EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52016XG0614(01)

Plašsaziņas līdzekļu lietotprasme un kritiska domāšana — izglītības nozīme

Plašsaziņas līdzekļu lietotprasme un kritiska domāšana — izglītības nozīme

 

KOPSAVILKUMS:

Secinājumi par plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes un kritiskas domāšanas attīstīšanu ar izglītības un apmācības palīdzību

KĀDS IR ŠO SECINĀJUMU MĒRĶIS?

  • Šajos secinājumos ir pievērsta uzmanība ne vien daudzajiem ieguvumiem un iespējām, ko sniedz internets un sociālie plašsaziņas līdzekļi, bet arī to radītajiem potenciālajiem apdraudējumiem un briesmām.
  • Tajos ir uzsvērts, ka izglītībai un apmācībai ir būtiska loma, lai palīdzētu jauniešiem iegūt prasmes lietot plašsaziņas līdzekļus un nākotnē kļūt par atbildīgiem pilsoņiem, kā arī lai palīdzētu novērst vardarbīgu ekstrēmismu un radikalizāciju.

SVARĪGĀKIE ASPEKTI

KONTEKSTS

  • Plašsaziņas līdzekļu lietotprasme jeb medijpratība, kas nozīmē cilvēku spēju piekļūt dažādu veidu plašsaziņas līdzekļiem, izprast, radīt un kritiski novērtēt tos, ir ļoti svarīga aktīvai līdzdalībai demokrātiskajā dzīvē.
  • Digitālā kompetence, kas ietver informācijas un komunikācijas tehnoloģiju prasmīgu, radošu un kritisku izmantošanu, ir plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes būtiska sastāvdaļa. Tomēr 40 % ES iedzīvotāju nav digitālo prasmju.

Plašāka informācija:

PAMATDOKUMENTS

Padomes secinājumi (2016. gada 30. maijs) par plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes un kritiskas domāšanas attīstīšanu ar izglītības un apmācības palīdzību (OV C 212, 14.6.2016., 5.–8. lpp.)

Pēdējo reizi atjaunots: 12.01.2017

Augša