19.12.2008   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 340/76


EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS Nr. 1297/2008/EK

(2008. gada 16. decembris)

par Eiropas uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas modernizācijas (EUTSM) programmu

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS PARLAMENTS UN EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 285. pantu,

ņemot vērā Komisijas priekšlikumu,

saskaņā ar Līguma 251. pantā noteikto procedūru (1),

tā kā:

(1)

Komisija savā 2005. gada 16. marta paziņojumā par labāku regulējumu izaugsmei un darbavietām Eiropas Savienībā un 2007. gada 24. janvāra paziņojumā par rīcības programmu administratīvā sloga samazināšanai Eiropas Savienībā apņēmās nodrošināt labāku reglamentēšanas politiku, samazināt nevajadzīgu birokrātiju un pārlieku regulējumu.

(2)

Komisija 2006. gada 14. novembrī publicēja paziņojumu par to, kā mazināt slogu, kas saistīts ar statistikas datu sniegšanu, kā arī Kopienas statistikas jomas vienkāršošanu un prioritāšu noteikšanu, kurā izklāstīta stratēģiska pieeja, lai turpinātu samazināt statistikas radīto slogu uzņēmumiem.

(3)

Lai apmierinātu Kopienas vajadzības statistikas informācijas jomā, pēdējo 15 gadu laikā ar mērķi aprakstīt uzņēmumu darbību ir ieviests liels skaits statistikas noteikumu, kuri paredz uzņēmumu pienākumu sniegt datus. Ir nepieciešama rūpīga pārbaude, lai inter alia nodrošinātu, ka šo statistikas noteikumu darbības joma, jēdzieni un definīcijas ir konsekventas. Ciktāl iespējams, visus šos noteikumus vajadzētu vienkāršot un sakārtot prioritāšu kārtībā.

(4)

Uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistika nākamajos gados saskarsies ar būtisku izaicinājumu. Lai apstiprinātu Kopienas politikas iniciatīvas, tām jāspēj atspoguļot tādas parādības mainīgajā Kopienas ekonomikā kā globalizācija, jaunas tendences uzņēmējdarbībā, informācijas sabiedrība, pakalpojumu tirdzniecība, inovācijas, tirdzniecības modeļu maiņa un konkurētspēja, ņemot vērā atjaunoto Lisabonas stratēģiju.

(5)

Galvenais elements, kas rada vajadzību pēc uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas, ir atjaunotā Lisabonas stratēģija, kuras mērķi ir veicināt Eiropas ekonomikas konkurētspēju un panākt būtisku un ilgtspējīgu izaugsmi.

(6)

Eiropas integrācijas padziļināšanās daudzās ekonomikas jomās, ietverot Eiropas Monetāro savienību un Eiropas muitas sistēmu, rada jaunas vajadzības pēc statistikas saistībā ar euro lomu starptautiskos darījumos un rada nepieciešamību pielāgot statistikas sistēmu. Uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikai būtu jākalpo šīm vajadzībām un savlaicīgi jāsniedz augsti kvalitatīva statistikas informācija par strukturālajām izmaiņām Eiropas ekonomikā un tās uzņēmējdarbības nozarē.

(7)

Uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistika aptver vairākas jomas, kurās būtu jāveic uzlabojumi, piemēram, uzņēmējdarbības strukturālā statistika, īstermiņa statistika, Prodcom statistika, statistika par informācijas un komunikāciju tehnoloģijām un statistika par preču tirdzniecību starp dalībvalstīm (Intrastat).

(8)

Iestādēm, kas ir atbildīgas par uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistiku, būtu jāpārveido statistikas sagatavošanas metodes, lai varētu samazināt slogu uzņēmumiem un pilnībā efektīvā veidā varētu izmantot visus pieejamos avotus un jaunās tehnoloģijas.

(9)

Nepieciešamība pēc jaunu veidu rādītājiem var rasties saistībā ar uzdevumu modernizēt statistikas sagatavošanas sistēmu. Jaunu veidu rādītājus, kas sniedz vajadzīgo informāciju, varētu iegūt, savienojot jau esošos uzņēmējdarbības statistikas veidus un neradot vajadzību palielināt pārskatu sniegšanas slogu uzņēmumiem. Jauni datu ieguves avoti un piekļuve ar elektroniskiem līdzekļiem varētu padarīt datu vākšanu mazāk apgrūtinošu un tajā pat laikā sniegt vairāk informācijas. Efektīvāk būtu jāizmanto uzņēmējdarbības statistikas potenciāls un jāpalielina statistikas informācijas kvalitāte.

(10)

Valsts statistikas institūtiem vajadzētu būt cieši iesaistītiem statistikas sagatavošanas modernizācijā, lai izvairītos no izmaksu dublēšanās un birokrātijas.

(11)

Intrastat sistēmas vienkāršošana ietilpst centienos samazināt statistikas vajadzības un samazināt uzņēmumiem radīto slogu. Šo mērķi īstermiņā palīdzēs sasniegt nesen pieņemtais lēmums par aptvēruma proporcijas samazināšanu. Ilgtermiņā būtu jāpēta citi vienkāršošanas līdzekļi, to skaitā vienotas plūsmas sistēma. Šo vienkāršošanas līdzekļu iespējamā ieviešana ilgtermiņā ir atkarīga no priekšizpētes un citām rīcībām, kuras tiks veiktas saskaņā ar šo lēmumu. Tomēr būtu jāņem vērā apsvērumus par statistikas kvalitāti, kā arī par ievērojamām izmaksām, kas saistītas ar jebkuru pāreju.

(12)

Saskaņā ar pareizas finanšu pārvaldības principu ir veikts provizorisks vērtējums, lai ar šo lēmumu izveidoto programmu koncentrētu uz efektivitātes panākšanu mērķu sasniegšanā un iekļautu budžeta saistības, sākot no programmas plānošanas posma.

(13)

Ar šo lēmumu visam programmas laikposmam paredz finansējumu, kas budžeta lēmējinstitūcijai ir galvenā atsauce ikgadējās budžeta procedūras laikā, kā paredzēts 37. punktā Eiropas Parlamenta, Padomes un Komisijas Iestāžu nolīgumā (2006. gada 17. maijs) par budžeta disciplīnu un pareizu finanšu pārvaldību (2).

(14)

Ņemot vērā to, ka šīs direktīvas mērķi – proti, izveidot Eiropas uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas modernizācijas programmu, jo nekoordinēta modernizācija radītu uzdevumu pārklāšanos, kļūdu atkārtošanu un lielākas izmaksas - nevar pietiekami labi sasniegt atsevišķās dalībvalstīs, un to, ka šo mērķi šīs statistikas mēroga dēļ var labāk sasniegt Kopienas līmenī, Kopiena var pieņemt pasākumus saskaņā ar Līguma 5. pantā noteikto subsidiaritātes principu. Saskaņā ar minētajā pantā noteikto proporcionalitātes principu šajā direktīvā paredz vienīgi tos pasākumus, kas ir vajadzīgi šā mērķa sasniegšanai.

(15)

Saskaņā ar 3. pantu Padomes Lēmumā 89/382/EEK, Euratom  (3) ir notikusi apspriešanās ar Statistikas programmu komiteju, kas izveidota pamatojoties uz šo lēmumu.

(16)

Padomes Regula (EK) Nr. 322/97 (1997. gada 17. februāris) par Kopienas statistiku (4) ir atsauces pamatdokuments šā lēmuma noteikumiem.

(17)

Šā lēmuma īstenošanai nepieciešamie pasākumi būtu jāpieņem saskaņā ar Padomes Lēmumu 1999/468/EK (1999. gada 28. jūnijs), ar ko nosaka Komisijai piešķirto ieviešanas pilnvaru īstenošanas kārtību (5),

IR PIEŅĒMUŠI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Programmas izveide

1.   Ar šo Lēmumu izveido Eiropas uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas modernizācijas programmu (turpmāk “EUTSM programma”).

2.   EUTSM programma sāk darboties 2009. gada 1. janvārī un beidzas 2013. gada 31. decembrī.

2. pants

Piemērošanas joma un vispārīgie mērķi

1.   EUTSM programmā paredzētie pasākumi ir saistīti ar uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas sagatavošanu un izplatīšanu Kopienā.

2.   EUTSM programmas vispārīgie mērķi ir šādi:

a)

pārskatīt prioritātes un izveidot rādītāju mērķkopumus jaunām jomām (mērķis Nr. 1);

b)

optimizēt ar uzņēmējdarbību saistītas statistikas struktūru (mērķis Nr. 2);

c)

atbalstīt efektīvāka uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas sagatavošanas veida ieviešanu (mērķis Nr. 3); un

d)

modernizēt datu vākšanas sistēmu par preču tirdzniecību starp dalībvalstīm (turpmāk Intrastat) (mērķis Nr. 4).

3. pants

Rīcības

Lai sasniegtu 2. pantā minētos mērķus, rīcību kopumu īsteno šādi:

a)

lai pārskatītu prioritātes un izveidotu rādītāju mērķkopumus jaunām jomām (mērķis Nr. 1):

rīcība Nr. 1.1.: mazāk nozīmīgu jomu noteikšana;

rīcība Nr. 1.2.: jaunu jomu izveide;

b)

lai sasniegtu optimizētu ar uzņēmējdarbību saistītas statistikas struktūru (mērķis Nr. 2):

rīcība Nr. 2.1.: jēdzienu un metožu integrācija tiesību aktu sistēmā;

rīcība Nr. 2.2.: statistikas izveide par uzņēmumu grupām;

rīcība Nr. 2.3.: Kopienas apsekojumu veikšana, lai samazinātu slogu uzņēmumiem;

c)

lai atbalstītu efektīvāku uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas sagatavošanas veida ieviešanu (mērķis Nr. 3):

rīcība Nr. 3.1.: labāk izmantot statistikas sistēmā jau esošus datus, tostarp iespēju veikt aplēses;

rīcība Nr. 3.2.: labāk izmantot ekonomikā jau esošus datus;

rīcība Nr. 3.3.: izveidot rīkus efektīvākai datu ieguvei, nosūtīšanai un apstrādei;

d)

lai modernizētu Intrastat (mērķis Nr. 4):

rīcība Nr. 4.1.: metožu saskaņošana, lai uzlabotu kvalitāti vienkāršotā Intrastat;

rīcība Nr. 4.2.: administratīvo datu labāka izmantošana;

rīcība Nr. 4.3.: uzlabot un veicināt datu apmaiņu Intrastat.

Šajā pantā noteiktās rīcības sīkāk izklāstīti pielikumā, un tās sīkāk precizē gada darba programmās, kas minētas 4. pantā.

4. pants

Ikgadējā darba programma

Ikgadējo darba programmu ar prioritārām rīcībām saskaņā ar katru mērķi, kas minēts 2. panta 2. punktā, un budžeta apropriācijām saskaņā ar šo lēmumu, pieņem saskaņā ar 5. panta 2. punktā minēto procedūru.

5. pants

Komiteja

1.   Komisijai palīdz Statistikas programmu komiteja.

2.   Ja ir atsauce uz šo punktu, piemēro Lēmuma 1999/468/EK 4. un 7. pantu, ņemot vērā tā 8. pantu.

Lēmuma 1999/468/EK 4. panta 3. punktā noteiktais termiņš ir trīs mēneši.

6. pants

Novērtēšana

1.   Komisija sadarbībā ar dalībvalstīm regulāri novērtē darbības, kas veiktas saskaņā ar EUTSM programmu, lai pārliecinātos, vai ir sasniegti 2. panta 2. punktā minētie mērķi, un lai nodrošinātu pamatnostādnes turpmāko rīcību efektivitātes uzlabošanai.

2.   Līdz 2010. gada 31. decembrim un pēc tam katru gadu līdz 2013. gadam Komisija iesniedz Eiropas Parlamentam un Padomei ziņojumu par EUTSM programmas īstenošanu.

Līdz 2014. gada 31. jūlijam Komisija iesniedz Eiropas Parlamentam un Padomei nobeiguma ziņojumu par EUTSM programmas īstenošanu. Šajā ziņojumā, ņemot vērā Kopienai radušos izdevumus, novērtē no rīcībām radušos ieguvumus Kopienai, dalībvalstīm un statistikas informācijas sniedzējiem un lietotājiem, lai noteiktu potenciālas uzlabošanas jomas.

7. pants

Finansējums

1.   Šīs programmas īstenošanai no 2009. līdz 2013. gadam ir piešķirts finansējums EUR 42 500 000 apmērā.

2.   Gada apropriācijas apstiprina budžeta lēmējinstitūcija, ņemot vērā piešķirto finansējumu.

8. pants

Stāšanās spēkā

Šis lēmums stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Strasbūrā, 2008. gada 16. decembrī

Eiropas Parlamenta vārdā

priekšsēdētājs

H.-G. PÖTTERING

Padomes vārdā

priekšsēdētāja

B. LE MAIRE


(1)  Eiropas Parlamenta 2008. gada 9. jūlija Atzinums (Oficiālajā Vēstnesī vēl nav publicēts) un Padomes 2008. gada 18. novembra Lēmums.

(2)  OV C 139, 14.6.2006., 1. lpp.

(3)  OV L 181, 28.6.1989., 47. lpp.

(4)  OV L 52, 22.2.1997., 1. lpp.

(5)  OV L 184, 17.7.1999., 23. lpp.


PIELIKUMS

3. PANTĀ UZSKAITĪTO RĪCĪBU SADALĪJUMS

Mērķis Nr. 1.

Prioritāšu pārskatīšana un rādītāju mērķkopumu izveide jaunām jomām

Rīcība Nr. 1.1.: Mazāk nozīmīgu jomu noteikšana

Mainīgā pasaulē statistikas vajadzības periodiski pārskatīs, jo rodas ne tikai jaunas statistikas vajadzības, bet arī dažas no tām kļūst mazāk svarīgas un pat liekas. Tādēļ ciešā sadarbībā ar dalībvalstīm tiks veikta regulāra prioritāšu pārskatīšana, lai noteiktu jomas un raksturlielumus, kuri ir zaudējuši svarīgumu un kurus var svītrot no juridiskām prasībām. Šādu pārskatīšanu mērķis būs vienkāršot statistikas vajadzības un samazināt atbildes slogu. Šajā nolūkā Komisija var organizēt ārēju pētījumu veikšanu.

Rīcība Nr. 1.2.: Jaunu jomu izveide

Mainīgā ekonomikas vidē ir svarīgi ciešā sadarbībā ar dalībvalstīm noteikt statistikas prioritārās jomas, piemēram, pakalpojumi, globalizācija un uzņēmējdarbība, un Kopienas līmenī saskaņot rādītāju mērķkopumu katrai prioritārajai jomai. Šādi rādītāji cik iespējams jāsaskaņo ar starptautisko statistiku.

Statistika ir jāvāc efektīvi, un tai ir jābūt salīdzināmai. Tādēļ Eiropas statistiku attiecīgajos laikposmos modernizēs ciešā saskaņā ar datu saskaņotības un atbilstības principiem. Tādēļ jāveic darbu Eiropas Statistikas sistēmā, lai vienotos par jaunnoteikto raksturlielumu un rādītāju saskaņotām definīcijām.

Pēc vienošanās par rādītāju mērķkopumiem un to saskaņotām definīcijām būs nepieciešams turpmāks darbs, lai izveidotu un pārbaudītu praksē statistikas vākšanas veidus prioritārajās jomās.

Lai sniegtu ieguldījumu jaunu jomu un rādītāju mērķkopumu izveidē, Komisija uzsāks pētījumus, organizēs seminārus un sniegs finansiālu atbalstu, lai izstrādātu metodes un veidus jaunas statistikas datu vākšanai.

Mērķis Nr. 2.

Ar uzņēmējdarbību saistītas statistikas struktūras optimizēšana

Rīcība Nr. 2.1.: Jēdzienu un metožu integrācija tiesību aktu sistēmā

Eiropas statistika tiek vākta saskaņā ar Kopienas tiesību aktiem, kas ir attīstījušies vairāku gadu laikā. Lai nodrošinātu, ka visi attiecīgie tiesību akti ir atbilstīgi, ir nepieciešama šo tiesību aktu atbilstības rūpīga pārbaude. Tādēļ Komisija var organizēt ārēju pētījumu veikšanu ar mērķi pārskatīt esošos tiesību aktus, lai nodrošinātu saskaņotu tiesību aktu sistēmu dažādajām uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas jomām.

Statistikā ir jautājumi, kas attiecas uz vairākām jomām. Piemēram, vairākas statistikas jomas sniedz pārskatus par nodarbinātību un to pašu parādību var aprakstīt no dažādiem aspektiem. Tādēļ Komisija organizēs ārēju pētījumu veikšanu, lai panāktu metodiku saskaņošanu starp attiecīgajām statistikas jomām. Šajā nolūkā sniegs finansiālu atbalstu dalībvalstu projektiem.

Svarīgi garantēt atbilstību starp uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas jomām. Atbilstība var attiekties uz preču tirdzniecības statistiku un maksājumu bilances statistiku, kā arī starp uzņēmējdarbības strukturālo statistiku un tirdzniecības statistiku. Šajā nolūkā Komisija organizēs ārēju pētījumu veikšana, un tiks sniegts finansiāls atbalsts dalībvalstu projektiem.

Rīcība Nr. 2.2.: Statistikas izveide par uzņēmumu grupām

Komisija ir uzsākusi iniciatīvu, lai izveidotu starptautisku uzņēmumu grupu Kopienas reģistru. Šis reģistrs ir svarīgs pamats saskaņotas statistikas sagatavošanai par ekonomikas globalizāciju. Darbības saskaņā ar šo rīcību tiks veltītas tam, lai pilnveidotu šo reģistru. Šajā nolūkā Komisija organizēs ārēju pētījumu veikšanu.

Ar šāda reģistra izveidi vien nepietiek, tādēļ tiks sniegts arī finansiāls atbalsts nolūkā atbalstīt rīcības dalībvalstīs, lai izveidotu efektīvākas datu vākšanas metodes uzņēmumu grupām un ilustrētu to nozīmi starptautiskajā tirdzniecībā.

Kad uzsāks starptautisko uzņēmumu grupu Kopienas reģistra lietošanu, Eiropas statistikai būs jāveido jauna perspektīva, tādēļ kļūs svarīgi izveidot īpašus Kopienas apsekojumus par uzņēmumu grupām. Komisija organizēs ārēju pētījumu veikšanu, un šajā nolūkā tiks sniegts finansiāls atbalsts dalībvalstu projektiem.

Rīcība Nr. 2.3.: Kopienas apsekojumu veikšana, lai samazinātu slogu uzņēmumiem

Lai akcentētu Kopienas statistikas jaunās vajadzības, katram gadījumam var veikt īpašus Kopienas apsekojumus. Šādi apsekojumi tiks izveidoti ar Komisijas organizētu ārēju pētījumu palīdzību un, sniedzot finansiālu atbalstu dalībvalstīm.

Lai izmantotu Kopienas izlašu shēmu potenciālos ietaupījumus jau esošā statistikā, Komisija organizēs ārēju pētījumu veikšanu, lai noteiktu jomas, kurās būtu pietiekami Kopienas kopumi, un šajās jomās izveidotu jaunas datu vākšanas metodes. Dalībvalstīm tiks sniegts arī finansiāls atbalsts, lai dalībvalstis varētu pielāgot savas datu vākšanas sistēmas. Tomēr Kopienas izlašu shēmām nav standarta veida, un tādēļ tās piemēros attiecīgajiem apstākļiem.

Mērķis Nr. 3.

Efektīvāka uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas sagatavošanas veida ieviešana

Rīcība Nr. 3.1.: Labāk izmantot statistikas sistēmā jau esošus datus, tostarp iespēju veikt aplēses

Šīs rīcības galīgais mērķis ir radīt pilnībā integrētus datu kopumus uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikai mikro līmenī – tā saucamo “datu noliktavas” pieeju statistikai. Lai to panāktu, dalībvalstis saņems finansiālu atbalstu, lai savienotu datu vai mikro datu kopumus no dažādām uzņēmējdarbības un tirdzniecības statistikas jomām, piemēram, tirdzniecības reģistriem un komercreģistriem, un lai savienotu uzņēmējdarbības strukturālo statistiku ar pētniecības un attīstības statistiku un informācijas sabiedrības statistiku.

Veic metodiskus pētījumus par jauniem darba procesiem, lai uzlabotu pastāvīgās datu vākšanas izmantošanu, piemēram, lai novērtētu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) ietekmi uz uzņēmējdarbības rezultātiem, savienojot datus no dažādiem avotiem.

Efektīvāka datu vākšanas veida mērķis ir samazināt slogu uzņēmumiem. Jānodrošina, ka statistikas biroji visefektīvāk izmanto savākto informāciju. Tādēļ tiks sniegts finansiāls atbalsts metodisku pētījumu veikšanai paraugu lielumu optimālam sadalījumam un to apvienotai izmantošanai kopā ar citiem avotiem un saistītām aplēšu metodēm. Šādu finansiālu atbalstu var sniegt kvalitātes pētījumiem gadījumos, kad daži uzņēmumi (piemēram, mazie un vidējie uzņēmumi) ir izslēgti no statistikas apsekojumiem, un atbilstīgu, saskaņotu aplēses metožu izveidei.

Rīcība Nr. 3.2.: Labāk izmantot ekonomikā jau esošus datus

Statistikas informāciju dažreiz savāc divreiz. Vienreiz administratīvā nolūkā, piemēram, nodokļiem, un tad statistikas nolūkā – apsekojumos. Pēc iespējas jāizvairās no šāda divkāršā sloga. Tādēļ EUTSM programmas laikā finansiāli atbalstīs projektus par administratīvu datu izmantošanu statistikas nolūkā, ietverot uzņēmumu pārskatus, palīdzot dalībvalstīm pāriet no statistikas apsekojumiem uz administratīvu datu izmantošanu, vienlaikus nodrošinot augstu datu kvalitāti.

Uzņēmumos ir lietderīgi veicināt grāmatvedības sistēmu un statistikas pārskatu sniegšanas integrāciju, lai datus vienkāršotā veidā varētu sniegt statistikai. Komisijai organizēs ārēju pētījumu veikšanu, un šajā nolūkā tiks sniegts finansiāls atbalsts dalībvalstu projektiem.

Rīcība Nr. 3.3.: Izveidot rīkus efektīvākai datu ieguvei, nosūtīšanai un apstrādei

Jauna IKT piedāvā vienkāršotas ziņojumu sniegšanas iespējas. To var sasniegt, izmantojot uzņēmumu pārskatus un citus finanšu pārskatus, kas sastādīti saskaņā ar šo pārskatu starptautiskiem grāmatvedības standartiem un atbilstīgiem tehniskiem standartiem, tostarp paplašināmu uzņēmējdarbības pārskatu sniegšanas valodu (XBRL). Tiks veikti pasākumi, lai finansiāli atbalstītu rīcības, kas veicina datu nokļūšanu no uzņēmumiem pie valstu statistikas iestādēm.

Atbalstīs IKT rīku efektīvāku izmantošanu, lai veicinātu informācijas apmaiņu starp Komisiju un dalībvalstīm. Turklāt jāturpina veidot rīki apstiprināšanai, kļūdu atklāšanai, labošanai, analīzei un rediģēšanas darbam. Šajā nolūkā tiks sniegts finansiāls atbalsts dalībvalstu projektiem.

Ņemot vērā notiekošo attīstību eksporta un importa muitas formalitāšu vienkāršošanā, finansiāli atbalstīs rīcības, kuru mērķis ir veicināt kvalitatīvas un sīkas tirdzniecības statistikas apmaiņu, apstrādi un izplatīšanu.

Mērķis Nr. 4.

Intrastat modernizācija

Rīcība Nr. 4.1.: Metožu saskaņošana, lai uzlabotu kvalitāti vienkāršotā Intrastat

Dalībvalstīs finansiālu atbalstu sniegs rīcībām, kuru mērķis ir izveidot rīkus un metodes datu kvalitātes un datu vākšanas sistēmas uzlabošanai.

Dalībvalstīs finansiālu atbalstu sniegs rīcībām, kuru mērķis ir samazināt neatbilstības, izvairoties no nepareizas klasifikācijas, saskaņojot aplēses, vākšanas un apstrādes sistēmas, konfidenciālu datu apstrādes noteikumus, korekcijas robežas un metodes.

Rīcība Nr. 4.2.: Administratīvu datu labāka izmantošana

Veicina administratīvu datu atkārtotu izmantošanu, kurus uzņēmumi sniedz citā nolūkā (jo īpaši pievienotās vērtības nodokļa atskaites un uzskaite). Šajā nolūkā tiks sniegts finansiāls atbalsts rīcībām, tostarp IKT rīku un procedūru izveidei.

Rīcība Nr. 4.3.: Uzlabot un veicināt datu apmaiņu Intrastat vajadzībām

Svarīga ir rīku un metožu turpmākā izveide datu apmaiņai centralizētā sistēmā. Jāizveido rīki apstiprināšanai, kļūdu atklāšanai, labošanai, analīzei un rediģēšanas darbam Kopienas iekšējās tirdzniecības statistikas jomā. Tiks sniegts finansiāls atbalsts rīcībām, kas vērstas uz tiesiskajiem un tehniskajiem aspektiem datu apmaiņas laikā starp dalībvalstīm.