24.5.2017   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

CA 164/1


PAZIŅOJUMS PAR VAKANCI ECA/2017/7

Viena amata vieta juristam ar pieredzi Eiropas tiesībās

Priekšsēdētāja birojs – Juridiskais dienests

(AD funkciju grupa, AD 7–AD 9 pakāpe)

(2017/C 164 A/01)

 

PAR MUMS

Eiropas Revīzijas palāta (turpmāk – “Palāta”) ir Eiropas Savienības (ES) iestāde, kas ar Līgumu izveidota ES finanšu revidēšanai. Palāta kā ES ārējās revīzijas iestāde sekmē tās finanšu labāku pārvaldību un darbojas kā Savienības iedzīvotāju finansiālo interešu neatkarīga aizstāve.

Palāta veic revīzijas, kurās vērtē, kā ir iekasēti un izlietoti ES finanšu līdzekļi. Tā pārbauda, vai finanšu darījumi ir pareizi reģistrēti un atspoguļoti, likumīgi un pareizi veikti un pārvaldīti tā, lai nodrošinātu saimnieciskumu, lietderību un efektivitāti.

Par veikto revīziju rezultātiem Palāta ziņo skaidros, būtiskos un objektīvos ziņojumos un pārskatos. Tā sniedz arī atzinumus jautājumos par finanšu pārvaldību.

Palāta veicina pārskatatbildību un pārredzamību, kā arī palīdz Eiropas Parlamentam un Padomei pārraudzīt ES budžeta izpildi, īpaši budžeta izpildes apstiprināšanas procedūras laikā. Palāta ir apņēmusies būt efektīva organizācija, kas viena no pirmajām ievieš jaunākos sasniegumus publiskā sektora revīzijā un pārvaldē.

Revīzijas palāta atrodas Luksemburgā.

Juridiskais dienests sniedz juridiskas konsultācijas un atbalstu visās Palātas darbības jomās, tostarp konsultācijas attiecībā uz tās kompetenci un prerogatīvām, juridiskiem jautājumiem, kas radušies Palātas revīzijas darbību laikā, kā arī uz jautājumiem saistībā ar personālu un pārvaldību. Juridiskais dienests pārstāv Palātu lietās, kas tiek izskatītas tiesā, tostarp Eiropas Savienības tiesās.

MĒS PIEDĀVĀJAM

Revīzijas palāta, pamatojoties uz Eiropas Savienības Civildienesta noteikumu (turpmāk – “Civildienesta noteikumi”) 29. panta 2. punktu, ir nolēmusi sākt procedūru, lai aizpildītu jurista amata vietu (AD 7–AD 9 pakāpe) Juridiskajā dienestā (Priekšsēdētāja birojā) un lai veidotu rezerves sarakstu turpmākai iecelšanai amatā nolūkā aizpildīt amata vietu vai amata vietas, kas šā saraksta derīguma laikā būtu vakantas. Šīs ārkārtas procedūras mērķis ir aizpildīt amata vietu, kurai nepieciešama īpaša kvalifikācija, un, lai paplašinātu iecēlējinstitūcijai pieejamās izvēles iespējas, pamatojoties uz Civildienesta noteikumu 29. panta 1. punkta a)–c) apakšpunktu, tā notiks vienlaikus ar iekšējo un starpiestāžu procedūru amata vietu aizpildīšanai.

Juridiskā dienesta vadītāja pakļautībā jurista uzdevums būs pildīt iekšējā juridiskā padomdevēja funkcijas un aizstāvēt Palātas intereses strīdu tiesvedībā, veikt juridiska rakstura uzdevumus, tostarp sagatavot juridisko lēmumu un atzinumu projektus saistībā ar Savienības tiesībām, palīdzēt locekļiem un revīzijas apakšpalātām juridisko jautājumu risināšanā, sniegt iekšējas juridiskas konsultācijas institucionālo, administratīvo un civildienesta tiesību jomā, kā arī pārstāvēt Revīzijas palātu tiesās un iekšējās sadarbības kārtībā palīdzēt administratīvajiem dienestiem saistībā ar līgumiem un iepirkumiem.

Kad rezerves saraksts būs izveidots, darbā pieņemšana notiks vispirms, lai aizpildītu pašlaik brīvo amata vietu, bet pēc tam atkarībā no dienesta vajadzībām un pieejamajām amata vietām.

Pamatalga AD 7, AD 8 un AD 9 pakāpē (1. līmenī) ir attiecīgi 5 937,01 EUR, 6 717,35 EUR un 7 600,25 EUR mēnesī. Papildus šai pamatalgai, no kuras tiek maksāti Savienības nodokļi un kuru neapliek ar valsts nodokļiem, Civildienesta noteikumos paredzētajos gadījumos var tikt izmaksātas dažādas piemaksas un pabalsti atkarībā no personiskajiem apstākļiem un mājsaimniecības struktūras.

Prasības AD 7 pakāpei ir astoņus gadus ilga profesionālā pieredze, AD 8 pakāpei – desmit gadus ilga profesionālā pieredze un AD 9 pakāpei – 12 gadus ilga profesionālā pieredze.

ES iestādēm ir sava pensiju un sociālā nodrošinājuma sistēma, kurā iemaksas tiek atvilktas pirms algas izmaksas. Darbinieku bērni var mācīties Eiropas skolā bez maksas.

MĒS MEKLĒJAM

Mēs meklējam dinamiskus juristus ar pieredzi Eiropas tiesību jomā.

I.   Attiecināmības nosacījumi

Šajā atlases procedūrā var piedalīties kandidāti, kuri pieteikuma iesniegšanai noteiktajā beigu termiņā atbilst turpmāk uzskaitītajiem attiecināmības nosacījumiem.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu 28. pantu kandidāts:

ir kādas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonis,

bauda visas pilsonim pienākošās tiesības,

ir izpildījis visas saistības, kuras noteiktas ar likumiem par militāro dienestu,

uzrāda atbilstošas rekomendācijas par piemērotību savu darba pienākumu veikšanai.

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu 5. pantu tiek prasīts:

izglītības līmenis, kas atbilst pabeigtām universitātes studijām, ko apliecina ar diplomu tiesību zinātnēs, ja normāls universitātes izglītības periods ir četri gadi vai vairāk, vai

izglītības līmenis, kas atbilst pabeigtām universitātes studijām, ko apliecina ar diplomu tiesību zinātnēs, un vismaz viena gada atbilstoša profesionāla pieredze, ja normāls universitātes izglītības periods ir vismaz trīs gadi, vai

ja tam ir pamatojums dienesta interesēs, līdzvērtīga līmeņa profesionāla sagatavotība.

Pēc minētā diploma iegūšanas un līdz kandidatūras pieteikuma iesniegšanas termiņa beigām jābūt vismaz astoņus gadus ilgai apliecinātai profesionālajai pieredzei, no tiem vismaz sešus gadus – tiešā saistībā ar paredzamajiem juridiskajiem pienākumiem.

Nepieciešamas labas vienas ES oficiālās valodas zināšanas (C1 līmenis mutiski un rakstiski) un apmierinošas (vismaz B2 līmenis mutiski un rakstiski) vismaz vienas citas ES oficiālās valodas zināšanas. Veicamo pienākumu rakstura dēļ tiek prasītas padziļinātas franču un angļu valodas zināšanas (vismaz C1 līmenis mutiski un rakstiski) – tās abas ir Revīzijas palātas darba valodas.

Lai noteiktu savu valodas zināšanu līmeni, lūdzu, izmantojiet šo tīmekļa vietni:

http://europass.cedefop.europa.eu/fr/resources/european-language-levels-cefr

II.   Īpaša kvalifikācija

Atlases komiteja izraudzīsies sarakstā iekļaujamos kandidātus no tiem attiecināmajiem kandidātiem, kuri savos pieteikumos un/vai pārbaudījumos būs vislabāk parādījuši, ka tiem ir:

padziļinātas zināšanas ES tiesībās un ar to saistīto strīdu risināšanā,

zināšanas par tiesisko regulējumu, kas attiecas uz Revīzijas palātu,

stabilas zināšanas tiesību jomās, kas saistītas ar Palātas darbu, proti, Savienības banku tiesībās, publisko finanšu tiesībās, ES civildienesta tiesībās, līgumtiesībās, dotāciju un publiskā iepirkuma tiesībās, krāpšanas apkarošanas jomā u. c.,

jurista pieredze, īpaši Eiropas Savienības iestādēs un struktūrās, starptautiskās organizācijās, starptautiskās finanšu organizācijās, valsts pārvaldes struktūrās, juridiskajos birojos,

izcilas prasmes saskarsmes, argumentācijas, sarunu vešanas un strīdu risināšanas jomās,

organizācijas kultūras izjūta (gan darbā ar cilvēkiem, gan meklējot risinājumu), pārliecinošas spējas ievērot termiņus/norādes un strādāt komandā,

izcilas mutiskās saziņas un juridisko dokumentu izstrādes spējas Palātas darba valodās, t. i., angļu un franču valodā (sākot no C1 līmeņa mutiski vai rakstiski),

labas citu Savienības valodu zināšanas (augstākas par B2 līmeni rakstiski vai mutiski).

DARBĀ PIEŅEMŠANAS POLITIKA

VIENLĪDZĪGU IESPĒJU POLITIKA

Ievērojot ES Pamattiesību hartas 23. pantu un Civildienesta noteikumu 1.d pantu, Palāta īsteno vienlīdzīgu iespēju politiku un īpaši gādā, lai, pieņemot darbā, būtu nodrošināts vīriešu un sieviešu līdzsvars. Palātas rīcībā ir instrumenti, kas ļauj saskaņot darbu un privāto dzīvi.

ATLASES PROCEDŪRA

Atlases komiteja veiks attiecināmo kandidātu priekšatlasi, pamatojoties uz kvalifikāciju un ņemot vērā īpašās kvalifikācijas prasības, kas minētas II punktā. Kad priekšatlase būs pabeigta, ne vairāk kā 12 labākos kandidātus(-es) (*1) sešus vīriešus un sešas sievietes – uzaicinās rakstiski sagatavot gadījuma izpēti un piedalīties intervijā, kuras laikā būs jāprezentē kandidāta sagatavotā gadījuma izpēte. Abus pārbaudījumus vērtēs atlases komiteja, ņemot vērā īpašās kvalifikācijas prasības, kas minētas II punktā.

Kad šī procedūra būs pabeigta, atlases komiteja izveidos rezerves sarakstu pieņemšanai darbā; sarakstā būs ne vairāk kā astoņi kandidāti, kuri vislabāk atbilst šā paziņojuma II punktā noteiktajām īpašajām kvalifikācijas prasībām. Ja būs pietiekami abu dzimumu kandidātu, kuri vislabāk atbilst minētajai kvalifikācijai, kandidātu sarakstā būs četras sievietes un četri vīrieši. Rezerves kandidātu saraksts tiks veidots alfabētiskā secībā.

Iekļaušana rezerves sarakstā nekādā ziņā nenozīmē tiesības tikt pieņemtam darbā. Pieņemšana darbā ir Revīzijas palātas iecēlējinstitūcijas kompetencē. Šis saraksts būs spēkā līdz 2018. gada 31. decembrim, un to varēs pagarināt.

KANDIDATŪRU PIETEIKŠANA

Kandidatūras pieteikumam ir jābūt rakstītam angļu vai franču valodā, un tas ir jāiesniedz, vienīgi izmantojot tiešsaistes veidlapu , kas pieejama Eiropas Revīzijas palātas tīmekļa vietnē publicētajā paziņojumā par vakanci.

http://www.eca.europa.eu/en/Pages/JobOpportunities.aspx#page-search/index/lang/en_US

Pieteikuma satura atklāstā jānorāda atsauce uz paziņojumu par vakanci. Pieteikumam obligāti jāpievieno šādi dokumenti:

motivācijas vēstule ( ne vairāk par vienu lappusi ),

atjaunināts CV, kas sagatavots pēc Europass dzīves apraksta” parauga un kur precīzi norādīti datumi ( ne vairāk par trim lappusēm ),

(informācijai apmeklējiet šo tīmekļa vietni: http://europass.cedefop.europa.eu),

aizpildīta, datēta un parakstīta oficiāla pašdeklarācija (pievienota pielikumā).

Kandidatūras, kuru pieteikumi precīzi neatbildīs visiem šiem norādījumiem, tiks noraidītas.

Termiņš pieteikumu iesniegšanai – 2017. gada 16. jūnijā pulksten 12.00 .

Pēc pieprasījuma kandidātiem ir jāiesniedz apliecinošie dokumenti, kas attiecas uz studijām, kā arī uz profesionālo pieredzi un pašreizējiem amata pienākumiem.

DATU AIZSARDZĪBA

Saskaņā ar 7. panta 3. punktu Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 18. decembra Regulā (EK) Nr. 45/2001 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Kopienas iestādēs un struktūrās un par šādu datu brīvu apriti (1) saņēmējs apstrādā personas datus tikai nolūkā, kādā tie ir sūtīti.

LŪGUMS PĀRSKATĪT LĒMUMU – SŪDZĪBA UN APELĀCIJA – SŪDZĪBAS EIROPAS OMBUDAM

Ja kādā atlases procedūras posmā uzskatāt, ka lēmums jūs ietekmē nelabvēlīgi, varat izmantot turpmāk izklāstītos līdzekļus.

I.   Lūgums pārskatīt atlases komitejas pieņemtos lēmumus

Desmit dienu laikā pēc dienas, kad jums ir paziņots atlases komisijas lēmums, jūs varat iesniegt rakstisku lūgumu to pārskatīt, norādot iemeslus. Lūgums jāsūta uz šādu adresi:

ECA-Recours@eca.europa.eu

II.   Sūdzība un apelācija

Saskaņā ar Eiropas Savienības Civildienesta noteikumu 90. panta 2. punktu trīs mēnešu laikā no lēmuma paziņošanas dienas jūs varat iesniegt sūdzību par iecēlējinstitūcijas lēmumu noraidīt jūsu kandidatūru, rakstot uz šādu adresi:

Cour des comptes européenne

Monsieur le Secrétaire général

12, rue Alcide De Gasperi

L-1615 Luxembourg

LUXEMBOURG

Pēc tam, ja jūsu sūdzība tiek noraidīta un ja šis lēmums jūs ietekmē nelabvēlīgi, saskaņā ar Civildienesta noteikumu 91. pantu jūs varat iesniegt apelāciju Eiropas Savienības Vispārējā tiesā. Apelāciju iesniedz advokāts triju mēnešu laikā no dienas, kad ir paziņots lēmums par sūdzības noraidīšanu.

III.   Sūdzība Eiropas Ombudam

Ja uzskatāt, ka jūsu lietas izskatīšanā Revīzijas palāta ir pieļāvusi administratīvu kļūmi, jums ir tiesības iesniegt sūdzību Eiropas Ombudam pēc tam, kad nolūkā atrisināt domstarpības esat iepriekš sazinājies ar Revīzijas palātu. Šāda sūdzība rakstiski jāiesniedz Eiropas Ombudam divu gadu laikā pēc dienas, kad jums ir zināmi fakti, kas attiecas uz jūsu sūdzību. Sūdzību veidlapa tiešsaistē ir pieejama Eiropas Ombuda tīmekļa vietnē. Vēršanās pie Eiropas Ombuda nevar apturoši ietekmēt iepriekš minētos apelācijas termiņus.


(*1)  Ja būs pietiekams skaits kandidātu.

(1)  OV L 8, 12.1.2001., 1. lpp.


Image

Image