EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52014DC0569

KOMISIJAS ZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM UN PADOMEI par Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 6. jūnija Direktīvas 2000/30/EK par Kopienā izmantotu komerciālo transportlīdzekļu tehniskām pārbaudēm uz ceļiem piemērošanu dalībvalstīs 2011.-2012. g. pārskata periods

/* COM/2014/0569 final */

52014DC0569

KOMISIJAS ZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM UN PADOMEI par Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 6. jūnija Direktīvas 2000/30/EK par Kopienā izmantotu komerciālo transportlīdzekļu tehniskām pārbaudēm uz ceļiem piemērošanu dalībvalstīs 2011.-2012. g. pārskata periods /* COM/2014/0569 final */


SATURS

1........... IEVADS....................................................................................................................... 3

2........... DIREKTĪVA 2000/30/EK........................................................................................... 4

3........... DALĪBVALSTU PAZIŅOTIE DATI........................................................................ 4

4........... PĀRBAUŽU SATURS............................................................................................... 5

5........... STATISTIKAS DATI.................................................................................................. 5

5.1........ Pārbaudīto transportlīdzekļu procentuālais daudzums................................................. 6

5.2........ Kopējais pārbaudīto transportlīdzekļu skaits un to izcelsme........................................ 7

5.3........ Transportlīdzekļi, kuru ekspluatācija aizliegta.............................................................. 8

5.4........ Trūkumu veidi un dati pa dalībvalstīm....................................................................... 10

6........... SANKCIJU VEIDI.................................................................................................... 10

7........... SECINĀJUMU KOPSAVILKUMS......................................................................... 11

I PIELIKUMS. ATKLĀTIE TRŪKUMI PA PĀRBAUDĀMAJIEM PUNKTIEM

II PIELIKUMS. PĀRBAUDĪTIE TRANSPORTLĪDZEKĻI UN AIZLIEGUMU ĪPATSVARS PA DALĪBVALSTĪM

 

1.           IEVADS

Eiropas tiesību aktos ir paredzēts pasākumu kopums, lai satiksmes drošības, vides aizsardzības un godīgas konkurences interesēs nodrošinātu to, ka komerciālie transportlīdzekļi uz Eiropas ceļiem ir labā stāvoklī. Tajos ietilpst:

· noteikumi par piekļuvi profesionālās darbības veikšanai, kuros noteikts, ka autopārvadātājiem ir jābūt pietiekamiem finanšu līdzekļiem, lai nodrošinātu transportlīdzekļu pietiekamu tehnisko apkopi (Regula (EK) Nr. 1072/2009[1]);

· transportlīdzekļu regulāras tehniskās apskates, ko veic dalībvalstīs to teritorijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem noteiktos laikposmos atbilstoši Eiropā noteiktam minimālajam biežumam (Direktīva 2009/40/EK[2]);

· tehniskās pārbaudes uz ceļiem — uz kurām attiecas šis ziņojums —, nodrošinot to, ka komerciālie transportlīdzekļi tiek izmantoti vienīgi tad, ja tie ir labā tehniskā stāvoklī (Direktīva 2000/30/EK[3]).

Saskaņā ar Direktīvu 2000/30/EK, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un aizsargātu vidi, dalībvalstu teritorijās izmantotiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, to piekabēm un puspiekabēm ir jāveic tehniskās pārbaudes uz ceļiem.

Direktīvas 2000/30/EK 6. pantā paredzēts, ka reizi divos gados dalībvalstīm jāsniedz Komisijai dati, kas apkopoti par iepriekšējiem diviem gadiem, attiecībā uz:

pārbaudīto komerciālo transportlīdzekļu skaitu, sagrupējot septiņās kategorijās atbilstoši direktīvai un sagrupējot sīkāk atbilstoši reģistrācijas valstij; pārbaudītajiem elementiem un atklātajiem trūkumiem.

Direktīvā ir minēti deviņi dažādi punkti (sk. turpmāk 4. sadaļu), kurus var pārbaudīt, veicot tehniskās pārbaudes uz ceļiem. Ja kāds no pārbaudītajiem elementiem neatbilst attiecīgajām ceļu satiksmes drošības prasībām, transportlīdzeklim var aizliegt piedalīties satiksmē. Visi pārbaudītā transportlīdzekļa trūkumi ir jānorāda pārbaudes ziņojumos, kas jāizsniedz transportlīdzekļa vadītājam. Direktīvā prasīts, ka Komisijai ir jāiesniedz Padomei un Eiropas Parlamentam ziņojums par direktīvas piemērošanu, pamatojoties uz datiem, kas saņemti no dalībvalstīm, kā arī sasniegto rezultātu kopsavilkums.

Eiropas Parlaments un Padome 2014. gada 3. aprīlī pārskatīja direktīvu par tehniskajām pārbaudēm uz ceļiem, pieņemot Direktīvu 2014/47/ES[4]. Direktīvas pārskatītajā versijā cita starpā ieviests ES mēroga mērķis skaitam, kādā veicamas tehniskās pārbaudes uz ceļiem. Lai ļautu netraucēti īstenot šo jauno prasību, tai stājoties spēkā 2018. gadā, šajā ziņojumā sniegta informācija par turpmāko ES mēroga mērķi 5 % apjomā attiecībā uz pārbaudāmajiem smagajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem.

2.           DIREKTĪVA 2000/30/EK

Direktīvā 2000/30/EK[5], atbilstoši grozījumiem, kas ir piemērojama līdz 2018. gada 19. maijam, ir noteikta virkne nosacījumu saistībā ar ES izmantotu komerciālo transportlīdzekļu tehniskajām pārbaudēm uz ceļiem.

Tehniskā pārbaude uz ceļiem ir dalībvalsts teritorijā izmantota komerciāla transportlīdzekļa pārbaude, par kuru iepriekš nepaziņo. Iestādes vai cita struktūra, kas darbojas to uzraudzībā, pārbaudi parasti veic uz valsts automaģistrālēm.

Visas tehniskās pārbaudes uz ceļiem jāveic bez diskriminācijas autovadītāja valstspiederības dēļ vai tās valsts dēļ, kurā komerciālais transportlīdzeklis ticis reģistrēts vai laists ekspluatācijā. Tās jāveic arī, līdz minimumam samazinot izmaksas un kavējumus autovadītājiem un īpašniekiem.

Izvēloties komerciālos transportlīdzekļus tehniskajām pārbaudēm uz ceļiem, jāpiemēro mērķtiecīga pieeja, īpašu nozīmi piešķirot to transportlīdzekļu noteikšanai, kuri visdrīzāk varētu būt slikti uzturēti.

Pārbaudes uz ceļiem veic, izmantojot pakāpenisku pieeju. Sākotnējā pārbaude attiecas uz transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa vizuālu novērtējumu, transportlīdzeklim atrodoties nekustīgā stāvoklī. Ja šķiet, ka transportlīdzekļa stāvoklis rada tādu risku drošībai, ka ir pamatojums veikt turpmāku pārbaudi, transportlīdzeklim var veikt sarežģītāku pārbaudi tuvākajā pārbaužu centrā. Katras pārbaudes uz ceļiem rezultāts ir jādokumentē ziņojumā par tehnisko pārbaudi uz ceļiem, ievērojot direktīvā norādīto paraugu. Šī informācija ir pamats tai informācijai, kas dalībvalstīm jāpaziņo Eiropas Komisijai.

Ja komerciālais transportlīdzeklis ar bīstamiem trūkumiem nopietni apdraud ceļu satiksmes drošību, tā ekspluatāciju var aizliegt līdz atklāto trūkumu novēršanai. Par ārvalstu transportlīdzekļiem ar nopietniem trūkumiem ir jāpaziņo izcelsmes dalībvalstij, lai ļautu veikt atbilstošus turpmākos pasākumus.

3.           DALĪBVALSTU PAZIŅOTIE DATI

Šis ir ceturtais ziņojums par Direktīvas 2000/30/EK piemērošanu dalībvalstīs; tas attiecas uz laikposmu no 2011. līdz 2012. gadam. Bija plānots, ka dalībvalstu apkopotos datus par šo laikposmu Komisijai paziņos ne vēlāk kā līdz 2013. gada 31. martam.

Taču dati ne vienmēr tika sniegti laikus. Piecpadsmit dalībvalstis (Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Vācija, Igaunija, Itālija, Latvija, Malta, Nīderlande, Austrija, Polija, Rumānija, Slovākija un Zviedrija) ievēroja termiņu un sniedza datus par pārbaudīto transportlīdzekļu skaitu, sagrupējot tos atbilstoši kategorijai un reģistrācijas valstij, kā arī datus par pārbaudītajiem elementiem un konstatētajiem trūkumiem. Pēc tam kad Komisija bija uzsākusi divpusējus dialogus ar pārējām 12 dalībvalstīm, tās sniedza prasītos datus. Visbeidzot, pēdējie dati no dalībvalstīm tika saņemti 2014. gada 6. maijā.

Lai atvieglotu informācijas paziņošanu, kā prasīts Direktīvas 2000/30/EK 6. pantā, Komisija un dalībvalstu eksperti ir izstrādājuši standartizētu ziņošanas formātu. Šā standartizētā formāta izmantošana ievērojami atvieglo datu apkopošanu; tomēr tas nav obligāti. Lielākā daļa dalībvalstu ziņojumu tika sagatavoti ieteiktajā formātā, arī tad, ja tika iesniegtas drukātas tabulas. Čehija, Vācija, Spānija, Francija, Polija, Slovēnija un Somija neizmantoja standartizēto formātu.

Dažādas dalībvalstis sniedza datus dažādos pabeigtības līmeņos. Tikai dažas dalībvalstis — Čehija, Grieķija, Latvija, Austrija, Polija un Slovēnija — iesniedza datus par transportlīdzekļiem, kas reģistrēti ārpus ES. Bulgārija, Čehija, Dānija, Igaunija, Francija, Luksemburga, Nīderlande, Slovākija un Slovēnija sniedza statistiku par 2011. un 2012. gadu atsevišķi. Dažas dalībvalstis (Dānija, Spānija, Francija, Polija un Slovēnija) nesniedza galvenos datus par visām transportlīdzekļu kategorijām, pārbaudāmajiem punktiem vai pārbaudīto transportlīdzekļu izcelsmi. Spānija un Somija bija vienīgās dalībvalstis, kas vispār nesniedza datus par transportlīdzekļiem, kuru ekspluatācija aizliegta. Dažas dalībvalstis arī sniedza saliktus datu kopumus, piemēram, to transporta ministrijas un valsts policijas departamenta sniegtos datus. Kopumā tās dalībvalstis, kas izmantoja standartizēto informācijas apkopošanas formātu, sagādāja Komisijai pilnīgāku datu kopumu.

4.           PĀRBAUŽU SATURS

Punkti, kurus var pārbaudīt un kuri jāiekļauj dalībvalstu nosūtītajos datos, ir vismaz tie, kas norādīti Direktīvas 2000/30/EK, atbilstoši grozījumiem, I pielikumā ietvertā ziņojuma parauga 10. punktā. Tie ir:

· identifikācija;

· bremžu iekārta;

· stūres mehānisms;

· redzamība;

· apgaismes iekārtas un elektrosistēma;

· asis, riteņi, riepas, balstiekārta;

· šasija un uz šasijas stiprinātas detaļas;

· cits aprīkojums, tostarp tahogrāfs un ātruma ierobežošanas ierīce;

· traucējumi, tostarp atgāzes un degvielas un/vai eļļas noplūde.

5.           STATISTIKAS DATI

Lai saņemtu salīdzināmu informāciju par dalībvalstu pārbaudītajiem transportlīdzekļiem, autovilcienu un vilcēju ar puspiekabi skaits bija jāsadala attiecīgi kravas automobiļos un piekabēs un attiecīgi kravas automobiļos un puspiekabēs. Rādītāji, kas izriet no šā sadalījuma, visā šajā ziņojumā ir norādīti slīprakstā.

5.1.        Pārbaudīto transportlīdzekļu procentuālais daudzums

Laikposmā no 2011. līdz 2012. gadam pārbaudīto transportlīdzekļu kopējais skaits bija 8 145 984 transportlīdzekļi. Šajā laikposmā reģistrēto komerciālo transportlīdzekļu skaits ES bija 8 830 451 transportlīdzekļi. 2011.–2012. gadā pārbaudīto transportlīdzekļu procentuālais apjoms ir 92,25 % no visa automobiļu parka, kas atbilst 46,12 % visa automobiļu parka, uz ko attiecas pārbaudes uz ceļiem katru gadu.

Dalībvalstu vidū katru gadu pārbaudīto transportlīdzekļu vidējā skaita procentuālā attiecība pret reģistrēto komerciālo transportlīdzekļu skaitu būtiski atšķiras, aptverot no 0,3 % līdz vairāk nekā 100 %. Šīs atšķirības daļēji var izskaidrot ar dažādām izmantotajām ziņošanas metodēm: piemēram, dažu dalībvalstu (kā Vācijas, Francijas un Polijas) sniegtajos datos bija ietvertas sākotnējās pārbaudes, turpretī citas dalībvalstis ziņoja tikai par to veiktajām sarežģītākajām pārbaudēm. Atšķirības varētu arī izskaidrot ar atšķirīgajām pārbaudes sistēmām, ko izmanto dalībvalstis, sākot no pamatpārbaudēm bez jebkāda aprīkojuma un beidzot ar ļoti mūsdienīgiem, sarežģītiem testiem, kuros izmanto mobilās pārbaudes vienības vai tuvākos pārbaužu centrus.

1. tabula. Pārbaudīto transportlīdzekļu daļa procentos

Dalībvalsts || Pārbaudītie transportlīdzekļi (2011-2012) || Reģistrētie N1, N3, M2, M3, O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļi || Kopējā attiecība gadā*

Beļģija || 18 799 || 253 440 || 3,71 %

Bulgārija || 595 905 || 293 930** || 101,37 %

Čehija || 160 285 || 211 794** || 37,84 %

Dānija || 27 781 || 92 911 || 14,95 %

Vācija || 2 881 859 || 963 763** || 149,51 %

Igaunija || 1791 || 44 596** || 2,01 %

Īrija || 11 988 || 107 610** || 5,57 %

Grieķija || 28 276 || 472 955** || 2,99 %

Spānija || 388 505 || 869 934** || 22,33 %

Francija || 1 431 117 || 758 788** || 94,30 %

Itālija || 65 053 || 1 070 184** || 3,04 %

Kipra || 1133 || 27 178 || 2,08 %

Latvija || 5822 || 47 272** || 6,16 %

Lietuva || 83 342 || 109 019** || 38,22 %

Luksemburga || 901 || 18 615** || 2,42 %

Ungārija || 328 202 || 160 112** || 102,49 %

Malta || 3852 || 10 994** || 17,52 %

Nīderlande || 11 471 || 310 833 || 1,85 %

Austrija || 32 227 || 98 897 || 16,29 %

Polija || 1 710 675 || 914 776** || 93,50 %

Portugāle || 709 || 116 455** || 0,30 %

Rumānija || 22 260 || 346 418** || 3,21 %

Slovēnija || 4534 || 45 673** || 4,96 %

Slovākija || 18 074 || 271 770** || 3,33 %

Somija || 23 609 || 189 447 || 6,23 %

Zviedrija || 39 597 || 148 528 || 13,33 %

Apvienotā Karaliste || 248 217 || 874 564** || 14,19 %

Kopā || 8 145 984 || 8 830 451 || 46,12 %

* Kopējā attiecība gadā ir vienāda ar atsevišķas dalībvalsts pārbaužu vidējo skaitu gadā, dalot ar kopējo attiecīgajā dalībvalstī reģistrēto transportlīdzekļu skaitu.

** Rādītāji ir iegūti no Eurostat sniegtajiem datiem.

5.2.        Kopējais pārbaudīto transportlīdzekļu skaits un to izcelsme

Direktīvas 2000/30/EK 3. pantā ir noteikts, ka veicamajām pārbaudēm ir jābūt nediskriminējošām. Dažas dalībvalstis, jo īpaši Beļģija, Luksemburga un Austrija, ziņoja par to, ka uz ceļiem pārbaudīts lielāks īpatsvars ārvalstu transportlīdzekļu, turpretī citas dalībvalstis ar nozīmīgu tranzīta satiksmi ziņoja par līdzsvarotāku pārbaužu sadalījumu starp vietējiem un ārvalstu transportlīdzekļiem. Lai gan to var būt izraisījuši citi faktori, kuri nav saistīti ar pārbaudes būtību, konstatējumi attiecībā uz Beļģiju un Luksemburgu bija līdzīgi arī iepriekšējā ziņojumā par direktīvas īstenošanu.[6]

2. tabula. Pārbaudīto transportlīdzekļu izcelsme

Ziņojošā dalībvalsts (DV) || Reģistrēts DV || Reģistrēts citā DV || Reģistrēts ārpus ES || Kopā || DV transportlīdzekļi (%)

Beļģija || 6887 || 11 430 || 482 || 18 799 || 36,6 %

Bulgārija || 520 477 || 75 428 || || 595 905 || 87,3 %

Čehija || 103 641 || 53 401 || 3 243 || 160 285 || 64,7 %

Dānija* || || || || 27 781 ||

Vācija || 1 833 789 || 921 213 || 126 857 || 2 881 859 || 63,6 %

Igaunija || 1732 || 53 || 6 || 1791 || 96,7 %

Īrija || 11 988 || || || 11 988 || 100,0 %

Grieķija || 22 569 || 4 779 || 928 || 28 276 || 79,8 %

Spānija || 366 205 || 22 300 || || 388 505 || 94,3 %

Francija || 721 796 || 694 157 || 15 164 || 1 431 117 || 50,4 %

Itālija || 46 958 || 14 846 || 3 249 || 65 053 || 72,2 %

Kipra || 1133 || || || 1133 || 100,0 %

Latvija || 4781 || 1041 || || 5822 || 82,1 %

Lietuva || 55 201 || 28 141 || || 83 342 || 66,2 %

Luksemburga || 112 || 789 || || 901 || 12,4 %

Ungārija || 252 209 || 75 993 || || 328 202 || 76,8 %

Malta || 3820 || 32 || || 3852 || 99,2 %

Nīderlande || 6999 || 4472 || || 11 471 || 61,0 %

Austrija || 14 019 || 16 650 || 1 558 || 32 227 || 43,5 %

Polija || 1 574 898 || 64 572 || 71 205 || 1 710 675 || 92,1 %

Portugāle || 657 || 52 || || 709 || 92,7 %

Rumānija || 21 987 || 273 || || 22 260 || 98,8 %

Slovēnija || 3298 || 1236 || || 4534 || 72,7 %

Slovākija || 14 825 || 3249 || || 18 074 || 82,0 %

Somija || 13 156 || 2102 || 8 351 || 23 609 || 55,7 %

Zviedrija || 32 656 || 6941 || || 39 597 || 82,5 %

Apvienotā Karaliste || 126 502 || 121 715 || || 248 217 || 51,0 %

Kopā || 5 762 295 || 2 124 865 || 231 043 || 8 145 984 || 70,7 %

* Dānija neiesniedza informāciju par izcelsmi attiecībā uz lielāko daļu pārbaudīto transportlīdzekļu.

5.3.        Transportlīdzekļi, kuru ekspluatācija aizliegta

Transportlīdzekļu, kuriem ir bīstami trūkumi, kas nopietni apdraud to lietotājus vai citus ceļu satiksmes dalībniekus, turpmāku ekspluatāciju var aizliegt līdz šo trūkumu novēršanai. Saskaņā ar dalībvalstu nosūtīto informāciju transportlīdzekļu, kuru ekspluatācija aizliegta, īpatsvars attiecībā pret visiem pārbaudītajiem transportlīdzekļiem dažādās dalībvalstīs būtiski atšķiras, no lielākā rādītāja 87,6 % Igaunijā līdz tikai 0,6 % Polijā.

Šķiet, rādītāji liecina par to, ka slikti uzturēto transportlīdzekļu mērķtiecīgas tehniskās pārbaudes uz ceļiem, ko pašlaik veic Luksemburga, Austrija un Apvienotā Karaliste, uzlabo darbības efektivitāti un samazina administratīvo slogu. Dalībvalstis, kuras izmanto šo pieeju, šķiet, konstatē vairāk transportlīdzekļu ar trūkumiem, veicot mazāk pārbaužu, nekā dalībvalstis, kuras veic vairāk pārbaužu. Tā tas ir Igaunijā, Luksemburgā un Maltā, kurām ir visaugstākais aizliegumu īpatsvars, turpretī Dānijā, Vācijā, Nīderlandē un Polijā ir viszemākais visā ES reģistrēto transportlīdzekļu aizliegumu īpatsvars. Dalībvalstīm, kas ziņo par īpaši lielu pārbaužu skaitu, ir tendence uzrādīt mazu aizliegumu vai konstatēto trūkumu īpatsvaru.

3. tabula. Transportlīdzekļu, kuru ekspluatācija aizliegta, attiecība pret visiem pārbaudītajiem transportlīdzekļiem

Ziņojošā dalībvalsts || Transportlīdzekļi, kuri ir reģistrēti ziņojošajā dalībvalstī || Transportlīdzekļi, kuri ir reģistrēti ES (ieskaitot ziņojošo dalībvalsti)

Pārbaudīto transportlīdzekļu skaits || Aizliegumu skaits || Aizliegumu attiecība (%) || Pārbaudīto transportlīdzekļu skaits || Aizliegumu skaits || Aizliegumu attiecība (%)

Beļģija || 6887 || 589 || 8,6 % || 18 317 || 1140 || 6,2 %

Bulgārija || 520 477 || 10 043 || 1,9 % || 595 905 || 12 584 || 2,1 %

Čehija || 103 641 || 2595 || 2,5 % || 157 042 || 3340 || 2,1 %

Dānija || || || || 27 781 || 211 || 0,8 %

Vācija || 1 833 789 || 13 772 || 0,8 % || 2 755 002 || 31 817 || 1,2 %

Igaunija || 1732 || 1517 || 87,6 % || 1785 || 1544 || 86,5 %

Īrija || 11 988 || 5200 || 43,4 % || 11 988 || 5200 || 43,4 %

Grieķija || 22 569 || 1266 || 5,6 % || 27 348 || 1378 || 5,0 %

Spānija || 366 205 || || || 388 505 || ||

Francija || 721 796 || 76 448 || 10,6 % || 1 415 953 || 191 896 || 13,6 %

Itālija || 46 958 || 6710 || 14,3 % || 61 804 || 7960 || 12,9 %

Kipra* || 1133 || 1684 || 148,6 % || 1133 || 1684 || 148,6 %

Latvija || 4781 || 317 || 6,6 % || 5822 || 403 || 6,9 %

Lietuva || 55 201 || 827 || 1,5 % || 83 342 || 1142 || 1,4 %

Luksemburga || 112 || 82 || 73,2 % || 901 || 531 || 58,9 %

Ungārija || 252 209 || 4314 || 1,7 % || 328 202 || 6239 || 1,9 %

Malta || 3820 || 1895 || 49,6 % || 3852 || 1900 || 49,3 %

Nīderlande || 6999 || 166 || 2,4 % || 11 471 || 134 || 1,2 %

Austrija || 14 019 || 5851 || 41,7 % || 30 669 || 14 477 || 47,2 %

Polija || 1 574 898 || 9228 || 0,6 % || 1 639 470 || 9228 || 0,6 %

Portugāle || 657 || 15 || 2,3 % || 709 || 16 || 2,3 %

Rumānija || 21 987 || 8815 || 40,1 % || 22 260 || 8875 || 39,9 %

Slovēnija || 3298 || 52 || 1,6 % || 4534 || 83 || 1,8 %

Slovākija || 14 825 || 3515 || 23,7 % || 18 074 || 4093 || 22,6 %

Somija || 13 156 || || || 15 258 || ||

Zviedrija || 32 656 || 3812 || 11,7 % || 39 597 || 7043 || 17,8 %

Apvienotā Karaliste || 126 502 || 40 022 || 31,6 % || 248 217 || 87 563 || 35,3 %

Kopā || 5 762 295 || 198 735 || 3.4 % || 7 914 941 || 400 481 || 5,1 %

* Kipra iesniedza pārskatu par trūkumu skaitu, nevis par aizliegumu skaitu.

5.4.      Trūkumu veidi un dati pa dalībvalstīm

Pārbaužu laikā visbiežāk konstatētie trūkumi attiecas uz šādu detaļu tehnisko stāvokli:

-           apgaismes iekārtas un elektrosistēma (47,0 %);

-           asis, riteņi, riepas, balstiekārta (24,6 %); un

-           šasija un uz šasijas stiprinātas detaļas (11,8 %).

Kā parādīts I pielikumā, šie rādītāji iezīmē to, cik svarīgas ir pārbaudes uz ceļiem saistībā ar ceļu satiksmes drošību. Salīdzinot datus ar iepriekšējo pārskata periodu, līdzīgas problēmu jomas tika apzinātas arī tad.

Kas attiecas uz trūkumiem saistībā ar izmešiem un noplūdēm, kas papildus ceļu satiksmes drošības apdraudējumam var arī ietekmēt vidi, salīdzinājumā ar iepriekšējo pārskata periodu tika novērots degvielas un/vai eļļas noplūžu īpatsvara samazinājums par 3 % (no 4,1 % līdz 1,0 %).

Pat attiecībā uz dažādiem pārbaudāmajiem elementiem, piemēram, bremžu iekārtu, tika ziņots par būtiskām trūkumu īpatsvara atšķirībām, sākot no 1,9 % Igaunijā līdz 47,3 % Apvienotajā Karalistē. Tas varētu būt saistīts ar dalībvalstīs izmantotajām atšķirīgajām pārbaudes metodēm. Kad sāks piemērot Direktīvu 2014/47/ES, ar to tiks ieviesta lielāka saskaņošana pārbaudes metožu, trūkumu novēšanas un diagnostikas iekārtas izmantošanas jomā, lai veiktu sīkākas tehniskās pārbaudes uz ceļiem.

Dalībvalstu iesniegtie dati par to pārbaužu skaitu, kas veiktas transportlīdzekļiem, kuri ir reģistrēti valstīs ārpus ES, joprojām nav pietiekami, lai izdarītu būtiskus secinājumus par to tehnisko stāvokli.

Šā ziņojuma II pielikumā ir sniegts pārskats par dalībvalstīs pārbaudīto transportlīdzekļu skaitu pa reģistrācijas valstīm un par noteikto aizliegumu īpatsvaru.

6.           SANKCIJU VEIDI

Direktīvā nav paredzēta nekāda sankciju sistēma par atklātajiem pārkāpumiem. Dalībvalstīm jānosaka sankcijas bez diskriminācijas autovadītāja valstspiederības dēļ vai tās valsts dēļ, kurā transportlīdzeklis ticis reģistrēts vai laists ekspluatācijā.

Ja kļūst skaidrs, ka komerciālais transportlīdzeklis nopietni apdraud tā lietotājus vai citus ceļu satiksmes dalībniekus, iestāde vai inspektors, kas veic pārbaudi, saskaņā ar Direktīvu 2000/30/EK ir pilnvarots aizliegt transportlīdzekļa ekspluatāciju līdz brīdim, kad atklātie bīstamie trūkumi ir novērsti.

Par jebkuriem būtiskiem trūkumiem, kuri atklāti citas valsts komerciālajam transportlīdzeklim, it īpaši trūkumiem, kuru dēļ tiek aizliegta tā ekspluatācija, ir jāziņo tās dalībvalsts kompetentajām iestādēm, kurā tas ir reģistrēts.

Kompetentās iestādes dalībvalstī, kurā ir konstatēts būtiskais trūkums, var lūgt kompetentajām iestādēm dalībvalstī, kurā transportlīdzeklis ir reģistrēts, īstenot atbilstošus pasākumus, piemēram, veikt transportlīdzeklim papildu tehnisko apskati. Taču par šādiem gadījumiem nav jāziņo.

7.           SECINĀJUMU KOPSAVILKUMS

Ziņošanas pienākuma izpilde ir uzlabojusies, lai gan dalībvalstu pārskatos joprojām trūkst daži galvenie statistikas dati, it īpaši par transportlīdzekļu kategorijām, pārbaudāmajiem punktiem, pārbaudīto transportlīdzekļu izcelsmi un noteikto aizliegumu skaitu. Dalībvalstis ne vienmēr ievēroja tiesību aktos paredzēto datu sniegšanas termiņu; dažos gadījumos tos iesniedza tikai tad, kad Komisija bija uzsākusi divpusēju noskaidrošanu ar attiecīgajām dalībvalsts iestādēm. Dažas dalībvalstis turpina neizmantot standartizēto elektronisko formātu, ko Komisija ir ieteikusi datu iesniegšanas vajadzībām. Komisija joprojām iesaka izmantot standartizēto elektronisko formātu, jo tas palīdzēs iesniegt pilnīgākus datus.

No šā ziņojuma var izdarīt vairākus secinājumus par ES izmantoto komerciālo transportlīdzekļu pārbaudēm uz ceļiem.

ES pārbaudīto transportlīdzekļu kopējais skaits gadā pārsniedz 40 % no ES kopējā komerciālo transportlīdzekļu parka, sākot no mazāk nekā 1 % Portugālē, līdz vairāk nekā 100 % Vācijā, Ungārijā un Bulgārijā. Nākotnē paredzētajam ES mērķim 5 %, kā noteikts jaunajā Direktīvā 2014/47/ES par pārbaudēm uz ceļiem, tāpēc vajadzētu būt viegli sasniedzamam visās dalībvalstīs. Tomēr 11 dalībvalstis joprojām būtiski atpaliek no ES mērķa, un tāpēc tām būtu jāpalielina sava aktivitāte tehnisko pārbaužu veikšanā uz ceļiem.

Būtiski atšķiras arī vietējo transportlīdzekļu īpatsvars attiecībā pret kopējo pārbaudīto transportlīdzekļu skaitu. Beļģijā, Luksemburgā un Austrijā, kur vietējo transportlīdzekļu pārbaužu īpatsvars ir zem 50 %, būtu jāveic pasākumi, lai nodrošinātu līdzsvarotāku pārbaužu attiecību, kas vairāk atbilstu citās dalībvalstīs, kurās ir nozīmīga tranzīta satiksme, veiktajām pārbaudēm.

Transportlīdzekļu, kuru ekspluatācija ir aizliegta, īpatsvars attiecībā pret visiem pārbaudītajiem transportlīdzekļiem liecina par ievērojamām atšķirībām, sākot no mazāk nekā 1 % Polijā, līdz vairāk nekā 80 % Igaunijā. Sniegtie skaitļi liecina, ka tehnisko pārbaužu uz ceļiem efektivitāti var paaugstināt, mērķtiecīgāk īstenojot veiktās pārbaudes. Rīkojoties mērķtiecīgāk, varētu arī samazināt administratīvo slogu gan izpildes iestādēm, gan autopārvadātājiem. Jaunajā Direktīvā 2014/47/ES par pārbaudēm uz ceļiem dalībvalstīm prasīts mainīt savas pārbaužu sistēmas, pārslēdzoties no vienkāršas izlases veida pārbaudes uz mērķtiecīgāku pieeju.

Pārbaužu laikā visbiežāk konstatētie trūkumi attiecas uz apgaismes iekārtu, riteņu, riepu un šasiju tehnisko stāvokli. Tomēr dažādās dalībvalstīs var novērot būtiskas atšķirības šajā trūkumu īpatsvarā. Eiropas Komisija mudina dalībvalstis pievērst īpašu uzmanību tām trūkumu kategorijām, kas joprojām ir visproblemātiskākās, un attiecīgi pielāgot savas pārbaudes metodes.

[1]               Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 21. oktobra Regula (EK) Nr. 1072/2009 par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz piekļuvi starptautisko kravas autopārvadājumu tirgum (OV L 300, 14.11.2009., 72. lpp.).

[2]               Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 6. maija Direktīva 2009/40/EK par mehānisko transportlīdzekļu un to piekabju tehniskajām apskatēm (pārstrādāta versija) (OV L 141, 6.6.2009., 12. lpp.).

[3]               Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 6. jūnija Direktīva 2000/30/EK par Kopienā izmantotu komerciālo transportlīdzekļu tehniskām pārbaudēm uz ceļiem (OV L 203, 10.8.2000., 1. lpp.).

[4]               Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 3. aprīļa Direktīva 2014/47/ES par Savienībā izmantotu komerciālo transportlīdzekļu tehniskajām pārbaudēm uz ceļiem (OV L 127, 29.4.2014., 134. lpp.).

[5]               Komisijas 2010. gada 5. jūlija Direktīva 2010/47/ES, ar ko tehnikas attīstībai pielāgo Direktīvu 2000/30/EK (OV L 173, 8.7.2010., 33. lpp.).

[6] COM(2013) 303.

I PIELIKUMS. ATKLĀTIE TRŪKUMI PA PĀRBAUDĀMAJIEM PUNKTIEM

II PIELIKUMS. PĀRBAUDĪTIE TRANSPORTLĪDZEKĻI UN AIZLIEGUMU ĪPATSVARS PA DALĪBVALSTĪM

PIEZĪME. Šajos rādītājos nav ņemts vērā sadalījums attiecībā uz autovilcieniem un vilcējiem ar puspiekabi.

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

AT || || BE || || BG || || CY || || CZ || || DE || || DK ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

AD || || || || || || || || || || 0,0 % || || || ||

AL || 3 || 66,7 % || || || || || || || 3 || || || || ||

AR || || || || || || || || || || || || || ||

AT || 14 019 || 41,7 % || 121 || 1,7 % || 1174 || 1,4 % || || || 701 || 2,3 % || || || || 0,0 %

AZ || 1 || 0,0 % || || || || || || || || || || || ||

BA || 169 || 59,2 % || || || || || || || 66 || 3,0 % || || || ||

BE || 61 || 47,5 % || 6887 || 8,6 % || 155 || 5,2 % || || || 54 || 3,7 % || || || 3 || 33,3 %

BG || 761 || 60,4 % || 244 || 8,2 % || 404 750 || 2,5 % || || || 816 || 3,2 % || || || 6 || 33,3 %

BL || || || || || || || || || || || || || ||

BR || 1 || 0,0 % || || || || || || || || || || || ||

BY || 66 || 42,4 % || || || || || || || 255 || 2,4 % || || || ||

CA || || || || || || || || || || || || || ||

CH || 103 || 44,7 % || || || || || || || 13 || || || || ||

CS || 338 || 62,4 % || || || || || || || || 0,0 % || || || ||

CY || 21 || 52,4 % || 8 || 0,0 % || 1438 || 0,0 % || 1054 || 159,8 % || 9 || || || || || 0,0 %

CZ || 2212 || 44,3 % || 534 || 5,1 % || 2437 || 1,9 % || || || 73 191 || 3,5 % || || || || 0,0 %

DE || 1903 || 35,3 % || 1608 || 2,6 % || 1363 || 1,6 % || || || 2917 || 1,6 % || 1 266 270 || 1,1 % || 11 || 18,2 %

DK || 31 || 41,9 % || 56 || 5,4 % || 113 || 0,0 % || || || 20 || || || || 404 || 33,9 %

EE || 27 || 59,3 % || 43 || 4,7 % || 252 || 1,6 % || || || 165 || 1,2 % || || || 2 ||

EI || || || || || || || || || || || || || ||

EL || 104 || 59,6 % || 19 || 15,8 % || 8087 || 4,7 % || || || 81 || 1,2 % || || || || 0,0 %

ES || 104 || 51,9 % || 689 || 6,5 % || 305 || 4,3 % || || || 299 || 1,0 % || || || 2 ||

FI || 15 || 33,3 % || 18 || 5,6 % || 39 || 0,0 % || || || 14 || || || || 2 ||

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

AT || || BE || || BG || || CY || || CZ || || DE || || DK ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

FR || 34 || 44,1 % || 1 278 || 5,0 % || 289 || 0,0 % || || || 38 || || || || || 0,0 %

GE || 8 || 75,0 % || || || || || || || || || || || ||

HR || 288 || 50,0 % || || || || || || || 136 || 3,7 % || || || ||

HU || 3590 || 59,1 % || 313 || 2,9 % || 4962 || 3,8 % || || || 2912 || 2,1 % || || || || 0,0 %

IE || 35 || 48,6 % || 60 || 6,7 % || 20 || 0,0 % || || || 22 || || || || 2 || 50,0 %

IR || 6 || 50,0 % || || || || || || || || || || || ||

IS || || || || || || || || || || 0,0 % || || || ||

IT || 814 || 36,2 % || 409 || 5,4 % || 878 || 4,6 % || || || 234 || || || || || 0,0 %

KG || || || || || || || || || || || || || ||

KZ || || || || || || || || || || || || || ||

LI || 19 || 36,8 % || || || || || || || || || || || ||

LT || 243 || 56,0 % || 392 || 3,3 % || 614 || 1,6 % || || || 1082 || 0,8 % || || || 6 ||

LU || 8 || 25,0 % || 470 || 1,7 % || 2 || 0,0 % || || || 25 || || || || 3 ||

LV || 91 || 52,7 % || 70 || 5,7 % || 456 || 0,2 % || || || 254 || 0,4 % || || || 5 || 60,0 %

MC || || || || || || || || || || || || || ||

MD || 51 || 68,6 % || || || || || || || 15 || 0,0 % || || || ||

ME || 13 || 84,6 % || || || || || || || 3 || || || || ||

MK || 75 || 56,0 % || || || || || || || 134 || 3,0 % || || || 1 ||

MT || 6 || 50,0 % || 3 || 0,0 % || 1 || 0,0 % || || || 3 || || || || || 0,0 %

NL || 284 || 34,9 % || 2069 || 5,1 % || 976 || 1,1 % || || || 237 || 1,3 % || || || 16 ||

NO || 2 || 0,0 % || || || || || || || 5 || || || || ||

Ārpus ES || || || || || || || || || || || || || ||

Cita ES DV || || || || || || || || || || || 623 308 || 2,9 % || ||

Cita DV ārpus ES || || || 482 || 5,6 % || || || || || || || 87 859 || 2,6 % || ||

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

AT || || BE || || BG || || CY || || CZ || || DE || || DK ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

PL || 1392 || 54,5 % || 1413 || 5,2 % || 7981 || 2,8 % || || || 12 112 || 2,4 % || || || 20 || 30,0 %

PT || 68 || 58,8 % || 342 || 9,4 % || 494 || 1,2 % || || || 177 || 0,6 % || || || 2 || 50,0 %

RO || 2072 || 63,9 % || 485 || 7,4 % || 17 149 || 7,6 % || || || 2844 || 2,6 % || || || 6 || 33,3 %

RS || || || || || || || || || 585 || 1,7 % || || || ||

RU || 47 || 55,3 % || || || || || || || 249 || || || || ||

SE || 22 || 22,7 % || 28 || 3,6 % || 93 || 0,0 % || || || 48 || || || || 2 || 50,0 %

SI || 1054 || 52,2 % || 165 || 3,0 % || 1138 || 11,3 % || || || 271 || 2,2 % || || || || 0,0 %

SK || 1656 || 53,5 % || 404 || 3,2 % || 2074 || 6,4 % || || || 8403 || 2,5 % || || || 6 ||

SM || || || || || || || || || || || || || ||

SV || 1 || 100,0 % || || || || || || || || || || || ||

TJ || || || || || || || || || || || || || ||

TM || || || || || || || || || || || || || ||

TN || 2 || 0,0 % || || || || || || || || || || || ||

TR || 262 || 40,8 % || || || || || || || 257 || 0,4 % || || || ||

UA || 96 || 63,5 % || || || || || || || 373 || 2,4 % || || || 2 || 50,0 %

UK || 42 || 59,5 % || 189 || 8,5 % || 103 || 0,0 % || || || 18 || || || || 5 ||

US || 1 || 100,0 % || || || || || || || || || || || ||

UZ || || || || || || || || || || || || || ||

VA || || || || || || || || || || || || || ||

XK || 5 || 60,0 % || || || || || || || || || || || ||

ZM || 1 || 100,0 % || || || || || || || || || || || ||

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

EE || || EL || || ES || || FI || || FR || || HU || || IE ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

AD || || || || || || || || || || || || || ||

AL || || || 247 || 5,3 % || || || || || || || || || ||

AR || || || || || || || || || || || || || ||

AT || || || 137 || 4,4 % || || 0,0 % || 4 || || 2207 || 17,9 % || 3008 || 0,6 % || || 0,0 %

AZ || || || || || || || 4 || || || || || || ||

BA || || || 5 || || || || || || || || || || ||

BE || || || 25 || || || 0,0 % || 20 || || 57 393 || 18,0 % || 39 || 0,0 % || || 0,0 %

BG || || || 2325 || 2,5 % || || 0,0 % || 50 || || 17 094 || 15,7 % || 3144 || 3,9 % || || 0,0 %

BL || || || || || || || || || || || || || ||

BR || || || || || || || || || || || || || ||

BY || || || || || || || 47 || || || || || || ||

CA || || || || || || || 4 || || || || || || ||

CH || || || || || || || 3 || || || || || || ||

CS || || || || || || || || || || || || || ||

CY || || || 6 || || || 0,0 % || || || 71 || 28,2 % || 0 || 0,0 % || || 0,0 %

CZ || || || 14 || || || 0,0 % || 52 || || 19 722 || 12,5 % || 3729 || 1,6 % || || 0,0 %

DE || 1 || 100,0 % || 44 || 2,3 % || || 0,0 % || 98 || || 59 102 || 18,1 % || 1239 || 2,3 % || || 0,0 %

DK || || || || || || 0,0 % || 59 || || 1745 || 22,0 % || 38 || 0,0 % || || 0,0 %

EE || 1647 || 92,1 % || || || || 0,0 % || 600 || || 1487 || 15,7 % || 151 || 0,0 % || || 0,0 %

EI || || || || || || || || || || || || || ||

EL || || || 18 726 || 6,8 % || || 0,0 % || 2 || || 2893 || 32,6 % || 67 || 0,0 % || || 0,0 %

ES || || || 4 || || || 0,0 % || 2 || || 171 093 || 18,0 % || 202 || 6,4 % || || 0,0 %

FI || 1 || 100,0 % || || || || 0,0 % || 10 284 || || 421 || 14,7 % || 18 || 0,0 % || || 0,0 %

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

EE || || EL || || ES || || FI || || FR || || HU || || IE ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

FR || || || 2 || || || 0,0 % || 9 || || 721 796 || 10,6 % || 84 || 13,1 % || || 0,0 %

GE || || || || || || || || || || || || || ||

HR || || || 3 || || || || 5 || || || || || || ||

HU || 1 || 100,0 % || 18 || || || 0,0 % || 12 || || 13 622 || 12,5 % || 252 209 || 1,7 % || || 0,0 %

IE || || || || || || 0,0 % || || 0,0 % || 2406 || 14,9 % || 69 || 11,6 % || 11 988 || 43,4 %

IR || || || || || || || || || || || || || ||

IS || || || || || || || || || || || || || ||

IT || || || 36 || || || 0,0 % || 3 || || 66 779 || 19,1 % || 1012 || 1,4 % || || 0,0 %

KG || || || || || || || || || || || || || ||

KZ || || || || || || || 2 || || || || || || ||

LI || || || || || || || 2 || || || || || || ||

LT || 7 || 57,1 % || || || || 0,0 % || 96 || || 12 650 || 14,7 % || 1404 || 2,8 % || || 0,0 %

LU || || || || || || 0,0 % || || || 11 246 || 19,3 % || 3 || 0,0 % || || 0,0 %

LV || 12 || 75,0 % || 2 || || || 0,0 % || 105 || || 7660 || 12,7 % || 400 || 2,0 % || || 0,0 %

MC || || || || || || || || || || || || || ||

MD || || || 19 || 5,3 % || || || 9 || || || || || || ||

ME || || || || || || || || || || || || || ||

MK || || || 126 || || || || || || || || || || ||

MT || || || || || || 0,0 % || || || 58 || 8,6 % || 0 || 0,0 % || || 0,0 %

NL || || || 6 || || || 0,0 % || 78 || || 41 669 || 19,1 % || 494 || 3,8 % || || 0,0 %

NO || || || || || || || 4 || || || || || || ||

Ārpus ES || 6 || 100,0 % || || || || || || || || || || || ||

Cita ES DV || || || || || || || || || || 0,0 % || || || ||

Cita DV ārpus ES || || || || || || || || || 15 164 || 16,6 % || || || ||

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

EE || || EL || || ES || || FI || || FR || || HU || || IE ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

PL || 12 || 58,3 % || 91 || 1,1 % || || 0,0 % || 264 || || 64 920 || 12,9 % || 16 794 || 1,4 % || || 0,0 %

PT || || || || || || 0,0 % || || || 65 603 || 13,8 % || 32 || 0,0 % || || 0,0 %

RO || || || 1416 || 3,2 % || || 0,0 % || 23 || || 35 842 || 15,7 % || 24 107 || 4,3 % || || 0,0 %

RS || || || 91 || 2,2 % || || || || || || || || || ||

RU || || || 11 || || || || 5359 || || || || || || ||

SE || 3 || 100,0 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 89 || || 269 || 16,7 % || 155 || 3,9 % || || 0,0 %

SI || || || 16 || || || 0,0 % || 9 || || 5023 || 15,2 % || 4030 || 2,0 % || || 0,0 %

SK || || || || 0,0 % || || 0,0 % || 11 || || 21 614 || 14,9 % || 15 728 || 1,3 % || || 0,0 %

SM || || || || || || || || || || || || || ||

SV || || || || || || || || || || || || || ||

TJ || || || || || || || || || || || || || ||

TM || || || || || || || || || || || || || ||

TN || || || || || || || || || || || || || ||

TR || || || 129 || 0,8 % || || || 18 || || || || || || ||

UA || || || 14 || || || || 223 || || || || || || ||

UK || 1 || 100,0 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 12 || || 11 568 || 12,9 % || 46 || 34,8 % || || 0,0 %

US || || || || || || || || || || || || || ||

UZ || || || || || || || || || || || || || ||

VA || || || || || || || || || || || || || ||

XK || || || || || || || || || || || || || ||

ZM || || || || || || || || || || || || || ||

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

IT || || LT || || LU || || LV || || MT || || NL || || PL ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

AD || || || || || || || || || || || || || ||

AL || || || || || || || || || || || || || 2 ||

AR || || || || || || || || || || || || || 7 ||

AT || 30 || 6,7 % || || 0,0 % || 6 || 116,7 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 18 || 0,0 % || 286 ||

AZ || || || || || || || || || || || || || 74 ||

BA || || || || || || || || || || || || || 442 ||

BE || 40 || 20,0 % || || 0,0 % || 77 || 57,1 % || 2 || || || 0,0 % || 252 || 2,0 % || 97 ||

BG || 57 || 29,8 % || 127 || 6,3 % || 25 || 120,0 % || 14 || 14,3 % || || || 51 || 0,0 % || 2547 ||

BL || || || || || || || || || || 0,0 % || || || ||

BR || || || || || || || || || || || || || ||

BY || || || || || || || || || || || || || 12 295 ||

CA || || || || || || || || || || || || || ||

CH || || || || || || || || || || 0,0 % || || || 36 ||

CS || || || || || || || || || || || || || 1 ||

CY || 1 || 100,0 % || || 0,0 % || 2 || 100,0 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 8 || 0,0 % || 5 ||

CZ || 60 || 13,3 % || 345 || 0,3 % || 13 || 53,8 % || 8 || 12,5 % || || 0,0 % || 82 || 1,2 % || 9082 ||

DE || 106 || 10,4 % || 254 || || 161 || 67,7 % || 10 || || 7 || 0,0 % || 297 || 2,4 % || 3126 ||

DK || 8 || || 30 || || 5 || 0,0 % || 9 || || || 0,0 % || 32 || 0,0 % || 133 ||

EE || 6 || 16,7 % || 1438 || 1,3 % || 1 || 100,0 % || 106 || 6,6 % || || 0,0 % || 12 || 0,0 % || 3345 ||

EI || || || || || || || || 0,0 % || || || || || ||

EL || 13 || 15,4 % || || 0,0 % || 4 || 75,0 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 12 || 0,0 % || 53 ||

ES || 37 || 51,4 % || 1 || || 60 || 71,7 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 104 || 1,9 % || 597 ||

FI || 5 || || 4 || 50,0 % || 8 || 87,5 % || 10 || 10,0 % || || 0,0 % || 23 || 4,3 % || 112 ||

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

IT || || LT || || LU || || LV || || MT || || NL || || PL ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

FR || 254 || 29,1 % || 2 || || 56 || 76,8 % || 1 || || || 0,0 % || 42 || 0,0 % || 83 ||

GE || || || || || || || || || || || || || 103 ||

HR || || || || || || || || || || 0,0 % || || || 813 ||

HU || 75 || 13,3 % || 81 || 2,5 % || 20 || 40,0 % || 2 || || || 0,0 % || 37 || 2,7 % || 2912 ||

IE || 5 || 40,0 % || 2 || || 6 || 16,7 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 15 || 0,0 % || 88 ||

IR || || || || || || || || || || || || || ||

IS || || || || || || || || || || || || || 18 ||

IT || 8118 || 62,2 % || || 0,0 % || 16 || 37,5 % || || 0,0 % || 13 || 38,5 % || 52 || 3,8 % || 633 ||

KG || || || || || || || || || || || || || 62 ||

KZ || || || || || || || || || || || || || 230 ||

LI || || || || || || || || || || || || || 2240 ||

LT || 42 || 2,4 % || 46 220 || 1,8 % || 23 || 43,5 % || 497 || 11,9 % || || 0,0 % || 162 || 1,2 % || 22 710 ||

LU || 29 || 13,8 % || || 0,0 % || 106 || 77,4 % || || 0,0 % || 2 || 0,0 % || 4 || 0,0 % || 49 ||

LV || 7 || || 4693 || 0,5 % || 8 || 37,5 % || 3974 || 8,0 % || || 0,0 % || 15 || 0,0 % || 7430 ||

MC || || || || || || || || || || || || || 1 ||

MD || || || || || || || || || || || || || 820 ||

ME || || || || || || || || || || || || || 10 ||

MK || || || || || || || || || || || || || 608 ||

MT || 3 || 66,7 % || || 0,0 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 3513 || 53,9 % || 2 || 0,0 % || 51 ||

NL || 35 || 20,0 % || 6 || || 41 || 24,4 % || 14 || || 2 || 0,0 % || 2724 || 1,3 % || 770 ||

NO || || || || || || || || || || || || || 14 342 ||

Ārpus ES || 24 || 4,2 % || || || || || || || || || || || ||

Cita ES DV || || || || || || || || || || || || || ||

Cita DV ārpus ES || || || || || || || || || || || || || ||

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

IT || || LT || || LU || || LV || || MT || || NL || || PL ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

PL || 156 || 12,2 % || 16 513 || 1,5 % || 56 || 71,4 % || 202 || 7,9 % || || 0,0 % || 392 || 2,0 % || 1 033 995 || 0,9 %

PT || 29 || 10,3 % || 2 || || 11 || 9,1 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 49 || 2,0 % || 428 ||

RO || 152 || 27,6 % || 44 || 4,5 % || 54 || 90,7 % || 2 || || || 0,0 % || 60 || 0,0 % || 3399 ||

RS || || || || || || || || || || || || || 1056 ||

RU || || || || || || || || || || || || || 17 543 ||

SE || 3 || || 3 || || 5 || || 3 || || || 0,0 % || 15 || 0,0 % || 147 ||

SI || 52 || 11,5 % || 12 || || 10 || 60,0 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 21 || 0,0 % || 934 ||

SK || 100 || 13,0 % || 97 || 4,1 % || 24 || 41,7 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 56 || 0,0 % || 5462 ||

SM || || || || || || || || || || || || || 126 ||

SV || || || || || || || || || || || || || ||

TJ || || || || || || || || || || || || || 0 || 0,0 %

TM || || || || || || || || || || || || || 1774 ||

TN || || || || || || || || || || || || || ||

TR || || || || || || || || || || || || || 2935 ||

UA || || || || || || || || || || || || || 15 649 ||

UK || 19 || 5,3 % || || 0,0 % || 13 || 69,2 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 35 || 0,0 % || 93 ||

US || || || || || || || || || || || || || ||

UZ || || || || || || || || || || || || || 9 ||

VA || || || || || || || || || || || || || 9 ||

XK || || || || || || || || || || || || || ||

ZM || || || || || || || || || || || || || ||

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

PT || || RO || || SE || || SI || || SK || || UK ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

AD || || || || || || || || || || || ||

AL || || || || || || || || || || || ||

AR || || || || || || || || || || || ||

AT || || 0,0 % || 2 || 0,0 % || 26 || 53,8 % || 19 || 0,0 % || 115 || 7,8 % || 242 || 61,6 %

AZ || || || || || || || || || || || ||

BA || || || || || || || || || || || ||

BE || || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 42 || 54,8 % || 0 || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 1245 || 65,5 %

BG || || 0,0 % || 66 || 7,6 % || 525 || 54,9 % || 117 || 2,6 % || 65 || 36,9 % || 3731 || 84,0 %

BL || || || || || || || || || || || ||

BR || || || || || || || || || || || ||

BY || || || || || || || || || || || ||

CA || || || || || || || || || || || ||

CH || || || || || || || || || || || ||

CS || || || || || || || || || || || ||

CY || || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 0 || 0,0 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 74 || 108,1 %

CZ || || 0,0 % || 6 || 16,7 % || 222 || 56,3 % || 16 || 0,0 % || 374 || 29,7 % || 3155 || 65,4 %

DE || 1 || || 4 || 25,0 % || 392 || 28,6 % || 5 || 20,0 % || 58 || 13,8 % || 3350 || 50,7 %

DK || || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 930 || 40,5 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 118 || 66,1 %

EE || || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 405 || 36,0 % || 2 || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 238 || 52,9 %

EI || || || || || || || || || || || ||

EL || || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 2 || 0,0 % || || 0,0 % || 239 || 92,5 %

ES || 26 || || 0 || 0,0 % || 45 || 57,8 % || 7 || 0,0 % || || 0,0 % || 6826 || 82,8 %

FI || || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 989 || 26,3 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 6 || 83,3 %

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

PT || || RO || || SE || || SI || || SK || || UK ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

FR || 2 || || 2 || 50,0 % || 18 || 44,4 % || 2 || 0,0 % || || 0,0 % || 1596 || 57,7 %

GE || || || || || || || || || || || ||

HR || || || || || || || || || || || ||

HU || || 0,0 % || 51 || 49,0 % || 93 || 53,8 % || 165 || 2,4 % || 387 || 41,1 % || 3354 || 66,8 %

IE || || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 22 || 50,0 % || || 0,0 % || 1 || 0,0 % || 6666 || 75,3 %

IR || || || || || || || || || || || ||

IS || || || || || || || || || || || ||

IT || || 0,0 % || 4 || 0,0 % || 10 || 80,0 % || 34 || 8,8 % || 3 || 33,3 % || 2511 || 76,1 %

KG || || || || || || || || || || || ||

KZ || || || || || || || || || || || ||

LI || || || || || || || || || || || ||

LT || || 0,0 % || 1 || 0,0 % || 391 || 62,9 % || 24 || 8,3 % || 25 || 20,0 % || 3256 || 70,9 %

LU || 1 || || 0 || 0,0 % || 3 || 33,3 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 127 || 57,5 %

LV || || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 250 || 46,0 % || 15 || 6,7 % || 17 || 17,6 % || 359 || 72,7 %

MC || || || || || || || || || || || ||

MD || || || || || || || || || || || ||

ME || || || || || || || || || || || ||

MK || || || || || || || || || || || ||

MT || || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 2 || 100,0 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 83 || 104,8 %

NL || || 0,0 % || 7 || 14,3 % || 382 || 31,9 % || 1 || 0,0 % || || 0,0 % || 3871 || 55,0 %

NO || || || || || || || || || || || ||

Ārpus ES || || || || || || || || || || || ||

Cita ES DV || || || || || || || || || || || ||

Cita DV ārpus ES || || || || || || || || || || || ||

Izcelsmes valsts || Pārbaudošās valstis (veikto pārbaužu skaits; aizliegumu %)

PT || || RO || || SE || || SI || || SK || || UK ||

Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || % || Pārbaudes || %

PL || 2 || 50,0 % || 61 || 41,0 % || 1 905 || 58,4 % || 145 || 2,1 % || 605 || 30,6 % || 11 679 || 73,0 %

PT || 463 || 3,2 % || 0 || 0,0 % || 21 || 66,7 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 2900 || 84,7 %

RO || 1 || || 19 319 || 45,6 % || 143 || 64,3 % || 189 || 6,3 % || 216 || 31,5 % || 5567 || 86,6 %

RS || || || || || || || || || || || ||

RU || || || || || || || || || || || ||

SE || || 0,0 % || 1 || 0,0 % || 32 656 || 11,7 % || || 0,0 % || || 0,0 % || 55 || 63,6 %

SI || || 0,0 % || 3 || 0,0 % || 33 || 45,5 % || 2805 || 1,9 % || 9 || 33,3 % || 1068 || 73,7 %

SK || || 0,0 % || 3 || 33,3 % || 67 || 70,1 % || 90 || 2,2 % || 11 215 || 31,3 % || 2743 || 70,9 %

SM || || || || || || || || || || || ||

SV || || || || || || || || || || || ||

TJ || || || || || || || || || || || ||

TM || || || || || || || || || || || ||

TN || || || || || || || || || || || ||

TR || || || || || || || || || || || ||

UA || || || || || || || || || || || ||

UK || || 0,0 % || 0 || 0,0 % || 25 || 64,0 % || || 0,0 % || 1 || 200,0 % || 97 536 || 41,0 %

US || || || || || || || || || || || ||

UZ || || || || || || || || || || || ||

VA || || || || || || || || || || || ||

XK || || || || || || || || || || || ||

ZM || || || || || || || || || || || ||

Top