5.9.2014   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

CA 299/1


Sludinājums par vakanto izpilddirektora amatu biorūpniecības kopuzņēmumā Briselē

(Pagaidu darbinieks – pakāpe AD 14)

COM/2014/10364

2014/C 299 A/01

 

Par mums

Biorūpniecības kopuzņēmums (BBI) ir publiskā un privātā sektora partnerība starp Eiropas Komisiju un biorūpniecības konsorciju (BIC). BBI pašlaik atrodas Briselē un ir izveidots saskaņā ar Eiropas tiesību aktiem uz laiku līdz 2024. gada 31. decembrim. Biorūpniecības kopuzņēmums īstenos kopīgo tehnoloģiju ierosmi, kuras mērķis ir veicināt ieguldījumus ilgtspējīgas biorūpniecības nozares attīstībai Eiropā.

Biorūpniecības jomā kopīgās tehnoloģijas ierosmes mērķis ir īstenot pētniecības un inovācijas programmu Eiropā, kas novērtēs, vai ir iespējams izveidot ilgtspējīgas un konkurētspējīgas biovērtības ķēdes. Šīs darbības veiks, ieinteresētajām personām no pētniecības kopienas sadarbojoties visās biovērtību ķēdēs, tostarp primārajā ražošanā, apstrādes nozarēs un iesaistot galalietotājus. Biorūpniecības kopuzņēmums mudinās piedalīties MVU, lai nodrošinātu, ka tie pilnībā iesaistās šajā programmā.

BBI organizēs konkursa uzaicinājumus iesniegt priekšlikumus, lai atbalstītu un sekmētu pētniecību, inovācijas un ieviešanas darbības, kam būs nozīmīga loma tā mērķu sasniegšanā. Tiks attīstītas ciešas sinerģijas ar pārējiem Eiropas Savienības politikas virzieniem tādās jomās kā rūpniecības konkurētspēja un MVU, lauksaimniecība, enerģētika un vide, kā arī saistītas darbības ar Eiropas struktūrfondu un investīciju fondu vai lauku attīstības fonda starpniecību.

Kopīgajai tehnoloģijas ierosmei laikposmam no 2014. līdz 2024. gadam tiks atvēlēti 3,7 miljardi euro, tostarp i) ieguldījumu (naudā) biorūpniecības kopuzņēmumam sniegs Eiropas Savienība, nepārsniedzot 975 miljonus euro no pamatprogrammas “Apvārsnis 2020”; ii) ekvivalentu ieguldījumu (natūrā un naudā) piešķirs biorūpniecības konsorcijs; iii) papildu darbības vismaz 1  800 miljonu euro apmērā arī finansēs BIC. Biorūpniecības kopuzņēmuma darbības izmaksas tiks sadalītas vienādi un naudā starp Komisiju, no vienas puses, un BIC, no otras puses.

Plašāka informācija pieejama šādā tīmekļa vietnē: www.bbi-europe.eu.

Piedāvātais amats

Izpilddirektors ir biorūpniecības kopuzņēmuma juridiskais pārstāvis un veido kopuzņēmuma sabiedrisko tēlu. Viņš/viņa veic savus pienākumus patstāvīgi un atskaitās valdei.

Izpilddirektors vadīs kopuzņēmumu un uzņemsies vispārējo atbildību par tā darbībām, tostarp par budžeta izpildi, nodrošinot, ka kopuzņēmums pilda tam uzticētos uzdevumus.

Izpilddirektors būs atbildīgs par biorūpniecības kopuzņēmuma ikdienas pārvaldību saskaņā ar valdes lēmumiem. Tas ietver turpmāk minēto:

nodibināt stratēģiskos kontaktus un vadīt visas sarunas par visiem vajadzīgajiem nolīgumiem ar visu ieinteresēto personu un kopuzņēmuma pārstāvjiem,

organizēt un pārvaldīt uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus un projektu priekšlikumu novērtēšanas procesu, apspriest un noslēgt dotāciju nolīgumus atlasītajiem priekšlikumiem un nodrošināt attiecīgo projektu turpmāku periodisku uzraudzību un rezultātu izvērtēšanu, sagatavot tehniskos un finanšu ziņojumus,

sagatavot un īstenot kopuzņēmuma gada īstenošanas plānu un gada budžeta plānu; izstrādāt gada darbības pārskatu, gada pārskatus un bilances, lai tos iesniegtu apstiprināšanai valdē,

sagatavot un izpildīt kopuzņēmuma budžetu, nodrošinot, ka tas tiek pārvaldīts efektīvi un saskaņā ar kopuzņēmuma finanšu regulējumu,

iecelt amatā un pārraudzīt kopuzņēmuma personālu un sekmēt labu komandas darbu un darba vidi,

izveidot lietderīgu un efektīvu iekšējās kontroles sistēmu un nodrošināt tās darbību,

nodrošināt riska novērtējuma un riska pārvaldības veikšanu,

sniegt valdes locekļiem tehniskos un finanšu ziņojumus,

pārvaldīt kopuzņēmuma saziņas un sabiedrisko attiecību aspektus, tostarp organizēt prezentāciju un informācijas izplatīšanas pasākumus.

Mēs meklējam

kandidātu ar:

pierādītām spējām izstrādāt, izklāstīt un izpildīt stratēģisku redzējumu,

inovācijas spējām un spējām ģenerēt idejas, lai veicinātu, plānotu un izmantotu biorūpniecības kopuzņēmuma radītos rezultātus,

pieredzi nozīmīgu finanšu resursu pārvaldībā reģionālā, valsts, Eiropas un/vai starptautiskā līmenī un publisko līdzekļu piesaistē,

spējām vadīt un motivēt komandu, tostarp administratīvo un tehnisko personālu, Eiropas daudzkultūru un daudzvalodu vidē,

zināšanām un/vai darba pieredzi bioekonomikas un tās vērtības ķēžu jomā,

zināšanām par reģionālajām, valstu, starpvaldību un/vai Eiropas līmeņa pētniecības, izstrādes un inovācijas programmām,

pieredzi sadarbībā ar rūpniecību un zināšanām par regulējuma politiku un praksi kopuzņēmuma darbības jomās,

spējām efektīvi sazināties ar sabiedrību un veidot stratēģiskas darba attiecības ar visām attiecīgajām ieinteresētajām personām,

teicamām rakstveida un mutvārdu angļu valodas zināšanām (kopuzņēmuma dominējošā darba valoda ir angļu valoda).

Par priekšrocību tiks uzskatīta:

laba izpratne par ES iestādēm, to darbību un mijiedarbību, kā arī par ES politikas jomām un starptautiskām darbībām, kuras skar biorūpniecības kopuzņēmuma darbības,

pieredze kvalitātes nodrošināšanas un kontroļu sistēmu, kā arī riska pārvaldības metodoloģiju pārvaldībā,

darba pieredze gan rūpniecības nozarē, gan akadēmiskajā vidē,

pieredze tehnoloģiju nodošanā (patentēšanā, atklātās inovācijās, (akadēmisku) darbu publicēšanā, līgumslēgšanas sarunu vadīšanā).

Atbilstības kritēriji

Kandidātus izvēlēsies dalībai atlases posmā, pamatojoties uz šādiem oficiāliem kritērijiem, kuri jāizpilda līdz pieteikumu iesniegšanas termiņam:

Valstspiederība – Eiropas Savienības dalībvalsts vai pamatprogrammas “Apvārsnis 2020” asociētās valsts pilsonis.

Akadēmiskais grāds vai diploms. Kandidātam tiek izvirzītas šādas prasības:

izglītība, kas atbilst pabeigtām studijām augstākajā mācību iestādē, ko apliecina ar diplomu, ja parastais studiju ilgums augstākajā mācību iestādē ir četri gadi vai vairāk,

vai izglītības līmenis, kurš atbilst pabeigtai augstākajai izglītībai, ko apliecina diploms, un atbilstošai vismaz vienu gadu ilgai darba pieredzei, ja parastais augstākās izglītības ilgums ir vismaz trīs gadi (šo viena gada darba pieredzi nevar iekļaut pēcdiploma profesionālajā pieredzē, kas prasīta turpmāk).

Darba pieredze:

kandidātam jābūt vismaz 15 gadu pēcdiploma darba pieredzei līmenī, kas atbilst iepriekš minētajai kvalifikācijai,

no minētās 15 gadu darba pieredzes piecu gadu pieredzei jābūt iegūtai biorūpniecības kopuzņēmuma darbību jomā.

Vadības pieredze: no 15 gadu darba pieredzes vismaz piecu gadu pieredzei jābūt augsta līmeņa vadītāja amatā (1).

Valodas: ļoti labas vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas zināšanas (2) un pietiekamas citas Eiropas Savienības oficiālās valodas zināšanas, lai vajadzīgajā apjomā varētu veikt savus pienākumus.

Vecuma ierobežojums: pieteikumu iesniegšanas termiņa beigās kandidātam līdz pensijas vecuma sasniegšanai jāspēj ieņemt amatu uz pilnu septiņu gadu termiņu. Eiropas Savienības pagaidu darbinieku pensionēšanās vecums ir noteikts kā tā mēneša beigas, kurā attiecīgais kandidāts kļūst 66 gadus vecs (skatīt Civildienesta noteikumu 52. panta a) punktu).

Neatkarība un interešu konflikta neesības deklarācija

Izpilddirektoram būs jāparaksta saistību deklarācija, ar kuru viņš/viņa apņemas strādāt sabiedrības labā, ievērojot neatkarības principu, kā arī deklarācija, kurā norādītas intereses, ko varētu uzskatīt par tādām, kas ietekmē viņa/viņas neatkarību. Pieteikumā kandidātiem jāapstiprina gatavība parakstīt šādu deklarāciju.

Atlase un iecelšana amatā

Kopuzņēmuma izveide tiks uzsākta 2014. gadā.

Par šo procedūru ir atbildīga Eiropas Komisija saskaņā ar 8. pantu Padomes regulā, ar ko izveido biorūpniecības kopuzņēmumu, līdzdarbojoties kopuzņēmuma valdei.

Darbā pieņemšanas procedūra, lai aizpildītu izpilddirektora amata vietu, ir atkarīga no pieejamā budžeta un kopuzņēmuma štatu saraksta.

Eiropas Komisija izveidos priekšatlases komisiju, kurā biorūpniecības kopuzņēmuma valdes pārstāvis, kas nav Eiropas Komisijas pārstāvis, piedalīsies kā novērotājs. Šī komisija analizēs visus pieteikumus un atlasīs noteiktu skaitu kandidātu, kas vislabāk atbilst iepriekš minētajām prasībām. Šie kandidāti tiks uzaicināti uz interviju ar priekšatlases komisiju.

Pēc intervijām priekšatlases komisija sagatavos savus secinājumus un ieteiks to kandidātu sarakstu, kurus aicināt uz interviju ar Eiropas Komisijas Padomdevēju komiteju darbā iecelšanas jautājumos (CCA). Kandidāti, kuri tiks uzaicināti uz interviju ar CCA, tiks aicināti vienu pilnu dienu piedalīties pārbaudījumos vērtēšanas centrā, kuru vada neatkarīgi personāla atlases eksperti. Pamatojoties uz interviju un vērtēšanas centra ziņojuma rezultātiem, CCA izveidos to kandidātu sarakstu, ko tā uzskata par piemērotiem izpilddirektora amatam.

Šis saraksts tiks iesniegts attiecīgajam Eiropas Komisijas loceklim, kurš šos kandidātus intervēs.

Tad Eiropas Komisija izveidos vispiemērotāko kandidātu sarakstu, kas tiks nosūtīts biorūpniecības kopuzņēmuma valdei. Valde var intervēt sarakstā iekļautos kandidātus, un pēc tam tā iecels izpilddirektoru. Iekļaušana Eiropas Komisijas izveidotajā sarakstā negarantē iecelšanu amatā.

Iespēju vienlīdzība

Biorūpniecības kopuzņēmums piemēro vienlīdzīgu iespēju un nediskriminācijas politiku saskaņā ar Civildienesta noteikumu (3) 1.d pantu.

Darba nosacījumi

Izpilddirektoru iecels valde amata pakāpē AD 14 kā pagaidu darbinieku uz trīs gadu laikposmu saskaņā ar Eiropas Savienības Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības (4) 2.a un 10. pantu. Pēc izpilddirektora darbības novērtēšanas valde var pagarināt viņa pilnvaru termiņu vienu reizi uz laika posmu, kas nav ilgāks par četriem gadiem, kā noteikts Regulas, ar ko izveido biorūpniecības kopuzņēmumu, 8. pantā.

Kandidātiem jāņem vērā Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtībā iekļautā prasība, ka visiem jaunajiem darbiniekiem ir sekmīgi jāiztur pārbaudes laiks.

Darbavieta ir Briselē, kur atrodas kopuzņēmuma telpas.

Pieteikšanās procedūra

Pirms pieteikuma iesniegšanas rūpīgi apsveriet, vai jūs atbilstat visiem nosacījumiem par atbilstības kritērijiem, jo īpaši attiecībā uz nepieciešamajiem diplomiem un darba pieredzi.

Ja vēlaties pieteikties, jums jāiesniedz pieteikums internetā tīmekļa vietnē:

https://ec.europa.eu/dgs/human-resources/seniormanagementvacancies/

un jāievēro tur minētie norādījumi par procedūras dažādajiem posmiem.

Jums laikus jāaizpilda pieteikums tiešsaistē (5). Iesakām neatlikt pieteikšanos uz pēdējām pieteikuma iesniegšanas dienām, jo interneta pārslodze vai problēmas ar interneta pieslēgumu var pārtraukt reģistrāciju tiešsaistē, pirms to pabeidzat, un jums nāksies visas darbības atkārtot. Pēc pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām jūs vairs nevarēsiet iesniegt pieteikumu. Novēlota reģistrācija, kas veikta, izmantojot parastu e-pastu, netiks pieņemta.

Jums ir jābūt derīgai e-pasta adresei. Tā tiks izmantota, lai apstiprinātu jūsu konta izveidi un informētu jūs par atlases procedūras rezultātiem. Lūdzam informēt Eiropas Komisiju par jebkurām e-pasta adreses izmaiņām.

Jums būs augšupjāielādē dzīves apraksts (CV) Word vai PDF formātā un tiešsaistē jāaizpilda motivācijas vēstule (ne vairāk kā 8  000 rakstzīmju).

Gan CV, gan motivācijas vēstulei jābūt angļu, franču vai vācu valodā.

Pēc pieteikuma pabeigšanas jūs saņemsiet reģistrācijas numuru. Lūdzam saglabāt šo numuru, jo tas tiks izmantots saziņai atlases procedūras laikā. Kad saņemsiet šo numuru, pieteikšanās būs pabeigta – šis numurs ir apstiprinājums tam, ka esat pareizi reģistrējis savus datus.

Ja nesaņemat reģistrācijas numuru, jūsu pieteikums nav reģistrēts!

Lūdzam ņemt vērā, ka tiešsaistē nav iespējams sekot līdzi jūsu pieteikuma virzībai. Par pieteikuma statusu ar jums sazināsies tieši. Atlases procedūra, tajā skaitā saziņa ar atlases komisiju šīs atlases procedūras laikā, notiks angļu, franču vai vācu valodā (6).

Ja invaliditātes dēļ nevarat reģistrēties tiešsaistē, jūs varat nosūtīt savu pieteikumu (CV un motivācijas vēstuli) papīra formātā ierakstīta pasta sūtījuma veidā  (7) ar pasta zīmoga datumu, kas nav vēlāks kā reģistrācijas beigu datums. Visa turpmākā sarakste starp Komisiju un jums notiks vēstuļu veidā. Šajā gadījumā, nosūtot CV un motivācijas vēstuli, jums jāpievieno invaliditātes apliecība, ko izsniegusi atzīta iestāde. Turklāt uz atsevišķas papīra lapas jānorāda visi īpašie pielāgojumi, kas, jūsuprāt, ir vajadzīgi, lai jums būtu vieglāk piedalīties atlases procesā.

Ja nepieciešama papildu informācija vai rodas tehniskas problēmas, lūdzam sūtīt e-pasta ziņojumu uz adresi HR-A2-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Reģistrācijas beigu datums

Reģistrācijas beigu datums ir 2014. gada 3. oktobris. Tiešsaistē būs iespējams reģistrēties tikai līdz pulksten 12.00 dienā pēc Briseles laika.

Svarīga informācija kandidātiem

Kandidātiem tiek atgādināts, ka dažādo atlases komiteju darbs ir konfidenciāls. Kandidātiem ir aizliegts tieši vai netieši kontaktēties ar komisiju locekļiem vai lūgt kādam citam to darīt viņu vārdā.

Personas datu aizsardzība

Eiropas Komisija (sagatavošanās posmā) un vēlāk biorūpniecības kopuzņēmums nodrošinās, lai kandidātu personas dati tiek apstrādāti atbilstīgi Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 18. decembra Regulai (EK) Nr. 45/2001 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Kopienas iestādēs un struktūrās un par šādu datu brīvu apriti (8). Tas jo īpaši attiecas uz šādu datu konfidencialitāti un drošību.


(1)  Kandidātiem dzīves aprakstā (CV) vismaz par šiem pieciem gadiem, kuru laikā viņi ir guvuši pieredzi augsta līmeņa vadības amatā, jānorāda šāda informācija: 1) vadošā amata nosaukums un funkcijas; 2) šo amatu ietvaros uzraudzīto darbinieku skaits; 3) pārvaldītā budžeta apjoms; un 4) hierarhisko līmeņu skaits virs šā amata un zem tā, kā arī attiecīgā līmeņa darbinieku skaits.

(2)  1958. gada Regulas Nr. 1 (OV 17, 6.10.1958., 385. lpp.) 1. pants.

(3)  http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1962R0031:20140101:LV:PDF

(4)  Skatīt 3. zemsvītras piezīmi.

(5)  Ne vēlāk kā 2014. gada 3. oktobrī pulksten 12.00 dienā pēc Briseles laika.

(6)  Atlases komisijas nodrošinās, ka kandidātiem, kuriem kāda no atlases procedūras valodām ir dzimtā valoda, netiks sniegta nepamatota priekšrocība.

(7)  European Commission, Directorate-General for Human Resources and Security, Unit for Executive Staff and CCA Secretariat, COM/2014/10364, SC11 8/59, 1049 Bruxelles/Brussel, BELGIQUE/BELGIË.

(8)  OV L 8, 12.1.2001., 1. lpp.