Eiropas tiesību aktu identifikators (ELI)

 

KOPSAVILKUMS:

Padomes secinājumi, ar ko aicina ieviest Eiropas tiesību aktu identifikatoru (ELI)

KĀDS IR SECINĀJUMU MĒRĶIS?

Tiesību akti ir plaši pieejami tiešsaistē un tiem var piekļūt dažādos digitālos formātos. Tomēr dažādās tiesību sistēmās atšķiras tas, kādā veidā organizē un klasificē juridisko informāciju. Secinājumos šī problēma ir risināta, apstiprinot Eiropas tiesību aktu identifikatoru (ELI) — iniciatīvu, kuras mērķis ir nodrošināt, lai iedzīvotāji un praktizējošie juristi varētu labāk piekļūt informācijai par tiesību aktiem gan reģionālā, gan valsts, gan ES līmenī.

Pateicoties ELI, var vieglāk piekļūt šai informācija un to koplietot, tādējādi sekmējot ES kopējo brīvības, drošības un tiesiskuma telpu.

SVARĪGĀKIE ASPEKTI

Secinājumos ES valstis tiek aicinātas pieņemt ELI sistēmu, lai informācija par ES un valstu tiesību aktiem tiktu saskaņoti aprakstīta dažādās tiesību aktu sistēmās. Tas palīdzēs uzlabot tiesību aktu informācijas atklāšanu, piekļuvi tai un atkārtotu izmantošanu gan iedzīvotājiem, gan profesionāliem lietotājiem.

Kā darbojas ELI?

ELI darbības pamatā ir:

ELI sistēma tika izstrādāta, lai standartizētu juridisko komunikāciju, sekmējot apmaiņu un stiprinot sadarbspēju starp juridiskās informācijas sistēmām ES un valstu līmenī un vienlaikus saglabājot katras valsts juridisko specifiku un tiesību sistēmu.

Kas jādara ES valstīm, lai ieviestu ELI?

ELI ieviešana ir neobligāta, brīvprātīga un pakāpeniska. Lai varētu pieņemt ELI, tiesību aktu publicētājiem ir:

ELI ieviesēji tiek aicināti iecelt valsts ELI koordinatoru un dalīties ar informāciju par attiecīgajiem resursiem, kas ieviesti saskaņā ar ELI. Šī informācija ir jādara publiski pieejama ELI vietnē, ko vieso EUR-Lex portālā: http://eurlex.europa.eu/eli.

Padomes 2017. gada secinājumi

Balstoties uz 2012. gada secinājumiem, 2017. gada novembrī Padome pieņēma jaunus secinājumus par ELI.

Šajos secinājumos ir sniegts ELI iniciatīvas īstenošanas progresa ziņojums:

Secinājumos Padomes darba grupa e-likumu jautājumos tiek aicināta veikt virkni pasākumi, kuru mērķis ir attīstīt ELI sistēmu, jo īpaši:

Pielikumā ir norādīti galvenie informācijas elementi un atsauces:

KONTEKSTS

Plašāka informācija:

GALVENIE TERMINI

Atkārtota izmantošana: iespēja iedzīvotājiem un uzņēmumiem izmantot materiālus atkārtoti un bez maksas, pat komerciālos nolūkos, un bez nepieciešamības lūgt atļauju to darīt. Šādu informāciju var reproducēt, pielāgot, tulkot utt. Atkārtotai izmantošanai var piemērot zināmus nosacījumus. Piemēram, saskaņā ar Eiropas Komisijas vispārējo atkārtotas izmantošanas politiku lietotājiem, kuri informāciju izmanto atkārtoti, ir jānorāda tās avots un jānodrošina, ka netiek kropļota sākotnējā nozīme. Tomēr pastāv zināmi Komisijas vispārējās atkārtotas izmantošanas politikas izņēmumi, piemēram, saistībā ar logotipiem, programmatūru u. c.

PAMATDOKUMENTS

Padomes secinājumi, ar ko aicina ieviest Eiropas tiesību aktu identifikatoru (ELI) (OV C 325, 26.10.2012., 3.–11. lpp.)

SAISTĪTIE DOKUMENTI

Padomes secinājumi (2017. gada 6. novembris) secinājumi par Eiropas tiesību aktu identifikatoru (OV C 441, 22.12.2017, 8.–12. lpp.)

Eiropas Parlamenta, Eiropas Padomes, Eiropas Komisijas, Eiropas Kopienu Tiesas, Revīzijas palātas, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas un Reģionu komitejas Lēmums 2009/496/EK (Euratom) (2009. gada 26. jūnijs) par Eiropas Savienības Publikāciju biroja struktūru un darbību (OV L 168, 30.6.2009., 41.–47. lpp.)

Lēmuma 2009/496/EK, Euratom turpmākie grozījumi ir iekļauti pamattekstā. Šai konsolidētajai versijai ir tikai dokumentāla vērtība.

Pēdējo reizi atjaunots: 09.02.2018