24.6.2011   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 183/13


Pārsūdzības komitejas reglaments (Regula (ES) Nr. 182/2011)

Ko pieņēmusi pārsūdzības komiteja 2011. gada 29. martā

2011/C 183/05

PĀRSŪDZĪBAS KOMITEJA,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 16. februāra Regulu (ES) Nr. 182/2011, ar ko nosaka normas un vispārīgus principus par dalībvalstu kontroles mehānismiem, kuri attiecas uz Komisijas īstenošanas pilnvaru izmantošanu (1), un jo īpaši tās 3. panta 7. punktu,

ņemot vērā Komisijas priekšlikumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGLAMENTU.

1. pants

Vispārējie sanāksmes sasaukšanas noteikumi

1.   Neskarot 2. pantu, gadījumos, kad komitejas priekšsēdētājs atbilstoši 5. panta 3. un 4. punktam Regulā (ES) Nr. 182/2011 nolemj iesniegt jautājumu pārsūdzības komitejai, viņš par šo lēmumu nekavējoties paziņo komitejas locekļiem un dalībvalstu pastāvīgajām pārstāvniecībām (turpmāk “pastāvīgās pārstāvniecības”). Minētā paziņojuma datumu uzskata par jautājuma iesniegšanas datumu pārsūdzības komitejai. Paziņojumam par lietas nodošanu pievieno galīgo īstenošanas akta projektu tādā redakcijā, kādā tas iesniegts balsošanai komitejā.

2.   Regulas (ES) Nr. 182/2011 7. pantā paredzētajos gadījumos komitejas priekšsēdētājs nekavējoties iesniedz īstenošanas aktu pārsūdzības komitejai. Īstenošanas akta iesniegšanas datumu uzskata par nodošanas datumu pārsūdzības komitejai.

3.   Saskaņā ar 3. panta 7. punkta trešo daļu Regulā (ES) Nr. 182/2011 pārsūdzības komiteja sanāk ne agrāk kā 14 kalendārās dienas un ne vēlāk kā sešas nedēļas pēc jautājuma iesniegšanas pārsūdzības komitejā.

4.   Izņemot pienācīgi pamatotus gadījumus, priekšsēdētājs sasauc sanāksmi ne agrāk kā 14 dienas pēc īstenošanas akta projekta un darba kārtības projekta iesniegšanas komitejai.

5.   Saskaņā ar 3. panta 7. punkta piekto daļu Regulā (ES) Nr. 182/2011 Komisija pārsūdzības komitejas sanāksmes datumu nosaka ciešā sadarbībā ar dalībvalstīm, lai dalībvalstis un Komisija varētu nodrošināt pienācīga līmeņa pārstāvību.

Šajā nolūkā Komisija apspriežas ar dalībvalstīm par sanāksmes iespējamo datumu. Dalībvalstis šajā saistībā var sniegt ieteikumus un norādīt tādas pārstāvības līmeni, kuru tās uzskata par pienācīgu un kurai ir pietiekoši augsts un horizontāls raksturs, tostarp ministru līmenī. Pārstāvībai parasti nav jābūt zemākai par dalībvalstu valdību Pastāvīgo pārstāvju komitejas locekļu līmeni. Komisija maksimāli ņem vērā šādus ieteikumus.

2. pants

Sanāksmes sasaukšana galīgo antidempinga vai kompensācijas pasākumu projekta gadījumos

1.   Regulas (ES) Nr. 182/2011 5. panta 5. punktā minētajos gadījumos Komisija uzsāk apspriedes ar dalībvalstīm uzreiz pēc balsošanas.

2.   Priekšsēdētājs informē komitejas locekļus un pastāvīgās pārstāvniecības par 1. punktā paredzēto apspriežu rezultātiem un uz šā pamata iesniedz pārsūdzības komitejai vai nu

a)

īstenošanas akta projekta versiju, par kuru komiteja balsoja, vai

b)

grozītu īstenošanas akta projekta versiju.

Pirmajā daļā minētās iesniegšanas datumu uzskata par nodošanas datumu komitejai. Šis datums ir ne agrāk kā 14 kalendārās dienas un ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc komitejas sanāksmes.

3.   Saskaņā ar 5. panta 5. punkta otro daļu Regulā (ES) Nr. 182/2011 pārsūdzības komiteja rīko sanāksmi ne agrāk kā 14 kalendārās dienas un ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc jautājuma nodošanas komitejai.

4.   Saskaņā ar 5. panta 5. punkta otro daļu Regulā (ES) Nr. 182/2011 šajā pantā minētie termiņi neskar vajadzību ievērot termiņus, kas noteikti attiecīgajos pamataktos.

3. pants

Pārsūdzības komitejas locekļiem nosūtamā dokumentācija

1.   Pārsūdzības komitejas priekšsēdētājs izstrādā darba kārtību un iesniedz to pārsūdzības komitejai.

2.   Pārsūdzības komitejas priekšsēdētājs savlaicīgi pirms sanāksmes, ņemot vērā jautājuma steidzamību un sarežģītību un ne vēlāk kā 14 kalendārās dienas pirms sanāksmes dienas atbilstoši 1. panta 4. punktam, nosūta pārsūdzības komitejas locekļiem uzaicinājumu uz sanāksmi, īstenošanas aktu projektus un citus ar sanāksmi saistītus dokumentus. Dokumentus nosūta saskaņā ar 11. panta 2. punktu.

4. pants

Pārsūdzības komitejas atzinums

1.   Pārsūdzības komiteja sniedz savu atzinumu par īstenošanas akta projektu vai – Regulas (ES) Nr. 182/2011 7. panta gadījumos – par īstenošanas aktu, ievērojot termiņu, ko noteicis šīs komitejas priekšsēdētājs saskaņā ar 3. panta 3. punktu un 3. panta 7. punkta trešo daļu Regulā (ES) Nr. 182/2011.

2.   Saskaņā ar 3. panta 4. punktu un 6. panta 2. punktu Regulā (ES) Nr. 182/2011 priekšsēdētājs cenšas rast tādus risinājumus, kuriem ir visplašākais iespējamais atbalsts pārsūdzības komitejā. Priekšsēdētājs pirms balsošanas informē pārsūdzības komiteju par to, kādā veidā ir ņemtas vērā apspriedes un ierosinājumi grozījumu veikšanai, jo īpaši tie ierosinājumi, kuri saņēmuši plašu atbalstu pārsūdzības komitejā.

3.   Pārsūdzības komiteja savu atzinumu sniedz ar kvalificētu balsu vairākumu atbilstoši 6. panta 1. punktam Regulā (ES) Nr. 182/2011.

Atkāpjoties no pirmās daļas, līdz 2012. gada 1. septembrim atbilstoši 6. panta 5. punktam Regulā (ES) Nr. 182/2011 pārsūdzības komiteja sniedz savu atzinumu par galīgo antidempinga vai kompensācijas pasākumu projektu ar tās locekļu vienkāršu balsu vairākumu.

4.   Ja neviens pārsūdzības komitejas loceklis neiebilst, priekšsēdētājs bez oficiālas balsošanas var konstatēt, ka pārsūdzības komiteja ir vienprātīgi sniegusi pozitīvu atzinumu par īstenošanas akta projektu.

5.   Apspriežoties ar pārsūdzības komitejas locekļiem, priekšsēdētājs pēc savas iniciatīvas vai pārsūdzības komitejas locekļa pieprasījuma var atlikt balsošanu līdz sanāksmes beigām vai līdz vēlākai sanāksmei.

6.   Ja pārsūdzības komiteja atzinumu nav sniegusi, priekšsēdētājs pēc iespējas ātrāk informē šīs komitejas locekļus par to, vai Komisija plāno pieņemt īstenošanas akta projektu.

5. pants

Pārstāvība un kvorums

1.   Katru dalībvalsti uzskata par vienu pārsūdzības komitejas locekli. Katrs pārsūdzības komitejas loceklis pieņem lēmumu par savas delegācijas sastāvu un informē priekšsēdētāju un pārējās dalībvalstis, lai panāktu, ka pārstāvības līmenis pārsūdzības komitejas sanāksmē ir pēc iespējas viendabīgāks. Pārsūdzības komitejas priekšsēdētājam savlaicīgi un ne vēlāk kā 5 kalendārās dienas pirms pārsūdzības komitejas sanāksmes dienas paziņo katras delegācijas sastāvu.

2.   Komisija ne vairāk kā vienai personai no katras dalībvalsts atlīdzina ceļa izdevumus.

3.   Dalībvalsts delegācija var pārstāvēt ne vairāk kā vienu citu dalībvalsti. Dalībvalsts, kas tiek pārstāvēta, par to informē priekšsēdētāju pirms sanāksmes vai vēlākais pirms balsošanas.

4.   Lai pārsūdzības komiteja varētu balsot, ir jābūt klāt dalībvalstu vairākumam. Šo noteikumu piemēro arī tad, ja pārsūdzības komiteja atzinumu pieņem vienprātīgi. Tomēr gadījumos, kad Regulas (ES) Nr. 182/2011 3. panta 3. punkta vai 7. punkta piemērošanas rezultātā ir beidzies pārsūdzības komitejas atzinuma sniegšanas termiņš, Regulas (ES) Nr. 182/2011 6. panta 3. punkta īstenošanas nolūkos ir jāuzskata, ka pārsūdzības komiteja atzinumu nav sniegusi.

6. pants

Trešās personas un eksperti

1.   Trešo valstu vai organizāciju pārstāvjus, kuriem saskaņā ar saistošu tiesību aktu ir tiesības būt klāt komitejas sanāksmē, uzaicina piedalīties pārsūdzības komitejas sanāksmēs.

2.   Pievienošanās valstu pārstāvjus uzaicina piedalīties pārsūdzības komitejas sanāksmēs, sākot no pievienošanās līguma parakstīšanas dienas.

3.   Ja pārsūdzības komitejas locekļu vienkāršs vairākums atbalsta pieprasījumu par Savienības iestāžu vai biroju, kā arī Savienības aģentūru, kurām pamatakts sniedz iespēju piedalīties īstenošanas akta pieņemšanā, pārstāvju klātbūtni, tad viņus uzaicina uz sanāksmi. Priekšsēdētājs var arī pēc savas iniciatīvas pieņemt lēmumu uzaicināt šādus pārstāvjus. Tomēr dalībvalstu vienkāršs vairākums var iebilst pret viņu piedalīšanos sanāksmē.

4.   Šā panta 1., 2. un 3. punktā minētie trešo personu pārstāvji nav klāt pārsūdzības komitejas balsošanas laikā un nepiedalās tajā.

5.   Citas trešās personas vai eksperti, kuri nav dalībvalsts delegācijas locekļi, pārsūdzības komitejas sanāksmēs nepiedalās.

7. pants

Rakstiskā procedūra

1.   Priekšsēdētājs atbilstoši 3. panta 5. punktam Regulā (ES) Nr. 182/2011 var saņemt pārsūdzības komitejas atzinumu rakstiskā procedūrā. Priekšsēdētājs jo īpaši var piemērot rakstisko procedūru, lai saņemtu pārsūdzības komitejas atzinumu tajos gadījumos, kad īstenošanas akta projekts jau ir apspriests pārsūdzības komitejas sanāksmē.

2.   Priekšsēdētājs nekavējoties un ne vēlāk kā 14 kalendārās dienas pēc termiņa beigām informē pārsūdzības komitejas locekļus par rakstiskās procedūras iznākumu.

8. pants

Sekretariāta atbalsts

Komisija pārsūdzības komitejai nodrošina sekretariāta atbalstu.

9. pants

Sanāksmju protokols un protokola kopsavilkums

1.   Regulas (ES) Nr. 182/2011 3. panta 6. punkta īstenošanas nolūkos izstrādā katras sanāksmes protokolu, par ko atbildīgs ir priekšsēdētājs. Pārsūdzības komitejas locekļi ir tiesīgi prasīt, lai viņu nostāju atspoguļotu protokolā. Priekšsēdētājs protokolu nekavējoties un ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc sanāksmes nosūta pārsūdzības komitejas locekļiem.

Pārsūdzības komitejas locekļi rakstiski nosūta priekšsēdētājam savas iespējamās piezīmes par protokola projektu. Ja nevar vienoties, jautājumu apspriež pārsūdzības komitejā. Ja domstarpības saglabājas, attiecīgās piezīmes pievieno galīgajam protokolam.

2.   Regulas (ES) Nr. 182/2011 10. panta īstenošanas nolūkos priekšsēdētāja pienākums ir izstrādāt protokola kopsavilkumu, īsi aprakstot tajā katru darba kārtības jautājumu un balsošanas rezultātus par visiem pārsūdzības komitejai iesniegtajiem īstenošanas aktu projektiem. Protokola kopsavilkumā nenorāda pārsūdzības komitejas locekļu individuālo nostāju komitejas apspriedēs.

10. pants

Dalībnieku saraksts

Katrā sanāksmē priekšsēdētājs sagatavo dalībnieku sarakstu, norādot iestādes un organizācijas, kuru darbinieki ir personas, ko norīkojušas dalībvalstis to pārstāvēšanai.

11. pants

Sarakste

1.   Ar pārsūdzības komiteju saistīto saraksti nosūta Komisijai, adresējot to pārsūdzības komitejas priekšsēdētājam.

2.   Pārsūdzības komitejas locekļiem paredzēto saraksti nosūta pastāvīgajām pārstāvniecībām. Turklāt saraksti var tieši nosūtīt personām, ko norīkojušas dalībvalstis to pārstāvēšanai pārsūdzības komitejā.

3.   Pastāvīgās pārstāvniecības un Komisija var norādīt īpašu, centrālu elektronisko adresi, kas paredzēta sarakstei.

12. pants

Dokumentu pieejamība un konfidencialitāte

1.   Pieprasījumus par piekļuvi pārsūdzības komitejas dokumentiem izskata saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1049/2001 (2). Lēmumu par atļauju piekļūt minētajiem dokumentiem pieņem Komisija saskaņā ar savu reglamentu, kas grozīts ar Lēmumu 2001/937/EK, EOTK, Euratom (3). Ja pieprasījums ir adresēts dalībvalstij, šī dalībvalsts piemēro 5. pantu Regulā (EK) Nr. 1049/2001.

2.   Pārsūdzības komitejas apspriedes ir konfidenciālas.

3.   Pārsūdzības komitejas locekļiem un trešo personu pārstāvjiem nosūtītie dokumenti ir konfidenciāli, ja vien šiem dokumentiem nav piešķirta piekļuve saskaņā ar 1. punktu vai Komisija tos nav citādā veidā padarījusi publiski pieejamus.

4.   Pārsūdzības komitejas locekļi, kā arī trešo personu pārstāvji ievēro konfidencialitātes prasības, kas noteiktas šajā pantā. Priekšsēdētājs nodrošina, ka trešo personu pārstāvji tiek informēti par konfidencialitātes prasībām, kas viņiem jāievēro.

13. pants

Personas datu aizsardzība

Pārsūdzības komiteja apstrādā personas datus saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 45/2001 (4); priekšsēdētājs ir par datu apstrādi atbildīgā persona minētās regulas 2. panta d) punkta nozīmē.

14. pants

Pārskatīšana

Komisija līdz 2014. gada aprīlim sniedz novērtējumu par to, kā šie noteikumi ir darbojošies praksē, un var iesniegt priekšlikumu par to pārskatīšanu.


(1)  OV L 55, 28.2.2011., 13. lpp.

(2)  OV L 145, 31.5.2001., 43. lpp.

(3)  OV L 345, 29.12.2001., 94. lpp.

(4)  OV L 8, 12.1.2001., 1. lpp.