32000D0436



Oficiālais Vēstnesis L 172 , 12/07/2000 Lpp. 0026 - 0027


Padomes Lēmums

(2000. gada 29. jūnijs)

par Sociālās aizsardzības komitejas izveidi

(2000/436/EK)

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu, un jo īpaši tā 202. pantu,

tā kā:

(1) Komisija 1999. gada 14. jūlija paziņojumā "Saskaņota stratēģija sociālās aizsardzības modernizācijai" izvirzīja priekšlikumus sadarbības uzlabošanai sociālās aizsardzības jomā, cita starpā izveidojot augsta līmeņa ierēdņu grupu.

(2) Eiropas Parlaments 2000. gada 16. februāra rezolūcijā par Komisijas paziņojumu attiecībā uz saskaņotu stratēģiju sociālās aizsardzības modernizācijai atbalstīja Komisijas paziņojumu un šādas grupas izveidi.

(3) Padome 1999. gada 17. decembra secinājumos par sadarbības stiprināšanu attiecībā uz sociālās politikas modernizāciju un pilnveidošanu [1] uzsvēra tādas sadarbības nepieciešamību sociālās aizsardzības modernizācijā, kas pamatojas uz konstruktīvu un pastāvīgu dialogu un dalībvalstu savstarpēju informācijas, pieredzes un labas prakses papildināšanu un apmaiņu.

(4) Šajos pašos secinājumos Padome:

- atbalstīja Komisijas ierosinājumu izveidot mehānismu ciešākai sadarbībai ar šīs rīcības īstenošanai radītās augsta līmeņa ierēdņu grupas darba starpniecību,

- uzsvēra, ka šādai sadarbībai jāaptver visas sociālās aizsardzības un palīdzības formas dalībvalstīs, lai vajadzības gadījumā pilnveidotu un stiprinātu to sociālās aizsardzības sistēmas saskaņā ar attiecīgās valsts prioritātēm, un atgādināja dalībvalstu kompetenci attiecībā uz sociālās aizsardzības organizēšanu un finansēšanu,

- uzskatīja par īpaši nozīmīgu, lai šī jaunā sadarbība, kas vērsta uz sociālās aizsardzības pilnveidošanu un modernizāciju, būtu saskaņota rīcība, kas saskaņojas ar Eiropas nodarbinātības stratēģiju un ir mijiedarbībā ar to, kā arī ar makroekonomikas dialogu,

- pieņēma Komisijas noteiktos četrus vispārējos mērķus, proti: noteikt darba samaksu un paredzēt garantētus ienākumus, nodrošināt pensijas un stabilas pensiju sistēmas, veicināt sociālo integrāciju un nodrošināt augstas kvalitātes un pastāvīgu veselības aprūpi, un atzina, ka ar finansēm saistītie aspekti ir kopīgi visiem iepriekš minētajiem mērķiem,

- uzsvēra, ka visos pasākumos šo četru mērķu sasniegšanai jānodrošina sieviešu un vīriešu līdztiesība, un

- norādīja darba tirgus partneru funkcijas sociālās aizsardzības modernizācijā.

(5) Eiropadome 2000. gada 23. un 24. marta Lisabonas sanāksmes secinājumos atzina sociālās aizsardzības nozīmīgumu aktīvu un dinamisku labklājības valstu turpmākā attīstībā un modernizācijā Eiropā un aicināja Padomi stiprināt dalībvalstu sadarbību, īstenojot pieredzes un labākās prakses apmaiņu, kuras pamatā ir uzlaboti informācijas tīkli, kas ir pamatmehānisms šajā jomā.

(6) Abalstot šo sadarbību, Lisabonas sanāksmes Eiropadome īpaši noteica augsta līmeņa ierēdņu grupai konkrētus galvenos uzdevumus, kas tai veicami pirmām kārtām:

- sagatavot pētījumu par sociālās aizsardzības turpmākās attīstības perspektīvām, veltot īpašu uzmanību pensiju sistēmu noturībai, un

- iesaistīties atbilstīgu mērķu izvirzīšanā un rādītāju noteikšanā, lai atbalstītu dalībvalstu un Eiropas Savienības centienu īstenošanu sociālās integrācijas veicināšanā.

(7) Ieteicams turpināt darbu, ko jau uzsākusi augsta līmeņa ierēdņu pagaidu grupa, kura izveidota, ievērojot iepriekš minētos Padomes secinājumus, saskaņā ar šo lēmumu aizstājot minēto grupu ar padomdevēju komiteju,

IR PIEŅĒMUSI ŠĀDU LĒMUMU.

1. pants

1. Ar šo ir izveidota Sociālās aizsardzības padomdevēja komiteja (turpmāk — "Komiteja"), lai stiprinātu dalībvalstu sadarbību sociālās aizsardzības politikas jomā pilnīgā atbilstībā Līgumam un ievērojot Kopienas iestāžu un struktūru pilnvaras.

2. Komitejai ir šādi uzdevumi:

- pārraudzīt sociālās aizsardzības politikas attīstību dalībvalstīs un Kopienā,

- veicināt dalībvalstu savstarpēju, kā arī dalībvalstu un Komisijas informācijas, pieredzes un labas prakses apmaiņu,

- neierobežojot Līguma 207. pantu, sagatavot gada pārskatu par sociālo aizsardzību, kurš iesniedzams Padomei un kurā ziņots par norisēm politikā attiecībā uz Padomes noteikto mērķu sasniegšanu.

Komiteja pēc Padomes vai Komisijas lūguma vai pēc savas ierosmes var sagatavot citus ziņojumus vai atzinumus vai veikt citus darbus saskaņā ar savu kompetenci.

3. Komiteja strādā sadarbībā ar citām attiecīgajām iestādēm un komitejām, kas nodarbojas ar sociālās un ekonomikas politikas lietām, tādām kā Nodarbinātības komiteja un Ekonomikas politikas komiteja.

4. Īstenojot savas pilnvaras, Komiteja attiecīgi sadarbojas ar darba tirgus partneriem.

2. pants

1. Komitejā ir divi pārstāvji no katras dalībvalsts un divi Komisijas pārstāvji. Šiem pārstāvjiem var palīdzēt divi aizstājēji.

2. Komiteja par attiecīgiem jautājumiem savā darba kārtībā var iekļaut neatkarīgos ekspertus.

3. pants

1. Komiteja no dalībvalstu pārstāvju vidus ievēlē priekšsēdētāju uz diviem gadiem, un šis pilnvaru termiņš nav pagarināms.

2. Priekšsēdētājam palīdz četri priekšsēdētāja vietnieki, no kuriem divus ievēlē komiteja no savu locekļu vidus uz diviem gadiem. Trešais vietnieks ir Padomes prezidējošās dalībvalsts pārstāvis, un ceturtais vietnieks ir Padomes nākamās prezidējošās dalībvalsts pārstāvis.

3. Komisija sniedz komitejai analītisko un organizatorisko atbalstu. Tā ieceļ sekretāru no sava personāla locekļiem, kurš, palīdzot Komitejai tās uzdevumu veikšanā, rīkojas saskaņā ar Komisijas norādījumiem. Attiecībā uz sanāksmēm Komisija sazinās ar Padomes Ģenerālsekretariātu.

4. Komiteja apstiprina savu reglamentu.

5. Komitejas sanāksmes sasauc priekšsēdētājs pēc savas ierosmes vai pēc vismaz puses Komitejas locekļu lūguma.

4. pants

Komiteja konkrētu jautājumu izskatīšanu var uzticēt tās locekļu aizstājējiem vai izveidot šim nolūkam darba grupas. Šādos gadījumos darba grupas vada Komitejas loceklis vai aizstājējs, vai Komitejas iecelts Komisijas ierēdnis. Darba grupas var lūgt ekspertu palīdzību.

5. pants

Augsta līmeņa ierēdņu pagaidu darba grupa, kas izveidota, ievērojot Padomes 1999. gada 17. decembra secinājumus, beidz savu darbību dienā, kad notiek ar šo lēmumu izveidotās Komitejas pirmā sanāksme. Komitejas pirmā sanāksme notiek ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc šā lēmuma pieņemšanas dienas.

Luksemburgā, 2000. gada 29. jūnijā

Padomes vārdā —

priekšsēdētājs

M. Arcanjo

[1] OV C 8, 12.1.2000., 7. lpp.

--------------------------------------------------