Droši un efektīvi mēslošanas līdzekļi ES tirgū

 

KOPSAVILKUMS:

Regula (EK) Nr. 2003/2003 par mēslošanas līdzekļiem

KĀDS IR ŠĪS REGULAS MĒRĶIS?

SVARĪGĀKIE ASPEKTI

KOPŠ KURA LAIKA REGULA IR PIEMĒROJAMA?

Tā ir piemērojama kopš 2003. gada 11. decembra, izņemot 8. pantu un 26. panta 3. punktu par izsekojamības aspektiem, kas ir piemērojami kopš 2005. gada 11. jūnija.

KONTEKSTS

2016. gada martā Komisija pieņēma priekšlikumu, kura mērķis ir vienkāršot esošos tiesību aktus, uzlabot veidu, kā darbojas ES mēslošanas līdzekļu tirgus, un attiecināt noteikumus arī uz nesaskaņotiem produktiem, t. i., mēslošanas līdzekļiem, attiecībā uz kuriem ir spēkā ES valstu noteikumi. Lai sagatavotos šai iniciatīvai, Komisija veica dažādus pētījumus par tādām tēmām kā mēslošanas līdzekļu sastāvdaļas un augu biostimulatori.

Plašāka informācija:

* GALVENIE TERMINI

Primārā barības viela: barības viela, kas satur tikai slāpekli, fosforu un kāliju.

Sekundārā barības viela: barības viela, kas satur kalciju, magniju, nātriju un sēru.

Neorganisks mēslošanas līdzeklis: mēslošanas līdzeklis, kurā minētās barības vielas ir kā minerālvielas, ko iegūst ekstrahējot vai fizikālā un/vai ķīmiskā rūpniecības procesā.

Mikroelementi: barības vielas, kas satur boru, kobaltu, varu, dzelzi, mangānu, molibdēnu un cinku, kas daudzumos, kuri ir nelieli, salīdzinot ar primārajām un sekundārajām barības vielām, ir svarīgi augu augšanai.

Nitrifikācija: dabisks process vidē, kurā īpašas baktērijas pārveido augsnē esošo amonjaku par nitrītiem un nitrātiem.

PAMATDOKUMENTS

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 2003/2003 (2003. gada 13. oktobris) par mēslošanas līdzekļiem (OV L 304, 21.11.2003., 1.–194. lpp.)

Regulas (EK) Nr. 2003/2003 turpmākie grozījumi ir iekļauti pamattekstā. Šai konsolidētajai versijai ir tikai dokumentāla vērtība.

Pēdējo reizi atjaunots: 12.09.2016