1984R3440 — LV — 19.02.2007 — 002.001


Šis dokuments ir izveidots vienīgi dokumentācijas nolūkos, un iestādes neuzņemas nekādu atbildību par tā saturu

►B

KOMISIJAS REGULA (EEK) Nr. 3440/84

(1984. gada 6. decembris)

par ierīču piestiprināšanu pie traļiem, dāņu vadiem un līdzīgiem tīkliem

(OV L 318, 7.12.1984, p.23)

Grozīta ar:

 

 

Oficiālais Vēstnesis

  No

page

date

►M1

KOMISIJAS REGULA (EEK) Nr. 955/87 (1987. gada 1. aprīlis),

  L 90

29

2.4.1987

►M2

KOMISIJAS REGULA (EEK) Nr. 2122/89 (1989. gada 14. jūlijs),

  L 203

21

15.7.1989

►M3

KOMISIJAS REGULA (EK) Nr. 146/2007 (2007. gada 15. februāris),

  L 46

9

16.2.2007




▼B

KOMISIJAS REGULA (EEK) Nr. 3440/84

(1984. gada 6. decembris)

par ierīču piestiprināšanu pie traļiem, dāņu vadiem un līdzīgiem tīkliem



EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Ekonomikas kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Padomes 1983. gada 25. janvāra Regulu (EEK) Nr. 171/83, ar ko nosaka konkrētus tehniskus pasākumus zvejas resursu saglabāšanai ( 1 ), kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EEK) Nr. 2664/84 ( 2 ), un jo īpaši tās 21. pantu,

tā kā Regulas (EEK) Nr. 171/83 7. pants aizliedz izmantot ierīces, ar kuru palīdzību tiek aizsprostotas vai citādi ievērojami samazinātas acis jebkurā zvejas tīkla vietā;

tā kā, ievērojot Regulas (EEK) Nr. 171/83 2. pantu, šos noteikumus piemēro vienīgi traļiem, dāņu vadiem un līdzīgiem tīkliem;

tā kā Regulas (EEK) Nr. 171/83 7. pantā ir pieļauts, ka atļauj ierīču piestiprināšanu tīkliem;

tā kā ir jādefinē konkrētas traļa daļas;

tā kā nav jāaizliedz ierīču piestiprināšana traļiem, zvejojot sugas, attiecībā uz kurām Regulā (EEK) Nr. 171/83 nav norādīts mazākais acu lielums;

tā kā var atļaut dažu ierīču izmantošanu, kuru mērķis ir traļu, dāņu vadu un līdzīgu tīklu nolietojuma samazināšana, šādu vadu nostiprināšana, loma noplūdes uz priekšējo vada daļu ierobežošana vai to efektivitātes un lietošanas drošības uzlabošana;

tā kā apakšpuses aizsargposma uzdevums ir pasargāt traļa apakšpusi no nolietojuma;

tā kā, ja zvejas laikā traļa aizmugurējā daļa griežas ap savu asi, augšpuses aizsargposma uzdevums ir pasargāt mencu āmja augšpuses vai sānu paneļus no nolietojuma;

tā kā āmja apvalka uzdevums ir nostiprināt mencu āmi un pasargāt to no atvēršanās, kad tas ir pilns ar zivīm un kad tralis ir uzvilkts uz kuģa klāja;

tā kā paceļamās līnes stiprināmās daļas uzdevums ir nodrošināt, lai paceļamā līne nesagrieztu mencu āmja tīklu;

tā kā āmja gala saites uzdevums ir mencu āmja aizvēršana;

tā kā, lai panāktu ciešāku mencu āmja noslēgšanu, noteiktu āmja aizmugurējās daļas gabalu var ielocīt tā atverē;

tā kā paceļamās līnes uzdevums ir panākt, lai būtu iespējams aizvērt mencu āmja aizmugurējo daļu, tādējādi atvieglojot tā uzkraušanu uz klāja;

tā kā dalāmās līnes uzdevums ir ierobežot mencu āmja diametra palielināšanu;

tā kā traļa āmī esošā iedzirkņa uzdevums ir atļaut nozvejotajām zivīm pārvietoties no traļa priekšējās uz aizmugurējo daļu, bet ierobežot tām iespēju atgriezties;

tā kā selektīvā sieta uzdevums ir selektīvā veidā ķert zivis, garneles vai citas sugas;

tā kā āmja tauvas uzdevums ir nostiprināt trali vai pasargāt, lai āmī nenonāktu akmeņi vai nosēdumi;

tā kā āmja gala savelkamās auklas uzdevums ir uzlabot mencu āmja aizvēršanu ar āmja gala saites palīdzību;

tā kā divdaļīgā āmja uzdevums ir samazināt risku pilnībā zaudēt lomu, zvejojot uz rupja pamata;

tā kā šajā sakarā jāizstrādā dažas detalizētas normas attiecībā uz šīm ierīcēm, un jo sevišķi uz tehniskajiem aprakstiem, un ir jāparedz nosacījumi, atbilstīgi kuriem tās drīkst izmantot;

tā kā vajadzības gadījumā var pieņemt atkāpes no šīs regulas, kuras attiecas uz īpašiem gadījumiem;

tā kā šajā regulā paredzētie pasākumi saskan ar Zvejas resursu pārvaldības komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.



1. pants

Šajā regulā vārds “tralis” atbilst terminiem “tralis, dāņu vads vai līdzīgs tīkls”.

2. pants

Šīs regulas pielikumā definē tehniskos terminus, kurus lieto šajā regulā vai kuri raksturo dažas no ierīcēm vai konstrukcijām, kuras parasti ir traļa neatņemama sastāvdaļa vai kuras var lietot kopā ar trali.

3. pants

No 4. līdz 15. pantam norādītas dažu tādu ierīču definīcijas, ko var piestiprināt pie traļiem un kas var aizsprostot tīkla acis jebkurā traļa vietā vai samazināt to izmērus, kā arī nosacījumi, kādos šīs ierīces var izmantot.

4. pants

Apakšpuses aizsargposms

1.  Apakšpuses aizsargposmu veido no buraudekla, tīkla vai jebkura cita materiāla.

2.  Vienlaikus var lietot vairāk nekā vienu apakšpuses aizsargposmu, un tie var pārklāties.

3.  Apakšpuses aizsargposmus var piestiprināt tikai traļa ārpusē un tikai pie jebkuras traļa apakšējās daļas. Tos drīkst stiprināt vienīgi to priekšējā un sānu malās.

4.  Ja izmanto āmja apvalkus vai paceļamās līnes stiprināmo daļu, apakšpuses aizsargposmu var piestiprināt 3. punktā minētajā veidā vienīgi āmja apvalku vai paceļamās līnes stiprināmo daļu ārpusē.

5. pants

Augšpuses aizsargposms

1.  Ir atļauts izmantot jebkuru no abiem A vai B tipa augšpuses aizsargposmiem.

2.  A tipa augšpuses aizsargposmu veido jebkāds taisnstūrveida tīkls, kura acis ir vismaz tikpat lielas kā mencu āmja acis. Tā platums ir vismaz pusotru reizi lielāks par mencu āmja platumu, kurš tiek pārklāts, turklāt šādu platumu mēra perpendikulāri āmja gareniskai asij. To var piestiprināt ar priekšējo vai sānu malām un tikai pie āmja ārpuses augšējās daļas. Ja āmis apgādāts ar paceļamo līni, augšpuses aizsargposmu piestiprina tā, ka tas nepārklāj vairāk kā četras acis uz priekšu no aizmugurējās paceļamās līnes. Ja paceļamās līnes nav, augšpuses aizsargposmu piestiprina tā, ka tas pārklāj ne vairāk kā pēdējo aizmugurējo āmja trešdaļu. Abos gadījumos augšējais aizsargposms beidzas ne mazāk kā četras acis pirms āmja gala saites.

3.  B tipa augšpuses aizsargposmu veido jebkāds taisnstūrveida tīkls, kas izgatavots no vijumiem, kuru diametrs ir vienāds ar āmja tīkla diametru un kura acis ir divreiz lielākas par āmja acīm. Tas var pilnībā noklāt āmja šaurā nozīmē augšējo daļu, to stiprina tikai pie tā četrām malām tā, lai stiprinājuma vietās katra tā acs mala sakristu ar divu āmja acu malām.

4.  Jebkurā gadījumā aizliegts izmantot vairāk nekā vienu augšpuses aizsargposmu.

▼M1

5.  Āmja augšpuses aizsargapvalku aizliegts izmantot kopā ar āmja apvalkiem, izņemot traļus, kuriem linuma acu izmērs ir vienāds ar 60 milimetriem vai mazāks.

▼M2

6.  Neatkarīgi no 1. punkta Skagerakā un Kategatā ir aizliegts izmantot A veida augšpuses aizsargposmu.

7.  Skagerakā un Kategatā augšpuses aizsargposmu ir aizliegts piestiprināt traļiem, kuriem linuma acu izmērs ir lielāks par 70 milimetriem.

▼M2

6. pants

Āmja apvalks

1.  Āmja apvalks ir cilindrisks linuma gabals, kas pilnībā aptver traļa āmi un kuru pēc noteiktiem intervāliem var piestiprināt pie āmja. Tā izmēri (garums un platums) ir vismaz tikpat lieli kā tās āmja daļas izmēri, pie kuras tas piestiprināts.

2.  Regulas 3. un 4. punkta noteikumus nepiemēro Skagerakā un Kategatā.

3.  Nedrīkst izmantot vairāk kā vienu āmja apvalku, izņemot gadījumus, kad tas ir piestiprināts pie traļiem, kuriem linuma acu izmērs ir mazāks vai vienāds ar 60 milimetriem un kuriem var izmantot divus āmja apvalkus.

4.  Linuma acu izmērs ir vismaz divas reizes lielāks par āmja acu izmēru. Izmantojot otru āmja apvalku, tā mazākais linuma acu izmērs ir 120 milimetri.

5.  Regulas 6., 7., 8. un 9. punkta noteikumus piemēro vienīgi Skagerakā un Kategatā.

6.  Āmja apvalku ir aizliegts piestiprināt traļiem, kuriem linuma acu izmērs ir lielāks par 70 milimetriem.

7.  Ir aizliegts vienlaikus izmantot vienu āmja apvalku un vienu augšpuses aizsargposmu.

8.  Ir aizliegts izmantot āmja apvalku, kuram linuma acu izmērs ir mazāks par 80 milimetriem.

9.  Nedrīkst izmantot vairāk kā vienu āmja apvalku, izņemot gadījumus, kad tas ir piestiprināts pie traļiem, kuriem linuma acu izmērs ir mazāks par 16 milimetriem, kuriem var izmantot divus āmja apvalkus. Neatkarīgi no 8. punkta viena āmja apvalka linuma acu izmērs var būt mazāks par 80 milimetriem, bet nevar būt mazāks par 35 milimetriem.

10.  Ir aizliegts izmantot tādu āmja apvalku, kurš izvirzīts uz priekšu no āmja.

11.  Ja āmja apvalks ir veidots no cilindriska linuma daļām, stiprinājuma vietās tās drīkst pārklāties ne vairāk kā par četrām acīm.

12.  Āmja apvalki, kas piestiprināti pie traļiem, kuriem linuma acu izmērs ir lielāks par 60 milimetriem, ne vairāk kā par diviem metriem ir izvirzīti uz priekšu no aizmugurējās paceļamās līnes.

13.  Neatkarīgi no 1. punkta āmja apvalkus, kas ir mazāki par āmja izmēriem, var piestiprināt pie tīkliem, kuriem linuma acu izmērs ir mazāks vai vienāds ar 60 milimetriem.

▼B

7. pants

Paceļamās līnes stiprināmā vai aizsargdaļa

1.  Paceļamās līnes stiprināmā daļa vai aizsargdaļa ir īss cilindrisks tīkls, kura riņķa perimetrs vienāds ar āmja vai tā apvalka perimetru, ja tādi ir, un kurš paceļamās līnes stiprinājuma vietās ieskauj āmi vai tā apvalkus.

2.  Paceļamās līnes stiprināmo daļu aizliegts izmantot, ja paceļamā līne nav piestiprināta pie āmja.

3.  Aizliegts izmantot tādu paceļamās līnes stiprināmo daļu, kuras garums pārsniedz 1 metru.

4.  Paceļamās līnes stiprināmo daļu drīkst stiprināt tikai priekšā un aizmugurē katrai paceļamajai līnei.

5.  Paceļamās līnes stiprināmās daļas acis ir vismaz tikpat lielas kā āmja acis.

6.  Paceļamās līnes stiprināmās daļas perimetru salīdzina ar āmja perimetru vai ar tā apvalka perimetru, ja tāds ir, ar vienādu spēku izstiepjot tos.

8. pants

Āmja gala saite

1.  Āmja gala saite ir virve, kas ļauj aizvērt āmja un/vai tā apvalku mugurpusi, izmantojot mezglu, ko var viegli atsiet, vai arī kādu mehānisku ierīci.

2.  Āmja gala saiti piestiprina attālumā, kas nepārsniedz 1 metru no aizmugurē esošajām āmja acīm, kuras iespējams atlocīt atpakaļ āmī. Taču, ja ir piestiprināta 14. pantam atbilstoša “āmja gala savelkamā aukla”, āmja gala saiti izver caur āmja pašām aizmugurējām acīm.

3.  Katrā tralī var izmantot vairāk nekā vienu āmja gala saiti. Āmja gala saitei nevajadzētu apņemt apakšpuses vai augšpuses aizsargposmu.

▼M3

4.  Atkāpjoties no 2. punktā paredzētajiem noteikumiem, tiem kuģiem, kas strādā ar zivju sūkņu sistēmām, ir atļauts āmja galveno stropi piestiprināt attālumā, kas nepārsniedz 10 metrus no āmja aizmugures acīm, ja zvejo ar traļiem, kuru linuma acs izmērs ir mazāks par 70 mm.

▼B

9. pants

Paceļamās līnes

1.  Paceļamā līne ir virve vai vads, kas brīvi aptīts pa āmja perimetru vai tā apvalka perimetru, ja tāds ir, un ar cilpām vai gredzeniem piestiprināts pie tā. Jebkurā gadījumā var izmantot vairākas paceļamās līnes.

2.  To minimālais garums atbilst tiem pašiem noteikumiem, kas regulē dalāmās līnes, kā noteikts 10. pantā, izņemot to, ka paceļamā līne, kas atrodas vistuvāk āmim, var būt īsāka.

10. pants

Dalāmās līnes

1.  Dalāmās līnes ir gredzenveida virves, kas ar regulāriem intervāliem ieskauj āmi vai tā apvalku un kas ir piestiprinātas pie tā.

2.  Dalāmās līnes garums ir ne mazāks par 40 % no āmja perimetra, ko nosaka, acu skaitu āmja perimetrā reizinot ar faktisko acs lielumu; tas neattiecas uz pašā aizmugurē novietoto dalāmo līni, ko dēvē par “aizmugurējo līni”, ja tā ir piestiprināta ne vairāk kā 2 metrus no āmja gala saites acīm, ja mēra acis izstiepjot gareniski.

3.  Attālums starp divām blakus esošām dalāmajām līnēm ir ne mazāks par 1 metru.

4.  Dalāmā līne var apņemt āmja apvalkus, taču tā nedrīkst apņemt augšpuses vai apakšpuses aizsargposmu.

11. pants

Iedzirknis traļa āmī

1.  Iedzirknis traļa āmī ir tīkls ar acīm, kas ir vismaz tikpat lielas kā tāda āmja acis, kurš iestiprināts traļa iekšienē tā, lai nozvejotās zivis no traļa priekšpuses varētu nokļūt traļa aizmugurējā daļā, bet iespēja atgriezties tiktu ierobežota.

2.  Traļa āmja iedzirkni stiprina aiz tā priekšpuses vai sānu malām āmja iekšpusē vai tā priekšā.

3.  Attālums no iedzirkņa stiprinājuma vietas, ja tā ir priekšā, līdz āmja aizmugurei ir vismaz trīs reizes lielāks nekā iedzirkņa garums.

▼M2

4.  Skagerakā un Kategatā iedzirkņa garums nav lielāks par 20 acīm no āmja.

▼B

12. pants

Selektīvais siets

1.  Selektīvais siets ir tīkls ar acīm, kurām jābūt vismaz divreiz lielākām par āmja acīm.

2.  Selektīvo sietu stiprina traļa iekšienē āmja priekšā, un tas ir ievirzīts āmī ne vairāk par vienu trešo daļu no āmja garuma.

To var piestiprināt pie traļa ar visām malām.

3.  Vienlaikus var izmantot ne vairāk kā divus selektīvos sietus ar noteikumu, ka tie attiecīgi piestiprināti pie traļa augšpuses un apakšpuses un nevienā punktā nepārklājas.

13. pants

Nostiprināmās virves

1.  Nostiprināmā virve ir jebkura virve, kas nav cilpu virve un kas piestiprināta pie jebkuras traļa daļas.

2.  Nostiprināmās virves nedrīkst stiprināt āmja iekšpusē.

14. pants

“Āmja gala savelkamā aukla”

1.  “Āmja gala savelkamā aukla” ir tīkls, kas iestiprināts āmja aizmugurē. “Āmja gala savelkamo auklu” var ielocīt atpakaļ āmī.

2.  Acu lielums ir ne mazāks par āmja acu lielumu.

3.  “Āmja gala savelkamo auklu” piestiprina tikai aiz priekšējās malas un ne tālāk uz priekšu kā līdz piecām pēdējām āmja acīm, un atpakaļ tā nedrīkst plesties vairāk kā vienu metru no āmja pēdējo acu aizmugures.

15. pants

Divdaļīgā āmja vidējā cilpa

Lai izveidotu divdaļīgu āmi, acis var būt savītas kopā, gareniski savienojot āmja augšējo un apakšējo pusi.

16. pants

Šī regula stājas spēkā trīsdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.




PIELIKUMS

Dažu to tehnisko terminu, ierīču vai konstrukciju definīcijas, kuras parasti ir traļa būtiska sastāvdaļa vai kuras lieto kopā ar trali

Mencu āmis:

Mencu āmis ir traļa pati aizmugurējā daļa, kurai ir cilindriska forma, t.i., viscaur viens un tas pats perimetrs, vai arī konusveidīga forma.

Mencu āmi veido mencu āmis šaurā nozīmē un tā pagarināmā daļa.

Mencu āmis šaurā nozīmē:

Mencu āmi šaurā nozīmē veido viena vai vairākas plāksnes (tīkli) ar vienādu acu lielumu, kas ar cilpām piestiprinātas cita pie citas gar to malām pa traļa asi, var tikt piestiprināta arī cilpu virve.

Pagarinātās cilpas:

Pagarināto cilpu veido viena vai vairākas plāksnes, kas atrodas tieši mencu āmja šaurā nozīmēpriekšā.

Nostiprināmās cilpas:

Nostiprināmo cilpu veido acu rindas, kuras var būt sasietas kopā, lai nostiprinātu tīklu.

Cilpu virve:

Cilpu virve ir virve, kas traļa ass virzienā izvietota gareniski gan savienojumu starp abām tīkla daļām.

Pluds:

Pluds ir peldoša ierīce, ko izmanto, lai paceltu vai iezīmētu traļa novietojumu vai arī abiem nolūkiem.

Vairogs:

Vairogs ir ierīce, kuru izmanto traļa pacelšanai.

Elektromehāniskās ierīces:

Ierīces, piemēram, traļa gaitas kontrolierīces, kuras izmanto, lai informētu par tīkla novietojumu ūdenī un to, ciktāl tas ir piepildīts ar zivīm.



( 1 ) OV L 24, 27.1.1983., 14. lpp.

( 2 ) OV L 253, 21.9.1984., 1. lpp.