvi bezvadu platjoslas pakalpojumiem, ieskaitot 800 MHz joslu (digitālā dividende). Tām ir arī jāatļauj spektra izmantošanas tiesību tirdzniecība šajās saskaņotajās joslās.

Komisija kopā ar dalībvalstīm veido uzskaiti par esošo spektra izmantošanu un vajadzību pēc spektra nākotnē diapazonā no 400 MHz līdz 6 GHz.

ES saskaņā ar Līguma noteikumiem piedalās starptautiskās sarunās par spektra jautājumiem, lai aizstāvētu tās intereses. Starptautiskās sarunās dalībvalstīm arī ir jānodrošina, ka ir pieejams ES politiku izstrādei nepieciešamais spektrs. ES var palīdzēt dalībvalstīm atrisināt spektra koordinācijas jautājumus ar trešām valstīm.

ATSAUCE

Akts

Stāšanās spēkā

Transponēšanas termiņš dalībvalstīs

Oficiālais Vēstnesis

Lēmums Nr. 243/2012/ES

10.4.2012.

1.7.2015., ja vien nav norādīts citādi

OV L 81, 21.3.2012.

Pēdējā atjaunināšana: 14.02.2014